PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Passolig Devri Başladı

UğuR
01.04.2014, 16:16
Türk futbolunda nisan ayıyla birlikte elektronik bilet uygulamasına geçiliyor.
Stadyum girişleri artık sadece Passolig kartlar ile gerçekleşecek. Passolig'le birlikte kağıt bilet devri kapanıyor.

6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliği Önleme Kanunu'nun getirdiği E-Bilet projesi kapsamında bir yenilik olan Passolig kart, stadyumlara girişi sağlayan ve kişiye özel bir sportif kimlik kartı olmanın yanı sıra, alışveriş ve ulaşım başta olmak üzere günlük hayatın birçok alanında kullanılabilecek.

HAYATIMIZA YENİ BİR RENK: PASSOLİG

7'den 77'ye, genç, yaşlı, kadın, erkek demeden toplumun her kesiminden insanların aileleriyle birlikte, güvenli bir şekilde futbol müsabakalarını izleyebilmesinin önü Passolig Kart'la açılıyor. Kartlandırmanın başlamasıyla basılı bilet derdi sona erecek, biletler yırtılmayacak, kaybolmayacak. Elektronik biletler Passolig kartlara yüklenecek ve maçlara çok daha hızlı bir şekilde, uzun kuyruklarda beklemeden girmek mümkün hale gelecek. Passolig Kart, futbol tutkunlarına tek bir kartta pekçok kartın sağladığı faydayı sunacak. Maç bileti, banka kartı, kredi kartı, kulüp taraftar kartı, anlaşmalı şehirlerde ulaşım kartı ve mağaza indirim kartı, artık hepsi tek bir kartta bir araya gelecek.

Taraftar harcamalarını bu kartla yapıyor, puanları bu kartla topluyor, Türkiye'nin en büyük markalarından akıllara durgunluk veren indirimleri bu kartla kazanıyor. Bu kartla hem Türk futbolu, hem kulüpler ve hem de taraftarın kendisi kazanıyor.

SİSTEM NASIL ÇALIŞACAK?

Artık maçlara girmek isteyen taraftarlar www.passolig.com.tr internet sitesi veya özel satış noktalarından PASSOLİG kartlarını alacak. PASSOLİG kartları kişiye özel olacak ve satın alınan elektronik maç biletleri bu kartlara yüklenecek. Taraftarlar kartlarını stadyum kapılarında bulunan elektronik okuyuculara okutarak içeri daha hızlı girebilecekler ve kendi koltuklarında oturabilecekler.

KARTIMIZI NASIL ALACAĞIZ?

Passolig kartlar ister internetten, ister cep telefonundan www.passolig.com.tr'ye girip kolayca alınabilecek. Sporseverlerin kartlarını alabilmeleri için, başvuru formunu doldurup, fotoğraflarını yükleyip, ödemeyi gerçekleştirmeleri yeterli. Sonrasında Passolig kartlar isteyene kurye ile adresine gönderildiği gibi, isteyene de stadyum gişeleri ya da belirli PTT şubelerinden teslim edilebilecek.

MAÇ BİLETİMİZİ NASIL ALACAĞIZ?

Passolig Kart sahibi olan taraftarlar ister passo.com.tr bilet sitesi üzerinden, ister gişeden isterlerse de Türkiye genelindeki binlerce noktadan kartlarına maç bileti yükleyebilecek. Kombine bilet sahipleri de Passolig kart sahibi olmalarıyla birlikte, maçları kartlarına tanımlayacak. Satın alınan maçın bilgisi, tüm detaylarıyla kart sahibinin e-posta adresi ile paylaşılacak, cep telefonuna mesaj olarak iletilecek. Ayrıca kart sahipleri stadyumlarda, maç günleri konumlandırılacak el terminalleri aracılığıyla bilet bilgilerinin yazılı çıktısını alabilecek. Kısacası, Passolig kart sahipleri yükledikleri maça ilişkin her türlü detaylı bilgiye (koltuk no, maç saati, maçın oynanacağı tarih, maçın oynanacağı stadyum vs....) rahatlıkla ulaşabilecek.

Yiğit Gayretli
01.04.2014, 16:25
Taraftar fişlemenin yeni yöntemi...

Ahmet ÇOLAK
01.04.2014, 16:48
bana mantıklı geldi sistem. acaba kart sahibinin yerine başkası maça gidebilecek mi ? kombine tanımlanınca başkası gidemezse yerine bu çok mantıksız olur.

Mehmet BAŞ
02.04.2014, 09:30
On numara olmuş! Herkes artık stadyumda attığı adımın sorumluluğunu taşısın.
Sigara içen de, küfür eden de, sahaya giren de gerekli cezayı alsın...
Gelişmeyi olumlu buluyorum.

Celal Demir
02.04.2014, 09:37
futboldaki bütün sorunlar passo lig ile çözülmüş olacak! artık kimse şike yapamayacak, teşvik veremeyecek, herşey güllük gülistanlık olacak....

yaşasın passolig...

Celal Demir
02.04.2014, 10:13
türk futbolundaki bütün pislikler temizlendi birtek taraftar kalmıştı şimdi sıra onlara geldi :D yaşasın tüpçü yaşasın türk futbolu...

Burçak
02.04.2014, 10:23
aslında uygulama gayet güzel. bu sayede kimse bedava aldığı bileti karaborsa satamayacak..
ama şikeyi çözmek öncelik olmalı..
tiyatro izlemeye devam ederiz..

Celal Demir
02.04.2014, 10:30
aslında uygulama gayet güzel. bu sayede kimse bedava aldığı bileti karaborsa satamayacak..
ama şikeyi çözmek öncelik olmalı..
tiyatro izlemeye devam ederiz..

onlara bunu desen çözdükya şikeyi daha ne yapıcazki derler ...

Murat'
02.04.2014, 11:09
Vay be bu kartın bir de senelik 25 lira ücreti varmış, ne yani ben belki senede iki üç birinci lig maçına giderim, onların fiyatı da tutsa tutsa 30 lira tutar. Ben bu karta senelik 25 lira vermek mi zorundayım yani. Saçmalığın daniskası.

Ahmet ÇOLAK
02.04.2014, 11:46
onlara bunu desen çözdükya şikeyi daha ne yapıcazki derler ...

espiri mi yaptığını zannediyorsun ? bu uygulama şikeyi çözmeye yönelik değil zaten. şikenin çözümü belli izlenen yolda belli. şikeyi çözmediler diye farklı sorunların çözümü yapılmayacak mı ? bilet satılırken aynı fiyattan bedava aldığı biletleri satanlardan gına gelmişti. en büyük çözüm bu olur. şike ile karşılaştırmayın her şeyi.

Celal Demir
02.04.2014, 12:04
espiri mi yaptığını zannediyorsun ? bu uygulama şikeyi çözmeye yönelik değil zaten. şikenin çözümü belli izlenen yolda belli. şikeyi çözmediler diye farklı sorunların çözümü yapılmayacak mı ? bilet satılırken aynı fiyattan bedava aldığı biletleri satanlardan gına gelmişti. en büyük çözüm bu olur. şike ile karşılaştırmayın her şeyi.

önce haklıya hakkını teslim edeceksin hırsızlara cezasını vereceksin ondan sonra diğer konulara bakacaksın... şike sorunu çözülmeden tribünlerde her kişinin başına poliste diksen türk futbolundan kaos, olay eksik olmaz...

NOT: espiri falan yapmadım.

Murat'
02.04.2014, 12:13
Kağıt bilet uygulamasının kaldırılması akıl alacak iş değil.

Diyelim ki benim yurtdışından yabancı uyduklu bir misafirim geldi adamı maça götürmek istiyorum, ben bu arkadşı maça nasıl götüreceğim.

Mesela 10yaşındaki ufak yeğenimi ilk maçına götüreceğim, ne yapacağım yani bacak kadar çocuğa e-bilet mi satın alacağım.

Yiğit Gayretli
02.04.2014, 12:16
Bu işlem tercihli olarak insiyatife bırakılsaydı güzel uygulama derdim.

Bu şekliyle %100 bir fişleme harekatıdır!

Celal Demir
02.04.2014, 12:23
Kağıt bilet uygulamasının kaldırılması akıl alacak iş değil.

Diyelim ki benim yurtdışından yabancı uyduklu bir misafirim geldi adamı maça götürmek istiyorum, ben bu arkadşı maça nasıl götüreceğim.

Mesela 10yaşındaki ufak yeğenimi ilk maçına götüreceğim, ne yapacağım yani bacak kadar çocuğa e-bilet mi satın alacağım.

:D

calypso
02.04.2014, 14:41
1. Bu kartın arkasında aktifbank var, aktifbankın sahibi de çalık grubu.
2. Ben yurtdışında böyle bir uygulama ne gördüm ne de duydum, ille de takip edilecekse gişeden bilet alırken tckimlik yazarlar olur biter.

Tolga
02.04.2014, 19:09
Biri Yiğit'i sustursun birazdan gelip alacaklar :D :D :D

Yiğit Gayretli
02.04.2014, 19:44
Yalnız gitmem. Yanıma adam çekerim. Yanar ÇİN yılların :(

Fatih
02.04.2014, 20:24
Düpedüz soygun

Alihan Ertürk
02.04.2014, 20:59
Bursaspor maçını mı buldular arkadaş yeni sisteme geçecek..

* *

Trabzonspor, galatasaray ve beşiktaş logolu kartların yıllık ücreti 25, diğer takımlarınki 15 tl olarak belirlenmiş. Benim anlamadığım olay fenerbahçe diğer'e mi giriyor yoksa hiç mi bu işin içine girmemişler ?

LANGARA
02.04.2014, 23:32
tek kelimeyle soygun. insanlara zorla kredi kartı satmanın yeni yolu. bu saçmalık ortadan kalkana kadar bir daha futbol maçına gitmeyi düşünmüyorum. kağıt biletin üzerine kimlik no yazınca olmuyor muydu da bunu icat ettiler ?

Celal Demir
03.04.2014, 08:16
Bursaspor maçını mı buldular arkadaş yeni sisteme geçecek..

* *

Trabzonspor, galatasaray ve beşiktaş logolu kartların yıllık ücreti 25, diğer takımlarınki 15 tl olarak belirlenmiş. Benim anlamadığım olay fenerbahçe diğer'e mi giriyor yoksa hiç mi bu işin içine girmemişler ?

fenerbahçe ptt de olacak muhtemelen :D

Anıl C
03.04.2014, 08:30
Suanki biletlerin ustunde zaten tc kimlik nolar var sanirsam
Ancak olmayipta simdi kimlik nolarini ekleseler bile giselerde simdiki gibi basibozuk bi denetleme oldugu surece karaborsacilik engellenemez.
Avrupa'da boyle bi uygulamanin olmadigini soyleyen arkadaslarda hakli lakin avrupanin prestijli liglerinde bizimki kadar karaborsacilik, hirsizlik yaygin degil.
Her ne kadar hukumet karti yandaş bi kurulusa yaptirtmis olsa da bence doğru bi uygulama.
Ayrica bence bu kartlara tc kimlik nosu ile mesela 1-5 kisilik arasi bilette tanimlanabilmeli

Anıl C
03.04.2014, 08:34
Bu işlem tercihli olarak insiyatife bırakılsaydı güzel uygulama derdim.

Bu şekliyle %100 bir fişleme harekatıdır!

Yigit fislenmekten bahsetmissinde sen simdiye kadar herkesten bi haber yasadigini mi zannediyodun?
Birak bizim hukumeti, abd'nin elinde senin benim yedi gobekten sulalemizin listesi var

Sefaenes
03.04.2014, 17:03
bunla liglerdeki stad kapatmalari kaldirilacaksa gayet mantikli olay yapanlar ceza alacak yok yine ayni cezalar uygulanacaksa gerek yok bu uygulamaya

Yiğit Gayretli
03.04.2014, 17:15
Yigit fislenmekten bahsetmissinde sen simdiye kadar herkesten bi haber yasadigini mi zannediyodun?
Birak bizim hukumeti, abd'nin elinde senin benim yedi gobekten sulalemizin listesi var

Defalarca başkasının bileti ile stada gitmişliğim var.

Demek ki bu bir fişlemeymiş...

Tolga
03.04.2014, 17:36
Yalnız gitmem. Yanıma adam çekerim. Yanar ÇİN yılların :(

Seninle girerim mapus damlarına sıkıntı yok :D

Anıl C
03.04.2014, 21:04
Defalarca başkasının bileti ile stada gitmişliğim var.

Demek ki bu bir fişlemeymiş...

Bir defa yigitcim kulube katki yapacagin yerde 'bilet yanmasin diye' baskasin ki ile girmek sence ne kadar etik?
Ikincisi benim fislenmekten kastim hayatin geneli icindi.
Sayet isini ciddi yapanlar olsaydi maca sadece bilet sahibi girerdi

Yiğit Gayretli
03.04.2014, 21:06
Bir defa yigitcim kulube katki yapacagin yerde 'bilet yanmasin diye' baskasin ki ile girmek sence ne kadar etik?
Ikincisi benim fislenmekten kastim hayatin geneli icindi.
Sayet isini ciddi yapanlar olsaydi maca sadece bilet sahibi girerdi

Yahu parasını verdim başkasına bilet aldırdım. Anıl ne katkısı ne etiği? Ne diyorsun Allah aşkına? :)

Anıl C
03.04.2014, 21:08
Yahu parasını verdim başkasına bilet aldırdım. Anıl ne katkısı ne etiği? Ne diyorsun Allah aşkına? :)

Yigit kardesim sayet birine baskasinin bileti ile stada defalarca girmisligim var dersen benim anladigima cikar yol :)
Hayir yasin tutmuyo mu diye baskasina aldirdin dicemde koca adamsin :)

Yiğit Gayretli
03.04.2014, 21:12
Yigit kardesim sayet birine baskasinin bileti ile stada defalarca girmisligim var dersen benim anladigima cikar yol :)
Hayir yasin tutmuyo mu diye baskasina aldirdin dicemde koca adamsin :)

Konu şu; ücreti mukabilinde aldığım ama başkasının adına kesilmiş bir bilet ile birden çok kez maçlara girdim. Hatta davetiye formatındaki biletler ile Kasımpaşa'nın tribününe de defalarca gittim. Hiç adımı sanımı soran olmadı.

Bu yeni sistemde, turnikeden geçtiğim andan itibaren stadın içinde olduğum bilinecek. Hatta diyelim deplasmana bilet aldım, benim o hafta nereye gideceğim bile bilinecek. Ne gerek var? Neden?

Ayrıca; yukarıdaki mesajlardan birinde "kredi kartı itelemenin yeni yöntemi" minvalinde bir şey yazılmış. Kesinlikle doğru bir tespit...

Yap opsiyonlu bu kart işini, isteyen kullansın...

Sibel
04.04.2014, 11:06
Bir şey anladıysam şikeci olayım.

Mehdi
04.04.2014, 11:38
Şu olayı bana Bilal'e anlatır gibi anlatır mısınız?

Hüdai Pervaneli
04.04.2014, 11:45
Ne Yani ben Yurt disindan Gelicem bir maca giricem diye bu karta 25 Lirami Bayilcam Tek sefere Mahsus

Adem Akyüz'
04.04.2014, 11:49
Kart ücreti olan 25 TL milleti sömürmek için yapılan yeni bir yol herhalde.. Adam yılda 1 maça gidecek belki, onda da bilet parası dışında bi de kart parası verecek.

Sibel
04.04.2014, 12:38
Bu kart bir kereye mi mahsus alınacak yoksa her maç için mi?
Kombine alanları etkiliyor mu?
Yoksa bu kombine gibi bir şey mi?
Neden susuyorsunuz? :( Mehdi abi neden bize açıklama yapmıyorlar:(

Remzi
04.04.2014, 12:45
Yüce dövletimiz çalık grubuna çalışmaya devam ediyor...

Adem Akyüz'
04.04.2014, 13:18
Bu kart bir kereye mi mahsus alınacak yoksa her maç için mi?
Kombine alanları etkiliyor mu?
Yoksa bu kombine gibi bir şey mi?
Neden susuyorsunuz? :( Mehdi abi neden bize açıklama yapmıyorlar:(

Kart 1 kez alınacak. Bu sezonun kombinelerini etkilemiyor. Ancak gelecek sezon kombine almak istersen bu kartı alman lazım :)

cakalkerem
04.04.2014, 13:21
eski köye yeni adet...sağlık olsun bakalım daha neler göreceğiz....

Efsane-1967
04.04.2014, 13:52
Yazin izine geldigimiz zaman her zaman mutlaka maca gideriz denk gelirse. Simdi herkese bu pasolig kartindan mi alacagiz ? Yoksa bir pasolig kartlan istedigin kadar bilet alabilirmisinm ?

Verstuurd vanaf mijn GT-I9300 met Tapatalk

erolizmts
04.04.2014, 13:59
kişiye özel bir sportif kimlik kartı olmanın yanı sıra, alışveriş ve ulaşım başta olmak üzere günlük hayatın birçok alanında kullanılabilecek.

AKP ve RTE'nin para kasası Çalık Holding'e 'nasıl milyon dolarlar kazandırabiliriz' düşüncesiyle hayata geçirilmiş uygulama. Yok çok güzel yok çok süper lafları hikaye. Bunun adı vurgundur. Ama padişahım yapın dediyse paşa paşa yapılacaktır. Allah bize biz Tayyip ve gayrı resmi şirketlerine. Alışveriş de yapabilecekmişiz. He canım, millet 1 kredi kartıyla başa çıkamaz duruma gelmişken sen ikinci kredi kartını daya millete. Millet borçlansın bankalar coşsun.

duyurukcu
04.04.2014, 15:23
peki arkadaş yanımızda eşimizi dostumuzu götürmek için ne yapacağız onlarada ayrı bir kartmı alacağız ? mesela ben erciyes maçına gidecem yanımda kimseyi götüremiyecemmi yani o karttan iki kişilik bilet alabilecekmiyim...

Adem Akyüz'
04.04.2014, 15:34
peki arkadaş yanımızda eşimizi dostumuzu götürmek için ne yapacağız onlarada ayrı bir kartmı alacağız ? mesela ben erciyes maçına gidecem yanımda kimseyi götüremiyecemmi yani o karttan iki kişilik bilet alabilecekmiyim...

Her kart kişiye özel.. Yanında birini götürmek istiyorsan ona da kart alacaksın..

duyurukcu
04.04.2014, 15:36
Her kart kişiye özel.. Yanında birini götürmek istiyorsan ona da kart alacaksın..

yani 2 kişiysem her sene 50 lira(tabi artmazsa) kart parası verecem ve ayrıca bilet parası öylemi..

Murat'
04.04.2014, 15:38

Yabancı bir arkadaşım geldi mesela, ona nasıl bilet alacağız pek.

Bu sistem daniskalıktan başka bir şey değil kesinlikle.

Adem Akyüz'
04.04.2014, 15:38
yani 2 kişiysem her sene 50 lira(tabi artmazsa) kart parası verecem ve ayrıca bilet parası öylemi..

Kartın senelik olduğunu sanmıyorum. 1 kez alınır, sonra da her sene o kart kullanılır herhalde... Aksi durumda her sene kart alınırsa maça giden adam bulamazlar..

Bera B.
04.04.2014, 15:39
20000 kişilik stadın 15000'i kombine olsa;

Kalan 5000 bilet sezon içinde farklı 5 kişi tarafından talep edilse (ki gerçek sayı çok daha fazla olacaktır)

20.000 kişilik stad için 40.000 adet bu karttan satılır.

40.000 x 25 TL = 1.000.000 TL yapar.

Mükemmel bir gelir kapısı.

Adem Akyüz'
04.04.2014, 15:40
Yabancı bir arkadaşım geldi mesela, ona nasıl bilet alacağız pek.

Bu sistem daniskalıktan başka bir şey değil kesinlikle.

Aynı şekilde ona da kart alacaksın.. Yukarıda arkadaşların dediği gibi, maksat birilerini görmek :rolleyes:

Adem Akyüz'
04.04.2014, 15:41
20000 kişilik stadın 15000'i kombine olsa;

Kalan 5000 bilet sezon içinde farklı 5 kişi tarafından talep edilse (ki gerçek sayı çok daha fazla olacaktır)

20.000 kişilik stad için 40.000 adet bu karttan satılır.

40.000 x 25 TL = 1.000.000 TL yapar.

Mükemmel bir gelir kapısı.

Olay bu.. Tamamen birilerinin cebi dolsun :alkış::alkış:

duyurukcu
04.04.2014, 15:46
1 defaya mahsus 5 tl den kart vereceksin ömür boyu sende kalacak sonra banka hesabından maç için bileti alacaksın..ya da aile olanlar için 1 tane ayrı kart yapacaksın bence bu daha mantıklı olurdu.. ben kayseride 1-2 maça gidecem eşim dostumla hepsi için 25 tl çok para olur..

Hasan Habip Özbay
04.04.2014, 15:55
hah tamam gene fişleme yöntemi

Mehmet Cihan Kocaman
04.04.2014, 15:59
Bir şey anladıysam şikeci olayım.

Kartını alıp gişeden kaç kişi izleyeceksen o kadar maç yükleticen. Böylece karaborsa tarihe karışacak.

duyurukcu
04.04.2014, 16:02
Kartını alıp gişeden kaç kişi izleyeceksen o kadar maç yükleticen. Böylece karaborsa tarihe karışacak.

öyle değil işte herkes için ayrı kart gerekiyormuş..

Adem Akyüz'
04.04.2014, 16:22

Bu şekilde olursa benim kartımla bilet alacağım bir kişi statta herhangi bir suç işlerse ben suçlanırım.. O yüzden bu şekilde olacağını sanmıyorum..

Sibel
04.04.2014, 16:51
Şu olayı bana Bilal'e anlatır gibi anlatır mısınız?
:D reislerin reisi

Ertan1982
04.04.2014, 16:52
Anladim su.Herkez kendi kartini alacak.O kartta her özel bilgi var.Ad soyad dogum tarihi adress foto vs. ve tutun takim olacak.Her sene 25 tl isletme parasi ödiyecen.25 tl birkez degil her sene.Kartlarda resim olacak baskasi kulanamaz.birsey olursa kart sahibi sorumlu olacak.Hem vurgun hem fisleme.

Adem Akyüz'
04.04.2014, 17:37
Kartın tek seferlik mi yoksa her sene mi alınacağını yönetici Erol Ağaoğlu'na sordum. O da sanırım 1 seferlik alınacak dedi..

Ertan1982
04.04.2014, 18:11
Kartın tek seferlik mi yoksa her sene mi alınacağını yönetici Erol Ağaoğlu'na sordum. O da sanırım 1 seferlik alınacak dedi..

1 kez aacagin ama o 25 tl her sene ödiyecen

Adem Akyüz'
04.04.2014, 18:19
1 kez aacagin ama o 25 tl her sene ödiyecen

Bu şekilde bana çok saçma geliyor.. Senelik ailesiyle 1-2 maça giden adam bilet parasından çok kart parası vermiş olacak bu sefer. Bu uygulama şiddeti önleme ve buna bağlı seyirciyi stada çekmek için getirildi ama bu şekilde maça gidecek adam bulamazlar..

Ertan1982
04.04.2014, 18:25
Bu şekilde bana çok saçma geliyor.. Senelik ailesiyle 1-2 maça giden adam bilet parasından çok kart parası vermiş olacak bu sefer. Bu uygulama şiddeti önleme ve buna bağlı seyirciyi stada çekmek için getirildi ama bu şekilde maça gidecek adam bulamazlar..

Su Kredi kartarindan senelik aydat gibi iste.Buna benzer bir sistem sadece Holladada gördüm.Ingiltere Itayada nasil bilmiyorum ama.Almanyada yapmak istiyorlar ama taraftarlar isyan etti simdilik geri adim attilar.

erolizmts
04.04.2014, 18:49
Madem futbolu elimize geçirdik, Tff'yi, kulüpleri elimize geçirdik, taraftarlarına neden geçirmeyelim demişler. Başbakan'ın damadının ceo'luk yaptığı holding'e de işi vermişler. İşin içine aynı grubun bankasını da sokunca gelsin milyon dolarlar. Aslında futbol pastasını düşününce milyar dolar da diyebiliriz. Bakın ne kadar teknolojik çalışıyoruz derken olayı kredi kartına da çevirmişler. Milletin cebine de ikinci kredi kartını koyalım demişler. Canlarım benim. Hem vurgun hem fişleme. Nereden tutsan elinde kalıyor. Umarım birileri bu soygun ve vurguna dur diyecek hamleler yapar.

Muhteva
04.04.2014, 19:59
Ayda yılda bir maça gidiyoruz bunun için birde kartmı alıcaz stadlara elveda o zaman..

Senelik 25 lira ücret nasıl oluyor adam full her maça giderse yine aynımı ücret..?

Enisc
04.04.2014, 21:45
http://i.hizliresim.com/JLrWWJ.jpg

Öznur61
04.04.2014, 22:08
Ne saçma şey bu anlamadım hiç bişey neyse.

Şunu sorsam bu diğer alt ligler içinde mi almamız gerekiyor bu karttan ? Trabzonspor maçı dışında mümkün olduğunca Ankaragücü maçlarına giderim arkadaşlarımla hep.Ya planlı ya çat kapı.O zaman ne olacak, ne yapıcaz ? :S

Travelair
05.04.2014, 09:12
Milleti "Soymak" için yeni bir yöntem bulmuşlar. Güvenlik bahane, para şahane. İyi de kırışılır o para. Herkese bir kart. Siz yeter ki senin takımın benim takımım diye birbirinize girin, marka değerimiz yükselsin, biz de icatlar çıkarıp, şirketler kurup çorlanalım

Hakan
05.04.2014, 13:31
O değil de,bilet koleksiyonu yapanlar ne olacak?

Enisc
05.04.2014, 14:23
Bir sözlükde her turnikeden geçişte 2 lira kesilecek diye bir şey okudum. Umarım dalgasına yazmıştır.

mustafa0661
05.04.2014, 14:39
kara borsacı mafya çete adları neyse darbe vurulsunda ne olursa olsun..

hangi maçla başlayacak nisan denmişte ?

erolizmts
05.04.2014, 14:46
Karaborsacılaktan daha büyük bir vurgun var işin içinde. Karaborsacılıktan 2 tl vurgun yapılmayacak ama legal yollardan birileri 4 tl haksız kazanç elde edecek.

zafercalikoglu
05.04.2014, 18:24
passo lig 25 tl iyibir kazanç kapısı masallah

memmedaga
05.04.2014, 19:48
Taraftar fişlemenin yeni yöntemi...

birilerini zengin etmenin yöntemleri bitmez Türkiyede.

memmedaga
05.04.2014, 21:26
Milleti "Soymak" için yeni bir yöntem bulmuşlar. Güvenlik bahane, para şahane. İyi de kırışılır o para. Herkese bir kart. Siz yeter ki senin takımın benim takımım diye birbirinize girin, marka değerimiz yükselsin, biz de icatlar çıkarıp, şirketler kurup çorlanalım

neden bbnin damadının Çalık Holdingi, Aktif Bankası almış ihaleyi,neden devletin vs bissürü banka varken? yada ihale yapılmış mı ya da olsa bile galiba en doğrusu ihale denen şey Türkiye de ki en büyük tiyatro oyunlarından birisi...

ciddi bir dayatma var

hem adami donuna kadar takib edecekler hem zorla milyarlarca para toplayacaklar....

Fatih
05.04.2014, 22:57
Passoygun

Adem Akyüz'
07.04.2014, 18:14
https://pbs.twimg.com/media/Bkn9mxpIMAACXzt.jpg

Mustafa
08.04.2014, 09:58
Başvuru yapmıştım arayıp iptal ettirdim başvuruyu ve maçlarınız sizin olsun artrık dedim.Müşteri temsilcilerinin hiç bilgisi yok.Her soruma sizi biraz bekleteceğim deyip başkasına sordular bu kadar amatörler.

Kaya
08.04.2014, 12:11
Bu kartı karaborsacıların aldığını düşünelim...

500 farklı kimlikle 500 adet kart aldı misal...

Her 1 kartta yükletti biletleri ve satmaya başladı varsaysak... Belki işlerini zora sokar ama tamamen ortadan kaldırmaz sanki...

Çok ayrıntılı düşünmedim ama... Kart sahibi ile aynın kişinin giriş yapması şart ise karaborsa darbe görür...

Emre İskender
08.04.2014, 13:24
Bu kartı karaborsacıların aldığını düşünelim...

500 farklı kimlikle 500 adet kart aldı misal...

Her 1 kartta yükletti biletleri ve satmaya başladı varsaysak... Belki işlerini zora sokar ama tamamen ortadan kaldırmaz sanki...

Çok ayrıntılı düşünmedim ama... Kart sahibi ile aynın kişinin giriş yapması şart ise karaborsa darbe görür...

Dogru mantık bu baglamda karaborsacilarin isine gelecek senede gittiği 3-4 macsa adamin niye kartla ugrassin karaborsa var zaten...

Ertan1982
08.04.2014, 13:29
Foto var.Ama kim bakar o fotoya uyrukta.giseler otomatik olacakmis.

Öznur61
11.04.2014, 12:00
Klübümüzün kartla ilgili resmi siteden yaptığı açıklama.Gaziantepspor'la yapacağımız maçla başlayacakmış dönem..

http://t.co/qHKmgNqun1

Murat'
11.04.2014, 13:26
Klübümüzün kartla ilgili resmi siteden yaptığı açıklama.Gaziantepspor'la yapacağımız maçla başlayacakmış dönem..

http://t.co/qHKmgNqun1

Bir de buraya yazayım, şimdi bizim maçlara kadınlar ve çocuklar giriyor malum. Onların maçlara girebilmesi için bu kartı almaları gerekiyor mu? Eğer böyle olursa seyircisiz maçlara bile hiç kimse gitmez.

Öznur61
11.04.2014, 13:37
Bir de buraya yazayım, şimdi bizim maçlara kadınlar ve çocuklar giriyor malum. Onların maçlara girebilmesi için bu kartı almaları gerekiyor mu? Eğer böyle olursa seyircisiz maçlara bile hiç kimse gitmez.

"Ligin 31. Haftasında Hüseyin Avni Aker Stadı’nda Gaziantepspor ile oynayacağımız maçla birlikte uygulamaya başlayacaktır. Maçı izlemeye gelecek kadın ve çocuk taraftarlarımızın www.passolig.com.tr’den kart başvurusu yapmalı ve kartına ücretsiz koltuk yüklemesini gerçekleştirmelidir. Passolig kartı alıp, koltuk yüklemesi yapmayan taraftarlarımız maçı izleyemeyecektir." diye bi açıklama var.Buda demek oluyor ki onlarında kart alması gerekiyor..Ben bunu anladım

Anıl C
11.04.2014, 13:37
Fislenme var mi yok mu ayri bi mevzu. Ancak her yil alinacak olan 25 lira tam bir vurgun

Murat'
11.04.2014, 13:46
"Ligin 31. Haftasında Hüseyin Avni Aker Stadı’nda Gaziantepspor ile oynayacağımız maçla birlikte uygulamaya başlayacaktır. Maçı izlemeye gelecek kadın ve çocuk taraftarlarımızın www.passolig.com.tr’den (http://www.passolig.com.tr’den) kart başvurusu yapmalı ve kartına ücretsiz koltuk yüklemesini gerçekleştirmelidir. Passolig kartı alıp, koltuk yüklemesi yapmayan taraftarlarımız maçı izleyemeyecektir." diye bi açıklama var.Buda demek oluyor ki onlarında kart alması gerekiyor..Ben bunu anladım

Desene stadyum bomboş olacak o zaman, kimse 12 yaşında çocuğa senelik 25 lira verip kart almaz.

Öznur61
11.04.2014, 13:57
Desene stadyum bomboş olacak o zaman, kimse 12 yaşında çocuğa senelik 25 lira verip kart almaz.

Aynen öyle abi..Resmen kafa kafaya verip tribünlerdeki taraftarları nasıl en aza indirgeriz gibi bi saçmalık olmuş.Bir tek karaborsacılar için çözüm önerisi olacaktır ama tek onlar içinde ne gerek var böyle bir uygulamaya..

Bana göre çok gereksiz ve tam bir saçmalık..

Murat'
11.04.2014, 14:21
Bakalım Gaziantep maçını toplam kaç kişi izleyecek, yahu Trabzon'da hangi aile kişi başı senelik 25 lira verip bu karttan alır, bu uygulama inşallah fiyasko ile sonuçlanır.

Kazım Uzunboy
11.04.2014, 14:27
Bu seneden başlaması bi açıdan iyi olacak. Erkenden vazgeçme şansları olacak ve belki de seneye olmayacak. :)

Kesinlikle devam edeceğini düşünmüyorum.

Mert Oğuzlu61
11.04.2014, 14:36
"Ligin 31. Haftasında Hüseyin Avni Aker Stadı’nda Gaziantepspor ile oynayacağımız maçla birlikte uygulamaya başlayacaktır. Maçı izlemeye gelecek kadın ve çocuk taraftarlarımızın www.passolig.com.tr’den kart başvurusu yapmalı ve kartına ücretsiz koltuk yüklemesini gerçekleştirmelidir. Passolig kartı alıp, koltuk yüklemesi yapmayan taraftarlarımız maçı izleyemeyecektir." diye bi açıklama var.Buda demek oluyor ki onlarında kart alması gerekiyor..Ben bunu anladım

millete para yediricez diye şimdide taraftarı soymaya kalkışıyorlar, gitmeyin izlemeyin, şu takımın izlencek birşeyide yok zaten. oturun evinize aynı paraya lig tv bağlatın Ts maçlarını izleyin. tepki olduğunu anlasınlar, stadlar iyice boşalsın. bizim Trabzon insanını biraz tanıdıysam zaten, çocuğuna passolig massolig almak için uğraşmaz o ne du yaaa başlarım passoliigine der geçer :D:D

TAHSİN 61
11.04.2014, 15:32
Yıllık ödemesi 25 TL ben kredi kartına vermiyorum 25 TL

Ertan1982
11.04.2014, 16:09
sözesmeye imza atmadan dikkatli okuyun.verilerinizi istedikleri gibi satabiiyorlarmis.basiniz belaya girebilir.

erolizmts
11.04.2014, 16:16
Sadece yaşadığım Konya'da 3 yıl içinde rahatlıkla 50-60 bin passolig kartı satarlar. Buna İstanbul takımları, Trabzonspor ve diğer Anadolu takımlarını da kattığın zaman önümüzdeki 2-3 yıl içinde ülke genelinde en azından 2 milyona yakın kart dağıtmış olacaklar. Sonraki yıllarda bu rakam 3-4 milyona kadar gidecektir. Bu bildiğin vurgundur. Sabit ücret için ödenecek 25 tl dışında bu kartın kredi kartı gibi kullanılacağını da düşününce birileri bildiğin soygun yapacak. İnsanlar zaten kredi kartı çılgınlığıyla bankalara göbekten bağlanmışken, ikinci bir yol açılarak bu seferde başbakan'ın para/finans kaynağı Çalık Holding'e göbekten bağlanacak. Başka bir deyişle hem yandaşı zengin edeceğiz hem de Akp'yi finanse edeceğiz.

Bera B.
11.04.2014, 19:47
Ben bu kart olayı varken hayatta stada gidip maç izlemem. Kimse kusura bakmasın. İsterlerse beleş versinler yine de kullanmam. Elin adamlarına para kazandırmanın yanı sıra her türlü bilgimi de vereceğim ne idüğü belirsiz bir lig için öyle mi? Söğüşlesinler istanbulun 3 takımının keriz taraftarlarını bol bol.

Bayraktaroğlu
12.04.2014, 13:34
her seyde oldugu gibi yine rant meselesi.yok kredi kartıymış yok bu kartın avantajları bazı mağazalarda indirim yapıyormuş baska satamazsınız zaten illa magazalarla indirim anlasması yapmalısınız bu sistem tutmaz

Koray
13.04.2014, 10:36
Sozun meclisten iceri,

Bu karta para verip maca giden gerizekalinin bayrak tutanidir.

Hem para vereceksiniz hem kendinizi fisleteceksiniz.

Farzedin ki karta yukleme yaptiniz koltuk numaraniz sisteme adiniz soy adiniz ve TC kim numaranizla birlikte sisteme kaydedildiniz ve cesitli sebeplerle size verilen koltuga oturmayip baska koltuga gectiniz baska biri de geldi sizin koltuga kuruldu macin gerginligiyle koltuga zarar geldi veya goruntulerle o koltuktan sahaya cisim atildi ve sahis tespit edilemedi, suclu sizsiniz.

Alacaginiz asagi yukari 1500-1600 TL para cezasi ve 1 yil spor musabakalarina girememe.

Bu karti almayin aldirmayin.

Statlar bis kalsin o zaman gorelim bakalim insanlari enayi yerine koymak nasilmis.

Essek gibi bu sistemden vazgecerler.

Sibel
13.04.2014, 11:13
Gibi yok gibi yok. Zaten öyleler :rolleyes:

hodlu
13.04.2014, 11:56
Stadyumlara sıradan halk gelmesin uygulaması. Passolig'i alın başınıza çalın....

Adem Akyüz'
13.04.2014, 12:02
Büyük konuşmayayım ama bu sistem varken kolay kolay maça gideceğimi sanmıyorum.

MaEsTrO
13.04.2014, 14:30
Dumur denizlerinde yüzdürüyorlar bizi.

Bir baba 2 cocugu ile maca gitmek istese 3 kart mi almak zorunda yani?

tristram
13.04.2014, 14:45
bu uygulama her hafta karakola gidip imza vermekle ayni sey.dunya uzerinde esi benzeri olmayan bir fisleme.sanki stadyumlar full cekiyor da bir de boyle abuk subuk seylerle insanlari futboldan tribunlerden sogutuyorlar.olaylari onlemek istiyorsan ilk once sistem o.cocukluguna musait olmayacak.her turlu sikeyi ahlaksizligi ortbas et,her turlu adaletsizlige canak tut sonra ben buna ses cikardim diye beni fisle.hadi ordan..
passoligmis.passo sktrngdn lan.

Oğuzhan Akyıldız
14.04.2014, 14:25
Kayseri de maç bileti 2 lira kombine 50 lira adam 25 lira verip passolig kartı alması çok saçma

Kart ücretinin her yıl ve 25 lira olması ayrı bir saçmalık....

Travelair
14.04.2014, 14:34
Zaten adamlar zamanının eğitim bakanı gibi "Şu okullar olmasa ne güzel idare ederim" mantığında. Bu uygulama da çok hoşlarına gitmiştir. Ama güvenlik kurulu kararı çıkartmak daha pratik. Bir karar ve ülkemde maça seyirci gelemiyor

Travelair
14.04.2014, 14:35
TRT'de yanılmıyorsam 15 TL dendi. 25 TL 4 takımdan alınıyorsa bu da Anayasa'ya ters

Mehmet BAŞ
15.04.2014, 08:39
He canım fişliyorlar he...

Paranoya da ''Son Dem'' :)

jeepeers
15.04.2014, 10:24
He canım fişliyorlar he...

Paranoya da ''Son Dem'' :)

boş boş konuşma
fişlemenin tillahının yapıldığı ülkede ne olacağı belli
hangi ülkede yaşadığının farkında bile değilsin belliki

Murat'
15.04.2014, 11:08
Ben mesela diyelim ki 15 lira vermek için Rizespor kartı aldım, o kartla Trabzonspor'un maraton tribününden bilet alabilecek miyim?

Travelair
15.04.2014, 11:38
Passo da iyi ad. Paso argoca "Devamlı" manasına geliyor yanılmıyorsam :) Yani devamlı para ver :) Hiç durma Türkiye liglerinin kalitesi yükselsin :) Sonra hakemleri tartışalım, yöneticileri tartışalım, futbolcuları tartışalım, kavgaları gürültüleri tartışalım, haksızlıkları tartışalım. Ama passo devam etsin. paso indragandiler sürsün

agahozlu
15.04.2014, 11:42
Bu uygulama ilk olarak İtalya da gündeme gelmiş ve ilk çıktığı şeklinden bazı tavizler verilerek uygulanıyormuş.

Burada (http://www.hayatimfutbol.com/tessera-del-tifoso/) güzel bir yazı var.

Türkiye'de, kulüpler kendi biletlerini satabilirler mi? Biz taraftarlar gerekli tepkiyi gösterebilir miyiz ? Bunlar bilinmez.

Fakat şu bir gerçekçi saha olaylarını gerçekleştiren kişinin bir şekilde tespit edilip, gerekli cezayı görmesi gerekmektedir. Ülke olarak, cezai işlemler kanunlara göre değilde kişilere ve duruma göre yapıldığı için, her yeri düzelttikte spora mı futbola mı geldik diyebiliriz.

Bir de neden İtalya örnek alınmışta, İngiltere ya da Almanya örnek alınmamış...

Alihan Ertürk
15.04.2014, 12:47
Bursaspor baskani fb-gs-bjk ve bizden az para teklif ettikleri icin anlasma imzalamamis e-bilet icin,gerekirse sezon sonuna kadar eski sistem devam edecez diyor. Eski sistemle bilet dagitimi yapilirsa her hafta 100 bin lira ceza odeyecekler ve bu rakami kabullendigini soyledi Erkan Korustan.

Umarim anlasamazlar Bursa-Trabzonspor macina kadar, eski sistem bizim cok isimize geliyordu bu sekilde olursa maca bile gitmem belkide.. :)

Sefa
15.04.2014, 13:01
Esasen çok da kötü bir uygulama gibi durmuyor lakin sunumu çok yanlış olmuş.

Hizmet olsaydı güzel bir hizmet olacaktı ama bu vurgun olmuş..

Şenol Altunsoy
15.04.2014, 13:09
Adamlar bu halkın genetik kodlarını iyi çözmüşler

Gerçekten bu kartı almayı düşünenler var.

Bu sene 25 seneye elli maç başına 2 tl. hizmet bedeli

Yetmez fişlenme cabası.

Yapın ulan yapın şike yapın,fişleyin,soygun yapın

Böyle insanlar varken ananızın ak sütü gibi helaldir size tüm kötülükler....

Adem Akyüz'
15.04.2014, 13:19
Kart alırken para veriyorsun, üstelik her sene.. Bu kartla bilet alırken her bilet için hizmet bedeli ödüyorsun. Kartı alırken taraftarı olduğun takımı belirttigin için başka bir takımın maçına gidememe ihtimalin var. Yönetimler isterse başka takım taraftarlarını kendi tribününe almayabilir.. Bunların yanında bütün bilgilerini birilerine veriyorsun.. Tek yararı karaborsayı bitirmesi, ama bu kadar yanlış o doğruyu da götürüyor..

Efsane-1967
15.04.2014, 13:26
Simdi ben bir hesapliyim yazin tatilde bir maca denk gelse gitsek kac lira patlar.

8 kisiden hesap etsek bu genelde daha fazla oluruz ama neyse.

8 x 25 = 200 tl passolig karti herkese ayri.
8 x 2 = 16 tl hizmet bedeli :)
Toplam 216 tl , koca bir sezonda bir maca gidecek olan sadece kartlar icin bunu odeyecek.

Bunun disinda mac biletlerini saymadim daha onada ortalama 30 tl desek.
8x 30= 240 tl

Toplam tutar 240+216 tl = 456 tl

Kimse yanlis anlamasin Trabzonsporun oldugu yerde muhasebe yapilmaz ama boyle sistemede goz yumamam.
216 tl kartlara verecegime giderim Ts Clubda harcarim.

Kazım Uzunboy
15.04.2014, 13:28
Bu sistemle ilgili olumlu düşünen birine rastlamadım henüz.

Şimdi saçmalıklarını yazmaya başlasam sanıyorum bitiremem.

Bunun deplasmanı var, ufak uşağı var, gurbetten memelekete gelecek olanı var, hizmet bedeli var, yıllık kart ücreti var(bence sistem devam ederse önümüzdeki yıl 5-10 tl. zam gelecektir.), başka maça gitmek isteyecek olanı var, var da var..

Sistemin böylesine tepki aldığını gören yetkililerden de beklediğim en mantıklı açıklama şöyle olur: ''Paraları mezara mı götüreceksiniz, verin işte.''

Ayrıca da söylemeden geçemeyeceğim, şu Bursaspor camiasının duruşunu tebrik etmek istiyorum. Adamlar istemediği bir şey olunca karşı durabiliyor. Duramayanlara örnek olsun, helal olsun..

Travelair
15.04.2014, 13:42
Kişiliği olmayan, tek değeri para olan futbol camiası olunca bu tip hareketler çok kolaylaşıyor

DNA-TS
15.04.2014, 14:24
başvuru yapıyordum son anda iptal ettim.
bu nedir laa 25 tl yıılık maç başına para falan dahada tribüne gitmem olur biter.

Sibel
15.04.2014, 14:26
Ailemi toplayıp cezalı gs maçına gidecektim. O da yattı. En azından sezon bitseydi.

Emirhan Makul
15.04.2014, 15:30
Hayır yani neresinden tutarsan tut elinde kalıyor. Ne yani sistem şunu mu diyor, X kişisi sen sadece tuttuğun takımın maçını izleyebilirsin, sen bir futbolsever değil kendi takımının peşinde koşan delinin teki olabilirsin, futbolsever olma kendi takımının maçına git.

Sefaenes
15.04.2014, 18:16
gurbet den mac seyretmeye gelsek 1 mac icin 25 vermek sacmalik oluyor yada gurbetcilere e-bilet vereceklermiki

memmedaga
15.04.2014, 18:55
Adamlar bu halkın genetik kodlarını iyi çözmüşler

Gerçekten bu kartı almayı düşünenler var.

Bu sene 25 seneye elli maç başına 2 tl. hizmet bedeli

Yetmez fişlenme cabası.

Yapın ulan yapın şike yapın,fişleyin,soygun yapın

Böyle insanlar varken ananızın ak sütü gibi helaldir size tüm kötülükler....

Bu iş mahkemeye götürülmeli

Kim ne ara ihale yaptı ne ara adamın damadı işi kaptı

adamlar 2 yıl önce planlamışlar aktif nokta diye fatura ödeme merkezi sistemini kurmuşlar herhangi bir esnaf bayi olabiliyor ama dünyanın parasını komisyonunu alıyorlar hedef :

tekelleşmek

bu sistem akbil yükleme dahil herşeyi yapabilecek

bu sistem ve ücretler apaçık Rekabet Kurallarına aykırı

Rekabet Kurulu vs hepsini satın almışlar ,
belki mahkemeler sahip çıkar

Şenol Altunsoy
15.04.2014, 19:09
Bu iş mahkemeye götürülmeli

Kim ne ara ihale yaptı ne ara adamın damadı işi kaptı

adamlar 2 yıl önce planlamışlar aktif nokta diye fatura ödeme merkezi sistemini kurmuşlar herhangi bir esnafı bayi olabiliyor ama dünyanın parasını komisyonunu alıyorlar hedef

tekelleşmek

bu sistem akbil yükleme dahil herşeyi yapabilecek

bu sistem ve ücretler apaçık Rekabet Kurallarına aykırı

Rekabet Kurulu vs hepsini satıl almışlar belki mahkemeler sahip çıkar

Birkaç gün içinde bu uygulamanın tüm yönlerinin açıklandığı bir yazı göreceksiniz

Bakınız neler olmuş neler.

Samet Yildirim
15.04.2014, 19:13
Rant...

Halkimiza uygun...Yakisir.

kalavara
15.04.2014, 19:13
neyi düzgün yapıyoruz ki kardeşim, milletin gözü körlenmiş iyice, biryerlerimizi yırtsak çamurda debelendiğimizi kimse duymuyor. yapacak birşey yok, herkes birgün çamurun tadını alıncaya kadar bekleyeceğiz. (çamur yerine daha gerçekçi ifadelerde kullanılabilir tabii :)))

zafer6161
15.04.2014, 19:16
seneye neredeyse her maç boş tribünere oynanır...
çok saçma bir ugulama...adam köyden gelecek,ne anlar internetten..passokarttan...

futboldan soğuttular.şimdi öldürdüler,,,
karaborsacılar bile derbi maç harici iş yapmıyor,zaten karaborsacılık bitmişti,

futbol zevk vermiyor eskisi gibi,,,özellikle Trabzonspor,,
bu hafta eskişehir maçı yerine.aynı saatte başlayan liverpol mcity maçını izleyemeyi tercih ettim,,,

dağlıca61
15.04.2014, 19:26
bu uygulama ile Türkiye'deki gerçek taraftar profili de ortaya çıkar, yandaş medyanın abartılmış taraftar sayıları da çürütülmüş olur sanırım. Ayrıca bilen varsa bilgilendirsin alınan ücret kart sahibinin taraftarı olduğu kulübe mi gidecek.

Kazım Uzunboy
15.04.2014, 19:29
bu uygulama ile Türkiye'deki gerçek taraftar profili de ortaya çıkar, yandaş medyanın abartılmış taraftar sayıları da çürütülmüş olur sanırım. Ayrıca bilen varsa bilgilendirsin alınan ücret kart sahibinin taraftarı olduğu kulübe mi gidecek.

Bildiğim kadar kulübü bağlayan bir durum yok ama net cevap için arayıp sormak gerek. Tabi karşımıza çıkan kişi ne kadar bilecekse..

dağlıca61
15.04.2014, 19:52
eğer ki vereceğim kart ücreti Trabzonspor'a gidecekse başım gözüm üstüne her zaman hazırım böyle bir katkıya ama başka bir yere gidecekse bu sistem birilerine rant kapısı demektir.

Sibel
15.04.2014, 20:49
Futbolu berbat edip bıraktılar.
Yeni TFF kuralları ile zaten tribünler boşaldı.
Bu uygulama ile tribün hayatı hepten biter.

Travelair
15.04.2014, 20:59
feybe kendi elektronik biletini çıkaracakmış. Onun gelirini de böylece bırakmamış olacak

Soner Albayrak
16.04.2014, 01:53
yahu senede toplasan zaten iki bilemedin üç maçı stadyumda izleyebiliyoruz. Bulunduğum şehre yakın diye Erciyes deplasmanına gidecektik bu hafta passolig zımbırtısını çıkardılar başımıza.

Kadir Yeter
16.04.2014, 04:09
Tek kusurlu buluyorum; seyirci....!

Bizde gelenektir; pahalıya rağbet çoktur...
Gelsin maç seyir günleri, gör sen kuyruğu...
Benim de 25 liram var- al ne olursun diye uzun kuyruklar oluşur...
ve kimse hatırlamaz burada yazılanları!...
Evinde, bir kilo kıyması olmayan seyircinin özverisinden.

Elinde sigara,
Ayağında keten pantolon ve
Maç için sağlığını düşünmeden yağmurlukla maç seyreden...
İşte, Trabzonsporluluk bu...
YAZMAYA ÜŞENMEDEN.

kadiryeter Kadir Yeter. 16 NİSAN 2014 Saat:04.09 TRABZON.

tp://forum.bordomavi.net/
Passolig Devri Başladı

HOPA'LI TS'Lİ
16.04.2014, 08:33
Tribünde maç izleme, stadda coşma ve deşarj olma olayı passolig ile tarihe karışmıştır.

Tebrikler DEMİRÖREN.
TÜRK FUTBOLUNU, ÖNCE ŞİKEYE GÖZ YUMMAKLA SONRA DA BÖYLE BİR GEREKSİZ UYGULAMAYLA MAHVETTİN.
İNSANLARI BÖYLE FİŞLEMEKLE ELİNE BİRŞEY GEÇMEZ.
ŞİKECİLERE KALKAN OLMAKLA SEN TARİH ÖNÜNDE FİŞLENDİN ZATEN.

alone_6161
16.04.2014, 08:40
Taraftarı fişleyeceklerine, şikecilere tebligat yapıp içeri atsınlar.

Emre İskender
16.04.2014, 08:49
he bilet başına 2 TL evinde 17 maç var eder 34 TL bir de kafadan 25 TL eder 59 TL... Büyük para...

Kaya
16.04.2014, 09:44
Şimdi önemli bir soru...

BMN olarak gelecek yıl kombine organizasyonu yapabilecek miyiz? Yapamayacak mıyız?

Bu sistem bizim kombine organizasyonumuzu engelleyecek mi acaba?

Adem Akyüz'
16.04.2014, 09:50
Şimdi önemli bir soru...

BMN olarak gelecek yıl kombine organizasyonu yapabilecek miyiz? Yapamayacak mıyız?

Bu sistem bizim kombine organizasyonumuzu engelleyecek mi acaba?

Kombine alacak kişilerin passolig kartı olursa sıkıntı olmaz. Ama kombine kartı sadece kim almışsa yani kimin ismiyle alınmışsa o kullanabilir.

special one
16.04.2014, 09:56
Bu passolig için merak ettiğim şey bu 25 tl passolig kartı ücreti Trabzonsporuma mı verilecek (Okuduğum kadarıyla her takım taraftarı kadar pay alacak o zaman trabzonumun olacak para) ? Peki o zaman sorun ne ?

Peki bu sistemde OGS, KGS, HGS gibi her zaman değişecek mi ? Çalık grubuyla anlaşma süresi nedir ? Yoksa LİG TV gibi ihale usulü ile 5 yılda bir mi olacak ? Eğer öyleyse güzel bir gelir kapısı olacak ama taraftar 5 yılda bir kart ücreti mi verecek ?

Trabzonum a avantajı ne olacak ? Diyelim ki 25 lira Trabzonumun olsun...

İstanbulda ortalama 1,5 - 2 milyon trabzonlu var.

bunlardan 500 000 i kart alsın

500 000 * 25 = 12 500 000

İstanbul da olup kombine alıp maça gitmeyenler var. Sırf takım gelir olsun diye
Bu sistemle İstanbulda ki çok taraftar hem kart hem bilet alabilecek sırf gelir olsun diye

Sanırım bu yolla Türkiye de kimin ne kadar taraftarı var ortaya çıkacak...

Herkes burada ben almam falan diyor ya görüşürüz diyorum bjk, gs, fb yok şu kadar taraftarımız var dedi mi nasıl gaza gelip kart alacaksınız :) Kundakdaki çocuğa bile kart alır hale geleceksiniz :)

Kaya
16.04.2014, 09:58
Kombine alacak kişilerin passolig kartı olursa sıkıntı olmaz. Ama kombine kartı sadece kim almışsa yani kimin ismiyle alınmışsa o kullanabilir.

İşte bu kötü.

Çünkü bizim sistem şu idi...

Ben İstanbul'dan kombinemi alır, Trabzon'daki tanıdığıma veririm kullansın diye...

Ben de ne zaman Trabzon'da olursam, o zaman kullanırım...

Bu durum harbi kötü oldu...

Biz kulübümüze gitmediğimiz maçlara kombine alarak destek vermek isteyen taraftarlar olarak ne yapacağız şimdi?

reisoğlu61
16.04.2014, 10:19
benim gibi ayda yilda bir kez maca gelebilen icin nasil bir uygulama olacak? Veya Türk Vatandasligi bulunmayan kisiler icin???

Murat'
16.04.2014, 11:58
Ben mesela diyelim ki 15 lira vermek için Rizespor kartı aldım, o kartla Trabzonspor'un maraton tribününden bilet alabilecek miyim?

Renktaşlar şu sorunun cevabını bilen var mı?

Adem Akyüz'
16.04.2014, 12:05
Renktaşlar şu sorunun cevabını bilen var mı?

Kulüp yönetimlerine bağlı bu. İstediği taktirde başka takım kartı olanları stada almama hakları var.

Murat'
16.04.2014, 12:20
Kulüp yönetimlerine bağlı bu. İstediği taktirde başka takım kartı olanları stada almama hakları var.

Çok saçma ben bir futbolsever olarak maç izlemek istediğimde izleyemeyeceğim mi yani, takdir kulüplerin. Adamı deli eder bunlar.

Ahmet Kuru
16.04.2014, 12:27
bu fişlenme muhabbeti nedir?
bu uygulama ile nasıl fişleniyoruz onu anlamadım

Ahmet ÇOLAK
16.04.2014, 12:44
fişlemeden kasıt sanırım tc kimliğine hangi takımı tuttuğunu yazmaları. bence iyi bişe ama o kadar saçmalıkları var ki bence o bahsettikleri 10 yıl boyunca bu sistem gitmez.

mesela farklı şehirlerde ki öğrenciler çoğu zaman arkadaşlarıyla aynı tribünde maç izliyor kendi takımı olmasa bile izliyor nasıl olacak bundan sonra? askere gittin aynı durum, gurbettesin arkadaşın farklı takımda birlikte maç izleyeceksin yine izleyemezsin. kız arkadaşınla maç izleyeceksin izleyemezsin. hatta 1461 maçına bile gidemeyecez sanırım :) o kadar saçma yani. adam Trabzonsporlu diyelim ama bir kaç arkadaş ibb maçına gitmek istiyor. aldı kart bir daha avni akerde maç izleyemeyecek.. hakkaten nerden bakarsan saçma sapan bir uygulama. bence fazla da sürmez. bu haftaki bjk fener maçıyla başladı tepkiler 60 70 bin kişi yerine 10 bin gidince ilk önce kulüpler tepki gösterecektir uygulamaya..

evonon
16.04.2014, 12:54
Bu passolig için merak ettiğim şey bu 25 tl passolig kartı ücreti Trabzonsporuma mı verilecek (Okuduğum kadarıyla her takım taraftarı kadar pay alacak o zaman trabzonumun olacak para) ? Peki o zaman sorun ne ?

Peki bu sistemde OGS, KGS, HGS gibi her zaman değişecek mi ? Çalık grubuyla anlaşma süresi nedir ? Yoksa LİG TV gibi ihale usulü ile 5 yılda bir mi olacak ? Eğer öyleyse güzel bir gelir kapısı olacak ama taraftar 5 yılda bir kart ücreti mi verecek ?

Trabzonum a avantajı ne olacak ? Diyelim ki 25 lira Trabzonumun olsun...

İstanbulda ortalama 1,5 - 2 milyon trabzonlu var.

bunlardan 500 000 i kart alsın

500 000 * 25 = 12 500 000

İstanbul da olup kombine alıp maça gitmeyenler var. Sırf takım gelir olsun diye
Bu sistemle İstanbulda ki çok taraftar hem kart hem bilet alabilecek sırf gelir olsun diye

Sanırım bu yolla Türkiye de kimin ne kadar taraftarı var ortaya çıkacak...

Herkes burada ben almam falan diyor ya görüşürüz diyorum bjk, gs, fb yok şu kadar taraftarımız var dedi mi nasıl gaza gelip kart alacaksınız :) Kundakdaki çocuğa bile kart alır hale geleceksiniz :)

500000 Trabzonspor taraftarının bu kartı alması çok komik bir ütopya, ayrıca evet 25 TL dan bir kısım para takımlara gelecek bildiğim kadarıyla 18TL ve her sene kart ücreti de kart da yenilenecek yani alınacak kartlar senelik. Ancak tüm Türkiye'de bu kartı alacak Trabzonspor taraftarı sayısının 40.000 i geçmeyeceğini düşünüyorum ki biraz da fazla söyledim. Bence stadlar baya boşalacaktır artık. Boşalsın zaten böyle ülkede. Ben senede bir kez Trabzon Ankara'ya gelince giderdim maça ona da gitmem artık.

Mehmet BAŞ
16.04.2014, 13:17
boş boş konuşma
fişlemenin tillahının yapıldığı ülkede ne olacağı belli
hangi ülkede yaşadığının farkında bile değilsin belliki

Bir vızıldı geliyor ama tam alamadım sesi :confused:

(Biraz düşün be kardeşim, Allah akıl vermiş sana. Senin bilgilerinin devlette olmadığını mı zannediyorsun?)

jeepeers
16.04.2014, 14:23
Bir vızıldı geliyor ama tam alamadım sesi :confused:

(Biraz düşün be kardeşim, Allah akıl vermiş sana. Senin bilgilerinin devlette olmadığını mı zannediyorsun?)

Devletin fişleme yaptığını itiraf edip te devlet nasıl fişleme yapıyor diyecek kadar salağa yatmak böyle oluyor demekki.
Beyin yerine ne taşıdığın belli olmadığı için düşün bile demiyorum sana.

Remzi
16.04.2014, 16:17
Beşiktaş Kartal Yuvasından 75 TL ve üzeri alışveriş yapanlara PassoLig kartı vereceğini açıkladı.

erolizmts
16.04.2014, 16:55
Bazı arkadaşlar olayı biraz hafife alıyor. Yahu kadeşim yılda 2-3 kez Konya maçını izleyeceğim. Bu 2-3 maç için neden bütün kimlik bilgilerimi Akp'nin para kasası holding'e ve bankasına vermek zorunda kalıyorum? Başka bir deyişle 1 maç izlemek için neden bir bankaya göbekten bağlanıyorum? Yahu maç kartı adı altında sana kredi kartı veriyor adam bunu göremiyor musun? Sen eninde sonunda o kartla alışveriş de yapacaksın. Adamların derdi senin düşündüğün gibi karaborsayı yok etmek falan değil. Adamlar bildiğin Akp'nin para kasası olan holding'e bu kadar basit ve sinsice müşteri topluyor. Göbekten bağlanıyorsun bankaya. Bu sistem zaten sorunlu doğmuş bir sistem. Olayın apar topar para ve müşteri toplamak olduğu açık seçik belli. Önümüzdeki sezondan itibaren başlatmıyorlar zaten olayı. Bir an önce başlasın ve bir an önce bağlayabildiğimiz kadar müşteriyi bankamıza bağlayalım diyorlar. Çünkü tepkiler gittikçe artıyor ve başlamadan bitebilir bu sevda. Ama bu kartı alanlar artık o bankanın müşterisi. Mecburen müşteri yapıldılar. Yahu çocuğuna bile kredi kartı veriyor adamlar.

ekşiden alıntı: (http://antik.eksisozluk.com/show.asp?id=42048434)
- Kartla birlikte vatandaşlık numarası, fotoğraf, ev adresi ve kimlik bilgileri ile anne kızlık soyadından tuttuğunuz takıma kadar tüm bilgilerinizi vermek zorundasınız...

- Mesela ailenizle maça gitmek istediniz. eğer ailenin her bireyinin kartı varsa olur yoksa gidemezsiniz...

- Ayda yılda bir maça giden bir kişiyseniz zaten bu zahmete girmeye üşeneceğiniz için artık hiç gitmeyeceksiniz. özellikle anadolu takımlarının taraftarlarını düşününce bu kart uygulamasıyla büyük bir izleyici kaybına uğrayacaklarını tahmin etmek zor değil..

Kullanıcı sözleşmesinde şöyle maddeler vardır...

Madde 2 - iletmiş olduğunuz veya site üzerinden bildirdiğiniz tüm bilgi ve içeriklerin güncel, doğru ve güvenilir olması sizin sorumluluğunuzdadır. kullanım koşulları’nı onaylayarak bildirmiş olduğunuz kişisel bilgilerinizin aktif bank’ın iştirakleri, bağlı bulunduğu grup şirketleri ile türkiye futbol federasyonu, ilgili program ortakları veya anlaşmalı kurum/kuruluşlar ile paylaşılabileceğini, aktif bank veya bu kurum/kuruluşlar tarafından sunulan ürün ve hizmetler ile ilgili tanıtım, reklam, kampanya, promosyon, duyuru vb. pazarlama faaliyetlerine dair ticari elektronik iletilerin e-posta, telefon, cep telefonu (sms), faks, mektup, basılı evrak vb. yöntemler ile tarafınıza gönderilmesini kabul etmektesiniz.

Velhasılıkelam soyuluyorsun ama bu soygunu ve fişlemeyi "yiyorlar ama çalışıyorlar" kafasıyla savunmaya çalışıyorsun.

Muhammet Hacısalihoğlu
16.04.2014, 17:06
Diyelimki bir baba 14 yaşındaki çocuğuyla maça gitmek istese o çocuğa da mı bu kart alınacak ?

Kart ücreti gibi ayrıntılar varsa çok saçma..

Arkadaş yap o zaman tek bir nüfus cüzdanı, her şey ona bağlı olsun.. Müze için farklı kart maç için farklı kart, amaç ne kadar para koparırım..

special one
16.04.2014, 19:29
500000 Trabzonspor taraftarının bu kartı alması çok komik bir ütopya, evet 25 TL dan bir kısım para takımlara gelecek bildiğim kadarıyla 18TL ve her sene kart ücreti de kart da yenilenecek yani alınacak kartlar senelik. Ancak tüm Türkiye'de bu kartı alacak Trabzonspor taraftarı sayısının 40.000 i geçmeyeceğini düşünüyorum ki biraz da fazla söyledim. Bence stadlar baya boşalacaktır artık. Boşalsın zaten böyle ülkede. Ben senede bir kez Trabzon Ankara'ya gelince giderdim maça ona da gitmem artık.

ütopya yı keşfeden dahi. İbb 1 lige çıksın sadece 50000 kişi o maç için alır bu kartı... Seneye uygulamazlar zate bu sistemi çok gitmez

Sibel
16.04.2014, 19:40
Beşiktaş Kartal Yuvasından 75 TL ve üzeri alışveriş yapanlara PassoLig kartı vereceğini açıkladı.

Çarşı karta tepki olarak maçlara gitmeyeceklerini açıklamış.

dağlıca61
16.04.2014, 20:06
her hangi bir banka, alışveriş merkezi, GSM şirketi, Digitürk, İnternet v.s hangisi devlet sektörü ve ellerindeki kişisel bilgilerimizin nasıl bir güvencesi var acaba.

dağlıca61
16.04.2014, 20:15
Passolig uygulamasını protesto etmek yerine şartların iyileştirilmesi için çabalamak daha doğru olur düşüncesindeyim. Örneğin: Kart ücreti 25 TL nin 20 TL si kulübe 5 TL si şirkete ve bilet başına 1 TL şirkete ideal olabilir.

mustafa0661
16.04.2014, 20:33
E bilete talep trabzon ve genel olarak Türkiyede nasıl?
Bence bilerek fb bjk maçına denk getirdiler çok satsın die ve geri dönüşü yok bu işin..

okg_53
16.04.2014, 22:43
Sonuna kadar destekliyorum. Çok faydalı bir uygulama. Geç bile kalınmıştı.

TSemih61
17.04.2014, 00:44
Saçma sapan bir uygulama. Aynısı İtalya'da da denemiş fakat iyi bir sonuç alınanamış. Orada da taraftarlar protesto etmiş. Senede 1-2 defa maça giden biri olarak niye yıllık aidat ödeyeyim ki? Niye bir bankaya para kazandırayım?

Alihan Ertürk
17.04.2014, 01:36
Sonuna kadar destekliyorum. Çok faydalı bir uygulama. Geç bile kalınmıştı.

insan bazen hayret ediyor.

Travelair
17.04.2014, 07:47
Ya Passo'ya ya Lig Tv'ye para kazandıracağız. Seçmek özgürlüktür (!)

Turgay Atalay
17.04.2014, 09:48
Bu sistem İtalyada tutmadı, takımların stad gelirleri yarı yarıya düştü, mecburen vazgeçtiler. Bunlar ilk dalgayla vurgunu yaparlar, en geç önümüzdeki sezonun ortasına doğru isyanlar başlar ve doğal sonuç olarak uygulama sonlandırılır. Bu federasyonun yaptığı hangi iş kalıcı olabilir ki. Fener akıllılık edip sisteme dahil olmadı.

evonon
17.04.2014, 10:08
ütopya yı keşfeden dahi. İbb 1 lige çıksın sadece 50000 kişi o maç için alır bu kartı... Seneye uygulamazlar zate bu sistemi çok gitmez

Bana Trabzonsporlu bırak 500.000'i 50.000. kişi o kartı aldığında da hatırlatırsın bu söylediğini :)

UğurB
17.04.2014, 10:24
Bu sistem İtalyada tutmadı, takımların stad gelirleri yarı yarıya düştü, mecburen vazgeçtiler. Bunlar ilk dalgayla vurgunu yaparlar, en geç önümüzdeki sezonun ortasına doğru isyanlar başlar ve doğal sonuç olarak uygulama sonlandırılır. Bu federasyonun yaptığı hangi iş kalıcı olabilir ki. Fener akıllılık edip sisteme dahil olmadı.

Fenerbahce aisteme dahil olmadi ancak gelecek sezon icin kendi sistemini kuracak. Onlarin kuracagi sistemde uc asagi bes yukari benzer. Onlar bu sistemi kendi uyelik sistemleri ile birlestirmeyi planliyorlar.

Emre İskender
17.04.2014, 10:37
İşte bu kötü.

Çünkü bizim sistem şu idi...

Ben İstanbul'dan kombinemi alır, Trabzon'daki tanıdığıma veririm kullansın diye...

Ben de ne zaman Trabzon'da olursam, o zaman kullanırım...

Bu durum harbi kötü oldu...

Biz kulübümüze gitmediğimiz maçlara kombine alarak destek vermek isteyen taraftarlar olarak ne yapacağız şimdi?

Eğer dediğin mantık tutmazsa trabzon şehri dışından alınan tüm kombinelerin yeri boş kalacaktır anlamı çıkıyor. Devletimizin maksadı seyirci toplamak değil stadlara, parasını toplamak... Parasını alırım ondan başka kimse gidemez varsın stad boş kalsın banane...

Mustafa ÖZDEMİR
18.04.2014, 22:10
klüp açıklama yaptımı bu konuda ...

Sibel
19.04.2014, 11:46
Kulüplerin bazıları erteliyor uygulamayı bizimkilerde hâlâ ses yok.

AhmetG.
19.04.2014, 13:29
Başlık altında uygulamayı destekleyen arkadaşlara bu konuyu okumaları tavsiyemdir.

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=45728

Bu güvenlik meselesinden ziyade, bizi yönetmeye çalışanlar koyun olmamızı istiyor sıkıntı burda. Hem beni fişle hemde üzerimden trilyonlar kazan. Bizde öğrenci evinde akşam ne yemek yiyelim diye düşünelim. Adalet bu ise ölene kadar ben almayayım.

erolizmts
19.04.2014, 15:21
Passolig için Demirören'e yükleniliyor. Hedef çarpıtılıyor. Bu cin fikir kesinlikle Tff'den çıkmadı. Başbakan ve yandaşları düşündü, tff'deki ayakçılarına da uygulatması kaldı. Bu olay karaborsa olayı için çıkarılmadı. Önce bunu anlamak lazım. İhale yapıldığına dair doğru düzgün haber bile yok. Elden Akp'nin finansman holding şirketine verildi. Yani paralar Aktifbank'a oradan da Akp'ye.

Travelair
19.04.2014, 18:27
Benim hatırladığım 2011'de meclisten kanun çıktı elektronik bilet konusunda. Ama diğer kısımları bilemem. Tff yakın zamanda LigTv'yi alıyordu değil mi? Maçları takip etmek isteyen ya Passolig kullanacak ya da LigTv. Herşey paraya endeksli. Tabi toplanılacak kişisel bilgilerin paylaşılması da kaymaklı kadayıf. Bir de hizmet bedeli varmış her maça özel. Müthiş...

SALDIRAY
19.04.2014, 20:34
Soysuz demirören e bu yıllık ücreti vermem. gerekirse maca da gitmem. oturur evimde paşa paşa izlerim

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
23.04.2014, 15:32
Sitemizde bilgimiz dışında yayınlanan PassoRant kartının reklamlarının kaldırılması ile ilgili gerekli temaslarda bulunduk.

Merak eden olursa diye kıymetli yol arkadaşlarımızın bilgisine...

Saygılar, sevgiler.

Samet Türkmen
23.04.2014, 18:55
Stadyumlardaki virüsler, küfür makinaları azalmışa benziyor. Beni bu bağlar. Umarım geri dönülmez.

Bedava biletçilerin eylemleri önemsiz.

Ortada rant mevzusu varsa Trabzonspor'a verilen paralar da onun bunun oğlunun benzin harcamalarına,akrabaların deolasman masraflarına gidiyor. Kasmaya gerek yok

cyberentalpi
24.04.2014, 17:55
en çok destekleyen bizim yalak baskan. çok yadırgamadım.
onun için Ts taraftarının ne önemi var

nbirde delikanlı kesilmez mi o soyunma odasına gitmis felan.

Öznur61
24.04.2014, 18:01
Bugün E-Bilet uygulaması için klübümüz toplantı yapmış, paşa paşa resmi sitedende uygulamayla ilgili yazıyı paşlaşmışlar.
Ne kadarda güzel ve çabuk kabul etmişiz uygulamayı.
Vay be !

Sacit
24.04.2014, 18:03
Ülkede futbol bataklığa gömülmüş bir halde ama bir de bu hortumculuğu çıkardılar..
Taraftarı soymak için cebindeki parayı almak için elinden geleni yapıyorlar..

Aklı başında bir taraftar bu kartı almaz!
Tribünler boş kalsın..

Sefaenes
24.04.2014, 18:45
passolig aldik diyelim yanina kompine bileti aldik ama maclarin yarisina ceza yüzünden gidemiyor hic biryere de sikayet edemiyor

UğuR
25.04.2014, 09:15
Trabzonspor'a Gaziantepspor karşılaşması öncesinde "PassoLig" darbesi vuruldu.

Türkiye'de geçtiğimiz hafta başlanan PASSOLİG uygulaması futbola büyük bir darbe vurmuştu. Futbolseverleri tribünden uzaklaştıran uygulama bu hafta da Trabzonspor'un başını ağrıtacak. Bu hafta ilk defa Hüseyin Avni Aker Stadyumu'nda bir Trabzonspor karşılaşmasında devreye girecek uygulamaya ilgi yok denecek kadar az. Cumartesi gübü bayanlara ve çocuklara bedava olan karşılaşmaya Passolig sebebiyle talep yok
Yaklaşık 12 Bin kombineli taraftarı olan Trabzonspor'da Passolig başvurusu yapan taraftar sayısı sadece 640 kişi olması yöneticileri kara kara düşündürüyor. Trabzonspor hafta sonunda Gaziantepspor'a karşı büyük bir ihtimalle boş tribünler önünde oynayacak.

Travelair
25.04.2014, 09:53
Tff futbolu bitirmeye çalışıyor. Yabancı kuralı uygulamasıyla, şikeciyi korumasıyla, aldığı kararlarla, passolig uygulamasıyla futbol bitirilmeye çalışılıyor. Kalacak olan şey maddi manevi sömürülen, robotlaşmış, kendi başına düşünemeyen insan yığını.

samway
25.04.2014, 09:58
bu hortumculara 1 tl bıle yedırmıcem hadı bakalım

reisoğlu61
25.04.2014, 10:41
türk vatandasligi bulunmayan kisiler veya yurtdisinda ikamet edenler nasil sahip olabilecek peki bu kartlara?

Travelair
25.04.2014, 10:50
Dünyanın neresinde görülmüş küfür yüzünden seyircisiz ceza verildiği? Madem seyircisiz ceza veriyorsun, kadın ve çocuklar serbest diyerek seyirciden sayılmadığı? Yapılan bir açıklamaya Tff'ye gelen bir eleştiriye hemen sportmenliğe aykırı yaftası yapıştırıp ceza vererek susturma yoluna gidildiği?...

Ben senelerdir çok az maç izliyorum. Bunları görmekten bıktığım için

Sibel
25.04.2014, 10:56
Adam 60 yaşındaki annesini 12 yaşındaki çocuğunu maça götürmek istese passolig kartı alacak.
Komedi.

TSercan82
25.04.2014, 11:00
Ulke olarak ne kadar pasif kaldigimizin gostergesidir bu sistem. Yani zorla bunu onumuze koyup yiyeceksiniz dediler ve yedik hep beraber.

Hicbirseyde ulke olarak birlesip bazi seylere karsi gelemiyoruz. Diger takimin taraftar gruplari ile beraber bu olayi protesto etmemiz gerekmiyor mu?

Travelair
25.04.2014, 11:05
Adam 60 yaşındaki annesini 12 yaşındaki çocuğunu maça götürmek istese passolig kartı alacak.
Komedi.

İçinde yaşadığımız kapitalist sistem her bireyden para kazanmayı hedefler. Genç yaşlı onlar için farketmez. Hatta gençler ana hedefindedir. Bölebilse bireyi de karakterlerine bölüp her karakterine ayrı ürün satar. Maksat futbolu sevdirmek, spora ısındırmak değil ne yazık ki.

Selçuk Aydın61
25.04.2014, 14:57
Maksat maç izlettirmek değil bizi aidat a bağlamak istemiyorum kredi karti maç bileti istiyorum sadece......

Discovery cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Sibel
25.04.2014, 20:03
Bir de utanmadan sporda şiddet ve bilmem ne yasası ile başlayan cümleler kuruluyor.
Utanmaz yüzsüzler. Şike sevin siz. O mükemmel bir iş.

Muhammet Hacısalihoğlu
26.04.2014, 11:33
Adam ailesini maça götürmek istese, maç bileti 25 lira olsa, 4 kişi için 100 lira ödeyecek, birde bu karttan alacak bi 100 daha ödeyecek. Ha birde bu kart aidat parası var her yıl 25.. Ben niye durduk yere Çalık grubunun dandik bankasının kredi kartını kullanıyorum ? PTT bank atmlerinden birde istanbulda bile sayılı atm si olan banka ? Borcu ödemeye kalksam bile sıkıntı.. Utanmadan birde kulüplere de pay vereceğiz diyorlar.. Allah hepinizin belasını versin.

burasıdaTRABZON
26.04.2014, 11:42
bu ihaleyi alan şirket sanırım 10 yılda 1 milyar TLlik bi kazanca ulaçıcak

Tolga
26.04.2014, 11:49
bu ihaleyi alan şirket sanırım 10 yılda 1 milyar TLlik bi kazanca ulaçıcak

Maksimum 3 yıl . . .

burasıdaTRABZON
26.04.2014, 11:54
Maksimum 3 yıl . . .

o söylediğin kulüplerle yapılan anlaşma olabilir eğer sen haklıysan bile yine alırlar ihaleyi onların girdiği bi ihlaye talip olmak yasak şuan ülkemizde

Travelair
26.04.2014, 12:01
Bizim yöneticilerimiz ne diyor bu konuda? İtiraz ediyorlar mu, yoksa sponsor olarak kulübün formasında stadında kullanmanın derdindeler mi?

Anıl C
26.04.2014, 12:04
Belli olmaz lig tv alanlara da kart alma zorunlulugu getirir bunlar. Dekodere bu karti takacaksin gibi :)

demir
26.04.2014, 12:14
bu hadıse kuluplerın ısıne gelıyor ... koca bal kupunden bır parmak calıyorlar bunlarda ANGUT KUSU gıbı KALA KALIYORLAR... ne aLAKASI var bu kartla sporda sıddetın ??? sıddetı durdurmak ıstıyorsan sıkeyı bıtır taraftar guruplarını egıt.. maca annesı cocugu yada esıyle gıden adam sosyal adamdır zaten ve butur sıddet olaylarına karsıdır...

Tolga
26.04.2014, 15:42
Şu kartın ücreti değil 25 TL 2-3 TL'lik birşey olsaydı bile muhteşem bir rant kapısı olarak adlandırılacaktı.

Adamlar da artık utanma arınma falan da kalmadı, şike yaptım diyor, gözümüze sokuyor.Buda kâr ediyorum nasıl olsa diyor ve ediyor.

Futbola olan aktif ilgiye bakılınca sadece 1 yıl içinde bile iyi bir para bıraktırıyor bu kart.3 yıl hayatta kalsa aktif 30-40 milyon taraftara ulaşılır mı orası soru işareti ? Olursa Ağaoğlu gibi yeni zenginler kazanmış olur güzel ülkemiz.

dağlıca61
27.04.2014, 01:16
passolig kartının tüm şartlarına eyvallah derimde Trabzonspor taraftarı olarak alacağım passolig kartından sonra başka bir takımın maçını seyir etmek için o takımın kartının da alınması zorunluluğunu asla kabul etmem, bu açıkça seyirciyi enayi yerine koymak anlamına gelir. Hele Trabzonspor taraftarının bunu kabul edeceğini sanmıyorum. Uygulamanın en yanlış yönü bence budur.

Öznur61
27.04.2014, 01:21
Passoligin yararları (!)

http://img.tapatalk.com/d/14/04/27/y6asu4aj.jpg

Burçak
27.04.2014, 01:24
passolig çok iyimiş ya. tam istedikleri gibi oldu. 65 biletli seyirci. ses seda yok.
yıldırım demirören yeter diyen yok. şikeci fener lafı edilmiyor.
her şey halloldu.

Adem Akyüz'
27.04.2014, 01:26
Yalnız gerçekten tribündeki şiddeti çözdüler.. Taraftar olmayınca şiddet de olmuyor, küfür de :)

Kaya
27.04.2014, 01:28
Bundan iyi protesto olmaz... :)

Efsane-1967
27.04.2014, 01:31
Boyle bos tribunlere oynamaktansa bayanlarin cigliklarini duymayi tercih ederim.

Verstuurd vanaf mijn GT-I9300 met Tapatalk

Sibel
27.04.2014, 23:06
:tsira5:Tribünlerimiz tertemiz

erolizmts
27.04.2014, 23:07
Protestolar ve boş tribünler umurlarında değil. Gözlerini para hırsı bürümüş badem bıyıkların. Herşeyi para olarak gürüyorlar. Akp'nin önce kulüpleri sonra Tff'yi ele geçirme projesinin sonucu da passolig. O kredi kartını öyle ya da böyle cüzdanına sokacaksın. Kuzu kuzu alacaksınız. Başka alternatif vermiyorlar. Biz de gerçek faiz lobisi kimlermiş görüyoruz. Durmak yok soymaya devam.

DNA-TS
28.04.2014, 00:27
bu sene böyle geçecek o belli oldu bakalım yeni sezonda neler olacak? ben almayacağım o kesin.
bizim maçı 15 dk izleyebildim, tribünlerin boş olması çok itici bir durum sanki halısaha maçı izliyormuşum gibi geldi.

Mustafa ÖZDEMİR
28.04.2014, 08:19
eğer böyle giderse takımlar ne yapacak 100.000 tlyi gözden çıkarıp passoligi iptal ettirecek...

Lazman
28.04.2014, 09:20
cem yilmaz geldi aklima.
dotunuzden element uydurmayin :))
Boyle bi sacmaligi uydurmak icin bayaa bi dot lazim :) heleki o ekstra masraflari gorunce O_o

demir
28.04.2014, 15:41
kulup taraftar kartı cıkarmıstı fıyaytıdA 10 lıraydı sadece kac kısı aldı ???

Alev61
02.05.2014, 17:42
Bu karttan alıp kendimi fişleticem öylemi ?
Tabi.

Sefa
02.05.2014, 18:21
Şu kartta fişleme olayı sanırım en son madde olmalı adamlar kaz gibi yoluyor millet takılmış fişlemeye sanki bilgilerimiz çok gizli saklı ya da hiç bir yere vermiyoruz gibi.. :)

Adem Akyüz'
08.05.2014, 00:42
SON DAKİKA: Passolig E-Bilet uygulaması, Ankara 16. Tüketici Mahkemesi'nin kararıyla durduruldu..

Nesin61
08.05.2014, 01:14
Ve o devir kapandı.

Öznur61
08.05.2014, 01:17
SON DAKİKA: Passolig E-Bilet uygulaması, Ankara 16. Tüketici Mahkemesi'nin kararıyla durduruldu..

Günün hatta gecenin en güzel haberi.
Dur az güliyimde stres atıyım
Hahahahahahahahahahajahahahahahahahahahahahahahaha hahaha ve haha ha ha !

:D

reisoğlu61
08.05.2014, 10:48
umarim bu karardan sonra bacilarimiz hafta sonu avni akeri doldurur.

gurur6134
08.05.2014, 11:01
Mac biletli ozmn stat full ceker..

Ali Bektaş
08.05.2014, 11:14
Hükümet bu uygulamayı istiyorsa ve bu işte rant varsa mahkeme kararını bir şekilde tanımazlar.

erolizmts
08.05.2014, 15:23
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, çok tartışılan Passolig uygulaması için mahkemeden çıkan durdurma kararını yorumladı. Uygulamanın devamı için gereken adımları atacaklarını belirten Kılıç, bu konuda umutlu da konuştu...

Ankara 16. Tüketici Mahkemesi'nin tarafından alınan Passolig uygulamanın durdurulması kararına Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'tan yorum geldi. Kararın henüz ellerine ulaşmadığını belirten Kılıç, "Gerekli adımları atacağız. Ben Passolig'in rafa kalktığı düşüncesini paylaşmıyorum" dedi.

Passolig'in amacının futbolda şiddetin sona ermesi olduğunu vurgulayan Bakan Kılıç "Passolig'in rafa kalktığı düşüncesini paylaşmıyorum" da dedi.

kaynak (https://www.ntvspor.net/haber/futbol/106965/passolig-rafa-kalkmadi)

Yani adamlar öyle ya da böyle milletin cebine bu kredi kartını zorla sokacağız diyor. Allah gözlerini doyursun. Paralar bizden passolig kartına, passolig kartından Çalık Holding'e, Çalık Holding'ten Akp'nin kasasına.

Sibel
08.05.2014, 15:29
Şimdi haftasonu geçerli mi bu illet ?

cakalkerem
08.05.2014, 19:30
spor bakanı sadece basımı için dedi...

karar gazetede çıkmalı

Sibel
08.05.2014, 19:32
Devam ediyormuş uygulama.

cakalkerem
08.05.2014, 19:33
bakanlık ve federasyon tebliği bekliyorlarmış

Sibel
08.05.2014, 19:34
Kalsaydı ya biraz sömürseydiler insanları, doymak bilmiyorlar.
Aç kalacaklar şimdi!

kani6161
09.05.2014, 10:56
Galatasaray maçına passoligsiz bayanlar girebilecekmi net bilgisi olan var mı

Sibel
09.05.2014, 11:10
Giremeyecek. Devam ediyor.