PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzon Valisi Abdil Celil Öz'ü İstifaya Davet Ediyoruz

alone_6161
12.03.2014, 10:44
Değerli arkadaşlar,

Sizlerin de çok iyi bildiği şikebahçe ile son maçımızda güvenlik önlemi olarak stad çevresindeki evlerin çatısına keskin nişancı yerleştiren, daha sonra bunu inkar eden, kendisine konuyla ilgili resimler, video kayıtları var denildiğinde "ıııı araştıracağız" denilen Trabzon Vali'sini istifaya davet ediyoruz. Aşağıda Valilik mail adresini iletiyorum. Lütfen herkes hakaret etmeden, küfür etmeden, protesto maillerini göndersin. Ben aşağdaki maili gönderiyorum, arzu edenler bu maili de gönderebilirler.

Sn.Trabzon Valisi,

10/03/2014 tarihinde şehrimizde oynanan Trabzonspor-fenerbahçe maçında stad çevresindeki evlerin çatısına yerleştirdiğiniz keskin nişancılar için acil olarak önce Trabzonspor taraftarını daha sonra da kamuoyunu bilgilendirmenizi talep ediyorum. O keskin nişancıları çatılara çıkarmak kimin fikriydi? Keskin nişancıları kim görevlendirdi? Keskin nişancılar hangi durumda silahlarını kullanacaktı? Keskin nişancıların görevlendirilmelerinden haberiniz yoksa, konuyla ilgili kararı alan kişiyi görevden alacak mısınız? Eğer bu sizin kararınız ise sizi acilen istifaya davet ediyorum.
Şike yaptığı Bağımsız Mahkemeler, Yargıtay, UEFA, UEFA Tahkim Kurulu ve CAS tarafından tescillenen fenerbahçeyi koruma güdüsüyle yaptığınız bu harekete karşılık, 3 yıldır alenen hakkı yenen, mağdur edilen, ciddiye alınmayan, valisi olduğunuz şehrin insanları için ne yaptınız?

Şehirimize yakışmıyorsunuz. SİZİ ACİLEN İSTİFAYA DAVET EDİYORUM!!!

Saygılarımla.

trabzon@trabzon.gov.tr
insanhaklari@trabzon.gov.tr

arifberkay
12.03.2014, 10:48
Vali istifa edemez sadece görevden alınabilir...

alone_6161
12.03.2014, 10:55
Siyasi partilerden aday olabilmek için istifa ediyorlar diye biliyorum.

Erhan Atalay
12.03.2014, 12:58
Bal gibide istifa eder, adam yapmıyorum valilik derse ne yapacaklar kafasına silah dayayıp zorla 8 5 valiliktemi tutacaklar.

Bırakın bu prosedürleri, her devlet görevlisi istifa eder hemde bal gibi eder.

Adem Akyüz'
12.03.2014, 13:01
Tamamdır..

Öznur61
12.03.2014, 17:58
Maile bir kaç ekleme yapıp gönderdim.
Ufakda olsa tepki verelim..

Sefaenes
12.03.2014, 18:02
istifaya zorlanmali yaptigi sehiri insanlari terörist olarak göruyorsa orada görev yapamaz, sniperlerin aciklamasi olamaz.

Bud Spencer
12.03.2014, 18:30
istifami eder
görevdenmi alinir bilemem
ama Trabzonda olmamali

Mehmet BAL
12.03.2014, 18:41
Mail Gönderildi

Anıl C
12.03.2014, 18:42
Valilik onunde protestoda yapilmali

Vkgz
12.03.2014, 22:54
http://www.aktifhaber.com/trabzonspor-macinda-keskin-nisancilarin-isi-ne-948545h.htm

Haber:
Haftalar öncesinde ortam bu kadar gerilmişken, Fener-Trabzon tansiyonu bilinirken, bu nasıl güvenlik anlayışı ki stadyuma çok sayıda maytap meşale vb. girebiliyor?

Trabzon'un Emniyet Müdürü, Trabzon halkının terör konusunda hassasiyetini bilmiyor mu ki çatılara özel hareket polisleri yerleştiriyor? Burası Hakkari mi? Dağlardan terörist ateşi mi bekliyorsunuz? Stada giren yabancı maddeler engellenmiyor ama çatılara özel harekat polisleri yerleştiriliyor...

Staddakiler terörist değil, öz ve öz bu vatanın evlatları. O keskin nişancıları yerleştirerek Trazon taraftarına kendini terörist gibi hissettirmekten, üçüncü dünya görüntüsü vermekten başka neye hizmet eder ki?

Adem Akyüz'
12.03.2014, 22:59
Çatılara keskin nişancı yerleştiren vali stada girenlerin üzerini arayın diye emir vermeyi unutmuş herhalde.. Normal bir maçta bile daha iyi arama yapılırken bu maçta sadece göstermelik aramalar yapıldı..

bkandil
12.03.2014, 23:37
Trabzon'un kaç milletvekili var mecliste?
Maç akşamından bu yana geçen sürede hangisi mecliste bu konuyu gündeme getirdi?

Meclise gensoru vermek çok mu zor?

Soru1: Keskin nişancılar hangi olaylarda ne amaçla kullanılır?
Soru2: Şimdiye kadar ülkemizde kaç tane futbol maçında güvenlik amacıyla keskin nişancı kullanılmıştır?

Ilelioglu
13.03.2014, 23:35
Memleketimde böyle bir vali ISTEMIYORUM.

ISTIFA!

..

Ilelioglu
13.03.2014, 23:36
Trabzon'un kaç milletvekili var mecliste?
Maç akşamından bu yana geçen sürede hangisi mecliste bu konuyu gündeme getirdi?

Meclise gensoru vermek çok mu zor?

Soru1: Keskin nişancılar hangi olaylarda ne amaçla kullanılır?
Soru2: Şimdiye kadar ülkemizde kaç tane futbol maçında güvenlik amacıyla keskin nişancı kullanılmıştır?

Hicbir macta, sadece Trabzona özgü bir durum bu.

..

cakalkerem
13.03.2014, 23:40
istifa edemiyor galiba....
görevden alınabiliyor...

zaferyıldız
13.03.2014, 23:41
Kim yapacak bunu !

Ilelioglu
13.03.2014, 23:42
istifa edemiyor galiba....
görevden alınabiliyor...

Valiligin önünde hergün protesto yaparsin, bak nasil görevden aliyorlar.

..

Samet Yildirim
13.03.2014, 23:47
Rezillik

Cafer Bulur
13.03.2014, 23:52
Bizde bu rezil ve isbilmez bir baskan oldugu sürece valiye kizamiyorum bile.

Kimbilir belki de keskin nisancilari iho nun tavsiyesi üzerine yerlestirmistir.

Defol iho defol,bir saniye bile bu kulbün basinda durma igrenc herif....

bkandil
14.03.2014, 09:02
Bizde bu rezil ve isbilmez bir baskan oldugu sürece valiye kizamiyorum bile.

Kimbilir belki de keskin nisancilari iho nun tavsiyesi üzerine yerlestirmistir.

Defol iho defol,bir saniye bile bu kulbün basinda durma igrenc herif....

Başkanın işbilmezliği doğru da, burada iş başkandan ziyade "kanaat önderleri" dediğimiz kişilere düşüyor.

Ama nerdeee,
Bizdeki kanaat önderlerinin "kanaat"ten anladıkları, "Aza kanaat etmeyen çoğu hiç bulamaz." cümlesindeki kelimenin anlamı.

Eldeki "az"dan olmamak adına hiç sesleri çıkmıyor efendilerin...

bkandil
19.03.2014, 19:11
Vali Öz'ün sağduyulu yaklaşımı

Haber61.Net haberidir..
Trabzon'da oynanan ve yarım kalan Trabzonspor-Fenerbahçe karşılaşması ve sonrası yaşananlarla ilgili olarak bilinmeyenler gün yüzüne çıkmaya başladı.

karşılaşma sonrası Ulusal medyanın Trabzon sokakları yanıyor tutuşuyor, Avni Aker yakılmış yıkılmış gibi göstermeye çalışmasına karşın, Trabzon Valiliği'nin ve Emniyet Müdürlüğü'nün olaya sağduyulu yaklaşması çıkar çevrelerinin beklentilerini boşa çıkardı.

Trabzon'da daha önce görev yapan ve ilk Trabzonspor-Fenerbahçe karşılaşmalarında aldıkları önlemler ve yaşadıklarıyla tecrübe kazananlara Trabzon'un yeni Valisi Abdil Celil Öz'de eklendi.

Abdil Celil Öz'ü Trabzon'da diğer görev valilerden ayıran en büyük özellik ise daha Trabzon'da göreve başlamadan önce Trabzonsporlu taraftarlarla memleketi Manavgat'da buluşmasıydı.

Trabzon'da göreve başlamadan birkaç gün önce memleketi Manavgat'da katıldığı bir toplantıda Trabzonsporlularla buluşan ve kendisine hediye edilen Trabzonspor forması nı aldıktan sonra bri konuşma yapan Abdil Celil Öz Formanın kendisi için farklı bir anlamı olduğunu söylemiş ve memnuniyetini "Bize de her yer Trabzon" diyerek dile getirmişti.

Yanlış anlaşılma Tepkiye neden oldu:
Trabzonspor-Fenerbahçe karşılaşması öncesi Trabzon Valisi Abdil Celil Özün basın mensuplarıyla katıldığı bir toplantı sonrasında kendisine yöneltilen "Trabzonspor-Fenerbahçe karşılaşmasında ne tür güvenlik önlemleri alacaksınız" şeklindeki soruya "O bölgedeki dar sokakları da analiz edip ona göre önlem alacağız" şeklindeki açıklamasının farklı bir algıyla basına yansıması sonucu maç öncesi yaşanan gerginlikler maç sonrası da devam etti.

Trabzon Valisi Abdil Celil Öz'ün maç öncesi söylediği bir kaç cümlenin algılama farklılığı ile basına yansıması sonucu başlayan gerginlik maç sonrası da devam etse de , gerek valiliğin ve gerekse de Trabzon Emniyetinin olaylara sağ duyulu yaklaşımı sonucu, Ulusal medyanın "Trabzon yanıyor, Avni Aker yanıyor" şeklinde görmeyi arzu ettikleri ve Arzu ettiklerini yansıttıkları şekilde olaylar yaşanmadı.

Hem Trabzonspor taraftarının büyük bir kısmı bu oyunlara alet olmadı, hem de daha önceki valilerde olduğu gibi Trabzon Valisi Abdil Celil Öz'de İlk Trabzonspor Fenerbahçe karşılaşmasıyla tecrübe kazanmış oldu.
.................................................. .................................................. .......

Keskin nişancılar da bu sağduyulu yaklaşımın eseri demek ki...

Bera Algün
19.03.2014, 19:42
Acaba hiç istifa eden vali olmuş mudur diye google'da "vali istifa etti" diye arama yaptım meğerse Şanlıurfa valisi istifa etmiş ama belediye başkanlığı adaylığı için

Boşuna istifa beklemeyin, tek ihtimal görevden alma olabilir ama görevden alacak kişi de bir valiyi fb maçı zamanı çatılara keskin nişancı dikti diye hayatta görevden almaz.

Mahkeme-i Kübra'da görüşmek üzere vali bey

dağlıca61
19.03.2014, 20:18
vali istifa etmez, görevden alınır, kim alır, içişleri bakanı alır, nasıl alır, şehrin siyasi gücü varsa alır, Trabzon şehrinin siyasi gücü var mı, bana sorarsanız eskiden vardı ama şimdi siyasete bulaşan yöneticilerimiz sayesinde artık yok, peki ilerde siyasi gücü olur mu Trabzonspor yöneticileri Trabzonspor'u siyaset üstü konuma getirdiğinde, Trabzonspor şehrin siyasetine yön verdiğinde olacak inşallah. Yalnız şunu belirteyim ki sahaya yabancı maddeleri atan taraftarı hiç sorgulamadan, Trabzonspor'un sırtından geçinmeyi alışkanlık haline getiren karaborsacı taraftarı sorgulamadan, çatılara yerleştirilen 5-10 silahlı polisi, Valiyi sorgulamamız yanlış, önce içimizdeki hainleri bir bulup temizleyelim, teşhir edelim.

Sefa
19.03.2014, 20:47
Vali nasıl istifa edemez yahu bal gibi eder..

Tayfun
19.03.2014, 22:23
Sniper rezilliğini bu şehir asla unutmayacak .

alone_6161
20.03.2014, 13:17
Değerli arkadaşlar,

Bu konunun amacı valinin bize reva gördüğü keskin nişancı kepazeliğini protesto etmek. Vali istifa eder, edemez, görevden alınır, alınamaz tartışmaları yapacağımıza, valiliğe protesto mailleri göndersek daha iyi olmaz mı? Biz protestomuzu yapalım, bürokratik usulleri başkaları düşünsün.

Saygılarımla.

Fatih Solmaz
20.03.2014, 21:06
valideki ince yalakalığı kaçırmadınız değil mi?

My
20.03.2014, 21:18
Olur mu canım bizim hatta ona teşekkür etmemiz gerekiyorken sizler istifa diyorsunuz bize de iyilik yaramıyor arkadaş cık cık cık :)

Kemal Öztel
20.03.2014, 23:20
Keskin nişancıyı biz koymadık diyorsun,o zaman daha fena kardeşim haberin yok neler döndüğünden..
Kısacası özrü kabahatinden büyük..