PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Üniversite Hakkında Sorular

Muhammet YILMAZ
04.03.2014, 22:20
Üniversitedeki eğitim fakultelerindeki iönun anlamını bilen,anlatabilecek birisi var mi :o

Adem Akyüz'
04.03.2014, 22:32
İkinci öğretim.. yani gece okulu.. Derslerin akşam 5'te başlar ve 9-10'lara doğru biter.. 1. öğretimden tek farkı yılda iki defa harç ödersin.. Ödeyeceğin miktar bölümüne göre değişir ama 400'ten aşağı olmaz:)

Ancak eğitim fakültelerinde ikinci öğretimler kapandı.. O yüzden sorduğun şey belkide o değildir :D

Yaşar
04.03.2014, 22:59
Ben 1999 da Eğitim Fakültesinde 2. öğretim okudum. O anlama geliyordur. Harç parası yüksektir, okula akşam gidersin. Eğer %10 a girersen gündüz harcı ödersin.

Muhammet YILMAZ
04.03.2014, 23:37
http://www.derszamani.net/din-kulturu-ve-ahlak-bilgisi-ogretmenligi-taban-puanlari.html mesela bu sitede İO yazıyor ve puanları daha düşük

Adem Akyüz'
04.03.2014, 23:48
http://www.derszamani.net/din-kulturu-ve-ahlak-bilgisi-ogretmenligi-taban-puanlari.html mesela bu sitede İO yazıyor ve puanları daha düşük

Tamam ikinci öğretim.. ama ben de eğitim fakültesinde okuyorum. İkinci öğretimler kapandı. Bunların tercih listelerinde hiç olmaması lazım..

Edit: Bazı bölümler kapatılmamış.. din kültürü de bunlardan biriymiş. Pardon :D :D

Sefa
05.03.2014, 00:12
İkinci Öğretim.. Akşam derse giriyorsun harç ödüyorsun her dönem. Fakültelere göre fiyatları değişiyor..

Sabah erken kalkamayanlar için çok güzel.. :)

Sercan Keleş
05.03.2014, 00:57
üniversite'de 2. öğretim olmama rağmen Sabah derslerim saat 9da başlıyor benim. Üniversitelerin uygulamaları değişiktir. Dikkatini çekmeni istediğim konu

- İki öğretim arasında Hiçbir fark yoktur eğitim açısından.
- Eğer uyku problemin varsa ve maddi yönden sıkıntı yaşamayacağını düşünüyorsan 2. Öğretimi öneriririm.
- Aralarında ki Puanlarda düşüklüğün nedeni tamamen ödediğin paradır. Ben Yılda 1.200 Tl para ödemem gerekiyor Fakat sınıfta dereceye girdiğimden bu parayıda ödemiyorum.

Umarım yardımcı olmuşumdur.

Sefa
05.03.2014, 01:19
üniversite'de 2. öğretim olmama rağmen Sabah derslerim saat 9da başlıyor benim. Üniversitelerin uygulamaları değişiktir. Dikkatini çekmeni istediğim konu

- İki öğretim arasında Hiçbir fark yoktur eğitim açısından.
- Eğer uyku problemin varsa ve maddi yönden sıkıntı yaşamayacağını düşünüyorsan 2. Öğretimi öneriririm.
- Aralarında ki Puanlarda düşüklüğün nedeni tamamen ödediğin paradır. Ben Yılda 1.200 Tl para ödemem gerekiyor Fakat sınıfta dereceye girdiğimden bu parayıda ödemiyorum.

Umarım yardımcı olmuşumdur.

İki eğitim arasındaki fark Üni'den Üni'ye değişir. Her Üniversite'de örgün eğitim Hocaları akşam ders vermiyor bu çoğu üniversitede kalite düşüklüğüne sebep oluyor. Seçmeli derslerin çoğu da açılmıyor zaten..

Sercan Keleş
05.03.2014, 05:03
İki eğitim arasındaki fark Üni'den Üni'ye değişir. Her Üniversite'de örgün eğitim Hocaları akşam ders vermiyor bu çoğu üniversitede kalite düşüklüğüne sebep oluyor. Seçmeli derslerin çoğu da açılmıyor zaten..

Bunu bilmiyordum , bilgi için sağolasın. Benim okuduğum ve bulunduğum üniversitelerde bu tür uygulama yoktu tabi her üniversite bir değil. Bu yüzden tercih yaparken arkadaş bunuda göz önünde bulundursun. Bazı üniversitelerde 2. Öğretim eğitimi Saat gece 7de başlarken Bazı üniversitelerde Saat 12 hatta 9a bile çekilebiliyor.

Seçmeli derslere gelirsek , mantık eğer öğrenmekse Seçmeli derslerin bazı sınıflara açılıp açılmaması sorun değil. Mesela benim öğrenim gördüğüm sene Fransızca açılmamıştı daha sonra bir üst sınıfa geçince alt sınıfta Fransızca ders açıldı. Bende düzenli olarak dersi almamama rağmen derslere gittim. Bir dersi seçmemen o derse giremeyeceğin anlamına gelmez tabi eğer bunun içinde üniversiteden üniversiteye uygulama farklılığı yoksa.

Muhammet YILMAZ
05.03.2014, 16:56
Çok teşekkür ederim cevapladınız ve ilginiz için

omer61
09.03.2014, 12:13
Bak senin için Google'da aradım.

http://lmgtfy.com/?q=%C3%BCniversite+i%C3%B6

Ercan DEMİRCİ
09.03.2014, 13:10
...............

Muhammet YILMAZ
12.03.2014, 22:33
Bir soru daha sorucam inşallah bilen olur :o Fen ve Edebiyat fakültesine gidip öğretmen cikabilirmiyiz? İnternette araştırma yaptim ama istediğim cevabı bulamadım :(

Adem Akyüz'
12.03.2014, 23:39
Bir soru daha sorucam inşallah bilen olur :o Fen ve Edebiyat fakültesine gidip öğretmen cikabilirmiyiz? İnternette araştırma yaptim ama istediğim cevabı bulamadım :(

Okul bitince Formasyon alarak öğretmenlik yapabiliyorsun. Ama bu formasyonu bi kaldırıp, bi geri getiriyorlar sürekli.. Şu anki durum nedir bilmiyorum. Sanırsam formasyon var ama alabilmek için Ales sınavından belli bir puan alman gerekiyor..

Bu konularda gidiyorsan dershane hocan, yoksa okuldaki rehberlik hocan daha iyi yardımcı olabilir sana :)

Muhammet YILMAZ
13.03.2014, 14:25
Okul bitince Formasyon alarak öğretmenlik yapabiliyorsun. Ama bu formasyonu bi kaldırıp, bi geri getiriyorlar sürekli.. Şu anki durum nedir bilmiyorum. Sanırsam formasyon var ama alabilmek için Ales sınavından belli bir puan alman gerekiyor..

Bu konularda gidiyorsan dershane hocan, yoksa okuldaki rehberlik hocan daha iyi yardımcı olabilir sana :)

Onlarada sorunca net bir cevap veremiyor :o

Ertan1982
13.03.2014, 19:13
Benim Kuzen Tarih okudu Alese hazirlaniyor ve Formasyon yapacak Ögretmen olmak icin.Sen bittinde öyle bir imkan var mi bilemiyorum.Onun söyledine göre Ales te yoktu o basladinda.Türkiyede egitim krabalarimda duydum kadar yap bozmus.

Yiğit Gayretli
14.03.2014, 09:03
Namık Kemal'de 2. öğretimlerin 3'te de dersi oluyordu mesela.

Alper Beyazay
14.03.2014, 09:43
Diyelim ki Tarih bölümünü bitirdin. Ales'e giriyorsun. Ales puanın ve okul ortalamanın belli yüzdeleri alınarak hesaplanıyor(sanırım Ales%60, Ortalama%40 olarak etkiliyor.) O puanla tercih yaparak formasyon alıyorsun. Sonra Kpss'ye giriyorsun.

Muhammet YILMAZ
14.03.2014, 13:46
Bugün okulumdaki bu konu hakkında bilgili olduğunu düşündüğüm öğretmene sordum. Cevabı Alper Beyazay'in yazdığı gibi oldu,her bölümden beli bir kontenjan var bu kontenjana girebilitsen formasyon alıp öğretmen olabiliyorsun.

Bütün cevapladınız ve ilginiz için teşekkür ederim.

Muhteva
07.04.2014, 00:26
Liseyi Açık öğretimden 2-3 sene önce bitirmiştim kendimi deneme amacıyla geçtiğimiz mart ayında YGS sınavına girdim toplasan 24 saat ders çalışmamışımdır YGS 1-6 puan çeşitlerinden en yüksek 215 puan aldım ve LYS'ye katılma hakkı kazandım bununla birlikte bir özgüven hissi duyup gaza geldim :D

Önümüzde ki 2 ayı iyi değerlendirip adam akıllı çalışarak LYS'ye hazırlanmayı düşünüyorum sitede Üniversite öğrencisi olan,Üniversite mezunu olan arkadaşlar varsa LYS sınavı ve ondan sonraki tercih seçimi için fikirlerini,bilgilerini paylaşırlarsa çok memnun olurum :)

Alanım Sosyal Bilimler ileride eğer olursa Sosyal Hizmetler'den bir bölüm tercih etmeyi düşünüyorum bu arada lise diploma notum 61 :D