PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kamuoyuna Duyurumuzdur / 30.12.2013

UğuR
30.12.2013, 16:57
BordoMavi.Net Yönetim Kurulu olarak daha önce ısrarla üzerinde durduğumuz ve Trabzonspor Kulübü'nü seçimli genel kurula davet ettiğimiz kamuoyu duyurumuz sonrasında yaşananlar ve son gelişmeler ışığında camiaya karşı sorumluluğumuz gereği yapılan hatalardan dönmek için çok geç olmadan bazı hususlara dikkat çekmekte fayda görüyoruz.

Trabzonspor Kongresinin tercihi ile göreve gelen İbrahim Hacıosmanoğlu ve Yönetim Kurulu, seçilmelerini sağlayan vaatlerinin tamamen tersi yönde yaptıkları icraatlarıyla pek çok kesimde hayal kırıklığı yaratmıştır.

Özellikle şike mücadelesi için atılması gereken resmi adımların atılmamış olması, TFF'ye yapıldığı söylenen resmi başvuruların kamuoyu ile paylaşılmaması oyalama taktiği olarak algılanmaktadır ve UEFA nezdinde henüz resmi bir başvuru yapılmamış olması da bu şüpheleri güçlendirmektedir.

"Siyasetin kucağına oturmayacağız" vaadi sonrası siyasetin tam göbeğinde bulduğumuz, "seçildikten bir ay sonra kupa gelecek" iddiaları sonrası bunu talep edenlerin marjinal ilan edildiği Trabzonspor bir yana, Yönetim Kurulu Üyemiz Sebahattin Çakıroğlu'nun ikinci başkanlık görevinden istifa ederken yaptığı açıklamalar kulüpteki yönetim zaafiyetini açıkça ortaya koymuştur.

Trabzonspor Başkanının yönetim kurulunu dikkate almaksızın, "ben yaptım, oldu!" zihniyeti ile koca kulübü yönetmesine(!), haklarını savunurken adeta bir yerlerden icazet almasına ve kurumsal yapısının zarar görmesine, mevcut başkanın yol arkadaşı olan Sayın Çakıroğlu'nun açıklamaları da dikkate alındığında sessiz kalınması mümkün değildir.

Bütün bu hususlar nedeni ile başta Sayın Başkanı ve Trabzonspor Yönetim Kurulunu güven tazelemeye dolayısıyla kulübü kongreye götürmeye davet ediyoruz. Böylelikle kulübün gerçek sahibi Trabzonspor kongre üyeleri, gerekli kararı verecek ve kulüp gerek Sayın Başkanın tekrar seçilmesi gerekse kongrenin başka yöndeki teveccühü ile daha sağlam bir temelde yürümeye devam edecektir.

Her zaman önce Trabzonspor diyeceksin!

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

BMN Yönetim Kurulu

SADECETRABZON61
30.12.2013, 17:03
Aynen biran önce kongreye gidilmeli yoksa bu ayrışma dahada sürecektir..Futbola siyaset sokulmaz sokulmamalı..

S.ÖZKAN
30.12.2013, 17:06
Trabzonspor yönetilmiyor iktidarın menfaatleri doğrultusunda kullanılıyor.

Mert Oğuzlu61
30.12.2013, 17:06
başkan bırakıyorum demedikten sonra 2 yıl biz bunları çekeceğiz, başka türlü imkanı yok kongre felan olmaz.

belli bir sayıda imza toplanması gerekiyor diye biliyorum bunuda yapamayacağımıza göre... :) İHO da stadda küfür/tepki yemediği müddetçe kongreye gidelim felan demez, istifa zaten hiç etmez.

Enes Ünal Kaya
30.12.2013, 17:17
İHO'nun Bi Lafı Var

KOLTUK SEVDALILARI ;)

Kendileri Ne Acaba.. Kongre Olmasın Diye Mahkemeye Başvurmuşdu..Kendi Kararı İle Hiç Gitmez İmkansız

Bud Spencer
30.12.2013, 17:18
Mahkeme kararini hice sayan...her sey ap acik ortadayken sirf zaman kazanmak icin yargita basvuran bir adamdan böyle bir kararin alinmasini beklemek hayalcilik olur

Umarim yargi karari en kisa zamanda verir bizde iho nun adini tarihimizden sileriz

Fatih Öztürk
30.12.2013, 17:22
Mahkeme kararini hice sayan...her sey ap acik ortadayken sirf zaman kazanmak icin yargita basvuran bir adamdan böyle bir kararin alinmasini beklemek hayalcilik olur

Umarim yargi karari en kisa zamanda verir bizde iho nun adini tarihimizden sileriz

Herşeye tamam eyvallah Hacıosmanoğlu gitsinde adamı yargı kararıyla eleştirmek anlamsız.zira 2.5 sene yönetim yetkisini veren kongre üyeleridir.yargı kararını temyize taşımakta hukuk çerçevesinde hak'tır.

Ender Kuyumcu
30.12.2013, 17:35
Herşeye tamam eyvallah Hacıosmanoğlu gitsinde adamı yargı kararıyla eleştirmek anlamsız.zira 2.5 sene yönetim yetkisini veren kongre üyeleridir.yargı kararını temyize taşımakta hukuk çerçevesinde hak'tır.

Bu durumda haksız bir uygulama sonunda yani şike yaparak şampiyonluk çalması sebebiyle mahkeme tarafından suçlu bulunan aziz yıldırım'ın da kararı yargıtay'a taşıması gayet normal karşılanmalıdır.

Kanuni hak yapılan ahlaksızlığı mazur göstermez. Kongre'nin almış olduğu karar açıkça dernekler kanununa aykırı ve kanunsuz. Hukuktaki boşluktan yararlanıp süreci uzatmak ahlaklı insanlara yakışmaz.

53karakan53
30.12.2013, 17:43
Umarım yapılan çağrı karşılığını bulur yapan , yazan ve düşünen herkesin yüreğine sağlık ...

HERZAMAN ÖNCE TRABZONSPOR ...

Veysel
30.12.2013, 17:52
http://dereotundannefretederim.files.wordpress.com/2010/11/diegovol2.jpg

Kamil Çakmak
30.12.2013, 18:40
Genel kurul üyelirinden yeterli imza toplanıp klüb seçimli genel kurula götürülmelidir. Ben yönetimin samimiyetinden kaygılıyım açıkcası.

tristram
30.12.2013, 18:53
o degil de trabzonspor'un divan kurulu falan yok mu?insan cikar mudahele eder, camiayi secime goturmek icin calisir ama
bu beyzadeler masallah kukla gibi duruyorlar..ayiptir yahu..bu yonetimin durdugu her gun trabzonspor'a zarar..

TekfurÇayır 61
30.12.2013, 19:18
Bir imzâ da benden.

Yaşar
30.12.2013, 19:19
O kadar.
Tez zamanda bu illetten kurtulmamız lazim.

Yiğit Gayretli
30.12.2013, 19:47
Bu yönetimde bu bildiriyi kavrayacak kapasite yok maalesef.

DEEP BLUE
30.12.2013, 19:51
Fenerbahçe taraftarı sayın başbakanımıza haksızlık etmiştir... Sayın başbakanımızın şike sürecindeki tavrını ve yaptıklarını iyi biliyorum... (Rıdvan Dilmen - eski futbolcu- ve TV yorumcusu)

Kupayı boğaz köprüsünden kemençe eşliğinde getireceğim... Hem de 30 günde... (İbrahim Hacıosmanoğlu - Trabzonspor Kulübü Başkanı)

Yorum yok...

lazfather61
30.12.2013, 19:58
ben soylemekten sıkıldım son kez soyluyorum, bu ulkenin tum kurumlarında bulunan 50 yasını gecmis godomanlar oldugu surece bu ulke, hicbir anlamda ne sosyolojik ne ekonomik ne adalet anlamında bir kıdım ilerlemez,,o koltuk varya o koltuk!!! o tff binasını yakmassan olay cıkarmassan kafanı hep ezerler, valla ben askerligimni kısa donem yaptım ordan bilirim, bizim bolukte devreceilik vardı, evet dayagı yedim, aradan 1-2 yumrukta atabildim ama en sonunda benle ugrasmayı bıraktılar ama diger kısa donemlere kopek gibi davranmaya devam ettiler, ses cıkarmassan kafanı yılan gibi ezerler.

winner
31.12.2013, 08:59
Trabzonspor'un menfaatleri için göreve talip olmamış, rte ve akp iktidarının propagandası için o koltukta oturan sözde başkan o koltuktan kendi rızasıyla kalkmaz, kongreye filan da gitmez.

Sözde başkan bir projenin piyonudur ve bu proje bitene kadar o görevden ayrılmaz.

Ilelioglu
31.12.2013, 12:35
Hicbir sözünde durmadin be IHO. Insan biraz olsun utanir.

..

Mollasalihoğlu
31.12.2013, 13:50
Fenerbahçe taraftarı sayın başbakanımıza haksızlık etmiştir... Sayın başbakanımızın şike sürecindeki tavrını ve yaptıklarını iyi biliyorum... (Rıdvan Dilmen - eski futbolcu- ve TV yorumcusu)

Kupayı boğaz köprüsünden kemençe eşliğinde getireceğim... Hem de 30 günde... (İbrahim Hacıosmanoğlu - Trabzonspor Kulübü Başkanı)

Yorum yok...

Çok net..

Çağdaş DENİZ
31.12.2013, 13:56
Bu yönetimde bu bildiriyi kavrayacak kapasite yok maalesef.

doğru