PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : IFFHS (Dünyanın En İyi Takımları ) Ocak 2014 Raporu Yayınladı 25. Sıradayız

angraf
12.02.2014, 14:31
Uluslararası Futbol Tarihi ve İstatistikleri Federasyonu'nun (IFFHS) ''Dünyanın En İyi Futbol Takımları'' ocak ayı değerlendirmesinde Türk takımları arasında en üst sırada yer alan ekip Trabzonspor oldu.

Sıra Takım Ülke Puan 1 Bayern Münih Almanya 370 2 Real Madrid İspanya 292 3 Chelsea İngiltere 275 4 Atletico Madrid İspanya 253 5 Barcelona İspanya 247 6 Paris Saint Germain Fransa 244 7 Tottenham İngiltere 240 8 Basel İsviçre 239 9 Atletico Minerio Brezilya 238 10 Rubin Kazan Rusya 223,5 25 Trabzonspor Türkiye 193 33 Fenerbahçe Türkiye 182 55 Galatasaray Türkiye 153

Ilelioglu
12.02.2014, 14:34
Müthis bir potansiyel var bizde, ama maalesef amatörce yönetildigimiz icin istikrari saglayamiyoruz.

..

Anıl C
12.02.2014, 15:48
Mustafa reşit hocaya bir kez daha teşekkürler...

Hüseyin Başoğlu
12.02.2014, 15:57
Mustafa reşit hocaya bir kez daha teşekkürler...

asıl ONUR RECEP KIVRAK'a teşekkürler :)

Bu onun eseri :)

angraf
12.02.2014, 15:57
Takım adam gibi oynatılmıyor. Tamam yetersiz ama bu takım Akhisardan 4 yicek takım değildi. Silkelenip kendimize gelmemizin vaktidir bence.

Murat'
12.02.2014, 16:00
Dünyanın en kolpa sıralaması, Avrupa'da oynamayan Fenerbahçe 33. sırada, Avrupa'da iki seneden beri Şampiyonlar liginde iyi sonuçlar alan Galatasaray 55. sırada.

Tayfun
12.02.2014, 16:39
Trabzonspor'da başarı kelimesi sürekli hâle gelmeli. Başarının devamlılığı olmalı .

Anıl C
12.02.2014, 17:07
asıl ONUR RECEP KIVRAK'a teşekkürler :)

Bu onun eseri :)

tabiki futbolcular arasındaki en büyük pay sahibi onun :)
ama sonuçta onu da sahaya süren biri var :)

Anıl C
12.02.2014, 17:09
Dünyanın en kolpa sıralaması, Avrupa'da oynamayan Fenerbahçe 33. sırada, Avrupa'da iki seneden beri Şampiyonlar liginde iyi sonuçlar alan Galatasaray 55. sırada.

sadece avrupa değil. her ülke liginin kat sayısı var

Murat'
12.02.2014, 17:20
sadece avrupa değil. her ülke liginin kat sayısı var

Geçen sene ligde Fenerbahçe şampiyon oldu da haberimiz mi yok. Nerden bakarsanız bakın her halükarda Galatasaray'ın Fenerbahçe'nin önünde olması gerekiyor.

Cafer Bulur
12.02.2014, 17:24
Dünyada 25.ci ama Türkiye liginde 9.cu öyle mi,buna kargalar bile güler.

Bu istatistik aklima alex ferguson un bir sözünü getirdi:Istatistik mini etek gibidir cok sey gösterir ama asil göstermesi gerekeni göstermez.:)

Alika87
12.02.2014, 17:29
Geçen sene ligde Fenerbahçe şampiyon oldu da haberimiz mi yok. Nerden bakarsanız bakın her halükarda Galatasaray'ın Fenerbahçe'nin önünde olması gerekiyor.

Kupa maclari da lig maci kadar puan veriyor. Fener kupayi aldi, GS erken elendi, puan farki ordan gelebilir. Üstelik galiba eleme maclari da hesaba katiliyor, yoksa GS'nin üstünde olma ihtimalimiz bile yok.

http://www.iffhs.de/explanations-cwr/

puanlar burda anlatiliyor.

Murat'
12.02.2014, 17:40
Ben UEFA sıralamasına bakarım, gerisi tırı vırı.

Fatih Öztürk
12.02.2014, 17:51
Helal olsun Mustafa hocama :)

Hüseyin Başoğlu
12.02.2014, 17:53
tabiki futbolcular arasındaki en büyük pay sahibi onun :)
ama sonuçta onu da sahaya süren biri var :)

Onuru kaleye koymak icin buyuk bir zekaya gerek yok keza bosi yi onlibero zeki ile kadiri acik oynatanda kendisi okdar essekligine ragmen henriqieyide oynatan kendisi

En cok pay sahibi degil bence tek pay sahibi :D ama pazarliga acigim yuzde 95 onur yuzde 5 olcan a fitim geridi tiri viri :D

Isteyenle izleyelim bu sene oynadigimiz butun maclari oneleme maclarinda bile buldugumuz pozisyonlardan daha cok sayida onurun kurtarisi var

irfanb
12.02.2014, 17:58
Başkanı, teknik direktörü, golcüsü olmayan bir takımken en iyisi olduğumuza göre bu üçüne sahip olunca ?
:)

ihsan candas
12.02.2014, 18:01
tenekeden liste...

brnclhn
12.02.2014, 18:02
anıl çevik, fatih öztürk, alika 87....bu 3 hesabın akçay tarafından yönetildiğinden şüpheleniyorum...ne zaman msjlarına baksam yok mra da mra şu kadar kepazelikten sonra hala mra...kraldan çok kralcılık bu olsa gerek...neyse herkesin bi görüşü var napalım sadece anlamakta güçlük çekiyorum...

Anıl C
12.02.2014, 18:16
anıl çevik, fatih öztürk, alika 87....bu 3 hesabın akçay tarafından yönetildiğinden şüpheleniyorum...ne zaman msjlarına baksam yok mra da mra şu kadar kepazelikten sonra hala mra...kraldan çok kralcılık bu olsa gerek...neyse herkesin bi görüşü var napalım sadece anlamakta güçlük çekiyorum...

arkadaşım bunun anlamı benim açımdan saygıdır.
Ben Trabzonspor'un iyisiyle kötüsüyle tüm değerlerine saygı gösteriyorum.
Hayatımda hiç bir Trabzonspor'lu teknik adama, futbolcuya, yöneticiye küfür etmedim etmem de.
Ki yönetimdekilerle dünya görüşüm iki ayrı uçta olsa da.
Ben gereken eleştiriyi yapıyorum.
Ancak aradığın şeyler hakaret, küfür, aşağılama ise yanlış kapıdasın.
Sonuçta herkes hakettiğini yaşayacaktır.
Reşit hoca'da bunu yaşadı.
Sıra yönetim de.

Numan Yerlikaya
13.02.2014, 01:26
Çok saçma bi sıralama Basel,Rubin Kazan nedir Dortmundu koymamış adamlar ve Ğs 55.

Anıl C
13.02.2014, 01:44
Arkadaslar bir de bu ocak ayi siralamasi

ibrahim
13.02.2014, 02:03
arkadaşım bunun anlamı benim açımdan saygıdır.
Ben Trabzonspor'un iyisiyle kötüsüyle tüm değerlerine saygı gösteriyorum.
Hayatımda hiç bir Trabzonspor'lu teknik adama, futbolcuya, yöneticiye küfür etmedim etmem de.
Ki yönetimdekilerle dünya görüşüm iki ayrı uçta olsa da.
Ben gereken eleştiriyi yapıyorum.
Ancak aradığın şeyler hakaret, küfür, aşağılama ise yanlış kapıdasın.
Sonuçta herkes hakettiğini yaşayacaktır.
Reşit hoca'da bunu yaşadı.
Sıra yönetim de.

Mustafa hocanın tek hatası nefsine yenik düşüp bu işe bu yönetimle atılması.

Kolay değil 30 sene bu şansı bekledi, bunun için uğraştı, çabaladı. En çok yaklaştığı sene ise şanssızlığına bu yönetim başa geldi.

Sportif direktör, alt yapı koordinatörü, maddi külfetten kurtulup alt yapıdaki oyunculara önem verme (hocanın felsefesine uygun olan), hakkımız olan kupayı alma sözlerinin hiç birini tutmayıp, bir kaç şımarık bakan çocuğunun ağzına bakarak bir önceki yönetimin hatalarını (günü kurtarma politikası yani kulübü uzun vadede yüksek miktarda zarara sokan, taraftarın gönlünü anlık hoş tutacak riskli transferler) tekrarlayıp işleri iyice içinden çıkılmaz bir noktaya gelmesinin kabahati onun başına patladı doğal olarak.

Ben iddiamın arkasındayım hala. Profesyonel yönetilen her takımda iş yapar Mustafa hoca. Bunun için gerekli bilgi birikim var kendisinde. (Büyük takım baskısına karşı koyabilme kabiliyeti dışında)

Gesendet von meinem HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e mit Tapatalk 2

HOPA'LI TS'Lİ
13.02.2014, 08:26
ADIN BİLE YETİYOR TRABZONUM

AMA O ASİL FORMAYI SANA YARAŞIR BİÇİMDE TAŞIYACAK OYUNCULAR LAZIM (Onur ve Olcan hariç)

Külünkoğlu
13.02.2014, 08:30
Nasıl ki kim olduğun kadar kimlerle olduğun önemlidir futbol'da da durum biraz öyledir. Kimlerle oynadık ?

myildirim77
13.02.2014, 15:49
bu haberi nedense lig tv android de hiç göremedim acaba ts listede en üstte olduğu için mi? normal de her ay verirlerdi insanın gözünün içine soka soka..

bu mesaj galaxy s4 cihazımdan gönderildi

HOPA'LI TS'Lİ
13.02.2014, 16:25
bu haberi nedense lig tv android de hiç göremedim acaba ts listede en üstte olduğu için mi? normal de her ay verirlerdi insanın gözünün içine soka soka..

bu mesaj galaxy s4 cihazımdan gönderildi

TS 3 büyük hegemonyasını kırdığı 1975-76 sezonundan bu yana ulusal medyada istenmeyen takım olmuştur.

İyi ki Trabzonspor'luyuz.
İyi ki bu takımı ölesiye sevmişiz.

Faik Yılmaz
13.02.2014, 16:35
Mustafa Hoca haricinde herkese çok teşekkürler........ !

Çünkü basit takımlarla oynadık.....

Onur güzel kurtarışlar yaptı......

Henri hayatını futbolunu oynadı.....

zaten rakiplerde gazozuna maç yapılacak basit takımlardı.... ( sanki her yıl bu takımları bile eleyebiliyormuşuz gibi....)

Ne bileyim Malouda , Bosingwa bir kaç maç kazandırdılar....

Ama Mustafa Hoca hiç bir şey yapmadı....

Ligde yenildiğimiz maçların kötü futbolun sorumlusu sonuna kadar Mustafa Hocadır ama Avrupada kazanılan başarıdan iğne ucu kadar hakkı yoktur...

O gitsin şapelinde dualar okusun..... Psikoloji kitapları karıştırsın....

Adem Akyüz'
13.02.2014, 23:25
Bu sıralama neye göre belirleniyor hiç anlamadım, yine anlamıyorum. Avrupada olmayan Fb iki yıldır avrupada olan Gs'nin önünde..

drose61
13.02.2014, 23:46
Dünyanın en kolpa listesi. Lig maçları,uefa ön elemeleri filan alayı katılıyor hesaba.zamanında gs'nin 1. sıraya çıktığı liste de bu listedir. UEFA Clups Ranking en doğru sonucu verecektir.

angraf
14.02.2014, 10:30
Dünyanın en kolpa listesi. Lig maçları,uefa ön elemeleri filan alayı katılıyor hesaba.zamanında gs'nin 1. sıraya çıktığı liste de bu listedir. UEFA Clups Ranking en doğru sonucu verecektir.

o Listede de ilk 100 arasındayız 71. sıradayız.
Panathinaikos FC , Udinese , Everton , Aston Villa gibi takımları geri bırakmışız.