PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yattara'nın Sakatlık Durumu

Sayfa : [1] 2

Kadir Aydın
15.09.2006, 15:44
Arkadaşlar size kötü bir haberim var. Yattara rövanş maçında oynayamayacak. http://www.ajansspor.com/haber/153909

Burçak
15.09.2006, 15:45
hemen nerden anladılar2 hafta var daha maça

kudu_61
15.09.2006, 16:03
Ben de daha belli olmaz diye düşünüyorum ortada doktor açıklaması yok henüz size birşey soracağım yattara durdu durdu maçın oynanacağı güne iki gün kalaiyileşti sizce ziya hoca onu osasuna maçında oynatır mı ?
Bence oynatmaz...

selcuk
15.09.2006, 16:10
vay be ameliyat olacakmis

firidin61
15.09.2006, 16:12
ya olmazkı yaa tam osasuna gese maçı öncesi:( :(

DeAgLeMaNyAq
15.09.2006, 16:13
Prof. Dr. Uslu, Yattara'nın ameliyat olması halinde 2,5 ay sahalardan uzak kalacağını ifade etti.

:( :( :(

2 senedir şanssızlıklar peşimizi bırakmıyor...

28TS61
15.09.2006, 16:13
hemen karar verdiniz sizlerde yokmus diye
ya bekleyin el alemin dedigine bakip ta ne telaslaniyorsunuz anlamiyorum
dedikodu olsun diye laf atiyorlar ortaya
size %100 rövansta yattara var diyorum

Keleşoğlu
15.09.2006, 16:14
hani 3-6 haftaydı nerden cıktı bu simdi:(

Remzi
15.09.2006, 16:16
Resmi sitede görmeden inamıyacağım.

DeAgLeMaNyAq
15.09.2006, 16:16

Doktor niye yalan söylesin. Sadece Ajanspor'un haberi olsa anlarım da. Ha Yattara belki her şeye rağmen 10 hafta daha bu yırtıkla dayanarım, devre arasında ameliyat olurum da diyebilir...

selcuk
15.09.2006, 16:21

tamam oyniyabilir ama bi yanlis harekette futbol hayati biter
ufak bisey degil yani bi yirtik ve ajanssporuda ben sahsen internette en güvenilir site olarak görüyorum

Jester
15.09.2006, 16:25
Arkadaşlar durum ciddi, haber de doğru. Burhan Uslu'nun söylediklerinde önemli olan şu; bu hali performansını etkiler diyor. Yani birkaç hafta bekleyip oynamaya başlasa bile verim alamayacağımız anlaşılıyor. Normalde en optimali ameliyatı devre arasına getirmek ama bekleyememe riski var.

Bir de 2.5 aylık sahalara dönme süresi bana fazla uzun geldi. Neden bu kadar acaba?

Fakat en dramatik olanı şu; bu adam zaten iki haftadır oynamıyor, bu durumu yeni mi anlaşıldı? Yani doktorun dediği doğruysa(ki doğru olduğunu düşünüyorum) haybeden bir onbeş gün mü kaybedildi?

Geçen sene olduğu gibi dünyanın sonu değil ama acil önlem almak gerekir.(Lig için tabii, UEFA'yı unutalım derim..)

Ozan
15.09.2006, 16:39
yaa nasıl işdir bu resmi site haberi vermeden inanmayacağım .:mad:

Jester
15.09.2006, 16:42
Resmi site haber verene kadar Yattara iyileşir..

ozcan_asanoglu
15.09.2006, 16:42
bu ne saçmalıktır madem ameliyat gerekiyor neden 15-20 gündür bekleniyor. 2.5 ay demek ilk yarıyı kapatmış demektir. rezalet.derhal sağlık ekibinin işine son verilsin...

selcuk
15.09.2006, 16:44
Arkadaşlar durum ciddi, haber de doğru. Burhan Uslu'nun söylediklerinde önemli olan şu; bu hali performansını etkiler diyor. Yani birkaç hafta bekleyip oynamaya başlasa bile verim alamayacağımız anlaşılıyor. Normalde en optimali ameliyatı devre arasına getirmek ama bekleyememe riski var.

Bir de 2.5 aylık sahalara dönme süresi bana fazla uzun geldi. Neden bu kadar acaba?

Fakat en dramatik olanı şu; bu adam zaten iki haftadır oynamıyor, bu durumu yeni mi anlaşıldı? Yani doktorun dediği doğruysa(ki doğru olduğunu düşünüyorum) haybeden bir onbeş gün mü kaybedildi?

Geçen sene olduğu gibi dünyanın sonu değil ama acil önlem almak gerekir.(Lig için tabii, UEFA'yı unutalım derim..)

öyle sakatliklarda yirtik falan olan yerlerde sisme ve böyle görünmesini zorlastiran gelismeler olabiliyor o yirtik büyük iktimalle 1 milim dir belki yani hemen teshis koymak zordur
biraz futbol oynayanlar bilir

OFLU
15.09.2006, 16:46
Ya bu adam hep en kritik donemlerde sakatlanmak zorundami kardesim allah allah ya tamam iyi futbolcu cok hirpalaniyo ama ronaldinho nun bu kadar saglardan uzak kaldigi oluyomu cok enteresan...

maskeli61
15.09.2006, 16:47
bu ne saçmalıktır madem ameliyat gerekiyor neden 15-20 gündür bekleniyor. 2.5 ay demek ilk yarıyı kapatmış demektir. rezalet.derhal sağlık ekibinin işine son verilsin...

sanki taraftar degilde trabzonsporun sahibi gibi yazmışsın... dehal işlerine son verilhin... oda güzel (latife)

bencede yattara iyileşecektir ameliyat falanda olacagını sanmıyorum basın bizi hep böyle korkutmuştur zaten basın hiç bizim için iyi bişey demz hep kötü bişey varsa onu abartır hepberaber bekleyip görecez bence....

Haluk Ongan
15.09.2006, 16:48
Resmi site haber verene kadar Yattara iyileşir..

aynen katılıyorum dostum

selcuk
15.09.2006, 16:49
Ya bu adam hep en kritik donemlerde sakatlanmak zorundami kardesim allah allah ya tamam iyi futbolcu cok hirpalaniyo ama ronaldinho nun bu kadar saglardan uzak kaldigi oluyomu cok enteresan...

tabii bi takib et ronaldinho cok sik sakat

BOZOHAN
15.09.2006, 16:50
daha uzun bir zaman daha var o oynamasa bile bizim takımımızın osasunayı orda yeneceğine inanıyorum. beşiktaş maçında yattaramı vardı yok.

OFLU
15.09.2006, 16:51
tabii bi takib et ronaldinho cok sik sakat

Olsun aga adam 2014 e kadar sozlesme uzatmis ama:D

selcuk
15.09.2006, 16:55
yattara istesin bizde onunkini 2014 e kadar uzatiriz

Selçuk Çetin
15.09.2006, 16:57
yattaranın oynadığı uefa maçlarını kaybetmedikmi varsın oynamasın, beni alın uşaklar bende iyi çalım atarım daaa. (ulan yattara yine yattın bu senede seni varya her maç peşine bir pitt bull takıp koşturmak lazım) keşke oynasaydı seneye albayrak onuda güzel bir paraya satardı.

Aslıhan
15.09.2006, 16:59
yaaa bu şanssızlıklar ne zaman yakamızı bırakacak :mad:

Muhalif
15.09.2006, 17:11
Her futbolcu gibi Yattara da sakatlanabilir.. Eğer zamanında ve doğru teşhis konulamamış ve tedavisi uzamışsa kesinlikle bu işin sorumluları hesap vermelidir.. Eğer kendisine bakmamış ve sakatlığı uzamışsa bu sefer Yattara hesap vermelidir..
Olsa iyi olurdu.. olmasa da Trabzonspor sağolsun.. Bjk'yi yendiğimiz gibi diğer takımları da Yattara'sız yenmeye çalışırız artık..

ozcan_asanoglu
15.09.2006, 17:30
o yırtıkla devre sonuna kadar idare edemez mi acaba? devrenin bitimine 15 gün kala ameliyat olur en geç de 2. yarının 2-3. haftası döner...böylece en az kayıpla atlatmış oluruz...

tacon
15.09.2006, 17:32
yattara karakolda
"Maçka Konaklarında Trabzonlu siyahi futbolcu karısına yan gözle baktığı gerekçesiyle gece saat 01.00 sularında Aydoğan Tertemiz adlı bir sanayici yi yumrukladı .Bunun üzerine olay yerine gelen polis ekipleri siyahi futbolcu ile tertemizi karakola götürdü , yanlış anlaşmadan kaynakladığını söyleyen tertemiz yattara bizim kentimizin hayran olduğu bir şahıs ondan şikayetçi olamam dedi"

haberi bir yorumcu gazeteden aldığını söylüyor. ne kadar doğru bilinmez.

bordox
15.09.2006, 17:34
Gs maçı ve Ossasuna rövanş maçında oynasa diğer maçlarda bir şekilde galip geliriz.Adamı riske etmekte doğru olmaz aslında.
İnşallah düzelir Yattara yapar bir güzellik Ossasuna'ya.

Erbay
15.09.2006, 17:37
Yattara'nın kasığında kısmi yırtık varmış.Bence o 2. ay yok haberleri doğru.Adam sakat sakat oynayacak değil ya.

Emin
15.09.2006, 17:46
Osasunayı elememiz için tek yol Yattaranın olmasıdır. Zaten maça malup başlayacağız. Gol bize lazım onlara değil. Yattarasız GS maçı da olmaz. 15 - 20 günü boşuna harcayan doktorlara yazıklar olsun diyorum. Bu ameliyatın ne suretle olursa olsun devre arasına yada devre arası bitimine iki hafta kala yapılmasında fayda var.

Nytre
15.09.2006, 17:47
yattara dinoma kiev ve rum maçındada yoktu bu maçlardada yok... bu adamın mı şanssızlığı yoksa planladığı bir şey mi

Haluk Ongan
15.09.2006, 17:58
lig tv haberlerde izledim kendi ağzıyla söyledi osasuna maçında oynayamıyacağım arkadaşlarıma güveniyorum dedi :(

GULER
15.09.2006, 18:50
tamam oyniyabilir ama bi yanlis harekette futbol hayati biter
ufak bisey degil yani bi yirtik ve ajanssporuda ben sahsen internette en güvenilir site olarak görüyorum

superspor en guvenilir ajansditr bence. obirleri tras. ha bu haber dogru olabilir ama bence ameliyat olmaz yattara.

GULER
15.09.2006, 18:53
ach ulan ach bir gun yuzumus gulmeyecek herhalde. kac sene dir hep sanssizliklar bizi buluyor. bu transfer konusu olsun.hakemler olsun sampiyonluk olsun avrupada olsun. ne zaman sans yuzumuze gulecek yaa

Nihat Güneş
15.09.2006, 18:59
bu sakatlıkların şanszılık olduğunu söylemek kendimiz kandırmaktır...yattara iki sezon önce de sakatlanmıştı ..dinamo kiev maçında ..ayağını burkmuştu..ne tesadüf hem de aynı yerde...yer neresimi dediniz...hüseyin avni aker patates tarlası!!!!!

Kadir Aydın
15.09.2006, 19:03
bu sakatlıkların şanszılık olduğunu söylemek kendimiz kandırmaktır...yattara iki sezon önce de sakatlanmıştı ..dinamo kiev maçında ..ayağını burkmuştu..ne tesadüf hem de aynı yerde...yer neresimi dediniz...hüseyin avni aker patates tarlası!!!!!

Yattara kiev'deki maçta sakatlanmıştı.

DeAgLeMaNyAq
15.09.2006, 19:06
Sağlık Kurulu Başkanımız Köksal Güney bugün Medya Merkezimize verdiği bilgide Gineli futbolcumuz Ibrahima Yattara'nın kasığındaki sakatlıkla ilgili olarak Avrupa'ya kontrole gideceğini açıkladı.

Alınan kararı açıklayan Köksal Güney şöyle dedi: "Yattara yaptığı düz koşular ve kendisine uyguladığımız havuz tedavisi sırasında ağrılarının arttığını dile getirdi. Bunun üzerine kendisini İstanbul'a iki farklı doktora muayeneye gönderdik. Doktorlardan birisi oyuncumuzun ameliyat olması, diğeri ise fizik tedavi ve rehabilitasyon sonrası bir kez daha kontrol edilmesi gerektiğini söyledi. Bunun üzerine, biz de Yattara'nın Avrupa'da bu konu hakkında uzmanlaşmış bir tıbbi merkezde kontrolden geçirilmesini uygun bulduk"

Konyaspor maçında forma giyemeyecek olan Yattara'nın durumu yapılacak bu kontrolden sonra kesinlik kazanacak.

En baştan gönderseydiniz ya keşke...

holigan61
15.09.2006, 19:07

Sevgili renkdas.Yapmayın etmeyin.Hadi yattarayı yerden yere vurmaya yer arıyosun tamam da bari araştırmanı iyi yap bee.Yattara Hüseyin Avni Akerde degil kiev deki macta sakatlandı bu brincisi..

Gelelim ikiye.Madem bu adam her macta sakatlanıyor die dusunuorsun.Peki bu adam niye sakatlansın.Bunun mantıgını hiç düşündünmü.Kendini avrupa kupalarında gösterip Dünya nın en buyuk takımlarında oynayabilecek kapasitedeki bir adam kendini niye sakatlasın.Birde bunları düşün!.!...

messiburhan
15.09.2006, 19:10
arkadaşlar çok zormuş oynaması hatta avrupada amelıyat olayı falan varmıs ınsallah en yakın zamanda aramıza gerı doner cunku bu yattara trabzonspora cok faydalı olacak duruma geldı ınsallah duzelr

Emiroğlu
15.09.2006, 19:11

İyi bir nokta !

Akşam dikkat ettim gerçekten zeminimiz İĞRENÇ ! Bilmiyorum dikkat ettiniz mi,Akşam yediğimiz ilk golü,TV sadece bir defa adamın arkasından(şutu atanın) gösterdi.Ama bir defa gösterdi sadece.

VE

Adam şutu atmadan önce,tam ayağıyla top buluşucağı anda top hafifce bir sekmeye uğramış ! Çok dikkat ettim ve çok eminim !

+

Yine atılan paslarda bazen zeminden dolayı saçmalamalar oldu dün akşam,benim yakaladığım 3-4 tane var.

Zeminimiz çok berbat

Emiroğlu
15.09.2006, 19:12
Sevgili renkdas.Yapmayın etmeyin.Hadi yattarayı yerden yere vurmaya yer arıyosun tamam da bari araştırmanı iyi yap bee.Yattara Hüseyin Avni Akerde degil kiev deki macta sakatlandı bu brincisi..

Gelelim ikiye.Madem bu adam her macta sakatlanıyor die dusunuorsun.Peki bu adam niye sakatlansın.Bunun mantıgını hiç düşündünmü.Kendini avrupa kupalarında gösterip Dünya nın en buyuk takımlarında oynayabilecek kapasitedeki bir adam kendini niye sakatlasın.Birde bunları düşün!.!...

Kardeşim külliyen yanlış anlamışsın,bu arkadaş zemini yerden yere vuruyor yattarayı değil ki.

Remzi
15.09.2006, 19:13
Kulüp doktorları ne iş yapar anlamış değilim.Böyle amatörce bi hareket olabilirmi yaa.Ne biçim kontrol yapıyo bu doktorlar.Yattara 1 haftadır sakat ve sen onu şimdi ameliyat yapmaya kalkıyosun bravo valla sadece bizde olur bu olay zaten.

Halit Aydın
15.09.2006, 19:14
Szymek te sakatlanmıstı iyileşince bir daha eski performansını yakalayamadı. halaa da öyle ne yazıkki. Szymek ayagı kırlma psikolojisinden dolayı ikili mücadelelerden kacındı.
şimdi yattara. ne yazıkki zamanlama da aynı. stad da aynı. tek korkum yattaranın iyileştikten sonraki performansının aynı szymek gibi düşme olasılığı. offfff:mad:

Emiroğlu
15.09.2006, 19:17
Szymek te sakatlanmıstı iyileşince bir daha eski performansını yakalayamadı. halaa da öyle ne yazıkki. Szymek ayagı kırlma psikolojisinden dolayı ikili mücadelelerden kacındı.
şimdi yattara. ne yazıkki zamanlama da aynı. stad da aynı. tek korkum yattaranın iyileştikten sonraki performansının aynı szymek gibi düşme olasılığı. offfff:mad:

Atladığın bişey var ama,Szymek in sakatlığı ikili mücadele sorası oldu.Onun içinde artık korkuyor tekrar ikililere girmeye.

Yattaranın olayı farklı,boş pozisyonda şut atarken sakatlandı.

Ama yatma döneminin psikolojisi için bişy diyemem.Kendi fikrim ise bu oynamama sürecinde yattara kötü yönde etkilenmez.Bence.

Nihat Güneş
15.09.2006, 19:24

SEVGİLİ RENKDAŞIM bu yazımdan yattarayı yerden yere vurduğumu nasıl çıkardın orasını anlayamadım...bence 3 tane marcelinho eder ayrıca en sevdiğim oyuncudur kendisi...dediklerinizde haklısınız yattara kiev maçında sakatlandmıştı..ancak ben rovanşı kastedmiştim..2.maçta oyuna girmişti kendisi 30 küsürüncü dakklarda ve ayağını burkmuştu tekrar...

neyse benim asıl anlatmak istediğim: yattara gibi bileğiyle oynayan oyuncuların hüseyin hasan gibi oyunculardan farkı vardır...bu oyuncuların bu tip zeminlerde sakatlanma ihtimalleri daha yüksektir...demeye çalıştığım 30 küsür senedir yenilenmeyen bir zeminde maçlarımızı yapıyoruz...düzgün bir zeminde oynamak hem seyir zevkini artırır hem de bu tip sakatlıkların olma ihtimalini zayıflatır...
onca yönetim geldi geçti ama bir yönetim çıkıpta şu zemini yenilemeyi düşünmedi...fenerbahçe ise bir zemini 3 kez yeniledi aynı sezon içersinde...

Mehmet Aksu
15.09.2006, 19:30
Yattara Avrupa'ya kontrole gidecek
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/050306yattara.jpgSağlık Kurulu Başkanımız Köksal Güney bugün Medya Merkezimize verdiği bilgide Gineli futbolcumuz Ibrahima Yattara'nın kasığındaki sakatlıkla ilgili olarak Avrupa'ya kontrole gideceğini açıkladı.

http://www.trabzonspor.org.tr/images/trans.gif
Alınan kararı açıklayan Köksal Güney şöyle dedi: "Yattara yaptığı düz koşular ve kendisine uyguladığımız havuz tedavisi sırasında ağrılarının arttığını dile getirdi. Bunun üzerine kendisini İstanbul'a iki farklı doktora muayeneye gönderdik. Doktorlardan birisi oyuncumuzun ameliyat olması, diğeri ise fizik tedavi ve rehabilitasyon sonrası bir kez daha kontrol edilmesi gerektiğini söyledi. Bunun üzerine, biz de Yattara'nın Avrupa'da bu konu hakkında uzmanlaşmış bir tıbbi merkezde kontrolden geçirilmesini uygun bulduk"

Konyaspor maçında forma giyemeyecek olan Yattara'nın durumu yapılacak bu kontrolden sonra kesinlik kazanacak.

www.trabzonspor.org.tr

Halit Aydın
15.09.2006, 19:32
al işte istanbul doktorları değil mi? hemen ameliyat:mad: bunun altında ben birşey ararım arkadaş. Doğru yapmışlar dogru avrupaya baktırmaya en güvenlisi bence

canim TS
15.09.2006, 19:52
al işte istanbul doktorları değil mi? hemen ameliyat:mad: bunun altında ben birşey ararım arkadaş. Doğru yapmışlar dogru avrupaya baktırmaya en güvenlisi bence

bencede avrupada baktirsin kendisini daha güvenilir

h@msi61
15.09.2006, 19:55
Yattara bu maçta bize en çok lazım olan futbolcu. inşallah bi şekilde oynar, ağır osasuna defansını maymun eder hertürlü...

Mehteroğlu
15.09.2006, 20:36

benim anlamadığım bizim yıldızlar mutlaka 1 ay sahalardan uzak kalırken elalemin alexi, appiahi, iliçi hep ilk 11 dedir...ne şanssızız yarabbi...

oguzkoc
15.09.2006, 20:49
gs maçında 2.yarı oyuna girer, osasuna maçındada oynar diye beklediğim yattara neredeyse ilk yarı sezonunu kapatacak.. olmaz bu kadar şans ya, gitsin şu karabulutlar üstümüzden artık...

fetvaci
15.09.2006, 20:54
abı daha durun bısı yok ortada basının abartması bu haber yattara bıde awrupada kontrolden geccek hele bı de orda baksınlarda sora konusalm zannetmıorm o kadar cıddı bı sakatlıgının olcanı yanı en buyuk temennım o...

Selman
15.09.2006, 21:03
İyi bir nokta !

Akşam dikkat ettim gerçekten zeminimiz İĞRENÇ ! Bilmiyorum dikkat ettiniz mi,Akşam yediğimiz ilk golü,TV sadece bir defa adamın arkasından(şutu atanın) gösterdi.Ama bir defa gösterdi sadece.

VE

Adam şutu atmadan önce,tam ayağıyla top buluşucağı anda top hafifce bir sekmeye uğramış ! Çok dikkat ettim ve çok eminim !

+

Yine atılan paslarda bazen zeminden dolayı saçmalamalar oldu dün akşam,benim yakaladığım 3-4 tane var.

Zeminimiz çok berbat

Evet yediğimiz gol aynen böyleydi.Dikkat ederseniz kendi sahamızdaki maçlarda iyi oynamakta zorlanıyoruz.Zemin düzgün olsa o top havaya kalkmayacak bizde golü büyük ihtimalle yemeyecektik.Patates tarlasında tekniği iyi futbolculardan futbol beklemek yanlış da olur.

Beytullah
15.09.2006, 22:07
eger oynayamassa işte bizim acımızdan cok kotu olur.ordaki macta yattaranın bize cok yararı olacak umarım yetiştirirler.

onurkaradeniz
15.09.2006, 22:09
musampa hazır olsa bari

TSelif
15.09.2006, 22:47
:mad: Yattarayı yakan Lazaroni oldu. Onu da yaktı bizide:mad:

Tufan_61
16.09.2006, 00:47
tedaviler sirasinda agrilari devam etmis agrimaya almanyaya gönderceklermis tedavi icin

İslam Sezer
16.09.2006, 01:00
tamamen iyileşsin de sahalara bomba gibi dönsün inşallah.çeşke fedakarlık yapıp osasunada deplasmanında en azından kadroda olsa...

Hüseyin Çümen
16.09.2006, 01:03
ya ameliyat olmadan iileşme ihtimali var büyütmemek lazım inşallah ameliyat olmadan rehabilitasyon la tedavi olır

tsakrep61
16.09.2006, 01:04
vallaha yav bu ne sanssızlık sansa ne kadar ınanmasamda ınsan bu cumleden baska bısey bulamıyor ınsallah osasuna macnda oynar yav yoksa ısımız cok zor bu ıs marchelınyoyla olacaga benzemıyo...

Terzioğlu
16.09.2006, 01:05
:mad: Yattarayı yakan Lazaroni oldu. Onu da yaktı bizide:mad:

usta yanlis düsünce lazaroni belki sevmiyeblir yattarayi lazaroniyi kesinlikle savunmuyorumda , ne alakasi var , sanki lazaroni gidip sakatladi adami ... sans yok iste ah ulan ah.

DKaraduman
16.09.2006, 01:07
http://trabzonspor.org.tr/haber.asp?MainID=448&PID=449&HaberID=34532

buyrun rezilliğe bak ya takımın en önemli oyuncusunu sakatken koşturuyosun bide koşturmadan önce hiç kontrol ettirmiyosun nası iştir bu be

tsakrep61
16.09.2006, 01:14
Yattara Avrupa'ya kontrole gidecek
Sağlık Kurulu Başkanımız Köksal Güney bugün Medya Merkezimize verdiği bilgide Gineli futbolcumuz Ibrahima Yattara'nın kasığındaki sakatlıkla ilgili olarak Avrupa'ya kontrole gideceğini açıkladı.

15.09.2006 18:54:00

trabzonspor.org.tr

Mert67
16.09.2006, 08:37
of ya ne kadar şansızıs.of of

Mustafa Mahmutoğlu
16.09.2006, 10:09
ya allah aşkına adamlar dedilerki 3-6 hafta içersinde eski sağlığıyla sahalara dönebilecek dediler..Şimdi ne diyolar ameliyat ol ama 2.5 ay oynuyamıcan diolar:@

ErayAkyüz
16.09.2006, 10:16
Süper Lig’in üçüncü haftasında oynanan Gaziantepspor maçında sakatlanan İbrahima Yattara devreyi kapattı.
Tedavi bilmecesi
Trabzonspor’a kötü haber... Memorial Hastanesi’nde dün kontrole giden Gineli oyuncunun, kasığındaki yırtık nedeniyle bir an önce bıçak altına yatması gerektiği açıklandı. Yattara ameliyat olması halinde en az 3 ay sahalardan uzak kalacak. İstanbul’da ‘operasyon şart’ kararı alınırken, Trabzon’daki kulüp doktorları karşı çıktı. Bordo-Mavililer’in sağlık heyeti, sorunu fizik tedaviyle aşabileceklerini vurguladı. Belirsizlik sürüyor...

Burçak
16.09.2006, 10:24
ameliyata hemen karar vermemek gerek. gerekirse yurtdışında doktorlarada görünmeli. çok örneği var gereksiz yere bu şekilde ameliyat edip iyileşme süreci uzatılan futbolcu.

Selman
16.09.2006, 10:29
Bu patetes tarlası böyle giderse daha çok canımızı yakacak.

Zeki Çelenkoğlu
16.09.2006, 10:41
yattara denizli maçında sakatlandı... sadece bi düzeltme..

ayrıca yattara ameliyat olmasa bile 2,5 ay gibi bir süre oynayamayacakmış...

bu ilk devre biraz zor bitecek gibi.. inşallah gökdeniz böyle devam eder...

bordox
16.09.2006, 10:44
Şansa bak.Bir yerimiz düzelse başıka bir yerden tökezliyoruz.Tam Lazaroni'den kurtulduk derken Yattara sakatlandı.
Geçen seneye göre yine bunada şükür.

TSelif
16.09.2006, 10:49
yattara denizli maçında sakatlandı... sadece bi düzeltme..

ayrıca yattara ameliyat olmasa bile 2,5 ay gibi bir süre oynayamayacakmış...

bu ilk devre biraz zor bitecek gibi.. inşallah gökdeniz böyle devam eder...

Evet Denizli maçında adam zor çekiyo kendini peşine .Bütün tribün görüyo ama Lazaroni efendi uyuyo . Israrla onu oyunda tuttu:mad: .Olacağı buydu .Of ya ..Kara çocuk lütfen erken iyileş .Bu yıl her zamankinden çok daha fazla ihtiyacımız var bizim kara fırtınamıza ...:(

ErayAkyüz
16.09.2006, 10:50
Bu patetes tarlası böyle giderse daha çok canımızı yakacak.

dostum patates tarlasındn kastın nee
yavv

MahmutHSO
16.09.2006, 10:54
dostum patates tarlasındn kastın nee
yavv

stadın zeminini kastediyor.

ErayAkyüz
16.09.2006, 11:06
stadın zeminini kastediyor.

HIMMM OK:):):)

sümela61
16.09.2006, 11:07
inanılır gibi değil... takımın üstündeki kara bulutlar bir türlü dağılmıyor... geçen sene ön eleme faciası, Gökdeniz olayı, Simko'nun ayağının kırılması derken takımın bütün kulvarlarda hedeften uzakta kalması... bu sene tam işler yoluna girecek gibi olmuşken Yattara'nın sakatlanması... tamam belki çok iyi bir oyun oynamıyoruz ama şanssızlıklar da yakamızı bırakmıyor...

işte bu noktada sezonun çok uzun bir maraton olduğu ve bu uzun maratonda her an sakatlık, cezalı duruma düşme vs gibi durumların olabileceği gerçeği ortaya çıkıyor...

"vizyon" sahibi her yöneticinin yapması gerektiği gibi, bu gibi aksaklıklara karşı yedek kulübenizi de saha içindekileri oyunculara yakın değerde oyunculardan oluşturmanız gerekiyor... yani olay sadece iyi bir "ilk 11" oluşturmakla bitmiyor (ki onu da becerebildiğimiz tartışılır), iyi bir "ilk 18" oluşturmak gerekiyor... elbetteki bazı oyuncuların yeri kolay kolay dolmaz ama, o oyuncuları takımdan çekip aldığınızda da takımın yarıştan kopmaması gerekir... hatırlayın geçen seneyi; her maç "ızdırap" olmuştu... 1-2 oyuncunun yokluğu bir takımı bu kadar etkiliyorsa; o takımın yöneticileri "büyük" olmanın ne demek olduğu bir kez daha etraflıca düşünmeliler...

not: geçen sene uzunca bir dönem Gökdeniz ve Simko yoktu, yük Fatih ve Yattara'ya binmişti... bu sene de tam tersi sahnede... şöyle ağız tadıyla 4'ünü bir arada izleyemedik epeydir, buna yanarım asıl...

Ali Özcan
16.09.2006, 11:12
Alternatifli kadro var...Yattara yı çok aramayız inşallah...

Halit Aydın
16.09.2006, 11:12
ya ilk sakatlandıgında 3 - 6 hafta arası denmedi mi bu ne sorumsuzluk ya. inanmıyorum bence bu istanbul doktorlarının futbola karısmasıdır. avrupaya gönderilmeli bakılmalı ne karar verilecekse o zaman veirlmeli

champions
16.09.2006, 11:18
sakatları bi kenara bırakırsak gerçek performansını gösteremeyen oyuncular var szymek marcelinho ve daha ne durumda olduğunu bilmediğimiz musampa ve keçeli bu oyuncuların bir an önce takıma gereken katkıyı yapacak hale gelmeleri gerekiyo herşeye rağmen çok daha iyi olabiliriz

selcjK
16.09.2006, 11:21
gençler ya rahat olun bakmayın gazete haberlerin devreyi kapattığı kesin değil doktorlar kontrolden geçiriyor. resmi sitede yazmayan haberlere inanmayın.

tacon
16.09.2006, 11:26
ilk yarıyı kapattı falan lafları fasa fiso. ama öyle bir ihtimal de söz konusu. avrupaya bu konuda uzman doktorların kontrolüne gidiyor. kontrolden sonra ameliyat kararı verilirse 3 ay boyunca yok. ama tabii bu bahsedilen 3 ay lafıda biraz abartı. 1.5-2 ayda iyileşir. mühim olan ameliyat olmadan önce devre arasına kadar oynayabilir mi? o önemli.

Travelair
16.09.2006, 11:53
En son dün akşam dinlediğim habere göre Yattara ameliyat olmayacak. Memorial'da Prof Dr Burhan Uslu tarafından yapılan açıklamaya göre farklı bir tedavi yoluna gidileceği söylendi

atlantis
16.09.2006, 11:59
Bir sezonda tam kadro oynayalım nedir bu talihsizlik!!

vse61
16.09.2006, 12:16
Yahu ilk osasuna maçına zor ama belki yetişir deniodu... adam 3 haftadır sakat yeni mi anlaşılmış..

since1967_
16.09.2006, 12:26
ayvayı yedik vallahi eğer haber doğruysa. nedir bu şanssızlık yahu.

Hekimoğlu
16.09.2006, 12:35
ayağı kırılsa ilk yarıyı kapatmaz bu nasıl sakatlık ya.

Özkan Erdem
16.09.2006, 12:37
Stepanov dışında faydalandığımız bir yabancı yok şu sıralar.. Musampa hazır değil, Marcelinho hiç değil, Szymek değil, Jefferson da kaleciliğe hazır değil.. Yattara sakat..

kivancpehlivan
16.09.2006, 12:39
geçen senede sakatlıklar yüzünden ligten koptuk bu senede aynısı olacak galiba :(

Nytre
16.09.2006, 12:51
yattara icin bu normal bir şey.. çünkü hangi büyük maç vars ayattara yok...

Mehmet
16.09.2006, 12:52
Kervansaray yolunda aheste aheste gider gibi kaleye giden topa bakakalan kaleciye siz kalecimi diyorsunuz? O kaleci değil Armut Armut.

oktay61
16.09.2006, 14:25
Ben Trabzonspordaki Doktor problemine değinmek istiyorum. Yattara sakatlandı ve 3-6 hafta yok denildi tamam amenna, şimdi ise 2.5 ay gibi korkunç bir şeyden bahsediliyor, bu adam sakatlanalı 20 gün oldu 20 gündür yeni mi farkına vardınız ameliyat olacağından, bence Trabzonspora çok iyi bir doktor kadrosu şart, Avrupa bu konuya futbolcu sağlığına inanılmaz değer veriyor. zamanında bu teşhis konulup en çabuk bir şekilde adamın tedavisine başlanamazmıydı??? Trabzonspor'a çok iyi bir doktor, psikolog ve sosyal hizmet uzmanı lazım bence.

kuzey_lee
16.09.2006, 14:35
o bar senin bu bar benim dolaşmasaydı yattara..baksaydı kendine,kollasaydı kendini.

ne kadar sevindim bu habere

hatta aşırıya kaçayım..inşallah futbol hayatı biter..bir insanın kendine saygısı olmayabilir,yeteneklerinin farkında olmayabilir ama imzasını attığı profesyonel bir sözleşme varsa onun gereklerini yerine getirmek zorundadır.sen trabzonspordan trilyonu alıyorsan bir senede,o zaman sakatlandığında da en kısa zamanda iyileşmeye çalışacaksın..o bar senin bu bar benim gezdiğin zaman kendinden önce bana zarar veriyorsun..

inşallah ama inşallah futbol yayatı biter.

poetricus
16.09.2006, 15:07
Bence Yattara maçta sakatlanmadı. Bir gün önceki playstation kavgasında eşi Aminata'dan ağır bir darbe aldı.

diskus
16.09.2006, 15:27
Bence Yattara maçta sakatlanmadı. Bir gün önceki playstation kavgasında eşi Aminata'dan ağır bir darbe aldı.

bende katiliyorum

Bahtiyar
16.09.2006, 15:33
arkadaşlar ümitsizliğe kapılmaya gerek yok kadromuz geniş geçen sene bi yattara ve fatih tekke vardı umarım ziya hoca aratmaz. hem beceke maçında da yoktu. yeterki inanalım işte böyle zamanlarda kadronun bolluğu işe yarıyor.

Emre B.
16.09.2006, 15:33
Tam ihtiyacımız olduğu dönemde sakatlandı.İnşallah çabuk iyileşir.

macka61
16.09.2006, 15:39
çok şansız bir sakatlık geçirdi geçmiş olsun en kısa zamanda dönmesi dileğiyle

Erbay
16.09.2006, 15:56
Biz de hiç şans yok.Önemli maç öncesinde ya cezalımız olur ya sakatımız.Osasuna maçı,gs maçı offf:(

worldmaster
16.09.2006, 15:59
Henüz net bi durum yokken neden böyle bi topic açlıyor ve neden taraftar endişeye sevkediliyor boş yere.Hele bi durun kardeşler adam daha avrupa da kontrole girecek bi sabır bi sakinlik....

oguzkoc
16.09.2006, 16:02
ayağı kırılsa ilk yarıyı kapatmaz bu nasıl sakatlık ya.

bazı sakatlıklar ayak kırılmasından daha feci boyutlarda oluyo, yırtılma gibi... kırılmalar fazla ağrı vermez ama yırtılmalar insanı acıdan kıvrandırır...

Mehmet
16.09.2006, 16:05
Her zaman savunduğum düşüncem.
Güçlü kalmak için bir iki futbolcuya bağlı kalmayacaksın.
Eğer Yattara veya Gökdeniz veya diğeri şu veya bu sebeble
oynayamayacaksa bu takımı etkilememeli..
Bunun için takım kadrosu iyi futbolcularla zengin olmalı.
Bunun tedbiride ligler başlamadan veya sezon kapanırken alınmalı.
Her zaman bunları dile getirerek endişe etmiyormuyuz?

Şu anda futbolcu kadrosu ile Yattara olmasada iadare edebilecek
durumda olmamıza rağmen(!)
Kalemiz için kaleciler için endişe ediyoruz.
Şu anda önemli eksiğimiz iyi bir kalecimizin olmamasıdır.

Sacit
16.09.2006, 16:15
ulan bu adam da hep aynı yerden mi sakatlanır yaa buda ayrı proplem.
eksikligini çekecez anlaşılan

ama yerini doldurmak da zor değil tabii

Hüseyin Çümen
16.09.2006, 16:21
bence ameliyat olmadan düzelecek inşallah yattara nın yeri tabiki dolmaz ama gökdeniz fena değil şusıralar sağ tarafta buda bizim şansımız Allah yeni kapılar açıyo bize

Kahveci
16.09.2006, 16:42
Yattara'yı iyileşene kadar çok arıyacaz.İnşallah çabuk iyileşir..

Kobalas61
16.09.2006, 16:57
ya osasuna macında yattara kilit rolde olacaktı büyük ihtimalle nerden cıktı şimdi bu ya

The Legend
16.09.2006, 17:22
osasuna maçında bize çok lazımdı.inşallah en kısa sürede iyileşir.

Nytre
16.09.2006, 17:43
sadece osasuna da mı? geriye bir bakalım.. hangi maçta lazımdı hangi maçta vardı

Egemen
16.09.2006, 17:47
sadece osasuna da mı? geriye bir bakalım.. hangi maçta lazımdı hangi maçta vardı

dinamo kievde yoktu. anarthosis de yoktu. gs maçında yoktu. gerci bunların ikisi kırmızı karttan ama olsun. lazım oldugunda takımda deil. onsuz oynamaya alışmalı takım. ve oynamaya başladıgımızda da yattara takımda yer bulamayacagını anlayınca oynamaya başlayacaktır.(zannımca)

Emiroğlu
16.09.2006, 17:49
Ben doktorların ihmalinden şüpeleniyorum.

ekrembulut
16.09.2006, 18:33
çok kötü oldu bizim için....inş tezden döner sahalara

My
16.09.2006, 19:31
Kelin kelliği yetmez birde tepesinde çıban çıkarmış.

Keleşoğlu
16.09.2006, 20:38
istanbulun doktorlarınada guvenmiyorum,ne belli doktorun fenerli olmadıgı:) avrupaya gitmesi iyi oldu iyice bi netlessin

pReN@_61
16.09.2006, 21:08
bu hiç iyi olmadı....

Özer Öztekin
16.09.2006, 21:59
İhtiyacımız olan maçlarda yoktu demek isteyen arkadaşları anlamakta zorluk çekiyorum...Adamın sakatlanması da suç...el insaf....
Yattara ya acil şifalar diliyorum...

zafercalikoglu
16.09.2006, 23:02
geçmişolsun ,onemli olan sağlık
en kısa zamanda aramızda gormek isteriz,

oguzkoc
16.09.2006, 23:07
sakat olması büyük bi sıkıntı verecek elbette ama asıl korkulan sakatlıktan sonrası; bu tarz oyuncuları pis sakatlıklar çok etkilio.. allah korusun...

Emiroğlu
16.09.2006, 23:23
Bazı arkadaşlar "yattara kendine iyi bakmadı" gibi bu tarz laflar ediyolar.Ya ben mi hiç duymadım,gazetede felan çıktı da atladım mı okurken ? Nerden biliyosunuz yaa ? Hayır kaynaklı bi haber varsa bizede söleyin de bizde bilelim..Ciddi soruyorum nerden biliyosunuz ?

erol-61
17.09.2006, 00:28
http://www.karadenizgazete.com.tr/haberdetay.php?id=7255YATTARA BİR HAFTADA OYNAR

Alioğlu "Kas sakatlıkları konusunda Yatrara'nın kas adelesindeki yırtık sorunu iyi huylu.Bu tip sakatlığı olan oyuncu hiç ara vermeden antremana çıkabilir,musabaka dahi oynayabilir.Ama ne yazıkki birileri sansasyol yorumlar yaparar isimlerinden söz ettirmek istiyor.Trabzonspor artık sağlık konusundaki her şeyi yeniden gözden geçirmelidir."
Trabzonspor'da Galatasaray doktoru Burhan Uslu tarafından kontrol edilen Yattara'nın ameliyet olacağı ve 2,5 ay sahalardan uzak kalacağını açıklaması büyük bir tartışma yarattı.Trabzonspor eski sağlık kurulu başkanı,Dr.İhsan Alioğlu çarpıçı açıklamalar yaparak Ginelu oyuncunun bir iki hafta içeresinde oynayabileceğini iddia etti
Alioğlu, yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Yattara olayında bir anormallik var.Yıllardır bu işin içerisindeyim Yattara'nın sakatlığı ile ilgili aldığım ve medyada okuduğum bilgiler ışığında bıra
kın 2,.2,5 ay bir iki hafta sonra Yattara oynalabilir. Çünkü kas adelesi problemlerinde adela yırtığı iyi huylusudur.Tedaviye cevap verir. Bu tip sakatlık bir sporcunun hiç ara vermeden antremana çıkmasına ve musaba oynamasına engel olmaz.Tabiki bu arada futbolcunun psikolojik durumu ve moal kondizyonuda düzlüğe çıkılmasında önemli öğelerdir"
Trabzonspor'un sağlık işlerini yeniden gözden geçirmesi gerektiğinide söyleyen Alioğlu"Yattara'nın sahaya dönmesi gerekirdi.Ama üzülülerek görüyornve söylüyorum ki sansoyyol yorumlar yapılarak isimlerinden söz ettirmek isteyenler var.Trabzsonspor için çok önemli bir oyuncu olan Yatrara'nrın sakatlığı büyük bir promlemmiş gibi speküle ediliyor.Trabzonspor sağlık konusunda her şeyi yeniden gözden geçirmelidir" dedi.

pierre_
17.09.2006, 00:32
yattara ii bi oyuncumus ama onsuz olmas die bişi yok..gökdenis var symek var..var oğlu var..rahat olmak lasım

İleli
17.09.2006, 01:03
bu takim yattarasiz oynamayida ogrenmeli hucuma cikarken pas yapmali..ne yalan soylim hucuma cikarken her seferinde yattaraya atilan toplarda kiziyordum boyle futbolmu olur diye..tmm atinda neredeyse her pozisyondada olmazya abi..neyse gecmis olsun kardesimize insallah tez zamanda doner takima..

Hüseyin Çümen
17.09.2006, 01:25
Allah şifasını versin tez zamanda inşallah

Ali Özcan
17.09.2006, 09:36
Arkadaşlar Yattara ya 2,5 ay oynayamaz diyen Burhan Uslu Bey Galatasaray ın resmi kulüp doktoru...Gelecek hafta kimle oynuyoruz biz : GALATASARAY...Yattara kim ? Trabzonspor un en iyi futbolcusu...Anladınız siz anladınız....

Ali Özcan
17.09.2006, 09:43
o bar senin bu bar benim dolaşmasaydı yattara..baksaydı kendine,kollasaydı kendini.

ne kadar sevindim bu habere

hatta aşırıya kaçayım..inşallah futbol hayatı biter..bir insanın kendine saygısı olmayabilir,yeteneklerinin farkında olmayabilir ama imzasını attığı profesyonel bir sözleşme varsa onun gereklerini yerine getirmek zorundadır.sen trabzonspordan trilyonu alıyorsan bir senede,o zaman sakatlandığında da en kısa zamanda iyileşmeye çalışacaksın..o bar senin bu bar benim gezdiğin zaman kendinden önce bana zarar veriyorsun..

inşallah ama inşallah futbol yayatı biter.

saygı duymakla birlikte çok ağır olmuş kardeşim bence...Yattara nasıl 3- 5 maç oynayamadığında biz zarar görüyorsak futbol hayatı bittiğinde yine en büyük zararı biz görürüz.2009 A kadar sözleşmemiz var,tartışmasız eni iyi futbolcumuz şu anda Gökdenizle birlikte (formda demeliyim belki de)...Böyle beddua mı edilir...

Geçmiş olsun Yattara,sana ihtiyacımız var...Geri dön...(Bu arada zaten Yattara yı genelde yedek bırakan Ziya Doğan ın da işi kolaylaşmış oldu belki bu sakatlıkla)

TSezgin61
17.09.2006, 13:43
YATTARA BİR HAFTADA OYNAR

Alioğlu "Kas sakatlıkları konusunda Yatrara'nın kas adelesindeki yırtık sorunu iyi huylu.Bu tip sakatlığı olan oyuncu hiç ara vermeden antremana çıkabilir,musabaka dahi oynayabilir.Ama ne yazıkki birileri sansasyol yorumlar yaparar isimlerinden söz ettirmek istiyor.Trabzonspor artık sağlık konusundaki her şeyi yeniden gözden geçirmelidir."
Trabzonspor'da Galatasaray doktoru Burhan Uslu tarafından kontrol edilen Yattara'nın ameliyet olacağı ve 2,5 ay sahalardan uzak kalacağını açıklaması büyük bir tartışma yarattı.Trabzonspor eski sağlık kurulu başkanı,Dr.İhsan Alioğlu çarpıçı açıklamalar yaparak Ginelu oyuncunun bir iki hafta içeresinde oynayabileceğini iddia etti
Alioğlu, yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Yattara olayında bir anormallik var.Yıllardır bu işin içerisindeyim Yattara'nın sakatlığı ile ilgili aldığım ve medyada okuduğum bilgiler ışığında bıra
kın 2,.2,5 ay bir iki hafta sonra Yattara oynalabilir. Çünkü kas adelesi problemlerinde adela yırtığı iyi huylusudur.Tedaviye cevap verir. Bu tip sakatlık bir sporcunun hiç ara vermeden antremana çıkmasına ve musaba oynamasına engel olmaz.Tabiki bu arada futbolcunun psikolojik durumu ve moal kondizyonuda düzlüğe çıkılmasında önemli öğelerdir"
Trabzonspor'un sağlık işlerini yeniden gözden geçirmesi gerektiğinide söyleyen Alioğlu"Yattara'nın sahaya dönmesi gerekirdi.Ama üzülülerek görüyornve söylüyorum ki sansoyyol yorumlar yapılarak isimlerinden söz ettirmek isteyenler var.Trabzsonspor için çok önemli bir oyuncu olan Yatrara'nrın sakatlığı büyük bir promlemmiş gibi speküle ediliyor.Trabzonspor sağlık konusunda her şeyi yeniden gözden geçirmelidir" dedi.

BU HABER FORUMDA VARSA ÖZÜR DILERIM...

TSezgin61
17.09.2006, 13:43
kaynak: KARADENIZ

Keleşoğlu
17.09.2006, 13:52
gayse doktorundan ne beklenirdi zaten bizimkilerin aptallıgı gs doktoruna gidersen tabiki sen oynama diycek.. haftaya gs macı var

ahmetansu61
17.09.2006, 14:26
valla bu ne lalaktır boyle niye gs doktoruna götürülüyo yattara bizim doktorumuz mu yok. ne saçma bişedir bu.
hem eski doktorumuzun karadenize yaptıgı acıklamaya göre yattaranın 2 haftaya sahalara dönmesi gerekirmiş. bu kadar sakatlık olmazmış. birisi şu işin doğrusunu bi açıklasın.

cyberentalpi
17.09.2006, 15:24
Yattara ya olumsuz yorum yapan arkadaslar icin soyluyorum.
Elebette ona cok ihtiyacimiz var. Futbol bir şov ise bunu en iyi yapan yattara. Sakatligi iyi kontrol edilmeli riske edilmemeli. Allahtan bu sene kadromuz genis. Tam kadro olana dek lide tutunursak tam kadro olunca bizi kimse tutumaz.

BOZOHAN
17.09.2006, 16:30
Nerden aldınız bu bilgiyi anlamıyorum. yattaranın ilk yarıyı kapattığını nerden biliyosunuz kesin bir bilgi varmı elinizde.

Ehrimen
17.09.2006, 17:14
arkadaşlar kimse kendini üzmesin yattara ilk yarıyı kapatmadı sadece tr de iki doktor farklı şeyler sölediği için yurtdışına götürülüyor böle birşey olsaydın ts sitesine sölendirdi sölenti haberlerle kendimizi üzmeyelim..

OYılmaz
17.09.2006, 17:16
ne şans var bizde yaww ne şanss 2 yıl önce fatih hakem dövdü ceza aldı oynamadı çok maçta geçen sene gökdeniz bu senede yattara ne şans böle yawww.......

BOZOHAN
17.09.2006, 17:19
Ameliyat olacaksa devreyi kapatabilir. Ama onun dışında sanmıyorum durun bi bakalım daha yeni başalduk daaa. haman ne devreyi kapatmasından bahsedeysunuz.

Terzioğlu
17.09.2006, 19:35
Yattara krizi devam ediyor!

Trabzonspor'un Denizlispor'la oynadığı maçın 82. dakikasında oyunu terkettikten sonra kaldırıldığı hastanede en az 2 ay futboldan uzak kalacağı açıklanan Yattara'nın sakatlığıyla ilgili tartışmalar sürüyor. Kulüp doktorlarının yaptığı kontroller sonucu kasığında adale yırtılması olduğu için 3-6 hafta sahalardan uzak kalacağı açıklanan Yattara'nın geçen hafta İstanbul'da yapılan muayenesinde Prof.Dr.Burhan Uslu, ameliyattan söz etmişti. Ameliyatı halinde en az 2.5 ay sahalardan uzak kalacağı belirtilen Yattara konusunda açıklama yapan Trabzonspor Sağlık Kurulu Başkanı Dr.Köksal Güney, İstanbul'daki kontrollerde 2 değişik tedavi yöntemi önerilmesi üzerine Avrupa'ya gönderilmesine karar verdiklerini belirtmişti.

Bu arada Trabzonspor'un eski sağlık kurulu başkanı Dr.İhsan Alioğlu, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yattara'nın antrenmanlara çıkmasına ve oynamasına engel bir durumunun olmadığını iddia eden Dr.Alioğlu, şöyle dedi:

"Yattara'ın sakatlığında bir anormallik var. Yıllardır bu işin içindeyim. Yattara'nın sakatlığıyla ilgili aldığım bilgi ve medyadan takip ettiğim bilgiler ışığında, Gineli futbolcunun bırakın 2.5 ayı, 2 hafta sonra bile oynayabileceğini söyleyebilirim. Çünkü kas adalesi problemlerinde adale yırığı iyi huylu bir hastalıktır. Tedaviye cevap verir. Bu tip sakatlık geçiren bir sporcu, hiç ara vermeden antrenmana çıkabilir ve müsabakadan oynamasına hiç bir engel yoktur. Tabi ki bu arada futbolcunun psikolojik durumunun iyi kontrol edilmesi ve moral kondisyonunun üst düzeye çıkarılması gerekir."

Dr.İhsan Alioglu, Yattara'nın şimdiye kadar sahalara dönmesi gerektiğini öne sürerken de, "Ama üzülerek görüyorum ki sansasyonel yorumlar yaparak isimlerini ön plana çıkarmak isteyenler var. Yattara'nın sakatlığı çok büyük bir problemmiş gibi gösteriliyor. Yattara gibi önemli bir oyuncunun bir an önce sahalara döndürülmesi gerekir" diye konuytu.

"İÇİM GİDİYOR"
Gelecek hafta sakatlığı konusunu acıklığa kavuşturmak için Avrupa'ya gidecek olan Yattara, önemli karşılaşmaları tribünden izlerden çok heyecanlandığını söyledi, "Adeta içim içime sığmıyor. Ben de sahada olmak istiyorum" dedi. Beşiktaş karşılaşmasında oynayamadığı için çok üzgün olduğunu belirten Yattara, daha sonra şöyle konuştu:
"Beşiktaş kendi sahasında oynadığı için açık bir oyunu tercih etti. Geniş alanlar tam bana göreydi. Tribünden izlerken çok üzüldüm. Osasuna maçında da yine aynı şekilde rakip 1 kişi eksik oynadığı için çok boş alan vardı. Oynasaydım, mutlaka çok etkili olacağıma inanıyordum. Bir an önce sahalara dönebilmek için kendime çok iyi bakıyorum."

17.09.2006http://www.superspor.com/i/b.gif
Kaynak : DHA

NoPain-NoGain
17.09.2006, 20:38
yalniz bu haberin altindaki bir okuyucu yorumunu da dikkat cekmek istiyorum:

utku61(17/09/2006)
Güldürmeyin Beni Sayın Doktor!
Şu bülteni okudum da gülme krizine girdim! Aslında neye güldüm bende bilmiyorum sinirden olsa gerek! Zamanında Trabzonspor'un doktoru iken bu şahıs malum ismi lazım olmayan bir hastaneye Annemin kırılan ayağını ona göstermeye gittik! Kendileri lütfedip de hasta ile ilgilenme yerine ayağına çekilen filmi isteyen doktor bey odasından bu hasta da bir şey yok! Yollayın gitsin demişti. Aynı annemi başka bir doktora getirdiğimizde ise gerçeği anlamıştık. Siz neden şimdi gündeme geldiniz anlamadım!

ozcan_asanoglu
18.09.2006, 13:45
Yattara'nın son durumu;

YATTARA'NIN DURUMU NETLEŞTİ..

Trabzonspor'da ligin 4. haftasındaki Denizlispor maçında sakatlanan ve sağ kasığında yırtık tespit edilen Gineli yıldız İbrahima Yattara'nın Galatasaray ve UEFA Kupası'nda Osasuna maçında forma giyemeyeceği açıklandı..

18 Eylül 2006, 10:55

Kulüp sağlık kurulu başkanı Köksal Güney, Yattara'ya 10 günlük tedavi programı uygulanacağını ve tedaviye vereceği cevaba göre ameliyat olup olmayacağına karar vereceklerini belirtti.

Prof. Dr. Ömer Taşer'in Yattara için 10 günlük bir tedavi programı verdiğini dile getiren Güney, ''Bunun için Yattara'nın tedavisini sürdürüyoruz. Tedaviden sonra bir kontrol daha yaptıracağız. Avrupa'da bir merkeze göndereceğiz. Bu tedavi sonrasında yapılacak kontrol durumuna göre de ameliyat olup olmamasına karar vereceğiz. Yattara, Galatasaray ve Osasuna maçında da forma giyemeyecek'' diye konuştu.
Güney, Yattara'nın da tedavi sürecini geçirmekten yana olduğunu ve şimdilik ameliyat olmak gibi bir düşüncesinin bulunmadığını ifade ederek, 10 günlük tedavi süresi içinde de Yattara'nın yürüyüş ve koşular yapacağını sözlerine ekledi.

Adem Erdoğan
19.09.2006, 00:09
kaç senedir hep böyle bizde ön plana çıkan futbolcu çok geçmeden ağır bişekilde sakatlanır.örn:hami kolu kırıldı,erdinç kolu kırıldı,fatih hiç bir sezona başlayamadı,gökdeniz şike olayı,şimdide yattara.

fincher
20.09.2006, 16:21
Trabzonsporlu futbolcularla ilgili de bilgi veren Memorial Hastanesi 11 Altın Adam Yarışması’nın onur konuğu Trabzonspor Kulübü Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Zeyyat Kafkas, “Birçok futbolcuyla görüşüldü ancak şartlar uymadı. Liste elimizde. Önümüzdeki transfer döneminde bu listeden faydalanacağız” derken Yattara’nın kasığında önceki yıllara dayanan bir sakatlığı olduğunu belirterek “Bu oynamasına engel değil, en kısa sürede sahalarda olacak.Szymkowiak’ı ise biz göndermek istemiyoruz. Ancak kendisinin özel hayatıyla ilgili farklı beklentileri var. Bu nedenle Türkiye’de oynamak istemiyor. Dünya Kupası’nda transfer bekliyordu. Ancak hayal kırıklığı yaşadı.” şeklinde konuştu.

Hüseyin Çümen
20.09.2006, 16:38
yattara inşallah 2 hafta sonra hazır olucak öle hissediorum bence ameliyatlık bi durumu yok

Lokman
20.09.2006, 16:47
I]Szymkowiak’ı ise biz göndermek istemiyoruz. Ancak kendisinin özel hayatıyla ilgili farklı beklentileri var. Bu nedenle Türkiye’de oynamak istemiyor. Dünya Kupası’nda transfer bekliyordu. Ancak hayal kırıklığı yaşadı.[/QUOTE]

maskeli61
20.09.2006, 20:08
yattara inşallah 2 hafta sonra hazır olucak öle hissediorum bence ameliyatlık bi durumu yok

aynen öyle güzel kardeşim... yok öyle ilk yarıyı kapattı falan... bilmeden konuşmayalım

vatandas61
20.09.2006, 21:21
öyle veya böyle, lig maclarinin telafisi olur, lig daha yeni basladi, ama osasuna macinin telafisi yok. keske osasunaya karsi oynayabilseydi, gruplara kalsak yeterdi.
kim bilir belki de oynar.

macka61
20.09.2006, 22:39
çabuk iyileşir inşallah bie çok lazım yattara

Özge
20.09.2006, 22:54
inşallah yattara biran önce iyileşir ve sahalara geri döner

Enes Berfin
20.09.2006, 23:30
Arkadaslar yattara kessin ameliyat olacak, yani bu demek oluyorki 2.5 ay sahalardan uzak kalacak.

canim TS
21.09.2006, 00:30
Arkadaslar yattara kessin ameliyat olacak, yani bu demek oluyorki 2.5 ay sahalardan uzak kalacak.

nerden biliyorsun dostum? kaynak neresi?.

Adem Erdoğan
21.09.2006, 00:38
sallamayalım lütfen 10 gün içinde belli olacak duumu.

Harun-61
21.09.2006, 01:13
Allah sifa versin tez zamanda

Enes Berfin
21.09.2006, 16:14
nerden biliyorsun dostum? kaynak neresi?.

kaynagi gördük kontrolden gecildi, ama tabi ona kalmis artik kendi karar vermesi lazim ama su durumda oynarsa performansi eskisi gibi olmama ihtimali var, en saglikli karar ameliyat baska cagresi yok...

Çetin
22.09.2006, 11:10
iyi bir sağlık ekibi lazım

pReN@_61
22.09.2006, 11:19
inş. eski formuna gavusur

Cino
22.09.2006, 12:47
Yattara büyük yetenek, eyvallah da, adamda istikrar yok. 1 maç iyi 3 maç ortalarda yok. 2 maç iyi sonra ara ki bulasın. Bir arkadaşın dediği gibi tam en lazım olacağı zamanlarda sakat. Büyük maçlarda zaten yok gibi.
Aksi olsaydı şimdi R.Madrid 'de oynuyor olurdu zaten.

Küçükalioğlu
22.09.2006, 12:54
daha ilk yarıyı kapatıp kapatmadığı belli değil neden başlık böyle ben anlamış değilim. haftaya düz koşu yapacak önce istanbul sonra avrupada doktora görünecek ona göre bir karar alınacak.

jeffi
22.09.2006, 15:25
en çok korktuğum şeydi zor günlerde umut bağlanan bi adama en lazım olduğu zamanda yok. hoş herzaman ole oluyor onemlı maclarda yattara ya sakat ya cezalı...:mad:

keles76
22.09.2006, 15:41
geçmiş olsun ama ben bir kaç haftaya sahalara döneceğini düşünüyorum yada umuyorum

okan6161
22.09.2006, 20:27
geçen gün duyduğum haberlerde osasuna maçına yetişecek galiba beklenenden hızlı iyileşiyormuş ümidimiz osasunada oynar oynayamazsa vay halimize

cabri
22.09.2006, 22:59
İnşallah en kısa zamanda iyileşir. Yattara yı beğenmeyen yada eleştirenleri görünce şaşırıyorum... Rakipler yattara oynamıyor diye sevinirken içimizde yattara yı beğenmiyenlerde varmış demek :D :D

Hüseyin Çümen
23.09.2006, 01:22
ona bişe olmaz evelaallah 1 2 hafta içinde dönecek sahalara inşallah

guera
23.09.2006, 14:44
Yattara büyük yetenek, eyvallah da, adamda istikrar yok. 1 maç iyi 3 maç ortalarda yok. 2 maç iyi sonra ara ki bulasın. Bir arkadaşın dediği gibi tam en lazım olacağı zamanlarda sakat. Büyük maçlarda zaten yok gibi.
Aksi olsaydı şimdi R.Madrid 'de oynuyor olurdu zaten.

bu simdi milanda realde oynuyordu lafindan tiksindigim kadar baska hicbir kelimeden tiksinmiyorum herhalde!

yattara ne zaman nasi sakatlandi bunu bile bilmiyorsun eminim ve daha 7 mesaj yazmissin ama hemen de eestirmeye baslamissin. dur bir nefes al solukan hele....

yattara sokakta yürürken ya da merdivenleri cikarken yaralanmadi! sen mutlu olasin diye bir gol vurusu sirasinda ayagini burktu ya da saha zeminine carpti da sakatlandi...

umraniye34
23.09.2006, 14:47
yattara fener maçına yetişsin başka bir şey istemiyorum

Nadir Bekar
23.09.2006, 14:59

evet haklısın en azından fener maçına yetişir inişallah

Hüseyin Çümen
23.09.2006, 16:44
zaten 1 kaç hafta sora liglere ara verilecek milli maç dolayısıyla heralde o sürede tamamen iyleşir

erdal6167
23.09.2006, 17:55
İnşallah biran önce iyileşir özellikle fenerin defansı cok öne cıkıyor bize cok lazım o macta
haydi yattara kalkta gel aslanım

pReN@_61
23.09.2006, 18:05

ENÇOK bunu istiyorum...
şu ezikleri yenmek lazım

Sacit
23.09.2006, 18:05
yahu bu adamın hep kasığında mı sorun olur.bu kasıkta ne var anlamadım yaa
her sakatlıkta bu kasık denen virüs ortaya çıkıyo

Hüseyin Çümen
23.09.2006, 22:31
ya yattarasızda rahat maç alabiliyomuşuz hemde büyük maçlarda ne takım olduk be bide yatara da geldimi eyvah eyvah febe ye yazık olacak :D

Remzi
23.09.2006, 22:32
Yattara olsaydı ferhat ve orhan akı takımdan kovarlardı::D

coolank
23.09.2006, 23:21
katılıyorum orhan ak ve ferhatın belinden suyu almıştı :D ah be yattara bu kadar gece hayatı da kovalanmaz ki ... kurudun be ..:D

Özge
23.09.2006, 23:22
yattaranın şansına gs maçında keşke oynasaydı yaa

eren_61
23.09.2006, 23:23
harbi maçtan önce ben söyledim cinconlu arkadaşlara:D:D:D:D zuhaahhhaaaa

oguzkoc
23.09.2006, 23:23
yattara dönsün, ersen gol kralı olur

UğuR
23.09.2006, 23:54
yATTARa olsaydı tarihi fark olurdu herhalde.İnşallah çabuk iyileşir ve sahalara döner...

kutoz
24.09.2006, 02:14
http://aafoto.anadoluajansi.com.tr/getFileServlet?sfx=2&arcId=565246

Bu ikisi, şöyle sağlı sollu bir esseler diyorum...

Selman
24.09.2006, 03:17
http://aafoto.anadoluajansi.com.tr/getFileServlet?sfx=2&arcId=565246

Bu ikisi, şöyle sağlı sollu bir esseler diyorum...

Bende manyak olur derim be abi.Yendiğimiz iki ezik takımın taraftarlarından duyduğum ilk cümleler hep aynı.Allah'tan Yattara yoktu:)

FERO61
24.09.2006, 04:05
ÖNEMLI: bugünkü gs macindan sonra lig tv de yayinlanan 91. dakika adli programda söylenen aynen bu `` YATTARA HAZIR ,HIC BI SAGLIK SORUNU YOK HATTA GS MACINDA BILE OYNAYABILIRDI ,HATTA OSASUNA MACINDADA OYNAYABILIR HIC BI PROBLEM YOK..AMA YATTARAYI ARATMAYAN GÖKDENIZI KESIP BU TAKIMA YANI SAG KANATA YATTARAYI KOYMAK SU AN ICIN HERKES FORMDAYKEN BIRAZ ZOR´´
BUNLARI SÖYLEYEN BI SPOR YAZARI ,HAFTA ICI KAFKASLA GÖRÜSMÜS O ANLATMIS....
ACABA ZIYA HOCA YATTARAYI YINE KESMEYEMI BASLADI

DeAgLeMaNyAq
24.09.2006, 04:48
Olur mu canım öyle şey. Adam antremanlarda yalnızca düz koşu yapıp bazende kondüsyon salonunda çalışıyor. Nereye oynuyor...

Hüseyin Çümen
24.09.2006, 05:22
yattara yla gökdeniz farklı lar o sağ kanada geçip gökdeniz serbest oynarsa çok daha etkili oluruz ben öle olduunu sanmıyorum

piranha61
24.09.2006, 09:54
yok daha neler yattaranın sağ kanatta yaptıklarını ne gökdeniz yapabilir nede varsa daha iyisi!! o tek, yattarayla o bölgele kralı boy ölçüşemez

ve şunu söyleyeyim gökdeniz osasuna ceza sahasına öyle gs bjk maçındaki gibi kolay giremez. barikatı kurarlar adama ispanya orası extra manyak yetenekli olacaksınki hani 2 kere takılsan 3. de çıkacaksın aralarından çizgiye ineceksin..

işte tam burada çıkıyor yattara ihtiyacı. trabzonsporda kim sakat olursa olsun kim oynamasa oynamasın hatta yattara fener maçında oynamasında şu maçta oynasın ne olur allahım..

yoksa osasuna işimiz çok zor çokk.. yattarasız en fazla 3-5 pozisyon yakalarız 90 dakikada..

gerçekefsane
24.09.2006, 20:11
Takımın fizik kondüsyonu eksik, Yattara sakat, uzun süre maç oynamadı Yattara iyileşmeden oynatılmaması daha iyi. Milli maç arasında fizik kondüsyon eksikliğini gidermiş oluruz. Szymek formsuz, Takım yeni düzeliyor. Şu haliyle oynatılırsa Yattara yarardan çok zarar verir.

fetvaci
24.09.2006, 23:19
yattarada son durum nedır arkadaslar bılen warmı ne zmn donuo?

Muhalif
25.09.2006, 08:25
Konunun ilk sayfalarına dönün.. Yattara gitti mahvolduk diye ağlamaktan yıkılıyo ortalık:D Yattara'sız Gs'yi de Bjk'yi de yendik.. En başta da söylemiştim, yine söylüyorum olsa iyi olurdu ama olmadı diye yanıp,bitip kül olmayız.. Fatih gidince de öyle olmadığımız gibi... Çünkü biz büyük takımız:)

sarman61
25.09.2006, 16:39
Yahu muhalif senin şu avatarlarına hastayım nerden aklına geliyor kardeşim bunlar. :)

since1967_
25.09.2006, 23:17
yattara en kısa sürede takıma dönmeli. ligin tozunu atmamız lazım.

Hüseyin Çümen
25.09.2006, 23:57
yattara en kısa sürede takıma dönmeli. ligin tozunu atmamız lazım.

kardeş az duralım ligin heyecanı kaçmasın yattara ve musmapanın gelişiyle rekabet geride kalıcak

ErayAkyüz
26.09.2006, 09:50
İYİLEŞME YOK
Trabzonspor?un Gineli yıldızı İbrahima Yattara?dan kötü haber var. Denizlispor maçında sakatlanan ve uzun zamandır tedavisi süren Yattara, önceki gün çekilen MR?ının ardından kontrol için dün İstanbul?a gitti. Trabzonspor Sağlık Kurulu Başkanı Köksal Güney, İstanbul?da yapılan kontrollerde Yattara?da istedikleri düzeyde bir iyileşme tesbit edilemediğini söyledi.
ALMANYA?YA GİDECEK
Güney, Yattara?nın kendi isteğine bağlı olarak kafasının rahatlaması için Belçika?da ki eski kulüp doktoruna görünebileceğini de belirtirken, "Ancak, sonuç olarak Yattara?yı en kısa zamanda Almanya?da uzman bir merkeze göndereceğiz. Burada da iyileşme tesbit edilemezse oyuncumuza ameliyet yolu görünebilir" diye konuştu.

ErayAkyüz
26.09.2006, 10:45
Gineli futbolcumuz Yattara'nın geçirdiği kasık sakatlığı sonrasında yapılan tedavilerden istenilen yanıt alınamamasının ardından, oyuncu bugün eski doktoruna muayene olmak üzere kulüp doktorumuz Hakan Ayaz'la birlikte Belçika'ya gitti.

Sağlık Kurulu Başkanımız Köksal Güney konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Oyuncumuzun tedavisinden istediğimiz sonucu alamadık. Bunun üzerine Belçika'daki eski doktoruna kontrole gitmesini uygun bulduk. Orada tedavisine ne şekilde devam edileceği belirlenecek" dedi.

Güney, Yattara'nın Trabzon'a dönüşünün tedavinin seyrine göre belirleneceğini de sözlerine ekledi.
kaynak:resmi site

Erbay
26.09.2006, 17:48
Yattara'nın eksikliğini şimdi hissetmiyoruz ama uzun zamanda hissedeceğimiz kesin.

Hüseyin Çümen
26.09.2006, 18:13
bu nasıl şanstır yaa keşke ilk sakatlandığında ameliyat edilsydi ozman dönmüştü bile sahalara yazık ya genede umudum var düzelicek inşallah ameliyatsız

Cüneyt Canlıca
27.09.2006, 11:23
Gineli futbolcumuz Yattara'nın geçirdiği kasık sakatlığı sonrasında yapılan tedavilerden istenilen yanıt alınamamasının ardından, oyuncu bugün eski doktoruna muayene olmak üzere kulüp doktorumuz Hakan Ayaz'la birlikte Belçika'ya gitti.

Sağlık Kurulu Başkanımız Köksal Güney konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Oyuncumuzun tedavisinden istediğimiz sonucu alamadık. Bunun üzerine Belçika'daki eski doktoruna kontrole gitmesini uygun bulduk. Orada tedavisine ne şekilde devam edileceği belirlenecek" dedi.

Güney, Yattara'nın Trabzon'a dönüşünün tedavinin seyrine göre belirleneceğini de sözlerine ekledi.
kaynak:resmi site

Ya madem Trabzonda tedavi imakı yoktu niye bu zamana kadar beklendi bosu bosuna zaman kaybedildi..Dünyada çok gelişmiş sporcu saglık merkezleri var..Niçin gönderilmedi bir an önce anlamak mümkün değil..
Bizim işler bu sene çorbaya dönüyor her nedense.Transfer yapmayı beceremiyoruz, oyuncumuz sakatlanıyor daha sakatlığının ne oldugunu nasıl tedavi edileceğini bilemiyoruz....Ne biiliim böyle garip laçkalıkmı desem bir zaafmı desem hiç hoş olmayan şeyler var ortada..Herkes kendi kafasına göre bir şeyler yapmaya çalısıyor yönetimde ve bu tür işleride angarya görmekteler gibi geliyor bana..

coolank
27.09.2006, 12:45
yattara nın oynamaması daha dogrusu uzun süre oynamayacak olması hiç hoş değil ... bakıyorum bazı arkadaşlar yattarasız da olur psikolojisine girmişler ... işler ii giderken olur ama kötü giderse herkes önce yattarayı arar ve bence takım için ciddi derece de önemli ... şunu da katılmıyorum serdar bali geçen tv de ( ki serdar bali yi hiç dinlemem denk geldi ) dedi ki efendim ziya hoca şanslı imiş yattara sakat oldugu için oynatmak zorunda değilmiş böylece aslında yattaranın sakatlıgı ziya dogan ın işine geliyormuş ... aslında bu yoruma katılmamak mümkün değil ancak ilk imza attıgı zaman ziya dogan ın bir açıklaması vardı o açıklamadan sonra bu yorum sanırım haksızlık olur .... normal şartlarda ziya dogan yattarayı oynatmaz kiiiiiiiiiiiiiii oynatmadı zaten de herkes biliyor çünkü ziya dogan korkak ve defans hastası bir adamdı ... adamdı diyorum henüz erken ama sanırım bu eski korkaklıgı kalmamış gibi tam emin değilim ama sanki o korkaklıgı biraz geçmiş ...eger o korkaklıgı geçmiş ise yattarayı oynatır ...zaten demeci şöyle idi yanlış hatırlamıyorsam ....'benim zamanımda yattara sadece çizgi de oynayıp defansa hiç yardım etmiyordu şimdi kendini çok geliştirdi daha iyi oyuncu oldu ' eger bu demecinde ziya hoca samimi ise yattara yı mutlaka oynatacak ...haaaaaaaaa tabii ki yattara bir sakat olmazsa .... adam her sezon illa ki bir kaç haftayı sakat geçiriyor sakat olmazsa cezalı oluyor ...şuna eminim ki avrupada kimse öle senede 1 milyon dolar vermez yattara ya ... sanırım 2 2 .5 ay yok devre bitti yani ... gelecek devreye 3 yeni transfer ile başlıyacagız sanırım ... 1 ) yattara 2) kaleci 3) simek kötü ise yerine bir başka yabancı .....

gerçekefsane
27.09.2006, 17:52
Yattara'nın yerine oyuncu transfer şart devre arasında Lille'de oynayan Keita'yı, Jeffersonu satıp, Konyaspor'dan Özden'i alalım. Yattara kalsın bu sene, Yattara eskisi gibi oynayamaz.

OFLU
27.09.2006, 20:25
Ya fener macina kadardami yetismicek bu adam ohaa yani baska bisey demiyorum bu zamana kadar nerdeydi bu beyinsizlerin akli ya hey yarabbim..

Hüseyin Çümen
28.09.2006, 16:56
Yattara'nın yerine oyuncu transfer şart devre arasında Lille'de oynayan Keita'yı, Jeffersonu satıp, Konyaspor'dan Özden'i alalım. Yattara kalsın bu sene, Yattara eskisi gibi oynayamaz.

sen nasıl sildin attın yattara yı böle ya yattaranın ölüsü iş yapar yattara eskisi gibi olmıycak demek en son akla gelicek şey demek inşallah ii olacak yapmayın böle yaw
ayrıca bugün kritik günmüş bu gün belli oluyo yattaranın durumu

firidin61
28.09.2006, 17:03

XXXXX YATTARA!!!!!!

Ali İhsan
28.09.2006, 17:19
yattara sakatlanana kadar takımın yürekli adam gibi oynayan ve oynadıklarının sonucunda gol - asist yapan tek oyuncuydu. O sakatlandı bu sefer bayrağı Gökdeniz aldı ve takım da yavaş yavaş toparlandı. Yattara sakatlandı diye gönderilemez. Yattara bu takımda olsa akşamki maçı 2 kat daha zevkle seyredecektim.. Ah nerdesin ahhhh...

TSezgin61
28.09.2006, 18:08
ya sana yorum bile yapmak gelmiyo içimden klübü satsan yattara ayarında bi topçu alamazsın!!!yorum yaptıgın adam YATTARA!!!!!!

olay bu!!!!

Kobalas61
28.09.2006, 18:46
evet ya bir yattara yı
bidaha ne zaman bulacağız

Özge
28.09.2006, 18:47
ya sana yorum bile yapmak gelmiyo içimden klübü satsan yattara ayarında bi topçu alamazsın!!!yorum yaptıgın adam YATTARA!!!!!!

bencede buna yorum yapılmaz yattara 1 numara

Kobalas61
28.09.2006, 18:51
tamam arkadaşlar
fazla yüklenmesek arkadaşa

Emorfo
29.09.2006, 14:14
Yattara ilk yarıyı kapattı haberiniz olsun....

ozcan_asanoglu
29.09.2006, 16:50
evet doğru. hepimize geçmiş olsun. ilk yarıyı kapattı...

İşte Yattara'nın son durumu..

Kasık adelesindeki yırtık nedeni ile uzun süre sahalardan ayrı kalan Trabzonspor'un Gineli yıldızı İbrahim Yattara'nın yapılan ilk muayenesinde alınan sonuçlara göre sezonun ilk yarısını kapattığı belirtildi..

29 Eylül 2006, 14:39

Kulüp doktoru Hakan Ayaz ile birlikte Belçika'da kendi doktoruna muayene olmak için giden Gineli oyuncu İbrahim Yattara'nın ameliyat olup olmama konusunda karara varılması için pazar günü için doktorundan randevu alındığı belirtildi. Yapılaçak olan bu son kontrollerden sonra oyuncunun ameliyat olup olmamasına karar verilecek. İbrahim Yattara'nın görüntü itibari ile sezonun ilk yarısını kapattığı açıklandı.

Trabzonspor Sağlık Kurulu Başkanı Köksal Güney, pazar günü için Yattara'yı muayene eden doktordan randevu aldıklarını ve burada yapılacak olan son değerlendiremeden sonra ameliyat olup olmaması konusunda bir karara varılacağını belirterek, "Bu hafta sonu oyuncuya yapılacak olan son kontrollerden sonra elde edilecek bilgiler sonucunda oyuncunun ameliyat olup olmamasına karar vereceğiz. Yapılacak olan bu son kontrollerden sonra durumu netleşecek ancak görüntü itibari ile İbrahim Yattara'nın sezonun ilk yarısını kapattığı gibi görünüyor" dedi.

İslam Sezer
29.09.2006, 17:03
kısmetsizlik,bir iyi haber olur 3 5 tane olumsuzluk peşpeşe gelir,bir aralar mahşerin 4 atlısı falan vardı golleri atan.2.olduk 2 kere,şampiyon olmamız kılpayı engellendi,sonra bir daha en iyilerimizi bir daha birarada hiiiç göremedik.şimdi sıra yattara daymış.kısmetsizlik....

ismail-dede
29.09.2006, 17:42
yattarayı sahada görmeyince takım galipte gelse sanki eksik olan bişeyler var gibi geliyor bana

pierre_
29.09.2006, 17:44
yattara çok gerekli..ama adamı uçurmaya gerek yok

gerçekefsane
29.09.2006, 19:31

Futbol üstadı, içinden gelmeyen yorumunu yaz bakayım. Bir tek küfür etmediğin kalmış.
TRABZONSPOR, YATTARA DEĞİLDİR.

Hüseyin Çümen
30.09.2006, 05:58
Futbol üstadı, içinden gelmeyen yorumunu yaz bakayım. Bir tek küfür etmediğin kalmış.

trabzonspr yattara değil ama bizim için çok önemli yattara artık bittti falan deipte bizim moralimizi bozma bukadar nasıl emin olabiliosun bukadar dandik bi hastalıktan yattara yı bitirdin yapma kardeş

buarada yattara nın sondurumu pazar günü belli oluyo
da neyi bekliosunuz neden hemen belli olmuyo bu nedir bu rahatlık hayret gerçekten
adam kendi kendşne iyleşti zaten

OFLU
30.09.2006, 16:12
Yattara bitmez herkes rahat olsun.Yattarayi bitirenler yaptigi yorumlarla kendilerini bitiriyolar farkinda degiller hem durun bakalim foto cularin gazetesinden okuyupta gaza gelmeyelim resmi sitede pazar gunu kontrolden gecip kesin sonucun alinacagi soyleniyo insallah ezikbahce macina kadar en azindan takimda yerini alacaktir...

Burçak
30.09.2006, 16:30
kardeşim herkes yattarayı izlerken imrenerek bakıyor. ah keşke diyor bizde olsa bu adam. bizde beğenmeyenlerdemi var yoksa?

Beytullah
30.09.2006, 17:35
walla ne edelum artık madem kapadı ilk yarıyı ama bu takımd olsaydı cok katkı saglardı umarım daha erken doner sahalara

metehan
30.09.2006, 18:17
Yattara, büyük bir yetenek. Her ne kadar profesyonellik konusunda zaafları olsa da topa hükmedebilen ve oyunun kaderini değiştirebilecek bir oyuncu. Bu tür özellikler çok az futbolcuda var. Şu an sakat ve O'ndan faydalanamıyoruz. Ancak olaya şöyle de bakılabilir. Ziya hocanın göreve geldiği dönemde Yattara'nın sakat olması, hoca açısından bir şans oldu. Şimdi Yattara'yı oynatmasa yine sorun olacaktı. Hiç olmazsa geçiş dönemi böyle geçecek, sakatlık olası bir tartışmayı şimdilik önledi. Ama Yattara döndüğünde Ersen Martin'e çok gol attıracağı kesin !

Yattara, Szymek, Musampa oynayabilecek hale geldiğinde Ziya hocanın işi çok daha zorlaşacak.

gerçekefsane
30.09.2006, 19:16
trabzonspr yattara değil ama bizim için çok önemli yattara artık bittti falan deipte bizim moralimizi bozma bukadar nasıl emin olabiliosun bukadar dandik bi hastalıktan yattara yı bitirdin yapma kardeş

buarada yattara nın sondurumu pazar günü belli oluyo
da neyi bekliosunuz neden hemen belli olmuyo bu nedir bu rahatlık hayret gerçekten
adam kendi kendşne iyleşti zaten

KAYA, sakin ol abi yazdında, insanın siniri bozuyorlar.

cevap vermeyim,sakin olayım diyoruz, cevap yazmadıkça, adamın sinirini bozuyorsunuz
Futbol üstadı kime bağırıp, çağırıyorsun, fırça atıyorsun
Senin dandik hastalıktan Yattara kaç maç oynamadı, dandik hastalıktan kaç haftadır yok, dandik hastalıktan oynamadı
Senin moralin bozuluyorsa, Trabzonspor oyuncularına bağırıp çağrıldığında nerdesin, o zaman moralin bozulmuyorda, Yattara eskisi oynayamaz yüzünden mi moralin bozuldu. Yattara eskisi gibi oynayamaz yazmışız. Yattara bitti mi yazmışız, futbol üstadı.
Kardeş deyipte bana bağırıp çağırma, fırça atma saygılı ol.
Sende klavye varsa bende de klavye var.

coach
30.09.2006, 19:43
İnşallah en yakın zamanda tekrar sahalara döner özledik adamı yaw

@FLU
30.09.2006, 20:03
abi ne şansısız ya ne zaman avrupada önemli sınavımız olsa bu adam olmuyor yaa ... dinamo kiev -anorthosis ve son olarak osasuna .... offf offf bahtımıza .........

oguzkoc
30.09.2006, 20:31
yattara geldğnde eğe ilk haftalar gibi oynarsa, tam ziya hocanın istedği gibi bi adam da oldu artık bu yüzden marceyi yedek görebiliriz, hazırlıklı olalım...

firidin61
30.09.2006, 22:43

ewet TRABZONSPOR yattara deildir ona bakılırsa BARCELONAda RONALDİNHO deildir.ama git bi barca lıya sor bakım ronaldinho yu senin YATTARAyı harcadıgın gibi 2 dk da harcarmı????

söz konusu TRABZONSPORun çıkarlarıysa eger bu takımın bana göre en yararlı futbolcusu,çogu arkadasıma göre vazgeçilmicek oyuncusu kimi arkadasa göre Türkiyenin en iyi kanat oyuncusu yattara senin gibi düsünenlerinde(sen hariç kimse olduguna inanmıyorum)yattara konusunda ne düsündügünü bilmiyorum.....YATTARA harcanıcak bir deger degildir!!!!!!

Sakatlıktanda en iyi şekilde kurtulup bomba gibi dönecektir...sakatlıklar oyuncunun performansı etkiler dogru ama asla yeteneklerini azaltmaz etkilez....

zaten şimdi yattara gitsin şu gelsin dedigin kim olursa olsun TRABZONSPORa YATTARADAN faydalı iyi olamayacagı kesindir!!çünkü bu tür oyuncuların diil avrupada dünyada bile sayısı 1 elin parmagını asla geçmez!!!!o bir elin parmagını geçmez dedigim adamlarıda almak zaten TRABZONSPORUN maddi kaynaklarının imkanı dısındadır!!!!Bu tür oyuncular 1 asırda bir gelir(TRABZONSPORA)ve şimdi biz onu izleme fırsatı buluyoruz!!!ben kendi adıma,yattara daha bizim sahamızda ayagına top aldıgında ayaga kalkıyorum(bu ne kadar büyük zevk biliyomusun??)gese bejeke febe lilerle maç izlerken yattaranın ayagına top geldginde(sahanın neresinde olursa olsun)o yüzlerindeki ifadenin degişmesini izlemek(cl almıs kadar büyük haz yasatıyo bana)hele o spikerin yattara yattara yattara demesi bizim sahada olsa bile beni çosturmaya yetiyor(ve biçok TRABZONSPORLUYU)...acaba dünyada kaç futbolcu bu hazzı sana yasatabilir_?

al işte dünya devi brazilyanın 2 topcusu ricardinho ve alex. 2 simi YATTARAmı_?ben hiç düsünmeden yattara derim ve seni temin ederim o 3 eziklere git bu soruyu sor(objektif olabilenler)YATTARA dicektir!!!sırf bu yüzden bile ölümüne YATTARA!!!!!!!!!!!

SENİ SEVİYORUM SİYAH İNCİ HATTA SANA AŞIGIM(bi çölün suya susadıgı gibi seni izlemeye susadım o 3 eziklerle dalga geçtigin ve o 3 eziklerin taraftarlarının basını öne eydin yaa!!!sen benim vazgeçiilmezimsin!!!!!)

sana daha yattarayı anlatmak için 50 sayfa yazı yazabilirim....ben bunları zaten biliyorum deme eger bilseydin bu yazıları yazmazdın!!!!yattara yerine keita ymıs:D :D

ve evet iddaamı bi boyut üste tasıyıp diyorum bana gelip sorsalar YATTARAmı ronaldinhomu TRABZONSPORDA oynasın diye hiç düsünmeden YATTARA derim....o karadenizli durusun yeter senin be siyah incim!!!!seni sevmem için 2 apoel maçın yeterken sen bana ondan hariç 100 lerce sevinçte yasattın!!!!!!

oooooooooooooooo ibrahim YATTARA oooooooooooooooooo

sweetrose
30.09.2006, 22:46
Özledim valla çalımları... çabucak lige geri dönsede biraz içimiz ferahlasa... Harbiden yattarasız olmuyomuş... iyi ki varsın yattara.... sen bu takımın unutulmazlarından olmayı başardın....

mavikan
30.09.2006, 23:02
yattara ya bari laf söylemeyin.. onsuz futbol yavan be..

U.Sadıkoğlu
30.09.2006, 23:19
yattara çok gerekli..ama adamı uçurmaya gerek yok

aynen kardeş

oguzkoc
30.09.2006, 23:23
ewet TRABZONSPOR yattara deildir ona bakılırsa BARCELONAda RONALDİNHO deildir.ama git bi barca lıya sor bakım ronaldinho yu senin YATTARAyı harcadıgın gibi 2 dk da harcarmı????

söz konusu TRABZONSPORun çıkarlarıysa eger bu takımın bana göre en yararlı futbolcusu,çogu arkadasıma göre vazgeçilmicek oyuncusu kimi arkadasa göre Türkiyenin en iyi kanat oyuncusu yattara senin gibi düsünenlerinde(sen hariç kimse olduguna inanmıyorum)yattara konusunda ne düsündügünü bilmiyorum.....YATTARA harcanıcak bir deger degildir!!!!!!

Sakatlıktanda en iyi şekilde kurtulup bomba gibi dönecektir...sakatlıklar oyuncunun performansı etkiler dogru ama asla yeteneklerini azaltmaz etkilez....

zaten şimdi yattara gitsin şu gelsin dedigin kim olursa olsun TRABZONSPORa YATTARADAN faydalı iyi olamayacagı kesindir!!çünkü bu tür oyuncuların diil avrupada dünyada bile sayısı 1 elin parmagını asla geçmez!!!!o bir elin parmagını geçmez dedigim adamlarıda almak zaten TRABZONSPORUN maddi kaynaklarının imkanı dısındadır!!!!Bu tür oyuncular 1 asırda bir gelir(TRABZONSPORA)ve şimdi biz onu izleme fırsatı buluyoruz!!!ben kendi adıma,yattara daha bizim sahamızda ayagına top aldıgında ayaga kalkıyorum(bu ne kadar büyük zevk biliyomusun??)gese bejeke febe lilerle maç izlerken yattaranın ayagına top geldginde(sahanın neresinde olursa olsun)o yüzlerindeki ifadenin degişmesini izlemek(cl almıs kadar büyük haz yasatıyo bana)hele o spikerin yattara yattara yattara demesi bizim sahada olsa bile beni çosturmaya yetiyor(ve biçok TRABZONSPORLUYU)...acaba dünyada kaç futbolcu bu hazzı sana yasatabilir_?

al işte dünya devi brazilyanın 2 topcusu ricardinho ve alex. 2 simi YATTARAmı_?ben hiç düsünmeden yattara derim ve seni temin ederim o 3 eziklere git bu soruyu sor(objektif olabilenler)YATTARA dicektir!!!sırf bu yüzden bile ölümüne YATTARA!!!!!!!!!!!

SENİ SEVİYORUM SİYAH İNCİ HATTA SANA AŞIGIM(bi çölün suya susadıgı gibi seni izlemeye susadım o 3 eziklerle dalga geçtigin ve o 3 eziklerin taraftarlarının basını öne eydin yaa!!!sen benim vazgeçiilmezimsin!!!!!)

sana daha yattarayı anlatmak için 50 sayfa yazı yazabilirim....ben bunları zaten biliyorum deme eger bilseydin bu yazıları yazmazdın!!!!yattara yerine keita ymıs:D :D

ve evet iddaamı bi boyut üste tasıyıp diyorum bana gelip sorsalar YATTARAmı ronaldinhomu TRABZONSPORDA oynasın diye hiç düsünmeden YATTARA derim....o karadenizli durusun yeter senin be siyah incim!!!!seni sevmem için 2 apoel maçın yeterken sen bana ondan hariç 100 lerce sevinçte yasattın!!!!!!

oooooooooooooooo ibrahim YATTARA oooooooooooooooooo

sonuna kadar katılıyorum hocam...

gerçekefsane
01.10.2006, 00:22
uzun yazmışsın 50 sayfada anlatsan show anlatma, sana hissettirdiklerinden bana ne, Yattara'yı çok büyütmüşsün fütbol üstadı. Çok büyüttüğün Yattara'ya transfer teklifleri yağıyor. Yattara'yı geçen yıl şampiyonlar liği ön eleme maçından sonra gönderirdim. Trabzonspor Yattara değildir. Bu kadar basit
Gülme smileyi koyduğun, Keitayı, Pascalı, Hamit'i alırım.
BMN'de fütbol üstadları, teknik direktörlerde amma da çokmuş. :mad:

cemka
01.10.2006, 00:29
Yattara şu haliyle kesinlikle bu takımda olmalı... Ve bu takıma çok şey katacağından eminim... Son 15 dakika girip oynasa bile yeter.... Yattara çok özelikli bir futbolcu ve tartışılması bile yersiz bana göree...Sakatlana kadar nerdeyse tek başına götürüyordu takımı, takıma bir kimlik katıyordu...Allahtan sakatlandıktan sonra Gökdeniz çıktı ortaya...Yoksa halimiz iyi olmazdı...
Bazı şeyleri tartışmaın veya üzerine yorum getirmenin bir anlamı yok... Yattarda onlardan biri... Bir Trabzonspor taraftarı olarak Yattara Bordo-Mavi renkleri giydiği için çok mutluyum... Çünkü biz futbol aşığı bir taraftarııız....

gerçekefsane
01.10.2006, 00:34
......edit...........

Analyzer
01.10.2006, 02:46
Yattara sakatlandıktan sonra 3 hafta oynayamaz denilmişti. Futbol oynayanlar bilir. Kas sakatlığı geçiren insan en az 3 hafta dinlenmelidir. Profesyonel futbolcular 3 hafta sahadan uzak kalacaklarsa sakatlığın 3. haftası başında düz koşulara başlarlar. Bisiklete binmek bile yasaktır bu evrede. Denizlispor altyapısında 6 sene futbol oynadım gayet iyi biliyorum bunları. Yattara'nın sakatlandıktan sonra bisikletle çalışmalara başladığı resmi sitedeki resimlerde bile gösterildi. Ortalıkta ilk yarıyı kapatmak gibi bir durum olmadığı belli. Resmi olarak açıklanmayan durum şudur kanımca:

Ziya Doğan Yattara'yı ilk 11 için düşünmüyor. Trabzonspor yönetimi zaten sallantıda olduğu için, yönetimin Ziya Doğan'a destek vermekten başka çaresi yok. Ziya Doğan isminin yıpranması, yönetimin yıpranması ile aynı şey bu koşullar altında. Ziya Doğan'ı en çok yıpratabilecek olan isim ne? Tabi ki Yattara. Yattara sakat olmasa ve Ziya Doğan oynatmasa her maçta Yattara konuşulacaktı. 3 er gol atarak kazandığımız bjk ve gs maçlarından sonra bu forumdaki yüzlerce yorumu okuyun, Yattara olsaydı keşke daha da fark atardık deniliyor. Galip gelmemize rağmen... Ama Ziya Doğan'a kızamıyoruz değil mi. Yattara zaten sakat. Sakat değildi de hoca mı oynatmadı diyoruz. Olay budur aslında. Yattara sakat filan değil bence. Ziya Doğan'ın yıpranmaması için sakat gibi gösteriliyor. Yönetim ve Ziya Doğan'ın ortak düşüncesi budur. Bunu iyi niyetle yaptıklarından şüphem yok. Konu Trabzonspor'un başarısıysa Yattara da feda edilir, başka birisi de. Bu düşünceye itirazım yok. Ama dediğim gibi. Yattara'nın ilk yarıyı kapattığına inanmıyorum. Yönetim ve Ziya Doğan'ın ortak kararıdır Yattara'nın ilk yarıyı kapattığının açıklanması.

Not: Bence Yattara her maç ilk 11'de oynamalıdır. Yazdıklarımdan Yattara'yı beğenmediğim gibi bir düşünce çıkmasın. Çok beğendiğim bir futbolcudur. Keşke her maçımızda oynasa.

Çakır
01.10.2006, 02:51
İlginç bir yorum, ciddiye alınacak yönleri de var. Ancak ben şuna eminim ki Yattara söylendiği gibi sakat olmasa mutlaka medyadan birilerine konuşurdu ve şikayet ederdi "Ben sakat değilim, hoca oynatmıyor" diye. Yaramaz çocuk o, uslu uslu durmazdı eminim. Yattara'nın Lazaroni zamanında sakatlandığını ve sakatlığının ciddi olduğunun da yine o dönemde açıklandığını da göz ardı etmemek lazım bu arada. Önemli bir ayrıntı bu ;)

Hüseyin Çümen
01.10.2006, 03:04
KAYA, sakin ol abi yazdında, insanın siniri bozuyorlar.

cevap vermeyim,sakin olayım diyoruz, cevap yazmadıkça, adamın sinirini bozuyorsunuz
Futbol üstadı kime bağırıp, çağırıyorsun, fırça atıyorsun
Senin dandik hastalıktan Yattara kaç maç oynamadı, dandik hastalıktan kaç haftadır yok, dandik hastalıktan oynamadı
Senin moralin bozuluyorsa, Trabzonspor oyuncularına bağırıp çağrıldığında nerdesin, o zaman moralin bozulmuyorda, Yattara eskisi oynayamaz yüzünden mi moralin bozuldu. Yattara eskisi gibi oynayamaz yazmışız. Yattara bitti mi yazmışız, futbol üstadı.
Kardeş deyipte bana bağırıp çağırma, fırça atma saygılı ol.
Sende klavye varsa bende de klavye var.

sana fırça atmadımki ben kardeş fırça bukadar basit bişey mi zannettin fırça atın insan yamulur biraz ben seni hiç yamultmadım ki!! ama fırçayı haketme yolunda ilerliosun arkadaşım sen sinirlerinde çok çabuk bozuluyor ama bunlar karşılıklı oluyor benimde sinirlerimle oynama tamammı kardeş!!
laf oyunu hiç yapma sen yattara bitti gidip başkasını alalım die direk dalmışsın nickinde gerçekefsane zaten febe takımıyla alkan olmasın senin sakın onlar da efsaneyiz die geçinirler ama çizdirirler kestaneyi hep
neyse onlarda yattara yı çok istioalr böle birden yattara yı gönderdin takımdan yerine adam buldun da dedim nooluyoz böle bi dandik hastalıktan adam eski, günlerine dönemeyecekm mi hastalığın nekadar dandik olduğunu da bırak ben anlayım tıp fakültesi 4 te okuyorum canım kardeşim o hastalığın ne olduğunu anlamak ta sana kalmadı eski günlerine dönüp dönemeyeceğinede sen hiiiiç karar veremessin sen uzmanı değilsin o yüzden sana böle bşey söyledim kardeş
ve gelelim diğer oyuncularımıza sataşma durumuna ondada her yerde yanıldığın gibi yanıldın efsane hğseyin aleyhine açılmış başlıklarda en çok hüseyini kim savunmuş git bak bakalım öle atmasyon olmaz bu işler demişssin futbolcularımıza saldırılırken sen nerdedin die ama tamamen ezbere konuştuun için inceleme yapmadıın için bana böle bişeyle gelmişsin aslında senin her işin sallamaya dayalı
dediğm gibi yattara öle kolay kolay yeri doldurulabilecek ve kaybedilebilicek adam değil senin keita nla o yer dolmaz yattraa da febe ye yar olmaz

Hüseyin Çümen
01.10.2006, 03:09
uzun yazmışsın 50 sayfada anlatsan show anlatma, sana hissettirdiklerinden bana ne, Yattara'yı çok büyütmüşsün fütbol üstadı. Çok büyüttüğün Yattara'ya transfer teklifleri yağıyor. Yattara'yı geçen yıl şampiyonlar liği ön eleme maçından sonra gönderirdim. Trabzonspor Yattara değildir. Bu kadar basit

futbol üstadı bi tek sensin burda canım bize mi düştü üstad olmak biz futboldan anlıyoruz ve show u seviyoruz kardeş sen neden anladığını merak ediorum yattara ya ... atan la ne konuşulur onuda bilmiorum hakaten senle ne konuşuyouz biz tartışılmaz olanı tartışıyoruz aslında senlen bunu da becerebildin yaa helal olsun bilader sana pehh

Çakır
01.10.2006, 03:10
Arkadaşlar bu forumda ikili tartışmaya izin vermiyoruz, devamı halinde istemesek de iki tarafa da ceza vermek durumunda kalacağız. Bu arada yazıştığınız kişinin yaşına baktıktan sonra yorum yapmayı, üslubunuzu buna göre ayarlamayı ihmal etmeyin. Konular, düşünceler ne olursa olsun karşılıklı saygı herşeyin ötesinde.

firidin61
01.10.2006, 03:25

kardesim futbol bir show oyunudur ve bu oyunda showu en iyi yapanlar herzaman unutulmazların en basında gelir....ronaldinho maradona pele...dünyada gelmiş geçmiş en büyük futbolcu kim diye sorarsan %80 bu isimleri duyarsın ve söylersin ama peki neden_?çünkü bu adamlar futbolun sihirbazları aynı YATTARA gibi...sana YATTARAnın showlarını tabikide anlatmıcam zira bu zamana kadar anlayamadıysan bu süre zarfından sonra zor deil imkansız!!!!

roanldinho da BARCELONA deildir dimi ilk hatasından sonra hemen gönderelim:) ya üstad ALLAH askına yaaa......

ewet futbol anlayısının ne boyutta oldugunu(geçen yıl sampıyonlar ligi ön elemesinden sonra yattarayı gönderirdim)lafından anlasılıyor...kardesim senin bakış acına göre 1998 DÜNYA KUPASINDA kırmızı kart görerek takımın elenmesini saglayan BECKHAM,2002 dünya kupasında orta sahadan gol yiyerek takımın elenmesini saglayan seaman,ve 2006 DÜNYA kupasında kırmızı kart görerek takımını yanlız bırakan rooney in futboldan uzaklasrıtılması lazımdı...peki bu senın felsefen nasıl çürüdü(Tarih bunu adım adım anlatıyor sana)1998 de takımın elenmesini neden olan Beckham daha sonra ingiltere milli takımına kaptan oldu ve ingilterenin inanılmaz reklamını yaptı seaman futbol hayatına devam etti ve ingilterenin unutulmaz kalecileri arasında yer aldı ve rooney sana inat futbolu bırakmadı ve ingilizlerin 2010 DÜNYA KUPASINDAKİ en büyük kozu....kardesim farklı şeylerden bahsediyoruz galiba ben futboldan bahsediyorum sen ADAM ASMACA oyunundan.....Futbol asla ADAM ASMACA oyunu degildir...(kimseyi 1 maçla ASAMASSIN)eger böyle bi anlayıs olsaydı futbolda,asla ve asla futbolcu yetişmezdi çünkü hepsi hata yaptılar gerrardından tut pelesine kadar!!!!!!

ve tarih sunu bir kez daha sana(bize)gösterdiki o göndermedigin yattara seni TÜRKİYE basınının elinden alan oyuncu oldu....ve 2.kez aynı seylerin yasanmasını engelledi......

bmn tin futbol üstatları deil bu dedigim seyleri yapan insanlar gerçek futbol üstatları ve inan bana hiç biri senin kadar dar düsünmüyolar bunuda yaptıkları icraatlarda görebilirsin!!!!!!!

kızarak bagırarak hiç kimseye hiç bişey anlatamassın düsündüklerini sana göre dogru olanları saglam bi teze dayandırmak zorundasın yoksa yazdıkların sadece bu sayfada en manzaralısından bir yere sahip olmaktan baska bi işe yaramaz!!!!

saygılarımla.......

gerçekefsane
01.10.2006, 03:25
......edit ..........

Çakır
01.10.2006, 03:40
Bu forumda 3000'i aşkın mesaj yazmış bir üyeyi hiç kimse başka bir takımı tutmakla yargılayamaz. Üyeliğinizi iptal etmiyoruz. Burası bir forum ve herkes istediği düşünceyi belirtmekte özgürdür, kimsenin ne buna karşı çıkmaya ne de karşı çıktığı düşünceyi dile getiren birini farklı şekillerde yargılamaya hakkı vardır. Kişisel tartışma mesajları istemiyoruz, aksi takdirde başlığı kilitlemek durumunda kalacağız.

coolank
01.10.2006, 03:55
Q gerçekefsane ....

gerçekefsane beni şaşırttın dogrusu... senin yazılarını dikkatle takip ediyorum .. futbol bilgine ve düşüncelerini de saygı duyuyorum .. ama yattara konusunda yazdıklarına anlam veremedim ...şu konuda haklısın büyük maçların hiç birinde yok ...yaptıgı çok yanlışlarda var .. bunlara eyvallah ammaaaaaa bu adam ist takımlarında olsaydı yer gök yarılmıştı sabah öğle akşam yatsı bundan başka haber duyamazdık ... ve bu adam oynadıgı zaman tek başına maç alacak adam ve şunu düşün 1 yıl sonra türk vatandaşı olup yabancı kontenjanımızı açacak ... bir konudaki görüşüne de farklı bir bakış açısı cevap vereyim .. demişsin ki bu kadar iyi furbolcu da avrupadan niye teklif yok .... dogru avrupadan teklif olmaz çünkü 1) üst düzey takımlar bu kadar sorumsuz disiplinsiz ve gece hayatına düşkün adamı almazlar zaten bunlar olmasa idi yattara da biz ancak rüyamızda görürdük veya tv de görürdük yattarayı ...onun için üst düzey takımlara gidemez ....2) sıradan takımlarda öle yılda 1 milyon dolar vermez ....... dolayısıyla yattara öle çok teklif alamaz ....üstelik kendi de gitmez çünkü trabzonda adam zaten mutlu .. para var şöhret var taraftar çok seviyor ...ve şu da bir gerçek oynayan bir yattara trabzonspora çok ama çok şey katar ..

Hüseyin Çümen
01.10.2006, 06:21
Bu forumda 3000'i aşkın mesaj yazmış bir üyeyi hiç kimse başka bir takımı tutmakla yargılayamaz. Üyeliğinizi iptal etmiyoruz. Burası bir forum ve herkes istediği düşünceyi belirtmekte özgürdür, kimsenin ne buna karşı çıkmaya ne de karşı çıktığı düşünceyi dile getiren birini farklı şekillerde yargılamaya hakkı vardır. Kişisel tartışma mesajları istemiyoruz, aksi takdirde başlığı kilitlemek durumunda kalacağız.

3000 msj gerçekten çok büüyk bir sayı emek vermiş belli bu şahıs ama bazı insanlar forumlarda yazmayı çok sever ve trabzonspor a sempatisi olan 3 eziği tutan insanlarda var piyasada o yüzden 3000 değil 5000 msj da olsa belli olmaz derim ben bide burda benim bildiğim herkes istediği düşünceyi bildirmekte özgür değil bu forum kurallarına aykırı olur.
bi forum ortamında benim anlamadığım hele hele düşüncelerini özgürce açıklayan insanların takıldığı forumda kişisel tartışmalar olması kadar dağal bi durum olamaz çünkü farklı düşüncede olan insalar düşüncelerini belirtirken birbirlerini çürütürler ve buda karşı tarafı kendini ıspatlamaa çabasına gider
abartmadıkça bu tartışmalra olabilir tabi uzayıp gi,tmemeli forumu birbirine katmak olmaz seviyeli şekilde olmalıdır
ben arkadaşla düşünceleri tartışırken ona kötü bişey söylememiştim sadece böle söleme dedim ama o kendinin sinirlerinin bozulduğunu söledi ve ben bunun üstüne konuştum
trabzon sevgisi buraya atılan msj larla ölçülmememli beni lütfen yanlış anlmayın saygısızlığım olduysa özür dilerim herkese hayorlı sahurlar

topalkaplan
01.10.2006, 06:24
disiplin durumunu düzeltince sakatlık durumu başlıyor
sakatlık da sona erince herhalde maçları en az 5 golle kazanırız
hayde yattara yetiş şu fener maçına

Çakır
01.10.2006, 10:26
bide burda benim bildiğim herkes istediği düşünceyi bildirmekte özgür değil bu forum kurallarına aykırı olur.
bi forum ortamında benim anlamadığım hele hele düşüncelerini özgürce açıklayan insanların takıldığı forumda kişisel tartışmalar olması kadar dağal bi durum olamaz çünkü farklı düşüncede olan insalar düşüncelerini belirtirken birbirlerini çürütürler ve buda karşı tarafı kendini ıspatlamaa çabasına gider

1) Yanlış biliyorsun. Bu ortamda herkes Trabzonspor'la ilgili farklı düşüncelerini dile getirebilir, gerekirse bir tek kendisi o düşünceyi taşıyor olsun. Yattara konusu örneğin, 13.000 kişi Yattara'yı çok sevip takıımda yıllarca kalmasını isterken (bu 13.000 kişinin içinde ben de varım) bir kişi çıkıp "Bana göre Yattara'nın yerine şu adam daha iyi iş yapardı" diyebilir, buna kimse engel olamaz. Farklı düşüncelerin buluştuğu yerdir forumlar.

2) Tartışma elbette olacak, ama kişiler değil fikirler tartışacak. Sen karşındaki kişiye "Fikrin yanlış, düşüncene şu nedenle katılmıyorum" diyeceğin yerde "Sen eziksin, falanca takımın taraftarısın" dersen olmaz, yakışık almaz. Tartışmanın üslubu bu değildir.

Artık bu prensiplere göre hareket etmemiz lazım ki sağlıklı bir şekilde işleyebilsin forumumuz. bordomavi.net hepimizin, Trabzonsporlulardan başka kimsenin değil. Burayı yaşatacak olan da bizleriz.

coolank
01.10.2006, 14:17
uslupların çok önemli oldugu kaanatındayım ..

Kobalas61
01.10.2006, 14:25
konu yattaradan cıkmış

TSelif
01.10.2006, 14:46
2) Tartışma elbette olacak, ama kişiler değil fikirler tartışacak. Sen karşındaki kişiye "Fikrin yanlış, düşüncene şu nedenle katılmıyorum" diyeceğin yerde "Sen eziksin, falanca takımın taraftarısın" dersen olmaz, yakışık almaz. Tartışmanın üslubu bu değildir.

Bu forumda benimde başıma öyle şeyler geldi ki. Birçok kişi bana sen git Zenit'i tut. Sen TRABZONSPOR 'lu değil Fatihsporlusun gibi anlamsız ve cahilce laflar dediler.Gerek forumlarda gerekse özel mesajlarla. Ama bu benim TRABZONSPOR 'luluğuma gölge düşürecek anlamına gelmiyo. Bu insanlara sadece ve sadece gülüyor ve aynı zamanda da acıyorum.Kimse düşüncelerinden ötürü yargılanamaz....saygılar

Harun
01.10.2006, 15:32
Neyi tartışıyorsunuz anlamıyorum.Bu takımda HasanHüseyin Ferhat gibi düz topçular oynuyorsa Yattara'yı tartışmak bile saçmalıktır.Şuan Yattara'yı aramıyoruz gibi gözükebilir nedeni ise Gökdeniz'in göstermiş olduğu üstün gayret.Şuan takımdan Gökdeniz'i çıkarın yine atağa kalkamayız yine pozisyon bulamayız.Yatta her şartta lazım bize.Gökdeniz şuanki formunu devam ettirir Yattara'da gelirse Ersen gol kralı Trabzonspor şampiyon olur.

since1967_
01.10.2006, 15:41
yattarayı tartışmak gereksiz. yattara mükemmel top tekniği olan ve her teknik adamın sahip olmak isteyeceği bir futbolcu. 3000 mesaj değil 300000 mesajta atsanız bu gerçeği değiştiremezsiniz sayın gerçekefsane. size naçizhane teklifim yakalanan bu ruh içerisinde futbolcuların kadar yönetiminde takip ettiği bir sitede özelliklede transfer sezonu kapalıyken bu tip spekülasyonlar yapmamanız. bu trabzonspora zarar verir. yattara trabzonsporun sahip olduğu en yetenekli futbolculardan birisidir ve kutsal formayı giymektedir. tabiki kimse ve hiç bir şey trabzonspordan üstün olamaz. fatih gitti hami gitti şota gitti vs. ne oldu. hiç birşey yolumuza devam ettik. ama ortada fol yok yumurta yokken yattara gitsin demek bir ayıptır.

erdal6167
01.10.2006, 15:43
aha aha aha yattara burada mı tartışılıyor. yazık ya cok yazık. tamam tartişalım ama ona kadar daha bir sürü adam var takımda diiiiim ben saaaa

Hüseyin Çümen
01.10.2006, 15:46
buarada yattara çok büyük ihtimalle ilk yarıyı kapatmış çok üzüldüm febe ye karşı oynamaması çok acı bizde şans olsa zaten hayret bişe yaa
ulem yattara ne adamsın seninin olmayacak olman bizi nekadar karamsarlığa itio birbirimize sokuyo ne adamsın :)

Adem Erdoğan
02.10.2006, 02:41
Fatih akyelle hüseyin gökdeniz bittide şimdide yattarayımı gönderiyosunuz.Ben o adamı izlemek için 1200 km yol gittim ve sadece 15 dk izleyebildim vahid beyin yüzünden. omaçtada yenildik.Konu yattaranın sakatlığı diye girdim acaba yeni bi gelişme varmı diye yine dönmüş gitsin kalsın mevzusuna..

Muhammet_61
02.10.2006, 17:39
Arkadaşlar yanılmıyorsam burada Yattaranın sakatlık durumunu tartışıyoruz. Kalitesini(zaten tartışılmaz) veya kişiliğini, gidip gitmeyeceğini tartışmıyoruz. Sakatlığı gerçekten çok ciddi. Rakiplerimiz için iyi oynamadığı zamanlar bile büyük bir tehdit olan bu futbolcumuzun eksikliği hepimizi zaten üzüyorken bir de bu gereksiz polemiklerle zaman harcamayıl ve forumun estetiğini bozmayalım.
Yattara hakında sakatlık durumu dışında yorum yapmak için "futbolcular" bölümünde ona ait bir topic var.

Murat'
02.10.2006, 18:05
Naıl bi sakatlıkkmış yaaa herhalde bizim doktor ilk etapta teşhisi iyi koyamamış

AYYILDIZ
02.10.2006, 22:42
İyileş Yattara çabuk lütfen takımın sana ihtiyacı var

Nytre
02.10.2006, 22:55
yattaraya özen gösterilmesi lazım... böyle sakatlıkların ileriye gitmemesi ve ileride daha kötü sorunlar yaşanmaması için iyi doktorlarla çalışılması gerekiyor...
baştan savma iş yapmazlar umarım

#10 Fietra
02.10.2006, 23:21
Bu takımda Yattara oynayamaz diyenler utansın gördük.

coolank
02.10.2006, 23:54
yattara nın ölüsü oynar ... sagdan adam gibi orta gelmedi

mehmet_35
03.10.2006, 00:02
bu takım yattarasız olmaz.........

Hüseyin Çümen
03.10.2006, 00:11
bugün yattara oynasaydı kesin yenmiştik

vatandas61
03.10.2006, 02:44
bugün yattaranin durumu belli olmuyormuydu ya?
bu nasil sakatlikmis, adam ayagini kirsa simdiye kadar iyilesirdi, bizim doktorlar da hala neyi var bulamiyorlar. ne günlere kaldik ya, yattara bize cok lazim insallah en kisa zamanda iyilesir.