PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Asbaşkanın Sözleri

Travelair
20.09.2006, 10:20
Merhaba arkadaşlar. Bu benim açtığım ilk başlık. Açma nedenim ise, son zamanlarda yapılan değişiklikler sonucu forum haddinden fazla bir durağanlığa girdi ve beraberinde olaylara karşı tepkisizliği de bir ölçüde getirdi. Bu noktada, fikirlerimizi paylaşabilmemiz için, yönetimin sön dönem hareketlerini özetleyen asbaşkanımız Haşim Sayitoğlu'nun Fanatik gazetesine verdiği röportajı ilginize sunuyorum

Rakamlar yanıltır! http://www.e-kolay.net/fanatik/images/trans.gif Trabzonspor Asbaşkanı Haşim Sayitoğlu: G.Saray’ı Trabzon’da 10 maçtır yenemiyoruz. Ancak istatistikler de yanılır, bu kez
kazanacağız 20.09.2006 http://www.e-kolay.net/fanatik/images/trans.gif http://www.e-kolay.net/fanatik/images/trans.gif http://www.e-kolay.net/fanatik/images/trans.gif http://www.e-kolay.net/fanatik/images/trans.gif http://www.e-kolay.net/fanatik/images/trans.gif http://www.e-kolay.net/fanatik/images/trans.gif http://www.e-kolay.net/fanatik/images/trans.gif http://www.e-kolay.net/fanatik/images1/futbol/trabzon/sayitoglu2009.jpg
Trabzonspor Asbaşkanı Haşim Sayitoğlu ile Galatasaray maçı başta olmak üzere gündemdeki konuları konuştuk

Sezon başı olmasına rağmen yine bir hayli çalkantılı günler geçiren, dördüncü haftada teknik direktörünü değiştirip, Ziya Doğan ile iyi bir hava yakalayan Trabzonspor’un asbaşkanı Haşim Sayitoğlu ile Trabzon’da görüştük... Konuşulacak çok şey vardı ama gündemin ana maddesi doğal olarak Galatasaray maçıydı. Beşiktaş zaferinden sonra üst üste gelen Osasuna ve Konya beraberlikleri çıkışı durdurduysa da futbolun giderek istenen seviyeye yükselmesi, Bordo-Mavili camiayı gelecek adına umutlandırıyor. İşte son dönemin en çok konuşulan konularından başlayarak, Fatih Tekke’nin Zenit’e gidişini, Lazaroni tercihini, Brezilyalı’ya ödenen tazminatı ve stat projesini masaya yatırdığımız FANATİK’e özel bir röportaj...

‘Kadronun hakkı verilmedi’
‘Kadromuz son 1 yıl içerisinde, yani geçen sezonun ikinci yarısından itibaren büyük ölçüde değişti. Amacımız alternatifi bol bir kadro kurmaktı. Bunun için büyük çaba sarfettik. Zaten son dönemler de dahil olmak üzere aldığımız futbolculara bakarsanız ne demek istediğimi anlarsınız. Dünyaca ünlü yıldız sözü verdik, aldık. Birçok genç ve gelecek vaad eden oyuncuyla anlaştık. Hoca tercihine gelince... Orada büyük baskı oluştu üzerimizde. Birçok rakibimizde de durum aynı, hatta daha karanlık olmasına rağmen çok geç kaldığımız havası yaratıldı. Gündemimizde çok isim vardı. Lazaroni tercihinde biraz duygusal olduk. Çünkü en kısa zamanda bir teknik adamla anlaşmamız gerektiği havası oluştu. Hocamızın arkasından konuşmak istemiyorum şimdi ama eleştirilerinin önemli bir bölümünü hak etmedik. Çünkü mevcut Trabzonspor kadrosunun hakkı verilmedi. Kan uyuşmadı, lige bir türlü adapte olamadı. En son Denizlispor maçı da ipleri kopardı.’

‘Kriz havası oluşturuldu’
‘Ziya Doğan camiayı tanıyan, ligi bilen ve Trabzonspor taraftarının beklentilerinin farkında olan bir teknik adam. İyi bir tercih yaptığımıza inanıyorum. Elbetteki ilk 4 haftada teknik direktör değiştirmeyi biz de istemezdik ama bundan sonrasına konsantre olmak zorundayız. Bu aşamada da gereksiz yere ve anlamsızca eleştirildik. Yönetim içinde kriz olduğu iddia edildi, birbirimize düştüğümüz söylendi. Asla böyle bir aşamaya gelmedik. Sadece hepimiz zaman zaman bazı konular hakkında fikirlerimizi açıklıyoruz ve hep aynı olmayabiliyor. Biz bir aileyiz, hem de iyi bir aileyiz.’

‘Ekonomik sorunumuz yok’
‘Büyük hedeflerimiz var. Gerçekleştirebileceğimize inandığımız için geldik. Şampiyonluk hasreti bizi en çok motive eden etkenlerden biri. Potansiyel olarak buna sahibiz. Dolayısıyla da en büyük projemiz şampiyonluk. Ekonomik anlamda sıkıntımız yok. Zirve mücadelesi yaptığımız diğer ekiplere bakacak olursak çok rahatız. Zaman zaman kullandığımız krediler için bile eleştirildik ama dünyada bu işler böyle yürüyor. Kısa vadede borçlanıp ardından bunları çözebiliyoruz. Bir de gündemdeki stat konusu var. Bunun için teklifleri değerlendiriyoruz. Arena Stadı’nı da yapan bir Hollandalı firma ile temastayız. Karşılıklı teklifler inceleniyor. Trabzonspor’un kasasından para çıkmadan bir proje düşünüyoruz. Seyirci gelirleri bize ait olacak. Stat içindeki veya yanındaki diğer işletmelerin gelirini devredeceğiz. Kapasite olarak da 30 bini geçmesini düşünmüyoruz.’

‘Osasuna’yı eleyebiliriz’
‘Oldukça kritik bir dönemin içindeyiz. Beşiktaş maçıyla başlayan seri bizim için büyük önem taşıyordu. İstanbul’daki kırılma noktasını kayıpsız atlattık. Osasuna önündeki 2-2’lik skor ise 2-0’dan sonra geldiği için anlamlı. Osasuna yenilmeyecek bir takım değil. Yeter ki, Trabzonspor kendi kimliğini sahaya yansıtabilsin. Çünkü gözle görülür bir çıkış içindeyiz. Yani turdan umutluyuz. Beraberliğe rağmen Konya önünde de iyi işler yaptık. Seyircinin puan kaybına rağmen takımı alkışlaması da gelinen noktayı anlatıyor. Şimdi Galatasaray maçı ve Osasuna sınavlarına kilitlendik. Galatasaray istatistiksel olarak avantajlı görünebilir ama rakamlar yanıltır. Önemli eksiklerimiz var. Fakat galibiyet dışındaki bir sonuç bizi sevindirmez. Bu geniş kadroyu da böyle günler için kurduk.’

‘İyi ki tazminat koyduk’
Lazaroni’ye ve yardımcılarına ödediğimiz 735 bin dolarlık tazminat için insafsızca eleştirildik. Ancak bu kişilerin bilmediği birşey vardı! Dünyada artık bu işler böyle yürüyor. Lazaroni ile masaya oturduğumuzda 3 yıllık bir sözleşme yapacaktık. İlk etapta bir tazminat maddesi söz konusu değildi aslında. Fakat son anda her türlü ihtimali göz önüne alarak 500 dolarlık bir tazminat maddesi koymayı teklif ettik. Bu karşılıklı olacaktı. Yani biz göndermek istersek 500 bin dolar ödeyecektik, kendisi gitmek isterse aynı rakamı verecekti. İlk etapta kabul etmedi. 500 bin dolar az dedi, 1 milyon dolarda diretti. Uzun uğraşların ardından rakamı 800 bin dolara çektik. Ayrılırken de 200 bin dolar daha indirim yapıp 600 bin dolarda anlaştık. Eğer bu tazminat maddesi olmasaydı sözleşmesini fesh ettiğimiz için iş bulup çalışana kadar kendisine mukavelede yazan parayı ödeyecektik. Yani 3 yıl tatil yapsaydı bile parasını tıkır tıkır alacaktı. Kısacası tazminat olayında haksız yere eleştirildik.

Fatih Tekke’ye gönderme
Fatih Tekke bizim çok önemli bir futbolcumuzdu. Trabzonspor’a emekleri de tartışılmaz. Ancak son dönemlerde o kadar fazla transfer söylentileri çıktı ki hakkında, rahatsızlık başladı. Şimdi, kulübümün istediği takıma gittim, dediği konuşuluyor. Bunu nerede söylüyorsa yanından bir beni arasınlar. Ben kendisine, ‘Gel Fatih bir imza at, sözleşmeyi uzatalım, hepimiz rahatlayalım’ dedim. Ayrıca özel bir madde koyacaktık ve Avrupa’dan gelecek tekliflerde de işi kolaylaşacaktı. Bunu kabul etmedi.

///

İlk yorum benden

Haşim Bey'in özrü kabahatinden büyük. Tazminat konusundaki sözlerine bakar mısınız?

Stad konusunda ise gs stadını devlete yaptırırken, bizimkiler para çıkmasın diye seyirci hasılatı dışındaki gelirleri feragat edecekler. O zaman neden yapacaksınız o stadı???????????? :eek: Allah akıl fikir versin. Başka bişey demiyorum

bordox
20.09.2006, 10:47
Bence stadtaki seyirci gelirleri dışında para getirecek yerler kiralanmalı.Yani yönetimin kararı doğru.Trabzonspor,Trabzon esnafına rakip olmamalı aksine onların kazançlarını artıracak şekilde faydası olmalı.

Lazaroni konusu bir hata,orda kendilerini savunacak bir doğruları yok.Emekli bir seyyahı bulup getirdiler,sonra da üsüne para verip kovdular.

OFLU
20.09.2006, 10:52
Bencede lazorini konusu disinda bi yanlislik soz konusu degil,ozellikle FATiH TEKKEYLE ilgili olan bolumu lutfeeen dikkatli okuyunuz ve artik yorum yaparkende dikkatli olunuz.Sozum Fatihi satani bizde satariz anlayisinda olanlara..Demekki Fatih bizi satmis simdi siz onu satabilecekmisiniz bakalim...

Hekimoğlu
20.09.2006, 11:05
lazaroni konusundaki açıklamaları komik.stad konusunda düşünce doğru ama belli bir süre bu gelirlerden feragat edilmeli,ayrıca kapasite olarak 30 bini geçmesini düşünmüyoruz diyorlarsa 22 bine felan anlaşırlar!!!

Nytre
20.09.2006, 11:49
şu anda kapasite 21,700

stichus
20.09.2006, 11:51
stad yedibin kişilik olursa her maç ful çekeriz..
ondan sonra müthiş bir tezahürat: bordooo hamiii şampiyon maviiiiii..
allahtan yönetim şaşırsa bile düzeltecek adam gibi bir firma var ortada..

EmrahYalçınalp
20.09.2006, 11:57
Çok muhalif gördüm sizi stichus :)

Sayitoğlu belli ki hoca seçiminde yaptığı hatayı telafi etmeye çalışıyor. Hoca başlı başına bir hataydı elbette ama adamın söylediği sözlerde de bir yanlışlık yok. Tazminat maddesi olmadan hiç kimseyi kovamazsınız. Bkz. Jun.

Önemli olan stadyum konusu. Beklemedeyiz...

Travelair
20.09.2006, 11:58
gs stadını devlet kurumu TOKİ'ye nasıl yaptırıyor bir bakalım:

İlk önce Seyrantepe'den yüksek ölçekte şehrin merkezinde arazi ile ilgilenilir. Sonra tapusunu almak yerine "Üst kullanım hakkı" bilmem kaç seneliğine alınır. Böylece tapunun vazifesini gören ama fiyat açısından çok daha cüzi bir miktara arazi gs bünyesine katılmış olunur. Üstelik arazi gs'nin yeni yapacağı stadın kapladığı alanın 20 katı büyüklüğündedir. Sonradan anlaşılır ki kalan kısımlarına da konutlar iş merkezleri hastane gibi gelir getiren spor dışı tesisler de yapılacak.

Bu noktada devlet araya girer hop der. Ne oluyoruz? Ama gs taraftarını karşılarına almak istemez hükümetler. Sonuçta anlaşırlar. Ali Sami Yen'in bir bölümünün bilmem kaç senelik kira hakkından vazgeçmesi ve Seyrantepe'deki üst kullanım haklı, (!) arazisinin (!) bir bölümünün devlete devri karşılığı devlet kuruluşu TOKİ gs'ye 150-200 milyon $'lık bir stad yapacaktır... Üstelik tüm bunlardan sonra gs'nin Ali Sami Yen'de arazisi ve Seyrantepe'de de arazisi kalıyor. Bu ne biçim hesap?

Ben demiyorum ki gs gibi böyle benim aklımın almadığı yöntemlere başvuralım. Ama

"Yeni stad 24 saat yaşayacak, mağazasıyla alışveriş merkeziyle kulübe gelir getirecek, Trabzonspor'un kurtuluş reçetesi bu"

dendikten sonra,

"Stada cebimizden para çıkmasını düşünmüyoruz. Sponsorlar aracılığı ile, seyirci geliri bizde kalmak şartıyla, diğer bütün gelirlerden feragat edeceğiz"

deniyorsa, o zaman bizim de "O zaman yeni stadı niye yapıyorsunuz?" deme hakkımız vardır

Travelair
20.09.2006, 12:16
Özrü kabahatinden büyük derken ne demek istediğimi açıklayayım.

İspanya'da 2. başkanın Avrupa'nın iyi td'leriyle anlaşma noktasına gelmişken, Darbe yapar tutup, denilenlere göre 1,5 saat içerisinde, Lazaroni'yi getiriyorsun. Araştırma yok birşey yok. Sonra diyorsun ki lige adapte olamadı ondan başarılı olamadı. Uyum sorunu(!). Sonra başlıyorsun yaptığın üstün uğraş pazarlığına. Tazminat şart imiş. 500 bin ile başlamış hoca 1 milyon diyince yılmamış, 800 bin dolara indirmiş. Üstelik giderken de kıyasıya pazarlık etmiş ve 600 bine anlaşmışlar. Yani sayesinde 400bin dolar fazla ödemekten kurtulduk(!) Üstelik peşin verdik. Aman ne olacak? Yardımcıları keza. 3 ayda kulübün kasasından çıkan zarara bakın. Özrü kabahatinden büyük derken bunu kastettim.

Yoksa 3 sene parasını tıkır tıkır alacaktı haaaa

Sevgi
20.09.2006, 12:28
''Trabzonspor’un kasasından para çıkmadan bir proje düşünüyoruz. Seyirci gelirleri bize ait olacak. Stat içindeki veya yanındaki diğer işletmelerin gelirini devredeceğiz. Kapasite olarak da 30 bini geçmesini düşünmüyoruz.’'
24 saat yaşayacak stadın Trabzonspor'a bir faydası olmayacaksa neden yapılıyor ?

''Kısacası tazminat olayında haksız yere eleştirildik.''

hakettiğinizden daha az eleştirildiğinizden emin olabilirsiniz.

''Ben kendisine, ‘Gel Fatih bir imza at, sözleşmeyi uzatalım, hepimiz rahatlayalım’ dedim. Ayrıca özel bir madde koyacaktık ve Avrupa’dan gelecek tekliflerde de işi kolaylaşacaktı. Bunu kabul etmedi.''
ayıp ya böylede iftira atılmaz ki büyük kaptan !!! Fatih SULTAN Tekke'ye çik çik çik Fatih'i satanı bizde satarızcılar duymasın feci kızarlar haberiniz olsun.

Lokman
20.09.2006, 12:30
Madem kapasite 30,000 geçmeyecek ne gerek var kardeşim yeni stada girin güzel bir tadilata çatı yapın pisti kaldırı olsun bitsin. Ya neyse sizin onuda yapacağınız yokta boşuna çenemizi yoruyorsunuz. Fatih Tekke konusunda olay bence şudur bir adam kim kolursa olsun fatih trabzonspor için kötü olanı yaptı demesi için önce Trabzonspor a fatih kadar iyiliği dokunmalı ben görmedim daha böyle bir iyilik gören varsa benide aydınlatsın. Her biryeri sıkışan fatihi atıyor ortaya bu ne ya, adam gibi çıkın deyinki hata yaptık kardeşim. Lobi yapamıyoruz galatasaray stadını devlete yaptırıp tüm borçlarını devlet tarafından öteletirken, biz türkiyeye ençok ftbolcu çıkaran bölge olarak GSGM ye bir stad projesi sunamadık deyin ne geveliyorunuz ağzınızda.

Bülent Bayraktar
20.09.2006, 12:34
"Seyirci gelirleri bize ait olacak. Stat içindeki veya yanındaki diğer işletmelerin gelirini devredeceğiz. Kapasite olarak da 30 bini geçmesini düşünmüyoruz"

bu ne demek yaw daha nerden gelir alacaksın seyirci çok geliyoda sanki dükkanlarda elde edeceğin gelirler sni paraya boğacak
BİDE STAT 30 BİNDEN FAZLA OLMAYACAKMIŞ 35BİN OLSA NE OLUR
10 bin kişi mi artıracaklar yani yıkmaya gerek yok o zmn inönü gibi yap daha iyi

BU YÖNETİMDE 1 GRAM AKIL YOOOOOOOOKKK...

Gürkan
20.09.2006, 12:37
stad 24 saat yasayacak ama Trabzonspora Faydası olmayacak

Güzel.

madem stad 30 gecmeyecek ne gereke var yıkmaya stadı.yık catıyı kapat tamamen ustunu koşu pıstını kaldır kale arkalarını buyut. zaten o kosu pıstı kalksa stad şim 20 cıcarı 30 a yaklasır.ustunude kapatınmıydı çiminde sıksık bozulmaz yagmur senı etkılemez alsana stad.

Bülent Bayraktar
20.09.2006, 12:38
"Ayrılırken de 200 bin dolar daha indirim yapıp 600 bin dolarda anlaştık. Eğer bu tazminat maddesi olmasaydı sözleşmesini fesh ettiğimiz için iş bulup çalışana kadar kendisine mukavelede yazan parayı ödeyecektik. Yani 3 yıl tatil yapsaydı bile parasını tıkır tıkır alacaktı. Kısacası tazminat olayında haksız yere eleştirildik."

şunun dediğine bakın
adamı ndn getirdin o zmn başımıza bela ettin şe....siz

Lokman
20.09.2006, 12:39

Güzel.

Aga bunlar bu kafayla değil 24 saat 24 dakika yaşayan stad yapamazlar!!!

bordox
20.09.2006, 12:43

Güzel.

Anlaşma detayları nedir ne değildir bilmiyoruz.Stadın yapımında kulüpten para çıkmayacak deniyor ve bunun karşılığında işletim hakkı devrediliyor.Önemli olan bu devrin(kiralama)kaç yıllık olduğu.Sonra bu devirler tekrar Trabzonspor'a döndüğünde Trabzonspor olarak buraların işletilmesine karşıyım tıpkı Trabzonspor'un liman işletmeye kalkması gibi yanlış olur.

Trabzonspor ihaleye çıkarır,kiralar ve bu şekilde Trabzon esnafı da kazanır.Aksi yanlış olur.

Gürkan
20.09.2006, 12:45
24 saat yasayan mekan.

ıstanbul ızmır ankara harıcınde turkıyede hıcbıryerde 24 saat yasayan mekan olabılecegını sanmıyorum.

ne koyacaklar dıskomu.o saatte ancak dısko bar olur.

anlasılan bunlar bısey yapamayacak.laftan baska.

macka61
20.09.2006, 13:24
bmn trabzon başına geçsin bunlardan bir halt olmaz

mahmuter61
20.09.2006, 13:31
Stadın 30.000 kişi kapasiteli olmasını eleştirenlere katılmıyorum.Aksine daha küçük olmalı,çünkü boş türübünler rakibin konsantrasyonunu artırıyor.Daha 15.000 kişi toplanamıyor 30.000 in üzerini nerden tamamlıcan!!!Milli takım gibi resimlemi doldurcanız türübünleri??*Asbaşkan Haşim bey e de kızmıyorum.Adamda kabahat yok!Kabahat onu o listeye sokanda!!!

Naim
20.09.2006, 13:31
"Ayrılırken de 200 bin dolar daha indirim yapıp 600 bin dolarda anlaştık. Eğer bu tazminat maddesi olmasaydı sözleşmesini fesh ettiğimiz için iş bulup çalışana kadar kendisine mukavelede yazan parayı ödeyecektik. Yani 3 yıl tatil yapsaydı bile parasını tıkır tıkır alacaktı. Kısacası tazminat olayında haksız yere eleştirildik."

şunun dediğine bakın
adamı ndn getirdin o zmn başımıza bela ettin şe....siz

diyemiyor ki
ben 3-5 reklam uğruna bu takıma 4 hafta için 1.5 milyon dolar kazık attım
klubun parasımı istediğim gibi harcarım
sizemi hesap vericem kongreye hesaplaşalım
diyemediği için
bin bir türlü yol seçmiş
ama bu adam Tarihinden bir daha Trabzon Klubunun her hangi bir kongresinde bir utanma emaresi göstermeden aday olur vede seçilirse
o gün klub bitmiştir demektir

champions
20.09.2006, 13:38
2 ay hoca ara sonra lazaroniyi getir 4 hafta sonra 1 trilyonu cebine koyup gönder sonrada kan uyuşmazlığı denen saçma sapan bi bahane uydur sonrada utanmadan konuş lazaroni giderken bile bize zarar bıraktı (jefferson )

Emiroğlu
20.09.2006, 13:50
Vay anasını yaaa açıklamaya bak ! Savunmaya bak yaaaa ! Özürü kabahatinden 1000 kat daha beter ! Yazık ki senin gibi bi insanın isminin önünde o etiket duruyor ! Yazık ! yazık !

EmrahYalçınalp
20.09.2006, 14:12
24 saat yasayan mekan.

ıstanbul ızmır ankara harıcınde turkıyede hıcbıryerde 24 saat yasayan mekan olabılecegını sanmıyorum.

ne koyacaklar dıskomu.o saatte ancak dısko bar olur.

anlasılan bunlar bısey yapamayacak.laftan baska.
2.0 motor diye aldığımız arabaların da 1.934 gibi bir hacimleri olduğu yazabiliyor ruhsatlarda :) Varsın 24 saat değilde 19 saat yaşasın stadyum da... Disco-bar da dahil olmak üzere bir çok mekan farklı etkinlikler için denenebilir. Market, cep sinema, diğer alışveriş alanları hemen aklıma gelenler. Koca şehirde bir tane convenience market yok, aç işte bir tane, ne güzel yer. Gece 4'te anten fişi lazım olan adam olmaz mı, gitsin, alsın. Sandviç de alsın. Stadyum da 24 saat yaşamış olsun. O kadar ütopik değil bence.

stichus
20.09.2006, 14:19
idarecilik başka şey.
her idareci aynı zamanda taraftardır, biliyorsunuz değil mi? yani idareci büyükeşittir taraftar!
ancak kendilerine yakıştıracağım ifadelerle takımın yöneticilerine laf edenlerin hayatlarında en ufak bir idarecilik tecrübeleri olmadığı ortadadır. olan biten doğru yapmaya çalışırken olup bitti. idarecilik burada girer devreye zaten. şampiyon olunca ne açıklama yaptığın değildir önemli olan, böylesine sıkıntılı bir durumda ne dediğin önemlidir. kendisinden hazzetmesem de haşim beyi samimi buluyorum. açıklamalarını da öyle. sorumluluk sahibi bir insan olarak görüyorum onu. 'ikinci başkan ispanyada dünyanın bir numaralı hocalarıyla anlaşmak üzereyken' diye bir şey yok. yok. en az dört defa parise gidip oralardan boş dönmüştür o haberim yok diyen arkadaşımız. idarecilik iyi günde taraftara bira ısmarlamak değildir. sorumluluk almak ve paşa paşa cezayı ödemektir. bu yönetim ve başkan sorumluluk almış transferler yapmış ve stadla alakalı çalışmaları bir noktaya getirmiştir. değerlendirmeyi sağduyulu kongre delegemiz yapacaktır. eğer nuri bey aday olur da seçilirse yine destekleyeceğim. diğer hallerde de yeni başkanı destekleyeceğim.
çünkü ben inanıyorum ki trabzonsporu yönetmek kolay şey değildir. bir foruma bile meramımı anlatacak derecede edeple yazı yazamıyorsam koskoca kulübün haklarını nasıl savunurum.
değil mi ama:)

Emiroğlu
20.09.2006, 14:20
2.0 motor diye aldığımız arabaların da 1.934 gibi bir hacimleri olduğu yazabiliyor ruhsatlarda :) Varsın 24 saat değilde 19 saat yaşasın stadyum da... Disco-bar da dahil olmak üzere bir çok mekan farklı etkinlikler için denenebilir. Market, cep sinema, diğer alışveriş alanları hemen aklıma gelenler. Koca şehirde bir tane convenience market yok, aç işte bir tane, ne güzel yer. Gece 4'te anten fişi lazım olan adam olmaz mı, gitsin, alsın. Sandviç de alsın. Stadyum da 24 saat yaşamış olsun. O kadar ütopik değil bence.

Abi bence trabzon gibi bir kentn üzerine "yapılan 24 saat,bilmem kaç saat,yaşayan şehir-stad" durumları hayalden öteye gidemez.Şehir merkezi meydan,e meydanda saat en geç,22.00 da hayat duruyor ! Sen nasıl yenimahalle-ts bulvarı mezkiini 24 saat yaşatacaksın ? Ha mağazalar açık durabilir,24 değil 34 saat açık durur ama dediğim gibi helede o mevkiide faal olarak 10-12 saatten fazlasına hayalperestlik ya da trabzonda tam olarak yaşamamışlık olarak adlandırırım.

Gerçekten ya şu an gözümün önüne geliyor,saat 21.00 bulvardan dükkana doğru yürüyorum(trabzon lisesinin ilerisindeki kuruyemişçi ;) ) yavuz selimin önü bomboş,ıssız,kimi zaman elektrik direkleri çalışmıyor.

Her neyse diyelimki gerekenler yapıldı,o bölge tamamen bi ışık büzmesi olarak inşa edildi.Acaba trabzondaki hayatı 22.00 dan öteye taşıyabilecek mi ? Bence orun burda...

Ha ayrıca : Abi ben beşirlide oturuyorum,gece 4 te çok acil bi şekilde antene ihtiyacım oldu,nasıl gidebilirim stadın oraya?:confused:Hususi arabam yok.

Arkadaşlar bu sorun komplike bi sorundur.Emin olun minibüs durakları,stadın etrafındaki esnafı vs ilgilendiren ve geniş çaplı bi konudur.Onun için çokta aceleci olmamak gerek diye düşünüyorum.

bahadiroglu
20.09.2006, 15:55
Özürleri oldukça fazla...

kimse onlara yönetime gelmeleri için yalvarmadı kendileri istediler ve geldiler.Şimdi de çıkmışlar ordan şu kadar zarardan kurtardık burdan bu kadar....

Yahu kâr ettirdik lafını biz duyamayacakyız hiç?
"zarar daha büyük olacaktı ama onu azalttık" yani sonuçta yine zarar ettik..
Kâr etmedik sonuçta...

Aynı zamanda Trabzonda 24 saat yaşayacak bir stad projesi zaten akla mantığa aykırı...Bunu yönetim aklından geçiriyorsa Trabzonu hiç tanımıyorlar demektir Trabzonu tanımayan TS yi hiç tanıyamaz.

Peki Trabzonda 24 saat hayat yok mu?Tabii ki var..Ama kahvehanelerde kumar köylerde zınk oynayarak bir gece hayatı var tabii...

bu adamlar gökdelenlerde büyükşehirlerde yaşamışlar Trabzona ise yaz tatili için 2 haftalığına gelip gitmiş insanlar..Daha olumlu ve gerçekçi düşünmeleri zaten beklenemez..

Gökhan Bozyiğit
20.09.2006, 17:16
Arkadaşlar eleştirilerinizde haklısınız yanlız geçen sezonki maça gelen ortalama taraftar sayımız 9.500 civarıymış.
Ama daha büyük bir stat yapılacaksa Fransa'da ki gibi tribünün boş taraflarının görünmemesini sağlayan bir sistem yapılabilir.

AKSOY_61
20.09.2006, 17:44
bencede 30,000 kişilik stad bize fazla
20,000 le 25,000 arası yapılır.dolmuyo çünkü biletler 1ytl olsa bile dolmaz .sonuçta para veriyosunya ondan

hee stad gelirini sponsora vericeksen niye yeni bi stad yapıyosun oda ayrı bi konu.
en mantıklısı avni akeri tadilata sokmak .

bu arada stad istanbulda yapılsa ne olur acaba
istanbuldaki ts taraftarı sayısı trabzon nufusundan fazladır.bununla birlikte
gelir düzeyi daha yüksek olduğundan dolayı trabzondaki gibi stadı doldurmak
için yana yana taraftar aramassınız.çünkü istanbuldaki ts taraftarı takımını kendi standında izlemeye aç

Gürkan
20.09.2006, 17:48
Arkadaşlar eleştirilerinizde haklısınız yanlız geçen sezonki maça gelen ortalama taraftar sayımız 9.500 civarıymış.
Ama daha büyük bir stat yapılacaksa Fransa'da ki gibi tribünün boş taraflarının görünmemesini sağlayan bir sistem yapılabilir.

o zaman bıze %80 gorulmeyeh bı stad lazım.

hem stad ufak olacak
hem bılet ucuz olacak
hem gelır çok olacak

iyi.

Jester
20.09.2006, 17:51
Bugün tüm haber sitelerinde yer alan bir haberde Zeyyat Kafkas'ın katıldığı ödül töreninde Szymek ile ilgili 'Kendisinin özel hayatıyla ilgili bazı beklentileri var. O yüzden Türkiye'de oynamak istemiyor' gibi bir beyanatı var.

Resmi sitede ise aynı haber var ama bu kısım konmamış.

Haberi zaten çok geç veriyorsunuz, bir de sansürlemeyin bari kardeşim!

İlk kez resmi ağızdan Szymek'in ne nedenle ayrılmak istediğini duyuyoruz ama yine yarım yamalak.

Lütfen acilen bir iletişim stratejisti, sorumlusu neyse atansın da bitsin bu çile.

EmrahYalçınalp
24.09.2006, 12:28
Abi bence trabzon gibi bir kentn üzerine "yapılan 24 saat,bilmem kaç saat,yaşayan şehir-stad" durumları hayalden öteye gidemez.Şehir merkezi meydan,e meydanda saat en geç,22.00 da hayat duruyor ! Sen nasıl yenimahalle-ts bulvarı mezkiini 24 saat yaşatacaksın ? Ha mağazalar açık durabilir,24 değil 34 saat açık durur ama dediğim gibi helede o mevkiide faal olarak 10-12 saatten fazlasına hayalperestlik ya da trabzonda tam olarak yaşamamışlık olarak adlandırırım.

Gerçekten ya şu an gözümün önüne geliyor,saat 21.00 bulvardan dükkana doğru yürüyorum(trabzon lisesinin ilerisindeki kuruyemişçi ;) ) yavuz selimin önü bomboş,ıssız,kimi zaman elektrik direkleri çalışmıyor.

Her neyse diyelimki gerekenler yapıldı,o bölge tamamen bi ışık büzmesi olarak inşa edildi.Acaba trabzondaki hayatı 22.00 dan öteye taşıyabilecek mi ? Bence orun burda...

Ha ayrıca : Abi ben beşirlide oturuyorum,gece 4 te çok acil bi şekilde antene ihtiyacım oldu,nasıl gidebilirim stadın oraya?:confused:Hususi arabam yok.

Arkadaşlar bu sorun komplike bi sorundur.Emin olun minibüs durakları,stadın etrafındaki esnafı vs ilgilendiren ve geniş çaplı bi konudur.Onun için çokta aceleci olmamak gerek diye düşünüyorum.

Hiç bir şey imkansız değildir... Trabzon gibi bir kentin 24 saat yaşayabilmesi hiç imkansız değildir. Daha önce de söylediğim gibi, hadi 18 saat yaşasın, yine yeter. Saat 22.00'de elbette yaşamayan yerler var. Ama ona bakarsan tiyatronun 23.45'te dağıldığı çok olur mesela... Ya da ne bileyim, bir B&B yaparsın, en fazla 20 yataklı... Olur sana içindekiler uyusa da kendisi 24 saat yaşayan bir yer. Sonuçta "barınma" da bir etkinliktir. Dünyada örnekleri var. Biraz araştırmak, iyi planlamak lazım, hepsi o. Zorlu'nun Façuna'sından 9 tane sığdırırsın o stada mesela... (Façuna sabah 4'ten önce boşalmaz, müşterileri arasında da özellikle yabancı oyuncular vadır. Biz evlendik, artık eskisi gibi gezemiyoruz ama Petko ve Sommers hep ordalardı mesela. Hiç değilse stadyumda eğlenir adamlar :) )

Senin anten sorununa gelince :D Benim birebir başıma geldiği için verdiğim bir örnekti. Yurtdışında yaşayan arkadaşlar -bizde pek olmadığı için- ne demek istediğimi biraz daha iyi anlayabilirler. İnsan acıkır, çıkıp bi hava almak ister, bir şey gerekir... Bana anten fişi gerekmişti işte. Cidden gecenin bir yarısı bu tür şeylere ulaşmak çok keyifli. Convenience market için bence son derece de uygun bir yer. Araban yoksa şansına küser, yarını beklersin elbet. Zaten bu tür yerler yapılırken mobilite de bileşenlerden birisidir ve üzerine kafa patlatılır. 7/Eleven yapar yani onun hesabını, mesela ;)