PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TS - GS Maç Biletlerinde %100'lük Fiyat Artışı!

Sayfa : [1] 2

Onur Muhcu
19.09.2006, 18:58
Söylediğimiz gibi oldu, taraftar pek ilgi göstermedi, tribünler boş kaldı ama yinede az kişiyle taraftar olarak çok iyi işler çıkardık, harika bi atmosfer vardı, takımını ateşleyen bir taraftar kitlesi vardı ve belkide yıllar sonra böyle sürekli destek veren bir tafatar vardı avni akerde .. Kale arkasında Erdoğdu'lu arkadaşlarımızın açmış olduğu bordo mav irenkli ve üzerinde yazı olan bayrak çok anlamlıydı ''TRABZON İMPARATORLUKLARIN YIKILDIĞI YERDİR ASLANIM '' ve maraton da açılan bir pankart '' Wellcome to the real hell '' GERÇEK CEHENNEME HOŞ GELDİNİZ ! Süper bir maçtı . . Sesim baya kısıldı ama feda olsun TRABZONSPOR'uma . .

mircemal
19.09.2006, 19:05
Doru söylüyorsun kardeşim bu artışın nedeni nedir acaba Digitürkü zengin mi yapmaya calısıyorlar herkes bize düşman gecen yıl 5 ytl idi biletler biz yine 30 ytlye aldık karaborsadan nolacak halimiz

Sacit
19.09.2006, 19:06
gerçekten saçmalamış bunlar yaa ben 40 ytl bir arada ne zaman gördüm ki.. :D
olmaz bu kadar yav.acil indirime gidilmesi gerek

Şentürk
türübünler boş kalınca akkılları başına gelir:mad:

öyle bir yönetim varki hiç bir şeyi önceden göremiyor:mad:

h@msi61
bu İstanbul takımlarının da derbi maçlarında gittiği bir uygulama neden tepki gösteriliyor anlamıyorum. herkes takımı eleştirmeyi biliyor ama 75 ytl ye satışa çıkan kombineler satılmıyor, 20-40 ytl lik biletlere tepkiler gösteriliyor. rakiplerimize baktığımızda fener ve bjk nın 20 bin civarı kombine sattığını görüyoruz. bunun dışında en ucuz biletlerini 30 ytl ye satıyorlar. adamların 1-2 maçlık stad geliri nerdeyse bizim sezonluk stad hasılatımıza eşit. hem takımımızın bu rakiplerle mücadele etmesini istiyoruz, hem en az onlar kadar büyük takımız diyoruzki bu kesinlikle doğru, o zaman neden bilet fiyatlarımızın en azından bir maçlık rakiplerimizin seviyesinde olmasına tepki gösteriyoruz hiç bir anlam veremiyorum gerçekten...

Şentürk
19.09.2006, 19:10
bu İstanbul takımlarının da derbi maçlarında gittiği bir uygulama neden tepki gösteriliyor anlamıyorum. herkes takımı eleştirmeyi biliyor ama 75 ytl ye satışa çıkan kombineler satılmıyor, 20-40 ytl lik biletlere tepkiler gösteriliyor. rakiplerimize baktığımızda fener ve bjk nın 20 bin civarı kombine sattığını görüyoruz. bunun dışında en ucuz biletlerini 30 ytl ye satıyorlar. adamların 1-2 maçlık stad geliri nerdeyse bizim sezonluk stad hasılatımıza eşit. hem takımımızın bu rakiplerle mücadele etmesini istiyoruz, hem en az onlar kadar büyük takımız diyoruzki bu kesinlikle doğru, o zaman neden bilet fiyatlarımızın en azından bir maçlık rakiplerimizin seviyesinde olmasına tepki gösteriyoruz hiç bir anlam veremiyorum gerçekten...

benim maraton türübününe kombinem var, tepki gösteriyorum çünkü burada insanların gelir düzeyi belli, bu duruma rağmen maça gidecekler belki ,ama yazık değil mi!!

mircemal
19.09.2006, 19:10

Stad geliri ortada ama bizim de ekonomik durumumuz ortada güzel kardesim ne yapalım simdi kötü yollardan para mı gecirelim zimmetimize?

Sana bi soru soracam nerede yaşıyorsun?

h@msi61
19.09.2006, 19:27
ben İstanbul da yaşıyorum, ama Trabzona gider gelirim şehrin ekonomik durumunun pek de parlak olmadığından haberim var. ama biz bu takımdan başarılar, şampiyonluklar, güzel transferler bekliyoruz. ama bakıyoruz konya maçına(bilet fiyatları normal düzeydeydi), inönü deplasmanından galibiyetle gelmiş takım boş tribünlerde karşılanıyor, bu takıma bu futbolcuya yazık değilmi? peki yönetim ne yapsın, onlar da istanbul takımlarıyla başetmek için(fenerin yıllık stad geliri 25 milyon dolar civarında) en azından halkın ilgi gösterebileceği maçlarda bi nebze olsun para kazanmak istiyor. herkes 40 ytl veremiyebilir bir maça anlayışla karşılıyorum fakat sezon başında 17 lig maçı, bi kaç uefa maçı ve en az 4-5 türkiye kupasını izlemenin bedeli sadece 75 ytl idi. fakat bizim taraftarımız buna bile ilgi göstermedi. nasıl yönetimin, futbolcunun sorumlulukları varsa taraftarımızında var. ama taraftarımız hersene sınıfta kalıyor gerek maça gitmeyerek, maça gidip küfürlerler ederek,sahaya anlamsız şekilde yabancı maddeler atıp klübü para cezasına çarptırılmasına neden olarak veya sahanın kapanmasına sebebiyet vererek...

mircemal
19.09.2006, 19:34
Sen maddiyat tabiki onemli değil kardesim ama realist olmak lazım biz seyircisiz oynanan macta bile takımımızı yalnız bırakmadık bu 20 ytl icin de bırakacak değliz ama taraftarı her zaman düşünmek lazım! sonucta olan taraftara olacak

Hüseyin Çümen
19.09.2006, 19:35
bence yönetim çok ii yapmış sadece derbi maçlarına gelen taraftara ii bi ceza trabzonda olupta maçlara gitmeyen lere gerçekten hayret ediorum kombine alınsa çok ucuza gelicek ama taraftar ın aklı sadece derbilerde gelio çok ii yapmış madem sadece derbilere geliosunuz ozman derbi tarafiesni ödüceksin

Harun
19.09.2006, 19:38
Hayatımda bir kere Trabzon'a gittim.Ve hep bende soru işareti bırakan soruları benden büyüklere orda doğan orda yaşayanlara sordum.Sorduğum sorular arasında maç biletleri ve maça olan ilgide vardı.İşte size Trabzon'un içinden esnafından sorduğum soruya gelen cevap:

Trabzon'da Trabzonspor için hiç bir zaman ekonomik kriz bahane edilmez.Bu şehir takımının şampiyon olacağına inansın yada inandırılsın borç alırlar senet imzalarlar yinede o tribünü doldururlar.İnsanlarda şevk kalmadı ancak büyük maçlarda istek oluyor.İdda bayilerine git yaş ortalamı 18-22 arası yüzlerce genci görürsün yada cafelere git aynı ortamı orda da görürsün.Para bahane bu takım şehrin herşeyi ama insanları şevklendirecek birşey yok artık.O hava yakalansın gör bakayım Avni Akeri o zaman.Eskiden değil mağlubiyette beraberlikte bile dükkanını geç açan insanlar bilirim şimdi mağlub olmuşun kimsenin umrunda değil.İşler böyle olunca ekonomik kriz ve işsizlik bahane ediiliyor.En basiti elinde kombinesi olupta maça gitmeyen yüzlerce kişi söylerim sana...

Yorum sizin...

tigin
19.09.2006, 19:44
Büyüksün Harun.Yorum yapamayacağım müsadenle.

ARAF
19.09.2006, 21:30
ben trabzonda yaşadım 18 sene halada gider gelirim milletin maça gidesi yok akşama kadar kahvede kağıt oynuyorlar sigara içiyor sigaradan kessin eğer trabzonu seviyorsa maça gitsin kimse parayı bahane etmesin bence isterse para bulur uzun sokakta caka satacam diye harcadığı paralardan kıssın febe milyara kombine satıyor bizimkiler 70 milyonluk kombineyi almıyor boşverin bahaneyi trabzonu seven gönülden destekleyen (maça gidipte her şeye küfretmeyen) seyirci gitsin maça

28TS61
19.09.2006, 21:32

sana sonuna kadar destek takimini seven öder

macka61
19.09.2006, 21:46
bencede çok fazla trabzonun ekonomik yapısı buna müsait değil

frango
19.09.2006, 21:59
benımde maratonda kombınem var kendı adıma bakınca tabıkı sevındım ama genelde bakınca uzuldum bu demektır kı seyırcı maça fazla ılgı gosteremeyecek ama umarım herseye ragmen stad dolar

Nytre
19.09.2006, 22:02
böyle fiyatları trabzon insanı kaldıramaz!...
bu ne böyle? maraton 40ytl olur mu? sen kimi getireceksin bu tribünlere? zaten milletin cebinde para yok.. fındığı yok!.. osu yok busu yok.. bir de üstüne bilet fiyatlarını artırıyorsun.. akıl almaz bir fiyata hem de!

şimdi cumartesi günü sen 10,000bin kişiye bu maçı oynarsan ne diyeceksin? taraftarımız bizi yalnız bıraktı onun için mi puan alamadık diyeceksin...

sen böyle fiyat koyarsan millet nasıl gelsin.. inanın ki konyaspor maçında tribünlerin yarı yarıya dolmasının tek sebebi bilet fiyatlarıdır...

hiç mi düşünemiyorlar bunu? eğer gs maçında FAHİŞ fiyatlar koyarlarsa ben art niyetli düşünürüm!.. taraftar sömürülecek insanlar değildir.. sömürmek istiyorsan rakip takımın taraftarını sömür!...

gs taraftarına bilet 50ytl yap!... bizim taraftarımız her sene her deplasmanda fahiş fiyatlara bilet alıyorlar.. daha geçen senenin en son maçında kendi evimizde oynamamıza rağmen bjk taraftarı bizden daha ucuza bilet aldı.. şimdi bu akla mantığa sığar mı?

yönetimin yaptğı gerçekten çok yanlış ve bu duruma seyirci kalmak daha da yanlış olur...

hem destek istiyorlar hem de köstek oluyorlar...

ya sabır ya sabır!

Barış
19.09.2006, 22:06
artış % 100 değil, bu yıl mart ayındaki gs maçına göre artış % 900 !!!

Kul
19.09.2006, 22:09
Gs Maçı Bilet Fiyatları

Geçen sene Kale Arkası: 2 ytl Maraton: 4 ytl
Bu sene 20 ytl 40 ytl

Şaşırmaya devam ediyoruz...! Ne kadar olursa olsun bu maça gidilecek. "Başka Trabzonspor yok";)

DURAS
19.09.2006, 22:11
Arkadaşlar ben diyorum ki bu konuda yönetime mail atıp tepkimizi gösterelim, belki istanbulda ödenen paralara göre bu rakamlar hiç bir şey ama Trabzon şehrinin ekonomik yapısını düşünürsek, bu şekilde bu stad dolmaz! Bu durumda kötü bir tribün görüntüsü olur, ateşleyici taraftar olmaz ve bu şekilde gelebilecek bir malubiyetin hesabını kimse veremez ..

Saygılarımla . . .

şahsen, küfür edip, taşkınlık yapan seyirci olmasındansa, çekirdek yiyen seyirci olmasını tercih ederim.şehrin ekonomik durumuyla satılan kombineler arasında zerre kadar bağlantı yok. senelik 100-200 ytl kombine parası verecek 20000 trabzonlu yokmu allahaşkına bu memlekette.bunların hepsi masal, trabzon şehri takımına sadece kelimelerle destek veriyor, iş icraate gelince oda yok.( 1 kişi 1 ytl lik gün/paket sigara içse ayda 30 yılda 360 ytl eder, ortalama sigara fiatları bundanda fazla.) bu örnekleri çoğaltabiliriz. 1 kişi kahvede 2 çay az içse 500 ykrş/gün ayda 15 ytl yılda 180 ytl. o yüzden bırakalım kendimizi kandırmayı.takıma sahip çıkalım.

DKaraduman
19.09.2006, 22:12
Yaw maraton da maraton olsa maratondakilerin yarısı direkler yuzunden göremiyo zaten :S

Mesut AKYILDIZ
19.09.2006, 22:17
Bence yönetim bu ay sonunda bitecek olan kombıne satışlarını artırmak için böyle bir kara almış çünkü 17 maç için 150 milyon olan bir tribüne bir maçlıgına 40 milyon vermek ne kadar mantıklı kaldıki istanbul takımlarıyla yapılacak maçlarda maraton biletlerinin 40 milyon olacagı düşünülürse 3 maç 120 milyon 30 ytl daha koy 14 maç maç bası 2.13 ytl ye gelsin anlayacagınız yönetim böyle bir strateji belirleyerek kombine satışlarını artıracagını düşünüyor

EmrahYalçınalp
19.09.2006, 22:25
Allah bir şey biliyorda yıllardır şampiyon yapmıyor bizi. Kim gidecek şimdi CL maçlarına, utanmadan 50 YTL falan yaparlar maratonu, mazallah...

selcuk
19.09.2006, 22:26
yav bence son derece dogru
her derbi ve uefa maclari bu fiyatlarda olmali
ekonomik sorunu olanda alsin kombine dert yanacagina ne kadar ucuz oldugunu herkes biliyor

saglam
19.09.2006, 22:41
Kombine Organizasyonu (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=3914) ‎(http://forum.bordomavi.net/images/misc/multipage.gif 1 (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=3914) 2 (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=3914&page=2))

Hani hiç ilgi gösterilmeyen bir konu vardı ! Katılımda bulunan arkadaşlar dışarıdan gelecek olsalar bile alırlar kombinelerini bir maçlık izlerler. Katılmayanlar da fb ve bjk hatta olası Uefa kupası maçlarını düşünüyorlarsa ellerini çabuk tutsunlar zira ay sonu kombine satışları sona eriyor.

Kulüp bence en doğrusunu yapıyor!

TameRHan
19.09.2006, 22:47
trabzon ekonomisi felan fasa fiso sözler.geçin bunları
ne adamlar var cebinde 20ytl olunca onu çocuğuna vermeyip çömlekçiye giden
günde 2 paket marlboro içtiği halde maça 2 haftada bir 10ytl bilet parası vermek istemeyen

istanbul takımlarının bilet fiyatlarını takip etse bir insan dudakları uçuklar. düşük fiyatlara rağmen stada gitmemek taraftarın ayıbı.bu maç için açıklanan bilet fiyatlarıda derbi fiyatları için gayet uygun.
sigaradan önce trabzonspor gelsin...

TameRHan
19.09.2006, 22:52
Hayatımda bir kere Trabzon'a gittim.Ve hep bende soru işareti bırakan soruları benden büyüklere orda doğan orda yaşayanlara sordum.Sorduğum sorular arasında maç biletleri ve maça olan ilgide vardı.İşte size Trabzon'un içinden esnafından sorduğum soruya gelen cevap:

Trabzon'da Trabzonspor için hiç bir zaman ekonomik kriz bahane edilmez.Bu şehir takımının şampiyon olacağına inansın yada inandırılsın borç alırlar senet imzalarlar yinede o tribünü doldururlar.İnsanlarda şevk kalmadı ancak büyük maçlarda istek oluyor.İdda bayilerine git yaş ortalamı 18-22 arası yüzlerce genci görürsün yada cafelere git aynı ortamı orda da görürsün.Para bahane bu takım şehrin herşeyi ama insanları şevklendirecek birşey yok artık.O hava yakalansın gör bakayım Avni Akeri o zaman.Eskiden değil mağlubiyette beraberlikte bile dükkanını geç açan insanlar bilirim şimdi mağlub olmuşun kimsenin umrunda değil.İşler böyle olunca ekonomik kriz ve işsizlik bahane ediiliyor.En basiti elinde kombinesi olupta maça gitmeyen yüzlerce kişi söylerim sana...

Yorum sizin...

arkadaş özetlemiş. zor durumda olup nişan yüzüğünü bozupta maç bileti alan kişiler tanırım. trabzonda millete bakın.istiklal caddesinde yürüyen insanlardan fark olmadığını göreceksiniz. trabzon bir bursa-kocaeli-sakarya gibi üretici şehir değil tüketici şehirdir. milletinde parası vardır. kafelerde,alemlerde,i-net kafelerde,çömlekçilerde millet parasını har vurup harman vuracağına 2 haftada bir trabzonda maça bilet alabilir gayet doğal..

Cafer KILIÇSOY
20.09.2006, 00:25
bİlet Fİyatlari Konusunda YÖnetİm SacmalamiŞ. 40 Ytl İstanbulda YaŞayanlar İÇİn Normal Olabİlİr Ama Trabzonda YaŞayanlar İÇİn Durum Farkli. Trabzonda ÇoĞu İnsan Ekmek Parasini MaÇa Verİyor. Ayrica 40 Ytl Yapipta 15 Bİn KİŞİye OynayacaĞina 20 Ytl Yap 30 Bİn KİŞİye Oyna. ArkadaŞlar Kirsal Kesimde YaŞayan İnsanlar Var. Bu İnsanlarin CoĞu CaliŞmiyor.40 Ytl Fazla. Onlarda En Az Bİzİm Kadar Trabzonlu. Onlarinda En Az Bİzİm Kadar Bu MaÇi Seyretme Hakki Var. Herhalde YÖnetİm Lazaroniye VerdİĞİ Tazmİnati Bİzden Çikarmak İstİyor. Bence Cok SaÇma. Tabİ Bu Benİm GÖrÜŞÜm.herkes Farkli DÜŞÜnebİlİr. Saygilarimla

cyberentalpi
20.09.2006, 00:37
bence hicte abartili fiyat degil. Bir derby maci icin hele.

Cafer KILIÇSOY
20.09.2006, 00:37
ben İstanbul da yaşıyorum, ama Trabzona gider gelirim şehrin ekonomik durumunun pek de parlak olmadığından haberim var. ama biz bu takımdan başarılar, şampiyonluklar, güzel transferler bekliyoruz. ama bakıyoruz konya maçına(bilet fiyatları normal düzeydeydi), inönü deplasmanından galibiyetle gelmiş takım boş tribünlerde karşılanıyor, bu takıma bu futbolcuya yazık değilmi? peki yönetim ne yapsın, onlar da istanbul takımlarıyla başetmek için(fenerin yıllık stad geliri 25 milyon dolar civarında) en azından halkın ilgi gösterebileceği maçlarda bi nebze olsun para kazanmak istiyor. herkes 40 ytl veremiyebilir bir maça anlayışla karşılıyorum fakat sezon başında 17 lig maçı, bi kaç uefa maçı ve en az 4-5 türkiye kupasını izlemenin bedeli sadece 75 ytl idi. fakat bizim taraftarımız buna bile ilgi göstermedi. nasıl yönetimin, futbolcunun sorumlulukları varsa taraftarımızında var. ama taraftarımız hersene sınıfta kalıyor gerek maça gitmeyerek, maça gidip küfürlerler ederek,sahaya anlamsız şekilde yabancı maddeler atıp klübü para cezasına çarptırılmasına neden olarak veya sahanın kapanmasına sebebiyet vererek...
Arkadaşım kombine biletler konusunda sana katılıyorum. Ama galatasaray maç biltleri için malesef

ts_fan
20.09.2006, 00:42
O kadar parayı verip statta değilde tiyatrodaymış misali oturacak olanlar zaten maça gelmesinler:mad:Bilet fiyatları da çok ucuz, kimse boşuna ağlamasın, sızlamasın.

erol-61
20.09.2006, 00:44
BU YAZDIKLARIM BELKİ BAZI ARKADAŞLARIN HOŞUNA GİDMEYECEK AMA MALESEF ÜZÜLEREK TARAFTAR ARKADAŞLARA SÖYLEMEK İSTEDİM
ya arkadaşlar yönetim saçmalamamış asıl sizler saçmalıyosunuz TRABZON da 40YTL bulup maça gidemeyecek adam tanımıyorum fiyatları bahane eden arkadaşlar çömlekciye yeni gelen tazeler var 40 YTL gidermisiniz .yazıklar olsun TRABZONUMUZ İÇİN 40 YTL yi çok görenlere.İstanbulu bukadar büyütmeyin ordaki eziklerin maçına giden adamlar 4 ekmek alacağına 3 ekmek alıp maç parası biriktiren var buna ben şahid oldum ve herzaman TRABZON tarftarına bu yüzden kızmışımdır adam kahvede oturup akşama kadar 30 çay parası öder yanında kaybeddiği malboro cabası maça gelince okadar para verilirmi der böyle tarftarlık olmaz arkadaşlar hepizinizi saygıyla selamlıyorum.

Kadir Aydın
20.09.2006, 00:49
Bazı arkadaşlar o kadar karamsar tablolar çizmişler ki Trabzon hakkında, madem ekonomi bu kadar kötü biz hiç şampiyonluk hayalleri kurmayalım arkadaşlar. Bu iş baştan bitmiş desenize.

Colakoglu
20.09.2006, 00:57
eger transfer yapilirken istanbul takimlarinlan kendimizi kiyasliyorsak ve onlar yildiz aldi bizde alalim diyosak onlarin yaptigi transferlerden asaga kalmak istemiyorsak,neden biletleri onlarin sattigi fiyattan asaga satalim ve onlardan daha az tribün geliri elde edelim,bence bu konu cok sacma,transfer beklerken yapilmadi diye küfürü basanlar bile oluyo yönetime gs,fb yada bjk sunu aldi biz alamiyoruz diye bas bas bagiranlarda oluyo,bilet fiyatlari azacik fazla geldimi SEHRIN EKONOMIK YAPISI diye komik bi kelime atiliy ortaya..... cok ILGINC

Tunga
20.09.2006, 00:58
Kombine Organizasyonu (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=3914) ‎(http://forum.bordomavi.net/images/misc/multipage.gif 1 (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=3914) 2 (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=3914&page=2))

Hani hiç ilgi gösterilmeyen bir konu vardı ! Katılımda bulunan arkadaşlar dışarıdan gelecek olsalar bile alırlar kombinelerini bir maçlık izlerler. Katılmayanlar da fb ve bjk hatta olası Uefa kupası maçlarını düşünüyorlarsa ellerini çabuk tutsunlar zira ay sonu kombine satışları sona eriyor.

Kulüp bence en doğrusunu yapıyor!

Tam da bunu yazacaktım. 75YTL'ye kombine satıldı, doluluk durumu ortada. Bence de kulübün yaptığı doğru. Bedava verdik almadınız, kombine satışı da bitiyor. Pahalı geliyorsa buyurun kombinelere. 2-3 maçta kara geçeceksiniz.

Cafer KILIÇSOY
20.09.2006, 00:59
BU YAZDIKLARIM BELKİ BAZI ARKADAŞLARIN HOŞUNA GİDMEYECEK AMA MALESEF ÜZÜLEREK TARAFTAR ARKADAŞLARA SÖYLEMEK İSTEDİM
ya arkadaşlar yönetim saçmalamamış asıl sizler saçmalıyosunuz TRABZON da 40YTL bulup maça gidemeyecek adam tanımıyorum fiyatları bahane eden arkadaşlar çömlekciye yeni gelen tazeler var 40 YTL gidermisiniz .yazıklar olsun TRABZONUMUZ İÇİN 40 YTL yi çok görenlere.İstanbulu bukadar büyütmeyin ordaki eziklerin maçına giden adamlar 4 ekmek alacağına 3 ekmek alıp maç parası biriktiren var buna ben şahid oldum ve herzaman TRABZON tarftarına bu yüzden kızmışımdır adam kahvede oturup akşama kadar 30 çay parası öder yanında kaybeddiği malboro cabası maça gelince okadar para verilirmi der böyle tarftarlık olmaz arkadaşlar hepizinizi saygıyla selamlıyorum.
Arkadaşım belliki yazdıklarımı anlamamışsın.O çömlekciye giden insanların kendilerine olmadığı gibi trabzonada yararı olmaz. çömlekcide para harcayan insanla parası olmadığı icin maca gelemeyen insanı bir tutamazsın. Ayrıca istanbulda 250 milyon verip maçına giden taraftarına takımı iki senede bir şampiyonluk veriyor. Saygılarımla

Kaya
20.09.2006, 01:04
Bence uygulamada denge yok. Geçen sezon sanırım fb maçında biletler aşırı ucuzdu. Orta yolu bulamıyoruz.

erol-61
20.09.2006, 01:05
Arkadaşım belliki yazdıklarımı anlamamışsın.O çömlekciye giden insanların kendilerine olmadığı gibi trabzonada yararı olmaz. çömlekcide para harcayan insanla parası olmadığı icin maca gelemeyen insanı bir tutamazsın. Ayrıca istanbulda 250 milyon verip maçına giden taraftarına takımı iki senede bir şampiyonluk veriyor. Saygılarımla

ARKADAŞIM BAK KENDİ ELİNLE NE GÜZEL YAZIP KONUYU İFADE ETMİŞSİN SEN 40 YTL VERME ŞAMPİYOMLUK İSTE SENİN DEDİĞİN 3 KURUŞA 5 KÖFTE MİSALİ BİZDE VERELİM 250 YTL ŞAMPİYONLUK İSTEYELİM VERMEZLERSE HEP BERABER GEREKENİ YAPARIZ SAYGILARIMLA.
NOT : LAFIM BİRTEK SANA DEĞİLDİ

Barış
20.09.2006, 01:15
yahu niye her örnek yok çömlekçi yok sigara? ben mesela normal bi vatandaşım, sigara da içmem çömlekçiye de gitmem. geçen hafta konya maçına 20 ytl verdim,bu hafta da gs maçına 40 ytl. ee ne yaptı? 60 ytl mi? benim haftalığım 60 ytl var yok.. fakir fukara edebiyatı mı yapalım şimdi? kapalıda vergi dairesi müdürü,vali,ilçe kaymakamları,yardımcıları,yardımcının akrabaları,akrabasının eniştesinin amcası,zartı zurtu bedava maç izleyecek, onların paralarını da mı biz verecez? sonra da istanbuldan bas bas bağırın avni akerden koyun gibi maç izlemeyin diye.

bu arada merak ettiğim bi şey var; mart ayında yine gs maçında maraton 4 ytl idi ,ne değişti de 40 oluverdi 5-6 ayda?

erol-61
20.09.2006, 01:27
yahu niye her örnek yok çömlekçi yok sigara? ben mesela normal bi vatandaşım, sigara da içmem çömlekçiye de gitmem. geçen hafta konya maçına 20 ytl verdim,bu hafta da gs maçına 40 ytl. ee ne yaptı? 60 ytl mi? benim haftalığım 60 ytl var yok.. fakir fukara edebiyatı mı yapalım şimdi? kapalıda vergi dairesi müdürü,vali,ilçe kaymakamları,yardımcıları,yardımcının akrabaları,akrabasının eniştesinin amcası,zartı zurtu bedava maç izleyecek, onların paralarını da mı biz verecez? sonra da istanbuldan bas bas bağırın avni akerden koyun gibi maç izlemeyin diye.

bu arada merak ettiğim bi şey var; mart ayında yine gs maçında maraton 4 ytl idi ,ne değişti de 40 oluverdi 5-6 ayda?

Senin gibi taraftara helal olsun dediklerin doğru ama kardeşim koyungibi oturan birtek kapalı değilki kapalı heryerde öyledir zaten V I P .Taraftarımız birlik içinde değil işin özü burada biz böyle herşeye bahane bulursak daha çoooookk bekleriz be güzel kardeşim

Harun-61
20.09.2006, 01:43
bende diyorumki, ke$ke orda olabilseydimde 80 ytl verseydim :-(

gurbetttt :-((((

Miraç Atalay Çiftçi
20.09.2006, 01:45
gs maacı 40 milyon madem öyle 35 daha koyulur kombine alınır.

75 ytl'ye kombine sattılar.Ama yaranamadılar...

GolaMTuRi
20.09.2006, 02:20
gorende sanirki istanbul takimlarinin butun taraftarlari zengin, borc yapip ordan burdan toplayip 3 eziklerin kombinesini alan cok tanidigim var..bizde ruh kalmamis..75 milyona kombine satamiyoruz, otesi yok bunun..
trabzon seyircisi takimina sahip cikmiyor..2.ligdeki eskisehir maclari bile daha pahaliydi gecen sene, bizdeki biletlere oranla...konya macinda niye dolduramadik peki?takim bjkyi yenip cikisa gecmis, stat dolmuyor anlamak mumkun degil..
yonetim cok dogru is yapti bence, herkesin cebine gore fiyat olmaz..koca trabzonsporu 3-5 milyona izlemek istemek ayiptir..

Tunga
20.09.2006, 02:30

Şöyle bir fark var: Kombine satışını sonlandıracaklar ve elbette her kulübün olduğu gibi, Trabzonspor'un da tercihi kombine olarak biletlerini satabilmek. Çoğu taraftara "bak kardeşim bu maç 40 YTL, sen bunun yerine gel kombineni al" demek istemiş olacaklarını düşünüyorum ki, bence pazarlama açısından çok da mantıklı. Aynı zamanda kazançlı da.

Bilet fiyatlarının artışı ile birlikte, "izleyici" sayısının artacağı aşikar, ama Trabzonspor'un da kendi şehrinde 10-12 bin kombineyi bu fiyatlara satamaması da düşündürücü.

Şimdi örnek bire bir uymayacak biliyorum ama sana bir örnek vereyim: Bir süredir İrlanda'daki Drogheda takımına kafayı takmış bulunmaktayım. O da bir şehir takımı. Elbette ekonomik durumlarını bizimle kıyaslamıyorum ama takımlarının başarıları da bizimle kıyaslanamaz. İlk kupalarını geçen sene kaldırmışlar. Statları da adamakıllı iyi bir stad değil, küçük bir şehir stadı. Kombine fiyatlarına bir bakar mısınız:

Adult Ground - €220
Adult Stand - €250
Child Ground - €70
Child Stand - €100
Student/OAP Ground - €110
Student/OAP Stand - €140

Biz şampiyonluğa oynayan bir takımın kombinelerinden bahsediyoruz. Onlar UEFA 2. ön elemeye kalmayı zafer sayıyorlar.

Bu da bahsi geçen statlarının resmi:
http://www.droghedaunited.ie/gfx020404/banner/ground.jpg

Özetle geçen sene ile bu senenin farkı şu: Geçen sene amaç tribünü doldurmaktı, bu sene kombine satarak, yıllık 15 milyon dolarlara varan açığı kapatmak için kasayı doldurmak.

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
20.09.2006, 03:19
40 lira derbiye vermek istemeyn gitsin 70 liraya kombine alsın...

Nytre
20.09.2006, 07:44
bazılarımız bu fiyatlar için normal demiş.. bazılarımız (ben de dahil) çok dedik...
kombine için bu yönetimin bir gayreti olmadı arkadaslar.. fiyatlar düşük olabilir ama sanki kulüp kimsesizmiş gibi davranıyor yönetim.. yönetimi bırakın içinde görevli insanların bile bir çabası yok bu konuda...
fuzuli bir işmiş gibi bakılıyor bence.. bunu sene başındada dile getirmiştim.. sonuçta bu iş bir pazarlama işidir.. kim olursa olsun ne olursa olsun..

eğer yönetim bu kombineleri satamamışsa sadece taraftarın değil yönetimin de ayıbı vardır...

ayrıca bu fiyatlar taraftara bir CEZA gibi...

selçukabi
20.09.2006, 08:45
Trabzonsporu şöyle 1-2 sene Trabzondan uzaklaştırmakta fayda var.Hani bahanesi yok çim değişecek yok stad yıkılacak olabilir. Biraz uzak kalsınlar da değerini kıymetini anlasınlar bak sonra kombineler nasıl kapış kapış gidiyor. Versinler şimdi 40 ytl'yi anlasınlar hanyayı konyayı

KuĞu
20.09.2006, 09:03
Okullar açıldı arkadaşlar ktü şenlendi ucuz bilet tribünlerin 5/1 gizli gs li dolması demek olur 40 ytl olduğu halde yine olacaktır fakat hiç olmazsa oranı çok az olacaktır. maratona 40 verip maç izleyecek kişi üstüne para katıp kombine alayım bari diyebilir bu da kombine satışlarının sonlandırılacağı haberinin ardından doğru sayılabilecek bir strateji.
Kombineler satışa çıktığı günden beri ts ye ve maçlarına ilgi duyan taraftarlar para biriktirebilirdi bence, sadece derby maçlarına ilgi gösterenlerde sırf biletten dolayı gelmeyeceklerse gelmesinler şeklinde de düşünülebilir. Bu işten zararlı çıkan masum örnekler verilecek olsada genelleme içerisinde kısmet demekten başka yapılacak bir şey olmuyor.

h@msi61
20.09.2006, 09:26
bazılarımız bu fiyatlar için normal demiş.. bazılarımız (ben de dahil) çok dedik...
kombine için bu yönetimin bir gayreti olmadı arkadaslar.. fiyatlar düşük olabilir ama sanki kulüp kimsesizmiş gibi davranıyor yönetim.. yönetimi bırakın içinde görevli insanların bile bir çabası yok bu konuda...
fuzuli bir işmiş gibi bakılıyor bence.. bunu sene başındada dile getirmiştim.. sonuçta bu iş bir pazarlama işidir.. kim olursa olsun ne olursa olsun..

eğer yönetim bu kombineleri satamamışsa sadece taraftarın değil yönetimin de ayıbı vardır...

en büyük çaba zaten fiyatları o kadar düşük tutmaktır. beğensekte beğenmesekte transferler de yapıldı takıma. adam 75ytl ye kombine satıyor, artı olarak bunu taksitlendirme fırsatı veriyor ama hala pazarlamadan bahsediliyor ne pazarlaması? başkan kapı kapı dolaşıp bilet mi satsın? karıştırıyorsunuz galiba biz müşteri değiliz taraftarız, takımın peşinde koşması gereken bizleriz... herşeyi yönetimden beklemek bu olsa gerek....

Travelair
20.09.2006, 09:35
Arkadaşlar anlasanıza yönetim dengeleri bozamaz :mad: Daha yeni Lazaroni'den 3 aylığına 1,5 milyon € zarar etti. Lütfen(!) Bu paralar sonra nerden telafi edilecek? (?!!)

sedatturan
20.09.2006, 09:39
bence gayet normal bi fiyat hatta bu maça ucuz bile! kimse kendini parçalamasın derim, derbi maçı izleyeceksiniz hem cebinizden takımınıza biraz olsun yardım yaptınız bu kötümü? yapmayın arkadaşlar fiyat gayet iyi... TRABZONSPOR'umuza başarılar...

umraniye34
20.09.2006, 09:43
insanlar herhalde biletlerin bedava olmasını bekliyo aslında 2sene maçları istanbula alsınlar kombineler 75 degil 150 den gider tribunlerde boş yerde kalmaz ayrıca tezaruhat nasıl yapılıyomuş biraz ögrenir şu an böyle bi cezayı trabzondaki çekirdekçi ve beleşciler çoktan haketmiş durumda

Emorfo
20.09.2006, 09:49
Trabzonu İstanbul'la kıyaslamayalım...
Bu bilet fiyatları gerçekten çok pahalı... Trabzon bir sanayi kenti değil çoğunluğunu alt gelir grubu oluşturmukta... Bu nedenle enazından kale arkası 10 maraton 20 olabilirdi hatta maksimum bu kadar olurdu...
Sanırım yönetim kombine olayına dikkat çekmek istedi... Kombineler hala satışta bilet almayın kombine alın...

Nebiye
20.09.2006, 09:50
Trabzonda yaşayan ve çalışan biri olaraktan fikrimi söylemek isterim.
Bencede çok pahalı.Tamam belli sizinde dediğiniz gibi elde kalan kombineler satılsın diye yapılmış bişi bu.Ama ben isterdimki bu maç stat tıklık tıklım dolu olsun.Ama hiç sanmıyorum.
Hadi benim,kızkardeşimin, eşimin kombinesi var.(Ne zorluklarla aldığımı anlatmayacağım,çok ucuza almışta olsam) Normalde benimle maçlara gelen bayan arkadaşlarım vardı.Hiç birinin durumu iyi değil,kimisi çalışmıyo kimisi ev bakıyo.Bilet fiyatları normal olduğunda bişeler ayarlayıp onlarada bilet alırdık.Ama şimdi nasıl alsınlar.(Hiç birimiz sigara içmiyoruz.)40 olmaz.Yanlış bu.Hemde bu gidişatta.
İşin bide şey kısmı var.Ordan burdan davetiye bulup ücretsiz maça gidenlerimiz varken kalkıp 40 milyon vermek biraz insanın zoruna gider.Buda benim düşüncem.:)

Atalay
20.09.2006, 09:52
trabzondaki kardeşlerimizin hassasiyetini anlıyorum.... ama abarmayın arkadaşlar günahtır!! size istanbuldaki bir derbi maçı fiyatına tüm sezon için kombine satıyorlar!! siz sevgili kardeşlerimiz ve çok degerli esnafımız buna ilginin i sini göstermiyor sonrada çıkıp burda verip veriştiriyorsunuz...tabiki bunda hatalı olan yönetim geçen sene size çekirdek fiyatına bilet satmıştı sonra sezon öncesi bir ton para verip kombine alan bilinçli taraftar isyan etmişti!!bizim şark kurnazı taraftarımız da bunun hersene böyle gerçekleşecegini zannetti?? bütün agrı bundan!!saygılarımla

ErayAkyüz
20.09.2006, 09:56
ya bu tepki veren arkadasları anlayamıyorum gercektende siz doymussunuz trabzonspora bosuna demiyoruz yeni stad yapılana kadar maclar trabzon dısında oynansın bilet fiyatında ne var yani dusun bi kahveye gidip mac izlesen 5 ytl cekirdek su falan da 5 ytle de etti 10 ytl ee daha ne yani diğer 10ytl ni bu kadar cok sevdgn kulube veremiyosan biş demiyorum fenerbahcenin en iddasısz macları 20ytl dusun bi bakalım

mahmuter61
20.09.2006, 09:56
Fiyatlar gayet normal.Ucuz olunca sanki türübünü doldurup destek olunuyor.Kulüp nerden gelir elde edecek.Fb bir maçta 800-900 milyar hasılat elde ederken Trabzonspor 14 maçta 1tirilyon hasılat elde ediyor.Evet Trabzonspor maçlarını istanbulda oynasın hem türübün desteğini arkasına alır hemde hasılat olarak katkat fazlasını alır.Trabzondaki taraftar maça değil tiyatroya gidiyor.O yüzden fazla serzenişte bulunma hakları yok.Takım süper olduğu zaman dedemde destek olur!!!

umraniye34
20.09.2006, 09:57
yapmayın arkadaşlar evet bilet pahalı ama burdaki amaç belli kombineler satılsın diye yaa 1 yıldaki tüm maçlar 75 milyon daha ne olsun ayıptır yaa

Travelair
20.09.2006, 09:58
Staddan da umudu kesin. Stadın saha gelirleri hariç diğer işletmeleri parayı verene bırakacaklarmış.

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?p=464754#post464754

Emiroğlu
20.09.2006, 10:07
Trabzonu İstanbul'la kıyaslamayalım...
Bu bilet fiyatları gerçekten çok pahalı... Trabzon bir sanayi kenti değil çoğunluğunu alt gelir grubu oluşturmukta... Bu nedenle enazından kale arkası 10 maraton 20 olabilirdi hatta maksimum bu kadar olurdu...
Sanırım yönetim kombine olayına dikkat çekmek istedi... Kombineler hala satışta bilet almayın kombine alın...

Bilet fiyatlarına bişy diyemem ama...

Sayfalardır yok trabzon kenti şöyle fakir,

yok trabzon kenti şöyle az gelirli insanlar fazlalıkta ....

Ya arkadaşlar bırakın ya,ne az geliri ? Ne fakiri ? Trabzonda olan giyim mağazaları türkiyede kaç tane ilde var ?Ya da otomobil kaliteleri,ya da ev standartları !

Uzun sokakta yürümediniz heralde son zamanlarda...Özellikle kış ayında bi tur atmanızı tavsiye ediyorum.1 saat grand hotel in önünde bekleyin ve geçen gençlerin BOT'larına dikkat edin sadece,giydikleri pantolonlara vs vs...Botun fiyatı 200 milyon pantolon 80-130 arası değişiyor. Hangi fakirlikten bahsediyosunuz siz ? Trabzon türkiyenin en pahalı 2. şehri. Hangi fakirlik yaa bırakın allahınızı severseniz,siz fakir millet mi görmediniz nedir ya.Uzun sokaktaki levis mağazası peynir ekmek gibi satıyor,istanbulda görebileceğiniz bütün mağazalar var trabzonda ! Bu mağaza sahipleri içinde çay içmek için açmadılar bu kadar mağazaları ! Emn olun yıllardır içinde çay da içecek zamanları olmuyor ! Grand otelin altındaki mağazaların bir tanesinin aylık kirası en az 2000 dolar ! Bu mağazalar yıllardır orada ve satışları da gayet ama gayet iyi !Bu neye işarettir ???

Ya allahınızı severseniz bi önceki dünya kupasını izlemeye giden bir sürü insan tanıyorum trabzonllu ! Hangi fakir !

Çanakkalede yaşıyorum,sorsan ege,sorsan rahat memleket,sorsa istanbuldaki hızlı yaşamdan kurtulmak istiyen insanların durak yeri,sorsan öle sorsan böyle...Trbdeki mağazaların,restoranların 10 da biri yok burda ! İnsanlar 5 milyona 5 milyar gibi tapıyorlar ! Ve trabzon fakir memleket !

Ayrıca istanbulun bir dünya kesimi var fakir(!)trabzondan binlerce kez daha fakir !

Büyük bir Genelleme olarak alırsam Trabzonun fakir bi il olduğunu asla ama asla kabul et-mi-yo-rum !

Tek katıldığım tabi ki bazı istanbul semtleriyle de karşılaştırılamaz

Ama yineliyorum TRABZON " KESİNLİKLE " fakir bi memleket değil !

ErayAkyüz
20.09.2006, 10:12

Ya arkadaşlar bırakın ya,ne az geliri ? Ne fakiri ? Trabzonda olan giyim mağazaları türkiyede kaç tane ilde var ?Ya da otomobil kaliteleri,ya da ev standartları !

Uzun sokakta yürümediniz heralde son zamanlarda...Özellikle kış ayında bi tur atmanızı tavsiye ediyorum.1 saat grand hotel in önünde bekleyin ve geçen gençlerin BOT'larına dikkat edin sadece,giydikleri pantolonlara vs vs...Botun fiyatı 200 milyon pantolon 80-130 arası değişiyor. Hangi fakirlikten bahsediyosunuz siz ? Trabzon türkiyenin en pahalı 2. şehri. Hangi fakirlik yaa bırakın allahınızı severseniz,siz fakir millet mi görmediniz nedir ya.Uzun sokaktaki levis mağazası peynir ekmek gibi satıyor,istanbulda görebileceğiniz bütün mağazalar var trabzonda ! Bu mağaza sahipleri içinde çay içmek için açmadılar bu kadar mağazaları ! Emn olun yıllardır içinde çay da içecek zamanları olmuyor ! Grand otelin altındaki mağazaların bir tanesinin aylık kirası en az 2000 dolar ! Bu mağazalar yıllardır orada ve satışları da gayet ama gayet iyi !Bu neye işarettir ???

Çanakkalede yaşıyorum,sorsan ege,sorsan rahat memleket,sorsa istanbuldaki hızlı yaşamdan kurtulmak istiyen insanların durak yeri,sorsan öle sorsan böyle...Trbdeki mağazaların,restoranların 10 da biri yok burda ! İnsanlar 5 milyona 5 milyar gibi tapıyorlar ! Ve trabzon fakir memleket !

Büyük bir Genelleme olarak alırsam Trabzonun fakir bi il olduğunu asla ama asla kabul et-mi-yo-rum !

renkdasım sana kesinlikle katılıyorum herkesin ustunde marka giysiler arabalar bu mu fakirlik yani ben gecen ay apoel macını izlemeye gittigimde trabzona sasırdım istanbul caddebostanda saskınbakkalda olmayan magazalar orda var bumu işsizlik iş olmazsa o magazalar acılmaz kimse almaz mac fiyatları cok ii begenmiyosanız gitmeyin kardesim yapsnnlar istanbula bak nası herkes gidio belki bizim cekirdekci trabzon taraftarımız anlar

umraniye34
20.09.2006, 10:13
son zamanlarda trabzon dakiler biraz cimri olmaya başladı o zaman

Travelair
20.09.2006, 10:29
Böyle başa böyle traş. Futbolcularımız kapasitelerini ortaya koysa herkes gider maç izlemeye. Parasını da verir. Ama ızdırap çekmeye neden gitsin? Parasının hakkını alması lazım ilk önce

OFLU
20.09.2006, 10:33
en büyük çaba zaten fiyatları o kadar düşük tutmaktır. beğensekte beğenmesekte transferler de yapıldı takıma. adam 75ytl ye kombine satıyor, artı olarak bunu taksitlendirme fırsatı veriyor ama hala pazarlamadan bahsediliyor ne pazarlaması? başkan kapı kapı dolaşıp bilet mi satsın? karıştırıyorsunuz galiba biz müşteri değiliz taraftarız, takımın peşinde koşması gereken bizleriz... herşeyi yönetimden beklemek bu olsa gerek....

Bu satirlarin altina imzami atiyorum...

bordox
20.09.2006, 10:38
Böyle başa böyle traş. Futbolcularımız kapasitelerini ortaya koysa herkes gider maç izlemeye. Parasını da verir. Ama ızdırap çekmeye neden gitsin? Parasının hakkını alması lazım ilk önce

Futbolcuların pekde umrunda olmayabilir hatta bu durum onların işine gelebilir.Ama o takım Trabzonsporluların ise icabında maça gideceksin.Orda bulunmak ve takımının yanında olmak,futbolcuya bu takım sahipsiz değil demek de bir şeydir.
Yoksa futbolcu alır parasını gider.Hepsi için geçerli değil tabiki ama sonuçta adam parasını alıyor bir şekilde.

Küçükalioğlu
20.09.2006, 10:39
Şimdi benim burda anlamadığım bir şey var madem bilet fiyatı pahalı bu durumda almam çok zor diyorsun git birinden borç al veya kredi kartıyla kombine al bilet fiyatı ile arasında uçurum yok zaten, birinde sadece bir maç izleyeceksin diğerinde ise koca bir sezonu izleyeceksin tercih senin. Benim önerimde yönetime mail atalım bilet fiyatlarını maraton 100 kale arkası 50 kapalı 200 vip2 500 vip1 1,000 YTL olarak değiştirsin. Komik rakamlar bence 40 YTL çokmuş.
NOT: Bursaspor bu sene 17,000 kombine sattı 19,000 kişilik stadında. Anlayana ..! Bursasporun hedefi nedir ? Trabzonspor'un hedefi nedir? Herşeye önce kendimizi sorguluyarak başlıyalım lütfen.

OFLU
20.09.2006, 10:44
Şimdi benim burda anlamadığım bir şey var madem bilet fiyatı pahalı bu durumda almam çok zor diyorsun git birinden borç al veya kredi kartıyla kombine al bilet fiyatı ile arasında uçurum yok zaten, birinde sadece bir maç izleyeceksin diğerinde ise koca bir sezonu izleyeceksin tercih senin. Benim önerimde yönetime mail atalım bilet fiyatlarını maraton 100 kale arkası 50 kapalı 200 vip2 500 vip1 1,000 YTL olarak değiştirsin. Komik rakamlar bence 40 YTL çokmuş.
NOT: Bursaspor bu sene 17,000 kombine sattı 19,000 kişilik stadında. Anlayana ..! Bursasporun hedefi nedir ? Trabzonspor'un hedefi nedir? Herşeye önce kendimizi sorguluyarak başlıyalım lütfen.

EE aga bizim takiminda basina bi is gelsin anca bu taraftarin akli basina oyle gelir bi kume dusse yada 1 sene TRABZON disinda oynasa belki duzelir ne demisler 1 musibet 1000 nasihattan iyidir...

Küçükalioğlu
20.09.2006, 10:45
Yine değinmeden edemeyeceğim uzun sokakda geziyorum İlhan Mansız tiplemeli yüzlerce genç var. Tabiki insanın kendi tercihidir diyeceksiniz seni ilgilendirmez ama bende size o şehrin on sene öncesine bir bakın hatta gidin bir aynaya bakın diyeceğim. Trabzon'da herkes olmuş kral. Bu şehrin değerini kaybedince anlayacaksınız ama at çokdan üsküdar'dan geçmiş olacak.

Naim
20.09.2006, 10:46

Seni dikkatle okuyorum
aklıbaşında ne dediğini bilen bir arkadaşsın
Nasıl olurda böyle düşünürsün anlamıyorum

Peki bu takım ikinci ligden şak diye birinci lige çıkıp peşine şampiyon olduğunda şehir ne gibi bir yatırım yapmışdı öncesinde? yani 10 yılda 6 şampiyon olacak hangi maddi şartları sağlamıştı

Momentus Abinin dediği gibi biz hiç beklemeden şampiyon olduğumuz için biz vermeden almaya alışmışız
40 sene bekleyip 1 şampiyon olamamış takımlara karşılık 6 şampiyonluk kazandırmış 23 yıldırda bin bür türlü entrikalarla 3 şampiyonluğundan olmuş bu takım o süreçte sadece papila olayında taraftar takımın yanında bilinçli bir şekilde olmuştur

Şimdi Başarı yok diye takıma sırtını dönmek bunu teklif etmek ayıptır
fiyatlar dengesiz olabilir bu konuşulabilir
Ama Trabzon gibi Trabzonspor hem bir kültürel organizasyon hemde bir vakit geçirebilinecek bir şölen yeri olmaktan çıkarılıp sadece küfüre geliniyorsa
bunun için dahi yönetimden 2-3 ytl lik bilet fiyatı bekliyorsa kusura bakmasın çok beklerler
Geçen sene siz değilmiydiniz 2 ytl diye gs maçının bileti isyan eden taraftar
20 lira 1 maça vermeyen Taraftar gitsin 75 liraya 1 senelik kombine alsın
hem onlar rahat etsin hem klub
trabzon gibi bir klub 5 bin kombine satıyorsa oturup taraftarda düşünmeli
23 yıldır neredeydik diye?

ufak bir ornek
Bursaspor lig a da olduğu sene 15 bin kombine satmıştır
Bugun eskişehir bi okadarlık büyüklüğünde stadında 10 bine yakın kombine satmıştır
her maçta full çekiyordur

Travelair
20.09.2006, 11:13
@ironmaster

Ben olaya taraftar açısından değil kulüp açısından baktım. Bu kulüp profesyonel bir kulüp. Ticari bir hizmet veriyor. Derbi var diye fiyatları arttırmak ve 3 ukalalar üzerinden rant elde etmeye çalışmak doğru değil. Kulüp yöneticiliği bu olmamalı demek istiyorum.

Açıklayayım: Siz balıkçısınız. Balığı da çok seven bir müşteri kitleniz var. Ama sattığınız balık bayat. Alıp yiyen müşteri ya midesini bozuyor ya da zehirlenip hastanelik oluyor. Ama balığı çok sevdiği için, kendi yöresinin balığını yemeyi sevdiği için şehrinin en büyük balıkçısından kopamıyor.

Parayı veriyor hizmet alamıyor. Sürekli ızdırap çekiyor. O halde burda yanlışlık taraftarda değil. Böyle bir düşünce yanlış olur. Sorun yönetimin işinin gereğini yerine getirmemesi/getirememesinde. Sen balıkları bayat getirirsen bir süre sonra müşteri bulamazsın.

Diğer bir deyişle, şirketine iyi bir yönetici bulamazsan, futbol takımına iyi bir td bulamazsan, çalışanlarını iyi seçmezsen, futbolcularını iyi seçmezsen işinden verim alamazsın

Taraftarlar enayi yerine konuluyor diyorum. Sevgimizin kullanılmasına izin vermemeliyiz diyorum. Destek vermeyin demiyorum ama ilk önce yönetimin düzelmesi gerek. Bunu diyorum

Hekimoğlu
20.09.2006, 11:18
Trabzonspor'u seyretmek pahalı olmalı elbette bence bu rakamlar az bile kimsede trabzonun geliri az felan demesin stad kapasitesi 20 bin bu rakamı bu fiyatlara istesek 3 defa doldururuz.asıl kızılması gereken geçen seneki 2-4 ytl'lik fiyatlar trabzonspr gibi bir takımın bilet fiyatları bu rakamlar olamaz anadolu takımlarının bilet fiyatları bile bizden fazla idi.trabzonsporumuzun değerini bilelim.

Emorfo
20.09.2006, 11:21

Ya allahınızı severseniz bi önceki dünya kupasını izlemeye giden bir sürü insan tanıyorum trabzonllu ! Hangi fakir !

Ayrıca istanbulun bir dünya kesimi var fakir(!)trabzondan binlerce kez daha fakir !

Yazdıklarına katılıyorum daha önce verdiğin örneklere bende değinmiştim... Yazımda Trabzonu şehir merkezi ile sınırlamadım genel olarak yazdım... Sanayisi olmayan bir şehir merkezinde bu mağazaların ne işi var bu da Trabzon'un farkı olsa gerek... Ayrıca KTÜ'yü Trabzona etkisini unutmamak gerek... Trabzon şehri eski havasında değil ucuz bilete rağmen maça gelmeyen taraftar bu fiyatlara gelir mi... Trabzon'da maç biletine para vermek millete angarya gibi geliyor...

Naim
20.09.2006, 11:22
@ironmaster

Ben olaya taraftar açısından değil kulüp açısından baktım. Bu kulüp profesyonel bir kulüp. Ticari bir hizmet veriyor. Derbi var diye fiyatları arttırmak ve 3 ukalalar üzerinden rant elde etmeye çalışmak doğru değil. Kulüp yöneticiliği bu olmamalı demek istiyorum.

Açıklayayım: Siz balıkçısınız. Balığı da çok seven bir müşteri kitleniz var. Ama sattığınız balık bayat. Alıp yiyen müşteri ya midesini bozuyor ya da zehirlenip hastanelik oluyor. Ama balığı çok sevdiği için, kendi yöresinin balığını yemeyi sevdiği için şehrinin en büyük balıkçısından kopamıyor.

Parayı veriyor hizmet alamıyor. Sürekli ızdırap çekiyor. O halde burda yanlışlık taraftarda değil. Böyle bir düşünce yanlış olur. Sorun yönetimin işinin gereğini yerine getirmemesi/getirememesinde. Sen balıkları bayat getirirsen bir süre sonra müşteri bulamazsın.

Diğer bir deyişle, şirketine iyi bir yönetici bulamazsan, futbol takımına iyi bir td bulamazsan, çalışanlarını iyi seçmezsen, futbolcularını iyi seçmezsen işinden verim alamazsın

Taraftarlar enayi yerine konuluyor diyorum. Sevgimizin kullanılmasına izin vermemeliyiz diyorum. Destek vermeyin demiyorum ama ilk önce yönetimin düzelmesi gerek. Bunu diyorum
Peki bunun yolu maça gitmemek mi
yoksa yönetime hesabını gerektiği şekilde sormak mı
bizim anlamadığımız Yönetimler Teknik direktörler Futbolcularla
Trabzonspor arasındaki farkı koyamamamız

stichus
20.09.2006, 11:25
ne ki şimdi bu?
biletler ucuz olunca hepsini (trabzonlu yapmaz herhalde başka ilden geliyorlar) alıp karaborsada satanlar var. bir lira iki lira olmaz biletler. parası olmayan maçı izlemiyor istanbulda.. kimseyi kırmak istemiyorum ama arkadaşlar durum bu. ucuz yerler dolunca diğer yerlerin fiyatı da düşmez.
minik bir not.. istanbulda protokol bileti yüzelli lira iken trabzonda yirmibeş lira idi.. inanamamıştım.. yirmibeş lira protokol.. başkanın ve valinin arkasına oturup maç izlemenin bedeli yirmibeşlira..
genel olarak böyle bir istanbul ve diğerleri ayrımı var yani..
taraftarımızın takıma sahip çıkması lazım. ama bunu nasıl yapacağına da kendisi karar vermesi lazım.
:)

Travelair
20.09.2006, 11:34
Peki bunun yolu maça gitmemek mi
yoksa yönetime hesabını gerektiği şekilde sormak mı
bizim anlamadığımız Yönetimler Teknik direktörler Futbolcularla
Trabzonspor arasındaki farkı koyamamamız

Evet arkadaşım maça gitmemek. O zaman pabucun pahalı olduğunu anlarlar da doğru düzgün transferler yaparlar doğru düzgün teknik direktör seçerler

Yoksa en basitinden td konusunda uğradığımız zararı kim tanzim edecek? Nasıl olsa sorumluluğu yok. Geri alabilecek miyiz yöneticinin cebinden 1,5 milyon €'yu?

Taraftar tepkisini belli etmeli. Yönetimde ona göre adımlarını atmalı. Yoksa "Nasıl olsa biz ne yapsak bunlar takımı destekler, bunların işi ne?" diyen yöneticilerle çok karşılaşırız

Tekrar ediyorum yönetim aklını başına almadan birşey beklemeyin.

Türkiye'de ve dünyada politikacılar yaptıkları işlerden nasıl sorumlu hale geldiler biliyor musunuz? Kanun nizamla değil. Çünkü ellerinde kanun nizamlar

Sivil toplum kuruluşlarının etkinlikleriyle oldu bu. Ben demiyorum ki isyan etsinler cam çerçeve indirsinler küfür etsinler. Ama TAVIR konmadan yöneticiler istedikleri gibi at koştururlar. 10 sene sonra da aynı tartışmaları yaparız.

Eğer şanslıysak...

ozcan_asanoglu
20.09.2006, 11:45
bjk.yı deplasmanda yendikten sonra maça gitmeyen taraftar yanlış yapmıştır.o taraftar stadı doldursaydı sonuç farklı olabilirdi.

ziya hoca ile şampiyonluğu kovaladığımız seneki, mesela bir diyar maçındaki taraftar ve havayı yakalamak lazım...maalesef bizimkiler iyice bekleyip, "la tamam takımın iddiası var" deyip o zaman stadı doldurup çoşuyor.

şu an millet beklemede...gs. maçına, diğer maçlara bakacak iyi bulursa maça gelecek.

o bota, kota 150 milyon verenlerin çoğu işşiz, aç geziyor. ama kılık kıyafetten ödün vermiyor. doğru, Trabzon en pahalı kent, sebebi de giyime olan düşkünlük.

Dünyada, aç gezip giyime çok para harcayan nadir ülkelerden biriyiz. Türkiye'de de Trabzon en önde..bu da sosyolojik bir olgu..

Nytre
20.09.2006, 11:52
pazarlama diyorum.. geçen senenin fiyatları varken neden geçen senenin kombine satışlarına ulaşamadık.. üstelik geçen seneki kadromuzdan daha iyi bir kadromuz varken.. yoksa o zaman kombinelerin yanina bir de forma + atkı vermelerimi fayda sağladı...

bjk 18bininci kombineyi de sattı ...
bu dediklerimin aksine de şunu söyleyeceğim... bizim taraftarımız duyarsız ve kombine nedir bilmiyor hala... takımını desteklemiyor...

Emiroğlu
20.09.2006, 12:14
Biz yapı itibariyle hep başarıdan sonra destek veririz.Bunun tek açıklaması budur.Trabzonspor 3 maç iyi oynasın,zevk versin,fark atsın,stad dolarda taşarda.4. maç fark yesin,5. maç takım gene boş stada oynar !

frango
20.09.2006, 12:19
kombineyı teşvık etmek için yapılmış olabılır bu uygulama ben bı kombıne sahıbı olarak uygulamayı kendı adıma begendım gecen sene kombıne aldıgımızda 4 ytl ye maç ızlerken kımsenın sesı çıkmıyodu kombıune sahıbı olanlar 6. haftada kombıne parasını çıkarmış gıbı oldular evet bılet almayın kombine alın arkadaşlar çok daha karlı

Sevgi
20.09.2006, 12:22
pazarlama diyorum.. geçen senenin fiyatları varken neden geçen senenin kombine satışlarına ulaşamadık.. üstelik geçen seneki kadromuzdan daha iyi bir kadromuz varken.. yoksa o zaman kombinelerin yanina bir de forma + atkı vermelerimi fayda sağladı...

bjk 18bininci kombineyi de sattı ...
bu dediklerimin aksine de şunu söyleyeceğim... bizim taraftarımız duyarsız ve kombine nedir bilmiyor hala... takımını desteklemiyor...

75 ytl lik kombinenin yanında 75 ytl likte hediye mi versinler yani ?

gs maçı için 40 ytl pahalı değildir, yanlış hiç değildir asıl yanlış olan Trabzonspor maçlarının bilet fiyatının 4-5 ytl olmasıdır.

Bülent Bayraktar
20.09.2006, 12:23
biletler ucuz olursa bu klüp nerden gelir sağlayacak söyleyebilecek olan warmı acaba

Cino
20.09.2006, 12:45
bjk.yı deplasmanda yendikten sonra maça gitmeyen taraftar yanlış yapmıştır.o taraftar stadı doldursaydı sonuç farklı olabilirdi.

ziya hoca ile şampiyonluğu kovaladığımız seneki, mesela bir diyar maçındaki taraftar ve havayı yakalamak lazım...maalesef bizimkiler iyice bekleyip, "la tamam takımın iddiası var" deyip o zaman stadı doldurup çoşuyor.

şu an millet beklemede...gs. maçına, diğer maçlara bakacak iyi bulursa maça gelecek.

o bota, kota 150 milyon verenlerin çoğu işşiz, aç geziyor. ama kılık kıyafetten ödün vermiyor. doğru, Trabzon en pahalı kent, sebebi de giyime olan düşkünlük.

Dünyada, aç gezip giyime çok para harcayan nadir ülkelerden biriyiz. Türkiye'de de Trabzon en önde..bu da sosyolojik bir olgu..

Doğru söze ne denir...:)

Onur Muhcu
20.09.2006, 12:53
Maçların istanbulda oynanmasını her halukarda dile getiren arkadaşlara sesleniyorum buradan her yerden istanbul meselesini çıkarmayalım artık ! yok çömlekçiye gitmiş yok sigara içmiş bırakın bu hikayeleri, maça gitmek istemiyormuş şehir halkı hadi ya ?? Benim kombinem yok ve geçen sezon başlangıcından beri sadece konya maçına gidemedim ( oda kar nedeniyle ertelenmişti) hafta içi erken saatte oldugu için iş nedeniyle gidememiştim, aldığım biletleri toplayım kolleksiyon yapıyorum. Şimdi gelelim galatasaray maçına ben gitmicem abbicim bu maça yazıktır içinde olmayan anlayamaz ben satış temsilcisiyim. Tüm esnafı Trabzonun ilçeleri ile birlikte geziyorum adamlar kan ağlıyor, mal almaya paraları kalmamış hala maça geliyor şimdi kalk sen 2 kat arttır bilet fiyatını hemde maç biletleri sezon sonuna kadar aynı olacak şeklinde yapılan basın açıklamasına rağmen! Apoel maçında bilet fiyatı 20 YTL idi, şimdi ne olduda 40 YTL oldu, Ziya DOĞAN'IN GELMESİMİ ATEŞLEDİ TAKIMI ? Herkes gelsin diye fiyat artışı oldu.. bırakın beyler çömlekçiye gidenler belli. Herkes çömlekçiye gitmiyor .. İstanbul da yaşayanlar bu ortamı tam olarak bilemez biraz saygı duyun, Ben nasıl kONYASPOR maçına stada gitmeme rağmen djiturk teki tepkiye sizler için katıldım, anlayışla karşılayım trabzon dışındaki arkadaşların maçı izlemesi için yapılan yanlışıa tepkimi koydum sizde trabzon şehrinde yaşayan insana bunu yapın, saygı duyun, her seferinde maçlar istanbulda oynansın demek yerine birazda bizleri destekleyin. .

umraniye34
20.09.2006, 12:57
bazı arkadaşlar takım iyi olsa herkez gider maçını izler diyo hani iyi günde kotu günde sonuna kadar trabzonluyduk

zisinoli
20.09.2006, 13:45
Bırakın taraftarı suçlamayı, bu fiyatlar Trabzon'uma göre uçuk, stad boş kalırsa sorumlusu kim?
Acaba Lazaroninin tazminatını bize cebimizden mi ödettirmeyi düşünüyor bunlar?

Emiroğlu
20.09.2006, 13:46
Uçuk olduğuna katılmıyorum.Sadece biraz fazla denebilirm.Bence uygun rakam 30 dur !

zisinoli
20.09.2006, 14:06
Uçuk olduğuna katılmıyorum.Sadece biraz fazla denebilirm.Bence uygun rakam 30 dur !

Kardeşim, ben uçuk yazdım sen biraz fazla anla...

MahmutHSO
20.09.2006, 14:11
Trabzon'da ikamet edip te 75 ytl ye kombine bilet almayan,Trabzonsporlu değildir.
Kesinlikle ,Trabzonspor la ilgili hiç bir konuda ,bir kelime bile konuşmaya hakkı yoktur.
Bukadar kesin ve net söylüyorum.

MahmutHSO
20.09.2006, 14:13
Hatta biraz daha ileri gideceğim.
Yazıklar olsun diyorum,75 ytl ye kombine bilet almayanlara

GolaMTuRi
20.09.2006, 14:35
diyorumya kimsede ruh kalmamis, trabzondakiler trabzonsporu haketmiyor..75 milyon nedir allah askina, bu parayi sadece 7-8 bin kisimi verebiliyor..sonra yonetimden 40-50 bin kisilik stat isteyin, yokya sen ilk once 25bin kisilik stadi bir fulle ondan sonra iste ne isteyeceksen..
stat geliri yok trabzonda, bunda yonetimin hicbir hatasi yok..adamlar ne yapsin daha 75 milyona kombine satamiyorlar..sonra gs macina 40 milyon fazla diyorlar...fazla degil normal bence..derbi macini 5 milyona izlemek nerde gorulmus, bugun bir kahveye gitsen 5-10 milyondan assagi kalkamiyorsun..biraz dusunun trabzonsporu ayiptir..trabzonda yasayan trabzonsporlular takima biraz olsun sahip cikin..

Emiroğlu
20.09.2006, 14:41
diyorumya kimsede ruh kalmamis, trabzondakiler trabzonsporu haketmiyor..75 milyon nedir allah askina, bu parayi sadece 7-8 bin kisimi verebiliyor..sonra yonetimden 40-50 bin kisilik stat isteyin, yokya sen ilk once 25bin kisilik stadi bir fulle ondan sonra iste ne isteyeceksen..

Kesinlikle katılıyorum.Daha stadı fulleyemezken biz hangi yüzle 25-30bin(hatta40 isteyen bile var)kişilk stad istiyoruz ? Konya maçında 7000kişiye oynarken !!!!!!!!!!!!

Tunga
20.09.2006, 14:42
Maçların istanbulda oynanmasını her halukarda dile getiren arkadaşlara sesleniyorum buradan her yerden istanbul meselesini çıkarmayalım artık ! yok çömlekçiye gitmiş yok sigara içmiş bırakın bu hikayeleri, maça gitmek istemiyormuş şehir halkı hadi ya ?? Benim kombinem yok ve geçen sezon başlangıcından beri sadece konya maçına gidemedim ( oda kar nedeniyle ertelenmişti) hafta içi erken saatte oldugu için iş nedeniyle gidememiştim, aldığım biletleri toplayım kolleksiyon yapıyorum. Şimdi gelelim galatasaray maçına ben gitmicem abbicim bu maça yazıktır içinde olmayan anlayamaz ben satış temsilcisiyim. Tüm esnafı Trabzonun ilçeleri ile birlikte geziyorum adamlar kan ağlıyor, mal almaya paraları kalmamış hala maça geliyor şimdi kalk sen 2 kat arttır bilet fiyatını hemde maç biletleri sezon sonuna kadar aynı olacak şeklinde yapılan basın açıklamasına rağmen! Apoel maçında bilet fiyatı 20 YTL idi, şimdi ne olduda 40 YTL oldu, Ziya DOĞAN'IN GELMESİMİ ATEŞLEDİ TAKIMI ? Herkes gelsin diye fiyat artışı oldu.. bırakın beyler çömlekçiye gidenler belli. Herkes çömlekçiye gitmiyor .. İstanbul da yaşayanlar bu ortamı tam olarak bilemez biraz saygı duyun, Ben nasıl kONYASPOR maçına stada gitmeme rağmen djiturk teki tepkiye sizler için katıldım, anlayışla karşılayım trabzon dışındaki arkadaşların maçı izlemesi için yapılan yanlışıa tepkimi koydum sizde trabzon şehrinde yaşayan insana bunu yapın, saygı duyun, her seferinde maçlar istanbulda oynansın demek yerine birazda bizleri destekleyin. .

Siz Trabzondakiler bize Digiturk protestosu için lazım değilsiniz. Siz bize çok daha önemli bir iş için lazımsınız. Tribünleri doldurup, sadece bordo-mavi bile çekseniz bizim burada koltuklarımız kabarıyor. Hele o attığımız gollerde numaralı tribün üstünden çekim yapan kamera sallanmıyor mu, o daha büyük keyif. Bu konu başlığı Trabzondakiler - Trabzon dışındakiler diye bir ayrım yaratmaya başladı ki, açıkçası benim hiç hoşuma gitmiyor. Bu anlamda tepkinde de haklısın. Trabzon'dakilerin dışlanması, ya da onlara bunu hissettirmek doğru değil. Bu konuda katılıyorum sana.

Ama daha önce söylediklerimin de arkasındayım. Kulüp kombine ya da bilet, her neyse, satmak zorunda ve bu maçtaki politika da bunu perçinliyor. Yazında koyu renkle vurguladığım yer ise oldukça anlamlı. Ama ben gene de bu olağan dışı (yüksek demeyeceğim, zira yüksek değil) fiyat politikasının bu maça özel olduğunu ve kombineleri satmaya yönelik olduğunu düşünüyorum.

Siz Trabzondakiler bize lazımsınız, her zaman.

Bir de son soru: Madem o kadar maça gittin, ne diye kombine almıyorsun ki?

kuzey_lee
20.09.2006, 15:10
aferim yönetime..iyi bir karar almışlar..

lig tv de veriyo,tribunde bi destek olmuyor kimse,bari klubun kasasına para girsin..

bi de 75 yeteleye kalearkası kombinesi almayanlar gitsin 20 yetele tek bi maça versin :D :D

Külünkoğlu
20.09.2006, 15:17
3 maçın bilet ücreti kalearkası kombine ücretini mutlaka geçmelidir. Onun için Fatih'e bu konuda katılıyorum. Bu maçın en ucuz bileti 30-40 YTL olmalıydı.

Nytre
20.09.2006, 15:38
maalesef duyarsız bir taraftara sahibiz o zaman...

takım iyi olunca yanında olan ve onu destekleyen ama lige kötü başlayınca kombine almayan bir taraftar kitlemiz var..

o zaman bunu kabul edip buna göre davranmalı yönetim.
tabiki 75 ytl.lik hediye vermemeli.

Hüseyin Çümen
20.09.2006, 15:58

kesinlikle katılmıyorum yönetim kombine yi nasıl pazarlyabilir ki fiyatı ucuz tutular transfer yaptılar hemde yıldızlar alındı sonuç gene kombine ler elde kaldı bunun suçlusu taraftar bizim taraftar malesef iş yok bazı arkadaşlarım dio ya trabzonsporu trabzondan uzaklaştırmak lazım hakkateen çok doru bu trabzon trabzonspora doymuş görülüo bilet fiyatı fazla bulunuyo ama kombine alamıyo para yok muş falan da filan olmayan para değil aşk orda taraftar trabzonsporunu seviyor ama aşık değil biz burda trabzonspor aşkıyla yanıp tutuşuyoruz uzak deplasmanlara gitmeye çalışıyoruz biztrabzonsporumuza aşığız
trabzon sevgisi sadece derby lerde kabaran arkadaşlara da bu para cezası az bile trabzonsporunu seven zaten kombine sini alır kimse ağlamasın trabzonsporunu seven yapması gerekeni bilir

tsakrep61
20.09.2006, 15:59
valla bencede cok uygun bır fıyat ne oıyle 3- 4 ytl ye 3.lig macımı ızlıyon 6 lig sampıyonlugu kazanmıs kadrosunda yıldızlar barındıran Trabzonsporu ızlıyorsun olucak o kadar...
tabı ıstanbul gıbı cok da yuksek tutulmamalı bılet fıyatları Trabzonun maddı gucu goz onune alınmalı ama 20 ytl hıc bısey degıl Trabzonspor macı ıcın hele kı bu derbıyse cok normal

OKTAY YILMAZ
20.09.2006, 16:17
Fiyatı çok diyenler, trabzondaki VIP bilet fiyatı ile saraçoğlunda en adi yerde maç izleyebilirlermi?
Ayrıca sizin istediğiniz fiyata Marcelinho, Yattara, Gökdeniz deil Süleyman Ahmet Mehmet gibi isimleri izlersiniz...
Herşeyi tek taraflı düşünmeyelim

Murat'
20.09.2006, 16:19
bence hiç gerek yok böyle şeylere bu fiyatlara göre bedava olan kombinelere istenilen ilgi gelmeyince yönetim de böyle karşılık verdi taraftara

Hüseyin Çümen
20.09.2006, 16:26
bence hiç gerek yok böyle şeylere bu fiyatlara göre bedava olan kombinelere istenilen ilgi gelmeyince yönetim de böyle karşılık verdi taraftara

aynen
derbici değil gerçek taraftar istiyoruz

zafercalikoglu
20.09.2006, 16:31
ne kadar kombine sattık
bilen varmı :(

zafercalikoglu
20.09.2006, 16:32
kombineler hala satıştaysa 40 ytl verecegine gider 80-100 e kombine alırım daha iyi ,bencede guzel bir uygulama,gercek taraftar kombineli taraftardır,

Murat'
20.09.2006, 16:39
bkombine satışları hala daha devam ediyor ekime kadar devam edecek herhalde....yönetim herhalde kombine sattırmak için fiyatları yükseltti

zisinoli
20.09.2006, 16:44
Galatasaray maçında tribünler boş kalır. Bilginiz olsun...

GULER
20.09.2006, 17:00
Gs Maçı Bilet Fiyatları

Bu sene 20 ytl 40 ytl

Şaşırmaya devam ediyoruz...! Ne kadar olursa olsun bu maça gidilecek. "Başka Trabzonspor yok";)

arkadaslar, trabzon ekomomisini bilmiyorum ama gecen seneki fiyatlara bakarsam gulesim geliyor, cunku boyle bir sey hic bir yerde gorulmuyor. 2 ytl ye maca gidilmez, bu kulube zarar getirir. kulube maddi destek olmak icin bu fiyatlar normaldir hele bu mac bir derbimaci ise.

Nytre
20.09.2006, 17:14
başka trabzon yok bunu biliyoruz.. ama burada ben yönetimin yaptığını ayıplıyorum.. bu trabzonspor taraftarına bir cezadır.. fb maçında bile açın bakın eskiye böyle uçuk fiyat verilmemiştir.. kapalı:80?

zanoylu
20.09.2006, 17:14

Yorum sizin...
Kelimesi kelimesine imzamı atarım..

canh55
20.09.2006, 17:17
kombine bilet alınmamasının nedeni kimsede 80 100 milyon para yoktur ondandır. bu trabzon halkının ne kadar fakir olduğunun göstergesi.
ama tanjantta açılan kafeler de full çekiyor.HEM DE BİR ÇAY 1MİLYON 250 BİN LİRA .OLDUKÇA KABARIK HESAPLAR ÖDENİYOR. işte tam tezat..
o zaman çıkan SONUÇ ŞU:
FUTBOL SEVGİSİ ÖLÜYOR.
BENCE İNSANLAR MAÇ YERİNE SİNEMA KAFELERİ TERCİH EDİYOR.

bu maçın bilet fiyatlarına gelirsek fazla buldum. kale arkası 10 maraton 20 alt taraf maraton 40 kapalı 80 olabilirdi.

umraniye34
20.09.2006, 17:23
75 milyon veremıycek kadar fakirleştı mı bu trabzon halkı bence beleş girmek istinyenler paramız yok ayakları yapıyo ayıptır yaa yaklaşık 25 maçı 75 milyona seyretme imkanı buluyolar ginede şikayetçiler yok abi derhal maçları istanbula alınması lazım 2 sene boyunca belki o zaman akıllanırlar....

Murat'
20.09.2006, 17:32
yaaaa ben kombine almayanlara seslenmek istiyorum keşke bu sene trabzonda olsaydım da kendi alın terimle aldığım parayla kombine alabilseydimm.yaaa kombineler gerçekten çok ucuzdu bence yönetim kombine sattırmak için böyle bişy yaptı...bence yönetim o kadar da haksız deil

Küçükalioğlu
20.09.2006, 17:34
Galatasaray maçında tribünler boş kalır. Bilginiz olsun...

üzülmeye gerek yok dolu halinide biliyoruz.

Gürkan
20.09.2006, 17:45
75 mılyon komedı bı rakam.tamam ekonomı ıyı degıl hele karadenızde işsizlik diz boyu ama
herhafta altılı oynayan,
gunde 1 paket sigara icen
marka gıyınmeyı sevenler ın
75 ytl yı kolay bulması lazım.

bu kadar da abartmayın 75 ytl yede kombıne alamıyosanız

varın maca hıc gıtmeyın.

Murat'
20.09.2006, 17:49
yani beleşçi mi olacaz her zamn yaaaa.biz bu gibi olaylar yüzünden şampiyon olamıyoruz işte

SDanışmaz
20.09.2006, 18:24
yani beleşçi mi olacaz her zamn yaaaa.biz bu gibi olaylar yüzünden şampiyon olamıyoruz işte

HakLısın ama takım zaten kötü oynuyor, üstüne üstLük biLet fiyatLarı böyLe oLsunca maça kimse gitmez...

Murat'
20.09.2006, 18:30
HakLısın ama takım zaten kötü oynuyor, üstüne üstLük biLet fiyatLarı böyLe oLsunca maça kimse gitmez...

yaa bilet fiyatları abartılı doğru ben sadece kombinelerde neden istediğimiz rakamlara ulaşamıyoruz bunu anlamıyorum gerçekten

Nytre
20.09.2006, 18:40
fiyatlar için normal diyende pahalı diyende haklı.. ama doğru olan da bu maçın tam kapasite olmayacağı

Keleşoğlu
20.09.2006, 18:50
besiktası istanbulda deviren, osasuna macını 2-0 dan 2-2 yapan takımın taraftarı konya macında tribunu doldurmuyorsa gs macında da bilet fiyatından sikayet etmiycek..

holigan61
20.09.2006, 19:00
Arkadaslar yapmayın lutfen.Evet gecen bilet fiyatları 2 kale arkası - 4 maratondu ama biletlerin hepsi karaborsadaydı.Maraton 50 den baslayıp 70e kadar satılıyordu karaborsada.O mac için karaborsaya 50 ytl veren taraftarımız bu mac için gidip paşalar gibi 40 ytl veremicek mi!.!..

durito
20.09.2006, 19:11
neyimiz eksik dediğimiz istanbul takımlarından beşiktaş 18 bin kombine(90 milyon) satmasına ragmen bu hafta ankaragücü maçının kale arkasını 25 milyondan satıyor arkadaşlar. dogru sölüyosunuz trabzonun ekonomik durumu bu rakamları sürekli olarak kaldırmaz ama bu fiyatlara yılda en fazla 3 4 maç izliceksiniz. bırakın da kulüpte derbilerde gelir saglasın biraz. yada çok şikayetçi isek gidip kombine alalım. derbi maçı için bu fiyatlar çok normaldir.

maskeli61
20.09.2006, 19:22
o maça gidilecek başka yolu yok ..keşke trabzonda olsamda 100 milyon versem kalenin arkasından izlesem...

degerini bilin avni akerin trabzonun TRABZONSPORUN....

Semih GÜL
20.09.2006, 19:28
böle daha iyi 20 küsür bin seyirci gideceğine 10 bin kişi gider ama verdiği paraya ve izlediği maçın değerini bilerek deli gibi taraftarlık yapar.Fakir demegojisi yapmasın kimse ayda bir Takımı için en azından 50 ytl veremeyen bir taraftar bilemiyorum.

Bu formun burada olduğunu gören diğer takım taraftarları şu satırları okusalar eminim kıçlarıyla gülerler.Çünkü onlar anadolu takımlarının maçlarına bile bu paraları verip giriyorlar.

Cafer KILIÇSOY
20.09.2006, 19:43
Güzel kardeşim yazdıklarının altına kelimesi kelimesine imzamı atıyorum. Bende aksamdan beri aynı şeyleri anlatmaya çalışıyorum. Herkes bir çömlekcı tutturmuş. millet aç geziyor kimsenin haberi yok

Cafer KILIÇSOY
20.09.2006, 19:45
Bırakın taraftarı suçlamayı, bu fiyatlar Trabzon'uma göre uçuk, stad boş kalırsa sorumlusu kim?
Acaba Lazaroninin tazminatını bize cebimizden mi ödettirmeyi düşünüyor bunlar?
Aynen öyle sevgili kardeşim

Cafer KILIÇSOY
20.09.2006, 19:58
KEŞKE BÖYLE BİR KONU ACMASAYDIK. BİRBİRİMİZİ KIRAR OLDUK

Çetin
20.09.2006, 20:00
hayırlısı olsun

Emre B.
20.09.2006, 20:07
Ucuz olduğunda da stad dolmuyodu.Şimdi dsaha çok para kazanırız.

Harun
20.09.2006, 20:14

Ben Trabzon'lu değilim Trabzon'da da yaşamadım.Ama senin gibi orda yaşayıp geçimini orda kazanlardan aldığım bilgi doğrultusunda yaptım açıklamaları.Sorun herkesin çömlekçiye gitmesi ,sigara içmesi,disko barda dolaşması,iddaa oynaması değil.Sorun maça olan ilgiyle bu diğer saydıklarıma olan ilgi arasında büyük bir fark olmasıdır.Trabzonsporun nufusunu bilmiyorum 25 000 kişi yokmudur bu şehirde her maça gidecek?İki hftada bir maç oynansın bir hafta giden diğer hafta gitmesin 1 ay ay ara vermiş olur.1 ayda 50.000 kişinin eline 10 ytl geçmez mi ? hiç.Gs maçının fiyatları yüksektir birşey diyemem.Ama geçen haftaki maçta bahane paramıydı sence?Trabzonspor derbi maçları hariç bir sezon boyunca stadı kaçkere ful doldurmuştur söylermisin lütfen?Konu bu yüzden kişilerin futboldan soğumuş olduğu yani para sorun değil bence.

Taner Gündoğdu
20.09.2006, 20:43
her nedense sürekli bu istanbul-trabzon ayrımı ortaya çıkıyor. biz istanbuldayız diye trabzonsporu sizim kadar destekleyemez miyiz anlamıyorum. konya maçını bir yana bırak o stat hangi maçta doldu? daha öncede demiştim yine diyorum çünkü aklımdan hiç çıkmıyor. takım samet aybaba döneminde antalyada türkiye kupasını kazandı 4 gün sonra avni akerde maça çıktı tribünde 10bin kişi yoktu. sebep paramıydı? geçen sene kale arkası ne kadardı? kaç maçı doldurdu trabzonsporu bizden çok sahiplenenler?

kutoz
20.09.2006, 20:57
Fiyatlar makuldur. Ezeli bir rekabet olması nedeniyle, bilet fiyatlarının artırılması normaldır. Bu bilet fiyatları, diğer bütün maçlara (2 ezeli rakipler hariç) yayılması durumunda, sorun teşkil edecektir. Senede 3 maça minumum 60 ytl. verilebilir. Bu olayı çok fazla büyütmemek gerek. Yorum yaparken de, Trabzon insanına hakaret etme sınırına dikkat edelim.

Selman
20.09.2006, 20:58
Genelleme yaparak konuşacak olursak Trabzon'da yaşayan insanların büyük bir çoğunluğunun bu takımdan ümidi kesmiş olduğunu söyleyebiliriz.Her yerde savunduğumuz Avni Aker cehennemi artık çoktan tarihin tozlu sayfalarındaki yerini almıştır.

Bu stad sadece derbi maçlarda dolacaksa hiç dolmasın kardeşim.Sizler oraya bjk,gs veya fb'yi izlemeyemi gidiyorsunuz Trabzonspor'u izlemeyemi?

Tamam İstanbul'la Trabzon'un ekonomik durumunu karşılaştırmıyorum ama bu şehrin nüfusu bu stadı doldurmaya yeter de artar bile.Herkez açlıktan kırılıyor olamaz ya.

Bilet fiyatlarına gelince yönetim her zamanki gibi söyledikleriyle ters orantılı.Bundan böyle fiyatlar budur diyor birkaç hafta sonra değiştiriyor.Ama doğru olan tek bir şey var bir derbi maçı için bu bilet fiyatlarının normal olduğudur.

celilmuhcu
20.09.2006, 21:19
sevgili kardeşim haklısın sana bu konuda katılıyorum.ne bu fiyatlar....:mad: ama herzaman anti istanbul.yattara dön artık yaa

erol-61
20.09.2006, 21:50

ARKADAŞIM SANA HELAL OLSUN NEGÜZEL ANLATMIŞIN İNSANLAR MAÇA GİTMEMEK İÇİN BAHANE ARIYOR BUNUN BAŞKA AÇIKLAMASI YOK

Barış
20.09.2006, 21:59
Trabzon insanı maça gitmemek için bahane mi arıyor? bilet kuyruğunda 6 saat bekleyip bilet alamayan,ama diğer gün sabah 7:00 de gelip gene bilet kuyruğuna giren insanlardan mı bahsediyorsun? Siz uzaktan burayı harbi net göremiyorsunuz.

Onur Muhcu
20.09.2006, 22:08
Siz Trabzondakiler bize Digiturk protestosu için lazım değilsiniz. Siz bize çok daha önemli bir iş için lazımsınız. Tribünleri doldurup, sadece bordo-mavi bile çekseniz bizim burada koltuklarımız kabarıyor. Hele o attığımız gollerde numaralı tribün üstünden çekim yapan kamera sallanmıyor mu, o daha büyük keyif. Bu konu başlığı Trabzondakiler - Trabzon dışındakiler diye bir ayrım yaratmaya başladı ki, açıkçası benim hiç hoşuma gitmiyor. Bu anlamda tepkinde de haklısın. Trabzon'dakilerin dışlanması, ya da onlara bunu hissettirmek doğru değil. Bu konuda katılıyorum sana.

Ama daha önce söylediklerimin de arkasındayım. Kulüp kombine ya da bilet, her neyse, satmak zorunda ve bu maçtaki politika da bunu perçinliyor. Yazında koyu renkle vurguladığım yer ise oldukça anlamlı. Ama ben gene de bu olağan dışı (yüksek demeyeceğim, zira yüksek değil) fiyat politikasının bu maça özel olduğunu ve kombineleri satmaya yönelik olduğunu düşünüyorum.

Siz Trabzondakiler bize lazımsınız, her zaman.

Bir de son soru: Madem o kadar maça gittin, ne diye kombine almıyorsun ki?

Şimal yıldızı öncelikle yorumun için teşşekkürler.. Sorduğun soruya cevap veriyim. Ben kombine alsam tek başıma hep aynı yerde, aynı koltuk numarsında, oturmak zorunda kalacam! Oysa maçlara giderken bulabildiğim kadar arkadaşlarımı toplayıp maça gidiyorum, isteksiz olanları ikna edip götürüyorum ve hep ebraber takımımızı destekleme fırsatı buluyorum. İşte bu yüzden kombine alıp tek değilde her hafta bilet alıp çok kişiyle maçlara gitmeye çalışıyorum. Sanırım aydınlatmışımdır.

erol-61
20.09.2006, 22:16
Trabzon insanı maça gitmemek için bahane mi arıyor? bilet kuyruğunda 6 saat bekleyip bilet alamayan,ama diğer gün sabah 7:00 de gelip gene bilet kuyruğuna giren insanlardan mı bahsediyorsun? Siz uzaktan burayı harbi net göremiyorsunuz.

ARKADAŞ ÜZERİNE NİYE ALINIYOSUN BİZ TRABZONU BİLMEYEN ADAM DEĞİLİZ KİMİN NE OLDUĞUNU DA İYİ BİLİRİZ BİZ ORAYA KÜFRETMEYE GİDEN ,ÇEKİRDEK ÇITLAMAYA GİDEN VEYA GİTMEMEK İÇİN BİNTANE BAHANE BULAN KENDİNİ TARAFTAR SANANLARDAN BAHSEDİYORUZ

Cafer KILIÇSOY
20.09.2006, 22:17
her nedense sürekli bu istanbul-trabzon ayrımı ortaya çıkıyor. biz istanbuldayız diye trabzonsporu sizim kadar destekleyemez miyiz anlamıyorum. konya maçını bir yana bırak o stat hangi maçta doldu? daha öncede demiştim yine diyorum çünkü aklımdan hiç çıkmıyor. takım samet aybaba döneminde antalyada türkiye kupasını kazandı 4 gün sonra avni akerde maça çıktı tribünde 10bin kişi yoktu. sebep paramıydı? geçen sene kale arkası ne kadardı? kaç maçı doldurdu trabzonsporu bizden çok sahiplenenler?
Kimse trabzonu sizden daha fazla sahiplenmiyor. Kimse kimsenin trabzonsporluluğuna laf söylemeye hakkı yoktur. Olayı trabzon istanbul ayırımına getirdiniz ya helal olsun size. Bir insan maca gidemiyor diye onu suçlamaya kimsenin hakkı yoktur. Buradaki herkes ALLAH'ına kadar trabzonsporludur.Buradaki insanlara dil uzatmayın lütfen. BMN yöneticilerine sesleniyorum kapatın artık bu başlığı. Olay trabzon istanbul çatışmasına döndü

Onur Muhcu
20.09.2006, 22:18
Ben Trabzon'lu değilim Trabzon'da da yaşamadım.Ama senin gibi orda yaşayıp geçimini orda kazanlardan aldığım bilgi doğrultusunda yaptım açıklamaları.Sorun herkesin çömlekçiye gitmesi ,sigara içmesi,disko barda dolaşması,iddaa oynaması değil.Sorun maça olan ilgiyle bu diğer saydıklarıma olan ilgi arasında büyük bir fark olmasıdır.Trabzonsporun nufusunu bilmiyorum 25 000 kişi yokmudur bu şehirde her maça gidecek?İki hftada bir maç oynansın bir hafta giden diğer hafta gitmesin 1 ay ay ara vermiş olur.1 ayda 50.000 kişinin eline 10 ytl geçmez mi ? hiç.Gs maçının fiyatları yüksektir birşey diyemem.Ama geçen haftaki maçta bahane paramıydı sence?Trabzonspor derbi maçları hariç bir sezon boyunca stadı kaçkere ful doldurmuştur söylermisin lütfen?Konu bu yüzden kişilerin futboldan soğumuş olduğu yani para sorun değil bence.

Arkadaşım yıllardır bu atmosferin içinde yaşayan biri olarak sana düşüncelerimi açıkça yazacam. Söylediklerinde tabiki doğruluk payı var. 1996 yılında Fenerbahçeye karşı kaybettiğimiz şampiyonluktan sonra çoğu kişi takımdan soğumuştur. 23 yıl gelmeyen şampiyonlukta bunun tetikçisidir. Eski atmosfer takımda kalmamıştır. Bu konuda yorumlarımız hep aynı! Gelelim maç bileti konusuna! Evet Trabzonda tabiki zengin kesmi var genelde kapalı'da otururlar. Ama uzaktan takip ettiğiniz kadarıyla ne zaman gördünüz kapalı tribünün takımı ateşlediğini sadece maç boyunca oturur, gol olduğunda sevinirler, gelelim diğer tribünlere kale arkasi elinden geldiğini yapmaya çalışır ÇILGINLAR ve FAROZLULAR. .Maraton tribünün de de taraftarlar derneği takımını hep destekler hep ateşler! Zengin kesminin daha çok gittiği kapalı Galatasaray maçında evet yine dolar. Ama takıma tezahurat yönünden bir katkı sağlamazlar, Diğer tribünlerde oturanlar ise zaten ekonomik durumunu göz önünde bulundurup stada gelen kişiler ! Zaten yeterince stad dolmuyor, e sen gel yap Galatasaray maç biletini 40 YTL oraya gelenleride bu şekilde sınırla, stad komple boş kalsın! Söylediklerim yanlış mı ?

Cafer KILIÇSOY
20.09.2006, 22:20
ARKADAŞ ÜZERİNE NİYE ALINIYOSUN BİZ TRABZONU BİLMEYEN ADAM DEĞİLİZ KİMİN NE OLDUĞUNU DA İYİ BİLİRİZ BİZ ORAYA KÜFRETMEYE GİDEN ,ÇEKİRDEK ÇITLAMAYA GİDEN VEYA GİTMEMEK İÇİN BİNTANE BAHANE BULAN KENDİNİ TARAFTAR SANANLARDAN BAHSEDİYORUZ
Ama bunlardan bahsederken bizide kırıyorsunuz

Onur Muhcu
20.09.2006, 22:23
75 milyon veremıycek kadar fakirleştı mı bu trabzon halkı bence beleş girmek istinyenler paramız yok ayakları yapıyo ayıptır yaa yaklaşık 25 maçı 75 milyona seyretme imkanı buluyolar ginede şikayetçiler yok abi derhal maçları istanbula alınması lazım 2 sene boyunca belki o zaman akıllanırlar....

Yaa arkadaşım yorumlarında biraz seviyeli ol, maça beleş gitme ayaklarıymış!! Cümlelere biraz daha dikkat ! Sonra maçlar istanbula alınsın, Sen nesin ya nereden nereyi soyutlamaya çalışıyorsun, ayrımcılığa gerek yok herkes TRABZON taraftarıdır, Bu Trabzon'da olur İstanbul'da, İzmir'de, Antalya'da gerek yk bu tür polimiklere ..

Cafer KILIÇSOY
20.09.2006, 22:36
Ya pardon ama siz kendinizi ne zannediyorsunuz. Siz kimi hangi cüretle akıllandıracaksınız. Eleştirdiğiniz insanlar sizi cebinden cıkarır.Belli ki amacınız fikir üretmek değil polemik yaratmak. Siz sobanın başında otururken biz avni akerin buz gibi beton tribünleriyle sevişiyorduk. Biz trabzonsporun kıymetini sizden çok daha iyi biliyoruz

Taner Gündoğdu
20.09.2006, 23:28
sen kabullenme o kabullenmesin kim kabullenecek? eğer herkes sabahın 7 sinde kuyruğa giriyor ve hala bilet bulamıyorsa, herkes kışın dahi Avni Akerin soğuk betonlarıyla sevişiyorsa bu stat niye hala boş? sebeb o insanların sayısı az! malesef burda cevap verenlerde o azınlık! yani eğer sen takımın için bunları yapıyorsan niye üstüne alınıyorsun ki?

TSelif
21.09.2006, 00:37
TRABZONSPOR İstanbul takımı değildir. TRABZON un takımıdır. Ne olursa olsun bu taraftar takımı için ölür.
Biletler pahalıda olsa cumarrtesi akşamı o stad dolar.Siz endişelenmeyin İstanbulda'ki kardeşlerimiz.;)

Hüseyin Çümen
21.09.2006, 01:13
biletler bence hala daha ucuz okadar yıldızı bi derbi maçta izlemenin maliyeti daha fazla olmalıydıı bence

Ayşe Aygün
21.09.2006, 08:54
Biletler bir derbi maç için standart bence.Fiyatlar eleşiirken şehri fakir duruma düşürmesin. siz orda gençlerin nasıl giyindiklerini lüx mağazaların nasıl iş yaptığını bilmiyormusnuz snaki.

Gürkan
21.09.2006, 08:59

hangi maç bu konya maçı değildir galiba.daha doğrusu bu senekibirmaç değil.

Kimse trabzonu sizden daha fazla sahiplenmiyor. Kimse kimsenin trabzonsporluluğuna laf söylemeye hakkı yoktur. Olayı trabzon istanbul ayırımına getirdiniz ya helal olsun size. Bir insan maca gidemiyor diye onu suçlamaya kimsenin hakkı yoktur. Buradaki herkes ALLAH'ına kadar trabzonsporludur.Buradaki insanlara dil uzatmayın lütfen. BMN yöneticilerine sesleniyorum kapatın artık bu başlığı. Olay trabzon istanbul çatışmasına döndü

Ne trabzondakiler ne de dısarıdakıler bırbırının Trabzonspor sevgısını sorgulayabılır.
ayrıca burda eleştırılenler Maça gidemeyenler değil Gitmeyenler.ikisini karıştırmayın.

Ya pardon ama siz kendinizi ne zannediyorsunuz. Siz kimi hangi cüretle akıllandıracaksınız. Eleştirdiğiniz insanlar sizi cebinden cıkarır.Belli ki amacınız fikir üretmek değil polemik yaratmak. Siz sobanın başında otururken biz avni akerin buz gibi beton tribünleriyle sevişiyorduk. Biz trabzonsporun kıymetini sizden çok daha iyi biliyoruz

Allah Allah. Neyle ölçüyosunuz bu sevgiyi. bunun bır aletımı var yoksa Trabzonda yasıyor olmak daha cok sevıyor olmak anlamına mı gelıyor.verdıgınız kıymet konya macnda goruldu merak etme.tırubunle baya bır yakındınız.kısı basına 5 metre kare tırubun dusuyodu.napalım yanı tv yı balkona koyup soguktamı ızleyelım.

Sevgi
21.09.2006, 09:07
Arkadaşım yıllardır bu atmosferin içinde yaşayan biri olarak sana düşüncelerimi açıkça yazacam. Söylediklerinde tabiki doğruluk payı var. 1996 yılında Fenerbahçeye karşı kaybettiğimiz şampiyonluktan sonra çoğu kişi takımdan soğumuştur. 23 yıl gelmeyen şampiyonlukta bunun tetikçisidir. Eski atmosfer takımda kalmamıştır. Bu konuda yorumlarımız hep aynı! Gelelim maç bileti konusuna! Evet Trabzonda tabiki zengin kesmi var genelde kapalı'da otururlar. Ama uzaktan takip ettiğiniz kadarıyla ne zaman gördünüz kapalı tribünün takımı ateşlediğini sadece maç boyunca oturur, gol olduğunda sevinirler, gelelim diğer tribünlere kale arkasi elinden geldiğini yapmaya çalışır ÇILGINLAR ve FAROZLULAR. .Maraton tribünün de de taraftarlar derneği takımını hep destekler hep ateşler! Zengin kesminin daha çok gittiği kapalı Galatasaray maçında evet yine dolar. Ama takıma tezahurat yönünden bir katkı sağlamazlar, Diğer tribünlerde oturanlar ise zaten ekonomik durumunu göz önünde bulundurup stada gelen kişiler ! Zaten yeterince stad dolmuyor, e sen gel yap Galatasaray maç biletini 40 YTL oraya gelenleride bu şekilde sınırla, stad komple boş kalsın! Söylediklerim yanlış mı ?

kombine 75 ytl arkadaşım.75 ytl.

chota
21.09.2006, 09:30
Valla takımını desteklemeyecek insan gelmesin.Kuru 25000 kişi olacağına takımını destekleyen 1000 kişi olsun yeter.Bu maçada kombinesi olan arkaldaşlar ağırlıklı geleceği için çok daha güzel olacak...

Emre B.
21.09.2006, 09:33
VIP UST B - E: 200 YTL
VIP UST A - F: 150 YTL
VIP ALT C - D: 150 YTL
VIP ALT B - E: 135 YTL
VIP ALT A - F: 110 YTL
NUMARALI ORTA: 110 YTL
NUMARALI KENAR: 90 YTL
KAPALI UST: 70 YTL
KAPALI ALT: 50 YTL
YENİ AÇIK: 25 YTL
ESKİ AÇIK: 25 YTL
RAKİP TAKIM: 25 YTL

Bunlar BJK-Konya maçının bilet fiyatları.

Açık Tribün: 20 YTL
Maraton Tribünü: 40 YTL
Maraton Özel Tribünü: 60 YTL
Kapalı/Numaralı Tribün: 80 YTL
VIP-2: 150 YTL
VIP-1: 300 YTL

Bunlarda Trabzonspor-GS maçının bilet fiyatları.Rakiplerimiz her maç bilete en az 25 YTL ödüyo.Bizde senede 3 maç paraya kıyalım.

Onur Muhcu
21.09.2006, 09:53
kombine 75 ytl arkadaşım.75 ytl.

Ya takmıssınız bir cümleye baştan sona kadar ''Biletler 75 YTL'' herkes kale arkasına mı gidecek kombine almaya ? Sonra bu cümlenin benım yazdıgımla ne alakası var hala anlamıoş değilim, maceracı yaklaşmayalım realist olalım arkadaşlar !

Aslıhan
21.09.2006, 10:08
Konu bu yüzden kişilerin futboldan soğumuş olduğu yani para sorun değil bence.

Kesinlikle katılıyorum sorun para değil en azından çoğunluk için değil .
En yakın örneği benim babam , takım yenildiğinde uyuyamayan ve çok sinirli olan babam :D
Trabzonspor un 10 yıl öncesine kadar bütün maçlarına gider ve işlerin çok yoğun olmasına rağmen işleri dedeme yıkıp maçlara kaçtığını anlatır hep.Ama şimdi bende kombine bilet olmasına rağmen hadi beraber maça gidelim dediğimde bu takımın maçına gidilmez diyor.Sorun şampiyonluk değil ( en azından babam için ) sorun takımın sürekli olarak inişli çıkışlı olması , sorun Trabzon gibi oynamaması , sorun taraftarın futboldan soğumuş olması ne yazık ki !

KuĞu
21.09.2006, 11:41
hmm heyecan kayboluyor, ciddi sorun!

pReN@_61
21.09.2006, 11:44
umarım bi çözüm bulunur

TSelif
21.09.2006, 12:07
Merak etmeyin arkadaşlar biletler peynir ekmek gibi satılıyor. Yıkılacak Avni Aker cumartesi akşamı..
Haydi TRABZONSPOR um! Bu sevda bitmez ...bitmeyecek .Bu fırtına dinmez .....dinmeyecek

Emorfo
21.09.2006, 12:23
Merak etmeyin arkadaşlar biletler peynir ekmek gibi satılıyor. Yıkılacak Avni Aker cumartesi akşamı..
Haydi TRABZONSPOR um! Bu sevda bitmez ...bitmeyecek .Bu fırtına dinmez .....dinmeyecek

nasiii :D:D

frango
21.09.2006, 12:47
evet satışların ıyı gıttıgını soledı arkadaşlar 40 ytl de fena para deyıl kombınemı bı maçlıgına kıralasammı acaba

KuĞu
21.09.2006, 13:15
yattara tesislere gelmiş musampayla bir süre sohbet etmiş sonra antramandan çıkan yardımcı teknik direktör ....'ye : - Ne yapaysın, demiş
yardımcı teknik direktör yattarayı kibar konuşması için uyarmış.
yattara ben trabzonluyum, sürmeneli yattarayım, ne yapıyorsun yok , ne yapaysın var, demiş. Milleti gülmekten kırıp geçirmiş kereta

karadeniz gazetesinin haberinden fıkra tadında yattara.

Emorfo
21.09.2006, 13:24
Sabah Sabah beni de güldürdü o haber iyi ki varsın Yattara :)

Mollasalihoğlu
21.09.2006, 13:35
Kesinlikle katılıyorum sorun para değil en azından çoğunluk için değil .
En yakın örneği benim babam , takım yenildiğinde uyuyamayan ve çok sinirli olan babam :D
Trabzonspor un 10 yıl öncesine kadar bütün maçlarına gider ve işlerin çok yoğun olmasına rağmen işleri dedeme yıkıp maçlara kaçtığını anlatır hep.Ama şimdi bende kombine bilet olmasına rağmen hadi beraber maça gidelim dediğimde bu takımın maçına gidilmez diyor.Sorun şampiyonluk değil ( en azından babam için ) sorun takımın sürekli olarak inişli çıkışlı olması , sorun Trabzon gibi oynamaması , sorun taraftarın futboldan soğumuş olması ne yazık ki !

baban maça gitmemeyi bilet pahalı bahanesine saklamıyo demek ki..Trabzon'da yaşayan taraftarlarımızın büyük kısmının bu işten soğuduğu belli,heyecan kalmamış eskiden yaşanan..İstanbul'da Ankara'da senede iki üç kere bu takımı görüp bu 3 maça Trabzondaki kombinelerden daha fazla para ödeyen insanların serzenişi bence haklı..O stad her maçta dolmalı !!

firidin61
21.09.2006, 16:51
Gs Maçı Bilet Fiyatları

Bu sene 20 ytl 40 ytl

ya ama arkadasım el insaf ama ya 2ytl 4 ytl de paramı ama şimdi yaaa:(

ya bir paket sigara parası veya diil bile......

sonra izlemek isteyincede dünyanın en iyi oyuncuları TRABZONSPORda olsun diyoruz bence bilet fiyatları büyük maçlar için gayet uygun...baska sekilde büyüyemessin kardesim!!!!bu takım nerden para kazanıcak!!!!ayda 2 maç oynuyosun 10 milyon olsa,20 milyona bi aydaki bütün maçları izlersin hadi uefa da olsun 35 milyon olsun...günde bi paket sigara ortalama 2 milyonsa ayda 60 milyon yapıyor.

bence biletleri 2 4 ytl ye satan klüp yöneticileri TRABZONSPORa ihanet ediyolar...ya ben istanbulda takımı tvden izlemek için 3 milyon veriyorum lig tv ye ve her hafta izliyorum yani ayda 12 ytl yapar 10 milyonda olsa gider izlerim....

herkez elini vicdanına koysun.......

saygılarımla......

tsakrep61
21.09.2006, 17:02
20ytl 40 ytl cok ıyı bır fıyat bu fıyatlar olcak kı ıstenen basarılara bızı ulastıracak maddı yapı kurulsun

yaranozlu
21.09.2006, 17:13
arkadaşlar, herkes istanbul-trabzon ayrımından bahsediyor ve bence çok keskin bi çizgi var burda... Ya Trabzondaki maçları izlerken gerçekten utanıyorum, stadın dolmaması bi yana, statta çıt çıkmıyor. Sadece sayıca az çılgınlardan zaman zaman ses geliyor. Neden Trabzonda yıllardır fenere, gsye eziliyoruz acaba. neden hakemler haksız yere penaltı, kırmızı kart ve ofsaytı rahatça aleyhimizde veriyor. Neden eskiden bizim maçtan çıkan rakip oyuncular, bu statta Trabzondan puan almak zor derken, şimdi rahatça farkı kaçırdık tipi açıklamalar yapabiliyor. Bilet fiyatı hikaye, ben inanıyorum ki GS maçı full dolar, ama diğer maçlar küçümsenip gidilmez. geçen sene 2 ytl lik maçlarda bile boşluk gördüm. Trabzonda heyecan kaybolmuş, hatta bana göre Trabzondaki az da olan heyecanı bile dışardan gelen taraftarlar sağlıyor. Bence Trabzondaki taraftarımızın silkinmesi gerekir. Daha organize olmaları gerekir. Özellikle liseli çocukların stada gelmeleri teşvik edilmeli, yaşlı başlı coşkusuz taraftar gitsin kahvede, evinde,numaralıda ne bilim bi yerde izlesin. Maçlara giderken niye forma giymezsin. Tribüne bakınca Trabzon tribünü olduğunu anlamak mümkün değil. Bu problemler uzar gider, eski maçları izlediğimde gördüğüm Trabzon taraftarını özlüyorum. inş. geri gelir.....

Cafer KILIÇSOY
21.09.2006, 21:09
arkadaşlar, herkes istanbul-trabzon ayrımından bahsediyor ve bence çok keskin bi çizgi var burda... Ya Trabzondaki maçları izlerken gerçekten utanıyorum, stadın dolmaması bi yana, statta çıt çıkmıyor. Sadece sayıca az çılgınlardan zaman zaman ses geliyor. Neden Trabzonda yıllardır fenere, gsye eziliyoruz acaba. neden hakemler haksız yere penaltı, kırmızı kart ve ofsaytı rahatça aleyhimizde veriyor. Neden eskiden bizim maçtan çıkan rakip oyuncular, bu statta Trabzondan puan almak zor derken, şimdi rahatça farkı kaçırdık tipi açıklamalar yapabiliyor. Bilet fiyatı hikaye, ben inanıyorum ki GS maçı full dolar, ama diğer maçlar küçümsenip gidilmez. geçen sene 2 ytl lik maçlarda bile boşluk gördüm. Trabzonda heyecan kaybolmuş, hatta bana göre Trabzondaki az da olan heyecanı bile dışardan gelen taraftarlar sağlıyor. Bence Trabzondaki taraftarımızın silkinmesi gerekir. Daha organize olmaları gerekir. Özellikle liseli çocukların stada gelmeleri teşvik edilmeli, yaşlı başlı coşkusuz taraftar gitsin kahvede, evinde,numaralıda ne bilim bi yerde izlesin. Maçlara giderken niye forma giymezsin. Tribüne bakınca Trabzon tribünü olduğunu anlamak mümkün değil. Bu problemler uzar gider, eski maçları izlediğimde gördüğüm Trabzon taraftarını özlüyorum. inş. geri gelir.....
Liseli coçuklar 40 ytl veripte maca gelemezler arkadaşım

Cafer KILIÇSOY
21.09.2006, 21:15
hangi maç bu konya maçı değildir galiba.daha doğrusu bu senekibirmaç değil.

Ne trabzondakiler ne de dısarıdakıler bırbırının Trabzonspor sevgısını sorgulayabılır.
ayrıca burda eleştırılenler Maça gidemeyenler değil Gitmeyenler.ikisini karıştırmayın.

Allah Allah. Neyle ölçüyosunuz bu sevgiyi. bunun bır aletımı var yoksa Trabzonda yasıyor olmak daha cok sevıyor olmak anlamına mı gelıyor.verdıgınız kıymet konya macnda goruldu merak etme.tırubunle baya bır yakındınız.kısı basına 5 metre kare tırubun dusuyodu.napalım yanı tv yı balkona koyup soguktamı ızleyelım.
Anlayışına hayranım arkadaşım. Nasılda yorumlamışsın. anlamadan yorumlamak diye buna derim. Kendi kendine bişeyler yazmışsın. Konuyla alakası yok

28TS61
21.09.2006, 21:20

sana katiliyorum arkadas taraftar eski taraftar degil o baskimiz kalmadi artik tribünde.
ayrica biletler pahali diyen arkadaslari kiniyorum. bence herkes kombine bileti alsa daha ucuz gelir ama nedense herkes bedava girmeye calisiyor. ondan sonrada neden transfer yapilmiyor deniliyor. sen ilk önce mac biletini ödeki kasaya para girsin

atlantis
21.09.2006, 21:36
Taraftardan kulube para aksın biraz, staddan gelen gelir ,deplasman maçlarına giden paradan daha az..
Olaya bak fenerin kendi sahasında birgünlük yaptığı maç bizim bir sezona denk geliyor. Tabiki işin ekonomik boyutuda var kimsedende 40 milyon vermesinide bekliyemeyiz. Ama eğer harcıycak lüksü varsada Trabzonsporumuz dan yana kullanmasını arzu ederiz.
Stad dolarsa eğer full taraftarımızı alkışlıyorum yürekten.

macka61
21.09.2006, 21:51
23 Eylül Cumartesi H.Avniaker'de oynanacak olan derbi maçın bilet fiyatları 2gün önce açıklandı. Dün ise Trabzonspor - Galatasaray maçının biletleri satışa çıktı. Ancak daha önce ki maçlardaki bilet kuyrukları hatta derbi maçındaki bilet sırasındak, arbedelerin hiçbiri bu maçın bilet satışlarında ortaya çıkmadı.

Sakın yanlış anlamayın bu maç için alınan önlemler yada herhangi bilet satış tekniği değişimi sayesinde olmadı. Bilet fiyatlarının aşırı zamlı olması yüzünden bilet kuyruğunu bırakın saat: 15.00'te bilet almak için bir kişi bile biletix Sadri Şener Tesisleri önünde değildi.

Diğer süperlig takımları stadyumları boş iken her hafta avniaker'i dolduran binler acaba bu fiyatlardan sonra maçı Avniaker'de seyreder mi? takımı desteklemek için stadyum'da yerini alır mı? Yönetim bu fiyatları oluştururken acaba neleri göze aldılar yada neye göre bu fiyatları oluşturdular.
Bizim kanaatimizce yönetim kombine satmak için bu fiyatları bu duruma getirdi. Nitekim resmi web sitesinde önce kombinelerle ilgili bir duyuru haberi yapıldı hemen peşinden Trabzonspor - Galatasaray maçının biletlerinin fiyatları ve satışa çıkacağı gün duyuruldu. Buda bizim fikrimizi destekliyor. Bu fiyatlara bakarsanız 3derbi Maraton bileti:120 YTL 1Maraton kombine: 150 YTL. Bu karşılaştırmayı yaparsak kombine bilet almak daha avantajlı. Yönetimde kombine satmak için fiyatları bu hale getirmiş olabilir.

Trabzonspor - Galatasaray maçının bilet fiyatları Kale Arkası 20 YTL, Maraton 40 YTL, Maraton Özel 60 YTL, Kapalı/Numaralı 80 YTL, VIP-2 150 YTL, VIP-1 300 YTL olarak açıklanmıştı. Taraftarlar ise bu fiyatlara aşırı tepki gösterip basın yoluyla yönetime ve bu duruma karşı aldıkları tavırı dile getirmişlerdi. Bakalım yönetim iş işten geçtikten sonra bu durum karşısında ne yapacak nasıl bir önlem alacak.

Eğer böyle devam ederse Galatasaray maçına kombineleri olan kişiler ve zengin kesim haricinde kimse gidemeyecek. Trabzonspor taraftarlarında stadyumda maç seyreden çoğunluğunu dar kesimli vatandaşlarımızın oluşturduğu grup ise ya maçı evinde radyosundan yada 5 YTL vererek digitürk'ten seyredecek. Maçtan sonrada yönetim çıkıp taraftarımız bizi yanlız bıraktı açıklaması yapacak. Peki buna hakları var mı?

AHA (avniaker haber ajansı) Mustafa Yıldız Haberi

Cafer KILIÇSOY
21.09.2006, 23:09
23 Eylül Cumartesi H.Avniaker'de oynanacak olan derbi maçın bilet fiyatları 2gün önce açıklandı. Dün ise Trabzonspor - Galatasaray maçının biletleri satışa çıktı. Ancak daha önce ki maçlardaki bilet kuyrukları hatta derbi maçındaki bilet sırasındak, arbedelerin hiçbiri bu maçın bilet satışlarında ortaya çıkmadı.

Sakın yanlış anlamayın bu maç için alınan önlemler yada herhangi bilet satış tekniği değişimi sayesinde olmadı. Bilet fiyatlarının aşırı zamlı olması yüzünden bilet kuyruğunu bırakın saat: 15.00'te bilet almak için bir kişi bile biletix Sadri Şener Tesisleri önünde değildi.

Diğer süperlig takımları stadyumları boş iken her hafta avniaker'i dolduran binler acaba bu fiyatlardan sonra maçı Avniaker'de seyreder mi? takımı desteklemek için stadyum'da yerini alır mı? Yönetim bu fiyatları oluştururken acaba neleri göze aldılar yada neye göre bu fiyatları oluşturdular.
Bizim kanaatimizce yönetim kombine satmak için bu fiyatları bu duruma getirdi. Nitekim resmi web sitesinde önce kombinelerle ilgili bir duyuru haberi yapıldı hemen peşinden Trabzonspor - Galatasaray maçının biletlerinin fiyatları ve satışa çıkacağı gün duyuruldu. Buda bizim fikrimizi destekliyor. Bu fiyatlara bakarsanız 3derbi Maraton bileti:120 YTL 1Maraton kombine: 150 YTL. Bu karşılaştırmayı yaparsak kombine bilet almak daha avantajlı. Yönetimde kombine satmak için fiyatları bu hale getirmiş olabilir.

Trabzonspor - Galatasaray maçının bilet fiyatları Kale Arkası 20 YTL, Maraton 40 YTL, Maraton Özel 60 YTL, Kapalı/Numaralı 80 YTL, VIP-2 150 YTL, VIP-1 300 YTL olarak açıklanmıştı. Taraftarlar ise bu fiyatlara aşırı tepki gösterip basın yoluyla yönetime ve bu duruma karşı aldıkları tavırı dile getirmişlerdi. Bakalım yönetim iş işten geçtikten sonra bu durum karşısında ne yapacak nasıl bir önlem alacak.

Eğer böyle devam ederse Galatasaray maçına kombineleri olan kişiler ve zengin kesim haricinde kimse gidemeyecek. Trabzonspor taraftarlarında stadyumda maç seyreden çoğunluğunu dar kesimli vatandaşlarımızın oluşturduğu grup ise ya maçı evinde radyosundan yada 5 YTL vererek digitürk'ten seyredecek. Maçtan sonrada yönetim çıkıp taraftarımız bizi yanlız bıraktı açıklaması yapacak. Peki buna hakları var mı?

Üç gündür aynı şeyleri açıklamaya calışıyorum ama kimseye anlatamıyorum. 40 ytl'ye 10 bin kişi önünde oynamaktansa 20 ytl'ye30 bin kişi önünde oynamak daha iyi değil mi. beni eleştiren arkadaşlar, yukarıdaki satırları ben yazmadım

GolaMTuRi
22.09.2006, 00:30

haklari var tabii ki.bu yaziyi yazan arkadas tek kelime ile sacmalamis..gorende butun maclar full tribunlere oynaniyor sanir..trabzon taraftari gecen seneki gibi 2ytlye trabzonsporu izlemek istiyor anlasilan..yazik vallahi, biz trabzonspru senede 3 kez goruyoruz ve ustte bir arkadasinda dedigi gibi kombine fiyatindan fazla para oduyoruz..
sen 75ytlye satilan kombineleri alma sonra gel yonetime serzeniste bulun,elestir..varmi boyle armut pis agzima dus..eger ki biz bu fiyatlara bir derbi macinda tribunleri dolduramiyorsak, o zaman yonetimden transferler beklememeliyiz..
trabzonspor sadece derbi maclarinda tribunlerini fulleyecek takim degil, bizim diger anadolu takimlarimizdan farkimizda bu(ydu).bjk macinda takim cikisa geciyor,deplasmanda derbi maci kazaniyor bir sonraki hafta kendi evinde bos tribunlere oynuyor..bumu sizin taraftarliginiz?niye trabzonspor bos tribunlere oynarken bunlar dile getirilmiyorda yonetim fiyatlari normale cektiginde homurdanmalar cikiyor..samimiyetsizlik degilde nedir bu..
fbnin tek mactaki geliri trabzonun butun sezonki hasilatina esit..biz boylemi yarisacagiz istanbulun ucuzleriyle..yonetimi bende elestiriyorum ama bu konuda onlar ne yapsin, aslina bakarsak trabzonsporun gercek sahibi olan taraftar takimina sahip cikmiyorsa yapilacak pek fazla birseyde kalmiyor..

TSelif
22.09.2006, 00:33
nasiii :D:D

Cumartesi akşamiiiiii :D

macka61
22.09.2006, 00:46
arkadaşım bu konuda taraftarda haklı ben hiç bir maça 300 milyon vermem bırak onu karadeniz bölgesinin ekonomik yapısı belli taraftarın bu kadar para vermeye gücü yok bu taraftanda düşünmeli

GolaMTuRi
22.09.2006, 00:50
arkadaşım bu konuda taraftarda haklı ben hiç bir maça 300 milyon vermem bırak onu karadeniz bölgesinin ekonomik yapısı belli taraftarın bu kadar para vermeye gücü yok bu taraftanda düşünmeli

sen maclari VIP demi izliyorsun?
fiyatlar 300 milyon degil..bak ustte 20,40.60,80 YTL yaziyor, yani sec begen al..VIP'de izlemek istiyorsan bilemem tabii..

cyberentalpi
22.09.2006, 02:55
Trabzonlu arkadaslari kiskaniyorum. Evet kiskaniyorum. Trabzon kenti ile hic bir alakam yok. Kenti gormedim. Bir gun o kentte yasamak istesem tek nedeni TS dir. Dusunun kentinizin takimini hic alakasi olmayan binlerce insan gonulden destekliyor. Orn:ben
Su an dua ediyorum. Izmirin iki takimi kupada turu gecti. En azindan biri bizim gruba duserde belki Trabzonspor um buraya gelir diye.Mac fiyatinin onemi yok. Atatur Stadinindan futbolculari pire gibi gormeninde bir onemi yok. Bir ikinci lig takimi ile olmasininda bir onemi yok. Keske su mac Izmirde oynansa benden bir mac icin kombine bedeli para gitse.
Trabzonlu arkadaslar yapmayin.Hem bir kac milyon dolarlik futbolcu isteyecegiz hem 20 40 ytl ye pahali diyecegiz.Hem derby seyredecegiz hemde mac pahali gitmicem diyecegiz.Ustelik 75 Ytl ye kombine alip 17 Ts lig maci seyretme imkanimizda var.
Evet Trabzon lu Trabzonspor lular sizi kiskaniyoru. ve itiraf ediyorum

Gürkan
22.09.2006, 10:44
arkadaşlar tamam karadenızde ekonomı kotu ıssızlık hat safhada,ıstanbuldakı gıbı taraftarın (istanbuldakı trabzonsporlularda dahıl) maddı durumu anadoludakılerden daha ıyıdır.istanbul takımları ile aynı fıyata bılet olmamalı Trabzonda.hepsı tamam.

AMA...

2 mılyona 4 mılyonada bılet olmaz ınsan utanır. 2 mılyon nedır ya.izbe bir kahveye gitsen sigara dumanı altında havasız ortamda maçı izlesen 5 kagıttan asagı almıyolar.

Trabzonspor Büyük demekle olmuyo.

hadı bunları gectım 4 mılyona stad dolmuyo,bu daha da fecı.

uzun yıllardır gelmeyen sampıyonluk,ıstıkrarsız sonuclar taraftarı kusturdu tamam ama 4 mılyon nedır ya. bı pakaet sıgara parası.

kale arkası 30 olsun demıyorum ama 2 mılyonda ayıp yanı.

samsunda otururken balakn kupası macları zamanı ortaokul ve lıselerı bedava maca gotururlerdı stad bos kalamasın dıye.çok gıtmıslıgım vardır orta okulda.

trabzondada o sistem yapılabılır.hem çocuklar Trabzonspora ısınır. hemde cekırdek cıtlemek yerıne tezahurat yaparlar.

Gürkan
22.09.2006, 10:47
yazdıysanızda göremedim.

trabzonsporun bılet fıyatları ne kadar.
tum sezon ıcın belırlenen fıyatlar.

gs macı maraton 40 mıs
bız bjk macına kale arkasına 30 verdık.

Kul
22.09.2006, 10:54

#firidin

Benim yazdığımı iyi okumamışsın sanırım biletler 2 ve 4 ytl olsun demiyoruz herhalde.. Yönetime gönderme var orda iyi okumanı tavsiye ediyorum kardeşim.. ;)

Çetin
22.09.2006, 11:00
arkadaşlar hep en iyiini isteyeceğiz ama bizden birşey istandiği zaman burun kıvracağız bu olmaz. hangi büyük takımın maçonda maratondan maçı 40 ytl'ye izleme şansımız var? bence bu fiyatlar gayet normal.

Gürkan
22.09.2006, 11:02
Üç gündür aynı şeyleri açıklamaya calışıyorum ama kimseye anlatamıyorum. 40 ytl'ye 10 bin kişi önünde oynamaktansa 20 ytl'ye 30 bin kişi önünde oynamak daha iyi değil mi. beni eleştiren arkadaşlar, yukarıdaki satırları ben yazmadım

sence 4 ytl ye maca gelmeyen 20 ytl ye gelır mı.

ayrıca derbi macı için 40 ytl yuksek degıl.

Faik Yılmaz
22.09.2006, 11:10
lazaroniye 1 aylık yönetim için 1.000.000 ytl verdik. parayı sboşa attık. şimdi çoğunun geliri düşük olan taraftara
kale arkası :20 ytl
maraton :40 ytl demek maça gelmeyin demektir. öğrenci 5-10 ytl yi harçlığından keser ama çoğu öğrencinin 1 haftalık harçlığıdır bu. belki tuzu kuru arkadaşlar olacaktır karşı çıkan ama bence bu fiyatlar çok pahalı...
bu parayı veren adam stadda hiç bağırmyan adamdır. kapalının hiç bir zaman kale arkası ile maraton ile bağırdığını duymadım. bu kadar para verdik bide bağıracakmıyız diyor adam....
yönetime soruyorum:
1-madem klubü bu kadar düşünyorsunuz lazaroniye 1 ay için neden 1 trilyon verdinizç bu parayı neden benim cebimden istiyorsunuz.
2- sizin için para almakmı önemlidir yoksa takıma destek olmakmı.

Gürkan
22.09.2006, 11:16
lazaroniye 1 aylık yönetim için 1.000.000 ytl verdik. parayı sboşa attık. şimdi çoğunun geliri düşük olan taraftara
kale arkası :20 ytl
maraton :40 ytl demek maça gelmeyin demektir. öğrenci 5-10 ytl yi harçlığından keser ama çoğu öğrencinin 1 haftalık harçlığıdır bu. belki tuzu kuru arkadaşlar olacaktır karşı çıkan ama bence bu fiyatlar çok pahalı...
bu parayı veren adam stadda hiç bağırmyan adamdır. kapalının hiç bir zaman kale arkası ile maraton ile bağırdığını duymadım. bu kadar para verdik bide bağıracakmıyız diyor adam....
yönetime soruyorum:
1-madem klubü bu kadar düşünyorsunuz lazaroniye 1 ay için neden 1 trilyon verdinizç bu parayı neden benim cebimden istiyorsunuz.
2- sizin için para almakmı önemlidir yoksa takıma destek olmakmı.

senin bu mantığına göre.

maraton 20 kale arkası 10 olsun.tabi yönetim bunu gelen taraftara versin. taraftarda aldığı bu para karşılığı bagırsın.

"10 ytl aldık e bağıralım bari "

ben Trabzonspora üye oluyorum para.
dergi alıyorum para.
forma alıyorum para.
maça gidiyorum para.

sende haklısın bide kalkıp bağırmam ayıp olur.

senın a bahsettiğin öğrenciler o harçlıkları internete yatırıyo ya da sigaraya.

günde 3-4 saat internette takılan var.hesapla. Trabzonda internet cafeler ne durumda. ya da gencler arasında sigara tüketimi

bence o bahsettiğiniz liseliler

nete verdikleri parayı sigara paralarını biriktirip 15 günde bir maça gitseler daha iyi.

Faik Yılmaz
22.09.2006, 11:31
senin bu mantığına göre.

maraton 20 kale arkası 10 olsun.tabi yönetim bunu gelen taraftara versin. taraftarda aldığı bu para karşılığı bagırsın.

"10 ytl aldık e bağıralım bari "

ben Trabzonspora üye oluyorum para.
dergi alıyorum para.
forma alıyorum para.
maça gidiyorum para.

sende haklısın bide kalkıp bağırmam ayıp olur.

senın a bahsettiğin öğrenciler o harçlıkları internete yatırıyo ya da sigaraya.

günde 3-4 saat internette takılan var.hesapla. Trabzonda internet cafeler ne durumda. ya da gencler arasında sigara tüketimi

bence o bahsettiğiniz liseliler

nete verdikleri parayı sigara paralarını biriktirip 15 günde bir maça gitseler daha iyi.

o ayrı bi konu arkadaşım ama sen kimseye diyemezsin sigarayı bırak maça git. internete gitme maça git. o ayrı bi toplumsal sorun.
bende diyorumki yönetim boşuna harcadığı 1 trilyonu bilet fiyatlarına yansıtmasın cebinden bi şeyler katsın.
bu takım şampiyonlar ligindemiki bizden bu parayı istiyolar....
yada bu takım şampiyonluğamı oynuyor ( kimse kendini kandırmasın)
yada bu takım uefada büyük başarılarmı elde etti.....

açık konuşayım bu takım şu anki haliyle bu fiyatı haketmiyor. ancak 2-5-10 ytl yi hakediyor. ne zaman şampiyonluğa oynarız derimki o zaman herkes maça gelmesin... o zaman derimki 100 ytl bile helal olsun....

ama kendi sahasında bile rezilleri oynayan bi takıma bu para çok fazla. internete takılınca biraz keyif alırsın. cigarandan bi nefes alıncada öle.....
ama ben takımım izlerken zevk almıyorum.....

macka61
22.09.2006, 11:32
vallah bu konuda bence kimse haksız değil bilmiyorum katılırsınız katılmassınız yönetim diyor o zaman kombine al bir çok taraftarda diyorki o kadar para yok soruyorum kim haklı kim haksız

Aslıhan
22.09.2006, 11:46
evet kendince herkes haklı ama ; bir derbi maçının bileti de 5,10,20 olmaz heralde :D

Küçükalioğlu
22.09.2006, 11:49
işin özü bence şudur kombine satışları çok düşük olunca maç fiyatlarını artırdılar zaten maç bileti ile kombine arasında pek bir fark yok seçim taraftarın ya tek maça 40 ytl yada 75 ytl ye kombine. hangisini istiyorsanız alın karar sizin. kombine satışları 30 eylül de bittiği için yönetim kombine konusunda son barutunu attı. Ayrıca bu konuyu dallandırıp budaklandırmanın da kimseye yayarı yok. lazoroniye verilen paradan bahsediyor herkes o zaman beşiktaşda ailtonadan 3 milyon € zarar etti oda taraftarından mı çıkarıyor boşversinize benim maça gidesim yok diyin olsun bitsin topu sürekli taça atmaktan vazgeçin artık.

Gürkan
22.09.2006, 12:11
o ayrı bi konu arkadaşım ama sen kimseye diyemezsin sigarayı bırak maça git. internete gitme maça git. o ayrı bi toplumsal sorun.
bende diyorumki yönetim boşuna harcadığı 1 trilyonu bilet fiyatlarına yansıtmasın cebinden bi şeyler katsın.
bu takım şampiyonlar ligindemiki bizden bu parayı istiyolar....
yada bu takım şampiyonluğamı oynuyor ( kimse kendini kandırmasın)
yada bu takım uefada büyük başarılarmı elde etti.....

açık konuşayım bu takım şu anki haliyle bu fiyatı haketmiyor. ancak 2-5-10 ytl yi hakediyor. ne zaman şampiyonluğa oynarız derimki o zaman herkes maça gelmesin... o zaman derimki 100 ytl bile helal olsun....

ama kendi sahasında bile rezilleri oynayan bi takıma bu para çok fazla. internete takılınca biraz keyif alırsın. cigarandan bi nefes alıncada öle.....
ama ben takımım izlerken zevk almıyorum.....

tabiki kimseye sigara içme internete gitme diyemezsin.

ama o kişilerde sigaraya ,internete vs para bulup bılet parasına laf edemez.

2 ytl yı hakedıyo dıyosun.anlamak munkun degıl.

Gürkan
22.09.2006, 12:17
işin özü bence şudur kombine satışları çok düşük olunca maç fiyatlarını artırdılar zaten maç bileti ile kombine arasında pek bir fark yok seçim taraftarın ya tek maça 40 ytl yada 75 ytl ye kombine. hangisini istiyorsanız alın karar sizin. kombine satışları 30 eylül de bittiği için yönetim kombine konusunda son barutunu attı. Ayrıca bu konuyu dallandırıp budaklandırmanın da kimseye yayarı yok. lazoroniye verilen paradan bahsediyor herkes o zaman beşiktaşda ailtonadan 3 milyon € zarar etti oda taraftarından mı çıkarıyor boşversinize benim maça gidesim yok diyin olsun bitsin topu sürekli taça atmaktan vazgeçin artık.

zaten maça gitmeyeceklern bahaneleri bol.daha olmadı işim çıktı şehir dışındayım,hastayım,patron izin vermedi diyecekler.

75 ytl kombıne

17 lıg macı + uefa + kupa

dıyelım 20 maç olsa enaz.

75/20=3,75 2 değil ama yinede az.

takım istediği kadar rezil oynasın bu para bence makul.

artık mazeret üretmeyin.

hele eziklerin halini gördükçe hiç laf etmesin kimse.

Emiroğlu
22.09.2006, 12:22
tabiki kimseye sigara içme internete gitme diyemezsin.

ama o kişilerde sigaraya ,internete vs para bulup bılet parasına laf edemez.

2 ytl yı hakedıyo dıyosun.anlamak munkun degıl.

Katılıyorum sana...

Nasıl 2 ytl yi hak ediyo yaa ???

Konuşmaya gelince,transfer isteyince havalardan uçuyoruz yok şunu alalım yok bunu alalım öyleydi böyleydi diye...

git maça 2 ytl ver,derbi maçı oldumu paraya burun kıvır ondan sonra transfer olmuyor,stad eski falan dı filan dı...

Saçmalamayın arkadaşlar yaaa...Gidip 2. ligden maç izlemiyorsunuz.2.lig futbolcularını da izlemiyorsunuz.Form durumları iyi olmasa bile isimlere bak yaa

Marcelinho yu izliyorsunuz ! Szmek i izliyorsunuz ! Gökdenizi izliyorsunuz !
Fatih Tekkeyi izliyordunuz ! Musampa yı izleyeceksiniz ! Avni akerin havasını soluyacaksınız ! Trabzonsporu yaşayacaksınız !

2 Ytl ye mi ??? Gerçekten saçma ! Hemde çok saçma ! Hele helede Kombine fiyatlarının 75-100 ytl vb gibi olduğu durumda KÜLLİYEN SAÇMA !

Yok trabzon fakirmiş falanmış ta filanmış.Ön ceki sayfalarda açıkladım katılmadığımı ve neden katılmadığımı ! Trabzon şehri fakir felan değildir ! Bu tartışmaların sebebi şehirdeki heyecanın bitmesidir....!

Allah aşkına soruyorum,trabzonspor bu sene ligde full gitseydi,yani şu ana kadar hep 3 puan almış olsaydık,hemde güzel futbolla,osasunaya 4 tane sallasaydık sahadan onları silerek ! Kaç kişi gayse maçının bilet fiyatlarını düşüncekti ??????? Kaç kişi ????????

OfLi.61
22.09.2006, 12:23
kale arkası acık 20 ytl arkadaşlar hiçbişi deil bence istanbul takımları bu biletleri sadece normal maçlarda böle satıo bizimkiler ise derbi macında bu fiyata bilet verio bence hiçte fazla deil....

OfLi.61
22.09.2006, 12:27
zaten maça gitmeyeceklern bahaneleri bol.daha olmadı işim çıktı şehir dışındayım,hastayım,patron izin vermedi diyecekler.

75 ytl kombıne

artık mazeret üretmeyin.

SONUNA KADAR KATILIORM BU ARKDAŞAhttp://forum.bordomavi.net/images/icons/icon14.gif

Emiroğlu
22.09.2006, 12:31
Haa bu arada bişy daha söliyeyim.Bende sigara içiyorum.İçtiğim sigara 4.25 ytl.Çok bilirim üniversiteye gelmeden önce bilet parasını ayarlıyayım diye sigaramı 2 ytl liklerden aldığımı !

Son bişy daha :

Ayıptır söylemesi bu aralar bizimde ekonomik durumumuz pek parlak değil.Kardeşim trrabzonda yaşıyor ve babamın para için tek sorun yapmadığı Maç Biletleri ! ! ! Her maça gitmek için babamdan para istediğinde(20ytl... de dahil) adam çıkarıp veriyor.Belki ona 20 ytl verdiği için o gün cebinde fazla parası olmayacak,ama kardeşim bişekilde maça gidiyor ! ! !

Neymiş lise,orta okul kimseye internete gitme,sigara içme dyemezmişiz ! Doğru diyemeyiz.Ama o adamda maç biletine laf edemez !

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
22.09.2006, 12:47

75 ytl kombıne

artık mazeret üretmeyin.

KEsinlikle katılıyorum...
Burada BJK, GS, FB'nin sıradam maçları bu paradan pahalı..
kimse fakir edebiyatı yapmasın.
Marcelinho, Yattara, Gökdeniz topçu değil daha iyiler olsun deyip de üç kuruşluk maça ağlamak sadece mazerettir.
yoksa o kadar paranız gitmeyin kardeşim derbiye.
Gidin kahvede izleyin kahveci kazansın
arada da ihaleli batak atarsınız..

Faik Yılmaz
22.09.2006, 13:11
Katılıyorum sana...

Nasıl 2 ytl yi hak ediyo yaa ???

Konuşmaya gelince,transfer isteyince havalardan uçuyoruz yok şunu alalım yok bunu alalım öyleydi böyleydi diye...

git maça 2 ytl ver,derbi maçı oldumu paraya burun kıvır ondan sonra transfer olmuyor,stad eski falan dı filan dı...

Saçmalamayın arkadaşlar yaaa...Gidip 2. ligden maç izlemiyorsunuz.2.lig futbolcularını da izlemiyorsunuz.Form durumları iyi olmasa bile isimlere bak yaa

Marcelinho yu izliyorsunuz ! Szmek i izliyorsunuz ! Gökdenizi izliyorsunuz !
Fatih Tekkeyi izliyordunuz ! Musampa yı izleyeceksiniz ! Avni akerin havasını soluyacaksınız ! Trabzonsporu yaşayacaksınız !

2 Ytl ye mi ??? Gerçekten saçma ! Hemde çok saçma ! Hele helede Kombine fiyatlarının 75-100 ytl vb gibi olduğu durumda KÜLLİYEN SAÇMA !

Yok trabzon fakirmiş falanmış ta filanmış.Ön ceki sayfalarda açıkladım katılmadığımı ve neden katılmadığımı ! Trabzon şehri fakir felan değildir ! Bu tartışmaların sebebi şehirdeki heyecanın bitmesidir....!

Allah aşkına soruyorum,trabzonspor bu sene ligde full gitseydi,yani şu ana kadar hep 3 puan almış olsaydık,hemde güzel futbolla,osasunaya 4 tane sallasaydık sahadan onları silerek ! Kaç kişi gayse maçının bilet fiyatlarını düşüncekti ??????? Kaç kişi ????????

benim söylemek istediğimde o zaten.....
o zaman her şeye hakkımız vardı ama şimdi yok... göreceksiniz biletler satılmayacak.... satılacak olsada gelen kimse bu kadar parayı veridkten sonra tezahürat etmeyecek....
bakalım o zaman mutlu olacakmısınız... ben seyircinin üç-beş kuruştan dolayı matanm küstürülmesine karşıyım . şu an takımın staddan gelecek üç-beş kuruşa değil seyirci desteğine ihtiyacı var.....
yok musampa yok bilmem kimi isleyecekmişiz....
yönetimin yaptığı transferler fatihden gelen 7.5 milyon euro ile yapıldı hatta üstüne para bile kaldı..... marcelinyonun şu anki halini izleyecek yerde amatörde maç izlerim daha iyi..... symek sürünüyo onumu izleyeyim ya da orta sahamızın zavvalı bi şekilde h. üçüncüye emanet edilmesinimi izleyeyim.....

göreceksiniz bir kaç hafta sonra yönetim bu fiyatlarla seyirciyi küstürecek..... hatta bu hafta bile stadın dolacağını sanmıyorum....
bakalım o zaman ne diyeceksiniz.....

legendage
22.09.2006, 13:50
Arkadaşlar boşyere tartışıyorsunuz,değişen hiçbirşey olmayacak ,fiyatlar aynı kalacak,zaten makul fiyatlar biz yıllardır düşük ücret ödeyerek maç seyrettiğimiz için birden bu kadar artış fazla geldi yoksa garipsenecek ve tepki gösterilecek birşey yok

tamuğ yamtar
22.09.2006, 13:58
@blackseastorm... göreceksiniz biletler satılmayacak.... satılacak olsada gelen kimse bu kadar parayı veridkten sonra tezahürat etmeyecek....

Ne demek bu? 20 YTL verdiği için tezahürat yapmayacak ne demektir arkadaşım?

Etmesin. Duyan da ortalığı yıkıyorlar zannedecek.

Kombine alsınlar. Bildiğim kadarıyla çok ucuz.

Sakın kimse fakirlik edebiyatı da yapmasın.

Ayrıca bu fiyat 1 maç için geçerli. Gs maçı için.

3.Lig de oynarsak 1 Ytl ye maç izlersiniz.

Abartacak birşey yok. 15 günde tek maç oynanıyor zaten.

Gürkan
22.09.2006, 14:24
benim söylemek istediğimde o zaten.....
o zaman her şeye hakkımız vardı ama şimdi yok... göreceksiniz biletler satılmayacak.... satılacak olsada gelen kimse bu kadar parayı veridkten sonra tezahürat etmeyecek....
bakalım o zaman mutlu olacakmısınız... ben seyircinin üç-beş kuruştan dolayı matanm küstürülmesine karşıyım . şu an takımın staddan gelecek üç-beş kuruşa değil seyirci desteğine ihtiyacı var.....
yok musampa yok bilmem kimi isleyecekmişiz....
yönetimin yaptığı transferler fatihden gelen 7.5 milyon euro ile yapıldı hatta üstüne para bile kaldı..... marcelinyonun şu anki halini izleyecek yerde amatörde maç izlerim daha iyi..... symek sürünüyo onumu izleyeyim ya da orta sahamızın zavvalı bi şekilde h. üçüncüye emanet edilmesinimi izleyeyim.....

göreceksiniz bir kaç hafta sonra yönetim bu fiyatlarla seyirciyi küstürecek..... hatta bu hafta bile stadın dolacağını sanmıyorum....
bakalım o zaman ne diyeceksiniz.....

zaten 20 lira verdım bıde bagırayım mı dıyen adam merak etme bedava gırsede bagırmaz.hani çekirdekçiler varya (bu arada çekirdek yiyen herkesi kastedmiyorum maçta çekirdek yemek güzel ama ne zaman maça var 2 saat beklerken felan.benim çekirdekçi diye tabir ettiğim maçın 80 dakikası durum 1-1 adamın elinde bi paket çekirdek önündekine otursana göremiyorum diyen tipler) onlar zaten maç ne olursa olsun tezahurat yapmıyorlar.

sanki kale arkası 150 ytl de taraftar küsecek.

bakın tekrar diyorum istanbulla belki yarısamaz ama ayda 20 ytl bulup 2 maca gıtmeyen varsın küssün.

2 ytl dilençiye versen yüzünü buruşturuyo.sen Trabzonsporun macına gıdeceksın.

2 olacak 3 olursa bagırmazsın küsersin.demekki biz enyi idik bjk -Ts macına Kale arkası için 30 verdık bıde bagırdık tezahurat yaptık.enayılıgımıze doymayalım.üstelik o maça giderken takımın hali ortada idi tek olumlu hareket ziya hocanın gelmesi iken biz gittik.

1 hafta sonra konya maçı tribunler boş neden.

Çünkü bağzılarının maç izlemesi için

Hava ve saha uygun olacak
herhangı bır onemlı ıslerı olmayacak
bılet 1,5-2 ytl olacak(kale arkası 1,5 maraton 2,5)
takımda super yıldızlar olacak
bu yıldızlar bıde çosmus olacak
takım son 3 macını kazanmıs olacak

işte o zaman maçı izlerler hemde tezahurat yaparlar.

firidin61
22.09.2006, 14:49

#firidin

Benim yazdığımı iyi okumamışsın sanırım biletler 2 ve 4 ytl olsun demiyoruz herhalde.. Yönetime gönderme var orda iyi okumanı tavsiye ediyorum kardeşim.. ;)

kardesim sana bi gönderme yapmadım sadece biletlerin 2 ila 4 ylt arasında satıldıgını senden ögrendim sadece o kısmı için kullandım senin yazını..bunu açıklamadıgın için özür dilerim kusura bakma senin yazınla bir alakası yok......

saygılarımla......

Faik Yılmaz
22.09.2006, 14:53
40 ytl verip maça gideceğim nelerimi seyredeceğim:

1-eskiden 3 büyüklerin berabere ayrıldığı zaman bile bayram ettiği şimdi ise sıradan takımların 1 puana razı olmadığı 3 puanla ayrıldığı bi takım izleyeceğim....

2- marcelinyo gibi dünya yıldız olduğu iddia edilen ancak sahada tel tel dökülen sözde bi yıldızı seyredeceğim....

3- eline her top gittiğinde yüreğim ağzına gelen jeffersonun topu 30 metreden nasıl kaleye soktuğunu izleyeceğim....

4-türkiyede başka hiç bir 1. lig takımında oynama kapasitesinde olmayan 2. ligi bile kaldırabileceği şüpheli bir futbolcu iken orta saha emanet edilen h. üçüncüyü izleyeceğim.

5-maratonda gırtlağım yırtılırcasına bağırırken karşımda tiyatro seyredermiş gibi maç izleyenm kapalıyı izleyeceğim.....

6-asgari ücretin 380 ytl olduğu bi ülkede % 10 unu geçen bi miktarı maça vereceğim.

7-transferi elindeki yıldız futbolcusunu satıp cebinden bir kuruş bile harcamayan bi yönetimin başarısızlıklarını izleyeceğim.....

kusura bakmayın ben yukardakilerin hiç birine razı olamam. siz olursanızda o sizin bileceğiniz iş....

Emiroğlu
22.09.2006, 15:02
8)TRABZONSPORU İZLEYECEKSİN !

Bu yazdıklarının hepsinin doğruluğunu bizde biliyoruz.Bu kadar şikayetçiysende zaten izlemek zorunda değilsinki.

Benim için önemli olan o formanın SAHAYA ÇIKMASI ! Bu 40 ytl ye değil,o 380 ytl ye de değer !

Ayrıca bunlara razı değilsen takımı tutmakta saçmalık olur ! İyi gün taraftarlığı olur.Bunun ayrımını yapamıyomusun ?

O saydığın 7 tane madde tam tersine olsaydı ve istikrarlılık olsaydı bu kulübün taraftar sayısı zaten 25-30 milyon olurdu !

TURHAN
22.09.2006, 15:02
Maddiyat önemli ama bu kadar abartmayada lüzum olmasa gerek.

@blackseastorm un son yorumunu işyerinde gülerek okudum.Arkadaşım mühim olan oraya Trabzonspor'izlemek için gitmek.Belliki sıkılmışsın artık Trabzonspor'dan...Sakın bana itiraz etme, Bir ana çocuğunu herşeyiyle sever senden ana olmanı değil ama taraftar olmanı istiyorum.

Tunga
22.09.2006, 15:05
Herkes fikrini ortaya dökmüş. Pahalı ya da değil, herkesin de bir fikri var elbette. Bu tartışmayı çok uzatmışız. Maç yarın. Artık pahalı ya da değil, maç havasına girmek istiyorum. Ama yazdıklarınızı da okumak hoşuma gidiyor. Hatta bu konuya yazı yazanların çoğunun da haklı olması, işi uzatmamamız yönünde bir işaret.

Artık bir nefeslenun da! Biz de havaya girelum ;)

Naim
22.09.2006, 15:05
Ne kadar Başarı o kadar Taraftarlık

O Zaman adama Ne kadar Para O kadar takım derler

SZYMEK55
22.09.2006, 15:13
40 YTL çok fazla bence de. muhakkak indirime gidilmesi gerekir. sesimizi burdan duyurmalıyız yönetime

Emiroğlu
22.09.2006, 15:17
40 YTL çok fazla bence de. muhakkak indirime gidilmesi gerekir. sesimizi burdan duyurmalıyız yönetime

Hay allahım ya.9 sayfadır insanlar neyi tartışıyor,okuma gel bi tane yorum kondur.Fiyat düşürmek için sesimizi duyurmalıyız de.Bizim taraftarımızın çok eksiği var çoook .En büyüğüde okumama hastalığı sanırım.

Faik Yılmaz
22.09.2006, 15:17
ben 3 saat tezahürat ettikten sonra bahçede dolanırmış gibi yürüyen hiç bi şey yapmayan insanları savunmam....

bunun adıda taraftarlık değil ancak saflık olur.....

fblide para veriyor ama futboldan keyif alıyor gslide alıyor..... biz hem para vericez hem eziyet çekicez.....

şimdi vestel manisada bilet fiyatları 500 ytl dimi ondan başarılı oluyolar.....
adamlar mütevazi kadroları ile neredeyse şampiyonluğa oynayacaklar.... bizde sahada yürüyen admaalrı besliyoruz....

ve bunları savunmakta TRABZONSPORLULUK oluyor.....
adam gibi oynasınlar savunayım..... ama ben jeffersonun olduğu kaleyi , hasan üçüncünün olduğu orta sahayı tel tel dökülen marcelinyoyu desteklemem .....

Emiroğlu
22.09.2006, 15:19
ben 3 saat tezahürat ettikten sonra bahçede dolanırmış gibi yürüyen hiç bi şey yapmayan insanları savunmam....

fblide para veriyor ama futboldan keyif alıyor gslide alıyor..... biz hem para vericez hem eziyet çekicez.....

adamlar mütevazi kadroları ile neredeyse şampiyonluğa oynayacaklar.... bizde sahada yürüyen admaalrı besliyoruz....

adam gibi oynasınlar savunayım..... ama ben jeffersonun olduğu kaleyi , hasan üçüncünün olduğu orta sahayı tel tel dökülen marcelinyoyu desteklemem .....

Birader harbi saçmalamaya başladın ya.

Faik Yılmaz
22.09.2006, 15:21
arkadaşım 40 ytl ne demek biiliyomusun sen.......
belki sen burjuvasın bilmezsin....... asgari ücretli bi adam asla bu parayı veremez.......

Emiroğlu
22.09.2006, 15:22
Kaç tane öğrenci burjuva tanıyosun sen ? Öğrencyim aynı zamanda çalışıyorum.Anladın ?

Faik Yılmaz
22.09.2006, 15:26
40 ytl yi ben memur iken veremiyorum böyle rahatcada sen nasıl veriyon anlamadım......
bide asgari ücretliyi ve öğrenciyi düşün.... ben bunu söylüyorum. ayrıca sana uymayan her düşünceyi saçmalık olarak nitelendirme.. bildiğim kadarı ile okullarda düşünceye saygıyıda öğretiyorlar.....

MahmutHSO
22.09.2006, 15:28
Biletler satılmaya başlanmadı mı.?????

Emiroğlu
22.09.2006, 15:32
Yeri geldi mi veriyorum.Sıkışıyomuyum evet sıkışıyorum.Belki ogün tek öğün yiyiorum sigaramı düşürüyorum ama veriyorum işte.

Evet öğretiyorlar.Ailelerde öğretiyor.Lakin Eğer düşünce " ben takımımı kötü olduğunda desteklemem " ise evet bence saçmalıktır.Takım kötü olduğunda,herşey sarpa sardığında tepki koymanın binbir türlü yolu vardır.Ama takımımı desteklemem,savunmam derseniz bence hataya düşmüş olursunuz.Bende bunu savunuyorum.Daha 3 maç önce aynılarını da ben diyordum.Ama kendi kendime içimde rezil oldum.Bir beşiktaş maçıyla.

Not : Sanırım yaşça benden büyüksünüz,eğer saygısızlık ettiysem kusuruma bakmayın.

Faik Yılmaz
22.09.2006, 15:32
bu konuda gönüldaşlarımı kırmamak için bi daha bi şey yazmayacağım.... çünkü ortak paydamız TRABZONSPOR....
ama benim fikrime göre bilet fiyatları çok pahalı.... TRABZON a göre çok pahalı..... herkes bu parayı cebinden çıkarıp maça gidecem diyemez.... sadece bunu söylemek istedim....

Bahtiyar
22.09.2006, 15:33

kardeşim ne kadar uzattın ya herif istanbul da 150 ytl veriyo maç izliyo. adamlar o kadroya rağmen bi kupa alamadı.ama sen onada kulp bulursun. üçte bir fiyat bile değilken sen bir derbi maçta 40 ytl ye veryansın ediyon.
febe nin kadrosundaki topçulara bak bide bilet fiyatlarına bak kıyaslamana yardımcı olur. topu para oynuyor nerde öyle 3 kuruşa 5 köfte. paran varsa varsın. lisanslı ürün kullanıyonmu, kombine alıyonmu(kaldı ki 75 ytl bir yıl için.)
ben bazı maçlara giresun dan geliyom sözüm onlara bazı taraftarım diye geçinen şahıslardan bilet alıyorum karaborsadan masrafı sen düşün. tabi biletler pahalı olunca karaborsacıların karları azalırdır.

3-5 ytl ye maç izleyesin var 15 günde bir giresun a gel ben ısmarlayayım. bizim burda ısmarlama var karaborsada yok.
ama giresun 2.lig te bilmem bişeyler anladımı.

tamuğ yamtar
22.09.2006, 15:33
Biletler satılmaya başlanmadı mı.?????

En güzel soruyu sen sordun arkadaşım.

Bu da güzel:D

tamuğ yamtar
22.09.2006, 15:34
bu konuda gönüldaşlarımı kırmamak için bi daha bi şey yazmayacağım.... çünkü ortak paydamız TRABZONSPOR....
ama benim fikrime göre bilet fiyatları çok pahalı.... TRABZON a göre çok pahalı..... herkes bu parayı cebinden çıkarıp maça gidecem diyemez.... sadece bunu söylemek istedim....

Arakadaşım sana hak vermiyor değilim.

Kombineler çok ucuz. Alınabilir.

Ayrıca 15 günde bir Trabzonda maç oluyor.

Bu fiyatlar da sadece GS maçı için geçerli.

Bunları da göz önüne almak gerekli bence.

legendage
22.09.2006, 15:35

Özür dilerim ama bu saydıklarını benimseyen meziyete sahip bir insan taraf olamaz o yüzden taraftar da olamaz,ne demek savunmam,kim senden Trabzonsporu savunmanı bekledi, olumlu ya da olumsuz eleştiri yapabilirsin ,ama hem ben takımımı savunmam diyeceksin eziyet çekiyorum bu takımı desteklemem diyeceksin ,Trabzonsporun kendini sadece başarılı olduğu zamanlarda destekleyecek taraftara değil bu ayrıcalığı taşıyabilecek taraftara ihtiyacı var.
Unutmayalım Trabzonspor önce Türkiyeye sonra Avrupaya karşı bir duruş,başkaldırış,isyandır.Bu duruşun neresinde olduğumuz çok önemli yorumlarınızı yazarken lütfen biraz daha dikkat edelim

TURHAN
22.09.2006, 15:37
40ytl yi her maç mı veriyorsun kardeşim, madem paradan şikayetçisin 75ytl ver 17+kupa maçlarıyla beraber yaklaşık 22 maç izlersin.Hesap olarak uygun ha dersenki ben izlemem bu takımı.O zaman beşiktaş maçından önce fark yeriz diyip maçtan sonra susan insanlar topluluğunun bir parçası olursun.Ama biz senin susmanı istemiyoruz. <blackseastorm

Emiroğlu
22.09.2006, 15:38
@sürmeneköprübaşı

Eğer kastetdiğin bensem fark yeriz dedim,yendik,hatta ezdik beşiktaşı ama gene burdayım ve susmuyorum.Ki o zaman lazaroni vardı.Bunuda atlamayalım.Ok ?

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
22.09.2006, 15:39
derbiye 40 lira vewremeyen de maça gitmesin...
boş kalacaksa da kalsın Tribün.
Sanki çok bi iş eden var tribünde
Deplasmanda bile bazen daha çok destek oluyor malesef...

tamuğ yamtar
22.09.2006, 15:42
derbiye 40 lira vewremeyen de maça gitmesin...
boş kalacaksa da kalsın Tribün.
Sanki çok bi iş eden var tribünde
Deplasmanda bile bazen daha çok destek oluyor malesef...

Deplasmanda bile değil arkadaşım.

Emin ol deplasmanda daha çok destek var.

Bunu da kimse inkar etmez zannedersem.

Emiroğlu
22.09.2006, 15:43
ne yazık ki öyle.

TURHAN
@sürmeneköprübaşı

Eğer kastetdiğin bensem fark yeriz dedim,yendik,hatta ezdik beşiktaşı ama gene burdayım ve susmuyorum.Ki o zaman lazaroni vardı.Bunuda atlamayalım.Ok ?

Seni kastedmedim genel olarak o maç öncesi bazı taraftar grubunun tepkisi ile arkadaşımızın(blackseastorm) tepkisinin ne kadar benzer olduğunu anlatmak istedim.Beşiktaş maçı sonrası öyle diyen arkadaşlar hatalarını anladılar.Kendi futolcusuna küfür eden taraftarda birgün hatasını anlar ve susar

Selman
@lazoliii

Seni böyle göreceğim hiç aklıma gelmezdi.:) Sonuna kadar destek arkadaşlar.Kendi sahamızda gsye karşı 20 ytl çok geliyorsa(kale arkası için konuşuyorum) biz enayimiyiz bjk maçında 30 ytl verdik ta İstanbul'un bir ucundan kalktım gittim.Bunları kendimi övmek için söylemiyorum ama ortalama 20 maça 75 ytl veremeyen Trabzonspor taraftarlarına takım stad yapılırken 1 sene İstanbu'a taşınsın dediğimiz zaman tepemize biniyorlar.

Amacım İstanbul-Trabzon ayrımı yapmak değil ama şunu sormadan geçemeyeceğim.

Takımın şu anki durumunda ve şu anki zamanda bu maç İstanbul'da Olimpiyat'ta olsaydı biletler asgari 40 ytl olsaydı kaç Ts taraftarı olurdu?

Siz hala şanslı olduğunuzu göremiyorsunuz sanırım.Bizler buralardan takımımıza destek vermek için çabalıyoruz 75 ytl kombine alınmıyor.Komik:)

Aslıhan
22.09.2006, 15:45

İşte sorun burda sorun para değil !!
Daha öncede yazmıştım sorun futboldan soğumak takımın inişli çıkışlı bir grafik izlemesi ve Trabzon gibi oynamaması galiba:D

FaLqOn_61
22.09.2006, 15:47
Yaa arkadaşlar bırakalım şimdi ist takımlarıyla kendimizi kıyaslamayı bee herkesin alım gücü ortada.İnkar etmeye gerek yok.Şimdi bir trabzonlu 20kilo fındık satıp da bi cincon maçınamı verecek o parayı.Bırakın allah aşkına yaa.Yazık ediyolar bu kadar hırslı taraftara.Siz sanıyosunuz kii şimdi bilet 40mio o parayı veren adam gelip bağıracak hemii..o kadar para veren adam zaten yaşını başını almış adamdır çoğunlukla.onlarda o kadar süre bağırmaz boşuna umutlanmayın...YAzıkk ÇoK YaZıkkkk

tamuğ yamtar
22.09.2006, 15:47
Daha öncede yazmıştım sorun futboldan soğumak takımın inişli çıkışlı bir grafik izlemesi ve Trabzon gibi oynamaması galiba:D

Doğru. Daha öncede yazdım. Avni Aker bana artık eskisi kadar zevk vermiyor.

tamuğ yamtar
22.09.2006, 15:49
Yaa arkadaşlar bırakalım şimdi ist takımlarıyla kendimizi kıyaslamayı bee herkesin alım gücü ortada.İnkar etmeye gerek yok.Şimdi bir trabzonlu 20kilo fındık satıp da bi cincon maçınamı verecek o parayı.Bırakın allah aşkına yaa.Yazık ediyolar bu kadar hırslı taraftara.Siz sanıyosunuz kii şimdi bilet 40mio o parayı veren adam gelip bağıracak hemii..o kadar para veren adam zaten yaşını başını almış adamdır çoğunlukla.onlarda o kadar süre bağırmaz boşuna umutlanmayın...YAzıkk ÇoK YaZıkkkk

Bağırmaya gerek yok zaten. Ben kulübe katkı açısından düşünüyorum.

Takım adam gibi oynarsa maçı alır zaten.

FaLqOn_61
22.09.2006, 15:52
Bağırmaya gerek yok zaten. Ben kulübe katkı açısından düşünüyorum.

Takım adam gibi oynarsa maçı alır zaten.

Yaaa güsell kardeşim bırak bu kulübe yardım olayını...o zaman dernek açalım trabzonspora yardım derneği....O ki paraya ihtiyaçları var sokağa para atmadan önce düşüneceklerdi bunu

Faik Yılmaz
22.09.2006, 16:02
ya bu yardım işide çok komik valla....
gençlerbiriliğini kasada nakit 10 milyon doları var kümede kalmamaya oynuyolar......
gs nin 200 milyon ytl borcu va rgeçen yıl şampiyon oldular......
iş inanç işi... başka bi şey değil.......

TURHAN
22.09.2006, 16:04
Doğru söyledin bak şimdi iş inanç işi, ama 3 yanlışın 1 doğrunu götürdü.

tamuğ yamtar
22.09.2006, 16:04
ya bu yardım işide çok komik valla....
gençlerbiriliğini kasada nakit 10 milyon doları var kümede kalmamaya oynuyolar......
gs nin 200 milyon ytl borcu va rgeçen yıl şampiyon oldular......
iş inanç işi... başka bi şey değil.......

Arkadaşım sakin ol. İnanç işi olduğuna dair yazılarımı daha önce yazdıklarımda görebilirsin.

Anlamamak için ısrar ediyorsun.

Kendi tercihin tabi. Yolun açık olsun.

Emorfo
22.09.2006, 16:06
Trabzonspor-Galatasaray maçının bilet fiyatlarının normal olduğunu belirten Hacıosamanoğlu, "Trabzonspor'u eleştirenleri bu karşılaşmada göreceğiz. Trabzonspor sevgisinden bahsedenler 20 milyon bilet fiyatını çok fazla görüyorsa, bu sevgiden bahsetmesinler. Bu bir derbi karşılaşması ve her zaman bu fiyatlar uygulanmıyor. Trabzonspor'un bu maçta taraftarının desteğine ihtiyacı var" dedi.

tamuğ yamtar
22.09.2006, 16:09
Yaaa güsell kardeşim bırak bu kulübe yardım olayını...o zaman dernek açalım trabzonspora yardım derneği....O ki paraya ihtiyaçları var sokağa para atmadan önce düşüneceklerdi bunu

Kardeşim yardım etmeyelim tamam.

O konularda eleştirmiyor değiliz.

Adamların köpeğimi olsun bu takım yani.

Buraya üye olan bazı yönetici yalakalarının laflarını, savsatalarını mı dinleyelim.

Avni Aker de neler dönüyor kimler açıktan paralar alıyor, kimler reklamlardan pay alıyor, kimler bilet alıp maça girmek istediği halde giremiyorda, kimler giriyor biliyor musun?

Bunları bilsen miğden bulanır bu takımıda tutmayı bırakırsın.

Bu takımın sürekli kendi geliri olmalı.

Denetlensin tabi paralar nereye gidiyor.

Lazaroni gönderildiğinde bu adamın tazminatını kim ödecek diye soran ilk kişiyim.

Dikkatli olalım.

Faik Yılmaz
22.09.2006, 16:10
Trabzonspor-Galatasaray maçının bilet fiyatlarının normal olduğunu belirten Hacıosamanoğlu, "Trabzonspor'u eleştirenleri bu karşılaşmada göreceğiz. Trabzonspor sevgisinden bahsedenler 20 milyon bilet fiyatını çok fazla görüyorsa, bu sevgiden bahsetmesinler. Bu bir derbi karşılaşması ve her zaman bu fiyatlar uygulanmıyor. Trabzonspor'un bu maçta taraftarının desteğine ihtiyacı var" dedi.

sayın osmanoğluna diyorumki seçim günü kazandıkların benlik olsun diye avuç avuç para saçtı... herkesi kendisi gibi zannediyor galiba..... o yirmi milyona iki gün çalışan insanlar var nuntma hacıosmanoğlu...... illaki bi şey yapmak istiyorsan taraftarlar derneğine bedava dağıttığınız maç saatinde parayla satılan ve klübe hiç bir faydası olmayan bilet satışınhı engellesin.....

kml61ts
22.09.2006, 16:10
Bu bilet fiyatları konusu mevzu bahis olunca herşeyiyle tam bir Trabzonsporlu olarak gördüğüm dedemle eskilerden konuştuk. Ve dedem anlattı ben ağladım.
Çoluğunun çocuğunun karnını doyurmak için bir çuval mısırı sırtlayıp köyünden yaylaya sırf araba parası vermeyip Trabzon'un o haftaki maçına gidebilmek için ayağında altı delik çarıklarla nasıl çıkardığını anlattı bana. Trabzonspor'un maçının olduğu gün sabahın 4'ünde 10-15 arkadaş kalkıp nasıl yola düştüklerini anlattı...
Anlattı anlattı ve ben ağladım...
Sonra da dedim ki biz de taraftarmıyız be... Yazıklar olsun bize...
İstanbul'da Beşiktaş'ı yenip Osasuna'ya karşı maçı 2-0'dan 2-2 yapan takımın haftasonunda ki Konya maçında tribünleri doldurmayan bir taraftarı var bu takımın. Televizyondan maç izliyorum takım maçı berabere götürüyor saldırmaya çalışıyor, gol atmaya çalışıyor ama taraftarımız elinde bir kese kağıdı çekirdek ... Çıt çıt çıt...:(

Dedim ya dedemi dinledim ve sonra anladım ki Trabzonspor'un şu maçın bilet fiyatını fazla bulan taraftarı olamaz olmamalı...
Ve dedem şu anda yolda 65 yaşında Trabzona geliyor GERÇEK BİR TARAFTAR OLARAK. Hem de 450 ytL EMEKLİ MAAŞI ALIYOR DEDEM SADECE.

Nytre
22.09.2006, 16:28
O zaman bilet fiyatlarına tepki gösterenlerin (ben de dahil) utanması lazım.

Selman
22.09.2006, 16:31
Bu bilet fiyatları konusu mevzu bahis olunca herşeyiyle tam bir Trabzonsporlu olarak gördüğüm dedemle eskilerden konuştuk. Ve dedem anlattı ben ağladım.
Çoluğunun çocuğunun karnını doyurmak için bir çuval mısırı sırtlayıp köyünden yaylaya sırf araba parası vermeyip Trabzon'un o haftaki maçına gidebilmek için ayağında altı delik çarıklarla nasıl çıkardığını anlattı bana. Trabzonspor'un maçının olduğu gün sabahın 4'ünde 10-15 arkadaş kalkıp nasıl yola düştüklerini anlattı...
İstanbul'da Beşiktaş'ı yenip Osasuna'ya karşı maçı 2-0'dan 2-2 yapan takımın haftasonunda ki Konya maçında tribünleri doldurmayan bir taraftarı var bu takımın. Televizyondan maç izliyorum takım maçı berabere götürüyor saldırmaya çalışıyor, gol atmaya çalışıyor ama taraftarımız elinde bir kese kağıdı çekirdek ... Çıt çıt çıt...:(

Dedim ya dedemi dinledim ve sonra anladım ki Trabzonspor'un şu maçın bilet fiyatını fazla bulan taraftarı olamaz olmamalı...
Ve dedem şu anda yolda 65 yaşında Trabzona geliyor GERÇEK BİR TARAFTAR OLARAK. Hem de 450 ytL EMEKLİ MAAŞI ALIYOR DEDEM SADECE.

nokta.Nokta.NOKTA...

Emorfo
22.09.2006, 16:51
Taraftar gruplarına 3000 adet bilet verilmiş taraftar gruplarından bu yüzden biletlerin bu kadar arttırılmasına tepki gelmiyor...

Yukarda dedesini anlatan arkadaşım yazdıklarını okuyunca gerçekten utanmamız lazım diye düşünüyorum...

Naim
22.09.2006, 16:54

Öyle Dedelerin Ayağının Suyunu içmek lazım
Sonrada Tabela taraftarlığı yapanlara papuç bırakmamak lazım
Ellerinden Öpmüşüm Dedenin
Bi zahmet yerime öp Kemal kardeş

Egemen Yılmaz
22.09.2006, 16:54
geçen sene maç biletlerinin 2-4 ytl olduğunu söylüyorsunuz. bence bu garip. 1. lige yeni çıkan antalyasporun maçlarına bile 10 ytl verip giriyorum, bence 20-40 ytl gs maçı için ideal

ozcan_asanoglu
22.09.2006, 17:05
sonuçta 4 vermekte 40 vermekte bir fedakarlıktır. tabiki 40 vermek daha büyük bir fedakarlıktır.sonuçta o parayı gidip yiyebilir veya direk faydasını göreceği başka birşeyde harcayabilir.

ama bizim millet özellikle 96'dan sonra felaket derecede umutsuzluğa kapıldığı ve daha çok skora bağımlı hale geldiği için yukarıda belirtilen fedakarlığı yapmakta zorlanıyor.

adım gibi eminim takım şampiyonluğa yürüsün, 40 değil 100'e bile biletler yok satar.ama şu anda kafalarda hep soru işareti, acaba'lar var. şüphe var. o yüzden ne vereyim o kadar parayı anlayışı hakim.

ayrıca, taraftar maç da seçiyor olabilir, konya'yı nasıl olsa yeneriz ondan sonra gs. maçı var ona giderim denmiş de olabilir.belli olmaz yani stad dolabilir.

Cafer KILIÇSOY
22.09.2006, 17:09
sence 4 ytl ye maca gelmeyen 20 ytl ye gelır mı.

ayrıca derbi macı için 40 ytl yuksek degıl.

arkadaşım maç bileti belki yüksek değil. Ama bunu veremeyen Trabzonsporlulur var diyorum. Dikkat edin vermeyen değil veremeyen. Fındığın kilosu 2.5 ytl. gerisini sen düşün

Onur Muhcu
22.09.2006, 17:14
Arkadaşlar ,
1. Daha önceden yöneticilerin yaptığı basın açıklaması şöyleydi : Maç biletleri lig sonuna kadar böyle olacak, açık :10 maraton : 20 maraton özel :30 kapalı :40 şimdi neden verdikleri sözü tutmadılar bunu merak ediyorum.
2. Kapalı normal şartlarda 40 YTL iken oraya gidenlerin hiç birinden maç boyunca ses çıkmazdı, susup dururlardı, şimdi bu tür kişiler stada yayılabilir, yine ateşleyici seyirci olmaz.
3. Ben her tarafı geziyorum işim gereği, Trabzonun her semtini ve ilçelerini, şuan özellikle fındıktan dolayı burası çok etkilenmiş durumd, millette para kalmamış, esnafından memuruna kadar siyanda herkes, bazı arkadaşlarımız parası olan hiç mi yok Trabzonda demiş, tabiki var hemde çok var, ama maça gelseler bile o hırçınlıkla gelmezler oturur izlerler okadar.
4. Artık İstanbul Trabzon olarak şehir ayrımı yapmayı bırakalım Biz TRABZONSPOR'LUYUZ ! ve TEKİZ !!
5. Bilet pahalıydı ucuzdu herkesin farklı yorumları olacak tabiki, önemli olan yarın ki karşılaşmayı TRABZONSPOR'un kazanmasıdır.
6. Kazanmak için ; güvenmek, güvenmek için; Başarı, Başarı için ; İnanç, inanç için; Birliktelik gerekir .. ,

HADİ ŞİMDİ ELİNDEN GELEN İMKANINI ZORLASIN İYİ VEYA KÖTÜ BU MAÇA GİDELİM, BAŞARININ BİZE İHTİYACI VAR . .

Tunga
22.09.2006, 17:16

Ben de sana başka birşey söyleyeyim:

Eskiden, yani kulüplerin biletlerini teberrulu satabildiği dönemlerde, Trabzon halkı, maç günü stattan ucuz bilet almak yerine, hafta içi kulüpten teberrulu alırdı (teberru, kulübün kendi payına koyduğu bir komisyondu diyelim). Aradaki fark da kulübe kalsın diye. Şimdi bilet fiyatlarını beğenmiyoruz.

Ama unutmayalım, hem takımımız, hem kulübümüz hem de ülke şartları değişti. Herşeyin parayla ölçüldüğü, prensiplerin "ne olursa olsun" başarıya değiştiği bir dünyada yaşıyoruz. Herşeyin paralısı makbul artık. Buna isyan etsek de devran değişti.

Artık bu konuyu uzatmayın yahu (bu lafım kml61ts'ye değil sadece) , ne anlamı var?

Faik Yılmaz
22.09.2006, 17:25
sevgili arkadaşalr eskiden su içerdik testiden.....
eskiden futbolcular aramızda otururdu 3 yıllık transfer paraları ile zar zor ev alırlardı... O futbolcular yenildikleri zaman 1 hafta insan yüzüne çıkmazlardı.....

ama maaşallah şimdi bizden çok rahat gezyolar ellerinde her imkan var... 1 maç ta kazandıkları ile son model araba 3 maçta kazandıkları ilede ev alıyolar.... hal böyle iken sigara yemek parasını kesip maça veren insanlara haksızlık olmuyormu biraz......

benim söylemek istediğim bu işte... az önce stadın yanından geçtim 1 allahın kulu yoktu bilet alan. trabzonun gerçeği bu halkı orta halli işte.... istanbulda bu parayı verecekler olabilir ama bizim şartlarımızda bu para fazla.....

inanmayan stadın yanına gitsinde gözleriyle görsün bu acı gerçeği....

Şentürk
22.09.2006, 17:35
geçen yıl 2,4 ytl lik bilerler 20 dakikada bitmişti.
şuan satışlar ne durumda bilenini var mı?

GolaMTuRi
22.09.2006, 17:49
blackseastorm
kusura bakmada su baslikta yazdiklarinin elle tutulur hicbir yani yok..herseyide asgari ucrete dayatmana gerek yok, koca trabzonda 25 bin kisi bu bilet fiyatlariyla stadi dolduramiyorsa, orda bir dusunmek lazim..
trabzondaki bazi kesimler alismis(sende dahil) 3-5 ytlye mac seyretmeye, simdi fiyatlar normale cekildi homurdanmalar basladi..sen takimin durumuna gore taraftarsin ve malesef senin gibi dusunen binlerce insan var trabzonda...
hayir stat dolmaz diyorsun iyi guzelde stat diger maclardada dolmuyo zaten, yani bir konya macini gorduk akillara zarar..takim cikisa gecmis kendi sahasinda bos tribunlere oynuyor...
sadece ucuzler geldiginde stad dolsa ne olur..trabzonun ekonomik analizlerini yapmayada gerek yok, eminimki bu parayi verme gucu olan cok insan var ama kafa olarak bu parayi vermenin gereksiz oldugunu dusunende bir cok insan var..
75ytl verip kombine almayan hicbir insanin bu bilet fiyatlarina isyan etmeye hakki yok..

Faik Yılmaz
22.09.2006, 17:52
valla stadın yanında hiç kimse yok....
internetten satışlar patladı ise bilmem.....

Nytre
22.09.2006, 18:55
internetten satışlar patlamadı tabiki.. insanlar son dakikaya kadr bilet alacaklardır çünkü insanların düşüncesi şu bemce : nasıl olsa alan yok bende alırsam cts günü alırım

Gürkan
22.09.2006, 19:10

bıletler uygun dıyenler futbolcuları savunmuyo bızde bılıyoruz takım ıyı degıl suanda ıyı olmayan bır suru oyuncu var.demıyoruz kı takım super.fbli zevk alıyo demıssın acaba.benım ızledıklerım sacını basını yoluyo.sonuc dıyason evet sonucalıyolar ama izledıklerı futbol 5 para etmez.o kadro ıle o futbolu Trabzonspor oynasa yaryerınden oynar. ama onlar SAF ya her macı tıklım tıklım dolduruyolar.ş.liginden elendiler hemde hangı takıma ama yınede tırubunlkarı dolu.çünkü SAFlar.

haklısın ondan sonrada yok bılet pahalı yok bılmem ne.4 mılyonkende gorduk trıbunlerın kalabalıgını.

duyanda trabzondakı herkes fındıkla gecınıyo sanacak.hepsınınde 300 gr fındıktan baska bır seyı yok.40 ytl verıp gelen yasını basını almıs adam 5 ytl olunca gelmeyecek mı.yoksa bahsettıgınız o parasız genceler mı dolduracak stadı.oyle dıyelım pekı o genceler konya macında yada gecen sene nerdeydı.(macları kacırmamaya calısan ve tezahurat yapanlara lafım yok yada maddıyat yuzunden gelemeyenlere.lafım ucuz bılete alısmıs cebınde para olsa dahı bahane bulup gıtmeyene bılet fıyatına laf edene.

yorumsuz

arkadaşım maç bileti belki yüksek değil. Ama bunu veremeyen Trabzonsporlulur var diyorum. Dikkat edin vermeyen değil veremeyen. Fındığın kilosu 2.5 ytl. gerisini sen düşün

tamam veremeyenler olabılır ama ne yapalım.o zaman bedava yapalım herkes ızlesın.belkı 2 ytl bıle bulamayanlar vardır.her sehırde her takımda maddı acıdan guc durumda olan ınsanlar vardır. onlarıda dusunursek ısımız var.biz sanki multı mılyonermısız. bızım ısteyıpte yapamadıgımız bır suru sey var. kımısı ucaga atlıyo vıp te macını ızleyıp gerı donuyo. o zaman ucak bıletlerı ucuzlasıb vıpte ucuzlasın bende gunu bırlık gıdıp geleyım.benım canım yok mu. şimdi de fındıgı attınız ortaya artık 10 sayfa fındıktan bahsederız.

fındıgın kılosu buranın konusu degıl.bılet fıyatınıda fındıga gore mı ayarlayacagız.

frango
22.09.2006, 20:09
40 ytl ıyı para aslında bi ara elımdekı maraton kombınesını kıralasammı dıye dusundum ee nede olsa 40 ytl fena para deyıl yanii

macka61
22.09.2006, 20:25
vallah düşünmemiz gerekiyor doğru ama insanımada hak veriyorum ortada kaldık