PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Levent Ülgen Trabzon Halkını Neden Kınadı?

Kaya
05.03.2014, 17:07
Karadeniz'deki yapılan HES'leri konu edilen ve birçok ünlü simanın yer aldığı "Bizum Hoca" filminin gala gecesi Trabzon'da gerçekleştirildi.

Trabzon Forum AVM'nin ev sahipliği yaptığı gala gecesinde kokteyl öncesi "BİZUM HOCA" adlı filmin oyuncuları imza töreninde sevenleriyle buluştu. Birçok dizi filminde oyunculuğu ile gönüllere taht kuran, Akasya Durağı'ndaki Sinan karekteriyle hatırlanan Levent Ülgen, Trabzon halkına oldukça tepkiliydi.

Medyatrabzon.com haber sitesi kameralarına konuşan Leven Ülgen, Trabzon ve Karadeniz halkını şu ifadelerle duyaralılığa davet ederken kınadı:

"Trabzon'u artık hiç sevmiyorum.Çünkü mimarisi iğrenç, yeni yapılan binalarla iyice çirkinleşmiş bir şehir olmuş.Sıvasız binalar, badanısız binalar, tuğlalar dışarda.Bu yetmezmiş gibi bir de ağaçlarınızı kesiyorsunuz. Ayıp. Trabzon halkını kınıyorum.Bu derelere doğalara sahip çıkmıyorsunuz, biz gelip çıkıyoruz. İnsan kendi yaşadığı yerin doğasına sahip çıkmaz mı? İnsan kendi ağacına, ormanına, dünyada nadir bulunan kırmızı pullu alabalığına sahip çıkmaz mı? Bu binaları ve şehir bozukluğunu gördükçe başta belediyeler olmak üzere Trabzon'u ve Trabzon halkını kınıyorum.Bir an önce bu çirkinliğin ortadan kalkması lazım.Eski Trabzon, (1990'da geldim) bundan yüzbin kat daha güzeldi. Eski binalarına sahip çıkılmıştı.Herşey çok daha güzeldi. Bir ayımızı geçirdik burada çok üzgünüm. Bilmiyorum Trabzonlular gidip görüyor mu? O Gümüşhane yolunu, Uzungöl'e giderken ki yerleri, oradaki doğa katliamı görüyorlar mı? Bunun farkındalar mı? Buna ne zaman dur diyecekler? Derelerine ne zaman sahip çıkacaklar?Bu filmle bu olaylara destek vermeye çalıştık. Umarım Trabzon halkı buna sahip çıkar.Karadeniz elden gidiyor. Onlar belki içinde yaşadığı için farkında değiller ama biz 5 yılda bir geldiğimiz için ne kadar kötü değiştiği farkediyoruz. 2 tane AVM yapıldığı zaman çok iyi birşeymiş geliyor size. Lütfen açıp 15 yıl önce ki fotoğraflara baksınlar. Yazık ya doğaya bu kadar eziyet etmez ki. Elektrik elde edeceğim diye yapılmaz bu eziyet. Bütün şehri aydınlatmak için yapılsa bu katliam evet doğadan fedakarlık edelim diyeceğim ama yok 30 tane lamba yakmak için katliam yapılmaz. Kibarlığın, pohpohlamanın hiç bir anlamı yok.İstedikleri gibi kızabilirler bana dışardan başka biri gelse aynı şeyi söyler. Trabzon ilk önce kendi doğasına sahip çıkacak Karadeniz espirisi yapmayı bırakıp işi biraz ciddiye alsınlar"

Haber:Bahar KURBAY

Kameraman:Adem AlBAYRAK

http://www.medyatrabzon.com/levent-ulgen-trabzon-halkini-neden-kinadi-96130h.htm

Anıl C
05.03.2014, 17:10
Sonuna kadar hakli.
Ancak bu sadece Trabzon'un degil; tüm Türkiye'nin problemi.
Egitim yok, insanlarimizi evrensel degerlerle yetistirmek yok, bilim yok, fen yok, dusunmeye, elestirmeye izin yok.
Kulturel, egitimsel bir devrim yapilmali bu ulkede

Emre İskender
05.03.2014, 17:27
Utandım yeminle... Ne acı içimizden hiç kimse çıkıp da Levent Ülgen kadar olamadı mı şimdi...

Islak sehrımde gecelıgınle balkondasın der büyük zatlarımız ama hangi balkon boztepe de ki 20 katlı Toki de mi?

Dolmabahçenin Maçkaya baglanan kavsagındaki su sebilinin İspanya da ki Endülüs emevilere bağlantısını kuran büyük zatlarımız neden görmezden gelir
Trabzon daki mirasın katledilişini...

Kabinede Trabzonlu bakanların olmasından gurur duyup yaptıkları doğa katlimana; "Olsun hizmet getiriy" dedikçe,

Bana dokunmayan yılan bin yaşasıncılık devam ettikçe el oğlunun sözleri de acıtır hissedene...

Selim Turan
05.03.2014, 17:28
Her konuda hak veriyorum. Trabzon'un ne hale geldiğine bir örnek olarak da "The Rise of the Çukurçayır Manhattan" gösterilebilir. :)

Adem Akyüz'
05.03.2014, 18:43
Sonuna kadar haklı ama bir tek Trabzon'un sorunu değil bunlar..

Adem Erdoğan
06.03.2014, 21:14
Adam sonuna kadar haklı.

Yobaz, uyuşuk ve menfaatlerini herşeyin önünde tutan bir milletimiz var.

Samet Türkmen
07.03.2014, 15:34
Fenerbahçelileri adalet karşıtı her eylemine giden bu şahsın aslında derdi başka. Önce hak,hukuk nedir iyice öğrensin sonra ötsün.Geçecek bu işleri. Anadan doğma fenerliymiş,öyle söylemişti fb tv'e.

Hırsızları desteklemeyi kessin de akıl versin.

laudrup61
07.03.2014, 18:13
Kusura bakmayın ama sizinde derdiniz başka.

Mert Oğuzlu61
07.03.2014, 19:07
Fenerbahçelileri adalet karşıtı her eylemine giden bu şahsın aslında derdi başka. Önce hak,hukuk nedir iyice öğrensin sonra ötsün.Geçecek bu işleri. Anadan doğma fenerliymiş,öyle söylemişti fb tv'e.

yalnız şöyle bir sıkıntı var, burda konu futbol & şike felan değil... adam bu kez doğu karadeniz için ötüyor.

ibrahim
07.03.2014, 19:14
Kusura bakmayın ama sizinde derdiniz başka.

Pardon neymiş derdi? Harfiyyen aynısını düşünüyorumda derdimin ne olduğunu anlayamadım. Açıklayabilirmisiniz lüften?

Gesendet.

Samet Türkmen
07.03.2014, 20:19
Pardon neymiş derdi? Harfiyyen aynısını düşünüyorumda derdimin ne olduğunu anlayamadım. Açıklayabilirmisiniz lüften?

Gesendet.

Benim AKP'yi savunduğumu düşünen başka bir düşünmeden yazan insan işte. Paranoya deyin geçin benim gibi .

Aslında kendisinin derdi HES falan değil de tartışmaya değmez :)

#10 Fietra
21.03.2014, 00:13

Trabzon Devlet Tiyatrosunda görev yapmış birinin bu kent hakkında kaygılanması gayet normal. Fenerbahçeli olması elmayla armudu karıştırmamızı gerektirmez, doğru şeyler söylediği sürece.