PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu Kadar Kötü Futbola Rağmen Niye Durumumuz O Kadar Kötü Değil?

maxim
12.01.2014, 00:35
Arkadaşlar uzun zamandır forumda, twitterda orda burda gördüğüm hemen herkes hocaya, futbola, takıma sallıyor. Yanlış anlaşılmasın çoğuna ben de katılıyorum eleştirilerin.

Peki sizce biz neden çok rezil durumda değiliz? Ligde zirvede değiliz ama felaket bi puanımız da yok. Avrupa desen malum, rekor kırdık, ülke tarihine geçtik...Bugün bakıyorsunuz Ajax'ı geçtik, hazırlık turnuvası da olsa, onlara da hazırlık bize de hazırlık, ideal kadroyla oynamadık zaten 1461 takımı oynuyor nerdeyse...

Yani ben anlayamıyorum cidden bu kadar fazla şans, tesadüf olur mu? Bir de mesela hoca iyi oynatabilse biz ne durumda olurduk acaba?

Görüşlerinizi merak ediyorum bitirirken bir de tahmin yapayım, Onur mu yoksa temel sebep?

Adem Akyüz'
12.01.2014, 00:36
Çok basit.. Çünkü kalemizde ONUR RECEP KIVRAK var..

Muhammet YILMAZ
12.01.2014, 00:40

Birde kompakt futbol var tabi :)

Öznur61
12.01.2014, 00:47

Kısa ve net.
Onur olmasaydı çoktan küme düşmüştük bence :S

ophius
12.01.2014, 15:43
avrupada gerçekten bir başka oynuyor takım
mesela deplasmandaki lazio maçındaki kontrollü futbolu türkiyede deplasmanlarda oynasak bu kadar mağlup olup rezil olmazdık
avrupadaki başarının temel nedeni bence bu ve tabiki nispeten grup aşamasına kadar olan takımların bizden kat ve kat zayıf olması

türkiyede ise
deplasmanda zaten galibiyetimiz bir tane onlardan bahsetmeye gerek yok
kendi evimizde
erciyes maçını onur aldı, eskişehir maçını yine onur
4-0 aldığımız maçı bile penaltı ve penaltı sonrası dönen topu kurtaran onur aldı maçı
bu üç maçtaki puan kazançlarımızı bile düşünürsek yani bunlar olmasa şu an bu konuyu açamazdın
yani bence sebep onur yani en azından türkiyede puan durumundaki yerimizin sebebi

OĞUZHAN061
12.01.2014, 15:45
-Futbol takımında sağlam bir forvet olaydı bu kadar eleştiri almazdı.
-Asıl eleştiriyi hak eden yönetim kurulu ve başkandır.Onlardan nasibini malesef MRA ve Futbol takımı alıyor.
-Ve tabiki kalede Onur var :)

Courage
12.01.2014, 15:56
Ya Onur müthiş performans sergiliyor ve bizi ayakta tuttu (ki %100 doğru)

Ya da futbolumuz o kadar kötü değil ki durumumuz henüz vehamet aşamasına gelmedi ( %25 doğru )

Uğur Gündüz
12.01.2014, 15:57
Onur.

umitçebi
12.01.2014, 15:59
Onur büyük etken..
Avrupadaki konsantrasyon la türkiye liginde oynasak daha iyi olurdu evet ama şunu atlıyoruz..Hakemler avruadaki hakemler değil maalesef..
Ligin son haftasında gs maçına hiçde fena başlamamıştık..Aynı Avrupadaki gibi kontrollü oynuyorduk ama saolsun maçın hakemı çogu takdır hakkını gs den yana kullanp adamlaın garantı kırmızılık pozısyonlarına sarı bıle vermeyıp ıkı uç golluk ozısyonumuzuda faul dıye kesınce ıbre adamlara dondu..Tabıkı trabzonsporsan hakemıde yeneceksın ama eldekı kadro ya haksızlık etmemek lazım bu kadro daha adıl hakemler ve bırazdaha konsatre oyun ıle ıkıncı yarı çok daha fazla puan toplar..

Emre ÖZTÜRK
12.01.2014, 16:13
İki sebep sayılabilir.

Kalemizde Onur olduğu için kötü durumlarda değiliz.Çok maç kurtardı Onur.

İyi bir forvetimiz olmadığı ve defansif oyun sergilediğimiz için takım bize aşırı kötü geliyor.Sağlam bir forvetimiz olsa yada daha ofansif oyun sergileyebilsek taraftar tepkisi daha az olurdu

kudu_89
28.01.2014, 18:44
forvetle isin cozulecegine inananlara hayret ediyorum. pozisyon yasamiyoruz ki golcu eksikligi olsun. 3 tip forvet var elimizde zaten.

zafer6161
28.01.2014, 19:49
trabzonsporun,durumu,ilk,2,hariç,herzaman,kötüdür, ,,durum,şuanda,kötününde,kötüsü..............

worldmaster
28.01.2014, 21:52
Bence fena durumda degiliz. Sukretmeyi bilmeli. Hersey de guzel oyun degil bence. Takim galip gelince bi sekilde mutlu ediyor bu bizi. Guzel oynayalim da yenilelim lafi bence efsane.

bordox
29.01.2014, 21:42
Bence fena durumda degiliz. Sukretmeyi bilmeli. Hersey de guzel oyun degil bence. Takim galip gelince bi sekilde mutlu ediyor bu bizi. Guzel oynayalim da yenilelim lafi bence efsane.

Ayrıca her sezonun kendince bir hikayesi vardır,bu dönemde paramız yok ve 1461'in meyvelerini alıyoruz.Hocamız da dahil bir projenin sonucunda bir şeyler elde ettik.Bu Neden taraftarlarımız bunun heyecanını yaşamıyorlar halen anlayabilmiş değilim.

Guidetti
29.01.2014, 22:56
Ayrıca her sezonun kendince bir hikayesi vardır,bu dönemde paramız yok ve 1461'in meyvelerini alıyoruz.Hocamız da dahil bir projenin sonucunda bir şeyler elde ettik.Bu Neden taraftarlarımız bunun heyecanını yaşamıyorlar halen anlayabilmiş değilim.

aynen 1461 de olmasa aç kalacağız resmen.

poetricus
30.01.2014, 00:10
Başlığı görünce ben de merak ettim, sahi niye değil?
Trabzonspor'dan bahsediyoruz, orta sıralara oynamayı gelenek haline getirmiş herhangi bir Anadolu takımından değil. Daha ne kadar kötü olabiliriz? Ha, yıllar önceki gibi, yine kümede kalmaya oynayabiliriz.

Sıradanlaştık, iliklerimize kadar sıradanlaştık, daha ne kadar kötü olabilir ki?

Muhteva
30.01.2014, 01:26
Basit bir gerekçeyide ben sunayım tutanımız çok iyi ama atanımız kazma(Henri) olunca puan kayıpları kaçınılmaz oluyor..

Emre yaptığı çıkışla bu açığımızı kapatacak diye çok umutluyum birde yönetim sürpriz yapıp forvet transferini gerçekleştirirse ikinci yarı çok daha farklı olabiliriz..

Diğer bir husus defans olgusu sadece Mustafan'ın başarılı performansı ile yürümeyecek kadar hassas bir yapı ileri ikili ve geri ikili olarak defans dörtlüsün'ün sürekli birbirini takip edip yardımlaşması gerekiyor bunu rayına oturtabilirsek çok daha farklı görünüme kavuşabiliriz..

must61
30.01.2014, 02:51
Ligde 19 maç sonunda liderle aramızda 16 puan fark var.

Kupada Balıkesir'e yenilerek elendik.

Her maç ızdırap futbolu izleyip olur da Onur ekstrem işler yaparsa puan koparabiliyoruz.

Avrupa'da müthişiz hikayesi de 3-5 köy takımını yenmekten ibaret.Tabiki lige nazaran farklı bir motivasyonla oynuyoruz ama en ciddi rakip olan Lazio'ya dahi iyi oynadığımız ilk maçta son 10 dakikada 2 gol yiyip beraberliği verdik.

Bu mudur iyi durumda olmak ?

Yada daha doğrusu bu mudur Trabzonspor'un iyi durumu ?

Gerçi teknik direktörü ,6.lık hedefiyle oynayan,Akhisar'dan 3 yedikten sonra iyi oynadğını dile getiren takımın taraftarı için evet fazlasıyla iyi durumdayız.Müthişiz hatta.

Çakıroğlu İhsan
30.01.2014, 02:56
Ligde 19 maç sonunda liderle aramızda 16 puan fark var.

Kupada Balıkesir'e yenilerek elendik.

Her maç ızdırap futbolu izleyip olur da Onur ekstrem işler yaparsa puan koparabiliyoruz.

Avrupa'da müthişiz hikayesi de 3-5 köy takımını yenmekten ibaret.Tabiki lige nazaran farklı bir motivasyonla oynuyoruz ama en ciddi rakip olan Lazio'ya dahi iyi oynadığımız ilk maçta son 10 dakikada 2 gol yiyip beraberliği verdik.

Bu mudur iyi durumda olmak ?

Yada daha doğrusu bu mudur Trabzonspor'un iyi durumu ?

Gerçi teknik direktörü ,6.lık hedefiyle oynayan,Akhisar'dan 3 yedikten sonra iyi oynadğını dile getiren takımın taraftarı için evet fazlasıyla iyi durumdayız.Müthişiz hatta.

Agzina eline saglik su duruma iyi demememiz lazim..

Size iyi gelen durumun aciklanasi; Avrupadaki takimlar cok kotuydu ve ligde ki her takin birbirinden puan kopariyor..Bir dr arkadaslarin yazdigi gibi Onur faktoru..

maxim
30.01.2014, 22:27
Görüş bildiren arkadaşlara teşekkür ederim,

Yalnız şunu ayıralım, ben takımımn durumuna iyi demiyorum zaten. Sadece oynadığımız futbol ve maçlarda düştüğümüz durumlara kıyasla aynı oranda ligde ve avrupada kötü değiliz diyorum. Mesela ligde 3-4 maç kazansak ilk 2-3'te yer alacağız. Bunun sebebi diğer takımların kötülüğü de olabilir.

Ayrıca oynadığımız oyundan daha fazla puan aldığımız çoğu kişinin ortak görüşü. Bu da sanırım Onur'dan kaynaklanıyor en çok.

pirana61
31.01.2014, 02:09
lig berbat ondandir