PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : "Almayın o Kupayı" Diyene Bir Bakın

tolga1461
19.02.2014, 08:05
Bazen yazılmayan haber... Yazılandan fazla haber anlatır.
*
Fenerbahçe’nin Bağdat Caddesi’ndeki yürüyüşü mesela... Eğer bir spor kulübünün taraftarı 500 bin kişiyle eylem yapıyorsa, dünyanın her yerinde birinci haberdir.
*
O yüzden... Hürriyet’te sürmanşetti. Cumhuriyet’te dokuz sütun oldu. Aydınlık yarım sayfa verdi. Posta da öyle. Sözcü’de manşetti. Yurt’ta, Radikal’de manşetti. Milliyet’te Vatan’da en tepedeydi. Alo Fatih bile manşet yapmıştı.
*
Hayata bakışları tamamen farklı, ideolojileri taban tabana zıt gazeteler, haberin haber değeri olduğu konusunda, gazeteciliğin ortak paydasında buluşmuşlardı.
*
Sabah’ta... Tek satır yoktu. Yeni Şafak’ta yoktu. Akşam’da yoktu.
*
Cemaatin yayın organı kabul edilen Zaman’da Bugün’de bile Fenerbahçe’nin yürüyüşü manşetken... AKP’nin gazetelerinde resmen sansürlenmişti.
*
Bazen yazılmayan haber... Yazılandan fazla haber anlatır.
*
Pazartesi günkü Türk basını... Paralel maralel diye bağırırken, aslında Fenerbahçe’ye kimin asimetrik paralel olduğunun kanıtıdır. Mustafa Kemal’in askerleriyiz sloganına kimin tahammül edemediğinin delilidir. Toplumdaki adalet arayışına kimin öfkelendiğinin... Ali İsmail’in yüzünü görmeye, adını duymaya bile kimin gıcık olduğunun itirafıdır.

Yılmaz Özdil

Kaynak: http://www.fanatik.com.tr/fener-alayi_3_Detail_34_356066.htm (http://www.fanatik.com.tr/fener-alayi_3_Detail_34_356066.htm)

Böyle olaylar herkesin gerçek yüzünü ortaya çıkartıyor. Daha geçenki yazısında neler diyordu şimdi neler diyor.
500 bin miş yok 1 milyon deseydin. Rezil adam.

Gurpas
19.02.2014, 08:29
Böyle Köp......lere peş yaptırmamak lazım

Kaya
19.02.2014, 08:54
Allah akıl fikir versin bu zırdeliye... :)

Utanmasa 500.000 kişi yürüyenler şike de kapsa kupa onlarındır diyecek...

Bu adi herif şike var mı yok mu diye yazı kaleme alsın da görelim...

serdar61
19.02.2014, 08:57
afgurma , sanki senin demenle kupayı almıcaz yada senin demenle birşeyler değişecek yada senin demenle insanların düşünceleri değişecek, doğrusuna inanan yine inanıyor, inanamayanda inanmıyor. Kaale alıp başlık bile açmamak gerek.

Tayfun Aydın
19.02.2014, 09:10
Ey gidi rahmetli şu halleri görse hırsız sıkıştımı Mustafa Kemal e dine sarılıyor ülkemde. Bizde saf saf la bunlar ne diyo diye bakıyoruz. Şu herif artık adam gibi bir organizasyonla cevap vermek nasıl hırsızı uğursuzu savunduğunu yüzüne vurmak lazım. Yeter vallaha şiştim.

Ulan sen kim Mustafa Kemal in askeri olmak kim.

Mollasalihoğlu
19.02.2014, 09:42
Trabzon'daki yürüyüşü manşete koymaya yürekleri yetmemiş mi arkadaşların?

SEDAT
19.02.2014, 09:46
* O Kupa o müzeden çıkıp bu yazıları yazan arkadaşlara gerekli işlem uygulandıktan sonra davamız son bulacak hiç merak etmesinler...

barisb
19.02.2014, 10:06
500bin kişi...

abaküs terk.

duyurukcu
19.02.2014, 10:16
İstanbulda Yürüyüşün kralını yapacaksın bu ve bu gibi şike yandaşlarının resimlerini kocaman afiş yapacaksın altına da en kral Şikeciler yazacaksın...

bordoylamavi
19.02.2014, 10:41
fazla takılmamak gerek sonuçta alttaki resimlerdeki arkadaşlar gerekeni yapacaktır
http://www4.pictures.zimbio.com/gi/Michel+Platini+Gianni+Infantino+UEFA+Champions+tIM MR8YS_Ecx.jpg

S.ÖZKAN
19.02.2014, 11:49
bU ADMLARI CİDDİYE ALMAYI BIRAKALI UZUN ZAMAM OLDU

Salih Edip
19.02.2014, 12:11
Yazsınlar dursunlar onlar konuşacak biz icraat yapacaz.

Kadir
19.02.2014, 12:13
Aziz başkanları bu tetikçi kalemlerin her birine 100 bin euroluk tekneler mi hediye etti acaba.

Güce tapan eşitlikçi-demokrat yazar.

Jackal Wile
19.02.2014, 12:15
beyler 500 bin kişi yürüseydi inanın ortalığı yıkardı fener basını bunlar 500 bin kişiyi nasıl saymışlar çok merak ediyorum ki nerelerden mesajlar attılar millete yürüyüşe gelin diye y.özdil konusunda ise yeni internet yasası dolayısından dolayı görüşlerimi belirtmiyorum başımıza iş almayalım

HOPA'LI TS'Lİ
19.02.2014, 12:27
Yılmaz özdil
adnan aybaba
sebahattin çakıroğlu
m. Ali yılmaz
gürcan bilgiç
rıdvan dilmen
uğur dündar
bedri baykam
ahmet hakan
ve daha niceleri

o kupayı aldığımızda sizin adınıza acem kınası yakacağım.

2010-2011 şampiyonu trabzonspor'dur
vicdanınıza sorun, o size bunu söyleyecektir zaten.
Suçlu olup bu kadar üste çıkan zavallı ahlaksızlar güruhu
trabzon insanı bunun hesabını size soracaktır.

Kemal Öztel
19.02.2014, 14:36

Şerefleri yetmemiş ..

Fatih Birinci
19.02.2014, 15:01
Yilmaz özdil annen olsa hakkini istemezmi?

Kirk_Cooley
19.02.2014, 15:14
Hayatımda gördüğüm en kaypak insanlardan bir tanesi.

orhan42
19.02.2014, 15:48
tüpçü ile sütçünün ortak prodüksüyonu...müşterek babalı....küfür yasak ama ben küfür etmiyorum..

orhan42
19.02.2014, 16:00
Aşağıdaki mail'den 10-15 tane atacağım p.şta..
"Bu günki yazını yine iğrenerek , tiksinerek okudum Yılmaz Özdil..AKP düşmanlığı senin gözlerini köretmiş..Şike yapıp bir şehrin ve o şehrin mazisi tertemiz futbol kulübüne inanmış taraftarının hayallerini elinden çalan hırsızlara arka çıkmak sen ve senin gibi madrabazların işidir.Ağzınız açıldı mı haktan,emekten yanayız diye konuşur,sağa sola saldırırsınız..Ama bu sadece tatavadır sizin için.Elinizdeki medya gücünü kullanıp hırsıza arka çıkmak sizin gibi karakter yoksunu insanların harcıdır.Geçtiğimiz haftalarda almayın o kupayı diye aklınız sıra akıl verdiğiniz camianın taraftarları sizin ne "mal" olduğunuzu çok iyi biliyor..AKp'ye olan düşmanlığınız sebebi ile yazdığınız o şen'i yazıyı arşivime attım..O kupa Trabzonspor müzesine dahil olduğu zaman okuyabilmek sen ve senin gibilere karşı bu kulübün nasıl mücadele verdiğini daha iyi anlayabilmk için yaptım bunu..İsmail Korkmaz'ın posteri ile Fenerbahçe'nin şike davasının ne ilgisi olduğunu çözemedim.Muhtemelen sen de bilmiyorsundur,rakıdandır rakıdan..Az iç,dinç kafa ile yazı yaz.Sonra kulaklarını çekerim.."

gurur6134
19.02.2014, 16:28
Biri bu cahile sayi saymayi ogretsin..

Ilelioglu
19.02.2014, 16:31
Neden ciddiye aliniyor? Yazilari neden takip ediliyor? Yazilari cok kötü, samimiyetten uzak. Yazdigi cok seyin bir dayanagi yok.

..

Fatih Özkan
19.02.2014, 17:46
Köpek herif!

Öznur61
19.02.2014, 19:07
Bu adam tam 1 satılmış.
Başka bir açıklaması yok.

ihsan candas
19.02.2014, 19:55
bırakın şu şehir milliyetçisini...dal......

Erdem35
19.02.2014, 21:08
it yılmaz

Muhteva
19.02.2014, 21:14
İstanbul maratonunu çoğunuz bilir 100 bin kişi İstanbul köprüsünü baştan sona dolduruyor hatta sığmıyor 500 bin kişiyi bırak Bağdat caddesine Kadıköyün bütün sokaklarına sığdıramazsınız..

Ogün kadıköy standın da bile 32 bin kişi vardı yani yalanın kuyruğu çin seddi kadar :)

calypso
20.02.2014, 00:01
Katılırsın ya da katılmazsın, yazıları siyasi görüşlerine uymadığı için kinini burda kusma. Kusacaksan da adam seçme, yazı yazmaktan fazlasını yapan, oy verdiğin fenerli siyasetçileri görmezden gelme mesela, yiyorsa tabii..
işiniz gücünüz demogoji, ajitasyon..

fanatikdevri
20.02.2014, 00:05
Adam bu zekayla gazetede yazı yazıyor,yazdığı yazıdan para alıyor birileri de bu hödüğün yazılarını mail zinciri falan yapıyordu.
Asgari ücretle geçinen insanlar kovalasın seni Yılmaz,seni tenhalarda şıkıştırsınlar.

Kasım BEKTAŞ
20.02.2014, 00:10
herşeyi geçtim de nerde bu dedikleri 500.000 kişinin fotoğrafı?

500.000'i geçtim bana o gün yürüyen 50.000 kişinin fotoğrafını bi gösterseler ya.

Kadir
20.02.2014, 00:25
Katılırsın ya da katılmazsın, yazıları siyasi görüşlerine uymadığı için kinini burda kusma. Kusacaksan da adam seçme, yazı yazmaktan fazlasını yapan, oy verdiğin fenerli siyasetçileri görmezden gelme mesela, yiyorsa tabii..
işiniz gücünüz demogoji, ajitasyon..

Yılmaz Özdil'i de eleştiriyorum, fenerli siyasetçilerede oy vermiyorum. Kinini kusan Yılmaz Özdil'e laf yok ama karşı çıkan Ts taraftarına yafta. Şunu unutma Türk medyası sağ-sol-islamcı-liberal ne zırt olursa olsun Güce tapmayı kendine ilke edinmiş insanlardan oluşur. Sike sürecinde bu alenen görüldü güçlü olan Fb olduğu için kalemlerin mürekkebi sarı-lacivert oldu. Yılmaz Özdil'de bu süreçte sayısız harami fedaisinden biridir.

Balcklabel
20.02.2014, 02:20
GÜNÜN YORGUNLUĞU VE UYKUSUZLUĞUNA RAĞMEN Y. ÖZDİLE'E İLETTİĞİM BİR YAZI... DAHA ONCA SÖYLENECEK SÖZ VAR VE TEMELİNDE OMURGALI OLMAYI İFADE EDEN, SİYASİ HİÇBİR AMAÇ GÜTMEYEN DÜŞÜNCELER...

Merhaba;
size sormak ya da tartışmak istediğim onca konu var ki... Ama en çok insan olmamızdan kaynaklanıyor olsa gerek ÇELİŞKİLERİMİZ üzerine... Son yazınızda ki daha önceki yazılarınızda Fenerbahçe'nin mağduriyetini ima ettiniz ya da açık açık ifade ettiniz; hatta duruşunun bir Cumhuriyet duruşu olduğunu ifade ettiniz. Şu ayrıntılar önemli bizler için;
1) Daha önce Fenerbahçe'ye Cemaatin operasyon düzenlediği ima edilirken; bugün Cemaatin Fenerbahçenin yürüyüşünü manşetten vermesi ne anlama gelmektedir?
2) Cemaatin hükümet hakkındaki ortaya koyduğu belgelerle hükümete karşı yazılar yazmanız cemaatin güvenilir olduğunu mu ifade etmektedir?

2. a) Eğer öyleyse yani cemaat güvenilirse Fenerbahçenin şike yapmadığına inacımız nereden gelmektedir?
2. b) Eğer Cemaat güvenilir değilse hükümete yönelik yayın ve propagandalarına dayanarak nasıl hükümeti eleştiren ve suçlayan yazılar yazmaktayız?
3) Fenerbahçe Kulübü Başkanı mahkemelerde konuşmalarının hangilerinin yanlış ve montaj olduğunu savunmuştur? İllegal dinlemeler dahi olsa bu konuşmalar olmamış mıdır? İllegal suç üstü durumlar kişinin ahlaki ve hukuki açıdan temiz olduğunu gösterir mi?
4) Adaletin göstergesi 500 bin kişi ya da beş milyar kişi ile yürünmüş olması mıdır yoksa evrensel ahlak değerlerine sahip olmak mıdır? Eğer öyleyse seçmlerde %50'nin üzerine oy alan bir partinin uygulamalarının en büyük erdem ve adalet olduğunu söylemekten nasıl uzaklaşabiliriz ki?
4) Yarın adalet bize de lazım olur mu; her koşulda; çoğunluğa bakmadan, nüfuza, ırka, cinsiyete, dine, çıkar gruplarına!?

KISACA SİZ YAPMAYIN YAHU!??

ALİ İSMAİL KORKMAZ'IN İSMİNİ NE FENERBAHÇE İLE NE DE BAŞKA BİR ÇIKAR GRUBU İLE BİR ARAYA GETİRMEYİN... ZİRA BİR TRABZONSPORLU OLARAK O'NUN İSMİNİ İNSANİ DEĞERLERLE YAD EDİYORUM; HERŞEYDEN ÖTE VE ÜSTE... VE FENERBAHÇE'NİN VEYA BENZER GRUPLARIN GÜNAHLARINI AFFEYLEME YOLUNDA ALİ İSMAİLLERİN ADINI KULLANMASINDAN BU ÜLKENİN BİR SEVENİ OLARAK EN NAİF SÖYLEMİYLE HUZURSUZ OLUYORUM. VE SİZLERİN DE BUNA ARACILIK ETMESİNDEN UMUTSUZLUK YAŞIYORUM.

ZİRA GÖRÜYORUM Kİ SİZ DE AMACA GİDEN HER YOL MÜBAHTIR BİÇİMİNDEKİ MAKYEVİLİST ANLAYIŞA DOĞRU YELKEN AÇMAKTASINIZ. OYSA SİZ DE ÇOK İYİ BİLİRSİNİZ Kİ UYGUNSUZ KULLANDIĞINIZ ARAÇLAR BİR GÜN SİZİN CELLADINIZ OLABİLİR YANİ

GERÇEK VE MUTLAK ADALET HERKESE LAZIM OLACAKTIR... LÜTFEN MUTLAK OLUNUZ...

SAYGILARIMLA.

Balcklabel
20.02.2014, 02:23
....

Yaşar
20.02.2014, 02:33
Bu adamlar sırf değişiklik olsun, reklam olsun, farklı görüneyim diye ''ben Trabzonsporluyum'' diyen ama iş ciddiyete binince yediği kaba s..... adamlar. Hırsıza hırsız diyemeyen, sırf siyasi görüş ve ideolojik bakış açısından dolayı sunulmuş olan bu organize suç belgelerini görmezden gelen adamların yazdıkları yazıların, söyledikleri sözlerin hiçbir değeri olmamalıdır.
Bunlardan sadece bir tanesi Yılmaz Özdil aslında, herkesin gerçek yüzü o 3 Temmuz'dan sonra ortaya çıktı, bu da bize ders olsun artık.

Selçuk Baki
20.02.2014, 10:42
http://i.hizliresim.com/eQzABV.jpg (http://hizliresim.com/eQzABV)

Kapak

umutberna
20.02.2014, 11:04
Biz camia ve taraftarlar olarak fb ve aziz yıldırıma o kadar odaklanıyoruzki, şikeyi savunan ve bu arada malı götüren gs gibi bir camiayi hep gözden kaçırıyoruz. sadri sener döneminde bu kulüple yaptığı transferlerin şekli nedeniyle bir savaş başlattık ama devamı gelmedi.
bakın bu gs klubune uygun endüstriyel futbolu iyi öğrenmiş başkanları sabah gazetesine neler söylemiş.

1- FUTBOLCUYU PARA OYNATIR.

2- F.BAHÇE'NİN OLMADIĞI YERDE PARA KAZANAMAYIZ
Tabiri yerindeyse ben yaşanan o talihsiz süreçte Aziz Bey'e hiçbir zaman çakmadım. Ta ki Denizlispor maçından sonra çıkıp "Bu işi Galatasaray yaptı" diyene kadar. Ondan sonra hiç planda olmayan bir sürece girdik. Ona girmese biz de Fenerbahçe'yi savunabilirdik. Bu konu büyümeden kapanırdı. F.Bahçe'nin olmadığı yerde para kazanamayız. Kulüpler için şampiyonluk ikinci planda, önce yaşamamız gerek. Marka değeri Türkiye'deki değil, yurt dışındaki başarılarla yükseliyor. Fenerbahçe'yi ne kadar yenersem yeneyim bir şey değişmiyor. Ama Juventus'u, Chelsea'yi yenince yıldızı takıyorum.

3- AZİZ BEY HİÇ UZLAŞMACI DEĞİL.

Aziz Bey'le bir kere görüştüm. Çok umutlanmıştım o zaman böyle bir görüşme talebi olduğu için. Tecrübeli bir yönetici benim de öğreneceğim şeyler var kendisinden dedim ve onore oldum. Bu görüşmeyi G.Saray-F.Bahçe dostluğuna çevirebiliriz diye düşündüm ama o görüşme Federasyon Başkanlığı seçimi ile ilgili bir görüşme oldu. "Göksel Gümüşdağ'ı Federasyon Başkanı seçelim" dedi. 'Ben kendisini tanımıyorum iyiyse olsun' dedim.

4- DEVLETLE KAVGA ETMEM
Ben asker çocuğuyum devletle kavga etmem

5- 3. KÖPRÜ EN ÇOK BİZE YARAYACAK
Riva bizim en önemli malımız... Ben satmak yerine üzerine bir proje yapma taraftarıyım. Zaten 3. köprü Allah razı olsun Başbakanımız'dan oradan geçecek. Değeri 100 milyon dolarken 250 milyon dolara çıktı. 3 sene daha beklesek 500 milyon dolar olur. Amerikalı bir şirket Riva için proje üretmiş, müracaat etti. İçinde marinası da olan lüks bir yerleşim yeri yapmak istiyorlar. Benim arazimi 250 milyon dolar sayacak kendisi de 250 milyon dolar para koyacak '500 milyon dolarlık bir şirketimiz olsun, sonra burayı yaptıktan sonra 1 milyar 250 milyon dolara satalım' diyor. Payımı alıp oradaki binalarımı kiraya verip düzenli bir gelir elde edebilirim

Evet röportajından dikkatimi çeken bazı satır başlarını veriyorum, içerikte cevap verilecek pek çok konu var ama ben özellikle fb ile ilgili konunun kapanması + şikeden sorgulanmış göksel gümüşdağın tff başkanı seçilmeleri konusuna takıldım. Bana göre şike başlığına gs klunbunude eklemeliyiz diğer yandan klup bu açıklamaya yazılı cevap vermeli gerekirse başkan ekranlardan birkaç defa söylediği şerefsiz tanımına vurgu yapılmalı diye düşünüyorum

6Şafak Aydın1
21.02.2014, 09:44

yürüyüste mürüyüste kalsa neyse, piril piril gencler bok yoluna gidecek bu gidisle bir siktiri boktan kupa yüzünden. bu tirmanan agresiflikle daha cok cenaze veririz. tff, mff, rte`nin umurlarinda olmayabilir ancak ne diyoruz en büyük Trabzon diyoruz bunlarida düsünmek boynumuzun borcu.