PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2014 FIBA Erkekler Dünya Kupası

Sayfa : [1] 2 3 4

Oğuz ZEYTİN
03.02.2014, 22:21
Ev sahibi: İspanya

Tarih: 30 Ağustos - 14 Eylül

-Gruplar-

A GRUBU (Granada)

İspanya
Mısır
İran
Sırbistan
Fransa
Brezilya

B GRUBU (Sevilla)

Arjantin
Senegal
Filipinler
Hırvatistan
Porto Riko
Yunanistan

C GRUBU (Bilbao)

TÜRKİYE
ABD
Finlandiya
Yeni Zelanda
Ukrayna
Dominik Cum.

D GRUBU (Gran Canaria)

Litvanya
Angola
Kore
Slovenya
Meksika
Avustralya

Wild Card daveti satın alarak katıldığımız bu şampiyonada daha iyi bir gruba düşemezdik. Yine de heyecanım yok ve umut taşımıyorum.

E. Cumur61
03.02.2014, 23:44
Japonya'ya da wild card ile gitmiştik ve başarılı olmuştuk. O zaman ki kadar olmasa da başarılı olabileceğimizi düşünüyorum.

Veysel
03.02.2014, 23:52
Amerika maçına çıkmayalım

Mert'
05.02.2014, 23:13
ABD götürür yine.

Kirk_Cooley
05.02.2014, 23:43
Dominik ve Amerikaya kaybedeceğimize eminim bence en iyi ihtimal 4. oluruz. Yine şans ile en iyi gruba düştü Türkiye.

TAHMİNLERİM

A Grubu: 1-İspanya 2-Brezilya 3-Fransa 4-Sırbistan 5-İran 6-Mısır

B Grubu: 1-Yunanistan 2-Arjantin 3-Porto Riko 4-Hırvatistan 5-Filipinler 6-Senegal

C Grubu: 1-Abd 2-Dominik Cumhuriyeti 3-Ukrayna 4-Türkiye 5-Finlandiya 6-Yeni Zelanda

D Grubu: 1-Litvanya 2-Slovenya 3-Avustralya 4-Meksika 5-Kore 6-Angola

Acaba tahmin yaptım diye ceza alırmıyım :)

Oğuz ZEYTİN
07.02.2014, 08:43
http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/25753856.asp

ccd6167
07.02.2014, 09:56
http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/25753856.asp

oguz son zamanlarda okudugum en iddialı ve dolu dolu yazı..

Hidayetin açıklamaları bilmiyordum açıkcası ama bes para etmez oldugunu bi daha anlamış olduk..

Milletin turnuva boyunca verdiği parayı biz maç başı veriyoruz.

Neyse..

Murat'
07.02.2014, 11:04
Bizim grup maçları Bilbao'da mı oynanacak, ciddi ciddi birkaç maça gitmeyi düşünüyorum. Acayip güzel bir gruba düştük, inşallah hakkını veririz.

Oğuz ZEYTİN
29.06.2014, 11:02
oguz son zamanlarda okudugum en iddialı ve dolu dolu yazı..

Hidayetin açıklamaları bilmiyordum açıkcası ama bes para etmez oldugunu bi daha anlamış olduk..

Milletin turnuva boyunca verdiği parayı biz maç başı veriyoruz.

Neyse..

Bunu da okumalsınız: http://www.aljazeera.com.tr/al-jazeera-ozel/final-oynariz-demek-aptalca

Hidayet Türkoğlu, "Milli takım menajeri Harun Erdenay başta olmak üzere yöneticiler şampiyona öncesi kamuoyunu aşırı derecede ümitlendirecek aptalca demeçler veriyor. Bunu yapmasınlar" dedi.

Murat'
02.07.2014, 14:36
Eylül ayında İspanya'da düzenlenecek olan 2014 Dünya Şampiyonası'nda mücadelece edecek olan A Milli Basketbol Takımımızın kadorsuna ilk Hürriyet ulaştı. Basketbolseverlerin ilk kez Hürriyet'ten öğrendiği kadro daha sonra Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından da duyuruldu.

İSPANYA'daki Dünya Şampiyonası'nda mücadale edecek Milli Takım kadrosu belli oldu. Koç Ergin Ataman'ın 10 Temmuz Çeşme ile 21 Temmuz Bormio kampı için belirlediği aday kadro şu isimlerden oluşuyor...
Birkan Batuk, Kerem Gönlüm, Cedi Osman, Doğuş Balbay (Anadolu Efes), Mehmet Yağmur (Beşiktaş), Sinan Güler, Ender Arslan, Cenk Akyol, Furkan Aldemir (Galatasaray Liv Hospital), Melih Mahmutoğlu, Oğuz Savaş, Emir Preldzic (F.Bahçe Ülker), Barış Hersek (Pınar Karşıyaka), Barış Ermiş (Royal Halı G.Antep BŞB), Berkay Candan (TED Ankara (http://www.hurriyet.com.tr/index/Ankara) Kolejliler), Serhat Çetin, Evren Büker, Samet Geyik (Tofaş), Kerem Tunçeri (Türk Telekom), Ömer Aşık (Houston Rockets), Enes Kanter (Utah Jazz)

21 kişilik ön kadro açıklanmış, Enes Kanter yeni ameliyat olmuştu kadroya katılır mı emin değilim açıkçası. Aziz Yıldırım Ergin Ataman'a oyuncuları göndermeyiz diye rest çekmişti bakalım ne yapacak. Normal sezonun lideri Banvit'ten hiç oyuncu olmamasına çok şaşırdım.

Murat'
24.07.2014, 12:15
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfa1/t1.0-9/10540837_10152353442351137_7054412505185736021_n.j pg

Eğer daqha önce karşılaşmazlarsa finali İspanya ile ABD oynar.

Cengiz Çubukcu
24.07.2014, 12:19
biz bu kadroyla gruptan zor çıkarız...

Murat'
24.07.2014, 12:29
biz bu kadroyla gruptan zor çıkarız...

Finlandiya maçını merak ediyorum, bakalım rövanşı alabilecek miyiz.

Manu61
24.07.2014, 13:18
Gruptan çıkarız yarı finale kadar geliriz ve Abd tarafından eleniriz. En az çeyrek final oynarız yolumuz o kadar zor değil. Çok sorunlu bir takımımız var ama rakipler Abd dışında dişimize göre. Diğer tarafta olsaydık elenir giderdik orası ayrı.

Mehmet Dinç
24.07.2014, 13:47
Bu turnuva eski kurallarla oynanacak son karşılaşmalara sahne olacak..Türkiye ilk 8 de yer alır diye ümit ediyorum

Kirk_Cooley
24.07.2014, 13:59
Gruptan çıkarız yarı finale kadar geliriz ve Abd tarafından eleniriz. En az çeyrek final oynarız yolumuz o kadar zor değil. Çok sorunlu bir takımımız var ama rakipler Abd dışında dişimize göre. Diğer tarafta olsaydık elenir giderdik orası ayrı.

Türkler çeyrek final bile göremez grupta 5. olup 2. tur bile göremeyebilir.

AhmetG.
24.07.2014, 14:09
Çok rahat bi turnuva göreceğiz. Çeyrek final kendi açımdan garanti. Gerisi çekilecek kuraya bağlı.

Manu61
24.07.2014, 14:15
Türkler çeyrek final bile göremez grupta 5. olup 2. tur bile göremeyebilir.
Herkesin görüşü farklı tabiki. Finlandiya ve Yeni Zelanda bize sorun çıkaramaz. Finlandiya'nın ateşi bir kere yaktı bizi bu sefer daha dikkatli olacaktır takım. Dominik Cumhuriyeti ise Al Horford ve Garcia'dan ibaret onları tutmak zor ekstra bir oyuncu devreye girmezse bize diş geçiremezler. Bizi en çok zorlayacak ülke Ukrayna olacak. Fratello sonrası tırmanışa geçtiler. Kaybettikleri maçlarda bile sistemden taviz vermiyorlar. Abd hakkında zaten konuşmak boş. Diğer grupta Slovenya ve Litvanya dışında takım yok resmen. Avustralya eskisinden uzak. Angola desen her turnuvaya yem olarak gelen takım.Güney Kore'yi izledim pek beğenmedim. Meksika hakkında fazla bilgim yok. Bizim takım süper değil tamam ama diğer taraf çok mu iyi? A ve B gruplarında olsak işimiz zor olurdu ama bu grup tam bizlik.

Hüdai Pervaneli
24.07.2014, 14:34
AGrubum Ölum degilde Cehennem Grubu Olmus

Kirk_Cooley
24.07.2014, 16:02
Herkesin görüşü farklı tabiki. Finlandiya ve Yeni Zelanda bize sorun çıkaramaz. Finlandiya'nın ateşi bir kere yaktı bizi bu sefer daha dikkatli olacaktır takım. Dominik Cumhuriyeti ise Al Horford ve Garcia'dan ibaret onları tutmak zor ekstra bir oyuncu devreye girmezse bize diş geçiremezler. Bizi en çok zorlayacak ülke Ukrayna olacak. Fratello sonrası tırmanışa geçtiler. Kaybettikleri maçlarda bile sistemden taviz vermiyorlar. Abd hakkında zaten konuşmak boş. Diğer grupta Slovenya ve Litvanya dışında takım yok resmen. Avustralya eskisinden uzak. Angola desen her turnuvaya yem olarak gelen takım.Güney Kore'yi izledim pek beğenmedim. Meksika hakkında fazla bilgim yok. Bizim takım süper değil tamam ama diğer taraf çok mu iyi? A ve B gruplarında olsak işimiz zor olurdu ama bu grup tam bizlik.

Grubu ilk 2 içerisinde bitiremeyeceğimiz garanti bu kadro Tbl'yi bile ilk 2 de bitiremez. Dominik ve Abd'yi yenme ihtimali yok bu takımın. Bu sebepten dolayı rakibimiz ya Slovenya yada Litvanya olacak geçmiş olsun.

Elius Baez, Al Horford, Francisco Garcia, James Feldeine Dominik takımındaki şu 4 adamın yanına yaklaşabilecek kapasitede 1 adamımız yok.

Hakan
29.07.2014, 22:28
https://pbs.twimg.com/media/BtufJtiCMAAyUI4.jpg:large

WOW

irfan61
29.07.2014, 23:20

WOWBirde kadroya çağrılmayan yıldızlar var.Hahaha

Murat'
08.08.2014, 10:20

WOW

Kevin Durant kadroda yer alamayacağını açıklamış. Gelecek sezona hazırlanmak istiyormuş.

Oğuz ZEYTİN
12.08.2014, 22:32
İlk hazırlık maçında Belçika'ya 74-70 kaybettik.

İkinci hazırlık maçında Kanada'ya 72-66 kaybettik.

Şimdi İspanya ile oynuyoruz (NtvSpor canlı).

Langford vatandaşlığa geçmeyince hücumda dış skorer bulamadık.

Manu61
12.08.2014, 23:39
Dış skorer ve 4 numara eksikliği çok belli oluyor takımın. Ersan veya Enes olsaydı iyiydi. Emir dışında yaratıcı bir oyuncumuz yok. 20 sayı fark oldu şu anda. Bu kadar olumsuzluğa rağmen gruptan çıkarız. Çeyrek final oynayacağımızı düşünüyorum. Aslında yarı final için ümidim vardı ancak 4 numara eksikliği çok büyük etken. 2006'ya benzetiyorum kendi açımızdan bu turnuvayı.

Murat'
13.08.2014, 11:49
Yok bu takım olmamış ben beğenmedim, takımda şutör denebilecek oyuncumuz yok.

Cengiz Çubukcu
13.08.2014, 12:18
Yok bu takım olmamış ben beğenmedim, takımda şutör denebilecek oyuncumuz yok.

ikili oyunlar ve ömer aşık benim tek umudum..cenk'le preldzicle olacak iş değil...

Mustafa Yılmaz.20
13.08.2014, 12:31
Bu kötü takım bile ergin ataman ve lokum kura etkisiyle grupta 2. olur, ikinci turu da -zorlu bi rakip gelmeyeceğini düşünürsek- geçer. Ama son 8'den ilerisi çok zor.

Dünkü maça biraz bakabildim. Şu kadroda iyi oynamalarına çok ihtiyaç duydugumuz Kerem'ler formsuz gözüktü. Dışarıdan istikrarlı katkı verecek oyuncu olmayınca hücumda çok tikaniyoruz. Preldzic 4'e geçince hücum bi nebze rahatlıyor ama bu defa savunma çok düşüyor. Bu kadrodan dengeli bir takım çıkarmak kolay değil. Ataman hedefimiz madalya falan diyor ama -şu an da- gerçekçi durmuyor. Yarın ki ispanya maçı nasil geçecek bakalım takım biraz umut verebilecek mi?

Bahadır Şimşek
13.08.2014, 12:48
Çok kötü bir jenerasyon var şu anda A milli takımda. Bunların yerine ümitlerden 3-5 oyuncu alınsa en azından gençlerin gelişimi için katkı olurdu.

Takımın şu haliyle gruptan çıkması bile başarı olur bence.

Murat'
13.08.2014, 12:51
Bundan sonraki dünya basketbol şampiyonası, dünya kupasıyla çakışmaması için beş yıl sonra 2019'da yapılacak. Dünya kupasında Asya, Afrika takımları çok kötü, bazı Amerika takımları da iyiden hallice olduğumuz için gruptan çok rahat çıkacağımıza inanıyorum.

Bir anektod daha, 2019'da şampiyona 24 yerine 32 takımla yapılmaya başlanacak.

Oğuz ZEYTİN
13.08.2014, 12:53
İstatistikler: http://baloncestoenvivo.feb.es/Game/1380673#boxscore

Ataman'ın sihri 4 kısa. Fakat bu kadro mecbur çift uzun oynamalı. Çünkü elindeki kadroda kuvvetli dış oyuncular yok. O yüzden 4 kısadan randıman alamayacaktır.

4 numara meselesi... Yani dün yine gördük ki Furkan yerinde sayıyor. High posttan o boş şutları sokacaksın artık. Sokacaksın ki savunmacını tepeye çıkarasın, 5 numarana gömülmesinler. Aynısı Hersek için de geçerli.

İspanya baktı ki bizim şut tehdidimiz yok, iyice gömüldüler. Pnr bile oynatmadılar.

Preldzic meselesi... Bu çocuğu Tunçeri'yle değil de Barış'la oynatmakta fayda var. Ender'i saymıyorum bile, sadece dünkü maçtan dolayı değil, Ender bu düzenin oyuncusu değil. Ataman ne demişti:"Eline bakacağımız belirgin skorerimiz yok, o zaman topu dolaştırıp paylaşarak hücum edeceğiz." Ender bu sistemde 20 saniye top elinde sonra kaldır at yaparak mı top paylaşacak?

O yüzden Barış diyorum. Onu da 2 numara gibi kullanmalıyız. Emir yarı sahada point forvet oynamalı. Emir-Barış- Serhat dış döngüsü daha uyumlu olacaktır.

Diğer üçlü ise Tunçeri - Sinan - Cenk...

Cedi'yi de bu rotasyonda kullanabilirsin. Ender ve Doğuş'a güle güle...

(Sonradan not: Ataman NtvSpor'a verdiği röportajda Ender'in oyuna girmesiyle hücumların akışkanlık kazandığını söylemiş. Peki. Öyleymiş...

Ama ne gariptir ki, dün Gs Ender'le anlaştığını duyurdu.

Bir de bu tarafı var olayın, oyuncu milli takım kampında kulüp sözleşmesi görüşmeleri yapıyor [menajer de yürütse işlemleri]).

Dünkü maç için (özellikle ilk devre) şunları söyleyebilirim: Penetre yok, iç dış dengesi yok, pas alışverişi yok...

*

Yabancı kuralı, Langford Rusya'ya gittikten sonra devşirme meselesinin çözülmesi, Emir'in kamp öncesi sakatlığı, sonra bir anda iyileşmesi...

TBF kulüplere göre yönetmelik değiştirince, Langford'a güvenip sonra verdikleri sözü tutmayınca, yıllardır yabancılarla doldurdukları liglerinden şimdi bir tane skorer çıkaramıyorlar.

Herkes masum, bir tek biz suçluyuz!

Oğuz ZEYTİN
14.08.2014, 10:34
14 Ağustos Perşembe Saat:21 00
@ Abdi İpekçi Spor Salonu
Yayın: NtvSpor

TÜRKİYE - İspanya

Biletler http://www.biletix.com/etkinlik/RBB77/TURKIYE/tr

Cengiz Çubukcu
14.08.2014, 10:48
14 Ağustos Perşembe Saat:21 00
@ Abdi İpekçi Spor Salonu
Yayın: NtvSpor

TÜRKİYE - İspanya

Biletler http://www.biletix.com/etkinlik/RBB77/TURKIYE/tr

karşımızda ispanya değil de başka bir takım olsaydı bu maça para ile girilmezdi, rakip ispanya bile olsa bana biletler pahalı geldi...maça gidelim mi Oğuz? :)

Oğuz ZEYTİN
14.08.2014, 12:06
karşımızda ispanya değil de başka bir takım olsaydı bu maça para ile girilmezdi, rakip ispanya bile olsa bana biletler pahalı geldi...maça gidelim mi Oğuz? :)

Arayacağım abi sizi.

Ümit AVCI, Langford meselesi üzerine yazmış:

http://www.basketdergisi.com/kacan-balik-buyuk-oldu-umit-avci.html

KAÇAN BALIK BÜYÜK OLDU

A Milli Takım, ilk üç hazırlık maçında özellikle skor konusunda sıkıntı yaşayınca akıllara Langford geldi. Türk vatandaşlığına geçmeyi önce kabul eden Euroleague sayı kralı acemice kabul edilip, sonra da iptal edilen kural nedeniyle vazgeçmişti.

İspanya’da düzenlenecek Dünya Kupası’na katılacak A Milli Basketbol Takımı’nın hazırlık maçlarındaki performansı akıllarda soru işareti uyandırdı.

Özellikle hücumda yaşanan sıkıntı nedeniyle takımın 3 maçını da kaybetmesi, İspanya karşısında ilk yarıda 24 sayı atıp, karşılaşmayı 55 sayı ile bitirmesi, akıllara son anda Türk vadandaşlığına geçmekten vazgeçen Keith Langford’ı getirdi.

Aslında teklife çok sıcak bakmıştı Euroleague sayı kralı. Milli Takım’da oynayarak, ligde de Türk statüsünde oynamayı hedefliyor, bunun da Türkiye’de değerini artıracağını biliyordu.

Her şey tersine döndü

Ancak o dönemde Türkiye Basketbol Federasyonu yabancı kuralında değişiklik yaptığını duyurdu. Kulüplerin 5 yabancıyı aynı anda sahada bulundurabileceğini, ancak devşirme uygulamasının kalkacağını, sadece alt yapı sezonlarında Türkiye’de oynamış isimlerin yerli statüsü kazanacağı açıklandı. Bu kural her şeyi karıştırdı. Langford, bu durumda Türk Milli Takımı’nda oynamanın kendisine hiçbir avantaj getirmeyeceği düşüncesi ile son anda fikir değiştirdi. Bu Ergin Ataman’ın kafasındaki planları da büyük ölçüde sekteye uğratmıştı, çünkü kendi pozisyonunu yaratan bir skorer bu takımın en büyük ihtiyacıydı. Hatta geçen yıl milli formayı giyen Emir Preldzic de Türk statüsünde oynayamaması durumunda milli takıma gelmeyeceğini federasyon yetkililerine söylemişti.

Hukukçulara danışılsaydı

Bu kural Federasyon’un gelecek yılları düşünerek aldığı bir hamle olarak yorumlanabilir, milli takıma bu yıl için vereceği zarar kabul edilebilirdi. Ancak işin kötü yanı, Langford gelmekten vazgeçtiğini açıkladıktan sonra, kuraldan da vazgeçildi! Basketbol Federasyonu’na hukuk kurullarından kazanılmış hakların iptal edilemeyeceği bilgisi gelince, karar geri çekildi, daha önce devşirme statüsünde oynayan isimler ile milli formayı giyenlerin aynı haklarının devam edeceği bildirildi. Yani kuralın son şekli, sadece 1 hafta önce kesinleşse Langford şu anda Türk Milli Takımı ile hazırlık dönemindeydi. Kısa bir süre yürürlükte kalan kuralın hukukçulara danışılmadan alınması Türk Basketbolu için büyük bir sıkıntı yarattı. En önemli soru, 24 yıldır Türk Basketbolu’nu yöneten Federasyon’un böyle basit bir hatayı nasıl yaptığı!

Daha iyi olacaktır

Takımın ilk hazırlık maçlarındaki performansı mutlaka daha yukarıya çıkacaktır. Ergin Ataman herkese süre vererek ne yapacaklarını görmek istiyordu, artık roller belirginleşmeye başlar. Bu da takıma olumlu yansır, daha iyi basketbol oynanır. Savunma ve mücadele konusunda bir sıkıntı olmayacağı zaten ortada. Hücumda da Cenk, Serhat, Melih gibi net şutörlere doğru pozisyonlar hazırlayarak, ikili oyunları daha fazla kullanarak sıkıntı aşılabilir. Ancak şampiyonada yaşanması muhtemel hücum sıkıntılarında yine akıllara Keith Lagford gelir.

Devler İpekçi’de

A Milli Basketbol Takımı,İspanya ile bir kez daha, bu kez Abdi İpekçi’de karşılaşacak. İki gün önce Granada’da oynanan karşılaşmayı İspanya 77-55 kazanmıştı. Karşılaşma saat 21.00’de başlayacak ve NTV Spor’dan yayınlanacak.

ccd6167
14.08.2014, 21:30
Tunceri gonlum oguz sinan cenk

Su anda hayatımda gördüğüm en yeteneksiz basketbol 5 lisi milli takımda

ccd6167
14.08.2014, 21:32
Oğuz

Oğuz savasın nasıl bi yeteneği var yani özellikleri neler açıklar mısın?

Manu61
14.08.2014, 22:48
En azından nasıl oynamamız gerektiğini bu akşam biraz olsun hatırladık. Jedi Knight büyük adam olacak.

Ekrem D.
14.08.2014, 22:52
Tunceri gonlum oguz sinan cenk

Su anda hayatımda gördüğüm en yeteneksiz basketbol 5 lisi milli takımda

Sonuna kadar katılıyorum. Bu milli takım insanı basketboldan soğutuyor.

İspanyanın pota altı NBA seviyesinin üstünde

Ibaka / M.Gasol (ilk beşteki 4-5 çok iyiler zaten)
P. Gasol / Reyes (yedekler)

Muhtemelen USA - İspanya finali olacak zaten. USA alır ama her türlü, adamların oyunu zevk veriyor insana.

Yiğit SARI
15.08.2014, 11:13
Maşallah Cedi Osman'a her geçen gün biraz daha katıyor oyununa bu turnuvanın kazanımı olacak

Murat'
15.08.2014, 11:20
Dün İspanyol bir arkadaşla konuştuk maç oynanırken, en çok beğendiği oyuncu Cedi Osman oldu, her gün üstüne katıyor bu çocuk, inşallah nihai kadroda olur.

Murat'
15.08.2014, 11:33
Mehmet Yağmur ve Serhat Çetin kadrodan çıkartılmış, kadro 14 oldu iki kişi daha gidecek.

http://www.basketfaul.com/UserFiles/OzetResimleri/1408047424.jpg

İspanya maçının ardından teknik ekiple toplantı yapan Ergin Ataman, Mehmet Yağmur ile Serhat Çetin'in kadrodan çıkarıldığını bildirdi.

14 kişiye inen kadrodan şampiyona öncesinde 2 isim daha çıkarılacak.

Kadroda devam eden oyuncular şunlar:
Kerem Gönlüm
Cedi Osman
Doğuş Balbay
Sinan Güler
Ender Arslan
Cenk Akyol
Furkan Aldemir
Melih Mahmutoğlu
Oğuz Savaş
Emir Preldzic
Barış Hersek
Barış Ermiş
Kerem Tunçeri
Ömer Aşık

Cengiz Çubukcu
15.08.2014, 11:38
ne yapıp edip Enes Kanter şampiyonaya yetiştirilmeli, uzun konusunda da sıkıntılıyız..elimizde doğru dürüst bir tek ömer var..

Kirk_Cooley
15.08.2014, 12:05
Bu basketbol katili takım yüzde 80 gruptan çıkamaz, çıksa bile 4. olarak çıkıp diğer turda 20 sayı farkla evine döner.

Manu61
16.08.2014, 20:44
Porto Riko karşısında 77-66 kazandık.

Oğuz ZEYTİN
17.08.2014, 10:19
Serhat'ın kadrodan çıkarılmasına şaşırdım.

Murat'
17.08.2014, 11:04

Diğer iki isim kim olur sence Oğuz, Cedi kadroda kalabilir mi?

Cengiz Çubukcu
17.08.2014, 14:07
Doğuş dururken serhatın çıkarılması beni de şaşırttı...

Diğer iki isim kim olur sence Oğuz, Cedi kadroda kalabilir mi?

Şaka mı yapıyorsun murat :) cedi kadroya ilk yazılacaklardan :)

Manu61
17.08.2014, 14:14
Doğuş Balbay kadrodan çıkartılacak büyük ihtimalle.

Harun-61
17.08.2014, 15:41
Valla merak ediyorum, Emir olmasa ne yapacak kenar yönetim.

Maçları izlerken hiç heyecanlanmıyoru , kadro çok yetersiz.

Oğuz ZEYTİN
17.08.2014, 21:41
Ataman, 4 kısalı sistemini elindeki kadroda uygulayamıyor. Ona en yakın düzen, B. Hersek'i stretch 4 gibi kullanması.

Manu61
17.08.2014, 23:14
Furkan Aldemir çok pasif kalıyor pota altında. Bogdanovic kopardı maçı.

Veysel
18.08.2014, 08:56
Nefret ediyorum bu takımdan çakma profesyonel bozuntuları

Murat'
18.08.2014, 11:31
Doğuş da gidici, bakalım son isim kim olur.

Oğuz ZEYTİN
18.08.2014, 11:55
Doğuş da gidici, bakalım son isim kim olur.

Kerem'in sakatlığına göre belli olur Murat. Eğer oynayamayacak durumduysa Kerem kalır.

Dünkü maç için;

- Faul sokabilseydik, maç sonuna daha dirençli girebilirdik. Bu ne menem bir problemdir.

- Ömer şampiyonaya kadar hazır hale gelmeli. Bu arada Furkan ve Sinan'ı hiç bu kadar sinmiş izlememiştim (İspanya maçlarını da katarak).

- Barış Hersek, Ataman'ın sisteminde bu takımın en kilit oyuncusu olacak gibi.

- Ender kendini toplamış fakat yine pas akışını sağlayamıyor. Hücumda zaten tıkanıyoruz, Ender'in topu paylaşmaması rakip savunmanın oturmasını sağlıyor.

- Barış Ermiş'in Emir'le oynadığı sürelere dikkat etmek lazım: PG oynadığında, arka arkaya top kayıpları yaptı, fakat topu Emir'e verip hücumu bitiren adam olduğunda şut attı, skor üretti.

Türkiye 70 - 74 Belçika

Türkiye 66 - 72 Kanada

Türkiye 55 - 77 İspanya

Türkiye 63 - 70 İspanya

Türkiye 77 - 66 Porto Riko

Türkiye 64 - 79 Sırbistan

İki kere Yunanistan (biri Atina/20 Ağustos, biri Ataşehir/22 Ağustos) ve bir Porto Riko (Madrid/26 Ağustos) maçlarımız kaldı.

Hakan
18.08.2014, 22:30
Beklentileri düşük tutmak lazım.Resmen 1 tane skorer yok
Doğus kesinlikle tutulmalıydı ayrıca

Oğuz ZEYTİN
20.08.2014, 21:58
Erkekler U16 Avrupa Şampiyonası ilk maçında Litvanya'yı 76-68 yendik. İyi başlangıç.

99'lu Onuralp Bitim: 18 sayı * 8 rib * 5 ast * 5 tç
98'li Ömer F. Yurtseven 18 sayı 6 rib
98'li Ömer Al 16 sayı 7 ast 4 rib

A takım ise Yunanistan karşısında ilk yarıda yine düzenden uzaktı.

Oğuz ZEYTİN
20.08.2014, 22:55
Türkiye 70 - 74 Belçika

Türkiye 66 - 72 Kanada

Türkiye 55 - 77 İspanya

Türkiye 63 - 70 İspanya

Türkiye 56 - 70 Yunanistan

*

Fast break sayımız yok.

Topu çevirip boş üçlük atamadık.

Pick and roll oynayamadık.

Yedinci hazırlık maçı bu. Hala taşlar oturmadı. Her ne kadar farklı takımlarda oynasalar da, hepsi aynı ligin ve hatta kariyerlerinde sık sık birlikte oynamış oyuncular. Ve çoğu veteran. Yani ekstra zamana ihtiyaçları yok.

İyimserliğimi her maç sonrası kaybediyorum.

F. Yıldırım
21.08.2014, 00:31
Bu takımdan bir cacık olmaz. Geleceğe yönelik ciddi hamleler yapılmazsa 2010'daki başarı için ya Türkiye'ye organizasyon verilmesini yada 20 yıl beklememiz gerek.

Sacit
21.08.2014, 01:35
Dünya Kupası öncesi basketbol camiası(istanbul medyası) iyimser bir tablo varmış gibi gösteriyor. Halbuki durum çok vahim..

Necmettin ALTUNTAŞ
21.08.2014, 09:56
Dünya Kupası öncesi basketbol camiası(istanbul medyası) iyimser bir tablo varmış gibi gösteriyor. Halbuki durum çok vahim..

Basketbol takımımızı ilk defa bu kadar sıradan gördüm.Skor üretecek tek Allah'ın kulu yok.

Murat'
21.08.2014, 12:33
Basketbol takımımızı ilk defa bu kadar sıradan gördüm.Skor üretecek tek Allah'ın kulu yok.

Keith Langford cidden ilaç olurdu bu takıma.

Oğuz ZEYTİN
21.08.2014, 18:37
Erkekler U16 Avrupa Şampiyonası ilk maçında Litvanya'yı 76-68 yendik. İyi başlangıç.

99'lu Onuralp Bitim: 18 sayı * 8 rib * 5 ast * 5 tç
98'li Ömer F. Yurtseven 18 sayı 6 rib
98'li Ömer Al 16 sayı 7 ast 4 rib

A takım ise Yunanistan karşısında ilk yarıda yine düzenden uzaktı.

İkinci maçta Finlandiya'yı yendi çocuklar. Tebrikler.

Ömer F. yine maça damga vurdu.

Manu61
21.08.2014, 19:27
İkinci maçta Finlandiya'yı yendi çocuklar. Tebrikler.

Ömer F. yine maça damga vurdu.

Onuralp Bitim ile Mustafa Kemal Bitim arasında bir bağ var mı?

Oğuz ZEYTİN
21.08.2014, 19:31
Onuralp Bitim ile Mustafa Kemal Bitim arasında bir bağ var mı?

:) Oğlu.

http://trendbasket.net/efes-genc-yetenegi-kapti/

Manu61
21.08.2014, 19:35
:) Oğlu.

http://trendbasket.net/efes-genc-yetenegi-kapti/

Yaşlanıyoruz :)

Oğuz ZEYTİN
21.08.2014, 19:53
Yaşlanıyoruz :)

Estağfurullah. Transfer başlığında Saric konusu açılmıştı. Josip Sesar'ı yazmıştın. O zaman yaşını soracaktım :)

Hüdai Pervaneli
21.08.2014, 20:04
Estağfurullah. Transfer başlığında Saric konusu açılmıştı. Josip Sesar'ı yazmıştın. O zaman yaşını soracaktım :)

Benden iki Yas büyükdir diyebiliyorum:) 27 -28 Olmasi gerek

Oğuz ZEYTİN
21.08.2014, 20:26
Benden iki Yas büyükdir diyebiliyorum:) 27 -28 Olmasi gerek

Hüdai, dünkü sohbetten sonra bugün BMW'den bir satışçıyla görüştüm. Yaklaşık 30 Bin Euro ham fiyatı olan araç vergilerle 90 Bin'e çıkıyormuş. Ama "2900 kücur cc" dedi.

Arkadaşa dedim ki: "Zamanında Matematik olimpiyatlarına katılmıştım, yine de kafam basmadı bu işleme".

Bu vergi olayını çözmek şartoğlu şart :)

Oğuz ZEYTİN
23.08.2014, 09:51
Yine kaybettik: Türkiye 72 - 76 Yunanistan

*

Türkiye 70 - 74 Belçika

Türkiye 66 - 72 Kanada

Türkiye 55 - 77 İspanya

Türkiye 63 - 70 İspanya

*

Hazırlık maçları performansımız 1 galibiyet 7 mağlubiyet oldu.

*

Bu takımı beğenmediğimiz doğru. Ancak şöyle bir geçmişe bakınca;

2003 - 12.
2005 - 9.
2007 - 11.
2009 - 8.
2011 - 11.
2013 - 17.

2001'de kendi evimizdeki 2.lik dışında zaten hiçbir Eurobasket'te başarımız yok. Tipik "Avrupa'nın en iyisiyiz" abartmalarıyla coşuyoruz.

Beklenti sahibi olmak güzel fakat gerçek de bu.

İşte geçen sene, Hidayet ve Ersan da vardı kadroda. Ama sadece İsveç'i yenebilmiştik.

Göktuğ Altuntaş
23.08.2014, 11:06
Yine kaybettik: Türkiye 72 - 76 Yunanistan

*

Türkiye 70 - 74 Belçika

Türkiye 66 - 72 Kanada

Türkiye 55 - 77 İspanya

Türkiye 63 - 70 İspanya

*

Hazırlık maçları performansımız 1 galibiyet 7 mağlubiyet oldu.

*

Bu takımı beğenmediğimiz doğru. Ancak şöyle bir geçmişe bakınca;

2003 - 12.
2005 - 9.
2007 - 11.
2009 - 8.
2011 - 11.
2013 - 17.

2001'de kendi evimizdeki 2.lik dışında zaten hiçbir Eurobasket'te başarımız yok. Tipik "Avrupa'nın en iyisiyiz" abartmalarıyla coşuyoruz.

Beklenti sahibi olmak güzel fakat gerçek de bu.

İşte geçen sene, Hidayet ve Ersan da vardı kadroda. Ama sadece İsveç'i yenebilmiştik.

Aynen katılıyorum. Ersan olsa gene biraz iyi olurdu hatta Enes. Kadro şu haliyle bu şampiyonada 60 yada 65 i bulurmuyuz diye düşünüyorum maçlarda zor. Sürekli savunma yaparak nereye kadar..:o

Hakan
25.08.2014, 19:55
Şampiyona kadrosu : Sinan Güler, Barış Ermiş, Barış Hersek, Emir Preldzic, Kerem Tunçeri, Oğuz Savaş, Kerem Gönlüm, Ender Arslan, Ömer Aşık, Cenk Akyol, Cedi Osman, Furkan Aldemir

Bu turnuvada tek kazancımız ilerisi için Cedi olacak

Murat'
26.08.2014, 09:29
Şampiyona kadrosu : Sinan Güler, Barış Ermiş, Barış Hersek, Emir Preldzic, Kerem Tunçeri, Oğuz Savaş, Kerem Gönlüm, Ender Arslan, Ömer Aşık, Cenk Akyol, Cedi Osman, Furkan Aldemir

Bu turnuvada tek kazancımız ilerisi için Cedi olacak

Çıkanlardan birisi Doğuş, diğeri kim peki?

Şimdi baktım diğeri Melih'miş.

Bir şekilde gruptan çıkarız diye düşünüyorum, yalnız ciddi ciddi skor üretmekte zorlanacağız gibi.

Oğuz ZEYTİN
26.08.2014, 09:59
PG: K. Tunçeri - E. Arslan - B. Ermiş

SG: S. Güler - C. Akyol

SF: E. Preldzic - C. Osman

PF: B. Hersek - K. Gönlüm - F. Aldemir

C: Ö. Aşık - O. Savaş

Son hazırlık maçımızı bugün Madrid'de Porto Riko'yla oynayacaktık fakat maçla ilgili haber yok hiçbir yerde. İptal mi oldu?

Mustafa Yılmaz.20
26.08.2014, 10:07
Porto Riko maçı yarın oynanacak.

Oğuz ZEYTİN
26.08.2014, 12:20
Porto Riko maçı yarın oynanacak.

Teşekkürlr Mustafa.

NtvSpor'un yayın akışında görünmüyor.

Mustafa Yılmaz.20
26.08.2014, 13:05
Teşekkürlr Mustafa.

NtvSpor'un yayın akışında görünmüyor.
Abi ne diyorsun son hazırlık maçından önce takımın durumuna. Deplasmanda ispanya ve yunanistana varlık gosteremedik ama istanbul'da daha iyiydik. Şu 'sadece evimizde düzenlenen turnuvalarda başarılı oluyoruz' durumu yine ortaya çıkar mı?

Hocanın elinde güçlü bir kadro olmadığı ortada. En azından Ersan olsaydı cidden elimiz çok rahatlardi. Şimdi ne yapacağı belli olmayan, günden güne performansı değişkenlik gösteren çok oyuncu var. Özellikle oyun kurucular bana hiç güven vermiyor. 4 numarada da barış hersek, kilit oyuncu olacak gibi. Bu bile kadronun diğer büyük takımlarla asla kıyaslanmayacak düzeyde olduğu gösteriyor zaten.

Yine de eğer işler istediğimiz gibi giderse -kura faktörüyle de- çeyrek final imkansız gibi durmuyor. Ama geçen sene ki terslikler olursa en fazla gruptan çıkıp, 2. turda fark yiyip eve de dönebiliriz.

Kirk_Cooley
26.08.2014, 13:15
Abi ne diyorsun son hazırlık maçından önce takımın durumuna. Deplasmanda ispanya ve yunanistana varlık gosteremedik ama istanbul'da daha iyiydik. Şu 'sadece evimizde düzenlenen turnuvalarda başarılı oluyoruz' durumu yine ortaya çıkar mı?

Hocanın elinde güçlü bir kadro olmadığı ortada. En azından Ersan olsaydı cidden elimiz çok rahatlardi. Şimdi ne yapacağı belli olmayan, günden güne performansı değişkenlik gösteren çok oyuncu var. Özellikle oyun kurucular bana hiç güven vermiyor. 4 numarada da barış hersek, kilit oyuncu olacak gibi. Bu bile kadronun diğer büyük takımlarla asla kıyaslanmayacak düzeyde olduğu gösteriyor zaten.

Yine de eğer işler istediğimiz gibi giderse -kura faktörüyle de- çeyrek final imkansız gibi durmuyor. Ama geçen sene ki terslikler olursa en fazla gruptan çıkıp, 2. turda fark yiyip eve de dönebiliriz.

Arkadaşlar hayal görmeyi bırakın bu takım çeyrek final imkanı yok göremez gruptan en fazla 4. olarak çıkabilir ilk 3'e girme ihtimali yok.

Ömer Aşık denilen kabzımal bomboş smaçı vuramıyor basketbolcu olmuş. Keremler'in yürümeye hali yok bana göre pota altında en iyi isim Oğuz.

Ergin Ataman bütün hücumlarda 24 saniyeyi sonuna kadar kullandırarak akıcılıktan bi haber. Geçen Yunanistan maçında İsmail Şenol yada Murat Kosova Türkiye'nin attığı bir sayıdan sonra bu takımın yaş ortalaması 36 diyerek övünüyor ardından 19 yaşındaki Giannis Antetokounmpo bu 36'lık dedelerinin üstünden smacı vurdukça vuruyor bizim spiker sessiz :)

Öteki dallama İhsan her maç öncesi 65-70 sayıyı bulmamız gerekiyor diyor ulan 65-70 sayı ile maç mı kazanılır bu ülkedeki basketbol ulemaları sadece savunma yaparak maç kazanılacağını zanneden bir avuç yarım beyinliden oluşuyor.

Mustafa Yılmaz.20
26.08.2014, 13:28
Arkadaşlar hayal görmeyi bırakın bu takım çeyrek final imkanı yok göremez gruptan en fazla 4. olarak çıkabilir ilk 3'e girme ihtimali yok.

Ömer Aşık denilen kabzımal bomboş smaçı vuramıyor basketbolcu olmuş. Keremler'in yürümeye hali yok bana göre pota altında en iyi isim Oğuz.

Ergin Ataman bütün hücumlarda 24 saniyeyi sonuna kadar kullandırarak akıcılıktan bi haber. Geçen Yunanistan maçında İsmail Şenol yada Murat Kosova Türkiye'nin attığı bir sayıdan sonra bu takımın yaş ortalaması 36 diyerek övünüyor ardından 19 yaşındaki Giannis Antetokounmpo bu 36'lık dedelerinin üstünden smacı vurdukça vuruyor bizim spiker sessiz :)

Öteki dallama İhsan her maç öncesi 65-70 sayıyı bulmamız gerekiyor diyor ulan 65-70 sayı ile maç mı kazanılır bu ülkedeki basketbol ulemaları sadece savunma yaparak maç kazanılacağını zanneden bir avuç yarım beyinliden oluşuyor.
Sen hayal diyebilirsin ama kuraya hiç göz attın mi bilmiyorum. Üstteki mesajda da belirttiğim gibi işler istediğimiz gibi giderse çeyrek final imkansız değil. Ha yine geçen seneki gibi bizim çok altimizdaki takımlara yenilirsek en fazla gruptan çıkarız. Onu da belirttim zaten. Onun dışında söyleyeceğim birsey yok :)

Ömer-Oğuz konusuna hiç girmicem. :)

Kirk_Cooley
26.08.2014, 13:37
Sen hayal diyebilirsin ama kuraya hiç göz attın mi bilmiyorum. Üstteki mesajda da belirttiğim gibi işler istediğimiz gibi giderse çeyrek final imkansız değil. Ha yine geçen seneki gibi bizim çok altimizdaki takımlara yenilirsek en fazla gruptan çıkarız. Onu da belirttim zaten. Onun dışında söyleyeceğim birsey yok :)

Ömer-Oğuz konusuna hiç girmicem. :)

Gruptaki hiç bir takım bizim altımızda falan değil Türkiye kim Allah aşkına ya.

Dominik Baez ve Garcia skor üretebilen isimler ayrıca Türklerden çok daha atletikler akıcı oynuyorlar.

Ukrayna Jeter, Gladyr gibi skorerlere sahipler takım oyunları üst düzeyde.

Finlandiya Koponen gibi bir oyun kurucuları var Huff beğendiğim bir isim mücadeleci yapıları ve oyunu bırakmamaları en büyük özellikleri yine Türkleri yenebilirler.

Amerika'yı saymıyorum bile.

Bir ihtimal Yeni Zelanda'yı yenebilir bu takım.

Ömer Aşık fiziği sayesinde Nba olabilen balonların kralıdır 2 yıl içinde Nba'de süre dahi alamayacaktır, kendisi fundamental özürlüdür.

Mustafa Yılmaz.20
26.08.2014, 13:52
Gruptaki hiç bir takım bizim altımızda falan değil Türkiye kim Allah aşkına ya.

Dominik Baez ve Garcia skor üretebilen isimler ayrıca Türklerden çok daha atletikler akıcı oynuyorlar.

Ukrayna Jeter, Gladyr gibi skorerlere sahipler takım oyunları üst düzeyde.

Finlandiya Koponen gibi bir oyun kurucuları var Huff beğendiğim bir isim mücadeleci yapıları ve oyunu bırakmamaları en büyük özellikleri yine Türkleri yenebilirler.

Amerika'yı saymıyorum bile.

Bir ihtimal Yeni Zelanda'yı yenebilir bu takım.

Ömer Aşık fiziği sayesinde Nba olabilen balonların kralıdır 2 yıl içinde Nba'de süre dahi alamayacaktır, kendisi fundamental özürlüdür.
Gruptaki hiçbir takım bizim altimizda değil derken neyi kastediyorsun? Eğer şu an ki form ve kadro durumlarından bahsediyorsan, o göreceli herkesin farklı bakış açısı olabilir. Yok fiba siralamasindan bahsediyorum diyorsan aç bi bak bakalım finlandiya neredeymis. Abd dışında bütün takımlar bizim altimizda. Oyle 1-2 sıra da değil.

Haa şu an ki kadronun en iyi kadromuz olduğu söylemiyorum. Aksini üstte birkaç defa belirttim zaten. Ama şu turnuvaya giden kadro da finlandiya, dominik, yeni zelanda gibi takımları yenebilir. Abd dışında belki ukrayna maçına da favori olarak çıkmayız o kadar.

Senin grubun en kötü takımını Türkiye olarak gostermen komik olmus. Tıpkı Ömer-Oğuz yorumun gibi..

Oğuz ZEYTİN
26.08.2014, 14:06

Aslında son Porto Riko maçını, Ataman'ın son düzenini seyretmeden yazmayacaktım.

1) Kadromuz zayıf ama grubumuz da şampiyonanın en rahat grubu. İspanya, Fransa, Sırbistan, Arjantin, Yunanistan ve Hırvatistan diğer yarıda (A-B grupları) kalırken grubumuzda ABD dışındaki takımlar az önce saydıklarımla kıyaslanamaz ölçüde daha zayıf.

Yalnız şu var: Yeni Zelanda, Ukrayna gibi fiziğe dayalı basketbol bize geçmiş dönemlerde hep ters geliyordu. Bunu da unutmamak lazım.

Geçen seneki Finlandiya tecrübesi de umarım aklımızdan çıkmaz.

2) Langford yok! Peki koca ülkede Harun, İbo, Hidayet sonrasında neden bir skorer yok? Bunu tartışamıyoruz bile, "gelecek jenerasyonlar" diyoruz ama sadece erteliyoruz. Peki, yine erteleyelim.

3) Ataman İstanbul'daki ilk antrenmandan sonra "topu paylaşıp hızlı oynayacağız" demişti. Ancak hazırlık maçlarında top Ender'in/Kerem'in elinden çıkmadığı için, spacingi oturtamadığımız için, iç-dış dengemiz olmadığı için kaç tane 24 saniye ihlali izledik?

Pas olmayınca, takım statik kaldıkça ve yaratıcı/delici oyuncumuz olmayınca rakip savunmalar oturuyor.

Serhat'ın kalacağını düşünüyordum, bunun için. Çembere giden, şutunu yaratabilen bir skorerdi. Kadrodan çıkan oyuncularda sadece ona şaşırdım.

İlk maçlarda eleştirdiğim Ender, son maçlarda (Kerem sakatlıktan dolayı oynayamadı) biraz daha etkili göründü hücumda.

Cedi için büyük tecrübe tabii ama ondan çok çok şey beklemek yanlış olur.

Ömer Aşık, takımın tek NBA oyuncusu olarak kadroda yer alıyor. Star havası hiç olmadı. Savunmadaki bildiğimiz caydırıcılığını oynasa yeter.

Mustafa, sana katlıyorum, 4 numara kesinlikle bu takımın en önemli parçası. Ataman, BJK ve Gs'de başarılı olurken 4 kısa ile oynuyordu. Daha doğrusu sık sık bu düzene geçiyordu. Ersan olsaydı, eli güçlenecekti Ataman'ın. Şutu olan, topla hareket eden bir PF... Furkan ve Kerem'den bunu bekleyemeyiz. İşte Barış Hersek'in verecekleri çok önem kazanıyor.

4) "Hücumda kötüyüz ama savunmada iyiyiz" ana görüşünün savunma kısmına katılmıyorum. Dönem dönem iyi savunma yapıyoruz fakat oyunun genelinde hiç "savunma takımıyız" izlenimi veremedik. Hatırlayın Bogdanovic'in maçın sonunda sazı eline alıp tek başına maçı almasını... Maçı kafa kafaya getiriyoruz, konsantrasyon en üst düzeyde olmalı: Ama adamın savunmacısını bulamadık, bomboş kaldı. Veya İspanya maçlarında M. Gasol'un tepeden rahat rahat oyunu yönlendirmesini savunamadık.

5) Batu'nun dediği gibi yayıncı kanaldaki yorumcular ne yazık ki basketbolseverlerle alay ediyor.

Her şampiyona öncesi ve boyunca milletin beklentilerini doruğa çıkarıyorlar. "Bu sefer olacak bu sefer olacak"... Peki olduğu tek sene hangisi: 2006 Japonya! Neden? Beklenti yoktu.

İşte bu şampiyona da öyle olabilir. Yeni Zelanda maçını kazanırsak, şüphesiz moralle başlayacağız.

6) Oğuz - Cenk - Barış H. alt yaş gruplarından beri milli takımlarda önemli başarılara imza attılar. Bu üçlünün ön plana çıkmasını bekliyorum (ya da diliyorum) - (Barış Ermiş'i de ekleyebilirim).

7) Başlığı açarken umut ve beklentim olmadığını belirtmiştim. Geçen yazki Eurobasket'in etkisi de olabilir... Hazırlık sürecini de o gözle takip ettim ve heyecanlanamadım.

Tabii ki takımın başarılı olması için manevi desteğimizi vereceğiz. Olabildiğince en yukarıda olmalarını isteyeceğiz. Ama gerçekçi görüntü de ortada.

Yine de Batu kadar karamsar değilim :) Dördüncü olarak çıksak da, çaprazdan Litvanya dışındaki her takıma (Belalımız Slovenya dahil) kafa tutabiliriz. Benim için Slovenya E. Lorbek, Becirovic ve Milic demekti :)

Yani yolumuz ilk 8'e kadar gidebilir, sonrası karanlık... Başarısızlık kriterim ise gruptan çıkamamak.

Oğuz ZEYTİN
27.08.2014, 12:25
U 16 takımından bahsetmedik kaç gündür.

İlk turda grupta Litvanya ve Finlandiya'yı yendik ama Sırbistan'a kaybettik.

İkinci turda çapraz gruptan namağlup gelen Letonya'yı 27, Bosna Hersek'i 31 farkla ve Hırvatistan'ı yendik.

Çeyrek Finalde İtalya ile oynayacağız. İtalya ilk turdaki bütün maçlarını kazandı fakat ikinci turda iki maç kaybetti.

İtalya en az sayı yiyen ikinci takım ve en az top kaybeden takım.

Maç yarın gündüz.

Hakan
27.08.2014, 18:41
Porto Riko'yu 94-73 yenmişiz

Oğuz ZEYTİN
27.08.2014, 18:44
İlk çeyrek 25-15, üçüncü çeyrek 75-47, maç sonucu 94-73.

*

Dokuz hazırlık maçını 2 galibiyet (ikisi de Porto Riko) ve 7 mağlubiyetle kapattık.

Ortalama 68,6 sayı atıp, 73 sayı yedik.

*

Gruptaki rakibimiz Finlandiya ise hazırlık sürecinde sadece Avustralya'yı yenebildi.

Oğuz ZEYTİN
27.08.2014, 23:48
Uluslararası bahis sıralamasında 10. sırada gösteriliyoruz.

*

ABD
İspanya
Arjantin/Brezilya/Yunanistan/Litvanya
Fransa
Hırvatistan
Sırbistan
TÜRKİYE

Veysel
28.08.2014, 08:42
Abd ispanya işte süpriz falan olmaz :)

Oğuz ZEYTİN
28.08.2014, 14:16
U 16 takımından bahsetmedik kaç gündür.

İlk turda grupta Litvanya ve Finlandiya'yı yendik ama Sırbistan'a kaybettik.

İkinci turda çapraz gruptan namağlup gelen Letonya'yı 27, Bosna Hersek'i 31 farkla ve Hırvatistan'ı yendik.

Çeyrek Finalde İtalya ile oynayacağız. İtalya ilk turdaki bütün maçlarını kazandı fakat ikinci turda iki maç kaybetti.

İtalya en az sayı yiyen ikinci takım ve en az top kaybeden takım.

Maç yarın gündüz.

Devre 42 - 23, öndeyiz.

Özellikle ikinci çeyrekte coştu çocuklar.

Ömer Faruk ve Oğuzhan yine öne çıkan oyuncularımız.

*

Tur atlarsak, Fransa - Bosna Hersek galibiyle oynayacağız.

Bahadır Şimşek
28.08.2014, 14:20
Devre 42 - 23, öndeyiz.

Özellikle ikinci çeyrekte coştu çocuklar.

Ömer Faruk ve Oğuzhan yine öne çıkan oyuncularımız.

*

Tur atlarsak, Fransa - Bosna Hersek galibiyle oynayacağız.

Maç hangi kanalda hocam?

Oğuz ZEYTİN
28.08.2014, 14:28
Maç hangi kanalda hocam?

Yayın yok Bahadır.

http://live.fibaeurope.com/www/Game.aspx?acc=1&gameID=43474

Buradan takip ediyorum.

Bahadır Şimşek
28.08.2014, 14:30
Teşekkür ediyorum.

Oğuz ZEYTİN
28.08.2014, 14:55
Teşekkür ediyorum.

Rica ederim.

Üçüncü çeyrekte 17-30 ile İtalya geri döndü. Biz sadece 5 basket bulabildik, İtalya sadece 6 şut kaçırdı.

Son çeyrek başlıyor, 59 - 53.

Oğuz ZEYTİN
28.08.2014, 15:08
2:42 kala mola aldı İtalya. 74-63 öndeyiz.

Oğuz ZEYTİN
28.08.2014, 15:16
Yarı finaldeyiz. Kutlu olsun!

İtalya'yı 82-73 yendik.

Ömer Faruk 25 sayı 14 ribaund!

Bahadır Şimşek
28.08.2014, 15:16
82-73 bitti. Ömer Yurtseven napmış öyle.

Oğuz ZEYTİN
28.08.2014, 15:19
82-73 bitti. Ömer Yurtseven napmış öyle.

http://www.youtube.com/watch?v=DoLtMWsuoJA

Oğuz ZEYTİN
28.08.2014, 16:23
Özet

http://u16men.fibaeurope.com/en/cid_z8jOMILgHCsbXTL1wG4sq0.compID_YUjW-7-FJ,kK9s431Lyr41.roundID_9771.season_2014.gameID_10 111-51-A-1.html

2:22'deki asiste dikkat!

Oğuz ZEYTİN
28.08.2014, 19:27
Yarı finaldeki rakibimiz Fransa. Şampiyonanın en iyi takımı olarak gösteriliyorlar.

Bizim çocuklar bunun da üstesinden gelir.

Oğuz ZEYTİN
29.08.2014, 11:02
TD Federasyonunu yeri geldiğinde eleştirmişimdir. Saçma sapan uygulamalarını, takımlar ve çeşitli kurumlarla ilişkilerini, kulüp yöneticilerimizi, istikrarsız koçlarımızı, maddi-manevi laylaylomcu oyuncularımızı...

U20'de bu yaz şampiyon olduk.
U18'de hem geçen sene hem bu yaz şampiyon olduk.
U16'da iki sene önce şampiyon olduk, şimdi yarı finaldeyiz.

Bunlar tesadüfle açıklanamaz. Yönetim sistemimizi çözemedim. Oyunumuza dair ekolle açıklanacak teknik taktik çıkarımda da bulanamıyorum. Ama bugün kazanırsak üç alt ya grubunda da aynı sene final oynayacağız. Bunu en son 2008'de Litvanya yapmış, bu üç finalin sadece birinde şampiyon olmuş. 2007'de ise Sırbistan her üç kategoride şampiyon olmuş. İspanya, Sırbistan, Fransa, Rusya gibi ülkelerden geri değiliz.

http://en.wikipedia.org/wiki/FIBA_Europe_Under-20_Championship

http://en.wikipedia.org/wiki/FIBA_Europe_Under-18_Championship

http://en.wikipedia.org/wiki/FIBA_Europe_Under-16_Championship

Abilerle ilgili de şunu belirteyim: Turkcell ve THY reklamları fena olmamış. Turkcell'inki Ayşe Hatun faktörüyle önde... :)

İlk maçımızı cumartesi 17:00'de Kirk Penneyli Yeni Zelanda ile oynayacağız. (Yayın: NtvSpor)

Oğuz ZEYTİN
29.08.2014, 16:44
Türkiye’nin iyi sonuçlar aldığı şampiyonalarda, ev sahibi olması tabii ki iyi bir tesadüftü. Ancak o iyi derecelerin birinci nedeni, o dönemde altın çağını yaşayan ve şu aralar artık yaşını doldurmuş isimlerin o takımlarda olmasıydı.

Türkiye’ye o dereceleri getiren önemli isimler arasında; ilk sayacaklarım, Hidayet Türkoğlu, Kerem Tunçeri ve Ömer Onan. Ömer basketbolu bırakıyor, Hidayet milli takımı bıraktı. Kerem Tunçeri hâlâ oynuyor ama eskisi gibi değil doğal olarak.

Şimdiki takımda, bu isimlerin yerini dolduracak isimler bulmak zor. Dediğim gibi, Türkiye’nin basketboldaki başarıları, bu saydığım isimlerin en verimli çağlarına denk geldi.

Bu seneki kupaya bakacak olursak, Türkiye’nin ilk sekizde yer alması büyük başarı olur. Grup bazılarına göre kolay olabilir ama bence değil. İlk önce gruptan çıkması gerek. Mevcut takım iyi bir hazırlık dönemi geçirdi, ama hücumda sıkıntı olduğunu söylüyor görüştüğüm herkes. Türkiye’nin İspanya’da alacağı en iyi derece ilk sekiz olur.

Kupa içinse iki favorim var. Biri ABD, diğeri İspanya.

(Bogdan TANJEVIC)

*

Hazırlık maçlarında alınan sonuçlara ve oynanan basketbola bakılırsa hazır olsak da, iddialıyız demek çok zor. Hücumda ciddi sıkıntılarımız var. Savunma açısından ise iyi durumdayız. Takım hazırlık maçlarının önemli bir bölümünde savaşan, enerjisi yüksek, geri adım atmayan bir görüntü çizdi. Ancak topu o çemberden geçirmeden de maç kazanmak kolay olmuyor, özellikle de rakibin kalitesi ve hücum potansiyeli arttıkça. Net gözüken bu takımın özellikle de temposu düşük maçlarda kolay sayı üretebilecek yapıya ve karaktere sahip olmadığıdır.

En büyük şansımız ise grubumuzun en kolay grup olması. Gruptaki 6 takımdan bizden seviye olarak üstün sadece çok eksik bir ABD takımı var.

Önemli olan şampiyonaya iyi başlamak, güven kazanmak, ve atarak değil attırmayarak maç kazanacağımız için savaşmak, mücadele etmek, maçı bırakmamak için şart olan inanç ve direncimizi giderek arttırmak. Grup maçlarımızda bunu yapmak için uygun görünüyor.

(Murat MURATHANOĞLU)

*

Takımda, Ersan İlyasova ve Hidayet Türkoğlu olsaydı da skor anlamında bir fark olmayacağını düşünüyorum. Çünkü hücumdaki bu skor sorunu, beş, altı yıldır en büyük sorunumuz.

Savaşan, iyi savunma yapan, iyi mücadele eden bir milli takımımız var, iş skora gelince olmuyor. Kaybettiğimiz bütün maçlara bakın, temelinde aynı sıkıntı var. Dolayısıyla, ben, bu seneki Dünya Kupası’nda da skor yükünü sırtlayacak, skorer olarak ön plana çıkacak bir isim göremiyorum takımda.

Bizim yapmamız gereken, takımın kimyasını doğru oluşturmak ve organize sayılarla sonuca gitmek. Bu sağlanabilirse başarılı olabiliriz. Aksi takdirde işimiz zor.

(İbrahim KUTLUAY)

*

Milli Takım bir oyuncu yetiştirme yeri değil. Yılda sadece 1 ay birarada olan, üstelik burada kendi alıştıkları rollerin dışına çıkması beklenen oyunculardan bir devamlılık yaratmak imkansız. Üstelik bu kısa süre birarada olan takım bir hedef turnuva oynayacak.

Elbette her takım gibi Milli Takım'ın da bir çekirdeği olmalı. Hatta yine aynı çok kısa birarada olması sebebiyle bu çekirdek ve ana plan önemli. Ancak Tanjeviç hep aynı oyuncular üzerinden ve çok ileri yılları hedefleyerek belli kalıplarla takım kuruyordu. Ergin Ataman daha pragmatik. Eldeki kendisine göre en iyi oyuncuları aldı, olabilecek en iyi ve basit oyunu oynatmaya çalışıyor.

Sorun şu ki Türkiye oyuncu bazında çok ciddi bir düşüşte. 2010'da ikinci olan takımın ilk beşinden Kerem Tunçeri yaşlandı ve çok geriledi. Ömer ve Hidayet bıraktı. Ersan bu yaz sakat. Semih de kafada bıraktı sayılır. İlk beşin tamamı. Üstelik özellikle kısa pozisyonlarında alternatifler çok sınırlı.

Ataman bir nevi toplama takımdan bir bütün yaratmaya çalışacak. Bu Milli Takım için daha doğru yöntem ama kadro bu defa çok yetersiz.

(Kaan KURAL)

Kaynak: Al-Jazeera Türk

Oğuz ZEYTİN
29.08.2014, 18:30
Türkiye 14 - 24 Fransa

Ömer Faruk 3 faullü.

Oğuz ZEYTİN
29.08.2014, 18:51
Devre: Türkiye 29 - 43 Fransa

11 Top kaybımız var, onların 3.

Fransa faul çizgisinden 12/16 attı, biz 1/4.

Oğuz ZEYTİN
29.08.2014, 19:23
Üçüncü çeyrek 68-47

Oğuz ZEYTİN
29.08.2014, 19:43
78-65 kaybettik. Fransa, bu şampiyonanın en iyi takımı olarak gösteriliyordu.

Canları sağolsun çocukların.

İspanya-Letonya'nın kaybedeniyle yarın üçüncülük maçı oynayacağız.

Oğuz ZEYTİN
29.08.2014, 21:54
27 farkla yendiğimiz Letonya, İspanya'yı yenip finale çıkıyor. Üzülmemek elde değil.

Yarın üçüncülük maçında İspanya ile oynayacağız.

İspanya, yarı finale 3 galibiyet 4 mağlubiyetle geldi. Bu akşam 5. mağlubiyeti aldı.

Barcelonalu Figueras, Maxim Esteban ve Victor Moreno önemli oyuncular...

Taner Uykuçeken
30.08.2014, 05:26
Şampiyona başlamak üzere artık... Milli takım olarak hiç hazır bir görüntü çizmedik hazırlıklarda tek avantajınız gurubumuzun çok kolay bir grup olması, grupları ayarlasak ancak böyle bir grup ayarlardık....

Öncelik Koç'a Ergin ataman bence milli takımın başında olmayı hak etmiyor ... Çok iyi koç lafım yok olabilir ama kulüp takımlarının başında maçlardaki hareketleri burada olmaması için yeterli...

Seçtiği kadro ... Bu turnuvadan beklentimiz ne derece mi kupa mı hiç zannetmiyorum o zaman yeni bir yapılanma ile gelsek bu turnuvaya

Mesela Tunçeri ve Gönlüm (tamam k.gönlüm çok iyi alternatifsiz ama ölene kadarda oynatmıcaz dimi)

Olmamalı idi M. Yağmur ve Serhat bu kadroda olmalı idi ..
Genç takımların başarıları ortada Cedi'den başka 1-2 kişiyi daha kadroya alsaydık en azından kampa götürseydik güzel olurdu...
Diğer tercihlerini de tartışırım seyahat hali zamanda geç :)
Başarı dileyelim artık 12 dev adama...

Oğuz ZEYTİN
30.08.2014, 15:12
Şampiyona başlamak üzere artık... Milli takım olarak hiç hazır bir görüntü çizmedik hazırlıklarda tek avantajınız gurubumuzun çok kolay bir grup olması, grupları ayarlasak ancak böyle bir grup ayarlardık....

Öncelik Koç'a Ergin ataman bence milli takımın başında olmayı hak etmiyor ... Çok iyi koç lafım yok olabilir ama kulüp takımlarının başında maçlardaki hareketleri burada olmaması için yeterli...

Seçtiği kadro ... Bu turnuvadan beklentimiz ne derece mi kupa mı hiç zannetmiyorum o zaman yeni bir yapılanma ile gelsek bu turnuvaya

Mesela Tunçeri ve Gönlüm (tamam k.gönlüm çok iyi alternatifsiz ama ölene kadarda oynatmıcaz dimi)

Olmamalı idi M. Yağmur ve Serhat bu kadroda olmalı idi ..
Genç takımların başarıları ortada Cedi'den başka 1-2 kişiyi daha kadroya alsaydık en azından kampa götürseydik güzel olurdu...
Diğer tercihlerini de tartışırım seyahat hali zamanda geç :)
Başarı dileyelim artık 12 dev adama...

M. Yağmur'a katılmasam da Serhat iş yapardı Taner Abi.

*

Kaan Kural diyor ki: "Finalin Adı ABD - İspanya"

http://www.aljazeera.com.tr/gorus/finalin-adi-belli-ispanya-abd

"Üstelik Türkiye’nin asıl eksikleri belli bir bölüme sıkışmış durumda. Halen elimizde gayet yeterli, kaliteli bir uzun rotasyonu var ama dış oyuncular konusunda çok çok zayıfladık. Şu haliyle bu takımın yetkililerin bahsettiği gibi madalya alma olasılığı gerçekten hayalcilik sınırlarında. Biz de krizin tam içindeyiz. Ama enseyi karatmaya gerek yok en azından hem 18 Yaş Altı, hem 20 Yaş Altı Avrupa Şampiyonu olarak eldeki 86-87 jenerasyonunu yakında 95-96 ile harmanlayabileceğimizi gördük ve heyecanlandık. O heyecan sadece bu turnuva için yok."

*

Kerem Tunçeri: Hedefimiz İlk Dört

http://www.aljazeera.com.tr/al-jazeera-ozel/tunceri-hedefimiz-ilk-dort

Milli Takım menajeri H. Erdenay: Hedefimiz Yarı Final

http://www.aljazeera.com.tr/al-jazeera-ozel/hedefimiz-yari-final

Ve Aydın Örs: İlk Sekiz Türkiye İçin Başarı Olur

http://www.aljazeera.com.tr/al-jazeera-ozel/ilk-sekiz-turkiye-icin-basari-olur

"Geçiş dönemi olması dışında Milli Takım'daki en büyük sıkıntı ne sizce?

Pozisyon pozisyon değerlendirdiğimizde point guard. Ama sonuçta takımlarındaki en iyi oyuncular seçiliyor Milli Takım'a. Şu an takıma alınacak başka oyuncu da yok guard pozisyonunda. Genç jenerasyonun en iyi oyuncularından biri olduğunu düşünüyorum. Talihsiz bir sıkıntı yaşadı. İnşallah iyileşti diye düşünüyorum. Mesela gelecek yıl ki Avrupa Şampiyonası'na o da dahil edilecektir. 2 ve 3 numaralı pozisyonlarda tabii Hidayet'in ve Ömer Onan'ın eksiklikleri hissedilmiyor değil ama Preldzic'in tecrübesi, Cenk'in yıllarda beri Milli Takım'da olması, bir şekilde orayı doldurmaya çalışıyorlar. Ama tabii kalitenin biraz artması lazım. 1995 doğumlu ve çok başarılı olarak gördüğüm Cedi Osman da takıma bir heyecan katıyor. Genel olarak baktığımızda 4 ve 5 numaralı pozisyonlar bizim için en zengin olan pozisyonlar. Bu çocuklar bir sorumluluk aldılar, onların bu çabalarına saygı göstermemiz lazım. Ama bir taraftan da, aşağıdan gelen oyuncularla, sakat olanların iyileşmesiyle, formsuz olanların iyileşmesiyle, kaliteyi biraz daha yukarı çekmemiz gerekir diye düşünüyorum."

Hakan
30.08.2014, 15:15
Blatche coştu,Hırvatistan-Filipinler maçı uzadı

Oğuz ZEYTİN
30.08.2014, 15:45
Grubumuzdaki ilk maçta Ukrayna, Dominik Cum'u 72-62 yendi.

Adamım Kravtsov iyi başladı.

*

Bu arada Saric 10 sayı 9 rib 4 ast 1 tç 1 blk 3 tk

Hakan
30.08.2014, 15:52
http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/08/30/56971c0b476f9b4f0cccb370f76ea29c.jpg

Başlıyoruz..Allah yardımcımız olsun..

Yiğit SARI
30.08.2014, 15:54
Turnuvanın diğer maçlarının yayını var mı acaba?

Hakan
30.08.2014, 16:03
Turnuvanın diğer maçlarının yayını var mı acaba?
Var..
NTV Spor'da günün programı

17:00 Yeni Zelanda - Türkiye
19:00 Fransa - Brezilya
22:30 A.B.D - Finlandiya

Mustafa Yılmaz.20
30.08.2014, 16:17
Daha ilk çeyrekte farkı 15'e çıkaran Hırvatistan Filipinler'i uzatma sonunda ancak yenebilmis. Filipinler'in tek uluslararası oyuncusu Andrey Blatche 28 sayı 12 ribaundla oynamış.

Bugun Yeni Zelanda'yı yenebilirsek 2. sıra için Ukrayna'yla ilk maclar sonunda ciddi aday oluruz bana göre.

AdemS
30.08.2014, 16:55
Haydi Bismillah. Galibiyetle başlarız inşAllah.
Başarılar 12 Dev Adam. ;)

LG-P880 cihazımdan gönderildi

Oğuz ZEYTİN
30.08.2014, 16:59
Bizimkilere başarılar.

Penney'e saygılar :)

Koçları Darüşşafaka'nın eski hocası Vucinic.

Adem Akyüz'
30.08.2014, 17:01
Haydi Bismillah.. Güzel ve başarılı bir turnuva olsun inşallah :)

Ekrem D.
30.08.2014, 17:07
Ömer sakat mı, hayırdır?

Kirk_Cooley
30.08.2014, 17:13
Ömer sakat mı, hayırdır?

Kendisinin kafası sakat boyu uzun olduğu için basketbolcu olangillerden.

AdemS
30.08.2014, 17:14
7 dakikada sadece 6 sayı.
Hücumda iyi bir görüntü vermiyoruz maalesef..

Adem Akyüz'
30.08.2014, 17:16
Potanın dibinden topu içeri atamıyoruz..

Kirk_Cooley
30.08.2014, 17:17
Ömer'in finishingi 0 :D

Ekrem D.
30.08.2014, 17:21
Ömer'in finishingi 0 :D

Takımımızdaki tek boyalı alan savunucusu o ama

Adem Akyüz'
30.08.2014, 17:21
Reklamlardaki performanslarını sahaya da yansıtabilseler keşke :D

Oğuz ZEYTİN
30.08.2014, 17:22
Maçın başında doğru olanı yaptık, topu içeri verdik. Ama bitiremedik.

Kirk_Cooley
30.08.2014, 17:22
Bu takımın en iyi pota altı oyuncusu Oğuz Savaş'tır ve daha hiç süre almadı, neden alsın ki 37 yaşındaki Kerem, odunla eş değer Ömer ve riband almak dışında hiç bir şey yapamayan Furkan var :)

Nede olsa maç savunmayla kazanılır.

Kirk_Cooley
30.08.2014, 17:23
Takımımızdaki tek boyalı alan savunucusu o ama

Karşılaşmalar savunmayla değil hücum ile kazanılır arkadaşım. Ömer'in iyi savunmacı olduğunada katılmıyorum.

Hakan
30.08.2014, 17:28
Karşılaşmalar savunmayla değil hücum ile kazanılır arkadaşım. Ömer'in iyi savunmacı olduğunada katılmıyorum.

Bu takımın en iyi pota altı oyuncusu Oğuz Savaş'tır ve daha hiç süre almadı, neden alsın ki 37 yaşındaki Kerem, odunla eş değer Ömer ve riband almak dışında hiç bir şey yapamayan Furkan var :)

Nede olsa maç savunmayla kazanılır.
Ömerle kişisel bir problemin var sanırım.Bu lafların başka bir açıklaması olamaz

Kirk_Cooley
30.08.2014, 17:32
Ömerle kişisel bir problemin var sanırım.Bu lafların başka bir açıklaması olamaz

Karşılaşmayı izlemiyorsun sanırım diğer takımların Nba oyuncularının verdikleri katkıya bi bak birde bizim Ömer'in, bu adam en fazla 2 sene içinde Nba'de süre dahi bulamayacak.

Hakan
30.08.2014, 17:34
Karşılaşmayı izlemiyorsun sanırım diğer takımların Nba oyuncularının verdikleri katkıya bi bak birde bizim Ömer'in, bu adam en fazla 2 sene içinde Nba'de süre dahi bulamayacak.
Nba'de double double sezon ortalamalarını nasıl yakalıyor bu adam açıklar mısın? Maçı da izliyorum,Nba'i de takip ederim merak etme

F. Yıldırım
30.08.2014, 17:36
Cidden maçı izliyormusunuz?:) bu takımdan bir cacık olmaz. Ama yarın ki maç izlenir. Rose 25 sayıyı bulur bize karşı.

Kirk_Cooley
30.08.2014, 17:39
Nba'de double double sezon ortalamalarını nasıl yakalıyor bu adam açıklar mısın? Maçı da izliyorum,Nba'i de takip ederim merak etme

O dediğin ortalamayı sadece bir sezon yakalayabildi merak etme bir daha olmaz :)

Derken Ömer'in adamı bir üçlük daha buluyor.

Nba'de riband toplamak Avrupa'dan daha kolay bu arada.

Veysel
30.08.2014, 17:40
Çok pis küfür edesim var bu adi takıma Ocağıma incir ağacı dikti kaç maçtır

Ekrem D.
30.08.2014, 17:41
Oğuz oyundayken dışarıdan oynuyorlar, Ömer oyundayken pota altına indiriyorlar topu... Çok ilginç

Oğuz ZEYTİN
30.08.2014, 17:43
5'e 5 set hücumundan bir şey üretemiyoruz. Mecbur savunma kaynaklı sayılar bulmamız lazım. Onun için savunmayı diriltmek lazım.

Tepede Kerem Gönlüm'ün olacağı 1-3-1 zone deneyebiliriz.

* Bu arada Ömer Aşık 3. faulü çalmadılar. Üçlük yediğimiz pozisyon fauldü.

* Ne yazık ki onların hücum ribaundu, bizim savunma ribaundlarımızdan daha fazla (13-12).

Kirk_Cooley
30.08.2014, 17:43
Oğuz oyundayken dışarıdan oynuyorlar, Ömer oyundayken pota altına indiriyorlar topu... Çok ilginç

Ömer Aşık 10 dakika 1 sayı 2 faul 0 riband 2 top kaybı bu daha ilginç bence :)

Hakan
30.08.2014, 17:44
O dediğin ortalamayı sadece bir sezon yakalayabildi merak etme bir daha olmaz :)

Derken Ömer'in adamı bir üçlük daha buluyor.

Nba'de riband toplamak Avrupa'dan daha kolay bu arada.
Hayır öyle bir anlatıyorsun ki,utanmasan Önder Külçebaş daha iyi diyeceksin :)
Yoksa çok da önemli değil benim için

Kirk_Cooley
30.08.2014, 17:47
Hayır öyle bir anlatıyorsun ki,utanmasan Önder Külçebaş daha iyi diyeceksin :)
Yoksa çok da önemli değil benim için

Lawal ve Cooley çok daha iyi mesela.

Kirk_Cooley
30.08.2014, 17:49
Ender, Cenk, Sinan, Preldzic, Oğuz Türkiye bu 5 ile oynamalı Cedi, Furkan, Barış Ermiş'de süre alabilir diğerleri faul ihtiyacı olursa göstermelik zaman almalı.

Hakan
30.08.2014, 17:50
Gawal ve Cooley çok daha iyi mesela.
Olabilir tabii,senin düşüncen...
Ama Ömer Aşık kendini kanıtlamış,önemli bir değerdir;bu kadar yermek normal değil

Adem Akyüz'
30.08.2014, 18:14
3. periyotta toparladık çok şükür. Son periyotta da böyle oynayıp alalım şu maçı..

Kirk_Cooley
30.08.2014, 18:17
Kerem Gönlüm umarım son turnuvan olur.

Evet klasik Türk çirkeflikleri başladı :)

Oğuz ZEYTİN
30.08.2014, 18:20
Hücumdaki durgunluğumuz Barış Hersek'in 4 numaradaki hareketliliğiyle aşıldı. Savanuma da biraz daha canlı. Fark 6, artık iyi bir seri yakalamalıyız.

Oğuz ZEYTİN
30.08.2014, 18:32
Bunlar hep tecrübe!

Hadi ya hadi...

*

2 dk 11 saniyede 14-0'lık serimiz var.

Adem Akyüz'
30.08.2014, 18:33
Bi anda çok iyi geri döndük ve öne geçtik :)

Ekrem D.
30.08.2014, 18:34
ne maç oluyor yau

AdemS
30.08.2014, 18:34
Muhteşem bir geri dönüş daha :)

Maçın kahramanı kesinlikle Oğuz Savaş'tır.

Ekrem D.
30.08.2014, 18:36
Muhteşem bir geri dönüş daha :)

Maçın kahramanı kesinlikle Oğuz Savaş'tır.

Obra Oğuz Savaş'ı adam etmiş diyordu arkadaşlar, hiç izlememiştim son zamanlarda

Oğuz ZEYTİN
30.08.2014, 18:38
1) Ribaundlar

Y. Zelanda hücum ribaundu: 21
Bizim savuma ribaundumuz: 21

2) Üçlük savunmamız

Özellikle 4 ve 5 numaraların tepeden atışlarına önlem alamadık.

3) Set hücumumuzu düzeltmemiz lazım.

Topu paylaşamıyoruz. Üçüncü çeyrekte tam rüzgarı almışız arkamıza, Ender2in üstünde Loe var, dedim herhalde penetre edecek veya içerdeki mismatchi kullanacak. Adam bekledi bekledi son saniyede şut attı. Aydın Örs'ün dediği gibi en zayıf pozisyonumuz PG.

İlk yarı sadece 2 asistimiz vardı. Aklımda kalan düzenli hücumumuz yok. Buna karşın Oğuz ve Furkan'a indirdiğimiz toplar doğrumuzdu.

AdemS
30.08.2014, 18:40
Obra Oğuz Savaş'ı adam etmiş diyordu arkadaşlar, hiç izlememiştim son zamanlarda
Ben Ülkerspor zamanında da beğeniyordum Oğuz'u.

76-72 öndeyiz son 1 dakika.
Hadi çocuklar..

Hakan
30.08.2014, 18:44
Bu galibiyeti ancak bu kadar bir zafer gibi gösterebilirdik :)
Abartmadan önümüze bakalım...

Adem Akyüz'
30.08.2014, 18:45
76-73 kazandık.. Tebrikler takıma :alkış::alkış:

Kirk_Cooley
30.08.2014, 18:46
Galibiyetin nedeni Ömer Aşık'ın az süre alması.

Manu61
30.08.2014, 18:47
İlk maçlar hep zor olmuştur. Ribaund sorunu daha sonra oynayacağımız maçlarda canımızı yakabilir. Bu grup hakkında düşüncelerimi söylemiştim bizim rakibimiz Ukrayna.

AdemS
30.08.2014, 18:50
İşte bu ya.
Her turnuvada olduğu gibi yine heyecandan kalpten gidiyoduk. Alıştık artık :)

Geri dönüş çok iyiydi. Başta Oğuz SAVAŞ olmak üzere tüm takıma tebrikler..

Oğuz ZEYTİN
30.08.2014, 18:50
Ben Ülkerspor zamanında da beğeniyordum Oğuz'u.

76-72 öndeyiz son 1 dakika.
Hadi çocuklar..

Oğuz Savaş ise 2006'da final oynayan U20 ve 2005'te final oynayan U18 takımında Cenk ve Ersan'la üç silahşörümüzden biriydi.

2006'da yarı final oynayan U 18 ve 2008'de yarı final oynayan U20 takımlarının lideri Barış Hersek'ti.

Ekrem D.
30.08.2014, 18:54
İzlemedim ama Hırvatistan - Filipinler maçı Brooklyn Nets şov olmuş:

Bojan Bogdanovic 26 pts, 3 rb, 2 stl (Cro)
Andray Blatche 28 pts, 12 rb (Phi)

Kirk_Cooley
30.08.2014, 18:54
Oğuz Savaş maçtan sonra Abd'yi yenmemiz hayal olur diyerek Ergin Ataman'dan daha zeki olduğunu kanıtladı.

Manu61
30.08.2014, 18:55
Velickovic vardı o takımda yanılmıyorsam eğer. Pekovic'i tutamamıştık.

Oğuz ZEYTİN
30.08.2014, 19:00
Velickovic vardı o takımda yanılmıyorsam eğer. Pekovic'i tutamamıştık.

Velickovic'i hatırlamıyorum ama evet Pekovicler'in olduğu kategoriydi.

Mustafa Yılmaz.20
30.08.2014, 19:02
En kritik maçımız buydu. Yeni Zelanda cidden çok ters bi takım. Başlangıç güzel oldu. İnşallah devam ederiz. Oğuz harika maç çıkardı ama Barış Hersek, Preldzic ve özellikle son bölümde Kerem Tunceri de büyük oynadı.

Manu61
30.08.2014, 19:13
Brezilya'nın uzun rotasyonu müthiş. Ayrıca sene olmuş 2014 hala Machado var kadroda. Adamın 2002'de attığı son saniye üçlüğü rüyalarıma girmişti :)

Oğuz ZEYTİN
30.08.2014, 20:02
U16 takımımız son çeyrekte kaybetti: 77-73

Yine dünkü maç gibi fauller çok ilginç. Biz 2/3, İspanya 21/28.

Oğuz ZEYTİN
30.08.2014, 20:53
Brezilya - Fransa maçı beklendiği gibi düşük skorlu geçti. Her iki takım da hazırlık maçlarında 70'in altında tutmuşlardı rakiplerini.

Bu arada Fransa kadrosunda 98li Killian Tillie'ye yer vermiş. Tillie şu anda Letonya'ya karşu U16 finali oynuyor. :)

Düzeltme: Kim Tillie'ymiş.

Hakan
30.08.2014, 20:58
İkinci takımım Finlandiya bi mucize gerçekleştirse keşke :)
Brezilya Fransa'yı 2 sayı farkla yendi bu arada..Turnuvanın ilk sürprizi..

Yiğit SARI
30.08.2014, 21:11
Görelim bakalım USA ne yapacak?

Oğuz ZEYTİN
30.08.2014, 22:33
Veeee Andreee Drummmooonnddd

http://pbs.twimg.com/media/BwD9xxQCAAA3Vnb.jpg:large

Kirk_Cooley
30.08.2014, 22:45
İhsan Bayülken Türk isimleri övmek için yorumların bokunu çıkardı İsmail Şenol James Harden'ın Ginobili'ye benzetildiğini çok önemli bir oyuncu olduğunu söylerken bu salak araya girip Ömer Aşık'la uyumunu unutmamak lazım diyor, ulan sanki Aşık malı olmasa James Harden önemsiz bir oyuncu haline gelecek.

Hakan
30.08.2014, 22:52
Resmen haksız rekabet.Bu nasıl kadro ayıp

Veysel
30.08.2014, 23:12
Adamlar nasıl korkuyor blok yemekten hahahaha

Veysel
30.08.2014, 23:15
25-2 seri :)

Timur Mikhail
30.08.2014, 23:19
Bu nedir la abd finleri finnik finnik etti :)
Biz napacaz :D

Yiğit SARI
30.08.2014, 23:20
İlk yarı 60-18 korkunç bir şey bu. Finlandiya 17 top kaybı yaptı

Ogün'
30.08.2014, 23:20
Finlandiya'ya sempati duyan biri olarak ayıp ediyorlar :(

AdemS
30.08.2014, 23:21
USA resmen uçuyor.
İlk yarı sonucu 60-18..
Finlandiyalılara acıdım vallahi.

Yarın Allah yardımcımız olsun..

Manu61
30.08.2014, 23:24
İlk maçlarında mesajı vermek istiyorlar sanırım. Bu kadar aç olabileceklerini düşünmemiştim. İlkokulda basket takımı ile liselere karşı oynadığımız günler geldi aklıma.

Veysel
30.08.2014, 23:27
Curry 3lükleri bile başlamadı o kadar dalga geçiyorlar :)) Harden yetiyor adamlara durant lebron olsaydı neler olurdu acaba :)

Oğuz ZEYTİN
30.08.2014, 23:30
Finlandiya fişi erken çekti, zaten potansiyeli bu kadar, geçmiş olsun.

ABD'de 6 oyuncu 90 ve üstü doğumluyken Finlandiya'de Möttöla Reis oynuyor hala...

İşin kötüsü bizim Drummond'ı izleyemedik.

Hakan
30.08.2014, 23:30
Çıkarın Harden'ı,Rose'u,Irving'i,Curry'i,Davis'i,Gay'i..O zaman görelim sizi !!

Veysel
30.08.2014, 23:32
Finlandiya fişi erken çekti, zaten potansiyeli bu kadar, geçmiş olsun.

ABD'de 6 oyuncu 90 ve üstü doğumluyken Finlandiya'de Möttöla Reis oynuyor hala...

İşin kötüsü bizim Drummond'ı izleyemedik.

Abi bence potansiyeli bu kadar değil bu kadar korkulmaz ya adamlar boyalı alana girmeye korkuyorlar uzaktan atışları bile potayı görmeden atmaya çalışıyorlar ki bu onların en iyi yaptıkları iş bence çok çok erken pes ettiler :)

Ogün'
30.08.2014, 23:38
Keşke ilk maçları ABD ile olmasaydı.Geçen seneki EuroBasket'i basketboluyla,taraftarıyla benim için izlenebilir yapmışlardı.

Oğuz ZEYTİN
30.08.2014, 23:38
Abi bence potansiyeli bu kadar değil bu kadar korkulmaz ya adamlar boyalı alana girmeye korkuyorlar uzaktan atışları bile potayı görmeden atmaya çalışıyorlar ki bu onların en iyi yaptıkları iş bence çok çok erken pes ettiler :)

Evet, haklısın Veysel ama Finlandiya'nın geçen yaz yaptığı dışında başka bir izi yok. Geçen sene oynadıkları basketbol, topu dolaştırarak boş adamı bulup üçlüğü göndermekti. Bir de tabii Eurobasket'te ABD yoktu. :)

Manu61
30.08.2014, 23:42
Jasikevicius ve Arroyo gibi meydan okuyacak bir adam yok Finlandiya'da. Kurt sürüsü yolunu kaybetti bu gece :)

Manu61
30.08.2014, 23:46
İspanya İran karşısında ilk devreyi 48-33 önde kapadı. Pau Gasol 19 sayıda.

İspanya - ABD finali çok net gibi. Araya girebilecek sadece Brezilya var bence.

Oğuz ZEYTİN
30.08.2014, 23:50
İlk maçlarında mesajı vermek istiyorlar sanırım. Bu kadar aç olabileceklerini düşünmemiştim. İlkokulda basket takımı ile liselere karşı oynadığımız günler geldi aklıma.

:) Ya 1998 ya da 1999... Efes altyapısı o zaman Çavuşoğlu Koleji'ydi. Koçları da Leyla Çalışkan. Pastallar vardı o takımda.

Yıldızlar Şampiyonası Gruplarında onlara karşı oynayacaktık. Bizden önce oynadıkları takımların hepsine +100 attılar, biz 76 yedik diye böbürlenmiştik.

ABD de o Çavuşoğlu Koleji gibi... :)

Ogün'
30.08.2014, 23:58
:) Ya 1998 ya da 1999... Efes altyapısı o zaman Çavuşoğlu Koleji'ydi. Koçları da Leyla Çalışkan. Pastallar vardı o takımda.

Yıldızlar Şampiyonası Gruplarında onlara karşı oynayacaktık. Bizden önce oynadıkları takımların hepsine +100 attılar, biz 76 yedik diye böbürlenmiştik.

Abi siz de İspanyasınız o zaman :)

Oğuz ZEYTİN
31.08.2014, 00:09
Abi siz de İspanyasınız o zaman :)

:) İnşallah Türkiye olur o rolde, tabii öncelikli temennim kazanmamız (ne kadar zor hatta imkansız olsa da).

Oğuz ZEYTİN
31.08.2014, 00:18
Maçta kural hatası var! :)

5 saniye kuralı iptal mi oldu? Rose 12 saniye tuttu topu...

Kuzey Avrupa ülkelerindeki insanların mutluluklarına hayranım. Biz daha transfer edilmemiş K. Toure'yi linç ederken onlar 60 fark yiyen takımlarını ayakta alkışlıyorlar.

Geçen sene bizde oynayan Meksikalı P. STOLL, Litvanya karşısında 2/2 ikilik 1/5 üçlük 7 sayı 5 rib 3 ast 2 tç 3 tk ile oynadı.

Kirk Penney ise 2/7 ikilik 1/4 üçlük 2/2 faul 9 sayı 6 rib 1 ast 1 tç 2 tk yaptı.

Hakan
31.08.2014, 00:29
Maçta kural hatası var! :)

5 saniye kuralı iptal mi oldu? Rose 12 saniye tuttu topu...

Kuzey Avrupa ülkelerindeki insanların mutluluklarına hayranım. Biz daha transfer edilmemiş K. Toure'yi linç ederken onlar 60 fark yiyen takımlarını ayakta alkışlıyorlar.
Yalnız aynı tarifeyi bize de uygulayabilirler.Hazırlıklı olmak da fayda var :)

Manu61
31.08.2014, 00:32

Şerefli mağlubiyetler dönemi :) Atılan basketin gol gibi kutlandığı zamanlar :) 100 sayı yememek için her hücum 30 saniye bekliyorduk :) O zaman 24 filan değildi iyiydi baya.

Taner Uykuçeken
31.08.2014, 00:52
Milliler galibiyetle başlamış tebrikler ben şahsen beklemiyordum... Nasıldı bari takım ?

M. Yağmur'a katılmasam da Serhat iş yapardı Taner Abi.

*

."
Aday kadroya çağrıldığı için yazdım Oğuz, Mehmet yağmur'u... Ben tunçeri yerine başka bir isimle gelirdim buraya ama o isim kim Kenan iyileşemedi mi hala...

Muhteva
31.08.2014, 01:35
ABD 114-55 Finlandiya :(

Acaba diyorum yarın maça çıkmayıp 20-0 yenik ayrılmayı önersek kabul ederler mi :D

Şaka bir yana ilk galibiyetimiz hayırlı olsun yarın da 30 sayıdan fazla fark yemesinler kafidir :)

Muhteva
31.08.2014, 01:40
Birde adamlar sahaya yedek kadroyla çıkmış Kevin Durant,Lebron James,Kobe Braynt yok onları oynatsa 200'e dayanırlardı herhalde :)

Oğuz ZEYTİN
31.08.2014, 09:57
Yalnız aynı tarifeyi bize de uygulayabilirler.Hazırlıklı olmak da fayda var :)

Aslında tam sahada baskı ve yarı sahada zone deneyen takımlara böyle Harlem gibi oynayamazlar bence Hakan.

Şerefli mağlubiyetler dönemi :) Atılan basketin gol gibi kutlandığı zamanlar :) 100 sayı yememek için her hücum 30 saniye bekliyorduk :) O zaman 24 filan değildi iyiydi baya.

Maçlara giderken Televole 3 kasetindeki şarkılarla coşulur, sonra İzmir Marşı'yla dönülürdü :)

Milliler galibiyetle başlamış tebrikler ben şahsen beklemiyordum... Nasıldı bari takım ?

Aday kadroya çağrıldığı için yazdım Oğuz, Mehmet yağmur'u... Ben tunçeri yerine başka bir isimle gelirdim buraya ama o isim kim Kenan iyileşemedi mi hala...

Abi, gelecek yılki Eurobasket için geniş kadroda Kenan, Cedi, Samet, Berkay, Enes, Furkan, Ersan, Can Korkmaz, Barış Ermiş, Barış Hersek, Cenk, Oğuz, Ömer Aşık, Doğuş, Birkan, Göksenin, Serhat, Can Altıntığ, Evren, Orhan Haciyeva, Mehmet Yağmur, Melih, Metecan, İlkan hatta Ege, Egemen, Furkan, Okben, Berk, Tolga... gibi yeni yüzler yer alır belki. Form durumlarına göre değişebilir ama potansiyel olarak bu 30 çocuk (birkaç eklemeyle) önümüzdeki yıllarda milli takımımızı teşkil edecek.

PG: Kenan - Can Korkmaz - Barış Ermiş - Doğuş - Mehmet Yağmur - Berk

SG: Göksenin - Evren - Can Altıntığ - Melih - Furkan

SF: Cenk - Birkan - Serhat - Cedi - Metecan - Okben - Tolga

PF: Samet - Ersan - Berkay - Barış Hersek - Haciyeva - İlkan - Ege

C: Ömer - Oğuz - Furkan - Enes - Egemen

85 doğumlu ve daha küçüklerden oluşan iyi bir havuz aslında. Sadece bu çocukların sezon içinde 15-20 dk civarı oynaması lazım.

Hakan
31.08.2014, 11:31
Irving ve Thompson bize geçsin de biraz direnelim bari :) Yoksa 60 sayıyı bizim de geçmemiz zor
Ki Abd olimpiyat oynar gibi istekli ,şaşırdım buna...

Hakan
31.08.2014, 13:27
Saat 17.00'de Finlandiya-Ukrayna maçı Ntv Spor'da olacak

Oğuz ZEYTİN
31.08.2014, 15:17
"Haka Dansı ve Saygısızlık" polemiği için ne diyorsunuz arkadaşlar? Bence Ataman haklı. Yeni Zelandalılar aşırı alınganlık göstermiş. Dansları sempatik olsa da, (Penney hariç) işgalci ANZAC (Avustralya ve Yeni Zelanda Askeri Birliği) ve Şafak Ayinleri'nden dolayı sevmem onları...

*

Bu arada TBF, sponsorların davetlileri dışında İspanya'da kaç biletli Türk seyirci olduğunu açıklayabilir mi?

Oğuz ZEYTİN
31.08.2014, 15:38
Dominik Cum. 76 - 63 Yeni Zelanda

Kirk Penney 2/5 ikilik 3/10 üçlük 3/4 faul 16 sayı 5 rib 3 ast 3 tk

Oğuz ZEYTİN
31.08.2014, 17:44
Finlandiya 35 - 37 Ukrayna

Finlandiya'nın 18 sayısı üçlüklerden.

Ukrayna Gladyr'i ilk yarı için kaybetse de, adamım Kravtsov oyuna girdikten sonra maçın yönünü değiştirdi.

Devrenin sonu için not: 5 saniye kala 33-35'ken Kopponen iki faulü kaçırdı. Ukrayna son topu kullanamadı ama hakemler teknik faul verdi Finlandiya'ya, 33-37 oldu. Süreyi 1 saniyeye çekti hakemler. Kenardan oyuna sokulan topu dışarı attı Ukrayna. Top şimdi Finlandiya'ya geçti. Kopponen ikiliği soktu :)

Hakan
31.08.2014, 18:17
Kopponen neler yapıyor öyle :)

Oğuz ZEYTİN
31.08.2014, 18:21
Kopponen neler yapıyor öyle :)

Hakan, bunu yapmak gerçekten hoşuma gitmiyor: :)

http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=3223321&postcount=115

Ogün'
31.08.2014, 18:22
Finlandiya'm akıyor.

Hakan
31.08.2014, 18:25
Hakan, bunu yapmak gerçekten hoşuma gitmiyor: :)

http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=3223321&postcount=115
Abi nasıl buluyorsun ki :) Yalnız maça baya kaptırdım kendimi bizim maçı açmıyorum :)

Mustafa Yılmaz.20
31.08.2014, 18:31
Finlandiya maçı iyi güzel de Sırbistan-Fransa maçı varken Abd olmadığı sürece başka maç yayınlanmaması lazım.

Maç 73-73'ken 16 sn kala son top Sırbistan'daydı. O ara yayın gitti 1 sn kala geri geldi Fransa serbest atış kullanıyordu ve Lauvergne birini atıp işi bitirdi.
Topu nasıl kaybettiler göremedim kaybeden büyük hata yapmış ama 1 sn kala -faul hakkı dolmusken- Jovic faul yapmış ki affedilir bir hata değil.

Oğuz ZEYTİN
31.08.2014, 19:02
Jeter - Kopponen kapışmasında Finlandiya kazandı. Gladyr sakatlanmasaydı bence farklı olurdu. Gerçi bu sonuç bizim için iyi oldu.

Manu61
31.08.2014, 22:26
"Haka Dansı ve Saygısızlık" polemiği için ne diyorsunuz arkadaşlar? Bence Ataman haklı. Yeni Zelandalılar aşırı alınganlık göstermiş. Dansları sempatik olsa da, (Penney hariç) işgalci ANZAC (Avustralya ve Yeni Zelanda Askeri Birliği) ve Şafak Ayinleri'nden dolayı sevmem onları...

*

Bu arada TBF, sponsorların davetlileri dışında İspanya'da kaç biletli Türk seyirci olduğunu açıklayabilir mi?

Ben biraz üzüldüm o olaya. Yeni Zelanda ile daha önce karşılaştığımız zaman bu şekilde davranmamıştık. Sırtlarını dönmeleri bence pek doğru olmadı. Yeni Zelanda'lı basketbolcular pek iyi haka dansı yapamıyor ayrıca :) Rugby takımından biraz ders almaları lazım.

Oğuz ZEYTİN
31.08.2014, 22:30
Dünya kupası zamanının geldiğini, televizyon ve radyodaki reklamların önemli kısmının Murat Murathanoğlu tarafından seslendirmesinden anlıyoruz. Adam sucuk reklamı bile seslendiriyor :)

*

Saric yine iyi oynamış: 16 sayı - 9 rib

Arjantin gardı Campazzo Real Madrid'le anlaşmış.

Ukrayna'da Fratello, 97 doğumlu Sviatoslav Mykhailiuk'u çok iyi kullandı bugün. Mykhailiuk, NCAA'de Kansas Uni'de oynayacak.

*

Hadi başarılar...

Oğuz ZEYTİN
31.08.2014, 22:34
Ben biraz üzüldüm o olaya. Yeni Zelanda ile daha önce karşılaştığımız zaman bu şekilde davranmamıştık. Sırtlarını dönmeleri bence pek doğru olmadı. Yeni Zelanda'lı basketbolcular pek iyi haka dansı yapamıyor ayrıca :) Rugby takımından biraz ders almaları lazım.

Ama şöyle bakalım... FIBA serenomi düzeni belli, yani rakipler onları seyretmek zorunda değil. Ataman da "oyuncularımın konsantrasyonu bozulmasın diye çağırdım"demiş. Saygısızlık değil bence bu, profesyonellik. Dominikli oyuncular ne yapmış acaba bugün :) Şaşırmışlardır.

Manu61
31.08.2014, 22:41
Ama şöyle bakalım... FIBA serenomi düzeni belli, yani rakipler onları seyretmek zorunda değil. Ataman da "oyuncularımın konsantrasyonu bozulmasın diye çağırdım"demiş. Saygısızlık değil bence bu, profesyonellik. Dominikli oyuncular ne yapmış acaba bugün :) Şaşırmışlardır.

Tabiki seyretmek zorunda değil. Ancak organize şekilde sırtlarını döndükleri için biraz tuhaf kaçtı. Dominikliler şaşırmıştır kesin :) Peru'da filan yapılıyormuş bu dans belki görmüşlerdir.

Manu61
31.08.2014, 22:46
Cedi Osman ve Curry karşı karşıya :) Çok güzel şey bunlar.

Oğuz ZEYTİN
31.08.2014, 22:52
İlk pozisyon dışında fast break yemedik. 5'e 5'te biz eksilmedikçe rahat sayı bulamıyor ABD. Hücumda ise ilk 5 dakika topu iyi çevirdik. Barış'ın Faried'i drivela geçtiği pozisyonları zorlamamız lazım.

Ogün'
31.08.2014, 22:55
Cedi Osman ve Curry karşı karşıya :) Çok güzel şey bunlar.

Keşke Furkan Korkmaz'ı da çağırsalardı.Bir iki üçlük gönderse maçtan başka bir şey beklemezdim valla :)

erolizmts
31.08.2014, 22:55
İlk periyodu 16-16 berabere bitirdikten sonra, daha doğrusu ABD'yi herhangi bir çeyrekte 16 sayıda tuttuktan sonra varsın 20-25 sayıyla yenilelim. Ama ne diyeyim keratalar iyi gidiyor şu ana kadar.

Oğuz ZEYTİN
31.08.2014, 22:56
Bu setimiz iyiydi: Kerem çembere gidip sol forvetteki Sinan'a çıkardı, o low postta Oğuz'a indirdi: Basket faul!

Harun-61
31.08.2014, 22:57
Son 2 ayda bizi hep şoka uğratan takım dev ABD'ye karşı çok iyi oynuyor.

Manu61
31.08.2014, 23:00
Koş koş şekilde oyuna izin vermediğimiz için şu an yakın gidiyoruz. Nereye kadar tutabiliriz rakibi işte orası muamma.

Manu61
31.08.2014, 23:01
Keşke Furkan Korkmaz'ı da çağırsalardı.Bir iki üçlük gönderse maçtan başka bir şey beklemezdim valla :)

Eli titremezdi eminim :) Harika bir şutör.

erolizmts
Barcelona'ya karşı pozisyon yakalayan takımın yaptığı heyecanı bazı hücumlarda yapmazsak ilk yarıyı kafa kafaya bitireceğiz gibi. Takımın en heyecanlısı Ender gibi duruyor.

Oğuz ZEYTİN
Şu ana kadarki doğrularımız:

1) Fast breakle coşmalarına izin vermedik.

2) Sete karşı düzenli hücum edemedikleri için zone yapıyoruz. Ve ribaund handikabı yaşamadık.

3) Hücumda iç dış dengesini kurduk.

Maşallah :)

Manu61
31.08.2014, 23:03
Ayrıca Ömer Aşık'ın ne kadar değerli bir oyuncu olduğunu böyle maçlarda daha iyi görüyoruz.

Ogün'
31.08.2014, 23:06
Ender'le olmuyor.Tutku,Ender'den faydalı olurdu bence.

Kirk_Cooley
31.08.2014, 23:07
Hala Ömer Aşık'ı öven arkadaşlar var bu arkadaşlar dün ortada yoktu.

Adem Akyüz'
31.08.2014, 23:12
Şu maç burda bitse olmaz mı :D

Manu61
31.08.2014, 23:12
Şutu olan uzunlar Ömer için sıkıntılı oluyor. Ömer ve Oğuz farklı uzunlar. Oğuz'u kimsenin eleştirdiği yok.

Oğuz ZEYTİN
31.08.2014, 23:15
"Fatih Atik torpill mi" mesajı olmayan tek başlık burası :)

Maç sonucu ne olursa olsun, şu ilk yarı gruptaki ve son 16'da gelecek rakiplere mesajdır.

Çok eleştirdik ama hakkını teslim edelim.

Ogün'
Rose napıyor :)

F. Yıldırım
Rose adamım kötü. Neyse bugün kötü oynamaya devam etsin.

cakalkerem
ula helal olsun bizimkilere

Oğuz ZEYTİN
31.08.2014, 23:16
Oğuz Savaş: Point center :)

https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR8ZivCS_wnxhJEKZAaeqDF4p0jXbTxN mIL0VfnTAgoIkELFGBJ

Ayşe Hatun'un askerleriyiz :)

@Hakan

Hakancığım; ceza almışsın, üzüldüm, geçmiş olsun.

http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=1919769556&postcount=192

Zone'a karşı rahat hücum edemezler.

Korver'ı dışarıda bırakmayacaklardı. Sadece şut attığı için değil, düzen oyununu biliyordu. Dün Finlandiya ABD'nin yüksekten oynamasına izin verdi, Harlem gibi... Ama biz maçın başında Faried'den fast break yedik. Sonra hep faulle tempo kazanmalarına engel olduk. Tam sahada garda baskı yaptık, yarı sahada switchle zone yaptık. Böylece rahat penetre edemediler. Ellerinde tepeden top dağıtacak forvet de yok.

Bunu ne kadar devam ettiririz, bilmiyorum.

erolizmts
31.08.2014, 23:19
ABD karşısındaki bu skoru "bir cacık olmaz" denilen bu kadroyla yakaladık. Çerezlik maç beklerken harbi heyecan yaptırdılar bize.

Adem Akyüz'
31.08.2014, 23:22
ABD'yi ilk yarıda 35 sayıda tutmak gerçekten büyük iş, tebrik etmek lazım :)

Manu61
Akıllı oynadık. 2010'da bunu yapmamıştık. 2004'de iyi kafa tutmuştuk İbrahim Kutluay'ın Nba olmasını sağlamıştı o maçlar hatırlayanlar bilir.

Ekrem D.
Şutu olan uzunlar Ömer için sıkıntılı oluyor. Ömer ve Oğuz farklı uzunlar. Oğuz'u kimsenin eleştirdiği yok.

Ömer Aşık'ın neleri yapabileceği/yapamayacağı çok belli. Ömer'den hücümda katkı beklemek balığın kavağa tırmanmasını beklemek gibi birşey. Ömer'in defansif yönü hakkında kafasında soru işareti olanlar bu seneki Portland serisinde Ömer'li ve Ömer'siz Houston'u ayrı ayrı izleyip bir baksınlar, San Antonio'daki maçta Duncan'a ettiği eziyeti tekrardan izlesinler.

Ömer'in defansif olarak son iki yılda Houston'u taşıdığı çok fazla maça örnek verebilirim ama gerek yok. Bilenler zaten biliyor, gerisi laf-ı güzaf.

cakalkerem
31.08.2014, 23:23
kafa tutmaya çalışırsan bir an da 40 sayı fark olur anlamazsın bile..iyi oynuyoruz iyi

AdemS
31.08.2014, 23:24
MaşAllah'ımız var bugün :)
Planımı da etkiledi maçın böyle gitmesi. İlk yarıda fark yeriz diye düşünmüştüm, dolayısıyla moralim bozulur ikinci yarıyı izlemeden gider uyurum diye düşünmüştüm ama hiç öyle olmadı, iyi ki olmadı :)

İkinci yarıda da böyle devam ederiz inşAllah.

Veysel
31.08.2014, 23:25
15 sayı fark yeriz ama bu oyun güzel devam

Ekrem D.
31.08.2014, 23:31
https://pbs.twimg.com/media/BwZNgK0IgAAP-AN.jpg

Oğuz ZEYTİN
31.08.2014, 23:34
İşte bunları yememek lazım.

*

Nasıl ki Stoll Karşıyaka seviyor, Cenk de ABD sever.

*

8 ve 10 Ağustos 2004'te oynadığımız iki hazırlık maçını 79 - 67 ve 80 - 68 kaybetmiştik.

12 Eylül 2010'daki 2010 Dünya Kupası finalini ise 81 - 67 kaybetmiştik.

Adem Akyüz'
31.08.2014, 23:36
Çok iyi yüzdeyle oynuyoruz maşallah, her attığımız giriyor :)

cakalkerem
31.08.2014, 23:45
resmen savaşıyoruz be

cakalkerem
31.08.2014, 23:47
adamlar normal ölçülerde değil ki...

çok kuvvetliler....

AdemS
31.08.2014, 23:47
3. Çeyrekte 3'lükler ayakta tuttu bizi şu ana kadar..

cakalkerem
31.08.2014, 23:48
kerem şu 3 lüğü atsa birde dönüşte triple yedik..fark oldu bir anda....

cakalkerem
31.08.2014, 23:49
bu abd yi kim yenecek ki.....

adamlar normal standartlarda değil...

bunları avrupa şampiyonasına almamak lazım bence

Ekrem D.
31.08.2014, 23:50
Big difference between team USA and Turkey: one plays fundamental, smart and together. The other plays 1-on-1, fouls a lot, complains and try to go fancy.

BBALLBREAKDOWN @bballbreakdown
Follow
How Harden keeps playing with this defense, I have no idea. https://vine.co/v/OBHezeZFUTE

cakalkerem
31.08.2014, 23:52
bu ömere ben hoca olsam günde 1000 tane faul atışı çalıştırırdım.....

cakalkerem
31.08.2014, 23:53
abd de bomboş turnike kaçırırmış

cakalkerem
31.08.2014, 23:54
abd nin 7 numarası ne içip yiyorsa bende ondan istiyorum

Oğuz ZEYTİN
31.08.2014, 23:54
Çeyrek skoru: 20-31

Adem Akyüz'
31.08.2014, 23:55
Yemememiz gereken çok ekstra sayılar yedik. Top kaybını biraz azaltmamız lazım..

Manu61
31.08.2014, 23:55
İlk yarı attıkları toplam sayıyı yakalayacaklardı az daha. Biraz düştük oyundan normal olarak.

cakalkerem
31.08.2014, 23:57
adamlar çok kuvvetli...