PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : THY protestosu

aytex
17.09.2006, 07:28
Trabzon Fikir Kulübü Aşağıdaki haber ile ilgili THY ye yönelik bir tepki kampanyası başlattı.

THY dergisi sky life Trabzon'un Gençlik olimpiytlarındaki en büyük rakibimi Riga yı tanıttı

2011 yılında yapılması planlanan Gençlik olimpiyatlarına aday olan Hollanda, İtalya, Letonya Türkiye ve Danimarka komiteyi ikna etmek için seferber oldu.

Gençlik Olimpiyatlarına aday ülke ve şehirlerde belli oldu .Türkiye`den Trabzon, Letonya`dan ise Riga şehri gençlik olimpiyatlar için en şanslı il olarak gösteriliyor.

Avrupa Olimpiyat Komiteleri Birliği Komisyonu Genel sekreteri (EOC) Dermot Seherlock ve Predrag Manojloviç Trabzon`da incelemelerde bulunarak tesisleri gezdi.

Bu ikilinin vereceği rapor ise Gençlik olimpiyatlarını beş ülkeden birine verecek.

2011 Gençlik Olimpiyatlarını Türkiye `ye ve Trabzon a kazandırmak için yoğun çalışma yapılıken, Türk Hava Yollarının aylık olarak yayınladığı, iç ve dış hatlarda yolcularına sunduğu Skylife dergisinin büyük gafı ortalığı karıştırdı.

2011 Gençlik Olimpiyatlarda Türkiye`nin aday gösterdiği Trabzon`un en büyük rakibi olan Letonya`nın Riga şehrinin tanıtımına tam 10 sayfa ayırdı.

Türkçe ve İngilizce olarak hazırlanan tanıtım komite üyelerinin dikkatinden kaçmadı. THY ile seyahat eden Komite üyeleri Dermot Seherlock ve Prerag Manojloviç`i bile hayretler içinde bıraktı.

Komite üyeleri ise "Bu tanıtımı keşke ülkeniz için yapsaydınız" yorumunda bulundu.

EOC Ekim ayında olimpiyatlar için aday adayı olan ülke ve şehirleri için karar verecek. Riga`nın bu tanıtımla öne geçtiği söyleniyor.

THY YE GEREKEN TEPKİYİ KOYALIM

aytex
17.09.2006, 07:40
THY Dergisini Protesto İçin Bilgiler

Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi
Temel Kotil
Telefon: +90 212 463 63 63
Faks: +90 212 465 21 21
E-posta: customer@thy.com (Her türlü öneri ve şikayetleriniz için)

BÖYLE YAZMIŞLAR WEB SAYFASINA

Tanıtma ve Halkla İlişkiler Başkanı
Hamdi Irmak
Tel: [0212] 463 63 63 / 1150

Halkla İlişkiler Müdürü
Mehmet Dinler
Tel: [0212] 463 63 63 / 1164 - 2078

aytex
17.09.2006, 08:22
Sayın THY Yönetimi

Tarihi İstanbul’dan bile eski dünyanın en güzel coğrafyalarından birinde kurulmuş olan Trabzon şehrinin 2011 Gençlik olimpiytlarına aday olduğu ve bunun da medyada yer aldığı günlerde
derginiz Skylife en büyük rakibimiz olan Letonya’nın Riga şehrine 10 sayfa ayırarak o şehrin lobby faaiyetine üstün bir destek vermiştir. Tebrik ediyoruz.

Bir milli maçta tribünlerdeki Türk bayraklarını sayarak Trabzon şehrine çamur atanların ülkesi olan Türkiye ve onun “Şerefli Basınını” görevini yapacağına olan sonsuz ve sarsılmaz inancımızla bu aymazlığın hesabını sorması için göreve davet ediyoruz.

Tüm Türkiye Kamuoyu Bilmelidir ki;

Trabzon halkı olarak şehrin bugünlerde odaklandığı bu büyük orgnizasyonun hiç bir aşamasına destek vermenizi beklemiyoruz. Ama gölge etmemenizi özellikle rica ediyoruz.
Bu dünya şehri hakettiği her ünvanı tırnakları ile kazıya kazıya almayı becerdiği gibi bu yarışta da sonuca yalnızca kendi gücü ile gidecektir.

THY yetkilileri;

Trabzon Halkı rakibimize verdiğiniz desteği hiç bir zaman unutmayacaktır..

Saygılarımızla

TRABZON FİKİR KULÜBÜ

Nytre
17.09.2006, 10:21
rahatsız bu insanlar!!!!

Volkan Yavuz
17.09.2006, 10:34
mail yollanmistir...
bayiliyorum böyle protestolara :)

siirbaztsli
17.09.2006, 10:35
protestooooooooooooooooooooooooooooooooo!!!!

legendage
17.09.2006, 11:04
Durmak yok..... İnşallah bu yanlışıda düzeltecez

Cabri61
17.09.2006, 11:05
mail tamamdır

oguzkoc
17.09.2006, 11:11
para için vatanı satar bu THY... letonya basmıştır parayı yaptırmıştır reklamını bizimkilerde allaaahhh para deyip yayınlamışlardır. böyle rezillik, böyle terbiyesizlik, böyle şerefsizlik olmaz ya...

Remzi
17.09.2006, 11:12
Hazırlanan metin başarıyla gönderilmiştir.Bu ülkede neden hiç TRabzonu çekemiyorlar.

eren_61
17.09.2006, 11:15
işlem tamam

oguzkoc
17.09.2006, 11:26
Benimde mailim buydu...

Sevgili THY yöneticileri,

Aylık olarak yayınladığınız Skylife dergisi, yabancı ve yerlilerin en çok okuduğu dergiler arasında geliyor. Bu dergi sadece bir hava şirketi dergisi ünvanından daha çok ülke tanıtımı için de önemli bir yere sahip olması elbette beklenen birşeydir.

Bilindiği üzere 2011 yılında yapılacak gençlik olimpiyatları için aday ülkeler arasında türkiye, ve trabzon şehrimizde bulunmaktadır. Büyük bir turizm cennetine ve tarihi bir öneme sahip olan anadolunun en büyük kentlerinden biri olan trabzon, bu olimpiyat için önemli adaylardan biri konumundadır ve olimpiyata ev sahipliği yapmak için büyük yol katetmiştir rakiplerine karşı. Otoriterler tarafından en önemli diğer kent olarak gösterilen letonyanın riga şehri için Skylife dergisinin tam 10 sayfalık bir tanıtım yapması, ülkeyi ve kenti en ince ayrıntılarıyla, en güzel yanlarıyla anlatarak adete "riga destekçiliğini" yapması, trabzon için büyük bir engel olmuştur. Türk Hava Yolları adına yakışarak, bu olimpiyatlar için Türkiyeyi sonuna kadar desteklemesini beklerken, adeta engel teşkil edecek bu davranışını hiç doğru bulmuyoruz.

Trabzon şehri ve trabzon halki herşeyin en güzeline layık olduğunu düşünüyor ve bu olimpiyatlar için herkesten destek bekliyor. Yeterki siz ve sizin gibiler ayak bağı olmasınlar...

Egemen Yılmaz
17.09.2006, 11:45
bakalım daha kimleri protesto edeceğiz?? istanbul yalakalarıyla uğraşırdık şimdi riga yalakalarına sıra geldi...

AkYaZiLi61_Ts
17.09.2006, 11:47
valla ben dayanamadım kişişel bikaç bişey dah yazdım...çok sinirlendim...küfür yoktu ama küfürü tercih ederlerdi herhalde...

Punisher-61
17.09.2006, 11:55
ya ne geri zekali insanlar varmis bu Dünyada beee....Allah Akil fikir versin

macka61
17.09.2006, 11:55
thyedende bu beklenir başka ne bekliyorsunuzki hiç bir şeyi doğru dürüst olmayandan

Terzioğlu
17.09.2006, 12:02
evet bende yolladim .... her türlü serefsizligi protesto etmemiz gerek aynen böyle devam

iyattara
17.09.2006, 12:05
yolladım metni, bunların dünyadan haberi yok ki ya amaaan!

Canİlker
17.09.2006, 12:11
hazırladığım metni mail olarak gönderdim. her zaman TRABZON

TSelif
17.09.2006, 12:32
Yahu son günlerde ne kadar çok kurum protesto ettik valla sayısını unuttum haaa:D :D

Aslıhan
17.09.2006, 12:33
Yahu son günlerde ne kadar çok kurum protesto ettik valla sayısını unuttum haaa:D :D

gerçekten yaaa ! ama hepside işe yaradı

sıradaki gelsin lütfen :D

omer61
17.09.2006, 12:33
ben de gonderdim maili.. hadi dewm yollamaya..

Keleşoğlu
17.09.2006, 13:48
la noliy sitenin adını protesto.net olarakmı degissek :)

Berk Akçay
17.09.2006, 13:59
çok ayıpya nedir bu terbiyesizlik gerekli tepkiyi gösterelim arkadaşlar

İslam Sezer
17.09.2006, 14:06
ben aşağıdaki e-maili attım:
Skylife dergisinin Riga destekçiliğini protesto ediyorum
Yazıklar olsun,dilim varmıyor ama vatana ihanet gibi bir durum var. Şayet bu yorum ağır olur derseniz o halde saflık veya aptallık gibi bir durum var derim hiç kusura bakmayın.Üçüncü bir şık yok malesef.Komite üyeleri bile demiş ki çeşke bu tanıtımı kendi ülkeniz için yapsaydınız.Adamlar müsait yerleriyle gülmüştür.Ne diyelim yazıklar olsun.

zafercalikoglu
17.09.2006, 23:19
ne .... .....,ne yaptıklarını bilmiyormu bunlar,

» Bu Mesaj BMN Forum Yöneticisi Tarafindan Düzenlenmistir.
» Mesajin forum kurallarina uygun olmadigi tespit edilmistir (Uygunsuz hareket/Yazim Kurallari)
» Forum yöneticileri kurallara uymayan mesajlari düzenleme ve silme hakkina sahiplerdir.
» Foruma üye olan herkes Forum Kurallarini (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=2344) kabul etmis sayilir.
» Gerekli durumlarda itirazlariniz için: uyelik@bordomavi.net

GULER
18.09.2006, 01:41
bu insanlari gercekten anlamak mumkun degil ya,

bu dergideki yazilari yazanlari ve yazdiranlarin anasini avradini tum sulalesine ediyim ben, adamlar bile sasirmis ya bize guluyorlar. kurtleri anlamakta gucluk cekiyorum ama simdi daha iyi anliyorum. YUH be sizin gibi o.....u cocuklari SYMEK lazim.

'saygilarimla'

Gürkan
18.09.2006, 09:14

artık protestosuz gün gecınce bana titreme gelıyo,asabileşiyorum.:D

Barış BAKIRTAŞ
18.09.2006, 11:32
işlem tamam...

BOZOHAN
18.09.2006, 16:54
mail atılmıştır.

saygılar

BÜYÜK_TRABZON
18.09.2006, 16:57
Arkadaslar ben fikir kulubu adına protesto yapmam ben Trabzon için yaparım konuyu açan arkadasa tşk ederim ama burası BMN ben protesto metninin altına BORDOMAVİ.NET yazıcam

UğuR
18.09.2006, 17:01
17:03 İTİBARİ İLE mesaj şahsım adıma atılmıştır.

aytex
18.09.2006, 22:45
BÜYÜK_TRABZON

değerli arkadaşım

kimin adına mil atacağına sen karar ver tabii. zaten pek çok arkadaş kendi adına mail gönderip kendi düşüncelerini dile getiriyor kaldı ki trabzon fikir kulübü mailleri bizim adımıza atın demiyor zaten. trabzon için çalışan insanlara teşekkür etmek gerekirken size de bu tavrı yakıştıramadım doğrusu.
ben yerinizde olsam ve böyle bir ön yargıya sahip olsam bu konuda kılımı dahi kıpırdatmam. nasılsa bu fikrin trabzon fikir kulübünden çıktığını biliyorum.

Gamze
18.09.2006, 22:54
bu konuyu açtığınız için teşekkürler...protesto metni trabzon fikir kulübü imzasıyla tarafımdan gönderilmiştir!

(ne kadar resmi konuştum yahu :D:D:D)

Cafer KILIÇSOY
18.09.2006, 23:38
Pretesto metni tarafımdan gönderilmiştir

sadman
19.09.2006, 22:09
bende protestoya katıldım ve her üyemizi de davet ediyorum. ülkemizin ve trabzonumuzun tanıtımında çok önemli bir hadise olan bu olimpiyatların alınması için herkesin destek olması gerekirken, ülkemizin yurtdışına açılan ilk kapısı olan thy bunu yaparsa biz içerde ne yaparsak yapalım boş diye düşünüyorum. umarım bu olay jüriyi etkilemez.

Beytullah
19.09.2006, 23:26
su prostestolara verdigimiz kadar destek bide takımımıza versek negüzel olur demi daha su koca sitede maca gitmek için 50 kısı bıle toplayamadık..

oskanonur
20.09.2006, 08:39
Protesto Metnİ Gonderİlmİstİr...

Jade
20.09.2006, 12:10
şimdi ben de "gelin trabzon valiliğini de protesto edelim" desem çok abartmış olur muyum acaba:)

işte haber http://www.milliyet.com.tr/2006/09/20/son/sontur06.asp

*thy na msj gönderildi

Sevgi
20.09.2006, 12:35
şimdi ben de "gelin trabzon valiliğini de protesto edelim" desem çok abartmış olur muyum acaba:)

işte haber http://www.milliyet.com.tr/2006/09/20/son/sontur06.asp

*thy na msj gönderildi

bu kadar protestonun içinde abartmış olman mümkün değil :) Temel'e sahip çıkmalıyız :)

thy msj gönderilmiştir.

BÜYÜK_TRABZON
20.09.2006, 17:38
BÜYÜK_TRABZON

değerli arkadaşım

kimin adına mil atacağına sen karar ver tabii. zaten pek çok arkadaş kendi adına mail gönderip kendi düşüncelerini dile getiriyor kaldı ki trabzon fikir kulübü mailleri bizim adımıza atın demiyor zaten. trabzon için çalışan insanlara teşekkür etmek gerekirken size de bu tavrı yakıştıramadım doğrusu.
ben yerinizde olsam ve böyle bir ön yargıya sahip olsam bu konuda kılımı dahi kıpırdatmam. nasılsa bu fikrin trabzon fikir kulübünden çıktığını biliyorum.Ben fikir kulubune karşı degilim benim anlatmak istedigim BMN ayrı protesto yapar fikir kulubu ayrı anlatmak istedigim bu eger siz deseydiniz böyle bir durum var arkadaslar protesto edelim sonuna kadar deseydiniz tabi ki protesto ederdim ama altına fikir kulubu yazılınca hoş durmadı

Badaloğlu
20.09.2006, 18:14
BÜYÜK_TRABZON

değerli arkadaşım

ben yerinizde olsam ve böyle bir ön yargıya sahip olsam bu konuda kılımı dahi kıpırdatmam. nasılsa bu fikrin trabzon fikir kulübünden çıktığını biliyorum.

Aytekin kardeş,
Trabzon fikir kulübü diye bir kulüp var ama ne hikmetse BMN olarak biz bu kulüp işine Fransız kalıyoruz.Siz, fikir kulübünüzde oturup konuşuyor bazı şeyleri karara bağlıyorsunuz ama BMN olarak bize sadece eylemi gerçekleştirmek mi kalıyor.Uğur 61 arkadaşın anladığı mevzu böyle galiba...

Trabzon için çalışan herkese tabiki müteşekkiriz ama seninde artık bir şeyleri anlaman gerekir...Burası BMN forum sayfalarıdır.Trabzon fikir kulübü'nün değil...
Trabzon fikir kulübü kimlerden oluşur?Ne iş yaparlar?BMN ile ne gibi bir bağlantısı var?Trabzon fikir kulübünde olanlardan burada yazanlar varmıdır?

Benim karşı olduğum nokta şudur.Madem Trabzon fikir kulübü, bir olayı protosto edecek önce bunu BMN olarak bizimle paylaşması gerekmezmiydi?Sen burada başlık açıyorsun altınada Trabzon fikir kulübü diye not düşüyorsun. Bu bana çok saçma geliyor.Tamam kardeşim madem THY böyle yanlış bir iş yaptı bunu burada BMN olarak neden tartışmıyoruz?
Sen kendini bu siteden soyutlamış,bu sitenin bir ferdi olarak görmediğin gibi emanet bir başlık açtığın kanaati bende de uyandı.

aytex
20.09.2006, 20:59
Trabzon Fikir Kulübü sportif anlamda değil şehri ilgilendiren her konuda üretimi olan bir oluşum. bilgi sahibi olmak isteyenler yavuz saltık a mail atabilir. Trabzon Fikir Kulübünden bana gelen mailleri burada bende ilgi veya bilgimiz olsun diye paylaşıyorum. Eğer bu çok takdir görmeyen bir şey ise bunu açıkça söylenmesinde hiç bir sakınca yok. kaldı ki trabzon adına yapılan pek çok eylem de burada zaten duyuruluyor. yok Trabzon Fikir Kulübüne özgü bir durum varsa onu da bilmek herkesin hakkıdır. ama o zaman da ülkere baskı yapılsın diye öneren trabzon fikir kulübüne kimsenin ses çıkarmamasını ve projeye verilen desteği nasıl açıklarız bilemiyorum doğrusu.

Sacit
21.09.2006, 14:23
bunlar ne zaman uslanacak merak ediyom yaa

BÜYÜK_TRABZON
21.09.2006, 14:32
Trabzon Fikir Kulübü sportif anlamda değil şehri ilgilendiren her konuda üretimi olan bir oluşum. bilgi sahibi olmak isteyenler yavuz saltık a mail atabilir. Trabzon Fikir Kulübünden bana gelen mailleri burada bende ilgi veya bilgimiz olsun diye paylaşıyorum. Eğer bu çok takdir görmeyen bir şey ise bunu açıkça söylenmesinde hiç bir sakınca yok. kaldı ki trabzon adına yapılan pek çok eylem de burada zaten duyuruluyor. yok Trabzon Fikir Kulübüne özgü bir durum varsa onu da bilmek herkesin hakkıdır. ama o zaman da ülkere baskı yapılsın diye öneren trabzon fikir kulübüne kimsenin ses çıkarmamasını ve projeye verilen desteği nasıl açıklarız bilemiyorum doğrusu.
Size herkesin izah etmek istedigi şey kısaca şu BURASI BMN yani farklı bir oluşum sanırım çok net ve açık oldu

aytex
21.09.2006, 15:30
Sağol
BÜYÜK_TRABZON

buranın neresi olduğunu hatırlattığın için. valla bilmiyordum.

bu sitenin yöneticileri genel temayüle aykırı bir şey olursa lisanı münasip ile uyarırlar merak etmeyin.

ama hatırlatma konusunda çok ısrarcı iseniz özelimden arada sırada buranın neresi olduğunu bana hatırlatırlatın emi..
çoğu insanın böyle gereksiz bir hatırlatmayı okumak isteyeceklerini sanmıyorum.