PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Muharrem Usta Olağan(üstü) Genel Kurulda Aday Olmaya İkna Edilmeli!

Sayfa : [1] 2 3

Anıl C
12.03.2014, 19:45
Muharrem Usta ‏@UstaMuharrem (https://twitter.com/UstaMuharrem) [Twitter]

AMAÇ, adaletsizliğe isyansa, bu yöntem işe yaramaz, kan kaybediyoruz. AMA, bazıları kazanıyor. yazık, dün gece avrupa hayalimiz de bitti.

Şikeyle hukuk içinde mücadeleye sonuna kadar EVET,
AMA, şike mağduriyetine sığınarak, TS'un sportif başarısızlığına sonuna kadar HAYIR.

TS markası alın teriyle,büyük emeklerle yazılmıştır. BU MARKA HEPİMİZİN ORTAK DEĞERİDİR, onu gözümüzün nuru gibi korumak zorundayız.

Taraftarı ve isyanını anlayabiliriz.. AMA.. karanlık odalarda avucunu ovuşturarak seyredenleri sevindirmek..
kimin işine yarar ki..

Altın kuraldır.. her ne şartta olursan ol! HAKLI OLDUĞUNA İNANIYORSAN,HEP HAKLI KALACAKSIN.. maç yerine olaylara kimler sevindi acaba?

TS'a zarar vermeyi göze alarak, bu tarz eylem ve söylemleri hangi taraftar GÖNÜLDEN) onaylar ki? öncelik.. TAKIMA ZARAR VERMEMEKTİR.

Taraftarımızda iki görüş mevcut..
A-ne olursa olsun önce KUPA.
B-KUPA MÜCADELESİNE sonuna kadar devam VE aynı zamanda SPORTİF BAŞARI ŞART.

Bu iki görüşün yol haritası da, sonuçları da, eylem planı da, stratejisi de FARKLIDIR.. taraftar da iki görüş etrafında kümeleşmiştir..

Son seçimde delege ilk seçeneği tercih etti.. yönetimin stratejisi ve yol haritası ortada.. bu stratejiyi herkes tasvip ediyormu..HAYIR.

benim tercihim 2.yol olurdu. peki herkes benim yolumu tasvip edermiydi?
HAYIR. demokrasilerde tek doğru yoktur, doğru insana göre değişir.

Peki hangisi daha doğru? anlaşılan o ki, kim neyi savunuyorsa doğru o. yani herkes KENDİNE MÜSLÜMAN. ŞİMDİ SAHNE 1.yolu tercih edenlerde.

Sonuç! aynı takım taraftarının farklı görüşleri, saygı çerçevesinde, ZENGİNLİKTİR. hangi yolla devam edilmeli sorusu ise SANDIK KONUSUDUR.

Mollasalihoğlu
12.03.2014, 19:55
Bıraksın bu ağızları.

Aylarca şike sürecini de önemser gibi bir profil çiziyor. Sonra ağzından bir laf kaçırıyor, dert etmediği açıkça anlaşılıyor.

İnanmıyor, güvenmiyorum..

Yiğit Gayretli
12.03.2014, 20:03
Başarı odaklı yaşayan insandan Trabzonspor'a yarar gelmez.

alone_6161
12.03.2014, 20:10
Hacıosmanoğlu bize yeterince zaman kaybettirdi. Bize siyasete karşı da medyaya karşı da dik duracak başkan lazım. Böyle başkan bulunana kadar kongre yapılmalı.

sifuni
12.03.2014, 20:15
Alternatifler arasinda en iyi aday gibi duruyor

dağlıca61
12.03.2014, 20:19
Muharrem USTA ikna edilmeden önce delegeye güveni olmalı, yarı yolda bırakılmayacağına inandırılmalı, bunu sağlayacak olanda delegenin kendisidir.

Mert M.
12.03.2014, 20:21
Demokrasi mi? Demokratik mi? Ne demek bunlar? Türkiye'de böyle bir şey yok ne yazık ki! Daha sokaktaki insanın insana saygısı yokken demokrasi diyorsun; ne diyorsun arkadaş?

Mollasalihoğlu
12.03.2014, 20:24
Muharrem USTA ikna edilmeden önce delegeye güveni olmalı, yarı yolda bırakılmayacağına inandırılmalı, bunu sağlayacak olanda delegenin kendisidir.

Hee Muharrem Bey bize güvenecek yani?

biltrabzon
12.03.2014, 20:32

Enterasan basari odakli birinden yarar gelmezmis,oysaki bir isi basarmanin yarisi ben bu isi basaracagim demektir.Kimden yarar gelir mesela?

İlyas Özdemir
12.03.2014, 20:33
Muharrem Ustanın şike konusunda çokta aktif olarak mücadele edeceğini sanmıyorum ama takıma gerekli takviyeleri yapar hatta kaliteli teknik direktörde bulabilir

vyno
12.03.2014, 20:35
Ustanın şike konusunda takıma zarar verebileceğini düşünüyorum şuanda bu şke olayının üzerine gidebilecek biri seçilmeli geçici olarak deli cesareti olan biri gelmeli takımın başına.

Anıl C
12.03.2014, 20:42
Bircok arkadas şikeyle daha etkin mucadele edebilecek birinin aday olmasi gerektigini yazmis.
Peki adaylari var mi? Yok
Hayir boyle birine talep varsa yapilacak en makul sey avukatlarimizdan birini baskan yapmak. Herseye hakimler sonucta.
Peki boyle bi ihtimal olabilir mi? Sanmiyorum
Zamaninda haciosmanoglu'na kurtarici gozuyle bakildi. Yaptiklari ortada.
Ona destek verenler indirmenin derdinde simdi
Bu yuzden usta icin de pesin yargida bulunulmamali.

yaranozlu
12.03.2014, 21:11
Komedi. Bu millet akıllanmaz arkadaş. Hacıdan hala uyanamayanlar var.

Mert'
12.03.2014, 21:15
İnşallah başkan olacaktır diğer seçimde.

aaahmet61
12.03.2014, 21:19

enterasan bir cümle.başarısız odaklı haci daha mı iyi ? tüm maçlarda yeniliyoruz iyi birşey mi? akçaabat diye bir kulüp vardı şimdi nerelerde hatırlayanız var mı?

Sibel
12.03.2014, 21:20
Kadro kurar.
Başka bir iş yapmaz. Bize bu mücadeleyi kazanacak bir yürek lazım.

Ilelioglu
12.03.2014, 21:26
Bıraksın bu ağızları.

Aylarca şike sürecini de önemser gibi bir profil çiziyor. Sonra ağzından bir laf kaçırıyor, dert etmediği açıkça anlaşılıyor.

Katiliyorum. Muharrem Usta'nin BAGIMSIZ olduguna inanmiyorum, bu yüzden bende sicak bakmiyorum.

Ayrica diger adaylarida görmek lazim.

..

Adem Akyüz'
12.03.2014, 22:20
Saha içi konusunda takımı ayağa kaldırabilir.. Bunu yapabilecek de en güçlü aday gibi görünüyor. Ama şike konusunda bir şey diyemem..

Gökhan Baymak
12.03.2014, 22:29
Kadro kurar.
Başka bir iş yapmaz. Bize bu mücadeleyi kazanacak bir yürek lazım.
Var şimdi elinizde o yürek bırakmayn.. Muharrem Usta 1000 kat daha iyi mucadele eder şike ile.. Bize sportif basari lazm.. Biz haklıyz.. Gerçek bu.. Bunu başkalarina kantlamaya gerek yok.. Eninde sonunda hak yerini bulacak ama bu olana takim elden mi gitsin...

Sent from my LG-E612 using Tapatalk

Yiğit Gayretli
12.03.2014, 22:32
"Başarı odaklılık" kelimesinden ne kadar da farklı şeyler anlıyoruz. Konu bu işte...

Gökhan Baymak
12.03.2014, 22:35
Katiliyorum. Muharrem Usta'nin BAGIMSIZ olduguna inanmiyorum, bu yüzden bende sicak bakmiyorum.

Ayrica diger adaylarida görmek lazim.

..

Şike ile en fazla mucadele edebileceğine inandğmz adami seçtik başkan yaptk.. Sonuc ne.? Usta'nin tek farki akıllı adam bos bos konusmuyor .. Gereken neyse onu yapar Usta.. En azndan kurumsal bir yapmz olur...

Sent from my LG-E612 using Tapatalk

Eren Uğur Ayar
12.03.2014, 22:45
Muharrem Usta profesyonel ve vizyon sahibi biri. Kulübe profesyonellik adına büyük katkı yapacağına inanıyorum. Şike sürecinede karışmasına gerek yok aslan gibi avukatlarımıza tüm yetkiyi versin, bizim avukatlarımız herşeyi halleder.

must61
12.03.2014, 23:02
Amatör ,vizyonsuz, yetersiz ama şike ile mücadele edebilecek diye seçilen başkandan,

Profesyonel,vizyon sahibi ama şike muhabbetini rafa kaldıracak bir başkana.

Bu taraftar bir şeye sahip olunca diğerinden feragat etmek zorunda mı .

Hem kulübü yönetebilecek yeterliliğe sahip olup,hem kupa için gerekli mücadeleyi gösterecek bir tane adam çıkaramaz mı koca Trabzon.

Ölümü gördük diye, sıtma dayatması niye .

A.Furuncu
12.03.2014, 23:08
Bizim başkan olarak Hakan Kulaçoğlu gibi düşünen insanlara ihtiyacımız var .

Mert M.
12.03.2014, 23:10
Bu ülkede T.Erdoğan'ın sözü son söz oldukça biz daha çok turp suyu sıkarız çok :)
Hani Volkan Konak diyor ya bir şarkısının şiir kısmında "Ne Rahşanlar ne Demireller ne de karanlık beyinler"...

serdar
12.03.2014, 23:28
Sike diye diye bugünlere geldik... Korkarim bizim taraftarlar yine plansiz, projesiz, vizyonsuz populist birine güvenecek... Bi iki laf, bi fener, bi aziz, bi sike ve TS Baskanisin...

Muharrem Usta disinda kimse bu takimi yönetemez bu durumda...

Anıl C
13.03.2014, 14:34
12 Şubat Tarihli Röportajı (http://www.takaonline.com/roportaj/delege-yeter-diyene-kadar-yokum/)

Trabzonspor Başkan Adaylarından Muharrem Usta, Taka’ya Konuştu

“Bu dönemin başkanı ben değildim” diyen Muharrem Usta hakkında en çok merak edilen soruya da cevap verdi. Trabzonspor adaylığı için siyasetle en ufak bir temasının olmadığının altını çizdi; başbakanla Trabzon’un T’sini bile konuşmadıklarını vurguluyor. 3 yıllık seçim için oy kullandığını hatırlatan işadamı Muharrem Usta, “Delege mevcut yönetime yeter diyene kadar olmam diyor.

Muharrem Usta ismi çok kısa süre önce hayatımıza girdi. Önce sağlıkla, sonra sporla. Türkiye’nin en büyük zincir hastanesi Medical Park’ın sahibi Trabzonlu bir işadamı olarak sahaya çıktı. Sonra aynı ismi Trabzonspor’a, Fenerbahçe’ye, Galatasaray’a, Antalyaspor’a verdi. Liv Hospital’ı kurduğu tarihle Trabzonspor’u ‘ben yönetirim’ dediği tarih hemen hemen aynı. İlk kez ciddi bir yarışma içinde oldu. Çok az oyla seçimi kaybetti ama kendi ifadesiyle, ‘Kaybederken kazandı.” Usta ile iş hayatından, sahaya girdik, arada salonda basket oynadık. Tabiri caizse her şeyi konuştuk. (Söyleşi için bir not; bu konuşma devre arasına yakın bir dönemde yapıldı. Bugünkü yönetim ve kulüp durumları ile ilgisi yoktur)

TAKA: Çok kısa sürede Trabzonspor camiası sizi tanıdı. Keşke daha önce olsaydı diyor musunuz? İlk izlenimleriniz neler?

USTA: Bu işin benim için duygusal bir tarafı var. Trabzonlu olup da İstanbul’dan Trabzon’a baktığınızda o kenti ve o kentin değerlerini daha çok sevdiğinizi anlıyorsunuz. Gurbetten memlekete bakan herkeste o duygusal bakış olur. Trabzonspor’un başarılı olmasını istiyor gönlümüz. Trabzonspor’da sorun varsa sorumluluk hissediyorsunuz. Bir şeyler yapmanız gerekiyor. Bendeki durum bundan ibaret. Trabzonspor gibi bir markaya, kendinde sorumluluk görenlerin bir şekilde sahip çıkması, destek olması lazım. Oradaki yarışın kalitesini de yükseltmemiz lazım. Kongreden sonra Trabzonspor dengelerini daha iyi analiz edebilme yetisine sahip olduğumu söyleyebilirim.

TAKA: Demokratik bir spor kültürü yok. Kulüpler şeffaf değil. Normalde sizin düzeyinizde bir işadamı bu tarz yerlerden uzak durur. Ancak siz tersini yaptınız.

USTA: Kendinize güveniyorsanız, topluma iyilik ederek onlara verebilecek bir şeylerinizin olduğunu düşünüyorsanız bu işlerle ilgili olursunuz. Trabzonspor’u bu anlamda önemsedim. Orada iyi işler yapıldığında taraftara ve kamuoyuna söyleyebileceğimiz çok şeyler olur. Söyleyeceğiniz sözlerin içi de doluysa ve bunlar topluma faydalı şeylerse, işte bunlar önemlidir.

TAKA: İstanbul’dan bir işadamı Trabzonspor başkanlığına aday oluyor. Bir kampanya yürütüyor. Seçim karmaşası içinde sizi anlamamış olabiliriz. Aslında neyi anlattınız ve bizim görmemizi istediğiniz büyük fotoğrafta neler vardı?

USTA: Bir kere, gerçekleştiremeyeceğim şeylerin vaadini vermedim. Karakterimin gerektirdiği şekilde 116 DELEGE “YETER” DİYENE KADAR YOKUMbir tutum sergiledim. Hep hukuku ve hukuk yolunu gösterdim. İkincisi; Trabzon’a gitmeden gördüğüm ile gittikten sonra karşılaştığım şeyler arasında büyük farklar oluştu. Şike olağanüstü bir yerde görülüyor ve diğer her şey önemsiz. Şike, Trabzonspor için çok çok önemlidir ancak başarılı olmamız gereken bir kulvar var. Örtüşemediğimiz nokta bu oldu. Profesyonelliğin ve kurumsallığın geçerli olduğu böyle markalarda maziye takılıp kalamazsınız. Şikenin Trabzonspor’a vermiş olduğu zarar çok büyük ancak bunun dışındaki konulara önem verilmemesine çok üzüldüm. Bu tutumumdan dolayı da insanlar benim şike olayını örtmek için gönderildiğimi düşündü. Halbuki geriye dönüp sağduyulu bakıldığında benim o gün söylediklerim bugün söyleniyor. Eğer kupa vaadi verseydim, seçimden sonra vaadimin cevabını da vermek zorundaydım.

TAKA: Kampanya döneminde hatalarınız olmuştur…

USTA: Camiada ‘bunun ekonomik gücü var, bize hava atıyor’ düşüncesi oluştu. Bu durum nasıl oluştu bilmiyorum ama burada hata var. Seçim bir tecrübe işi ve benim bu konuda tecrübem yoktu. Seçim sürecinde kitle olarak oy kaydırmaları oldu. Oy kaydırmalarıyla seçimi kazanma yoluna gitmedim. Yine yapmam. Bugün yeni bir seçim olsa daha iyi bir Muharrem Usta görür müyüz, evet kesin görürüz.

TAKA: Kongrede ve her zaman güçten bahsediyorsunuz. Bu güç, ekonomik güç mü?

USTA: Güç bir bütündür, sadece ekonomiye indirgenemez. Trabzonspor çok daha güçlü olursa sorunlar azalır. Güçlü bir Trabzonspor’un hakkı daha az yenir. Taraftarı büyür. Güç arttıkça başarı artar.

TAKA: Seçimden sonra kırgınlık…

USTA: Bütün adayların her biri benim kazanacağıma inanıyordu ben ve kamuoyu da dahil böyle bir hava vardı. Böyle olunca işin doğası gereği herkes bana vurmaya çalıştı. Bunu seviyesizce yapanlar oldu. Seçimden önce diğer adaylarla olan ilişkim nasılsa seçimden sonra da öyle. Adayların 220 DELEGE “YETER” DİYENE KADAR YOKUMhiçbirisiyle yakın tanışmıyorum. İbrahim Hacıosmanoğlu ile seçimden sonra bir iftarda karşılaştık. Güzel, dostane bir ortamda gayet kibar bir şekilde muhabbet ettik, güldük, eğlendik. Orada kendisine, Trabzonspor’a kim başkan olursa olsun o değeri yıpratacak bir şey yapmayacağımı söyledim. Doğru şeyler yapıldığı sürece yapılanları her yerde söylemeye çalışırım. Trabzonspor’u birileri iyi yerlere taşıdıkça bizim ona destek olmaktan başka verebileceğimiz bir şey olamaz. Trabzonspor makamı önemlidir ama asıl önemli olan Trabzonspor’dur. Trabzonspor’un yeterince derdi var zaten bizler de Trabzonspor’u yıpratacak şeylerin üzerinden gitmemeliyiz. Yönetimin doğal ömrü ne kadarsa hiç kimse benden bu ömrü yıpratacak bir şey beklemesin. Delege bir gün İbrahim Bey’e yeter diyecektir. Onlar ‘yeter’ diyene kadar beklerim. Trabzonspor için bir yolculuğa çıktım, geri dönüşüm olmaz. Vakti zamanını ben tayin ederim. Ne olursa olsun seçim olsun diyenlerin dolduruşuna gelmem. Kim başkan olursa olsun o makamda ömrünün uzun olması için ne kadar destek verilmesi gerekiyorsa gereken desteği de veririm.

“Hacıosmanoğlu Bu Dönemin Başkanıdır”

TAKA: Siz gelseydiniz beklentiler daha farklı şekilde değişebilirdi de!

USTA: Bana tanınan tolerans ile sayın Hacıosmanoğlu’na tanınan tolerans farklı olacaktı. Ona benden daha çok tolerans gösterecekti Trabzonspor camiası ve gösteriyor da zaten. Ben başkan olsaydım beklentiler çok daha büyük olacaktı ve bu kadar kısa süre içinde bu beklentileri oluşturmak kolay olmazdı. Daha çok yıpranırdım. Delege o kongrede doğru karar verdi. Bu dönemim başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’dur. Onun için bireysel olarak kazandığımı düşünüyorum.

TAKA: Yönetimi güçlü görüyor musunuz?

USTA: Trabzonspor başarılı ise güçlü olduğunun göstergesidir. Trabzonspor gibi bir marka istenilen güçte midir bunu tartışmamız lazım? İstenilen güçte değildir. İstenilen güce ulaşması için yıllara ve istikrara ihtiyacı var. Avrupa’daki başarısını asla göz ardı edemeyiz ama lig için aynı şeyleri söyleyemeyiz. Bugünkü yönetimle başarılarına iki, üç, dört yıl devam ederse sonraki süreçlerde gerçekten çok güçlü bir Trabzonspor’dan bahsedebiliriz.

TAKA: Başkan ve yönetimin çalışmalarını beğenenler de var beğenmeyenler de! Siz kaybetseniz de görev süresine vurgu yapıyorsunuz. Yıpratmamak gerektiğini ifade ediyorsunuz. Peki tam tersi muhalif baksanız neler söylersiniz?

USTA: Elinde iyi imkanlar varken gereken yapılmazsa o zaman muhalefet olurum. Trabzonspor’un gelirler toplamının yüzde 85′i naklen yayın ve İddaa’dan geliyor. Böyle bir takıma 60 milyon yetmiyor, bunun dışında Trabzonspor’a 120 milyon lira daha lazım. Toplam gelirlerin haricinde kalan para için Trabzonspor yöneticileri kendileri kaynak yaratıyor. Bende gelsem bir başkası da gelse bunu yapmak zorunda. Taraftar oynanan oyundan mutsuz ama Avrupa’da başarılı takımı yerin dibine geçirmenin bir anlamı yok! Malzeme bu kadar ve bu malzeme ile yapılabileceklerin en iyisinin yapılıyor. Bir daha Trabzonspor’a başkan adayı olacaksam doğru zamanda aday olurum.

TAKA: ‘Dünya kulübü Trabzonspor’ diyoruz. Bunun pek çok kıstası vardır? Sizce..

USTA: Dünya kulübü tanımlaması çok doğru olmaz. Türkiye’de dört büyükten biridir ve bu 4 kulüp arasında en zayıf halkadır. Bunu büyütmek, güçlendirmek lazım. Trabzonspor büyük kulüpse en azından 3-4 yılda bir şampiyon olmak zorunda. Büyük kulüp olmak bir şekilde şampiyon olmayı gerektirir. Büyüklüğü tarif ettiğimizde bunu şampiyonlar ligine gitmekle ölçmemiz gerekir. 2010-11 yılındaki şampiyonluğumuz her ne kadar resmiyette onaylanmış olmasa da bu takım şampiyondur ve bu yüzden o günkü yönetimi ve teknik kadroyu tebrik etmek lazım. O şampiyonlukta emeği geçen herkese hepimizin bir teşekkür borcu var. Şike olmasa, Trabzonspor resmen şampiyon olsaydı bugün başka bir şey konuşuyor olacaktık. 2011′den 2014′e 3 yıl var biz o sezona kadar bir kez daha şampiyon olursak biz büyük olmaya devam ediyoruz demektir. 2010-11 sezonundaki şampiyonluğumuz, belki iki yüz elli yıl sonra, Trabzonspor tarihindeki en önemli şampiyonluk olacaktır. Bugün olmayabilir, yarın olmayabilir ama ileride mutlaka olacaktır. Sadri Şener, ekibi, Şenol Güneş ve şampiyonlukta emeği geçen herkes Trabzonspor tarihine geçti. Gerekli makamlar da şampiyonluğumuzu tescilledi.

TAKA: Derin Trabzonspor var mıdır? Hiç temasınız oldu mu?

USTA: Her organizasyonun derini vardır. Medical Park oluşumunun da derini vardır. Herhangi bir oluşumun da en eskileri derindir. Bunlar bir örgüt değildir, kim oldukları kitaplarda yazmaz Trabzonspor’un menfaatleri gereği bir araya gelen düşünce topluluklarıdır. Trabzonspor camiasında mazisi olanların Trabzonspor’u ellerinde tutma ve sahiplenme isteklerini anormal bulmam.

TAKA: Gelecekte kulüpleri gönüllülerle yönetmeyecek, sahipler olacak. Türkiye için erken mi ve böyle bir modele nasıl bakıyorsunuz?

USTA: Bu dediğiniz için vakit erken Sorumluluğun belli düzeyde, harcamaların sınırsıza yakın olduğu sistem, yanlış sistemdir. Sorumluluk ile yetki at başı gider; bunlar dengeli değilse hüsran olur. Kulüplere bakın, yönetimlerin yetkisi sınırsız ama sorumlulukları sınırlı.

TAKA: Trabzonspor camiasında birbirinin kuyusunu kazmaya çalışanlar olduğunu söyleyebilir miyiz?

USTA: Trabzonspor kulübü, birbirini sahiplenme ölçüsünde büyür. Şehrimizde olağanüstü sağduyu gösteren kaliteli insanlar var. Bir uca bunları koyarsak onlar kadar ters uçta olan da var. Günde 5 320 DELEGE “YETER” DİYENE KADAR YOKUMdefa dönen, kuyu kazmaktan bıkmayan, kazdığı kuyuya bazen kendisi düşen, Trabzonspor menfaatlerini gözetmeden sadece kendi menfaatleri uğruna orada olan insanlar da var. Uzayan kol bizim olsun diyenler de var ama şu uzayan kol benim değil bu yüzden kaybolsun gitsin diyenler de azımsanacak kadar az değil! İstanbul’da yaşayan Trabzonlular ile memlekettekiler arasında iletişim kopukluğu var. Pozisyonu ve konumu daha iyi olan, İstanbul kanadında olanlar bu durumda daha suçlu olan taraftır. İstanbul’dan dünyayı okumak ile Trabzon’dan dünyayı okumak arasında çok farklar var. Trabzon’un İstanbul’da olan kanadına çok daha fazla görev ve sorumluluk düşer. Aynı şekilde bu sorumluluğu yerine getirmek de. Bana, ‘Bizim kafamızda olan Muharrem Usta ile sen çok farklısın diyenler’ oldu. ‘Seni burnu havada, para saçan hava basan biri zannediyorduk’ diye bilenler var. Eğer böyleyse bizim Trabzonspor’u anlamaya daha çok ihtiyacımız var.

İyi Ki Seçilmedim! Neden?

TAKA: Efsanelere, eski oyunculara bakışınız nasıl?

USTA: Bir kulübün değerine bugün sahip olduğu imkanlar üzerinden bakarsak büyük bir yanlış yapmış oluruz. Trabzonspor’un en büyük değeri markasıdır. Trabzonspor’un geçmişte almış olduğu başarıların, Trabzonspor’u efsaneleştiren o günkü yürekler olaya duygusal bakmakta haklıdır. Ancak yeterli değildir. Geçmişte Trabzonspor’a değer katanlar aynı şekilde bugün de değer katabilirler. Güçlü olabilmek budur; o yüzden bunları da bir yerlerde tutabilmek lazım. Efsaneleri mutlu edebilmek adına bir şeylerin yapılması lazım. Avrupa’da büyük kulüpler geçmişte formalarını terleten oyuncularına statlarında özel yerler temin ediyor. Onlara bugün önemli maçlarında davetiye yollayıp aralarında olmasını istiyor. Bu durum bile onları mutlu etme çabası içerisinde olduklarının göstergesidir. Trabzonspor için önemli işler yapıldığında geçmişte o kulüpte forma terletmiş insanların da orda olmasını sağlamak lazım. Bunların hepsi önemli şeylerdir göz ardı edilmemesi gerekir. Benim demek istediğim, oyuncuya, kulüp başkanına, sponsora, yöneticilere, eski futbolculara, hizmetlilere o kulüp içerisinde çalışmış ve iz bırakmış herkese değer vereceksin ki markanın değeri artacak. Trabzonspor’a başkan adayı olduğum dönemde bugünkü kadar geniş perspektifte bakamıyordum olaylara şimdi daha geniş bakıyorum. O yüzden diyorum seçilmememin iyi olduğunu düşünüyorum. Bir gün başkanlık koltuğuna oturduğumda bunların hepsini yerli yerine oturtabilecek deneyime sahip oluyorum. O arkadaşların dediklerine bakıyorum istekleri sınırsızsa onları kimse karşılayamaz. İsteklerinin de sınırsız olmasını beklemiyorum. Onlar da kendilerine değer verilmesini ve bir yerde bir şekilde bulunmak istemekte haklılar. 120 milyon bütçesi olan bir kulübün bunlara sahip çıkmaması da çok kabul edilebilir bir şey değildir. Geçmişte değer yaratanları bugün görmemezlikten gelmek kabul edilebilir değil.

TAKA: Yönetim yapsanız, yönetimi çok ünlü iş adamları ile paylaşır mısınız?

USTA: Güçlü olan her insanın Trabzonspor yönetiminde olması Trabzonspor’a faydalı olur. Yönetim kurulduğunda orada bir hiyerarşi vardır. Yönetimdekiler başkan gibi davranmaya kalkar başkanı ezip geçmeye kalkar ve bir başka güç olmaya kalkarlarsa bunun gücün zararını görürsünüz. Belli bir düzen içerisinde olmasıyla başkanlık makamının önemini herkesin kavradığı bir yerde Ali Ağaoğlu da dahil olmak üzere güçlü insanların sayısı ne kadar çok olursa o yönetim o kadar güçlü olur ve Trabzonspor’a o kadar katkı sağlanır. Trabzonspor’u sadece Trabzonluların yönetmediği günü gördüğümüzde büyük kulüp statüsünde olacağımızı düşünüyorum. Dünya sıralamasında önemli bir yerde olan Türkiye’yi temsil eden bir takımın kozmopolit bir yapıya sahip olması lazım. 3 yıl üst üste başarılı bir istikrar çizen bir Trabzonspor bu süreden sonra dünyadaki en önemli 30 kulüp arasında olacaktır.

TAKA: Başkanlığa aday olduktan sonra ve olmadan önce şartlar değişti mi? Şimdi Trabzon’a gittiğinizde ne oluyor o zaman ne oluyordu?

USTA: Adaylığımdan önce beni Trabzon’da kimse tanımıyordu; çok rahat dolaşıyordum. Şimdi ise hiç öyle olmuyor. Bu durumun hem iyi hem de kötü yanı var. Bu tarz durumlarla karşılaştığımız zaman sorumluluğumuzun daha da arttığını düşünüyorum. Bazı insanlar fazla tanınmaktan hoşlanmayabilir. Medical Park gibi markayı Türkiye’ye ve dünyaya tanıtan bir adam kendisini tanıtamaz mıydı? Elbette tanıtabilirdi ancak ben bundan haz alan bir adam değilim. Ben İstanbul’da da çok fazla tanınan biri değildim. Trabzonspor sayesinde çok tanınmaya başladım. Kendi sektörümde tanınıyordum ancak şimdi çok daha fazla kesimlerde tanındım bu da Trabzonspor sayesinde oldu. Trabzonspor’un bu denli büyük bir güç olmasının sebebi olan eskilere teşekkürün büyük bir borç olduğunu belirtmek gerekir.

TAKA: Biraz da şehri konuşalım. Trabzon’a gittiğinizde ilk ne yapardınız?

USTA: İlk anne ve babamın yanına giderim. Et ve balık düşkünlüğüm var. Saatlik balık tadını anlayan biriyim. O yüzden ilk ailemin yanı, arkasından kesinlikle balık gelir. Vaktim varsa yaylar ve tepelere çıkarım.

“Siyasetle Trabzonspor’un T’sini Konuşmadık”

TAKA: Sizi Trabzon’a siyaset mi yolladı?

USTA: Vallahi billahi öyle bir durum olmadı. 2 yıldır bu konuya olan merakıma şahit olan insanlar var. Sen kaşınmazsan seni kimse kaşımaz diye bir söz var. Yani Muharrem Usta kendisi ortaya çıkmadıkça onu kimse ortaya atmaz. Hiçbir başkan adayının da böyle olduğuna inanmıyorum. Trabzon’da beni siyaseten bir kulvara oturtturdukları için seçilseydim siyaset gönderdi ve seçildi olacaktı ki altını çize çize tekrar söylüyorum böyle bir şey yok ve olmamıştır.

TAKA: Seçilseydiniz siyaset kurumu ile ilişkiniz nasıl olurdu?

USTA: Türkiye’de iş yapan derneğinden, kulübüne, özel sektöründen eğitim sektörüne kadar her kesimin yolu siyaset ile mutlaka kesişir. Burada önemli olan siyaset ile olan ilişkinizin tonajıdır; yönüdür, boyutudur. Böyle bakıldığında mutlaka benim de siyaset ile ilişkim olacaktı. Sosyal demokrat Metin Atasoy seçilseydi siyaset ile ilişkisi olmayacak mıydı? Olacaktı, mecburen! O zaman Trabzon’da stadın temel atma töreninde siyaset olmayacak mıydı? Benim de olurdu ancak, sayın başkan İbrahim Hacıosmanoğlu gibi değil, başka türlü olurdu. Yine bugüne benzer şeyler konuşulurdu.

Medical Park Trabzonspor Hakkında Bilinmeyenler!

Bir grup arkadaşla oraya sponsorluk yapıyoruz. Benim kendi arkadaşlarım ile oraya önemli bir katkımız var. Orayı devralan yönetim yaklaşık 3 milyon borç ile orayı devraldı. 3 milyon ile birlikte bu 416 DELEGE “YETER” DİYENE KADAR YOKUMseneki toplam bütçesi 12 milyon TL bu rakamın 2 milyon TL’si federasyondan geliyor. 2 milyon TL’sini de başkan karşılıyor, 2 milyon da oradan buradan bulunuyor. Yani 6 milyon TL’si bir şekilde karşılanıyor geriye kalan tutar ise Medical Park, ben ve arkadaşlarım tarafından karşılanıyor. Biz orada sponsoruz aslında bir grup arkadaşla birlikte sponsor konumundayız . Beklentimiz ise, Trabzonspor’un ligde küme düşmeyen kalıcı bir takım olması. Çok geç kurulan bir takım, elimizde oyuncularımız yok ve sıkıntılarla baş başayız. Takımın gardlarının hepsi sakat. Yerli gard yok, yabancı gard bulmak da bu dönemde çok zor. Takımın içine bakıldığında aslında ligde iyi yerde olabilecek bir takım ama ilk devreyi iyi bir yerde kapatabileceklerini düşünmüyorum. Sezon başında bu için ligde kalabileceklerini söylediler. Orada çok ciddi bir alt yapı kuruluyor. Orada işin başına Uefa lisanslı bir eğitimci getirdiler. Gençler de müthiş bir yapı kurdular çok iyi maçlar çıkarıyorlar. Gelecek yıl gençlerden bir iki kişi takıma gelmiş olacak. Şehirde ciddi bir yapılaşma olmaya başladı. Nasıl ki bu yıl biz Trabzonspor futbol takımından beklediğimiz şeyler sınırlı ise basketbol takımımızdan da bu yıl tek beklentimiz ligde kalmasıdır. Basketbol takımı lige çıktığında ben destek verdim. İkinci yıl çekildim kötüye gittiler. Basketbol takımı sponsor bulamamaktan yana sıkıntılar çekiyor. Benim çekildiğim yıl basketbol takımımız ligde kalamadı.Basketbolda sponsorunuz yoksa yürümeniz çok zordur. Şimdi desteğimiz tekrar veriyoruz. Trabzonspor’un bu yıl ligde kalması lazım. Gelecek sene de devam ederek o takımın bir albenisi olması lazım ve sadece bize bağımlı olmaması lazım. Onun doğal olarak sponsorlarının ve reklam verenlerinin olması lazım. Bunlar bir süreçtir. Onların önünde 5 yıllık bir süreç var. Basketbol kulübünün ligde ilk 4′ü zorlayan bir takım haline geldiği anda Trabzon’da şehrin en önemli şeyi olan futboldan sonra basketbol takımı da var denilecek. Bizim oraya vermiş olduğumuz desteği kamçılayanlar oluyor bizi de tahrik etmeye çalışıyorlar. Ancak bizim düşüncemiz Trabzon’da futbol var basketbol’da olsun yönünde. Hayri Gür salonunu basketbol takımı kullanmaya başladı. Basketbol takımı olmasaydı Hayri Gür çürürdü. Hayri Gür tesisi işlevselliğini yeni yerine getirmeye başladı orası basketbol takımı ile kullanılmaya başlandı. Bu çok önemli bir şey.

Stad, Medeniyettir!

“Trabzon’da seçim döneminde en çok konuştuğum konu stattı. Herkes benim kafayı statla bozduğumu sandı. Stat medeniyettir, sponsordur, taraftarın kendini bulduğu yerdir. Stadınız iyi ve modernse çok farklı profilde olan insanları orada görmeye başlarsınız. Büyük kulüplerin stadyumları gösterişli, modern, sunduğu hizmetler bakımından kalitesi yüksek olmalıdır. Oraya gidildiğinde gidenlerin havasını değiştirecek farklılıkların olması gerekir. Fenerbahçe ve Galatasaray kulüplerinin statları ile Trabzonspor’un stadını karşılaştırdığımızda arada 20 yıllık bir farkın olduğunu söyleyebiliriz. Bu durumun sorumlusu bizleriz.”

“İz Bırakmaktan Bahsediyorum”

TAKA: Sizin gibi başarılı bir iş adamı böyle bir risk alıp daha çok yıpranabilirdi; markalarınız zarar görebilirdi. Bunları hesap ettiniz mi?

USTA: Aday olduğumda şirketteki ortaklarımın hepsi kazanmamam için dua ettiler. Bugün de hala aynı şeyleri söylüyorlar ve tavsiyelerde bulunuyorlar. ‘Trabzonspor’a istediğin kadar destek ver ama bu işe bir daha bulaşma’ diyorlar. Bizim gibi insanların bu işlere bulaşması bize zarar verir. Bizim gibiler bulaşmayacaksa, bu işlere kim bulaşacak peki? Suyunu içtiğim, toprağında yürüdüğüm, çocukluğumun her şeyimin orada geçtiği bir şehrin takımında iz bırakmaktan bahsediyorum. Bunlar da iş adamlığı kadar önemli şeylerdir!

“Yönetimin doğal ömrü ne kadarsa hiç kimse benden bu ömrü yıpratacak bir şey beklemesin. Delege bir gün İbrahim Bey’e yeter diyecektir. Onlar ‘yeter’ diyene kadar beklerim. Trabzonspor için bir yolculuğa çıktım, geri dönüşüm olmaz. Vakti zamanını ben tayin ederim. Ne olursa olsun seçim olsun diyenlerin dolduruşuna gelmem. Kim başkan olursa olsun o makamda ömrünün uzun olması için ne kadar destek verilmesi gerekiyorsa gereken desteği de veririm.”

Samet GÜVEN
13.03.2014, 14:45
Alternatifler arasinda en iyi aday gibi duruyor

Alternatifler arasında mı? Alternatifler kim ?

Anıl C
13.03.2014, 14:49
Yarın bir seçim olsa ve Hacıosmanoğlu ile Usta yarışsa kim kazanır?
hadi Usta kazandı diyelim.
Şayet 3. bir aday kim girmeli ki Ustayı seçimde zorlasın?
Böyle bir isim var mı?
Kulaçoğlu ve Atasoy'un olası seçimlerde şansları tekrar olur mu?
bu sorulara cevap vermek lazım...

Şenol Altunsoy
13.03.2014, 15:42
Yarın bir seçim olsa ve Hacıosmanoğlu ile Usta yarışsa kim kazanır?
hadi Usta kazandı diyelim.
Şayet 3. bir aday kim girmeli ki Ustayı seçimde zorlasın?
Böyle bir isim var mı?
Kulaçoğlu ve Atasoy'un olası seçimlerde şansları tekrar olur mu?
bu sorulara cevap vermek lazım...

Kulaçoğlu aday olmayacağını söyledi defalarca.Eğer eskiler aday çıkarırsa Atasoy'da aday olmaz.

Yiğit Gayretli
13.03.2014, 15:56
Kulaçoğlu aday olmayacağını söyledi defalarca.Eğer eskiler aday çıkarırsa Atasoy'da aday olmaz.

Özellikle Kulaçoğlu'nun, tavrını ve kararını yanlış buluyorum abi.

gabriel omar
13.03.2014, 16:24
Bu kulübün ,şirket yönetmekten anlayan,ekonomik proje üretmeyi bilen bir başkana su gibi ihtiyacı var.Takım ekonomik olarak bombok durumdayken,18.yy romantizmiyle karar vermek mantıklı değil.

Evet,adalet için sonuna kadar mücadele edeceğiz ama ekonomi olarak küçülüp,maliye altımızdan donumuzu aldığı zaman ,sesimizi duyuramayız.İlk seçimde de aynı hataya düştük,geldiğimiz nokta ortada.Artık biraz gerçekçi davranalım.

Ibrahim Gaygusuz
13.03.2014, 16:29
Teknik adam secimini dogru yapan basarili olur :)

GÖLONSA
13.03.2014, 16:46
Muharrem Usta'nın başkanlığına karşı oluş gerekçelerim hala geçerliliklerini koruyor.

Muharrem Usta'nın bu takımı 10 kere şampiyon yapacağını biliyor olsaydım bile yine de ona karşı olurdum.

Trabzonspor'luyum diyen adam ilk önce 2010-11 sezonu hakkında net olacak.O sezona takılıp kalmayın diyen hiç kimse benim için iyi niyetli değildir.

O sezonki hakkımızı alamayacaksak bu kulübü kapatalım daha iyi.Ben yeni şampiyonluklar istemiyorum.Ben 2010-11 şampiyonluğumun tanınmasını istiyorum.

Eğer o sezonki haklarımız tanınırsa zaten yeni şampiyonluklarda kendiliğinden,yani böyle yapay destekler olmadan da gelir.

okg_53
13.03.2014, 18:31
Hah böyle,

Gel bize başkan ol diye yalvarın da. Başkan olunca, haltları yemeye başlayınca, beni zorla taraftar istedi diye bahanesi olsun.

Hekimoğlu
13.03.2014, 19:03
Başlığı anlayamadım ikna edersen ne olacak darbe mi yapacak Usta ? Böyle isimler üzerinden başlık açılmasını doğru bulmuyorum Trabzonspor'u küçük gören bir anlayıştır bu gel bize başkan ol denmez projesiyle hedefleriyle insanlar aday olur kaldı ki basketbol şubesinde yaptıkları işler hiç de planlı programlı değildi aynı hataları tekrarlayıp durdular.

Erman Aydın
13.03.2014, 19:16
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10200290037648370&id=394201680635484&refsrc=http%3A%2F%2Ft.co%2FiYqSePs6JD&_rdr

bkandil
13.03.2014, 21:38
Başlık ne demek istiyor?
Muharrem Usta nın olağanüstü genel kurul yapma yetkisi mi var?
Yoksa olağanüstü genel kurul olursa aday olmak için nazlanıyor, biz de aday ol diye kapısına mı gideceğiz?

sem61
13.03.2014, 21:54
biraz basketbol takımı ile ilgilenen arkadaşlarınızdan muharrem usta'nın kurduğu ekip hakkında bilgi edinin , sorun ki sonradan süpriz olmasın .

cakalkerem
13.03.2014, 21:55
parasına evet yöneticiliğine kukla olacaksa hayır

Hamdi Karamahmutoğlu
14.03.2014, 10:13
Şu an, homurdanmayan, doğruya doğru yanlışa yanlış diyen bir çizgisi var.
Amma ve lakin şike ve çalınan 7. şampiyonluğumuz konusunda azimli bir mücadele vereceğini düşünmüyorum.
Evet iyi bir kadro kurabilir, şampiyonluk sonrası yaşadığımız kötü sezonları unutabiliriz, başarı gelebilir onunla.
Ben başkan olmasını istiyorum.
Neden derseniz.
Kişisel kanaatim, Trabzonspor Başkanının kendi mücadelesi bu noktadan sonra kupanın bize gelmesine doğrudan etki etmeyecektir.
Yani Sadri Şener, İHO ya da Muharrem Usta mahşerin üç atlısı gibi bir olup şikeyle savaşsalar bile TFF ve Siyasi Partilerin, İktidar'ın ümüğünü sıkıp kupamızı alamazlar.
Olay malesef Uefa ve Fifa'nın insafına kalmış durumda.
Onlar direkt olarak, Olymp. Volou olayında olduğu gibi doğrudan ligimize müdahale etmeli ki pis çarklar bozulsun, hak eden hakettiğini alsın.
Ama andım olsun, hayatımın son gününe kadar Trabzonsporumuzun 2010-2011 sezonu şampiyonu olduğunu ve fenerbahçe'nin 2010-2011 sezonunda şike ve teşvik yaptığını dosta düşmana anlatacağım. Bu benim son nefesime kadar vereceğim bir Trabzonspor taraftarı olarak kişisel savaşım.

Jackal Wile
14.03.2014, 11:01
bu demek oluyorki hacının parası olsa sesinizi çıkartmayacaksınız. Hacı hepimizi kandırdı usta ise ayan bayan ben buyum diyerek geldi sonuçta biz ustayı istemedik ama ikiside aynı suyun başında birinin parası daha fazla diye onu seçmenin trabzonspora bir faydası olacağını sanmıyorum

canna52
14.03.2014, 14:43
türkiye içinde şike olayında hiçbirşey kazanamayız.

hakkımızı gasp ettiler ve utanmaları yok. bu kadar basit.

96 dan sonra 10 yıl toparlanamamıştık. taraftarımızın bu şike muhabbetinden anlaşılıyor ki bi 10 sene de bu şekilde gidecek.

Jackal Wile
14.03.2014, 14:54
türkiye içinde şike olayında hiçbirşey kazanamayız.

hakkımızı gasp ettiler ve utanmaları yok. bu kadar basit.

96 dan sonra 10 yıl toparlanamamıştık. taraftarımızın bu şike muhabbetinden anlaşılıyor ki bi 10 sene de bu şekilde gidecek.

tam tersine bu seçimde trabzonda oyları ciddi oranda düşerse akp nin bir şekilde trabzonspora sponsor desteği vs olur para akıtılıp en geç 2 sene içinde şampiyon olacağımızı düşünüyorum

exelans_25
14.03.2014, 15:37
ya uc yildir surunuyoruz resmen rezil kadrolarla tamam sikeyle mücadele edelim ama saglam kadro kuracak adama ihtiyaç var bu kisi de muharrem usta

zafercalikoglu
14.03.2014, 23:00
Hah böyle,

Gel bize başkan ol diye yalvarın da. Başkan olunca, haltları yemeye başlayınca, beni zorla taraftar istedi diye bahanesi olsun.

başganluğa adam bulamyruk,ne biçim iş da ,

Samet Yildirim
14.03.2014, 23:03
Muharrem Usta son secimde net en iyi adaydi...

Muharrem Usta ve Ibrahim Haciosmanoglu bir yarisa girip Hacinin galip cikacagi tek ülke Türkiye olur oda oldu zaten.

Su an sag sola bakiyorum...Profil olarak en iyisi net Muharrem Usta, basarili olur mu ? Onu allah disinda kimse kesin bilemez.

hele hele su anki durumda Takim sahada güclü olmali ve sike sürecini de saha disinda devam ettirebilmeliyiz...Bunun icin de iki yolu gecmeliyiz..Takim basarisiz olup saha disindaki sike süreci saglikli yönetemezsiniz...

Bu iki agir yükü tasiyabilecek bir Baskan lazim...

Su an en iyi Muharrem Usta görünüyor...

dağlıca61
14.03.2014, 23:15
Muharrem USTA hiç değilse geçen yıl yaşanan kongre sürecinde hangi noktada duruyorsa bugünde aynı noktada ayrıca hizipçilik veya fırsatçılık peşinde değil, önce her alanda yarışan bir Trabzonspor, güçlü bir Trabzonspor diyor ayrıca İbrahim USTA Olağanüstü kongre yapılmasına neden ikna edilsin ki, ikna edilmesi gereken mevcut başkan ikna olmuyorsa da 1384 delegenin noterden göndereceği ihtarname ile olağan üstü genel kurul kararı aldırılır hem de bu demokratik bir darbe ile olur ki böyle bir durumunda Türkiye'de ilk olacağını sanıyorum.

F. Yıldırım
14.03.2014, 23:16
BMN şu delege işine bi el atmalı artık.

Adem Akyüz'
14.03.2014, 23:21
BMN şu delege işine bi el atmalı artık.

Bence de..

Bülent AKBULUT61
14.03.2014, 23:22
şike olayını taraftarın gücü yeter amaç takımı ileriye taşımak onun için en büyük aday Muharrem Usta'dır

Nazim Can
14.03.2014, 23:31
Sahada gücsüz ruhsuz bir takim ve teknik ekiple mi hakkimiz olan kupanin pesine mi daha kolay düsebiliriz, yoksa simdiki gibi gücsüz zayif, ezik bir takim ile mi???? Biz ezelden beri masa basinda her zaman kaybeden bir klübüz, bu bundan kelli de böyle olacaktir, Önceligimiz sahada rakipleri ezen, parcalayan bir takim kurmak olmali, sonra tribünlerimizi profesyonel anlamda hizaya sokmaliyiz, zaten bu hükümet ve bu tff gütmedikden sonra Fifa&Uefa bizim takimi satin alsa ne o kupa gelir nede sikeciler hak ettikleri cezayi alirlar ben önce güclü bir takim kuracak sahada en az 2010-2011 sezonundaki gibi kaliteli futbolculari alabilecek bir baskan isterim.

dağlıca61
14.03.2014, 23:40
Muharrem Usta, “Delege mevcut yönetime yeter diyene kadar olmam'' diyor. Açık ve net anlamı şu, hizipçi ve fırsat kollayan olmayacağım.

Mert'
14.03.2014, 23:49
Bu taraftarı anlamıyorum Usta da istenmiyor hiç adı duyulmamış biri gelsin bu rezil kadro devam etsin o zaman 2 maç sonra onu da istifaya davet ederiz.

Usta yatırım yapacak kadro kuracak tek aday görünüyor.

Yaşar
15.03.2014, 01:10
Şike duruşu diyorsanız mevcut durumdan daha kötü olacağını düşünmüyorum.
En azından adam gibi bir takım izleriz.
Öze dönüş hikayelerinin bir işe yaramayacağını anlamış olmamız gerekiyor.
Eğer, hem şike meselesinde dimdik duracak, hem de adam gibi bir takım kuracak bir adayımız varsa gelsin, destekleyeyim.
Mevcut durumda benim adayım da artık Muharrem Usta'dır.

My
15.03.2014, 01:29
Usta'nın tek sorunu şike davamızda bizleri profesyonelce(!) kandıracak olmasından endişe etmemiz. Ben hala bu konuda endişeliyim.

Şurası çok net çok açık ki şike mücadelemizde bize iktidar sahipleriyle ters düşmekten korkmayacak başkan ve yöneticiler lazım.

sifuni
15.03.2014, 03:00
Muharrem Usta'ya şike konusunda bizi satacağı suçlaması yapılıyor gerekçe olarak seçim sürecinde şikeyi değil mali yapıyı konuşması. Seçim kampanyasını sadece kupa gelecek şeklinde yapan İHO satmadı mı bizi ayrıca mali yapıyı düzeltemeyip Gökdenize dilenir hale getirmedi mi ? Bunu yaptı diye şike süreci bitti mi ? Bence şike sürecine taraftarlarımız sahip çıktıktan sonra hiçbir şey olmaz. Bize vizyon sahibi işbilen bir yönetim lazım ve bu tarife en uygun isim Muharrem Usta.

Anıl C
15.03.2014, 03:12
Muharrem usta aslinda özeleştiri yapiyor. Oyunu kuralina gorw oynamadim diyor. Ilk defa secime katildim. Kulubun kupa mucadelesi disinda basariya da ihtiyaci oldugunu soyledim diyor. Ancak delegeler kupa da kupa diyen haciosmanoglu'nun yalanlarina kandilar diyor.

Anıl C
15.03.2014, 03:26
Başlık ne demek istiyor?
Muharrem Usta nın olağanüstü genel kurul yapma yetkisi mi var?
Yoksa olağanüstü genel kurul olursa aday olmak için nazlanıyor, biz de aday ol diye kapısına mı gideceğiz?

Hayir yetkisi yok tabiki. Ancak 1400 kisi imza verirse her birinin 150 tl masrafi var. Bu da eder 200 bin lira para. Sayet 1400 kisi imzaya ikna olursa usta maddi kismini cebinden karsilar.
Neyin nazini yapicak.

Anıl C
15.03.2014, 11:31
Muharrem Usta @UstaMuharrem

ANLAŞILIYOR Kİ,
6 maç ceza ile ligi kapattık..
şike krizinde taraftarı anlayabiliyorum.
AMA,
bir süreç ancak bu kadar KÖTÜ YÖNETİLEBİLİRDİ.

Anıl C
15.03.2014, 11:33
Muharrem Usta @UstaMuharrem
hem haklı olacaksınız,
HEM DE
gelen vuracak,
giden vuracak.
VE,
krizi iyi yönetenemenin bedelini
NE YAZIK Kİ TARAFTAR ÖDEYECEK..
REVA MI?

salihismet
15.03.2014, 12:05
Usta'nın tek sorunu şike davamızda bizleri profesyonelce(!) kandıracak olmasından endişe etmemiz. Ben hala bu konuda endişeliyim.

Şurası çok net çok açık ki şike mücadelemizde bize iktidar sahipleriyle ters düşmekten korkmayacak başkan ve yöneticiler lazım.

Bu is artik baskanin veya taraftarin mücadele vermesinide asti, yargiyi tanimayan, yargiya güvenmeyen bir
iktidar var, diger tarafta oy hesaplari yapan muhalefet var, bu durumda disaridan yani uefa veya fifanin
basgilarinin disinda hicbir sekilde o kupayi trabzona vermezler. susup oturalim mi diyecek olanlar
cikacakdir mutlaka, onalrin sunu bilmesi lazim; sorun kupa sorunu degil, demokrasi anlayisini sirf kendi
cikarlariyla SINIRLI gören bir yönetimin olmasindan kaynaklaniyor. Ne kadar mücadele verirsen ver
yürümekle yollar asinmaz zihniyeti maalesef hala devam ediyor.

Bu sike mücadelesini Trabzonspora zarar vermeden sürdürmenin yollarini aramak lazim, yada Trabzonsporuda
bu ugurda süründürüp siradanlastiracaksin. Su ana kadar bu sike konusunda Trabzonspor her türlü zarari gördü
ve bu gidisle görmeyede devam edecek. sunuda söylemek istiyorum malesefki bizim taraftarimiz cok fazla
doldurusa gelip takima zarar veriyor, artik bundan vazgecilmelidir, Trabzonsporu cok sevdiklerini biliyorum, fakat
severkende o takimi kimsenin bogmaya hakki yok.

Anıl C
18.03.2014, 23:24
Başgaan nerdesin :)

muratt
18.03.2014, 23:42
Yıldırım Demirören başkan olsun. Bundan daha kötü olmaz herhalde.

dağlıca61
18.03.2014, 23:44
Hayir yetkisi yok tabiki. Ancak 1400 kisi imza verirse her birinin 150 tl masrafi var. Bu da eder 200 bin lira para. Sayet 1400 kisi imzaya ikna olursa usta maddi kismini cebinden karsilar.
Neyin nazini yapicak.

Trabzonspor'un geleceği adına 150 TL noter masrafını vermeyen, birilerinden yardım bekleyenlerin bu takıma verebileceği hiç bir şey yoktur demek ki o delegeler her zaman başkalarının ipi ile kuyuya iniyor. başkaları tarafından ücretleri ödenerek kullanılıyorlar, Trabzonspor'un böyle bir delege yapısı varsa vay halimize.

Anıl C
18.03.2014, 23:47
Trabzonspor'un geleceği adına 150 TL noter masrafını vermeyen, birilerinden yardım bekleyenlerin bu takıma verebileceği hiç bir şey yoktur demek ki o delegeler her zaman başkalarının ipi ile kuyuya iniyor. başkaları tarafından ücretleri ödenerek kullanılıyorlar, Trabzonspor'un böyle bir delege yapısı varsa vay halimize.

Dostum bende boyle olmasini istemem lakin son secimlerde gorduk durumun ne kadar vahim oldugunu.
Iste 13 nolu sandik ortada. Onun adamiyla bunun adamiyla haciosmanoglunu baskan yaptilar

Koray Böyük
18.03.2014, 23:54
M.U gelmeli artik. Tek başına kalan İHO yolun sonu göründüğünü düşünüyorum. Şike konusunda belki iHO gibi konusmamazdi ama mali acidan ve yönetim aciden taviz vermezdi MU

dağlıca61
19.03.2014, 00:12
Dostum bende boyle olmasini istemem lakin son secimlerde gorduk durumun ne kadar vahim oldugunu.
Iste 13 nolu sandik ortada. Onun adamiyla bunun adamiyla haciosmanoglunu baskan yaptilar

bende bunu anlatmak istiyorum, birinin adamı olarak üye olanlar, aidatları ödenenler Trabzonspor için çaba harcamaz, birileri için çaba harcar, ben atanan değil seçen, seçerken de kendi kendine karar verecek Trabzonspor'un menfaatini ön planda tutacak delege olsun istiyorum.

Hunk
19.03.2014, 01:38
Bu kulübün ,şirket yönetmekten anlayan,ekonomik proje üretmeyi bilen bir başkana su gibi ihtiyacı var.Takım ekonomik olarak bombok durumdayken,18.yy romantizmiyle karar vermek mantıklı değil.

Evet,adalet için sonuna kadar mücadele edeceğiz ama ekonomi olarak küçülüp,maliye altımızdan donumuzu aldığı zaman ,sesimizi duyuramayız.İlk seçimde de aynı hataya düştük,geldiğimiz nokta ortada.Artık biraz gerçekçi davranalım.

Erdinc Varlibas

augustus
19.03.2014, 09:36
İş adamı ya da siyasetle ilişkisi olan kimseden Trabzonspor a fayda gelmez. Göbeği bir yerlere bağlı olan insanların hizmetleri de bir yere kadardır. Tepeden bir yerden emir geldi mi ne kadar dik duruş gösterebilirler. Sözüm sadece Muharrem Usta'ya değil, o ve onun durumunda olan herkes için geçerlidir. Bu yüzden Usta ve Hacıosmanoğlu gibi isimlerden Trabzonspor' a fayda geleceğine inanmıyorum. Trabzonspor kulübü başkanı herşeyin başında idealist bir Trabzonsporlu ve iyi bir yönetici olmalıdır. Mümkünse zengin de olmamalıdır ki kaybedecek çok şeyi olmasın. Siyasete göbeği bağlı olmamalıdır. Cesur ve namuslu olmalıdır. Tahsilli ve kültürlü biri olmalı ki kulübü her ortamda başarıyla temsil edebilsin. Son seçimlerde Hakan Kulaçoğlu' nun başkan olmasını isterdim. O değilse bile onun gibi birinin başkan olmasını isterim.

tahsinsever
19.03.2014, 15:01
bencede olağanüstü seçim yapılmalı ve m.usta başkan olmalı şuan için ondan daha iyisi görünmüyor ve seçimler için birtüzük deyiişkliği yapıp üçyılda bir mayısın soniki parazırı şeklinde düzenlenmelidir. seozn ortasında ki seçimler yeni gelen yönetime yarım kalan işler sıkıntı yaratıyor hemde bizde öncekilerin yarım kalan işleri bize soroun oluyor deyip başarısızlıklarına bahene oluyor.

amasya0561
19.03.2014, 15:23
bencede olağanüstü seçim yapılmalı ve m.usta başkan olmalı şuan için ondan daha iyisi görünmüyor ve seçimler için birtüzük deyiişkliği yapıp üçyılda bir mayısın soniki parazırı şeklinde düzenlenmelidir. seozn ortasında ki seçimler yeni gelen yönetime yarım kalan işler sıkıntı yaratıyor hemde bizde öncekilerin yarım kalan işleri bize soroun oluyor deyip başarısızlıklarına bahene oluyor.

Bende anlam verememişimdir senelerdir neden sezon ortası yapılır kongre.
lig bitimi en iyisidir. gelen bu takımı ben kurmadımda diyemez.

Faik Yılmaz
19.03.2014, 16:35
Merak ediyorum bu klübü yönetecek

1-Sayın Hacıosmanoğlu....

2-Sayın Usta.....

Bunlardan başka kimse yok mu ?

aaahmet61
19.03.2014, 19:20
Merak ediyorum bu klübü yönetecek

1-Sayın Hacıosmanoğlu....

2-Sayın Usta.....

Bunlardan başka kimse yok mu ?

bu borca , karşıdaki rakiplerin senden on kat daha iyi maddi durumu ve şampiyonluk isteği.bu durumda kaç kişi cebindeki paraya kıyar.

dağlıca61
19.03.2014, 20:27
benim başkan adayım Ahmet AĞAOĞLU var onu da küstürdüler, bir dönem aday oldu, istediği yönetimi kurma şansı verilmedi, oy kullanma hakkı olan gruplar, delege nemalanmak istedi, olmayacağını anlayınca bırakıp gitti, bir daha yolu başkan adaylığı için Trabzonspor'la çakışır mı bilemem ama bildiğim Trabzonspor sevgisinin tartışmasız olduğu.

dağlıca61
19.03.2014, 20:41
Ahmet AĞAOĞLU' nun Trabzon şehri ve taraftarı ile ilgili düşünceleri hepsinin altına da imzamı atarım, maalesef doğru şeyler anlatmış zamanında ve bugün halen aynı şeyler geçerli. http://www.ligtv.com.tr/haber/trabzonu-bush-bile-6-ay-yonetemez

Samet Yildirim
19.03.2014, 22:37
begeniriz, begenmeyiz...Basarili olur veya olmaz...

Ama gelecek Baskan Muharrem Usta olacak gibi duruyor...Baska pek yok...Bu sefer kongre oldugunda cok farkli kazanir...Rakipleri zayif en azindan su ana kadar görünenler...

gurur6134
19.03.2014, 22:48
Klup bogazina kadar siyasete batmisken bunun.ustune bide muharrem usta demek olene kadar gudulmek demektir rte tarafindan..asla asla asla .

Anıl C
20.03.2014, 00:52
Erdinc Varlibas

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/6327-8W2F1L2W.jpg

2011'den bir kare. Ts Club'ın Varlıbaş Avm'den açılışından.
Ailece Trabzonlular. Dediğine göre de herkes Trabzonsporlu imiş.
Bu seviye birinin bende başkan olmasını çok isterdim.
Lakin yaşının genç olması, Varlıbaş'ta Ceo olması ve özellikle BU (http://www.posta.com.tr/PostaKarnaval/HaberDetay/Haftada-2-3-film-izliyorum-Sean-Penn-e-hayranim.htm?ArticleID=149246) röportajda belirttiği karaktere sahip biri gelipte bu düzen içindeki Trabzonspor'a başkanlık yapmaz.
Riske atmaz kendini. Fazla gelir.

Hunk
21.03.2014, 12:30
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/6327-8W2F1L2W.jpg

2011'den bir kare. Ts Club'ın Varlıbaş Avm'den açılışından.
Ailece Trabzonlular. Dediğine göre de herkes Trabzonsporlu imiş.
Bu seviye birinin bende başkan olmasını çok isterdim.
Lakin yaşının genç olması, Varlıbaş'ta Ceo olması ve özellikle BU (http://www.posta.com.tr/PostaKarnaval/HaberDetay/Haftada-2-3-film-izliyorum-Sean-Penn-e-hayranim.htm?ArticleID=149246) röportajda belirttiği karaktere sahip biri gelipte bu düzen içindeki Trabzonspor'a başkanlık yapmaz.
Riske atmaz kendini. Fazla gelir.

Bi sehiklde ikna edilmeli

efes61
21.03.2014, 14:00
daha bir sene önce Sadri Şener defolsun, bizim gibi büyük klübe başkan adayı mı yok diye inliyordu forum. Şimdi Muharrem Usta'yı yalvar akar ikna durumundayız.

Cafer Bulur
24.03.2014, 21:10
Kurtar bizi muharrem ustam,bizi bu iho esaretinden akp yalakasindan kurtar seni 1 yil boyunca elestirmeyecegiz gel artik,gözümüz yollarda kaldi.:D:D

Bülent Bayraktar
24.03.2014, 21:16
Muarrem Usta'nın gelirse değişen birşey olmayacak siyaset anlamında sadece isim farklı olacak

f1bekir
24.03.2014, 21:18
Yeni başkandan en büyük beklentim; Akyazı Projesi-MAY tesislerinden gelecek parayı iyi kullanıp Trabzonspor'a seviye atlatacak vizyonu, yeteneği ve birikimi olan birisi ve aynı özelliklere sahip bir ekibi olmalısıdır. Önümüzdeki bu büyük fırsatı kaçırırsak çok yazık olacak.

Anıl C
02.04.2014, 23:38
Az kaldi...

muratt
03.04.2014, 00:16
Koskoca camiadan çıkmıyor mu başka bir isim ?
O değil işin sonunda Ankaragücü gibi ne olduğu belli olmayan adamlara kalmasak bari...

sifuni
03.04.2014, 01:01
Mayısta kongre var diyorlar hadi inşallah

Anıl C
08.04.2014, 15:46
Whatsapplarla bile bizi avrupaya rezil eden su yonetimi indir de gel basa muharrem baskan

hodlu
08.04.2014, 16:10
Muharrem Usta gelince ne olacak. Öncekilerden farklı ne olacak. Ben ondan da umutsuzum....

Gurpas
08.04.2014, 16:19
Muharrem Usta gelince ne olacak. Öncekilerden farklı ne olacak. Ben ondan da umutsuzum....

En azından profesyonel bir kurumsal kimlik kazanırız.

Mert'
08.04.2014, 16:24
Bu Hacıosmanoğlunun yerine kim gelirse gelsin bu kadar rezil yönetemez kulübü.

Fatih Öztürk
08.04.2014, 16:27
Usta musta hikaye arkadaş bana yedi göbekten siyasi bağı olmayan bir başkan lazım.bana Hakan Kulaçoğlu gibi derdi Trabzonspor olan adam lazım.

aaahmet61
08.04.2014, 18:01
Usta musta hikaye arkadaş bana yedi göbekten siyasi bağı olmayan bir başkan lazım.bana Hakan Kulaçoğlu gibi derdi Trabzonspor olan adam lazım.

tabii futbolcular su yakıyor.fenerli gsli si siyasetin parasına 100 göbekten bağlı.haci bu takımı bu hale getirdi hakan kulaçoğlu amötöre düşürür.

nakzo
08.04.2014, 19:42
tabii futbolcular su yakıyor.fenerli gsli si siyasetin parasına 100 göbekten bağlı.haci bu takımı bu hale getirdi hakan kulaçoğlu amötöre düşürür.

Tekrar ve tekrar ve tekrar soyluyorum .Cebinde beş kuruş parası olmayan, kupa yalanını diline dolamış kulpunu bile tutamayacak, öz evlat denen ucube zügürt tesellisi projelerle başkanlık yapmaya kalkacak kim varsa onu oy kullanmak için bile kulube sokmayın .Bu takımın bir donkişotu daha kaldıracak ne zamanı ne de takatı yoktur.

Fatih Öztürk
08.04.2014, 22:52

Sorun paraysa Haciosmanoglu geldiginden beri 80 milyonun üzerinde para soktu kulübe. Usta ne diyordu kulubun bes kurusu yok 50 milyon tl ile geliyorum bu takimi Dortmund gibi yapacam falan filan.eee Haciosmanoglu gibi salla salla vur duvara.Hakan hoca gelse senin kulübünü siyasetin kenarinda köşesinden uzak tutar.buyuk transferler yapamazsın belki ama başın dik gezersin.kimsenin karsisinda el pence durmaz her hareketine kefil olursun.biri başbakanın kuklasi digeride karsilama merasim cavusu.al birini vur ötekine.ama sende haklisin.bu camianin midesi ve cebi genis cigeri bes para etmez baskanlara ihtiyaci var.hakettigimiz gibi yani.

Sefaenes
08.04.2014, 22:53
Usta gelip Transfer yapacaksa siyaseti ne olursa olsun umurumda degil yok gelipde kadro yeterli aha aliyoruz alacaz diyecekse hic gelmesin, gelenlerin cogu Trabzonsporun parasini harciyorlar ceplerinden ne veriyorlarki birde borc yapip gidiyor durum böyle oluyorsa ozaman Senol hoca baskanlik icin piyasaya ciksin en azindan futbolu bilen Baskanimiz olur sahte Kabadayidan kurtuluruz

sem61
08.04.2014, 23:00
muharrem usta'nın gelirse neler yapacağını görmek için sponsoru olduğu basketbol takımımızda oluşturduğu yapılanmaya bakmak lazım. basketbolu takip eden arkadaşlarınıza sorun bakalım getirdiği profosyonellerden memnunlar mı?

HOPA'LI TS'Lİ
09.04.2014, 08:24
İHO derhal istifa!

Mehmet BAŞ
09.04.2014, 08:32
muharrem usta'nın gelirse neler yapacağını görmek için sponsoru olduğu basketbol takımımızda oluşturduğu yapılanmaya bakmak lazım. basketbolu takip eden arkadaşlarınıza sorun bakalım getirdiği profosyonellerden memnunlar mı?

Arkadaşım adı üstünde Basketbol Takımına sadece ''Sponsor'' oldu.

Herhalde bu söz her şeyi açıkça ortaya koyuyor.

''Muharrem USTA'' basketbol takımına ''BAŞKAN'' olmadı farkındaysan...

Elma ile armutu ayırt edelim lütfen.

alone_6161
09.04.2014, 08:48
Muharrem Usta'yı iknaya gerek yok. Bazıları şimdiden planlarını yaptı, ellerini ovuşturuyor. Hacıosmanoğlu hiç beklemediği yerden darbe yiyerek koltuktan aşağı indirilecek. O büyük sponsorluk anlaşmaları, stadın isim hakkının satılması o işleri Hacıosmanoğlu'na yar etmeyecekler. Ya Hacıosmanoğlu tamamen kukla olmayı kabul edecek, ya da alaşağı edilecek. Bu planları yapanların da Hacıosmanoğlu'ndan bir farkları yok onu da ekleyeyim.

Samet Yildirim
09.04.2014, 19:19
Medyada dolanan isimlere göre en iyisi su an Muharrem Usta

A.Furuncu
09.04.2014, 20:50
Ya tutturmuş bazı arkadaşlar paralı başkan lazım bize . Yahu arkadaş paralı adam gelse ne olacak o parayı göz boyamak için transfer yapmayacak işe yarayan genç futbolcular alacak . İlk önce kulübün transferden en önemli işi kulübün borcunu bitirmek sonra önümüze bakmak genç yetenekli yerli ve yabancı futbolcular bulup getireceksin . Şampiyon olmak için çok paraya ihtiyaç yok . Doğru transfer sadece ve sadece Trabzonspor'u düşünecek bir başkan ve yönetim . Paralı başkan gelsin mantığı iş görmez .

tsukru61
09.04.2014, 21:10
Usta Usta dediğiniz Hacıosmanoğlu'nun Usta'sıdır. Aralarında fark yoktur. Bunu görmek için Usta'nın başkan olması mı gerekiyor?

memmedaga
09.04.2014, 22:16
Bıraksın bu ağızları.

iyisiniz güzelsiniz hoş ama

ne teklif ediyorsunuz

kimi öneriyorsunuz

nakzo
09.04.2014, 22:34
Basarılı odaklı insanlardan Trabzonspora hayır gelmezmis hemserimTrabzonspor büyük takımdır.Basarili olmak zorundadir bunun icin savasır.Ben zonguldakliyim niye tutuyorum Trabzonsporu niye tutayım uzaktan yakından alakam olmayan bir sehir istanbulun uc yavsagına kafa tuttugu icin tutuyorum bu takımı.Siz basarı istemiyorsanız gidin buz hokeyi veya su topu izleyin.

cakalkerem
09.04.2014, 22:38
parası varsa usta.....

uemit
09.04.2014, 23:48
Mayista secim olma olasiligi yüksekmis dorumu? Ama heralde yeni isimlerle iho secilir. Tek aday olarak

Anıl C
10.04.2014, 00:01
Ayrica bundan 1 hafta önce muharrem usta annesini kaybetmisti. Basi sagolsun...

omondoles
10.04.2014, 01:49

Tam emin olmamakla birlikte bu konuda yanlışınız var. Benim hatırladığım başkan olmasa dahi başkan gibi yetkilerle donatıldığıdır. Hatta sponsorluk anlaşmasından önce medyada baya yer almıştı.

Loading.. %61

sem61
10.04.2014, 08:32

kardeşim kulüp başkanı olarak Abiş Hopikoğlu görünüyor , ama gölge başkan diyelim onun için tüm transferler olsun yönetimin kurulması olsun teknik ekibin seçilmesi olsun hiçbiri usta'nın izni olmadan yapılamaz. Yani anlayacağın Abiş Hopikoğlu da o istemese gelemezdi .

eğer ikna edici bulmadıysan açıklamalarımı basketbolu yakından takip eden herhangi bir renktaşına sorabilirsin. ve takip etmiyorsan basketbolu takip etmeni de öneririm .

Yiğit Gayretli
10.04.2014, 08:40
Mayista secim olma olasiligi yüksekmis dorumu? Ama heralde yeni isimlerle iho secilir. Tek aday olarak

Nisan ortasındayız. Mayıs'ta ne seçimi?

taner tarakçı
10.04.2014, 08:41
hacıosmanoğluna en baş da destek veriyodum ama şimdi gitmeli oyalıyo kupanın gelceği falan yok muharrem usta gelmeli yabancılar desen o da ayrı bi dert 2-3 yabacıdan hariç diğerleri gitmeli bu Trabzonspor şampiyonluk istiyosa Trabzonlu kendi evlatlarıyla gençlerle şampiyon olur .

Sefa Murat Dokuz
10.04.2014, 19:36
Denize düşüp yılana sarılmak...

muratt
14.04.2014, 17:17
Bu işin çözümü nedir biliyor musunuz. BMN gibi oluşumlar kendi yönetimlerini çıkartıp kendi içinden bir başkan (parasız, zengin olmayan) çıkartabilirse, ve kulübu taraftarlarla interaktif bir şekilde yönetebilirse profesyonel bir şekilde, işte o zaman çözülür bu iş.

Önce BMN kendi yönetimini seçecek kadar kongre üyesine sahip olmalı. Burada üyelere düşen kulübe üye olmak. (Üyeler birbirlerine referans olabilir)
Ondan sonra kendi içinden başkan ve yönetim adayı çıkartacak. Burada çalışan eğitimli ve bu işi profesyonelce yapacak bir sürü insan var. Onlardan bir yönetim çok rahat çıkabilir.
Ondan sonrası ise kulübü profesyonelce yönetmek.
"Para bulmak lazım yoksa kulüp batar" sadece bir şehir efsanesi ve bizi İHO gibilerine mahkum ediyor sadece. Bu kulübü Atay Aktuğ gibi Özkan Sümer gibi ve hatta Faruk Özak gibi zengin olmayan başkanlar çok güzel idare ettiler. En kötü idare edenler ise MAY, Nuri Albayrak ve İHO gibi zenginlerdi. (Sadri başkan her iki gruba da giriyor, iyi idare etti şampiyon yaptı, sonradan yanlışları da oldu. Kendisi tek başına ayrı bir kategori )
Zengin olmayan bir başkan da çok güzel bu kulübü yönetebilir. Yeterki profesyonelce yapılsın bu iş.

BMN'nin başkan çıkarması hemen olacak kolay birşey değil Kabul. Ama bu olana kadar, yeterli kongre üyesine sahip olarak, ve belki de blok oy gibi bir yapıyla kulüp içinde söz sahibi bir hale gelebilir. Başkan seçimlerinde etkili olabilir.

BMN Trabzonspor yönetiminde nasıl söz sahibi oluruz diye artık kafa yormaya başlamalı yavaş yavaş.

Bu yola girilmediği sürece burada isim ararız sadece. Muharrem Usta olsun, Cevahir olsun, Ağaoğlu olsun, Nuri Albayrak olsun. Medet umarız bir zengin gelsin de kurtarsın bizi bu bataktan diye. Gelen başkanın insafına ve vizyonuna kalır şansımız.

Miserable
19.04.2014, 00:01
Seçim olmayacak mı:confused:

Erman Aydın
19.04.2014, 00:22
Her şeye rağmen , bugün oy verebilsem kesinlikle Hakan Kulaçoğlu'na olur

oflubektas
19.04.2014, 14:12
Muharrem Usta'yı iknaya gerek yok. Bazıları şimdiden planlarını yaptı, ellerini ovuşturuyor. Hacıosmanoğlu hiç beklemediği yerden darbe yiyerek koltuktan aşağı indirilecek. O büyük sponsorluk anlaşmaları, stadın isim hakkının satılması o işleri Hacıosmanoğlu'na yar etmeyecekler. Ya Hacıosmanoğlu tamamen kukla olmayı kabul edecek, ya da alaşağı edilecek. Bu planları yapanların da Hacıosmanoğlu'ndan bir farkları yok onu da ekleyeyim.

Bu mesajı bir kenara koyalım. Özellikle SON CÜMLEYE DİKKAT ! Bana çok ikna edici geldi.

Travelair
19.04.2014, 14:40
Hacıosmanoğlu döneminde ne darbeler gördük. Kimseden ses çıkmadı. Hacıosmanoğlu'nun gitmesi için darbeye de ihtiyaç yok ki? Üstüne üstlük yargıtay seçim yenilensin desin yeter

Fikri açıdan, vizyon açısından, söylemlerine bakarak diyorum ki bence aralarında dağlar kadar fark var

Hunk
21.04.2014, 23:55
Sadri Sener takimi ekonomik krize sokmustur.

Haciosmanogluda takimin itibarini zedelemistir.

Anıl C
27.04.2014, 21:37
Bu gidisata en azindan sen mudahale etmelisin!!!

cyberentalpi
27.04.2014, 21:41
Sadri Sener takimi ekonomik krize sokmustur.

Haciosmanogluda takimin itibarini zedelemistir.

sadri şener in en azından şike gibi bir mazereti vardı

f1bekir
27.04.2014, 23:15
Aralıkta gelirse, önünde yarım sezon olur işleri toparlamak ve yeni takımı kurmak için.

2015-16 sezonuna çok iyi bir takımla ve yeni stadımızda giriş yaparız inşallah.

Elle tutulur bi Muharrem Usta kaldı, inşallah işler iyi gider...

hodlu
27.04.2014, 23:29
Sadri Şener=İHO=MAY=M.USTA Bu yazdıklarımın hepsi İstanbul takımlarına göbek bağı ile bağlı önce Trabzonspor menfaatleri değil önce şahsi menfaatlerim diyen ve diyecek isimlerdir. Bu tip isimlerin hepsine karşıyım...

tristram
27.04.2014, 23:50
Sadri Şener=İHO=MAY=M.USTA Bu yazdıklarımın hepsi İstanbul takımlarına göbek bağı ile bağlı önce Trabzonspor menfaatleri değil önce şahsi menfaatlerim diyen ve diyecek isimlerdir. Bu tip isimlerin hepsine karşıyım...

her basliga bos bos yazmaktan bikmadiniz mi?
tamam sadri sener bilincsiz transferler yapti da ilk uc senesindeki basarikarini trabzonspor en son ne zaman yakaladi..
uc senede kupasi verilmeyen bir lig sampiyonlugu-1 super kupa-1turkiye kupasi-bir turkiye kupasi finali-iki lig ucunculugu..bu adam mi trabzonspor menfaatlerini dusunmedi?yazarken biraz dusunun allah askina.
muharrem usta desen adam daha baskan bile olmadi ona ragmen verdigi paralarla senin basketbol suben var ama hala adama salliyoruz.
iho'yu temize cikarmak icin abuk subuk karsilastirmalar yapmayin.
saydiginiz isimler arasinda tek hain iho'dur.

hodlu
28.04.2014, 00:03
her basliga bos bos yazmaktan bikmadiniz mi?
tamam sadri sener bilincsiz transferler yapti da ilk uc senesindeki basarikarini trabzonspor en son ne zaman yakaladi..
uc senede kupasi verilmeyen bir lig sampiyonlugu-1 super kupa-1turkiye kupasi-bir turkiye kupasi finali-iki lig ucunculugu..bu adam mi trabzonspor menfaatlerini dusunmedi?yazarken biraz dusunun allah askina.
muharrem usta desen adam daha baskan bile olmadi ona ragmen verdigi paralarla senin basketbol suben var ama hala adama salliyoruz.
iho'yu temize cikarmak icin abuk subuk karsilastirmalar yapmayin.
saydiginiz isimler arasinda tek hain iho'dur.

1- Gs takımına bak Sadri Şener hakkında bilgi toplarsın. MAA ve TÜP KAFA Federasyonlarına açık destek vermiştir.
2-Basketbol şubesi beni ilgilendirmez. Ben Futbolda var olan bir Trabzonspor istiyorum. M.Usta benim için İHO ile aynıdır.
3- İHO'yu temize çıkaran bir yazı yazdığımı hatırlamıyorum sadece durum tespiti yapıyorum.
4- Ben bana göre biraz acı gerçekleri sert yazıyorum, boş yazdığım senin fikrin. Nereye ne yazacağımı da ben bilirim...

tristram
28.04.2014, 00:19
neyse edit.

sessizkral_1
28.04.2014, 00:32
Taa seçimlerden önceki fikrim devam ediyor.Muharrem Usta gelmelidir.

Kasım Hilal
28.04.2014, 00:34
Muharrem Usta değil, bence Şenol Güneş ikna edilmeli. O makama en çok yakıştırdığım isim Şenol Güneş'tir.

sifuni
28.04.2014, 01:12
Transfer sezonu açılmadan kongreyi yapmalıyız

Fatih Öztürk
28.04.2014, 01:39
Siparisle baskan çağırıyoruz.

fadigaTS
28.04.2014, 01:42
Bir arap milyarder alsın kulübü daha iyi.Hem parası da daha fazladır. :D

arifberkay
28.04.2014, 06:51
Muharrem usta seçim startını verdi , çalışmalara başladı bilginize...

Fanatik34
28.04.2014, 06:52
Trabzonspor bitmis...

Derdi menfaat degilde Trabzonspor olan kisi görmek istiyorum ama yokogluyok!
Belki Hakan Kulacoglu ama onu bile söylenen 1-2 kisi var burda..Kongre´de ne olacak?

Ben Kis uykusuna devam..nasilsa degisen birsey yok!!!!!

aaahmet61
28.04.2014, 11:25
kesin bilgi mi ?

Mert Oğuzlu61
28.04.2014, 11:32

aralık için mi ? mahkeme haziran gibi karar verir deniyordu ama gelecek sezon ortalarına kadar karar vermeyeceği kesinleşti, yani iho ile koca bir yaz daha geçirip, yeni sezona yine hacıyla gireceğiz.

tristram
28.04.2014, 11:35
aralık için mi ? mahkeme haziran gibi karar verir deniyordu ama gelecek sezon ortalarına kadar karar vermeyeceği kesinleşti, yani iho ile koca bir yaz daha geçirip, yeni sezona yine hacıyla gireceğiz.

kesinlesti derken? aciklamami yapildi?

Gamze
28.04.2014, 11:35
Lacivert.

Mert Oğuzlu61
28.04.2014, 11:40
kesinlesti derken? aciklamami yapildi?

hayır ben kendi hislerime dayanarak söyledim :D ama bu mahkeme işleri hep uzun sürer, bilirsiniz... uzun işler bunlar. bize sıra gelene kadar epey bekleriz gibime geliyor. hacıda zaten aralıkta yarışın içinde değilsem bırakırım dedi, yol yapıyor kendince. yeni başkan muhtemelen sadri şener gibi aralıkta göreve gelir.

Yiğit Gayretli
28.04.2014, 11:40
Bu işin çözümü nedir biliyor musunuz. BMN gibi oluşumlar kendi yönetimlerini çıkartıp kendi içinden bir başkan (parasız, zengin olmayan) çıkartabilirse, ve kulübu taraftarlarla interaktif bir şekilde yönetebilirse profesyonel bir şekilde, işte o zaman çözülür bu iş.

Önce BMN kendi yönetimini seçecek kadar kongre üyesine sahip olmalı. Burada üyelere düşen kulübe üye olmak. (Üyeler birbirlerine referans olabilir)
Ondan sonra kendi içinden başkan ve yönetim adayı çıkartacak. Burada çalışan eğitimli ve bu işi profesyonelce yapacak bir sürü insan var. Onlardan bir yönetim çok rahat çıkabilir.
"Para bulmak lazım yoksa kulüp batar" sadece bir şehir efsanesi ve bizi İHO gibilerine mahkum ediyor sadece. Bu kulübü Atay Aktuğ gibi Özkan Sümer gibi ve hatta Faruk Özak gibi zengin olmayan başkanlar çok güzel idare ettiler. En kötü idare edenler ise MAY, Nuri Albayrak ve İHO gibi zenginlerdi. (Sadri başkan her iki gruba da giriyor, iyi idare etti şampiyon yaptı, sonradan yanlışları da oldu. Kendisi tek başına ayrı bir kategori )
Zengin olmayan bir başkan da çok güzel bu kulübü yönetebilir. Yeterki profesyonelce yapılsın bu iş.

BMN'nin başkan çıkarması hemen olacak kolay birşey değil Kabul. Ama bu olana kadar, yeterli kongre üyesine sahip olarak, ve belki de blok oy gibi bir yapıyla kulüp içinde söz sahibi bir hale gelebilir. Başkan seçimlerinde etkili olabilir.

BMN Trabzonspor yönetiminde nasıl söz sahibi oluruz diye artık kafa yormaya başlamalı yavaş yavaş.

Bu yola girilmediği sürece burada isim ararız sadece. Muharrem Usta olsun, Cevahir olsun, Ağaoğlu olsun, Nuri Albayrak olsun. Medet umarız bir zengin gelsin de kurtarsın bizi bu bataktan diye. Gelen başkanın insafına ve vizyonuna kalır şansımız.

Yüzde yüz katılıyorum.

Hüseyin Başoğlu
28.04.2014, 11:44
Lacivert.

düşündüklerimi tek kelime ile açıklamışsın :D:D:D

cewat
28.04.2014, 11:48
Kimse kusura bakmasın ama çoğu kişi bilinçsizce yorum yapıyor. Paralı başkan kavramı çok saçma özellikle. Muharrem USTA kendini bu ülkede kanıtlamış ve yatırımlarıyla herkesin takdirini kazanmıştır. Şuan ki şartlar altında Trabzonspor'un ihtiyacı olan şey akıllı ve profesyonel bir başkan ile birlikte ona en iyi destek ile bu kulübü ileriye taşıyacak yönetimdir. Bugün dünyanın en büyük takımları çeşitli yatırımlarla bir yerlere gelip sonrasında yakaladıkları başarılar sayesinde sponsorluklar kazanıyor. Her şey bir basamaktır ticarette ve Futbol dediğimiz oyun spor olmaktan çıkıp çoktan ''Ticaret'' kavramına dahil olmuştur. Eğer yarışmak istiyorsan paralı yada cesaretli başkan değil, en güçlü beyinleri bulman gerekmektedir. Muharrem USTA son seçimlerde aday olan ( her ne kadar şike konusu dolayısıyla şahsen karşı dursam da ) bu ülkeye hatta dünyaya kendini kanıtlamış tek başkan adayıydı. Yeniden aday olur olmaz bilemem fakat artık bazı ön yargılarımızı yıkıp olaya profesyonelce bakmamız ve bizi bu ticarette daha ileriye taşıyacak başkana destek olmamız gerekiyor.

Adem Akyüz'
28.04.2014, 11:51
Kim kimi ikna etmeli bilmiyorum ama bir an önce harekete geçilmesi gerekiyor. İHO ile geçirdiğimiz her gün bize zarar..

Muharrem Usta konusunda ise daha önce de yazdığım gibi.. Vizyon olarak, saha içi olarak takımı ileriye taşıyabilecek bir başkan olacaktır ama şike konusunda olumlu veya olumsuz bir şey diyemem.

Anıl C
28.04.2014, 11:55
Lacivert.

Kimsenin avukatligini yapmam ancak insanlara boyle ithamlarda bulunmak yerine daha 'akilci' cozumler ortaya konmali.

Mollasalihoğlu
28.04.2014, 11:59
Muharrem Usta'nın gözümde Hacıosmanoğlu'ndan tek farkı daha çok parası olması ve daha donanımlı biri olması.

Zihniyet olarak çok farklı olduğunu sanmıyorum.

O yüzden böyle bir ikna içine giremeyeceğim kendi adıma :)

Büyük fotoğrafa bakarsak, camianın nitelikli kişileri elini taşın atlına sokmuyor. Belki kendilerini yalnız hissettiriyoruz ondan olabilir. Oturup bir düşünmemiz lazım bizlerin de. Ama derdi Trabzonspor olan herkesin kulübe üye olması gerekliliği bu aşamada tartışılmayacak tek şey.

DNA-TS
28.04.2014, 12:01
Emre aksoy fırsatını tepmeyecektik :D

Miserable
28.04.2014, 12:06
Bu paralı başkan muhabbeti yapanlar hangi dünyada yaşıyor acaba? "Parası var, o yüzden Usta olmalı" diyen tek bir kişi bile var mı?

Mollasalihoğlu
28.04.2014, 12:10
Bu paralı başkan muhabbeti yapanlar hangi dünyada yaşıyor acaba? "Parası var, o yüzden Usta olmalı" diyen tek bir kişi bile var mı?

Muharrem Bey'in bizzat kendisi bu konuya çokça dikkat çekti kongre çalışmalarında. :rolleyes:

gurur6134
28.04.2014, 12:41
Surec cok guzel isliyor..iho sike surecini oyalamak sogutmak unutturmak icin getiridi gorevini tamamladi..sirada usta var o da gelip son hamleyi yapip tamamen kapatcak konuyu bir iki sasali transfer tamam zaten bizim millet cokdan unuttu bile.. saf halkda ampule yuzde 61 basmaya devam etcek sordugumuzda da trabzonsporluyuz da diycekler..

cyberentalpi
28.04.2014, 12:45
Muharrem Usta nın baskan olmasının tek bir olumlu yanı olur.,
bir kac pahalı transfer yapıp klup usta ya borçlanır olur biter

ha birazda iho gibi açıktan yalamaz diyorum

Nrden Hakan Kulaçoğlu gibi geleceğe yönelik bir aday seçmek varken inatla 2 unlu yabancı gorelim hevesi ??
yahu grurumuzu para ile neden satmalıyız

omondoles
28.04.2014, 13:10
Burada yazılanları görünce akplilerin ses kasetleri için montaj, dublaj vs vs demelerini ve buna inanarak söylemelerini daha iyi anlıyorum.

Loading %61..

dağlıca61
28.04.2014, 13:24
artık taraftar paralı değil, aklı başında, vizyon sahibi, kültürlü,Trabzonspor sevgisi kabul görmüş, takımı siyaset üstü konuma taşıyacak başkan ve başkan adayları istiyor ha parası da olursa başım gözüm üstüne.

Mehmet BAŞ
28.04.2014, 13:32

Günümüzde ''BORÇ'' batağındaki yüzen mevcut Takım için geçerli olmasa bile,

Normal şartlar altında olması gerekenleri çok güzel yazmış arkadaşımız.

Hüseyin Başoğlu
28.04.2014, 13:34
artık taraftar paralı değil, aklı başında, vizyon sahibi, kültürlü,Trabzonspor sevgisi kabul görmüş, takımı siyaset üstü konuma taşıyacak başkan ve başkan adayları istiyor ha parası da olursa başım gözüm üstüne.

anlamazlar :) para varsa kulu köpeği olurlar :)

Mehmet BAŞ
28.04.2014, 13:38
kardeşim kulüp başkanı olarak Abiş Hopikoğlu görünüyor , ama gölge başkan diyelim onun için tüm transferler olsun yönetimin kurulması olsun teknik ekibin seçilmesi olsun hiçbiri usta'nın izni olmadan yapılamaz. Yani anlayacağın Abiş Hopikoğlu da o istemese gelemezdi .

eğer ikna edici bulmadıysan açıklamalarımı basketbolu yakından takip eden herhangi bir renktaşına sorabilirsin. ve takip etmiyorsan basketbolu takip etmeni de öneririm .

Basketbol Takımımızı oldukça yakından takip ediyorum, ta ki Alpella zamanlarından :)

Elbette M.USTA takım üzerinde etkilidir. Bunu inkar etmek ahmaklık olur.

Ama bir sponsor ne ve aynı zamanda o takımın taraftarı olarak ne kadar etkili olunacaksa o kadar etkili...

Kaldı ki M.USTA'nın sağlamış olduğu kaynak oldukça iyiydi...

Neyse mesele bu değil zaten... Bana göre adam birçoklarının ''Yapamadığını'' yapmıştır.

Mehmet BAŞ
28.04.2014, 13:42
Muharrem Bey'in bizzat kendisi bu konuya çokça dikkat çekti kongre çalışmalarında. :rolleyes:

Bari siz yapmayın rica ederim...

Evet ''Para'' konusuna dikkat çekti. Fakat hangimiz kulübün durumunu inkar edebiliriz?

Bence gereksiz bir ''Dikkat'' çekme değildi...

Nitekim Hacıosmanoğlu'nu görünce ''Maddi'' durumun ne kadar önemli olduğunu fark etmiş olmamız gerekir...

Ben her fırsatta şunu dile getirdim: ''Önemli olan sadece maddi güce sahip olmak değil, aynı zamanda para yönetimini iyi bilmek gerekir.''

Benim gözümde M.USTA' nın avantajı tam olarak budur.

Mollasalihoğlu
28.04.2014, 13:57
Bari siz yapmayın rica ederim...

Evet ''Para'' konusuna dikkat çekti. Fakat hangimiz kulübün durumunu inkar edebiliriz?

Bence gereksiz bir ''Dikkat'' çekme değildi...

Nitekim Hacıosmanoğlu'nu görünce ''Maddi'' durumun ne kadar önemli olduğunu fark etmiş olmamız gerekir...

Ben her fırsatta şunu dile getirdim: ''Önemli olan sadece maddi güce sahip olmak değil, aynı zamanda para yönetimini iyi bilmek gerekir.''

Benim gözümde M.USTA' nın avantajı tam olarak budur.

Şikeden bahsettiğinin 5 katı süre boyunca para, reklam ve sponsorluktan bahsetti. Valla kusura bakmayın benim hassasiyetim o dönemde şikeydi ve o dönemde şikeden bahsettiğinin 5 katı bunlardan bahseden bir kişiyle aynı görüşte değiliz.

Miserable
28.04.2014, 14:04
Şikeden bahsettiğinin 5 katı süre boyunca para, reklam ve sponsorluktan bahsetti. Valla kusura bakmayın benim hassasiyetim o dönemde şikeydi ve o dönemde şikeden bahsettiğinin 5 katı bunlardan bahseden bir kişiyle aynı görüşte değiliz.

%100 şikeden bahseden iho ile sana mutluluklar. :D

dağlıca61
28.04.2014, 14:08

başkanlığı delege ona bu basit söylemleri nedeni ile verdi ama bugün ŞİKE konusunda çıtı çıkmıyor nedense

aaahmet61
28.04.2014, 14:41

sonuç ne oldu ne şike ne kupa ne başarı elde var sıfır.adam para derken ne diyordu hem sahada hemde maddi olarak güçlü olan trabzonspor.daha çok sesimiz çıkmazmıydı ? fenerlilerin en çok tekrar ettiği şey ne son günlerde .şampiyon olduk haklıyız.sizin durumunuz ne.türkiye kamuoyu gözünde adamlar haklı hale gelmedi mi? her yönüyle güçlü trabzonspor rakiplerimizi çok daha rahatsız ederdi.neyse özevlat ihoyla devam.küme düşmüş 1461 le devam.tarihinin en zarar veren yönetimini itiraf eten yöneticiyle devam.

Mollasalihoğlu
28.04.2014, 15:46
sonuç ne oldu ne şike ne kupa ne başarı elde var sıfır.adam para derken ne diyordu hem sahada hemde maddi olarak güçlü olan trabzonspor.daha çok sesimiz çıkmazmıydı ? fenerlilerin en çok tekrar ettiği şey ne son günlerde .şampiyon olduk haklıyız.sizin durumunuz ne.türkiye kamuoyu gözünde adamlar haklı hale gelmedi mi? her yönüyle güçlü trabzonspor rakiplerimizi çok daha rahatsız ederdi.neyse özevlat ihoyla devam.küme düşmüş 1461 le devam.tarihinin en zarar veren yönetimini itiraf eten yöneticiyle devam.

İho'yla devam benzeri bir şey dediğim kanısına nereden vardık?

Kaldı ki fb'lileri örnek alacaksak vay halimize.

Mollasalihoğlu
28.04.2014, 15:46

İho'nun yalancı olması şikeyi açık açık sallamayacağını beyan eden Muharrem Usta'ya inanmamıza neden mi?

32 diş sırıtınca daha etkili oluyorsa yazılanlar: :D

Miserable
28.04.2014, 16:19
İho'nun yalancı olması şikeyi açık açık sallamayacağını beyan eden Muharrem Usta'ya inanmamıza neden mi?

32 diş sırıtınca daha etkili oluyorsa yazılanlar: :D
"Açıklamalarında şikeye çok az yer verdi, bu yüzden güvenmiyorum" diyen sen değil misin? E ben de diyorum ki 10 cümlesinin 9'unda şikeden bahseden iho sana ne verdi? Demek ki neymiş, söylem çok da önemli değilmiş. Şikeyi açık açık sallamaması tamamen senin önyargılarından kaynaklanan bir uydurmadan ibaret. Bu konuyla ilgili yapacağı çalışmalardan da bahsetmişti ama insan duymak istemeyince duymuyor demek ki.

Mollasalihoğlu
28.04.2014, 16:29
"Açıklamalarında şikeye çok az yer verdi, bu yüzden güvenmiyorum" diyen sen değil misin? E ben de diyorum ki 10 cümlesinin 9'unda şikeden bahseden iho sana ne verdi? Demek ki neymiş, söylem çok da önemli değilmiş. Şikeyi açık açık sallamaması tamamen senin önyargılarından kaynaklanan bir uydurmadan ibaret. Bu konuyla ilgili yapacağı çalışmalardan da bahsetmişti ama insan duymak istemeyince duymuyor demek ki.

Önyargım olan adamın davetine icabet edip neden dinleyeyim ayağına kadar gidip? "Uydurma" şeklindeki iftirana ise cevap verme gereği duymuyorum.

İho söylemlerinde şikeye yalan da olsa yer verdi, gereğini yapmadığı için şu an tepki koyabiliyorum.
M. Usta söylemlerinde şikeye yer vermedi, gereğini yapmasaydı "ben size sponsorlar, paralar vaat ettim, şike konusunda bir vaadim olmadı" dese haklı olurdu. Daha basit anlatamayacağım.

İlker Yazıcıoğlu
28.04.2014, 18:12
Lanetlendik vallahi.....

Mehmet BAŞ
28.04.2014, 19:58

Bu konuda haklısınız. Maddi konulara 5 kat daha fazla vakit ayırdı. Size bu konuda katılıyorum...

Fakat Şike'den bahsetmedi diyemeyiz. Açık açık Avrupa'dan bir hukuk ekibi ile anlaşacağını beyan etti...

Benim şahsi fikrim seçim döneminde ''ŞİKE OLAYI'' oy toplamak için malzeme haline getirildi...

Bence herkes kadar M.USTA'da da şike konusunda hassas bir kimse. Fakat onun savunduğu tez daha farklı... (Ki ben de bu tezi savunuyorum.)

Adam diyor ki; Evet şike konusunda hakkımızı sonuna kadar aramalıyız fakat aynı zamanda sahada başarıyı da yakalamamız gerek... Bu bakış açısı bana göre doğru...

Çünkü kabul etsek de etmesek de saha içinde başarılı olamayınca kimseye borumuz ötmüyor açıkçası...

Sonuç olarak olan oldu... Ben hala aynı düşüncedeyim.

Kulübe ciddi anlamda maddi güç ve destek sağlayacak, sistemli bir ekonomik planlama yapabilecek ve bunu isteyecek bir başkana ihtiyaç var...

bordolumavi
28.04.2014, 20:13
m.usta olayı denıze dusen yılana saılır olayıdır tıpkı sahte kabadayı da yasadıgımız durum gıbı,ben nedense usta ya hıcmı hıc ısınamadım umarım yanılıyorumdur da zamanı geldıgınde ozurdılerım,sunuda belırtıyımkı suan ıho gıtsınde ısterse azız serefsızı gelsın baskan olsun o derece nefret edıyorum resmen adam bızımle oynadı ya en hassas oldugumuz konuda sozler verdı yemınle ettı ama hala daha kupa ıcın hıcbıyere resmı basvuruda bulunmadı,tekrar soyluyorum ıho gıtsın azız gelsın azız hıc degılse kendı taraftarı ıcın haınlık yapmıyo satmıyo onları

gabriel omar
30.04.2014, 13:30
Görüyorum ki hala romantik düşünülüyor.Evet parasız başkan gelecek ve boğazına kadar borca batmış Trabzonsporu kurtaracak.Çünkü Trabzonspor çalışanlarına öpücükle ödeme yapan bir kurumdur.

Herkes sanıyor ki Trabzonsporun elinde ganimet gibi kaynak var ama yeteneksizlikten kullanamıyor.O yüzden parasız Başkan gelsin.Hayır beyler,Trabzonsporun elinde kısa vadede kulübü çevirecek kaynaklar yok. Kaynak olsaydı Hacıosmanoğlu da parasız başkan ,o da kapı kapı gezip taraftar tepkisi çekmezdi,paşalar gibi kulübün öz kaynaklarıyla çevirirdi takımı.Demek ki takım yönetmek o kadar basit , ucuz bir iş değil.

Evet ,Trabzonspor bir takım uzun vadeli projelerle mali durumunu düzeltebilir.Ama kısa vadede çarkı döndürecek sıcak para lazım.Hele Hacıosmanoğlunun nerden ne kadar para aldığı ,nereye ne kadar verdiği belli olmayan bakkal hesabından sonra işler bana göre daha da zorlaşacak.

Ne kadar cesur olursa olsun hiç kimse aç karınla dövüşemez.

Bu yüzden ,şu an mevcut adaylar içinde bana göre en uygun aday Muharrem Usta.Yok eğer başka adaylar var ise de duymak isterim.

Mollasalihoğlu
30.04.2014, 13:38
Özkan Sümer yönetiminin çok mu parası vardı?
Keza Atay Aktuğ yönetiminin?

Muharrem Usta'ya olan soğukluk parası olduğu için değil, parayı diğer değerlerin üstünde gördüğü yönünde bir izlenim yarattığı için. Değiştirsin bunu herkes destek verir zaten.

Soner Albayrak
30.04.2014, 13:39
Trabzonspor kimlere kaldı ah Trabzonspor vah Trabzonspor..

gabriel omar
30.04.2014, 14:02
Özkan Sümer yönetiminin çok mu parası vardı?
Keza Atay Aktuğ yönetiminin?

Muharrem Usta'ya olan soğukluk parası olduğu için değil, parayı diğer değerlerin üstünde gördüğü yönünde bir izlenim yarattığı için. Değiştirsin bunu herkes destek verir zaten.

Sayın Mollasalihoğlu

Her dönemin şartları farklıdır , Trabzonsporun şu an nasıl bir ekonomik açmaz içerisinde olduğunu siz benden daha iyi bilirsiniz.Hal böyleyken bir adayın paradan bahsetmesinden daha doğal ne olabilir ?Ekonomik olarak sağlam olmayan bir Trabzonsporun şike davasında sesini çıkarma olasılığı ne kadardır ?Kaldı ki adam yapacağı altyapı projesinden de ,İsviçrede anlaşacağı hukuk bürosundan da bahsetti.Bunlar bize gerçekçi gelmedi ama hayatta hiç bir vasfı bulunmayan bir adamın horon ederek kupayı getireceğim vaadi gerçekçi geldi.Sonuç ?Erkek adam paradan bahsetmez ,paranın önemi yok diyenler kaynak bulmak için kapı kapı gezip başımızı önümüze eğdiler.

Bence taraftar artık olaylara daha gerçekçi bakıp ,izlenimlerini süzgeçten geçirmeli. Trabzonspor orta sıralarda kalarak günden güne güçsüzleşir ve sıradanlaşır.Dünya ve Türkiye şöyle dursun ,sesimizi kendi şehrimize bile duyuramayız.

Mollasalihoğlu
30.04.2014, 14:12
Sayın Mollasalihoğlu

Her dönemin şartları farklıdır , Trabzonsporun şu an nasıl bir ekonomik açmaz içerisinde olduğunu siz benden daha iyi bilirsiniz.Hal böyleyken bir adayın paradan bahsetmesinden daha doğal ne olabilir ?Ekonomik olarak sağlam olmayan bir Trabzonsporun şike davasında sesini çıkarma olasılığı ne kadardır ?Kaldı ki adam yapacağı altyapı projesinden de ,İsviçrede anlaşacağı hukuk bürosundan da bahsetti.Bunlar bize gerçekçi gelmedi ama hayatta hiç bir vasfı bulunmayan bir adamın horon ederek kupayı getireceğim vaadi gerçekçi geldi.Sonuç ?Erkek adam paradan bahsetmez ,paranın önemi yok diyenler kaynak bulmak için kapı kapı gezip başımızı önümüze eğdiler.

Bence taraftar artık olaylara daha gerçekçi bakıp ,izlenimlerini süzgeçten geçirmeli. Trabzonspor orta sıralarda kalarak günden güne güçsüzleşir ve sıradanlaşır.Dünya ve Türkiye şöyle dursun ,sesimizi kendi şehrimize bile duyuramayız.

Trabzonspor ekonomik bir açmaz içinde ama gelirleri de gayet yeterli seviyede. Döndürülemeyecek bir şey yok, gördüğümüz üzere Hacıosmanoğlu yönetimi de gayet döndürdüler bu borcu.

Şike sürecinin hemen üzerine başkan adayı olmuş birisi bu konuyu konuşurken dikkat etmezse benden destek alamaz. Zira bu sürecin sonunu getirmezsek sahada değil 82, 92 puan bile alsak şampiyon O LA MA YA CA ĞIZ. İki iki dört.

Erkek adam paradan bahseder de, "para olmadan, reklam olmadan bu iş olmaz, bunu da benden başkası yapamaz" diyen adam, hele ki bu kulübe benim 20li yaşlardaki kardeşlerimden daha sonra üye olmuşsa, beni samimiyetine inandırmak zorunda. Ben kendi adıma inanmıyorum, inanana saygı duyarım.

My
30.04.2014, 14:18
Al birini vur ötekine arkadaş.

İHO en azından tam da istediğimiz hukuk kurulunu oluşturdu. İsviçre'de hukuk bürosuyla anlaşarak çalışmalara başladılar bile. Tek korkum bu adamın gelip zor bela gelebildiğimiz şu durumu bozup her şeyi kendi kafasına göre şekillendirmeye çalışacak olması. Samimiyetinden bahsetmiyorum bile.

Mehmet BAŞ
30.04.2014, 14:41
Yapmayın Allah aşkına Trabzonspor'un gelirleri kısa vadede bu borcu döndürebilecek durumda değil...

Hacıosmanoğlu'nun yana yakıla ''PARA'' aradığını hepimiz biliyoruz.

Futbolculara yapılan ödemelerin zar zor yapıldığı ortada...

Hacıosmanoğlu Yönetiminin Borsa'da elimizdeki hisse oranını en düşük seviye çektiği de ortada...

Hal böyleyken ''Sıcak Para'' olmadan hiç bir şeyi başaramayız...

Maddi anlamda elin güçlü olmazsa Onur'u, Olcan'ı vb. diğerlerini takımda tutamazsın...

Borç bu seviyelerde olmasaydı farklı şeyleri konuşurduk...

Maalesef çok da iç açıcı durumda değiliz...

Mollasalihoğlu
30.04.2014, 14:42
Yapmayın Allah aşkına Trabzonspor'un gelirleri kısa vadede bu borcu döndürebilecek durumda değil...

Hacıosmanoğlu'nun yana yakıla ''PARA'' aradığını hepimiz biliyoruz.

Futbolculara yapılan ödemelerin zar zor yapıldığı ortada...

Hacıosmanoğlu Yönetiminin Borsa'da elimizdeki hisse oranını en düşük seviye çektiği de ortada...

Hal böyleyken ''Sıcak Para'' olmadan hiç bir şeyi başaramayız...

Maddi anlamda elin güçlü olmazsa Onur'u, Olcan'ı vb. diğerlerini takımda tutamazsın...

Borç bu seviyelerde olmasaydı farklı şeyleri konuşurduk...

Maalesef çok da iç açıcı durumda değiliz...

Yönetimden kimse para koymamasına rağmen döndü borç.

Muharrem Usta tek çözümmüş gibi gösterilecek bir durum yok.

Gökhan Koç
30.04.2014, 14:45
Muharrem Usta'yı ikna etmek mi ?

:)))

Mollasalihoğlu
30.04.2014, 14:46
Muharrem Usta'yı ikna etmek mi ?

:)))

O da ayrı boyutu işin. Kim kimi ikna edecek :)

gabriel omar
30.04.2014, 14:50
Yönetimden kimse para koymamasına rağmen döndü borç.

Muharrem Usta tek çözümmüş gibi gösterilecek bir durum yok.

Eğer miting miting gezip ,Erdoğan Bayraktardan dilenmek bir yöntemse evet Hacıosmanoğlu borcu döndürdü diyebiliriz.Ama görünen durum bana öyle gelmiyor.

Muharrem Usta tek çözüm değil.Çözüm kaynak yaratabilecek, şirket yönetebilecek belli bir miktar sıcak para sahibi bir başkan adayı.Bu Muharrem Usta olmaz da Ahmet olur Mehmet olur isim önemli değil.

Bilal Karadeniz
30.04.2014, 14:52
Ortalıkta dönen duyumlara göre seçim yakınmış

tristram
30.04.2014, 15:04
yani kulube gec uye olan hicbir trabzonspor'lu samimi degildir,hele ki 40li yaslardan sonra uye olup baskanlik icin aday olursa samimiyetini ispat etmesi icin
agziyla ejderha tutmasi gerekiyor.muharrem usta'nin hatasi nabza gore serbet vermeyip gercekleri bir bir soylemesidir.kulubun kisa vadede paraya ihtiyaci var dedi adama denmedik kalmadi.sonra besinci sinif kahvehane mudavimi baskan oldu para icin yalamadigi adam kalmadi,baskan olduktan sonra her toplantisinda paradan dem vurdu,ne zaman sikissa maddi acidan enkaz devraldik ondan transfer yapamadik dedi.ee muharrem usta bunlari secim oncesi soyledi diye mi suclu?sike konusunda uefa disinda kimsenin bir sey yapamayacagini soyledi,ki dedikleri dogru cikti,halen daha bir hareket yok.hukuk kurulumuz bunu takip edecek dedi bu sefer de samimi degil dendi.aziz'e emek hirsizi dese ondan iyisi olmazdi.bunu diyen ihonun sike konusundaki tutumu ortada.taraftar zorlamasa isine son verdigi avukatlari tekrar cagirmazdi.halen daha sike konusunda neler yapiliyor,uefaya fifaya casa neden basvurular yapilmiyor bilen yok.
o zaman da cok soyledik, trabzonspor sahada guclu olmadigi surece masada da guclu olamaz dedik.bu ulke boyle.saha sonuclari iyi degilse kimse sallamiyor.
simdi atiyorum zirve mucadelesi veren trabzonspor bu kadar yok sayilabilir miydi?sayet muharrem usta geseydi para icin trabzonspor'un kurumsal kimligi bu kadar zarar gorur muydu?para icin dolandiricilikla suclanan kisilerle trabzonspor ayni cumlede yer alirmiydi?dondurulemeyecek borcu olmadigina bende katiliyorum ama zugurt agalarlada donecek bir borc yok.
bu arada yanlis anlasilmasin tek cozum tabii ki muharrem usta degil.islem haci 100 milyonun ustunde olan bir sirketi yonetebilecek,kaynak yaratabilecek,kurumsal kimligimizi temsil edebilecek biri oldugu surece ismin pek bir onemi yok.son secimde bu kriterleri saglayan bir muharrem usta vardi.adamin basinda oldugu sirket her gecen gun buyuyor,degerine deger katiyor.
sike diye diye uc senemiz heba oldu, biz sahada guclu olalim trabzonspor zirveye oynasin,kulup maddi acidan bes para etmez siyasetcilere gebe kalmasin
gerisi gelir.zaten sike konusunda taraftar vazgecmedigi surece gelen yonetimlerin vazgecebilecegine ihtimal vermiyorum.

kurt61
30.04.2014, 15:27
Görüyorum ki hala romantik düşünülüyor.Evet parasız başkan gelecek ve boğazına kadar borca batmış Trabzonsporu kurtaracak.Çünkü Trabzonspor çalışanlarına öpücükle ödeme yapan bir kurumdur.

Herkes sanıyor ki Trabzonsporun elinde ganimet gibi kaynak var ama yeteneksizlikten kullanamıyor.O yüzden parasız Başkan gelsin.Hayır beyler,Trabzonsporun elinde kısa vadede kulübü çevirecek kaynaklar yok. Kaynak olsaydı Hacıosmanoğlu da parasız başkan ,o da kapı kapı gezip taraftar tepkisi çekmezdi,paşalar gibi kulübün öz kaynaklarıyla çevirirdi takımı.Demek ki takım yönetmek o kadar basit , ucuz bir iş değil.

Evet ,Trabzonspor bir takım uzun vadeli projelerle mali durumunu düzeltebilir.Ama kısa vadede çarkı döndürecek sıcak para lazım.Hele Hacıosmanoğlunun nerden ne kadar para aldığı ,nereye ne kadar verdiği belli olmayan bakkal hesabından sonra işler bana göre daha da zorlaşacak.

Ne kadar cesur olursa olsun hiç kimse aç karınla dövüşemez.

Bu yüzden ,şu an mevcut adaylar içinde bana göre en uygun aday Muharrem Usta.Yok eğer başka adaylar var ise de duymak isterim.

Ticaretle uğraşan bir paralı Başkan'ın gelip Trabzonspor'a milyonlar hibe edeceğini mi sanıyorsunuz? O zaman asıl romantik olan sizsiniz kusura bakmayın. Trabzonspor'a paralı başkanın verdiği her kuruş borç hanesine yazılacaktır. Trabzonspor'un mevcut gelirleri akıllıca yönetilir ve birtakım radikal kararlar alınarak 3 yıllık bir plan yapılabilirse herşey yoluna girebilir. Yıllarca beklenildi, az daha sabır gösterip, futbol oynama hırsını yitirmiş yüksek maliyetli yabancılardan kurtulunur ve harcama kalemleri düzenlenirse diğer Anadolu klüplerine göre Trabzonspor'un hiç de azımsanmayacak gelirleri yeter de artar bile. İHO yönetimi Malouda ve Bosingwa gibi yüksek maliyetli transferler yapmayıp, Zokora ve Colman'dan zamanında zamanında kurtulsaydı bugünkü mali tablo çok daha iyi olabilirdi. Hemen şampiyonluk isteyen taraftar realiteyi bilmeyen taraftardır. Evet günümüz futbolunda para çok önemlidir, ancak var olan paralı doğru işletmek ve yeni gelir kapıları sağlayacak projeler geliştirmek çok daha önemlidir.

Muharrem Usta seçim konuşmasını yaparken salondaydım. "Ben CEO'yum ben patronum, ben paranın ta kendisiyim" deyip başka birşey demeyerek Trabzonspor kültüründen ne kadar uzak olduğunu ispatlamıştır. Kendi oy kullanamadığı bir kongrede bedava sandviçler, kolalar dağıtıp, 5 yıldızlı otellerde yemekler verip, uçaklarla delege taşıyarak, Hakan Kulaçoğlu'nun seçim konuşmasındaki tabiriyle "Görgüsüzlüğün kitabını yazmıştır". Ben böyle bir başkan istemiyorum. Oyumu da ona asla vermeyeceğim.

Bera B.
30.04.2014, 15:27
Geçen seçimde ortalığı velveleye verip de 'ulan bu yönetim başımıza nasıl geldi' diyenler, olası seçim haberleri çıkmaya başlayınca tekrar ufukta belirdiler.

Kulübe üyelik yaşını samimiyet kıstası olarak belirleyenlere göre 30'unu geçirdiysen ne yönetimde rol alabilirsin, ne başkan adayı olabilirsin. Ama futbol yöneticiliği dışında cv'ne yazacak tek ünvanın olmasa bile eğer gençliğinde kulübe üye olmuşsan rahatlıkla başkan olabilirsin. Okumayı ilkokul 3te mi öğrendin, konuşmayı bilir misin, şirket idare etmek, yöneticilik neymiş fikrin var mı önemli değil. Yeter ki üyelik tarihin eski olsun.

Mesela aday olup yapamayacağın şeyler söyle, köprü üzerinden horonla kupayı getireceğim de, ben başkan olduktan sonra aziz orada 1 ay duramayacak de, önemli değil. Neden? Çünkü üyelik tarihin eski. Dolayısıyla samimisin. Pilot takımın küme düşmüş, kupanı sana vermeyenlerin mitinglerinde dolaşıp şamar oğlanı olmuşsun ne gam. Yönetimi beraber kurduğun insanlardan toplasan 3 5 kişi kalmış, seçim vaadi olarak söylediğin insanlar seçimin ertesi günü ya istifa etmiş ya da göreve başlamak istemediğini belirtmiş ne önemi var?

gabriel omar
30.04.2014, 15:48
Ticaretle uğraşan bir paralı Başkan'ın gelip Trabzonspor'a milyonlar hibe edeceğini mi sanıyorsunuz? O zaman asıl romantik olan sizsiniz kusura bakmayın. Trabzonspor'a paralı başkanın verdiği her kuruş borç hanesine yazılacaktır. Trabzonspor'un mevcut gelirleri akıllıca yönetilir ve birtakım radikal kararlar alınarak 3 yıllık bir plan yapılabilirse herşey yoluna girebilir. Yıllarca beklenildi, az daha sabır gösterip, futbol oynama hırsını yitirmiş yüksek maliyetli yabancılardan kurtulunur ve harcama kalemleri düzenlenirse diğer Anadolu klüplerine göre Trabzonspor'un hiç de azımsanmayacak gelirleri yeter de artar bile. İHO yönetimi Malouda ve Bosingwa gibi yüksek maliyetli transferler yapmayıp, Zokora ve Colman'dan zamanında zamanında kurtulsaydı bugünkü mali tablo çok daha iyi olabilirdi. Hemen şampiyonluk isteyen taraftar realiteyi bilmeyen taraftardır. Evet günümüz futbolunda para çok önemlidir, ancak var olan paralı doğru işletmek ve yeni gelir kapıları sağlayacak projeler geliştirmek çok daha önemlidir.

Muharrem Usta seçim konuşmasını yaparken salondaydım. "Ben CEO'yum ben patronum, ben paranın ta kendisiyim" deyip başka birşey demeyerek Trabzonspor kültüründen ne kadar uzak olduğunu ispatlamıştır. Kendi oy kullanamadığı bir kongrede bedava sandviçler, kolalar dağıtıp, 5 yıldızlı otellerde yemekler verip, uçaklarla delege taşıyarak, Hakan Kulaçoğlu'nun seçim konuşmasındaki tabiriyle "Görgüsüzlüğün kitabını yazmıştır". Ben böyle bir başkan istemiyorum. Oyumu da ona asla vermeyeceğim.

Kimse Trabzonspora para hibe etmeyecek , kısa vadeli borçları döndürmek için kaynak sahibi olacak o kadar.Kulüp düze çıktıktan sonra zaten kimsenin parasına ihtiyaç duyulmayacak.Ama Trabzonsporu zarar değil kar eden bir kulüp haline getirmek için kaynağa ihtiyaç var , tek başına planlama yeterli değil.Tüm gelir kalemleri temlik altına girmiş bir Trabzonspor sadece tasarruf ederek bu bataktan kurtulur diyorsanız , hem de takım baştan aşağı takviye edilmeye ihtiyaç duyarken, yineliyorum ki siz benden daha romantiksiniz.

erolizmts
30.04.2014, 16:02
Neden Muharrem Usta? Koca kulüp son 1-2 yılda bir anda Trabzonspor'u hatırlayanlara mı muhtaç kaldı! Atay Aktuğ, Sadri Şener ayarında başkanlar lazım. Ne parti yandaşlığı ne de sokak ağzı ve mafyacılık. Muharrem Usta başkan olunca RTE peşinden koşmayacak mı sanıyorsunuz! Hacıosmanoğlu ölüm ise Muharrem Usta razı edileceğimiz sıtma'dır.

Bera B.
30.04.2014, 16:27
Bu ligde hemen şampiyon olunamayacağı bana göre koca bir yalandan ibaret. İşi bilen ve profesyonel kişilerden oluşan yönetim kadrosu ile bu takım ilk sene potaya girer, ikinci sene şampiyon olur. Ha şike olmaz mı derseniz tabi ki olur derim. O bu düşünceden tamamen bağımsız bir şey.

Diğer adaylara kıyaslayınca Usta bunlardan fersah fersah önde görünüyor benim düşünceme göre.

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Miserable
30.04.2014, 16:34
Usta kötü, Aktuğ ve Şener cici. Bizden olsan taştan olsun kafası.

serdar
30.04.2014, 20:04
Muharem Usta konusmalarinda projeler anlatti, vizyonunu gösterdi, net bir sekilde planli ve profesyonel calisacagini gösterdi... Ben parayi fazla konusdugunu görmedim... Parasi olmasa bile bu takimi üst düzeye cikarabilecek gercek bir yönetici ve profesyonel oldugunu gösterdi bence.. Bana öyle geldi... Bugüne dek gelen Baskanlardan farkli izlenim verdi...Neyse... Bogaz köprüsünde horon tepecegiz ya... projeye bak...söze bak...

Hüseyin Ş.
30.04.2014, 20:25
Muharrem Usta ilk adaylığını koyduğunda 50 milyonlar, paralı başkanlar dönüyodu her yerde, bunlardan başka hiç bir olayı yoktu. Bunu sadece ben değil yerel basından benimde bizatihi tanıdığım bi çok insan söylüyodu. Ama ne zaman baktı ki, bu iş öyle çantada keklik değil o zaman başladı plan proje işlerine.

Geçen seçimde eyvallah , en kurum yönetebilecek kişi kendisiydi, ama kendisini üç şey yaktı;

1- Az önce bahsettiğim adaylığının ilk sürecinde , seçimi biraz çantada keklik görüp, param var'dan öteye gidememesi, ve aklı başına geldikten sonra bu imajı değiştirememesi

2- Akp trabzon il teşkilatının kendisi için açıktan seçim çalışması yürütmesi

3- Şike konusunda sürekli yarım ağızlı cevaplar verip, herhangi bi kararlılık emaresi göstermemesi ve sürekli önümüze bakalım tarzındaki beyanatlarının insanlarda antipatik bi algı oluşturması.

Yoksa şike mevzusu olmasa Usta'nın bunlara rağmen kazanacağında herkes hemfikirdi.

Muhtemel bi seçimde yine bi adayları görmekten yanayım ama İHO yada kulis yaptığı söylenen MAY gibi camianın dinazorlarından biri olacağına Usta olsun.

Gerçi kulübün en zor zamanlarında yanında olmayıp, şimdi aday olacak farklı birinin samimiyetine zerre inanmıyorum uzak olsun ama hele bi seçim gelsin bakalım.

Dip not: Eğer yolsuzluk operasyonu olmayıp Erdoğan Bayraktar görevinde kalsaydı, yeni seçim yapılacak Bayraktarın talimatıyla Usta'nın listesindeki bi kaç isim yeni İHO yönetiminde görev alacaktı. Ama bu durum şuan için gündemde yok sanırım. Ama belki bi sürpriz olabilir.

Ki daha önce yine Bayraktarın talimayıtla İHO basket şubesini komple Usta'ya bırakmıştı.

Ne diyor Çakıroğlu reyis; Bekleyelim görelim çocuklar :)

bangkook_61
30.04.2014, 21:22
Usta'yı sizin bizim gibi sıradan vatandaşlar değil, çok değerli bazı makam sahipleri ikna eder, aday gösterir. Hiç boşuna uğraşmayın. Usta seçilmez, atanır.

Tuğrul
30.04.2014, 21:42
Muharrem Usta'nın basketbol takımının idaresi ve yönetimindeki gösterdiği başarısızlık soru işareti yarattı.

Yine de ikinci bir şansı hakediyor mu böyle yöneticiler varken daha kötüsünü yapmaz

Öte yandan bu kulübün herşeyden önce şirket, holding gibi yönetilmesi lazım.

Enerji, gayrimenkul, hizmet vs.. her sektörde faaliyet göstermeliyiz.

Ne yazıkki bizim İstanbul şehrinin o takımlara akıttığı '' tribün geliri '' yok.

Onlar 70 milyon euro hasılat elde ederken. Biz sadece 5 milyon euro elde ediyoruz.

Bu kulübün sportif başarıya ulaşması için sağlam bir ekonomiye, kalıcı gelirlere ihtiyacı var.

HES, Benzin istasyonu buna en güzel örnektir.

Mesela BJK'nın akatlar projesi gibi ortak bir firma ile rezidanslar yapılmalı.

Akyazı'nın olduğu dolgu alanına restorant, otopark haricinde bize kar getirecek yerler yapılmalı.

Bu probleme kim panzehir olacaksa, kim bu perspektif içinde harekat edecekse o gelsin.

aaahmet61
30.04.2014, 22:10
Usta'yı sizin bizim gibi sıradan vatandaşlar değil, çok değerli bazı makam sahipleri ikna eder, aday gösterir. Hiç boşuna uğraşmayın. Usta seçilmez, atanır.

atanmak bu kadar kolay olsaydı seçimde atanırdı.

erolizmts
01.05.2014, 00:01
atanmak bu kadar kolay olsaydı seçimde atanırdı.

O sonuç Akp'nin sistemli bir aldatmacasıydı. Ölümü gösterip sıtmaya razı ettiler. Koca ülkenin seçimi hemen hemen gece 00:00'da sonuçlanırken Trabzonspor başkanlık seçimi sanırım gece 12'leri geçtikten sonra açıklandı. Veya o civarlar. Kimler ayarlandı kimlerin fikri değiştirildi bilemiyoruz. Sanırsın onbinler oy kullandı. Neler döndü oralarda bilemiyoruz. Bir tiyatro oynadılar ve o tiyatronun ilk perdesi kapanmak üzere.

omondoles
01.05.2014, 00:11
O sonuç Akp'nin sistemli bir aldatmacasıydı. Ölümü gösterip sıtmaya razı ettiler. Koca ülkenin seçimi hemen hemen gece 00:00'da sonuçlanırken Trabzonspor başkanlık seçimi sanırım gece 12'leri geçtikten sonra açıklandı. Veya o civarlar. Kimler ayarlandı kimlerin fikri değiştirildi bilemiyoruz. Sanırsın onbinler oy kullandı. Neler döndü oralarda bilemiyoruz. Bir tiyatro oynadılar ve o tiyatronun ilk perdesi kapanmak üzere.

Bırakın bu komplo teorilerini. Size kalsa akp muharrem ustayı sırf iho seçilsin diye aday yaptı, konuşmalarını bu yönde yaptırttı. Geçin bu işleri. Seçimden önce bağırdık çağırdık burada iho muhtar olamayacak adam diye.

Bizim taraftar kadar kişilere/olaylara duygusal bakan yok. Yahu colmanı, zokorayı, adrianı, yattarayı kahraman gören, buraka, selçuğa, tolgaya, söven taraftar topluluğuna herşey müstehak.

Şunu da ekliyim. Usta babasının hayrına başkan olmak istemiyor. Trabzonspor demek reklam demek. Çakıroğlunu kim tanıyordu? İhoyu kim tanıyordu? Ama adamda vizyon vardı vizyon.

Loading.. %61

gabriel omar
01.05.2014, 00:24

Çok zorlama bir yorum olmuş kusura bakmayın ama.Dış politikada dahi iki adım sonrasına göre strateji belirleyemeyen hükümetin hiç işi gücü yokta Monte Kristo kontuna taş çıkarır bir planla Trabzonspor başkanını seçtirecek.

tristram
01.05.2014, 00:29
Şunu da ekliyim. Usta babasının hayrına başkan olmak istemiyor. Trabzonspor demek reklam demek. Çakıroğlunu kim tanıyordu? İhoyu kim tanıyordu? Ama adamda vizyon vardı vizyon.

Loading.. %61

genel anlamda yazdiklariniza katiliyorum ama reklam icin geldigine inanmiyorum.
usta medikal park hastanelerinin reklamini yapmak icin mi geliyor diyorsun?veya liv hastanelerinin?bu markalar zaten yeterince taniniyor.
gelince tabii ister istemez reklam olacak ama sirf bu is icin gelmek istedigini dusunmuyorum.

omondoles
01.05.2014, 00:32
Tabiki hayır. Ben onun bizim kadar Trabzonspor'lu olduğuna inanıyorum ama başkan olmak istemesindeki en önemli neden reklam. Bu zaten kötü bir şey değil. Trabzonspor başarılı oldukça hem Trabzonspor kazanacak hem de kendisi.

Loading.. %61

Mollasalihoğlu
01.05.2014, 13:42
Muharrem Usta'yı savunanların çoğunun en büyük dayanağı "İHO bile yapıyor, o bile seçildi" şeklinde ama bu Muharrem Usta hakkındaki diğer olumsuzlukları nasıl ortadan kaldırıyor buna dair bir şey yok. Kötünün iyisine razı olmak mı bakış açıları bilemedim.

"Bizden olsun taştan olsun kafası" lafı bana ise bunun biraz açılması lazım. 30 yaş civarında ve yaklaşık 25 yıldır Trabzonspor'u dert eden biriyim ama derin Trabzon tabir edilen kısıma "bizden" diyecek bir geçmişim yok camiada. Ve emin olun ki derdimiz "Trabzonspor küçük olsun bizim olsun" biçiminde olsa, bunu sağlamanın en kolay yolu camianın daha c'sini bilmeyen Muharrem Usta'ya yanaşmak ve çevremizi, fikirlerimizi onunla paylaşmak olurdu. Bunu yapsaydım BMN sunucu paralarını ödemek için üyelerinden reklamlara tıklamasını rica etmek zorunda kalmazdı belki ama inanmadığımız bir adama/fikre/projeye destek vermiş olurdum. İtham etmeden önce bir düşünün sakin kafayla kime ne diyorum acaba diye.

"Seçim ortaya çıkınca ufukta belirdiler" lafını hiçbir türlü üzerima alınmadığımdan muhatabı olarak kendimi görmüyor cevap vermiyorum. Yanlışsam ilgili arkadaş yazar sendin muhatap diye, biz de seçimden bugüne kadar neler yaptığımızı anlatırız.

"Sahada başarılı olmazsak söz hakkımız olmaz" denmiş. 82 puan aldık, sahada şiir gibi oynadık. Söz hakkı verdiler mi?

Özetle, İbrahim Hacıosmanoğlu zihniyetine kıyasla her türlü Muharrem Usta iyidir. Çünkü Muharrem Bey fikirlerini açık açık söylediği için seçilemedi; İbrahim Bey yalanlarla seçildi. Ama geniş fotoğrafta ikisi de Trabzonspor Başkanlık Makamı'na çok hafif isimler bence. Umarım bu sefer anlatabilmişimdir ve sığ ithamlara maruz kalmam.

aaahmet61
01.05.2014, 13:47
Özetle, İbrahim Hacıosmanoğlu zihniyetine kıyasla her türlü Muharrem Usta iyidir. Çünkü Muharrem Bey fikirlerini açık açık söylediği için seçilemedi; İbrahim Bey yalanlarla seçildi. Ama geniş fotoğrafta ikisi de Trabzonspor Başkanlık Makamı'na çok hafif isimler bence. Umarım bu sefer anlatabilmişimdir ve sığ ithamlara maruz kalmam.

muharrem usta makama çok hafif kalıyorda ,şike sonrası fenerin şampiyonluğunu dansözle kutlayan onursal başkanın çok ağır mı kalıyor ?

Mollasalihoğlu
01.05.2014, 13:48
muharrem usta makama çok hafif kalıyorda ,şike sonrası fenerin şampiyonluğunu dansözle kutlayan onursal başkanın çok ağır mı kalıyor ?

Ben mi atadım Onursal Başkan olarak?

Forumda başlık yok mu Onursal Başkanlığının alınması için?

Sorunda mantığın m'sı varsa da ben aramama rağmen bulamadım.

dağlıca61
01.05.2014, 14:06
taraftar ortaya çıkan veya çıkabilecek başkan adayları için bir kulp buluyor, bir hata buluyor, taraftara göre herkes şaibeli veya yetersiz, kimseyi beğendiremedik arkadaşlarımıza, sanırım sorun adaylarda değil adayları seçecek veya seçen delegenin yetersizliğinde, son sözüm şu ''NASIL YÖNETİLMEK İSTERSENİZ ÖYLE YÖNETİLİRSİNİZ''

omondoles
01.05.2014, 14:30
O yüzden öyle demiyoruz @Mollasalihoğlu. Şahsım adına MU'nun başkan olmasını vizyonu için, realist olduğu için istedim. Hayatın gerçeklerini gördüğü için.. Yoksa HK'ye bir şey dediğimiz yok ama maalesef "Türkiye"de henüz bu tip başkan olamaz. Biz gerçekçi düşünüyoruz.

Ha belkide MU'da sahtekar çıkabilir ama projelere bakıp en uygunu bu dedik..

Loading.. %61

Mollasalihoğlu
01.05.2014, 14:48
O yüzden öyle demiyoruz @Mollasalihoğlu. Şahsım adına MU'nun başkan olmasını vizyonu için, realist olduğu için istedim. Hayatın gerçeklerini gördüğü için.. Yoksa HK'ye bir şey dediğimiz yok ama maalesef "Türkiye"de henüz bu tip başkan olamaz. Biz gerçekçi düşünüyoruz.

Ha belkide MU'da sahtekar çıkabilir ama projelere bakıp en uygunu bu dedik..

Loading.. %61

Buna saygım var. Ama ben Muharrem Usta'ya inanmıyorsam benim fikrime neden saygısızlık yapılıyor?

omondoles
01.05.2014, 14:50
Buna saygım var. Ama ben Muharrem Usta'ya inanmıyorsam benim fikrime neden saygısızlık yapılıyor?

Sizin fikrinize saygı duymayana saygı duymuyorum.

Loading.. %61

Mollasalihoğlu
01.05.2014, 14:53
Sizin fikrinize saygı duymayana saygı duymuyorum.

Loading.. %61

Saygılar :)

Yiğit Gayretli
01.05.2014, 15:03
Ölümü görüp sıtmaya razı olmak nedir? Budur...

Bera B.
01.05.2014, 16:00
Arkadaş tamam ölümü gördük, ölüm döşeğindeyiz. Bir Allah'ın kulu da desin ki 'bak bu ölüm ama gelin burada yaşam var'. Oraya gidelim.

Yaşam diye olmayacak şeyler gösteriyorsunuz, sonra insanları ölüm döşeğine mahkum ediyorsunuz, sonra da 'gelip sıtmaya mı razısınız' diyorsunuz.

Mollasalihoğlu
01.05.2014, 16:20

Çok net anlatmışım.

Ahmet Ağaoğlu, Hayrettin Hacısalihoğlu, Hakan Kulaçoğlu vb hepsi de sıtmadan iyidir, madem somut örnek istenmiş.

TekfurÇayır 61
01.05.2014, 16:50
Çok net anlatmışım.

Ahmet Ağaoğlu, Hayrettin Hacısalihoğlu, Hakan Kulaçoğlu vb hepsi de sıtmadan iyidir, madem somut örnek istenmiş.

İşin bir başka yönüne de dikkat etmek gerek.

Hacıosmanoğlu başkanlığının hemen ertesinde mitinge katıldı, siyâsi demeçler verdi. Rengini hemen seçim ertesi belli eden bir başkan oldu.

Başımıza öyle bir başkan gelebilir ki kapalı kapılar ardında yaptıkları Hacıosmanoğlu'nun yaptıklarının kat kat ötesinde olur. Kamuoyu önünde de tam bizim istediğimiz davranışları sergiler, sevgimizi kazanır, çok uzun süre bizi yanıltır.

Böyle bir olayın gerçekleşme ihtimâli hiç de düşük değil bence.

Mert Oğuzlu61
01.05.2014, 17:05

Hacıosmanoğlu başkanlığının hemen ertesinde mitinge katıldı, siyâsi demeçler verdi. Rengini hemen seçim ertesi belli eden bir başkan oldu.

Başımıza öyle bir başkan gelebilir ki kapalı kapılar ardında yaptıkları Hacıosmanoğlu'nun yaptıklarının kat kat ötesinde olur. Kamuoyu önünde de tam bizim istediğimiz davranışları sergiler, sevgimizi kazanır, çok uzun süre bizi yanıltır.

bu daha iyi değil mi ? başkan sıfatıyla medyaya malzeme vereceğine, görevini yerine getirsin, bizleri mutlu etsin, Ts yi zirveye oynatsın tekrar eski gücümüze kavuşalım gerisi önemli değil.

yeterki TS nin gücünü kullanıp medyaya şovmenlik yapmasın, siyasi hedeflerini ve düşüncelerini bu doğrultuda kullanmasın... atıyorum muharrem usta gelir, camiayı bölecek bu davranışlardan kaçınırsa destekleriz, zamanında nuri albayrak ekranlara çıkıp akp şovmenliği yaptımı ? kendi siyasi düşüncesinden uzak taraftarına çapulcu, marjinal gibi taklitçi ve komik yakıştırmalarda bulundu mu ? ben hatırlamıyorum.

albayrak yönetimi Ts yi sıradan anadolu kulübü çizgisine yakıştırdığı için tepki toplamıştı, takım başarılı görülmüyordu ve sportif eleştiri vardı, olması gerekende zaten budur, yönetimi bu şekilde eleştirmek lazım ama biz başarısızlığın yanında birde camiayı bölen, kutuplaştıran bir adamı o koltuğa oturttuk, gerçek yüzünü seçimlerden sonra gösterdi bize... albayrak tan da kötüsü gelmez deniyordu, iho bu durumu değiştirdi :) büyük konuşmamak gerektiğini öğrendim ancak iho dan da vasıfsızı gelmez artık. yok arkadaş gelmez yaw... o kadarda düşmeyiz heralde, aynı hata tekrarlanmaz diye düşünüyorum.

aaahmet61
01.05.2014, 18:31
Çok net anlatmışım.

bunların hiçbiri sıtmanın binde biri olamaz.hepsinin bir ortak noktası var slogan cümleler.bu slogan başkanlığın son örneği haci.en son icraati kimsenin aklına gelmeyecek olan 1461 in düşüşü.

TekfurÇayır 61
01.05.2014, 18:33
bu daha iyi değil mi ? başkan sıfatıyla medyaya malzeme vereceğine, görevini yerine getirsin, bizleri mutlu etsin, Ts yi zirveye oynatsın tekrar eski gücümüze kavuşalım gerisi önemli değil.

yeterki TS nin gücünü kullanıp medyaya şovmenlik yapmasın, siyasi hedeflerini ve düşüncelerini bu doğrultuda kullanmasın... atıyorum muharrem usta gelir, camiayı bölecek bu davranışlardan kaçınırsa destekleriz, zamanında nuri albayrak ekranlara çıkıp akp şovmenliği yaptımı ? kendi siyasi düşüncesinden uzak taraftarına çapulcu, marjinal gibi taklitçi ve komik yakıştırmalarda bulundu mu ? ben hatırlamıyorum.

albayrak yönetimi Ts yi sıradan anadolu kulübü çizgisine yakıştırdığı için tepki toplamıştı, takım başarılı görülmüyordu ve sportif eleştiri vardı, olması gerekende zaten budur, yönetimi bu şekilde eleştirmek lazım ama biz başarısızlığın yanında birde camiayı bölen, kutuplaştıran bir adamı o koltuğa oturttuk, gerçek yüzünü seçimlerden sonra gösterdi bize... albayrak tan da kötüsü gelmez deniyordu, iho bu durumu değiştirdi :) büyük konuşmamak gerektiğini öğrendim ancak iho dan da vasıfsızı gelmez artık. yok arkadaş gelmez yaw... o kadarda düşmeyiz heralde, aynı hata tekrarlanmaz diye düşünüyorum.

En fazla zararı târif etmeye çalıştığım tür bir başkandan görürüz bence. Bu iki türün dışında bir başkanın seçilmesini dileyelim.

Mert Oğuzlu61
01.05.2014, 18:47
ahmet ağaoğlu bu işi yapabilir mi sizce ? futbolla bir ilgisi kaldı mı bu adamın ben hiç görmüyorum artık programlarda felan... golfe vermişti kendini, ondan sonra takip etmedim :) başkan olabilir mi ağaoğlu ?

muratt
01.05.2014, 20:00
ahmet ağaoğlu bu işi yapabilir mi sizce ? futbolla bir ilgisi kaldı mı bu adamın ben hiç görmüyorum artık programlarda felan... golfe vermişti kendini, ondan sonra takip etmedim :) başkan olabilir mi ağaoğlu ?

Aslında çoktan olmuştu başkan. Ama ne olduysa kaçıp gitti. Orada dönen karanlık şeyler açıklanmadıkça A.Ağaoğlu'nun başkanlığı hep bir soru işareti olarak kalır.

Ben yeni nesil, çok zengin olmayan ama okumuş dünya görmüş, başarılı olmuş Trabzonspor'lu işadamı ve yöneticilerin yönetime gelmesini istiyorum. Böyle nereden zengin olduğu belli olmayan mafyatik veya siyasi bağlantılı insanları başkan olarak görmek istemiyorum. Tuncay Bekiroğlu veya Nevzat Aydın gibi isimlerden oluşmalı benim istediğim yönetim kurulu. Yönetim kurulu diyorum bakın başkan değil. Çünkü ekip olmazsa tek adamcılık olmazsa bir anlamı yok. Gençlerin önü açılmalı.

Muharrem Usta olur mu bilmem. Ama burada tutunacak bir dal arar gibi böyle başlık açılması doğru değil .. O zaman Hakan Kulaçoğlu'na da başlık açalım. Ahmet Ağaoğlu'da da açalım. Eksik kalmasın bir tane de Özkan Sümer'e açalım. Sebahattin Çakıroğlu ve Nevzat Şakar'a da açalım.

Mollasalihoğlu
01.05.2014, 20:11
bunların hiçbiri sıtmanın binde biri olamaz.hepsinin bir ortak noktası var slogan cümleler.bu slogan başkanlığın son örneği haci.en son icraati kimsenin aklına gelmeyecek olan 1461 in düşüşü.

Tek ilaç Muharrem Usta yani? :)

omondoles
01.05.2014, 20:16
Muharrem Usta olur mu bilmem. Ama burada tutunacak bir dal arar gibi böyle başlık açılması doğru değil .. O zaman Hakan Kulaçoğlu'na da başlık açalım. Ahmet Ağaoğlu'da da açalım. Eksik kalmasın bir tane de Özkan Sümer'e açalım. Sebahattin Çakıroğlu ve Nevzat Şakar'a da açalım.

Kesinlikle katılıyorum.

Loading %61..

Sefa
01.05.2014, 20:18
Nevzat Şakar hayalimdeki Başkan.. Başgan gibin Başgan..

Necmi6161
01.05.2014, 20:24
Çok net anlatmışım.

muharrem usta hafif kalıyor diyorsunuz da şu isimler nedir allah aşkına :D

yoldan geçen adamı da yönetime alalım bari.

Mollasalihoğlu
01.05.2014, 20:25
muharrem usta hafif kalıyor diyorsunuz da şu isimler nedir allah aşkına :D

yoldan geçen adamı da yönetime alalım bari.

Hmmmmm. Bu isimleri beğenmeyen birisi olarak iki üç isim yazsanız da vizyonumuz, ufkumuz genişlese.

Necmi6161
01.05.2014, 20:29
Hmmmmm. Bu isimleri beğenmeyen birisi olarak iki üç isim yazsanız da vizyonumuz, ufkumuz genişlese.

ben seçimden beri mu yu destekliyorum.

mu yanında çıkan adaylar ve isimleri hepsi onun yönetimine karşı zayıf ve yetersizdi.

bence mu listesine bir daha bakmalısınız .

iki üç isme gerek yok muharrem usta saydığınız isimlerin hepsinden daha vizyon sahibi ve liste olarak ekip olarak çok daha maddi güce sahip.

Mollasalihoğlu
01.05.2014, 20:36
ben seçimden beri mu yu destekliyorum.

mu yanında çıkan adaylar ve isimleri hepsi onun yönetimine karşı zayıf ve yetersizdi.

bence mu listesine bir daha bakmalısınız .

iki üç isme gerek yok muharrem usta saydığınız isimlerin hepsinden daha vizyon sahibi ve liste olarak ekip olarak çok daha maddi güce sahip.

Ne futbolu ne Trabzonspor'u listedeki adamların onda biri kadar bilmiyor.

Listesinde kendine oy kullanamayanlar vardı, o derece ilgililerdi Trabzonspor ile.

Benim saydığım adamlar bildim bileli Trabzonspor'un peşinde. Mesela Hayrettin Hacısalihoğlu 2009'da başlayan yapılanmanın mimarı.

Mesela Hakan Kulaçoğlu'nun kitap yazmışlığı var Trabzonspor'a dair. Bu adamları "bari yoldan geçeni de yönetime alalım" diye eleştirirken Trabzonspor'a kongre üyesi olmayan adamları pohpohlamak da çok enteresan.

Necmi6161
01.05.2014, 20:39
Ne futbolu ne Trabzonspor'u listedeki adamların onda biri kadar bilmiyor.

Listesinde kendine oy kullanamayanlar vardı, o derece ilgililerdi Trabzonspor ile.

Benim saydığım adamlar bildim bileli Trabzonspor'un peşinde. Mesela Hayrettin Hacısalihoğlu 2009'da başlayan yapılanmanın mimarı.

Mesela Hakan Kulaçoğlu'nun kitap yazmışlığı var Trabzonspor'a dair. Bu adamları "bari yoldan geçeni de yönetime alalım" diye eleştirirken Trabzonspor'a kongre üyesi olmayan adamları pohpohlamak da çok enteresan.

trabzonsporlu diye başkan olabiliyorsa ne güzel :D bu şehirde en az onun kadar ts sevdalısı binlerce insan var. biz doktor değiliz diye başkan olamıyoruz galiba :D

neyse umarım mu gelir ve bizi bu bataktan kurtarır.

omondoles
01.05.2014, 20:41
@Mollasalihoğlu, ilk cümlenize kesinlikle katılmıyorum. Futbolu da Trabzonspor'u da gayet iyi biliyor. Geçen zaman içerisinde maç, takım ve futbolcu analizleri çok yerindeydi. Sorunları da gayet iyi etüt etmişti. Twitterde takip edenler görmüştür. Şahsen ben bu kadarını beklemiyordum.

Loading %61..

Mollasalihoğlu
01.05.2014, 20:47
@Mollasalihoğlu, ilk cümlenize kesinlikle katılmıyorum. Futbolu da Trabzonspor'u da gayet iyi biliyor. Geçen zaman içerisinde maç, takım ve futbolcu analizleri çok yerindeydi. Sorunları da gayet iyi etüt etmişti. Twitterde takip edenler görmüştür. Şahsen ben bu kadarını beklemiyordum.

Loading %61..

Futbolu bilmiyor demedim, mesela Hayrettin Hacısalihoğlu kadar bilmediğine eminim. Yani Muharrem Usta'nın tartışıldığı ortamda Hayrettin Bey'e "yoldan geçen" muamelesi yapılması komik bir muamele olur.

trabzonsporlu diye başkan olabiliyorsa ne güzel :D bu şehirde en az onun kadar ts sevdalısı binlerce insan var. biz doktor değiliz diye başkan olamıyoruz galiba :D

neyse umarım mu gelir ve bizi bu bataktan kurtarır.

Muharrem Usta zengin diye olabiliyorsa herkes her sebepten olabilir.

Necmi6161
01.05.2014, 20:52
Futbolu bilmiyor demedim, mesela Hayrettin Hacısalihoğlu kadar bilmediğine eminim. Yani Muharrem Usta'nın tartışıldığı ortamda Hayrettin Bey'e "yoldan geçen" muamelesi yapılması komik bir muamele olur.

Muharrem Usta zengin diye olabiliyorsa herkes her sebepten olabilir.

vizyon sahibi zengin ve Trabzonspor lu projeleri olan en azindan kagida bakmadan konusmayi becerebilen birisi varsa oda mu. he bu kistaslarda daha iyisi varsa o gelsin olsun. ama mevcut seceneklerde yok. ne hacisalihoglu nede digerleri .

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

omondoles
01.05.2014, 20:54
"Yoldan geçen" konusuna bir şey diyemem ama futbolu HHS'den daha iyi bildiğini düşünüyorum. Trabzonspor'u daha iyi bilmiyordur buna katılırım ama o konuda da teşhisi koymuştu ve TS'yi statükodan kurtaracağını dile getirmişti. Sadece bunun için bile oy verilirdi:)

Loading %61..

Mollasalihoğlu
01.05.2014, 20:56
vizyon sahibi zengin ve Trabzonspor lu projeleri olan en azindan kagida bakmadan konusmayi becerebilen birisi varsa oda mu. he bu kistaslarda daha iyisi varsa o gelsin olsun. ama mevcut seceneklerde yok. ne hacisalihoglu nede digerleri .

Zengin. Cebinden mi verecekmiş Trabzonspor'a para mesela?

Kağıda bakmadan ben de konuşuyorum. Trabzonspor için çokça da projem var. Zengin değilim ama. Var mı bir şansım?

"Yoldan geçen" konusuna bir şey diyemem ama futbolu HHS'den daha iyi bildiğini düşünüyorum. Trabzonspor'u daha iyi bilmiyordur buna katılırım ama o konuda da teşhisi koymuştu ve TS'yi statükodan kurtaracağını dile getirmişti. Sadece bunun için bile oy verilirdi:)

Loading %61..

Futbol konusunda bir kere tecrübesi 0 (yazıyla SIFIR). Statükodan kurtaracakmış Trabzonspor'u, güzel laflar ama nasıl sorusunun cevabı hem yuvarlak. Dortmund'dan bahsediyor, reklamdan sponsordan bahsediyor. İki konuşma dinledim, ikisinde de somut bir proje duymadım kendisinden. Valla ama iyi konuşmuş demek ki baya etkilemiş sizleri :)

Mollasalihoğlu
01.05.2014, 20:58
Bu kadar denk gelir.

Aha bugün paylaşılan bir fotoğraf.

Trabzonspor'u statükodan kurtaracak olan Muharrem Usta:

https://pbs.twimg.com/media/BmkRCJDIAAAcyn4.jpg

omondoles
01.05.2014, 20:59
Somut deyince aklıma HK İHO geldi nedense:)

Loading %61..

Necmi6161
01.05.2014, 20:59
Zengin. Cebinden mi verecekmiş Trabzonspor'a para mesela?

Kağıda bakmadan ben de konuşuyorum. Trabzonspor için çokça da projem var. Zengin değilim ama. Var mı bir şansım?

Futbol konusunda bir kere tecrübesi 0 (yazıyla SIFIR). Statükodan kurtaracakmış Trabzonspor'u, güzel laflar ama nasıl sorusunun cevabı hem yuvarlak. Dortmund'dan bahsediyor, reklamdan sponsordan bahsediyor. İki konuşma dinledim, ikisinde de somut bir proje duymadım kendisinden. Valla ama iyi konuşmuş demek ki baya etkilemiş sizleri :)

senin sansin kulacoglundan fazla o zaman bi sansini dene.

omondoles
01.05.2014, 21:01
Bu kadar denk gelir.

Bu fotodan sonra HE'nin papa ile fotolarını, RTE'nin papa ve üstün hizmet madalyası alırkenki fotolarını bekliyorum;) yapmayın Allah aşkına..

İsim olarak aklımda değil ama seçim sürecinde de aynı bunun gibi kara propagandalar yapıldı.

Loading %61..

Mollasalihoğlu
01.05.2014, 21:04
Bu fotodan sonra HE'nin papa ile fotolarını, RTE'nin papa ve üstün hizmet madalyası alırkenki fotolarını bekliyorum;) yapmayın Allah aşkına..

Loading %61..

Ama Hayrettin Hacısalihoğlu hemen statükocu oldu gözünüzde. Neden? Tarafsız olabilmek lazım. Muharrem Bey'in bu hareketi bence benim eleştirilerimi (bildiğinden değil başka yerlerden duyduğundan) dikkate aldığını gösterir ve lehinedir. Sizin iddialarınız ile çelişiyor ama.

omondoles
01.05.2014, 21:08
Ama Hayrettin Hacısalihoğlu hemen statükocu oldu gözünüzde. Neden? Tarafsız olabilmek lazım. Muharrem Bey'in bu hareketi bence benim eleştirilerimi (bildiğinden değil başka yerlerden duyduğundan) dikkate aldığını gösterir ve lehinedir. Sizin iddialarınız ile çelişiyor ama.

Ben HH statükocu demedim. (Olabilirde) kendisini pek tanımıyorum ama mesela fotoda MU'nun karşısındaki adam statükonun ana merkezidir. bunu söylerken futbol bilgisine laf söylemiyorum. Bence futboluda, futbolcuyuda çoğu kişiden iyi biliyor.

Loading %61..

Fatih Öztürk
01.05.2014, 22:29
Bu kadar denk gelir.

Trabzonspor bunlarin eline kalacaksa mevcut baskana razıyım.

İlker Yazıcıoğlu
01.05.2014, 22:54
En dik duruş sergileyeni yine de Özkan Sümer'dir.....

He,artık miyadı dolmuştur,uzak dursun ama Hacıosmanoğlu'nun yanında Özkan Sümer bulunmaz Hint kumaşıdır.....

burasıdaTRABZON
01.05.2014, 23:00
bu fotoğraf yeni mi

Bera B.
01.05.2014, 23:19
Çok net anlatmışım.

Sıtmadan iyi örnek ben istemiştim ve aynı mesajımda ütopik çözümler önerildiğini de söylemiştim.

AA: Ütopik. Aday değil, aday oldu son anda vazgeçti. Defalarca kapısına gidilmesine rağmen aday olmayacağını söyledi. Herhangi bir şekilde çözüm önerisi olamaz.

HH: Yorum yok.

HK: Ütopik. Nedeni de gayet açık. Futbol dünyasının içinde Hakan Kulaçoğlu'nu seçtirecek güç ve ahlak henüz yok. Ha bana kalırsa ben başından beri Hakan Kulaçoğlu profilinde birini tercih ederim ama olmaz. Olamaz. Maalesef mümkün değil.

memozcan
01.05.2014, 23:20
m. usta bir şansı hakediyor ama özkan sümerden uzak durması kendi menfaatinedir kanımca...

Cafer Bulur
01.05.2014, 23:44
Sıtmadan iyi örnek ben istemiştim ve aynı mesajımda ütopik çözümler önerildiğini de söylemiştim.

AA: Ütopik. Aday değil, aday oldu son anda vazgeçti. Defalarca kapısına gidilmesine rağmen aday olmayacağını söyledi. Herhangi bir şekilde çözüm önerisi olamaz.

HH: Yorum yok.

HK: Ütopik. Nedeni de gayet açık. Futbol dünyasının içinde Hakan Kulaçoğlu'nu seçtirecek güç ve ahlak henüz yok. Ha bana kalırsa ben başından beri Hakan Kulaçoğlu profilinde birini tercih ederim ama olmaz. Olamaz. Maalesef mümkün değil.

Katiliyorum,muharrem usta su anda en makul cözüm olarak duruyor.

Hayrettin hacisalihoglu ve ahmaet agaoglunun aday olarak gösterilmesi bile trajikomikten öte bir sey degil.

My
02.05.2014, 00:42

Böyle bir olayın gerçekleşme ihtimâli hiç de düşük değil bence.Benim en korktuğum durum da bu.

tristram
02.05.2014, 01:04
Trabzonspor bunlarin eline kalacaksa mevcut baskana razıyım.

foto bahane sen zaten iho'ya dunden razisin biraderim:)

Samet Yildirim
02.05.2014, 01:07
Eee Ibrahim Haciosmanoglu ile Özkan Sümer hic yakin degiller..hatta "düsmanlar"..Noldu peki IHO SINIF MI ATLATTI !!!!??? Yani ne alakasi var simdi o fotorafin sunla bunla ? Ben onu anlayamadim.

Sadri Sener ile kupalar kaldirdik...Sampiyon olduk...Özkan Sümer kulübün icindeydi....hatta Mehmet Ali Yilmaz gelmisti...Özak...Sümer ve Sadri Sener hepsi bir arada M.A.Y. Tesislerinde...eee noldu yani ? Kupalar kaldirdik...Sampiyon olduk...Günah mi isledi Sadri Sener ? Tesislerden kovsaydi onlari kesin SAMPIYONLAR LIGI KUPASINI ALIRDIK !

Vurmak istiyorsaniz dogru yerden vurun ama sunuda belirtmekde fayda var böyle cakmak`la felan olmaz bu is. Özkan Sümer ile oturmusta bilmem ne olmusta...Trabzonspor ortak degerimizdir...Senin adamin...benim adamim felan olmazzz..

Le havle...

Iho hepsini kovdu noldu peki ?

Bizlere haktir Sampiyonluklarin calinmasi...Bizlere haktir IHO gibi baskanlar...Bize haktir ezilmemiz.

ekleme: Ibrahim Haciosmanoglu, Özkan Sümer`i...Ahmet Suat Özyazici`yi o kulüpten disladi ama sunu belirtelim...IHO onlarin ayak tirnagi olamaz Trabzonspor konusunda !

Anıl C
02.05.2014, 01:10
Eee Ibrahim Haciosmanoglu ile Özkan Sümer hic yakin degiller..hatta "düsmanlar"..Noldu peki IHO SINIF MI ATLATTI !!!!??? Yani ne alakasi var simdi o fotorafin sunla bunla ? Ben onu anlayamadim.

Sadri Sener ile kupalar kaldirdik...Sampiyon olduk...Özkan Sümer kulübün icindeydi....hatta Mehmet Ali Yilmaz gelmisti...Özak...Sümer ve Sadri Sener hepsi bir arada M.A.Y. Tesislerinde...eee noldu yani ? Kupalar kaldirdik...Sampiyon olduk...Günah mi isledi Sadri Sener ? Tesislerden kovsaydi onlari kesin SAMPIYONLAR LIGI KUPASINI ALIRDIK !

Vurmak istiyorsaniz dogru yerden vurun ama sunuda belirtmekde fayda var böyle cakmak`la felan olmaz bu is. Özkan Sümer ile oturmusta bilmem ne olmusta...Trabzonspor ortak degerimizdir...Senin adamin...benim adamim felan olmazzz..

Le havle...

Iho hepsini kovdu noldu peki ?

Bizlere haktir Sampiyonluklarin calinmasi...Bizlere haktir IHO gibi baskanlar...Bize haktir ezilmemiz.

Ilk defa sana katiliyorum Samet :)

Anıl C
02.05.2014, 01:11
foto bahane sen zaten iho'ya dunden razisin biraderim:)

Aynen Fatih'cim. Tristam dogru bi laf soylemis ama yanlis anlama

Bilal Karadeniz
02.05.2014, 01:11
Hakan kulaçoğlu sevdiğimiz bir abi'de onun da seçim vaadi Mustafa reşit, 9tane 1461'li topçu, bir forvet idi.emin olun şuan hakan kulaçoğlu'nu istifa ettirmişlerdi.sırf hacıosmanoğlu taraftar grupları'na para,kombine,bilet vb, şeyler yedirdiği için kimsenin sesi çıkmıyor.

Samet Yildirim
02.05.2014, 01:13
Ilk defa sana katiliyorum Samet :)

Tsk ederim :)

Yapma etme 20 bin`den fazla mesajim var :) Vardir yinede 2-3 tane katildigin :)

Anıl C
02.05.2014, 01:15
Tsk ederim :)

Yapma etme 20 bin`den fazla mesajim var :) Vardir yinede 2-3 tane katildigin :)

Yok Samet'im latifeydi. Var muhakkak ;)

tristram
02.05.2014, 01:17
ozkan sumer falan hikaye.kongre tarihi belli olsun daha ne kara propagandalar gorecegiz.iho en son secimi boyle kazanmisti zaten.yine de parali askerleri(blok oylar) olmasa secimi kaybedecekti.
muharrem usta ozkan sumer'le gorusmusmus.keske bu gorusmeleri secim oncesi yapsaydi da bir ise yarasaydi.bu kulube baskan olabilmek icin kluple ozdeslesmis
isimlerle is birligi yapacaksin.iste blok oylar bu sekilde ayarlaniyor.
bugun iho baskansa bunu basta ibrahim usta(simdi destekledigine bin pisman) olmak uzere camiada agirligi olan isimler sayesindedir.kongrede bunlari tek birey olarak dusunmeyin,etkiledikleri cok fazla oy var.daha iyi aday cikana kadar mevcut secenekler icerisinde en ideal baskan adayi muharrem usta.

Samet Yildirim
02.05.2014, 01:18
Yok Samet'im latifeydi. Var muhakkak ;)

Biliyorum latife yaptigini okadarini da anladim artik :)

Soner Albayrak
02.05.2014, 01:19

Yani Allah belamızı vermiş dediğin gibi olursa hepten belamızı verecek diyorsun yani.

Fatih Öztürk
02.05.2014, 01:21
En dik duruş sergileyeni yine de Özkan Sümer'dir.....

He,artık miyadı dolmuştur,uzak dursun ama Hacıosmanoğlu'nun yanında Özkan Sümer bulunmaz Hint kumaşıdır.....

Dik duruş?

3 Temmuzun hararetli günlerinde dik duruş abidesi Özkan Sümer şikeyi,şikeciyi en azılı şekilde koruyan Hürriyet gazetesinde köşe yazarlığına başlamıştı.dik duran sanırım cebiydi.

Anıl C
02.05.2014, 01:23
Biliyorum latife yaptigini okadarini da anladim artik :)

:)