PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Futbolcularımız ve Antremanlar

FANATIK61
21.09.2006, 01:35
Kac senedir Trabzonsporumuzun gerek Gurbet'de gerek izinde Trabzon'da oldugumuz zaman Maclarini ve Antremanlarini izliyoruz hem canli hem TV basinda. Her bakmamizda 3 kisi üc ileri üc geri kosuyor. Biliyorum Spor Haberlerini sunan Kameracilar bir kac dakika görüntü kayidediyor buda Futbolcular kosarken oluyor. Ama ben izinde oldugum zamanlar Tesisleri gidip Antremanlari izlerim genelde. Ne dogru dürüst sut calismasi, ne Frikik calismasi nede Korner vs. calismalari görüyorum. Hep ayni tas ayni hamam. Bizim Futbolcular kendilerini gelistiremiyorlar veya Antremanda uygulanan Programlar yüzünden kaynaklaniyor bu. Örnek Hüseyin ne sut cekebiliyor nede dogru düzgün bir pas verebiliyor. Hüseyini hic orta yaptigi bir Mac gördünüz mü Allah askina. Sacede Hüseyin degil bir baska örnek ise Gökdeniz kac Gol firsatlarini degerlendiremedi. Kaleci ile karsi karsiya kaliyor sonunu hepimiz biliyoruz. Hic kendi kendine düsünmezler mi bu acigimi kapatmak icin extra bir calisma yapayim veya kendime özel bir program uyguliyayim. Ama nerdeeeee??? Her Hafta Macta ayni problemleri yasiyoruz bitmek bilmiyor sorunlar nedense ???

Selman
21.09.2006, 09:17
Antremanlar nasıl yapılıyor bilmiyorum ama bahsettiğin sorunlar doğru.Özellikle Gökdeniz'deki problemi hocalar görmüyor mu merak ediyorum.Kaç senedir aynı.Karşı karşıya kaldığı zaman artık yerimden bile kalkmıyorum izlerken nasılsa kaçıracak diye.

KuĞu
21.09.2006, 09:30
güzel tespit, aynı şeyleri hasan 3.ye söylemiştim haklısın dedi başka bir şey demedi
idmanlarda serbest idman adında bir bölüm olmalı belki aynı özellikleri geliştirmek isteyen futbolcular grup oluşturup birlikte çalışabilirler gerçi altyapı eğitimleri bu yönde olmalı ve oradan tam anlamıyla futbolcu olarak çıkmalılar, nedense altyapımız alarm veriyor

Gürkan
21.09.2006, 09:32
leekens hamiye özel baraj getırtmıstı çalışmasında oyuncu sakatlanmasın dıye.hamı ters ayagını ve sert vuruslarını calısarak yaptı.

bundan damı ders almadılar.

eren_61
21.09.2006, 11:47
işte benim yıllardır söylediğim şey.bu adamlar idman denen şeyi sadece koşu zannediyo.ya bunlar daha orta yapamıyo pas yapamıyo.şut çekemiyo neden idmanda bunlar yapılmıyo.cevap hiçbiyerde yok

Naim
21.09.2006, 11:52
Maç içinde ki dizilişten sonra
Antreman Programına da geçtik
Taraftarlarımız gittikce ilerleme kaydediyor

Eh mutlaka bir gün sıra Taraftarlığa da gelicek
bu başlık en az 150 mesaj alır
tv den görülen 30saniyelik haberlerle antreman eleştirmek ekolüde başlamış oldu Trabzonsporda
Yaşasın!!

macka61
21.09.2006, 12:00
doğru bunları hocaların ve futbolcuların görüp el birliğiyle düzeltmeleri lazım

bordoylamavi
21.09.2006, 20:10
çok önemli bir konu. ben de ne zaman tv deki görüntüleri seyretsem özellikle şenol güneş dönemlerinde futbolcular gülerek el topu oynuyorlar. açıkçası gerçek idmanlarda ne oluyor bilmiyorum ama şu bir gerçek ki idman çok şey değiştirir. taktik teknik bunların işin biraz da hikayesi. sahada güçlü kalan koşan maçı koparıyor. bu açıdan geçen ziya doğan döneminde kondisyonumuzda ilerlemeler olduğunu gözlemiştim. bir de fb idmanlarını tv de gördüğümde acaip kondisyon hareketleri yapıyorlar. mesela bellerine lastik gibi bir şey takıp duvara bağlayıp onla koşmaya çalışıyorlar falan.

BOZOHAN
21.09.2006, 20:58
bu konuda ziya doğana rakip tanımam en kral idmanı yaptırır.

İslam Sezer
21.09.2006, 21:49

tv den görülen 30saniyelik haberlerle antreman eleştirmek ekolüde başlamış oldu Trabzonsporda
Yaşasın!!

Herkesin kendi görevini layıkıyla yerine getirmesi lazım sana katılıyorum ama yine de aksini iddia eden bir arkadaş var mı diye merak ediyorum bu idman konusunda.Yani hayır Trabzonsporlu futbolculara gayet güzel idman veriliyor diyebilecek biri var mı?

zafercalikoglu
21.09.2006, 22:13
iyi idman yapıyorklar,basına taktik idamını yansısın yani,

Volkan Yavuz
22.09.2006, 01:16
ziya dogan varken ben böyle bisey düsünmem!

Gürkan
22.09.2006, 11:31
...................tv den görülen 30saniyelik haberlerle antreman eleştirmek ekolüde başlamış ..........!!

bence olay bundan ziyade 25 yasına gelmıs bır kanat oyuncusu hala adam gıbı orta yapamıyosa,yada gökdeniz hala kaleci ile karşı karşıya kaldığında %60-70 başarı gösteremiyosa,

demek ki idmanlarında bir eksik vardır.

pReN@_61
22.09.2006, 11:33
bu konuda ziya doğana rakip tanımam en kral idmanı yaptırır.

bencede...

oguzkoc
22.09.2006, 19:00
gerçekten düşünülmesi gerekilen bir konu... ben bununla ilgili bildiğim en basit 2 örneği vereyim....

van hojdonk genç yaştan beri frikik yeteneğini kazanmak, ve kazandıktan sonra da geliştrmek için her idmandan sonra 1 saat frikik çalışması yaparmış...

kezman, sol ayağını kullanamadığı için sağ ayağını genç yaşta bilerek sakatlamış ve uzun süre hep sol ayağıyla pas şut çalışması yaparak sol ayağını geliştirmiş... elbette oyunculara ayağınızı kırın demiyourz da yani bunlar örnek olacak davranışlar...

Gürkan
22.09.2006, 19:26
gerçekten düşünülmesi gerekilen bir konu... ben bununla ilgili bildiğim en basit 2 örneği vereyim....

van hojdonk genç yaştan beri frikik yeteneğini kazanmak, ve kazandıktan sonra da geliştrmek için her idmandan sonra 1 saat frikik çalışması yaparmış...

kezman, sol ayağını kullanamadığı için sağ ayağını genç yaşta bilerek sakatlamış ve uzun süre hep sol ayağıyla pas şut çalışması yaparak sol ayağını geliştirmiş... elbette oyunculara ayağınızı kırın demiyourz da yani bunlar örnek olacak davranışlar...

uzağa gitmeye gerke hami en iyi örnek bence.

@FLU
22.09.2006, 20:32
Kac senedir Trabzonsporumuzun gerek Gurbet'de gerek izinde Trabzon'da oldugumuz zaman Maclarini ve Antremanlarini izliyoruz hem canli hem TV basinda. Her bakmamizda 3 kisi üc ileri üc geri kosuyor. Biliyorum Spor Haberlerini sunan Kameracilar bir kac dakika görüntü kayidediyor buda Futbolcular kosarken oluyor. Ama ben izinde oldugum zamanlar Tesisleri gidip Antremanlari izlerim genelde. Ne dogru dürüst sut calismasi, ne Frikik calismasi nede Korner vs. calismalari görüyorum. Hep ayni tas ayni hamam. Bizim Futbolcular kendilerini gelistiremiyorlar veya Antremanda uygulanan Programlar yüzünden kaynaklaniyor bu. Örnek Hüseyin ne sut cekebiliyor nede dogru düzgün bir pas verebiliyor. Hüseyini hic orta yaptigi bir Mac gördünüz mü Allah askina. Sacede Hüseyin degil bir baska örnek ise Gökdeniz kac Gol firsatlarini degerlendiremedi. Kaleci ile karsi karsiya kaliyor sonunu hepimiz biliyoruz. Hic kendi kendine düsünmezler mi bu acigimi kapatmak icin extra bir calisma yapayim veya kendime özel bir program uyguliyayim. Ama nerdeeeee??? Her Hafta Macta ayni problemleri yasiyoruz bitmek bilmiyor sorunlar nedense ???

+1967 hakketten bende senelerdir anlayamadım bunu heleki gökdeniz kaleci ile karşı karşıya kaçırdığı gollerin hepsini atmış olsaydı türkiye gol rekorunu çoktan kırmış olurdu

selcuk
22.09.2006, 20:44
o gökdenizin sorunu aynen zürichde oynayan gineli keitada vardi adam farkina varinca antrenmanlardan sonra paf takimi kalecesinle ekstra antrenman yapip sorunu ortadan kaldirmis son sezonda gol krali oldu adam

asem61
22.09.2006, 23:05
bu konuda sizlere katilmamak mümkün degil.25 yasinda almanyaya geldim trabzonda 15 sene amatör futbol oynadim.size idda ediyorum almanyada ki 3 lig takimlarinin idmanini, maclarini seyredince farki rahat görüyorsunuz. takim disiplini sahaya yayilisi idmanlardaki ciddiyet ...futbolcu antremanlarda hocayi zorlamali.hicbirzaman kendini yeterli görmemeli.iyi idman yapmanin kendine faydasi oldugunu iyice kavramali. bu altyapida futbolcuya ögretilmeli.güzel örnekler verdiniz hami gibi, bunlara bizzat sahit olmusumdur.futbolcu citayi herzaman yükseltmeli.

bordoylamavi
23.09.2006, 11:57
bir futbolcunun antremandan sonra kalıp çalışması ne kadar güzel bir şey. hami yapardı zamanında frikik çalışmak için

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
23.09.2006, 12:24

Yaşasın!!

"Eh mutlaka bir gün sıra Taraftarlığa da gelicek"
inşallah kardeşim, :)

Süper yorum Allah razı olsun...

FANATIK61
08.03.2009, 21:48
Simdide Gökhan ve Umut'dan cekiyoruz.

Vural Kuyumcu
08.03.2009, 21:50
Simdide Gökhan ve Umut'dan cekiyoruz.

maglesef:(:(

krdnz
08.03.2009, 21:54
Antreman konusuda şu anda bir sıkıntı olduğunu sanmıyorum.

Hatta iddia ediyorum şu an Türkiye'nin en iyi antreman programı Trabzonspor tarafından uygulanıyordur.

Abdülkadir Kılıç
08.03.2009, 22:20
Ben hiç bilmiyorum.(tabii sitede yayınlanan görüntüler hariç) bunlar gol çalışması falan yapmıyorlar mı? Kesinlikle hocaya laf atıyorum sanmayın ama ne bilim insan düşünüyor işte.

Cafer Bulur
08.03.2009, 22:24
Gökhan ve umut un bu hafta icinde sadece kaleci karsi karsiya kaldigi pozisyonlari gol yapmak icin özel olarak calismalari lazim,gerekirse antrenmandan sonraya da kalarak.
Onlarin atamadigi pozisyonlarin ucunda Trabzonsporun milyonlari var,bu gercegi cok iyi irdelemeliler.

Medallion
08.03.2009, 22:28
bir futbolcunun antremandan sonra kalıp çalışması ne kadar güzel bir şey. hami yapardı zamanında frikik çalışmak için

Tanju nun bunu cok yaptigini duymustum. Her idmandan sonra kaleci ve kendisi kalip, bir saat sut calismasi yaptigini...

ozturk
20.10.2010, 10:14
Şu andaki antrenman durumunu takip eden var mı? Eskiye nazaran belirgin bir değişim? Ya da Şenol Güneş antrenmanlarda daha çok neye önem verir?