PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Seçimlerde Trabzon'un Tepkisi Geçersiz Oy Kullanmak Olmalı mı?

Sayfa : [1] 2 3 4

My
11.03.2014, 17:28
Bilmiyorum böyle bir şeyi demeye hukuki olarak hakkım var mı ama seçim zamanı yaklaştı daha organize bir şekilde siyasetçilere nasıl tepki vereceğimiz belli değil. Bu işi muhakkak bir an önce konuşup ortak bir karara varmamız ve bu doğrultuda hareket etmemiz gerekiyor. Bu belirsizlik aleyhimize.

Ben sandığa gidilip Trabzon'da geçersiz oy kullanmak gerektiğine inanıyorum. Çünkü hiç birisi bizi temsil etmiyor. Hepsi bu şike davasının tarafı. Çıkacak geçersiz oyların fazlalalığı siyasetçilere verilebilecek en güzel, en anlamlı tepki ve mesaj olacağı görüşündeyim. Üke genelinde vereceğimiz tepkinin pek görünmeyeceğini düşündüğüm için Trabzon'un topyekün verebileceği en güzel tepkinin/mesajın hiç birine oy vermeden fakat sandığa giderekten vereceğimiz geçersiz oylarla (hem sayısı da belli olacak) olacağını düşünüyorum.

Başlığa anket te eklenebilir. Yalnız ne yapacaksak bir an önce karar vermeliyiz yoksa organize olmak için, sesimizi duyurabilmek için geç kalıcaz.

Tayfun
11.03.2014, 18:27
Seçimlerde oy pusulasına " Trabzonspor " yazıp atacağım sandığa.

İnandırıcılığı olsun diye de fotoğrafını çekip koyacağım buraya, hele bir seçim günü gelsin .

Ufak bir hatırlatma; Tüm partiler bu davada Trabzonspor'u ötekileştirip,elinin tersiyle itmiştir. Oy pusulası önünüze geldiğinde bir daha düşünün .

S.ÖZKAN
11.03.2014, 18:29
Seçimlerde oy pusulasına " Trabzonspor " yazıp atacağım sandığa.

İnandırıcılığı olsun diye de fotoğrafını çekip koyacağım buraya, hele bir seçim günü gelsin .

Ufak bir hatırlatma; Tüm partiler bu davada Trabzonspor'u ötekileştirip,elinin tersiyle itmiştir. Oy pusulası önünüze geldiğinde bir daha düşünün .

+1

Adem Akyüz'
11.03.2014, 18:31
Pusulaya " 2010/11 Şampiyonu Trabzonspor " veya benzer bir slogan yazıp atacağım..

Fatih Özkan
11.03.2014, 18:38
2010 - 2011 Sezonu Şampiyonu TRABZONSPOR

Ahmet Öztürk
11.03.2014, 18:42
Önce Trabzonspor diyen bağımsız bir aday yoksa oy bi şekilde yakılmalıdır. Ama yazı yazarsın ama oy kullanmazsın. Yeter ki birine kızıp yerin dibine sokarken diğerini göğe çıkarma.

Murat'
11.03.2014, 18:56
Beyler hatırlayamadım, oy kullanmaya telefonla vs. gidebiliyor muyduk acaba. Benim de oyum 2010-2011 şampiyonu Trabzonspor şeklinde olacak, muhtara bile oy yok.

My
11.03.2014, 18:56
Gidilip atılmayan geçersiz oyun en azından rakamsal olarak bir karşılığı olmayacağı için heba olacağını düşünüyorum. En azından oy oranlarını sayarken geçersizi de % bilmem kaç diye saymak zorunda kalacaklar.

slmn
11.03.2014, 19:11
En ustteki parti kimse ona yarar bu. Bence meclis dışı partilere verilmeli.

Ahmet Öztürk
11.03.2014, 19:18
Kime yarayacağından bize ne? X partisi belediyeyi kazansa ne faydası olacak bize Y partisi kazansa ne olacak? Maksat tepki ise geçersiz oylarla bu gösterilmeli.

Seçim sonuçlarında X parti :%30 Y:%25 Z:%20 Geçersiz: %25 görünmesi mesajın iletilmesinde kafidir bana kalırsa.

Mactuc
11.03.2014, 19:21
bu şekilde yapılacak oy kullanımı sadece iktidara yarar. Herhangi bir partiye oy verin demiyorum hepsi aynı AMA bir tarafta sadece fenerbahçe yanlısı muhalefet var bir diğer tarafta direk olaya müdahale etmiş iktidar var (idaa edilen bu). Boş oy veya geçersiz oy atmak ne kadar mantıksız ise başka bir partiye oy atmakta o kadar mantıksız. Trabzonsporu düşünen bir aday çıkmadıkça oyunuzu ülkeyi düşünerek vermeniz daha iyi olacaktır bence.

Öznur61
11.03.2014, 19:22
Seçim pusulasına yapılabilecek en büyük güzellik pusulaya "2010-2011 Şampiyonu Trabzonspor" yazmaktır.Zaten davasının farkında olan insanda bunu yapar.

TS-FAN
11.03.2014, 19:22
Ben de Bursa'da aynı şeyi yapacağım.
2010-2011 Şampiyonu Trabzonspor !

Sibel
11.03.2014, 19:30
Geçersiz oylarda 1.partiye gitme yok diye biliyorum.
Yanlışsa uyarın. Barajı geçemeyen diğer parti oyları gidiyor sadece 1.ye.

My
11.03.2014, 19:34
En ustteki parti kimse ona yarar bu. Bence meclis dışı partilere verilmeli.

bu şekilde yapılacak oy kullanımı sadece iktidara yarar. Herhangi bir partiye oy verin demiyorum hepsi aynı AMA bir tarafta sadece fenerbahçe yanlısı muhalefet var bir diğer tarafta direk olaya müdahale etmiş iktidar var (idaa edilen bu). Boş oy veya geçersiz oy atmak ne kadar mantıksız ise başka bir partiye oy atmakta o kadar mantıksız. Trabzonsporu düşünen bir aday çıkmadıkça oyunuzu ülkeyi düşünerek vermeniz daha iyi olacaktır bence.Bu olayda iktidar erk sahibi olarak bu pisliğin en büyük sorumlusudr fakat böyle durumlarda ezilenlerin ve halkın sesi olması gereken muhalefet te hırsızlara destek çıkıp ikitidar sahibiyle hareket ederek mağdura sırtını dönmesi ülkeye ihanettir. İktidar iktidarlığını muhalifet ise muhalefetliğini yapmayarak bu suça ortak olmuştur.

Oy meselesinde ise kime oy verilmeli o zaman bunun da belirtilmesi gerekir bence. Çünkü bu zamana kadar hep havada bir şeylere konuşuldu ve de artık yumurta p.poya dayandı. Ama hala ortak bir fikir yok. O yüzden de en azından ortak bir noktada buluşmak için diyorum ki herkes oyunu gitsin atsın sandığa ama geçersiz olarak. Siyasilere verilebilecek en güzel ve en etkili mesaj bu. Kimin ne kazancı olurmuş bu satten sonra bizi ilgilendirmemeli. Önemli olan tepkimizin ne kadar büyük olarak sandığa yansıyacağı olmalı.

slmn
11.03.2014, 19:34
%25 gecersiz olunca tepkiyi anliyorlar da ufak partilere gidince anlamayacaklar mi :) Neyse bosa konusuyoruz zaten 3 parti toplayacak oylari.

My
11.03.2014, 19:37
%25 gecersiz olunca tepkiyi anliyorlar da ufak partilere gidince anlamayacaklar mi :) Neyse bosa konusuyoruz zaten 3 parti toplayacak oylari.Ortak hareket edelim. Sağa sola dağılacağına tepki oyları ortak bir karar verip oraya yükelenelim ki sesimiz gür duyulsun. Hatta bence çok geç bile kaldık bu konuda. Kaldu şunun şurasında kaç gün seçimlere.

Ahmet Öztürk
11.03.2014, 19:42
%25 gecersiz olunca tepkiyi anliyorlar da ufak partilere gidince anlamayacaklar mi :) Neyse bosa konusuyoruz zaten 3 parti toplayacak oylari.

%25 kesimi boş oy atmaya ikna etmek ile %25'i (atıyorum) TKP'ye oy vermeye ikna etmek arasında ki farkı düşünün biraz. Bu farazi lafını ettiğimiz %25'lik kesim içerisinde sağcısı olur, solcusu olur, anarşisti olur, ateisti olur, hristiyanı olur. Seçilecek o ufak partinin görüşünün, kendi görüşüyle zıtlaşması durumda o tepki oyunu vermeyecek insanlar olur. Ayrıca o küçük partiyi kimse belirleyemez. Oylarda dağılma olur falan filan :)

Mehmet Cihan Kocaman
11.03.2014, 21:09
Ben de geçersiz kullanacaktım ama Volkan Canalioğlu'nun açıklamaları düşündürmeye başladı beni.

SADECETRABZON61
11.03.2014, 21:47
Herkes Hepar partisine yada Büyük Birlik Partisine oy versin bari. en azından oylar boşa gitmesin.

LANGARA
11.03.2014, 22:19

bu bir yerel seçim olduğu için en fazla oyu alan belediye başkanı olur. geçersiz verilen oylar veya yüzde onluk barajı geçemeyen partilerin oyları D'hont sistemi gereği ülke genelinde barajı geçen partilere oy oranlarınca dağıtılır. Bu milletvekili seçimi için geçerlidir. Yerel seçimde aynı anda belediye meclislerine de üye seçildiği için buna benzer bir sistem uygulanıyor mu bilmiyorum.

Kısacası geçersiz oylar ve diğer oylar belediye başkanlığı seçiminde birinci olan parti veya kişiye hiçbir fayda sağlamaz.

tsukru61
11.03.2014, 23:49
İlk anda bu fikir güzel duruyor; fakat bu şekilde oy kullanmak kimin işine gelir bir düşünün.

Adem Akyüz'
11.03.2014, 23:54
İlk anda bu fikir güzel duruyor; fakat bu şekilde oy kullanmak kimin işine gelir bir düşünün.

Şerefsiz bi tane değil ki tepki olsun diye diğerine oy verelim.. En mantıklı seçim bu görünüyor.. Varsa başka bir öneriniz söyleyin değerlendirelim..

aaahmet61
11.03.2014, 23:55
bu insanoğlunu az buçuk tanıyorsam herkes menfaatine oy verecektir.

Furkan Dündar
12.03.2014, 00:06
yine akp kazanacak trabzonda bakın görün ve bu bize en büyük hakaret olacaktır
şu şehir doğu şehirleri gibi tepkisini gösteremiyor 1 tane bagımsız aday secemiyorsa da yazıklar olsun

tsukru61
12.03.2014, 00:08
Şerefsiz bi tane değil ki tepki olsun diye diğerine oy verelim.. En mantıklı seçim bu görünüyor.. Varsa başka bir öneriniz söyleyin değerlendirelim..Bilinçli oylar boşa gidince daha iyi olacaksa TRABZONSPOR yazıp atalım.

Nazim Can
12.03.2014, 00:08
Bosa oy atmak en üstteki partiye yarar her zaman, yani iktidar partisine her zamanki kiyagini cekecek Trabzon halki.

özgür6161
12.03.2014, 00:12
Oyunuzu kime verirseniz verin beni ilgilendirmiyor ama Siyasi miting için Trabzon'a o siyasiler gelecek...

Trabzon'da yaşanan bu öfke patlamasının,birilerine mesaj vermenin en iyi yolu siyasi mitinglerde toplu halde protestodur...

18 gün içerisinde hangi siyasi parti lideri olursa olsun konuşturmayacaksın!!!

Hele kefen hiç giymeyeceksin!!!

7can61
12.03.2014, 00:16
Ortak bir karar alınmalı sadece trabzonda değil bütün türkiyede

must61
12.03.2014, 00:18
Geçersiz oy kullanmak ne işe yarayacak ?

Her gün bunca sansasyonun yaşandığı memlekette ,ses mi getirecek 3-5 bin tane geçersiz oy .

Oy pusulasında ''2010 şampiyonu Trabzon'' yazısını gören görevliye tebessüm ettirir bu eylem sadece.

Mehmet Cihan Kocaman
12.03.2014, 00:19
Kılıçdaroğlu geldi. Başbakan 24 Mart'ta gelecekmiş. 2011'deki gibi bir protesto şart.

kayseriliyiz
12.03.2014, 00:22
Bana fazla laf düsmezde
"Anlayana sivri sinek saz, analamayana davul zurna az" demisler
Yani demem o ki bizim ülkemizde bu tepkiyi analayabilecek siyasi yok
Avrupada olsa amenna
Türkiyede umurlarinda olmaz bile

figirm
12.03.2014, 00:23
Bu öneriler lafta güzel de sandıkta fasa fiso.AKP Trabzonda rahat rahat seçimi kazanır,bu memleketde Trabzonspordan önce gelen bazı değerler var.İsterse elli tane daha tape çıksın,herşey kanıtlansın,Başbakan alenen FByi savunsun yine de seçimi kazanacaktır.Keşke böyle olmasa.Her din iman,vatan millet diyenin peşine körü körüne takılmasak.Ne yapılmalı.Dediğim gibi böyle bir birlik olacağına hiç mi hiç inanmıyorum ama mesajın net verilmesi için Trabzonda boş oy değil,diğer iki muhalefet partisine değil,bir dördüncü partiye verilmeli ve bu da çaktırmadan deklare edilmeli.Üç parti dışındaki partilerin adayları içersinden bu konuya en duyarlı adaya yönlendirilebilir oylar.Bunun hangi aday olacağı da forumda tartışılabilir ama AKP-CHP-MHP olmamalı.Tabi bunlar fantazi.Herkes bir gerekçeye sığınıp oyunu gene FBli RTEye verecektir.Sen bu kadar çantada keklik olursan,tepkini de Federasyona,hükümete,Aziz Yıldırıma ulaşamayınca,süreçteki en masum aktörlere futbolculara yöneltirsen,bu sonuçları hakedersin.Şimdi FBli futbolcular masum mu diye tepki gösterecek arkadaşlar.Futbolcular profesyoneldir,daha dün FB forması altında şampiyonluğa laf söyletmeyen Özer,Trabzon forması giyince aslan kesilip FBlilere en çok tepki gösteren oyuncuydu.Bizden giden Tolga,BJK forması giyince ''Olayları onaylamadığını söyleyen' açıklamalar yapıyor.Bir bakarsınız Emre bize transfer olur,şampiyonluk Trabzonun hakkıydı diye açıklama yapar.Futbolcular piyondur,asıl aktörler başka.Dediğim gibi bunlar laf salatası.Trabzon halkı,yine kendisine yapılan tüm bu haksızlıkları hakettiğini kanıtlayacak ve AKP yi ihya edecektir.

özgür6161
12.03.2014, 00:23
Kılıçdaroğlu geldi. Başbakan 24 Kasım'da gelecekmiş. 2011'deki gibi bir protesto şart.

24 Kasım'a daha çok var o zaman :)

Demek 24 Martta geliyor.Evet hanımlar beyler hangi siyasi lider olursa olsun...

Trabzon'da er meydanına bekliyorum...

Eğer bu adamları konuşturur alkışlar omuzlara alır,kefen giyerseniz oraya burayı yaksanız da boş...

Hatta böyle birşey görürsem şayet daha ne eyleme giderim ne de elimden gelen çabayı sarf edip Trabzonumun hakkı için savaşırım...

O miting alanlarında kim olursa olsun protestolar olmaz ise bilakis alkışlar ve destek olur ise bu davayı biz çoktan kaybetmişiz demektir.

Volkan'ı Samsun'a kadar kovalasan neee kovalamasan ne!

kayseriliyiz
12.03.2014, 00:26
Oyunuzu kime verirseniz verin beni ilgilendirmiyor ama Siyasi miting için Trabzon'a o siyasiler gelecek...

Trabzon'da yaşanan bu öfke patlamasının,birilerine mesaj vermenin en iyi yolu siyasi mitinglerde toplu halde protestodur...

18 gün içerisinde hangi siyasi parti lideri olursa olsun konuşturmayacaksın!!!

Hele kefen hiç giymeyeceksin!!!

Bu dedigini bizim taraftarmi yapacak???
özgür hepimiz biliyoruzki
yine rtenin boynunda atki ve meydanda kefenli insanlar olucak

Hatta biraz daha ileri gidim iho bile orda olucak

Sence???

Mehmet Cihan Kocaman
12.03.2014, 00:31
24 Kasım'a daha çok var o zaman :)

Demek 24 Martta geliyor.Evet hanımlar beyler hangi siyasi lider olursa olsun...

Trabzon'da er meydanına bekliyorum...

Eğer bu adamları konuşturur alkışlar omuzlara alır,kefen giyerseniz oraya burayı yaksanız da boş...

Hatta böyle birşey görürsem şayet daha ne eyleme giderim ne de elimden gelen çabayı sarf edip Trabzonumun hakkı için savaşırım...

O miting alanlarında kim olursa olsun protestolar olmaz ise bilakis alkışlar ve destek olur ise bu davayı biz çoktan kaybetmişiz demektir.

Volkan'ı Samsun'a kadar kovalasan neee kovalamasan ne!

En son 24 Kasım'da falan gelmişti ordan aklımda kaldı. :)
Tabi 17 Aralık operasyonundan sonra Trabzon havaalanındaki açıklamaları vardı bir de. Kefenlerle falan karşılamışlardı. İnsan hayret ediyor. Nasıl aynı havayı soluyoruz bu insanlarla. Kişikliği beş para etmez bir adam için kefen giymek de ne demek?

Bu arada 23 martta YGS'ye girecek olanlara allah kolaylık versin. 1 gün öncesinden helikopterler falan şehri abluka altına alacaktır, bazı yollar trafiğe kapanacaktır.

özgür6161
12.03.2014, 00:39
Bu dedigini bizim taraftarmi yapacak???
özgür hepimiz biliyoruzki
yine rtenin boynunda atki ve meydanda kefenli insanlar olucak

Hatta biraz daha ileri gidim iho bile orda olucak

Sence???

İHO orada olamayacak bence...

Trabzon'da yürekli insanlar var ise,bu kulubün sahibi saf,temiz Trabzon halkı ise;O adamı o kürseye çıkartmayacaklar.Hangi parti olursa olsun...

Örneğin AKP mitinginde çoğunlukla kadınlar olacak...

Bıkmışlık ve ölü toprağı var şehrin üzerinde...

İsyan duygusu törpülenmiş...

Benim zoruma giden ne biliyor musun?

Siyasiler bu adamlara destek çıktı.Yalnız Trabzon Milletvekili Volkan Canalioğlu ve Koray Aydın'ı bir kenara koyuyorum.Zira onlar erkek gibi lafının ardında durdu.Kendi partileri gibi,dansöz gibi kıvırmadılar...

Benim zoruma giden bu ülkenin başında bir adam var.Emriyle bu işi bu hale getirdi.Bakın bildiğim için söylüyorum.Zerre Trabzonu ve Trabzonsporluları sevmiyor.Bu şehir çok acılar çekti.Maddi imkansızlıklara göğüs germeye çalıştı.Trabzonlu o genç arkadaşlarım,birçok sıkıntısına işsizliğine,maddi yetersizliklere,sosyal operasyonlara rağmen isyan etmedi.Sustu...

İşsizlik yüzünden babasından hergün azar işitti.İşsizlik ve parasızlık yüzünden sevdiği kızı alamadı.Bunu kimselere diyemedi.Biraz maddi destek gösterene,iyiliğinin karşılığı olarak herşeyini verdi.Kullanıldı yeri geldiğinde...Bildiği halde sustu.

Sen milliyetçisin,vatanı kurtaransın dediler;düşünmeden sokaklara döküldü.Onun kişiliğiyle oynadılar cevap veremedi.Tokat yedi...

Bunları yapan o güruh,dün gece isyan etti diye yere yatırıp kafasına bastı...

O bağırdıkça benim içim yandı!Yeter artık...Bırakın bu çocukları...Yetmedi mi herşeylerini aldığınız...Yeter!!!

Çok doluyum abi boşver...Yazamadım bile çoğu şeyi...

Muhteva
12.03.2014, 01:44
Şike sürecinde şikecilere destek veren partiler belli bunlara oy verecek adam Trabzonsporluyum diye dolaşmasın..
Benim için değişen bir şey olmayacak zaten bu yüzsüzlere hiç bir zaman oy vermedim sizde boş oy atıp akp'ye katkı vermeyin küçük bir partiye oy verin..

Atıyorum 10 bin kişi pusulaya 2010 sezonuyla ilgili gönderme yapıp boş oy kullansa nerden baksan en az 40 bin kişi akp'ye oy verecek o boş oylarda havada kalacak bari boşa gitmesin..

BlackPanther
12.03.2014, 03:59
http://i.hizliresim.com/Kn3LW0.jpg

BlackPanther
12.03.2014, 04:12
http://img2.mynet.com/spr/article//2013/11/20/basbakan-haciosmanoglu-640.jpg

http://fotocdncube.fanatik.com.tr/news/658x370/2013/8/24/fft104mm2481856.jpg

http://www.haberedikkat.com/haber_resim/basbakan_haciosmanoglu_ic.jpg

Fanatik34
12.03.2014, 05:05
Evet Belediye Secimleri cok ama cok önemli! Aslinda Bagimsiz bir Aday bu olayin en iyi cözümü idi ama artik gec sanirim! Aklima ilk gelen isimde Abdüllatif Sener idi (kendisi her ne kadar Sivas´li da olsa)..

Cünkü, daha birkac yil önce Wikileaks ile Gizli Banka hesaplari ortaya cikan rte´nin bu olayi Medya tarafindan sansürlenmisti. Simdi ise carsaf carsaf Kasetler ortalikta dolandi, dolaniyor..

Sebebi de anlasildi! Sirf Montaj bahanesi ile rte aciklamasini yapti "Sosyal medyalar kontrol altina alinmali, hatta kapatilmali.

Korkarim ki cok yakinda bütün Telekomünikasyon hatlari ile Sosyal Aglar, cok agir bir kontrol ile denetlenecek. Bu sayede, gizli elleri ile bu Ülkenin gelecegini tehdit eden unsurlarda, cok rahat hareket edebilecekler! Zira bugün bile Güneydogu´da yasananlari ellerinden geldikleri kadar sansürleyebiliyorlar..

Koray
12.03.2014, 06:06
http://img2.mynet.com/spr/article//2013/11/20/basbakan-haciosmanoglu-640.jpg

http://fotocdncube.fanatik.com.tr/news/658x370/2013/8/24/fft104mm2481856.jpg

http://www.haberedikkat.com/haber_resim/basbakan_haciosmanoglu_ic.jpg

Yalakalikta sinir tanimamayi fotograflayin deseler direk en bastaki fotografi gosteririm.

Allahin cezasi herif hem yalaka hem kro.

Turkce yazmak yetmedi bide İngilizce yazdirdi teneke.

ozturk
12.03.2014, 07:51

Bu nasıl oluyor tam anlamadım. örneğin %4 alan bir partiye verilen oylar %30 alan 1. partiye yansıyıp %34 mü oluyor?

Kaya
12.03.2014, 08:39
Hiçbirinin Trabzonspor'u temsil etmediği açık.
Yalnız geçersiz oy demek hükümet partisinin işine gelebilir.
En azından şu an mecliste yer almayan bir partiye oy verilebilir. Tamamen tepkisel olarak.

Samet GÜVEN
12.03.2014, 08:47
İnandıklarımızı temsil eden herhangi bir oluşum olmazsa , atacağım geçersiz oyun beni bu hale sokan haysiyetsizlere de yarayacağını düşündüğümde, oyumu BBP ye vereceğim.

Kaya
12.03.2014, 08:53
İnandıklarımızı temsil eden herhangi bir oluşum olmazsa , atacağım geçersiz oyun beni bu hale sokan haysiyetsizlere de yarayacağını düşündüğümde, oyumu BBP ye vereceğim.

Çok mantıklı. Bence seçimelere dair mecliste yer almayan partilere oy verilmelidir. Herkes istediğine versin...

Gökhan ARSLAN
12.03.2014, 09:27
2010-2011 Şampiyonu Trabzonspor !

U.Sadıkoğlu
12.03.2014, 09:41
Oy pusulasına bir şey yazmak "suç" sayılır ve böyle bir kampanyayı BMN düzenleyemez direkt hedef haline gelir.

Boş oy kullanmak olabilir %50 60 gibi bir rakam çıkarsa o zaman belki bişeyler anlaşılır.

U.Sadıkoğlu
12.03.2014, 09:41

Adam ya :+)

Faik Yılmaz
12.03.2014, 10:49
Sevgili Dostlar.....

Madem mevcut meclis partilerinin şikeyi desteklediğini düşünüyoruz o zaman geriye kalan 24 partiden birisine oy verebiliriz.

Şöyleki mevcut 3 partinin dışında iyi bir oy oranı alabilecek pari Trabzon'da var. Her ilde ilçede değişik alternatifler mevcut hatta bağımsız adaylar mevcut..... Onlardan birisine oy verlebilir.

Hatta belediye meclisi seçimlerindede üyelikler il bazı değerlendirileceğinden böyle yapılabilir....

Ancak kiöse kusura bakmasın Trabzonsporun uğradığı haksızlıkların milletin umurunda olduğunuda düşünmüyorum seçimlerde oy verme tercihi olduğunada inanmıyorum..... Ha istisnalar olacakmı tabiki olacak ama bu genel durumu değiştirmeyecek....

Saygılarımla....

ozturk
12.03.2014, 11:07
muadiller aşağıdaki gibi olabilir.
akp --> saadet
mhp-->bbp
chp-->dsp

winner
12.03.2014, 13:01
Hayır olmamalı.

Boş oy atmak=akp'ye dolaylı destek vermek.

Erhan Atalay
12.03.2014, 13:12
Arkadaşlar boşa oy atmak, 1. partiye oy atmakla aynı şeydir.

100.000 oyun 50.000 ni alan %50 ile belediyeyi alır.

90.000 bin kişi oyunu boş atsın.

bu sefer de kullanılan 10.000 oyun 5.000 ni alan %50 ile belediyeyi alır.

Ha diyen olacak ki oyların % 60 %70 boş oy olursa Türkiye gündeminde olay olur.

Kusura bakmayın ama ben buna gülerim, hemide ağzımla değil başka bir yerimle gülerim.

Çok ta umurlarında halkın memnuniyeti, belediyeyi alsınlar da %1 le bile alsalar umurlarında değil.

Erhan Atalay
12.03.2014, 13:19
Kim demiş hepsi aynı diye ?

Niyetiniz gene aynı hak yiyicilere oy vermek vereceğiniz oya bahane arıyorsunuz!!!

Bakın farklı konuşan parti liderleri de var.

http://www.bugun.com.tr/son-dakika/destici-turkiyede-sike-lobisi--haberi/774150

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Ditici, Fenerbahçe’nin 2 yıl Avrupa kupasından men edilmesi cezasına ilişkin,

Türkiye’de şike lobisinin, Ermeni lobisinden güçlü çıktığını söyleyerek, "Türkiye’de şike lobisi üç ayda iki kere meclisten kendi lehlerine olmak üzere yasa çıkarttı. Ermeni lobisi, sözde soykırım yasasını çıkartmak için yıllardır uğraşıyor." dedi.

Destici, son olarak Fenerbahçe’nin kendisini bu duruma düşüren yöneticilerden bir an önce kurtulup önüne bakması gerektiğinin ve Fenerbahçe camiasının beklentisinin de bu olduğunun altını çizdi.

SADECETRABZON61
12.03.2014, 17:02
Büyük Birlik Partisi tek seçenektir.

Murat Acar
12.03.2014, 17:04
Pusulaya " 2010/11 Şampiyonu Trabzonspor " veya benzer bir slogan yazıp atacağım..

Belediye başkanından muhtarına kadar hepsıne bunu yazacagımı çok kez söyledım zaten...Ama eskidende verdiğim tek parti Olurdu verseydim Büyük Birlik Partisi olurdu ama protesto amaçlı bu seçimde vermeyeceğim gönlümün partisine...

S.Seymen
12.03.2014, 17:10
oyumu asla boşa atmam
kim ne yaptıysa cevabını sandıkta veririm.
icraat ile konuşma ayrı ayrı şeylerdir

ben yapılan işe bakarım...

oyu boşa atmak diğer partilere dağıtıp heba etmek safdillik olur.

ha dış partilerden biri üzerinde karara varılırsa hepimiz ona atalım ama öyle bir karar verilemezse

oyum yukardaki mantığa göre yönlendirilecektir

Mert'
12.03.2014, 17:18
akp denilen parti yine rahat kazanır görürsünüz.
oyumu 3 parti dıışından birine atmayı düşünüyorum.

special one
12.03.2014, 18:01
Şike sürecindeki Durusu için ve önceki seçimlerde attigim oydan dolayı şuan vicdanimi rahat ettirdiği için yine oyum BBP ye...büyük ihtimal destixi devam etmez yavuz agiralioglu genel başkan olur o bizi siyasi olarak daha da savunacaktır.

Soner Albayrak
12.03.2014, 19:42
Aslında en iyi tepki sandıkta verilir ama gel gör ki bu bilinç bizim taraftarda yok..

Nihat Günay
12.03.2014, 20:34
Attığım boş oyun kime yarayacağı umurumda değil.

Allah, ömrüm oldukça AKP, CHP ve MHP'ye oy vermeyi bana nasip etmesin.

Bundan sonra tek kimliğim Trabzonspor..

Eğer Trabzonsporlu bir lider varsa ona veririm. Yoksa Trabzonspor amblemi çizer altına EVET'İ basarım...

Kim ne istiyorsa onu yapsın...

İlyas Özdemir
12.03.2014, 20:37
tribünden bir eleman aday olsaydı iyi olurdu hatırı sayılırda oy alırdı ben olsam ufak partilerden birine oy atardım

Nihat Günay
12.03.2014, 20:39
Keşke Hakan Kulaçoğlu bağımsız olarak Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olsaydı :(

Burak Bıyıklı
12.03.2014, 23:12
bağımsız aday.hiçbir partiyle ilişkisi olmayacak trabzonu ve trabzonsporu savunacak.başka adama oy verilmez

Enisc
12.03.2014, 23:32
İnsanlara bunu anlatamazsınız. En fazla bir kaç kişi çıkar. Hayal kurmayın. Bu şehirde tek derdi Trabzonspor olan insan çok az. Siyaseti seven bir şehirde sırf Trabzonspor için partisinden vazgeçebilecek kişi olacağını sanmıyorum.

mertacar
12.03.2014, 23:45
tepkimizi göstermemiz gereken yerlerden biri ama sanmıyorum.

tsukru61
13.03.2014, 01:49
Balık hafızalıyız vesselam!

bkz. son yerel seçimler...

My
13.03.2014, 10:30
Kim demiş hepsi aynı diye ?

Niyetiniz gene aynı hak yiyicilere oy vermek vereceğiniz oya bahane arıyorsunuz!!!

Bakın farklı konuşan parti liderleri de var.

http://www.bugun.com.tr/son-dakika/destici-turkiyede-sike-lobisi--haberi/774150

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Ditici, Fenerbahçe’nin 2 yıl Avrupa kupasından men edilmesi cezasına ilişkin,

Türkiye’de şike lobisinin, Ermeni lobisinden güçlü çıktığını söyleyerek, "Türkiye’de şike lobisi üç ayda iki kere meclisten kendi lehlerine olmak üzere yasa çıkarttı. Ermeni lobisi, sözde soykırım yasasını çıkartmak için yıllardır uğraşıyor." dedi.

Destici, son olarak Fenerbahçe’nin kendisini bu duruma düşüren yöneticilerden bir an önce kurtulup önüne bakması gerektiğinin ve Fenerbahçe camiasının beklentisinin de bu olduğunun altını çizdi.Bunu ilk defa görüyorum. BBP olabilir, evet.

Yalnız asıl mesele ortak fikirde buluşup bunu nasıl sandığa yansıtabiliriz? Çok geç kaldık bence bunun için. Geçersiz oy olur, BBP olur birisinin üzerinde birleşip bunu deklare etmek olabilir mi mesela?

Trabzon34
13.03.2014, 10:38
O büyük yürüyüşte "ne mhp, ne chp, ne akp" diye pankart taşıdığına göre taraftar sandıkta da gereğini yapar umarım.. ama pek sanmıyorum.. rakibimizi her platformda destekleyen, desteklediğini açıkça söyleyen, telefon konuşmalarında "ceza almasınlar" diye konuşan partiye oy verilecek gibi duruyor.... ne deyip ne yaptıkları da umrumuzda değil aslında.. aziz yıldırım ı aday gösterse Trabzon dan onu bile seçerler.. "Trabzon Trabzon Spor dur" kavramı eskidenmiş.. şimdi ekmeğine bakıyor insanlar.. berkin in ekmeğine değil tabii.. kendi ekmeğine.. makarnasına.. kömürüne.. sonra da şikeciler gelince taşlıyoruz.. niye.. öyle...

Sibel
13.03.2014, 11:13
Genç taraftar bazında oylarda büyük oranda azalma bekliyorum. Ama yaşlı nüfus için malesef.
Ayrıca bundan dört taraftaki taraftarımız sorumludur.
Yine bir şey olmayacak. Çünkü artık çok geç.
Herkesin farklı partilere oy vermesi hiçbir şey ifade etmiyor.
En baştan bu konuşulup organize olunmalıydı.
Boş oy kesinlikle atılmamalı. Oyunuzu yakın ama boş atmayın.

demir
13.03.2014, 11:15
bu ulkenın hıc bır seyı zerre umurumda degıl artık.... en ıyı partının ................................

Attila Durmuş
13.03.2014, 11:19
renkdaşlar trabzon ili seçimi için haydar başı btp niye düşünmüyorsunuz.trabzonlu ve trabzonsporlu kendisi bildiğim kadarıyla....(benim siyasi görüşümün tan zıddıdır yönlendirme amaçlı yazmadım)

Sibel
13.03.2014, 11:23
Şunu da söylemek istiyorum. Uzaktan Trabzon'a laf atmak yerine burda ne kadar tanıdığınız varsa arayıp bilgilendirin. Yıkmaya destek olmak yerine yapmaya destek olun. Sizler böyle yaptıkça daha kötü oluyor bunu anlatamıyorum.Hiçbir şey yapmadan durmayın. En azından bihaber yaşayanları haberdar edin.
Belki fikrini değiştirebileceğiniz insanlar olacak.
Aynı şekilde burada olanlar da bilinçsiz kesimi bilinçlendirsin. Bir şeyleri hep beraber degistirelim.
O potansiyel burada var. Belki bu sene hiç umut yok ama sonrası için var.

hanifta
13.03.2014, 11:35
eğer boş oy atılırsa bunun kimin işine yarayacağı bellidir herkez aklını başına devşirsin ;)

Anıl C
13.03.2014, 11:36
Bazen anket sirketlerinin sonuclarina bakiyorum. Trabzonda akp-chp kafa kafaya gidiyo. chpyi onde gosterenler dahi var

campos
13.03.2014, 16:57
Demiröreni Federasyon başkanı yapıp Şikebahçenin kirli kupasını anayasal güvence altına aldıran Tayyip'e oy vermeye devam edin:alkış:
http://kralspor.ensonhaber.com/resimler/erdogan_uefa_cagri_kral.jpg
http://img.haberler.com/manset/8/5188288_75946772_y.jpg
http://www.61saat.com/images/haberler/basbakan_erdogan_yine_sike_davasina_mudahil_oldu_h 60755.jpg

Alihan Ertürk
13.03.2014, 17:17
Ya pusulaya sövecem, Trabzonspor'a bir şey olmasın yazacam yada şike sürecinde diğer partilerden ayrı bir tavır sergileyen BBP'ye verecem oyumu. O an karar veririm büyük ihtimalle ama bu ikisinin dışında bir şey olmayacak.

cewat
13.03.2014, 17:25
Oyumu 2010/11 Şampiyonu TRABZONSPOR olarak kullanacağım. Oy boşa gitti veya birilerinin işine yaradı vs. umurumda değil. Benim amacım Milyonda bir ihtimalde olsa attığım pusulayı bir şekilde birilerinin görmesi ve tepkimizin oyumuzu etkileyecek kadar büyük olduğunun bilinmesidir. Ayrıca TRABZONSPOR ile ilgili bir şey yazılmayacaksa boş oy atmanında hiç bir esprisi kalmıyor bence.

Ufuk
13.03.2014, 19:39
Ilk defa oy kullanicam bende :)

Cihansev
13.03.2014, 19:53
Yerel seçimlerde kişiler önemlidir partiler değil.. Belediye başkanımızın adını bilen yoktur trabzonun dışında.. ( Mesela ben bilmiyorum)Başkan 3 temmuz sürecinde Trabzonsporun haklarını savunan bi tavır aldığınıda hatırlamıyorum..

mhs61
13.03.2014, 20:28
Bazen anket sirketlerinin sonuclarina bakiyorum. Trabzonda akp-chp kafa kafaya gidiyo. chpyi onde gosterenler dahi var

Geçersiz oy sayısı %51 geçerli oy sayısı %49 olsa keşke

Kimin kazanacağı umrumda değil

Nazim Can
13.03.2014, 21:16
Bbp gercektende en mantiklisi, bosa oy atmak cözüm degil, bir partide birlesip herkes ona atarsa gercekten cok daha anlamli bir mesaj gitmis olur uzun arkadasa.

ihsan candas
13.03.2014, 22:00
muadiller aşağıdaki gibi olabilir.
akp --> saadet
mhp-->bbp
chp-->dsp

yazacağımı yazmışsınız :)

ihsan candas
13.03.2014, 22:01

esasında yeni oy verme sisteminde (bildiğim kadarı ile ilçelerde büyükşehir için oy kullanıyor) bu pek mümkün görünmüyor gibi....

sifuni
14.03.2014, 05:08
http://img.tapatalk.com/d/14/03/14/ybevapa3.jpg Oylarımız Trabzonspor'a

Pınar G.
14.03.2014, 12:08
Seçimlerde benim oyum Trabzonspor'a diyen kişi sayısı Trabzon'da %10-15'i geçmez ne yazık ki.
Oylar %61 (!) ile malum partiye gidecektir bu seçimde de.
Senin şehrinin en değerli varlıklarından Trabzonspor'un hakkı gasp edilmiş,şampiyonluğu çalınmış.
33 aydır hakkını alamıyorsun.
Eylem yapılıyor sokağa çıkmayan bir kitle var ki,malum şahıs geldiğinde kefenle mesaj veriyor,onu karşılıyor.

Bu bölünmüşlükte bu seçimde de Trabzon'dan umudum yok.!

erolizmts
14.03.2014, 12:21
Geçersiz oy oranının yüksek olacağını sanmıyorum. Eğer tepki gösterilecekse yukarıda arkadaş muadil partileri yazmış. Geçersiz oydan daha ziyade favori partilerin dışlanması daha çok gündemde tutulacaktır. Boş oy kullanacağım demenin adı "mevcut düzenden memnun değilim ama yine de aynıları ile devam edilsin" anlamına gelir. Kendimizi kandırmayalım. Gidin oyunuzu kullanın.

ccd6167
14.03.2014, 12:27
Trabzonda kadın nufusun oyunu değiştirmek biraz zor olur. Yanlıs baştan yapıldı maalesef

Bağımsız 2 aday çıkaracaktık biz biri bayan diğeri şenol güneş olacaktı

Böylece 3 cepheden gelecek oylarlar da diğer partiler atıl duruma düşecekti

Bazen burda konusuyoruz ama icraatta yokuz

Bordomavi.net olarak bişilerin öncülüğünü başlatırsak eminim boslukta olan onlarca insanın oylarıyla bişileri başarabiliriz bu seçim için geç kaldık ama rn azından önümüzde seçimde bi bağımsız göndermek için şimdiden organizasyonlara çalşmalara başlamalıyız

Anıl C
14.03.2014, 12:43
Trabzonda kadın nufusun oyunu değiştirmek biraz zor olur. Yanlıs baştan yapıldı maalesef

Bordomavi.net olarak bişilerin öncülüğünü başlatırsak eminim boslukta olan onlarca insanın oylarıyla bişileri başarabiliriz bu seçim için geç kaldık ama rn azından önümüzde seçimde bi bağımsız göndermek için şimdiden organizasyonlara çalşmalara başlamalıyız

Trabzon'dan kadin secmenlerin oylarini belirleyici etmenler neler peki?

Cafer Bulur
14.03.2014, 12:48
Bir tepki olmali ama gecersiz oy kullanilmasina karsiyim.

Akp-chp ve mhp ye asla oy verilmemeli belediye secimlerinde bbp ye kiyak gecilebilir mesela.:)

Bu da bir tepki olur,anlayana tabiiki.

AiCKRGL
14.03.2014, 13:54
Keske dusundugumuz gibi bir bagimsiz bir aday ciksaydi.

Ama ben kesinlikle herkes dalgasina baksin dusuncesinde degilim.darbe vurmak adina ise yaramasa da yuksek yuzdede gecersiz oy,artik siyasilerin trabzon hakkinda plan yaparken iki kere dusunmelerini saglamaz mi ?

İsin pratigine gelince bunu orgutleyip basarmak hic kolay is degil ne yazik ki.trabzonda ki her stk nin orgutlenmesi gerekiyor.ama buna en buyuk engel insan tabiati.zaten orgutlenmek icin gec kalindigi kanaatindeyim.

Gökhan Koç
14.03.2014, 13:57
Geçersiz oy çöp olacaktır, kimse şunu demeyecek "1 milyon TS taraftarı pusulaya şunu yazdı"

Neler neler yaptık da söylemediler.

Kimsenin oyuna karışmam ancak ben muhalefetlerden birini seçip atarım.

DEEP BLUE
14.03.2014, 14:15
Son iki seçimde, oyumu binde 5 alan ve yelpazenin solundaki radikal-marjinal bir partiye verdim. Şikecilerin yürüyüşünde bol miktarda bayrağını gördüğüm bu parti bundan sonra benden nah oy alır! Trabzon'da Volkan abinin kazanmasını istiyorum. Kupayı elinde tutanlar meydanın boş olmadığını görsünler... Ben ise Bursa'da oy kullanacağım ve oyum ''2010-11 şampiyonu Trabzonspor'' partisine olacak.

sifuni
14.03.2014, 14:47
Geçersiz oy oranının yüksek olacağını sanmıyorum. Eğer tepki gösterilecekse yukarıda arkadaş muadil partileri yazmış. Geçersiz oydan daha ziyade favori partilerin dışlanması daha çok gündemde tutulacaktır. Boş oy kullanacağım demenin adı "mevcut düzenden memnun değilim ama yine de aynıları ile devam edilsin" anlamına gelir. Kendimizi kandırmayalım. Gidin oyunuzu kullanın.

Boş oy kullanmak kendimizi kandırmak olmaz aksine verilecek en net tepki olur. Asıl Muadil partilere oy verirsek tepkisiz kalmış oluruz. Şike sürecinde yapayalnız bırakıldık hiçbir parti, sivil toplum kuruluşu,dernek gibi kurumlar hakkımızı savunmadı bu durumda bizler açık bir tepki göstermeliyiz. Bizi ötekileştirdikten sonra bizden medet ummasınlar.

barisb
14.03.2014, 14:53
Kim olursa olsun bu seçimlerde Trabzonspor klüp başkanı bağımsız adaylığını koyup %60 oy ile şehir tarafından seçilme senaryosu en iyi tepki senaryosu olurdu. Şu durumda Trabzonsporlu kupasını elinde tutana yaşatabileceği en büyük kaybı yaşatabilmeli. Birincil olarak malum parti o şehirde en fazla oy alan parti olmamalı. Sonrasına gidişata göre bakılmalı.

Courage
14.03.2014, 15:37
Son iki seçimde, oyumu binde 5 alan ve yelpazenin solundaki radikal-marjinal bir partiye verdim. Şikecilerin yürüyüşünde bol miktarda bayrağını gördüğüm bu parti bundan sonra benden nah oy alır! Trabzon'da Volkan abinin kazanmasını istiyorum. Kupayı elinde tutanlar meydanın boş olmadığını görsünler... Ben ise Bursa'da oy kullanacağım ve oyum ''2010-11 şampiyonu Trabzonspor'' partisine olacak.

abi o partinin merkezi Kadıköydür. Toplanma v.b. etkinlikleri gerçekleştirdiği yerde (ismini kirlettiği büyük bir şair'in ''markasını'' kullanarak üstelik) aynı muhittedir.

Şike sürecinde ise kendi haber portalı ve gazetesinde bol bol ''direnfb ,direnyıldırım'' kafasında haberler yaptılar. Muhitlerine yarandılar yani!

Oy vermekten ve gönül vermekten vazgeçmekle çok iyi yaptınız.

Kadir
14.03.2014, 16:49
Trabzon şehri cidden beni hayal kırıklığına uğratıyor. Trabzon'a hiç adım atmamış karadenizle bile hiç alakası olmayan biri olarak şimdiye kadar hep diklikleri, asilikleriye nam salan Trabzon insanının bu yerel seçim sürecinde bağımsız bir aday çıkarıp onu seçmesini beklerdim.. Şikeyi örtbas suçu işleyenlere en mükemmel tepki bu olurdu ama olmadı..

TSercan82
14.03.2014, 16:52
Birisi cikip bu duzene karsi cikarsa onu aninda oradan indirirler zaten. O yuzden bizim isler yastir. IHO denen kukla gibi olmadigi muddetce bu Turkiyede boyle gelmis boyle gidecektir.
Demem o ki, bagimsiz aday'da cikarsan bu islere karsi gelenide cikarsan onu aninda indirirler.

6Şafak Aydın1
14.03.2014, 17:05
aday olan kimler var? bagimsiz yokmu

Cafer Bulur
16.03.2014, 13:18
Ailemden 2 kisiyi 30 martta akp,chp ve mhp ye oy vermemeleri icin ikna ettim,karinca kararinca.:)

Sibel
16.03.2014, 13:21
Trabzon'dan kadin secmenlerin oylarini belirleyici etmenler neler peki?

Yüzde 80-90'ı akp.

Cafer Bulur
16.03.2014, 13:23
Yüzde 80-90'ı akp.

Bir tepki olmayacak mi,normalde akp ye oy verenlerden sirf Trabzonspor icin vazgecen olmaz mi?

Emre ÖZTÜRK
16.03.2014, 13:28
Sanırım TRabzon'da MHP adayına seçime bağımsız gir seni destekleyelim teklifiyle gitmiş bazı taraftar gurupları ama kabul görmemiş bu istek.Bağımsız aday bizim kurtuluşumuz olurdu ama malesef bu seçimde imkansız gibi duruyor

Sibel
16.03.2014, 13:34
Bir tepki olmayacak mi,normalde akp ye oy verenlerden sirf Trabzonspor icin vazgecen olmaz mi?

Abi bayanlar için bu ihtimal çok çok düşük. Hele ki kırsalda yaşayanlar için.
Bu oy değişimini ancak erkek nüfustan bekleyelim.

ucurum
16.03.2014, 13:34
Trabzon insanı için Trabzonspor'dan daha önemli şeyler de vardır. Abartmaya gerek yok, AKP rahat alır seçimleri... İsteyen istediği tepkiyi göstersin fark etmez...

edimurphy_61
16.03.2014, 13:37
https://twitter.com/TRABZONSPOR3461/status/444196497002094592/photo/1

siparişimizi verdik. Oy pusulasına imzamızı atıyoruz.

kayseriliyiz
16.03.2014, 14:32
Su an istanbuldayim edindigim izlenim
Insanlar canindan vazgeçer partisinden asla

Enes Başkaya60
16.03.2014, 16:02
pusulaya 2010-2011 Şampiyonu TRABZONSPOR yazar geçerimm bizim partimiz Trabzonspor ins baya bir kisi böyle yapar...

Kemal Öztel
17.03.2014, 20:34
Sanırım TRabzon'da MHP adayına seçime bağımsız gir seni destekleyelim teklifiyle gitmiş bazı taraftar gurupları ama kabul görmemiş bu istek.Bağımsız aday bizim kurtuluşumuz olurdu ama malesef bu seçimde imkansız gibi duruyor

Mhp'nin adayı Hüseyin Örsmüş.1461Trabzonun (o zaman belki ismi bile farklıydı emin değilim) eski başkanıydı yanılmıyorsam.Şike sürecinde Bahceliye de karşı çıkmış.Bağımsız girse.çok iyi olurdu gerçekten..

Sacit
17.03.2014, 20:46
Madem ki akp chp mhp'yi boykot ediyoruz bu durumda oy verilecek yegane parti kalıyor;

Saadet Partisi.. rahmetli Erbakan hoca böyle yapmazdı

cyberentalpi
17.03.2014, 21:20
Yerel seçimlerde kişiler önemlidir partiler değil.. Belediye başkanımızın adını bilen yoktur trabzonun dışında.. ( Mesela ben bilmiyorum)Başkan 3 temmuz sürecinde Trabzonsporun haklarını savunan bi tavır aldığınıda hatırlamıyorum..

almadı zaten
ben Trabzonspora bir faydasını gormedigiim gibi macta felanda gormedim

canalioglu en azından Trabzonsporlulugundan emin oldugum biridir

Anıl C
18.03.2014, 00:46
Madem ki akp chp mhp'yi boykot ediyoruz bu durumda oy verilecek yegane parti kalıyor;

Saadet Partisi.. rahmetli Erbakan hoca böyle yapmazdı

Peki parti seçmece yapacaksak işci partisinin ne günahi var :)

Muhteva
18.03.2014, 01:02
Her zaman olduğu gibi Milli görüş tek seçeneğim..!

Siyaset tam manasıyla dansözlük sahnesidir bugün oyu az olan partiler yarın güçlense onlarda güçlün'ün,şikecin'in yanında yer alırlar Milli görüş hiç bir zaman güçlünün yanında olmadı ezilen halkın yanında oldu..!

Sefa
18.03.2014, 01:24

Tespit gibi tespit.. Anamdan biliyorum.. :)

Koray
18.03.2014, 01:27
Başka şehirleri bilmem ama Trabzon'da oyunu boşa atan bi nevi Akpnin ekmeğine yağ sürer.

Seçim de kime oy atmayacağımız belli kime atacağınızı düşünmemiz lazım, Belediye'yi Akp kazanmasın da kim kazanırsa kazansın, eğer Akp seçimi kaybederse büyük bi ders almış olur tıpkı 2003 seçimlerinde olduğu gibi.

TSemih61
18.03.2014, 01:38
Arkadaşlar her birinizin oyu çok değerli. Sandığı boykot etmek çok anlamsız. Saçma bir tepki olur. Sen oy pusulasına şampiyon Trabzonspor yazsan ne değişir?

Emirhan Makul
18.03.2014, 01:45
Trabzon Bağımsız Milletvekili Mustafa Yumlu.

" Nedı Yani Defans yapayrım, belediyecilık mı yapamaycım"

- - Hacıkasım, Faroz, Ayasofya, Erdoğdu, Doğru Tercih Mustafa Yumlu - -

https://pbs.twimg.com/media/Bi3EJa2CIAAz4XZ.jpg

Derin Trabzon
18.03.2014, 13:11

Trabzon hiç bir halt yiyemez, merak etmeyin anket sonuçlarını takip ediyorum.

3 haramzade partinin toplam oyu Trabzon da %92 nin üstünde.

Hele ki baş haramzade % 50 üzerinde oy alarak 1. olacak.

Anlaşılan Trabzonspora sahip çıkmayı öğrenemedik ama TECAVÜZ kaçınılmaz olunca ZEVK almayı öğrenmişiz.

erolizmts
18.03.2014, 15:15
Taraflı/tarafsız anket şirketleri Trabzon'da Akp'nin en az 5-6 puanla kazanacağını açıklıyor. Bu 'boykot/boş oy' olayı zaten Akp için armut piş ağzıma düş gibi olacak. 3 parti dışındaki alternatif partilere yönelmiyorsan burada boş oy muabbeti yapmayın arkadaş. Aklı başında herkes biliyorki boş oy demek Akp demek. İnsanları yanlış yönlendirmeyin. Gidin oyunuzu kullanın.

hanifta
18.03.2014, 15:18
boş oy akp ye hizmettir...ya ikinci ya da üçüncü partiye atacaksın oyunu tepki göstermek istiyosan yoksa sadece kendi egonu tatmin etmiş olursun...

Veysel
18.03.2014, 15:24
boş oy akp ye hizmettir...ya ikinci ya da üçüncü partiye atacaksın oyunu tepki göstermek istiyosan yoksa sadece kendi egonu tatmin etmiş olursun...

Tamam

Derin Trabzon
18.03.2014, 15:25
Taraflı/tarafsız anket şirketleri Trabzon'da Akp'nin en az 5-6 puanla kazanacağını açıklıyor. Bu 'boykot/boş oy' olayı zaten Akp için armut piş ağzıma düş gibi olacak. 3 parti dışındaki alternatif partilere yönelmiyorsan burada boş oy muabbeti yapmayın arkada. Aklı başında herkes biliyorki boş oy Akp demek. İnsanları yanlış yönlendirmeyin. Gidin oyunuzu kullanın.

Akp nin oy oranı Chp den %5 yüksek, Mhp %7 civarında.

1-Akp 2-Chp 3-Mhp 4-Saadet gözüküyor

Geri kalan partilerin hepsinin toplamı %1.5 in altında

Mert'
18.03.2014, 15:27
Adamlar çalışmalara başlamışlar şahit oldum oy karşılığı hediyeler dağıtıyorlar millet hücum ediyor. Umarım onları alıp oyu vermezler malum partiye.

Alika87
18.03.2014, 15:27

dogru diyorsun. Protesto edenler zaten AKP'ye karsi ve onlara oy vermezler. Gecersiz oy vermeniz AKPnin isine geliyor. Mesaj anlamli olabilir, ama ters etki yapiyor.

winner
18.03.2014, 15:33
İktidar Trabzon'da seçimi kazanırsa bunda en büyük pay sahiplerinden birisi de sözde Trabzonspor için sandığa gitmeyenler ya da geçersiz oy atanlar olacak.

Onlar seçimi kazandıktan sonra senin tepki için kullanmadığın oy sinek vızıltısı bile olmayacak.

Ve kıs kıs gülecekler.

Derin Trabzon
18.03.2014, 15:33
dogru diyorsun. Protesto edenler zaten AKP'ye karsi ve onlara oy vermezler. Gecersiz oy vermeniz AKPnin isine geliyor. Mesaj anlamli olabilir, ama ters etki yapiyor.

Ne mesaj anlamlı olması, tv de alt yazı bile geçmezler.

Sen hiç bu zamana kadar bir ildeki boş oyların söylenip tartışıldığını gördün mü?

Ben size olacakları söyleyeyim beyler,

Akp Trabzonu alacak, chp 2. olacak arkasındanda mhp ve saadet gelecek,

Boş kullanılan oylar için de "Öğleden sonra oy kullanmaya giden LAZ lar pusuluayı tutturamamış" diye bizle alay edip dalga geçecekler.

Sanmayın ki "Trabzon halkı oylarını boş atarak siyasilere olan tepkisini gösterdi" desinler.

Umurlarında bile olmaz, adamlar belediyeyi alıp alamadıklarına bakarlar.

ihsan candas
18.03.2014, 16:20
saadetin adayı kimdi ?

Alika87
18.03.2014, 16:34

Sen hiç bu zamana kadar bir ildeki boş oyların söylenip tartışıldığını gördün mü?

Boş kullanılan oylar için de "Öğleden sonra oy kullanmaya giden LAZ lar pusuluayı tutturamamış" diye bizle alay edip dalga geçecekler.

Sanmayın ki "Trabzon halkı oylarını boş atarak siyasilere olan tepkisini gösterdi" desinler.

kisisel olarak anlamli, ama genelde toplam degeri sifira yakin birsey olacak. Cok sacma birsey, tepkiniz AKP'ye karsi ise, oylari baska partilere verin, ancak böyle verirsiniz AKP'ye zarar, yoksa sizin degerli oylariniz cöp kutusuna atilacak. Yazik degilmi.

Hamza Yilmaz
18.03.2014, 17:53
Kesinlikle bos oy atilmamali. Bence en iyisi Meclis disi partilere oy vermek daha mantikli. Ne bileyim sag partilere gönül verenler DP'ye, sol görüslü arkadaslar DSP'ye, ülkücü arkadaslar BBP'ye, muhafazakar vatandaslar da Saadet Partisine oy verebilir. Tabi bu partiler aday cikarabilmislerse. Böylece sikeci dostu AKP, CHP ve MHP'ye destek verilmemis olur.

özçelik61
18.03.2014, 18:01
bir dahaki dönem trabzonsporun bağımsız adayı olarak beni destekleyin arkadaşlar...
İTÜ inşaat müh. mezunuyum
MBA yaptım..
rusya (saha mühendisi)
bağcılar belediyesi
iski
ilbank
gibi kurumlarda deneyimlerim var (toplamda 6 yıl)..

yani var olan adaylardan belediyecilik adına eksik sayılmam , şimdiden yazıyorum 4 sene sonra adayım:)

aksamvakti
18.03.2014, 18:19
bir dahaki dönem trabzonsporun bağımsız adayı olarak beni destekleyin arkadaşlar...
İTÜ inşaat müh. mezunuyum
MBA yaptım..
rusya (saha mühendisi)
bağcılar belediyesi
iski
ilbank
gibi kurumlarda deneyimlerim var (toplamda 6 yıl)..

yani var olan adaylardan belediyecilik adına eksik sayılmam , şimdiden yazıyorum 4 sene sonra adayım:)

Belediye seçimlerı 5 yılda bır yapılır yalnız :D:D

Ak partiye oy vermek Trabzon sehri için konuşuyorum. Trabzonsporun hakkının çiğnenmesine onay vermek demektir.

Allahtan benim kütük İstanbulda seçim günüde Ankarada olucam bu hırçın geçen seçimin dışında kalmak en güzeli

Sacit
18.03.2014, 20:07
Peki parti seçmece yapacaksak işci partisinin ne günahi var :)

Bu ülkede Saadet Partisi ve diğerleri vardır. rahmetli Erbakan hoca da bunu söylemişti. Sana adaleti getirecek yegane parti budur.
akp de islamcı ama sözde.. Başımızda Erbakan hoca olsaydı, adalet yerini bulurdu

Gurpas
18.03.2014, 20:19
en iyi tepki boş oy pusulasını sandığa atmak olur. Ve de pusulalara adalet uygulansın yazılmalı

brushfield
18.03.2014, 22:12
Umarım AKP kazanmaz da şu boş oy kullanacağım diyen arkadaşlar çok üzülmezler yaptıklarına.

Derin Trabzon
19.03.2014, 14:26
Umarım AKP kazanmaz da şu boş oy kullanacağım diyen arkadaşlar çok üzülmezler yaptıklarına.

:) Şimdiden söyleyeyim aynen bu dediğin olacak, hatta ben forumda boş oy çağrısı yapanlarında iyi niyetli olduğuna inanmıyorum, bilmem anlatabildim mi?

Toplum mühendisliği yapılıyor Trabzonspor taraftarına. Trabzonspor a yapılan zulüme tepki gösterecek karakterde olan insanlardan oy alamayacaklarını anladılar, en azından bari rakiplere gitmesin boş atsınlar diye başlatılan bir kampanya bu.

Post modern şark kurnazlığı.

Mehmet Mangan
19.03.2014, 14:54
Biz Trabzonspor taraftarı olarak o sandığa 2010-2011 Sezonu Şampiyonu kim olduğunu hatırlatmaya gideceğiz.
Pusulaya o yazıyı kazıyacağız.

halil ibo
19.03.2014, 15:03
AKP,CHP ve MHP'nin ŞİKE hakkında takındıkları tavrı biliyoruz.Ancak,Meclis'e girememiş partilerin bu konu hakkındaki görüşlerini bilmiyorum.
Ancak onlarda parlamento da olsalardı aynı davranırlardı diye düşünüyorum.
O yüzden sistem partilerine,güçlünün yanındakilere yani dibek dövücülerin ''hınk'' deyicilerine oy yok !
Pusulaya yazacağım şey:''2010-2011 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR'' olacak.
İster gülsün,ister üzülsünler.Ancak fenerli bir sandık görevlisine denk gelmesini istiyorum.

B.AKDEMİR
19.03.2014, 15:27
Geçersiz ya da boş oylar toplamı en yüksek oran olursa ki en az %40 olmalı bu tepki belki işe yarar. Ama aksi halde dikkat bile çekmez,haberi bile olmaz kimsenin ki medya bunu haber bile yapmaz. Hangi parti öndeyse onun işine yarar.

Derin Trabzon
19.03.2014, 15:27
Biz Trabzonspor taraftarı olarak o sandığa 2010-2011 Sezonu Şampiyonu kim olduğunu hatırlatmaya gideceğiz.
Pusulaya o yazıyı kazıyacağız.

Sandık görevlisinden başka kimseye hatırlatamayacaksın, o da büyük ihtimal zaten hakkı yenmiş bir Trabzonsporlu olduğu için zaten hatırlatmana gerek olmayacak.

Hakkımızı yiyenleri Trabzondan kazıyamadıktan sonra, isterseniz pusulaya şike iddanamesinin komplesini kazıyın bir halta yaramayacak.

Derin Trabzon
19.03.2014, 15:29
AKP,CHP ve MHP'nin ŞİKE hakkında takındıkları tavrı biliyoruz.Ancak,Meclis'e girememiş partilerin bu konu hakkındaki görüşlerini bilmiyorum.
Ancak onlarda parlamento da olsalardı aynı davranırlardı diye düşünüyorum.
O yüzden sistem partilerine,güçlünün yanındakilere yani dibek dövücülerin ''hınk'' deyicilerine oy yok !
Pusulaya yazacağım şey:''2010-2011 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR'' olacak.
İster gülsün,ister üzülsünler.Ancak fenerli bir sandık görevlisine denk gelmesini istiyorum.

Al bak farklı düşünenlerde var, gerçi bizde tuhaf bir topluluğuz, o kadar bizi düdükleyen var hepsini biliriz 1 tane destek olan var ama onuda kimse duymaz!

http://karadenizdesonnokta.net/haber-detay/11539/Mustafa-Destici:sike-Lobisi-Ermeni-Lobisinden-Guclu-cikti

S.Seymen
19.03.2014, 15:40
:) Şimdiden söyleyeyim aynen bu dediğin olacak, hatta ben forumda boş oy çağrısı yapanlarında iyi niyetli olduğuna inanmıyorum, bilmem anlatabildim mi?

Toplum mühendisliği yapılıyor Trabzonspor taraftarına. Trabzonspor a yapılan zulüme tepki gösterecek karakterde olan insanlardan oy alamayacaklarını anladılar, en azından bari rakiplere gitmesin boş atsınlar diye başlatılan bir kampanya bu.

Güzel, olayı derinlemesine analiz etmişsiniz. Ben bunu gören sayısının sandığınızdan çok olduğuna inanıyorum. Göremeyenler için ise yapacak pek bir şey yok. Halimiz ortada :)

eğitim şart...

Sibel
19.03.2014, 15:45
Hem boş oy atmak hem de toplu bir oy alması imkansız olan partilere oy atmak hiçbir işe yaramayacağı gibi 1.partiye yarayacak.
Bu durumda şurada bağımsız bir aday dışında yapılacak hiçbir şey gündeme gelmez.
Yani seçimden çıkacak muhtemel 3 sonuç varken neyin tartışmasını yapıyoruz ben de bilmiyorum.
Hiçbir gerçek Trabzonsporlu onlara oy vermeyecek zaten.
Peki ne yapacak? Vicdanımızın rahatlığı dışında önemli oranda bir iş göremeyiz.
Bana göre bu seçimde Trabzon'da iktidarın kaybedeceği her yüzde anlamlıdır.
Bir tek ona bakacağım mecburen. Chp ya da mhpnin alacak olması bile bu yıl için benim gözümde gelismedir. Yanlış anlaşılmasın demek istediğim.
Çünkü ortak bir tepkimiz yok. Kimisi boş kimisi geçersiz kimisi de diğer partilere oy atacak.
Geri kalan kesimin fikri bakalım ne olacak.

Armağan Dere
19.03.2014, 15:47
Al bak farklı düşünenlerde var, gerçi bizde tuhaf bir topluluğuz, o kadar bizi düdükleyen var hepsini biliriz 1 tane destek olan var ama onuda kimse duymaz!

http://karadenizdesonnokta.net/haber-detay/11539/Mustafa-Destici:sike-Lobisi-Ermeni-Lobisinden-Guclu-cikti

Ayrıca Bdp'li bir milletvekili vardı ismini unuttum şimdi o da Şike Yasası'nın değişmesini istemiyordu..

nlsmn17
19.03.2014, 16:20
AkParti-Chp-Mhp Hepsi aynı hiç biri şampiyon trabzonspordur diyemiyor.Elinizi vicdanınıza koyun oy kullanın.

Muhtemelen Seçimden sonra kupayı bize verirler.

Faik Yılmaz
19.03.2014, 16:21
Oyları boş atmak , Bize Her yer Trabzon türü yazılar yazmanın hiç bir faydası yok.....

Sadece sandık başındaki 3-5 kişiyi gülümsetirsiniz o kadar.. Hepsi geçersiz oylar sınıfıa girer ve seçim sistemindeki 1.partiye yarar......

Ha ne yapılabilir her ilde ilçede şikeye destek vermeyen meclis partilerinin haricinde partiler mutlaka aday çıkartmıştır..

Onlardan en iddalısına oy verilebilir.....

Emre ÖZTÜRK
19.03.2014, 16:41
Mhp'nin adayı Hüseyin Örsmüş.1461Trabzonun (o zaman belki ismi bile farklıydı emin değilim) eski başkanıydı yanılmıyorsam.Şike sürecinde Bahceliye de karşı çıkmış.Bağımsız girse.çok iyi olurdu gerçekten..

http://www.haberimport.com/haber/mhp-adayi-ors-sampiyonluk-kupasi-basbakanda-350558.htm

Bu haber ne kadar doğru bilmiyorum ama doğruysa helal olsun Hüseyin Örs Başkana

Faruk BERBER
19.03.2014, 16:44
Trabzon'da AKP'de oy artışı olur.

Birisi söylemişti ismi aklıma gelmedi affetsin;

Trabzon'da AKP Aziz Yıldırım'ı aday göstersin, kazanır.

Sibel
19.03.2014, 16:53
Yanılıyorsun bence. Ben epey azalma farkediyorum. Geçen yıllar böyle değildi ama bu yıl daha bilinçli gördüm insanları.
Ama pusulaya nasıl yansır bilemem. Büyükşehir olmak nasıl etkileyecek onu da bilmiyorum.
Ama akp oranı azalacak diye büyük beklentim var.

samway
19.03.2014, 17:01
su pusulaya bıseyler yazacak arkadaslar ya da boş atıcaklar yada herhangı bırısı neyi nasıl yapmak istiyosanız oyle yapın fıkrınızı dıle getırın vercegınız oyu soylemek ıstersenız o da medenı guzel bırsey fakat futbol bır sıyaset deıldır ulkede cok buyuk sorunlar var bence herkesın sapkasını onune koyup dusunmesı lazım sıyaset spor din dil ırk deildir siyaset bır devletın vatandaşlarının huzur ıcınde ekonomık makro mikro yaşayış şekilleri sosyal yaşayışlar ve gelecekteki dunya uzerındekı durumumuzu ılerıye tasıyabılecek vasıfların barıldıgı bır kavramdır

bızlerın avrupadakı duzenı haklının dogrunun ne oldugunu anlayabılmemız ıcın once kendımızı egıtmemız gerekıyor avrupalı ınsan kendıne yapılan bıreysel haksızlıgın hakkını arayabılecek duzene sahıp bu duzen ıcın once bızı duzenlerı duzeltmek sonra kendımızı sonrada gelecegımızı ...

yani oylarınız aslında gelecek için bir umut siz kupanın kımden gelecegıne deıl kupanın zamanında haklıya verılmesı gerekecek ortamın kurulmasını saglayacak bır partıye oy verın konu bu

Mert67
19.03.2014, 17:34
Mantıklı düşündüğümüzde gerçekten geçersiz oy kullanma bizim aleyhimize olacak. Akp-Mhp-Chp hiçbirinin birbirinden farkı yok buna da %100 katılıyorum ama Akp'nin kazanması beni gerçekten çok üzer.

ihsan candas
19.03.2014, 18:14
Yanılıyorsun bence. Ben epey azalma farkediyorum. Geçen yıllar böyle değildi ama bu yıl daha bilinçli gördüm insanları.
Ama pusulaya nasıl yansır bilemem. Büyükşehir olmak nasıl etkileyecek onu da bilmiyorum.
Ama akp oranı azalacak diye büyük beklentim var.

merkezde bu eğilim bence de vardır ama ilçelerin 3-4 tanesinin dışında muhafelet partileri (özellikle ana muhalefet) zayıflar....

Oğuzhan Fidan
19.03.2014, 22:36
http://i.hizliresim.com/x09NND.jpg (http://hizliresim.com/x09NND)

gurur6134
19.03.2014, 22:45
Hic saga sola kivirtmaya gerek yok bos oy kullanmak yine meclisdeki partilere yarar..bbp sike surecinin basindan sonuna dik durdu sike lobisi ermeni lobisini gecmistir dedi..simdi alternatif yok hepsi ayni diyen aktroller ,topal bozkurtlar, 6 şokcular alin size alternatif hodrimeydan varmisiniz sandiga formayla gidip bbp ye oy atmaya sagcisi solcusu koministi milliyetcisi muhafazakari ..ha cevabinida verim yoksunuz cunku mert degilsiniz trabzonsporlu hic degilsiniz akspor chpspor mhpsporlusunuz..partiniz herzaman trabzonspor kimliginizin onunde degilmi..elinizi vicdaniniza koyun cevap verin herseyden.onemlisi mert olunki meclisdekilerden bi farkiniz olsun..yok sayilmak oteki olmak hosunuza gidiyorsa bu ulkede devam edin ayni kafayla..

cyberentalpi
19.03.2014, 22:52
Trabzon'da AKP'de oy artışı olur.

Birisi söylemişti ismi aklıma gelmedi affetsin;

Trabzon'da AKP Aziz Yıldırım'ı aday göstersin, kazanır.

Egemen Bağış favorim. Koysa kesin alır. Hem matrak ta biri. mizacı uygun.

Murat Acar
19.03.2014, 22:57
Hic saga sola kivirtmaya gerek yok bos oy kullanmak yine meclisdeki partilere yarar..bbp sike surecinin basindan sonuna dik durdu sike lobisi ermeni lobisini gecmistir dedi..simdi alternatif yok hepsi ayni diyen aktroller ,topal bozkurtlar, 6 şokcular alin size alternatif hodrimeydan varmisiniz sandiga formayla gidip bbp ye oy atmaya sagcisi solcusu koministi milliyetcisi muhafazakari ..ha cevabinida verim yoksunuz cunku mert degilsiniz trabzonsporlu hic degilsiniz akspor chpspor mhpsporlusunuz..partiniz herzaman trabzonspor kimliginizin onunde degilmi..elinizi vicdaniniza koyun cevap verin herseyden.onemlisi mert olunki meclisdekilerden bi farkiniz olsun..yok sayilmak oteki olmak hosunuza gidiyorsa bu ulkede devam edin ayni kafayla..

Bugüne kadar hep Oyumu Büyük Birlik Partisine vermiş biri olarak Bu seçimde 2010-2011 şampiyonu Trabzonspor diye yazıp yazının üstüne evet oyu atacaktım.Lakin bakıyorumda burdaki bazı kişiler bile bu olaydan kendi partisporlarına nasıl oy kaparız derdine düşmüşler.Ben Yine doğru bildiğimi yapıp BBP ye vereceğim .Ruhun Şad olsun Koca Reis...

ihsan candas
20.03.2014, 00:39
Bugüne kadar hep Oyumu Büyük Birlik Partisine vermiş biri olarak Bu seçimde 2010-2011 şampiyonu Trabzonspor diye yazıp yazının üstüne evet oyu atacaktım.Lakin bakıyorumda burdaki bazı kişiler bile bu olaydan kendi partisporlarına nasıl oy kaparız derdine düşmüşler.Ben Yine doğru bildiğimi yapıp BBP ye vereceğim .Ruhun Şad olsun Koca Reis...

çok şükür doğrularımız kazanmaktan da rakamlardan da evladır.....o yüzden o bizim başımızı hiç öne eğmedi...

Derin Trabzon
20.03.2014, 12:29
Heralde ki akp chp mhp 3 ü de birbirinden beter, ama aralarında sıralama yapacaksak en beteri akp dir.

Çünki iktidar partisidir güç onun elindedir, diğerleri ancak doğruyu söyleyebilirlerdi ama söylemediler, akp nin ise deoğruyu yapabilme gücüde vardı ama yapmadı.

Mhp nin adayı gene değerlerine nazaran çıkıpta Trabzon haklı diyebilen tek aday Bahçeliye bile karşı durdu, ama mhp ye de oy vermeye elim gitmiyor çok hakkımız yendi hiç ses çıkarmadılar.

Bbp açık bir şekilde doğruyu söyleyen tek parti oldu.

Saadet hiç topa girmedi.

Trabzondan oy almayı hakeden partileri kendimce sıraladım.

1-BBP (En delikanlı bunlar konuştu)
2-Saadet (En azından tarafsız kaldılar) Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır !

3-MHP (Parti olmasa da, Trabzon adayı çıktı adam gibi konuştu hatta Bahçeliye bile yanlış yaptığını söyleye bildi) Yetmez ama evetçiler deneyebilir :)

4-CHP (Nasıl oy devşiririm derdine düştü taraftarı fazla olan feneri savundu, Trabzona da arada nanik yaptı. 1 tek oyu bile haketmiyor)

5-AKP (Vatan hainliğiyle eş tutarım bu partiye oy vermeyi, Trazbonu resmen katletti, demirören bunların işi, kişi kurum ayırmak bunların işi, meclisten geçen şike yasası bunların işi, uefa ya baskı yapmak bunların işi, feneri yeniden yargılamada bunların işi olacak.) Ama eminim gene 1. parti çıkacaklar.

Seç beğen al ahali :)

Anıl C
20.03.2014, 12:43
Bagimsiz aday diyoruzda hedef kitlenin niyeti de önemli.
Halkin icinden de kimse bu niyetle aday olmuyo. Sadece 700 lira yatiriliyo aday olabilmek icin.
Ayrica boyle bi aday cikipta dukkan dukkan dolassa halkin cogunlugu kupa bizim karnimizi mi doyuracak diyecektir.
Demek istedigim Trabzonspor, Trabzon'da sadece azinlik bir kitlenin derdi olmus.
O yuzden secimi 3-5 puan farkla chpyi gecen akp kazanir. Biz yine burda ha uefa ha fifa diye diye kendimizi yeriz.

Anıl C
20.03.2014, 12:50
Yanarim yanarim koca ulkenin siyasetinde bize sadece pkknin partisi bdpnin destek vermis olmasina yanarim

Derin Trabzon
20.03.2014, 14:22
Bagimsiz aday diyoruzda hedef kitlenin niyeti de önemli.
Halkin icinden de kimse bu niyetle aday olmuyo. Sadece 700 lira yatiriliyo aday olabilmek icin.
Ayrica boyle bi aday cikipta dukkan dukkan dolassa halkin cogunlugu kupa bizim karnimizi mi doyuracak diyecektir.
Demek istedigim Trabzonspor, Trabzon'da sadece azinlik bir kitlenin derdi olmus.
O yuzden secimi 3-5 puan farkla chpyi gecen akp kazanir. Biz yine burda ha uefa ha fifa diye diye kendimizi yeriz.

3-5 puan farkla mı kazanacak akp :)

Çok iyimsersin kardeşim ben en az 7 fark atar diyorum, 7. kupamızı çaldılar ya o sebepten ödül olarak en az 7 fark attırmamız lazım biz Trabzonluların, yoksa itibarımıza gölge düşer...

Anıl C
20.03.2014, 14:24
3-5 puan farkla mı kazanacak akp :)

Çok iyimsersin kardeşim ben en az 7 fark atar diyorum, 7. kupamızı çaldılar ya o sebepten ödül olarak en az 7 fark attırmamız lazım biz Trabzonluların, yoksa itibarımıza gölge düşer...

Aynen iyimser yazdim. Belki 7'den de fazla olur

Efsane-1967
20.03.2014, 17:48
Heralde ki akp chp mhp 3 ü de birbirinden beter, ama aralarında sıralama yapacaksak en beteri akp dir.

Çünki iktidar partisidir güç onun elindedir, diğerleri ancak doğruyu söyleyebilirlerdi ama söylemediler, akp nin ise deoğruyu yapabilme gücüde vardı ama yapmadı.

Mhp nin adayı gene değerlerine nazaran çıkıpta Trabzon haklı diyebilen tek aday Bahçeliye bile karşı durdu, ama mhp ye de oy vermeye elim gitmiyor çok hakkımız yendi hiç ses çıkarmadılar.

Saadet hiç topa girmedi.

2-Saadet (En azından tarafsız kaldılar) Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır !

3-MHP (Parti olmasa da, Trabzon adayı çıktı adam gibi konuştu hatta Bahçeliye bile yanlış yaptığını söyleye bildi) Yetmez ama evetçiler deneyebilir :)

4-CHP (Nasıl oy devşiririm derdine düştü taraftarı fazla olan feneri savundu, Trabzona da arada nanik yaptı. 1 tek oyu bile haketmiyor)

5-AKP (Vatan hainliğiyle eş tutarım bu partiye oy vermeyi, Trazbonu resmen katletti, demirören bunların işi, kişi kurum ayırmak bunların işi, meclisten geçen şike yasası bunların işi, uefa ya baskı yapmak bunların işi, feneri yeniden yargılamada bunların işi olacak.) Ama eminim gene 1. parti çıkacaklar.

Katiliyorum , fakat bu siralamanin tam tersinin cikacagini hepimiz biliyoruz.

DEEP BLUE
20.03.2014, 18:51

Bu mesajı bir talihsizlik olarak değerlendirmek istiyorum. Daha önce yazdım tekrar olacak ama mecbur kaldım. Son iki seçimde % 0,5 (yazıyla binde beş) oy oranına ulaşabilen radikal sol bir partiye oy verdim. Ailem toptan CHP'li... Hiç oy vermesem de, hatta vermeyecek olsam da, mevcut iktidar partisinin liderini devirebilmek için atılan taklaları de görmüyor değilim. Ancak bunların hiç biri kararımı değiştiremeyecek. Oy pusulama ''2010-2011 SEZONU ŞAMPİYONU TRABZONSPOR'' yazarak atacağım kutuya. Adına ister post modern şark kurnazlığı deyin, isterseniz başka bir şey. Oyum namusumdur. Kimse dil uzatamaz. Daha da vahim olanı, benim yaptığımı yapacak olanları şark kurnazlığı ile suçlarsanız, birileri de sizi, ''oyları muhalefette toplamak konusunda şark kurnazlığı yapan kişi olarak'' yaftalayabilir. Önünü alamayız.

Bu forumda gördüğüm en akıllıca fikir, Trabzonspor Partisi idi. Olmadı, hayata geçirilemedi. Trabzonspor yüzünden karısını boşamış bir adam olarak, oyumu da istediğim gibi kullanırım. İster dolu, ister boş... Kurnazlığa filan kafam basmaz. O nedenle, benim gibi düşünenlere kulp takmaya heveslenen arkadaşlarımızın, bu manada daha dikkatli olmalarını tavsiye ediyorum.

Derin Trabzon
20.03.2014, 19:15
Bu mesajı bir talihsizlik olarak değerlendirmek istiyorum. Daha önce yazdım tekrar olacak ama mecbur kaldım. Son iki seçimde % 0,5 (yazıyla binde beş) oy oranına ulaşabilen radikal sol bir partiye oy verdim. Ailem toptan CHP'li... Hiç oy vermesem de, hatta vermeyecek olsam da, mevcut iktidar partisinin liderini devirebilmek için atılan taklaları de görmüyor değilim. Ancak bunların hiç biri kararımı değiştiremeyecek. Oy pusulama ''2010-2011 SEZONU ŞAMPİYONU TRABZONSPOR'' yazarak atacağım kutuya. Adına ister post modern şark kurnazlığı deyin, isterseniz başka bir şey. Oyum namusumdur. Kimse dil uzatamaz. Daha da vahim olanı, benim yaptığımı yapacak olanları şark kurnazlığı ile suçlarsanız, birileri de sizi, ''oyları muhalefette toplamak konusunda şark kurnazlığı yapan kişi olarak'' yaftalayabilir. Önünü alamayız.

Bu forumda gördüğüm en akıllıca fikir, Trabzonspor Partisi idi. Olmadı, hayata geçirilemedi. Trabzonspor yüzünden karısını boşamış bir adam olarak, oyumu da istediğim gibi kullanırım. İster dolu, ister boş... Kurnazlığa filan kafam basmaz. O nedenle, benim gibi düşünenlere kulp takmaya heveslenen arkadaşlarımızın, bu manada daha dikkatli olmalarını tavsiye ediyorum.

Kimsenin beni "oyları muhalefete toplamak konusunda şark kurnazlığı yapmakla suçlamasına" gerek yok! ben açık açık yazıyorum oyları muhalefete toplamalıyız diye saklamıyorum ki.

Şike davasında bbp ne yanlış yaptığını gördük ?

Ben pusulaya yazılacak ŞAMPİYON TRABZONSPOR yazısının hiç bir işe yaramayacağını söylüyorum. Ha bir gazete kağıdına yazıp çöpe atmışsın hada oy pusulasına, fark yok.

Oy kullanmak tabiki herkesin hakkı, ama oyu zayi etmek oy kullanmak olmuyor bunuda unutmayalım, ha sandığa hiç gitmemişsin hada pusulaya yazı yazmışsın bunun farkı yok.

Pusulaya Trabzonspor yazacağımıza

MHP => BBP
CHP => DSP
AKP => SAADET

3 alternatif partiden birine Trabzonu kazandırabilirsek, seçimden sonraki 1 ay boyunca konuşuluruz, tüm siyasi parti liderlerinede resmen canlı yayından sövmüş kadar oluruz. Öyle oyları sayan 3 5 kişi değil tüm dünya bu olayı konuşur.

Düşünsene Trabzonu %61 le BBP nin yada DSP nin aldığını

Seçim programlarında tüm Türkiye haritası AKP CHP MHP DTP ile renklendirilirken, o haritada diğerlerinden farklı bir renge boyanmış bir il olacak, ve o renk adeta isyan edecek her bakıldığında, şampiyon Trabzon diye bağıracak, hakkımızı yediniz diyecek, tüm programlarda siyasetçiler Trabzondaki bu oy değişimini ve sebebini konuşacak.

AMA GEL DE BUNU BİZİM MİLLETİMİZE ANLAT!!!

Atomu parçalamaktan bile zor anasını satayım.

Anıl C
20.03.2014, 20:30
Kimsenin beni "oyları muhalefete toplamak konusunda şark kurnazlığı yapmakla suçlamasına" gerek yok! ben açık açık yazıyorum oyları muhalefete toplamalıyız diye saklamıyorum ki.

Ben pusulaya yazılacak ŞAMPİYON TRABZONSPOR yazısının hiç bir işe yaramayacağını söylüyorum. Ha bir gazete kağıdına yazıp çöpe atmışsın hada oy pusulasına, fark yok.

Oy kullanmak tabiki herkesin hakkı, ama oyu zayi etmek oy kullanmak olmuyor bunuda unutmayalım, ha sandığa hiç gitmemişsin hada pusulaya yazı yazmışsın bunun farkı yok.

MHP => BBP
CHP => DSP
AKP => SAADET

3 alternatif partiden birine Trabzonu kazandırabilirsek, seçimden sonraki 1 ay boyunca konuşuluruz, tüm siyasi parti liderlerinede resmen canlı yayından sövmüş kadar oluruz. Öyle oyları sayan 3 5 kişi değil tüm dünya bu olayı konuşur.

Seçim programlarında tüm Türkiye haritası AKP CHP MHP DTP ile renklendirilirken, o haritada diğerlerinden farklı bir renge boyanmış bir il olacak, ve o renk adeta isyan edecek her bakıldığında, şampiyon Trabzon diye bağıracak, hakkımızı yediniz diyecek, tüm programlarda siyasetçiler Trabzondaki bu oy değişimini ve sebebini konuşacak.

Derin Trabzon iyi mevcut partilere ikame partiler belirlemissin fakat o partiler su an basta olsa idi yine birsey degismezdi. Ayni kararlar alinir idi. Bende chpliyim. Olaya duygusal bakmak sacma. Turk siyaseti boyle. Herkes cogunlugun sesini dinliyor. Haklinin degil.

bordolumavi
20.03.2014, 20:38
Derin Trabzon iyi mevcut partilere ikame partiler belirlemissin fakat o partiler su an basta olsa idi yine birsey degismezdi. Ayni kararlar alinir idi. Bende chpliyim. Olaya duygusal bakmak sacma. Turk siyaseti boyle. Herkes cogunlugun sesini dinliyor. Haklinin degil.

tamam da ark ın anlatmak ıstedıgı baska bırsey,tabıkıde basta dıgerlerı olsa onlarda aynısını yapardı ama burda amac tekbır dusunce ıle hareket ederek bı sekılde bıze bu serefsızlıgı yapanlara yaptıkları seyden dolayı tepkımızı gostermıs oldugumuzu bellı etmek amac,bencede derın trabzon un yazdıkları cok dogru seyler ama keske yapılabılse

Anıl C
20.03.2014, 20:42
tamam da ark ın anlatmak ıstedıgı baska bırsey,tabıkıde basta dıgerlerı olsa onlarda aynısını yapardı ama burda amac tekbır dusunce ıle hareket ederek bı sekılde bıze bu serefsızlıgı yapanlara yaptıkları seyden dolayı tepkımızı gostermıs oldugumuzu bellı etmek amac,bencede derın trabzon un yazdıkları cok dogru seyler ama keske yapılabılse

Bende duyorum ki aday cikmaliydi. Bagimsiz aday basa getirilmeliydi. Cunku guc birlestirilmedikce 2-3 partiye yayildi mi yine bu 3 partiden biri alacak
Mesele dikkat cekmek olmamaliydi
Mevcut belediye alaşagi edilmeliydi
Bir nevi demokratik darbe...

dağlıca61
20.03.2014, 20:57

Saadet hiç topa girmedi.

http://siyaset.milliyet.com.tr/sike-yasasinda-ak-parti-ve-mhp-birer-fire-verdi/siyaset/siyasetdetay/10.12.2011/1473726/default.htm şike konusunda temsilcisi bulunan siyasi partilerin takındıkları tavrı göz önüne alacak olursak en delikanlı parti BDP olur o zaman, 6 ret oyu ve 4 oy BDP milletvekili, ayrıca şunu da belirteyim kimse BDP sempatizanı olduğumu sanmasın, siyasete tepki boş oy vermek ve bu oranın % 51 üzerinde olması ile olur.

cyberentalpi
20.03.2014, 21:47
Trabzondan tepki mepki çıkmaz.
Adamların Trabzonspor la projesi bile yok. vizyon 2019 olsan ne olur.
Trabzon kentincen cidden soğudum. Sahip olduğu Buyuk degerin farkında değil.

konu su akp ye kızgınsın ama sempatin var.
secimde oyunu bos atarsam yada kucuk partilere atarsan iktidar partisine yarım oy atmıs olursun

akp ye kızgınsın sempatin yok
bos oy atarsan akp ye kazandırırsın. o zaman tercihini guclu muhaliften yana kullanacaksin

Ts partisi felan kursak birde Trabzondan bile oy alamadi diye rezil oluruz

Ilelioglu
20.03.2014, 22:12
Hakkimizi yiyen siyasilere Trabzon'da gereken tepkiyi göstersek herseye eyvallah diyecegim, lakin onu bile yapamiyoruz.

Özellikle mitinglerde, alana parti sevdalisi gibi gözüküp girersin. Daha önceden üzerinde "Trabzonspor'un hakkini almasini engelleme" yazili t-shirtler tertiplersin ve miting esnasinda üzerinde ne varsa hepsini bu t-shirt haric cikarirsin. Bagirip cagirmasak bile olur, sadece sunu yapsak cok ses getirir mesela.

Veya farkli yazili t-shirtlerde olur, hepsi ayni olmak zorunda degiller.

..

Muhteva
20.03.2014, 22:46
Trabzonlu 3-4 tane fanatik Ak partili cemaat üyesi tanıyorum düne kadar sol partilere günahını bile vermeyecek tiplerdi iş lafa gelince "Chp'yi bizim okullarımız bitirecek onların bu ülkede miadı bitti" diyorlardı ancak aldıkları emir neticesinde oylarını Chp'ye atacaklarmış :)

Eğer Trabzon halkın'ın geneli bu zihniyete sahipse,sorgulamadan koyun gibi oy kullanıyorsalar değişen bir şey olmaz Ak Parti açık ara alır..

Adamların Trabzonspor umrunda bile değil cemaatin dediğini yapmayanları Münafık,Komünist,Dinsiz ithamlarıyla aşağılamaktan çekinmeyecek kadar bağnazlar..

Ak Partililerin geneli de onlardan farklı değil Ak partiye oy vermeyeni sanki Dine tavır alıyormuş gibi görüyorlar adamlar uçmuş partiyi Dinin kurtarıcısı ilan ediyor bu zihniyette ki birisi futbol takımını kale alırmı sizce..?

Başbakan Trabzonsporu amatör lige düşürse "Takım kimin umurumda yeter ki Din elden gitmesin" diyerek yine Ak Partiye oy verirler görende çok Dindar bir parti zannedecek yemedikleri halt kalmadı :)

Murat Acar
20.03.2014, 23:11
Trabzondan tepki mepki çıkmaz.
Adamların Trabzonspor la projesi bile yok. vizyon 2019 olsan ne olur.
Trabzon kentincen cidden soğudum. Sahip olduğu Buyuk degerin farkında değil.

konu su akp ye kızgınsın ama sempatin var.
secimde oyunu bos atarsam yada kucuk partilere atarsan iktidar partisine yarım oy atmıs olursun

akp ye kızgınsın sempatin yok
bos oy atarsan akp ye kazandırırsın. o zaman tercihini guclu muhaliften yana kullanacaksin

Ts partisi felan kursak birde Trabzondan bile oy alamadi diye rezil oluruz

Bu nasıl bir bakış açısıdır.Güçlü muhalefet dediğin; Trabzonsporun hakkınımı savunmuşta sırf akp ye inat ona oy versin bu millet.Şuanki meclisteki bdp harici hiçbiri bizim hakkımızı savunmadı. bdp ye oy verecek Trabzonlu Trabzonsporlu Hemde bu BMN den tanıdığım insanlar bile var...Görende sadece bizim hakkımızı savunmayan akp imiş sanacak...Hayret ya siz hala güçlü muhalif diyerek kendi partisporunuza buradan oy kapmaya çalışıyorsunuz.Siz ve sizin gibi düşünenler Önceliği Trabzonspor değil kanımca.Şimdi beni akp li diye mimleyenler olur diye yazıyorum yukarıda açık ve net olarak kime neden verdiğimi yazdım.Delikanlı olan Trabzonsporlu önceliği olarak gören .herşeyden öte Haksıza haksız diyebilen çıksın ortaya kime ve neden vereceğini söylesin...Ağırmı oldu bilmiyorum ama kusura bakmayın doldum cidden...

aksamvakti
21.03.2014, 01:42
Trabzonlu 3-4 tane fanatik Ak partili cemaat üyesi tanıyorum düne kadar sol partilere günahını bile vermeyecek tiplerdi iş lafa gelince "Chp'yi bizim okullarımız bitirecek onların bu ülkede miadı bitti" diyorlardı ancak aldıkları emir neticesinde oylarını Chp'ye atacaklarmış :)

Eğer Trabzon halkın'ın geneli bu zihniyete sahipse,sorgulamadan koyun gibi oy kullanıyorsalar değişen bir şey olmaz Ak Parti açık ara alır..

Adamların Trabzonspor umrunda bile değil cemaatin dediğini yapmayanları Münafık,Komünist,Dinsiz ithamlarıyla aşağılamaktan çekinmeyecek kadar bağnazlar..

Ak Partililerin geneli de onlardan farklı değil Ak partiye oy vermeyeni sanki Dine tavır alıyormuş gibi görüyorlar adamlar uçmuş partiyi Dinin kurtarıcısı ilan ediyor bu zihniyette ki birisi futbol takımını kale alırmı sizce..?

Başbakan Trabzonsporu amatör lige düşürse "Takım kimin umurumda yeter ki Din elden gitmesin" diyerek yine Ak Partiye oy verirler görende çok Dindar bir parti zannedecek yemedikleri halt kalmadı :)

Cemaat hakkinda hicbir sey bilmedigin su attigin mesajdan cok belli biraz arastir sevmeyebilirsin ama atip tutamazsin buradan hic bir cemaat uyesi dinsiz munafik demez bilir ki eger karsisindaki kafir degil ise kendisi kafir olur fetva boyledir.

Bir kisiye hele hele bir topluluga boyle munafik kafir gibi ithamlari cemaat gibi cogunlugu universite mezunu, dini kitaplardan okuyan kisiler kullanmaz

Muhteva
21.03.2014, 02:49
Cemaat hakkinda hicbir sey bilmedigin su attigin mesajdan cok belli biraz arastir sevmeyebilirsin ama atip tutamazsin buradan hic bir cemaat uyesi dinsiz munafik demez bilir ki eger karsisindaki kafir degil ise kendisi kafir olur fetva boyledir.

Bir kisiye hele hele bir topluluga boyle munafik kafir gibi ithamlari cemaat gibi cogunlugu universite mezunu, dini kitaplardan okuyan kisiler kullanmaz

Biraz araştırayım öylemi bak buna sağlam gülünür :)

Evet genelleme yaparak hata yapmış olabilirim çünkü o Üniversite mezunu olup avatarlarına Dini kitaplar koyan cemaate mensup insanların twitter'dan ve kendilerine bağlı sitelerden cemaate tepki koymuş olan hükümet kanadını ve onlara oy veren insanları Münafıklıkla,Dinsizlikle nasıl itham ettiklerini görünce insan kendine hakim olamayıp böyle bir genelleme yapıyor işte..!

Araştırma hususuna gelirsek cemaati çok iyi tanıdığıma emin olabilirsin kendi ailesi farklı bir cemaat'ten olup en az 15 senesi cemaatlerin içinde geçen birisiyim..

Maklube sofraların'da,O meşhur abi sıfatına müesser insanların içinde çokça bulundum..

Türkiyede ki 3 büyük cemaatin Yurtların da,Kursların da vs her birinde 1 yılı geçik olmak suretiyle kalmış birisiyim..

Tanıdığım,çok değerli gördüğüm Gülen cemaatine bağlı insanlar vardı saf iyi niyetli olan..

Ancak elit kitlenin Yurt'ta ve Dershane'de insanları zorla gazete,dergi abonesi yapmaya çalışan ve beyinleri yıkayıp insanları bilakis hukuk gibi yüksek meslekleri seçtirip Türkiye'de kendi otoritelerini kurma hevesin de olduklarını görmem uzun sürmedi..

Allaha Şükür benim temelim sağlam olduğu için ele geçirmeleri mümkün olmadı zaten 1 yıl boyunca lisede ki derslerime yardımcı olsun diye gitmiştim aynı şehirde olduğum halde orada özel öğretmenler tutulduğu için..

Eskiden çok sessiz,sakin bir o kadar da alçak gönüllü görünen bir kitleydi cemaatin tabanı,ancak şu Fetullah'ın bedduası ile adeta evrim geçirdiler doping etkisi yarattı ben bile bazı eski arkadaşlarımı tanıyamaz oldum..!

Üstüne bir Hoca değilde adeta İstihbarat Şefi gibi dinlettiği ses kayıtlarını gündeme düşürüp yine emrinde ki Savcı ve Polis ekibiyle 17 Aralık operasyonu'nu başlatınca o eski can ciğer cemaat gitti yerine bambaşka bir şey büründü..!

Akrabalarım arasın da Gülen cemaatinden olanlar var hepsi Chp'ye oy verecek ve Tayyib için "Allah belasını versin,Münafık herif" ağızlarına ne gelirse söylüyorlar bende düne kadar nerdeydiniz bir emirle dönekmi oldunuz diyorum :)

gurur6134
21.03.2014, 11:25
Bu baslik derhal kapatilsin..rte gorur yada duyarsa varya aninda kapatirki bmn formu bidaha dns degistirerekde giremeyiz..nede olsa ileri demokrasi var ulkede padisahim cok yasa..

Derin Trabzon
21.03.2014, 11:36

Vallaha arkadaşım ben şu başta olsaydı da aynısını yapardı diye peşin bir yaklaşıma girmem, ben LAFA DEĞİL İCRAATE BAKARIM. Kim hakkımı yediyse onu bilirim, diğeride gelse oda yiyecekti mantığı yanlış, gelirde yerse ona da tepkimizi koyarız.

brushfield
21.03.2014, 11:40
Ben burdaki bazı arkadaşlar kadar karamsar değilim. AKP'ye bu seçimde Trabzon halkı gereken tepkisini koyacaktır. Benim istediğim kadar olmayacaktır ama bu tepki belediyeyi kaybetmesine yetecektir.

Derin Trabzon
21.03.2014, 11:50
Ben burdaki bazı arkadaşlar kadar karamsar değilim. AKP'ye bu seçimde Trabzon halkı gereken tepkisini koyacaktır. Benim istediğim kadar olmayacaktır ama bu tepki belediyeyi kaybetmesine yetecektir.

Hocam gel senle bir iddaaya girelim, akp Trabzon belediyesini kazanırsa sen bana Trabzondan 1 porsiyon akçabat köfte yolla, kaybederse ben sana izmitten bir kutu pişmaniye :)

zafercalikoglu
21.03.2014, 13:39
akp ye kızıp chp veya baska partiye atmak en kötüsü ,en iyisi trabzonspor yazıp göndermek..

DEEP BLUE
21.03.2014, 16:40

MHP => BBP
CHP => DSP
AKP => SAADET

Tüm Türkiye ve dünyada konuşulmak isteyenler, pusulaya ''2010-2011 sezonu şampiyonu TRABZONSPOR'' YAZIP oy atsın... Her hangi bir partiye verilecek %61 oranındaki oy 3 gün konuşulur ama, geçersiz oy oranının %61 olması 3 yıl konuşulur. Herkes alır boyunun ölçüsünü... Sadece siyasi içerikli programlarda değil, spor programlarında bile bu konuşulur. Bu da benim fikrim. (%61 misalen verilmiştir) Bir Trabzon'lu ve Trabzonspor'lu olarak, şu anda bu ülkede oy verebileceğim parti görmüyorum. İlla da verin derseniz, yine radikal sol derim ayrı konu...

Adem Akyüz'
21.03.2014, 17:06
Akp'ye kızıp MHP veya CHP'ye oy atmanın benim gözümde Akp'ye oy vermeyle hiçbir farkı yoktur.. Bugün onlar iktidarda değil diye AKP'nin yaptığını yapmadılar, yoksa onlar da aynısını yapacaktı. Yaptıkları açıklamalardan, Aziz Yıldırım'ın peşinde koşmalarından bu belli oluyor.. Ya meclis dışından bi partiye oy veririm. Ya da 2010-2011 şampiyonu Trabzonspor yazar atarım.. İçim de rahat olur. Yeri geldiğinde ben bu hırsızların, şikeci yalakalarının hiçbirine oy vermedim diyebilirim..

dağlıca61
21.03.2014, 23:30
bence boş oy oranının % 51 olduğu bir şehirde % 49 ile seçilecek belediye başkanının şehri temsil etme yetkisi yoktur.

Fanatik34
22.03.2014, 01:04
Isterseniz %50 bos oy atilsin..bu Medya´da günlerce dillendirilmedigi sürece hicbirsey kazandirmaz!

Ama %10 bos oy atilsin ve bu günlerce Medya´da islensin, cok sey olur!

Iste o yüzden herkesin bir oldugu bir Aday olmali (idi)

bitirim
22.03.2014, 11:00
Isterseniz %50 bos oy atilsin..bu Medya´da günlerce dillendirilmedigi sürece hicbirsey kazandirmaz!

Ama %10 bos oy atilsin ve bu günlerce Medya´da islensin, cok sey olur!

Iste o yüzden herkesin bir oldugu bir Aday olmali (idi)

Medyanın dillendirmesine gerek yok. Siyasi partiler rakamları görünce zaten ayarı alacak. Şayet adam olsaydılar o %50 yi kendilerinin alacağını bilecekler. Ama tepki vermezsek bunlarında diğerlerinden farkı yok ağızlarına da s.....k yine sandığa gidip oy verecekler denilecek.

hodlu
22.03.2014, 11:15
Başbakan 24 Mart günü Trabzona geliyor. Tff rezaleti ona tekrar anlatılsın belki insafa gelir...

My
22.03.2014, 14:27
Trabzonspor, başbakan ve insaf :)

Anıl C
22.03.2014, 15:53
Başbakan 24 Mart günü Trabzona geliyor. Tff rezaleti ona tekrar anlatılsın belki insafa gelir...

Belli olmaz bu seferde trabzonda mitigte artik sikenin konusulmasini yasaklar bu seferde

bordolumavi
22.03.2014, 16:10
hırsıza trabzonda en ufak bı protesto olmayacak varmı benımle ıddaya gıren :)

İlyas Özdemir
22.03.2014, 17:37
başbakanın boynuna ilk atkıyı hangi gürüh takacak ?

My
22.03.2014, 17:50
Ortak hareket edemiyoruz.

SADECETRABZON61
22.03.2014, 22:09
Ülke ne hale gelmiş pkk Şehirlere inmiş halen Trabzonspor derdinde bazı arkadaşlar..Trabzonspor canımız ciğerimiz herşeyimiz o yenildiği zaman benimde ruh halim bozuluyor..Ama bir unuttğunuz nokta var Vatan herşeydir.Her zaman önce Vatan sonra Trabzonspor demelisiniz.Artık parti fanatikliği zamanı değil Ülke gidiyor Trabzon insanı artık uyanmalı..Trabzon ve Erzurum Türk topraklarının kalesidir buralar arıza yaparsa Ülke gider bilginiz olsun.Şehrinede Vatanınada Trabzonsporunuzada sahip cıkın ama her zaman Önce Vatan diyerek.Büyük Şehirlerde yaşamıyor çoğunuz bilmiyor durumu.

TS-FAN
22.03.2014, 23:06
Ülke ne hale gelmiş pkk Şehirlere inmiş halen Trabzonspor derdinde bazı arkadaşlar..Trabzonspor canımız ciğerimiz herşeyimiz o yenildiği zaman benimde ruh halim bozuluyor..Ama bir unuttğunuz nokta var Vatan herşeydir.Her zaman önce Vatan sonra Trabzonspor demelisiniz.Artık parti fanatikliği zamanı değil Ülke gidiyor Trabzon insanı artık uyanmalı..Trabzon ve Erzurum Türk topraklarının kalesidir buralar arıza yaparsa Ülke gider bilginiz olsun.Şehrinede Vatanınada Trabzonsporunuzada sahip cıkın ama her zaman Önce Vatan diyerek.Büyük Şehirlerde yaşamıyor çoğunuz bilmiyor durumu.

Trabzonsporlu,hakkını aramaktan vazgeçmeyecek,bunu herkes bilmeli.
Seçimde herkes özgürdür,dilediğini yapar.
Herkes vatanını seviyor,kuşkunuz olmasın..
Trabzon ve Erzurum iktidarın kalesi aynı zamanda..
Sıkıntı yapmayın siz (!)

Veysel
23.03.2014, 00:57

Hirsiz ?

BlackPanther
23.03.2014, 03:06

Bunları AKP ye oy atanlara anlatmak gerek. Onlar sağolsun PKK meşrulaştı.

AKP nin elinde olsa Abdullah Öcalanı AKP milletvekili yapacaklar :D

Niyet ortada. Sadece tepkiden korkuyorlar.

BlackPanther
23.03.2014, 03:07
Hirsiz ?

Tayyip Erdoğandan başka hırsız mı var?

Şikede kulübleri kişilerden ayıran zat neden Trabzonspora 6 maç ceza verilirken kulübü kişilerden ayırmadı?

Veysel
23.03.2014, 09:02
Lafta siyaset yasak sitede konusun konusun ciddiye almamak lazim zeka meselesi

Mert M.
23.03.2014, 11:31
Geçersiz oy niteliğinde oy kullanmanız ne bir tepkidir, ne bir eleştiridir, ne de bir uyarıdır. Yazık edersiniz; yine de kendi tercihiniz. Sizin siyasilere karşı tek söz hakkınız oy kullanmaktır, onu da akıllıca değerlendiriniz.
İster Ahmet'e veriniz, ister Mehmet'e veriniz; ama mutlaka tercih yapınız.

Murat GENEL
23.03.2014, 12:07
Atkıyı kim takacak diye sorulmuş cevabı 2 mesaj yukarıda :)

Royal Heart
23.03.2014, 14:18
Geçersiz oy kullanmak hiçbir anlam ifade etmez. Verilen oyların hayırlı olması temennisiyle...

Not : Yöneticiler forumu boşluyorsunuz en iyimser tahminim odur ki yoksa burada yakıştırmalar, sıfatlar hakarete varan bir hâl aldı. BMN amacını aşan söylemlere müsamaha göstermemeli.

Mert'
23.03.2014, 15:06
olmayacak tabi hatta bir kişi boynuna atkı takacak o kişi de yanıtlmaz bizi.

B.AKDEMİR
23.03.2014, 15:38
Trabzonlu ve Trabzonsporlu arkadaşların hemen hemen tamamı ülkesini,vatanını ve milli değerlerini her şeyin üzerinde tutan insanlar. Medya her şeyi yayınlamıyor ya da yayınlayamıyor.Hiç değişmeyecekler. Güçten yana olan medya siyasette de sporda da bunu uyguluyor.

Şahsen fanatik fenerli olan ve doğruya doğru,yanlışa yanlış diyemeyen zihniyet ile parti fanatiği olmuş zihniyet arasında bir fark göremiyorum.

Trabzon mitinginde açılacak pankart ve tezahüratlarla dikkat çekilebilir. Ama tabi bordo mavi renkli asi çocuklar protesto yaparken bir yandan da seçim otobüsü üzerinde ts başkanı karanfil dağıtırsa bu durumda hiç bir şey elde edemeyiz. Dalga konusu bile olabiliriz.

erolizmts
23.03.2014, 15:41
Başbakan işini bilir. Bugünkü uçak düşürme olayından sonra seçim öncesi milleti gaza getirecek bir hamle yaptı. Atilla Dilaver güzel yazmış "Burnumuzun dibindeki Kandil'e girmemize izin vermeyenler,Şam yolunu bize açar mı?" diye. Şu an bu olayın propagandasını gırla yapıyor başbakan. Trabzon'da da bu konuyu pişirecektir. Yani biraz milliyetçilik gazı da verdimmi olay tamamdır. Ha seçimden sonra bu söylemler tekrar "biz milliyetçiliği ayaklar altına alacağız" söylemlerine dönecektir ama hafıza sorunu yaşayan bizim millet bunları 2 günde unutacaktır. Seçim sonrasında tekrardan istiklal marşında ayağa kalkmayan Akp'liler, masada neden Türk bayrağı var diyen Akp'lileri bol bol göreceğiz tv'lerde. Ama tüm bunlara rağmen Trabzon'da boş oy olsa da olmasa da lider belli. Çünkü yanlı/yansız tüm anketörler böyle diyor...

Sefaenes
23.03.2014, 15:53
3 parti de hirsizdir bunu aksini diyenlere sasarim bir baskanin genel baskani Trabzonu kaleye bile almiyor gelmiyor gelse ne olacak ki 3 de hirsizin yaninda asla su 3 partiye oy verilmemeli ama ne yazik ki verilecek hala burada a parti böyle b parti daha iyi ya hepimiz kanun cikarken görmedikmi mecliste ilk defa nerdese 100 de 95 le oyu kavgasiz gecirdiler ama burda cogu insanimiz unutmusa benziyor

Ibrahim Gaygusuz
23.03.2014, 16:26
Devlet Bahceli Trabzonu ziyaret listesinden cikarmis :)

alperrr
23.03.2014, 16:32
tam benim istediğim topic açılmış yazılanları 3-4 sayfa okudum şahsi görüşüm belli 3lüye bu seçimde kesinlikle oy vermiyeceğim seçimde adayın kanatları olsa dahi geçersiz oy vereceğim

yalnız şunu anlamadım boş oy atmayın iktidara yarar diyen arkadaşlar var atıyorum dsp-bbp veya saadete oy vermek veya boş atmak arasında fark var mı yoksa şunu mu demek istiyorlar akp değilde chp veya MHP yi mi seçin demek istiyorlar

Adem Akyüz'
23.03.2014, 16:49
tam benim istediğim topic açılmış yazılanları 3-4 sayfa okudum şahsi görüşüm belli 3lüye bu seçimde kesinlikle oy vermiyeceğim seçimde adayın kanatları olsa dahi geçersiz oy vereceğim

yalnız şunu anlamadım boş oy atmayın iktidara yarar diyen arkadaşlar var atıyorum dsp-bbp veya saadete oy vermek veya boş atmak arasında fark var mı yoksa şunu mu demek istiyorlar akp değilde chp veya MHP yi mi seçin demek istiyorlar

Herkes için söylemiyorum ama bunu diyenler/demek isteyenler var. Hazır herkes için Akp'ye sallıyor, ordan dönen oyları kendimize çekelim derdinde bazı kişiler..

Bu davada samimi olan meclisteki 3 partiye de oy vermez. İster meclis dışından bir partiye verin, ister boş atın ama 3 partiye oy vermek Trabzonspor'a ihanettir.

ibrahim
23.03.2014, 16:59
Hedef bir partiyi indirmekmi, yoksa 6222 değiştirilirken bizi sallamayanları artık tanımadığımızı göstermek, onlara tepki koymakmı? Önce bu konuda anlaşmamız lazım...

Gesendet.

Anıl C
23.03.2014, 17:00
Hedef bir partiyi indirmekmi, yoksa 6222 değiştirilirken bizi sallamayanları artık tanımadığımızı göstermek, onlara tepki koymakmı? Önce bu konuda anlaşmamız lazım...

Gesendet.

Peki ibrahim sence hangisi daha etkili olur?

EROS87
23.03.2014, 17:03
İktidari yani gücü elinde bulunduran parti ile digerlerini karsilastiramam kusura bakmayin. Digerleri de iktidar olsa aynı politikayı uygulayacaklardı deniyor. Dogrudur, zaten süreç boyunca yaptıkları açıklamalarla da bunu gösterdiler. Ancak şimdi bir tepki gösterilecekse öncelik bellidir. Yarın iktidarda olacaklar da aynı yanlışta ısrar ederse onlara da gösterilecek tepki böyle olmalı. Boş oy atmanın yaratacağı bir etki olmaz. Keşke bağımzsız bir aday çıkarılabilseydi.

S.Seymen
23.03.2014, 17:08
...

alperrr
23.03.2014, 17:12

ya ne yaparsa dalga geçilen

hakkı yenilen, terörist ilan edilen

ülke için canını verecek adam lazım olduğunda ilk başvurulan

medya basın ve toplumun egemenleri ve büyük çoğunluğu tarafından ötekileştirilen

maalesef bunun farkına varamayarak hala ülkesini seven (ben 1-2 senelik kızgınlık sürecindeyim)

sahte çürük raporlunun el üstünde tutulduğu bu ülkeye ne kadarda bağlıyız

son iki seçimde en milliytçi olduğunu söyleyen partiye oy vermiş birisi olarak konuşuyorum yanlış anlaşılmasın

vicdanımı rahatlatmak için boş oy atacam

belki bişey olmayacak ama içim rahat olacak

benim anlamadığım şu en ufak bir fikirde olayda dahi ortak nokta bulamayan insanlar ki Trabzonlular çoğu zaman böyledir
konu siyasi parti cemaat vs olduğunda nasıl birleşebiliyorlar nasıl özgürlüklerinden vazgeçip bağımlı olabiliyorlar??

alperrr
23.03.2014, 19:10
şunu öğrenmek için sormak istiyorum akpye oy vermeyin ama chp yada MHP ye oy verin ki tepki göstermiş olalım diyenler gönül rahatlığıyla şunu diyebiliyor mu önceliğim Trabzonspordur ona yapılan haksızlığa karşı böyle bir tepki vermek daha mantıklıdır yani particilik yapmıyorum Trabzonsporun menfaatini düşünüyorum diyebilirlermi

Bayraktaroğlu
23.03.2014, 19:32
geçersiz oy vermek çözüm değil.herkes bu dönemde yaşananlara baksın hangi partinin emek hırsızlarının yanında olduğunu görsün ona göre oy versin.geçersiz oy vermek çözüm olmaz emek hırsızlarının oylarında azalma diğer parti veya partilerin oylarının yükselmesi önemli olan.Bana göre meclisteki hiç bir partiye vermemek lazım hepsi bu oyunun bir parçası.EMEK HIRSIZLARINA OY YOK.

Bntrk
23.03.2014, 20:06
Başbakan iyi dalga geçiyor Trabzonla, resmen Aziz Yıldırım içeri girsin, Kupa Fenerbahçede kalsın dedi, kulüpler cezalandırılmamalıymış, uefa ve italyanlarda salaktı tabii. Her neyse her zaman güçlü olan kazanıyor bu ülkedede öyle devam edecek ama biz adaletin yanında olacağız ve tarafsız adaletin yanında olanın.. Seçimdede şimdilik Trabzonsporun menfaatini düşünen chp ya da mhp 'ye oy verebilir ancak.

Muhteva
23.03.2014, 20:20
O nasıl bir miting meydanı Hitler dönemi mitingleri gibi sırf gövde gösterisi için yaptırmış adam :)

Bu görüntüler seçim sonucunu belli ediyor biz bu kafayla daha çok çekeriz Trabzon içinde umudum yok adamlar 17 Aralıkla kendilerini iftiraya uğramış mazlum ve suçsuz telakki ederek halkı iyice kandırıp daha da güçlendiler keşke 17 Aralık operasyonu olmasaydı..

Daha bunlar birşey değil seçimi kazansınlar bakın görün ülkede genel temizlik başlatacaklar seçim öncesi oradan,oraya sürdükleri polislerin,savcıların çoğunu görevden atacaklar.Gülen için interpoldan kırmızı alarm geçirip Türkiye'ye getirmeye çalışacaklar..

Belki Hakan Şükürü bile paralel örgüt üyesi diyerek içeri sokacaklar Ergenekona,Balyoza rahmet okutacak operasyonlar göreceğiz..

Bunun yanında kendileri adına çıkan yolsuzluk suçlarını sümen altı edip götürmeye devam edecekler senin,benim vergimizi,emeğimizi yemeye devam edecekler..!

Allah,Maşallah,İnşallah diye,diye yapacaklar hemde bunları..

ibrahim
23.03.2014, 20:59
Peki ibrahim sence hangisi daha etkili olur?

Ülkede cesitli siyasi parti gelenekleriyle yetismis insanlar var. akp secmeninin büyük bir bölümünü Anavatan ve eski Refah partilerinin secmenleri olusturuyor. Bu durum Trabzondada böyle. Simdi yillarca bu zihniyette yasamis, yedi nesil bu ideolojiye oy vermis insanlari bugün akpyi indirmek icin yillarca muhalefet ettigi partilerinden birini secmesi konusunda ikna edemezsin. Adam isi inada bindirir, gider yine ayni partiye oy verir. Ayni sekilde o partisine oy veriyorsa bende benim partime veririm diyenlerinde önüne gecemezsin. Amacimizin hep birlikte ayni durusu sergileyerek o mecliseki palyacolara darbe indirmek olmasi lazim.

Ona oy verme buna oy ver diyip birbirini kafalamaya calisarak yol alamayiz.

Sibel
23.03.2014, 21:07
Ortak bir tepkimiz yok İbrahim, işte en büyük sorun bu.
Bizim hiçbir zaman ortak bir tepkimiz olmadı. Çünkü Trabzonsporlu çok çeşitli. Tabi bunların bir kismina Trabzonsporlu denilirse.

alperrr
23.03.2014, 21:16
varmışınız burada kabaca bir sayı çıkaralım sadece basit bir söz olsun sözünden cayanında bahanesine kabul olsun ama sayımızı tahmin etmek için

seçimlerde boş oy atacaklar veya geçersiz oy atacaklar veya oy pusulasına 2010-2011şampiyonu Trabzonspor yazacaklar

hadi sayıyoruz 1. liği istemiyorum Deep blue veya a.akyüz olabilir

ben hakkımızı yiyen veya hakkımızı yiyeni destekleyen bu 3 partiye oy vermeyeceğim

sayım 2

Adem Akyüz'
23.03.2014, 21:19
varmışınız burada kabaca bir sayı çıkaralım sadece basit bir söz olsun sözünden cayanında bahanesine kabul olsun ama sayımızı tahmin etmek için

seçimlerde boş oy atacaklar veya geçersiz oy atacaklar veya oy pusulasına 2010-2011şampiyonu Trabzonspor yazacaklar

hadi sayıyoruz 1. liği istemiyorum Deep blue veya a.akyüz olabilir

ben hakkımızı yiyen veya hakkımızı yiyeni destekleyen bu 3 partiye oy vermeyeceğim

sayım 2

Ben de kesinlikle o 3 partiye oy vermeyecegim. Hiçbirinin birbirinden farkı yok benim için..

My
23.03.2014, 23:30
Feyste hakkımızın teslim edilmesinin önünde duran iktidar için bir şey yazıldığında verilen 'adam olun, siyaset bulaştırmayın' tepkilerinden sonra bizden adam olmayacağına iyice kanaat ettim artık. Önce din sonra Trabzonspor'muş felan hepsi hikayeymiş. Trabzonlular için Trabzonspor öncelik sıralamasında çok gerilerde.

Sibel
23.03.2014, 23:40
Sadece Trabzonlular değil, tüm öyle olan Trabzonsporlular.

TSelif
23.03.2014, 23:52
Ben 2 saattir facede bi gerizekalı ile tartışıyorum. Benim seçtiğim başkan da mitinglerde dolansın. Bugün de İstanbul'daymış ... yazacaklarımı içimden söyledim verin bana cevza :D

Fatih Özkan
23.03.2014, 23:57
Şurda, şu önemli konuda bile mutabık kalamıyoruz!
Şartlar ne olursa olsun;
2010 - 2011 Şampiyonu TRABZONSPOR yazacağım!

özgür6161
24.03.2014, 00:01
Keşke Trabzon'da yaşıyor olsaydım da Şerefli Başbakanımızı yarın karşılıyor olsaydım...

Kudüs,Şam,Mekke,Kahire,Sarajevo,Kosova,Moritanya,B ulgaristan,Kazakistan ve Zırvatiastan vs gibi ülkeler ve başkentler beni izliyor olsaydı...

Keşke Trabzon'da olsaydım ve bu devleti yok etmeye çalışanlara karşı onurlu ve şerefli Başbakanımla İstiklal Mücadelesi verebilseydim...

Keşke Trabzon'da olsaydım ve onurlu AK Parti mensupları gibi kupamızı Fenerbahçe değil TFF çaldı dyebilseydim...

Keşke Trabzon'da olsaydım ve Miting nasıl olurmuş gösterebilseydik tüm dünyaya.Şike,hırsızlık,yolsuzluk,katil... gibi sıfatları bize atfedenlere ''TOKAT'' gibi cevap verebilseydim...

Keşke Trabzon'da olsaydım ve İHO Başkanımıza destek çıkabilseydim...

Keşke ama keşke Trabzon'da olabilseydim ve önce vatan sonra Trabzon ve Trabzonspor diyebilseydim...

Keşke Trabzon'da olabilseydim ve 526 Milyar dolar dış borçla ve 60 milyar dolar özelleştirmeyle neler yapılmış övünerek dinleseydim.Yolsuzluk ve usülsüzlük yapan bir lider 248 Milyar dolardan 802 Milyar dolara 12 yılda nasıl çıkarsın?Sorusuna;bu kadar borç ve sıcak para akımıyla 1,4 Trilyon dolar hacimli para harcamayla anca bunlar mı yapılmış?Demek yerine Allah seni başımızdan eksik etmesin diyebilseydim...

Keşke Trabzon'da olabilseydim ve Stat konusunda;tıpkı her kafadan ses çıkana fikri sorulmaz diyen Kadir Topbaş gibi bizim de hiç fikrimizi sormadığınız için teşekkür ederim ''Uzun Adam'' diyebilseydim...

Keşke Trabzon'da olabilseydim ve ekonomi,endüstri ve herşey gelişti diyen bir kişiye,hangi meslek dalında çalışıyorsunuz diye sorulduğunda işsizim abla diyebilseydim...
......
....
...
..
.

diye sonsuza kadar belki gider bu liste...

Ah ulan Tayyip!Adamsın vesselam!İnşallah %61 ile kazanır da anasını .... bu Trabzon'umun diyeceğim ama diyemiyorum işte...

Not:Bu son satırda yazdığıma diyemiyorum diyorsun ama ''Bal'' gibi demişsin işte deyyus diyenler olabilir.Bu özellikte bana Başbakandan geçti.Demedim,demeyeceğim deyip o kadar çok şey söyledi ki...Bana kızmayın;''Kılavuz,karga''meselesi )

Muhteva
24.03.2014, 02:37
Ben 2 saattir facede bi gerizekalı ile tartışıyorum. Benim seçtiğim başkan da mitinglerde dolansın. Bugün de İstanbul'daymış ... yazacaklarımı içimden söyledim verin bana cevza :D

Gözlerim aramadı desem yalan söylerim Başbakan her an "Bir misafirimiz var" diyerek Hacıosmanoğlunu sahneye davet edecek diye bekledim demek ki bu sefer sahne arkasında idi artık çıkacak yüz bulamıyor herhalde :)

Sen niye Ak Parti mitingini izliyorsun bakayım derseniz ben izlemiyorum evdeki herkez Ak partili onlar izliyor bende haliyle bakmak zorunda kalıyorum üzerimde baskı var dostlar :D

burasıdaTRABZON
24.03.2014, 03:25
Feyste hakkımızın teslim edilmesinin önünde duran iktidar için bir şey yazıldığında verilen 'adam olun, siyaset bulaştırmayın' tepkilerinden sonra bizden adam olmayacağına iyice kanaat ettim artık. Önce din sonra Trabzonspor'muş felan hepsi hikayeymiş. Trabzonlular için Trabzonspor öncelik sıralamasında çok gerilerde.

..k.sın olarin yollarıni

Emre Emiroğlu
24.03.2014, 13:46
Yine herifin boğazında trabzonspor atkısı. Tiksiniyorum bu şehirden

Sibel
24.03.2014, 13:49
Edit. Buldum.
Tam tahmin ettiğim gibi. Kalabalığın %80'i kadın.

kurt61
24.03.2014, 13:53
Bizim aksanla konuşup türkü sözlerimizi söyleyen bir Başbakanımız var daha ne istiyorsunuz? Kefenleri giyip kolbastı oynama vaktidir!

Muhteva
24.03.2014, 13:53
O atkıyı kim verdiyse .......................

Sibel
24.03.2014, 13:56
Ey Allah'ım beddua etmeme sabırı ver bana.
Beddua etmeyeceğim.

Derin Trabzon
24.03.2014, 13:56
O atkıyı kim verdiyse .......................

Allah belalarını versin, çoluklarına çocuklarına URGAN olsun inşallah o atkı.

Muhteva
24.03.2014, 13:58
Siten'in yarısı yok kesin mitingte bunlar :D

Derin Trabzon
24.03.2014, 14:00
Siten'in yarısı yok kesin mitingte bunlar :D

Aynen sitede kimse kalmamış, anlaşılan belediyeden nemalanan kadrolu twitçiler ve forumcular mitinge gidince sosyal medya boş kaldı :)

Allahına belediyeye yakın biri varsa gitsin bakalım şu anda belediyedeki elemanlardan kaç tanesi mesayi saatinde yerinde :)

Sibel
24.03.2014, 14:08
Şu kadınlara bak. Yazık.

Sibel
24.03.2014, 14:10
Cehaleti güzel kullanıyor.

Derin Trabzon
24.03.2014, 14:14
Cehaleti güzel kullanıyor.

Cehalet bizim gibi ortadoğu ülkelerinde en çok bulunan madendir, eğer işlemeyi bilirsen çok başarılı olursun, ekonomide de siyasette de medyada da sporda da.

winner
24.03.2014, 14:15
Trabzon halkının bir kesiminin yolsuzluk yapana oy verebileceğini düşünürdüm de Allah'ın kelamıyla alay edenlere oy vereceğini düşünmezdim.

Tüüh size...

My
24.03.2014, 14:16
Kalabalık mı?

inadina61_08
24.03.2014, 14:18
Trabzon halkının bir kesiminin yolsuzluk yapana oy verebileceğini düşünürdüm de Allah'ın kelamıyla alay edenlere oy vereceğini düşünmezdim.

Tüüh size...

Rabbim Tuzak kurar dedi.

Allah affetsin.

Trabzona lafım yok, belki taşıma suyuyla doldu orası ama bizim başkan yine orada.

Kupanın ne zaman geleceğini 31 martta söylerim size.

Muhteva
24.03.2014, 14:18
Kalabalık mı?

Şike protestosun dan daha kalabalık..

Derin Trabzon
24.03.2014, 14:21
Şu görüntüyü görünce anladım ki TRABZONSPOR istanbula taşınmalı, bu şehir bu takımı haketmiyor!

Trabzonda Trabzonspor yetimhaneden alınmış evlatlık bir yetim gibi duruyor.

Hatta Diyarbakıra bile taşınabilir onların bile daha çok sahipleneceği kesin.

Kadıköye Beşiktaşa Floryaya taşınak bu kadar sahipsiz kalmayız.

Bize Her Yer Trabzon, Trabzon HARİÇ!!!

gurur6134
Rte ye trabzonda oy verenlerin yuzde 80 i 35 yas ustu internetten okumakdan sosyallikden bi haber asosyal insanlar..tayyipde bunu iyi kullaniyor kizmaya gerek yok.bunu hak ediyor malesef trabzon halki..

Sibel
Şike protestosun dan daha kalabalık..

Hocam abartmayın. Meydan alanı dolmuş o kadar.
Kan kaybediyor işte.

gurur6134
24.03.2014, 14:23
Esnaf olan bir arkadasin dedigine gore cogu of ve rizeden tasinanlar mitingdekilerin hal ve hareketlerinden belli diyor..beklenen kalabalik buna ragmen yokmus..bir sehir uyaniyormu ne..

Sibel
24.03.2014, 14:24
Cehalet bizim gibi ortadoğu ülkelerinde en çok bulunan madendir, eğer işlemeyi bilirsen çok başarılı olursun, ekonomide de siyasette de medyada da sporda da.

Ordakilerin birçoğu köylü. Birçoğu malesef bilgisiz, kadın oranına bakın.
Resmen tapıyorlar adama. Kadınları çıkarın ordan alanın yarisindan çoğu boşalır.
Geri kalan da çıkarı için orada.
Malesef durum bu.

inadina61_08
24.03.2014, 14:27
Hocam abartmayın. Meydan alanı dolmuş o kadar.
Kan kaybediyor işte.

Dün kuzeni sınava götürdüm, kocaeli de. dönüşte miting yüzünden trafiğe takıldık, ara sokaklarda onlarca otobüs ama kimsenin göremeyeceği ara sokaklarda, Trabzon içinde büyük ihtimalle erzurum, rizeden toplamadır, gerisi 50 yaş üzeri desek , bence de dolu değil. ama dünkü istanbul çok fenaydı. kocaelide çokdu. Trabzonda kayıp var gibi görünüyor ama Pazartesi olması ve iş günü olmasının etksini de gözardı etmemek lazım.

başkan yine oradaymış ama. ilk iş onu devirmek olmalıydı, galiba TRABZONSPOR Bizi çağırıyor hala.

Aldemir
24.03.2014, 14:27
BABA : Bu gün Aziz'in yaptığı konuşma canımı sıktı. Diyor ki, Şenez Erzik Mehmet Ali Aydınlar başbakanın yanında ne konuştunuz diyor, orada yanımızda Göksel de vardı 3'lüydük. Bu görüşmeyi açıkla diyor Aziz. Her halde ne konuştuğumuzu bu 3'lü den hiç kimse söylemeyecek sana.
OĞUL: Kim kaldı ?
BABA : Kimse kalmadı. Fenerbahçeyle ilgili bu konunun uefa da gündeme gelmesi, federasyonun takınacağı tavır, olsa olsa bu olacak. Konu neydi, fener düşürülecek, avrupa kupalarına katılamayacak, hatta milli takıma sıçrayacak. O aralar hatırlarsan UEFA'nın kongresinde bir konuşma yaptım, dedim ki suç işleyen kişilere ceza verilmeli, kulübe ceza verilemez, UEFA'nın bunu düzeltmesi lazım dedim. Şenes Erzik'e de senin bunu UEFA'da işlemen lazım dedim. Sonuçta işin geldiği yer ortadadır. Fenerbahçe 2 yıl men aldı ama gerek federasyon gerekse UEFA feneri küme düşürmedi.
OĞUL: Baba, sen feneri korurken Aziz de bundan yararlandı, ne gerek vardı babacığım

Derin Trabzon
24.03.2014, 14:28
Ulan insanda halsiyet şeref olur, bu takım uğrana can verenler oldu herşeyi geçtim bari onların hatırına tepki gösterin.

Ulan sokaklarda ölün demiyoruz, adam vurun demiyoruz sadece geri çekilin 1 kerelik te olsa ideolojinizi çıkarın Bordo Mavi formanızı giyin be insafsızlar.

eksikbirşey
24.03.2014, 14:30
Ordakilerin birçoğu köylü. Birçoğu malesef bilgisiz, kadın oranına bakın.
Resmen tapıyorlar adama. Kadınları çıkarın ordan alanın yarisindan çoğu boşalır.
Geri kalan da çıkarı için orada.
Malesef durum bu.

Sizin gibi bir ablamın zihninde doğarak klavye aracılığıyla buraya aktarılan bu sözleri bırakın artık Allah aşkına.

Millet zaten yıllarca kendine böyle hitap edildiği için şu an o meydanlarda.

Madem öyle düşünüyorsunuz anlatın. Trabzondasınız. Ne kadar güzel bi fırsat. Anlatın insanlara oylarının değerini, İktidarın yapmadıklarını, muhalefetin söylediklerini ve söyleyemediklerini ama bunu yapmayın.