PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Digiturk'e Çağrı

Murat Acar
18.09.2006, 12:06
Bizim maçlarımıza Yorumcu olarak Ya ERGUN ATA yı yada NECMİ PEREKLİYİ atasınlar.Bali gibi yorumcuların bizim maçlarımızda yeri olmaması lazım diye düşünüyorum bu konuda ne yapabiliriz.Yine mail yağmurunamı tutalım nedersiniz.????

hamibasoglu
18.09.2006, 12:31
Katılmıyorum düşüncene,Serdar içimizden biri ve biz burda ne düşünüyosak aynen yansıtıyor.politik cümleler kurup edebiyat yapmıyor.Adam neyse o.İçinden nasıl geliyosa konuşuyor.Ben Serdar Balinin Taraftarı yansıttığına inanıyorum.Şivesini sorun ediyorsun sen herhalde.Ne yani adam Trabzonlu ve o şiveyi kullanması gayet normal.

Egemen Yılmaz
18.09.2006, 12:33
Serdar Bali'nin nesi varmış ki? Neden yeri olmasın?

Can basten
18.09.2006, 12:36
Serdar Bali'in yorumları gayet yerinde. Kendsinin iyi bir Trabzonsporlu olduğundan da şüphe duymuyorum.

Ama karizması yok ya ondan rahatsız oldu galiba rutav0861.:D

Y.Sert
18.09.2006, 12:58
arkadaşlar:emin olun kimse burda serdar balinin geçmişine yada trabzonluluğuna veya trabzon sporluluğuna laf söylemez.rutav da o yönde bir şey demiyor zaten.
ama onun ve benim gibi gurbette yaşayanlar, maçlarımızı yorumlayan serdar balinin üç kelimesinin birini anlamıyor.çok sönük kalıyor kanısındayım.
bende lig tv yorumcumuzun değişmesi gerek diye düşünenlerdenim.
mesele şive değil.bende aynı şiveyi kullanıyorum.şiveden yana bir sorunumuz yok.daha sesi çıkan.gür konuşan.net konuşan bir yorumcu olmalı.serdar bali maç öncesi yorumlarında bayıyor beni.

Naim
18.09.2006, 13:10
Serdar Balinin tek derdi
Trabzonspor Çeşmesinden niye biz içmiyoruzda dışarıdan insanlar içiyor

bırakın bize biz kendi aramızda Trabzonu yeriz diyorlar

Gözümde görüşlerinin zerre değeri yok
Çünki kendisinin değeri yok

pReN@_61
18.09.2006, 13:13
futbolu çok süper oynuyoruz da bu sorunlar başlıyor..x...

Barış BAKIRTAŞ
18.09.2006, 13:46
Serdar Balinin tek derdi
Trabzonspor Çeşmesinden niye biz içmiyoruzda dışarıdan insanlar içiyor

bırakın bize biz kendi aramızda Trabzonu yeriz diyorlar

Gözümde görüşlerinin zerre değeri yok
Çünki kendisinin değeri yok

Tamamiyle katılıyorum adam derdi Trabzonspor da görev yapamamasıdır Marcelinho ile ilgili yorum yapıyor "geçmişi çok iyimiş yıldızmış bizimde baksınlar geçmişimize neler yaptık"
Yorumları beni çıldırtıyor.

ligarba61
18.09.2006, 13:51
Herşey halloldu bir bu kalmıştı.

Özkan Erdem
18.09.2006, 13:53
Öztürk Pekin'in anlattığı maçlardan da galibiyet çıkaramıyoruz

Naim
18.09.2006, 13:54
Tamamiyle katılıyorum adam derdi Trabzonspor da görev yapamamasıdır Marcelinho ile ilgili yorum yapıyor "geçmişi çok iyimiş yıldızmış bizimde baksınlar geçmişimize neler yaptık"
Yorumları beni çıldırtıyor.

bunu devamlı söylüyorum
Dün Maçtan sonra yaptığı yorum
"efendim yanlış Transfer politikaları uygulanıyor Trabzonun parası dışarı atılıyor(Buraya kadar hak vermemek elde değil)
sunucu Soruyor Çözüm nedir
Bali işte o an yumurtluyor hevesini
" Eski Futbolduculardan Yetenekli(!) bu işi Bilenlerden(!)cemiyet Hayatında öncü olan oturup kalkmasını bilen (burada bir parantez açıyorum Beyzade kendisi Trabzonspor Futbolcular Derneğinin başkanıdır Cemiyet hayatı buradan gelir) bir gruba görev vermeli ve kendileri Yurt ici ve dışında takım için topcu aramalıdır"

Vel hasılı kelam bu beyzada aylık 3-5 milyar alarak Trabzonsporda Çalışmaya hevesli istekli ve tekliflidir
ve bu takımla tek ilişkisi maaş çeklerinin klubce ödendiği sürece pozitif olacaktır.
Aksini iddia eden?

ts_fan
18.09.2006, 14:00
Serdar Bali gibi adamların tek derdi Trabzonspor'dan nemalanmaktır.İşte bu tip sözüm ona Trabzonspor'lu insanlar nemalan(a)madıkları sürece daha çooook Trabzonspor hakkında olumsuz şeyler konuşmaya, yazmaya devam edeceklerdir.İnsanlar Trabzonspor'la alakalı hareket ederlerken, konuşurlarken sokaktaki ''bali''ciler gibi olmamalıdırlar.Berbat giden üç İstanbul takımının yorumcuları hiç haketmedikleri pofpoflanmadan nasiplenirken, bizim sözüm ona yorumcular sadece kulübü karıştırmak adına tavır benimsiyorlar.Bunlara bir örnek te Lemi Çelik'tir diyebilirim.

Murat Acar
18.09.2006, 14:04
Katılmıyorum düşüncene,Serdar içimizden biri ve biz burda ne düşünüyosak aynen yansıtıyor.politik cümleler kurup edebiyat yapmıyor.Adam neyse o.İçinden nasıl geliyosa konuşuyor.Ben Serdar Balinin Taraftarı yansıttığına inanıyorum.Şivesini sorun ediyorsun sen herhalde.Ne yani adam Trabzonlu ve o şiveyi kullanması gayet normal.
Yok beni yanlış anlıyorsunuz ben Serdar balinin ne futbolculuğuna ne TRabzonsporluluğuna tek kelime laf etmem.Trabzonspora hizmet eden her kim olursa olsun başımın üstünde taşırım ama konu yomralı73 ün dediği gibi inanın yaptığı yorumlar sıkıcı sesi gür lafı yapıştıran biri olmalı orada diye düşünüyorum..hepsi bu yoksa rahatsızlığım başka bişey değil yani.
bazı arkadaşlar herşey bittide bumu kaldı diyorlar ama bizim gibi gurbetten dijitürkten maç seyredenler için o yorumlar çok ehemmiyet gösteriyor.Trabzondan Avni akerden maçları canlı seyretme imkanımız olmadığı için bu konu bizler adına çok önemli.Şive meselesine gelince bende karadenizliyim o konuda benim sorunum hiç olamaz ama Trabzonsporu tutan milyonlarca anadolulu kişi var bunuda unutmamak lazım diye düşünüyorum.
Saygıyla...

Barış BAKIRTAŞ
18.09.2006, 14:10
Serdar bali yanlış trasfer politikası diyor kendisi özkan sümer zamanında klüpte yetkiliydi ozaman transfer politikası nasıldı acaba ? Neden istifa etti ?
Her maç sonunda sanki kötü sonuç olsada eleştirmek için bekleyen insan gibi duruyor benim gözümde. Yönetime karşı olabilir bir insan ama yönetime karşı diye de takım üzerine baskı kurmanın manası yok.

Sevgi
18.09.2006, 14:13
Serdar Bali den önce maçlarımızı fb,bjk ve gs li yorumcular yorumlarken ısrarla digitürkü arayıp ''Trabzon'u ,Trabzonspor'u bilen bir yorumcu istiyoruz fb li adam ne kadar anlar benim derdimi ,isteğimi'' diye telefon etmiştim ve bir kaç kişiyede ettirmiştim.'' Serbest Atış'' adlı programla ilgili şikayette bulunmak için aradığımda şikayetlerimize yanıt verdiklerini hatta bizim isteğimizle ''serdar Bali'yi yorumcu olarak getirdiklerini'' söylediklerinde utanarak bu isteğimden dolayı pişman olduğumu keşke diğerleri yorum yapmaya devam etselerdi dedim :( dilimi eşşek arısı soksaydıda böyle bir istekte bulunmasaydım :( Serdar Bali'nin tek derdi Trabzonspor'u karıştırmak başkada bişey değil.
spiker: Sayın Bali Trabzonspor güzel bir futbolla bjk yeerek üç puanın sahibi oldu nasıl değerlendiriyorsunuz
cevap
Bali : ben Trabzonspordan dört maçtan sıfır puan ve kongre bekliyordum.

lütfen birisi bu tip adamları Trabzonspordan uzaklaştırsın.

Barış BAKIRTAŞ
18.09.2006, 14:23
@sevgi
Gelde sevginin yazdığını okuyup delirme. Bence bir önceki digiturk protestosu gibi bunudu yapmalıyız.
Serdar Bali alışıktır zaten en ufak tepkide kaçmaya.

Analyzer
18.09.2006, 14:23

Puhaha:D İstatistik dediğin böyle olur, tebrikler Quake:D
Bizim çoğu maçımızı da bu amca anlatıyor, yanmışız biz:)

AtalaY_BuğrA
18.09.2006, 15:38

HoCam yapma şimdi "kim vurursa gol olur ve Goll "dedi adam bizimkilerde iş yoksa adam ne yapsın :)

BOZOHAN
18.09.2006, 16:17
yorumda Ahmet AĞAOĞLUNDAN başkası yalan

Murat Acar
18.09.2006, 16:22
yorumda Ahmet AĞAOĞLUNDAN başkası yalan

Yeterki işi bilen biri olsun isim okadarda önemli değil Ağaoğlunu ben başkan olarak görmek isterim aslında ama o ayrı bi konu... :) :evil:

BÜYÜK_TRABZON
18.09.2006, 16:24
Bizim maçlarımıza Yorumcu olarak Ya ERGUN ATA yı yada NECMİ PEREKLİYİ atasınlar.Bali gibi yorumcuların bizim maçlarımızda yeri olmaması lazım diye düşünüyorum bu konuda ne yapabiliriz.Yine mail yağmurunamı tutalım nedersiniz.????Serdar Bali istanbul medyasına karşı nasıl konuşucagını bilen gerektiginde postasını koyan ender Trabzonsporlulardandır örnek verirsek sinan engin e 3 yıl önce canlı yayında postasını koymasıdır

oskanonur
18.09.2006, 16:46
Serdar Bali ile ilgili bu sayfalarda soylenmis olan hersey cok dogru ve hepsine katiliyorum.Ne kariyerini, ne gecmisini kesinlikle tartisamayiz.Bunula birlikte asil amacinin Trabzonsporda gorev yapip burdan nemalanmak oldugunu da tartisamayiz.Baska tutunacak bir dali yok su anda.Gorev alabilecegi tek ve en buyuk kurum Trabzonspor dur.Takim gol atip one gecmisken bile kendisi olumsuz yorumlar yapip maclari izleyen taraftarlarimizi sinirlendirmekten baska bir amaci yok.Malesef yapmis oldugu kendine pay cikaran yorumlara devam etmekte kararli ta ki bu klupte kendisine bir yer buluncaya kadar.Maclarimizi Necmi Perekli yorumlasin.

Can basten
18.09.2006, 17:20
Arkadaşlar adamın Trabzonspor'da görev yapmak istemesinden daha doğal ne var Allahınızı severseniz. İsterse ister. Böyle "nemalanmak", "pastadan pay almak" vs. gibi insafsız, zalimane tabirler pek hoş olmuyor.

Yorumlarına gelince; ben çoğu söylediğine katılıyorum. Ne yani Trabzonspor'un durumu çok mu iyi de adam eleştiriyor. Trabzonspor taraftarlarının çoğunun da mevcut durumdan rahatsızlığı ve bu duruma ağır eleştirileri ortada olduğuna göre hepimiz Trabzonspor'dan pay çıkarmak isteyen kan emiciler değiliz sanırım.

Naim
18.09.2006, 17:28
Arkadaşlar adamın Trabzonspor'da görev yapmak istemesinden daha doğal ne var Allahınızı severseniz. İsterse ister. Böyle "nemalanmak", "pastadan pay almak" vs. gibi insafsız, zalimane yorumlar pek hoş olmuyor.

Yorumlarına gelince; ben çoğu söylediğine katılıyorum. Ne yani Trabzonspor'un durumu çok mu iyi de adam eleştiriyor. Trabzonspor taraftarlarının çoğunun da mevcut durumdan rahatsızlığı ve bu duruma ağır eleştirileri ortada olduğuna göre hepimiz Trabzonspor'dan pay çıkarmak isteyen kan emiciler değiliz sanırım.

Trabzonda Çalışmayı istemek Farklı
Trabzonda ÇALışmayı istemek farklı
Arada bazı farklar var
Ben bir IT sorumlusuyum en büyük hayellerimden birisi Trabzonda herhangi bir konuda görev yapmak
rütbesi ne olursa olsun beni mutlu eder
Ama bunun için kimseye komplo kurmaya
Bakın aralıkta kongre var benimde şukadar oyum var
TV de programımvar şukadar üye dernekte var
Bana şu maaşı verin Transfer komitesi kurun beni başına alın gibi laflar etmiyorum
Bazı mevzuları bilmiyorsak bilenlere Kulak verelim
;)

Can basten
18.09.2006, 17:35
Vayyy Trabzonspor'la ilgili konulara benden daha çok hakimsin demek. Pardon abi...:mad:

Trabzonspor'un efsane kadrosundaki adamlardan birisine kulübü eleştirdi diye "hırsız" imasında bulunurkenki kaynakların da Trabzonspor tesislerinde çalışan çaycı Necati ve kapıda duran güvenlik görevlisi Abdülkerim'den edindiğin istihbaratlardır eminim ki..

La havle ve la kuvvete...

Erbay
18.09.2006, 17:53
Serdar Bali'nin söylediklerine katılıyorum.Çümkü doğruları söylüyor.Sen evinde Konya'ya puan kaybediyorsan eleştiri hak edersin.Serdar Bali bjk maçında niye eleştirmedi takımı.Çünkü takım gibi oynadık.Transfer konusunda da haklı.Marcelinho fiyasko(şu an);Musampa yedek daha göremedik bile.Bunlar takımı sırtlasın diye alındı.Bu transferleri de yönetim yaptı.Bunu da eleştirmesi doğal yani.

coolank
18.09.2006, 18:55
ben bu kulupte yönetici olsam eski futbolcuları bırakınız transfer komitesine almayı futbolcu izletmeye bile yollamam ... ayıptır ya lemi bey ne kadar işi biliyormuş da eller ve jefforsunu soktu bize sonra da şimdi çıkmış yönetime sallıyor ayıptır ya yemin ederim ayıptır ....kongre acısı mı anlamadım .... ist da yaşayan bir eski genç yöneticiniin ki hala başkan olmaya hevesleniyor ki şükür ki mümkün değil o genç yöneticinin agzı ile konuşmayı bıraksın ..hem niye ahkam kesiyor trabzon trabzondan yönetilir diye niye o zaman o eski genç yöneticinin agzı ile konuşuyor ...serdar bali nin geçmişinde ve var yahu .. ikide bir aynı şeyi söylüyor ben onu gayet iyi seyredenlerden biriyim buradaki çok arkadaşın da onu hatırladıgını sanmam...bu lafı bir iskender bir ali kemal dese agzımı açmam ...stadın en güzel yerine çökmüşler dernek diye şimdi daha yazmıyayım kendime yakışmaz ...lemi ve serdar bey daha çokkkkkkkk kongre beklerler biri menajerlik hayali kuruyor digeri transfer komitesi başkanlıgı ... allah korusun .. yarabbi bu takımı bunlardan koru ...serdar balinin yorumculuguna gelince ben sesi kapatıyorum çözümüm o ...allahtan maç sırasında konuşmuyor ...eskiden bir de maç sırasında konuşurdu ...sayın renkdaşlarım hemşerilerim arkadaşlarım bir başlık var haluk ulusoy ile ilgili dogru katılıyorum ama soruyorum size futbol federasyonu yön kurulunda bulunan sayın ibrahim usta hangi takımın kontenjanından ve niye girmiştir ... söylüyeyim trabzonsporun kontenjanından ve takım için girmiştir ...kimin teşvikleri ile giirmiştir veya telkinleri ile onu da söylüyeyim yönetimdeki sayın muhalif kanadın başkanın da muhalefeti olmadan ...bir arkadaşın dediği gibi bu yorumcuya kadar o kadar iş var kiiiiiiiiiiiiiiii ohooooooo iş bi ona kalsın ....

1) yönetim aralıkta değişmeli safralar temizlenmeli başkan adam gibi bir liste yapmalı ....
örnek . takımın kaleciye ihtiyacı yok diyen yönetime talip olan kongre üyelerinin kongre üyelikleri direk orada silinmeli ( kabul demokratik deil ama bu kadar net bir konu da tersini savunmak için insanın ya akılsız olması ya da takımı sabote ediyor olması gerekir )
2)bu takıma yetkileri budanmamış arkasında saglam duran yönetimin oldugu bir MANAGER şarttttttttt.......

DeAgLeMaNyAq
18.09.2006, 19:18
Trabzonspor Figo ve Rivaldo'yu getirip şampiyon olacak şeklindeki söylemleri beni bitiriyor...

karayamayman
18.09.2006, 19:20
arkadaşlar:emin olun kimse burda serdar balinin geçmişine yada trabzonluluğuna veya trabzon sporluluğuna laf söylemez.rutav da o yönde bir şey demiyor zaten.
ama onun ve benim gibi gurbette yaşayanlar, maçlarımızı yorumlayan serdar balinin üç kelimesinin birini anlamıyor.çok sönük kalıyor kanısındayım.
bende lig tv yorumcumuzun değişmesi gerek diye düşünenlerdenim.
mesele şive değil.bende aynı şiveyi kullanıyorum.şiveden yana bir sorunumuz yok.daha sesi çıkan.gür konuşan.net konuşan bir yorumcu olmalı.serdar bali maç öncesi yorumlarında bayıyor beni.

Aynen katılıyorum.

Kimsenin şivesiyle bir sorunu yok. Kaldı ki şivesi de bir garip, iki arada bir derede kalmış. Mesele yeni bir şey söylememesi (gerçi ben söylediklerini de anlamıyorum ya).

Yorum yapacak kişinin sözlerinde zeka pırıltıları görmeliyiz. Koca camiada ağzı laf yapacak birileri vardır herhalde.

Ayrıca bizim maçları Öztürk Pekin sunmasa ben daha da mutlu olacağım.

GolaMTuRi
18.09.2006, 20:05
bir tek sorunumuz yorumcu zaten, hemen arayalim degistirsinler...serdar bali cok guzelde yorumluyor bence, hayir adamin soylediklerinin hangisi yanlis onuda belirtmek lazim..yoksa saldim cayira mevlam kayira tarzi yazilar yazmak kolay.bende maille digiturke tesekkur edecegim..serdar bali kalsin, hayir kotu olsa bile bize ne...oturupda adami dinlemek zorunda degilsiniz, maci izleyin yorumu kendiniz yapin.serdar bali ne takim hakkinda son dakika haberleri veriyor,nede soylediklerinin trabzonspora zarari veya faydasi oluyor,yani kisacasi kimse oturup adamin dediklerini hatim etmek zorunda degil.ne var yani, her trabzonsporlu ayni yorumu yapacak diye yazili bir kanunmu var..

Cafer KILIÇSOY
18.09.2006, 20:08
Bizim maçlarımıza Yorumcu olarak Ya ERGUN ATA yı yada NECMİ PEREKLİYİ atasınlar.Bali gibi yorumcuların bizim maçlarımızda yeri olmaması lazım diye düşünüyorum bu konuda ne yapabiliriz.Yine mail yağmurunamı tutalım nedersiniz.????
Arkdaşım düsüncelerine cani gönülden katılıyorum sağolasın

Cafer KILIÇSOY
18.09.2006, 20:28
SERDAR BALİ'NİN YORUMCULUĞUNA, ÖZTÜRK PEKİN'İN MAÇ ANLATIMINA, LİG TV'NİN TARAFLILIĞINA, JEFERSON'UN KALECİLİĞİNE, MACELLİNO'NUN YILDIZLIĞINA, LAZARONİ'NİN TEKNİK ADAMLIĞINA, OGÜN VE ABDULLANIN TRABZONSPORLULUĞUNA...

HAYIR

ERGUN ATA'NIN YORUMCULUĞUNA , HAMİ'NİN TRABZONSPORLULUĞUNA, FATİH'İN GOLCÜLÜĞÜNE, ZİYA DOĞAN'IN ADAMLIĞINA, ALINTERİ İLE KAZANILAN ŞAMPIYONLUĞA, HER ŞARTLAR ALTINDA TARAFTARIN TAKIMINI ALKIŞLAMASINA...

EVET

Murat Acar
19.09.2006, 00:23
bir tek sorunumuz yorumcu zaten, hemen arayalim degistirsinler...serdar bali cok guzelde yorumluyor bence, hayir adamin soylediklerinin hangisi yanlis onuda belirtmek lazim..yoksa saldim cayira mevlam kayira tarzi yazilar yazmak kolay.bende maille digiturke tesekkur edecegim..serdar bali kalsin, hayir kotu olsa bile bize ne...oturupda adami dinlemek zorunda degilsiniz, maci izleyin yorumu kendiniz yapin.serdar bali ne takim hakkinda son dakika haberleri veriyor,nede soylediklerinin trabzonspora zarari veya faydasi oluyor,yani kisacasi kimse oturup adamin dediklerini hatim etmek zorunda degil.ne var yani, her trabzonsporlu ayni yorumu yapacak diye yazili bir kanunmu var..

Sen olayı yanlış anlıyorusun sanırım en güzel açıklamalardan bir tanesini yomralı73 nickli renkdaşım yaptı ayrıca benim birkaç açıklamam daha var sebep olarak yazdıklarım önce onları oku sonra sende söyle aslına bakarsan sen yapmışsın saldım çayıra mevlam kayırayı renkdaşım..Ben sebeplerişni de yazdım neden baliyi istemediğimizi yani.Bilmem anlatabildimmi...

Y.Sert
19.09.2006, 00:46

kimse yanlış söylüyor demedi.beğenmeyen dinlemez diye bir lüksümüz yok.bende dinliyorum.sende dinliyon rutavda dinliyor.ama biz az buçuk anlıyoruz dediklerini.peki kahvede başka takımın taraftarı dinlerken anlıyormu acaba.adam demezmi kim çıkarmış bu iki lafı bir araya getiremeyen adamı buraya.
büyüklük diyorsunuz.ama koskaca trabzon sporu anlatacak takır takır sözleri sıralayacak anlaşılır konuşacak bir yorumcumuz yok.bu nasıl iş.

zafercalikoglu
20.09.2006, 09:10
çıkmasın tv ye,bu adam dan bi cacık olmaz ergun ata bu işi biliyor, o olsa daha iyi ,

OFLU
20.09.2006, 10:06
Yeterki işi bilen biri olsun isim okadarda önemli değil Ağaoğlunu ben başkan olarak görmek isterim aslında ama o ayrı bi konu... :) :evil:

Koy Hami Mandiraliyi dimi ama karizmaysa karizmaTrabzonluluksa sapina kadar,e bide Farozun usagidur yeri geldimi diklenmeyide bilir daha ne araysinuz usaklar...

KuĞu
20.09.2006, 10:11
Ben de serdar balinin yorumlarından rahatsızlık duyuyorum, ağzını her açtığında mutlaka kötü birşey söylüyor, tam bir muhalefet ağzıyla konuşuyor ve çok ön yargılı, bunun nedeni iddia edilen hedefleri olabilir. Serdar Bali konuşacaksa yanında bir tane de onun söylediklerine cevap verecek objektif yada yönetimden biri olmalı çünkü her ağzını açtığında suçlayıcı rahatsız edici cevap hakkı doğuracak şekilde konuşuyor.

Eleştirinin uslubu maksadını aşıyor bir anda karşımızda trabzonun bünyesinden bir yorumcu değilde ts yi sürekli kötüleyip imaj yıpratma politikası izleyen istanbul medyası ve diğer uşaklarının kopyasını görüyor gibi oluyoruz ve bu çok rahatsızlık verici bir durum.

Murat Acar
20.09.2006, 11:58
Arkadaşlar bir fikir sundum kimin kimden daha çok konulara hakim olmasını tartışmıyoruz burada.Bu konuyla ilgili eleştirinizi yapın olsun bitsin hem fikir olursunuz veya olmassınız bu sorun değil ama Hepimiz Trabzonspor için bişeyler yapmaya çalışıyoruz lütfen kendi içimizde hır gür çıkarmaktan vazgeçelim...Saygılarla...