PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mustafa Reşit Akçay İstifa Etmeli mi?

Sayfa : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

cakalkerem
10.11.2013, 20:10
Bu konuda BMN 'in net görüşünü merak ediyorum...Ankete koyabilir miyiz acaba?

Alika87
10.11.2013, 20:13
bir hocaya bir sezon sabretsek bir yerimiz kopar dimi...

Muhammet Kalkışım
10.11.2013, 20:13
İmam cemaat ilişkisi var ortada.

MRA'nın bağımsız çalışmadığını defalarca kez dile getirdim burada.

MRA gereğini yap(a)madığı için gitmelidir. Ama ondan önce gitmesi gereken İHO ve yönetim kuruludur.

Antonio
10.11.2013, 20:15
yanlışta ısrar etmek daha zarar verir. mra gitmeli yerli olarak mustafa denizli yabancı olarak magath ve bielsa trazı hocalar gelmeli.

Mert'
10.11.2013, 20:15
Hacı gitmedikce mra gitmez

cakalkerem
10.11.2013, 20:16
hacı nasıl 1 günde getirdiyse 1 günde de göndermesini bilmeli bence

cakalkerem
10.11.2013, 20:34
hoca şikecilerin maçını izlede nasıl koşulur bir gör

Cyzio
10.11.2013, 21:04
Zinhar açılamaz. O zaman şike davasını kaybederiz.

.

TSemih61
10.11.2013, 21:09
Bence gönderilmemeli ama oyun yapısını da değiştirmeli. Sistemi baştan kurmalı.

İ. SARAL
10.11.2013, 21:20
Hoca gitsin diyenler son 2 yıldan hiç ders çıkarmamış. Ne olursa olsun 1 yıl sabredilmeli. Zaten şu ana kadar fırsat verilmeyi hakediyor.

Tuğrul
10.11.2013, 21:26
MRA gitmeyecekse B planı devreye girmeli. İHO gitmeli. Kongrede ikisini de sepetlemek lazım.

Halbuki olağanüstü genel kurul kararı anketi içinde temyize gidilmesini işaretlemiştim.

mourner
10.11.2013, 21:29
aralıktaki seçimde hacı giderse hoca da ancak öyle gider.ama bana sorsan MRA bugün gönderilmeli.11 haftada ne oynattığı belli olmayan,oyun olarak en ufak ümit vermeyen,5 pas ardarda yaptıramayan hocaya sabredilmez.

Sefa Alış
10.11.2013, 21:31
Ben anladım ki Şenol Hoca'dan başkası yalan bize. Tek problemi transferlerde biraz sönük kalmasıydı. Yoksa onun yüksek performans aldığı oyuncular, şimdi dökülüyor. Önce başımızdaki İHO'dan kurtulsak, sonra tekrar Şenol Hoca gelse.

cakalkerem
10.11.2013, 21:32
sezonu en erken açan takımız....

bir ton hazırlık maçı niyetine avrupa da maç yaptık...

ligde 6 hafta istedi...

takım hala yürüyor, koşmuyor mücadele etmiyor...

o zaman hoca ne iş yapıyor?

UZLU
10.11.2013, 21:35
Pejmürde sonuçların filozofik yorumcusu!!!!!!!! İşte bu işi yapıyor....

cakalkerem
10.11.2013, 21:37
aynen

Cyzio
10.11.2013, 21:47
Ben anladım ki Şenol Hoca'dan başkası yalan bize. Tek problemi transferlerde biraz sönük kalmasıydı. Yoksa onun yüksek performans aldığı oyuncular, şimdi dökülüyor. Önce başımızdaki İHO'dan kurtulsak, sonra tekrar Şenol Hoca gelse.

Hah, yaklaşık 10 aydır beklediğim mesaj geldi. Bugünleri de gördüm ya, şükürler olsun...

.

memmedaga
10.11.2013, 21:55
Hocanın gitmesini neden istiyorum?;

aldığı yenilgilerden dolayı değil oynattığı silik, korkak, pasif futboldan dolayı gönderilmesini istiyorum.!!!

defansif oynatıyor ama belkide ligde en kötü defans yapan takımız!!!

kaldı ki defansif oynuyorsan

az koşmak, az pas yapmak, az pres yapmak

ZORUNDA DEĞİLSİN !

defansif oynayan takım kendi yarı alanında pas yaptırmaz,
kolay kolay şut şansı vermez,arkaya adam kaçırmaz!!!

ge.en seneye oranla belki mücadele ve azim çok küçük bir oranda artmış olabilir ama yetmediği ortada...

Kısacası hocamıza peşine karşı çıkanlardan değildim, gerekçerimi mantıki bir çerçeveye oturtuyorum.

Kendisi 1-2 sene TSL tecrübesi yaşamış olsa idi farklı birşeyler bekleyebilirdik...

neymiş efendim kadrodan dolayı imiş

geçen sene temel problem kadro şişkinliği ve yönetimin ödeme sıkıntıları, Şenol Hocanın heyecanını tamamen kaybetmesi idi.

Tolunay hoca geldiğinde finansal problemler devam ediyordu keşke takımın başında kalabilseydi,

kaldı ki ilk 11'e kaliteli 3 takviye yapıldı.

vs vs vs... devam eder...

Kadromuzda solbek orta saha ve forvet sıkıntısı devam ediyor ama bu kadar ezik pasif futbolu oynayacak kadar kötü değil

hücümu da defansı da rezil bir takım var ortada...

ceday99
10.11.2013, 21:56
hoca mı hacı mı diye açılsın bence o zaman gerçekleri görürüz...

U.Sadıkoğlu
Trabzonspor'a hoca dayandıramıyoruz :D

Fatih
Hah, yaklaşık 10 aydır beklediğim mesaj geldi. Bugünleri de gördüm ya, şükürler olsun...

.

Kahkaha attım.:D

Yaşar
10.11.2013, 21:57
hah, yaklaşık 10 aydır beklediğim mesaj geldi. Bugünleri de gördüm ya, şükürler olsun...

.

hahahaha :D

cakalkerem
10.11.2013, 21:58
açıkcası Şenolcular ne zaman çıkacak diye bende merak ediyordum

Enisc
Yönetim gitmeden hocanın gitmesi şuanda yapacağımız en mantıksız işlerden biri olur.

Ayrıca yönetim gitsede hocanın kalması taraftarıyım. Her gelen hocayı yollarsak ohoo ..

orhan42
Zinhar açılamaz. O zaman şike davasını kaybederiz.

.

Ağabey hala kayıplardayız o konuda..UEFA ve CAS pasladı topu bizimkiler Henrike gibi topu ayaklarından sürekli kaçırıyorlar..:mad:

Cyzio
10.11.2013, 22:02
Ağabey hala kayıplardayız o konuda..UEFA ve CAS pasladı topu bizimkiler Henrike gibi topu ayaklarından sürekli kaçırıyorlar..:mad:

Hayır bundan iki önceki teknik direktör için "İstifa" başlıkları, benim söylediğim sebepten dolayı kapatılıyordu da, ondan öyle yazdım.

.

sessizkral_1
10.11.2013, 22:03
Şotaya bir şans vermeliyiz.

Ama bu yönetimle değil

Kadir
10.11.2013, 22:07
Gs Ft yi gönderdi Elemanciniyi getirdi hali ortada bizden kaç kat daha kaliteli kadrosuyla.

Bence biraz daha sabır eleştiriye evet ama sabır..

sasort
10.11.2013, 22:09
ya arkadaş mustafa hocanın suçu ne

ne yapsın hoca

korkak oynatıyormuş ileride press yapamazsan koşamazsan adamlar orta sahanı elini kolunu sallayarak geçerse defans yaparsın elbet

ileri uç adamlarında iş yoksa her atak boş dönüyor ne yapacan mecbur defans yapacan

Allahtan defans sağlam rakibin her atağı 4 defans oyuncusuna kalıyor yük ortada bu maç biraz colman koştu

ceday99
10.11.2013, 22:10
yönetim neden bir açıklama yapmaz. bu onların sorunu ve onlardan çözmelerini bekliyorum.
tabi önce fb li taraftarlarla maç izlemek daha önemli bizim başkan için...

Mellih
hocanın iyi olduğunu söyleyemem ama başkaları gerçek bizim için macera oluyor.. bu kalsın

orhan42
Hayır bundan iki önceki teknik direktör için "İstifa" başlıkları, benim söylediğim sebepten dolayı kapatılıyordu da, ondan öyle yazdım.

.

İronik olduğunu biliyorum ağabey yazdıklarının..Ben de katılıyorum yazdıklarına.MRA ile olmayacağı belli..Bıktım artık bu tür yenilgilerden sonra okula gidip öğrencilerle yüz göz olmaktan..

mourner
10.11.2013, 22:12

ne yapsın hoca

korkak oynatıyormuş ileride press yapamazsan koşamazsan adamlar orta sahanı elini kolunu sallayarak geçerse defans yaparsın elbet

ileri uç adamlarında iş yoksa her atak boş dönüyor ne yapacan mecbur defans yapacan

Allahtan defans sağlam rakibin her atağı 4 defans oyuncusuna kalıyor yük ortada bu maç biraz colman koştu

o zaman oynatma ön tartaftaki adamları.henriqueyi kes,emre var,janko var..adrianı oynatma,çift forvet oynat adam bulamıyorsan..soner var,abdulkadir var..bunları oynat

orhan42

ne yapsın hoca

Lafını geçirecek kardeşim o zman bu takıma..Ben öğretmenim.Sınıfıma hakim değilsem öğrenci sınıfta at koşturur dersi de işletmez..Müsaade etmeyeceksin ipler elinde olacak.MRA'nın elinde ip yok,olsa da felsefesi belli: KORKAK FUTBOL...

cakalkerem
başkan beyaz tv de azize birşeyler söylemiş...şimdi yayınlayacaklar...

sasort
arkadaşlar bizde topçu alacak bütçe yok sota mata gelmez bu kadronun başına gelsede nasıl gelir biliyor musunuz

elinde liste ile eldekilerinde gönderilmesini ister bunu yapacak bütçe bizde yok

Şenol HOCA diyenler var Şenol hocanın yeri ayrı ama şu var maliyeti trabzona pahallı

o parayı şenol hocaya vereceğimize adam akıllı iki forvet iki orta saha sağ açık alalımda sol bektende vazgeçtim

mustafa hocaya bir dönem sabredelim şans verelim

bence
o şansı hakediyor

ceday99
10.11.2013, 22:13

ne yapsın hoca

yok sen kime laf anlatmaya çalışıyorsun...
ben mra nın yerinde olsam istifa etmem.
yönetim istifasını isteyebiliyorsa buyursun istesin.
ama nerde bizde öyle başkan.
ancak ona buna atarlanır başka birşey yok...

ceday99
10.11.2013, 22:15
başkan beyaz tv de azize birşeyler söylemiş...şimdi yayınlayacaklar...

ne azizi yaa.
kendi pisliğini düzeltsin önce.
yine gündem değiştirme taktikelri
yemezler yeter artık. ilkokul çocuğu yok karşısında..

sasort
10.11.2013, 22:20
o zaman oynatma ön tartaftaki adamları.henriqueyi kes,emre var,janko var..adrianı oynatma,çift forvet oynat adam bulamıyorsan..soner var,abdulkadir var..bunları oynat

kardeş onu yapmak cesaret istiyor işte bugün oynamaması gereken topçuların başında malouda vardı ama

oynatmasa durum olumsuz olunca o zaman suç birilerine atılıyor yani hocaya

sadri şeneri hatırlayın janko için avusturya milli takım oyuncusunu aldık oynatamıyorsa benim suçum değil dedi çıktı kenara şenol güneş için

emreyi aldı bir varlık yok

soner geçen seneden eser yok

zeki futbol garibi

aykut akgün oda vasat

abdulkadir için farklı durum ancak oda o sıçramayı yapamadı

yusuf sakat onur sakat başka kaldımı

ha janko mu boşver o futbolu kafasında bitirmiş

sorun şu daha takım değiliz takımda sol bek forvet yok

devrede onları giderelim ondan sonra bakalım durum aynı ise hoca için fikrim değişir şu an devam diyorum

Cyzio
10.11.2013, 22:23
İronik olduğunu biliyorum ağabey yazdıklarının..Ben de katılıyorum yazdıklarına.MRA ile olmayacağı belli..Bıktım artık bu tür yenilgilerden sonra okula gidip öğrencilerle yüz göz olmaktan..

Siz de benim gibi yapın. Benim öğrencilerimin büyük bir çoğunluğu Trabzonsporlu olduğumu, hatta futbolla alâkalı biri olduğumu bile bilmez.

.

tsukru61
10.11.2013, 22:25
Geçen sezon küme düşme korkusu yaşatmış bu takımdan ne bekliyoruz? Maçları izlerken ben de deli oluyorum; ama Mustafa Hocaya zaman tanınmalı.

sasort
10.11.2013, 22:45
yok sen kime laf anlatmaya çalışıyorsun...
ben mra nın yerinde olsam istifa etmem.
yönetim istifasını isteyebiliyorsa buyursun istesin.
ama nerde bizde öyle başkan.
ancak ona buna atarlanır başka birşey yok...

ya kardeş kimseye laf atmıyorum

ama cesaretli oynayan topçu yok cesaretli oyun olur mu

geçelim o işi de

ben kıllanmaya başladım 3 maç kırmızı yedik vede bakın TFF bosigwayada 3 maç ceza verir

yani acaba içerden çökertme oyunları mı oynanıyor aziz bizans oyunlarımı var diyorum ne dersiniz

mustafadan beklemem hattada diğerlerine bir şey demem

2 maçta ileri uç adamlarının bencilliği yüzünden gitti

cakalkerem
10.11.2013, 22:52
hoca nın nasıl bir oyun planı var..beraberlik yenilmeyelim atabilirsek atalım...şimdiye kadar böyle gelmedi mi?

atabiliyorsak atıyoruz defansımız sağlam sayılırdı yedikmi de 3 ten aşağı olmuyor......az gol yemedik ..

bugün kü maçta belki 45+1 deki gol olmasa adamlar bitmişti...

Ama bu sadece gerçeği belki 1 belki 2 hafta daha gizleyebilirdi....

Elazığ ile oynuyoruz baskı yiyoruz lazio ile oynuyoruz baskı yiyoruz kimle oynarsak baskı altında oynuyoruz içeride dışarıda her yerde baskı altındayız....

Bu takım neden böyle hoca bunu açıkla bize....

Kasım Hilal
10.11.2013, 23:11
Şenol hocayı göndermeyecektik. Gönderdik. Bari Mustafa hocaya sabır gösterelim. Değişse iyiye gidecek bir şey yok. Kalsın. Düzgün bir takım kuralım.

cakalkerem
10.11.2013, 23:13
Gs Ft yi gönderdi Elemanciniyi getirdi hali ortada bizden kaç kat daha kaliteli kadrosuyla.

Bence biraz daha sabır eleştiriye evet ama sabır..

iyide terim başarıları ile özdeşleştirilmiş bir hoca başarılıydı gs liydi adamlar her zaman en zor anlarında getiriyorlar

bizde mra ın gitmesi sıkıntı yaratmaz

Mehmet Fatih Silik
10.11.2013, 23:13
O kadar sacma konu acildi ki "Genel'de"...bu acilsa sorun olmaz...

Full HD
10.11.2013, 23:14
Anket acilabilir niye acilmasin? Bence takimi adam edebilecek bir hoca gelsin.

bach72
10.11.2013, 23:18
Geçen sezon küme düşmemeye oynayan bir takıma geldi MRA.Benim tahminim bu sene en iyi ihtimalle 40-45 puan anca alırız şeklindeydi.Beklentim ve beni mutlu edecek olan şey ise kora kor mücade eden sahada ter akıtan bir ekibin iskeletini yaratmasıydı.Ligin en zayıf takımlarından bile tırsan ve önce gol yememeyi düşünen bir takım olduk oysa.

canna52
10.11.2013, 23:25
Şenol hocayı göndermeyecektik. Gönderdik. Bari Mustafa hocaya sabır gösterelim. Değişse iyiye gidecek bir şey yok. Kalsın. Düzgün bir takım kuralım.

abi bu vasıfsız adamları şenol güneş aldırmadı mı?
şenol güneş kalsa düzgün takım kuracağına deliliniz nedir?

yok abi bu taraftar akıllanmaz..

art(w)in
10.11.2013, 23:29
tamam, mra gitsin. kimi öneriyor mra'yı gönderenler?

Hasan Cubukcu
10.11.2013, 23:50
Ancak elestirir durursunuz destekden fazla elestir dur elestir dur , yensede elestir ,yenilsede elestir .

memmedaga
10.11.2013, 23:51
biz anket koyamıyoruz kim koyacak peki ?

ibrahim ŞEN
10.11.2013, 23:54
Ancak elestirir durursunuz destekden fazla elestir dur elestir dur , yensede elestir ,yenilsede elestir .

Niye diye sorsun iste kendine yenıncede yenılıncede elestiri.

Hasan Cubukcu
11.11.2013, 00:05
taraftar yapacagi takimi desteklemek , kongre üyesi olursun secimde oyunu istedigin kisiye kullanirsin baskanini secersin .

bu kadar basit tabiki baskan görevini kötüye kullanir veyahutta herhangi futbolcu yada teknik direktör , ona görede prostest yapilir ama takim ortada giderkene hatta avrupada cok iyi giderkene bu elestiriler pek mantikli degil .

Hic kendinize sordunuzmu trabzon pazartesi niye oynatilmadi diye , 1 gün futblcularin istirahat günü vardi .
Bir istanbul takimi olsa ne yapardilar biliyormusunuz , söyleyeyim size, X Istanbul Takimi siz türkiyeyi cok iyi temsil ediyorsunuz avrupa arenasinda pazar oynayin yada siz secin ne zaman oynamak istediginizi .

Carsamba saat 21 oynuyoruz 23 de bitiyor mac tahminime göre sabah saat 10-12 arasi trabzonda döndüler belkide biraz daha gec .
Cumartesi istirahat pazar günü Ankara deplasman ve saat 15.30da burda artniyet yokda ne var sizce .

Yoksa polanyadan direkt Ankarayami gittiler ?

Sefa Alış
11.11.2013, 00:06
Trabzonspor'da her teknik adam iş yapamıyor burası gerçek, kabul edelim.
Hemen Şenolcular başladı yine diye laf yiyoruz ama şu an Trabzonspor'a MRA'dan daha iyi futbol oynatacağına eminim.
İlle de Şenol Güneş demiyoruz, varsa iyi alternatifiniz söyleyin. :)

Ilelioglu
11.11.2013, 00:07
Kendi kadrosu ilede görmek lazim. Bu sezon Avrupa biletini almali kesinlikle. Suanki kadro bunu yapabilecek seviyede bence.

..

tirol61
11.11.2013, 00:17
ne azizi yaa.
kendi pisliğini düzeltsin önce.
yine gündem değiştirme taktikelri
yemezler yeter artık. ilkokul çocuğu yok karşısında..
:alkış::alkış::alkış:

tirol61
11.11.2013, 00:22
hoca nın nasıl bir oyun planı var..beraberlik yenilmeyelim atabilirsek atalım...şimdiye kadar böyle gelmedi mi?

atabiliyorsak atıyoruz defansımız sağlam sayılırdı yedikmi de 3 ten aşağı olmuyor......az gol yemedik ..

bugün kü maçta belki 45+1 deki gol olmasa adamlar bitmişti...

Ama bu sadece gerçeği belki 1 belki 2 hafta daha gizleyebilirdi....

Elazığ ile oynuyoruz baskı yiyoruz lazio ile oynuyoruz baskı yiyoruz kimle oynarsak baskı altında oynuyoruz içeride dışarıda her yerde baskı altındayız....

Bu takım neden böyle hoca bunu açıkla bize....
:alkış::alkış::alkış:

ibrahim ŞEN
11.11.2013, 00:26
taraftar yapacagi takimi desteklemek , kongre üyesi olursun secimde oyunu istedigin kisiye kullanirsin baskanini secersin .

bu kadar basit tabiki baskan görevini kötüye kullanir veyahutta herhangi futbolcu yada teknik direktör , ona görede prostest yapilir ama takim ortada giderkene hatta avrupada cok iyi giderkene bu elestiriler pek mantikli degil .

Hic kendinize sordunuzmu trabzon pazartesi niye oynatilmadi diye , 1 gün futblcularin istirahat günü vardi .
Bir istanbul takimi olsa ne yapardilar biliyormusunuz , söyleyeyim size, X Istanbul Takimi siz türkiyeyi cok iyi temsil ediyorsunuz avrupa arenasinda pazar oynayin yada siz secin ne zaman oynamak istediginizi .

Carsamba saat 21 oynuyoruz 23 de bitiyor mac tahminime göre sabah saat 10-12 arasi trabzonda döndüler belkide biraz daha gec .
Cumartesi istirahat pazar günü Ankara deplasman ve saat 15.30da burda artniyet yokda ne var sizce .

Yoksa polanyadan direkt Ankarayami gittiler ?
En onemlı noktayı atlıyosun bu adam dogru yaptıgını zannedıyo en buyuk tehlikede budur. tunelde fb sampıyonlugunu kutlayanlar gibi. birilerinin uyarması lazım.

Kasım Hilal
11.11.2013, 00:35
abi bu vasıfsız adamları şenol güneş aldırmadı mı?
şenol güneş kalsa düzgün takım kuracağına deliliniz nedir?

yok abi bu taraftar akıllanmaz..

Şenol Güneş "yerliler kalsın" dedi, kemik kadrosunu kaybetti. Ayrıca bence Adrian, Colman, Zokora, Henrique gayet kaliteli topçular. Bizim sorunumuz birinci derecede yönetimler ile bence. Balık baştan kokar. İkinci büyük sorunumuz da bence taraftar. Artık bunu kabul etmeliyiz. Trabzon'da baskı çok çok fazla. Gerçi hoş; şimdi ben bunu diyorum ama 2-0 dan maçı veren adamın yüzüne nasıl gülerim de ona moral veririm onu da bilmiyorum.

Yaşar
11.11.2013, 00:39

.

Arkada kalmasın Hoca'm, gördükçe gülüyorum, Allah da sizi güldürsün. :D

Hüseyin Gündoğdu
11.11.2013, 10:00
Takımın sorunu yönetim veya futbolcular değil.
Tamamen taraftardır.
Biz her sene şampiyonluk beklediğimiz için şampiyon olamıyoruz.
Kadroda sıkıntılı hiçbir mevki yok.
Bu kadro ve hoca hiç değiştirilmeden
önümüzdeki sene 2.ci, ondan sonraki sene de şampiyon oluruz.

Mollasalihoğlu
11.11.2013, 10:03
Şenol Hoca ile başarıyı, herhangi hocayla başarısızlıktan itici bulanlar var :)

Fatih Öztürk
11.11.2013, 10:03
İyice çocuk oyuncağına çevirdiniz bu işleri be kardeşim.iki ayda bir adam asıyorsunuz bırakın bu işleri ayıp yahu ayıp.

Mollasalihoğlu
11.11.2013, 10:05
Trabzonspor'da her teknik adam iş yapamıyor burası gerçek, kabul edelim.
Hemen Şenolcular başladı yine diye laf yiyoruz ama şu an Trabzonspor'a MRA'dan daha iyi futbol oynatacağına eminim.
İlle de Şenol Güneş demiyoruz, varsa iyi alternatifiniz söyleyin. :)

Ondan kötü teknik direktör var mı ki?

Hem ne öyle 500 pas yapıyordu, %60 topla oynama yapıyordu, bizim yapımıza ters.

Böyle iyi.

fincher
11.11.2013, 10:19
MRA başarılı olacaktır,hocaya inanıyorum.Takımın ruhsuz oynadığını da kabul etmiyorum.Takım MRA ile birlikte geçen seneki ruhsuz futbol anlayışından sıyrılmıştır.Maçları dikkatli izleyenler takımdaki hırsı görebilirler.Dün yediğimiz 3 . gol beraberliğe razı olmamaktan,kazanma isteğinden kaynaklanan bir goldü.Hocanın defansif oynattığı görüşüne de katılmıyorum.Sahada geçen seneki gibi 5 savunmacı 3 ön libero görmüyoruz.Her maç en az 4 hücuma dönük oyuncu ile çıkıyoruz.Hoca başlangıçta korkak futbol oynatıyordu ama son haftalarda değil.Olcanı artık sol bekte oynatmaması da bunun göstergesi.Yabancı derdi olmasa Jankolu çift forvet seçenekleri de dener,veya Emre biraz ümit verse.MRA değişen ve gelişen bir hoca.Hatalarında ısrar etmiyor,çözüm yolları bulmaya çalışıyor.Ben kendisine Şenol Güneşten de,Tolunay Kafkastan da,Halilodziçten de daha fazla güveniyorum.Bu üçü dünyanın en korkak hocalarıydı,ama MRA bunlardan farklı.Elindeki kadroyu sakat-cezalı ve yabancı durumuna göre en iyi kullanmaya çalışıyor.MRA kalmalıdır ve pek çok taraftarı utandırıp başarılı olacaktır.İHO gitmelidir,gitse bile yeni yönetim MRA ile devam etmelidir...

fincher
11.11.2013, 10:25
Son 3 maçta 8 gol atıp 3 puan aldık.2 deplasmanda 4 gol atıp 6 gol yedik.Sorun hocanın korkak,defansif futbol oynatmasında mı diyorsunuz hala?

champions
11.11.2013, 10:31
Şenol Hoca ile başarıyı, herhangi hocayla başarısızlıktan itici bulanlar var :)
Şenol Güneş'le başarısızlığı, başka bir hocayla başarıya tercih edenler var.:)

Doğan Şahin
11.11.2013, 10:34
yönetim gitsin, hoca gitsin, futbolcular gitsin...
kim kalsın beyler...
taraftarda gitsin tam olsun...
kulübü bu kadar başıboş bırakmaya gelmez!

eldeki malzemeyle bu kadarlık yemek yapılabiliyor.
hocayı gönderdin, gelecek adam alışana kadar onu da göndeririz bu zihniyetle...
gençlere önem verelim, yenilen onlar olsun; geleceğe yatırım yapmış oluruz...
ama hoca gitsin demediğimiz zaman bu gençler oynar.. o da biline...

İHO-MRA İSTİFA
11.11.2013, 10:41

neyine destek vereceğiz ortada futbolmu var? Biz yenildi diye eleştirmiyoruz 46 senedir bu kadar ezik takım görülmedi onu eleştiriyoruz..:mad:

Mollasalihoğlu
11.11.2013, 10:45

Başka hocayla başarı gördüğümüzde çok sağlıklı biçimde değerlendiririz bu iddiayı ;)

İHO-MRA İSTİFA
11.11.2013, 10:46
sen gözlük kullanıyormusun hemşo? Yorumuna bakılırsa evet kullanıyorsun? Başka türlü takım ruhsuz oynamıyor iyi oynuyor deme şansın yok çünkü. Sen bi göz doktoruna görün ve değiştir o gözlükleri.

CAFER ÖZER
11.11.2013, 10:47
Anket Yapmaya gerek Yok direk Gönderilmeli Takım Hocasız çalışsa bu kadar kötü oynamaz

Kasım Hilal
11.11.2013, 10:50

Şenol Hoca'nın gerek oyuncu gerek teknik direktör olarak elde ettiklerinin yanına yaklaşan var mı? Yok. Hatta bu milli takım için bile geçerli. Ben o adama inanıyorum.

champions
11.11.2013, 10:57
Başka hocayla başarı gördüğümüzde çok sağlıklı biçimde değerlendiririz bu iddiayı ;)
İddiamı değerlendirmeye alma ihtimalin için gerçekten çok sevindim:D Yabancı bir hocaya birkaç yıl koşulsuz destek ve birkaç onmilyon euroluk transfer bütçesi verildiğinde görüşelim.;)

Ender Kuyumcu
11.11.2013, 11:05
Bu kadroyla hangi hoca olursa olsun başarılı olamaz ama hangi hoca olursa olsun bu kadar kötü futbol da oynatamaz.

Doğru zamanda doğru bir tane değişikliği yok, her maç takım eziliyor. Bunu bütün istatistiklerde görmek mümkün.

Galip gelebildiğimiz maçlarda; ki bunlar Onur ve Mustafa'nın üstün gayretiyle oluyor, rakibin bütün istatistikleri bizden açık ara iyi.

MRA kesinlikle Trabzonspor'un hocalığını yapabilecek kapasitede ve mentalitede bir hoca değil. Gençler maçı öncesi beraberliğe geldiğini söyleyen ve hedefinin ilk yarı sonunda 25 puan olduğunu söyleyen bir hocanın neyini tartışıyoruz, neyini savunalım ki?

Bu arada Şenol Güneş'in hoca olarak gelmesi de bu aşamada bir fayda sağlamaz. Boşu boşuna hocayı da yıpratmaya gerek yok. Şikeli ligde takımı şampiyon yapıp yaranamadı bu camiaya şimdi gelse ve takımı toparlasa eminim yine yaranamaz.

Fatih Öztürk
11.11.2013, 11:13
Bu kadroyla hangi hoca olursa olsun başarılı olamaz ama hangi hoca olursa olsun bu kadar kötü futbol da oynatamaz.

Doğru zamanda doğru bir tane değişikliği yok, her maç takım eziliyor. Bunu bütün istatistiklerde görmek mümkün.

Galip gelebildiğimiz maçlarda ki bunlar Onur ve Mustafa'nın üstün gayretiyle oluyor, rakibin bütün istatistikleri bizden açık ara iyi.

MRA kesinlikle Trabzonspor'un hocalığını yapabilecek kapasitede ve mentalitede bir hoca değil. Gençler maçı öncesi beraberliğe geldiğini söyleye ve hedefinin ilk yarı sonunda 25 puan olduğunu söyleyen bir hocanın neyini tartışıyoruz neyini savunalım ki?

Bu arada Şenol Güneş'in hoca olarak gelmesi de bu aşamada bir fayda sağlamaz. Boşu boşuna hocayı da yıpratmaya gerek yok. Şikeli ligde takımı şampiyon yapıp yaranamadı bu camiaya şimdi gelse ve takımı toparlasa eminim yine yaranamaz.

Mustafa hocanın bu zamana kadar bariz hata yaptığını görmedim.bu oyuncu kadrosundan alınacak maksimum verimi alıyor.bu kadroyu kuran sevgili Şenol Güneş ve başkancağızı Sadri Şener beylerin yediği haltların cezasını Mustafa hoca çekiyor.Şenol hocayı çok severim.mümkünse hoca olarak bir daha kulübe gelmesin.oyuncu kadrosunu kevgire çevirip giden hocanın bir daha dönüşü olmamalı.

Ender Kuyumcu
11.11.2013, 11:19
Mustafa hocanın bu zamana kadar bariz hata yaptığını görmedim.bu oyuncu kadrosundan alınacak maksimum verimi alıyor.bu kadroyu kuran sevgili Şenol Güneş ve başkancağızı Sadri Şener beylerin yediği haltların cezasını Mustafa hoca çekiyor.Şenol hocayı çok severim.mümkünse hoca olarak bir daha kulübe gelmesin.oyuncu kadrosunu kevgire çevirip giden hocanın bir daha dönüşü olmamalı.

Kadroyu Şenol hocanın bütün itirazlarına rağmen dağıtanın Sadri Şener olduğunu hepimiz biliyoruz.

Kaldı ki MRA'ın doğrusu yok ki yanlışını tartışalım. İlk yarı sonu hedefi 25 olan bir hocanın ikinci yarı daha zor olacağı göz önüne alındığında lig sonu hedefi 45 puan olur en fazla.

Ziya Doğan bile Ayman'lı, Tayfun Cora'lı, Emre Toraman'lı kadroyla bile bu kadar kötü futbol oynamıyordu.

Mollasalihoğlu
11.11.2013, 11:21
İddiamı değerlendirmeye alma ihtimalin için gerçekten çok sevindim:D Yabancı bir hocaya birkaç yıl koşulsuz destek ve birkaç onmilyon euroluk transfer bütçesi verildiğinde görüşelim.;)

Olmaz demiyorum ki.

Ama dediğin hocaya o bütçe verilmez, verilse de 2'lik Adrian 5'e alınır falan. Bilmem anlatabildim mi.

Fatih Öztürk
11.11.2013, 11:24
Kadroyu Şenol hocanın bütün itirazlarına rağmen dağıtanın Sadri Şener olduğunu hepimiz biliyoruz.

Kaldı ki MRA'ın doğrusu yok ki yanlışını tartışalım. İlk yarı sonu hedefi 25 olan bir hocanın ikinci yarı daha zor olacağı göz önüne alındığında lig sonu hedefi 45 puan olur en fazla.

Ziya Doğan bile Ayman'lı, Tayfun Cora'lı, Emre Toraman'lı kadroyla bile bu kadar kötü futbol oynamıyordu.

Dağıtılına kadrodan ziyade yeni kurulan kadrodan bahsediyorum.bir yığın abuk sabuk oyuncular alınırken takımın teknik patronu Şenol hocaydı.kovma kovamıyorsun çünkü en düşük 1 milyon euro maaş alıyorlar.bugünki başarısızlığın % 90'ı Şenol Güneş ile Sadri Şenere aittir.takımın içine ettiler çekildiler köşelerine.iyi bir takım kurmak için en az 2 seneye ihtiyaç var.25 puan hedef koyduysa gerçekci adam helal olsun.en azından beklentileri yüksek tutmuyor.

Gökhan Koç
11.11.2013, 11:25
Sahaya bakıp "gitsin" , "kalsın" demeyi hiç mantıklı bulmuyorum.

Lakin, gitsede kalsada birşeyin değişmeyeceğini şike süreci bize gösterdi,

Şike sürecinin varlığına rağmen "en azından iyi futbol oynamaya çalışalım" demenin bize değil LigTV'ye faydası olur.

Onun için ben şunu isterim: o kadar kötü oynayalım ki kimse maç izlemek istemesin.

Ayrıca eğer bu ligde şampiyon olursak, o şampiyonluğun benim gözümde kıymeti yoktur (zaten böyle bir olasılık da yok)

gs'nin 2 şampiyonluğunun kıymeti olmadığı gibi,

zafercalikoglu
11.11.2013, 11:26
hedefi tutturmak için yenildik neden kızıyorsunuz ki Hocaya ,hacanın hedefi 22-25 arası zaten,göndermeye gerek dediğini yapan adam MRA

Ender Kuyumcu
11.11.2013, 11:34
Dağıtılına kadrodan ziyade yeni kurulan kadrodan bahsediyorum.bir yığın abuk sabuk oyuncular alınırken takımın teknik patronu Şenol hocaydı.kovma kovamıyorsun çünkü en düşük 1 milyon euro maaş alıyorlar.bugünki başarısızlığın % 90'ı Şenol Güneş ile Sadri Şenere aittir.takımın içine ettiler çekildiler köşelerine.iyi bir takım kurmak için en az 2 seneye ihtiyaç var.25 puan hedef koyduysa gerçekci adam helal olsun.en azından beklentileri yüksek tutmuyor.

Bu bir kısır döngü Fatih.

İstemediği futbolcular alındı diyeceğim ki öyle, neden istifa etmedi diyeceksin...

İstifa etti ama yalvar yakar geri aldırdılar diyeceğim ki öyle, parayı çok sevdiği için gitmek istemedi diyeceksin.

Parayı çok sevseydi kendisine aşırı saygı duyulan ve sevgi beslenen ve daha fazla para kazandığı Seul'den dönmezdi diyeceğim ki bunu Seul kulübü ve taraftarları söylüyor, buna da bahane bulacaksın.

Sonunda baktı ki olmuyor gitti işte diyeceğim bu sefer de bu kadro onun suçu diyeceksin ama bunların hiç biri fayda etmez çünkü bu kadro şampiyonluğa oynayacak kadro olmasa da bu hallerde olacak bir kadro da değil.

Bu rezil futbolun sorumlusu da Şenol hoca değil.

Serdar Şenel'den lig istatistiklerinin paylaşıldığı bir başlık açmasını istedim. Orada takımla ve futbolcularla ilgili daha net bilgi sahibi olabilirsin.

bocek
11.11.2013, 11:41
hocaya kendi istediği ekibi kurmasına fırsat verilmeliydi/verilmeli bence...

seyduna_efil
11.11.2013, 11:47
20 küsür resmi maç oynamışız..

Bunlardan 1-2 tanesi çıkarırsak futbol adına rezaletiz..

Süper ligde topa en az sahip olan ikinci takımız..

Pas yüzdelerimiz yerlerde sürünüyor..

Organizasyon desene sıfır..

Attığımız goller organize ataktan ziyade hasbel kader oluyor..

Ligde ve Avrupa'da her takım bize rahatlıkla baskı kurabiliyor..

Kısacası Avrupa'da ki skor başarısı dışında elle tutulur hiçbir şey yok..

Fatih Öztürk
11.11.2013, 11:48
Bu bir kısır döngü Fatih.

İstemediği futbolcular alındı diyeceğim ki öyle, neden istifa etmedi diyeceksin...

İstifa etti ama yalvar yakar geri aldırdılar diyeceğim ki öyle, parayı çok sevdiği için gitmek istemedi diyeceksin.

Parayı çok sevseydi kendisine aşırı saygı duyulan ve sevgi beslenen ve daha fazla para kazandığı Seul'den dönmezdi diyeceğim ki bunu Seul kulübü ve taraftarları söylüyor, buna da bahane bulacaksın.

Sonunda baktı ki olmuyor gitti işte diyeceğim bu sefer de bu kadro onun suçu diyeceksin ama bunların hiç biri fayda etmez çünkü bu kadro şampiyonluğa oynayacak kadro olmasa da bu hallerde olacak bir kadro da değil.

Bu rezil futbolun sorumlusu da Şenol hoca değil.

Serdar Şenel'den lig istatistiklerinin paylaşıldığı bir başlık açmasını istedim. Orada takımla ve futbolcularla ilgili daha net bilgi sahibi olabilirsin.

Lokantaya gittiğinde garson önüne ne koyarsamı yersin yoksa bir menümü istersin?ha diğer türlü yemeğin yanında garson bi güzellik yapıp tatlı falan getirirse sıkıntı yok!

Yani yönetime bir gram laf geçiremiyorsan fazla direnmenin anlamı yoktu gerekçelerini arz edip istifa edecektin.parayı çok seviyor hususuna girmeyeceğim hocanın bu konuda huyunu suyunu bilmem.

Tamda yerine temas ettin.bu oyuncu kadrosu Trabzonspor tarihinin en rezil,en kepaze,sorumluluk duygusu çok zayıf,iş ahlakı yerlerde olan kadrosudur.bu kadroyu 1 sene Burak Yılmaz taşıdı 2.senesi az daha küme düşüyordu 3.senesi nispeten en azından kör topal avrupada birşeyler yapıyor.bu kadronun lig sıralamsındaki hakkı 12-15.lik arası en fazla 12-13 puandır.

Bu rezil futbolu oynayan oyuncuları aldıranlar camiaya hesap vermelidir.

Ender Kuyumcu
11.11.2013, 11:49
hocaya kendi istediği ekibi kurmasına fırsat verilmeliydi/verilmeli bence...

Hocaya bu fırsat verildi. 1461'den istediğini kadroya katabilirdi ama o Volkan'la, Yasin'le devam etmeyi tercih etti. Hem de o kadar uyarılara rağmen.

Bosingwa, Malouda, Aykut da hocanın döneminde transfer edildi.

Yusuf, Caner, Abdülkadir, Fatih, Kadir de eklenince 8 yeni oyuncu yapar.

Hocanın kadrosu demek için ne olması gerekiyor? Bütün futbolcular mı değişmeli?

Ersun Yanal kaç tane transfer yaptı? Ya da Biliç daha çok mu transfer yaptı?

zafercalikoglu
11.11.2013, 13:37
Hocaya bu fırsat verildi. 1461'den istediğini kadroya katabilirdi ama o Volkan'la, Yasin'le devam etmeyi tercih etti. Hem de o kadar uyarılara rağmen.

olurmu bizim hoca zorunlu olmadıkça yeni oyunculardan asla yararlanmayacaktır...bu takımda oyunculardan cok sistemin eksikliği çekiliyor malesef,yazık hem şampiyonluğumuz aldılar hemde bizi 10 yıl daha geriye gönderemyi başardılar bu sezon 3.sezon

arifberkay
11.11.2013, 14:33

Aynen öyle bu takımı bu hallere sokan o 2 şahsiyettir...

Bayraktaroğlu
11.11.2013, 16:53
gitsin ya böyle futbol anlayışı olur mu adam kendini italyan futbol anlayışına kaptırmış gidiyor

alone_6161
11.11.2013, 17:44
MRA hayalindeki koltuğa geçtiği için biraz sessiz kalmakta ama bu kendisine de Trabzonspor'a da zarar vermekte. MRA'nın en büyük hatası takıma bir kondisyoner aldıramaması oldu. Yaşı 30'un üzerinde Zokora, Malouda, Bosingwa gibi takımın iskeletini oluşturan oyuncular 50.dakikadan sonra, kalanları da 60. dakikadan sonra tel tel dökülüyor. İmza törenine katılan kondisyonerin ertesi gün ülkesine dönmesi ve yerine birinin alınmaması da yönetimin acizliğinden başka birşey değildi.

Bunun yanında kadromuz çok iyi bir kadro değil, çok geniş bir kadro değil, bu sebeple savunmayı öne alan anlayışı kabul ederim ama takım kaç maç yaptı hala savunma yapamıyor. Savunma ve kontratak anlayışı benimseyen takımın tek bir organize atağının olmaması da ayrı bir eksiklik. Kontratak taktiğimiz, topu alan burnunun doğrultusuna gidiyor, ne boşa kaçan var, ne bir çapraz koşu var, ne bir yer değiştirme var. Rakip yerleştikten sonraki hücum organizasyonlarımızı bu kadar maç izlememe rağmen anlayamadım. Rakip ceza sahamızda kimse yok, biz kanattan verkaçlarla sıfıra inmeye çalışıyoruz. İşin garibi ceza sahasında kimse olmadan sıfıra inip en güzel ortayı kessen ne olacak ki? Verkaçlarla göbekten rakibi zorlamıyoruz, bir garip taktik valla ben çözemedim. Bu taktikle doğru düzgün gol atacağımız da yok zaten. Top rakipteyken Henrique, Adrian, Malouda ve Olcan'ın saklambaç oynaması, bırakın yeterli pres yapmayı, iki adım atarak rakibe alan daraltma yapmaması ayrı bir eksiklik. İnanın Onur'un insan üstü performansı, Bosingwa'nın sağlam duruşu ve Mustafa'nın kişisel gayreti olmasa ne ligde ne avrupada aldığımız puanların yarısını alamazdık.

Bu yoğun maç temposunda Zokora, Malouda gibi iskeleti oluşturan oyuncuları ekonomik kullanmak zorundasınız. Dün akşam ilk yarıda beğendiğim Zokora 50. dakikadan sonra oyundan düştü. Malouda zaten maç boyu dirençsizdi. Devre arası Zokora-Aykut, Malouda-Soner veya Malouda-Alanzinho değişikliği yapsa ortasaha direncimizin artması ile maçı vermeyebilirdik.

MRA'da gördüğüm bir başka yanlış ise niye Kadir Keleş'i bugüne kadar oynatmaması. Yıllardır çektiğimiz solbek sorununa çözüm olacak yetenekte, kapasitede bir isim ve ayağına gelen her topu olumlu kullanıyor. Keşke daha önceden şans verseydi de Kadir Keleş de iyice temposunu bulsaydı.

Fatih Öztürk
11.11.2013, 17:47
@alone_6161

Hocam Malouda'nın kondüsyonu nasıl düşüyor adam her maç 11 bin metre civarında takımın en çok koşanı:)

alone_6161
11.11.2013, 17:54
@alone_6161

Hocam Malouda'nın kondüsyonu nasıl düşüyor adam her maç 11 bin metre civarında takımın en çok koşanı:)

Sadece koşu mesafesine bakmak bence yanlış. Faydalı ne kadar koşuyor ona bakmak lazım. 11 km koşuyor ama daha çok rakibe refakat eden koşu yapıyor. Rakibi ısıran, rakibin oyununu bozan bir koşusu yok maalesef. Hele top rakipteyken Henrique, Malouda, Olcan, Adrian resmen saklambaç oynuyorlar. Dün maçtaydım ve Malouda maç boyu basit top hataları, top kaybından sonra rakibi takip etmemek gibi işler yaptı, inan ilk yarı sonunda Malouda-Soner değişikliği olsa ortasahayı Gençlerbirliği'ne bu kadar teslim etmezdik.

okg_53
11.11.2013, 18:01

Çok doğru

Artı olarak, bu orta ve Hücum hattına (ileri bölgedeki 6-7 oyuncu), sağ bekimize, kalecimize bakıyorumda.

Bu kalitedeki 8-9 kişilik oyuncu grubu, 2-3 takım hariç kimsede yok.

Ama halen kadro kötü hoca ne yapsın diyen bilgisizler var.

Fatih Öztürk
11.11.2013, 18:06
Sadece koşu mesafesine bakmak bence yanlış. Faydalı ne kadar koşuyor ona bakmak lazım. 11 km koşuyor ama daha çok rakibe refakat eden koşu yapıyor. Rakibi ısıran, rakibin oyununu bozan bir koşusu yok maalesef. Hele top rakipteyken Henrique, Malouda, Olcan, Adrian resmen saklambaç oynuyorlar. Dün maçtaydım ve Malouda maç boyu basit top hataları, top kaybından sonra rakibi takip etmemek gibi işler yaptı, inan ilk yarı sonunda Malouda-Soner değişikliği olsa ortasahayı Gençlerbirliği'ne bu kadar teslim etmezdik.

Sen kalk adamın asıl mevkisi sol açıktan orta göbeğe koy hem topa basacak,hem top sürecek,hem top kapacak,hemde bu kadar çok koşacak vallahi Mesut Özil'e bile bu kadar ağır görev verilmiyor:)

İlginç olacak ama Malouda takımda en fazla top kazanan 1.en az top kaybı yapan 4.isim.çoğu zaman basit oynuyor bunun sebebide blok bağlantılarının ve oyuncuların birbirlerine uzak mesafede olmasıyla alakalı.dikkat ediyorum Malouda en iyi Yusufla anlaşıyor.Yusufun gençliğinden,oyun iştahından iyi faydalanıyor.bence ileri ucta uzak oynamalarına rağmen Maloudayla Yusuf takımın en iyi anlaşan oyuncuları.Yusufun dönüşü çok önemli.

Dünkü maçta Malouda çıkana kadar sahada adeta pervasız berduş gibi dolanan Adrian alınabilirdi.hatta Colman yada Zokora.yerlerine Aykut Akgün,Abdülkadir alınıp ortadaki direnç artırılabilirdi.Malouda yine takımda ne yaptığını bilen 3-4 isimden biri.en azından yerinin hakimi.

Fatih Öztürk
11.11.2013, 18:10
Bilgi sahibi yüce,ulu insanlar bu kadronun ''kötü oyunculardan'' oluşmadığını herkes gibi bende defalarca dile getirdim.hepsinin aşağı yukarı bir kariyeri var fakat artık sorumluluk duygusu ve iş ahlakı körelmiş oyuncular topluluğuna dönüştü kadro.2002 yılındaki son derece vasat ve kötü oyunculardan oluşan kadromuz üst üste çok mağlubiyetler aldı hatta ligi 40 puanla küme düşme hattının bir tık üzerinde bitirdi fakat hiç bu kadar onursuzca ve ahlaksızca oynamadılar.

Fatih Öztürk
11.11.2013, 18:20
Takımımızdaki aşağı yukarı her maçı aynı orantıda oynayan oyuncuları sayarsak Onur,Bosingwa,Mustafa,Malouda,Yusuf birazda Aykut Demir diyebilirim.1461 Trabzondan gelenler hariç gerisi Trabzonsporu sabote ediyor.Giray,Soner gibi yetersizlerin sürekli sakatlık bahalerinide eleyelim hiç yoktan mazeretleri var.

TS-FAN
11.11.2013, 18:23

Galip gelebildiğimiz maçlarda; ki bunlar Onur ve Mustafa'nın üstün gayretiyle oluyor, rakibin bütün istatistikleri bizden açık ara iyi.

MRA kesinlikle Trabzonspor'un hocalığını yapabilecek kapasitede ve mentalitede bir hoca değil. Gençler maçı öncesi beraberliğe geldiğini söyleyen ve hedefinin ilk yarı sonunda 25 puan olduğunu söyleyen bir hocanın neyini tartışıyoruz, neyini savunalım ki?

Ne yazık ki, her cümle "acı ama gerçek" türünden...

ALDENİRO
11.11.2013, 18:41
Çok doğru

Artı olarak, bu orta ve Hücum hattına (ileri bölgedeki 6-7 oyuncu), sağ bekimize, kalecimize bakıyorumda.

Bu kalitedeki 8-9 kişilik oyuncu grubu, 2-3 takım hariç kimsede yok.

Ama halen kadro kötü hoca ne yapsın diyen bilgisizler var.

Alkışlıyorum.

ALDENİRO
11.11.2013, 18:47
Hugo broos döneminde takım oynuyordu 10 tane net pozisyo buluyoduk.ama umut malı atamıyordu.

Berkan
11.11.2013, 18:52
İşin garibi bize gelen her hoca 1-2 ayda hiç birşey bilmiyor oluyor :)

biltrabzon
11.11.2013, 19:01
Dünkü genclerbirliginin kadrosu cokmu iyi.Sedat Bayrak,Serkan Kurtulus,Doga,A.Calik ve yetersiz bir kaleciden olusan takima 2-0 dan maci takim degil,o takimin hocasi verir.Milletle dalga gecmeyi birakin sadete gelin.Takimda disiplin yok.Emra Güral kimki 2-3 kisi bosta iken kaleye sut atabiliyor.Adrian ve Malouda eli belinde sahada geziyor adam agzinda sakiz cigneyerek onlari izliyor.Hoca yetersiz ve takima otoriter bir hoca lazim.Trabzonspor un kadrosu ligteki en iyi 4 kadrodan biridir,aksini iddia eden futboldan anlamiyor.

Tahir61
11.11.2013, 19:03
şenol güneş, tolunay kafkas, MR akçay

kim gelirse gelsin bundan daha iyisi olmaz

önce yönetim değişsin taraftar değişsn kadro değişsin hoca en son

Erdem Keser
11.11.2013, 19:26
13 senedir bu takımın tek bir maçını dahi kaçırmadan seyretmiş , programını Trabzonspor'un fikstürüne göre yapan birisi olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki; gördüğüm en korkak, en pısırık, en aciz, en zavallı kişidir Trabzonspor'un başına gelen.Takımın sahadaki duruşu ve oynadığı kişiliksiz futboldan utanıyorum.
Çok sevdiğim takımımın maçlarını artık seyretmiyorum, defolup gidene kadar da seyretmeyeceğim.

Trabzonspor bu küçük adamların rüyalarını gerçekleştireceği bir mecra olmamalı, bu kulüpte teknik adam olmak bu derece ayağa düşmemeli.

Cihansev
11.11.2013, 19:32

Şuda bi gerçekki Şenol hoca Takımı alması için bi resetlenmesi lazım.. bunun için en az üç sene geçmesi lazım .. aksi takdirde Şenol hocada fayda etmez.. bu kadro geçen yıl elindeyken dibi gördü.. Şenol hocanın mevcut kadrodaki futbolcular üzerinde etkisi olumlu değil.. Kadro yenilenmeden gelmemeli yanlış olur.. her geri geldiğinde başarılı oluyor evet ama her başarısından sonra çok hızlı düşüş oluyor.. bunun için oda kadroda resetlenmeli

bordolumavi
11.11.2013, 19:35
Şuda bi gerçekki Şenol hoca Takımı alması için bi resetlenmesi lazım.. bunun için en az üç sene geçmesi lazım .. aksi takdirde Şenol hocada fayda etmez.. bu kadro geçen yıl elindeyken dibi gördü.. Şenol hocanın mevcut kadrodaki futbolcular üzerinde etkisi olumlu değil.. Kadro yenilenmeden gelmemeli yanlış olur.. her geri geldiğinde başarılı oluyor evet ama her başarısından sonra çok hızlı düşüş oluyor.. bunun için oda kadroda resetlenmeli

cok dogru seyler soylemıssın,senol hocanın yenıden hayata donebılmesı ıcınde serefsızlerın sampıyonugumuzu vermesı gerekıyor

aaahmet61
11.11.2013, 19:36
Hugo broos döneminde takım oynuyordu 10 tane net pozisyo buluyoduk.ama umut malı atamıyordu.

umut gs dede milli takımdada on pozisyon buluyor.hocayla alakası yok.

Cihansev
11.11.2013, 19:39
13 senedir bu takımın tek bir maçını dahi kaçırmadan seyretmiş , programını Trabzonspor'un fikstürüne göre yapan birisi olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki; gördüğüm en korkak, en pısırık, en aciz, en zavallı kişidir Trabzonspor'un başına gelen.Takımın sahadaki duruşu ve oynadığı kişiliksiz futboldan utanıyorum.
Çok sevdiğim takımımın maçlarını artık seyretmiyorum, defolup gidene kadar da seyretmeyeceğim.

Trabzonspor bu küçük adamların rüyalarını gerçekleştireceği bir mecra olmamalı, bu kulüpte teknik adam olmak bu derece ayağa düşmemeli.

Aslında MRA nın sistemi Tam otursa daha başarılı ve istediğinde oyunu ileri yıkan bi takım olur.. Burada eksik olan MRA nın futbolcular üzerindeki otorite zaafiyeti ve Kondisyon eksikliği.. bu sistemin bu seviyede işlemesi için bu ikisi çok önemli.. bunlar eksik olduğundan sistem otomatik çöküyor ve biz sahada sadece topun arkasında bekleyen bi takım görüyoruz.. gerisini getiremiyorlar.. Hocanın taktik bilgisi çok kötü değil ama bu seviyedeki futbolcuları sevk ve idaresi, basın ve halkla ilişkileri kötü.. Süper ligi kaldıramadı.. Trabzonsporu algılayamadı.. Yenilmemeyi taraftarın başarı saymaını bekledi.. SOS verdi yani.. bir çok kritik olayda dik duramadı.. ne volkan olayında ne transferde ne kondisyoner olaında ne ünal hoca olayında.. Hacının tüm dengesizliklerine boyun eğdi ve sonuç ortada

Cihansev
11.11.2013, 19:48
Şunuda söylemek isterim ki kariyerli Futbolcular parasını alamaıyorsa takımı küçük görmeye başlar.. Örnek Maluda .. sezon başında ne kadar istekliydi şimdi nasıl.. aynen zokora, colman ve adrianda öyle.. bu adamları alıyorsan parasını zamanında yatıracaksın.. yoksa formaya saygısını yitiriyorlar

Togrul
11.11.2013, 19:58
Bana kalırsa kendisine bir sormak lazım. Bui takımı ilk dorde sokabilecekmisin?

Yanıt evet olursa şans verilmeli. Hayır olursa kendisi getmesi lazım.

Ve aslında bu soruyu hocanın kendi kendisine sorup ona göre kara alması lazım

Alika87
11.11.2013, 20:11
Dünkü genclerbirliginin kadrosu cokmu iyi.Sedat Bayrak,Serkan Kurtulus,Doga,A.Calik ve yetersiz bir kaleciden olusan takima 2-0 dan maci takim degil,o takimin hocasi verir.Milletle dalga gecmeyi birakin sadete gelin.Takimda disiplin yok.Emra Güral kimki 2-3 kisi bosta iken kaleye sut atabiliyor.Adrian ve Malouda eli belinde sahada geziyor adam agzinda sakiz cigneyerek onlari izliyor.Hoca yetersiz ve takima otoriter bir hoca lazim.Trabzonspor un kadrosu ligteki en iyi 4 kadrodan biridir,aksini iddia eden futboldan anlamiyor.

Yetenek olarak öyle olabilir, ama mental acidan, is ahlaki, motivasyon, hirs yönünden cok geride takim. En azindan son iki sezona göre takimda hava ve arkadaslik daha iyi görünüyor, gol sevinclerinde yada gerginliklerde belli oluyor bu. Gecen sene hatirlamiyorum hangi takima karsi, bir kere 4-5 bir oyuncumuzu sarmisti, ama kisme yardima gelmedi. Bu sezon, takimin yarisi aninda olaya daliyor.

Muhammet Kalkışım
11.11.2013, 20:13
Şunuda söylemek isterim ki kariyerli Futbolcular parasını alamaıyorsa takımı küçük görmeye başlar.. Örnek Maluda .. sezon başında ne kadar istekliydi şimdi nasıl.. aynen zokora, colman ve adrianda öyle.. bu adamları alıyorsan parasını zamanında yatıracaksın.. yoksa formaya saygısını yitiriyorlar

Futbolcular paralarını alabiliyorlar mı bilmiyorum ama Sadri Şener yönetimi bıraktıktan sonra 1461 Trabzon'da böyle bir kriz olduğunu biliyorum. Takımın sağlık ekibi maaşlarını zamanında alamıyor, prim zaten alamıyorlar, sözleşmede prim yer almadığı için de seslerini çıkaramıyorlar.

Bugüne dek desteklediğim eski başkan Sadri Şener'e saygımı yitirmeye başladım. Yine de tüm bu mali tablonun onun sorumluluğunda olduğunu söyleyemem. Çok daha büyük başka hataları olmuş.

Koray
11.11.2013, 20:15
Mustafa Denizli bizd ilac olabilir.

hodlu
11.11.2013, 20:15
Hocayı göndermek ancak kısa vadeli çözümdür. Asıl sorunu çözmeliyiz.
*Bu takıma çok kolay kart gösteriliyor. Sıradan bir Anadolu takımına karşı bile 4-5 sarı ile maç bitiriyoruz.
*Takım güçsüz, koşamıyor, mücadele edemiyor, forvet top tutamıyor, orta saha yol geçen hanı.
*Yabancılar çuvalla para alıyor. Mücadele etmek yok.
*Yerli genç oyuncularımız en ufak hatada yerden yere vuruluyor. Çocuklar forma aşkı ile ellerinden geleni yapıyor ama taraftar hata kolluyor.
*Hakkımız her maçta, her atamada, her maç saatinde yeniyor. Başkan istanbulun göbeğinde dövülmeye kalkışılıyor ama başta kendisi kimseden ses çıkmıyor.
*Şehir ve taraftar yoruldu, haksızlık karşısında futbola küstü. Yönetim taraftarı stada çekmek için hiçbir şey yapmıyor...

Daha ne yazayım bilmiyorum. Bende yoruldum bende bıktım....

trbzonsporlu
11.11.2013, 20:16

aynen katılıyorum. sırf memleketimizin adamları diye kimsede ses çıkarmıyor. tarihimizin en kötü en pısırık top oynayan takımına hocasına yönetimine tribünden en ufak tepki yok. tepki sadece maça gitmemekle yapılıyor.

Muhammet Kalkışım
11.11.2013, 20:19
Yetenek olarak öyle olabilir, ama mental acidan, is ahlaki, motivasyon, hirs yönünden cok geride takim. En azindan son iki sezona göre takimda hava ve arkadaslik daha iyi görünüyor, gol sevinclerinde yada gerginliklerde belli oluyor bu. Gecen sene hatirlamiyorum hangi takima karsi, bir kere 4-5 bir oyuncumuzu sarmisti, ama kisme yardima gelmedi. Bu sezon, takimin yarisi aninda olaya daliyor.

Oyuncuların moral motivasyonları salt paradan ya da kondisyondan ibaret olamaz. Her çalışan bilir bunu, oyuncu olmaya gerek yok.

Her defasında söyledim, ne kadar yetenekli olursa olsun bu takım üzerindeki ölü toprağını atmalıdır. Disiplinsizlik yapan, kampa mazeretsiz ve izinsiz geç katılan, antrenmanlarda çalışmayan futbolcu önce ilk 11'de yer bulmamalı. Gerekirse kadro dışı bırakılmalı. Dahası da gerekirse gönderilmeli. Aldığı maaşın hakkını vermiyor sonuçta.

Öte yandan yönetime gelecek olursak, futbolcu ya da diğer personelin maaşlarını ve primlerini aksatacaklarsa neden geldiler bu yönetime? Maaşların düzgün ödenmediği hiçbir kurum başarılı olamaz.

Bud Spencer
11.11.2013, 20:33
kizabilirsiniz bana ama hocanin en az sezon sonuna kadar takimin basinda olmasi gerektigini düsünüyorum
devre arasi yönetim görevini yerine getirsin. bir forvet ve ortasaha oyuncusu derhal alinmali bu takima.

evet cok kötü oynuyoruz, evet kim gelirse gelsin bundan daha güzel top oynariz ama daha fazla puan toplayamayiz. sezon sonuna kadar sabir etmemiz lazim. umarim resit hoca bu ahlaksiz ve takimi sabote eden oyuncu grubunu derhal cezalandirir.

diger arkadaslarinin dedigi gibi bu kadro tarihimizin en yeteneksiz kadrosu degil, en ahlaksizidir...is ahlaki olmayan adamlar dolu bu kadroda

Fatih Öztürk
11.11.2013, 20:38
Futbolcular paralarını alabiliyorlar mı bilmiyorum ama Sadri Şener yönetimi bıraktıktan sonra 1461 Trabzon'da böyle bir kriz olduğunu biliyorum. Takımın sağlık ekibi maaşlarını zamanında alamıyor, prim zaten alamıyorlar, sözleşmede prim yer almadığı için de seslerini çıkaramıyorlar.

Bugüne dek desteklediğim eski başkan Sadri Şener'e saygımı yitirmeye başladım. Yine de tüm bu mali tablonun onun sorumluluğunda olduğunu söyleyemem. Çok daha büyük başka hataları olmuş.

Yönetimı savunmak gibi olmasın göreve geldıkleri hafta 5-6 yabancı oyuncunun aylarca ödenmeyen ücretlerı yüzünden serbest kalma durumlarını çözdüler.sezon öncesı kampında oyuncuların 6 aylık ödenmeyen primlerını ödedıler.

Muhammet Kalkışım
11.11.2013, 20:45
Yönetimı savunmak gibi olmasın göreve geldıkleri hafta 5-6 yabancı oyuncunun aylarca ödenmeyen ücretlerı yüzünden serbest kalma durumlarını çözdüler.sezon öncesı kampında oyuncuların 6 aylık ödenmeyen primlerını ödedıler.

Eski yönetimi savunmak gibi olmasın ama bir takım olayları bilmekte fayda var.

Ticari olarak alacaklının alacağı meblağın bir tarihi vardır. Bu, seçimli kongreden sonraki bir tarih olabilir, hatta bir gün sonra da olabilir (Henrique olayı gibi), ancak bu durum eski yönetimi ticari olarak bağlamaz.

Kaldı ki futbolcu ödemelerinden emin olmadığımı belirtmiştim.

Hangi 5-6 yabancıdan bahdediyorsunuz acaba? Henrique ve Zokora'yı biliyorum da ötekilere dair bir bilgim yok.

Sefaenes
11.11.2013, 20:58
Hoca degilde basta kadrodaki oyuncular degismeli hocayi bizde elestiriyoruz ama bu kadro 2 hoca harcadi 3 harcatmadan bu oyunculari harcanmali. Yeni gelen hoca da ayni kadro uzerinde durur oda sonra kovulur. eldeki cöplerden kurtulmaliyiz

tturan
11.11.2013, 21:05
Bu kadro ile bundan daha iyisi olmaz. Elimizdeki kadroyla hiçbir hoca daha iyisini yapamazzz. Önce adam gibi ortasaha lazım takıma sonra sabır.

cubido
11.11.2013, 21:10
Ben MRA'nın 3 puanlı sistemi bildiğinden bile şüpheliyim artık.
Hem geçen haftaki puan hesabı hem her maça beraberlik parolasıyla çıkması bende bu izlenimi uyandırıyor.
Belliki çok iyi yürekli bir adam. Teknik direktörlük için neleri feda ettiğinin hikayesini dinlemiştim bir tanıdığından. Gerçekten idealist bir kişi.
Ama iyi adam olmakla, idealist olmakla olmuyor işte.
Bazen arzu ettiğiniz şeyi yapmaya çapınız yetmiyor.
Olmadı hocam, çok üzülüyorum ama olmadı işte....

Muhammet Kalkışım
11.11.2013, 21:12
Bu kadro ile bundan daha iyisi olmaz. Elimizdeki kadroyla hiçbir hoca daha iyisini yapamazzz. Önce adam gibi ortasaha lazım takıma sonra sabır.

Bu takımın aslarından yola çıkalım:

Kalede Onur Recep Kıvrak, hangi takımda oynayamaz?

Defansta Aykut Demir, Jose Bosingwa, hangi takımda yer bulamaz? Ya da Mustafa Yumlu gibi gönülden oynayan futbolcu kaç takımda var?

Orta alanda Florent Malouda, Gustavo Colman, Didier Zokora, hangi takımda yer bulamaz? Ya da Yusuf Erdoğan'a hangi takım şans vermez? Milli takıma banko çağırılan Adrian Mierzejewski'den bahsetmiyorum bile.

Forvet yok, eyvallah buna.

cubido
11.11.2013, 21:17
Hala kadro diyenler var yahu inanamıyorum.
Tamam kadro çok iyi değil. Çok eksik bölgeler var ama gençlerbirliği'ne 2-0'dan 3-2 maç verecek, akhisar'dan 3 yiyecek hadi hepsini geçtim her maç(tekrarlıyorum her maç) topu rakibe verip, pres dahi yapmadan uyuşuk uyuşuk alan daraltmaya çalışmakta mı kadroyla alakalı?
Her maç defans yapıp en az 8-10 pozisyon vermekte de mi td hatası yok.
Hadi bunları da geçtim, kadronda bir tek bile orjinal sol bek yokken (zorunlu kalıncaya kadar) kadir'e şans vermemektemi td hatası değil?

biltrabzon
11.11.2013, 21:23
Kadir Keleş’in kredisi var ama Aykut Demir öyle mi?

En güzel yorumu twitterden Özge Yavuz yaptı

‘Keşke o helikopter başka yere inseydi’

Stancu hobi olsun diye çevirdide çevirdi.

Aykut’u Mimoza’ daki dügünlerde bile oynatmam.

Oyunda hiç yok, sadece karşılayan rolünde.

M.S.SOFU
11.11.2013, 21:23
Yerine kim gelecek ve ona ne kadar sabredebileceksiniz ?
Hoca degistire degistire icimiz cikti. Bence sorun gelen hocalarda degil baska seylerde.

Fatih
11.11.2013, 21:27
Kadir Keleş’in kredisi var ama Aykut Demir öyle mi?

En güzel yorumu twitterden Özge Yavuz yaptı

‘Keşke o helikopter başka yere inseydi’

Stancu hobi olsun diye çevirdide çevirdi.

Aykut’u Mimoza’ daki dügünlerde bile oynatmam.

Oyunda hiç yok, sadece karşılayan rolünde.

Sezon başında en iyi stoperimiz diyorduk?

Fatih Öztürk
11.11.2013, 21:35
Eski yönetimi savunmak gibi olmasın ama bir takım olayları bilmekte fayda var.

Ticari olarak alacaklının alacağı meblağın bir tarihi vardır. Bu, seçimli kongreden sonraki bir tarih olabilir, hatta bir gün sonra da olabilir (Henrique olayı gibi), ancak bu durum eski yönetimi ticari olarak bağlamaz.

Kaldı ki futbolcu ödemelerinden emin olmadığımı belirtmiştim.

Hangi 5-6 yabancıdan bahdediyorsunuz acaba? Henrique ve Zokora'yı biliyorum da ötekilere dair bir bilgim yok.

Bu ışler bana hıç masum gelmez.1 lıralık 10 küsùr oyuncuya 4-5 verıp üstelıkte genelde aynı menajer üzerınden yapılan pazarlıklar hep midemi bulandırmıştır!bu nasıl sözleşmekı hemen kongre arkasına ödeme tarıhı verılıyorda aynı hafta parası ödenmezse serbest kalır şartı koyuluyor.bende senelerce tıcaretle uğraşıyorum bu kadar sıkışık takvıme ödeme sözü vermıyor.üstelıkte en büyük gelır kalemın lıg tv'den gelen paranın kasana gırmeyıp dırek temlığe düşeceğı ortadayken!telden gırdığım ıçın serbest kalma durumu olan oyuncuları yazamıyorum.bu sayı beşın üzerındedırde altında değıldır.

MahmutHSO
11.11.2013, 21:35
Şu ana kadar oynadığımız tüm maçlarda , futbolun bütün pozitif istatistiklerinde rakipten kötüyüz.
Birisi bana bunu açıklasın bir zahmet ya.
Bu kadro bukadar mı rezil bir kadro ki MRA efendi böyle uygun görüyor böyle oynuyor bu takım??

Cafer Bulur
11.11.2013, 21:36
Sezon başında en iyi stoperimiz diyorduk?

Bazilari diyordu ama herkes demedi belki de sezon basinda zayif avrupa takimlariyla oynamanin etkisiyle dendi bu ama simdi gerceklerle yüzlestik.

Aykut da giray gibi eli ayagi düzgün bir stoper degil,bu tip stoperlerin bizim takimda ömrü uzun olmaz.

MahmutHSO
11.11.2013, 21:37
Bu arada Aykut Demir den barlarda iyi bodyguard olur, başka da hiçbirşey olmaz.

Fatih Öztürk
11.11.2013, 21:38
Halâda en ıyı stoperimiz Aykut.son maçlarda hatalı olduğu doğrudurda ona gelene kadar elı belinde dolaşanlar var.Aykut hata yapsada ışını layıkıyla yapmaya çalışıyor.

Fatih
11.11.2013, 21:40
Bazilari diyordu ama herkes demedi belki de sezon basinda zayif avrupa takimlariyla oynamanin etkisiyle dendi bu ama simdi gerceklerle yüzlestik.

Aykut da giray gibi eli ayagi düzgün bir stoper degil,bu tip stoperlerin bizim takimda ömrü uzun olmaz.

Ben Aykut'un iyi stoper olduğunu düşünüyorum hala tek hamleli olduğuna katılıyorum zaten yerli olarak topu kullanan stoper az ya da hiç yok.Aykut'ta solbek oynatıldıktan sonra düşüş oldu bu düşüş takımın geneline yayıldı.2-3 maçla asılacak adam değil.

Ender Kuyumcu
11.11.2013, 21:43
Caner'den zerre fazlası olmayan Aykut'a yanılmıyorsam 3.5 milyon avro bonservis verildi. Kendine verilen 1 küsür milyon avro da cabası.

Ondan sonra bize maddi enkaz devredildi edebiyatı.

Maddi enkaz devredildiği doğru da enkazı derinleştirmenin ne alemi var?

Hem de böyle bir kazma için!

Fatih
11.11.2013, 21:44
Caner'den zerre fazlası olmayan Aykut'a yanılmıyorsam 3.5 milyon avro bonservis verildi. Kendine verilen 1 küsür milyon avro da cabası.

Ondan sonra bize maddi enkaz devredildi edebiyatı.

Maddi enkaz devredildiği doğru da enkazı derinleştirmenin ne alemi var?

Hem de böyle bir kazma için!

Abi Giray'la karıştırdın galiba:(:)

Cafer Bulur
11.11.2013, 21:45
Ben Aykut'un iyi stoper olduğunu düşünüyorum hala tek hamleli olduğuna katılıyorum zaten yerli olarak topu kullanan stoper az ya da hiç yok.Aykut'ta solbek oynatıldıktan sonra düşüş oldu bu düşüş takımın geneline yayıldı.2-3 maçla asılacak adam değil.

Dünkü mac aykut ve giray a zaten az olan güvenleri nerdeyse yok etti 2 stoper bu kadar kötü olamaz dün adeta rakibe calistilar bizim takimi sabote ettiler ben ikisinde isik görmüyorum Allah mustafa ve bamba ya zeval vermesin.

Ender Kuyumcu
11.11.2013, 21:46
Abi Giray'la karıştırdın galiba:(:)

Giray'dan farkı Trabzonlu olması :)

Fatih
11.11.2013, 21:47
Dünkü mac aykut ve giray a zaten az olan güvenleri nerdeyse yok etti 2 stoper bu kadar kötü olamaz dün adeta rakibe calistilar bizim takimi sabote ettiler ben ikisinde isik görmüyorum Allah mustafa ve bamba ya zeval vermesin.

Bamba oynayınca da bomba diyoruz ortası yok.:)

Yumlu'nun yükselen performansı var kabul ancak o da Trabzonspor'un stoperi olacak kalitede değil bunu kabul etmek lazım.Her ne kadar Bamba'yı beğensem de kısa boylu ayağı top yapan pozisyon bilgisi yüksek liderlik vasfı olan yabancı stoper almalıyız o zaman yanındaki adam da düzelecektir.

Muhammet Kalkışım
11.11.2013, 21:51
Bu ışler bana hıç masum gelmez.1 lıralık 10 küsùr oyuncuya 4-5 verıp üstelıkte genelde aynı menajer üzerınden yapılan pazarlıklar hep midemi bulandırmıştır!bu nasıl sözleşmekı hemen kongre arkasına ödeme tarıhı verılıyorda aynı hafta parası ödenmezse serbest kalır şartı koyuluyor.bende senelerce tıcaretle uğraşıyorum bu kadar sıkışık takvıme ödeme sözü vermıyor.üstelıkte en büyük gelır kalemın lıg tv'den gelen paranın kasana gırmeyıp dırek temlığe düşeceğı ortadayken!telden gırdığım ıçın serbest kalma durumu olan oyuncuları yazamıyorum.bu sayı beşın üzerındedırde altında değıldır.

Size masum gelmeyen işler ticari hayatta yer alır. Devraldığınız markayı borçları, yükümlülükleri ve görevleriyle alırsınız. Üstesinden kalkamayacağınıza kanaat getirdiyseniz de almazsınız. Bu kadar basittir ticari hayat.

Ticari sözleşmelerde ödeme tarihleri ve ödenmezse haksızlığa uğrayan tarafın hak ettiği yaptırımlar ve tarihleri de ilgili sözleşme ve T.C. ticari hukuk kurallarıyla bellidir.

Dolayısıyla sabotaj iddianız yetersiz ve mesnetsizdir. Bununla birlikte bin kez suçludur Sadri Şener, hakkı olanı gereksiz merciilerde aradığı için. Sportif yargılama da çok geç kalmıştır, zira CAS davası sonuçlanalı 2 ay civarı oldu.

2011 Temmuz ayı başında 19 tl olan Trabzonspor A.Ş. hissesi bugün 5 tl'den işlem görmekte.

Kulübün borsaya kote bir şirket olarak hisse senedi değer kaybı hissedarlarıyla birlikte %73-74 civarında. Kaybedilen ortalama rakam (hissedarlarla birlikte) 500 milyon TL'ye yakın.

Total hesabı kulübün toplam ederi üzerinden yapabilirim size arzu ederseniz telefonda. Bir özel mesajınıza bakar.

Mert'
11.11.2013, 21:52
Sezon sonuna kadar kalmalı. Kalacaksada bu kadar korkak futbol oynatmanın gereği yok.Bu takim geçen sene 9. oldu ama bu kadar ezilmiyordu her maç.

Fatih Öztürk
11.11.2013, 21:54
Aykutta kazma oldu.gül gül ölüyorum valla.bjk menajeri Önder Özen Aykutun ne kadar peşinden koştuğunu anlatmıştı bı ara.geçen sene şıkebahçe ve gs'nın transferde stoperde öncelık verdiği Aykut burada kazma ılan edılıyor.pardon unutmuşum bu memlekette futbolu en ıyı bılen Trabzonlulardır değılmı.

Mollasalihoğlu
11.11.2013, 21:59
Ben olsam Mustafa Bamba çıkarım her maça ama Aykut bu ligde en iyi yerli stoperlerden biridir.

Formsuz olabilir ama bu gerçeği değiştirmez.

Fatih Öztürk
11.11.2013, 21:59
Size masum gelmeyen işler ticari hayatta yer alır. Devraldığınız markayı borçları, yükümlülükleri ve görevleriyle alırsınız. Üstesinden kalkamayacağınıza kanaat getirdiyseniz de almazsınız. Bu kadar basittir ticari hayat.

Ticari sözleşmelerde ödeme tarihleri ve ödenmezse haksızlığa uğrayan tarafın hak ettiği yaptırımlar ve tarihleri de ilgili sözleşme ve T.C. ticari hukuk kurallarıyla bellidir.

Dolayısıyla sabotaj iddianız yetersiz ve mesnetsizdir. Bununla birlikte bin kez suçludur Sadri Şener, hakkı olanı gereksiz merciilerde aradığı için. Sportif yargılama da çok geç kalmıştır, zira CAS davası sonuçlanalı 2 ay civarı oldu.

2011 Temmuz ayı başında 19 tl olan Trabzonspor A.Ş. hissesi bugün 5 tl'den işlem görmekte.

Kulübün borsaya kote bir şirket olarak hisse senedi değer kaybı hissedarlarıyla birlikte %73-74 civarında. Kaybedilen ortalama rakam (hissedarlarla birlikte) 500 milyon TL'ye yakın.

Total hesabı kulübün toplam ederi üzerinden yapabilirim size arzu ederseniz telefonda. Bir özel mesajınıza bakar.
Tıcaret o kadar masum değil ıçınde bın bır türlü hıleyı barındırır.bu ıslerde kımse masum değıldır.özetle düşüncem budur.

fteotdgs
11.11.2013, 22:01
Hoca gitmesin, hic degilse sezon sonuna kadar kalsin. Bunu dememin sebepleri: 1. O kadar krediyi hak ediyor kendisi. 2. Ne yaparsa yapsin, bu takimi kume dusurtmeyi basaramaz (Senol Gunes'in son sezonu icin bundan emin degildim).

Ote yandan bir an once bu kadar korkak taktikten, futbol anlayisindan cark etmesi gerekiyor, en azindan Turkiye ligi icin. Goruyoruz iste, iki ileri bir geri mehteran hesabi yerimizde sayiyoruz. Bir de basta Henrique, sonra Adrian ve Colman, bu adamlara verdigi sansi, israri takimdaki diger elemanlara gosterse ne kaybeder(di)? Hele o Henrique, Allah'im! Al adami, yerine kadronda (TS arti 1461 TS) genc oyuncu kim varsa onu oynat israrla. Ne kaybedersin bu sezon?

Edit: Daha once Adrian'a gerekli sansi vermedigi icin elestirdigim de oldu MRA'yi. Ancak bir suredir Adrian'dan tum umidimi kesmis durumdayim. Adam, belli ki kafasinda bitirmis bu takimi.

Tahir61
11.11.2013, 22:03
aykutu asmaya ne zaman başladık yeni kurban o mu ne kadar kolay dimi ne çok biliyoruz ya Trabzonumda top oynamak zor be

Muhammet Kalkışım
11.11.2013, 22:06
Tıcaret o kadar masum değil ıçınde bın bır türlü hıleyı barındırır.bu ıslerde kımse masum değıldır.özetle düşüncem budur.

Bu işlerde kimse masum değildir, eyvallah da. Haklı olanın hakkını vermek lazım.

Sadri Şener kendi yarattığı halde iktidara biat etmemiştir. Tekrar diyorum bin kez suçludur. Ama İHO ile kıyaslanması hakaret.

5 buçuk aylık yönetim serüveniyle tam bir rezalettir İHO ve bir an önce gönderilmelidir. Böyle saçma bir yönetim anlayışı ancak I. dünya savaşı sonundaki "Amerikan mandasında Türkiye" iddiası olabilir.

Uğur Gündüz
11.11.2013, 22:09
Esas soru, en az koşan takım nasıl en fazla topa sahip takım olacak? Bu kadar az koşan takım nasıl oyuna hükmedecek? Ligin en az koşan takımı Trabzonspor ne demek ya?

Hem bu kadar yetenek fakiri ve yumuşak olacaksın, ileride 3 saniye top tutamayacaksın, sonra da en az koşarak maç kazanacaksın. Mücadeleci takım istiyorsan en başta Maluda, Adrian gibileri kesip iki tane amele monte edeceksin orta sahaya. Bunu ZD denedi, takım 90 dakika boyunca savaşıyor, denk gelip atınca da üzerine yatıyordu.

Takımın fizik gücü yerlerde ve bunun tek sorumlusu hoca. Kondisyoneri olmayan takım olur mu yahu?

Defansif oyun adı altında kişiliğimizi inkar eden ligin en ezik takımı haline geldik.

Durduğu her gün kişiliğimizden bir tel kopuyor.

Kadir
11.11.2013, 22:10
Hoca bence kendi seviyesine ulaşmalı. Kendi bilgi birikimine haksızlık ediyor bazen. Linyit, 1461 falan yaptıkları basit şeyler değildi.

Gençlerbirliği maçında hocanın rotasyon yapmasını bekledim mesela ne bileyim Janko, Alan, Soner, A.Kadir, Aykut, Caner falan çıksaydık maça en azından Legia maçının üzerinden daha 72 saat geçmeden maça çıkan topçuların bitik hallerine şahit olmazdık.

Ha belkide bu isimlerde hoca hiçbir şey görmüyordur orası ayrı..

Sonuç olarak her türlü eleştiririm ama gitsin demem şu aşamada istikrarsızlıkta zirveye ulaşacağız yoksa. 2 sezonda Şenol Güneş, Tolunay Kafkas, Mustafa Akçay ,, sırada kim var?

fteotdgs
11.11.2013, 22:11
Bu seviyede bir takimda kondisyoner olmamasi skandal hakikaten. Adrian'a geldigi gunden beri kondisyon, guc kazandirilamamasi ayri bir skandal.

matalar
11.11.2013, 22:17
aykut sert oynamaya çalışıyor ama dozunu ayarlayamıyor.
iki hareketinden biri net faul.
bu seneki performanslara bakıldığında yumludan başkası yalan

matalar
11.11.2013, 22:19
mustafa hoca şansı hakediyor.
başarısız olsa bile en az 2 sezon kalmalı.

Oğuz B.
11.11.2013, 22:19
Hoca gönderilmeli mi?

Hayır.

Şikebahçenin bu yıl kollanıp korunarak ve her türlü ekonomik destek görerek geldiği noktayı ayrı tutarak lige bakarsak başarısısız demek ne kadar doğru?
Kasımpaşa maçını kaybettik yediğimiz gollerin hepsi bir maçta bir araya gelebilecek en ters goller.
Gençlerbirliği maçının dönüm noktasında ise en güvendiğimiz stoperimizin belini kırıyor ğs'den kovulan adam. Diğer iki gol ise duran top ve saçma sapan kontra.
Sivas maçında ise sayısız pozisyon harcadık. Şikebahçe maçında dahi şikeciler o kadar üstün gözükmesine rağmen 1-2 pozisyondan fazlasını bulamadılar. Egemn itinin henriq'i yaka paça indirdiği pozisyonu çalsa hakem sonuç çok daha farklı olacak.
Neyse bunlar görmek isteyen herkesin göreceği şeyler ve futbolu futbol yapan şeyler zaten. Takılıp kalmamak gerek. Bahane de değiller.

- Avrupa kupalarına katılım hakkı son derece önemli idi.

- Gruplarda toplanan puanlar çok kıymetlidir.

- Ğs ve bjk'den puan olarak kopmamak önemlidir. (Şikecilerin bu performansı istisna)

- Yönetime ben de gıcığım ama bu hocaya sallamamı gerektirmiyor.

- Mustafa Reşit Akçay buraya tırnaklarıyla kazıyarak geldi. "hoca moca değil yae" diye başlayan cümleler içi boş dayanağı olmayan cümlelerdir.

- Trabzonlu olan herkes başarılı değildir şüphesiz ama Şenol Güneş ve Mustafa Reşit Akçay üzerinden bu tezi ortaya koyarsanız komik duruma düşersiniz.

-Sistemli bir değersizleştirme operasyonu var hocaya karşı. Bu durum üzücüdür.

- Tempolu, ilerde basan, alan daraltan, çok pas yapan bir takım hepimizin isteği ancak geçen yıl ve önceki yıl travma geçiren bu çocuklarla -sınırlı takviye ile- bu nasıl başarılabilir? Geçen yıla göre çok daha hırslı çocuklar daha da iyi olacaklar. Geçen yıl ön elemede elenen bu kadro şuan grup lideri Avrupa liginde. Geçen yıl ligden erken kopan bu kadro -bir adet şikeci dışında- hala ligin içinde. Kaybettiğimiz puanlar bize yakışmadı bu bir gerçek. Ama ben şuna inanıyorumki yetersiz, cahil, korkak diye aşağıladığımız bu adam en az bizim kadar üzülüyor bu sonuçlara.

-Bu maç için Onur, Yusuf, Mustafa bu üç isimin olmaması bu maçta bizi zorlamıştır. Tabi ki bu bahane değil ama kadro derinliği ve kalitesi olarak rakiplerimizin gerisindeyiz.

Ben hocanın başarılı olacağına inanıyorum ve en az 3 yıllık bir planlama yapmaya hakkı olduğunu düşünüyorum. Bu yıl Avrupa'da tarihi bir başarı yakalarız inşallah. Bu ülkede şikecilerin hala daha hakim olduğunu unutmamamız dileğiyle.

Adem Akyüz'
11.11.2013, 22:20
En az sezon sonuna kadar kalmalı bence. Çünkü yeni gelecek hoca da bundan çok farklı bir şey (Skor anlamında) yapacağını sanmıyorum. Ama MRA'ya sabredebilmemiz için bu ezik futboldan bir an önce kurtulmamız lazım. Hoca sistemi mi değiştirir, oyuncuları mı fırçalar ne yapar bilmiyorum ama bir şeylerin düzelmesi lazım. Yoksa çok daha deriz niye kimse maça gelmiyor !

Fatih Öztürk
11.11.2013, 22:26
Bu işlerde kimse masum değildir, eyvallah da. Haklı olanın hakkını vermek lazım.

Sadri Şener kendi yarattığı halde iktidara biat etmemiştir. Tekrar diyorum bin kez suçludur. Ama İHO ile kıyaslanması hakaret.

5 buçuk aylık yönetim serüveniyle tam bir rezalettir İHO ve bir an önce gönderilmelidir. Böyle saçma bir yönetim anlayışı ancak I. dünya savaşı sonundaki "Amerikan mandasında Türkiye" iddiası olabilir.

Trabzonspora başkan olanları kafamda ızlenım oluşturdum.Mehmet Ali Yılmaz "kıroyum amma para bende,ısteyın alayım" Özkan Sümer "büyüklerle sevışmeyecez savaşacaz" Sadrı Şener "ben bilmem hocaya sorun" Ibrahım Hacıosmanoğlu "miting var gitmem gerek".

Muhammet Kalkışım
11.11.2013, 22:31
Trabzonspora başkan olanları kafamda ızlenım oluşturdum.Mehmet Ali Yılmaz "kıroyum amma para bende,ısteyın alayım" Özkan Sümer "büyüklerle sevışmeyecez savaşacaz" Sadrı Şener "ben bilmem hocaya sorun" Ibrahım Hacıosmanoğlu "miting var gitmem gerek".

Saydığın 4 başkan arasından 1'i onurlu durabildi.

1'i hakettiği ünvanları da lekelemeyi iyi bildi.

1'i sadece "para" dedi ve hiçbir şey yapamadı.

1'i de siyasi iktidara açıldı.

Eşleştirme kolay. Hepsininin doğrusu yanlışı vardır. Günahlarının da vebali boyunlarına...

seçuk
11.11.2013, 22:37
başta yönetim deişmeli başlıgı yanlış yazdınız bence. Hoca yeni gelecek olanların işi. Ve yeni gelecek yonetim de Allah rızası için kulup batmış bitmiş edebiyatı yapmasın. yapacaksa hiçgelmesin becerebilecek bişeyine guvenen gelsin. Hoca işi sonraki mevzu.

Terzioğlu
11.11.2013, 22:39
Kesinlikle kalmali. En azindan sezon sonuna kadar.

Necmettin ALTUNTAŞ
11.11.2013, 22:50
Şimdi de Aykut Demir'e mi saldırmaya mı başladık.Size adam falan gerekmez.Siz nasılsanız sizi yönetenler de aynıdır.Sizin gibi düşünenlere MRA az bile.

Gordon Freeman
11.11.2013, 22:52
Şu aşamada asla.Bahsi bile geçmemeli.
Forumda konusu ise hiç açılmamalı.
Hiç akıllanamayacakmıyız biz.Hele bekleyin sezon bitsin.
Konuşmaya başlarız bunları

ilhan
11.11.2013, 22:57
Hoca bence de kalmalı.

Hadi gönderdik diyelim, şu futbolcu kadrosunu başarılı yapacak adam akıllı top oynatacak bir tane hoca adayınız var mı? Yabancı futbolcuların doymuşluğu, Türk futbolcularının kaprisleri ve bununla atsan atılmaz satsan satılmaz futbolcu kadrosu var.

Takım iyi kötü bir şekilde puan almaya alıştı. En azından sezonu çıkarmakta fayda var.

bordolumavi
11.11.2013, 22:58
Kesınlıkle hayır, hoca onumuzdekı senede bu takımın basında olmalı fakat yonetım gıtmelı,,,

ilhan
11.11.2013, 23:05
BMN'nin nabzını ölçmek amacıyla başlığa anket eklenmiştir.
Hangi üyenin hangi seçeneği oyladığı görülecektir.

Fatih
11.11.2013, 23:06
Etmelidir veya kovulmalıdır.

Mert M.
11.11.2013, 23:07
Her atışımız karavana!
Hoca kalsın abi, sorun hocada değil; kafa(!) mevki, makam ve parada olduğu müddetçe sorun hocada değil arkadaş!
Düzene bir teknik direktörü daha kurban vermeyelim. Ondan önce gitmesi gereken kafalar(!) var!

Erbay
11.11.2013, 23:09
Kötü futbol falan dedik de istifaya daha çok var :)))

Mollasalihoğlu
11.11.2013, 23:10
Bir sezonu tamamlamadan tabii ki etmemeli ama büyük değişiklikler yapması lazım zihniyetinde.

vyno
11.11.2013, 23:10
Her yıl aynı hikaye yakında Dünyada denemediğimiz hoca kalmayacak Türkiyede kalmadıda.Anlayın arkadaşlar hocalık bir durum yok çok kral takımın olur şampiyonluğa giden yakıp yıkan o zaman hocayı konuşursun ama şu kadroya hangi hocayı getirirsen getir bu durumdan daha iyisi olmaz hocanın gitmesi saçma olur.

Fatih
11.11.2013, 23:12
Herkes sezon sonu demiş de kendisi göreve geldiğinde bana 6 ay verin demişti.İyi futbola 1 ay kaldı göreceğiz.:)

sifuni
11.11.2013, 23:12
Istifa etmelidir etmezse kovulmalidir.

ilhan
11.11.2013, 23:13
Çare Hugo Bross ya da Lazaroni.

Samet Türkmen
11.11.2013, 23:14
Ortalık karışık,hâlihazırda yönetim de yetersizken toptan gitsinler. Yeni birileri gelecekse eskilerden kimse parazit olmamalı.Sadece zaman kaybı olur.

Full HD
11.11.2013, 23:14
Her yıl aynı hikaye yakında Dünyada denemediğimiz hoca kalmayacak Türkiyede kalmadıda.Anlayın arkadaşlar hocalık bir durum yok çok kral takımın olur şampiyonluğa giden yakıp yıkan o zaman hocayı konuşursun ama şu kadroya hangi hocayı getirirsen getir bu durumdan daha iyisi olmaz hocanın gitmesi saçma olur.

Tam olarak katilmiyorum.

Bence takim kontra ataklarina nasil cikilir ve nasil sut cekilir diye pek haberi yok.E bunlari teknik ekip ögretmesi lazim yani nerde ne zaman durulmasini bilmeyen saf oyuncular var takimda.

Saygilar

Oruç
11.11.2013, 23:15
Ortalık karışık,hâlihazırda yönetim de yetersizken toptan gitsinler. Yeni birileri gelecekse eskilerden kimse parazit olmamalı.Sadece zaman kaybı olur.

Bir dakika sonra off oluyorsun arkadaş.

:D

Oruç
11.11.2013, 23:19
Hoca işi için de şunu söyleyeyim. 2008-2009 dönemindeki gibi yeni bir yapılanma şartoğlu şart. Başka türlü zor doğrulturuz belimizi. Kadroyu temizlemek lazım. 2-3 kişi dışında ne varsa göndermeli. Hoca değişmekle olacak iş değil. Şenol Güneş, Tolunay Kafkas, MRA. Bir gram fark göremiyorum ben oynattıkları oyun açısından. Kim gelse boş. Zaman kaybından başka bir şey değil. Acil bir yeniden yapılanma şart. Yoksa gelecek sene de heba olacak.

canna52
11.11.2013, 23:21
şenol güneş gelecekse istifa etmelidir mra.

sonuçta bu enkaz şenol güneşin eseri, kendi temizlesin bi zahmet

sifuni
11.11.2013, 23:25
Takim'in basinda durmasi taraftar sayamiza bile etki edecegini düsünüyorum durum o kadar vahim.

Fatih
11.11.2013, 23:25
şenol güneş gelecekse istifa etmelidir mra.

sonuçta bu enkaz şenol güneşin eseri, kendi temizlesin bi zahmet

Şenol Güneş mi kurdu takımı? :)

vyno
11.11.2013, 23:27
Tam olarak katilmiyorum.

Bence takim kontra ataklarina nasil cikilir ve nasil sut cekilir diye pek haberi yok.E bunlari teknik ekip ögretmesi lazim yani nerde ne zaman durulmasini bilmeyen saf oyuncular var takimda.

Saygilar

O dediklerini 8 yaşında öğrenmeleri gerekiyordu bu oyuncular profesyonel oyuncular hoca taktik verir onlar uygular ama işte benim anlatmak istediğim kalite yok takımda onu yapacak oyuncular olmalı sonra hocayı konuşuruz.

sifuni
11.11.2013, 23:30
Senol hoca sike sürecinin yilginligi, bezgin bir oyuncu grubu, yorulmus bir teknik heyet ayrica Malouda,Bosingwa,Aykut Demir,Yusuf olmayan bir kadroya dahi daha güzel futbol oynatiyordu geri gelmesi gerekir mi bence hayir ancak MRA elindeki malzeme ile les atiyor resmen kiyas kabul etmez

Samet Türkmen
11.11.2013, 23:32
Bir dakika sonra off oluyorsun arkadaş.

:D

Nereden bulaştı bu lanet alışkanlık bilmiyorum. Çıkıp çıkıp giriyorum :D

Erdem Keser
11.11.2013, 23:32
İstifa etmemelidir, kovulmalıdır.

Ender Kuyumcu
11.11.2013, 23:33
Nereden bulaştı bu lanet alışkanlık bilmiyorum. Çıkıp çıkıp giriyorum :D

Var mı bir değişiklik diye mi bakıyorsun? :)

bangkook_61
11.11.2013, 23:36
Bu saatten sonra kimi bulup getirecez. Adaylar varsa piyasa da derhal. Yoksa en azından devre arasına kadar zorundayız kendisine.

Erdal DİLEK
11.11.2013, 23:40
Hoca değistirme işine şiddetle karşiyim. Hocanin kim olduğunun bir onemi yyok.benim icin hoca trabzonspor orf ve adetlerine ters birşey yapmadiktansonra en son gidecrk kişidir. . .

Samet Türkmen
11.11.2013, 23:41
Var mı bir değişiklik diye mi bakıyorsun? :)

Neredeyse tüm gün forumdayım ama yazacağım zaman giriş yapıyorum.Elime hakim olamıyorum :p

SEDAT
11.11.2013, 23:43
* İstifaya gerek yok kendi olsun yeter, yani korkak olmasın...

memmedaga
11.11.2013, 23:45
19-17

heyacanlı oluyor süre limiti koyunda 13 sandıkta patlamasın oylar :)

Cengiz Çubukcu
11.11.2013, 23:45
Istifa kelimesinden zevk Alan ve birilerinin istifa etmesinden haz duyan garip bir insan toplulugu olduk...allah sonumuzu hayir etsin

Ender Kuyumcu
11.11.2013, 23:46
Neredeyse tüm gün forumdayım ama yazacağım zaman giriş yapıyorum.Elime hakim olamıyorum :p

Arada yazmak iyidir :)

memmedaga
Istifa kelimesinden zevk Alan ve birilerinin istifa etmesinden haz duyan garip bir insan toplulugu olduk...allah sonumuzu hayir etsin

amin

Ender Kuyumcu

O senin dediğin şarkı Sedat, Tarkan söylüyor :)

SEDAT
11.11.2013, 23:48
O senin dediğin şarkı Sedat, Tarkan söylüyor :)

* Biz Hoca'ya 1461 gibi ol dedikçe o klasik etliye,sütlüye karışmayan elinde çok kötü takım varmış havası yaratan birine dönüştü

Fatih
11.11.2013, 23:48

Kelle istemek çok zevkli oluyor Cengiz abi.

memmedaga
11.11.2013, 23:49
Şenol Güneş mi kurdu takımı? :)

oy gardaşım bizde çok eleştirdik Şenol Hocayı ama biraz insaf yahu...

Allah korusun adam göçüp gitse yine rahat bırakmayacağız

Fatih
11.11.2013, 23:51
oy gardaşım bizde çok eleştirdik Şenol Hocayı ama biraz insaf yahu...

Allah korusun adam göçüp gitse yine rahat bırakmayacağız

Temmuz ayından beri takımın başında MRA var aynı aydan itibaren rakip tanımaksızın futbolun fsini oynamıyoruz ve sorumlu Şenol Güneş oluyor çok entresan.

memmedaga
11.11.2013, 23:51

Aklıma hep şu soru takılıyor

Acaba 1461 kadrosuyla oynasa TSL de bu oyun ve puandan daha fazlasını görebilirmiydik?

Ender Kuyumcu
11.11.2013, 23:55
* Biz Hoca'ya 1461 gibi ol dedikçe o klasik etliye,sütlüye karışmayan elinde çok kötü takım varmış havası yaratan birine dönüştü

MRA'nın 1461'i MRA'nın TS'unu oyun olarak ezerdi. GerçiMRA'nın TS'unu ezmeyen de yok :)

U.Sadıkoğlu
11.11.2013, 23:56
Hayır......................

Fatih Öztürk
12.11.2013, 00:09
Hoca kovulsun namazı ben kıldırırım!

sessizkral_1
12.11.2013, 00:21
Etmemeli sayısı daha fazla enteresanmış.

Birde Teknik direktörün ne suçu varya ! cılar var..onlara gülemiyorum bile.

Bülent AKBULUT61
12.11.2013, 00:24
olmaz istifa edemez kapı dışarı edilmesi lazım kovulması lazım

Kadir
12.11.2013, 00:27
Hoca 1461 ile fırtına estirirken herkes Trabzonspor'a gelmeli diyordu adam geldi 11. haftada asmaya çalışıyoruz. Eleştirelim, açıklarını söyleyelim ama sabredelim..

polatmu
12.11.2013, 00:29
etsin diyeceğim ama icra makamından korkuyorum zira getirecekleri adam kendileri gibi biri olacak!!!

var mı marcelo bielsa getirecek baba yiğit şöyle 3 lü defans görelim

diyeceksiniz ki zokorayla zaten 3 lü defans oynuyoruz;)))

Mustafa Gegüç
12.11.2013, 00:36
ezilerek yenmekten ise ezerek yenilmeyi tercih ederim, mra büyük takımın küçük kafalı hocasıdır, mra oynattığı oyunun yanında iki kelimeyi bir araya getirip düzgün cümle kuramamasıyla, abidik gubidik kurduğu cümlelerle nasıl ezik olduğunu anlatmaya çalışmasıyla kendi ayağına sıkmıştır, mümkünse yönetimi de alıp öyle gitsin

Kadir
12.11.2013, 00:37
etsin diyeceğim ama icra makamından korkuyorum zira getirecekleri adam kendileri gibi biri olacak!!!

var mı marcelo bielsa getirecek baba yiğit şöyle 3 lü defans görelim

diyeceksiniz ki zokorayla zaten 3 lü defans oynuyoruz;)))

Marcelo Bielsa nasıl gelecek bize? Bize gelecek uluslararası hoca Lazaroni, Broos falan olur bilemedin en fazla Halilhodzic.

alper*
12.11.2013, 00:42
Bielsa'nın uluslararası başarısı nedir?

Sorma sebebim sürekli forumda ismini görüyorum da.

Fatih Öztürk
12.11.2013, 00:42
Trabzonspor taraftarı vermeden almayı iyi bildiği için kelle ıstemeye bayılır.acık ara lıgın en kötü taraftarıyız.

Adem Akyüz'
12.11.2013, 00:49
Trabzonspor taraftarı vermeden almayı iyi bildiği için kelle ıstemeye bayılır.acık ara lıgın en kötü taraftarıyız.

Katılıyorum..

Kadir
12.11.2013, 00:58
Bielsa'nın uluslararası başarısı nedir?

Sorma sebebim sürekli forumda ismini görüyorum da.

En son Bilbao ile Avrupa Ligi finali oynamıştı.

Arjantin ile 2004 Olimpiyatlarında altın madalya kazanmış, aynı yıl Copa America final oynamış.

ilhan
12.11.2013, 01:08
Lazaroni ve Bross örnekleri hoşuma gitmiyor ama her hoca gönderilsin yerine yabancı hoca gelsin denildiğinde aklıma bunlar geliyor.

Ömer SEVİNÇ
12.11.2013, 01:10
Yerine gelenlerden çok fayda gördük de sanki. Gitsin de yerine yeni lazaroniler gelsin. Benim de çok sevdiğim, çok istenen halilhodzic de çok farklı bir futbol oynatmıyordu. Hoca değil takım gitmeli. Alıştı beyefendiler hoca göndermeye. Oh ne ala. Sen sahada iki koşma, hocalar gitsin dursun. Sahada 10 km altında koşan bütün oyuncuları göndereceksin aga.

sametaydin
12.11.2013, 01:11
Trabzonsporn bu sezonki bütün maçlarını izledim. Bana göre istifa etmeli. Nedenini anlatayım.

Trabzonspor 5 galibiyet, 2 beraberlik ve 4 maglubiyet aldı. Oynadıgı 11 maçta sadece 2 tanesinde rakibe nazaran kazanmaya daha yakındı bunlar da sivas ve karabük maçlarıydı birini kazandık diğeri berabere bitti. Oynanan diğer maçlarda elazıg dahil şans faktörüyle kazandık. Yani işimiz tamamen şansa kalmış bir vaziyette. Rize maçı maloudanın uzaktan şutuyla mesela. Deplasmandaki tek gaibiyetimiz kayseri henriqe gol atıp çıktı o golü atamasaydık maçı berabere bitirmeye çalışacaktık. Kısacası takım şu an tamamen şans eseri oyunlarla ilerliyor.

Uefa maçlarına gelirsek sadece lazio maçında ilk yarıda iyi oynadık onun harici bana göre galibiyetlerde şans baya yanımızdaydı. Uzun uzadıya yazmaya gerek yok.

Artı dünyada böyle futbol yok. Savunma yapan takımlar bile savaşıyor sahada savaşmadan maç kazanılmıyor. Ceza sahasına kadar çekilip orada rakibi beklemek bana göre çok saçma bir anlayış. Buna defansif oyun denmez defansif oyunun da bi karakteri vardır çünkü.

Sahada savaşan takım istiyoruz. Bu takımı oluşturmayı beceremiyor. Sene başında takım daha hırslıydı şimdi eser yok. Beceremiyor benim umudum da azalıyor açıkçası. Tolunay niye gönderildi anlamadım zaten.

poetricus
12.11.2013, 01:16

.
Üstâd,
Galiba canınız check up yaptırmak istedi. Çok sürmez, kemik yaşımızdan başlayıp içimizde saklı kalmış nice psikiyatrik ve psikolojik komplekse kadar neyiniz var neyiniz yoksa ortaya dökerler. Demedi demeyin.

Bu arada adı hem hoca hem de başkan adayı olarak geçen tek kişiyi gördük. Başbakan ve Cumhurbaşkanlığı gündeme gelsin orada da tek adaydır muhtemelen.

Taraftara sallamak da moda oldu. Taraftar kime deniyor onu netleştirelim önce. Tarihin en ağır mağlubiyetlerinden sonra tribünleri dolduranlar ya da Cem Papila faciası sonrası Türkiye'yi inletenler Mars'tan gelmedi. Ligin en kötü takımını vücuda getirmek için inatlaşırsanız tribünler bu hale gelir. Bu arada son birkaç yönetimin bedava bilet vs. ile beslediği Beleşistan vatandaşından bahsetmiyorum bile.

Ben kelle değil, futbol istiyorum. Buna da hakkım olduğuna inanıyorum.

krdnz
12.11.2013, 01:17
Gitmesin,gönderilmesin,devam etsin.

Ersun Yanalla istikrar başlığı geldi aklıma.Gitti ne değişti?

Alika87
12.11.2013, 01:23
Kalsin devam etsin. Hazirlikli sekilde transfer dönemine girsin. MRA futbol bilgi olarak bu ligin üstünde. Iyi bir baskanla Mustafa hoca büyük basarilar yakalayacak.

sifuni
12.11.2013, 01:28
Kadro kalitesini laf edenleri anlamiyorum Akhisar'in,Sivas'in,Ksimpasan'in kadro kalitesi cok mu iyi biz bu takimlara karsi oynarken ezildik resmen biz bu takimdan sampiyon olmasini istemiyoruz sadece düzgün futbol aynasin yeter.

kalavara
12.11.2013, 01:42
Kadro kalitesini laf edenleri anlamiyorum Akhisar'in,Sivas'in,Ksimpasan'in kadro kalitesi cok mu iyi biz bu takimlara karsi oynarken ezildik resmen biz bu takimdan sampiyon olmasini istemiyoruz sadece düzgün futbol aynasin yeter.
valla bence iyi, neden mi? mesele oyuncunun ismi ise amenna yalnız takımdaki tüm topçular kuvvetsiz, kondisyonun yetersiz olduğunda ligin her takımı maymuna çevirir seni-ki biz de bunu yaşıyoruz.
profesyonel futbolda herşeyden önce kuvvet gelir, kuvveli değilseniz bir hiçsiniz ve bizim takımın oyuncuları da-özellike orta alan oyuncuları- son derece kuvvetsiz. zokora rakibe baskı yapacak gücü yetmiyor, adrian tam bir ayşegül, bizi kandırıyor, malouda hoş bir hayal, colman muamma! evet ligin en kötü kadrolarından birine sahibiz, akhisardan bile kötü!

hyasin61
12.11.2013, 01:57

trabzonspor taraftarına verilmesi gerekenler verilmediği zaman almasını bilen taraftar diyelim daha güzel olur

hyasin61
12.11.2013, 02:15
Savunmayı iyi yapıp 3 gol yiyorsak savunmayı müthiş yapsak galip gelcez herhalde.Hocanın mac sonu acıklamaları cok ıyı ya ozellıkle puan kayıpları sonrasında yaptığı açıklamalar

Hqmi
12.11.2013, 02:18
bizim görmeye alıştığımız, gördüğümüz trabzonspor her zaman saldıran her maça kazanmak için çıkardı. şahsi fikrim bunu yapamayacak engelleyecek kim varsa gitmeli.

Ömer SEVİNÇ
12.11.2013, 02:19
galatasaray'da fatih terim gitti, dünya klasında bir hoca, mancini geldi. ne değişti?

Samet Türkmen
12.11.2013, 02:22
galatasaray'da fatih terim gitti, dünya klasında bir hoca, mancini geldi. ne değişti?

Çünkü Terim Mancini'den daha iyi.

Hqmi
12.11.2013, 02:24
mancini gs'yi tanımıyor, akçay ise kendini hala 1461'de sanıyor tüm olay bu.

MaEsTrO
12.11.2013, 02:29
Bir zahmet.

Sefaenes
12.11.2013, 02:41
Hocanin oynattigi futbolunu elestirsemde forumda bazen istifa et dememe ragmen gitmemeli. Basta eldeki ruhsuzlar ordusu colamanindan, adriani ,henriquesi, zokarasi ,alani, bamba, giray, gibi oyunculalar kurtulmaliyiz bunlar 2 hoca harcidi , sonra Hocaya bakmaliiyz Hoca ayni kafala giderse gitme tarafi olurum. Bu ruhsuzlara dünyanin en iyi hocasini getirseniz ne adriandan her mac süper verim alir ne henriqueden dünya golcusu yapar ne bambadan süper stoper yapar.

Ömer SEVİNÇ
12.11.2013, 02:50
Bize Macaroni gelince de MRA bu hocadan iyiydi dersiniz. Takımın sıkıntısı hoca değil arkadaş. Bu takımı hoca full atak da oynatsa alacağımız puan buydu. 3 puan yukarıda, 3 puan aşağıda. takım lazım bize takım.

Topçular da rahat anasını satayım. İzleyen taraftar yok, maaşları tıkır tıkır yatıyor. Kötü oynarlarsa hoca gidiyor, başkası geliyor. Bu adamların hepsini yollamamız lazım aga. Yarın Mourinho trabzon'a inse siz yine sağ bekte zeki'yi, sol bekte aykut'u izleyeceksiniz. Çıkıp kendi oynamayacak ya adam.

Çağatay_
12.11.2013, 02:53
Oyuncular zamanla toparlanıp iyi niyetli davransa da bir yere kadar oluyor. Takımın içi geçmiş.

Hocaya neşteri vuracak fırsatı vermeden göndermek, ancak gelecek hocanın da kuyusunu şimdiden kazmak olur.

Tolunay hoca planı hazırlamış, gerekenleri yapmaya başlamıştı. İyi-kötü bir reçete belirlemiş, uygulamaya koymuştu.

Onu neye göre gönderdiğimizi bilmezken, şimdi de yeni gelen hocayı, daha kendi takımını kuramadan yine gönderiyoruz.

Eğer yeni gelene de fırsat vermeyeceksek, değişikliğin ne anlamı var ?

mourner
12.11.2013, 07:22

gençlerbirliğinde fuat çapa gitti mehmet özdilek geldi,3 de 3 yaptılar.yani neye göre kıyaslama yapıyorsunuz anlamadım.bu takım futbol oynamıyor umut vermiyor,istifa etmeli.

ozturk
12.11.2013, 07:31
43-43 eşitliği etmemelidirden yana bozdum :)

istifa etmemeli bence tek sebebi daha iyisinin gelmeyecek oluşu..

Yiğit Gayretli
12.11.2013, 07:57
İstifa şu aşamada ağır. Hoca'nın hatalarından ders alıp, düzeltmek için çaba sar edecek bilinci olduğuna inanıyorum.

Tolga
12.11.2013, 07:58
gençlerbirliğinde fuat çapa gitti mehmet özdilek geldi,3 de 3 yaptılar.yani neye göre kıyaslama yapıyorsunuz anlamadım.bu takım futbol oynamıyor umut vermiyor,istifa etmeli.

Fuat Çapa Erciyes'in başında ...

bahadır2561
12.11.2013, 08:38
Tolunay Hocanin laneti
Eden bulurmus
Istifa etmemeli kovulmali

alone_6161
12.11.2013, 08:39
İstifa etmesi erken olur. Umarım hatalarında ders alıp Trabzonspor'umuzu daha iyi noktalara taşır. Alınacak bir kondisyoner bile takımın performansında ciddi artış sağlar.

Samet GÜVEN
12.11.2013, 08:40
İstifa etmemelidir. Yönetim tarafından kovulmalıdır.

Trabzonda herhangi bir amatör takımda antrenörlük yapan ve ''Biz Trabzonsporuz, bu ezik oyunu kabullenemeyiz'' diyen herhangi bir adamı getirmek yeterlidir. Bundan kötüsü zaten olamaz. 3 değil 5 yeriz en fazla. Bütün rakiplerimizi barcelona gibi görmeyen herhangi biri gelebilir.

Samet GÜVEN
12.11.2013, 08:43
Bu arada yanlış anlaşılmak istemem. Evet oyun cahiliyye döneminden kalma olabilir ama benim itirazım buna değil. Trabzonspor kulübünün ve taraftarının ruhuna aykırı cümleler inşa etmesine ve bunları uygulamaya koymasına çalışmasınadır isyanım.

Külünkoğlu üstadın söylediği gibi, saçma sapan puan hesaplamaları yapan, taraftar rezil futboldan boynu bükükken memnun olduğunu söyleyen kafanın kovulması gerekir.

bahadır2561
12.11.2013, 08:50
Tüm suc gb macinda stadi tika basa dolduran taraftardadir
Gerisi fasa fiso

Ilelioglu
12.11.2013, 08:53
Erken henüz, kendi kadrosu ilede görmek lazim.

..

Travelair
12.11.2013, 08:55
En başta futbolcularda iş yok

Samet GÜVEN
12.11.2013, 09:01
MRA hocanın başarılı olabileceği bir tek kadro var. O da yaptığı savunma ile geçit vermeyen o dönemin Chealsea kadrosu. Belki Otto Rehagel in yunanistanı da olabilir. Duran top ve kontra harici,hiç bir hücum varyasyonu olmayan bir yapı. ( Gerçi bizim rakip kaleye gitmek için 12 farklı yolumuz vardı ama.. )

Turgay Atalay
12.11.2013, 09:03
Gençliğindeki güzelliğinin hala devam ettiğini sanan 80 yaşında kokona nineler gibi bizim takım...İşin garibi Bülent Ersoy da teknik direktör...Zamanı gelince komple temizlik!

bkandil
12.11.2013, 09:09
Demirörenle kafa kafaya versek, "transfer sahaya yansımadı" diye bir kavram icat edip kadrodaki fazlalığı tazminatsız gönderebilsek iyi olurdu :)

Hüseyin Sahtiyan
12.11.2013, 09:11
Takım da çok kaşar var son baharını yaşayan. Bunların sayıca fazla olması maalesef şuandaki konuma sebep.

Hoca istifa etmesin ama içerde Konya maçından önce "önce gol yemeyeceğiz", Gençlerbirliği maçından önce "yenilmeden dönersek gayet iyi" vb. açıklamalarda yapmasın yeter.

iyattara
12.11.2013, 09:17
Sezon sonunu bekleyelim 8.-10. bitirelim ligi, hocanın bir şey yapamayacağını herkes anlasın içimiz rahat etsin! Gerçi bir sezon kesmeyip 2 sezon şans verilmeli diyenler de var o ayrı. Bekleyelim de hani bir kıvılcım, iyiye gidiş, kıpırdanma, yok ki. Her açıklama olay, her oyun eziyet, evet bir hocayla yolları ayırmak için bu süre kısa ama ışık yok maalesef.

sindoma61
12.11.2013, 09:19

Fazla lafa gerek yok imzamı atıyorum her söylediginin altına...

Fatih Öztürk
12.11.2013, 09:21
Sonuna kadar Mustafa Reşit Akçay...

Ahmet Kuru
12.11.2013, 09:23
Hocanın gitmesi şuan birşeyleri değiştireceğini düşünmüyorum.
Hoca nın kendisinin değiştirmesi lazım...
Söyledikleri ile sahada oynattığı futbolun bir olması gerekiyor.
En azından sezon sonuna kadar kalması taraftarıyım...

Fatih Öztürk
12.11.2013, 09:32
Trabzonspor eski Teknik Direktörü Ziya Doğan twitterdan kendisine; "Hocam kusura bakma sana da o kadar laf ettiydik ama senden bile beter futbol oynatanı varmış" mesajı atan Hasan Can Pakdemir isimli taraftara sert cevap verdi.

"Doğru söylüyorsun en çok gol atan, en az gol yiyen, rekor pozisyon bulan takım çok kötü futbol oynuyordu" diye iğneli bir üslup kullanan Doğan, "Bir de kupayla 15 maç üst üste kazandık, size yaranamadık, bütçe de 4 mil. dolardı üniversiteli, TFF sitesine gir istatistikleri incele" ifadeleriyle sitemini dile getirdi.

Doğan, "Dost olarak söylüyorum. Sizlerin beynine şırınga yapip kirli algi yüklüyorlar. Sonra TS.'a zarar verdiriyorlar.." yorumunu da yaptı.

(Gurbetçi Gençler Face'sinden)

Ünal Er
12.11.2013, 09:48
Futbolcuların içi geçmiş ne demek, pek anlamadım. Futbol oynayan arkadaşlar yada bir yerinden iddalı bir sporu hayatında barındıran arkadaşlar belki anlayabilirler. Sporda içi geçmiş diye bir şey olmaz. Mental yorgunluk olabilir. Bunları atlatanın yolları vardır. Ancak takımda arkadaşlık yok derseniz ona katılırım. Arkadaşlığın en büyük göstergesi top ayağında olan futbolcuya kaç kişinin top almak için yaklaştığı, arkadaşının açığını kaç kişinin kapattığı gösterebilir, ışık tutabilir. Bizde kimse bir birinin yanına yaklaşmıyor. Futbolu bilmeyen adamlar değiller ancak oynamak istemiyorlar...
Teknik direktörün yegane görevi bu bağı kurmaktır. Yoksa bu yaştaki adama ayak içi nasıl vurulur, ayak üstü nasıl vurulur, kademe, vs..bunları anlatacak değil...Ancak bizim hocada takımı ateşleyecek ateş kendi bünyesinde bulunmuyor. Ölü takımı tek konuşmayla canavar hale getirecek insana teknik direktör denir. Malesef bizim filazofda bu inanç ve en önemlisi enerji yok...

demir
12.11.2013, 10:40
bu takımın baxına kım gelırse gelsın hocadan ıyı sonuc alamaz bu kacıncı TT anlayın artık eksıklık hocada degıl takımda... bireysel olarak oyuncularımız yeteneklı ama takım olabılecek ozellıklerı bırlesmıyor bır turlu..

bahadır2561
12.11.2013, 10:45
Erken henüz, kendi kadrosu ilede görmek lazim.

..

Bu kadro kimin kadrosu?
Yaz boyu Sör MRA ne yaptı yatmaktan başka?
Aldırsaydı adamlarını
Gençler deplasmanında yenilmemeyi başarı sayan bi takım bulsun kendisine