PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : fenerbahçe Şike Kulübünün Yeniden Yargılama Saçmalığı

Hasan Algan
11.02.2014, 10:39
şike kulübü gazatelere ilan vermiş ilanın içeriği şu şekilde.. dikkatle incelemekte yarar var..

Kamuoyuna Önemli Duyurumuzdur...

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan Diyor ki;

Manisa, Türkiye 28.12.2013: "Devletin içinde polis ve yargı çetesi var! Günahsız insanları suçluyorlar"

AKP Grup Toplantısı 28.12.2013: "Yargı mensuplarını baskı altına alan bir örgütle mücadele ediyoruz"

Atatürk Havalimanı, Türkiye 05.01.2014: "Yeniden yargılanma konusunda çalışmalar yapılıyor ve bu çalışmalar bitmek üzere. Adalet Bakanımıza da görev verdik. Yasal altyapıyı oluşturmaya çalışıyoruz. Yeniden yargılamayı anayasal düzenlemeye kadar taşıyacağız."

Malezya, 11.01.2014: "Bence ülkedeki en büyük sıkıntı yargı vesayeti. Yargının tavrına hiçbir şekilde güvenmiyoruz. O savcı (Sözde şike davasını başlatan savcı Zekeriye Öz) dürüst değil. Yargı önce kendi içinde temizlik yapmalı, kendini temizlemeli.

Brüksel, 22.01.2014: "Düşünün; savcılar, hakimler var, kendi vicdanlarıyla millet adına değil, örgüt yöneticilerinin emir ve talimatlarıyla hareket ediyorlar. Buna hiç kimse izin vermez, göz yummaz. Bizim de mücadelemiz yargıyla değil, işte bu tehlikeli örgütlerledir. Yargı içindeki bu örgüte izin vermeyeceğiz"

AKP Grup Başkanvekili Sayın Mustafa Elitaş Diyor ki; Türkiye Büyük Millet Meclisi, 27.01.2014: "Şike davası, MİT Müsteşarı ile ilgili soruşturma açılması, Gezi Olayları, dershane tartışmaları ve Sayıştay raporlarına ilişkin iddialar bir araya getirilerek operasyon gerçekleştirildi.

Adalet Bakanı Sayın Bekir Bozdağ Diyor ki; Ankara, Türkiye 08.01.2014: "Ceza soruşturmalarının ve davalarının geçmişe dönük incelenmesi talimatı verdim"

Avrupa Birliği'nden Sorumlu Devlet Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Diyor ki; TGRT Haber Kanalı, 02.01.2014: "Biz Türkiye'yi başka vesayetlerden kurtarmaya çalışırken, bu sefer bir yargı vesayeti oluştu. Maalesef yargı, Türkiye'de 11 yıldır yaptığımız reformlara ayak uyduramamıştır; hatta direnç göstermiştir. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin bütün uyarılarına rağmen, aynı yargıçlar ve savcılar aynı kararları vermeye devam etmiştir. Yargı ideolojik kararlar veriyor."

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Sayın Aziz Yıldırım; 14.02.2012, Silivri, Duruşma Salonu'nda, 30.03.2012: Çağlayan Adliyesi'nde: "BU BİR ŞİKE DAVASI DEĞİLDİR. BU BİR SİYASİ DAVADIR", "BU OPERASYON, FENERBAHÇE'Yİ ELE GEÇİRME OPERASYONUDUR, NE ŞİKESİ MEMLEKET ELDEN GİDİYOR" demişti.

TÜRKİYE'DE, 17.12.2013 itibariyle;

Emniyet'te başlayan görevden alma fırtınasında şu ana kadar yüzlercesi rütbeli olmak üzere altı bini aşkın polisin yeri değiştirildi; İki bine yakın hakim ve savcının yetkileri elinden alındı.
Şike soruşturmasını başlatan Savcı Zekeriye Öz, yürüten Savcı Mehmet Berk, yetkileri elinden alınarak görev yeri değiştirildi...

Şike soruşturması dahil olmak üzere birçok hukuksuz telefon dinlemesi yaptığı tespit edilen İstanbul Organize Şube Müdürü Nazmi Ardıç görevden alındı... Şike operasyonunda gözaltı emri veren İstanbul Eski Emniyet Müdür Yardımcısı Mutlu Ekizoğlu görevden alındı...

Fenerbahçe Spor Kulübü olarak; görevleri ve yetkileri ellerinden alınan bu şahıslar tarafından yürütülen 'Sözde şike' operasyonunun tüm dökümanları hukuka aykırı usüllerle elde edilen ve taraflarca reddedilen iletişim, dinleme, tespit tutanaklarından başka hiçbir somuyt delile dayanmadığını, adil yargılama ve doğal hakim ilkeleri uyarınca Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'ne açıkça aykırı olduğunu, bu deliller ve özel yetkili mahkemeler eliyle yapılan bu yargılamaların sonunda verilen kararları tanımadığımızı açıkladık. Türkiye'de yapılan tüm bu yargılamalarda, UEFA Disiplin Kurulu'nda, UEFA Tahkim Kurulu'nda ve CAS'ta bu yalan ve iftiralarla dolu polis fezlekesi ile yargılandık.

Meşruiyetini yitirmiş bu operasyon sonrasında, Türkiye'nin ulaştığı tek gerçek; Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi kararları uyarınca, Adil yargılanma hakkının, başta Fenerbahçe Spor Kulübü olmak üzere Özel Yetkili Mahkemelerde yargılananlar ve tüm Türkiye için gerekli olduğunu dünya kamuoyuna duyururuz.

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ

Türkiye Cumhuriyeti başbakanı kendi eliyle kendi ülkesinin yargısını polisini resmen ayaklar altına aldı. bu adamlara bu kozu verirsen olacağı bu. şu durumda gerçekten böyle bir yargılma yolu açılırsa biz ne yapabiliriz? bence kulüp avukatlarımız böyle bir durumda ülkeyi aihm ye dava etmeli. dinsizin hakkından imansız gelir hesabı.. aslında ciddiye alınacak bir ilan değil ama ülkenin başbakanının kendi pisliklerini örtmek için yaptıkları da ortada.. yargı ayaklar altına alınmış durumda. sizce bu durumda neler olabilir? açıkçası ben hem kendi pisliklerini hem de fbnin pisliklerini örtmek amacıyla yeni b ir orba yasanın geleceğini ve bu pisliklerin tamamının sümen altı edileceğini düşünüyorum..yeni kaoslar bizi bekliyor..

Fatih Öztürk
11.02.2014, 11:09
Ömrümde masal dinleyerek uyuduğum olmadı.sağolsun şikebahçe gece yarısı 5 dakikalık bir masalla deliksiz bir uykuya dalmama vesile oldu.ilk defa bir boka yaradın şikebahçe.

Courage
11.02.2014, 11:27
Hırsızlık üzerinde iken yakalanmış ''birisi'' ,yapılan operasyonu beğenmediği için savcı / polislerin yerini değiştirecek onları itibarsızlaştıracak ; diğer hırsız ''birisi'' bunu örnek göstererek böyle mahkemelerden çıkan karar hukuksuzdur deyip yeniden yargılanma isteyecek.

Bize de h....tir demek düşecek!

Sefaenes
11.02.2014, 11:31
Benim anlamadigim ayni medya hükümet yolsuzlugu örtmek icin savcilari polisleri görevden aliyor diyor ama fb olunca hükümeti destekliyor fb seyirciside öyle hadi binuda kabul edelin tapelerde kpnusmalar yalanladilarmi simdiye kadar hayir insaat oscisi kahe ne oldu hani eminönünde ibadetti Allah fb ve onu korumaya calisanin belasini versin

Mehmet BAŞ
11.02.2014, 11:36
Kusura bakmayın da hiç kimse öyle ''Kafasına Göre'' yeniden yargılama isteyemez!
Bu işin belli bir prosedürü var...

Sonuçlanmış, bitmiş bir davanın yeniden görülmesi gibi bir saçmalığı hiç bir şekilde izah edemezler!

Ortada yeni bir delil olmadan, mahkeme sonucunu etkileyecek yeni bir şey olmadan kimse yeniden yargılanamaz!

Kaldı ki ''Yargıtay'' son noktayı koydu.

Fenerbahçe ''La Fontaine'' den masallar anlatıyor.

Emirhan Makul
11.02.2014, 11:37
Demokrasinin olmadığı gerçek sözde Türkiye Cumhuriyeti adlı devletin havada karada yapabileceği bir haksız uygulama, yakışır.

kurt61
11.02.2014, 11:39
Menfaat söz konusu olunca dostlar düşman, düşmanlar dost oluyor.

emre duman
11.02.2014, 11:47
Bu ülkenin boş ve nekadar aciz oldugnu şimdi daya iyi görüyorum Aziz neden hala içeride deyil ne bekleniyor tayyip kimleri kurtarıcan kimlere söz verdin şayet seçimi bekliyorsanız allah hepinizi belasını versin oy moy yok sana.

Hasan Algan
11.02.2014, 12:06
vallahi adaletin ayaklar altına alındığı bu ülkede herşey olabilir. açıkçası uzunca bir süredir bu masal anlatıladuruyor da durup dururken yeni delil olmadan yeniden yargılamanın yolunu açarlarsa bitmiş binlerce davanın mahkumu da yeniden yargılama isterse ne yapacaklar onu düşünüyorum. doğrusu ben bu işin fbnin istediği şekle gelmesinden korkuyorum . zira adamlara bu kozu veren başbakanın kendisi.

bir gecede 6222 yi değiştirenin bunun da çaresini bulmasından korkuyorum.. Allah yardımcımız olsun. bu saatten sonra böyle bişey olursa bizi de aihm paklar tazminat olarak. dünyaya rezil ettiler bizi. hala orada durabiliyorlar o zoruma gidiyor.

Hürgün Aygün
11.02.2014, 18:06
3 Yıldır gördük ki bu ülkede hırsızı korumak için her şey yapılıyor, yapılır. Zaten bu yüzden tek beklentimiz dıştan müdahale.

Hasan Algan
12.02.2014, 10:49
bugün itibariyle de 550 milletvekiline bu açıklamayı göndermişler.. bakalım neler olacak..yine siyasetin gücünü kullanarak tamamen buişin içinden sıyrılma gayretindeler..

HOPA'LI TS'Lİ
12.02.2014, 11:36
RTE Trabzonspor'luların gözünde mazlumun ahını almış bir şikebahçelidir.

Şikebahçenin FIFA tarafından küme düşürüldüğü gün adaletin kılıcı karşısında bakalım daha ne kadar dayanabilecekler.

HOPA'LI TS'Lİ
12.02.2014, 11:38
Türkiye'de 3 büyükler haricinde bir ANADOLU TAKIMI şikebahçe'nin yaptıklarının %1'ini bile yapsa,

2011-2012 sezonunda PTT 1. Ligde oynardı.

3 YILDIR YAŞADIKLARIMIZIN ÖZETİ MAALESEF BU DEĞİL Mİ?

Dip.Ing.Mag.
12.02.2014, 11:46
sike davasi basladiginda bu sikebahceyi ele gecirmek icin yapilan bir operasyondur dendi. ve azize cemaati isaret etti. akp bu bize karsi bir komplodur dedi ve arkasinda cemaat cikti. her platformda sikecileri kollayan akp'ye ( diger partilerde ayni bu konuda) karsi sikeciler (taraftarlar nezninde) cephe aldilar... gezi parki olaylari sirasinda bilhassa ayaklandilar. simdi ise cemaat akp ve sikecileri bitirmeye calisiyor tezi ortaya cikiyor. peki hal böyleyse neden sikeciler akp ye cephe aliyor?

bahcivan söföre, söfer asciya, asci usaga sonra hepsi usaga...

Emirhan Makul
12.02.2014, 11:49
Bakın görürsünüz yeniden de yargılanırlar, uefa yeniden yargılanıyorlar biz hata ettik galiba bu sene avrupaya alalım der, bir sene daha geçer yeniden yargılanma sonucu aklanırlar, uefa tazminat öder, bizde aldığımız parayı geri öderiz, sonuç olarak özür diler, suçlu ilan ediliriz, onlar ise tertemiz ilan edilirler mevzu kapanır. Tahminim bu 3 sene içinde bu olay tamamen kapanır belkide 4

Dip.Ing.Mag.
12.02.2014, 12:00
Bakın görürsünüz yeniden de yargılanırlar, uefa yeniden yargılanıyorlar biz hata ettik galiba bu sene avrupaya alalım der, bir sene daha geçer yeniden yargılanma sonucu aklanırlar, uefa tazminat öder, bizde aldığımız parayı geri öderiz, sonuç olarak özür diler, suçlu ilan ediliriz, onlar ise tertemiz ilan edilirler mevzu kapanır. Tahminim bu 3 sene içinde bu olay tamamen kapanır belkide 4

ben bu yeniden yargilamanin önünün acilmasi meselesini kisa bir süre önce bizzat hukukcu olan bir millet vekilinden dinledim. bu konuda calismalari varmis. fakat metin klünk beye bu soruyu sordugum da bunun mümkün olmadigini söyledi. diger davalara emsal teskil edecegi icin mümkün olmayacakmis...

magicyattara
12.02.2014, 12:19
bu yeniden yargılama işi ne zaman meclis gündemine gelir biliyor musunuz;bu şikeci şerefsizler,uefadan,yeniden yargılama kararınızı değiştirir mi sorusuna evet cevabını aldıktan sonra..uefa kabul etmezse yeniden yargılama falan olmaz..
işin özü yeniden yargılama denen bu aşağılayıcı u dönüşü,şikecileri kurtarmak uydurulmuş bir senaryodur..ergenekonla,balyozla alaka kuranlar aptaldır..amaç şike iddianamesini ortadan kaldırıp,mevcut tapeleri yeni mahkemede karman çorman edip işin içinden çıkmaktır..

boşuna dememişler yasama,yürütme,sandık diye..yüzde 50 oy alan adam,yüzde 50 aldım milletin iradesi bu diyor..karşıysanız sandık orda diyor..

kısacası kanun benim,kanun yüzde 50 dir diyor..kalan yüzde 50 ne diyor peki;aynı şeyleri..

bu davada yapayalnızız..ve bu ülke böyle bir ülke işte..

yeniden yargılarlar ve bu işi temizlerler..uefa ve fifa da verdiği kararları bir yerlerine sokar artık..

Dip.Ing.Mag.
12.02.2014, 12:38
bu yeniden yargılama işi ne zaman meclis gündemine gelir biliyor musunuz;bu şikeci şerefsizler,uefadan,yeniden yargılama kararınızı değiştirir mi sorusuna evet cevabını aldıktan sonra..uefa kabul etmezse yeniden yargılama falan olmaz..
işin özü yeniden yargılama denen bu aşağılayıcı u dönüşü,şikecileri kurtarmak uydurulmuş bir senaryodur..ergenekonla,balyozla alaka kuranlar aptaldır..amaç şike iddianamesini ortadan kaldırıp,mevcut tapeleri yeni mahkemede karman çorman edip işin içinden çıkmaktır..

boşuna dememişler yasama,yürütme,sandık diye..yüzde 50 oy alan adam,yüzde 50 aldım milletin iradesi bu diyor..karşıysanız sandık orda diyor..

kısacası kanun benim,kanun yüzde 50 dir diyor..kalan yüzde 50 ne diyor peki;aynı şeyleri..

bu davada yapayalnızız..ve bu ülke böyle bir ülke işte..

yeniden yargılarlar ve bu işi temizlerler..uefa ve fifa da verdiği kararları bir yerlerine sokar artık..

kesinlikle cok dogru...

a f s
12.02.2014, 12:43
http://www.gecmisgazete.com/haberresim/2014-02-11/14408_12003.jpg

12 Şubat 2003 Tercüman

HOPA'LI TS'Lİ
12.02.2014, 13:11
Çavuşoğlu Ömer
Trabzon sana gömer :)

ihsan candas
12.02.2014, 18:13
hayırlısı ile şu bitsin ..bu futbol işlerini bırakacağım

realist07
12.02.2014, 18:16
Demokrasinin olmadığı gerçek sözde Türkiye Cumhuriyeti adlı devletin havada karada yapabileceği bir haksız uygulama, yakışır.

bu davada hep olmaz denilenler oldu buda olur , Türkiyede herşey olur.

Adem Akyüz'
14.02.2014, 23:57
Yeniden yargılanma için Anayasa Mahkemesine başvurmuşlar bugün..

Sefa Murat Dokuz
15.02.2014, 03:40
Şu kadarını söyliyim normal şartlarda bir davanın Özel Yetkili Mahkeme'de görülebilmesi için sadece Örgüt kurmak veya yönetmek yetmiyor. Ceza Muhakemeleri Kanunu 250. madde b fıkrasına göre, bunu "cebir ve şiddet uygulama" şartına bağlıyor. Özel Yetkili Savcı eğer ilk davada cebir ve şiddet uygulandığına dair kanıt veya herhangi belgesi var ise Aziz Yıldırım'ın bu davanın tekrar yargılanması mümkün değil. Böyle durum kesin ve belgeler ile sabit ise bunun yapılması bir hukuk skandalıdır o vakit şu anda OYM'leri kaldırırken derhal yürüttüğü tüm davaları da düşürmen gerekir. Ancak söylenenler ne ÖYM'lerin kaldırılıp yeni dava açmalarına son verilip ancak ellerindeki davaları bitirmeleri.

Diğer taraftan, Eğer Özel Yekili Savcı sadece "cebir ve şiddet uyguladığına dair kuvvetli şüphe" gibi bir iddiada bulunup bunun sabit olmadığı bir durum varsa. Hukuki olarak bu dava zaten Özel Yetkili Mahkeme'de görülmesi kanunsuz olduğu için esasında hüküm geçersizdir ve yeniden yargılanma yolu açıktır.

Eğer bu dava Özel Yetkili Mahkeme'de görüldü ise bu 2 durumdan biri olması lazım, 3.seçenek'i saymak istemiyorum. Eğer "cebir ve şiddet" olduğuna dair hiçbir şüphe bulgu sabitlenmiş delil ıspat yok ise zaten bu işin ÖYM'de görülmesi saçmalıktır. Şu bir gerçek ki ÖYM'ler kurulurken bunların ömürlü olduğunu Hükümet'de biliyordu. Bugün şartlar değişti belkide istediklerinden erken kaldırıyorlar. Bilmiyorum ki bu işin içinde yani operasyonu yapanlar içinde bir gün ÖYM'lerin ortadan kalkıp bu davaların yeniden yargılanma ihtimali düşünülmüş müdür düşünülmemiş midir. Çünkü ÖYM'ler kaldırıldığında yeniden yargılamanın yolu, Davayı CMK 250 b fıkrasına uygun şekle sokmak.

Neyse çok kafa bulandırmadan şimdi kendi görüşümü söyliyim bu hukuki tarafı bence, sanmıyorumki adil yargılama falandan filandan bu iş yeniden yargılansın. Çünkü savunmalar iddialar ile çok alakasız komik ve saçmaydı zaten. Şike'yi itiraf eder gibi saçmaladılar.
Bana göre olay hukuki olarak neyse öyle olmalı, eğer Aziz Yıldırım'ın cebir şiddet silah tehdit felan böyle işlerle işi olmamış sadece şike yapmışsa yeniden yargılansın. tabi bu yeniden yargılama bu insanları kurtarma aklama davasına dönüşürse birbaşka skandal olur. Bana göre adil bir yeniden yargılamada asla değişmeyecek olan Aziz Yıldırım'ın şike yaptığıdır çünkü bu belgelerle ıspatlıdır. 3 maçta kesin şike vardır.
Ama eğer yok Aziz ile gerginlik bitti, olayı cemaatin üstünede yıktık bu adamı kurtaralım gibi bir hukuksuzluk yapılacaksa, varsın dava yeniden görülmesin. Bir hukuksuzluk başka bir hukuksuzluk ile ortadan kaldırılamaz. En azından 1 tane hukuksuzluk da kalır yanlış.

realist07
15.02.2014, 05:35
Yeniden yargilansa bile sadece ona ozel bir yargilamami olacak iste burasi onemli daha dogrusu eger ona ozel bir yargilama olursa hangi kisve adi altinda olacak ???silah ve cebiri gormezden gelecekler o zaman baska bir mumkunu gorunmuyor .. kisacasi sikeyi sahaya yansitmayan zihniyet azizi kurtarir bi sekilde %100. Allem eder kallem eder isi kilifina uydurur bunlar Aziz bir yerden garanti almasa turkiyeye adim bile atmazdi.

Salih Edip
15.02.2014, 10:25
Yeniden yargilansalar bile bu tapelerle yine ceza alacaklar kendisi de biliyor tek amaclari tapeleri devreden cikarmak yoksa antudan iki fb li yargilasin bunlarla yine ceza alirlar :)