PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Barış Ertül fenerbahçe Camiasının Anıtkabir Ziyaretini Eleştirdi: "Yıkıl Karşımdan"

Mollasalihoğlu
25.03.2014, 15:28
Barış Ertül, fb'lilerin Anıtkabir çıkarmasına güzel bir cevap yazmış:

Aziz Yıldırım’ın Anıtkabir’e yaptığı ziyaret görkemli oldu.

Düşünüyorum, acaba Ulu önder yaşasaydı ve bu ziyaret onun anısına değil de makamına yapılsaydı; Şeref Defteri’ne yazılanlar yüzüne söylenseydi; kim bilir nasıl tepki verirdi?

İşin aslı, yüce Atatürk, Aziz Yıldırım’a acaba randevu verir miydi?

Öyle ya, Aziz Başkan bildiğiniz hükümlü.

Ama Aziz Başkan’ın buna cevabı olacaktı elbet: “Bana hüküm giydirenler çete, paralel devlet, sizin eserinizin yılmaz bekçisi Fenerbahçe Kulübü’nü ele geçirmek isteyen hainler...”

Atatürk beğenir miydi acaba bu cevabı?

Yoksa çatar mıydı o güzel kaşlarını?

“Sen o çete dediğin, Cumhuriyeti ve Fenerbahçe’yi yıkmak, ele geçirmek istiyor dediğin adamlarla yıllardır koyun koyuna dolaşmıyor muydun?” der miydi acaba?

“Onbeş yıldır başkanlık yapıyormuşsun, her seçim öncesi başbakana icazete gitmişsin, şimdilerde lanetlenen, paralel devletin savcısı denen Zekeriya Öz’ün en yakın arkadaşıymışsın, kurduğun bütün yönetimleri hükümet ve cemaate yakın insanlardan oluşturmaya bakmışsın, durdun durdun da ben şimdi mi aklına geldim” diye sormaz mıydı acaba?

Bence sorardı.

Sormaktan da öte...

“Bak çocuk, ben de Fenerbahçeliyim!” derdi.

“Sen benim kulübümün 15 yıllık başkanısın. Başkaları da neler yapmışlar, ama yakalanmışlar, ama yakalanmamışlar, ben bunları bilmem.” derdi.

“Sen benim kulübümü ekinlere, tarlalara, rakip kulüp başkanlara verilen borç paralara, kırmızı kartlı belediye işçilerine nasıl bulaştırırsın, benim kulübümü kendi koltuğunu sağlama almak için bu çirkin konuşmalara nasıl malzeme edersin, hadi hepsini yaptın, utanmadan benim huzuruma nasıl geldin çocuk!” diye Ankara’yı da çınlatırdı.

Bırakın bugünkü gibi ihtişamlı manzaraları, pek iyi bir görüşme olmazdı yani anlayacağınız.

Velhasıl iyi ki olmamış.

Gazetelerde, “Anıtkabir’de Fener Alayı” sürmanşetleri yerine, “Yıkıl karşımdan çocuk!” manşetleri de görebilirdik ziyaretin ertesi gününde.

BARIŞ ERTÜL

http://www.ajansspor.com/yazarlar/barisertul/h/20140325/Yikil_karsimdan_cocuk.html?utm_campaign=Yikil_kars imdan_cocuk&utm_medium=twitter&utm_source=twitter

Travelair
25.03.2014, 15:37
Yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış. Lakin yanıldığı bir husus var; Atatürk feybeli değildi

U.Sadıkoğlu
25.03.2014, 15:40
Güzel bir yazı olmuş keşke herkes bu samimiyeti gösterebilse.

S.ÖZKAN
25.03.2014, 15:54
aziz yıldıVım kurtulabilmek için milli manevi her değeri istismar ediyor fayda sağlayabileceği herkese yanaşıyor.Ama hayatını MAKYEVELİZM felsefesi ile idame ettiren bir kişi için bunlar gayet normal.

Anıl C
25.03.2014, 17:14
Aslinda Anitkabir'i ziyaret eden Trabzonspor olmaliydi. Fakat mevcut yönetim ve bir cok taraftar grubu bu degerlere onem vermedigi icin umursamadilar bile

duyurukcu
26.03.2014, 11:03
sayın ulu önder Atatürk sizin kurduğunuz bu cumhuriyetde askerliğini bile yapmamak için sahte belgeler düzenleyenlerin kahraman ilan edildiği,daha bir mahalle bile olamayacak bir topluluğun cumhuriyet içinde cumhuriyet ilan ettikleri,haksızın hırsızın kollandığı baş tacı edildiği aksine haklının mağdurun görmezden gelindiği,hırsızların sizin arkanıza saklanıp suçlarını örtmeye çalıştığı ve utanmadan dünyada eşi benzeri görülmemiş bir yüzsüzlük ile bizzat ziyaretinize geldiği ve yaşamış olsanız yüzlerine tüküreceğiniz insanların olduğu bugünlerde''ben sporcunun zeki çevik ve ahlaklısını severim'' sözünüzün ne kadar doğru olduğunu bir kez daha idrak etmiş bulunuyoruz...İbrahim Hacıosmanoğlu- Ak Parti kazlıçeşme miting sorumlusu

Ali Bektaş
26.03.2014, 12:23
Asker kaçağı olduğu için tutuklatırdı diye yazmayı unutmuş. Ama genelde güzel bir yazı

GÖLONSA
26.03.2014, 12:36
Bu memlekette arada bir birileri gerçekleri söyleme cesareti gösterebiliyor.

Bunada şükür.

Derin Trabzon
26.03.2014, 14:35
Atatürk fenerlide değildi, gs li de değildi, bjk li de değildi.

Ulan Atatürk istanbulu çok sevseydi Ankarayı başkent yapmazdı