PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yoktan Varettiğiniz Trabzonspor'u Yok Etmeyin!

U.Sadıkoğlu
27.04.2014, 21:44
İsterseniz öz evlat takıntısı deyin, isterseniz hastalık Trabzonspor'un tarihi vardır; Şenol Güneş'lerin, Dozer Cemil'lerin, Turgay'ların Necati'lerin var ettiği Trabzonspor...
Benim gibi genç nesil başarıya aç çılgınlar gibi her gole haykıran ve gecelerini dahi bu şehrin yükselen güneşi Trabzonspor'u düşünen nesil bu efsaneleri hep babaların dedelerin dillerinden dinledi..

İdmangücü, Martıspor ve Karadenizgücü takımlarının birleşmesi ile 1967'de belki bugünlerde bizim gibi gençlere hayaller kurduracak , uykularını kaçıracak Trabzonspor Kulübü bir güneş gibi doğdu Anadolu'nun sesi oldu o dönem.. Kulüp hızla büyüdü ve efsane tabirini yapabileceğimiz başarılar kazandı.. İstanbul takımlarının 2000'li yıllarda daha yeni yeni maç yapmaya başladığı dünya devlerini dize getirmeyi başardı.. Bu başarıların ardında hep yürekli, cesur yiğit adamlar vardı..

1970'lerden bugünlere kadar dönem dönem parlayan, dönem dönem dibe vuran bir Trabzonspor oldu hayatmızda.. Kazım Koyuncu'nun dediği gibi "En neşeli, en hüzünlü, en duyarlı, en vurdumduymaz, en hızlı, en ağır, en çabuk en acelesiz yanımız" oldu Trabzonspor..

Trabzonspor'u yoktan var eden efsanelere seslenmek istiyorum ben buradan.. Biliyorum ki bu yazı eninde sonunda onların önüne gelecek.. Hayalleri olan, hayatta ki mutluluklarını Bordo ve Maviye bağlayan bu gençlerin hayallerine prangalar vurmayın.. Trabzonspor'u çaresiz bırakmayın.. Üzmeyin efsanemizi, sıkmayın toprağın bordosunu denizin mavisini.. Elinizi taşın altına koyun.. Alın terinizle yaptığınız şanlı müzeden neden bir tane daha olmasın?

Trabzonspor'un efsaneleri sizlere sesleniyorum.. Bir şeyler yapın artık hayata tutunduğumuz en kutsal dalımız olan Trabzonspor'umuz için.. Sizlerde suskun kalırsanız bu dönemlerde, sizlerde siyasetin kucağına bırakırsanız Trabzonspor'umuzu bizler gelecekte çocuklarımıza neyi miras bırakacağız, kimlerin hikayelerini anlatacağız..

Gelin efsane yaptığınız bu takımı hep birlikte yükseltelim.. Yüceltelim..

Her zaman bu adaletsiz arenada vermiş olduğumuz dim dik mücadelemize hep birlikte daha sıkı bir şekilde kenetlenerek daha güçlü devam edelim..

Bir olalım..

Birlik olalım..

Kulübümüzü anlık siyasi istikballeri uğruna şahıslara peşkeş çekenlere dur diyelim..

Birleşelim..

Trabzonspor'u yok etmeyelim.. Dozer Cemil'in kemiklerini sızlatmayalım.. Yüzünü güldürelim ahiretten bizlere bakan Mehmet Dalman'ın, Mustafa Çelik'in..

Yanlarına gittiğimizde onlarla birlikte futbol oynarken anlatırız neler yaptığımızı.. Olmaz mı?

Korkmayın artık..

Bırakmayın bu heyecanı kursaklarda..

Ne yaparsanız yapın ama Trabzonspor'u teslim etmeyin ne idüğü belirsiz şahıslara..

Duyun bu çığlığı!