PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Önemli Uyarı (şikebahçe MAÇI SEYİRCİSİZ OLMASIN!)

emre duman
21.02.2014, 00:09
PFDK'nın dün açıkladığı kararlar sonucunda Kayserispor ligde 4. kez kötü tezahürat nedeniyle ceza aldı ve 23. haftadaki K.Erciyesspor maçını seyircisiz (kadın ve çocuklar önünde) oynuyor. Bunun yanında 4 ayrı kulüp de dün benzer sebepten ceza aldı. Disiplin talimatına göre 4. kez kötü tezahürat nedeniyle seyircisiz oynama cezası alan takımlar aynı eylemi 5. ve 6. kez yaptıklarında da seyircisiz oynama cezası alıyor. 7. defadan itibaren ise ceza alınan maç sayısı her eylem için 2'ye çıkıyor.

Eylemler açısından lig ve kupa maçları ayrı kategorilerde sayılsa da cezalar, PFDK kararı sonrasındaki ilk resmi maçta çekiliyor. Süper Lig takımlarının lig ve kupada şu ana dek aldığı kötü tezahürat cezalarının tablosu ise şu şekilde:

http://i.hizliresim.com/emNXR2.jpg (http://hizliresim.com/emNXR2)

Yazı alıntıdır fakat macın seyircisiz olmaması için dikkatli davranmlıyız o maçta istediniz kadar küfür edebilirsiniz :)

Ilelioglu
21.02.2014, 00:39
Taraftar Gruplari uyarilmali, yoksa burada yazdigimizla kaliriz.

..

Kasım BEKTAŞ
21.02.2014, 00:40
Disiplin talimatına göre 4. kez kötü tezahürat nedeniyle seyircisiz oynama cezası alan takımlar aynı eylemi 5. ve 6. kez yaptıklarında da seyircisiz oynama cezası alıyor.

bunun türkçe meali nedir?
orada 3.kez kötü tezahürat nedeniylemi yazacaktı yoksa başka bir şeymi anlatmak istiyor?

Alika87
21.02.2014, 00:43
Disiplin talimatına göre 4. kez kötü tezahürat nedeniyle seyircisiz oynama cezası alan takımlar aynı eylemi 5. ve 6. kez yaptıklarında da seyircisiz oynama cezası alıyor.

orada 3.kez kötü tezahürat nedeniylemi yazacaktı yoksa başka bir şeymi anlatmak istiyor?

4'den sonra her defa bir mac ceza aliyorsun, 7.seferden sonra her defa 2 mac ceza aliyorsun.

emre duman
21.02.2014, 00:43

Orayı bende tam anlamadım yazı alıntı belirttim zaten fakat önemi yok 4.cü kötü tezahürat da ceza alıcağmızı biliyorum

Kadir Yeter
21.02.2014, 00:46
Ben, aklımı, bu seyirci kime denir'e taktım çok vakittir; özellikle, bayan seyirciye hakâret olarak görüyorum... hem de düpe-düz... neden bayan seyirciler bu aşağılanmaya dikkat etmezler...?

Îkâzınız için teşekkür ederim...

kadiryeter Kadir Yeter. 21.02.2014

İşte belgesi:
http://www.edebiyatdefteri.com/yazioku.asp?id=96573

Adem Akyüz'
21.02.2014, 00:46

Yani diyor ki ilk cezayı aldıktan sonra küfür ettiğin her maçta tekrar ceza alırsın..

Kasım BEKTAŞ
21.02.2014, 00:58
4'den sonra her defa bir mac ceza aliyorsun, 7.seferden sonra her defa 2 mac ceza aliyorsun.

eyw tşk demek sıfırdan başlamıyor

Enisc
21.02.2014, 01:03
Şimdi 50-60 kişilik bir grup bağıracak ve 10 saniye bile sürmeyecek >> bu 1 ceza
Şikebahçe maçında 90 dakika tüm taraftarlar bağıracak >> buda 1 ceza

Bu kadar saçma bir kuralda anca bizim federasyondan çıkardı zaten. Her ne kadar dikkat edersek edelim, Şikebahçe maçını seyircili oynatmazlar diye düşünüyorum.

emre duman
21.02.2014, 01:21
Şimdi 50-60 kişilik bir grup bağıracak ve 10 saniye bile sürmeyecek >> bu 1 ceza
Şikebahçe maçında 90 dakika tüm taraftarlar bağıracak >> buda 1 ceza

Bu kadar saçma bir kuralda anca bizim federasyondan çıkardı zaten. Her ne kadar dikkat edersek edelim, Şikebahçe maçını seyircili oynatmazlar diye düşünüyorum.

Gerekirse stadın kapılarını kapatlaım maçlara seyirci almayalım ama fb macı seyircili olmalı

SALDIRAY
21.02.2014, 01:29
Rahat durmazlar yeriz cezayı her türlü

Sefa Alış
21.02.2014, 01:56
Zor bişey değil, Avni Aker'de taraftar gruplarının amigoları uyarılsa çözülür.
Bir de Konya'daki deplasman ayağı var bu işin, son cezayı Karabük maçındaki deplasman taraftarlarımızdan yedik. Onlar da duyarlı olmalı.
Valla daha şimdiden fb maçı için plan yapıyodum, böyle bir şey olursa yazık olur. :)

levent yıldırım
21.02.2014, 01:57
Rahat Dursun Gruplar Ya Şikebahçe Maçında Tribünde Olacağım

DeAgLeMaNyAq
21.02.2014, 02:00
Yeni talimattan sonra içerideki maçlarda ceza alınması normal fakat ben hâla Rize ve Karabük deplasmanlarında nasıl ceza aldık anlamakta zorluk çekiyorum. İlk yarıdaki 17 maçta sadece 1 kez ceza almıştık. Devre arasında yapılan değişiklikten sonra bu sıfırlandı fakat bu seferde 4 maçta 3 kez ceza aldık. FB maçı bu taraftarın 1 sene boyunca beklediği bir karşılaşma. Son dönemde artan gerginlikten dolayı bu maçın tansiyonunu düşürmek istemeleri çok normal...

ccd6167
21.02.2014, 08:57
seyircili oynandı da noldu ki

Emre GÜRDAL
21.02.2014, 09:12
Bence bu iki macada kimse gitmesin bize gene ceza verirler maca gelmediniz diye bole bir tff var....eger o ucak biletim yansin...hakkimi tekrar helal etmicem ....

Travelair
21.02.2014, 09:19
Hiçbir maçta küfür etmemeliyiz. Ayrıca TFF'ye feybe'nin ısrarıyla eklenen maddeye göre şike hakkında tezahurat da küfür sayılıyor

Ilelioglu
21.02.2014, 09:37
Hiçbir maçta küfür etmemeliyiz. Ayrıca TFF'ye feybe'nin ısrarıyla eklenen maddeye göre şike hakkında tezahurat da küfür sayılıyor

Bu tür seyler şike mücadelesinde beni daha cok motive ediyor.

Ama cok önemli burayi atlamamak lazim, şike tezahüratina da ceza var!

..

Mert M.
21.02.2014, 09:41
Akın Abi ve Kadir Üstada katılıyorum.
Küfür hiçbir maçta edilmemeli. Protesto edeceksek de yaratıcı fikirler, sloganlar üretmeliyiz.
Ha kıl kuyruğu fff kurumu yine ceza mı verdi, kadınlarımız-gençlerimiz de yine beyleri aratmaz düşüncesindeyim söz konusu şikeciler olunca.

Yunus Emre SEYHAN
21.02.2014, 09:42
Aman diyorum.

Sırf bu maç için Trabzon'a bilet aldık :)

HOPA'LI TS'Lİ
21.02.2014, 09:53
Şikebahçe maçında Avni Aker tıklım tıklım olmalı, o yüzden o maça kadar sakin kalalım.

Dünkü oyun beni ümitlendirdi, maç öncesi Hami'nin gözlerindeki ışık gerçekmiş, HAMİ iyi işler yapacak.

Avni Aker'de dünkü gibi oynayıp emeklerimizi çalan şikebahçeyi çimlere gömmeliyiz. 3-0 çakalım şikecilere

Fatih Özkan
21.02.2014, 10:57
Taraftarın stadın dışında olmasındansa, stadın içinde olması daha güvenli şikeciler için...
Düşünsenize stada giremeyen 20.000 taraftar stadın dışında izliyor maçı...
Gerçi Avrupa maçı için dev ekran kurulmasına izin verenler bu maçta şikecilere kol kanat gerip böyle bir duruma müsade etmezler.

Adem Akyüz'
21.02.2014, 11:01
Yönetim maçta bu konuyla ilgili küçük el broşürleri hazırlayıp girişte taraftarlara verse fena olmaz.

Gurpas
21.02.2014, 11:11
Fener yine yener bizi

Faruk BERBER
21.02.2014, 11:14
Yönetim maçta bu konuyla ilgili küçük el broşürleri hazırlayıp girişte taraftarlara verse fena olmaz.

O broşürü tribünün yarısı belki okur, okuyanların %5'i önemser.

cakalkerem
21.02.2014, 11:53
dikkat edilmeli

Ahmet Kuru
21.02.2014, 11:57
O broşürü tribünün yarısı belki okur, okuyanların %5'i önemser.
o önemseyenlerde zaten birşey yapmayanlar...

Ogün YAZICI
21.02.2014, 13:04
çok saçma bir durumla karşı karşıyayız.ktü'den 5-10 fenerli bilet alıp kayseri maçına gelse 5-10 saniye aziz'e küfür etse fener maçı seyircisiz.bu mudur ?

Samet GÜVEN
21.02.2014, 13:24
Ne yapıp edip bu maçı seyircisiz oynatacaklar.

Fatih Özkan
21.02.2014, 13:27
Ne yapıp edip bu maçı seyircisiz oynatacaklar.

Bana da öyle geliyor.
Yine de olsun...
Biz de dışarda bekleriz o zaman :)
Avni Aker'in dört bir yanını taraftarın sarması çok daha güzel olacaktır.
Elbette çıkacaklar o stadtan!

Emre GÜRDAL
21.02.2014, 13:51
Bana da öyle geliyor.
Yine de olsun...
Biz de dışarda bekleriz o zaman :)
Avni Aker'in dört bir yanını taraftarın sarması çok daha güzel olacaktır.
Elbette çıkacaklar o stadtan!

Fatih ole diyosunda biz il disindan gelicez disarda mac izlemeye niyetimiz yok....ben dahil bir cok insan ucak biletlerini aldi...

gurur6134
21.02.2014, 14:13
Gecmis olsun tff nin istegide buydu kayseri macinda tek kisi bile kufur etse tff isi.kilifina uydurur maci seyircisiz oynatir..bu kesin..bizde o ezik emre caner volkan seref yoksunlarina sovme zevkinden mahrum birakiliriz..

Fatih Özkan
21.02.2014, 14:14
Fatih ole diyosunda biz il disindan gelicez disarda mac izlemeye niyetimiz yok....ben dahil bir cok insan ucak biletlerini aldi...

Sizi anlıyorum.
Zaten ben de seyircisiz oynanmasını istemiyorum.
Umarım cezamızı bu maçtan sonra çekeriz.

Sibel
21.02.2014, 14:19
Tg ve Vira etmezse sorun yok. Maraton tek başına organize olup küfretmez sanırım. Ya da sanmamalıyım bilmiyorum. Fırat Aydinus'un olduğu bir maçta sakin olmak zor iş.

Remzi
21.02.2014, 14:20
Fırat Aydınus bizim taraftarı çıldırtır merak etmeyin. Küfür etme de dur şimdi.

Sibel
21.02.2014, 14:25
Küfür olmasa bile oldu deyip kapatırlar. Kimse de itiraz etmez.

Ilelioglu
21.02.2014, 15:13
çok saçma bir durumla karşı karşıyayız.ktü'den 5-10 fenerli bilet alıp kayseri maçına gelse 5-10 saniye aziz'e küfür etse fener maçı seyircisiz.bu mudur ?

5-10 kisiyi kimse duymaz ;) Gruplarimizi uyarsak kafi bence. ;)

..

Ilelioglu
21.02.2014, 15:15
Ayrica sadece Kayseri maci degil Konya macinda da küfür olmamali.

Artik şike tezahüratlari bile küfür sayiliyor...!

..

Sefaenes
21.02.2014, 16:55
tff bu maca birsey olmasa bile ceza verecek. bence asil mesele hani ligler devam ederken kurallar degismesti ne olduda bu kural degisti 2 en önemli konu okadar kompine alan insanlar var 1 kisi yüzünden bu insanlar 5-6 mac seyredemiyor kompinenin almanin mantigi nerede bunlar neden mahkemeye gitmiyor bunu Uefa fifa ya kadar tasimiyor.Neden 1-2 kisinin yüzünden binlerce kompineli zarar görüyor

Ilelioglu
21.02.2014, 20:29
Taraftarlarımıza önemli duyuru

Taraftarlarımızın son dönemde tribünlerde sergilemiş olduğu saha olayları kulübümüzün ciddi cezalar almasına sebep olmuştur.

Son olarak Karabükspor maçında temsilci raporlarında toplam 12 saniye sürdüğü belirtilen çirkin ve kötü tezahürat sebebiyle Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu kulübümüze 150 bin TL para cezası vermiştir.

Üstelik bu eylemin aynı sezon içinde 3. kez tekrarlanmış olması kulübümüzü seyircisiz oynama cezasıyla karşı karşıya bırakmıştır.

Bu eylemin bir kez daha tekrarlanması halinde Türkiye Futbol Federasyonu’nun değişen talimatları uyarınca takımımız siz değerli taraftarların desteğinden mahrum kalacaktır.

Büyük Trabzonspor’un büyük taraftarı; özellikle yaklaşan Fenerbahçe derbisi öncesinde, bu müsabakanın seyircisiz oynanması ihtimalini ortadan kaldırmak için kafalardaki kurgusal tehdit ve tahriklere kapılmamamız gerekmektedir.

Bu nedenle özellikle ligde Kayserispor ve Torku Konyaspor maçlarının öncesinde, esnasında ve sonrasında tribünlerde sadece Trabzonsporumuzu destekleyelim.

Tüm taraftarlarımızdan konuya gereken hassasiyeti göstermelerini ve takımımızı maç boyunca centilmence desteklemelerini bekliyoruz.

http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=15324#Icerik

..

güneyli
22.02.2014, 21:29
1-0 sıfır önde olduğumuz sıvaş maçında maçın bitimine 40 sn kaldığında sahaya girme eyleminde bulunulmuş bir stadattan her türlü çılgınlığı beklerim.Umarım akıllar şuurunu kaybetmez.maç lehimize gelişirse lay lay la biter maç.Sıkıntı çıkarmak için gönderilen tetikçi bir hakemle herşey olur.Bir de hırsızlarla seyircisiz maç düşünülüyorsa maç günü 30 binin sahada olmasımı mı saha dışında olmasımı mı?Onuda başkaları düşünsün.

Hakan
22.02.2014, 22:07
Seyircisiz oynamak daha iyi olabilir

brnclhn
22.02.2014, 22:20
şu sene bi juve maçı bi şb maçını bu kadar hevesli bekkliorum ve o iki maça da gidememe ihtimalimiz var şu küfür ve meşale yüzünden...inşallah bişe olmaz bu hafta ve haftaya ki deplasman maçımızda...oradaki taraftarın da uyarılması lazım orda edilen küfür de cezaya sebep olabilir.

Enes Ünal Kaya
22.02.2014, 22:58
İstanbuldan Bilet Aldım Geride Veremem Gözünüzü Seviyim Yılda 1 Zor Geliyoruz Memlekete :(

Adem Akyüz'
22.02.2014, 23:01
Aylardır beklediğim iki maç, ikisinin de seyircisiz oynanma ihtimali var.. Yarını atlatmak çok önemli de bu işin bi de deplasmandaki Konya maçı var. O maçta da küfür olmaması lazım.

tanjugunduz
23.02.2014, 00:13
Tamda foruma bunu soracaktim lutfen xaha ck kisiye ulasalim kufur yok ezikbahce macina seyircili cikalim

Ilelioglu
23.02.2014, 00:18
Artik şike tezahüratlari da küfür olarak sayiliyor. Mesela "şike şike şike para para para" da bunlara dahil büyük ihtimal.

Yani illa küfür olmasi sart degil.

..

Cafer Bulur
23.02.2014, 00:20

Cok iyi bir fikir,sb maci seyircisiz olmamali o macta taraftara ama bilincli taraftara ihtiyac var.

Eger sb macinda sahaya don,atlet atip takima destek verecekseler yarin küfür edilmesinden yanayim.:)

Numan Yerlikaya
23.02.2014, 00:43
Juve maçını seyircisiz oyayacağız bari bu maçta bişey yapmayalım

Koray Böyük
23.02.2014, 01:22
Juve maçını seyircisiz oyayacağız bari bu maçta bişey yapmayalım

Kesinlestimi?

Efsane-1967
23.02.2014, 17:09
Bu baslik yukarda tutulmasi lazim. Bu macta kesinlikle kufur edilmemesi lazim, sonraki macta bolca yaparsiniz zaten.

Aziz61
23.02.2014, 17:49
Kayseri maçında çok sakin olmalıyız aksi takdir de hemen stad kapama işlemleri gerçekleştirecekler bunlardan her şey beklenir akli selim davranıp şikebahçe maçında yerimizi alıp takımımızı 90 dakka full+full desteklememiz lazım bizimkilere baskı yapmıyacak şekilde her türlü destekte bulunmalıyız. Unutmayalım bu takım hepimizin trabzonsporu güç duruma düşürecek hal ve haraketlerden kaçınmamız lazım .

erolizmts
24.02.2014, 18:34
Son yıllardaki şikebahçe maçlarında takımı en çok baltalayanların taraftarlar olduğunu gördükten sonra varsın seyircisiz oynansın. Yine sahaya bol bol birşeyler atılacak ve bol bol maç durdurulacak. Bu taraftar bu tür taşkınlıkların derbi maçlarında hep rakibin konsantrasyonunu yükselttiğini bir türlü göremedi/görmek istemedi.

Sercan Keleş
24.02.2014, 18:40
Fenerbahçe maçında ceza yiyeceğimiz kesin sanırım. O yüzden battı balık yan gider sahada futbol oynamasına bile izin verilmesin.

Ogün YAZICI
24.02.2014, 18:42
Son yıllardaki şikebahçe maçlarında takımı en çok baltalayanların taraftarlar olduğunu gördükten sonra varsın seyircisiz oynansın. Yine sahaya bol bol birşeyler atılacak ve bol bol maç durdurulacak. Bu taraftar bu tür taşkınlıkların derbi maçlarında hep rakibin konsantrasyonunu yükselttiğini bir türlü göremedi/görmek istemedi.

geç o işi.iki yıldır sahayı rakibe dar eden takımımız vardı da taraftar mı engel oldu galibiyetlere...

Emin Danışmaz
25.02.2014, 16:27
Bu hafta oynanacak olan KONYASPOR maçına Ts yönetimi taraftar alınmaması için talep'de bulunmuş.Sebep olarak araya sızacağı düşünülen AZİZİBAHÇE taraftarlarının çıkartmak istediği kaos haberini yönetimin almış olması..

trapezus61
25.02.2014, 18:02
Kayseri maçında çok sakin olmalıyız aksi takdir de hemen stad kapama işlemleri gerçekleştirecekler bunlardan her şey beklenir akli selim davranıp şikebahçe maçında yerimizi alıp takımımızı 90 dakka full+full desteklememiz lazım bizimkilere baskı yapmıyacak şekilde her türlü destekte bulunmalıyız. Unutmayalım bu takım hepimizin trabzonsporu güç duruma düşürecek hal ve haraketlerden kaçınmamız lazım .

Kardeş yanlış anlama ama şu nickini değiştir bence. Azizin sonunda 61 i görmeye dayanamıyorum. Eğer bu isminse bence mahkemeye başvur adını değiştir.