PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Teknik Menajer Hakkındaki Görüşleriniz?

Harun-61
13.09.2006, 23:54
Trabzonspor, Ziya Dogan ile yeni bir yapilanmaya girdi...

Teknik Menejerler, Teknik Direktör-Takim-Ba$kan arasindaki bagi kurmak-problemleri cözmek icin vardir (v.s.).

Bunun Avrupa'da güzel örnekleri var; örnek olarak Bayern=Höness.

Sizce Trabzonspor'un $uan an itibari ile buna ihtiyaci varmi ??? Var ise, bunu yapacak isimler ???

#10 Fietra
14.09.2006, 00:00
Kurumsallaşma adına ne gerekiyorsa o Trabzonspor'a gereklidir.

Harun-61
14.09.2006, 00:05
Kurumsallaşma adına ne gerekiyorsa o Trabzonspor'a gereklidir.

biraz detayina girermisin Osman'cim...

oguzkoc
14.09.2006, 00:12
bugüne kadar gelmiş geçmiş futbolu en iyi bilen, trabzonu en iyi seven trabzonlu kimse anca o olur teknik menejer..

Mehmet Öztürk
14.09.2006, 00:16
bence Bayern Münih´deki Menejer Uli Hoeness gibi bir menejer TRABZONSPOR´a da gerekli.
Mesela Ünal Karaman!

#10 Fietra
14.09.2006, 00:17
biraz detayina girermisin Osman'cim...
Yani teknik menajerlik kurumsallaşma çatısı altısında bir yer ediniyorsa ihtiyacımız var elbette.Yani ihtiyacımız var:)

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
14.09.2006, 10:10
Ünal ya da Orhan yapabilir o işi

Şenol Hoca kabuletmez...

Harun-61
14.09.2006, 10:45
ya Hami Mandirali ??????

coolank
14.09.2006, 15:25
bu konu o kadar önemli ki yıllardır hep konuştum gene de konuşacagım ama artık sanırım herkes hemfikir olmaya başladı ... kimin menejer olması konusu ise aslında çok açık ve net türkiye de bu işi müthiş yapan biri var ...sadece tek bir yorum yapayım ünal karaman ile hami olmaz yapamazlar yani bence ...keza necmi perekli de olmaz .... aslında teknikdirektör konusunda oldugu gibi bunda da bir anket açılsa ya ...

Harun-61
24.10.2007, 10:22
önemli bir mevzu, yeni gelecek Hoca'nin yanina kesinlikle bir Teknik Menejer getirilmeli...

TD ile Futbolcular; Yönetim ile TD arasinda bir köprü olarak günümüz futbolu icin gerekli.

bkn: Bierhoff (Almanya Milli Takimi) - Volkan Balli ( FB ).

Faik Yılmaz
24.10.2007, 10:36
nECMİ perekli olmasın sakın

LazAnisT
24.10.2007, 10:41
Dönüp dolaşıp aynı şeye geliyoruz.İşi uzamanlarına bırakma.Necmi Perekli bu kulüpte ne iş yapar ben hala anlamış değilim.Zaten ne zaman eski futbolcu yada başkanla arası iyi olan biri kulüpte bir işe girse hemen midem bulanır.

Faik Yılmaz
24.10.2007, 10:45
Dönüp dolaşıp aynı şeye geliyoruz.İşi uzamanlarına bırakma.Necmi Perekli bu kulüpte ne iş yapar ben hala anlamış değilim.Zaten ne zaman eski futbolcu yada başkanla arası iyi olan biri kulüpte bir işe girse hemen midem bulanır.

Rahmetli Teknik Direktörümüz Ziya Doğanla kelimesi kelimesine aynı şeyleri söylemekten başka.... ( oysa görev almadan önce yönetimin ve ziyanın en büyük eleştiricisi idi :) )

Klübü için yüzlerce km uzaktan gelen taraftara ayıp etmekten başka....

bide binlerce dolarla ifade edilen maaş almak dışında bir icraatını göremedik henüz....

poetricus
24.10.2007, 11:41
Görev için adam aranıyorsa işi bilen, tecrübeli ve çalışma ahlakı olan biri yetki ve sorumlulukları belirtilerek alınmalı.
Necmi Perekli adam iş bulma mantığından hareketle oraya getirildi. Kıyıda köşede kalmış eski futbolculara istihdam alanı açmak için görevler ihdas edilecekse kim olursa olsun, fark etmez.

Jester
24.10.2007, 12:01
Sorunlarımız öyle teknik direktörlüğe Ali'yi Veli'yi getirmekle çözülecek gibi değil.

1+3 formülünü hayal ediyorum(bu yönetim varken öneriyorum diyemediğimden):

En tepede futbol koordinatörü(isimli bir yabancı, Braems gibi)

Onun altında:
1) Teknik direktör(Tolunay gibi)
2) İdari menajer(Can Çobanoğlu gibi)
3) Futbolcu izleme ve scouting menajeri (Hami gibi)

Tabii bir de bunlara karışmayacak bir yönetim..

Harun-61
24.10.2007, 12:03
Sorunlarımız öyle teknik direktörlüğe Ali'yi Veli'yi getirmekle çözülecek gibi değil.

1+3 formülünü hayal ediyorum(bu yönetim varken öneriyorum diyemediğimden):

En tepede futbol koordinatörü(isimli bir yabancı, Braems gibi)

Onun altında:
1) Teknik direktör(Tolunay gibi)
2) İdari menajer(Can Çobanoğlu gibi)
3) Fotbolcu izleme ve scouting menajeri (Hami gibi)

:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:

Cafer KILIÇSOY
24.10.2007, 14:42

Abi takımla Dorukkaya'ya gider.

Bizim yanımızdan geçerken hoşgeldiniz demek yerine yönünü çevirip dağlara tırmanır!

Takım için 800 km yol katetmiş insanlar için Ziya Doğan'a antreman sahasında ''Hocam atın bunları dışarı'' diye bağırır!

Yanımızdan geçerken Kasımpaşa kabadayısı gibi gömleğinin yakalarını yana açar ve bize düşman gibi bakar!

Bunlar zor görevler Süleyman abi herkes yapamaz bunları

hüseyin1975
24.10.2007, 14:46
bence Bayern Münih´deki Menejer Uli Hoeness gibi bir menejer TRABZONSPOR´a da gerekli.
Mesela Ünal Karaman!

Yerine göre Cirkef olmasi gerek. Ünal bunu yapamaz.

T. Menajer yerine göre rakipleri ve Basini isirmasi gerekir :-)))

Mesela S. Engin gibi arada atip tutacak:p

İskender
24.10.2007, 15:44
Böyle bir yapılanma olacaksa düz mantıkla baktığımda Hami Mandıralı olur gibi geliyor...

SDanışmaz
24.10.2007, 15:53

Zaten öyle bir yönetimimiz şimdiye kadar olsaydı bunların hepsi gerçekleşirdi...

Emin Danışmaz
24.10.2007, 15:55
TRABZON da herkes teknik manager onun içindir ki,yapılan yorumlat yersiz.

Mayls
24.10.2007, 16:00
Yerine göre Cirkef olmasi gerek. Ünal bunu yapamaz.

T. Menajer yerine göre rakipleri ve Basini isirmasi gerekir :-)))

Mesela S. Engin gibi arada atip tutacak:p
Haciosmanoglu olsun diyorsun yani :p

Osman Yavuz
24.10.2007, 16:05
Necmi Perekli gibi sessiz biri olmaması lazım bu kesin.Biraz Sinan Engin gibi sert konuşan sözünü esirgemeyen biri olması lazım.Ama çirkef de olmasın mümkünse

oskanonur
24.10.2007, 16:26
Bu isi bilen ve isin gerektirdigi vasiflara sahip biri olmamali. Ciddi anlamda mejerlik tecrubesi olmali.
Bir turlu anlamiyorum bazi arkadaslari; teknik trektor kim olsun diyoruz, unal, hami, senol,... Teknik menejer kim olsun diyoruz yine aynı isimler. Arkadaslar bir adam hem iyi hoca hemde iyi bir menejer olamaz.

Ali Şahin
24.10.2007, 18:53
şu an gayseride olan ve bizim eski adamımız
süleyman hurma

Mehmet Fatih Yavuz
24.10.2007, 18:56
kesinlikle süleyman hurma...
eğer böyle bir müessese oluşturulacaksa bu konuda başarısı da tecrübesi de ortada..
zaten kariyeri de burada başladı..
ne karadenize yabancı ne trabzona..

Koray
24.10.2007, 18:57
süleyman hurma nerden bizim adamımız oluyomuş??

Samet Yildirim
24.10.2007, 18:59
ALBAYRAK aday olup ve ba$kan olacaksa bi manejer $art ...:)

ama genel olarak da manejer herzaman iyidir...HOCA ve MAnejer belirler Yönetim basar parayi alir okadar basit yönetim oyuncu felan secmez...

Mehmet Fatih Yavuz
24.10.2007, 18:59
süleyman hurma nerden bizim adamımız oluyomuş??

burada da çalıştı .. kariyerinin daha başında....

Harun-61
26.10.2007, 10:35
Can Cobanoglu ile büyük ölcüde anla$mi$ Yönetim...

umarim bir aksilik cikmaz...

.

DeAgLeMaNyAq
26.10.2007, 15:34
Kaynak nedir eğer gerçekse hârika bir karar. Aylardır yanlış işler peşinde koşan yönetim sonunda doğru adımlar atıyor. Bir hava yakalanmak isteniyorsa kusura bakılmasın ama Necmi Perekli ile çok zor...

marcelinhos100
26.10.2007, 15:37
Can Cobanoglu Trabzonludur Milli Takımda uzun yıllar calıştı Necmi Pereklinin basarılı olamadıgı asikar ama iyi düsünülmesi gerekir tabi marka olmuş isimleride kırmamak gerekir.......

Erdem Keser
26.10.2007, 15:38
Necmi gitsin Can Çobanoğlu gelsin ...

DeAgLeMaNyAq
26.10.2007, 15:53
Can Cobanoglu Trabzonludur

Birkaç yerde bunu duymuştum ama biyografisinde Sakarya doğumlu olduğu yazıyor acaba ailesi mi Trabzon'lu?

hüseyin1975
26.10.2007, 16:25
Su an Takimimizda Teknik M. yok.

Uygun bir Aday bu görevin basina gelirse memnun olurum!

atlantis
26.10.2007, 16:52
Umarım Can Çobanoğlu haberi doğrudur.

Ertuğrul ATALAY
26.10.2007, 17:09
can çobanoğlu bence uygun....
gazetelerde can çobanoğlunu bende okudum...

A.Alper
26.10.2007, 17:13
Necmi Perekli bana çok antipatik biri gibi görünüyor.Gitse üzülmem.Can Çobanoğlu eğer Ersun Yanal'la uyumlu olacaksa gelsin.

Samet Yildirim
26.10.2007, 18:29
$u an Necmi Perekli gidecegini pek sanmam cünkü eski futbolcumuz ve Kongre var kongre öncesi TS CAMIASINDAN tepki cekebilir...

oskanonur
26.10.2007, 19:50
Kongre sonrasinda gonderilebilir ama dimi??

DeAgLeMaNyAq
26.10.2007, 19:53
Valla göndermek isteyen her türlü gönderir, sonuçta kulüp menejerliliğinin yönetim kuruluyla direk bir bağlantısı yok...

forza61ts
26.10.2007, 19:55
bence trabzona menejerlik yapcak tek adam şu anda serdar balidir..

oskanonur
26.10.2007, 19:57
Valla göndermek isteyen her türlü gönderir, sonuçta kulüp menejerliliğinin yönetim kuruluyla direk bir bağlantısı yok...

Kongrede muhtemel oy kayiplarini goze alan ancak gonderebilir.

Cafer KILIÇSOY
26.10.2007, 23:56
Sayın Perekli yüzünden Teknik Menajerlik lafını duymak istemiyorum. Sahi bu adam Menajerliğin ''M'' sinden anlar mı ya?

poetricus
27.10.2007, 00:04
Sayın Perekli yüzünden Teknik Menajerlik lafını duymak istemiyorum. Sahi bu adam Menajerliğin ''M'' sinden anlar mı ya?
Onu Money'in M'si olarak anlıyormuş.

macka61
27.10.2007, 00:52
ha necmi perekli ha can cobanoğlu ne farkeder bir işe yaramıyolarki bu işte avrupanın çok gerisindeyiz

burnaklioglu
27.10.2007, 01:09
Suleyman Hurma trabzonlu ve iyi bir trabzonsporludur. Bu gorevi layikiyla yapacagina da eminim.

oguzkoc
27.10.2007, 02:37
trabzonsporlu olup dobra dobra bir adam lazım bize... futbolu çok iyi bilecek, konuşmasını bilecek, diyaloğu iyi olacak, insanlar tarafından sevilecek ve en önemlisi eğitim düzeyi iyi olacak. böle biri varmı? var... ama bu kişiyi kimse tanımıyor. eminimki aramızda bu işi yapacak bi sürü insan var...

DeAgLeMaNyAq
27.10.2007, 04:23
Akşam ki maçta Necmi Perekli'nin Ersun Yanal'la olan muhabbetini gördükten sonra "onu istemiyorum Can gelsin" diyeceğini sanmıyorum...

Yavuz Hasan
27.10.2007, 09:24
trabzonsporlu olup dobra dobra bir adam lazım bize... futbolu çok iyi bilecek, konuşmasını bilecek, diyaloğu iyi olacak, insanlar tarafından sevilecek ve en önemlisi eğitim düzeyi iyi olacak. böle biri varmı? var... ama bu kişiyi kimse tanımıyor. eminimki aramızda bu işi yapacak bi sürü insan var...
katiliyorum

smertkan
27.10.2007, 09:38
Hacıosmanoğlu, serdar bali dobra dobra konuşuyorda ne oluyor?

Söz yok olmuyor olamıyor.Konuşmaksa iş dobradan ziyada herkesi etkileyecek, sempati oluşturabilecek ve de karşı fikirde olanları ikna edebilecek birileri lazım.

Futbolun saha kısmını halledseniz bile eğer sempati toplayamazsanız, etkileyici olup bir kampanya oluşturamazsanız , basını kamuoyunu ikna edemezseniz sadece gönüllerin şampiyonluğu ile yetinirsiniz.1996 bunun en güzel özetidir.Ya da şu 100. yıl kampanyaları, jimnastik kulübünün bir maçta şampiyonluktan edilmesi gibi.Bunun bir çok örneği vardır.

Necmi PEREKLİ yi ben Boluda yaşanan olayları burada okuduğumda sildim.Trabzonslu birisi için Money M si düşüncesi bile Midemi bulandırıyor, ama ne yazıkki orda durmasının bundan başka bir açıklaması neredeyse yok gibi.

Can Çobanoğlu ve daha önce denenmiş süleyman hurma Trabzonda ne kadar kabul görür trabzonun ve Trabzonsporun dinamikleri ile ne kadar uyuşabilir bunlar soru işaretleri ama bana göre ikiside necmi PEREKLİ den kat kat iyidir.

Ali Şahin
27.10.2007, 16:52
süleyman hurma trabzonlumu bilmiyorum ama iyi bi trabzonsporlu
can çobanoğlu trabzonlu ama trabzonsporluluğu tartışılır .fanatikte genelde cinconu yazar
tercihim ve olması gereken trabzonsporlu menejerdir nereli olursa olsun