PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gereksiz Öz Evlat Takıntısı! Yeteneksiz Trabzonlu Futbolcu İstemiyoruz!

tristram
13.04.2014, 18:43
evet sonuclarini bir kez daha gorduk.oyun olarak iyi olmasak da bu takinti yuzunden bugun 2 puan daha verdik.mesele tabii ki sadece puan kayiplari degil, meselebu takintinin artik bir rituel haline gelmesi.
neden her donem bu tur yeteneksizler a takima kadar cikarilir ve forma verilir, bana biri anlatsin arkadas, takimda kazma trabzonlu kontenjani bulundurma zorunlulugumuz var da haberimiz mi yok.gecmiste de boyleydi..
hasan ucunculerden tayfun coralara,zeki yavrulara kadar her donem kadrodaki en zayif halkalar genel de alt yapi urunu oluyor..alt yapida ne torpiller donuyor?bu adamlar a takima kadar nasil geliyor?alt yapidaki en iyi futbolcular bunlar mi?bunlarsa o alt yapi niye lagvedilmiyor?
ben boyle bir sey gormedim arkadas, sirf kimliginde trabzon yaziyor diye insan kendi takimina boyle zarar verir mi?hadi kadroya alindilar, neden bu adamlar 11 cikiyor?olaylari nedir?
koca trabzonspor artik bu takintidan kurtulmali, kulube mail-faks kampanyasimi baslatilir bilemem ama buna dur demek gerekiyor.seneler akip geciyor biz nelerle ugrasiyoruz.isin komik tarafi da trabzonspor'da 11 giyen kazma trabzonlular baska takimlara gittikleri zaman(ki cogunu kimse almiyor zaten) kaybolup gidiyorlar,degil 11 oynamak kadroya giremiyorlar..
bu rezillik bitsin artik.bundan sonra kimse oz elvat uvey evlat muhabbetine girmesin.kazma futbolcunun dini dili irki olmaz.zeki yavrulara mustafa akbaslara
son verilsin artik.

hodlu
13.04.2014, 18:51
Lig bitiyor, Avrupa hedefi yakalanmak üzere, kanımızı emen yabancılara gereken ders verildi şimdi bu alakasız başlığa ne gerek var. Bu başlığın kapatılmasını ısrarla yönetimden arz ediyorum...

F. Yıldırım
13.04.2014, 18:54
Futbol'da öz evlat terimini kullanan tek takımız. Bi aralar A. Bilbao'mun böyle projesi vardı ama artık onlarda bu saçmalıktan vaz geçtiler.

Uğur Gündüz
13.04.2014, 19:02
Yeteneğin evladı olmaz, Zeki, Kadir, Mustafa aşırı yeteneksiz o kadar. Satışa çıkardığında hiç bir süper lig takımının talip olmayacağı futbolculara muhtaç ederseniz sonuç hep hüsran olur.
Öz evlat değil yeteneksiz futbolculara hayır. Hem yerlisi hem yabancısı hem de yerlinin yerlisine hayır!

hodlu
13.04.2014, 19:14
Bu başlığa hayır.......

Miserable
13.04.2014, 19:15
"Bilbao gibi olalım abi yaaa." Ahahaha.

tristram
13.04.2014, 19:18
Bu başlığa hayır.......

uc kere daha ayni seyi yazarsan kapatacaklarmis.ha gayret.
takim sabi subyan kazma trabzonlu futbolcularin yuvasi olmus sen kalkip hala bos bos konusuyorsun.sanki baslik acilinca takim avrupa hedefinden kopacak..
elde futbolcu yokken colman-zokora'yi kadro disi birakip zeki gibi kazmalari oynatanlara hayir.

bahadır2561
13.04.2014, 19:23
Bi ozevlat sacmaligidir gidiyor

Ozevlatciliga hayir !

Kimliginde sirf Trabzon yaziyor diye aclari doyurmak zorunda degil bu takim

ibrahim_yattara
13.04.2014, 19:24
bence çok yerinde bir başlık. zeki yavru fena halde yetersiz bu biliniyor ısrarla oynatılıyor. o yediği çalımı genç bir oyuncunun yeme hakkı yok ya, tecrübesiz de olsan genç olduğun için en azından dinamikliğinle seriliğinle onu yemezsin.

angraf
14.04.2014, 13:57
Yetenekli Trabzonlu futbolcuları toplasalar eyvallah diyeceğim 1461 den çıkarttıkları 2. lig topcularını ilk 11 e koyarsan hem 1461 i kaybedersin hem Trabzonsporu.

Sefaenes
14.04.2014, 14:02
bizde 11 de oynayan Aykut rizede 11 bile giremiyor elimizdeki kazmalari ligin en kötü takimina hatta ptt yollasak 11 giremez. kimse bizim katlandigimiz gibi kadire,zekiye mustafa akbasa katlanmaz. korkarim ki bu yönetim onuru satip bize kaleci zekile bora ya teslim ederler

Travelair
14.04.2014, 14:07
Şıracının şahidi bozacıdır. Davulcunun şahidi zurnacıdır.

Eğer futbolcu kalitesi yükselirse antrenör kalitesinin de yükselmesi gerekecek. Yönetici kalitesinin de yükselmesi gerekecek. Kulüp büyüyecek çünkü. O yüzden hepsi birbirini koruyor. Zararı gören Trabzonspor oluyor

Jackal Wile
14.04.2014, 14:16
A=B ise trabzonludan yana tercih yapılmasını kabul ederim ama A > B durumunda B nin trabzonlu olması sebebi ile A=B görülmesine karşıyım :)

zafer6161
14.04.2014, 14:20
kısacası 1461 e hayır...................

devamlı diyorum.bu takım olduğu sürece Trabzonspor her zaman sıkıntı çekecek...

Beypba
14.04.2014, 14:21
şımarık,torpilli özevlatlar...
şımarık,yüzsüz ve nankör istabul yalakası olanlardan daha çok zarar veriyor!

mümkünse kimliğinde trabzonlu olan deyil,ruhunda trabzonspor barındıran yetenekli futbolcular bulmalıyız

Oğuzhan Akyıldız
14.04.2014, 14:21
zeki yavru, kadir keleş, mustafa akbaş bir an önce 1461 e verilmeli gerçek özevlatlık gitmeyi de bilmektir...

Oğuzhan Akyıldız
14.04.2014, 14:22
bizde 11 de oynayan Aykut rizede 11 bile giremiyor elimizdeki kazmalari ligin en kötü takimina hatta ptt yollasak 11 giremez. kimse bizim katlandigimiz gibi kadire,zekiye mustafa akbasa katlanmaz. korkarim ki bu yönetim onuru satip bize kaleci zekile bora ya teslim ederler

Allahtan henrique trabzonlu değil yoksa bi ömür çekeriz kazmayı

Alper Beyazay
14.04.2014, 14:24
Önce yönetim gidecek, sonra kurtulacağız bu özevlat denilen yetenek yoksunlarından. Bu yönetim varken takım 11 yeteneksiz özevlatlarla oynar seneye.

mekatronik
14.04.2014, 14:34
Sorun tamamen yönetimle alakalıdır, tolunay zamanında adam dediki 1461'den 1-2 kişi alacağım, biz olurmu öyle şey, abdülkadire, kadire, göksuya, mustafaya, canere yazık, alalım onlarıda dedik, bu takımın hocası MRA olsun dedik.
Yönetim vizyonsuzluk örneği sergileyerek doldurdu 1461'i Trabzonspora,başına da 1.lig teknik direktörünü getirdi, sonuçta hem Trabzonsporu yedi, hemde 1461'i.
1.ligden düzgün topçu çıksa, süper lige yükselen her takım 10-15 transfer yaparmı Allah aşkına. Korur takımını çatır çatır oynar, ama oynanmıyormuş işte. Eğer yusuf gibi parlayan oyuncun varsa al tamam ama Abdülkadir nedir, kadir, mustafa, zeki, caner nedir.
İşin özü yönetimde vizyon yok, başımıza gelenlerden hep ondan

memmedaga
14.04.2014, 14:42
bir düşünün koskaca Trabzonun 5 yılda "yetiştirebildiği" özevlatlara bakın

Zeki Yavru ve Kadir Keleş

İkiside defans oyuncusu

İkiside

kademe bilmez

pozisyon almasını bilmez

vücüdunu kullanmayı bilmez

Hızlı gibi görünürler ama çabuk değildirler...

İkiside penaltı nasıl yapılır en güzel örenkerini sundular sağolsunlar.

Tesadüf mü? , değil....

lazibere
14.04.2014, 15:14
Kimliğinde Trabzon yazan herkesi topladılar

Aykut : Çıktığı 10 hava topunun 8 i faul
Zeki: Kademe yapmasını bilmeyen bir kişi, Ne işe yarar bilmiyorum, Onu A takıma alanlar ondan bizim görmediğimiz Kimliği haricinde ve uzun burnu haricinde ne fark ettiler

Mustafa Akbaş : O na futbolcu lisansı hadi verdiler, Peki Trabzonspor formasını giymesi, Futbola saygızılıktır

Kadir Keleş; hakem hatalarından feryat figan eden bir takımın, Ceza sahasında bir rakibini çekerek düşürmenın hemde sırtı donuk bir pozisyonda ıken Penaltı olduğunu bilmemesi gerizekalılıktır

NEDNE BİZDELER, ÇUNKU İHA GİBİ TİPLER, POSTA KOYARAK OYNATACAKLARI , YERİ GELDİĞİNDE '' PARA İSTİYORLAR '' DİYEREK TARAFTARIN ÖNUNE KOLAYCA YEM EDEBİLECEKLKERİ OYUNCULAR İSTİYORLAR

lazibere
14.04.2014, 15:17
Hacıosmanoplu denen zat;

Yerel projesi gereği

1461 ın hocasını aldı adamı harcadı

1461 ın oyuncularını aldı harcandılar kı bence harcanacak kadar da değillerdi. Orda iki topçu vardı ıkısıde Rize'ye gitti, Diğerleri çöp tenekesi dir diyorduk, Millet gaza geliyordu, vay efendim Yeteneklere bakın, Kımseyi almayın, 1461 ın kadrosunu koyun ligin tozunu atttırırlar falan filan hayal dunyasında yaşıyordu millet

velhasıl

1461 de bitti, Ligden düşüyor

Trabzonspor'da bitti, Futbol olarak yerlerde sürünüyor

M.Reşit Akçay'da bitti ismi bile kaybolu

BUYUK PROJEYİ GÖRDÜK

DAHA NE BAŞARISI BEKLİYORUZ MERAK EDİYORUM

TRABZONSPOR'U LİGDEN DÜŞÜRDÜĞÜNÜZDE MI BAŞARILI OLACAKSINIZ

Jackal Wile
14.04.2014, 15:18

İkiside defans oyuncusu

İkiside

kademe bilmez

pozisyon almasını bilmez

Tesadüf mü? , değil....

bu bir kıstas olamaz bir ajax altyapısı değil bizdeki 10 yılda bir fatih tekke çıkartsa öpte başına koy bence

ama bu ara süreçte çıkan trabzonspor seviyesi altındaki topçuları neden satmıyoruz onu anlamıyorum kadir,abdülkadir.gökhan bunların 3 tanesi 1 tirilyondamı etmiyor sat bunları 1 tirilyona alt yapıya yatır bir zaman sonra kendi çarkını döndürmeye başlayan bir fabrikaya dönüşür 10 yılda bir de kalbur üstü 1 2 topçu yakalarsan ooooo ne ala ama yok yok yok

Bize öncelikle yönetici yetiştirecek bir pilot takım lazım sonra topçu yetiştiririz.

lazibere
14.04.2014, 15:19

İkiside defans oyuncusu

İkiside

kademe bilmez

pozisyon almasını bilmez

Tesadüf mü? , değil....

Onları yemin ediyorum Düğünde oynatmam. Utanıyorum ya millettten

Courage
14.04.2014, 15:20
takımı ve şehri sahiplenip ,aldığı paranın hakkını kim veriyorsa o ''öz evlat''tır benim gözümde.

Misal Bourceanu mu Zeki mi daha öz evlat? Elbette Rumen uşak.

Yunus Emre SEYHAN
14.04.2014, 15:48
Aykut Akgün Rize'ye gitti forma yüzü göremiyor çocuk, çünkü yeteneksiz. Ama bu adam 3 yıl forma giydi şu takımda. Niye forma giydi? Trabzon'luydu.

Hasan Üçüncü bizde 10 yıl oynadı sonra kendini direk PTT ligde buldu.

vs vs. Bu örnekler böyle gider...

Sırf Trabzon'lu diye bir adam oynatılmaz.

Hadi diyelim genç diye oynatırsınız ama baktığımızda

Kadir 25
M.Akbas 25
Caner 26

yaşında

Bu çocuklar genç falan değil.

Alayı 2. lig topcusu.

artvints
14.04.2014, 16:11
kısacası yeteneksiz futbolcu istemiyoruz. dün düşündüm düşündüm, zeki niye trabzonspor ortasahasında oynar çözemedim.. topu alıp iki üç metre süremeyecek adamın ne işi var trabzonspor un ortasahasında. alay ediyorlar resmen bizle.

figirm
14.04.2014, 16:24
takımı ve şehri sahiplenip ,aldığı paranın hakkını kim veriyorsa o ''öz evlat''tır benim gözümde.

Misal Bourceanu mu Zeki mi daha öz evlat? Elbette Rumen uşak.
Tamamen aynı fikirdeyim,artık taraftarın da kabuk değiştirip yönetime öz evlat baskısı yapmaması lazım.Sahada savaşacak adam lazım,isterse Yunanistandan gelsin.

arahna
14.04.2014, 16:36
oyuna mustafa çıkıp kadir girerken eyvah dedim zaten sol kanat otoban oldu kadir mustafadan daha yavaş hapı yuttuk. ve beklenen oldu.

kadir , mustafa akbaş , zeki yavru gibileri 3. lig sıradan oyuncusu

iyi futbol iyi oyuncu ile oynanır bu kadar basit

bir sol bek ali adnan kadar bile değiller.
bence öz evlat olması önemli ama öz evlat deyince hemen dinazorların yakınları tanıdıklarıyla doluyor takım

bize onur gibi bosingwa gibi öz evlatlar lazım

takımın hangi oyuncusu sivastan eskişehirden daha iyiydi sizce? neden kazanmalıydık ? hocamız mı daha iyi golcümüz mü orta sahamız mı?

bence borcanu da yetersiz
sıradan

arahna
14.04.2014, 16:42
onur - bosingwa - olcan ( son haftalarda bi gariplik var bu uşakta) - özer(yedek) - adrian(yedek) - mustafa( yedek) - aykut ( yedek) - yusuf ( yedek)

elimizde kalması gerekenler bunlar

muratt
14.04.2014, 16:50
Tam aksine, 1461'den daha fazla futbolcu alınmalı. Önümüzdeki sene 1461'den en az 7-8 oyuncu, buna ilave olarak da Yavuz Selim'den de 4-5 oyuncu alalım..

muratt
14.04.2014, 16:59
1461 ile ilgili şöyle bir problem var. Buradaki çocuklara dürüst davranılmıyor.

1461'de oynayan oyuncuya
"eğer yeterince çalışırsanız ve kendinizi geliştirir o seviyeye gelebilirseniz, belki Trabzonspor'a geçebilirsiniz" demek yerine,
"tamam bu senede idare et seneye seni Trabzonspor'a alacağız diyorlar"

Kimse Kadir'e "sen Trabzonspor için yeterli seviyede değilsin" gerçeğini söylememiş mesela. Bir röportajında da söylüyordu buna benzer birşey, hep tamam alacaz seni denmiş bu çocuklara. Birilerinin bu çocuklarar gerçeği söylemesi gerekir. Birisi Kadri'i Abdulkadir'i, Gökhan Alhas'ı karşısına alıp, çocuklar iyi oyuncusunuz ama Trabzonspor için yeterli değil, kendinizi geliştirip başka bir super lig veya PTT takımına gitmeye çalışın demesi gerekiyor.

Şimdi bu kadroda hem Abdulkadir hem de Gökhan Alhas'ın olmasını bana kim açıklayabilir ? 22-23 yaşına gelmiş adamlar, bugüne kadar çıkabildikleri seviye belli. Sebebi basit çünkü, bu adamlara hep bekle idare et seni alacaz demişler. Kimse bunlara yetersizsiniz dememiş.

Sonuçta, herşeyde olduğu gibi bu işin de suyunu çıkardık. İlk 1461 kurulduğunda, belki Sadri Şener yönetiminin en vizyonlu girişimiydi, burada dünyanın eleştirisini okuduk ve kapansın diyen bir sürü insan vardı.
Ondan sonra, özellikle son bir yılda sanırım 7-8 oyuncu geldi buradan, verim alınamayınca özevlata sövme başladı yine.
Bu işin bi ayarını tutturamadı.

1461'în Trabzonspor'a verebileceği, vermesi gereken en fazla yılda 1 oyuncudur. Bu işin oluru bu, ayarı bu. Abartırsanız böyle olur işte. Koskoca Trabzonspor'un kadrosunun yarısına super ligden talip çıkmaz.

DEEP BLUE
14.04.2014, 17:01
Dün bu başlığı açmayı düşündüm ama o sinirle yazacaklarım yüzünden muhtemelen ceza alacaktım. O nedenle açanı tebrik ediyorum...

Hep söylüyorum... İHO'nun malum güçlerin desteğiyle başkan yapılması, Trabzonspor'un Kocaelispor yapılması projesinin ilk adımıdır. Tebrik ediyoruz, işler umdukları gibi gidiyor. Öz evlat projesi, büyük resmin destekleyici fırça darbeleridir. Mecnun'a kefil olup anasının tarhana çorbasını içen başkan, okuma yazmayı 4.sınıfta öğrendiğini söyleyerek ''spor magazini'' için ağlak bir hikayenin öznesi olurken, bu adamın vizyonunun MRA ya da Hami'den öteye gidemeyeceği de açıktır.

Bir başkan düşünün ki, işi gücü yok... İş ve işçi bulma kurumuna başvursa, doldurabileceği bir CV'si yok... Elbette ki Trabzon halkının zekasıyla alay edecek, elbette ki Zeki Yavru'yu, Mustafa Akbaş'ı filan futbolcu zanneden Hami'nin dümen suyuna girecek... Bunların tamamını toplasan yarım adam aklına sahip değiller maalesef diyeceğim ama, içimden bir ses, bunların hepimizden daha kurnaz ve akıllı olduğunu fısıldıyor kulağıma... Barcelona'ya, İnter'e, Dinamo Kiev'e diz çöktürmüş, 6 kez şampiyon olup 3 kez şampiyonluğu çalınmış, dünyanın neresine gitseniz taraftarı olan bir büyük camianın omurgasını oluşturan İHO-Hami-Zeki-Akbaş-Komando gibi adamlar bizden salak olamazlar diyor içimdeki ses... Galiba salak olan biziz... Galiba salak olmayı seçenler de biziz... Galiba ''çakallarla dans oratoryosunda'' figüran olan biziz... O nedenle öz evlat deyip geçmiyorum artık... Öz evlatların baş, bizim gibi salakların ayak olduğu yerde, başka yoruma gerek yok...

Siz kazandınız... Sizin olsun Trabzonspor...

Burak Bıyıklı
14.04.2014, 17:46
Takima katkisi yoksa zarari diz boyuysa napalim oyle oz evladi

orti
14.04.2014, 18:03
yusuf haric hiçbirini süperligde bitakım oynatmaz
tamam yeneksizsiniz ama bari bu kadar basit hataları yapmayın
solbeklerin ileri çıkmasını bıraktık kendi alanını bile savunamıyorlar

inadina61_08
14.04.2014, 20:42
her hafta en az 3 amatör maçları izlerim 13-14-15 yaş maçlarını. takip ettiğim takımlardan birinde size basit bir analiz yapayım da suçu bir kişiye yıkma hevesinizden vazgeçin.
14 yaş takımını çalıştıran ve tüm belgeleri tam olan bir abi takımı neredeyse küme düşürecekken, üst takımdan bir hoca devreye girdi. bizzat şahit oldum, yeni hoca eski futbolcu, onun da belgeleri tam, üst takımda sadece koordinasyonluk görevi yapıyor, daha önce takım çalıştırmış ve üst mevkiye geçmiş!!
takımı bir ay çalıştırdı, oyunculara, taktik faul, nerede durmaları gerektiği, ne zaman depar atacaklarını, orta sahanın topu nerede isteyeceği, defansın topu uzaklaştırması için nereye vurması gerektiği, forvetin top tutmasındna şutlarına, takımı dinlendirmesine kadar ki meziyetlerinin ne olması gerektiğini, sol bek ve sağ bekin ne zaman çıkması gerektiğine kadar. hele bir kaleci hocaları var, toplara nasıl çıkacağından hangi ayağıyla yükselecek hangi eliyle topa atlayacağına kadar... neyse uzun olunca okumazsınız diye kısa keseyim. ama tam bir ay izledim antermanları.

çocuklar maçlara çıkmaya başlayınca daha önce 6 yiyen takım 6 yediği takıma 7 atmaya başladı. 4 hafta sonra yeni hoca görevi bırakıp eski hocaya devretti, bilin bakalım ne oldu. Açıklama : 14 yaş grubunda aynı takımla 3 maç oynanır, 1 maçta 6 yedikleri takımlara 7 attılar hoca bıraktıktan sonra 7 attıkları takımdan 5 yediler. hoca farkı diyelim mi? %100, çocuklarda suç yok dedirtti bana, daha çocuk bunlar eğitimini alacak ki iyi topçu olsun değil mi? bizim alt yapıya laf söylemek istemiyorum ama yıllardır, bir forvet, bir orta saha çıkaramadıysak bir kez de kendilerine baksınlar artık. yıllardır savunduğum birşey var, alt yapıya parayı yığacaksın ki ileride o paranın 100 katını vermeyesin.

sizler zeki, kadire dem vuruyorsunuz. bunlar yeteneksiz değil futbol oynamasını bilmiyor desem. kendilerini de geliştirme konusunda sıkıntıları da var. suç onlarda değil, suç onları eğitemeyen, eğittim diyorlarsa da iyi eğitemeyenlerde değilmi?

Koskoca Trabzondan her sene 1 yıldız çıkmaz mı? hele ki futbol şehri olacaksın.
sıkıntı yıllardır alt yapıdan oyuncu yetiştiremeyen eski efsanelerimizde değil mi!!?. futbol eskiden çok farklı ve bunu birileri alt yapı hocalarımıza söylemeli artık.
mesela düşünün, bir şirketin genel müdürüsünüz. yıllarca verim elde edememişsin. şirketi mi kapatırlar, çalışanlara mı hesap sorarlar, bence ilk müdürün defterini dürerler, acısını önce müdür sonra işçiler çeker. ama bizde nasıl oluyorsa eziyetini taraftar, oyuncu ve takım çekiyor, onları yetiştiremeyen, üst düzeyi bu, bundan daha yeteneklisi yok diyen hala yerinde.

Hala suç öz evlatta mı? halı saha maçlarına gidince TS forması olan birini ayrı bir gözle izlerler, ondan çalımlar, uçmalar, kaçmalar, sert şutlar, bacak arası paslar beklerler, takımı sırtlayan gözüyle görülür daha topa vurmadan. iyiyse de; zaten Trabzonsporlu yada Trabzonlu derler. ama bunu Trabzon bilmez, gurbettekiler daha iyi bilir. demek ki yetenekte sıkıntı yok ne dersiniz?
sorun öz evlatta değil, üründe.
zeki, kadir, yumlu, bizim formamızı giyen, o formayı ben giysem ölümüne oynarım dediğim gibi oynayan çocuklar, ama onların suçu oraya gelmeleri, oraya daha iyisini çıkaramayanların "bahanesi" olmaları. Bir kaç sene 1 er milyon euro'ya yada 3-4 milyona yabancı getirin artık.

Sonrası lafım öz evlatları üç kuruş paraya oynatanlara, maluda nerede, yumlu tekmeye kafa uzatıp 200 bin kazanırken maluda güneşlenirken 2,5 milyon kazanıyor. az durun, Trabzondan ne kadar çok öz evlat çıkarsa Trabzon o kadar gelişir, o kadar para, yatırım, futbol okulu gelir. ama bunu da iyi düşünüp araştırmak gerek bence?

unutmadan öz evlat demişken umut, Onur, olcan gibi öz evlatları da katıyorum işin içine, belki selçuk ve burak gibi bırakıp giderler ama o formanın hakkını verdikten sonra gidenlerin suçu değil derim, onlara değerini vermeyen, tutamayanlarda değil mi?. umutun biz röportajı vardı, fransaya gittiğinde "Trabzonsporumu" ve taraftarlarımızı çok seviyorum dedi. oynatıyorsun ama yeteneksiz, haksızlık yahu al işte henrique, kar-zarar durumu ortada, umutun takımı ateşlemesi, mücadelesi, gol kaçırması, pek çoğumuza kalp spazmları geçirtmesi de onun suçu değil, suç brozeklere, yeteneksizlere muhtaç edenlerde.
şimdi 10 milyon verip umut kadar gol atmasını istediğimiz bir forvet arıyoruz.
yazık, her yıl kaybolan bir nesil. şirket yönettiklerinin farkına varmamış, birbirinin sırtına binmeye çalışan, torpille adamlarını işe veya takımlara sokan zihniyetler olduğu sürece, bu süreçler hep devam eder(öyle olduğunu düşünüyorum inşallah değildir). zekiden daha yeteneklisi yokmuydu sizce. neredeyse her yıl bir yaş grubunda Türkiye şampiyonu oluyoruz da o yaş grubunda oynayan çocuklardan gurur duyup bir daha göremiyoruz.

önce başka şeyleri değiştirmek lazım.
not : mesajı gönderdikten sonra tekrar okuyup düzeltme yaparım ama ana fikir suç oynayanda değil, seçende, eğiten ve objektif olamayanda. Koskoca Trabzon bir messi bile çıkarırda arkası yoksa 3. ligde oynatır.

inadina61_08
14.04.2014, 20:45
...

Sacit
14.04.2014, 20:50
Nefret ediyorum bu öz evlat ayaklarından.. bunlar bu kulübü rezil kepaze etti(eski jenerasyon ile karıştırmayın) şimdikiler bu kulübün anasını ağlattı. hem futbol oynamıyor, hem de para alıp yatıyor. yetenek desen zaten yok. defolun gidin bu kulüpten, yeter be

artvints
14.04.2014, 21:35
mesele öz evlat meselesi falan değil.sorunu bu kadar dar bir çerçeveye sığdırmak doğru değil. bizim yapımızda bir takım tabi ki öz kaynaklarını kullanacak.ayrıca futbolcu yetiştiremeyen klübü ben ne yapayım allah aşkına. ne yararı var ülkeye böyle bir yapının. sorun yönetimde, bu kadar basit.oraya iyi niyetli gerçekten işini bilen birileri geldimi çözüm sürecine gireriz zaten.yapı sağlıklı işledimi, gurur duyacağımız öz evlatlar da yetişir klüpten.yukarıda güzel bir örnek verilmiş.iyi yetiştirirsen, iyi oyuncun olur.

ilhan
14.04.2014, 23:28
Sırf Trabzonlu diye Trabzonspor'dan para kazanıp gittikleri takımlarda hiçbir halta yaramayan Tayfun Cora, Aykut Akgün, Hasan 3. gibi futbolcular bile şu an oynayanlar kadar rezil performans sergilemiyorlardı.

Trabzon'da doğmuşsun hasbelkader futbolcu olup hayalini kurduğun formayı giymişsin ama sahada takım yenmiş yenilmiş umrunda değil. Kameralar sana döndüğü an saçını düzeltiyorsan giyme arkadaşım o formayı..

ibrahim
14.04.2014, 23:58
Trabzonlu futbolcu barındırmayan bir Trabzonspor düşünülemez. fenerlilerin Trabzonu yeryüzünden silme düşüncesi gibi ütopik bir düşünce. Trabzonlu futbolcu istemiyorsan altyapıyı Trabzondan başka bir ile taşıyacaksın. Gücü yeten kaldırsın bakalım nasıl yapıyor bunu.

Gesendet.

A.Ali Karanis
15.04.2014, 00:12
Trabzonlu futbolcu barındırmayan bir Trabzonspor düşünülemez. fenerlilerin Trabzonu yeryüzünden silme düşüncesi gibi ütopik bir düşünce. Trabzonlu futbolcu istemiyorsan altyapıyı Trabzondan başka bir ile taşıyacaksın. Gücü yeten kaldırsın bakalım nasıl yapıyor bunu.

Gesendet.

Konu Trabzonlu futbolcu istememek değil benim açımdan.Konu,eş-dost ilişkileriyle yürüyen bir altyapı sistemi sonucu A takıma yükselen 'özevlat'ların çok yetersiz oluşu.Yoksa mesela bir Fatih Tekke çıkarsa kimsenin burun kıvıracağı yok bence.

Terzioğlu
15.04.2014, 01:06
Sirf Trabzonlu diye oyunculara öncelik tanimakla sirf trabzonlu diye oyuncuyu dislamakla arasindaki fark nedir? Son derece gereksiz bir baslik.

Çağatay_
15.04.2014, 01:29
Olayı yanlış yorumlamamak gerekir.

Önemli olan yetenektir, memleket değil.

Trabzonspor formasını hakedenler giymeli. İnsanlar Trabzon'lu oyuncuların takımımızda oynamasına kızmıyor, bu formayı haketmeyecek oyuncuların sahada olmasına kızıyor.

Yoksa Trabzon'lu yeteneklerin takımımızı ileriye taşımasından gurur duyarız.

Ama Bursa'ya Arsin'den giden Artvin'li Şener, Beşiktaş'tan yetişme ve bir dönem milli takıma yükselmiş Gaziantepspor'lu Orhan Gülle, Bursa'dan yetişip Gaziantepspor'da forma giyen Muhammet Demir, yıllardır süper lig'de başarı ile top koşturan Kerem Şeras gibi yerliler varken, PTT liginde bile ilk 11 konusunda sıkıntı yaşayabilecek oyuncuların Trabzonspor'da forma giymesi herkesi şaşırtıyor.

Saydığım isimler gelip bizde hemen ilk 11 olur fark yaratır demiyorum. Ama sağ bekte Şener kadar oynayacak bir yerli oyuncumuz yok. Orta sahada Orhan Gülle veya Kerem Şeras gibi bir yerli oyuncumuz yok. Muhammet Demir gibi bir genç yeteneğimiz zaten yok.

Burnumuzun dibinde bedava adamları kaçırıp gidip 25 yaşında henüz bu olgunluğa erişmemiş oyunculara yöneliyoruz.

Bu oyuncuların her birisi emek vermiş ve bu formayı giymek istemiş olabilir, doğrudur. Umarım futbol yaşantılarında başarılı olurlar ama Trabzonspor forması altında bir gelecek yakalamaları mümkün gözükmüyor .

Yaşar
15.04.2014, 01:31
Meseleyi idrak etmemekte ısrar edenler var.
Mesele takımda öz evlat denilen adamların oynaması değil aslında, mesele topa vurmayı becerebilen her Trabzonlunun takıma alınması.
Mustafa Akbaş, Zeki Yavru, Abdülkadir, Gökhan Alsan, Kadir gibi sıradan adamları Trabzonspor'a alıp bazılarını oynatarak takımı sıradanlaştırmaya karşıyız.
Olacak adam, sabredilmesi gereken adam kendini belli ediyor, kimse Yusuf'a laf etmiyor mesela.
Ama defalarca 11 oynayıp kendini birazcık bile geliştiremeyen, Trabzonspor formasının ağırlığını kaldıramayan adamların bu takımda işi yok kardeşim.

tristram
15.04.2014, 01:59
almanya'dan yazan arkadaslar agiz birligi mi yaptiniz yoksa yazilani mi anlamiyorsunuz?baslikta kastedilen trabzonlu futbolcu degil yetenek fukarasi trabzonlu futbolculardir.halbuki bu yanlis anlasilmanin onune gecmek icin yeteneksiz kelimesini de kullandik ama nafile,insan anlamayinca anlamiyor..
burada sirf kafa kagidinda trabzon yaziyor diye takimda gereksiz istihdam edilenler elestiriliyor.
yoksa kimsenin trabzonlu futbolcularla bir alip veremedigi yok.kafa kagidi yuzunden bu adamlar trabzonspor'un yillarini sevip atmasin diyoruz.
trabzonlu olmasa ucuncu ligde top kosturacak adamlari bu forma altinda gormeyelim diyoruz.bunu anlamak bu kadar zor olmamali.biraz gayret.

BDiler61
15.04.2014, 09:42
Mesele Trabzonlu olmaları değil, mesele yeteneksiz olmaları....

oğ 61 efsanesi
15.04.2014, 10:17
Öz evlatlarda ısrar edilmelidir.Büyük öze dönüş projesi gerçekleştirilmelidir.Yetenekli öz evlatlar da yetişecektir.Camia sabretmelidir.Bu şehir kendi değerlerinden beslenebilir ancak.Bunu kimse değiştiremez, değiştiremedi de.Öz evlatların dışındaki bütün arayışlar maddi ve manevi telafisi olmayan kayıplar verir.30 yıldır görülmüştür bu.İnadına yerlinin yerlisi diyorum.

jeepeers
15.04.2014, 10:42
Bence meselenin aslı yeterli seviyede olmayan çalıştırıcılardır.
Sizce Katalan milleti genetik olarak Trabzon insanından daha mı üstün?
Yoksa adamlar kaliteli çalıştırıcılar ve modern teknikler sayesinde mi maden gibi işliyorlar alt yapılarını?
Ülkedeki altyapı seviyesindeki birçok takım uluslararası arenada sürekli başarılar elde etmiyor mu?
Yetenek ve potansiyel olarak bizim hiç kimseden eksiğimiz yok.
Ancak iş belli bir yaştan sonra bir sonraki seviyeye geçmeye geldiğinde hep başarısız oluyoruz.
Devre arasında gelen kondisyonerimizin takıma ne kadar katkı sağladığı açık değil mi?
Bize aldığı belgenin gerçekten hakkını verecek çalıştırıcı lazım.
Yoksa lisanslı eleman bulmak zor değil.

Travelair
15.04.2014, 11:32
İşi ehline verin demiş peygamberimiz. Öz evlatın olduğu yerde üvey evlat da vardır. Böyle ayrım olamaz. Eğer siz modern futbolun gerektirdiklerine ayak uyduramazsanız silinir gidersiniz. 1461 kurulmuş ama niye kurduklarının farkında değiller. Eğer öze dönüş isteniyorsa bunu yapabilecek kapasitede insanlar bulmalısınız. Yoksa yetiştirdim oldu demekle, az oynasın pişsin bakalım demekle olmuyor

duyurukcu
15.04.2014, 12:01
başlıktan ve yorumlardan çıkarttığım net ana fikir

ORHAN GÜLLE'YE HAYIR :)

digo
15.04.2014, 12:57
Çok doğru bir başlık, hatta geç bile kalındı, oyunculara gelirsek Yusuf ve Caner hariç 1461'den gelen oyuncuların hiçbiri ne süperligde ne de 1.ligde oynayamaz.

Taner Gündoğdu
15.04.2014, 13:11
özevlat takıntısının gereksiz olduğunu düşünmüyorum. takımda kesinlikle 61 numarayı taşıyabilecek birkaç tane Trabzonlu ve Trabzonsporlu futbolcu olması şart bana göre. problem bu adamları bulmakta! Trabzon şehri kesinlikle bu kapasiteye sahip. bugün hem birinci ligde hem ikinci ligde hemen hemen her takımda bir 61 numaralı oyuncu bulunması tesadüf değildir. kapasite vardır fakat torpil daha öndedir. asıl çözülmesi gereken problem takıntı değil torpildir...

Travelair
15.04.2014, 13:44
Gereksiz olanlara itiraz

nakzo
15.04.2014, 13:46
Öz evlatlarda ısrar edilmelidir.Büyük öze dönüş projesi gerçekleştirilmelidir.Yetenekli öz evlatlar da yetişecektir.Camia sabretmelidir.Bu şehir kendi değerlerinden beslenebilir ancak.Bunu kimse değiştiremez, değiştiremedi de.Öz evlatların dışındaki bütün arayışlar maddi ve manevi telafisi olmayan kayıplar verir.30 yıldır görülmüştür bu.İnadına yerlinin yerlisi diyorum.

Kume dusersin ey adam kume kimsede acımaz basarlar tekmeyi.

muratt
15.04.2014, 16:53
özevlat takıntısının gereksiz olduğunu düşünmüyorum. takımda kesinlikle 61 numarayı taşıyabilecek birkaç tane Trabzonlu ve Trabzonsporlu futbolcu olması şart bana göre. problem bu adamları bulmakta! Trabzon şehri kesinlikle bu kapasiteye sahip. bugün hem birinci ligde hem ikinci ligde hemen hemen her takımda bir 61 numaralı oyuncu bulunması tesadüf değildir. kapasite vardır fakat torpil daha öndedir. asıl çözülmesi gereken problem takıntı değil torpildir...

Evet işte bu. Ben de bunu söylüyorum. Daha fazla oyuncu almamız lazım 1461'den. Her yıl en az 7-8 isim almalıyız, yetmez 4-5 tane de yavuz selim'den almalıyız direk. Bu da yetmez kadroda önceliği bu oyunculara vermeliyiz. Kütüklkerinde Trabzon yazmayan adamları mecbur kalmadıkça oynatmamalıyız. Ancak bu şekilde başarılı olabiliriz. Teknik direktör de serdar bali veya lemi olmalı.

Ali Bektaş
15.04.2014, 17:17
Burada ya özevlatçılık yada anti özevlatçılık gibi bir durum oluşmuş. Sanki biri olunca diğeri olmazmış gibi sanki ikisi bir arada olmazmış gibi sanki Barselona da hiç özevlat oynamıyormuş gibi. Bize bu işi ya yanlış anlattılar ya biz yanlış anladık

aaahmet61
15.04.2014, 17:18
sene 2014 hala trabzondan süper lig kalitesinde oyuncu çıkacağını sananlar var.öz evlat haci size iyi yakışır.haci artı olarak 1461 .of of önümüzdeki sene kesin açık ara şampiyonuz.yabancıya boşa para vermeye ne lüzum var.haydi hayırlı traşlar.

ilhan
15.04.2014, 17:43
Takım kaptanı ve en değerli, en özel, en sevilen adamı Manisalı yahu.
:)

11 tane Onur Recep Kıvrak gibi adam olsun varsın 61 numarayı kimse giymesin.

Pınar G.
15.04.2014, 17:54
Futbolcunun genleri öz evlat olsa nolur ruhu öz evlat olmadıktan sonra ?!
Bize Trabzonlu futbolcu değil oynayan,mücadele eden,armanın hakkını veren futbolcu lazım.
Hiçbiri bir Onur Recep Kıvrak değil.!

Sefaenes
16.04.2014, 16:32
öze dönüs evet yetenekli olanlarla yasi 26 gelmis ama yaptigi hareket faul olacagini bilmiyenlerle degil. Her Trabzonsporlu yildiz adayi degildir. Eskiden ne kadar cöp yugoslav varsa Türkiyeye geliyordu simdi ayni hatayi yapip Trabzon dogumlu dige cöplerle doldurmamaliyiz.

DEEP BLUE
16.04.2014, 17:03
Öz evlat kavramı altında Trabzon'lu oyuncuların değil, ''yetenek düşmanı torpilli Trabzon'lu oyuncuların'' sembolize edildiğini anlamak için çok zeki olmaya gerek yoktu halbuki... Hayret ediyorum bazen okuduklarıma...

Tayfun Aydın
16.04.2014, 17:08
1461 den aldığımız çocukların Yusuf hariç hepsini yedik. Yusuf ta ısrar edildi az da olsa kendini gösterdi daha iyi olacaktır zamanla. Bu çocukları getir 2 maç oynat sonra yolla. Bu adamların Trabzonspor seviyesinde olup olmadıkları 1461 de iken belli olmuyor mu?

Yemişim kütüğünde Trabzon yazmasını. Altyapıda Emre diye bir çocuk var Batman lı ver orta sahayı yönetsin. Yetenektir aasıl önemli olan

muratt
16.04.2014, 18:35
1461 gibi çok güzel ve çok önemli bir proje bu kadar vizyonsuzlukla mundar edilebilirdi gerçekten.

Senede 1 oyuncu alınacağına 6-7 oyuncu almak nasıl bir mantıktır.
Afrikadan felan genç yabancı oyuncuları alıp yetiştirilmemesi tam bir fecaat, Balıkesirin zencileri gibi iki zenci koyamıyor muyuz oraya.
Hami gibi genç hocaların Trabzonspor'dan once çalışması, deneyim kazanması ve kendini ıspatlaması gereken yer olarak değerlendirilebilirdi, hiç böyle bir düşünce yok. Örneğin Fatih Tekke gitsin çalıştırsın seneye ?

1461 ile alakalı yapılan tek doğru hareket, o da çok bilinçli yapılmış birşey değil, Eren ve Sercan gibi para eden ama Trabzonspor seviyesinde olmayan adamların iyi paraya satılmasıydı. Aynı şeyin Kadir Keleş, Abdulkadir, Mustafa Akbaş gibi adamlar için de yapılması gerekirdi.

Son olarak. Özevlata evet veya özevlata hayır gibi toptancı bakmak çok yanlış olur. Fatih Tekke gibi Gökdeniz gibi özevlatlara evet, Zeki gibi Kadir gibi potansiyeli olmayan özevlatlara hayatta başarılar. Mustafa Yumlu gibi Yusuf gibi orta seviye adamlar da olur, itirazım yok. Ama ptt ligi seviyesindeki adamlarla biryere varamayız. Yani bu işin bir ayarını tutturmak bu kadar mı zor. Hangi topçunun ptt ligi ayarında olduğu hangisinin Trabzonspor ayarında olduğunu anlamak için Morinho mu olmak lazım ?

Öznur61
16.04.2014, 23:08
Öz evlat değil, Trabzonspor ruhuyla savaşan futbolcular..

Travelair
17.04.2014, 08:11
"Öz evlat" denince akan sular duruyor tabi. İnsan hiç evladını sokağa atar mı? Bir de öz denerek kavram pekiştiriliyor. Sonra şıracının şahidi bozacı. Oh vur patlasın çal oynasın

Öz evlat falan yok kardeşim. Burası bir futbol kulübü. Öz evlat yok, futbolcu var

unaLhso
17.04.2014, 08:56
İho'nun dönemine kadar TS'ye gelen tüm Trabzonluları Özkan Sümer takıma kazandırıyordu.Yani kendi yeteneksiz futbolcularını takıma alıyordu.Kimleri yedi kimleri.Trabzon'da Özkan Sümer'den bahsedince direk küfürler duyuyorum.Ve klasik gelen o cümle ' Ben onun yüzünden futbolcu olamadım. '

İho Özkan Sümer'i kovaladı.Ancak takım yine yeteneksiz kaynıyor.Bunun sebebi de MRA.Gelecek sezon belli olur.Yine takımda kalırsalar daha maç falan izlemem.

Ve ayrıca geçen sezon ' 1461 futbolcuları oynasın ' diyenler de bu sezon sallıyor.Gördük 1461 futbolcularını.Süper Lig için yeterli olmadıkları halde adamları havaya uçuranlar vardı.

mhs61
17.04.2014, 11:09
Benim gözümde öz evlat Onur'dur. Şuan aramızda olmasa da Tolga'dır. Zeki yavru filan değil

katre-i.matem
17.04.2014, 14:17
Alt yapılar, bizde ki tabiriyle öz evlatlar kulupleri ayakta tutan mihenk taşlarıdır.. her kulubun alt yapısından cıkan oyuncuyla diger oyuncuların aldıkları parayı ve satıslarında getirdikleri bonservisleri karsılastırırsak her sey ortada zaten.. bizim hatamız kurtulusu "oz evlat"larda aramamız.. kerameti "öz evlat" isminde arıyoruz yetenekte değil.. sorun yeteneksız oyuncularda değil onları yeteneksızliklerine rağmen ısrarla oynatan anlayışta..

Timur Mikhail
17.04.2014, 15:20
Bu oyuncuların sorunu ve beceriksizliği değildir. Antrenör ve spor yöneticiliği sorunudur.

Trabzonspor takımını yöntenler altyapı antrenörleri, tabi genelleme yapmak hata olur ama çoğu zamanı geçmiş bir şekilde çocukları futbola devşirip onatıyorlar yetiştiriyorlar güya !

Ayrıca altyapıdan futbolcu çıkarma olayı sadece futbolun erkleri ile açıklanamaz. Bu ülke genelinde bir aile yapısına, spor kültürüne bağlıdır.
Bir futbolcu herşeyden önce iyi bir sporcu olmalıdır.

Bu konuda ülkemizin eksikliğinden de nasibimizi alıyoruz. Ayriyetten Trabzonda spora ve futbola olan merak eskiye oranla daha az diye tahmin ediyorum.

Bu bir sistem işidir. Sistem bir bütündür ve bu bütünün bir parçası dahi eksik veya kusurlu ise sistem neticede size iyi bir ürün sunmaz. Tabi yine genelleme yapmamalıyız mesela yusuf erdoğan örneği gibi. O da teknik yetenekli ve hızlı çabuk olması itibariyle gözümüzde iyi bir topçu diye duruyor.

Dün bale'nin attığı golü gördünüzmü?
Tam bir sporcu golü. Dakika 85 adam orta sahanın solunun arkasından bekten aldığı topu, diri hızlı çevik ve akıllıca sürerek sonunda da iyi bir şekilde bitirerek golü yaptı.
Bu sadece top sürme mevzusu değildir. Bunun içinde, sporcu beslenmesi, sporcu yaşamı, disiplin, psikoloji, futbol felsefesi vs. ne ararsan var. Bir de karşısındaki defans oyuncusu genç tecrübesiz ve kaliteli geleceği olan bir çocuktu. Gerçek sporcu ve futbolcu o pozisyondan sonra bir tecrübe daha kazanmış olur, karşılaşacağı bu tür pozisyonlarda rakibi geçirmemesi düşürmesi gerektiğini bilecektir. Bu onun için bir kazanımdır eğer dersini alırsa tabi.

Mevzu uzar gider. Fakat yeteneksiz beceriksiz diye adamlara laf etmek kime ne kazandıracak? İş sadece bu fubloculardan ibaret değil.
O sahaya gelene kadar o adamların geçtiği süreç ve etmenlere dikkat çekmeye çalışıyorum. M. Reşit Akçay iyi bir teknik direktör olamayabilir lakin mükemmel bir altyapı ve genç antrenörüdür. Bu konuda pozitif bir şekilde Trabzonspor camiasında gördüğüm tek şeydir bu adam.

Timur Mikhail
17.04.2014, 15:22
edit

anilmercan61
17.04.2014, 22:21
Bence futbolcuların kimliği değil önemli olan karakteridir. Eğer ki elinden geleni yapıyorsa savaşıyorsa nereli olursa olsun o formayı terlettiği sürece Trabzonsporludur ve Trabzonludur ama böyle öz evlat davasını gütmeye devam edersek olan 1461 Trabzon 'a olacak aynen şuan ki durum gibi.

omondoles
18.04.2014, 00:22
Başlığı görünce aklıma ilk gelen oyuncu Hasan Üçüncü. O zamanlar zorlasam bende Trabzonspor'da oynayabilirmişim. O kadar yani!

Loading %61..

Anıl C
18.04.2014, 01:34
Sayet altyapiyi kaliplar icinde yasayan, global gelismelerden bir haber, edirneden otesini bilmeyen, bir yabanci dil dahi konusamayan yerli ve yerlinin yerlisi hocalardan kurtarmayipta; ispanyol, hollanda veya alman ekolunu yabanci hocalarla veya yurtdisi patentli yerli hocalarla yerlestiremedikce bu kisir dongunun sonu gelmez

UğurB
18.04.2014, 10:59
En onemli sey sistem.
12-13 yaslarina kadar cocuga temel teknik bilgiler ve hayati boyunca gerekli olacak (esneklik, ceviklik, ziplama gibi gelistirilebilecek) temel ozellikleri kazandirilmalidir.
Sonrasinda ise taktik ve yeteneklerini keskinlestirmeye yarayan gelisimler.
Hatta yapilabilirse cok iyi olacak bir sey, tum yas gruplari ve A takimin ayni duzende oynamasi...

Nazim Can
18.04.2014, 12:08
Görüyorum, artiriyorum elimizdeki en kaliteli öz evlat Mustafa Yumlu, 3-4 tane babalar gibi kaliteli oyuncumuz olsa su kadroda Mustafa Yumlu bile bildigin siritir, Kadirmis, Zekiymis saymiyorum bile, su takimda siritan adam oynayamayan adam ptt ligi topcusudur net.

Oğuz ZEYTİN
18.04.2014, 19:20
Gecen sene 1461'i, sovmen hocasini ve el ustunde gezdirilen oyuncularini elestirdigimde forumda bir arkadas "Allah'tan Trabzonspor'da transferleri sen yapmuyorsun" diye tepki gostermisti bana (kopyalayacagim linkini).

Keske haksiz ciksaydim demeyecegim, keske o elestirilerimi on yargisiz okusaydi o arkadas(lar).

Zamansiz, plansiz, yeteneklere bakilmadan sirf taraftara yaranmak icin doldurdular takima kimliginde Trabzon yazanlari...

Cocuklar kaybetti, 1461 kaybetti, Trabzonspor ise bir sey kazanmadi (simdilik).

Cengiz Çubukcu
23.04.2014, 09:25
oğuz buna ne diyorsun :) Okay Karacan yazmış...
MUSTAFA REŞİT AKÇAY DEVRİMİ

Cuma günü Trabzonspor Kayseri’de tüm sporseverlerin keyifle izleyeceği bir oyun oynadı. Yusuf Erdoğan Malouda’dan, Zeki Yavru Colman’dan fersah fersah öndeydi. Henrique sahanın her yerindeydi. Sağ bek Caner tüm dikkatiyle, özeniyle oynadı. Sol bek Kadir Keleş çok iyiydi.

Aslında Tüm mevkiler iyi çalışıp çok koşarak bu işe baş koyduklarını ispat etti.

Trabzonspor cuma günü Kayseri’de geleceğe bir ışık yaktı.

Attığı derin isabetli paslar, rakip atakları keserken ortaya koyduğu soğukkanlılık, kaleye şut atma özgüveni ve bitmek tükenmek bilmeyen enerjiyle her yere koşan Zeki Yavru, günün kahramanlarından biriydi.

Sağ bek mevkiinden orta sahaya çekilmesi Zeki’yi başka bir adama dönüştürmüş. 1461’de iken orta saha oynayan A takıma çıkınca sağ beke monte edilen, zaman zaman iyi işler yapmasına rağmen orada vasatı aşamayan Zeki için geride kalan aylar pes edip gitme, küsme değil pişme, ortama alışma dönemi olmuş.

Hami Mandıralı’nın onu kullanma cesaretine bravo ama Mustafa Reşit Akçay’ın 1461 Trabzon’dan getirdiği oyuncularla devrimi başlattığı gerçeğine iki kez alkış, 10 kez bravo.

Bu bir devrimdir ve devrimin başlangıç fitilini Akçay ateşlemiştir. Yabancıların yokları oynadığı bir dönemde çaresizliğin de etkisiyle 1461’den 8 oyuncu geldi. Hepsi adanmış, hepsi ileriye bakıyor.

Üzerine yazacak çok şey var. Yıllardır söylenen Trabzonspor özkaynaklarına dönsün önermesi kendiliğinden gerçekleşiyor. Bekleyip göreceğiz ama kulübün gelecek sene Henrique ile Bosingwa’nın yanına iyi bir orta saha alarak bu kadroyla yola çıkma kararı almasını hararetle öneririm.

Bırakın bu çocukları, hedef baskısına almayın, çıkıp bir sene birlikte oynasınlar, tarih yazsınlar..

Trabzonspor’un yapması gereken bir iş daha Mustafa Reşit Akçay’ı kayıtsız şartsız kulübün futbol aklı olarak mutlaka bir şekilde değerlendirmesi olmalıdır.

Travelair
23.04.2014, 09:44
Ulusal medya Trabzonspor'a o kadar dışardan, Trabzonspor'dan o kadar habersiz, hatta bazen o kadar küçümseyerek bakıyor ki iyi niyetle de yazsalar yazıları objektiflikten uzak oluyor

yaranozlu
23.04.2014, 10:18
öz evlattan kasıt nedir bilmiyorum ama öncelikle Yusufun kimliğinde Trabzon yazmıyor ama ben kendisini nice Trabzonludan daha Trabzonlu görüyorum. Öz evlatçılık yapacağız tabii ki, emin olun Özer başka bir takımda Trabzonda oynadığı kapasiteyle oynayamaz. Çok üst düzey bir oyuncu değil Özer ama seve seve oynadığı için hep faydalı oluyor. Aynı şeyi Colman için hele hele Olcan için söyleyemeyiz. Olcan ilk geldiği yarım sezonda çok başarılıydı, fakat sonrasında özellikle de bu sene koşmuyor, top ayağına geldiğinde sürekli olumsuz, kaçırdığı golllerin haddi hesabı yok, Olcan Özer gibi bir ruha sahip olsaydı çok daha iyi oynardı ama sallamıyor, bu nedenle de gollere de fazla sevinmiyor. Amacı Trabzondan ayrılıp bir yere kapak atabilmek, öncelikle İstanbul tabii ki. Umarım bedelinin üstünde şişik bir rakama (5-6 milyon Euro) istediği takıma gider.

Gelelim takımdaki Trabzonlu oyunculara. Kaleciler Zeki ve Fatih'ten Fatihi biliyoruz ama Zeki iyi bir izlenim vermedi görev aldığı maçlarda ama büyük bir aksilik olmadığı takdirde zaten iş düşmüyor, düşerse de bu iki kaleci yedek için yeterlidir. Her zaman yedekte Tolga ayarında olacak diye bir şey olamaz, aşırı lüks, ama Tolga da bna göre sudan ucuza gitmiştir, Hacı başkan Beşiktaş yönetimindeki Trabzonlu arkadaşlarına peşkeş çekmiştir. 5 milyon Eurodan aşağı gitmesi mümkün olmayan bir kaleciyi bedava denecek bir paraya (2,750ydi sanırım) gönderdik. Ayıptır!

Savunma hattındaki Trabzonlulardan Yumlu için konuşmaya gerek yok, bana göre Türkiyenin en iyi Türk stoperidir. Zamanında çok hata yapıyordu ama sürekli oynayarak kendini geliştirdi. Caneri pek beğenmiyorum son derece sıradan geliyor bana, kendini geliştirmesi de güç. Fatal hatalar yapmıyor ama üretkenlik noktasında hiç yok.

Aykut Demir de Trabzonlu ama bu özelliğinin bir artısı olduğunu düşünmüyorum. Hangi takıma gitse hırsla topunu oynar, güçlü kuvvetli ama bir o kadar dengesiz. Gereksiz sinirli hareketleri de cabası. Mevcut haliyle ilk 11de oynaması yanlış ama yedek stoper olarak değerlendirilebilir. 3 milyon Euroluk bonservis bedeli ödenmesi hem de yokluk zamanımızda Hacının bize attığı en büyük kazıklardan biridir. Bu sene takıma ne kattı Allah aşkına, madem çok seviyorsun bekleseydin de sözleşmesi bitince alsaydın.

Kadir ve M. Akbaşa gelirsek, Kadir solbekte oynadıkça kendini geliştirebileceğine inandığım bir oyuncu, özellikle hücuma bindirmelerini beğeniyorum ama savunma yönü oldukça zayıf, yaptırdığı gerekszi penaltılar umarım ders olmuştur. Top çalmada da yetersiz ama hızlı olması fazla sırıtmasını etkiliyor. M. Akbaş ise Kadirin aksine savunmada oldukça iyi, güçlü kuvvetli ve top çalmayı seviyor ama hücumda çok zayıf. Kadire göre yavaş ama daha sağlam. Kadir ve M. Akbaşı toplasak kusursuz bir solbekimiz olur. Şunu unutmamak gerek ki kendilerine katkı sağlamaları oynadıkları maçlarla doğru orantılı olarak artacaktır, bu nedenle ikisi solbek için yeterlidir. Biz oralarda kimleri gördük, Lee Yong, Tansel, Celalettin, Moawad, Ferhat, Cale, Emerson, Cech vs. Abdullah dışında benim takip ettiğim senelerde bu iki oyuncumuzdan düşünmeden iyi diyebileceğim bir oyuncu yok. Cech belki iyi denebilir ama kondüsyon problemi vardı onun da, Celalettin ilk senesinde çok iyiydi sonra o da dağıttı. Şükretmekten başka yapacak bir şey yok.

Zeki Yavru önceki bulduğu şanslarda kredisini tüketti, anlamsız yere her şeye itiraz yapıyor, hakeme gülüyor falan. bu hareketleri itici, Hasan Üçüncü tarzı var. Son maçta iyi oynaması kendisinin iyi topçu olduğunu göstermez ama bazı oyuncular vardır, ilk şanslarında kendini gösteremez, eli ayağına dolanır, sorumluluk almaya korkar. şans buldukça performansı çok yukarılara çıkar. Bir de yedek beklemek genç oyuncular için fırsattır, niye giremediğini, onun yerine oynayanın iyi yaptığı işleri ve yapamadıklarını tespit edip, kendi yapabileceklerini değerlendirirse ve kendini diri tutarsa forma bulduğunda bırakmaz. Zeki hızlı fakat dengesiz, şutları kötü değil ama geliştirmesi gerekir nitekim bulunduğu pozisyondan yıllardır şutla gol atamıyoruz. (colman, zokora) Pres yapması güzel ama kırmızı görmesi muhtemel, teknik kapasitesi sınırlı bir adam. benim fazla umudum yok ama sonradan maçlara girerek değerlendirilebilir belki. bir maç iyi oynadı diye şişirmenin anlamı yok.

Yusuf içinse çok büyüttük, şişirdik ama yaptığı çıkışın ardından yaşadığı sakatlık sonrası bir türlü toparlayamadı. Anlamsız şut çekişleri, boşta adam varken çalıma girmeler vs. umutlarımızı tüketmişti ki Erciyes maçında eski Yusufu gördük. Genç bir çocuk ve faydalanmak zorundayız ama Henriqulerle, Olcanlarla oynarsa yol kat edemez. Kendini geliştirebilmesi için aklıbaşında adamlarla oynaması gerekir. Özer, Emre gibi.

G.Alsan 1461de izlediğimde çok beğendiğim bir oyuncuydu, top tekniği yüksek, şut özelliği iyi fakat a takımda aldığı sürelerde küskün, koşamayan bir Gökhan gördüm. Aynı adam olması garip, belki de ani çıkış onu da etkiledi, hazır değildi. Sakatlık da bu süreci olumsuz etkiledi diye düşünmek istiyorum. Hala umudum var.

Hücum anlamında doğru düzgün bir adam yetiştiremediğimiz apaçık ortada. Şunu da söylemek gerekir, M.Tiryaki Henriqueye 5 basar ama o da kısıtlı bir hücum oyuncusu.

İşin özü, ilk defa bir takımda şans bulan oyuncular, hele ki genç ve daha alt seviye bir takımdan geliyorsa ilk maçlarında kötü oynaması, ürkek oynaması, yeteneklerini sergileyememesi son derece doğaldır. Bu noktada hocası ve antrenörlerin de iletişimi önem arz eder. Ama aradan zaman geçip de 1 maç iyi, 2 maç kötü oynuyorsan bu oyuncuda ısrar etmenin de anlamı yok zira Trabzonsporda oynuyorsan en kötü oynadığın maçta bile vasat olmak zorundasın. Kimliğinde Trabzon yazması veya Trabzonsporlu olmak mutlaka bir artıdır, yendiğinde sevinmek, yenildiğinde üzülmek, iyi oynayıp tkaımın üzerine çıktığında bırakıp gitmemek gibi parayla karşılığı olmayan durumlar söz konusudur ama yeteneksiz fayda sağlamayacak bir oyuncuyu sırf Trabzonlu diye takımda tutmak anlamsız. İlk söylediklerimden ötürü bu oyunculara şans verilmek zorunda, değerlendiren kalır, giderse de Gökdeniz, Fatih ve Tolga gibi gider, değerlendiremeyen de Tayfun gibi, Ufukfan gibi, Ufuk gibi, H.üçüncü gibi gider.

umitçebi
23.04.2014, 14:51
Şıracının şahidi bozacıdır. Davulcunun şahidi zurnacıdır.

Eğer futbolcu kalitesi yükselirse antrenör kalitesinin de yükselmesi gerekecek. Yönetici kalitesinin de yükselmesi gerekecek. Kulüp büyüyecek çünkü. O yüzden hepsi birbirini koruyor. Zararı gören Trabzonspor oluyor

Bu başlığa böyle yorum..Emin ol böyledir...nasıl bir kafa bu çözemedim..

umitçebi
23.04.2014, 14:58
öz evlattan kasıt nedir bilmiyorum ama öncelikle Yusufun kimliğinde Trabzon yazmıyor ama ben kendisini nice Trabzonludan daha Trabzonlu görüyorum. Öz evlatçılık yapacağız tabii ki, emin olun Özer başka bir takımda Trabzonda oynadığı kapasiteyle oynayamaz. Çok üst düzey bir oyuncu değil Özer ama seve seve oynadığı için hep faydalı oluyor. Aynı şeyi Colman için hele hele Olcan için söyleyemeyiz. Olcan ilk geldiği yarım sezonda çok başarılıydı, fakat sonrasında özellikle de bu sene koşmuyor, top ayağına geldiğinde sürekli olumsuz, kaçırdığı golllerin haddi hesabı yok, Olcan Özer gibi bir ruha sahip olsaydı çok daha iyi oynardı ama sallamıyor, bu nedenle de gollere de fazla sevinmiyor. Amacı Trabzondan ayrılıp bir yere kapak atabilmek, öncelikle İstanbul tabii ki. Umarım bedelinin üstünde şişik bir rakama (5-6 milyon Euro) istediği takıma gider.

Gelelim takımdaki Trabzonlu oyunculara. Kaleciler Zeki ve Fatih'ten Fatihi biliyoruz ama Zeki iyi bir izlenim vermedi görev aldığı maçlarda ama büyük bir aksilik olmadığı takdirde zaten iş düşmüyor, düşerse de bu iki kaleci yedek için yeterlidir. Her zaman yedekte Tolga ayarında olacak diye bir şey olamaz, aşırı lüks, ama Tolga da bna göre sudan ucuza gitmiştir, Hacı başkan Beşiktaş yönetimindeki Trabzonlu arkadaşlarına peşkeş çekmiştir. 5 milyon Eurodan aşağı gitmesi mümkün olmayan bir kaleciyi bedava denecek bir paraya (2,750ydi sanırım) gönderdik. Ayıptır!

Savunma hattındaki Trabzonlulardan Yumlu için konuşmaya gerek yok, bana göre Türkiyenin en iyi Türk stoperidir. Zamanında çok hata yapıyordu ama sürekli oynayarak kendini geliştirdi. Caneri pek beğenmiyorum son derece sıradan geliyor bana, kendini geliştirmesi de güç. Fatal hatalar yapmıyor ama üretkenlik noktasında hiç yok.

Aykut Demir de Trabzonlu ama bu özelliğinin bir artısı olduğunu düşünmüyorum. Hangi takıma gitse hırsla topunu oynar, güçlü kuvvetli ama bir o kadar dengesiz. Gereksiz sinirli hareketleri de cabası. Mevcut haliyle ilk 11de oynaması yanlış ama yedek stoper olarak değerlendirilebilir. 3 milyon Euroluk bonservis bedeli ödenmesi hem de yokluk zamanımızda Hacının bize attığı en büyük kazıklardan biridir. Bu sene takıma ne kattı Allah aşkına, madem çok seviyorsun bekleseydin de sözleşmesi bitince alsaydın.

Kadir ve M. Akbaşa gelirsek, Kadir solbekte oynadıkça kendini geliştirebileceğine inandığım bir oyuncu, özellikle hücuma bindirmelerini beğeniyorum ama savunma yönü oldukça zayıf, yaptırdığı gerekszi penaltılar umarım ders olmuştur. Top çalmada da yetersiz ama hızlı olması fazla sırıtmasını etkiliyor. M. Akbaş ise Kadirin aksine savunmada oldukça iyi, güçlü kuvvetli ve top çalmayı seviyor ama hücumda çok zayıf. Kadire göre yavaş ama daha sağlam. Kadir ve M. Akbaşı toplasak kusursuz bir solbekimiz olur. Şunu unutmamak gerek ki kendilerine katkı sağlamaları oynadıkları maçlarla doğru orantılı olarak artacaktır, bu nedenle ikisi solbek için yeterlidir. Biz oralarda kimleri gördük, Lee Yong, Tansel, Celalettin, Moawad, Ferhat, Cale, Emerson, Cech vs. Abdullah dışında benim takip ettiğim senelerde bu iki oyuncumuzdan düşünmeden iyi diyebileceğim bir oyuncu yok. Cech belki iyi denebilir ama kondüsyon problemi vardı onun da, Celalettin ilk senesinde çok iyiydi sonra o da dağıttı. Şükretmekten başka yapacak bir şey yok.

Zeki Yavru önceki bulduğu şanslarda kredisini tüketti, anlamsız yere her şeye itiraz yapıyor, hakeme gülüyor falan. bu hareketleri itici, Hasan Üçüncü tarzı var. Son maçta iyi oynaması kendisinin iyi topçu olduğunu göstermez ama bazı oyuncular vardır, ilk şanslarında kendini gösteremez, eli ayağına dolanır, sorumluluk almaya korkar. şans buldukça performansı çok yukarılara çıkar. Bir de yedek beklemek genç oyuncular için fırsattır, niye giremediğini, onun yerine oynayanın iyi yaptığı işleri ve yapamadıklarını tespit edip, kendi yapabileceklerini değerlendirirse ve kendini diri tutarsa forma bulduğunda bırakmaz. Zeki hızlı fakat dengesiz, şutları kötü değil ama geliştirmesi gerekir nitekim bulunduğu pozisyondan yıllardır şutla gol atamıyoruz. (colman, zokora) Pres yapması güzel ama kırmızı görmesi muhtemel, teknik kapasitesi sınırlı bir adam. benim fazla umudum yok ama sonradan maçlara girerek değerlendirilebilir belki. bir maç iyi oynadı diye şişirmenin anlamı yok.

Yusuf içinse çok büyüttük, şişirdik ama yaptığı çıkışın ardından yaşadığı sakatlık sonrası bir türlü toparlayamadı. Anlamsız şut çekişleri, boşta adam varken çalıma girmeler vs. umutlarımızı tüketmişti ki Erciyes maçında eski Yusufu gördük. Genç bir çocuk ve faydalanmak zorundayız ama Henriqulerle, Olcanlarla oynarsa yol kat edemez. Kendini geliştirebilmesi için aklıbaşında adamlarla oynaması gerekir. Özer, Emre gibi.

G.Alsan 1461de izlediğimde çok beğendiğim bir oyuncuydu, top tekniği yüksek, şut özelliği iyi fakat a takımda aldığı sürelerde küskün, koşamayan bir Gökhan gördüm. Aynı adam olması garip, belki de ani çıkış onu da etkiledi, hazır değildi. Sakatlık da bu süreci olumsuz etkiledi diye düşünmek istiyorum. Hala umudum var.

Hücum anlamında doğru düzgün bir adam yetiştiremediğimiz apaçık ortada. Şunu da söylemek gerekir, M.Tiryaki Henriqueye 5 basar ama o da kısıtlı bir hücum oyuncusu.

İşin özü, ilk defa bir takımda şans bulan oyuncular, hele ki genç ve daha alt seviye bir takımdan geliyorsa ilk maçlarında kötü oynaması, ürkek oynaması, yeteneklerini sergileyememesi son derece doğaldır. Bu noktada hocası ve antrenörlerin de iletişimi önem arz eder. Ama aradan zaman geçip de 1 maç iyi, 2 maç kötü oynuyorsan bu oyuncuda ısrar etmenin de anlamı yok zira Trabzonsporda oynuyorsan en kötü oynadığın maçta bile vasat olmak zorundasın. Kimliğinde Trabzon yazması veya Trabzonsporlu olmak mutlaka bir artıdır, yendiğinde sevinmek, yenildiğinde üzülmek, iyi oynayıp tkaımın üzerine çıktığında bırakıp gitmemek gibi parayla karşılığı olmayan durumlar söz konusudur ama yeteneksiz fayda sağlamayacak bir oyuncuyu sırf Trabzonlu diye takımda tutmak anlamsız. İlk söylediklerimden ötürü bu oyunculara şans verilmek zorunda, değerlendiren kalır, giderse de Gökdeniz, Fatih ve Tolga gibi gider, değerlendiremeyen de Tayfun gibi, Ufukfan gibi, Ufuk gibi, H.üçüncü gibi gider.

Üstad böyle uzun bir yazı yazaraak bizi bilgilendirmek istediğin için teşekkür ederim.En azından emek verip düşüncelerini paylaşmışsın..

Ben sadece iki katılmadığım noktayı yazayım..Birincisi Mustafa yumlu türkiyenin en iyi türk stoperi değildir..Gönülden oynuyor ve bu gönülden oynayışı gözümüzü boyuyor olabilir diye düşünüyorum..Bosigva bi usta ile en ıyı stoper yumlunun oldugu bır defans boyle saçmalamazdı sezon boyunca...

Birde henrique...Henrique ye haksızlık yapılıyor..Adamın mevkisi forvet değilki..Mevkisi forvetin arkasında..Adam mevkisinde oynasa yeteneği ile türkiyede çoğu futbolcudan daha etkili..faydalı..mustafa tiryaki ile kıyaslamanda bence bu yüzden yanlış..mustafa ile emre güral ı kıyaslaman daha doğru olur kanımca..Henriwe yetenekli ve daha çok genç..Hami de evkisel hatasından ercıyes maçında bıraz vazgeçerek onu birazdaha forvet arkasına doğru çekti ve meyvesini aldı...

Aciane bunları eklemek istedim..

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
23.04.2014, 15:42
Bizim sağlam bir iskeletimiz var mı ki alt yapıdan gelenleri eleştiriyoruz.

Bugün altyapıdan gelen çocukların her biri tek tek düşünürseniz 2011 kadrosunda rahat oynarlardı.
Sebep: sistem vardı, iskelet vardı...

Malouda'nın verimli olamadığı yapıda siz Zeki'den, Yusuf'tan ne bekleyebilirsiniz ki...

Bera B.
23.04.2014, 16:13

Cuma günü Trabzonspor Kayseri’de tüm sporseverlerin keyifle izleyeceği bir oyun oynadı. Yusuf Erdoğan Malouda’dan, Zeki Yavru Colman’dan fersah fersah öndeydi. Henrique sahanın her yerindeydi. Sağ bek Caner tüm dikkatiyle, özeniyle oynadı. Sol bek Kadir Keleş çok iyiydi.

Aslında Tüm mevkiler iyi çalışıp çok koşarak bu işe baş koyduklarını ispat etti.

Attığı derin isabetli paslar, rakip atakları keserken ortaya koyduğu soğukkanlılık, kaleye şut atma özgüveni ve bitmek tükenmek bilmeyen enerjiyle her yere koşan Zeki Yavru, günün kahramanlarından biriydi.

Sağ bek mevkiinden orta sahaya çekilmesi Zeki’yi başka bir adama dönüştürmüş. 1461’de iken orta saha oynayan A takıma çıkınca sağ beke monte edilen, zaman zaman iyi işler yapmasına rağmen orada vasatı aşamayan Zeki için geride kalan aylar pes edip gitme, küsme değil pişme, ortama alışma dönemi olmuş.

Hami Mandıralı’nın onu kullanma cesaretine bravo ama Mustafa Reşit Akçay’ın 1461 Trabzon’dan getirdiği oyuncularla devrimi başlattığı gerçeğine iki kez alkış, 10 kez bravo.

Bu bir devrimdir ve devrimin başlangıç fitilini Akçay ateşlemiştir. Yabancıların yokları oynadığı bir dönemde çaresizliğin de etkisiyle 1461’den 8 oyuncu geldi. Hepsi adanmış, hepsi ileriye bakıyor.

Üzerine yazacak çok şey var. Yıllardır söylenen Trabzonspor özkaynaklarına dönsün önermesi kendiliğinden gerçekleşiyor. Bekleyip göreceğiz ama kulübün gelecek sene Henrique ile Bosingwa’nın yanına iyi bir orta saha alarak bu kadroyla yola çıkma kararı almasını hararetle öneririm.

Bırakın bu çocukları, hedef baskısına almayın, çıkıp bir sene birlikte oynasınlar, tarih yazsınlar..

Trabzonspor’un yapması gereken bir iş daha Mustafa Reşit Akçay’ı kayıtsız şartsız kulübün futbol aklı olarak mutlaka bir şekilde değerlendirmesi olmalıdır.

Erciyes maçı sonrası Lig Tv'deki programda Okay Karacan, Tümer ve Uğur Meleke'yi dinledim. Özellikle Okay ve Tümer öyle bir yıkayıp yağladı ki sanki sezonda yaptığımız 40'ı aşkın maçta bu oyuncular yoktu da aldıkları şansı mükemmel kullanan genç oyuncuları ilk defa izledik sandım. Bunlar değil miydi bizi ligin ilk yarısında yaptığımız 17 maçın en az 14'ünde rakibe mahkum oynatan? Karşında ne oynadığı belli olmayan bir Erciyes takımı varken böyle bir skor olmuş çok iyi oynamışsın neye yarar. Özellikle Deep Blue'nun sıklıkla dile getirdiği şey aklıma geldi bunları dinlerken, bunlar Trabzonspor'u asla zirveye oynamayan ama arada oraları renklendiren, buna karşılık çok da aşağılara düşmeyerek gelirden yoksun bırakmayan bir takım olarak görüyorlar. Nitekim bu güzellemeler de kesinlikle bu görüşün uzantıları. Zeki için ortama alışma dönemi olmuşmuş da bilmem ne. Cumartesi maç var, tekrar izleriz ne olacağını Zeki'nin.

Travelair
23.04.2014, 16:18
...

Anıl C
23.04.2014, 16:37
Erciyes maçı sonrası Lig Tv'deki programda Okay Karacan, Tümer ve Uğur Meleke'yi dinledim. Özellikle Okay ve Tümer öyle bir yıkayıp yağladı ki sanki sezonda yaptığımız 40'ı aşkın maçta bu oyuncular yoktu da aldıkları şansı mükemmel kullanan genç oyuncuları ilk defa izledik sandım. Bunlar değil miydi bizi ligin ilk yarısında yaptığımız 17 maçın en az 14'ünde rakibe mahkum oynatan? Karşında ne oynadığı belli olmayan bir Erciyes takımı varken böyle bir skor olmuş çok iyi oynamışsın neye yarar. Özellikle Deep Blue'nun sıklıkla dile getirdiği şey aklıma geldi bunları dinlerken, bunlar Trabzonspor'u asla zirveye oynamayan ama arada oraları renklendiren, buna karşılık çok da aşağılara düşmeyerek gelirden yoksun bırakmayan bir takım olarak görüyorlar. Nitekim bu güzellemeler de kesinlikle bu görüşün uzantıları. Zeki için ortama alışma dönemi olmuşmuş da bilmem ne. Cumartesi maç var, tekrar izleriz ne olacağını Zeki'nin.

ben özellikle istanbul takımlarını tutan yazarların, 3 kuruş para kazanmak için yorum yapan eski alemci futbolcuların yorumlarını dikkate almam hiç bir zaman. Çünkü adamların bizden bi haberi yok ki. 90 dakka üzerinden olumlu yorum yapıpta reyting koparmanın peşindeler.
Ancak son zamanlarda yerel basın yazarları da gerçekleri görmeyerek onlara ayak uydurmaya başladılar...

Sefaenes
23.04.2014, 16:42
birde genc futbolcu kime deniyor onuda bilmeliyiz bizim dediklerimiz gencler 25 uzeri Avrupada bu yasta ya yildizdir yada degildir. Benim icin gencler 16 dan 23 kadardir ozamana kadar birsey yapamamissa ona yildiz temezler ewige talent kapazite vardi ama kafasi calismiyan yildiz adaylari elimizdekiler benim yildiz adayi tek yusuf digerleri bildigin yasi gecmis kazma

nakzo
23.04.2014, 17:49

Bu damlar Trabzonspor düşmanıdır net .Bunların ağzından bir kerede fener gs veya bjk öz evlatlarıyla oynasın lafını duymadım. Trabzonspor hep 4. olsun onlar için yeteli istanbuldan hep küçük Anadolu takımlarının bir tık ....Geçen NTV sporda metin tekin ve birkaç spor yazarı daha galatasarayın bugünkü kötü durumunu, devre arası aldığı geçn oyuncularla takım kurgusunu bozmasına bağlıyor ve ekliyorlar gs,fb,bjk büyük takımdır bunlar öyle aşağıdan veya Anadolu takımlarındaki genç adamları kadrolarına çoğunlukla katıp oynayamaz ,,,çünkü hersene yarışmallıdırlar şampiyonluğa oynamalıdırlar aynen bu sözleri söylediler ,ama bu leşyiyici akbabalar nedense söz konusu Trabzonspor olunca öze dönsün öze dönsün naraları atarlar Trabzonspor tarihinin en kötü hocalarından biri olan mra yı başımıza kahraman yaparlar ama ve ve ev ne yazıkki bzizm taraftarımız ya sormaz ya da bu olanlara alkış tutar.

nakzo
23.04.2014, 17:54

tümer denen herif bundan 10 hafta önce akhisar yenildiğimiz maçtan sonra şansal gundisiyle beraber Trabzonspor artık sıradan bir Anadolu takımıdır diyordu bunlar ne derse camiamız tersini yapmalıdır.

DEEP BLUE
23.04.2014, 17:57
''Trabzonspor kendi çocuklarıyla şampiyon olmuştur ve yeniden şampiyon olmak istiyorsa bunu ancak kendi çocuklarıyla gerçekleştirebilir'' diyen adam haindir!... Trabzonspor düşmanıdır! Ya da, futbolun temel gerçeklerinden, bu ülkenin gerçeklerinden uzak yaşayan bir aborjindir. Zeki Yavru, öz evlat olsa ne olur... Ki bu şahıs benim evladım olsa, futbolu bıraktırıp tüpçü dükkanına sokar, Audi Q7 ile evlere servis yaptırırım. Çünkü Trabzonspor taraftarıyım...

Cengiz Çubukcu
23.04.2014, 17:58
Mustafa Reşit akçaya tarihin en kotu hocalarından birisi derken bunu hangi istatistiki bilgiye ya da kritere dayanarak soyluyorsunuz...? Tarihin en iyi hocaları kimdir peki?

Cengiz Çubukcu
23.04.2014, 18:00
''Trabzonspor kendi çocuklarıyla şampiyon olmuştur ve yeniden şampiyon olmak istiyorsa bunu ancak kendi çocuklarıyla gerçekleştirebilir'' diyen adam haindir!... Trabzonspor düşmanıdır! Ya da, futbolun temel gerçeklerinden, bu ülkenin gerçeklerinden uzak yaşayan bir aborjindir. Zeki Yavru, öz evlat olsa ne olur... Ki bu şahıs benim evladım olsa, futbolu bıraktırıp tüpçü dükkanına sokar, Audi Q7 ile evlere servis yaptırırım. Çünkü Trabzonspor taraftarıyım...

Hocam bu yorumlarınıza cidden sabretmek çok zor..trabzonspor kendi çocuklarıyla şampiyon olmadı mı? Ülke gerçeği nedir?

DEEP BLUE
23.04.2014, 18:03
Mustafa Reşit akçaya tarihin en kotu hocalarından birisi derken bunu hangi istatistiki bilgiye ya da kritere dayanarak soyluyorsunuz...? Tarihin en iyi hocaları kimdir peki?
''Zeki Yavru'nun performansını hazmedeyenler soda içsin'' mesajını hangi istatistiki bilgi ve kritere dayanarak yazdıysanız, aynı istatistiki bilgi ve kritere dayanarak yazmışızdır.

DEEP BLUE
23.04.2014, 18:05
Hocam bu yorumlarınıza cidden sabretmek çok zor..trabzonspor kendi çocuklarıyla şampiyon olmadı mı? Ülke gerçeği nedir?

Trabzonspor büyük harfle yazılır değerli kardeşim... Yorumlarıma sabretmeniz gerekmez. Soda için desem ileri gitmiş olur muyum?

nakzo
23.04.2014, 18:11
Urbain Breams bana göre Trabzonspor tarihinin en kaliteli hocasıdır bana bir Zonguldaklı olarak Trabzonsporu tutturan hocadır. Bir onun oynattığı futbolu seyret birde mra nın rezaletini mra , sadi tekekllioğlu ve giray bulakla beraber Trabzonspor tarihinin futbol fukaralarıdır ne tesadüf ki üç şahısta öz evlat kontenjanındandır.

nakzo
23.04.2014, 18:18

Trabzonspor KENDİ ÇOCUKLARIYLA ŞAMPİYON OLMUŞTUR VE BU OLAY EN SON 1984 YILINDA BUNDAN 30 SENE ÖNCE OLMUŞTUR ÖDEMDE LİGDE YABANCI OYUNCU YOKTU FUTBOLCULAR BİR DOĞAN PARASINA TRANSFER OLUYORLARDI VE BELİRTELİM Trabzonspor O DÖNEMLERDE 13 BERABERLİK ALARAK ŞAMPİYON OLABİLİYORDU ŞİMDİ 13 BERABERLİK ALSAN İLK 10'a girebilirmisin Cengiz Bey.

Cengiz Çubukcu
23.04.2014, 18:28
Trabzonspor KENDİ ÇOCUKLARIYLA ŞAMPİYON OLMUŞTUR VE BU OLAY EN SON 1984 YILINDA BUNDAN 30 SENE ÖNCE OLMUŞTUR ÖDEMDE LİGDE YABANCI OYUNCU YOKTU FUTBOLCULAR BİR DOĞAN PARASINA TRANSFER OLUYORLARDI VE BELİRTELİM Trabzonspor O DÖNEMLERDE 13 BERABERLİK ALARAK ŞAMPİYON OLABİLİYORDU ŞİMDİ 13 BERABERLİK ALSAN İLK 10'a girebilirmisin Cengiz Bey.

Trabzonspor kendi çocuklarıyla kısa bir donemde 6 kere şampiyon oldu, istanbul takımlarını içeride dışarıda yendi...

Cengiz Çubukcu
23.04.2014, 18:34
Trabzonspor büyük harfle yazılır değerli kardeşim... Yorumlarıma sabretmeniz gerekmez. Soda için desem ileri gitmiş olur muyum?

Soda olayını üzerinize niye bu kadar aldınız anlamadım...trabzonspor büyük harfle yazınca büyük mu oluyor? İnşallah zeki yavru başarılı olur ve burada bunları yeniden taetışırız

nakzo
23.04.2014, 18:47
Trabzonspor kendi çocuklarıyla kısa bir donemde 6 kere şampiyon oldu, istanbul takımlarını içeride dışarıda yendi...

O DÖNEMLE ŞİMDİYİ AYNI SANIP Trabzonsporu kurgularsanız amatöre kadar gider bu takım ben bir soru sordum arşivlerden açın bakın 13 beraberlik ile şampiyon olabiliyorduk şimdi 13 beraberlikle ile 10. olabilrmisin soru basit????????????????????????????????????

Cengiz Çubukcu
23.04.2014, 18:49
O DÖNEMLE ŞİMDİYİ AYNI SANIP Trabzonsporu kurgularsanız amatöre kadar gider bu takım ben bir soru sordum arşivlerden açın bakın 13 beraberlik ile şampiyon olabiliyorduk şimdi 13 beraberlikle ile 10. olabilrmisin soru basit????????????????????????????????????

Bu beraberlik senesini geçip diğer senelere de bir göz atınız...

nakzo
23.04.2014, 19:00
Sırasıyla yaZayım Trabzonspo 78-79 senesinde 16 beraberlikle,79-80 senesinde 15 beraberlikle,83 84 senesinde ise 14 beraberlikle şampiyon olmuştur demin az söylemişim 16 berberlik alınıp şampiyon olunabilen bir dönemle şimdi arasında uçurumlar değil kıtalar kadar fark vardır.

Travelair
23.04.2014, 19:01
Romantikliği bırakmamız gerekiyor. Ne demek öz evlat? Kimdi başkanımız? Devrin gereklerini yerine getirelim. Teknik ve idari yönetimi bilgiye hakim, işinin uzmanlarından seçelim. Günümüzde dünya nimetlerinden yararlanmadan imkanlarını genişletemiyorsun, rekabet var. Öz evlat meselesi ile milleti uyutup parsayı götürenler var, uyandırma servisi gibi olduk senelerdir, uyanalım. Kendi yöremizden bizi şampiyonluğa taşıyacak futbolcular varsa ne ala. Ama yoksa da bu olacak diyerek kendimizi kandırmanın alemi yok. Futbolun ırkı yok. İyi futbolcu ya da kötü futbolcu var. Çağın gerektirdiğini yaparsan başarılı olursun. Yoksa da böyle oyuncak olursun

umitçebi
23.04.2014, 19:01
MRA adam gibi adamdır...Trabzonsporu en az burdak herkes kadar sevdiğine de şüphem yoktur...Buna zeki yavru,kadir keleş ve diğerleride dahildir...

Ama biz izlerken adam gibi davranan insanlar değil,adam gibi top oynayan bir antrenör ve adam gibi oynayan ve her takımı ezen bir futbolcu topluluğu görmek istiyoruz...

MRA iyi yönleride çok olan ve bence avrupada oynasa bu takım eminim çokda iyi yönetecek bir antrenördü ama Türkiye liginde olmuyor..Sürekli karşı tarafı ezerek oynaması gerekiyor trabzonsporun..Bunun içinde kaliteli topçular gerekiyor..Evet trabzonlu topçular oynasın ama gökdeniz ve fatih tekke ayarına çıkabiliyorsa...Oynayarak çıkabilir elbette ama bu kontenjan en fazla iki kişi olmalı..Yani yetenekli gelecek vaadeden 8 topçu ile sahaya çıkarsan maç kötüye gidince dağılabilirsin akhisar maçı gibi kupada elendiğimiz maçlar gibi ve onuurn devleştiği maçlardaki gibi..

Mantık basit kaliteli ve tecrübeli topçularla en azı özer gibi takımı oluştur..iki tanede gelecek vaadeden koy oynasın takım..Ama trabzonsporun içinde nasıl bir sistem var eskiden beri gelen sistem nasıl,altyapıda topçular nasıl yukselıyor neye göre seçılıyor seçen ve çalışanların teknik yeterlilikleri diplomaları ne ,geçmişleri ne bunları bilmediğimiz için burda boşuna yorum yapıyoruz...

Travelair
23.04.2014, 19:22
Ha bu demek değildir ki yetenekli Trabzonlu çocukları rüşvetle torpille altyapıya almayıp kıyıma uğratalım. Hatır gönül ilişkisiyle bilgisiz, modern futbola hakim olmayan, eğitimsiz insanları hoca yapaım demek değil. Bunlar farklı farklı işler

cyberentalpi
24.04.2014, 00:30

30 yıldır nerde o öz evlatlarınız

Yaşar
24.04.2014, 00:36
Futboldan anlayan herhangi bir Trabzonspor taraftarı bu öz evlatlardan Yusuf ve Mustafa Yumlu dışındakilerin hiç birisinin bu takımda forma giyemeyeceğini anlıyor olmalıdır. Yusuf ve Yumlu da iyi birer yedek olabilirler sadece. Genç denilen M.Akbaş 25, Kadir ve Caner de 27 yaşındalar.

Tolga
24.04.2014, 15:50
Futboldan anlayan herhangi bir Trabzonspor taraftarı bu öz evlatlardan Yusuf ve Mustafa Yumlu dışındakilerin hiç birisinin bu takımda forma giyemeyeceğini anlıyor olmalıdır. Yusuf ve Yumlu da iyi birer yedek olabilirler sadece. Genç denilen M.Akbaş 25, Kadir ve Caner de 27 yaşındalar.

Nokta . . .

Ahmet Ulusoy
25.04.2014, 09:01
Bayburtlu oyuncular oynatalım onlarda öz evlat sayılır.Neden bizi kendinizden uzaklaştırmaya çalışıyorsunuz ki? Sadece Trabzonlular mı öz evlatlar? Trabzonspor sevdalısı olan herkes öz evlat sayılamaz mı?

Ne alakası var konuyla bilemedim ama olsun.

Öz evlat Fatih Tekke ise oynasın kardeşim. Zeki Yavru oynamasın

yaranozlu
25.04.2014, 09:44
Öz evlat yusuftur, ıspartalıdır. Önemli olan Trabzonsporlu olmasıdır. Cemil turan, sinan engin Trabzonludur ama öz evlat değildir, karıştırmamak gerek.

aaahmet61
25.04.2014, 10:13

o dönem 1980 darbesi ve sonrası yani paranın olmadığı dönemlerdi.istanbul takımlarıyla ekonomik olarak uçurum olmadığı yıllardı.en son gökdeniz çıktı o da parayı buldu çekip gitti .gidiş o gidiş.şimdi trabzonun çocukları Playstation oynamaktan öteye geçemez.

Cyzio
26.04.2014, 15:58
Efendim, zaman yokluğundan epeydir foruma girmeiyorum. Geçenlerde sağ olsun sevgili Celal Demir bey kardeşim

-"Hocam tam size gör bir başlık açıldı. Neden yazmıyorsunuz?"

diye uyardı da, böyle güzel bir başlıktan haberim oldu.

Şaka, şaka... Celal Demir gerçekten aradı da, bu başlıktan bahsetmedi. Foruma girince gördüm.

Vallahi çok hoşuma gitti. Demek ki 8 yıldır pek çok kişiyi aydınlatmışım. Benim kayıt olduğum yıllarda böyle bir başlık açanı -sizin tabirinizle- furirlardi. Peee... Nereden nereye. Bir forum uyanıyor. Güzel...

Birazdan ben de konuya dahil olayım.

Teşekkürler Celal kardeş. Sayenizde böyle ulvî bir konuya muttali oldum.

.

Cyzio
26.04.2014, 16:06
Yeteneğin evladı olmaz, Zeki, Kadir, Mustafa aşırı yeteneksiz o kadar. Satışa çıkardığında hiç bir süper lig takımının talip olmayacağı futbolculara muhtaç ederseniz sonuç hep hüsran olur.
Öz evlat değil yeteneksiz futbolculara hayır. Hem yerlisi hem yabancısı hem de yerlinin yerlisine hayır!

Aykut Akgün Rize'ye gitti forma yüzü göremiyor çocuk, çünkü yeteneksiz. Ama bu adam 3 yıl forma giydi şu takımda. Niye forma giydi? Trabzon'luydu.

Hasan Üçüncü bizde 10 yıl oynadı sonra kendini direk PTT ligde buldu.

vs vs. Bu örnekler böyle gider...

Sırf Trabzon'lu diye bir adam oynatılmaz.

Hadi diyelim genç diye oynatırsınız ama baktığımızda

Kadir 25
M.Akbas 25
Caner 26

yaşında

Bu çocuklar genç falan değil.

Alayı 2. lig topcusu.

oyuna mustafa çıkıp kadir girerken eyvah dedim zaten sol kanat otoban oldu kadir mustafadan daha yavaş hapı yuttuk. ve beklenen oldu.

kadir , mustafa akbaş , zeki yavru gibileri 3. lig sıradan oyuncusu

iyi futbol iyi oyuncu ile oynanır bu kadar basit

bir sol bek ali adnan kadar bile değiller.
bence öz evlat olması önemli ama öz evlat deyince hemen dinazorların yakınları tanıdıklarıyla doluyor takım

bize onur gibi bosingwa gibi öz evlatlar lazım

takımın hangi oyuncusu sivastan eskişehirden daha iyiydi sizce? neden kazanmalıydık ? hocamız mı daha iyi golcümüz mü orta sahamız mı?

bence borcanu da yetersiz
sıradan

Çok güzel tesbitler. Ben de konuyu biraz geliştireyim:

Şenol Güneş, Sadi Tekelioğlu, Giray Bulak, Mustafa Reşit Akçay ve Hami Mandıralı (İsmini unuttuğum öz evlât teknik direktörümüz kaldıysa, kendilerinden özür dilerim) acaba bizden başka şampiyonluğa oynayan bir takım çalıştırabilir mi?

.

Efsane-1967
26.04.2014, 16:15
Trabzonlu veya Trabzonsporlu olmasi bir oyuncu alma kriteri olmamali hic bir zaman bu sadece bir arti olabilir. Onemli olan Trabzonsporda oynayan ve oynayacak olan futbolcularin yetenekli ve formamizi en iyi sekilde temsil etmesidir. Yoksa Trabzonlu, Ankaraliymis hic fark etmez Trabzonspora katkisi olsun yeter.

Cyzio
26.04.2014, 16:16

Dedemiz Osmanlı, bütün savaşlarını ok-yay ve kılıç-kalkanla kazanmıştı. Bugün de harplere bu silahlarla girersek, kesin başarılı oluruz.

.

Cyzio
26.04.2014, 16:18
Bu arada, BMN'de böyle bir başlık açma cesareti gösteren sevgili tristram'ı en içten duygularımla tebrik ediyorum.

.

Sacit
26.04.2014, 17:16

2014 yılında bu kriter geçerli değildir.
Bunun geçerli olabilmesi için senin altyapın ispanya'nın altyapısı gibi olacak.
Bunun da hayata geçmesi mümkün olmadığı için bu kulüp öz evlat kafasından bir an önce kurtulmalıdır

Yusuf Erdoğan ise Trabzonspor için bir mücevherdir.
fakat zeki yavru, kadir keleş, mustafa akbaş, mustafa yumlu, abdülkadir ise çok büyük bir utançtır.

Gökhan Alsan'ı henüz Trabzonspor forması altında tam izleyemedik..

Tolga
26.04.2014, 17:37
Dedemiz Osmanlı, bütün savaşlarını ok-yay ve kılıç-kalkanla kazanmıştı. Bugün de harplere bu silahlarla girersek, kesin başarılı oluruz.

.

Atamız Osmanlı savaşlarını ok,yay,kılıç ve kalkanla değil,

Topu tüfeği geliştirdiği için, Allah sevgisi,aşkıyla yönetildiği için kazanmıştı.

Ne yazık ki bizler Trabzonspor ve Osmanlı tarihini tam olarak bilemediğimiz için yanlış düşüncelere kapılıyor, 80'lerdeki efsanevi kadroyu ve başarılarını Trabzonlu olmaya ya da olanlara bağlıyoruz.

Cyzio
26.04.2014, 17:46
Atamız Osmanlı savaşlarını ok,yay,kılıç ve kalkanla değil,

Topu tüfeği geliştirdiği için, Allah sevgisi,aşkıyla yönetildiği için kazanmıştı.

Ne yazık ki bizler Trabzonspor ve Osmanlı tarihini tam olarak bilemediğimiz için yanlış düşüncelere kapılıyor, 80'lerdeki efsanevi kadroyu ve başarılarını Trabzonlu olmaya ya da olanlara bağlıyoruz.

Ben de tam olarak bunu söylemek istiyorum.

.

Tolga
26.04.2014, 17:48
Ben de tam olarak bunu söylemek istiyorum.

.

Tamam hocam, bakış açısını genişlettim sadece :)

magicyattara
26.04.2014, 18:10

.

futbol artık bilgisayar başında uzaktan kumanda ile falan mı oynanıyor da haberimiz yok..:)

futbolda gelişen nedir ?

koca yusuf bugün olsa bu güreşçileri yerle bir edemez mi gene..

benim bildiğim futbol fiziki güçle oynanan bir oyun..belki sahalar biraz düzelmiştir o kadar..83 yılında son şampiyonluktan 1 yıl önce yenilenen avni akerin çimlerinde 2010 yılına kadar oynadık yanlış hatırlamıyorsam..

formalar mı değişti veya kramponlar mı gelişti..yoksa insanların güçleri mi arttı veya nefes kapasiteleri mi..

mesela 50 yıl önce ki bir maratoncu bugünkünden çok mu geridedir..

futbol insan gücüyle oynanan bir oyundur hala..hiç kimse 30 yıl önce ki futbolu bugünkü futboldan geriye koymasın..Trabzonsporu 84te de izledim 96da da 2005 ve 2011de de..

B.Orhandan hızlı futbolcu görmedim..Ogün gibi enerjik bir defans adamı görmedim..Necati,Turgay,İskender,K.Şenol,Tuncay,Do bi Hasan,Kemal,Güngör gibi futbolcuları bir arada hiç izlemedim..Şenol Güneş gibi bir profesyonel ve kaptan görmedim..

Fatih Tekke,Gökdeniz dönemlerinin en iyi oyuncularıydı..Hami gibi isabetli şut ve pas atan oyuncular şimdi yok..

vesselam yıllar geçiyor efsane oyuncular bir dönem oynuyor ve yerini yeni gelenlere bırakıyor..şimdi ki zaman eskiden daha iyidir genellemesi futbol için yapılamaz..maradona izlediğim en büyük oyuncuydu,bugün x bir oyuncu maradonadan iyidir diye kesinlikle söylenemez..

bizim efsane takımı izleyemedim ama örneğin gsnin uefa kupasını kazanan takımı izlediğim süre içinde Türkiyede takım oyununu en iyi oynayan takımdı..çok iyi bir takımdı ama üzerinden 15 yıl geçti..bugün olsalar açık ara ligi şampiyon tamamlarlar..

kısacası kas gücüne dayanan bir oyunda dün bugün olmaz..efsaneleri bugün sahaya koy yine rahatlıkla şampiyon olurlar..

Tolga
26.04.2014, 18:14
Mantık güzelmiş sizin mi ? ? ?

Bir gökdelen dikemediği için Mimar Sinan gerizekalıdır o vakit.

magicyattara
26.04.2014, 18:36
Mantık güzelmiş sizin mi ? ? ?

Bir gökdelen dikemediği için Mimar Sinan gerizekalıdır o vakit.

kime söyledin bunu..hiç bir şey anlamadım bu mesajından..

hodlu
27.04.2014, 00:23
Alın size gereksiz öz evlat diye sıfat yakıştırdığınız yüreği tertemiz gençler. Ben onlarla gurur duyuyorum. Sizler sırf Trabzonlu diye kıskanıp çocuklara köstek oluyorsunuz. Trabzonspor'un maalesef yıllardır süren sıkıntısı bu....

MaEsTrO
27.04.2014, 00:32
Alın size gereksiz öz evlat diye sıfat yakıştırdığınız yüreği tertemiz gençler. Ben onlarla gurur duyuyorum. Sizler sırf Trabzonlu diye kıskanıp çocuklara köstek oluyorsunuz. Trabzonspor'un maalesef yıllardır süren sıkıntısı bu....

Maalesef Trabzonspor'un problemi bu gencler degil siz ve sizin gibiler.

fernandez
27.04.2014, 00:43
Maalesef Trabzonspor'un problemi bu gencler degil siz ve sizin gibiler.
Kesinlikle katılıyorum.

Muhteva
27.04.2014, 02:10

Şenol Güneş, Sadi Tekelioğlu, Giray Bulak, Mustafa Reşit Akçay ve Hami Mandıralı (İsmini unuttuğum öz evlât teknik direktörümüz kaldıysa, kendilerinden özür dilerim) acaba bizden başka şampiyonluğa oynayan bir takım çalıştırabilir mi?

.

2011 kadrosuyla şampiyon olan hoca şampiyonluğa oynayan'dan kasıt İstanbul takımlarıysa yahut Avrupa takımlarıysa her takımı şampiyon yapar yetmez Şampiyonlar liginde en az yarı finalde oynatır..

Morinho'yu Galatasaray'ın başına getirirsen şampiyon yapabilir ama Eskişehirin başına getirirsen zokayı yutup geldiği yere geri döner :)

Kıyaslama yaparken birde bu şekilde bakmak lazım bence..

Keramet hocadan önce takımdadır Hamiyi Real'in başına koysalar başarısız olacağını kim iddia edebilir..?

cyberentalpi
28.04.2014, 12:53

.

Öz evlatlarımız Mstafa Reşit Akçay ve en öz evladımız İbrahim HacıOsman sayesinde 1461 Trabzon u kume dusurduk arkadaslar. 1461 den gelen 7-8 futbolcu ile basarı saglayacaginı Ts yi sampiyon yapacagını zannneden bir zihniyet.

hem as takım hem b takım. bu kadar becerikli özevlatlar

Cyzio
04.05.2014, 15:19
futbol artık bilgisayar başında uzaktan kumanda ile falan mı oynanıyor da haberimiz yok..:)

futbolda gelişen nedir ?

koca yusuf bugün olsa bu güreşçileri yerle bir edemez mi gene..

benim bildiğim futbol fiziki güçle oynanan bir oyun..belki sahalar biraz düzelmiştir o kadar..83 yılında son şampiyonluktan 1 yıl önce yenilenen avni akerin çimlerinde 2010 yılına kadar oynadık yanlış hatırlamıyorsam..

formalar mı değişti veya kramponlar mı gelişti..yoksa insanların güçleri mi arttı veya nefes kapasiteleri mi..

mesela 50 yıl önce ki bir maratoncu bugünkünden çok mu geridedir..

futbol insan gücüyle oynanan bir oyundur hala..hiç kimse 30 yıl önce ki futbolu bugünkü futboldan geriye koymasın..Trabzonsporu 84te de izledim 96da da 2005 ve 2011de de..

B.Orhandan hızlı futbolcu görmedim..Ogün gibi enerjik bir defans adamı görmedim..Necati,Turgay,İskender,K.Şenol,Tuncay,Do bi Hasan,Kemal,Güngör gibi futbolcuları bir arada hiç izlemedim..Şenol Güneş gibi bir profesyonel ve kaptan görmedim..

Fatih Tekke,Gökdeniz dönemlerinin en iyi oyuncularıydı..Hami gibi isabetli şut ve pas atan oyuncular şimdi yok..

vesselam yıllar geçiyor efsane oyuncular bir dönem oynuyor ve yerini yeni gelenlere bırakıyor..şimdi ki zaman eskiden daha iyidir genellemesi futbol için yapılamaz..maradona izlediğim en büyük oyuncuydu,bugün x bir oyuncu maradonadan iyidir diye kesinlikle söylenemez..

bizim efsane takımı izleyemedim ama örneğin gsnin uefa kupasını kazanan takımı izlediğim süre içinde Türkiyede takım oyununu en iyi oynayan takımdı..çok iyi bir takımdı ama üzerinden 15 yıl geçti..bugün olsalar açık ara ligi şampiyon tamamlarlar..

kısacası kas gücüne dayanan bir oyunda dün bugün olmaz..efsaneleri bugün sahaya koy yine rahatlıkla şampiyon olurlar..

Futbol kesinlikle çok değişti. Bu yaz Dünya Kupası var. Bir kaç haftaya televizyonlar gene geçmiş kupalarda oynanan maçları göstermeye başlarlar. Onları seyretmenizi tavsiye ederim. Meselâ 1974 finalini seyredin. O zamanlar futbolun ne kadar yavaş oynandığına kendi gözlerinizle şahitlik edeceksiniz. O yılların efsane oyuncusu Cruyff'un, topu aldıktan sonra kime pas atacağına karar verene kadar geçen süreye ve o süre içinde onu kimsenin rahatsız etmemesine bakın, meselâ. Bugün öyle bir hareket yapsa, bizim Zeki Yavru bile gider topu ayağından alır.

Yani bugünün Trabzonspor'u -öz evlâtlar çalıştırıyor olsa bile- 1974 finalini oynayan her iki takımı da -bana göre- yener.

2011 kadrosuyla şampiyon olan hoca şampiyonluğa oynayan'dan kasıt İstanbul takımlarıysa yahut Avrupa takımlarıysa her takımı şampiyon yapar yetmez Şampiyonlar liginde en az yarı finalde oynatır..

Morinho'yu Galatasaray'ın başına getirirsen şampiyon yapabilir ama Eskişehirin başına getirirsen zokayı yutup geldiği yere geri döner :)

Kıyaslama yaparken birde bu şekilde bakmak lazım bence..

Keramet hocadan önce takımdadır Hamiyi Real'in başına koysalar başarısız olacağını kim iddia edebilir..?

Kesinlikle haklısınız. 2011 şampiyonluğunu da kaliteli kadro elde etmiştir, hoca değil.

.

ozturk
04.05.2014, 15:25
Maç sonrası bu başlık iyice hareketlenecek gibi :)

BlackPanther
04.05.2014, 15:45
Kadir Kelek yine gol yedirdi bize

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

cyberentalpi
04.05.2014, 17:05
zaten hami nin su açıklaması beni şoke etti
Haminin yeni Jokeri Zeki

Eger hami zeki ile yol alacagini sanıyorsa seneye baya heyecan yasarız.Ama sampiyonluk heyecanı değil

aaahmet61
04.05.2014, 17:09
zaten hami nin su açıklaması beni şoke etti
Haminin yeni Jokeri Zeki

Eger hami zeki ile yol alacagini sanıyorsa seneye baya heyecan yasarız.Ama sampiyonluk heyecanı değil

o joker adamı ligten düşürür farkında değil mi*

ozturk
04.05.2014, 17:11
Çok çekeceğiz bu özevlatlardan..

Cyzio
04.05.2014, 17:34
Bugün öz evlâtları gerçekten çok kıskandım:

-"Allah'ım... Benim doğum yerim neden Trabzon değil? Ben de bu kabiliyetsizliğimle :D şu klüpten biraz nasiplenseydim ne olurdu?"

Bir kıskanmak, bir kıskanmak...

.

ibrahim
04.05.2014, 17:56
Bugün bir alt ligde fırtınalar koparan Trabzonlu çocuklar üst ligdeki formlarından dolayı eleştiriliyorsa bunun sorumlusu alt yapıdaki eğitimin yetersizliğidir, kendileri değil. Daha öncede dedim alt yapımız aynı sistemsizlikle işlemeye devam ettikçe daha çok görürüz Trabzonlu çocukların bu hallerini. İster İzmirli Hataylı Sinoplu olsun farketmez, bu takımın alt yapısında yetişenlerin birbirinden farkı olmayacaktır.

Gesendet.

Bedri Sertkaya
04.05.2014, 18:01
:) Bilbaoyu küçümseme senin altyapının sülalesi gelse Bilbao etmez :)

"Bilbao gibi olalım abi yaaa." Ahahaha.

Bedri Sertkaya
04.05.2014, 18:02
Sorun eğitimsizlik bence çocuklar egoları fazla şişirilerek yetişiyor "Lan nasıl olsa trabzonluyum arkamda başgan var :)" gibi

Bugün bir alt ligde fırtınalar koparan Trabzonlu çocuklar üst ligdeki formlarından dolayı eleştiriliyorsa bunun sorumlusu alt yapıdaki eğitimin yetersizliğidir, kendileri değil. Daha öncede dedim alt yapımız aynı sistemsizlikle işlemeye devam ettikçe daha çok görürüz Trabzonlu çocukların bu hallerini. İster İzmirli Hataylı Sinoplu olsun farketmez, bu takımın alt yapısında yetişenlerin birbirinden farkı olmayacaktır.

Gesendet.

Sefaenes
04.05.2014, 18:19
bir Bursanin genc yeteneklerine bak bir bizim inanin Bursanin yeteneklerini tercih ederim Enes Ünal gibi yaslari olsa zeki ye katlanirim ama adam torpilli hasan ücüncü gibi baska takima gitse yetek oynar

Miserable
04.05.2014, 18:37
Sadece futbolcu değil, yeteneksiz Trabzonlu hoca da istemiyoruz!

aaahmet61
04.05.2014, 18:40
Sadece futbolcu değil, yeteneksiz Trabzonlu hoca da istemiyoruz!

ya yeteneksiz özevlat başkana ne demeli.balık baştan pardon başkandan kokar.

hasannuhoglu
04.05.2014, 19:55
ben öze dönüşü savunuyorum.Nasılsa Avrupaya gideceğiz, oyuncular oynayarak lige adapte olacaklar..Helal Hami hoca cesaretine

BlackPanther
05.05.2014, 01:59
ben öze dönüşü savunuyorum.Nasılsa Avrupaya gideceğiz, oyuncular oynayarak lige adapte olacaklar..Helal Hami hoca cesaretine

Ben bu palavraları yıllardan beri duyuyorum.

Yıllar sonra Trabzonspor düşmeye oynayan ve hala öz evlat öze dönüş diye ağlayan bir camia izleyeceğim.

Öze Dönüş neyin dönüşü acaba? Ya arkadaşlar o zaman öze tam dönelim. Kimse bundan sonra arabaya falan binmesin tamam mı? Arabayı almanlar icat etti. Yani Trabzonla alakası yok. Bundan sonra hep birlikte atlara ve faytonlara binelim. Binelimki tam öze dönüş olsun.

Sizler varya. Bu Trabzonsporu bu hallere düşürenler sizin gibi ufku göremeyenlerdir.

Ama unutmayın. Gerçek öze dönüşde Başkanlık koltuğunda Trabzonlu birisinin işi yok!

Evet doğru okudunuz. TRABZONLU BİRİSİNİN BAŞKANLIK KOLTUĞUNDA İŞİ YOK!!!!!!!

Çünkü öz de yani o şampiyonluk dönemlerinin başkanı Şamil Ekinciydi.

Ve kendiside Trabzonlu falan değildir. Öz ve öz KIRŞEHİRLİDİR!!!!

Aslen iş adamı olan Şamil Ekinci, 1961'de, ticaret amacıyla Kırşehir'den Trabzon'a geldi. 1975-76, 1976-77, 1977-78, 1978-79 ve 1979-80 sezonlarında Trabzonspor'da başkanlık yaptı.[2] Görev yaptığı süre zarfında Trabzonspor ile dört lig şampiyonluğu, iki Türkiye Kupası, dört Cumhurbaşkanlığı Kupası ve bir Başbakanlık Kupası kazandı. Beş yılda kazanığı bu başarılar onu Trabzonspor tarihinde önemli bir yere oturtmuş, daha sonraki dönemlerde; Trabzonspor'un kazandığı kupaların sergilendiği müzeye onun adı verilmiştir. Müze, günümüzde de Şamil Ekinci Müzesi adı altında hizmet vermeye devam etmektedir.

Yani efsane Başkanın Trabzonla uzaktan yakından alakası yoktur.

Neymiş? Öze dönüşü siz önce Başkanlık koltuğundan başlatın. O Başkanlık koltuğu hiç bir Trabzonluya yakışmıyor Öze dönüşte!!!!!

http://www.takaonline.com/wp-content/uploads/2012/11/SAM%C4%B0L-EK%C4%B0NC%C4%B0.jpg

artvints
05.05.2014, 02:17
öze dönüş falan hikaye zaten. adam gibi bir klüp organizasyonu kurup, altyapına gelen oyunculara düzgün futbol eğitiimi vereceksin bu kadar basit.

Miserable
05.05.2014, 11:56
Trabzonspor Kulübü Genel Sekreteri Köksal Güney: Geldiğimizde en önemli politikamız öze dönüştü. Hep diyorduk ki kendi öz futbolcularımızla Onur gibi Onurlu futbolcuları harman edip Trabzonspor'a iskelet kurmak. Birçok kişinin risk olarak gördüğü öze dönüş projesini gerçekleştirdiğimizi düşünüyoruz. Sahaya 6 kendi yapımızdan Trabzonlu oyuncularla çıktık. Onların heyecanı, mücadelesi bizi mutlu ediyor. Biz, en azından şunu gösterdik kendi insanımızla bir yerlere gelebiliyoruz. Göreve gelirken şampiyonluk hedefi koymadık. Mali tablo nedeniyle kulübü ayakta tutmaya çalıştık. Hedefimiz Avrupa kupasıydı bunu da başaracağımıza inanıyoruz. Genç futbolcuların katkısından çok mutluyuz. Bir yönetimin en çok haz duyduğu kendi insanıyla yetiştirdiğiyle bir yere gelmek. Bunu başarabileceğimizi futbolcularımız gösterdi."
Yorumsuz.

Erdal DİLEK
05.05.2014, 12:22
İyi futbol iyi futbolcu ile oynanir. ..
Nereli oldugunun pek onemi yok

aaahmet61
05.05.2014, 12:30
Trabzonspor'un geleceği olacağım Trabzonspor'da Şahin iddialı konuştu
Trabzonspor'un 2-2 berabere kaldığı Bursaspor karşılaşmasında sonradan oyuna dahil olan Şahin Aygüneş, karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu.

Şahin şunları söyledi:

"Bizim için şu an kalan maçların hepsi final. Bu maçı kazanıp sonraki maçlara bakacağız. Her şey bizim elimizde. Maçlarımızı kazanırsak hedefe ulaşacağız. Bu maça da iyi hazırlandık. Bugüne kadar kendimi gösteremedim. Ama inanıyorum ki ben burada başarı yakalayacağım. Trabzonspor'un geleceği olacağıma inanıyorum."

artvints
05.05.2014, 12:34
şahin in ropörtajından sonra anlaşıldı ki, bize de bir özevlat sınırı koyulması şart oldu :D 6 artı 2 özevlat sınırı. artı 2 özevlat 20 yaşın altında olması gerekiyor.diğer 6 sında yaş sınırı yok. bir sınır olmazsa işin suyu çıkacak belli oldu.

Travelair
05.05.2014, 12:47
Bin kere yazdım. Eğer bir futbolcuyu öz evlat, öz futbolcu diye ayırırsanız AYRIM yapmış olursunuz. Mitinge katılır el sallarsanız AYRIM yapmış olursunuz. Böyle köhnemiş zihniyetle ileri değil GERİ gidersiniz. Çünkü savunduğunuz ideolojinin içi boş. Yeteneksizleri takıma toplayıp sahaya sürüp öz futbolcuları kazandık, öze dönüş projemizi gerçekleştirdik derseniz bu ancak cahilliktir, bir düşünceye körü körüne bağlanmaktır (Yobazlıktır).

Mollasalihoğlu
05.05.2014, 13:52
İyi futbol iyi oyuncuyla oynanır.
2011 Şampiyonu kadrodur, teknik heyet değil.
O zaman; Aynı kadroyla başarısız olan Ersun Yanal, özevlat olmasa kulübün önünden geçemeyecek olan(!) Şenol Güneş'ten kötü hocadır.
Ersun Yanal fb'yi şampiyon yapmıştır.
Şenol Güneş fb'yi rahat rahat şampiyon yapar.

Felsefe yaptık bu yaştan sonra :)

BlackPanther
05.05.2014, 13:53
Bin kere yazdım. Eğer bir futbolcuyu öz evlat, öz futbolcu diye ayırırsanız AYRIM yapmış olursunuz. Mitinge katılır el sallarsanız AYRIM yapmış olursunuz. Böyle köhnemiş zihniyetle ileri değil GERİ gidersiniz. Çünkü savunduğunuz ideolojinin içi boş. Yeteneksizleri takıma toplayıp sahaya sürüp öz futbolcuları kazandık, öze dönüş projemizi gerçekleştirdik derseniz bu ancak cahilliktir, bir düşünceye körü körüne bağlanmaktır (Yobazlıktır).

Uefa ne diyor?

Say no to racism.

Ama birde Bunlarin yaptigina bak.

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

zafercalikoglu
05.05.2014, 16:06
öz evlat şahin,sıra kurtda ,çakalda ,aslanda ,iyi olan oynasın Özer gibi adamlar lazım bize,

Uğur Gündüz
05.05.2014, 21:01
Şeytanın avukatlığını yapalım.. .

Seneye bu defans dörtlüsünden kimsenin kalmaması lazım, çünkü kalınca adamdan sayılıp yedeğe falan alınırlar.

Bosingwa dışında direkt oynayacak bir defans oyuncumuz yok, Yumlu da yedek stopar olabilir.

Orta sahada Zeki aslına döndüğüne ve Colman gönderileceğine göre! kaliteli bir yabancı şart.

Özer'e göre takım kurulmaz çünkü sakat, yerine alternatif lazım. Yusuf da halen imza atmadığına göre bence "topal ördek".

Olcan'ın suratını gören anne babasını Trabzonlular katletmiş sanırsın. O surat para içinse kötü, para için değilse daha da kötü. Bence şehirle aidiyet kurmak istemiyor, üç sülüklerden biriyle ön anlaşma yapmış bile olabilir. Adamın bonservisi seneye elinde!

Hami hoca tercihleriyle bu sene değilse de seneye bize kafayı yedirtir. Bu öz muhabbetinden dolayı bu çöplüklerin hepsine kalsın diyecek ve kahır devam edecek. Şahin'den sonuç değiştirmesini beklemesi bile onun hakkında karamsarlığa itiyor insanı. Takımdaki iki futbolcuya benzeyen oyuncuyu bir bahaneyle göndertti. Alternatifleri Zeki, A.Kadir diye düşünüyorsa yandı gülüm keten helva!

Kulübün ruhunu kemiren, taraftarı bölen baştaki palyaço gitmeden hiç bir şey yerine oturmaz.

Cengiz Çubukcu
05.05.2014, 21:20
Sevgili uğur gündüz kapatalım istersen kulubu:)

aaahmet61
09.05.2014, 10:45
Trabzonspor'un efsane isimlerinden Özkan Sümer, kulübe dava açtı.

Trabzonspor'un efsane oyuncusu ve teknik adamı Özkan Sümer, 165 bin TL alacağına karşılık kulübe haciz davası açtı.

Bordo mavili takımda hizmet ettiği dönemlere ait borcun hala ödenmemesi üzerine kulübü icraya veren Özkan Sümer'in tutumu kulüpte tepki ile karşılandı.

Bordo mavili yöneticiler, kulüpte bugüne kadar hiç bir teknik adamın ve futbolcunun alacağının kalmadığına değinerek "Özkan Sümer bir gün önce kulübün menfaatleri için konuşurken ertesi gün kulübü hacze verdi. Bir Trabzonsporlu idareciye yakışmayacak tutum içine girmiştir" dedi.

özevlatlarımız onursal başkan may dansöz oynatarak fb nin şampiyonluğunu kutlar.trabzonspor aşığı özkan sümer kulübe haciz davası verir.batsın özevlatlarımız.özevlat hikeye paralı evlatlar gerçekmiş.

nakzo
09.05.2014, 11:29
Trabzonspor'un efsane isimlerinden Özkan Sümer, kulübe dava açtı.

Trabzonspor'un efsane oyuncusu ve teknik adamı Özkan Sümer, 165 bin TL alacağına karşılık kulübe haciz davası açtı.

Bordo mavili takımda hizmet ettiği dönemlere ait borcun hala ödenmemesi üzerine kulübü icraya veren Özkan Sümer'in tutumu kulüpte tepki ile karşılandı.

Bordo mavili yöneticiler, kulüpte bugüne kadar hiç bir teknik adamın ve futbolcunun alacağının kalmadığına değinerek "Özkan Sümer bir gün önce kulübün menfaatleri için konuşurken ertesi gün kulübü hacze verdi. Bir Trabzonsporlu idareciye yakışmayacak tutum içine girmiştir" dedi.

özevlatlarımız onursal başkan may dansöz oynatarak fb nin şampiyonluğunu kutlar.trabzonspor aşığı özkan sümer kulübe haciz davası verir.batsın özevlatlarımız.özevlat hikeye paralı evlatlar gerçekmiş.

işte öz evlat Trabzonspor tarihinin ihoyla beraber en kötü 2 başkanından biri ,Trabzonsporu tarihinde küme düşmeye en çok yaklaştıran başkan,10 tane çöp futbolcuyu 200 bin dolara Trabzonspora getirip biri hariç hepsinin kabzımal olduğu anlaşılan başkan... ulan sizin rezilliklerinizi kitaba döksem 5 cilt çıkar Trabzonsporun kanını içen vampir sürüsü.

OnurKul
09.05.2014, 17:49
Bize öz evlat değil iyi profesyoneller lazım. Profesyonel, işini iyi yapan oyuncular takım olma olgusunu iyi bilirler.

Arada bir Malouda gibileri çıksa da Zokora gibileri de çıkar işi götürür.

Profesyonelden kastım parasını alıp yan gelip yatan değil. Futbolun gereklerine hakim kişilerden bahsediyorum.

Misal Apo ve Ogün öz evlat mıydı? Ünal Karaman öz evlat mıydı? Değildi ama takıma çok şey verdiler. Tıpkı Burak-Selçuk ve benzeri oyuncular gibi.

Bizim iyi bir jenerasyon yakalamamız lazım, bunun için de transfer komitesinin iyi çalışması gerek.

Cyzio
11.05.2014, 22:10
Bugün öz evlâtları gerçekten çok kıskandım:

-"Allah'ım... Benim doğum yerim neden Trabzon değil? Ben de bu kabiliyetsizliğimle :D şu klüpten biraz nasiplenseydim ne olurdu?"

Bir kıskanmak, bir kıskanmak...

Ömrüm şu öz evlâtları kıskanmakla geçecek galiba.

.

ibrahim
11.05.2014, 22:58
Daha öz evladini yetistirip üst düzey bir futbolcu haline getirecek bir sistemin yok, cikiyorsun onlarla basarili olacagim diyorsun. Barca Ajax Dortmunddan bi heyet gelse gülerler adama...

OnurKul
12.05.2014, 00:09
Şeytanın avukatlığını yapalım.. .

Seneye bu defans dörtlüsünden kimsenin kalmaması lazım, çünkü kalınca adamdan sayılıp yedeğe falan alınırlar.

Bosingwa dışında direkt oynayacak bir defans oyuncumuz yok, Yumlu da yedek stopar olabilir.

Orta sahada Zeki aslına döndüğüne ve Colman gönderileceğine göre! kaliteli bir yabancı şart.

Özer'e göre takım kurulmaz çünkü sakat, yerine alternatif lazım. Yusuf da halen imza atmadığına göre bence "topal ördek".

Olcan'ın suratını gören anne babasını Trabzonlular katletmiş sanırsın. O surat para içinse kötü, para için değilse daha da kötü. Bence şehirle aidiyet kurmak istemiyor, üç sülüklerden biriyle ön anlaşma yapmış bile olabilir. Adamın bonservisi seneye elinde!

Hami hoca tercihleriyle bu sene değilse de seneye bize kafayı yedirtir. Bu öz muhabbetinden dolayı bu çöplüklerin hepsine kalsın diyecek ve kahır devam edecek. Şahin'den sonuç değiştirmesini beklemesi bile onun hakkında karamsarlığa itiyor insanı. Takımdaki iki futbolcuya benzeyen oyuncuyu bir bahaneyle göndertti. Alternatifleri Zeki, A.Kadir diye düşünüyorsa yandı gülüm keten helva!

Kulübün ruhunu kemiren, taraftarı bölen baştaki palyaço gitmeden hiç bir şey yerine oturmaz.

Eline sağlık, şeytanın avukatıysan da bence haklısın. Revizyonsa revizyon kardeşim aynı oyuncular Şenol Güneş'i yedi, Hami'nin MRA'dan farkı yok

Gurpas
12.05.2014, 08:56
Şu Yusuf denen adamdan da bi cacık olmayacağı belli

gurur6134
12.05.2014, 12:00
A.kadir zeki kadir akbas caner aykut gokhan zeki ayvaz bunlardan hicbir cacik olmaz..yumlu ozer kalcak takimda gerisini koy vercen gitcek trabzonlu oyunculardan..

atlantis
12.05.2014, 12:07
Mustafa yumlu gol atmak için ileri çıkıyor hava topu hariç yerden gelen hiçbir topa dokunamıyor bile bunlar nasıl futbolcu oluyor aklım almıyor..

Turgay Atalay
12.05.2014, 14:23
Sahada yürüyen arkadaşlarına isyan eden iki adam var, Borce ve Onur. İsyan eden değil, isyan ettiren özevlatlarımıza selam olsun.

Tayfun
12.05.2014, 16:33
Trabzonlu futbolcu gelsin oynasın, yetenikli olanlar oynasın sırf Trabzonlu diye bu kulübün kapısından içeri adamlar sokuluyor, doğru düzgün orta kesmeyi beceremeyen bir sağ bek, orta alanda hayalet gibi dolaşan, defansta pozisyon bilgisi olmayan Trabzonlu futbolcuyu ne yapalım !

Muhammet Hacısalihoğlu
12.05.2014, 17:18
Ne öze döndük ama.. Abdülkadir hakkaten hangi mevki..

Öznur61
12.05.2014, 19:12
Abdulkadir. :) :) :)

fanatikdevri
12.05.2014, 21:16
Şimdi işin gerçeği bu sene bile mesela Düzyurt gibi köy takımı çıkmış 2.lige,yani işi adam gibi yapanlara bıraksan çok eğmeğini yersin o öz evlatların ama 1461'e iki tane akraba transfer eden,çapsızlığına bakmadan koca kulübe başkan olan zat ve türevlerine kalınca da basarsın küfrü.

Sevda61
12.05.2014, 21:21
Böyle öz evlatlar bağra bile basılmaz !

mete61bordomavi
12.05.2014, 21:25
Evlat olsanız sevilmezsiniz! Böyle evladım olsa cami avlusuna koyarım! :D
Trabzonspor formasını giydiğinde rakip kim olursa olsun o an sahayı rakibe dar edecek bir hava içerisine giremiyorsan sen ÜVEY EVLATSINDIR!

MURAT İNCE
16.05.2014, 16:09
Allah aşkına abdülkadir sen bu takımda oynamak istiyor musun? istemiyor musun? önce buna karar ver. şans buluyorsun, sahada adeta geziniyorsun. yav ölümüne oynasana sağa sola saldırsana, ama yok yedek kulubesi için sanki gelmiş. öz evlat ama bir yere kadar abdülkadir kendine çeki düzen ver. bu gidişle 1461'i bile ararsın haberin olsun.