PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jerome Jerry Randle

UğuR
08.01.2014, 16:01
Trabzonspor Medical Park bu sezon Aliağa Petkim'de forma giyen Amerikalı guard Jerome Jerry Randle’ı kadrosuna kattı.

Mehmet Ali Yılmaz tesislerinde gerçekleştirilen imza töreninde, Genel Sayman Hasan Aktaş da hazır bulundu.
Genel Sayman Aktaş, önemli bir oyuncuyu kadroya kattıklarını belirterek, “Bilindiği üzere guard pozisyonunda sıkıntımız var. Bu pozisyondaki 3 oyuncumuz, sakatlıklarından ötürü forma giyemiyorlar. Bu pozisyona transfer yapmamız gerekiyordu. Araştırmalarımız neticesinde, ihtiyacımıza yönelik, takımımıza önemli katkı sağlayacak, tecrübeli ve kaliteli bir oyuncuyu bünyemize kattık. Aynı pozisyonda görev yapan Tutku Açık’ın da ligin ikinci yarısında aramıza dönmesinin ardından çok daha güçlü bir konuma geleceğiz.Randle, takımımıza hayırlı olsun. Birlikte önemli başarılara imza atacağımıza inanıyorum” dedi.
İmza töreninde konuşan Randle ise, yaptığı açıklamada, “Hedefi olan büyük bir kulübe geldim. Önemli hedeflerim var ve Trabzonspor Medical Park forması altında bu hedefleri gerçekleştireceğimize inanıyorum. Taraftarın önüne çıkacağım ilk günü de sabırsızlıkla bekliyorum” dedi.

Jerome Randle'ın kariyeri;

Pozisyonu: Guard
Doğum tarihi: 21 Mayıs 1987
Uyruğu: Amerika
Boyu: 178 cm.
Kilosu: 77 kg.
Oynadığı takımlar: Aliağa Petkim, Türk Telekom, Barak Netanya, Texas Legends, Maine Red Claws, Azovmash Mariupol, Spirou Charleroi

Murat'
10.01.2014, 10:24
http://www.trabzonsporbasket.com/HaberResimleri/hbr59ec3.jpg

Hayırlı olsun, biraz çetrefilli bir transfer oldu, inşallah faydalı olur.

Ilelioglu
10.01.2014, 12:03
Hayirli olsun, faydali olur mu? Nasil bir isim bu Randle?

..

Kirk_Cooley
06.02.2014, 18:23
İşe yaramaz bir Gibson değil.

Oyun kuramayacı.

Oğuz ZEYTİN
03.08.2014, 19:03
2006-10 yılları arasında Pac 10 (şimdi Pac 12 oldu) okullarından California'da oynadı. UCLA ve Arizona gibi okulların olduğu bu konferans ligin iyilerindendir. Okulu California büyük başarıları olmasa da iyi oyuncular çıkarmıştır.

Randle ilk senesinin ardından ikinci yılında takımın liderliğini üstlendi. Daha sonra NBA'de adından bahsettirecek olan Ryan Anderson ve iki yıl ülkemizde oynayan Patrick Christopher'la birlikte takımın ana parçalarından oldu.

Konferansın en iyi oyuncusu olmak üzere çeşitli ödüllere layık görüldü.

http://www.sports-reference.com/cbb/players/jerome-randle-1.html#players_per_game::none

Oğuz ZEYTİN
14.10.2014, 12:45
Lig öncesi 9 hazırlık ve 3 Türkiye Kupası maçında:

11 maçta ortalama 29,6 dakika - 15,4 sayı - 2,7 rib - 5,6 ast, 2,6 top kaybı

%57 ikilik - %44 üçlük - %85 faul

Oğuz ZEYTİN
15.10.2014, 11:03
Sozluk'te dün #mrcanakci kullanıcı adlı renktaş, Randle'ı "takımın rezalet gitmesinin saha içindeki en büyük sorumlusu" ilan etmiş. Eklemiş, "savunmadan bihaber".

Basketfaul'ün maç haberinde de şöyle bir cümle var:" Trabzonspor'da Jerome Randle 21 sayı attı ancak arkadaşlarını devreye sokamayarak 1 asistte kaldı."

http://www.basketfaul.com/makale/36067/konyaspor-hazirlik-maclarinda-bizi-kandirdi-mi.html

-

İnsana Randle'ı savundurtuyorlar :)

Eğer bu yorumu, Konya maçından dolayı yazmışsa büyük bir yanılgı içinde, sanırım boxscore'dan maç/oyuncu analizi yapmış. Basketfaul'ünkü kesin öyle...

İlk yarıda attığımız fast-break sayılarında hem yardım savunmasında hem de çabuk ilk pasta hep Randle vardı. Keşke TBF maçların tamamını koysa TBF TV'ye... Herkes izlese...

Ayrıca, ikinci yarı takımda herkes sinmişken, ortaya çıkan tek oyuncu Randle'dı.

Şutörün (Hardy) maçı 0 sayıyla tamamlıyor. Randle'ın Hardy'ye hazırladığı iki boş şut var, Hardy sokamıyor. Şimdi bunlar Randle'ın asist hanesine yazılmadı diye Randle kötü oynadı diyemeyiz.

Lawal'a üç alley oop pası verdi, adam basamadı, zamanlama hatasından. Lawal sadece onları değil, ikinci çeyrekte Konya'nın zone'a döndükten sonraki ikinci hücumumuzda iki kere üst üste içine vuramadı, smaç kaçırdı.

Savunmaya gelirsek...

Man to man'de, pozisyon eşleşmelerimiz şöyle:

Hazırlık maçlarından beri rakibin oyun kurucusunu Hardy/Caner'le savunuyoruz. Yani Mayo o kadar sayıyı Randle üzerinden atmadı.

Troy'u Marshall savundu.

178'lik Randle ise biri 200, diğeri 204 olan Ogün ve Pastal'ı savundu. Yardım savunmasını da gayet iyi yaptı.

*

Sezon öncesi

Jerome RANDLE elit bir oyun kurucu değil. Hatta oyun kurucu yetenekleri sorgulanabilir bile. Fakat hazırlık sürecini en iyi geçirenlerden bir o oldu. Tempo yapmaya çalışıyor. Run & gun oynayacaksak (ki aslında kadro yapımız buna müsait) Randle tam adamı. Özellikle iç saha maçlarında, seyirci desteği de olursa, Velickovic'in 4. dış adam gibi oynadığı düzeni dener miyiz diye düşünüyorum. Bunu şu yüzden söylüyorum: Acıbadem Turnuvası’nda ilk kez uzun süre 4 kısa oynadık (Velickovic sakatlığı nedeniyle bu turnuvada süre almadı). Alper'in 4 numara oynadığı dakikalarda parkedeki yerleşimimiz iyi sonuç verdi.

http://www.bordomavi.net/index.php?page=ayrinti&hid=3457

*

Daha iyisini getireceklerse, Randle'ı gönderebilirler, sorun yok. Fakat takımın durumundan Randle'ı sorumlu tutmak büyük haksızlık. Şu anda Stipanovic'le birlikte en istikrarlı iki oyuncudan biri. Randle'a gelene kadar;

1) Marshall'ı devreye sokacaksın

2) Hardy'nin yerine net şutör/skorer bulacaksın

3) Velickovic üzerinden hücum ribaundu verdirtmeyeceksin

4) Lawal'a takım savunması öğreteceksin, sadece blok yapmak savunma yapmak değildir.

5) Yerlilerden skor katkısı alacaksın

6) Rotasyonu düzenleyeceksin

Sonra Randle'ın yetersizliğini tartışalım.

Murat'
11.11.2014, 09:43
Randle takımdan ayrıldı ancak halen Trabzon'da.

Ateremörü ve Telekom maçlarını pota arkası tribününden kız arkadaşıyla izledi.

Yeşil Giresun'a gideceği söyleniyordu ancak onlar da ikinci yabancı hakkını geçen sene Telekom'a imza atan ancak hazırlık turnuvasında sakatlanan Bradley'den yana kullandılar.

Oğuz ZEYTİN
19.11.2014, 15:45
Eskişehir'e gitti.

Murat'
19.11.2014, 16:06
Eskişehir'e gitti.

Türkiye'de bir takıma gideceğini tahmin ediyorum.

Hayırlı olsun, bakalım Eskişehir'i ligde tutabilecek mi?

axelman
19.11.2014, 17:40
Randle, ilk maçta elimize verecek basket topunu. Hayırlı olsun