PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İlk Yarı Değerlendirmesi

Ender Kuyumcu
29.12.2013, 23:36
Türkiye Süper Ligi’nin ilk yarısını ve Avrupa kupaları grup karşılaşmalarını tamamladığımızı da göz önüne alacak olursak takımımızın ilk yarı performansı hakkında hepimizin aşağı yukarı düşünceleri netleşmiş durumda…

Trabzonspor ligde oynadığı 17 karşılaşmada 8 galibiyet, 3 beraberlik, 6 mağlubiyet alırken rakip kalelere 25 gol gönderdi ve kendi kalesinde de 21 gol gördü. Bu karşılaşmalar sonunda ligi 27 puanla 7. sırada tamamlayan bordo mavililer ilk sıradaki takımla arasında 14 puanlık fark oluşmasını engelleyemedi.

Ziraat Türkiye kupasına Balıkesirspor karşısında aldığı 3-1’lik mağlubiyetle veda eden takımımız Avrupa’da oynadığı karşılaşmalarda ise lig ve kupanın aksine üstün bir başarı elde etti. Grubunu namağlup lider tamamlayan takımımız bir üst turda Juventus ile eşleşti ve Avrupa kupasında taraftarının yüzünü güldürdü.

Sezon başında Serkan Balcı, Halil Altıntop, Tolga Zengin, Yasin Öztekin; Emerson, Sapara, Cech ve Ondrej Celutska ile yolarını ayıran, sezon içinde de Volkan Şen’i kadro dışı bırakan Trabzonspor kadrosuna daha sonra kadro dışı bıraktığı Batuhan Karadeniz, Aykut Demir, Malouda ve Bosingwa’yı kattı. Bunun yanında 1461 Trabzon’dan Abdülkadir Özdemir, Kadir Keleş, Fatih Öztürk, Caner Osmanpaşa, Yusuf Erdoğan da bu sezon kadroya katılan genç oyuncular oldu.

Bütün bu bilgiler ışığında hem takımımızın başarılı olup olmadığını hem de başarısız olduğunu düşünenlerin bu başarısızlıkta kimlerin payı olduğunu düşündüğünü anlamak için bir anket oluşturduk.

Görüşlerinizi bu başlık altında paylaşıp oylarınızla da düşüncelerinizi destekleyebilirsiniz.

Erdal DİLEK
29.12.2013, 23:38
Hakkimiz olan kupa hala gelmedi, ilk yarinin degeri bu benim icin. . .

Ilelioglu
29.12.2013, 23:42
Ender abi, eline saglik güzel bir anket, yalniz su üc olaslikta var:

- Sorumlusu Yönetim ve Futbolcular
- Sorumlusu Hoca ve Futbolcular
- Sorumlusu Hoca ve Baskan/Yönetim

Eger eklenecekeseler oy vermek icin beklerim.

..

Sacit
29.12.2013, 23:42
Takımımız Başarısız ve sorumlusu başkan/yönetim, hoca ve futbolcular

Bu kadar net

TekfurÇayır 61
29.12.2013, 23:43
Oy verebileceğim şık yok.

Yaklaşık 2 yıldan beri görüşüm değişmedi. Başarısızız ve sorumlusu şike süreci.

Şahısların başarısızlıkları, beceriksizleri asıl sebep yanında devede kulak kalıyor.

Ender Kuyumcu
29.12.2013, 23:44
Ender abi, eline saglik güzel bir anket, yalniz su üc olaslikta var:

- Sorumlusu Yönetim ve Futbolcular
- Sorumlusu Hoca ve Futbolcular
- Sorumlusu Hoca ve Baskan/Yönetim

Eger eklenecekeseler oy vermek icin beklerim.

..

O seçenekleri de düşündüm ama anket çok uzun olmasın diye eklemedim. Bu yönde çok istek olursa ekleriz.

alper*
29.12.2013, 23:46
Başarısızlığın sorumlusu şike süreci ise, neden Fenerbahçe başarı üzerine başarı yakalıyor?

Her an küme düşürülme korkusu ile yaşayan, onlarla milyon euro gelirden olan Fenerbahçe dimdik ayakta ama biz neden başarısızız diye kendimize soruyoruz.

Sibel
29.12.2013, 23:50
Futbol olarak ligde kepaze bir yarıyı geride bıraktık.
Böyle iğrenç bir oyun daha izlemedim ömrümde.

bach72
29.12.2013, 23:50
Kulübü siyaset ve cehalet bataklığına gömen eğitimsiz,birikimsiz,cahil bir adamın başkanlığında camia olarak cümle aleme rezil olduk.Lig de alınan skorların nazarımda çok da önemi yok.Çünkü bu kötü kadro önceki yönetimin eğitimli ama iş bilmez,beceriksiz,kulübü hacı babanın çiftliği gibi yönetip batıran Sadri Şener'in enkazıdır.İkinci yarı en büyük beklentim Trabzonspor'un misyonunu,değer yargılarını,geçmişten gelen devrimci ruhunu canlandıracak bir başkan ve yönetimin iş başına gelmesidir.

Burak Bıyıklı
29.12.2013, 23:59
siyaset düşkünü bir başkan ve aşırı olumlu düşünen bir teknik direktör sayesinde deplasmanda 1 galibiyet 1 beraberlik aldık ve onur gibi bir kaleciye onlarca gol yedirttik.evimizde başarılı sayılabiliriz ama bu deplasman istatistikleri de abartılı.tamam kadro çok sağlam değil ama deplasmanda 16.lık da fazla

Adem Akyüz'
30.12.2013, 00:01
Başkanın kulübü siyasetin içine sokması, taraftarı bölmesi; hocanın ne olduğu belli olmayan sistemi, maç sonu saçma sapan açıklamaları; oyuncuların istikrarsız performansları.. Yani kısaca Takımımız Başarısız ve sorumlusu başkan/yönetim, hoca ve futbolcular.

Murat Altun
30.12.2013, 00:06
Ben başkan/yönetim ve hoca şıkkı aradım bulamayınca başkan hoca ve futbolcular şıkkını seçtim

Murat Altun
30.12.2013, 00:09
Başkan Trabzonspor için hiçbşrşey yspmıyor siyaseteverfi kendini TS için çok başarısızHoca ise kadro seçimleri ve takıma aşıladığı eziklik duygusu yüzünden çok başarısız

SALDIRAY
30.12.2013, 00:11

Bera B.
30.12.2013, 00:14
Açıkça söylemek gerekirse takım beklentilerimin üzerinde puan aldı, ancak başarısız buluyorum. Oyun karakteri, savunma yapıyorum denilmesine rağmen gelenden gidenden 3'er 3'er yememiz, enteresan maç sonu açıklamaları vs. Genel olarak olumlu bir şey bulmak çok zor ancak bireysel başarılardan söz edilebilir oyuncular bazında.

Bunlar saha içi değerlendirmeler. Saha dışında ise kocaman bir rezalet duruyor. Gidecekmiş gibi de görünmüyor.

lazibere
30.12.2013, 00:18
Ligde bu kadar kalitesiz futbol oynanırken aldığımız bu puanlar bizleri aldatmasın.
Taktik olarak
Kondisyon olarak
Aklınıza ne gelirse her alanca başarısız bir sezon geçiriyoruz
Onur'la gururlanırken, Onur'a bu kadar golluk posizyon verdiğimiz için ise utanıyoruz.
Savunma yaparak kontra oyun anlayışına sahip bir taktikle oynarken, Kalesinde her maç mutlaka en az 5 golluk pozisyon veren ve her maçın yıldızı kalecisi olan bir takımın hiç bir şeyiyle gurur duymam

Tesadüfen maç kazanıyoruz ve Taktik olarak Oyunu okuyacak hocalarımız yok.
Devre arasında ne tür transferler yapılır bilmiyorum ama Trabzonspor efsanesinin 3 sezondur lige havlu atıyor olması benım zoruma gidiyor

Sorumluya gelince? Başta Yönetim, Sonra Hoca ve En az sorumlusu futbolculardır.
Mevcut futbolcularımızın bundan daha iyi bir oyun oynayacağını düşünmüyorum
Futbolcular hedefleri olmayan bir takımda
Futbolcularımız Taraftarı yönetimin siyasi çekişmeleri yüüznden stadı terketmiş bir takımı sahiplenmekte fazlasıyla özverili davrandılar bile. Maç taraftarın gazı ile kazanılabilir biz taraftar desteğini hiç arkasına almayan bir takımız

Son olarak

Devre arasında neler olur mu? Bilmiyorum

Ama Lütfen 1461 den bize futbolcu kakalamasınlar

TekfurÇayır 61
30.12.2013, 00:19
Başarısızlığın sorumlusu şike süreci ise, neden Fenerbahçe başarı üzerine başarı yakalıyor?

Her an küme düşürülme korkusu ile yaşayan, onlarla milyon euro gelirden olan Fenerbahçe dimdik ayakta ama biz neden başarısızız diye kendimize soruyoruz.

Şikebahçenin hemen her başarısı adâletsizlikler üzerine kurulu değil mi?

Şaşırman garip.

Courage
30.12.2013, 00:44

Benim oyum bu şıktan yana oldu. Sanırım en yüksek oranda tercih edilende oydu.

*Futbolcular paralarını aldıkları halde işlerini yapmadıkları için

*Teknik direktörümüz basiretsiz ve hangi kulüpte olduğunu fark edemeyecek kadar küçük düşündüğü için

*Başkanımız ise her konuşması ve hareketi ''skandal'' olduğu için

başarısızlıkta paydaş oldular vesselam!

cyberentalpi
30.12.2013, 01:13
aslında bizim basarısızlıgımız kesinlikle şike süreci bu sürecin uzaması.
Buna bağlı olarak
1- Kisiler Kurumlar fikrini ortaya atıp şike sürecini uzatan RTE birinci sorumlu
2- Bu fikre destek olan medya Muhalefet

Aslında baskan icinde hoca icinde erken yorum

Bizim baskanın basarısı da var
1- en azında Selcuk Burak in gidisinden olusan imajı Onur u tutarak sildi.

baskana kızılacak konu bir zümreye kisiye Ts baskanına yakısmayacak yaklasması. Ve o kisinin Ts nin haklarının gasp edilmesine neden olan kisi olması

MRA da super degil ama kendi yogurdugu hamurda ekmek yapamadı. Ama senol gunesten iyi gidiyor.
Futbolculardan 3-4 futbolcuyu ayıralım.

Onur, Olcan, Colman, Bosingwa, sakatlana kadar yusuf, son maclarda emre

gerisini ya beceriksiz ya istikrarsız yada son demleri

RaşitCan
30.12.2013, 01:20
Takım başarısız müsebbibi İHO ve öngörüsüz plansız davranışları..

Enisc
30.12.2013, 01:21
Futbolcular ve hocanında payı tabiki var ama en çok pay başkan/yönetim in.

Edit: Taraftarıda unutmamak lazım. Ama tabi onlarıda tetikleyen unsurlar var. Siyaset diyelim geçelim kısaca..

yaseminTS
30.12.2013, 01:53
bir an once IHO dan kurtulalim , sonra daha iyi anlariz gercek sorumlulari

krdnz
30.12.2013, 08:44
İç sahada 23 puan toplmışız fenerle zirveyi paylaşıyoruz.

Dış sahada sadece 4 puanımız var.1 Puanı kadıköyde almıştık.

okan6161
30.12.2013, 08:47
eldeki imkanlarla iyi bir yarı

Ahmet Kuru
30.12.2013, 09:25
başarı yok elbette..
bunun sorumlusuda herkes. futbolcu, hoca, başkan,yönetim, taraftar... Herkesi bunun içine alabiliriz.

Faik Yılmaz
30.12.2013, 09:33
Trabzonspor bu sene 3 kulvarda yarışa başladı....

1-Lig...
2-Avrupa Kupası....
3-Türkiye Kupası.....

100 üzerinden puan verecek olursak.....

Ligde 17 maç alınması gereken 51 puana karşılık..... 27 puan alabildik..tabiki 51 puanın hepsini alamazdık..... başarı kriterini 40 üzerinden yaparsak 67 puan eder.....

Avrupa'da 12 maç 9 galibiyet ve 3 beraberlikle bence 100 üzerinden 100 ü hakediyor bu takım.... Avrupadaki halimiz ligden çok farklı....

Türkiye Kupasında ise hemen başında elendiğimiz için 100 üzerinden 0 yazıyoruz.....

Ortalaması 56 yapıyor....

ha birde şöyle bir durum var.....

lig diğerlerinden çok daha ağırlıklı.....

Lige 50 puan ve kupa ile avrupyada 25 er puan veirisek ( toplam 100 yapması için...)

bu şekildede 63 yapıyor.....

yani iki şekildede başarı durumumuz sadece ORTA.....

Gökhan Koç
30.12.2013, 09:42
Böyle bir seçenek daha olsa onu işaretlerdim:

Takımımız başarısız ve sorumlusu eski başkan ve yönetim'dir.

ibrahim
30.12.2013, 09:48

Göz önündekinin gözünü deşmek olayın geneline bakmaktan daha kolay olduğu için işin o kısmı ilgilendirmiyor kimseyi. Tamamen fuzuli bir şık olurdu...

Gesendet von meinem HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e mit Tapatalk 2

Faik Yılmaz
30.12.2013, 09:53

geçmilş yönetime kimse suç bulmuyor maalesef.....

klübü neredeyse kayyuma devredecek kadar kötü yöneten Sadri Şener ve ekibi bugün transfer açmazlarımızın en önemli nedenidir.....

Ha bunu bilerek geldi diyecek bazı arkadaşlar ama bizde bunu bilerek oy verdik Sayın Hacıosmanoğlu ve ekibine.....

Tayfun
30.12.2013, 09:59
Ligin ilk yarısında ortaya konulan tabloyu hepimiz az çok tahmin edebiliyorduk geçen sezonu göz önünde bulundurarak. Geçen sezon sonrası köklü değişikliklere gidilmeliydi kadroda fakat yapılmadı. Bu doğrultuda ligde ortaya çıkan tabloya çoğu kişi şaşırmamıştır doğal olarak.

Avrupa ligi serüvenimizde beklenterin üzerinde bir grafik sergilediğimizi düşünüyorum, burada tartışılması gereken konu futbolcuların motivasyonu. Lige farklı Avrupa maçlarına farklı motivasyon ile çıktıkları aşikâr.

Sonuç itibari ile ligde beklediğim bir tablo ile karşılaştım, Avrupa liginde ise beklentilerimin üzerinde bir tablo ile karşılaştım.

Eğer büyük bir sürprize imza atmazsak Avrupa maceramızın da Juventus eşleşmesi ile sonuna geldiğini düşünüyorum.

serdar61
30.12.2013, 10:04
Takımımız çok başarılı ve maşallahı var.

evonon
30.12.2013, 10:27
Topu kaleden içeri sokabilecek adam gibi bir oyuncusu olmayan bir takım için mucize aslında bu durum. Bence başından beri Emre daha çok şans bulmalıydı. 1461'den gelen bütün gelen bütün gençlerden çok ümitliyim. Bence hepsi ilk sezonları için gayet iyiler. Özellikle forma şansı bulanlar istekleri ile takım umurunda olmayan sahada gezinen oyuncularımızdan çok daha iyiler. Bence Yusuf ve Kadir gelecek için çok önemli oyuncular. İkinci yarı daha çok koşan ve isteyen bir takım olmak lazım yoksa kim gelse çare olmaz. Malouda geldiği ilk maç yaklaşık 12 km koşmuştu, aynı şekilde Boss'da öyle ama baktılar ki takımın oynamaya niyeti yok artık onlarda çok zorlamıyorlar ama ne kadar koşmasalar da nerede duracaklarını nasıl pozisyon alacaklarını çok iyi bildikleri için yine de yararlı oluyorlar.

Ilelioglu
30.12.2013, 14:48
Bence en az suc Hocanin, ama hatalari oldugu icin onuda ekliyorum.

Sorumlusu Başkan/Yönetim, Hoca ve Futbolcular

..

Ilelioglu
30.12.2013, 14:51

Tabiki eski Yönetim de hatali, yalniz bu ayni zamanda yeni Yönetimin hatasiz oldugu anlamina da gelir. Ve tabiki Hoca ve Futbolcularin da...

..

bkandil
30.12.2013, 15:23
Faik'in yaptığına yakın bir hesap,

Avrupa'da başarılı,
Türkiye'de başarısız,

Avrupa'da seneye de var olabilme adına ligin önemi çok fazla (Türkiye kupası kaısı kapandı), ligde iyi bir sıralama yakalamazsak önümüzdeki yıl Avrupa kapısı kapanacak... Türkiye kupasından katılımı hesap dışı bırakırsak (şikecilerin gidememesini de gözardı ederek) ligdeki başarı hedefi ilk 4'e girmek olacaktır...

Şu an ilk 4 hedefini tutturamadığımız için takım başarısız diyebiliriz. Sorumluluk müşterek hatta taraftar da buna dahil.

İdris Toksoy
30.12.2013, 15:24
Takımımız Başarısız ve sorumlusu başkan/yönetim, hoca ve futbolcular. en çok oyu bu seçeneğin alacağından şüphem yok.

Sefa Murat Dokuz
30.12.2013, 16:30
Başarısız
Sorumlular derece derece
1.Başkan
2.Kalitesiz futbolcu kadrosu

Hoca da ne başarılı ne başarısız.

İskender Çakmak
30.12.2013, 16:40
Takımımız Başarısız ve sorumlusu başkan/yönetim, hoca ve futbolcular bir de 12.sandık

Mert Oğuzlu61
30.12.2013, 16:54
Trabzonspor bu sene 3 kulvarda yarışa başladı....

1-Lig...
2-Avrupa Kupası....
3-Türkiye Kupası.....

Lig : sıradan anadolu takımı, ilk 8 e oynayan bir takım modundayız

sonuç : başarısız.

Avrupa : seribaşıydık, 3 tane kasaba takımıyla oynadık onları eledik gruplardada 2 si dandik biri bizim ayarımızda 3 takımla mücadele ettik ve 1. olduk. gruptan çıkmak zaten başarı değildi, beklenen birşeydi öyle değil mi ? beklenen birşeydi ve beklendiği gibide oldu, gruptan çıktık. normal bir durum...

avrupada başarılı olup olmadığımızı juventus u geçip geçmeyeceğimiz belirleyecek, yıllardır avrupa özlemi çektiğimiz için avrupada maç oynayınca ve kazanınca destan yazdık moduna giriyoruz, yok öyle birşey renktaşlar. asıl mesele bu turdan sonra başlıyor.

sonuç : beklemede :)

Türkiye Kupası : rezillik... başarısız.

GENEL SONUÇ : Bu takım başarılı diyen futbolla alakasını kessin, gitsin başka bir eğlence bulsun kendine... :) realist olsun az, kasmayın bu kadar (yorumum başarılıdır diyenleredir, üstünüze alınmayın)

Bülent AKBULUT61
30.12.2013, 18:32
Tabiki şeçenek bu

poetricus
30.12.2013, 18:38
İlk yarı değerlendirmesi: Hiçbir değeri yoktu. Dağılalım!

tristram
30.12.2013, 19:03
millet 27 puan toplayan takimlari basarisiz bulur bizimkiler sozum ona istatistik vererek
yok gecen seneden daha basariliyiz yok orta durumdayiz yok bu kadroyla bu kadar..laa bu nedir allah askina?
trabzonspor bu zihniyetten kurtulmadigi surece en fazla bes sene de bir sansa bala kafaya oynar diger seneler de boyle surunur durur..tam kucuk esnaf zihniyeti.
takim basarisiz, bunun sorumlulari da iho ve mra.
ilkokul mezunu bir baskanin vizyonu ile kulup-uc yedigi mactan sonra sahadaki
durusumuz iyiydi diyen bir hoca ile de takim yonetiliyor..
rezillik yemin ediyorum.

carantinas
30.12.2013, 19:41
sebep oyuncu kadrosu çok acayip yeteneksiz isteksiz ruhsuz oyuncularımız var

Kadir
30.12.2013, 20:02
Değerlendirecek pek bir şey yok bu kadrodan zaten şampiyonluk falan beklemek mallık olur.

Avrupa Ligi şu ana kadar gösterilen performans muhteşemdir.

Ligde ise çat pat 27 puan topladık ve 2. gs ile 6 puan farkımız var. Adam akıllı transfer olacağına inansam kapatırız ve hedef ikincilik derim.. Şikeciler CL'ye gidemeyeceği için 2. olmak hatta 3. olmak bu sezon oldukça büyük bir başarıdır.

Adem Özlü
30.12.2013, 20:03
Eski yönetimin yaptığı yanlışların üstüne yeni yönetimin yanlışları da eklenerek maddi ve manevi toparlanacağımıza birkaç yıl daha geri gittik.
Oyunun kilit diyebileceğimiz noktalarda ki futbolcularımızın kötü performansı(beceriksizliğin,bilgisizliğin,isteksiz liğin kibarca söylenişi) ve Hocamızın kadroya hiç güveni olmayışı sebebiyle sözde savunma yapıyoruz diyerek oynattığı kötü futbol da başarısızlığın önemli sebeplerinden biriydi.
Statları terk eden taraftarlarımızında bu başarısızlıkta payı muhakkak vardır.

Bence başarısızlıkta bunlardan daha da önemlisi hatta en önemlisi şike sürecinin hala sonuçlanmış olmaması.

Helvacı61
30.12.2013, 21:40
kesinlikle başarısız hemde çok liderin 41 puanda olduğu bir ligde 27 puan ile 7.sırada olmak.bu değerde bir takım için büyük başarısızlıktır.bu başarısızlık iflası getirir

Cafer Bulur
30.12.2013, 22:34
Kesinlikle basarisiz olduk,özellikle kupada elenis seklimiz ve ligde oynadigimiz daha dogrusu oynayamadigimiz futbol bunda en önemli etkendir.

Basarisizligin 1 numarali sorumlusu tabiiki iho dur,yönetimi birarada tutamayarak ve gerekli transfer yapmayarak takimin gardini düsürdü.

2 numarali sorumlu ise mra dir,oynattigi iskence futbolu,kötü futbolu iyi göstermesi ve hedefini sürekli düsük tutusu ile Trabzonspora yakismayan bir hoca oldugunu ortaya koymustur.

3 numarali sorumlu ise futbolculardir,bircok macta galibiyeti yeterince istemediler,cogunda yenilmemiz umurlarinda bile degildi özellikle akhisar,g.birligi ve antep maclari buna en bariz örneklerdi.

Gs macindan sonra bize kacan galibiyete ve hakeme yanarken futbolcularimizin rakip futbolcularla sarmas dolas olmasi bu futbolcularin Trabzonspor ruhunu yasamadiginin ispatidir.

Kisacasi tüm birimlerde degisime ihtiyacimiz oldugunu düsünüyorum,ne baskan ne hoca ne de futbolcular Trabzonspora layik degiller.

Bütün bunlardan basarisizligin en büyük sorumlusu 13.sandik sahipleri de diyebilirim,onlar usta ya yönelseydi bu kadar erozyon yasamazdik diye düsünüyorum.:)

Tabiiki bu arada sadri sener ve silah arkadaslarini da unutmamak gerek,kulübü adeta soyup sogana cevirerek yeni yönetimin tüm yetki alanlarini tikadilar ve basarisizlikta basrol oynadilar.

Tüm bunlarin yaninda bizim maclarimizi dikta eden hakemcikleri de unutmamak gerek.Eger maclarimizda adil bir yönetim olsaydi kafadan 5 puan daha fazla alirdik.

Tüm bu sonuclara,yani baskan,hoca,futbolcular ve hakem faktörüne ragmen 27 puan toplayabildiysek,avrupada da yenilgisiz tur atladiysak bu su gercegi gösteriyor:Trabzonspor tartismasiz cok büyük bir camiadir,gerisi fasa fisodur.

Ah bir de adam gibi yönetilsek,puan degil puanlar hayrani bir hocamiz ve galibiyeti kazandigi paradan daha önemli futbolculari biraraya toplayabilsek;sanirim bu bir hayal olmaktan öteye gecmeyecek.

artvints
30.12.2013, 22:45
Kesinlikle basarisiz olduk,özellikle kupada elenis seklimiz ve ligde oynadigimiz daha dogrusu oynayamadigimiz futbol bunda en önemli etkendir.

Basarisizligin 1 numarali sorumlusu tabiiki iho dur,yönetimi birarada tutamayarak ve gerekli transfer yapmayarak takimin gardini düsürdü.

2 numarali sorumlu ise mra dir,oynattigi iskence futbolu,kötü futbolu iyi göstermesi ve hedefini sürekli düsük tutusu ile Trabzonspora yakismayan bir hoca oldugunu ortaya koymustur.

3 numarali sorumlu ise futbolculardir,bircok macta galibiyeti yeterince istemediler,cogunda yenilmemiz umurlarinda bile degildi özellikle akhisar,g.birligi ve antep maclari buna en bariz örneklerdi.

Gs macindan sonra bize kacan galibiyete ve hakeme yanarken futbolcularimizin rakip futbolcularla sarmas dolas olmasi bu futbolcularin Trabzonspor ruhunu yasamadiginin ispatidir.

Kisacasi tüm birimlerde degisime ihtiyacimiz oldugunu düsünüyorum,ne baskan ne hoca ne de futbolcular Trabzonspora layik degiller.

Bütün bunlardan basarisizligin en büyük sorumlusu 13.sandik sahipleri de diyebilirim,onlar usta ya yönelseydi bu kadar erozyon yasamazdik diye düsünüyorum.:)

Tabiiki bu arada sadri sener ve silah arkadaslarini da unutmamak gerek,kulübü adeta soyup sogana cevirerek yeni yönetimin tüm yetki alanlarini tikadilar ve basarisizlikta basrol oynadilar.

Tüm bunlarin yaninda bizim maclarimizi dikta eden hakemcikleri de unutmamak gerek.Eger maclarimizda adil bir yönetim olsaydi kafadan 5 puan daha fazla alirdik.

Tüm bu sonuclara,yani baskan,hoca,futbolcular ve hakem faktörüne ragmen 27 puan toplayabildiysek,avrupada da yenilgisiz tur atladiysak bu su gercegi gösteriyor:Trabzonspor tartismasiz cok büyük bir camiadir,gerisi fasa fisodur.

Ah bir de adam gibi yönetilsek,puan degil puanlar hayrani bir hocamiz ve galibiyeti kazandigi paradan daha önemli futbolculari biraraya toplayabilsek;sanirim bu bir hayal olmaktan öteye gecmeyecek.

taraftar da kötüydü, eleştirinin ötesine pek geçemedi.imama kızıp abdest bozma söz konusu. ayrıca böyle kötü oynayan bir takımın evinde bu kadar puan toplamasını, avni akerdeki seyircinin takımı kötü etkilediği şeklinde yorumlamak çok da yanlış olmaz diye düşünüyorum.

Oğuz B.
30.12.2013, 22:46
Şikebahçenin utanmadan "oyun" oynayabildiği bu ligi zerre umursamıyorum. Bu şerefsizler cezalandırılana dek bu lig şaibelidir.
Tek isteğim Avrupa kupası bileti alacak bir yerde ligi bitirmek.
Avrupa kupasındaki ilerleyişimiz önemli. Şuana kadar başarılıyız. Eğer Juve'yi geçmeyi başarabilirsek bu sezon bizim için başarılıdır. Eğer Juveye elenirsek, başarıdan söz edilemez. Ancak bir gelenek oturtmak için bu sezon iyi bir denemeydi. İnşallah bunsan sonra her sezon oynarız Avrupa'da.

Mert'
30.12.2013, 22:54
Takım oldukça başarısız. UEFA'da iyiyiz ama lig de çok kötüyüz malesef.

Muhteva
30.12.2013, 23:52
Çok iyi, iyi, orta, kötü diye secenekler olsaydı Avrupayi da göz önünde bulundurarak orta sıkkıni işaretlerdim bu sekilde tercihimi sadece yönetim basarisizligindan yana kullanıcam..

Emre GÜRDAL
31.12.2013, 08:20
Bu kadroylan bu puani almak ve avrupda basarili olmak bir mucize...ama deplazman karnemiz cok ama cok kotu....oyun olarak ayno şaplonda oynayip icerde mukemmel istatistik saglayan ama disarda yoklari oynayan bir takimdan bukdr olur...burda suclu hepimiizn tarftarinda sucu var bence oda olmali ankette...çunku iii gunde destek kotu gunde kostek olmamali....o yuzden suc hepimizde diyorum...

Faik Yılmaz
31.12.2013, 08:52
Lig : Avrupa : seribaşıydık, 3 tane kasaba takımıyla oynadık onları eledik gruplardada 2 si dandik biri bizim ayarımızda 3 takımla mücadele ettik ve 1. olduk. gruptan çıkmak zaten başarı değildi, beklenen birşeydi öyle değil mi ? beklenen birşeydi ve beklendiği gibide oldu, gruptan çıktık. normal bir durum...

avrupada başarılı olup olmadığımızı juventus u geçip geçmeyeceğimiz belirleyecek, yıllardır avrupa özlemi çektiğimiz için avrupada maç oynayınca ve kazanınca destan yazdık moduna giriyoruz, yok öyle birşey renktaşlar. asıl mesele bu turdan sonra başlıyor.

sonuç : beklemede :)

[)

Avrupa ile ilgili görüşleriniie maaelsef katılamayacağım....

1-Otelul Galati , Anortosis gibi takımlara elenende bizdik..O zaman nedense böyle eleştiriler yapılmıyordu....

2-Öyle ya da böyle 3 ön eleme geçtik gruplardada Lazioyu saf dışı bıraktık.... 12 Avrupa maçında 9 galibiyet 3 beraberlik aldık.... BUNUN ADI NEREDE OLURSA OLSUN BAŞARIDIR....

3-Her turdan sonra onu geçtik ama diğerinde takılırız türden laflar ediliyordu... en sonunda bakalım gruptan çıkabilirsek başarılı olacağız deniliyordu....hem gruptan çıktık hemde lider olarak çıktık....

şimdi juventus deniliyor..italyan liginin son 9 maçta galip gelip sadece 1 gol yiyen liderini elersek başarılı olucakmışız..... yapmayın bunu lütfen..... ligde durum kötü ama Avrupada başarılıyız deyin.....bu kadar basit.....

Sefa
31.12.2013, 15:22
Son şık + Sadri Şener..

onur-ts
31.12.2013, 18:35
takım başarısız ve sorumlu tamamiyle hoca.yönetimin başarısızlığı ayrı bişe.sportif olarak hoca yüzünden başarısız olduk.net.o kadroyla neler yapacak hocalar var.gerçi hoca yönetimin tercihi olduğu için dolayısıyla yönetim de suçlu oluyor.neyse öyle işte.

Faruk BERBER
31.12.2013, 20:06
Kadro kalitesi o kadar kötü değil, Sivas'ın kadrosunu elinize alın da bir bakın derim.

Sonra da oynadığı oyunları kıyaslayın iki takımın.

Burhan Eşer son 4 maç 5 gol mü ne attı. Hanginiz ilk 11'e yazar Burhan'ı ?

Adem Koçak mı Colman mı ? Kadir Bekmezci mi Zokora mı ? Bireysel anlamda kalite sorunumuz birkaç mevki hariç yok.

En azından ligde 7. olacak bir kadromuz yok, bunu söylemek istiyorum.

Hocanın mantalite problemi olduğunu düşünüyorum.

Kendimizi kıyasladığımız şikeciler, içerde maç 3-1 iken bile saldırıp 5-1 yapıyorsa biz 2-0 öne geçtiğimiz maçı 3-2 veriyorsak. Burada bir gariplik var. Takım ileriye çıkamıyor, Neyse uzatırım böyle devam edersem :).

İlk yarı değerlendirmesi : Her anlamda olumsuz.

Cafer Bulur
31.12.2013, 20:08
Kadro kalitesi o kadar kötü değil, Sivas'ın kadrosunu elinize alın da bir bakın derim.

Sonra da oynadığı oyunları kıyaslayın iki takımın.

Burhan Eşer son 4 maç 5 gol mü ne attı. Hanginiz ilk 11'e yazar Burhan'ı ?

Adem Koçak mı Colman mı ? Kadir Bekmezci mi Zokora mı ? Bireysel anlamda kalite sorunumuz birkaç mevki hariç yok.

En azından ligde 7. olacak bir kadromuz yok, bunu söylemek istiyorum.

Hocanın mantalite problemi olduğunu düşünüyorum.

Kendimizi kıyasladığımız şikeciler, içerde maç 3-1 iken bile saldırıp 5-1 yapıyorsa biz 2-0 öne geçtiğimiz maçı 3-2 veriyorsak. Burada bir gariplik var. Takım ileriye çıkamıyor, Neyse uzatırım böyle devam edersem :).

İlk yarı değerlendirmesi : Her anlamda olumsuz.

O zaman bu yazidan, aradigimiz hoca roberto carlos anlami cikiyor.;)

Faruk BERBER
31.12.2013, 20:12
O zaman bu yazidan, aradigimiz hoca roberto carlos anlami cikiyor.;)

Bu yazıdan kadromuzun 7.'liği hak edecek kadar kötü olmadığı çıkmalıydı halbuki :)

Sivas sadece bir örnek, diğer takımlar da olabilirdi.

Hoca önermiyorum, ancak korkak oynayarak bir yere varacağımızı düşünmüyorum.

Sen orta saha merkezde Zokora ve Aykut Akgün'ü oynatır, bu rakip yarı sahaya geçmeyen adamların önünde tek forvet ! Henrique ile maça başlarsan, rakip kim olursa olsun çok zorlanırsın. Hoca bunu göremiyorsa, şüpheyle yaklaşırım. Çok basit çünkü ben bile görüyorum :)

Cafer Bulur
31.12.2013, 20:15
Bu yazıdan kadromuzun 7.'liği hak edecek kadar kötü olmadığı çıkmalıydı halbuki :)

Sivas sadece bir örnek, diğer takımlar da olabilirdi.

Hoca önermiyorum, ancak korkak oynayarak bir yere varacağımızı düşünmüyorum.

Sen orta saha merkezde Zokora ve Aykut Akgün'ü oynatır, bu rakip yarı sahaya geçmeyen adamların önünde tek forvet ! Henrique ile maça başlarsan, rakip kim olursa olsun çok zorlanırsın. Bunu göremiyorsan, şüpheyle yaklaşırım. Çok basit çünkü ben bile görüyorum :)

Dogru söylüyorsun ama sivasta cicinho ve aydin karabulut faktörlerini de es gecmemek lazim.

Bu oyuncular kanatlardan cok etkili oldular biz ise kanatlardan hic gelemedik bosingwa cicinho nun yaptigi katkiyi yapamadi mesela.

Faruk BERBER
31.12.2013, 20:20
Dogru söylüyorsun ama sivasta cicinho ve aydin karabulut faktörlerini de es gecmemek lazim.

Bu oyuncular kanatlardan cok etkili oldular biz ise kanatlardan hic gelemedik bosingwa cicinho nun yaptigi katkiyi yapamadi mesela.

İyi yere değindin :)

Senin kanattan katkı yapman için kanatta görev verdiğin arkadaş sol ayağını sadece yürürken kullanmayacak.

Sol bekte Aykut Demir ısrarı neden mesela hocadaki ? Ondan bindirme yapmasını mı bekliyor ?

Ben kadroda sol bekte onu gördüğümde sol tarafı kapatıyorum, oradan tek beklentim yiyeceğimiz gol oluyor :)

Yine hocaya çıktı yol, ben hocanın ciddi anlamda kadro kurmakta zorlandığını düşünüyorum.

Defans 4'lüsü ; Bosingwa, Bamba, Aykut, Kadir olmalıyken bir süre sol bekte Olcan'ı bir süre de ki hala deniyor Aykut'u orada görevlendirdi. Malouda'ya hala bir yer bulamadı. Ne yaptığını Malouda da bilmiyor bence. Henrique'Nin forvetliği tartışılırken ilerde yalnız bırakmak ne mesela ? Kadro kötüyse aldırsın 3-4 adam ilk 11'e devre arası da ikinci yarı deli gibi saldıran bir takım izleyelim o zaman.

Ufuk
31.12.2013, 20:37
Takım başarısız ve sorumlusu Henrique diye bir seçenek eklense karşı çıkacak olur mu acaba :) Gelen pozisyonları değerlendirecek bir forvetimiz olsaydı daha da yukarılardaydık.