PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yürü be Konya (fenerium'a saldırı)

Rutubet
21.09.2006, 11:42
Hürriyetin haberi.

http://www.hurriyet.com.tr/_newsimages/2190980.jpg

Fenerbahçeli futbolcular Tuncay ve Kezman'ın bugün imza gününe katılacağı Konya Fenerium Mağazası'nın camlarına F.Bahçe ve başkan Aziz Yıldırım'a yönelik hakaret içeren yazılar yazıldı.

Konya Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Bülent Kaşdoğan'ın sahibi olduğu Kazım Karabekir Caddesi'ndeki Konya Fenerium Mağazası'nı sabah açmaya gelen görevliler, camlarda yeşil sprey boya ile yazılar gördü.

Görevlilerin haber vermesi üzerine olay yerine gelen polis ekipleri parmak izi çalışması yaptı, güvenlik kamerasındaki görüntüleri inceledi.

Görüntülerden, sabah 05.35 sularında bir kişinin mağaza önündeki iki güvenlik kamerasından kendisini çeken birinin üzerini tişörtle kapatarak camlara spreyle yazı yazdığı belirlendi.

Bülent Kaşdoğan, bugün Fenerbahçe kafilesinin saat 14.00'de özel uçakla Konya'ya geleceğini hatırlattı.
Kulüp başkanı Aziz Yıldırım, futbolcular Tuncay ve Kezman ile takım menajeri Volkan Ballı'nın saat 16.00'da Fenerium Mağazası'nda düzenlenen imza gününe katılacaklarını belirten Kaşdoğan, “Bu program öncesinde mağazaya yapılan saldırıyı üzüntüyle karşılıyorum. Bir kişinin yaptığı bu hareketi kimse Konyaspor'a mal etmeye kalkmasın. Kendini bilmeyen bir kişinin davranışı Konya ve Konyaspor'u bağlamaz” dedi.

saglam
21.09.2006, 13:02
Günün eğlencesi; en büyük eğlence fenerbahçe :)

Selman
21.09.2006, 13:09
Konya'lıları tebrik ve takdir ediyorum.:) Anadolu takımlarının artık her alanda daha güçlü olması gerekir.Yavaştan Konya'lılar başlamışlar.:)

Tansu Onur Erdoğan
21.09.2006, 13:11
bunda takdir edilecek ne war?? utanmak lazım kınıyorum

saglam
21.09.2006, 13:17

Camlara yazı yazmışlar tahrip falan yok sadece tepki göstermiş ne var bunda:) biraz grafiti;)

Selman
21.09.2006, 13:22
Sen dilediğini yapmakta serbestsin arkadaşım.Bende takdir ediyorum.Bu kadar basit.:)

Sana daha öncede yazmıştım ama görmemişsin.Sen bugün kınarsın yarın takdir edersin.Tıpki Hüseyin ve Hasan konusunda olduğu gibi.Bende bunu anlamıyorum.

pReN@_61
21.09.2006, 13:29
ezikbahçe heryerde eziK...

ozcan_asanoglu
21.09.2006, 13:30
kınıyorum...geç kaldıkları için...

bordox
21.09.2006, 13:35
Konyaspor taraftarını bağlamıyorsa ne diye özür dilemiş taraftar derneği başkanı,meşhur oldun şimdi.Bak gazetelere adın yazıldı.Ezik.

ozturk
21.09.2006, 13:44
fener antipatisi konya ya taşınmış demek..

zafer6161
21.09.2006, 14:04

takdir takdir hatta teşekkür etmek lazım yapanın ellerine sağlık:D

BÜYÜK_TRABZON
21.09.2006, 14:40
takdir takdir hatta teşekkür etmek lazım yapanın ellerine sağlık:D
Aynen Kahrolsun fener yaşasın Trabzon Kardeşligi ;)

yaranozlu
21.09.2006, 16:46
konyalıların parasını fenere akıtan bi mağaza hak ediyo bunu. kimin yerinde boru öttürüyo bunlar. bütün illere örnek olsun...... ah be Trabzonum, çok büyüksün... bunlar bizim orda olur mu hiç?......

sheva
21.09.2006, 16:48
bence de yapılan pek de matah bir şey değil! tepki göstermenin yolu bu mudur? takdir ve tebrik eden arkadaşları da şiddet ve esefle kınıyorum.

Oğuuz
21.09.2006, 17:53
bence de yapılan pek de matah bir şey değil! tepki göstermenin yolu bu mudur? takdir ve tebrik eden arkadaşları da şiddet ve esefle kınıyorum.
imza jakobieen...

Can basten
21.09.2006, 18:54
Yapanlar diğer ezikler yani Galatasaraylı ya da Beşiktaşlılar değil, Konyaspor'un taraftar grubu olan Nalçacılılar. Kendi memleketlerinde, İstanbul takımlarının ürünülerinin satıldığı bir mağazadan rahatsızlık duymuşlarsa bravo derim ancak.

bahadiroglu
21.09.2006, 19:42
haberi bende hürriyetten okumuştum.

Ama biraz abartı haber vermişler.Sanki birşey olmuş gibi " fenerıum'a saldırı" diye başlık atmışlardı.
Kimse bir yere saldırmamış arkadaşlar.sadece mağazanın kolanlarına ve camlarına Konyaspor ve taraftar grubunun ismi yazılmış o kadar.Camlarını mı kırmışlar,dükkanı ateşe mi vermişler,çalışanlarını mı dövmüşler????

Kınamaya hiç gerek yok.

Biz trabzonlular şehrimizde fenerıum mağazası görmek istermiyiz?
Görürsek ne tepki veriririz?

Bunlara vereceğiniz yanıtlardan sonra , olaya yaklaşmamız gerektiğini düşünüyorum.

sümela61
21.09.2006, 19:46
tepkiyi gösterme biçimi son derece ilkel ve çağdışı bence... kaldı ki ortada tepki gösterilecek bir durum da yok... nerde kaldı hoşgörü, nerde kaldı saygı?...

şimdi düşünün Konya'da TS Club mağazasına böyle bir şey yapılmış olsa, nasıl içimiz acırdı değil mi?... elbette fenerium mağazası beni ilgilendirmiyor ama neticede yapılan iş çirkin... kötü olan şey kötüdür... yani bize yapıldığında kötü, başkasına yapıldığında güzel olmaz... en azından ben böyle düşünüyorum...

kaldı ki bize yapıldığında kötü olarak değerlendirdiğimiz bir davranışın aynısını biz yaparsak ya da yapanları desteklersek onlardan bir farkımız kalmaz zannımca... tek fark üstümüzdeki formanın renginin farklı oluşu olur... ben her zaman Trabzonspor seyircisinin centilmenliği, vefakarlığı, hoşgörüsü, efendiliği/hanımefendiliği, kıvrak zekası ile farklı olduğunu düşünüyor ve iddia ediyorum... bize yakışan da bunlardır zaten... sevgilerimle...

Adem Erdoğan
21.09.2006, 21:12
Bence konyalılar yapmamıştır Tanıdığın konyalıların nerdeyse hepsi fenerlidir konya-fener maçlarına bakın bunu göreceksiniz.3 ün altında gol yok.

k@ndemir
21.09.2006, 21:16
yapanların eline sağlık!

saglam
21.09.2006, 21:51

Başka bir yol bulalım Gülcan Hanım, camları mı indirsinler? :) Tribün camiasının en "temiz" tepkilerinden birisi gerçekleşmiş. Lütfen dikkatle bakınız; ortada protesto gören "fenerium" değildir, o gün orayı ziyaret edecek kişilerdir. Adli bir vakıa hakkında daha fazla yorum yapmayacağım. Bu protestodan "malını satıyorsan sat ama o kadar da olmaz burası Konya" şeklinde hatırlatmaya yönelik bir anlam çıkarttım. Detayı yakalayabildiyseniz ne ala...

tepkiyi gösterme biçimi son derece ilkel ve çağdışı bence... kaldı ki ortada tepki gösterilecek bir durum da yok... nerde kaldı hoşgörü, nerde kaldı saygı?...

şimdi düşünün Konya'da TS Club mağazasına böyle bir şey yapılmış olsa, nasıl içimiz acırdı değil mi?... elbette fenerium mağazası beni ilgilendirmiyor ama neticede yapılan iş çirkin... kötü olan şey kötüdür... yani bize yapıldığında kötü, başkasına yapıldığında güzel olmaz... en azından ben böyle düşünüyorum...

kaldı ki bize yapıldığında kötü olarak değerlendirdiğimiz bir davranışın aynısını biz yaparsak ya da yapanları desteklersek onlardan bir farkımız kalmaz zannımca... tek fark üstümüzdeki formanın renginin farklı oluşu olur... ben her zaman Trabzonspor seyircisinin centilmenliği, vefakarlığı, hoşgörüsü, efendiliği/hanımefendiliği, kıvrak zekası ile farklı olduğunu düşünüyor ve iddia ediyorum... bize yakışan da bunlardır zaten... sevgilerimle...

Gerçekten sprey boya ile (camdaki yazılar silinebilir) o gün ziyarete gelecek zatları protesto edici sözcüklerin yazılmasını haklı buluşumuz ancak bu kadar abartılabiliridi :) Sizi tebrik ediyorum:rolleyes: .

yapanların eline sağlık!
Legal olmayan hiç bir şey iyi değildir. Lütfen bu vahşi olayları desteklemeyelim:D

Saraçoğlu'nda bizim maç sırasında Kazım Koyuncu'nun Trabzonspor albümündeki "Uyy Aha"sının çalmasını çok isterdim. Bunu legal yollarla gerçekleştiremeyeceğimize göre, neyse... ( :D )

sheva
21.09.2006, 21:54
tikatinizi çektiyse yapılanlar vahşet demedim serkan bey ,pek de matah bir şey değil dedim. benim esef ve şiddetle kınadıklarım "ohh iyi olmuş ellerinize sağlık" diyen fenere yapılan her hareketi yanlış da olsa destekleyen,alkışlayan sizin gibi zihniyetler.

k@ndemir
21.09.2006, 21:55
: .

Legal olmayan hiç bir şey iyi değildir. Lütfen bu vahşi olayları desteklemeyelim:D

( :D )tmm hocam geri alıyorum lafımı:D:D

saglam
21.09.2006, 22:03
tikatinizi çektiyse yapılanlar vahşet demedim serkan bey ,pek de matah bir şey değil dedim. benim esef ve şiddetle kınadıklarım "ohh iyi olmuş ellerinize sağlık" diyen fenere yapılan her hareketi yanlış da olsa destekleyen,alkışlayan sizin gibi zihniyetler.

"Benim oğlum bina okur, döner döner yine okur."

Ne yazarsak yazalım, işinize geleni alıcaksınız. Dön dur aynı şeyleri yazacaksınız...

İslam Sezer
21.09.2006, 22:49
Yapılan bu tepki legal olmasada bence politikacılara zarar vermeden çürük dometes atmak gibi bir tepki biçimi.Sonuçta taraftarı orda burda adam öldüren,elle gol atan el fenerine gayet ölçülü bir tepki.Zaten daha azı gelin sizi destekleyelim demek oluyor.

ekrembulut
21.09.2006, 22:51

utanılacak ne var bunda.adamlar memleketlerinin takıımına sahip çıkmışlar.ne yani sen yaarın öbür gün trabzona fenerium mağazası açılsa buna musademi edeceksin kardeş...

sümela61
22.09.2006, 01:14
[QUOTE=saglam;466199]Gerçekten sprey boya ile (camdaki yazılar silinebilir) o gün ziyarete gelecek zatları protesto edici sözcüklerin yazılmasını haklı buluşumuz ancak bu kadar abartılabiliridi :) Sizi tebrik ediyorum:rolleyes: QUOTE]

yani aynısı bize de yapılsa, ve fener taraftarları da bunu haklı bulsa abartılacak bir şey yok anlamına mı geliyor bu?... ben daha önce de bir çok kere yazmıştım, tekrarlayayım:

taraftar olmayı tuttuğun takımla ilgilenip, tuttuğun takıma destek olmak olarak algılıyorum... tuttuğun takımı desteklemeyi bırakıp, diğer takımları aşağılayarak taraftar olmayı hiç anlayamamışımdır bugüne kadar... ama neticede herkesin bir görüşü vardır, bir şey diyemeyeceğim... ben sadece bu konu hakkındaki çizgimi belirtmek istedim... ayrıca fenerbahce gibi hiç ilgilenmediğim bir konu yüzünden renkdaslarımla da aramı bozma niyetinde değilim... sevgilerimle... :rolleyes:

immortal_TS
22.09.2006, 01:19
İçim bi tuhaf oldu yaa kıpır kıpır yani:D Niye camları kırmamışlar ki çok ayıp etmişler yaa yazıyla geçiştirilcek bişey değil bu:D

k@ndemir
22.09.2006, 01:22
demekki konya taşlama konusunda geri kalmış:D:D

biraz üzerinde durmaları gerek

Tunga
22.09.2006, 03:15
İki sene önce Konya'da fuara gitmiştim. O gün de iki tane klig maçı vardı. İş ortağım fenerli olduğu için beraber Konya Fenerbahçeliler Derneğine gittik.

Gözüme inanamadım. Kocaman bir bina ve tamamı derneğe ait. İçerisi hınca hınç dolu. Açıkçası 1.Lig'de bir takımı bulunan Anadolu takımlarının taraftarlarının, kendi illerine kıymet vermeden, hayatlarında belki de hiç görmedikleri bir İstanbul takımını tutmaları garip gelmişti.

Bu arada aynı Nalçacılar Gurubu'nun konyaspor'un bence çok başarılı ve efendi başkanına da sizi 250'lik yaparız diye tehdit ettiklerini biliyorum (bu küfür ederiz, kulübe 250 000 YTL ceza aldırırız demek oluyor).

Konya'ya hangisi daha zararlı onun da Konyalılar düşünsün. Fenerium mu, Nalçacılar Gurubu mu?

Nytre
22.09.2006, 08:02
Uyan Anadolu Uyannnnnnnnnnnnnnnn!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

bahadiroglu
22.09.2006, 10:59
demekki konya taşlama konusunda geri kalmış:D:D

biraz üzerinde durmaları gerek

Tartışma tam ciddileşmeye başlarken iyi yumuşatmışsın :)
Bu yazına çok güldüm allah seni iyi etsin.

Taşlama konusunda Trabzonda eğitim görmekte olan konyalı gençler daha mezun olmamış.:)

Allah seni iyi etsin emi..

Oğuuz
22.09.2006, 11:46
utanılacak ne var bunda.adamlar memleketlerinin takıımına sahip çıkmışlar.ne yani sen yaarın öbür gün trabzona fenerium mağazası açılsa buna musademi edeceksin kardeş...
utanılacak ne mi var, doğru onlara utanılacak bi şey yok, zaten utanma duyguları olsaydı bu hareketleri yapmazlardı, utanma duygusu olmayan insanlardan utanmalarını beklemek olmaz...
memlekete öyle sahip çıkılmaz, memleketine sahip çıkmak istiyorsan medeni insalar gibi yaparsın bu işi, sen o mağazadan alış veriş yapmazsan en fazla iki hafta açık kalır o mağaza, protesto ediyorsan girmeyeceksin kardeşim o mağazaya, böyle çağdışı hareketler yapmayla memleket korunmaz, aksine memlekete zarar verilir..

TURHAN
22.09.2006, 11:52
Yanlış yapmışlar yaaa, mail atacaklardı mail:p

k@ndemir
22.09.2006, 13:46
utanılacak ne mi var, doğru onlara utanılacak bi şey yok, zaten utanma duyguları olsaydı bu hareketleri yapmazlardı, utanma duygusu olmayan insanlardan utanmalarını beklemek olmaz...
memlekete öyle sahip çıkılmaz, memleketine sahip çıkmak istiyorsan medeni insalar gibi yaparsın bu işi, sen o mağazadan alış veriş yapmazsan en fazla iki hafta açık kalır o mağaza, protesto ediyorsan girmeyeceksin kardeşim o mağazaya, böyle çağdışı hareketler yapmayla memleket korunmaz, aksine memlekete zarar verilir..

ne kdr insancıl taraftarımız varda bizim haberimiz yoqqq..size mi kalmış feneri savunmak...has ettiler helal olsun yapanlara

Rutubet
22.09.2006, 13:53
Aslında bunlara gerek yok tabi. Adamların mağazasına gidip camlarına sprey yapıyorsun, Ne gerek var böyle şeylere,
kırsana şerefsizlerin camını sana mı kaldı sprey yapmak !

k@ndemir
22.09.2006, 13:57
Aslında bunlara gerek yok tabi. Adamların mağazasına gidip camlarına sprey yapıyorsun, Ne gerek var böyle şeylere,
kırsana şerefsizlerin camını sana mı kaldı sprey yapmak !
hocam neden böyle konuşuyorsun?yazık değil mi o camı kırsa eline ne geçecek,yapmayın böyle:D:D:D:D

Mert67
22.09.2006, 15:50
konyalı tarfatarlara teşekkür ediyorum

Badaloğlu
22.09.2006, 17:27

Trabzon meydanda bir tane Fenerıum açılsa nasıl olur?Hoşuna gidermi?Neden ve kimden utanıyorsun?

Oğuuz
22.09.2006, 17:56
tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur !!!

immortal_TS
22.09.2006, 18:04
Konyalı taraftarları şiddetle kınıyorum böyle saygısızlık terbiyesizlik olmaz sen tut grafiti at laa olumyıksanıza orayı ne biçim adamlarsınız kendi memleketinde böyle bişeyin açılmasına izin verilmemesi ve böyle bir tepki az da olsa çok yerinde ve makuldur.

ekrembulut
22.09.2006, 23:18

arkadaşım zaten öyle bişey olsa trabzonda biz trabzonsporlular değil üniversitedeki fenerliler girecektir o mağazaya.yani senin benim alışverişime ihtiyaçları olmaz.o mağazaya girmeyi nasip etmesin Allah.bu arada çok centilmen ve iyimser gördüm seni yaw :D

Barış
22.09.2006, 23:25
Konyalı taraftarları şiddetle kınıyorum böyle saygısızlık terbiyesizlik olmaz sen tut grafiti at laa olumyıksanıza orayı ne biçim adamlarsınız kendi memleketinde böyle bişeyin açılmasına izin verilmemesi ve böyle bir tepki az da olsa çok yerinde ve makuldur.
http://img110.imageshack.us/img110/7172/geberdimry8.gif (http://imageshack.us) http://img110.imageshack.us/img110/7172/geberdimry8.gif (http://imageshack.us) http://img110.imageshack.us/img110/7172/geberdimry8.gif (http://imageshack.us)

TheCrow
22.09.2006, 23:31
Anadolu'nun diğer illerine de hızla yayılması dileğiyle...

TSelif
22.09.2006, 23:34
O mağazanın TRABZON da olduğunu düşünemiyorum:D

Mayls
22.09.2006, 23:52
O mağazanın TRABZON da olduğunu düşünemiyorum:D

ben düsünebiliyorum
gözlerimi kapatiyorum ve cok güzel görüntüler görüyorum :D

Burçak
14.05.2007, 18:35
ama dün kanal D de haberlerde fenerin şampiyonluığunu kutlayan iller arasında Konyada vardı ne yazıkki. :p

baya bi kalabalık tezahürat yapıp kutluyolardı

Egemen Yılmaz
14.05.2007, 19:05
bu iş öyle spreyle olmaz. şehrinin takımına sahip çıkacaksın ki oraya fenerium açamayacaklar. yoksa sen yazarsın onlar siler, sen yazarsın onlar siler.

Adem Erdoğan
14.05.2007, 20:09
konya ve antep fenerin karıları işte ne olacak yani.

klidalı_4161
14.05.2007, 22:43
O mağaza trabzonda acılsa heralde ılk gun veya calısmalar sırasında yıkılırdı:D

pReN@_61
14.05.2007, 22:52
fener antipatisi konya ya taşınmış demek..

Heryerde olduğu gibi..

Misina
14.05.2007, 23:08
helal olsun konya :)

zafer6161
14.05.2007, 23:22
Trabzon meydanda bir tane Fenerıum açılsa nasıl olur?Hoşuna gidermi?Neden ve kimden utanıyorsun?

magnum sıkarlar volla:D :D

bordoylamavi
15.05.2007, 09:19
biri gelip tsclub un veya kendi dükkanımızın camlarına yapsa yine tebrik edecekmiyiz

Murat'
15.05.2007, 09:41
Bazı arkaaşlar takdir bile etmiş bu davranışı yaaa...Birşey anlamadım valla...Birde Başlıkta Yürü be konya yazılmış....YYaaa arkadaşlar aynı şeyin bizim böyle bir mağazamız olsa ve bize yapıldığını düşünün bence.....

konuda baya eski neden hortlamış anlamadım

Semih GÜL
15.05.2007, 11:05
Modaretörler böyle bir topiği niye yaşatıyor ilginç....Ha bu olaya sevinin arkadaşlar a şunu demek istiyorum adamların konyada feneryum u var en azından bizim protesto edebileceğpimiz bi TS storemiz varmı konyada?Bursada?....

Badaloğlu
15.05.2007, 11:15
Bu başlık niye hortlamış?bilinmez!Ama o zaman açılmasında hatırladığım kadrı ile tüm Türkiye genelinde fenerlilerin şampiyonluk kutlamalarında dayak yedikleri ve feneriumlara saldırılar yapıldığından açıldığı idi...Bu fenerbahçe şampiyon olmak için her yolu denediği için haliyle bu tip illegal yollar,başka takım taraftarları tarafından tabiki legal görülebiliyor.

Olayı bize çevirmek bence doğru değil,zira yapılan bu saldırılar aslında fenere olan bir nefrettir.Hatırlayın o zaman Konya 2-0 kendi sahasında öndeyken Anelkanın golü ile bir anda oyundan kopan Konyaspor maçı 4-2 kaybetmişti...Yani kimse durup dururken bu tip bir eylem yapmıyor!...Haaa bunun doğru,yanlış olup olmadığı konusunu tartışabiliriz ama kesinlikle bu yapılan yanlıştır diyemem...

Herkesin tek tip düşünmesini beklemeyin.Daha evvelden de sordum.Meydanda bir tane Fenerium mağazası açılsa iyi olurmu?Konya şehrinde de Konyaspor mağazası yokken fenerium mağazasının olması insanları isyan ettirebilir.Bunuda normal karşılarım.Yapılan eylem illegal olsada bu eylemi yapan kişinin içinde doğru olduğuna inandığı bazı gerçekler vardır.

TSelif
15.05.2007, 11:32
Yapılan eylem illegal olsada bu eylemi yapan kişinin içinde doğru olduğuna inandığı bazı gerçekler vardır.

...ve bu gerçeklerin haklılık payı olduğunu düşünerek saygı duymak gerekir ....diye de ben düşünüyorum :)

Badaloğlu
15.05.2007, 11:57
...ve bu gerçeklerin haklılık payı olduğunu düşünerek saygı duymak gerekir ....diye de ben düşünüyorum :)

Aynen öyle:)

Cengiz Çubukcu
15.05.2007, 12:06
inanıyorum ki son yıllarda anadolu takımlarında bir bilinçlenme söz konusu...aslında pek dişe dokunur başarıları olmasa da bursa, kayseri, malatya, manisa gibi şehirlerde kendi şehirlerinin takımını birinci ya da ikinci derece değil tamamen tutma eğilimi var. hatta 10 gün oluyor zannedersem malatyada kutlama yapan taraftarlara "burası malatya" deyip yine saldıranlar olmuştu. çok fazla şiddet yanlısı olmamakla birlikte hafif okşamaların faydası olur kanaatindeyim :) gelecekte üç eziklerin taraftarlarının git gide azalacağını düşünüyorum , yaşadığım yer olan Trakyada bile geçenlerde başını okşadığım bir konyalı 11-12 yaşlarındaki uşak bana konyasporluyum dedi. nasıl sevindim anlatamam...

Semih58
15.05.2007, 12:37
Herşeyde olduğu gibi Futbolda da demokrasiden yanayım.İnsanlar hür olmalıdır.Zorla hiç kimseye birşey yaptırılamaz, yapılsa da verim alınamaz.Bence saldırı-şiddet olmamalı.Orada ki esnafın günahı ne,birde bu perspektiften bakılamaz mı?

Futbol maçlarına şiddet olmadan ailenle gidebilmelisin.Bir tür Turizm.Sen maç seyredersin,ailen alış veriş yapar.Daha iyi olmaz mı?
Spor dostluk sevgi ve barış olmalıdır.

bordoylamavi
15.05.2007, 12:49
dediğim gibi düşünmek yeterli sadece. kendi ts club unuz var ve bir şekilde biri gelip sizin dükkanınızı boyamış. bu kişi haklı da olsa bu kabul edilebilir bişi mi

Badaloğlu
15.05.2007, 14:09
Herşeyde olduğu gibi Futbolda da demokrasiden yanayım.İnsanlar hür olmalıdır.Zorla hiç kimseye birşey yaptırılamaz, yapılsa da verim alınamaz.Bence saldırı-şiddet olmamalı.Orada ki esnafın günahı ne,birde bu perspektiften bakılamaz mı?

Futbol maçlarına şiddet olmadan ailenle gidebilmelisin.Bir tür Turizm.Sen maç seyredersin,ailen alış veriş yapar.Daha iyi olmaz mı?
Spor dostluk sevgi ve barış olmalıdır.

Ne esnafı kardeşim!Esnafa kimse dokunmamış ki!Fenerium mağazasının sahibi, aynı zamanda Konya Fenerbahçeliler derneğinin başkanıda...Burada yapılan mevzu tamamen Fenerıum mağazasınadır.Konuyu başka yerlere çekmeyelim.

Yani ortada bir rant var ve bu rant olduğu gibi Fenerbahçe ve Fenerbahçeliler tarafına gidiyor.Hemde nerde Konya'da...

Ayrıca spor,dostluk-kardeşlik masalına inanmıyorum.Çünkü bu masal öyle hiçbir seferinde dediğiniz gibi bitmiyor!

ozcan_asanoglu
15.05.2007, 14:17
şiddete, yasa dışı hareketlere karşıyız..ama yapıldıktan sonra artık yapacak birşeyimiz yok..zaten suç ve suçlu varsa polis, yargı gerekeni yapar.

ben hakim olsam çocuklara gereken cezayı verir, sonra da alınlarından öper, kutlardım..şimdi de görsem aynısı yaparım.

sonra fenerliler bile unuttu bu olayı bize mi kaldı tartışması..