PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Harekete Geç BMN!

AhmetG.
08.01.2014, 18:30
Şike sürecinde yıllardır verdiğin mücadele ortada iken şimdi susmak neden?
Son tren de kalkarken hiçbirşey yapmamak neden?

Neden BMN önderliğinde bir yürüyüş yapılmasın?
Neden tüm Trabzonspor taraftarları ve temiz futbol sevdalıları tek bir meydan da toplanıp, bu işe bir DUR demesin?

Sadece forumda şike başlığı altında yazarak mı tepkini göstereceksin Ey Trabzonsporlu?

Hakarete uğradın, içeriden yıkılmaya çalışıldın, her platformda karşına çıkıldı.
Evet belki yoruldun belki de ümidin azaldı. Ama son bir gayret yoksa herşey bitmiş olacak!

Tüm yaşananlara tepki olarak 3 öneri sunacağım. Ve BMN tarafından da bu duruma sessiz kalınmaya devam edilirse, demek ki artık zaten bitmiştir.

1-Bütün Trabzonsporlulara çağrı yapılarak yüzbinlerin katılımıyla bir yürüyüş bir organizasyon yapılmalı,
2-Bu forum aracılığı ile haberleşerek, Juventus maçında tribünlerde ortak bir noktada belirlensin ve herkesişn katkılarıyla hazırlanacak bir pankart açılsın.
(Juventus bu pankartın ses getirmesi için birebirdir. Çünkü onlarda şikeden ceza aldı.)
3-Tüm Türkiye'de yaşayan Trabzonsporlulara haber verilerek, Trabzon'da kulüp tesislerinin önünde, başkan ve yönetimi istifaya davet etmeliyiz.

- Yukarıdaki olasılıklar gözünüzde büyümesin. Sen harekete geçmez isen, ben harekete geçmez isem; yarın çocuklarına ben Trabzonsporun şerefini korumak için herşeyi feda ettim diyemeyeceksin.
Ve bütün bu yaşananlar son nefesine kadar içinde bir yara olarak kalacaktır.

- Şimdi tam zamanı Trabzonsporlu.

MaEsTrO
08.01.2014, 18:57
Diyorum ya herkes uyustu, hepimiz uyustuk.

Yiğit Gayretli
08.01.2014, 19:05
Açıklama yapmaya gerek duymuyorum, âr ediyorum sadece...

Kaya
08.01.2014, 19:09
1-Bütün Trabzonsporlulara çağrı yapılarak yüzbinlerin katılımıyla bir yürüyüş bir organizasyon yapılmalı,
2-Bu forum aracılığı ile haberleşerek, Juventus maçında tribünlerde ortak bir noktada belirlensin ve herkesişn katkılarıyla hazırlanacak bir pankart açılsın.
(Juventus bu pankartın ses getirmesi için birebirdir. Çünkü onlarda şikeden ceza aldı.)
3-Tüm Türkiye'de yaşayan Trabzonsporlulara haber verilerek, Trabzon'da kulüp tesislerinin önünde, başkan ve yönetimi istifaya davet etmeliyiz.

BMN nin durduğu yok...

Ancak,

1. "Yüzbinleri katılımı" gerçekçi bir rakam değil... İstanbul'da 10.000 anca toplanıyor ki yakın zamanda yine TFF ye yüründü... Yapılmayan bir iş değil... Hem de defalarca yüründü, belki de yine yürünecek...

2. Juventus maçı için şikeye dair bir pankartı stada sokmazlar ve açtırmazlar... Hele hele büyük çaplı olursa çok zor... Biz yine de ufak çaplı bir şey düşünüyoruz... Umarım açabiliriz...

3. BMN istifaya değil, kongreye davet eder ki ettik... Gazetelere ilan verdik... Sitemizden çağrılarda bulunduk... Ve bulunmaya da devam ediyoruz...

Bu bağlamda BMN durmadı...
Uyuşmadı...

Uyuşanlar varsa o da başklarıdır... Biz değil...

Çünkü bu mücadeleyiz biz henüz bitirmedik!..

Son sözü de söylemedik...

Kapanmış bir defter yok...

Courage
08.01.2014, 22:26
Uyuşmak olmasa bile bir bezginlik / yorgunluk olduğu aşikar.

Adaletin tecellisinin bu kadar önüne geçilen bir memlekette ,BMN ve bu işe gönül veren herkes iyi dayandı.

Ama yorgunlukta olsa elimizden geleni ardlarına koymaya devam edeceğiz.

sanatik
08.01.2014, 22:28
Bu gidisle olacak belli, hani hatirlarsiniz, fener macinda atlet firlatmalar vardi, birazda emreye tepkiler.

Gelecek fener macinada dol filan firlatiriz olur biter.

Anlatmak istedigim. Yeterince Tepki verilmedi. Sehir ayaga kalkmadi, ortalik hic karismadi. AtaFener sehire gelip, boynuna birde Trabzonspor atkisi takiliyorsa (utanmadan), elbette tepki veremezsin.

AtaFeneri ve onun gibileri ne trabzonspor maclarinda, ne üzerinde formasini, atkisini görmek istiyorum. Hatta ömür boyu Trabzonspor maclarindan men edilmeliydiler.

3-5 Atlet daha firlatir, lig tv gösterme bile göstermez, bagirip cagir ama lig tv sesi kisar eeee tepki olmaz tabiii, cunkü esas deprem olmadiki, ...

TSelif
09.01.2014, 00:33
2. Juventus maçı için şikeye dair bir pankartı stada sokmazlar ve açtırmazlar... Hele hele büyük çaplı olursa çok zor... Biz yine de ufak çaplı bir şey düşünüyoruz... Umarım açabiliriz....

Çok heveslenmeyin Kaya. Sıfatlarını buraya yazamayacağım bazı kişiler o pankartı 30 cm de yapsanız açtırtmayacaklar size !

Cem Zırıh
09.01.2014, 00:45
aslinda pankart icin juventus macindan daha iyisi olamaz :) nitekim sike den ligden dusurulmus bir takimla oynucaz... Bu durumu kendi lehimize cevirecek protestolar uretilmeli.

lazibere
09.01.2014, 00:48
Ülkede herşeyin sorumluları Siyasi iradedir. Siyasilerin kuklalaığını yapanların bu işte samimi olmadıklarını gördükçe midem bulanıyor..Tepki verilecekse bu tepki sandıklarda verilmeli.

SANDIĞA GİDİLECEK VE BUTUN OYLAR GEÇERSİZ ATILACAK..

BU ADAMLARA VERİLECEK EN GZEL CEVAP BUDUR

HERKESİ AMA KADIN ERKEK HERKESİ

SANDIKTA GEÇERSİZ OY ATMAQYA DAVET ETMEK??

Alihan Ertürk
09.01.2014, 00:56
Çok heveslenmeyin Kaya. Sıfatlarını buraya yazamayacağım bazı kişiler o pankartı 30 cm de yapsanız açtırtmayacaklar size !

O gün pankartı şikecilerle birlikte onların da yüzlerine vuracağız o zaman, çok zevkli olacak bu iş çok.

sanatik
09.01.2014, 00:56
aslinda pankart icin juventus macindan daha iyisi olamaz :) nitekim sike den ligden dusurulmus bir takimla oynucaz... Bu durumu kendi lehimize cevirecek protestolar uretilmeli.

En iyisi Takim direk italyada kalsin ve orada oynamk icin uefaya müracaat etsin. Hatta macada cikmasin.

zaten yenilcegiz. Ortada santrofor yok, birsey yok, hangi kadro ile gidip turlayacaksin ?

Bare diger konuda faydalan.

Cem Zırıh
09.01.2014, 01:02
su karton koreofrafileriyle daha kolay olur sanirim bu is. buyuk koreografiler degilde ufak ufak stadin farkli bolgelerinde yapilacak koreografiler hem dikkat cekmeyecektir birbirini bilen kisiler tarafindan uygulanacagi icin hemde mesaj yerine ulasacaktir ne polis engel olabilir habersiz oldukdan sonranede yonetim

Fatih Öztürk
09.01.2014, 01:05
Şuraya bak yahu.bızı düşürdükleri duruma bir bakın.Allah kahretsın sen tayyıp sürüm sürüm sürünesın gecenın bu vaktı.

E. Cumur61
09.01.2014, 02:57
juventus macina kimler gidiyor organizasyon yapilacak mi? ben mac bileti haric yolculuk biletlerimi 1 ay onceden aldim

Külünkoğlu
09.01.2014, 08:14
Başlığı açan arkadaş öncelikle "BMN'yi takip ediyor mu ?" onu sormak lazım.
Haberi var mı arkadaşım yapılanlardan ?
Mesela her Allah'ın günü mailler atılıyor UEFA'ya Fifa'ya. Bir sürü başlıklar açıldı sonuncusundan devam ediyoruz bu başlıklarda ben sana hiç rastlamadım ?
Buyur gel beraber mücadele edelim sonra sen bize iş buyurursun...

Öznur61
09.01.2014, 08:25
Kimsenin uyuştuğu hiç bir şey yapmadığı felan yok bence.BMN camiası elinden gelen herşeyi yaptı ve yapmakta.

Gerekli açıklamayıda zaten Kaya abi çok net bir şekilde yapmış başta ki mesajında.

bordolumavi
09.01.2014, 08:36
Soylediklerinin hepsi yapilmali ilk olarak da pankart acilmali ama bizim bunu yapabilecek bi cesaretimiz oldugunu pek sanmiyorum,buyuk bi yuruyus diyoruz en fazla 20 bin kişi toplana bildik,yonetimi istifa ya cagirmaya gelince juventus macinin ertesi gun bu yapilmali

bordolumavi
09.01.2014, 08:42
BMN nin durduğu yok...

Ancak,

1. "Yüzbinleri katılımı" gerçekçi bir rakam değil... İstanbul'da 10.000 anca toplanıyor ki yakın zamanda yine TFF ye yüründü... Yapılmayan bir iş değil... Hem de defalarca yüründü, belki de yine yürünecek...

2. Juventus maçı için şikeye dair bir pankartı stada sokmazlar ve açtırmazlar... Hele hele büyük çaplı olursa çok zor... Biz yine de ufak çaplı bir şey düşünüyoruz... Umarım açabiliriz...

3. BMN istifaya değil, kongreye davet eder ki ettik... Gazetelere ilan verdik... Sitemizden çağrılar da bulunduk... Ve bulunmaya da devam ediyoruz...

Bu bağlamda BMN durmadı...
Uyuşmadı...

Uyuşanlar varsa o da başklarıdır... Biz değil...

Çünkü bu mücadeleyiz biz henüz bitirmedik!..

Son sözü de söylemedik...

Kapanmış bir defter yok...

Akıl vermek haddime degil ama tişortlere tek tek harfler yazilip tek tek içeri sokulup mac esnasinda kameralerin cektigi bi yerde acilabilir veya bu yazi yine tek tek renkli kartonlara da yazilabilir,tabi burdan soylemek kolay bunu yapacak olanlar daha iyi bilir

Yiğit Gayretli
09.01.2014, 08:52
Akıl vermek haddime degil ama tişortlere tek tek harfler yazilip tek tek içeri sokulup mac esnasinda kameralerin cektigi bi yerde acilabilir veya bu yazi yine tek tek renkli kartonlara da yazilabilir,tabi burdan soylemek kolay bunu yapacak olanlar daha iyi bilir

http://www.takaonline.com/wp-content/uploads/2013/05/KUPA3.jpg

Yapmışlığımız var.

OrkHun
09.01.2014, 08:59
salağa anlatır gibi bir daha yazalım:

1-süreç dibine kadar siyasidir

2-rte-iho-azize aynı saftadırlar

3-rte durduğu müddetçe bu konuda bir şey beklemek ağır mallıktır.

4-rte gittiği gün iho'nun o koltukta durma şansı kalmaz (zira arkasından rte çekildiğinde kahvedeki herhangi bir adamdan daha iyi bir yönetici değildir)

5-dolayısıyla yapılacak her eylem rte&iktidar aleyhine yazılacaktır.

6-bunu göze alan buyursun sokaklara.

bordolumavi
09.01.2014, 09:57
http://www.takaonline.com/wp-content/uploads/2013/05/KUPA3.jpg

Yapmışlığımız var.

Uefa nin da takip ettigi bi macta daha etkili olur fakat simdi bakinca cok kucuk kaliyo yazilar yani daha buyuk birsey lazim gibi

Yiğit Gayretli
09.01.2014, 10:01
Uefa nin da takip ettigi bi macta daha etkili olur fakat simdi bakinca cok kucuk kaliyo yazilar yani daha buyuk birsey lazim gibi

Bu bile hayli zordu. Biz yine de elimizden gelenin fazlasını yapacağız.

AhmetG.
09.01.2014, 10:02
Mesela her Allah'ın günü mailler atılıyor UEFA'ya Fifa'ya. Bir sürü başlıklar açıldı sonuncusundan devam ediyoruz bu başlıklarda ben sana hiç rastlamadım ?

1.si bende size rastlamadım başlıklarda bu durum sizin bu konulara ilgi göstermediğinizi kanıtlamaz.
2.si ben zaten diyorum ki forumda yazıyoruz, sonuç olarak elimize ne geçiyor?, mail filan atıyoruz dedin, eyvallah atalım sonuna kadar da bu yeterli mi?

Trabzonsporun şerefiyle oynanırken ben sadece oturup masa başına laptoptan forumda düşüncelerimi mi paylaşayım.
Evet paylaşalım ama yeterli olmadığını yaşanan son süreçler ile görmüş olduk.
Ben yürüyüş protesto ses getirecek organizasyonlar istiyorum.

Yoksa bundan 3-4 sene sonra yaşarsak buralarda halen 10-11 sezonunda ki şikeden ve nasıl aklandıklarından bahsedeceğiz.
Kim böyle olsun ister ki?

bordolumavi
09.01.2014, 10:07
Bu bile hayli zordu. Biz yine de elimizden gelenin fazlasını yapacağız.

Anliyorum haklisin dedigim gibi burdan bize soylemek kolay geliyo orda onu yapmak mutlaka zordur

Mollasalihoğlu
09.01.2014, 10:07
Trabzonsporun şerefiyle oynanırken ben sadece oturup masa başına laptoptan forumda düşüncelerimi mi paylaşayım.

Alttaki linkte "bir fb'li tarafından" neler yapıldığının bir özeti var. Bildikleri kadarıyla.

Bunların hepsi masa başında laptop ile yapılabilir mi?

http://muhalifkanarya.wordpress.com/2013/12/11/yorumsuz/

bordolumavi
09.01.2014, 10:12

Bu forumu acan arkadas kotu niyetle birsey soylememis oda hepimiz gibi trabzonspor sevdalisi biri yani onunda amaci sen gibi ben gibi digerleri gibi trabzonspor icin birseyler yapabilmek,sen benden veya ondan daha fazla caba gostermis vakit ayirmis emek vermis olabilirsin bunun icin sana tsk ediyoruz ama bmn şunu niye yapmiyo yada sunuda yaparsa iyi olur dendigin de hemen cocuk azarlar gibi agresif bi hale burunmene gerek yok

Mollasalihoğlu
09.01.2014, 10:15
Bu forumu acan arkadas kotu niyetle birsey soylememis oda hepimiz gibi trabzonspor sevdalisi biri yani onunda amaci sen gibi ben gibi digerleri gibi trabzonspor icin birseyler yapabilmek,sen benden veya ondan daha fazla caba gostermis vakit ayirmis emek vermis olabilirsin bunun icin sana tsk ediyoruz ama bmn şunu niye yapmiyo yada sunuda yaparsa iyi olur dendigin de hemen cocuk azarlar gibi agresif bi hale burunmene gerek yok

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olup eleştiri, hatta ithamda bulunursan, gelen cevapları da sindirmen gerekir ama.

Yiğit Gayretli
09.01.2014, 10:16
Belki aramızda işini gücünü bırakıp? buz gibi havada bir otelin önünde saatlerce bekleyerek FIFA'nın üst düzey bir yetkilisine elden şike dosyası teslim eden birileri vardır.

"Bilmeyenler" için söyledim.

bordolumavi
09.01.2014, 10:24
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olup eleştiri, hatta ithamda bulunursan, gelen cevapları da sindirmen gerekir ama.

Kendine gore bi fikri var onunda sen ona ikinci yazdgin msj da yolladigin linki yollar neler yaptigini soylersin o hala anlamiyosa o zaman soylersin soyleyecegini tabi bu benim dusuncem ne yapacagina yine karar verecek olan sensin

Mollasalihoğlu
09.01.2014, 10:25
Kendine gore bi fikri var onunda sen ona ikinci yazdgin msj da yolladigin linki yollar neler yaptigini soylersin o hala anlamiyosa o zaman soylersin soyleyecegini tabi bu benim dusuncem ne yapacagina yine karar verecek olan sensin

Ulaşılamayacak bilgiler değil ama bilmedikleri.

Bu konuyu dert edip başlık açacak kadar düşünüyorsan, önce bir bakman gerekmez mi ne olmuş ne bitmiş?

bordolumavi
09.01.2014, 10:28
Belki aramızda işini gücünü bırakıp? buz gibi havada bir otelin önünde saatlerce bekleyerek FIFA'nın üst düzey bir yetkilisine elden şike dosyası teslim eden birileri vardır.

"Bilmeyenler" için söyledim.

O kişinin elini ayagiini opmek lazim

bordolumavi
09.01.2014, 10:31
Ulaşılamayacak bilgiler değil ama bilmedikleri.

Bu konuyu dert edip başlık açacak kadar düşünüyorsan, önce bir bakman gerekmez mi ne olmuş ne bitmiş?

E o zaman bmn yonetimi hangi konularda forum acacagini belirlesin one gore acsinlar forumlari

AhmetG.
09.01.2014, 10:33
Alttaki linkte "bir fb'li tarafından" neler yapıldığının bir özeti var. Bildikleri kadarıyla.

Bunların hepsi masa başında laptop ile yapılabilir mi?

http://muhalifkanarya.wordpress.com/2013/12/11/yorumsuz/

Ben bmnnin birşey yapmadığını kast etmedim yazılarımda öyle birşey yok.
Sadece neden daha fazlası yapılmasın diyorum. Eğer buna da itirazınız varsa sizin probleminizdir.

Verdiğiniz linkten dediklerimi yanlış anladığınız aşikar. Ben forumda yazarak, laptop başında oturarak birşey yapamazsınız demedim.
Yapacağın(m)ız şeyler eksik kalır ve tam anlamıyla istediğimiz sonucu alamayız dedim.
Yine de agresif davranıp o şekilde konuşacaksanız sizin bileceğiniz iş.

Mollasalihoğlu
09.01.2014, 10:38
Sadece neden daha fazlası yapılmasın diyorum. Eğer buna da itirazınız varsa sizin probleminizdir.

Verdiğiniz linkten dediklerimi yanlış anladığınız aşikar. Ben forumda yazarak, laptop başında oturarak birşey yapamazsınız demedim.
Yapacağın(m)ız şeyler eksik kalır ve tam anlamıyla istediğimiz sonucu alamayız dedim.

İlk mesajının ana teması;

"Şike sürecinde yıllardır verdiğin mücadele ortada iken şimdi susmak neden? Son tren de kalkarken hiçbirşey yapmamak neden?"

Ben de diyorum ki yıllardır verdiğimiz mücadele şu an olduğu gibi devam ediyor. Ortada kalkan bir tren varsa BMN üyeleriyle her zaman o trenin gereken yerinde.

BMN ihtiyaç varsa e-posta gönderir, ihtiyaç varsa tribünde gerekli pankartları açar, gerekiyorsa dünya basınında haber (sanal değil, basılı) yaptırır, istiyorsa dünya futbolunu yönetenlere elden dosya verir.

Diğer bir tarafa dönersek, gayet sert bir eleştiri yapıyorsun, cevap verildiğinde ise "agresif davranıp o şekilde konuşacaksanız sizin bileceğiniz iş" diyorsun. Ben de diyorum ki eksik biliyorsun ama yine de eksik bilip yalan yanlış eleştireceksen o da senin bileceğin iş.

Yiğit Gayretli
09.01.2014, 10:43

Yıllardır en büyük mücadelemiz (BMN özelinde); bu "sanal" yakıştırmasınadır.

Şu başlığa bir göz atmanızı öneririm;

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=31154

Şike konusuyla ilgili yaptıklarımız da bir bu başlık kadar daha tutar. Dilerseniz onu da ayrıca anlatırız.

"BMN yaptığını az yapıyor" demek, "Ben BMN'yi yeterince tanıdım ve hakkında kanaat oluşturdum. Fikrim de bu..." demektir.

İşte o edindiğin fikir yanlış. Onu anlatıyoruz.

amasya0561
09.01.2014, 10:50
juventus maçında açılabilecek pankarta şunlar olabilirmi
BİZİM MECLİS ŞİKEYİ TEMİZLİYOR SİZDE TEMİZLEYECEKMİSİNİZ SAYIN UEFA
ŞİKEYİ TEMİZLEYECEK DETARJANINIZ VARMI SAYIN PLATİNİ. YOKSA FORMÜLÜ BİZİM SİYASİLERDE.
PLATİNİ ŞİKECİLERE TAZMİNAT ÖDEMEYE HAZIRLAN BİZİM MECLİS SENİ SUÇLU BULACAK.
KİM TAKAR CAS KARARLARINI
BİZİ KÜME DÜŞÜR UEFA. ÇÜNKÜ BİZ ŞİKE YAPMADIK.
gs liler istedikleri pankartları açıyorlarda bizim sdatmı başka ülkede yoksa

AhmetG.
09.01.2014, 10:50
İlk mesajının ana teması;

"Şike sürecinde yıllardır verdiğin mücadele ortada iken şimdi susmak neden? Son tren de kalkarken hiçbirşey yapmamak neden?"

Ben de diyorum ki yıllardır verdiğimiz mücadele şu an olduğu gibi devam ediyor. Ortada kalkan bir tren varsa BMN üyeleriyle her zaman o trenin gereken yerinde.

BMN ihtiyaç varsa e-posta gönderir, ihtiyaç varsa tribünde gerekli pankartları açar, gerekiyorsa dünya basınında haber (sanal değil, basılı) yaptırır, istiyorsa dünya futbolunu yönetenlere elden dosya verir.

Diğer bir tarafa dönersek, gayet sert bir eleştiri yapıyorsun, cevap verildiğinde ise "agresif davranıp o şekilde konuşacaksanız sizin bileceğiniz iş" diyorsun. Ben de diyorum ki eksik biliyorsun ama yine de eksik bilip yalan yanlış eleştireceksen o da senin bileceğin iş.

Yaşınız yazmıyor ama yine de ben size abi diyeyim.

BMN bir forum sitesi, taraftar sitesi olduğu kadar bundan daha fazla organizasyonlar düzenlemiş, davasının aktif bir şekilde savunmuştur.
Trabzonspor taraftarının örgütlendiği en büyük site BMNdir.
Yazının başlığında belirttiğim Harekete geç Bmn aslında tüm Trabzonspor taraftarına yönelik bir mesajdı.
Çünkü Trabzonspor taraftarının bu kadar kalabalık olduğu başka bir site yok.
Yazımın son cümlesinde yazdığım Şimdi tam zamanı Trabzonsporlu cümlesiyle zaten BMN forumu altında ki Trabzonsporlular kast edilmiştir.
Siz bunu özelde BMN yöneticilerine ya da kişilere neden indirgeniz anlamış değilim.

Ama yine de bir yanlış anlaşılmaya ortam oluşturmuş isem kusura bakmayın.

Ender Kuyumcu
09.01.2014, 11:46
Arkadaşlar;

Sanırım başlık Harekete geç BMN'li olsaydı bu denli tartışma yaşanmayacaktı. Bunu bir kenara bırakarak bazılarınız kaygılarına cevaben bir iki bilgi vermek istiyorum.

Öncelikle büyük kalabalıkları meydanlara toplamak ya da süreli bir etkinlik yapmak bu camiada yapılması imkansız bir olaydır. Bundan önce meydanlara inilen her noktada olduk ve destek verdik. Kitlelerin artmasında etkin rol oynadık ama bu sadece BMN ile olacak iş değil.

Size yansımayan bir çok organizasyon oluyor ve şu anda da 3 ayrı organizasyon yapılıyor şike mücadelesi ile ilgili ve bunların sonucunda şayet başarılı olabilirsek UEFA kanadında büyük ses getirecek.

Bizim sizden isteğimiz desteğinizin istendiği noktada yanımızda olmanız ve umudunuzu kaybetmemeniz. Trabzonspor yönetimlerinin alenen şike mücadelesini baltaladığı ve şike lobisine hizmet ettiği yerde taraftar oluşumlarının da fazla seçeneği kalmıyor.

Gelişmelere göre hareket ediyoruz ve bu mücadeleyi başından beri satranç oynar gibi yapıyoruz. Atılan her adıma karşı yeni bir strateji geliştiriyor ve onu uyguluyoruz.

Sizlerin bu aşamada vereceği en büyük destek mail ve fakslara ağırlık vermek olacaktır.

Tekrar belirtmem gerekirse asla umutsuzluğa kapılmayın. Çok yakında güzel gelişmelerle karşınızda olabiliriz.

bordolumavi
09.01.2014, 12:03
Arkadaşlar;

Sanırım başlık Harekete geç BMN'li olsaydı bu denli tartışma yaşanmayacaktı. Bunu bir kenara bırakarak bazılarınız kaygılarına cevaben bir iki bilgi vermek istiyorum.

Öncelikle büyük kalabalıkları meydanlara toplamak ya da süreli bir etkinlik yapmak bu camiada yapılması imkansız bir olaydır. Bundan önce meydanlara inilen her noktada olduk ve destek verdik. Kitlelerin artmasında etkin rol oynadık ama bu sadece BMN ile olacak iş değil.

Size yansımayan bir çok organizasyon oluyor ve şu anda da 3 ayrı organizasyon yapılıyor şike mücadelesi ile ilgili ve bunların sonucunda şayet başarılı olabilirsek UEFA kanadında büyük ses getirecek.

Bizim sizden isteğimiz desteğinizin istendiği noktada yanımızda olmanız ve umudunuzu kaybetmemeniz. Trabzonspor yönetimlerinin alenen şike mücadelesini baltaladığı ve şike lobisine hizmet ettiği yerde taraftar oluşumlarının da fazla seçeneği kalmıyor.

Gelişmelere göre hareket ediyoruz ve bu mücadeleyi başından beri satranç oynar gibi yapıyoruz. Atılan her adıma karşı yeni bir strateji geliştiriyor ve onu uyguluyoruz.

Sizlerin bu aşamada vereceği en büyük destek mail ve fakslara ağırlık vermek olacaktır.

Tekrar belirtmem gerekirse asla umutsuzluğa kapılmayın. Çok yakında güzel gelişmelerle karşınızda olabiliriz.
Ender bey bu son yeniden yargilanma soylentilerinden sonra iyice umutsuzluga kapildik gucumuz tukeniyo yavas yavas,eskiden transfer formunda cok kisi gordugumde sinirlenip tepki gosteriyodum gecenlerde oyle bi msj da yazdim fakat ark larin yazdiklarindan anladimki herkes ayni durumda şike mucadelesinde gucumuz tukeniyo ama simdi sizin bu yazdiklariniza bakinca umut fakirin ekmegidir misali umudumuz artiyo heycanlaniyoruz yani arada bir boyle bilgiler verirseniz cok iyi olur

Ender Kuyumcu
09.01.2014, 12:09
Yeniden yargılanma üzerine de özet olarak şunları söylemek lazım;

Siyasete girmeden bu konuyu tam anlamıyla burada değerlendirmem mümkün değil o yüzden sadece sportif kanadına açıklık getireyim.

Yargıtay bu davayı onasa da bozsa da, bu dava yeniden görülse de görülmese de adli yargı bizi ilgilendirmiyor.

UEFA ve CAS şike davasını kendileri yargıladılar ve bjk ve fb'yi şike yapmaktan suçlu bulup cezalandırdılar.

TFF'nin yapması gereken bu davayı yeniden görüşüp fb kulübüne sportif ceza vermektir ve bunun karşılığı da küme düşürülmedir.

Bu noktada Trabzonspor yönetimi resmi başvuruları yapmayarak şikecilerin ekmeğine yağ sürmektedir.

UEFA bütün bunlara rağmen TFF'ye düşür diyecektir, demelidir zira hem kanunlar bunu gerektirmektedir hem de bundan önceki örneklerde uygulama bu yöndedir.

bordolumavi
09.01.2014, 12:16

Siyasete girmeden bu konuyu tam anlamıyla burada değerlendirmem mümkün değil o yüzden sadece sportif kanadına açıklık getireyim.

Yargıtay bu davayı onasa da bozsa da, bu dava yeniden görülse de görülmese de adli yargı bizi ilgilendirmiyor.

UEFA ve CAS şike davasını kendileri yargıladılar ve bjk ve fb'yi şike yapmaktan suçlu bulup cezalandırdılar.

TFF'nin yapması gereken bu davayı yeniden görüşüp fb kulübüne sportif ceza vermektir ve bunun karşılığı da küme düşürülmedir.

Bu noktada Trabzonspor yönetimi resmi başvuruları yapmayarak şikecilerin ekmeğine yağ sürmektedir.

UEFA bütün bunlara rağmen TFF'ye düşür diyecektir, demelidir zira hem kanunlar bunu gerektirmektedir hem de bundan önceki örneklerde uygulama bu yöndedir.

Tamamda işte bizim atarlı baskan da guya yargitayi bekliyor yani bizi oyaliyor biz buna karsi bisey yapamazmiyiz genel kurul icin inza topluyordunuz ondan birsey cikmadimi,yonetimin icindeki bu kadar bolunmusluk,iho nun yaptigi bu kadar yanlis sey varken hala yeterli imza toplanamiyormu ender bey

Ahmet Kuru
09.01.2014, 12:21
BMN yönetiminin ve üyelerinin yapmış olduğu mücadelenin 10 da birini Trabzonspor eski ve yeni yönetimi yapmış olsaydı şuan o kupa çoktan bizdeydi...
Burada başlığı açan arkadaş kötü niyetle değil.samimiyetle açmıştır. altında birşeyler arayıp laf dalaşına girmeye gerek görmüyorum...

Ender Kuyumcu
09.01.2014, 12:27
Tamamda işte bizim atarlı baskan da guya yargitayi bekliyor yani bizi oyaliyor biz buna karsi bisey yapamazmiyiz genel kurul icin inza topluyordunuz ondan birsey cikmadimi,yonetimin icindeki bu kadar bolunmusluk,iho nun yaptigi bu kadar yanlis sey varken hala yeterli imza toplanamiyormu ender bey

Biz bu konuda bildiri ve gazete ilanı yayınladık. Ayrıca camiayı da yapılanlar ve yapılmayanlar konusunda bilgilendirdik.

Mahkeme seçimli genel kurul yapılması yönünde karar verdi fakat yönetim zaman kazanmak için bu kararı yargıtaya taşıdı.

Toplanması gereken imza sayısı 1500 civarında ki bunu toplamak imkansız.

bordolumavi
09.01.2014, 12:47
Biz bu konuda bildiri ve gazete ilanı yayınladık. Ayrıca camiayı da yapılanlar ve yapılmayanlar konusunda bilgilendirdik.

Mahkeme seçimli genel kurul yapılması yönünde karar verdi fakat yönetim zaman kazanmak için bu kararı yargıtaya taşıdı.

Toplanması gereken imza sayısı 1500 civarında ki bunu toplamak imkansız.

Kulup şu haldeyken bile imkansiz diyosaniz demekki bi baskan istemedikten sonra gorev suresi bitmeden onu gorevden almak imkansiz,stadda maclarda protesto olsun diycem ama şu donemde buda imkansiz iho kendi yalakalarini doldurmus stadin belli yerlerine,tsk ler verdiginiz bilgiler icin

amasya0561
09.01.2014, 14:23

peki Ender bey şöyle birşey olamazmı. şimdi yeniden yargılanmayı neden istiyorlar. çünkü özel mahkemelerde genelkurmay başkanınında ergenekon ve balyoz davaları için dedigi sahte deliller üretildi ondan yeniden yargılama gerekir. bunlarda şike davası için aynısını deyip bazı çevreler sayesindede delilleri ortadan kalkdırıp yada sahte olarak lanse edilip beraat almak amacındalar. diyelimki yaptılar tff de bakın sizinde bakıp karar verdiginiz deliller sahte çıktı şimdi verdiginiz cezalar ne olacak diye uefa ya bildirecek olursaki burası bidigimiz Türkiye olabilmesi mümkün. uefa nasıl davranır acaba. bu yüzsüzler üstüne birde tazminat davası açarlarsa hiç şaşmam.

Ender Kuyumcu
09.01.2014, 14:30
peki Ender bey şöyle birşey olamazmı. şimdi yeniden yargılanmayı neden istiyorlar. çünkü özel mahkemelerde genelkurmay başkanınında ergenekon ve balyoz davaları için dedigi sahte deliller üretildi ondan yeniden yargılama gerekir. bunlarda şike davası için aynısını deyip bazı çevreler sayesindede delilleri ortadan kalkdırıp yada sahte olarak lanse edilip beraat almak amacındalar. diyelimki yaptılar tff de bakın sizinde bakıp karar verdiginiz deliller sahte çıktı şimdi verdiginiz cezalar ne olacak diye uefa ya bildirecek olursaki burası bidigimiz Türkiye olabilmesi mümkün. uefa nasıl davranır acaba. bu yüzsüzler üstüne birde tazminat davası açarlarsa hiç şaşmam.

Öncelikle şikecilerde her hangi bir ahlak ibaresi ya da yüz olmadığı için bu yola başvurmaları beni şaşırtmaz.

Bu yola başvurmaları durumda ise UEFA ve CAS kanadında değişen bir şey olmayacaktır zira gerek mahkemede yapılan yargılamada gerek UEFA ve CAS önünde yapılan savunmalarda sunulan delil ve tapelere itiraz edilmemiştir.

Aksine hepsine saçma sapan bahaneler üretilmiştir. O yüzden sportif anlamda bu cezadan kurtulmaları mümkün değil.

sanatik
09.01.2014, 15:14
Secim günü girisde: "herhangi bir partiye oy veren serefsizdir" yazilarak millet etkilennelidir.

Derin Trabzon
09.01.2014, 15:30
Secim günü girisde: "herhangi bir partiye oy veren serefsizdir" yazilarak millet etkilennelidir.

Boşa uğraşmak olur, siyasi ideolojiniz mi şerefiniz mi sorusuna, ideolojim diyecek binlerce insan var!

sanatik
09.01.2014, 16:23
Secim gününü beklemeyede gerek yok hemen slogan yayilabilir hertarafa:"herhangi bir partiye oy veren trabzonsporlu serefsizdir"

Secim günü aramizdan cikan serefsizler elbette olacak.

Gökhan Koç
09.01.2014, 18:47
Bu sayfaya özel değil ama,

Şike mücadelesinde yaptıklarımızı gs'li ve fb'lilerin daha iyi takip etmiş olması beni çok üzüyor.

Mesele bilinmesi değil, varsın kimse bilmesin yaptıklarımızı...

Ama bilinmediği taktirde de toplayamıyoruz insanları bu çatı altında, mücadeleye dahil edemiyoruz.

Üzücü...

Taraftar gruplarının hedefindeyiz, başkanın hedefindeyiz, yönetim kurulunun hedefindeyiz, yerel basının çoğunun hedefindeyiz, şikecilerin hedefindeyiz,

Yukarıda saydıklarıma bugün gidin şunu sorun, "BMN'yi ortadan kaldıracağız, ne dersin?"

Hepsi size şunu söyler: "ooooo süper, çok sevindim".

Durum bu !

cakalkerem
09.01.2014, 18:49
gerçekten yordular bizi..

bir sonuçta çıkmıyor...

mahkeme yürümüyor...

türkiye'de gelişen olaylar adamların işine geliyor....

sanatik
09.01.2014, 19:51
Bu sayfaya özel değil ama,

Şike mücadelesinde yaptıklarımızı gs'li ve fb'lilerin daha iyi takip etmiş olması beni çok üzüyor.

Mesele bilinmesi değil, varsın kimse bilmesin yaptıklarımızı...

Ama bilinmediği taktirde de toplayamıyoruz insanları bu çatı altında, mücadeleye dahil edemiyoruz.

Üzücü...

Taraftar gruplarının hedefindeyiz, başkanın hedefindeyiz, yönetim kurulunun hedefindeyiz, yerel basının çoğunun hedefindeyiz, şikecilerin hedefindeyiz,

Yukarıda saydıklarıma bugün gidin şunu sorun, "BMN'yi ortadan kaldıracağız, ne dersin?"

Hepsi size şunu söyler: "ooooo süper, çok sevindim".

Durum bu !

Dogruyu söyleyeni dokuz köyden kovarlar, baya uyuyor.

Kovsunlar bakalim. Allah bak Atafeneri ve sülalesini ne duruma getirdi. Milyonlarca insanin ahini bedduasini almanin sonucu.

Külünkoğlu
10.01.2014, 08:23
1.si bende size rastlamadım başlıklarda bu durum sizin bu konulara ilgi göstermediğinizi kanıtlamaz.
2.si ben zaten diyorum ki forumda yazıyoruz, sonuç olarak elimize ne geçiyor?, mail filan atıyoruz dedin, eyvallah atalım sonuna kadar da bu yeterli mi?

Yoksa bundan 3-4 sene sonra yaşarsak buralarda halen 10-11 sezonunda ki şikeden ve nasıl aklandıklarından bahsedeceğiz.
Kim böyle olsun ister ki?

Bizler varoldukça bu dava sahipsiz ve sonuçsuz kalmayacaktır…
O zaman altını biraz dolduralım öyle cevap vereyim sana.

Profilinde Trabzon yazıyor. Trabzon’dan başlayan bir organizasyon söyleyeyim sana, PFDK üyeleri hakkında 52 ayrı ilde Türkiye Cumhuriyeti Savcılıklarına suç duyurusunda bulunduk. Sende bu suç duyurusunu yapanlar arasında mısın ?
Dünyaca ünlü Times gazetesinin muhabiri Türkiye’ye geldi ve gazetesinde tam sayfa şike davası hakkında yazdı sence bu durup dururken mi oldu ? katkın olmayabilir benim de olmadı ama en azından ilgili başlıkta bir teşekkür etmişsindir diye düşünüyorum.

Günlük hayatınızda heran karşılaşacağınız tartışmalarda söyleyecek net sözleriniz olsun, delile dayansın ve üstü çıkmaya çalışanlara fırsat vermeyin diye forumda “Şike Davası” Bölümü açtık hiç uğradın mı ? uğramışsındır.

Toplu protestoların hepsinde ana unsurlardan bir tanesi BMN olmuştur ve bizler bütün gücümüzle orda olduk. Fiziken olmasa bile ruhen orda olmuşsundur ve ilgili başlıklarda teşvik mesajları da yazmışsındır değil mi ?

Kendi imkanlarımızla Gamze kardeşimizi Danimarka’ya yine dünyaca ünlü panelde Türkiye’de olan biteni, Trabzonsporumuzun haklı davasını anlatsın diye gönderdik. Yüzakımız oldu. Bunun için imece usulü para topladık maddi olarak olmasa bile yine manen yanımızda olduğun için yine bir teşekkürünü esirgememişsindir.

Zamanın Trabzonsporlu yetkilileri yanına dahi yaklaşamazken şike koruyucularının gözü önünde Fifa Genel Sekreterinin eline şike dosyası tutuşturuldu. Burda olmamanı da anlayabilirim gayet tabi ama en azından bir hakkı teslim etme ruhaniyeti içerisine girmişsindir diye tahmin ediyorum.

Platini ve İnfatino’nun masaya koyduğu Şener Erzik’i ve bir çok şike savunucusunu son derece rahatsız eden milyonlarca maili binlerce faks ve telefonu da tekrar tekrar anlatacak değilim.

Hele hele ölene kadar bizde kalması gereken UEFA ve Fifa nezdindeki girişimlerimizi hiç yazacak değilim.

Şimdi bütün bunları seni rencide etmek için yazdığımı düşünüyor olabilirsin.

14 yıl oldu bu forumda o kadar çok “hadi şunu yapalım, bunu yapalım, ne duruyorsunuz!” diyenler gördüm. Bunları ne hikmetse sahalarda göremedik.
Olmaları şart mıydı ? belki de değildi. Hızlı düşünürsek Amerika’dan yazan arkadaşımızın söz hakkı yok mu ? var elbette.

Ama "hakkaniyeti ve çok dikkat ettiğim nezaketi bir kenara bırakıp" bu gruptan bu şekilde bir talepte bulunmayı bu grubun üyelerinden biri olarak ne kendime yedirebiliyorum ne de sana.
Onun için diyorum ki önce mücadele ve mücadele azmini görelim sonra planlamaya geçeriz. Kaldı ki perde arkasında da olsalar bunun için sürekli çalışan bir takım var.
Uzattım, anlatabildiysem bunca yazı bundandır…

Gökhan Koç
10.01.2014, 09:13
Asgari ücret maaş alarak aile geçindiren insanların burda çalışmalara madden dahi katkı sağlamaya çalıştıklarını gördüm. Aklıma geldikçe gözlerim dolar, sinirlenir, hırslanırım. Beni şike mücadelesinde tetikleyen duygular bunlardır.

Bu arada bilmeyenler varsa söyliyeyim,

Yukarıda sayılan işlerin birçoğunu bizzat Metin Abi başlatmıştır, yönetmiştir. FIFA'nın 2 numaralı elemanın eline tüm TFF yetkilileri, güvenlik görevlileri izlerken, üzerinde kocaman "MATCH_FIXING" yazan dosyayı vermek öyle herkesin işi değildir. Trabzonspor için kariyerini, geleceğini riske edebilmiştir. O gün Metin Abi'nin aldığı risklerin birazını Başkan almış olsaydı, şimdiye çok farklı bir yerdeydik. Metin Abi = Külünkoğlu