PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : "Başbakan Yeniden Yargılama İçin Söz Verdi"

Ilelioglu
22.01.2014, 01:41
Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri ve Basın Sözcüsü Mahmut Uslu, Sabiha Gökçen Havaalanın'da çok önemli açıklamalar yaptı.

"BAŞBAKAN SÖZ VERDİ"
"Abuk subuk tapelerle ve saçma nedenlerle çeteye soktular. Biz adalete inanmazsak neye inanacağız? Yapay adalete, paralel adalete inanmıyoruz. Aziz Yıldırım af falan istemiyor. Gerekirse yatarım diyor. Sayın Başbakan'ın yeniden yargılama konusunda verdiği söz üzerine geliyor. "

Kaynak: haber61.net

..

Ilelioglu
22.01.2014, 01:47
Aziz aklanana kadar yargilama mi olacak?

Gör artik bunlari TRABZON...!!!

..

Sefaenes
22.01.2014, 02:04
100 mahkeme olsa hepsinden suclu olsa bunlar yine baska mahkeme bulur eskiden hirsizlar dövülür elleri kesilirken simdiki hirsizlar omuzlarda tasiniyor. Artik namuslu olmak suc

aksamvakti
22.01.2014, 02:12
160 ulkede yargılansalar hepsınde gene suclu cıkarlar.. Ben Trabzon Belediye Başkanı olarak Senol Guneş gibi bir adam gormek ıstıyorum bu sıyasete en güzel cevap bu olur..

İgzas-61
22.01.2014, 02:13
Başkan denen şahsiyet bu kulüpten DEFOL

Mellih
22.01.2014, 02:16
bizim başkan o kadar yanına gitti gözüktü oralarda bi söz alamadı ya.. bakalım daha neler görecez..

28TS61
22.01.2014, 03:03
yaziklar olsun ne diyelim. umarim bazilari artik gercekleri görmüstür. gerci pek sanmiyorum ya neyse.

Hamdi Karamahmutoğlu
22.01.2014, 07:46
Hala bu siyasilere oy verecek kadar yarım akıllılarımız varsa aramızda yazıklar olsun.
Daha ne kadar çirkinleşecekler bilmiyorum ama sıkıntı yok, Allah var.
İlahi adalet tecelli edecek.

Hamdi Karamahmutoğlu
22.01.2014, 07:50
Hala bu siyasilere oy verecek kadar yarım akıllılarımız varsa aramızda yazıklar olsun.

inadina61_08
22.01.2014, 07:55

Bugün itibari ile Trabzondaki akp-chp-mhp'ye ait parti seçim bürolarında çalışan Trabzonsporlu arkadaşların seçim bürolarını terk edeceği konusunda "duyum" almış olmayı çok isterim. seçimlerden önce bunu yapabilirsek bile yeterli olur. ama yapmayız, yapamayız. o yüzden bence bu işi siyaset boyutundan çıkarıp eylem boyutuna götürmek lazım-çünkü belki 3-5 bin kişi tepkisini gösterecek gerisi ise aynen devam hangi parti ise onunla devam edecek. - bu sebeple hafta sonu Trabzondakinin benzeri istanbul-Ankara da da yapılmalı. ancak her defasında büyüyecek şekilde. daha büyüğü.

S.ÖZKAN
22.01.2014, 08:09
Artık bu ülkede yaşamak istemiyorum

zekeriyya
22.01.2014, 08:16
bul ülke nasıl bir ülke ?
çıkar ilişkisi nasıl bir şey ?
izleyin , görün , öğrenin ....

Travelair
22.01.2014, 08:19
Mahmut Uslu'yu eski yöneticilik döneminden tanırım. Yeniden yönetime girmesini manidar bulmuştum. Ortalığı karıştırmakta üstüne yoktur. Seçim arifesinde bu çabalar boşa değil

Külünkoğlu
22.01.2014, 08:41
Mahmut Uslu'nun açıklamaları "manidar"

winner
22.01.2014, 09:01
Şaşırmadım,şaşırmıyorum artık.

Ya Trabzonspor ya akp diyecek bu camia ve taraftar başka bir seçenek yok.

Birkaç ay sonra göreceğiz tercihin ne olduğunu.

OrkHun
22.01.2014, 09:03
bu konular siyaset dışı olarak konuşulamaz.

siyaset konuşulmayacaksa şike de konuşulmasın bu forumda!

inadina61_08
22.01.2014, 09:25
bu konular siyaset dışı olarak konuşulamaz.

siyaset konuşulmayacaksa şike de konuşulmasın bu forumda!

siyaset konuşulmasın derken, partilerin seçim bürolarında/binalarında çalışan Trabzonsporlular o görevlerini bırakıp o binalar boş kalmadığı sürece gerek yok. sadece senin-benim derdim değil ki bu. samimiysek bu iş seçimden önce böyle olmalı ki bence çok ses getirir. düşünsenize parti binalarına kimse gitmiyor, kimse parti peşinde koşmuyor, işte o zaman burada yazılanlar değer kazanır. ilk tepki bu olmalı böyle yapmıyorsak milletin seçimlerde benim Partim Trabzonspor diyeceklerin sayısının çok az olacağını düşünüyorum. Önce kendimizden başlamalıyız. tabi samimiysek ve benim partim Trabzonspor sa.Yoksa futbolda ve çalınan kupada ki elleri çekemeyiz. ki o eller siyasetin ellerinden başkası değil bunu ne ben ne de başkası inkar etmiyor. sadece ilk eylem bu olmalı, bize bu yakışır ama bunu neden yapmıyoruz diyorum

madem açıldık iyice açılalım. X partiden birkaç kişi kapıya geldi, tanıtım falan yapacaklar, içeri girmek istediler. misafir geri çevrilmez ama benim oyum Trabzonspora genel başkanına ve adaya söyleyin, adalet istiyoruz şikecileri savunan bir genel başkanın varken bu eve giremezsin dedim. belki ilk kez duydukları bu tepki karşısında ne oluyor dediler belki de sayıp gittiler.

dün önceki genel seçimde oy verdiğim partiden iki numarayla yazıştım. Benim oyumu almak için kırk takla atanlar varken benim kalbimi şu, şu sebeplerle kıran ve bir önceki seçimde oy verdiğim partiye bir daha oy vermeyeceğim dedim. kime vereceksin dediğinde. TRABZONPSOR yazdım. daha önce oy vermediği bir partiyi aradım. tff yi aradım. kıt kanaat ingilizce ile uefa yı aradaım. ne o beni anladı nede ben onu.

Veysel
22.01.2014, 09:26
Tahmin ettiğim gibi süreç başbakandan habersiz başlatıldı yoksa başbakan bu kadar Feneri savunması gerekmezdi Aziz doğru söylüyor cemaat işi ama iftira yok yapıtında bu boku adamlar sadece ifşa etti

bitirim
22.01.2014, 09:28
Aziz aklanana kadar yargilama mi olacak?

Gör artik bunlari TRABZON...!!!

..

Malesef Trabzon ölmüş hatta çarşıbaşılılar kefen bile giymiş. Şuraya baksanıza hem bu başlığa hemde şike başlığına yazanlar malesef sadece gurbetçiler

Hüseyin Başoğlu
22.01.2014, 09:33
Allahım sen bu kanı bozuk şerefsizlere huzurunda hesap verirken 2.bir şans nasip etme yarabbi...

Allah bin belanızı verir inş.

Mehmet Dinç
22.01.2014, 09:37
Yok arkadaş hayatımda 1 kez bile AKP'ye o vermedim ama sempati duymuyor değildim kendilerine bu olaylardan sonra zerre kadar sempatim kalmadı artık; adamların dinleri oy imanları para olmuş...BTP'li Haydar Baş bile bunlardan iyidir adam hiç değilse hemşerimiz.

OrkHun
22.01.2014, 09:38
siyaset konuşulmasın derken, partilerin seçim bürolarında/binalarında çalışan Trabzonsporlular o görevlerini bırakıp o binalar boş kalmadığı sürece gerek yok. sadece senin-benim derdim değil ki bu. samimiysek bu iş seçimden önce böyle olmalı ki bence çok ses getirir. düşünsenize parti binalarına kimse gitmiyor, kimse parti peşinde koşmuyor, işte o zaman burada yazılanlar değer kazanır. ilk tepki bu olmalı böyle yapmıyorsak milletin seçimlerde benim Partim Trabzonspor diyeceklerin sayısının çok az olacağını düşünüyorum. Önce kendimizden başlamalıyız. tabi samimiysek ve benim partim Trabzonspor sa.Yoksa futbolda ve çalınan kupada ki elleri çekemeyiz. ki o eller siyasetin ellerinden başkası değil bunu ne ben ne de başkası inkar etmiyor. sadece ilk eylem bu olmalı, bize bu yakışır ama bunu neden yapmıyoruz diyorum

madem açıldık iyice açılalım. X partiden birkaç kişi kapıya geldi, tanıtım falan yapacaklar, içeri girmek istediler. misafir geri çevrilmez ama benim oyum Trabzonspora genel başkanına ve adaya söyleyin, adalet istiyoruz şikecileri savunan bir genel başkanın varken bu eve giremezsin dedim. belki ilk kez duydukları bu tepki karşısında ne oluyor dediler belki de sayıp gittiler.

dün önceki genel seçimde oy verdiğim partiden iki numarayla yazıştım. Benim oyumu almak için kırk takla atanlar varken benim kalbimi şu, şu sebeplerle kıran ve bir önceki seçimde oy verdiğim partiye bir daha oy vermeyeceğim dedim. kime vereceksin dediğinde. TRABZONPSOR yazdım. daha önce oy vermediği bir partiyi aradım. tff yi aradım. kıt kanaat ingilizce ile uefa yı aradaım. ne o beni anladı nede ben onu.

ikinci paragrafı anlamadım ama trabzon halkının yalnızca trabzon'a ve trabzonspor'a adanmış bir siyasete şu aşamada angaje olması gerektiğine, diğer düzenbaz partilere ciddi bir tepki vermesi gerektiğine sizin gibi inanıyorum.
bu konuda somut önerimi de yaptım: bağımsız trabzon b.belediye başkan adayı!

muratt
22.01.2014, 09:39
Öyle şeyler yaşıyoruz ki hangisine şaşıracağımızı şaşırdık.
Geldiğimiz noktada beni şaşırtan tek şey artık İHO başkanımızın Aziz'i karşılamaya gitmemiş olması. Kendisinden gitmesini beklerdim. Belki de gitmiştir, taraftarların arasında olabilir Fener formasıyla...

Ahmet Kuru
22.01.2014, 09:40
ne zaman ki ''şike yoktur '' derler ozamana kadar yargılamaya devam..

ne Güzel istanbul be..

serkanholep
22.01.2014, 09:42
bu olanları uefa fifa görmüyor mu acaba

bkandil
22.01.2014, 09:44
Bizim başkanın güvendiği dağlara tek tek Mart karı yağıyor...

"Mecnuna kefilim" dedi, gördü...

"Başbakanın bu işle ne ilgisi var" dedi, umuyorum görmüştür...

Travelair
22.01.2014, 09:58
Ben de sizin gibi başbakanın oy kaygısıyla tarafsız kalamadığını görüyorum. Ama bunu kullanan da feybe. Başbakanı sıkıştırarak, adeta şantajla işi kotarmaya çalışıyorlar. Başbakan bize söz verdi yeniden yargılama yapılacak. Şimdi başbakan ne desin? Öyle söz vermemiş olsa bile ben öyle şey demedim dediği anda yapılacak kara propaganda ile birlikte feybelilerin kendisine oy vermemesi sağlanacak ve kumpas amacına ulaşmış olacak. Başbakan şike kararının açıklanma zamanının manidar olduğunu söyledi, şike davasının değil. feybelilerin oyununa gelmeyelim. Nitekim dava görüldü ama dava görülmesine nazaran çok daha uzun bir zaman yargıtayda bekledi. Son olarak seçime kadar bu tür haberlere alışmamız lazım. Kimseyi savunduğum düşünülmesin ama görüntü biraz daha bekleyeceğimizi gösteriyor. Bu sürede amaç, bizim ve kulübün UEFA'ya FIFA'ya gerekli baskıyı yapmasını sağlamak olmalı

Murat'
22.01.2014, 10:10
Dünkü karşılama sanki Başbakan'a sövme mitingiydi. Helal olsunlar valla, buna rağmen her şeyi yaptırıyorlar.

Öteki taraftar çıkar bunların acısı.

Yiğit Gayretli
22.01.2014, 10:18
Yalnız hiçbir fenerli avukat veya yönetici şike kararına itiraz etmiyor... Hepsi "çete" kararına itiraz ediyor. Çok ilginç :)

bkandil
22.01.2014, 10:19
Hacıosmanoğlu'na gelsin...

www.youtube.com/watch?v=ZEIheAzojcs

Bendeniz- Güvendiğim Dağlara Kar Yağdı

tahsinsever
22.01.2014, 10:35
yazıklar olsun artık benim bu işten midem bulandı!!!

Aykırı_adam
22.01.2014, 10:38
Yalnız hiçbir fenerli avukat veya yönetici şike kararına itiraz etmiyor... Hepsi "çete" kararına itiraz ediyor. Çok ilginç :)
Zaten yeniden yargılanma falan olsa bile değişecek olan bence en fazla bu silahlı terör örgütü kurma falan onlardan belki aklanır ama şike den aldığı ceza yeniden yargılanma osla bile değişmeyecektir

Travelair
22.01.2014, 10:44
Zaten yeniden yargılanma falan olsa bile değişecek olan bence en fazla bu silahlı terör örgütü kurma falan onlardan belki aklanır ama şike den aldığı ceza yeniden yargılanma osla bile değişmeyecektir

Sanırım orda bir hesap var. Eğer örgüt suçundan aklanırlarsa tapeler yasadışı dinleme olarak kalacak gibi bir hesap var sanki

Fakat spor hukuku neden ihmal ediliyor? İbrahim Hacıosmanoğlu UEFA'ya FIFA'ya neden baskı yapmıyor? O da mı seçimleri bekliyor?

Enes Başkaya60
22.01.2014, 10:46
yatacak yeriniz yokk ulann bu adamlara oy verenler bence bu foruma ugramasın bir daha bu başkan denen adama oy verenlerde niye vermis acaba capsız bir adam oldugunu kimse mi görmemis Muharrem Usta diye bir adam varken birde gelip burda sadri şenere laf atanlar var yok su kadar borc varmısta şöyleymiste gecin bu işleri sadri sener basarılı bir baskandır asla da siyasetle işi olmamıstır son sene bazı yanlıslar yapmıstır ama Adamdır kendisi...

Ali Bektaş
22.01.2014, 10:46
Bence cezaevine girmeme garantisi aldığını düşünmüştüm. Hapise girmesi gereken yasal süre dolana kadar yasa meclisten geçemezsede o adam yakalanamaz. Her gün televizyonlara çıkar ama bir türlü polis tarafından bulunamaz

bordolumavi
22.01.2014, 10:49
Şaşırmadım,şaşırmıyorum artık.

Ya Trabzonspor ya akp diyecek bu camia ve taraftar başka bir seçenek yok.

Birkaç ay sonra göreceğiz tercihin ne olduğunu.

Bu tercihlwri daha oncede gorduk herkesle idda ya girerim akp yine belediyeyi alacaktir,tayyip gelir bi kaşkol takar herkesin agzinjn suyu akar şu kaskol takmak kadar basit aptalca modasi gecmis birsey yok ama gorun işte bu bile bize yetiyo

jeepeers
22.01.2014, 10:50
başbakanın ofisinde ne .ok yedikleri belli oldu demek
lanet olsun böyle ülkeye
yazıklar olsun şu haysiyet yoksunu düzende herhangi bir partiye oy atacak takımdaşlarıma

bordolumavi
22.01.2014, 10:52
Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri ve Basın Sözcüsü Mahmut Uslu, Sabiha Gökçen Havaalanın'da çok önemli açıklamalar yaptı.

"BAŞBAKAN SÖZ VERDİ"
"Abuk subuk tapelerle ve saçma nedenlerle çeteye soktular. Biz adalete inanmazsak neye inanacağız? Yapay adalete, paralel adalete inanmıyoruz. Aziz Yıldırım af falan istemiyor. Gerekirse yatarım diyor. Sayın Başbakan'ın yeniden yargılama konusunda verdiği söz üzerine geliyor. "

Kaynak: haber61.net

..

Basbakan yeniden yargilanma icin soz verse gelmeyecekti demekki :) keske basbakan bizim iho ya sende havalimanina gidip azizi karsikayacaksin deseydi :)

DEEP BLUE
22.01.2014, 10:58
Bir kez daha haklı çıkmış olmaktan son derece müteessirim... Trabzonspor camiasının romantik söylemlere değil, gerçekçi ve stratejik hamlelere ihtiyacı var...

Sevgili dostlar... Bir adım öteye gidiyorum... Trabzonspor, Kocaelispor olma yolunda emin adımlarla ilerliyor... Dün bana kızanlar, bugün benimle aynı safta yer tutuyorlar. Bunu söylediğim için kızacak olanlar da, yarın yine aynı safta yer alacaklar... Yakında uzunca bir yazı yazacağım... Yapılması gerekenleri, bu kulübün asıl sahipleri olarak bizler belirlemeliyiz... Yoksa, dış güçler ve içerdeki işbirlikçileri tarafından bitirilmek üzereyiz... Her zamanki çağrımı yineliyorum; herkes uyanık olsun... Bırakın Volkan gitsin Diouf gelsin teranelerini... Bu gidiş, gidiş değil... Kulübümüzü nasıl kurtarırız, buna yoğunlaşalım...

bordolumavi
22.01.2014, 10:58
Yanliz durum oyle boktan ki diger partilerin adaylari da cikip diyemiyor akp hirsizlari koruyor biz korumayacagiz bize oy verinde diyemiyolar yani burda bosverin trabzon u şikecilerde daha cok oy var diyolar :) hepimiz trabzondaki ark lara akp ye oy vermesinler diyoruz ama unutmayalimki ist da da trabzondakinden daha cok taraftar sayimiz var bizlerde ist da şikecileri koruyanlara oy vermeyelim,ben suan kime oy verecegimi bilmiyorum henuz karar vermedim

TSercan82
22.01.2014, 10:59
Turkiyede boyle milletin icine sokarcasina serefsizleri adileri onun bunun cocuklarini halk kahramani gibi lanse edip karsilalanan baska hangi ulke vardir (musluman olarak) cok merak ediyorum.

Allah sizleri bildigi gibi yapsin.. sizlere sovdugum ettigim beddualar yeter de artar bile.. adi namussuz seref yoksunu insanlar... Trabzondaki sahte Trabzonsporlular.. kendini para icin ona buna satan taraftar gruplari, sizlere de Allah versin bir bela ... sizler kendi cebinizi dusunun bizlerde salak gibi takimin pesinden kosalim... serefsiz ne kadar insan varsa canlari cehenneme insAllah...

bordolumavi
22.01.2014, 11:03
Ben de sizin gibi başbakanın oy kaygısıyla tarafsız kalamadığını görüyorum. Ama bunu kullanan da feybe. Başbakanı sıkıştırarak, adeta şantajla işi kotarmaya çalışıyorlar. Başbakan bize söz verdi yeniden yargılama yapılacak. Şimdi başbakan ne desin? Öyle söz vermemiş olsa bile ben öyle şey demedim dediği anda yapılacak kara propaganda ile birlikte feybelilerin kendisine oy vermemesi sağlanacak ve kumpas amacına ulaşmış olacak. Başbakan şike kararının açıklanma zamanının manidar olduğunu söyledi, şike davasının değil. feybelilerin oyununa gelmeyelim. Nitekim dava görüldü ama dava görülmesine nazaran çok daha uzun bir zaman yargıtayda bekledi. Son olarak seçime kadar bu tür haberlere alışmamız lazım. Kimseyi savunduğum düşünülmesin ama görüntü biraz daha bekleyeceğimizi gösteriyor. Bu sürede amaç, bizim ve kulübün UEFA'ya FIFA'ya gerekli baskıyı yapmasını sağlamak olmalı

Ayni basbakan degilmi herkese gider yapan posta koyan simdi niye kedi gibi oldu oldu oy korkusun dan oldu demekki bize bunlari yasatan insanlarin yasaya bilecegi en buyuk acı oy kaybetmesidir,secimlere daha vakit var bagimsiz aday olayini bizler ortaya atalim bir kişi uzerinde yogunlasip aday olmasini isteyelim bu cokmu imkansiz birsey

kurt61
22.01.2014, 11:05
Bir kez daha haklı çıkmış olmaktan son derece müteessirim... Trabzonspor camiasının romantik söylemlere değil, gerçekçi ve stratejik hamlelere ihtiyacı var...

Sevgili dostlar... Bir adım öteye gidiyorum... Trabzonspor, Kocaelispor olma yolunda emin adımlarla ilerliyor... Dün bana kızanlar, bugün benimle aynı safta yer tutuyorlar. Bunu söylediğim için kızacak olanlar da, yarın yine aynı safta yer alacaklar... Yakında uzunca bir yazı yazacağım... Yapılması gerekenleri, bu kulübün asıl sahipleri olarak bizler belirlemeliyiz... Yoksa, dış güçler ve içerdeki işbirlikçileri tarafından bitirilmek üzereyiz... Her zamanki çağrımı yineliyorum; herkes uyanık olsun... Bırakın Volkan gitsin Diouf gelsin teranelerini... Bu gidiş, gidiş değil... Kulübümüzü nasıl kurtarırız, buna yoğunlaşalım...

Üstad, yapılacak şey belli de nasıl yapılır onu bilmiyorum.

Hacıosmanoğlu denen kukla koltuktan indirilip yerine adam gibi bir Başkan getirilecek.

Delege imza toplayacak, olağanüstü seçim kararı alınacak, düzgün bir aday çıkacak bizler ona oy vereceğiz, o da Başkan olacak. Mevcut delege yapısıyla bana çok ütopik geliyor.

gurur6134
22.01.2014, 11:07
Iho basbakanin sozunden cikmaz o tamam demeden basvuru yapmaz onunda tamam diycegi yok sizin anlicaniz kupaymis adaletmis iho baskanken hikaye unutun..verdigi hicbir sozu tutmayan sadece kivirmayi bilen sozde 2 lider ozde 2 dansoz bilin bakalim kim bunlar..

Mert'
22.01.2014, 11:09
Bu cümle çarptırılmış sanırım dinleyenler direk böyle bir cümle yok demiş ama bunlardan beklenir.

DEEP BLUE
22.01.2014, 11:14
Üstad, yapılacak şey belli de nasıl yapılır onu bilmiyorum.

Hacıosmanoğlu denen kukla koltuktan indirilip yerine adam gibi bir Başkan getirilecek.

Delege imza toplayacak, olağanüstü seçim kararı alınacak, düzgün bir aday çıkacak bizler ona oy vereceğiz, o da Başkan olacak. Mevcut delege yapısıyla bana çok ütopik geliyor.

Değerli kardeşim,

Medeni Kanuna aykırı olarak yapılan Mayıs ayındaki kongre, yakında temyiz mahkemesi tarafından hukuksuz bulunarak yeni bir seçimli kongrenin yolu açılacak zaten. Bundan kaçış yok...

Asıl doğru yönetilmesi gereken süreç o andan itibaren başlayacak... Camianın ileri gelenleri, itibarlı insanları, sosyal statüleri ve varlıkları ile bir araya gelerek, güçlü bir başkan adayına destek vermeliler... Bu ismin kim olacağı üç aşağı beş yukarı belli zaten...

Kulübü sıradanlaştırma, yerelleştirme ve gücünü kırmanın bir bedeli olmalı... Yakında yazacağım...

mAz
22.01.2014, 11:24
Bu adamların yatacak yeri yok. Nasıl müslümanım diye geziyorlar aklım almıyor. Ülkeyi sattılar, hak hukuk bırakmadılar, oğulları akrabaları trilyonluk oldu ve millette hala en ufak bir tepki yok. Bu nasıl iştir Türk insanı bu kadar da mı gerizekalı? Bırak şike davasını ülke ne hale geldi, çok yazık. Üzülmemek elde değil. Allah bunları ıslah eylesin.

murat şahin
22.01.2014, 11:31
Sövsem olmuyor, sövmesem gönül razı değil... Ey allahtan korkmaz, kuldan utanmazlar yanlışı aklamak için hazırladığınız kirli düzen ayağınıza dolansın kendi pisliğinizde boğulun inşaalaah...

masterkey
22.01.2014, 11:47
yine tayyipçi militanlar forumda objektif değerlendirme yapıyorum ayağına "aman canım işte siyaset böyle bişi ehe ehe :) " modunda dolanıyorlar. başbakan fb'lileri karşısına alamamışmış. yeri geldi mi herkese atar gider yapmasını biliyor ama. gezide sokağa milyonlarca insan çıktı hepsine atar yaptı, şimdi cemaatleri hedef tahtasına koyup atar yapıyor da 50 tane yerden varlığı tescillenmiş şike konusunda fenerlileri karşısına alamamışmış. yahu sen niye fenerlileri karşına alıyorsun, yargı vermiş kararı bana laf düşmez desene, ama diyemez. niye, çünkü aynı yargı bakanları, çocukları hakkıda da karar verecek. yani bir aziz yıldırım da başımızda var, mecliste şike yapıyor. hadi bu kadar pisliğin içinde mutlu mesut yaşayalım.

Tayfun
22.01.2014, 11:52
Bu süreç her şeyi açıkça göstermiştir. Siyasi "partilerin" kime kucak açıp kimi dışladığı apaçık ortada.

Medyası ile siyasi partisi ile haksız olanı kollamak, haklı olanı elinin tersiyle itmek, bu ülke kendine yakışanı yaptı !

inadina61_08
22.01.2014, 12:03
Yanliz durum oyle boktan ki diger partilerin adaylari da cikip diyemiyor akp hirsizlari koruyor biz korumayacagiz bize oy verinde diyemiyolar yani burda bosverin trabzon u şikecilerde daha cok oy var diyolar :) hepimiz trabzondaki ark lara akp ye oy vermesinler diyoruz ama unutmayalimki ist da da trabzondakinden daha cok taraftar sayimiz var bizlerde ist da şikecileri koruyanlara oy vermeyelim,ben suan kime oy verecegimi bilmiyorum henuz karar vermedim

Kupa seçtiklerimizim elinde. Dün akşam mahmut uslunun sözü ile bir kez daha kupanın yeri belli oldu ve tescil edildi. bunu göremeyenler iyi okuyun; dün twitterda yazdım bugün bir kez daha burada yazayım. bu düzene çomak sokmayan, benim partim Trabzonspor demeyen tüm taraftarlarımız Mustafa abinin hayatını kaybetmesinde ki sebeplerden bir parça olacaktır. bu kadar açık ve net. hırsızlık, yandaşlık, hırsıları koruma derken dün bir kez daha ıspatlandı ki ellerinde Mustafa abinin dayanamayan kalbini tutuyorlar ve sıkıyorlar. Allah belalarını versin.

zekeriyya
22.01.2014, 12:08
siyasileri birbiri ile kıyaslamayın
hepsi aynı b.k unu değişiği
toplumun büyük bir sorunu var
hırsızın yanında olma ....
gelecek için büyük kayıp

Emrah Akcagöz
22.01.2014, 12:10
Trabzonspor taraftarı birilerini asıp kesmeden bu iş hal yoluna girmeyecek. İşi artık bu boyuta getirdiler. Bunlarda ne kuldan utanma ne de Allah korkusu olduğunu sanmıyorum. Allah bildiği gibi yapsın. Denecek başka şeyler de var ama bu kanı bozuklar yüzünden ceza yemeye gerek yok.

Jackal Wile
22.01.2014, 12:12
şöyle uefa ile fifa çok sağlam bir ceza verse bize ama öyle böyle değil 5 sene 8 sene işte ozaman sen gör yeşilliği trabzonspora bu ülkeyi dar ederler neden hakkını aradın da bizi zor durumda bıraktın derler senin yüzünden ceza aldık derler geçen biri yazmıştı aynen katılıyorum trabzonsporun Türkiye ligindeki bütün haklarını satıp artık parası neye yetiryorsa alman 2. ligi mi olur bundesliga mı olur artık neyse bir takım alıp bu ülkedeki futbol faliyetlerine son vermesi gerekmekte alsınlar başlarına çalsınlar liglerini de TFF sinide yeter.

Derin Trabzon
22.01.2014, 13:32
Eyvahhh bu haber çok kötü oldu eğer başbakan bunu yaparsa, Trabzondaki oyu %61 den %95 e çıkar,

Eeee nede olsa deveye diken Trabzonluya hakkını yiyen yaraşır aga.

kurt61
22.01.2014, 13:54
Değerli kardeşim,

Medeni Kanuna aykırı olarak yapılan Mayıs ayındaki kongre, yakında temyiz mahkemesi tarafından hukuksuz bulunarak yeni bir seçimli kongrenin yolu açılacak zaten. Bundan kaçış yok...

Asıl doğru yönetilmesi gereken süreç o andan itibaren başlayacak... Camianın ileri gelenleri, itibarlı insanları, sosyal statüleri ve varlıkları ile bir araya gelerek, güçlü bir başkan adayına destek vermeliler... Bu ismin kim olacağı üç aşağı beş yukarı belli zaten...

Kulübü sıradanlaştırma, yerelleştirme ve gücünü kırmanın bir bedeli olmalı... Yakında yazacağım...

Benim artık beklemeye tahammülüm kalmadı. Bu adamın bir dakika daha o koltukta oturmasını hazmedemiyorum.

Tüzük tadilatı oylaması zaten bir komedi idi, orada olanlar bilir. Sandık kurulunda idim. Oy hakkı olsun olmasın, elinde bir kağıt parçasını kaldıran herkes kontrol edilmeksizin, gözle salon içinden sayıldı. Bazı uyanıklar (!) sayıldıktan sonra arkadan dolanıp tekrar kendilerini saydırdılar. Rakamları hatırlamıyorum ama, Divan önce 2/3 hesabını yanlış yaparak tadilata red kararı çıktığını açıkladı. Bu sırada İHO ve MU ayağa kalkarak itiraz ettiler, ortalık karıştı. Sonra Divan uyarılarak hesap tekrar yapıldı ve birbirine yakın çıkan kabul/red oyları sonrası tadilat kabul edildi. Oylamanın delege pusulaları kullanılarak sandıkla tekrarlanması talebi harala güreleye getirilerek bir 3.dünya ülkesi seçim anlayışıyla konu kapatıldı. O zamanlar İHO'nun az zamanda bu kadar halt yiyeceği tahmin edilmediğinden belki de üzerine fazla düşülmedi. Yeni gelen yönetimin 6 ay sonra tekrar seçime gitmesi reva görülmedi belki ve bu yüzden üstelenmedi. Elbette bu durum yargıdan dönecek, ancak benim beklemeye tahammülüm yok. Trabzon şehrinin önde gelenleri nasıl hala tahammül edip bir girişimde bulunmuyorlar anlamış değilim. Ben noter kanalıyla imzamı göndermeye hazırım, yargı kararını beklersek geçen her gün Kocaelispor'a dönüş sürecimizi hızlandıracaktır.

serdaracıl
22.01.2014, 15:00
Aziz'i karşılamaya gitmiş mi iho.

special one
22.01.2014, 15:05
şöyle uefa ile fifa çok sağlam bir ceza verse bize ama öyle böyle değil 5 sene 8 sene işte ozaman sen gör yeşilliği trabzonspora bu ülkeyi dar ederler neden hakkını aradın da bizi zor durumda bıraktın derler senin yüzünden ceza aldık derler geçen biri yazmıştı aynen katılıyorum trabzonsporun Türkiye ligindeki bütün haklarını satıp artık parası neye yetiryorsa alman 2. ligi mi olur bundesliga mı olur artık neyse bir takım alıp bu ülkedeki futbol faliyetlerine son vermesi gerekmekte alsınlar başlarına çalsınlar liglerini de TFF sinide yeter.

azerbaycan ligi ne bizi seve seve alırlar, her sene sampıyonlar lıgıne gıderiz :)

TSercan82
22.01.2014, 15:05
Gitmis galiba... iho ya biberon vermis aziz

special one
22.01.2014, 15:08

Ben İst deyim kararımı da verdim pusulaya 2010-2011 SAMPIYONU TRABZONSPOR yazcam düşünmeye gerek yok :)

Derin Trabzon
22.01.2014, 15:17
Ohhhh vallaha içimin yağları eridi, yürü be DÜNYA LİDERİ kurtar feneri, hatta sadece kurtarmak yetmez öyle bir yeniden yargılama yap ki fener aklansın Trabzonspor suçlu çıksın, Bu Trabzonsporlulara az bile.

Aslan başbakan ! Hep vur eğilme Trabzon seninle !

Hüloğoğoğğoğğğğğ

masterkey
22.01.2014, 16:10
http://i.imgur.com/ES1B0WU.jpg

dolaylı
22.01.2014, 16:45
Ohhhh vallaha içimin yağları eridi, yürü be DÜNYA LİDERİ kurtar feneri, hatta sadece kurtarmak yetmez öyle bir yeniden yargılama yap ki fener aklansın Trabzonspor suçlu çıksın, Bu Trabzonsporlulara az bile.

Aslan başbakan ! Hep vur eğilme Trabzon seninle !

Hüloğoğoğğoğğğğğ
Zaten yeniden yargılanma üstü kapalı af demek.F.B boşunamı dört elle bu işe sarıldı.Yeniden yargılama yapanlar salak değil mesajı alırlar.Aksi halde sonlarının ne olacağını öncekilerden anlarlar.Yalnız küçük bir umut şu olabilir. yargıtayın gerekçeli kararındaki delillerin çok sağlam olması ve cezanın en alt sınırdan verilmiş olması.

calypso
22.01.2014, 22:43
http://www.guncel61.com/dosyalar/ekran-alıntısı-6f976657.jpg

bir tarafa yeniden yargılama sözü veriliyor da bu konuşmada ne deniyor?

trabzonda TS kaşkolu boyunda 61. hükümet 61. yaş ile dolu konuşmayı mı değerlendiriyorlar yoksa :)

çarşıbaşılı gençlik nerde? kefenleriyle havaalanındalar mı abiler?

Ilelioglu
28.02.2014, 16:57
Bugün yapilan aciklamadan:

Mahmut Uslu: "Sayin Basbakan da bizimle ayni görüste, sayin Basbakan da zaten yeniden yargilama istiyor. Biz de hükümetin yanindayiz. Sayin Basbakan "Bu savcilar ile ilgili yapilan her seyi at cöpe" diyor. Biz bundan dolayi adil yargilanma istiyoruz."

Arkadaslar haberin kaynagi burasi, burada konusmanin videosu da var, canli yayinda söyledi bunlari. Copy-Paste yapamadigim icin kendim yazdim.

http://www2.sporx.com/futbol/superlig/fenerbahce/fenerbahceden-bombardiman-SXHBQ371475SXQ

..

Mert Oğuzlu61
28.02.2014, 17:08
Bugün yapilan aciklamadan:

Mahmut Uslu: "Sayin Basbakan da bizimle ayni görüste, sayin Basbakan da zaten yeniden yargilama istiyor. Biz de hükümetin yanindayiz. Sayin Basbakan "Bu savcilar ile ilgili yapilan her seyi at cöpe" diyor. Biz bundan dolayi adil yargilanma istiyoruz."

Arkadaslar haberin kaynagi burasi, burada konusmanin videosu da var, canli yayinda söyledi bunlari. Copy-Paste yapamadigim icin kendim yazdim.

http://www2.sporx.com/futbol/superlig/fenerbahce/fenerbahceden-bombardiman-SXHBQ371475SXQ

..

akp yi Trabzon da sandığa gömmek şart oldu. onlara bu cesareti Trabzon halkı veriyor. yine %61 ile başa geçerlerse bu şehrin %61 i fenerli ve sahtekar diyeceğim. üstüne alınan alınır beni ırgalamaz.

Emrah Akcagöz
28.02.2014, 17:10
Hiç bir halt yiyemezler. Başbakan önce kendini kurtarsın.

6Şafak Aydın1
28.02.2014, 17:48
yeniden yargilansinlar ondan sonra tekrar yargilansinlar battikca batsinlar, sonucu degistirmez.

erolizmts
28.02.2014, 18:43
Bugün bazı yiyicilerin salıverilmesinden sonra şikecilerin de başbakandan kıyak istemesi normal. Kul hakkı, yetim hakkı yiyeni bu kadar baş üstünde taşıyan millet var mıdır bilemiyorum. Haklı yahu adamlar. Emsal gösterirler bugün yaşananlar olur biter. Biri Almanya İngiltere bizi çekemiyor, kıskanıyor, komplolar kuruyorlar der kitlesine gazı verir, diğeri de Barcelona Fenerbahçe'nin önünü kesiyor der kitlesinin gazını alır. İnsanın ülkeyi terk edesi geliyor yeminle.

Bir de miting miting gezip yalakalık yapan bizimki, soğanın cücüğünü yiyen şikeci.

Erkan SÜNGER
28.02.2014, 22:35
Bişey yazıcam destekçi diyeceksiniz. Değilim ve yazıyorum. Yargıtayın onayladığı hiçbir davada yeniden yargılama olmayacak. Yargıtayın 16. cezaya gönderdiği bir kaç karar ve diğer gündemdeki davalardaki karar verilmemiş olanlarda uygulanacak.

Tapelerin fiziksel takipleri var. Adamlar şifreli şike parası transferinden bahsediyor. Polis gidip çevirmede paraları çekiyor. Yani tapelerin karşılıkları var. Hem Mahmut uslu kimdir ki onun lafına bakıcam.

Yazıklarımın siyasetle uzaktan yakından alakası yok. Başlığı okuyup karamsarlığa kapılan arkadaşlara dilim döndüğünce bişeyleri açıklamak için yazıyorum.

Aziz son çırpınışlarını yapıyor. Ama yemicek hem o giderken feneride bok çukuruna çekecek.

vyno
28.02.2014, 22:40
Adam niye Trabzon'un hakedilmiş kupasını versin ki. Nasılsa Trabzon'da zafer cepte. şikebhçeliler stadyumlarında ana avrat küfrettiler bbna ama kupa onlarda çünkü onlar çantada keklik değil gönüllerini almaları lazım. Bizde salaklığımıza....

vyno
28.02.2014, 22:51
Arkadaşlar öyle bir algı oluştuki ülkemde adam dokunulmaz eleştiri yapmak suç gibi görülüyor açıkca Trabzon'u nasılsa hallettik ne yapsakta oylar akıyor biz şikbahçenin gönlünü yapalım yeter pozisyonundalar salak yerine koyulmaktan bıktık artık gerekli platformlarda ses yükseltilmeli bence.Bunlara oy vereceğime pusulaya ts damgası vururum oyumu yakarım daha iyi.

Kaan
28.02.2014, 22:56
Adam gibi yorum yaz buraya,bomboş adam gibi yazma,hainlik falan senin boyunu aşar.Edebinle yaz bir daha uyarmam.

Şu foruma yönetici diye konanlar ne iş yapıyorlar?Burası dingonun ahırı mıdır?Anayasanın vermiş olduğu hakkı bunun gibi hadsiz zibidiler mi alacak ellerinden insanların.
Bu ülkenin başbakanını sev veya sevme aptal salak yakıştırmalara izin vererek mi bu forumu daha ileri götüreceksiniz?

"Adam gibi yorum yaz" deyip hemen ardından "Edebinle yaz, bir daha uyarmam" şeklinde tehdit etmek hangi kafanın ürünü yahu?

Burası Trabzonspor forumu, Başbakan'ı veya herhangi bir siyasi X kişisini bir Trabzonsporlunun üzerinde tutup tehditler savuruyorsan burada işin ne ola ki? Var mı bilemiyorum ama; gidersin AKP forumlarına, rahat rahat 'dış mihraklara' sallarsın.

bordox
28.02.2014, 23:00
"Adam gibi yorum yaz" deyip hemen ardından "Edebinle yaz, bir daha uyarmam" şeklinde tehdit etmek hangi kafanın ürünü yahu?

Burası Trabzonspor forumu, Başbakan'ı veya herhangi bir siyasi X kişisini bir Trabzonsporlunun üzerinde tutup tehditler savuruyorsan burada işin ne ola ki? Var mı bilemiyorum ama; gidersin AKP forumlarına, rahat rahat 'dış mihraklara' sallarsın.

Sana mı soracağım nerde ne yazacağımı,sen mi karar vereceksin buna?Ben Anayasa'da açıkça yazan insanlar dil,din,ırk ve siyasi tercihleri nedeniyle ayıplananamaz denen maddeye göre konuşuyorum.Sen veya senin gibi düşünenler başkalarının verdikleri oyları hangi kafayla hainlik damgası vuruyorsa ben de o kafayla haddini bil bir daha uyarmam,satılmış,ülke düşmanı vatan hainlerisiniz derdim diyaorum.
Anladın mı?
Sen bu forumun sahibi falan mısın?

vyno
28.02.2014, 23:03
Adam gibi yorum yaz buraya,bomboş adam gibi yazma,hainlik falan senin boyunu aşar.Edebinle yaz bir daha uyarmam.

Şu foruma yönetici diye konanlar ne iş yapıyorlar?Burası dingonun ahırı mıdır?Anayasanın vermiş olduğu hakkı bunun gibi hadsiz zibidiler mi alacak ellerinden insanların.
Bu ülkenin başbakanını sev veya sevme aptal salak yakıştırmalara izin vererek mi bu forumu daha ileri götüreceksiniz?

Niye aşsın arkadaşım her gün televizyonlarda izliyoruz siyasiler birbirne hain hırsız ne geliyorsa ağızlarına söylüyor koskoca devlet adamları birbirini yumrukluyor mecliste telefonlarda iş adamları bu milletin... koyacağız diyorda bu arkadaş dedi diye mi boyunu aşıyor bu tehtid olayıda son yıllarda iyice moda oldu heralde biz burda Trabzonspor'un hakları için savaşıyoruz başkanlar gelir geçer Trabzonspor kalıcıdır kimler geldi kimler geçti özallar çillerler mesut yılmazlar ...vs şimdi onlar tarihte kaldı ama Trabzonspor burda hala o yüzden onu bırakta ne olacak kupamız bizim nasıl alacağız hakkımızı onu konuşalım.

bordox
28.02.2014, 23:06
Niye aşsın arkadaşım her gün televizyonlarda izliyoruz siyasiler birbirne hain hırsız ne geliyorsa ağızlarına söylüyor koskoca devlet adamları birbirini yumrukluyor mecliste telefonlarda iş adamları bu milletin... koyacağız diyorda bu arkadaş dedi diye mi boyunu aşıyor bu tehtid olayıda son yıllarda iyice moda oldu heralde biz burda Trabzonspor'un hakları için savaşıyoruz başkanlar gelir geçer Trabzonspor kalıcıdır kimler geldi kimler geçti özallar çillerler mesut yılmazlar ...vs şimdi onlar tarihte kaldı ama Trabzonspor burda hala o yüzden onu bırakta ne olacak kupamız bizim nasıl alacağız hakkımızı onu konuşalım.

Arkadaşım eleştirmek başka bir şey her türlü siyasi düşünceden insanın geldiği bir foruma siyasi tercihleri yüzünden hain demek kimin haddine.Başbakanı sevmezsin ama onu seven renktaşlarına saygıdan dolayı düzgün bir dil kullanırsın.
Siyasilerin yaptıkları bizi bağlıyorsa bilemiyeceğim.

tristram
28.02.2014, 23:07
bu dakikadan sonra bosbakan'a oy verecek hain midir bilemem ama trabzonspor'lu olmadigi kesin.ayni sey sike yalakcisi diger muhalefet partileri icin de gecerli.iktidar akp oldugu icin en fazla tepkiyi bosbakanin almasi gayet dogal.hain diyene de saygi duyulmali.adam tek lafiyla sikenin tanimini degistirin kupa sikebahcede kalsin diye
tffye talimat veriyor sen kendine trabzonsporlu diyip bu adama oy vereceksin oyle mi?parti fanatigi degil trabzonspor'un fanatigi olun.
normal bir ulkede olsak rte denen insan trabzon'a bir daha ayak basamazdi.hani sen kupam calindi calindi diye agla dur sonra o calana yalakalik yap.bu olayi normal bir insanin midesi kaldirmamali.

Veysel
28.02.2014, 23:08
Boşuna demiyoruz boşbakan oldukça hak yerini bulmaz. Bu adama oy veren haindir.

http://www.cayyolum.com/resimler/haberresim/mevlana.jpg

vyno
28.02.2014, 23:12
Bir soru sormak lazım hakkımız yenildi mi???

Cevap: Evet

O zaman kim olduğunun önemi olmamalı tepki verilmeli ama millette haklı arkadaş korkuyor çekiniyor başıma iş açılır diye.öyle bir düzen kurulmuş ki ülkemde hakkımızı göz göre göre yiyorlar sesimiz gür çıkmıyor çıkamıyor ya işim bozulursa ya bana bela olursalar ya da tamamen saflıktan bilemiyorum ama tekrar söylüyorum ülkeyi yönetenler gelip geçecek yarın yoklar ama Trabzonsporumuz burda bu hep böyle olmuştur o yüzden siyasi hesaplara yedirmememiz lazım.

bordox
28.02.2014, 23:15
bu dakikadan sonra bosbakan'a oy verecek hain midir bilemem ama trabzonspor'lu olmadigi kesin.ayni sey sike yalakcisi diger muhalefet partileri icin de gecerli.iktidar akp oldugu icin en fazla tepkiyi bosbakanin almasi gayet dogal.hain diyene de saygi duyulmali.adam tek lafiyla sikenin tanimini degistirin kupa sikebahcede kalsin diye
tffye talimat veriyor sen kendine trabzonsporlu diyip bu adama oy vereceksin oyle mi?parti fanatigi degil trabzonspor'un fanatigi olun.
normal bir ulkede olsak rte denen insan trabzon'a bir daha ayak basamazdi.hani sen kupam calindi calindi diye agla dur sonra o calana yalakalik yap.insanin midesi kaldiracak bir olay.

Bir başkası da çıkıp Başbakan o soruşturmayı yürütenlere siyasi destek vermese ne bu şike olayları ortaya çıkar ne de şikeciler ceza alırdı derse,onu nasıl açıklayacaksın peki?
Trabzonsporlu olmak demek gözü kapalı siyasi görüşüne uymayan insanları yaftalamak mı demek?Ben kimsenin de fanatiği değilim,tüm kararlarımı da sağlıklı düşünerek alırım.Fanatizm belasının bize en son hediyesi şimdiki başkan ve ona yapışan siyasi bağnazlar.

Hani başbakan kendisi için açılan davaları savcıları falan dağıtarak durdurdu diyelim neden aynı şeyi sizin iddia ettiğiniz gibi koruduğu fener için de yapmadı?
O zaman bu gücü yok muydu?

Hüseyin Başoğlu
28.02.2014, 23:18
Bir başkası da çıkıp Başbakan o soruşturmayı yürütenlere siyasi destek vermese ne bu şike olayları ortaya çıkar ne de şikeciler ceza alırdı derse,onu nasıl açıklayacaksın peki?
Trabzonsporlu olmak demek gözü kapalı siyasi görüşüne uymayan insanları yaftalamak mı demek?Ben kimsenin de fanatiği değilim,tüm kararlarımı da sağlıklı düşünerek alırım.Fanatizm belasının bize en son hediyesi şimdiki başkan ve ona yapışan siyasi bağnazlar.

Hani başbakan kendisi için açılan davaları savcıları falan dağıtarak durdurdu diyelim neden aynı şeyi sizin iddia ettiğiniz gibi koruduğu fener için de yapmadı?

yapılmadığını nerden biliyorsunuz ?? yargıtayın davayı onaylaması neden okadar uzun sürdü neden okadar baskı yapıldı yargıtaya karar bozması için ?? Yeniden yargılama muhabbetini çıkaran kim ?? demiröreni kim federasyon başkanı yaptı ? uefadan gelicek herhangi bir cezayı doğru bulmuyorum diyen kimdir ??

Yada bunları boş verin size tek bir soru soruyım: Şuan aziz yıldırım neden tutuklanamıyor ?? Kimin sayesinde ??

bordox
28.02.2014, 23:26
yapılmadığını nerden biliyorsunuz ?? yargıtayın davayı onaylaması neden okadar uzun sürdü neden okadar baskı yapıldı yargıtaya karar bozması için ?? Yeniden yargılama muhabbetini çıkaran kim ?? demiröreni kim federasyon başkanı yaptı ? uefadan gelicek herhangi bir cezayı doğru bulmuyorum diyen kimdir ??

Yada bunları boş verin size tek bir soru soruyım: Şuan aziz yıldırım neden tutuklanamıyor ?? Kimin sayesinde ??

Her davanın bir süreci var,eleştirilecek tek şey kanunu değiştirmeleridir ki,onda da kısmen haklılar,Avrupa'daki kanunlara göre şike ve benzeri olaylarda daha çok sportif cezalar ağır basıyor,hapis ve benzeri cezalar genelde az.

Koruma olayına gelince neden tutuklan mıyor?Tutuklanmasını istemediği adama eğer gücü yetiyorken ve kimse bilmiyorken neden destek çıkmadı ve bu şoruşturma bu noktalara taşındı.
UEFA toplantısına katılıp söylediği sözler ise bir politikacının söyleyeceği sözler,Allah korusun aynı olaydan biz ceza alsak aynı lafları bizim için de söyleyeceğini düşünüyorum.Ama uygulanamaz ve mantıksız bir şey teklif etmek aslında ben bu konuda size destek olamam benden bir şey beklemeyin demektir.

Bakın bir insanı sevmemek haktır ama tüm yanlışlıkları ve olumsuzlukların kaynağı,adeta her şeyin nedeni olmakla tutmak,insaflı olmaz.Mantıksızca yaptığın hakaretin ve aşağılamanın karşılığı kin ve düşmanlıktan başka bir şey değil,ama mantıklı ve sağlıklı her türlü eleştiri senin karşı tarafa ulaşmanı sağlar.

Hüseyin Başoğlu
28.02.2014, 23:35
Her davanın bir süreci var,eleştirilecek tek şey kanunu değiştirmeleridir ki,onda da kısmen haklılar,Avrupa'daki kanunlara göre şike ve benzeri olaylarda daha çok sportif cezalar ağır basıyor,hapis ve benzeri cezalar genelde az.

Koruma olayına gelince neden tutuklan mıyor?Tutuklanmasını istemediği adama eğer gücü yetiyorken ve kimse bilmiyorken neden destek çıkmadı ve bu şoruşturma bu noktalara taşındı.
UEFA toplantısına katılıp söylediği sözler ise bir politikacının söyleyeceği sözler,Allah korusun aynı olaydan biz ceza alsak aynı lafları bizim için de söyleyeceğini düşünüyorum.Ama uygulanamaz ve mantıksız bir şey teklif etmek aslında ben bu konuda size destek olamam benden bir şey beklemeyin demektir.

Bakın bir insanı sevmemek haktır ama tüm yanlışlıkları ve olumsuzlukların kaynağı,adeta her şeyin nedeni olmakla tutmak,insaflı olmaz.Mantıksızca yaptığın hakaretin ve aşağılamanın karşılığı kin ve düşmanlıktan başka bir şey değil,ama mantıklı ve sağlıklı her türlü eleştiri senin karşı tarafa ulaşmanı sağlar.

birader sen ne diyorsun Allah aşkına ?? aynısını biz yapsak yedi sülalemizden getirirlerdi...ne çabuk unuttunuz özkan sümerin istifasının nedenini ? rıdvan dilmenin canlı yayında malum süreçte boşbakan ın bize desteği çok fazlaydı elinden geleni yaptı dedi niye yalanlamadı bunu ??

karaladığın yer için ben bundan 3 sene öncesine kadar akpartili biriydim..neyi sevmediğim insana yıkıyormuşum ben ??

yasayı değiştirmekte haklılar diyorsunuz yahu nereye haklılar ? madem haklılar bu yasayı çıkartırken akılları neredeydi bunlar ne biçim iktidar çıkardıkları yasaya bakmıyorlar mı ?? 6 ayda yasa değiştirilirmi böyle dansöz bir hükümet olabilir mi ??

Hainlik konusuna gelinirse açık ve net akp chp mhp oy veren Trabzonspor'lu değildir Trabzonspor'un hainidir.Tartışma konusu bile olamaz...

Trabzonsporluyum diceksin senin hakkını yiyenlere küfür ediceksin ama hakkını yiyenleri koruyanı kollayana çanak tutacaksın öylemi ??? aziz yıldırıma şike yapma gücünü veren kim ? şike davası tapelerinde aziz yıldırımın başbakanla görüştüm kimi federasyon başkanı istersin lafını hatırlamanızı hatırlayamıyorsanız gidip öğrenmenizi tavsiye ederim.

Erkan SÜNGER
28.02.2014, 23:38

Sevgili arkadaşım

T.C. Başbakanı şike konusunda taraftır. Tarafı da bellidir. Bunu alenen belli etmiştir. Savunulacak bir tarafı yoktur. Diğer memleket meseleleri için savunduğunuz Başbakanı rica ediyorum şike konusunda savunmayın.

Güzel ülkemin Başbakanı Dolmabahçe'de Adı telekulak çetelerine karışmış Rıdvan Dilmen ile başbaşa görüşemez. Rıdvan Dilmen kimdir? Ne başarısı vardır? Türk Futboluna ne katmıştır? Hangi vasıf ve sıfatlan başbakan ile görüşebilir?

Acun Ilıcalı Kimdir? Türk futboluyla ne alakası vardır? Sunduğu yarışmasında sakatlanan çocuğu reyting uğruna montajla çıkarmadan yayınlayan bir zihniyet Başbakana ne akıl verebilir? Türk futboluna ne katabilir?

Başbakan bize söz verdi diyen bazı sineklerin açıklamalarından sonra neden yalanlama yapmaz? Şikebahçelinin oyu 10 sayılıyorda TRABZONSPOR'lunun oyu 0.1 den mi gidiyor? Ha ama doğru 20 milyon şikebahçeli vardı dimi?

Bunu böyle çok uzatırım aslında ama neyse...

tristram
28.02.2014, 23:44

sikeciler ceza mi aldi?ne cezasi aldilar?
uefa'nin verdigi cezayi rte'nin hanesine yazmayin.yanlis.elinde olsa uefa'nin ceza vermesini de engellerdi, ki uefa'ya kurumlara ceza vermeyin diyen de o idi.
basbakan siyasi destek falan vermedi sadece aziz'in gitmesini istedi.operasyonu da son olaylardan sonra kimin yaptigini daha iyi anladik.kaldi ki ulkenin polisi hirsizlari yakaladi diye tesekkur etmem-gorevleri o zaten.ama hirsizi yakalayip cezasini vermiyorsa sayip soverim.hele ki hirsizi korumak icin yasa degistiriyorsa daha fazla soverim.
ayrica ayni basbakan zamaninda ergenekon-balyoz gibi davalara da destek veriyordu, simdi ne oldu peki?
siyasetcilerin masasina meze olmaktan vazgecin.bir dedigi bir dedigini tutmayan adamlar sonucta.
bugun tffye sikecilerin kupasini almayin-sikenin tanimini degistirin sikebahceye sakin ceza vermeyin diye tupcuyu kim gorevlendirdi.televizyon kanalindaki kadin programlarina kadar herseye mudahele eden rte buna mudahale etmedi mi diyorsunuz?
bu arada ben sag goruslu bir insanim-sandiga gitsem oyumu sag partilerin birine atarim ama benim bu goruste olmam bazi gercekleri gormeme engel degil.kimse babamin oglu degil sonucta.dogruya dogru yanlisa yanlis diyebiliyorum.sike surecinden sonra kimseye oy atmamaya yemin ettim.
bu olayda rte'nin savunulacak tek tarafi yok.sayisal anlamda sikebahcelilerden daha az(ayni zaman da garanti) oy potansiyelimiz var diye onlari kayirmasi kendine hakkaniyetliyim diyen bir muslumanin yapacagi is degil.bildigim kadariyla bu kul hakkina giriyor.kul hakkinin da dinimizdeki karsiligi belli.
hirsiza ceza vermek icin insan oy hesabi yapar mi?bu hangi kitapta yaziyor?simdi benim kutsal saydigim trabzonspor'a yanlis yapan-hakkini teslim etmeyen-hakki icin el kapilarina muhtac eden adama eyvallah diyecegim oyle mi?
bir birakin allah askina.parti fanatigi olmussunuz bundan haberiniz bile yok yada var yok gibi davraniyorsunuz.

vyno
28.02.2014, 23:44
Ben gidip fenerbahçe fanatiği hastası bir adama özellikle şu şike döneminde şikeyide savunarak gerekirse 5 sene gitmeyiz diyen adama oy vermem kim verirse versin ama o adamın görevi bittiğinde destekleyen Trabzonsporluların pişman olacağını düşünüyorum keşke yapmasaydım o kupanın gelmesi için mücadele verseydik etkileseydik diyecekelrini düşünüyorum çünkü tekrar tekrar söylüyorum bu ülkeyi yöneten gelip geçici gidecek ama Trabzonspor burda biryere gitmeyecek.

bordox
28.02.2014, 23:51
birader sen ne diyorsun Allah aşkına ?? aynısını biz yapsak yedi sülalemizden getirirlerdi...ne çabuk unuttunuz özkan sümerin istifasının nedenini ? rıdvan dilmenin canlı yayında malum süreçte boşbakan ın bize desteği çok fazlaydı elinden geleni yaptı dedi niye yalanlamadı bunu ??

karaladığın yer için ben bundan 3 sene öncesine kadar akpartili biriydim..neyi sevmediğim insana yıkıyormuşum ben ??

yasayı değiştirmekte haklılar diyorsunuz yahu nereye haklılar ? madem haklılar bu yasayı çıkartırken akılları neredeydi bunlar ne biçim iktidar çıkardıkları yasaya bakmıyorlar mı ?? 6 ayda yasa değiştirilirmi böyle dansöz bir hükümet olabilir mi ??

Hainlik konusuna gelinirse açık ve net akp chp mhp oy veren Trabzonspor'lu değildir Trabzonspor'un hainidir.Tartışma konusu bile olamaz...

Trabzonsporluyum diceksin senin hakkını yiyenlere küfür ediceksin ama hakkını yiyenleri koruyanı kollayana çanak tutacaksın öylemi ??? aziz yıldırıma şike yapma gücünü veren kim ? şike davası tapelerinde aziz yıldırımın başbakanla görüştüm kimi federasyon başkanı istersin lafını hatırlamanızı hatırlayamıyorsanız gidip öğrenmenizi tavsiye ederim.

En baştan başlayalım yasa:Kulüpler birliği bir teklif ile gidiyor Meclise amaç 6222 ile aslında taraftarın canına okumak,o zaman ki spor bakanı Faruk Özak dahil herkes bu cezalar çok ağır emin misiniz diye karşı çıkıyorlar ama adamların derdi taraftar tabi,yöneticileri hesaba katmadıkları için de böyle çıkıyor ama işin dünya normlarına bakarsan uygulanamaz bir yasa çıkarmak ve spor yüzünden insanları o kadar sene hapse tıkmak da o yasayı uygulanamaz hale getiriyor.O yasa uygulanabilir hale geldiği için şikeciler hapis yatacak.

Özkan Sümer benim en çok saygı duyduğum spor adamlarından biridir ama o bile o zaman ki istifasının yanlış olduğunu şimdi kabul ediyor.Ama bana sorarsan Başbakanın öyle bir konuya dahil olması yanlıştır,asıl acınası olan bulunduğu makamları hak etmeyen şahsiyetsiz kişilerin başbakana yaranmak için verdikleri cezaları kaldırmalarıdır.

Malum süreçte benim yazdığım tüm yazılar burada saklı istersen bulabilirsin,ben de en az senin kadar başbakanın bu tutumunu eleştirdim ama ülkedeki spor yönetici ve sporcu kalitesi bu maalesef.Adam olan pisliği kabul eder,özür diler ve cezasını çeker.

Hakkımı yiyenler diyorsunuz da eğer eski spor bakanı 6222 nolu yasaya şikeye de ceza konmalı demese bu cezalar bile verilmeyecekti,yani teknik olarak senin hakkını aramaya sebep olan kanunu beğenmediğin adamlar çıkarmış.

Son olarak hainlik lafları falan bunlar boy aşan laflar,öyle kolay değil o işler.Trabzonspor bu süreçte kupasını alırsa beğensen de beğenmesen de kanunu çıkaran,soruşturmayı durdurmayan ve olayın her türlü mahkemede onaylanmasına ortam hazırlayan o beğenmediğin adamın partisi olacak yürütmeden sorumlu olarak.

bordox
28.02.2014, 23:54
Sevgili arkadaşım

T.C. Başbakanı şike konusunda taraftır. Tarafı da bellidir. Bunu alenen belli etmiştir. Savunulacak bir tarafı yoktur. Diğer memleket meseleleri için savunduğunuz Başbakanı rica ediyorum şike konusunda savunmayın.

Güzel ülkemin Başbakanı Dolmabahçe'de Adı telekulak çetelerine karışmış Rıdvan Dilmen ile başbaşa görüşemez. Rıdvan Dilmen kimdir? Ne başarısı vardır? Türk Futboluna ne katmıştır? Hangi vasıf ve sıfatlan başbakan ile görüşebilir?

Acun Ilıcalı Kimdir? Türk futboluyla ne alakası vardır? Sunduğu yarışmasında sakatlanan çocuğu reyting uğruna montajla çıkarmadan yayınlayan bir zihniyet Başbakana ne akıl verebilir? Türk futboluna ne katabilir?

Başbakan bize söz verdi diyen bazı sineklerin açıklamalarından sonra neden yalanlama yapmaz? Şikebahçelinin oyu 10 sayılıyorda TRABZONSPOR'lunun oyu 0.1 den mi gidiyor? Ha ama doğru 20 milyon şikebahçeli vardı dimi?

Bunu böyle çok uzatırım aslında ama neyse...

Bak bu iki konuda yüzde yüz haklısın yani ben de yakıştıramıyorum bu tutumu başbakana.Başbakanın etrafını bu tür adamlara kapatmasını ok isterdim ama işte bizim istememizle her şey gerçekleşmiyor.İlla bir zarara uğayıp anlaması gerekiyor.

serdaracıl
28.02.2014, 23:59
Taraftar birbirine girmiş burda

ESER
01.03.2014, 00:01
tayyip bu ulkeye atilmis nasil bir kazik oldugunu kanitlamaya tam gaz devam ediyor.. performansi tavan yapti.

kendini ve sulalesini aklamak icin aziz yildirim gibi bir sahsiyetle ittifak yapmasi bile düstügü acziyetin kaniti olsa gerek.

ikinizde aynisiniz..

babacik , sikecik..

bordox
01.03.2014, 00:01
Bakın benim burda başbakan ve onun Trabzonspor'a zarar veren eylemlerine getirilen eleştirilere en ufak itirazım yok,çoğu eleştiriye de katılıyorum,inanmayan benim şike başlığına yazdığım yazılara baksın.

Eleştirim insanları siyasi tercihleri yüzünden 'hain' diye itham etmek.Az biraz kendini bilen,gün görmüş geçirmiş birisi bu tür laflardan uzak durur.Çünkü burada her türlü siyasi düşünceden insana açık bir forum ve sen ne kadar Trabzonsporluysan o da en az o kadar Trabzonsporludur.

ESER
01.03.2014, 00:11
tayyip bu yeniden yargilama vaadiyle Trabzonda kendisini kefenleriyle karsilayan sevenlerine sevgi ve saygilarini iletmis...

Yaşar
01.03.2014, 00:12
Trabzonspor'un kupasının çalınmasında emeği geçen bütün siyasiler bu işte eşit suçludur. İktidarından muhalefetine kadar herkes sırf oy kazanmak, fb taraftarına şirin gözükmek adına bu pisliğin içerisine bulaşmış, sadece ''fb yi kurtarabilme operasyonlarında'' uzlaşmış ve bu konuda gayret göstermişlerdir. Bu durumda Akp'ye oy verenle, CHP veya MHP'ye oy veren arasında duruş olarak fark yoktur. Bu pisliğin içerisine hepsi bulaşmıştır. Bugün dersane için, onun veya bunun için yürüyen, bağıran, kavga eden siyasiler, 3-4 milyon insanın yıllardan beri süren özlemini ve aşkını çalan hırsızlara seslerini çıkarmamışlardır. Siyaset ne yazık ki böyle lanet bir olgudur, içerisine giren her türlü pisliğin içine defalarca girip çıkmasına rağmen ses çıkaramayacak kadar geniş bir meshebe ulaşıyor.

Hüseyin Başoğlu
01.03.2014, 00:18
Benim denklemim basittir.

Trabzonspor'umun haklarını çalan hırsızdır şerefsizdir..

Hırsızı koruyan kahpedir

Kahpeyi savunanda haindir.

ESER
01.03.2014, 00:19
ulkemiz bircok kez askeri darbe gormustu ve bu sefer sivil bir darbeye sahitlik ediyor malesef.

Pshycologist41
01.03.2014, 00:28
Trabzonspor'un kupasının çalınmasında emeği geçen bütün siyasiler bu işte eşit suçludur. İktidarından muhalefetine kadar herkes sırf oy kazanmak, fb taraftarına şirin gözükmek adına bu pisliğin içerisine bulaşmış, sadece ''fb yi kurtarabilme operasyonlarında'' uzlaşmış ve bu konuda gayret göstermişlerdir. Bu durumda Akp'ye oy verenle, CHP veya MHP'ye oy veren arasında duruş olarak fark yoktur. Bu pisliğin içerisine hepsi bulaşmıştır. Bugün dersane için, onun veya bunun için yürüyen, bağıran, kavga eden siyasiler, 3-4 milyon insanın yıllardan beri süren özlemini ve aşkını çalan hırsızlara seslerini çıkarmamışlardır. Siyaset ne yazık ki böyle lanet bir olgudur, içerisine giren her türlü pisliğin içine defalarca girip çıkmasına rağmen ses çıkaramayacak kadar geniş bir meshebe ulaşıyor.

Yaşar abi en doğrusunu söylemiş saçma saçma tartışmalara girmenize gerek yok. Kulübü siyasete sokmasınlar diye bitarafımızı yırtıyoruz mesajlara bakıyorumda alayı siyasi. Al birini vur ötekine neyin kafasındasınız. İkitdar muhalefet alayı şikebahçe taraftarına yaranmadı mı? Yok siyasi görüşmüş saygıymış bla bla bla. Bu adamlara oy veren peşinde gezen Trabzonsporluyum diyemez. Hele mevcut iktidara oy verende vicdanın V si bile yoktur.

Adem Akyüz'
01.03.2014, 00:35

Budur...

Mert Oğuzlu61
01.03.2014, 00:37
''gerekirse 5 yıl kabuğumuza çekilir avrupaya gitmeyiz, theatcher modelini ingiltere uyguladı bizde yapabiliriz.'' (bu basit ifadeler ülkenin başbakanının ağzından çıktı)

bu durumda ; diyerek sözlerime başlardım destan yazardım ama çok daha etkili bir yol biliyorum, karşıdakinin kafa yapısına bakarım ona göre bu sihirli ifadeyi kullanırım ; yaw he he :) diyip geçin, başka türlü susmuyorlar valla :D

MaEsTrO
01.03.2014, 00:40
Hsyk yi ellerine aldilar. Yeniden yargilama mutlaka olacaktir, söz sözdür.

Hsyk da ellerinde olduguna göre yeniden yargilamadan aklanarak cikacacaklardir.

Rahat olabilirsiniz.

jeepeers
01.03.2014, 01:21
dünyada göt kılları ile tartışmaya girmek kadar gereksiz birşey yok
enerjinizi boşuna harcamayın
o kafa seviyesine ulaşmak kolay değil

ibrahim
01.03.2014, 01:26
Siz bu baslikta ne kadar kavga ederseniz edin benim Avrupam sizin bosbakaninizi sallamiycak bile. Böyle lakk diye konduracak cezayi. Kirmayin bos yere birbirinizi. :)

burasıdaTRABZON
01.03.2014, 01:47
Şike sanıklarını kurtarmak için akşamdan sabaha direk çıkarılan yasayı reddeden kısmın büyük çoğunluğunu BDPlilerin oluşturması kafamı kurcalamıyor değil.

burasıdaTRABZON
01.03.2014, 01:58

"Yasak ağacın meyvesi de yasaktır"

Koray Böyük
01.03.2014, 03:37
Kavga edeceniginize, edeceğimize neden çözüm aramiyorki? Bu konular 3 yildir tartisiliyor. Sonuç?? İstedikleri de bu ya zaten bizi kendi kendimizi yememiz için birbirine düşürmek sonrada yok o öyle dedi yok o böyle dedi.. Basbakinin fenvden oy kaygisi varda TS sen neden yok?? Bunlari bulmamiz lazim. Bu kopekler yüzünden zaten 2007 deki kadro sistemine döndük ya. Önce içimizde kurtlari disari atip sonra gereği neyse yapmak lazim. Burada ki ikili tartismalariniz kimseye bir faydasi yok, olmucakta. Biz kupamizi almamiz için herşeyi yapalim. Bize ne bizim başkan dan nede başbakandan fayda var. Başbakan yarin trabzona gelse yine bogazinda TS kaskolu ile gezecek. Akyazi acilisa gitmiyen tüm renktaslara tesekkur ederim. Protokolden başka sadece 50 kişi vardi orda. Beyleeerre ARİCAGİMİZ TEK ŞEY COZUM...!

Fatih Birinci
01.03.2014, 10:39
Eger ki başbakan bu şikecilere yeniden yargilama yolunu acarsa yaziklar olsun derim....bakalim iho ozaman ne düşünecek? Ya böyle bi sacmalik sadece türkiye gibi 50 sene geriden gelen bi muz cumhuriyetinde olur

Fatih Birinci
01.03.2014, 12:37
Beyler saygili olun birbirinize herkesin siyasi görüşü

Emirhan Makul
01.03.2014, 12:37
https://pbs.twimg.com/media/BhoqcvDCQAAoZ8U.jpg:large

Fatih Birinci
01.03.2014, 12:57
Hayır nerden biliyorsun Başbakanın ''Yeniden Yargılama'' sözü verdiğini?

Kaynağın Fenerbahçeli Mahmut USLU ise bir şey demiyorum. Yalancının tekine inanıyorsun demektir...

Bu ülkede Başbakan da dahil hiç kimse yeniden yargılama sözü veremez!

Yeniden yargılanmanın nasıl olacağı yasalarda açık şekilde bellidir.

Yeni deliliniz olmadan yeniden yargılama yapamazsınız kimseye...

Ayrıca, bu ülkenin demokratik yapısı bellidir evet....

20-30 yıl önce neyse şimdi de odur....

Değişen tek şey gücün başka ellere geçmesidir...

Yoksa kafa aynı kafa...

Böyle kısır çekişmeler içinde dönüp dolanan bir Türkiye var işte...

1 Arpa boyu yol alınamamıştır...

Mantikli

Emre İskender
01.03.2014, 16:38
Yeteri kadar birbirimize karsılıklı cevap verdik...

Daha fazla karsılıklı soru cevap vererek birbirimizi kırmamak adına mesajlar silinmiştir.

Anlayışınız için teşekkür ederiz...

gökhants1966
01.03.2014, 21:38
Yaw tartıştığınız konulara bak.Burası trabzonspor forumu.Eleştiriyi yerine göre yapalım arkadaşlar.Her görüşten insanlar var.Belkide görüşlerimiz birbirine tamamen zıt olabilir hatta belki birbirimizden nefrette edebiliriz ama bizim ortak noktamız trabzonspor aşkımızdır.Herkes buna dikkat etsin.Olay yaratacak kelimeler kullanmayalım.Sonra 3-4 sayfa siyasi tartışma görmek istemiyorum.

fanatikdevri
02.03.2014, 13:23
Yargıtay tarafından onanan hiçbir dava yeniden yargılanamaz.Nerden nasıl kim uyduruyor böyle saçmalıkları.

Gökhan Koç
02.03.2014, 13:32
Yeniden yargılama sözünü bizzat Başbakan televizyonlarda verdi,

Arar bulurum videosunu çok isterseniz,

Haklarına tecavüz edilen takımın taraftarı mısınız siz ?

Artık gözünüzü açın !!!

fanatikdevri
02.03.2014, 13:46
Yeniden yargılama sözünü bizzat Başbakan televizyonlarda verdi,

Arar bulurum videosunu çok isterseniz,

Haklarına tecavüz edilen takımın taraftarı mısınız siz ?

Artık gözünüzü açın !!!

Yargıtay'da onanmış davaların da yeniden yargılanacağına dair bir kayıt koy buraya herkes görsün.

fanatikdevri
02.03.2014, 14:09
Adalet bakanın açıklaması,sonuna kadar izleyin,dolduruşa,şikecilerin yalanlarına kanmayın.

http://www.dailymotion.com/video/x1ajp74_bakan-bozdag-bu-duzenlemelerden-kesinlesen-davalarin-etkilenmesi-soz-konusu-degil_news

Gökhan Koç
02.03.2014, 14:17
Adalet bakanın açıklaması,sonuna kadar izleyin,dolduruşa,şikecilerin yalanlarına kanmayın.

http://www.dailymotion.com/video/x1ajp74_bakan-bozdag-bu-duzenlemelerden-kesinlesen-davalarin-etkilenmesi-soz-konusu-degil_news

Bir yalancının sözünü diğer bir yalancının sözüyle çürütmeye çalışıyorsun şu an.

Tolga
02.03.2014, 14:21
Ülkede adalet yok ama bakanı var :D Düşünün artık :D Kanıt falan mı sayılıyor bu kişiler :D

Hüseyin Başoğlu
02.03.2014, 22:23
bordox neredesin ???

BİGSTAR61
02.03.2014, 22:31
trabzonda buyuk bir kesim akp veya trabzonspor mu demez siz diyecegine inaniyormusunuz?????

burasıdaTRABZON
02.03.2014, 22:56
Where the hell is bordox !!!!???

Ilelioglu
23.06.2014, 19:11
5 ay önce acmistim bu Basligi, demek yalan degilmis.

..

SADECETRABZON61
23.06.2014, 19:14
Buradaki insanlar uyanmaz..Pkkya verilen sözlerdende bahsedilseydi iyi olurdu..Trabzonspor herşeyimiz ama Vatanda bir o kadar herşeyimiz Allah sonumuzu hayır etsin

Onur Civelek61
23.06.2014, 19:22
RTE yatacak yerin yok

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

art(w)in
23.06.2014, 19:28
Yeniden yargilama olamaz ya. Hakikaten kim uyduruyor bunları? Ne malum rte'nin söz verdiği? Alla alla. (Yuksek dozda ironi içerir. )

fincher
Bir hukukçu cevap verebilir mi?Yargıtayın onadığı kararı yerel mahkeme tekrar niye görüşür?Kararı nasıl bozar?Bu normal olan bir işleyiş mi?Yıllardır üst mahkemeleri son karar mercii olarak biliyorduk,bu iş nasıl oluyor?Yargıtay veya Danıştay kararından sonra her dava için savcı yerel mahkemeye tekrar mütalaa mı sunar,mahkeme kararın uygulanıp uygulanmayacağını tekrar mı görüşür?Bu durumda temyiz mahkemesinin ne fonksiyonu var?Birisi beni aydınlatabilir mi?

Ilelioglu
Hayaldi gercek oldu maalesef.

..

art(w)in
23.06.2014, 19:40
Hayaldi gercek oldu maalesef.

..

Afyonlananlara gore hayaldi. Akılcı dusunenler eninde sonunda bunun olacağını görüyordu zaten

Emre Emiroğlu
23.06.2014, 20:04
Söz verdiyse yapar. Adalet timsalidir. Allah ömrümden alıp ömrüne versin vs. jgıdlfgjskd..

Derin Trabzon
23.06.2014, 20:11
Hanimiş benim %58 im ?

uzungöllü
23.06.2014, 20:20
Hanimiş benim %58 im ?

Daha durrrrr cumhurbaşkanı seçecez onu , %58 de neymiş !!! Pehhhhh

Uğur Gündüz
23.06.2014, 20:27
Sanırım Dünya tarihinde ilk defa bir yerel mahkeme kesinleşmiş üst mahkeme kararını bozdu.
Şimdi sırada dinleme ve resimlerin delil olarak sayılmaması ve beraat var.

Onur Civelek61
23.06.2014, 20:28
Sabaha kadar sovsem doymam

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

jojuk
23.06.2014, 21:06
başbakanı savunacak bir yiğit aranıyor ????
feneri kurtarmak için adam her yolu denedi başardı

Derin Trabzon
23.06.2014, 21:11
Sen tüm olanlara rağmen %58 oy verirsen oda yeniden yargılama sözü verir, çok ta iyi yapar.

Nazim Can
23.06.2014, 21:16
başbakanı savunacak bir yiğit aranıyor ????
feneri kurtarmak için adam her yolu denedi başardı

Burada yeteri kadar var isim isim veriyim mi:)

jojuk
23.06.2014, 21:18
Burada yeteri kadar var isim isim veriyim mi:)
ver kardeş

ofluhalit
23.06.2014, 21:18
Başbakan kadar diğer yasa değiştirici siyasilerde suçlu,hepsi arsız hırsızdan yana.zaten bu ülkenin en büyük sorunu dürüst namuslu insanların siyasetçi olamaması değilmi? şimdi önümüzdeki seçimde ya hepsine tepki koyup sandık başına gitmicek Trabzon ya da kaderine (en azından ülke içinde) razı gelecek...

ceday99
23.06.2014, 21:25
Başbakan kadar diğer yasa değiştirici siyasilerde suçlu,hepsi arsız hırsızdan yana.zaten bu ülkenin en büyük sorunu dürüst namuslu insanların siyasetçi olamaması değilmi? şimdi önümüzdeki seçimde ya hepsine tepki koyup sandık başına gitmicek Trabzon ya da kaderine (en azından ülke içinde) razı gelecek...

hepsi ne derse desin. baştaki ne derse onun dediği oluyor. hepsi öyle zaten diyerek isminde adelet olan cisminde olmayan oluşumun yaptıklarını sulandırmak gerekir diye düşünüyorum...

ofluhalit
23.06.2014, 21:34
hepsi ne derse desin. baştaki ne derse onun dediği oluyor. hepsi öyle zaten diyerek isminde adelet olan cisminde olmayan oluşumun yaptıklarını sulandırmak gerekir diye düşünüyorum...

O isminde adalet olan dilinden din iman kelimelerini düşürmeyenlerin partisine söylenecek söz yok zaten tabiki baş sorumlu rte.bu günahın vebalide onda lakin bu ülkede başta kim olursa olsun bugün ki durum değişmeyecekti aksini iddaa eden kendini kandırır.güçlüysen haklısın sonuç bu...

Fatih Çelik
23.06.2014, 21:55
Siz bu baslikta ne kadar kavga ederseniz edin benim Avrupam sizin bosbakaninizi sallamiycak bile. Böyle lakk diye konduracak cezayi. Kirmayin bos yere birbirinizi. :)

Avrupalılar'a ne kadar gavur pis diye baksak da adamalar en azından ulus olma bilincine ermişler. Kendi aleyhlerindeki şeylerde her türlü pisliğe girip. Kendi içlerinde adil olmayı beceriyorlar. Bu iş onlara dokunmadığından inanıyorum. Fenerin biletini de yine kesecekler.

memozcan
23.06.2014, 22:05
bence başbakan öyle bir söz vermemiştir.. öyle olsa İHOya söylerdi!!

ceday99
23.06.2014, 22:16
Avrupalılar'a ne kadar gavur pis diye baksak da adamalar en azından ulus olma bilincine ermişler. Kendi aleyhlerindeki şeylerde her türlü pisliğe girip. Kendi içlerinde adil olmayı beceriyorlar. Bu iş onlara dokunmadığından inanıyorum. Fenerin biletini de yine kesecekler.

hala avrupadan medet mi umuyorsunuz. ee avrupa biletini kesti ne olacak. biz yine bu pis ligde devam mı edeceğiz. nereye kadar. pisliğimizde boğulana kadar mı.
Vallahi bu UEFA dan CAS dan FIFA dan medet ülkemizdeki adeletsizliği çözmesini bekliyoruz ya vah halimize.
Bence komple atlayalım karadenize soluğu kırımdamı alıyoruz. donesk demi alıyoruz. hepsi buradan adalet(li) ülkeden iyidir...

jojuk
23.06.2014, 22:33
bence başbakan öyle bir söz vermemiştir.. öyle olsa İHOya söylerdi!!
ahada bi akp li bulduk arkadaşlar başbakanın savunucumusun ???

BunyaminEraslan
23.06.2014, 22:34
başbakan'da yeniden yargılansın o zaman ! kampanya başlatalım madem...

HOPA'LI TS'Lİ
23.06.2014, 22:35
Soğuk su içelim. Bu iş kapandı.

Mollasalihoğlu
23.06.2014, 22:36
Bir hukukçu cevap verebilir mi?Yargıtayın onadığı kararı yerel mahkeme tekrar niye görüşür?Kararı nasıl bozar?Bu normal olan bir işleyiş mi?Yıllardır üst mahkemeleri son karar mercii olarak biliyorduk,bu iş nasıl oluyor?Yargıtay veya Danıştay kararından sonra her dava için savcı yerel mahkemeye tekrar mütalaa mı sunar,mahkeme kararın uygulanıp uygulanmayacağını tekrar mı görüşür?Bu durumda temyiz mahkemesinin ne fonksiyonu var?Birisi beni aydınlatabilir mi?

cmk 311/1-e) Yeni olaylar veya yeni deliller ortaya konulup da bunlar yalnız başına veya önceden sunulan delillerle birlikte göz önüne alındıklarında sanığın beraatini veya daha hafif bir cezayı içeren kanun hükmünün uygulanması ile mahkûm edilmesini gerektirecek nitelikte olursa.

Bu madde.

Uygulanabilir ama bu olaya uymuyor.

ceday99
23.06.2014, 22:41
Soğuk su içelim. Bu iş kapandı.

çokdan kapandı da biz kendimizi kandırıyoruz.
yarın karabükü avrupadan 2 yıl men ederler buralar dolar yine.
sonra yine bir sessizlik. öyle gider bu iş.

Dinleyin...

http://www.youtube.com/watch?v=7YZ2JmMUUg8

alone_6161
23.06.2014, 22:45
İHO bak biz bizeyiz, sana birşey soracağım.

Hani öyle olsa Başbakan bana söylerdi diyordun ya....

Söyle Başbakan sana yeniden yargılama olayını söylemiş miydi?

jojuk
24.06.2014, 00:39
Milli iradeye sahip çıkan Trabzonsporlular mikrofonlar sizde!!

Furkan Özdem
24.06.2014, 00:44
ahada bi akp li bulduk arkadaşlar başbakanın savunucumusun ???

Bu yorumdan nasıl böyle bir şey çıkardın pes doğrusu...

AiCKRGL
24.06.2014, 00:44
gecmis sayfalar ibretlik.ne salagiz ne safiz yahu :d

TS-FAN
24.06.2014, 01:30
Böyle adaleti ben şey edeyim.

Faik Yılmaz
24.06.2014, 08:24
İyi yaptı adamlar...

Ben olsam önceki 6 şampiyonluk kupasınıda çeker alırım....

Hakkını aramayan aramadığı gibi şikecilere sonsuz destek veren bu millete kupa mupa lazım değil......

S.ÖZKAN
24.06.2014, 08:29
Padişahım çok yaşa !!!!!!!

Faik Yılmaz
24.06.2014, 08:37
Ha birde şu var.....

Kimse kusura bakmasın....

Trabzonspor kimsenin umrunda değil.....

İsterse küme düşsün... Millet menfaati icabı oy kullanıyor.... ( binde 5 lik yanılma payı le ) 3 kuruşluk menfaati varsa Hdpye bile oy verecek noktada insanlar.....

Gurpas
24.06.2014, 08:40
İyi yaptı adamlar...

Hakkını aramayan aramadığı gibi şikecilere sonsuz destek veren bu millete kupa mupa lazım değil......

Ne istediğini bilen Trabzonlu yokmu.

calypso
24.06.2014, 10:21
aklı başında insanlarla birlikte mücadele etmeye çalışıyorsun, destekliyor gibi görünen bir gurup var burda, negatif her sonuçta 180 derece dönüp böyle yapsaydınız şöyle yapsaydınız diye akıl öğretiyorlar, karşı tarafa değil mücadele eden insanlara saldırıyorlar.. sanırım bu yapı ile başkalarının bize hak vermesini beklemek hayal olur, biz zaten bize yetiyoruz onların emek harcamasına gerek kalmıyor.

U.Sadıkoğlu
24.06.2014, 10:55
Bir insan hem Trabzonsporlu hem AKP'li olamaz eğer ki böyle olduğunu söylüyorsa kendi namusunu, şerefini ve değerlerini hiçe sayıyor demektir. Tayyip Erdoğan sadece kulübümüzün değil şehrimizinde ırzına geçmiştir. Alkışlamaya devam edin... Yavşaksınız.

Dereli
24.06.2014, 11:00
Olayı AKP düşmanlığına dönüştürmeden, AKP'nin Trabzonspora ne kadar zarar verdiğini insanımıza anlatmamız lazım.
Burda asıl mesele, insanımız için Trabzonspor bu kadar önemlimi??

Adem Akyüz'
24.06.2014, 11:24
Mert adammış Başbakan. Nasılda verdiği sözü tuttu ama, hem de hukuk katliamı yapmak pahasına. Bu mertliğinin karşılığı olarak seçimlerde yüzde 58 olan oyunu yüzde 60-70'lere çıkaralım. (cumhurbaşkanlığı seciminde bunun olacağına eminim)

Aykırı_adam
24.06.2014, 11:28
Olsun Ankara İstanbul arası 3 saat!!

jojuk
24.06.2014, 11:33
yok bu yargı değil ( türk yargısı)
yok bu hiç değil ( CAS spor mahkemesi )
yok bu hiç olmaz ( UEFA )
HAHHH BU İŞTE ( RECEP TAYYİP YARGISI )

Beypba
24.06.2014, 11:35
Olsun Ankara İstanbul arası 3 saat!!

renktaş avatarındaki aykırı adam,trabzonspora da çok aykırı bir zattır.aziz yıldırım ve atatürkün son kalesi fenerbahçe hayranı,,bu zat her platformda azizin ve fenerbahçenin şike surecinde gösterdiği tepkiyi akp ye karşı yapılmış ve gezi ruhunun devamı niteliğinde olduğunu her platfromda belirtmiştir..her nekadar bu zatı önceden sevsemde şimdi samimi gelmiyor bana..

bkandil
24.06.2014, 11:36
İyi yaptı adamlar...

Faik Bey,

Kazlıçeşme mitinginde aradı ya başkan hakkımızı,

Başkan bile bu halde iken camia oy vermiş çok mu?

must61
24.06.2014, 11:41
Faik Bey,

Kazlıçeşme mitinginde aradı ya başkan hakkımızı,

Başkan bile bu halde iken camia oy vermiş çok mu?

Başkanımız oraya türban meselesini konuşmak üzere gitmişti yaptığı açıklamalarda da belirttiği üzere.
Zaten siyasetle futbolu karıştırmaz , hele siyaseti futbolun içine asla sokmaz kendisi.Asıl meselemiz türban çünkü.

Kamil Çakmak
24.06.2014, 11:42
Tc de Adaletin olmadığını. hırsızlığı yapanın yanına kar kaldığını 12 yıldır utanç ülkesi olduğumuzu tüm dünya ya bir kez daha haykırdık.

GÖLONSA
24.06.2014, 11:46
Mert adammış Başbakan. Nasılda verdiği sözü tuttu ama, hem de hukuk katliamı yapmak pahasına. Bu mertliğinin karşılığı olarak seçimlerde yüzde 58 olan oyunu yüzde 60-70'lere çıkaralım. (cumhurbaşkanlığı seciminde bunun olacağına eminim)

Hakikaten verdiği sözü tutmuş.Helal olsun(!) demek lazım.Demekki bir insana boşu boşuna dünya lideri denmiyor.

Trabzon şehrinin bu kadar kör olabileceğini hafsalam bir türlü almıyor.

Yoksa o körlük bizdemi,Trabzon'un gündemi ve önceliği bizden çok başkada bizmi farkedemiyoruz?

hodlu
24.06.2014, 11:50
Trabzonspor camiası olarak topyekün mücadeleye başlamak zorundayız ve buna tv ekranlarından başlamalıyız. Dün her kanala şikeci avukat bağlandı. Böyle olunca toplum algısı o tarafa dönüyor. Acil eylem planı yapıp derhal uygulamaya sokmalıyız. Artık rakiple onun silahı ile savaşmalıyız...

erolizmts
24.06.2014, 12:56
Başbakan adalete fener yaktı

Her şey AKP Hükümeti’nin ve onun savcılarının yaptığı “kurgulanmış” bir operasyonla başladı. Öyle diyordu Fenerbahçeliler. Amaçları Fenerbahçe’yi ele geçirmekti.

Cumhuriyet bitmişti, tükenmişti, son bir kale kalmıştı; o da Fenerbahçe.

Sonra AKP’nin değil içimizdeki Fransızların bu operasyonu yatığına karar verdiler.

Sonra o da olmadı. Modaya uydular ve Parelelciler bize operasyon yaptı dediler. Onların amaçları da Fenerbahçe’yi ele geçirmekti.

Çünkü Fenerbahçe’yi ele geçirmek demek ülkeyi ele geçirmek demekti. Yasama, yürütme, yargı, medya önemli değildi ama Fenerbahçe ele geçirilmemeliydi.

Operasyonun amacı ve düzenleyenler konusunda, mantık dışı da olsa her türlü senaryonun gerçek olma ihtimali vardı. İhtimal dahilinde olmayan tek şey bunca tapeye, fiziki ve teknik takip tutanaklarına ve 15 yıldır spor dünyasında yaşananlara rağmen Aziz Yıldırım ve iddia edildiği üzere örgütünün suçlu olma ihtimaliydi. Operasyonu düzenleyen savcılar ve mahkeme üyeleri ve hatta sonraları bu mahkemelerin kararlarını onayacak olan yargıtay üyeleri de ya Fransızdılar ya da Parelelci.

Sonra…

Sonra Mustafa Kemal’in askerleri direnmeye başladı, başkanları hakkında sahte çürük raporu ile askerden kaçtığına dair iddialar olsa da.

Sonra “Adalete Fener Yak” kampanyası başladı.

Yürüyüşler düzenlendi. “Ali İsmail Korkmaz Fenerbahçe Yıkılmaz” sloganlarıyla Aziz Yıldırım arabasının üzerinde halkı selamlıyordu.

Sanatçılarla videolar çekilip “Adalete Fener Yak” deniyordu.

Basının usta kalemleri köşelerinde “Adalete Fener Yak” başlıklarıyla yazılar yazıyordu.

Milyonlarca liralık bir kampanya ile -yargıtay kararında geçtiği üzere- şike örgütü lideri Aziz Yıldırım ve başkanı olduğu Fenerbahçe için sözüm ona adalet aranıyordu.

14 Yaşında ekmek almaya giderken vurulan, 269 gün komada kaldıktan sonra 16 kilo bedeniyle toprağa verilen Berkin Elvan için değil;

Daha 19’unda tek suçu daha özgür bir dünya istemek olan ve ülkeyi yöneten karanlık zihniyet tarafından adeta linç edilerek canı alınan Ali İsmail Korkmaz için değil;

Sırf bir pankart açtı, slogan attı diye aylardır, bazıları yıllardır cezaevinde olan üniversite öğrencileri için de değil;

Ülkeyi yöneten karanlık zihniyeti ve onların rant düzenini ayakta tutmak için pamukova’da, reyhanlı’da, uludere’de, soma’da katledilen bu ülkenin ezilen, sömürülen halkı için hiç değil.

Ya kim için? Aziz Yıldırım ve Cumhuriyet'in son kalesi Fenerbahçe için adalet aranıyordu.

Kimisi daha özgür bir dünyanın, kimisi ekmeğinin peşinde koşarken ülkeyi yöneten bu rant düzeninin, bu karanlık zihniyetin kurbanı olanlar için değil şike yapan Aziz Yıldırım iki yıl da olsa mahpus damına girmesin, Fenerbahçe’si de küme düşmesin diye adalet aranıyordu.

Peki bulundu mu bu adalet?

Çok şükür sonunda Başbakan hazretlerinin himmetiyle bulundu.

Zahid Akman'ın, Reza Zarrab'ın adalet mücadelesini aydınlatan Başbakan'ın adalet ışığı bu sefer fener olacak ve Aziz Yıldırım'ın Fenerbahçe'nin yolunu aydınlatacaktı.

Önce federasyonda tecelli etti Başbakan’ın himmeti ve tabii onun yüce adaleti.

Rıdvan Dilmen ve Göksel Gümüşdağ çok çalıştı. Aziz Yıldırım ve Başbakan arasında mekik dokudular.

Yıldırım Demirören “ben bu işi Fenerbahçe’yi küme düşürmeden çözerim” deyince kimse nasılını sormadan bu kirli ittifak tarafından federasyon başkanı olarak atanıverdi.

Sonra genel kurulun “hayır” oyuna rağmen 58. madde değiştirilerek Fenerbahçe’nin küme düşürülmesi engellendi.

Böylece işin sportif kısmında adalete fener yakılmış ve Başbakan’ın himmetiyle Cumhuriyet’in son kalesi Fenerbahçe kümede kalmış oldu. Fenerbahçeliler direnmişti ve Fenerbahçe’yi kimse ele geçirememişti.

Tabi iş burada bitmedi. Asıl önemli olan Aziz Yıldırım için adalete fener yakmaktı.

Bu iş için farklı isimler görev aldı. Öyle ya Rıdvan Dilmen ve Göksel Gümüşdağ spordan anlarlardı ama hukuktan ve siyasetten çok anlamazlardı.

Bu uzun ve de meşakkatli bir yoldu. Neticede işin bu kısmında yargı, yasama ve yürütme gibi kontrol edilmesi gereken çoklu bir ortam vardı. İşin sportif ayağındaki gibi tek bir kuklayla bu iş halledilemezdi.

İşin bu kısmında önceleri Faik Işık ve Nihat Özdemir’le başlayan “direniş” sonraları Mahmut Uslu ve Ali Koç’la devam edecekti.

Bu dönemde Aziz Yıldırım’ın Adalet Bakanı ve önde gelen yargı mensupları ile Topuk yaylasında kapalı kapılar arkasında yaptığı toplantıyı Başbakan’ın eski Aziz Yıldırım’ın yeni avukatı Faik Işık’ın ayarladığı iddia edildi.

Sonra Başbakan hazretlerinin himmetiyle Bülent Arınç ve Abdullah Gül’ün muhalefetine rağmen Şike Yasası değiştirildi. Adalete fener, büyük oranda yakılmıştı. Suçlu bulunması durumunda onlarca yıl hüküm giyecek Aziz Yıldırım ve arkadaşları bu yasa değişikliği ile birlikte en fazla beş on yılla kurtulabileceklerdi.

Bu yasa değişikliği telaşından da tahmin edilebileceği üzere Aziz Yıldırım suçlu bulundu ve altı küsur yıl ceza aldı.

Ama Aziz Yıldırım, hakkında sahte çürük raporu iddiaları da olsa Mustafa Kemal’in askeriydi ve bir kaç yıl da olsa cezaevine girmemeliydi.

Ve nihayet Mahmut Uslu’nun belirttiği üzere Başbakan hazretleri Aziz Yıldırım’a yeniden yargılanma için söz verdi.

Diyeceksiniz ki yeniden yargılama kararını Anayasa Mahkemesi verecek, Başbakan nasıl oluyor da bu konuda söz verebiliyor. İşte bugün ülkeyi yöneten bu zihniyete ve rantçı düzene karanlık dememizin sebebi de bu.

Hani Ali İsmail Korkmaz’ın da yüksek sesle isyan ettiği ve 19’unda yaşama hakkını elinden alan zihniyet.

Ya da bugün himmetiyle ve yüce merhametiyle Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe’ye adalet için fener yakan zihniyet.

Ya da bir başka ifadeyle Reza Zarrab'ı hayırsever iş adamı; Berkin Elvan'ı terörist yapan zihniyet.

Erdem Yıldırım (http://blog.radikal.com.tr/turkiye-gundemi/basbakan-adalete-fener-yakti-64218)

erolizmts
24.06.2014, 12:57
....

Colakoglu
24.06.2014, 13:39
Erden Yildirimin yazisi herseyi anlatiyo... Gercektende sözün bitiigi yerdeyiz.

Not: agzimizi actikmi sagolsun bmn yönetimi mesajlara hemen sansürü cekiyo!!

MURAT İNCE
24.06.2014, 14:45
Yönetime tavsiyem, ilk olarak yeni sezon fikstür çekimi öncesi resmi siteden bir açıklama yapılsın, 13.ağır ceza mahkemesi tarafından şike, teşvik vb. suçlardan ceza alan, yargıtay tarafından cezaları onanan ve Uefa ile Cas tarafından Avrupa kupalarına katılmaları men edilen takımların temiz Türk futbolu adına fikstür çekimine dahil edilmemesi istensin. ikinci olarak Trabzonsporumuzun şike yaptıkları tescil edilmiş ve haklarında hüküm verilmiş futbol takımları ile oynayacakları maçlar için spor bakanlığından ve tff.den meydana gelebilecek olayların önüne geçilip, Trabzonsporumuz ve Türk futbolunun yara almaması için girişimde bulunulmalıdır. bütün bunlar sembolikte olsa hukuki terimler kullanılarak, sırf bu emek hırsızlarının yüzlerine vurmak için yapılmalıdır.

Ilelioglu
29.09.2014, 20:32
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın yargılandığı Şike Davası'nda, yeniden yargılanma talebinin kabulüne karşı Trabzonspor ve Bucaspor'un yaptığı itiraz reddedildi. Bu karar ile birlikte, aralarında Aziz Yıldırım'ın da bulunduğu 6 sanıkla ilgili yeniden yargılama kararı kesinleşmiş oldu. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin önümüzdeki günlerde tensip metni düzenleyip duruşma tarihi belirleyeceği bildirildi.

Şike Davası'nda, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin, aralarında Aziz Yıldırım'ın da bulunduğu 6 sanık hakkında yeniden yargılama talebinin kabulü kararı üzerine Trabzonspor ve Bucaspor'un avukatlarının üst mahkemeye yaptığı itiraz, İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından reddedildi. İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nin kararında, itiraz sebeplerini haklı kılacak herhangi bir durumun söz konusu olmadığı belirtilerek, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin vermiş olduğu kararın yasa ve usule uygun bulunduğu vurgulandı. İtiraz, oybirliğiyle reddedildi.

DURUŞMA TARİHİ BELİRLENECEK

Bu kararla birlikte, Aziz Yıldırım, Olgun Peker, İlhan Ekşioğlu, Selim Kımıl, Abdullah Başak ve Ahmet Çelebi hakkındaki yeniden yargılama kararının kesinleştiği ve İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin bundan sonraki aşamada tensip yapıp duruşma tarihi belirleyeceği bildirildi.

http://www.sporx.de/futbol/superlig/fenerbahce/mahkeme-itirazi-reddetti-aziz-yildirim-SXHBQ410785SXQ

..

MARVEL
29.09.2014, 20:36
Ha birde şu var.....

Kimse kusura bakmasın....

Trabzonspor kimsenin umrunda değil.....

İsterse küme düşsün... Millet menfaati icabı oy kullanıyor.... ( binde 5 lik yanılma payı le ) 3 kuruşluk menfaati varsa Hdpye bile oy verecek noktada insanlar.....

Bu yazının altına imzamı atmak için giriş yaptım. (Aylardır foruma girmek, yazmak hatta okumak içimden gelmiyordu)

alone_6161
29.09.2014, 21:17
Üzülerek söylüyorum artık toplumumuzun büyük bir çoğunluğu Ferhan Şensoy'un ifadesiyle haysiyet değil maddiyat takılıyor. Toplumun yansıması olan siyasilerimiz de farklı değil.....

Bravo sana şikeci aziz, tüm ülkeyi parmağında oynatıyorsun ya, bravo sana.

ibrahim
29.09.2014, 21:25
Gözün aydın yüzde bilmem kaç. azize verilen söz tutuldu. Artık kardeş kardeş kalkının. Hadi bakalım.

Gesendet.

Ilelioglu
29.09.2014, 21:46
Baslikta bununla ilgili hic bir video yok. Eger halen inanmayanlar varsa:

05:38 den sonra izlerseniz cok beklemezsiniz:
http://www3.sporx.com/futbol/superlig/fenerbahce/mahmut-usludan-buyuk-bomba-|-basbakan-soz-verdiSXTVQ52048SXQ

http://www.cnnturk.com/video/turkiye/mahmut-uslu-basbakan-soz-verdi

..

6Şafak Aydın1
29.09.2014, 21:47
youtube türkiyede yasak degilmi?

Ilelioglu
29.09.2014, 21:48
Tamamen unutmusum ben, neyse video zaten bircok haber sitesinde var.

..

Selim Turan
29.09.2014, 21:54
youtube türkiyede yasak degilmi?

Hayır yasak değil, nereden çıktı şimdi bu. :)

U.Sadıkoğlu
29.09.2014, 21:54
Trabzon şehrinin nazarında Fenerbahçe Kongre üyesi Recep Tayyip Erdoğan, Trabzonspor'dan daha değerliymiş demekki. Saygı duyuyorum. %70 oy verenlerede saygı duyuyorum.

Fakat insanın her zaman şerefi için yaşaması gerektiğinide belirtmeden duramıyorum.

Muhammet Hacısalihoğlu
29.09.2014, 21:59
Sözünün eri adam.. Yıllarca böyle lider beklemedik mi ? Tuttu işte sözünü.. Gurur senin Trabzon..

6Şafak Aydın1
29.09.2014, 22:06
Tamamen unutmusum ben, neyse video zaten bircok haber sitesinde var.

..

yasak kaldirilmis haberlere göre, serbestmis yine.https://www.google.de/search?q=youtube+t%C3%BCrkei&oq=youtube+&aqs=chrome.0.69i59j69i60l2j69i57j69i65l2.2902j0j7&sourceid=chrome&es_sm=0&ie=UTF-8

şenol.08.borçkalı
29.09.2014, 22:06
Helal olsun ,,Zorumuza gitsede kabul etmek lazım..adamlar ne Yaptılar ettiler Kupa'yı verdirmediler.. Bize hersey müstehaktır...

muratt
29.09.2014, 22:26
Helal olsun ,,Zorumuza gitsede kabul etmek lazım..adamlar ne Yaptılar ettiler Kupa'yı verdirmediler.. Bize hersey müstehaktır...

Kupa dediğin bir teneke parçası çok da önemli değil.
Kaldı ki herkes biliyor kimin şampiyon olduğunu.
Şikeci lekesi hiçbir zaman çıkmayacak alınlarından. Tarih boyunca şikeci kalacaklar. Bu da onlara yeter.
Bu saatten sonra gelen şampiyonluğun da kupanın da bir anlamı yok zaten. Ben kutlamayadıktan sonra ne anladım bu işten. 2011 Mayıs'ta evde kös kös oturduktan sonra ben o kupayı gidip denize atsalar umrumda olmaz.

Peki tüm bu mücadelenin anlamı ne o zaman:
Öncelikle tazminat. Trabzonspor bu işin sonunda belki 100m usd seviyesinde tazminat alabilir. Zaten fenerin ve tff'nin en büyük korkusu bu.
Bir de Fenerin düşme durumu önemli, eğer böyle birşey olursa Türk futbolu için önemli bir temizlenme fırsatı olabilir. Ondan sonra belki tribünler tekrar dolar.
Acaba düşecek miyiz korkusu bile aslında onlara yetebilir. Ama düşme olmazsa gömün meftayı gitsin.

Bunun dışında mücadelenin çok da bir anlamı kalmadı artık.

İyi direndik yalan yok.
Trabzonspor'un eti ne budu ne ? Öyle bakmak lazım. 25 milyonluk bir fener camiasıyla nasıl mücadele edebiliriz ki ?
Ben sadece fener camiasının içinden biraz karakterli adam çıkar diye tahmin etmiştim neredeyse hiç çıkmadı gibi birşey. Yani yıllardır Avrupa kupalarına katılamıyoruz nedir bu rezillik diyen bile olmadı, çok enteresan. Bir camia bu kadar omurgasız olabilir. GS'i iki maçta yendiler tamam herşey güllük gülistanlılk. Dördüncü yıldızı da takınca Alex heykelini yıkıp Aziz heykelini dikerler.
Alex'e de helal olsun bu arada. Hiç konuşmadı bu konuda ama konuşmayarak bile Trabzonspor'un haklılığını tescil etti. Zaten gönderilme nedeni aslında buydu. Gerisi hep bahane. İlk olaylar çıktığında hatırlayın üç kaptan basın toplantısı yapacaktı, Alex katılmadı. Volkan ve Emre katıldı. Sonra Alex ceza evinde ziyaret te etmedi Aziz'i. Baroni 10 defa ziyaret etti neredeyse. Yeni transfer Zigler bile gitti cezaevine. Alex gitmedi. Mesajı çok net verdi aslında ama kimse anlamak istemedi. Helal olsun adama tekrar.
Ama şu Alex karakterinde belki %5 bile çıkmadı fener camiasından buna şaşırdım yalan yok. Şöyle bir %30 çıksaydı yıkardık biz bu feneri.
Ama olsun, iyi direndik. Buna da şükür.

Bundan sonrası artık hukuk kurulunun cılız birkaç hukuksal prosedürlerine kalmış durumda. En sonra çare de CAS.
Zaten bir yerden sonuç çıkacaksa CAS'tan çıkar. Yoksa TFF de UEFA da ve hatta FIFA da komple çürümüş ve yozlaşmış durumda. Yine ne varsa CAS'ta var.
Türkiye'deki mahkeme ise sadece Aziz'in kişisel cezasıyla ilgili, o iş bizi bağlamaz artık. Oradan sonuç ta çıkmaz.
Onun dışında olan oldu. Geçmiş olsun. Artık önümüze bakma zamanı.
Önümüze derken yani işimize gücümüze. Yoksa futbol çoktan öldü.

En çokta pasolig yüzünden taraftar maça gitmiyor diyenlere gülüyorum. Futbolun anasını bellediler sonra aa neden taraftar yok.
Herkese hayırlı işler.

şenol.08.borçkalı
29.09.2014, 22:32
Murat kardesım , Şükür'le veya bu süreçte şikecilerin yaşadığı psikolojiyle avunmak bize bir şey kazandırmaz..Ortada bir Gasp var..eğer buna benım camiam sesini çıkarmaz ise Hakk'ının yenmesine eyvallah der şike düzenine meze olursa o takım benım Takım'ım olamaz..O teneke parçası Dediğin şey bu Takımı'n onurudur ..Ya o kupa gelecek Yada bu takım bitecek..Ortası yok..bence 3 sene vs daha beklemeye gerek yok ..o Kupa'yı bıze vermeyecekler..imzamda Yazdığım radikal kararları uygulamak lazım..başka caresı yok

muratt
29.09.2014, 23:33
Murat kardesım , Şükür'le veya bu süreçte şikecilerin yaşadığı psikolojiyle avunmak bize bir şey kazandırmaz..Ortada bir Gasp var..eğer buna benım camiam sesini çıkarmaz ise Hakk'ının yenmesine eyvallah der şike düzenine meze olursa o takım benım Takım'ım olamaz..O teneke parçası Dediğin şey bu Takımı'n onurudur ..Ya o kupa gelecek Yada bu takım bitecek..Ortası yok..bence 3 sene vs daha beklemeye gerek yok ..o Kupa'yı bıze vermeyecekler..imzamda Yazdığım radikal kararları uygulamak lazım..başka caresı yok

Temelinde düşüncelerimiz aynı aslında. Farklı bir yerde durmuyoruz.
Ben sadece bazı sonuçtan ve gerçeklerden bahsediyorum.

3 yıldır çok uğraştık. Kupayı getirebildik mi ? Hayır.
13 yıl daha uğraşsak getirebilir miyiz ? Yine hayır.
Trabzonspor yönetimi imzanızda yazılanlar gibi radikal bir eylem yapabilir mi ? Hayır.
Trabzonspor'un kupasının önündeki engel kim ? İktidar. Bu iktidar Trabzon şehrinde destekleniyor mu ? Evet.
İktidar değişse, bir başka parti iktidar olsa Trabzonspor'a kupasını verir mi ? Yine hayır. Belki BDP iktidar olursa onlar verir. Dürüstlüğü nerelerde arar olduk ?
3 yıldır şikeye sessiz kalan, sadece CL'den feneri men eden UEFA bu saatten sonra başka yaptırım uygular mı ? Zor. Belki CAS işte burada bir yaptırım uygulatabilir.

Şimdi buradan baktığımızda ne yapabiliriz ?
Evet bu kupa bizim onurumuz. Buna itiraz etmiyorum.
Ama onurumuzu elimizden aldılar. Bunu biz ne kadar kabul etmesek de gerçek bu.
Önemli olan sizin neye inandığınız değil, gerçeklerin ne olduğudur.

ali654
30.09.2014, 00:42
muratt katılmıyorum söylediklerine... baştan sona itibarsızlaştırdın iyice trabzonsporu.. ne demek kabul edelim itiraz etmiyorum gerçek olan ortada falan... gerçekler bizim dediğimizle olmuyor mahkemede hüküm giyemedikten sonra çokta umrumdaydı taraftar olarak bizim ne söylediğimiz.. bizim için değil hukuk adına bu adam hüküm giymiyorsa yazık bize.. tazminatı nasıl alacaksın ayrıca o da ayrı bir muamma? ne diyip alacaksın güldürme adamı.. yasal olarak hala sonuçlanmamış uefanın kişiler üzerinde vereceği kararlar var baştan sona kokuşmuşluk var..

28TS61
30.09.2014, 00:59
-Kupa dediğin bir teneke parçası çok da önemli değil.

-Kaldı ki herkes biliyor kimin şampiyon olduğunu.

-25 milyonluk bir fener camiasıyla nasıl mücadele edebiliriz ki ?

dediklerine katilmiyorum.

-teneke parcasi dedigin o senenin anlamini hatirlatiyor.

-malesef bizden (TRABZONSPOR'lulardan) baska kimse bilmiyor ve kabul etmiyor. cünki resmiyetimiz yok.

-hem su 25 milyon taraftari yalanina inanmayin.

İlyas Özdemir
30.09.2014, 22:18
demek herif sözünü tutuyormuş ne diyelim lanet olsun böyle düzene