PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Colman'ın Noel Tokadı

artvints
23.12.2013, 05:09
Başlık böyle olunca, herkesin Colman'a eleştiri yazısı gelecek diye okumaya başlayacağını tahmin ediyorum.Ama ben tamamen farklı birşeyden bahsedeceğim.

Kırmızı kart pozisyonunu tekrar tekrar izleyin lütfen.Bu pozisyonda farklılıklar var.O kadar tansiyonun, hakemin yanlı tutumunun üstüne, yakın temasa girdiğiniz rakip futbolcu sizi itiyor ve eli yüzünüzde geziyor.siz ne yapardınız? burda refleks olarak tepki vereceğiniz bir durum var.Hadi gerilimi falan geçtim.Ben sakin koltuğumda otururken, biri bu şekilde elini yüzümde gezdirse ben cinnet geçiririm.yüz hassas bir noktadır, bu şekilde bir müdahele nerde olursa olsun insanı yüksek derecede tahrik eder ve insan refleks gösterir.şimdi siz bir de atmosferi, yorgunluğu ve Colman'ın agresif karakterinin üzerine koyun.

Bu pozisyon melo nun sinsi şekilde olcan ın üzerine atlayıp, sonra hiçbir şey olmamış gibi davranmasına benzemiyor değil mi? Bu pozisyonları bir piskoloğun inceleyip karakter tahlili yapmasını öneriyorum.Sonra kim kartı hak etmiş kim hak etmemiş kamuoyu tartışsın.Bir tarafta başından sonuna planlanmış bir hareket var, bir tarafta da bizim Colman işte.Kart uygulamasını biliyorsunuz zaten.Bir de hocamız çıktı Colman'a çok ağır ceza verileceğinden bahsetti.Benim bu yazıyı yazmamın asıl nedeni de bu zaten.

Mustafa hoca bilime, piskolojiye saygı gösteren bir insan.Sürekli bunlardan bahsettiğini biliyoruz.Ben idda ediyorum ki, bu pozisyon öyle sıradan hırsına yenik düştü oyuncu diyebileceğimiz bir pozisyon değil.Kim olsa aynısını yapardı diyorum.Çünkü Colman'ın o hareketten sonraki tutumu benim görüşümü destekliyor.Eğer yüksek derecede sinirlense o el yumruk olurdu bu bir.İki hadi yumruk olmadı diyelim, adamın eli sıyırdı.Hırsını alamayıp bir daha vurmak istersin ama Colman hemen sakinleşiyor.Hepimiz kavga ettik sinirlendik arkadaşlar.Çok ani hiddetlenme olduğu o kadar belli ki.Adamın derdi şiddet falan değil, gayet açık.

Hadi bunların hepsini geçelim, ben abartıyorum diyelim.Burda farklı bir durum olduğu o kadar belli ki.Ama bakıyorum kamuoyuna sıradan, kalıp yorumlar.Bir tane adam insan piskolojisinden falan bahsetmemiş.Tabi hareketi yapan Colman ya, bordo mavi forma da giyiyor, ne kadar rahat herşey. Zaten hakemi falan geçiyorum.İsatanbul takımlarının futbolcularına lütfen yapmayın böyle derken, bizim futbolculara 30 metre uzaklıktan kartla geliyor.

Son olarak bu yazıyı yazma amacım Colman'ın kartı yanlış demek değildi, onu söylemek istiyorum.Kart doğru diyelim hadi.Ama kesinlikle üzerine konuşulması, tartışılması lazım.Böyle bir araştırma yapıp fifa'ya gitsen adamlar yeni kural çıkartır.Benim derdim Mustafa hocanın pozisyonu düzgün izlemeden, analiz yapmadan hele de Trabzonspor'un böyle doğrandığı bir maçtan sonra futbolcusunu böyle acımasızca eleştirmesi.Tokadı Colman attı diye otomatik olarak suçlu ilan edilmesine karşıyım.Böyle kalıp yorumlara karşıyım.Böyle tekdüze, hiçbir zeka pırıltısı göstermeyen ezbere yorumlara karşıyım.Colman'ın hareketi tekrar değerlendirilsin istiyorum.Klübümüzün piskoloğu varmış ya, o bir değerlendirme yapsın bakalım sonuç ne çıkıyor.Sonra üstüne konuşun istediğiniz kadar.

SALDIRAY
23.12.2013, 06:27
Noktasına kadar katılıyorum.

artvints
23.12.2013, 07:45
http://www.ligtv.com.tr/haber/colmana-direkt-kirmizi

izledikçe delleniyorum.

Ertan 51
23.12.2013, 07:56
Dün ilk defa Riera'nın şikebahçeli emre-caner-volkan türü bir canlı olduğunu hissettim,
daha önce dikkatimi mi çekmedi yoksa dün o mayası bozuklara mı özendi çözemedim,
resmen tuzak kurdu bizim Colman da o tuzağa düştü malesef,
bu tip kalleş topçulardan nefret ediyorum.

Colman daha uyanık olsa iyiydi ama yapamadı malesef,
kesinlikle nail baba için memlekete kaçıyım diye yaptığını düşünmüyorum,
federasyonu bilmem ama kendi kulübümüzden ek ceza kesinlikle yanlış olur diye düşünüyorum.

zekeriyya
23.12.2013, 08:30
bence noel heyecanı yaşamak isteyen oyuncularımız 1,2 ocak sabahı idmana çağırmak insandan hiç anlamamak tır.
ayrıca colman olayını kardeşim iyi anlatmış
artvints kalemine sağlık kardeşim

Öznur61
23.12.2013, 08:35
Pozisyona bak ya.
Yemin ediyorum orda ben olsam Riera'nın ağzını burnunu düzlemiştim.Colman yine iyi dayanmış.
Ama benim anlamadığım MRA neden bu şekilde eleştiri yapmış.Yada sert eleştiricekse pozisyonu kaç kere tekrardan izlemiş merak ediyorum.

chener
23.12.2013, 08:39
Trabzonspor gelipte bizim ruhumuza bu kadar yakin başka futbolcu olmadi.hirs desen hirs,alinganlik desen alinganlik,kavga desen kavga,yakismak desen yakismak.ayni biz.

USTA Abdurrahman
23.12.2013, 08:40
Sırf Colman KARAKTERSİZLİK yapıp (veya PROFESYONELLIK(!) diyelim.) O Rıera'nın eli yüzüne Geldiğinde Yere atmadı ya kendini o yüzden odak noktası HEP COLMAN.

Colmanı Asan Hocayada diyecek bişey yok, İstanbul medyası ile aynı şeyleri düşünüyor sanırım.

artvints
23.12.2013, 08:52
bence noel heyecanı yaşamak isteyen oyuncularımız 1,2 ocak sabahı idmana çağırmak insandan hiç anlamamak tır.
ayrıca colman olayını kardeşim iyi anlatmış
artvints kalemine sağlık kardeşim

abi öcelikle teşekkür ederim iyi hatırlattın.bu noel hakkında da bir kaç birşey söylemek isterim.hayatın her anı özeldir.biz nasıl her trabzonspor maçında heyecanlanıyorsak colman da her noel i hakkıyla yaşamak isteyecektir.

bayramların atmosferi vardır.üstelik noel de bu daha belirgin.ingiltere de noel de top oynuyorlar veya biz bayramlarımızda maçları tatil etmiyoruz geyiğine hiç girmeyelim yani.ingiltere de noel yaşamakla türkiye de yaşamak arasında ciddi fark var heralde.sen bütün hafta o bayram havasını soluduktan sonra akşam çıkıp maçını da yaparsın rahatça.bizim futbolcuların bayramda yaptığı gibi yani.her insan bu anları sevdiği özlediği gibi yaşamak ister ve buna hakkı var.

tüm bunları bir kenara koyarak colman ın hareketinin bunla ezbere bağdaştırılmasını kabul etmiyorum.yukarı da nedenleri yazdım zaten.illa sebep hazır diye üstüne atlanılmasından nefret ediyorum.tüm istanbul medyası yıllardır bunu yapıyor zaten.bari biz yapmayalım.adamlarda bilgi kırıntısı bile yok trabzonspora dair.neyse burda keseyim, yine sinirlerim zıpladı.

bordolumavi
23.12.2013, 08:55
Başlık böyle olunca, herkesin Colman'a eleştiri yazısı gelecek diye okumaya başlayacağını tahmin ediyorum.Ama ben tamamen farklı birşeyden bahsedeceğim.

Kırmızı kart pozisyonunu tekrar tekrar izleyin lütfen.Bu pozisyonda farklılıklar var.O kadar tansiyonun, hakemin yanlı tutumunun üstüne, yakın temasa girdiğiniz rakip futbolcu sizi itiyor ve eli yüzünüzde geziyor.siz ne yapardınız? burda refleks olarak tepki vereceğiniz bir durum var.Hadi gerilimi falan geçtim.Ben sakin koltuğumda otururken, biri bu şekilde elini yüzümde gezdirse ben cinnet geçiririm.yüz hassas bir noktadır, bu şekilde bir müdahele nerde olursa olsun insanı yüksek derecede tahrik eder ve insan refleks gösterir.şimdi siz bir de atmosferi, yorgunluğu ve Colman'ın agresif karakterini üzerine koyun.

Bu pozisyon melo nun sinsi şekilde olcan ın üzerine atlayıp, sonra hiçbir şey olmamış gibi davranmasına benzemiyor değil mi? Bu pozisyonları bir piskoloğun inceleyip karakter tahlili yapmasını öneriyorum.Sonra kim kartı hak etmiş kim hak etmemiş kamuoyu tartışsın.Bir tarafta başından sonuna planlanmış bir hareket var, bir tarafta da bizim Colman işte.Kart uygulamasını biliyorsunuz zaten.Bir de hocamız çıktı Colman'a çok ağır ceza verileceğinden bahsetti.Benim bu yazıyı yazmamın asıl nedeni de bu zaten.

Mustafa hoca bilime, piskolojiye saygı gösteren bir insan.Sürekli bunlardan bahsettiğini biliyoruz.Ben idda ediyorum ki, bu pozisyon öyle sıradan hırsına yenik düştü oyuncu diyebileceğimiz bir pozisyon değil.Kim olsa aynısını yapardı diyorum.Çünkü Colman'ın o hareketten sonraki tutumu benim görüşümü destekliyor.Eğer yüksek derecede sinirlense o el yumruk olurdu bu bir.İki hadi yumruk olmadı diyelim, adamın eli sıyırdı.Hırsını alamayıp bir daha vurmak istersin ama Colman hemen sakinleşiyor.Hepimiz kavga ettik sinirlendik arkadaşlar.Çok ani hiddetlenme olduğu o kadar belli ki.Adamın derdi şiddet falan değil, gayet açık.

Hadi bunların hepsini geçelim, ben abartıyorum diyelim.Burda farklı bir durum olduğu o kadar belli ki.Ama bakıyorum kamuoyuna sıradan, kalıp yorumlar.Bir tane adam insan piskolojisinden falan bahsetmemiş.Tabi hareketi yapan Colman ya, bordo mavi forma da giyiyor, ne kadar rahat herşey. Zaten hakemi falan geçiyorum.İsatanbul takımlarının futbolcularına lütfen yapmayın böyle derken, bizim futbolculara 30 metre uzaklıktan kartla geliyor.

Son olarak bu yazıyı yazma amacım Colman'ın kartı yanlış demek değildi, onu söylemek istiyorum.Kart doğru diyelim hadi.Ama kesinlikle üzerine konuşulması, tartışılması lazım.Böyle bir araştırma yapıp fifa'ya gitsen adamlar yeni kural çıkartır.Benim derdim Mustafa hocanın pozisyonu düzgün izlemeden, analiz yapmadan hele de Trabzonspor'un böyle doğrandığı bir maçtan sonra futbolcusunu böyle acımasızca eleştirmesi.Tokadı Colman attı diye otomatik olarak suçlu ilan edilmesine karşıyım.Böyle kalıp yorumlara karşıyım.Böyle tekdüze, hiçbir zeka pırıltısı göstermeyen ezbere yorumlara karşıyım.Colman'ın hareketi tekrar değerlendirilsin istiyorum.Klübümüzün piskoloğu varmış ya, o bir değerlendirme yapsın bakalım sonuç ne çıkıyor.Sonra üstüne konuşun istediğiniz kadar.

kesınlıkle katılıyorum kırmızı karı colman kendı yaratmadı takım yenık durumda oldugu zamanlarda colman hıc degılse yenılgıden dolayı sınırlenıyor agresıf oluyor bazıları gıbı umursamaz olmuyor,evet keske onu yapmasaydı ama adam ıkı defa colmana temasda bulunuyo ıkıncısıde yuzune colman ın ona attıgı yumruk gelmedı bıle,hepımız ınsanız hepımız sınırlenıyoruz,hakem butun takdır haklarını hatta takdırı de gectım kendı yarattıgı pozısyonları bıle serefsızlere verdı yıne colmanın korner cızgısınden topu cıkardıgı pozısyonda aut dedı yanı colmanın yaptıgının cok daha fazlasını gs herhangı bı oyuncusu yapsa hakem o kartı vermezdı drogba nın yaptklarını soylemeye gerek varmı bılmıyorum

DEEP BLUE
23.12.2013, 09:05
Tanrı'nın eliydi o...

Turgay Atalay
23.12.2013, 09:19
Colman o şerefsiz riera kadar kurnaz olsa ittiği anda kendini yere atardı. Colmana kızmıyorum, Onur, Colman ve Bosingwa dışında futbol oynayan yok bu takımda, "düdük" te rakipten yana olunca, bir noktadan sonra sinirlenir insan.

Nazim Can
23.12.2013, 09:31
Adamsin Colman, Onurdan sonra olmazsa olmazimsin, dunki macda yedigin kirmiziyi firsat bilen isbirlikciler iyi elestirdiler seni ama YEDİRTMEYİZ.

Sent from my iPhone using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

Emre Emiroğlu
23.12.2013, 09:49
İyiki attı o tokadı. Tam olarak içimden geçen oydu. İçimde kalırdı vurmasa. Şerefiz at pisliği Riera

Metin Ural
23.12.2013, 09:55
http://www.youtube.com/watch?v=xSavjKprih4

fransa'da sarı kart, türkiye'de kırmızı kart.

daha doğrusu fransa'da karşılıklı aynı kart, türkiye'de ise farklı kart.

Punisher-61
23.12.2013, 10:13
Takimin hali belli her puan altin degerinde ve bu kadar para alan bir futbolcu rakibe yumruk atamaz..takimini 10 kisi birakamaz..

Insallah cok agir bir ceza alirda akli basina gelir

Gesendet von meinem iPhone mit Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

Tayfun
23.12.2013, 10:18
İyi yaptı, güzel yapmış.

İyi tatiller koçum benim.

Kazım Bostan
23.12.2013, 10:22
tam olarak benim dusunduklerimi yazmissin.. Bi de karsidaki karaktersizin hareketi yapmadan onceki "hakem bakmadan cakiyim suna" bakisini gordukce daha bit fitil oluyorum... Colmanin en istekli oldugu donemlerin icindeyiz ve dun surekli top istiyordu. Keyfi bir sey degildi. Ezbere konusmamak lazim hence de...

magmetet
23.12.2013, 10:36
konuyu gayet iyi aydınlatmışsın tebrik ederim fakat şu var colman tecrübeli profosyel ve yaşıda oldukça olgun
yüzüne yapılan bu harekette rieranın başarıp kartı gösterttiği poziyonun aynını rieradan once yapma şansı olmuş
ama dürüst futboldan mı diyeyim agresif yapıdan mı o anda onu düşünenememek mi diyeyim bilemedim ama yüzüne temas anında
colman yere düşseydi acaba durum ne olurdu?
rieraya kırmızıyı gösterecek yürek varmıydı hakemde? bence yoktu..

Harun-61
23.12.2013, 10:53
Hafta Boyunca Takim'la idmana ciksin.

Bir degil, iki degil.......neye kiziyorsuz ki, Taraftar kadar kim üzülüyor ki, hepsi profosyonel €€€€ !!!

.

Adem Erdoğan
23.12.2013, 10:55
Körün istediği bir göz Allah verdi 2 göz.

Necmettin ALTUNTAŞ
23.12.2013, 11:01
Her neol öncesi aynı şeyler ancak bu pozisyondan az bile yapmış!

artvints
23.12.2013, 11:05
aynı şekilde düşünmeyenler gelsin yanıma, onların yüzüne bir dokunayım hafiften burunlarını kaldırarak, bakalım napıyorlar? yemin ediyorum gözleri kararır insanın sinirden.bakıyorum gazetelere bir tane yok bu durumu anlatan haber.kafam attı resmen, dosya falan hazırlayıp fifa ya gidicem bu kuralı değiştirsinler.aslında bunu hakemin süzmesi lazım.tabi fırat aydınus un öyle bir derdi hiç olmadı.zaten benim tepkim karta değil, colman'a yapılan orantısız eleştiriye.o olayın gelişiminde çoğu insan böyle bir tepki verirdi. milyon dolar alınca robot olmuyorsunuz, hala insani reflekslere tepkilere sahipsiniz malesef.

bordoylamavi
23.12.2013, 11:15
aynı şekilde düşünmeyenler gelsin yanıma, onların yüzüne bir dokunayım hafiften burunlarını kaldırarak, bakalım napıyorlar? yemin ediyorum gözleri kararır insanın sinirden.bakıyorum gazetelere bir tane yok bu durumu anlatan haber.kafam attı resmen, dosya falan hazırlayıp fifa ya gidicem bu kuralı değiştirsinler.aslında bunu hakemin süzmesi lazım.tabi fırat aydınus un öyle bir derdi hiç olmadı.zaten benim tepkim karta değil, colman'a yapılan orantısız eleştiriye.o olayın gelişiminde çoğu insan böyle bir tepki verirdi. milyon dolar alınca robot olmuyorsunuz, hala insani reflekslere tepkilere sahipsiniz malesef.

iyi de hocam sokak ta dediğin tepkiyi verirsin sahada vermeyeceksin. colman riera nın elini yüzüne uzattığı anda kendini yere atsa belki riera kırmızı görecekti. belki de 10 kişi kalan gs nin üsdtüne gidip gol atacaktık. konu haklı haksız konusu değil ki sonuçta zararını gören trabzon oldu

digo
23.12.2013, 11:17
Çok doğru..Colman'ı oyuna, sonuca isyan ettiği için atan Aydınus'a tek laf etmeyip, Colman'ı doğrayan teknik direktörümüz umarım özür dileyerek yanlışından döner. Yoksa kendisi de Trabzonspor da kaybeder, tek düzgün orta saha oyuncumuz çekip gider haklı olarak

Ahmet Kuru
23.12.2013, 11:18
Colman ın daha önceki yıllarda yılbaşına yakın maçlarda kırmızı kart gördüğü doğrumudur peki?

DİNÇ
23.12.2013, 11:22
Ceza olarak yılbaşını ve Noel ini Hacıosmanoğlu'yla başbaşa geçirsin...

artvints
23.12.2013, 11:24
iyi de hocam sokak ta dediğin tepkiyi verirsin sahada vermeyeceksin. colman riera nın elini yüzüne uzattığı anda kendini yere atsa belki riera kırmızı görecekti. belki de 10 kişi kalan gs nin üsdtüne gidip gol atacaktık. konu haklı haksız konusu değil ki sonuçta zararını gören trabzon oldu

yok ısrarla söylüyorum öyle gelişmedi olay, colman atmaz kendini.hiçbir zaman öyle bir oyuncu olmadı, biz de onu o yüzden sevdik zaten.böyle düşünmez colman.lütfen yapınıza bu kadar ters yorumlar yapmayın.zeki olmak başka bişey tabi, sakin olmak da başka bişey ama, o harekette ufak çaplı cinnet geçirirsin olur yani bu.kalıp gibi yorum yapmamak lazım.kırmızı kart da doğru olabilir de, ama bence gayet insani bir tepkiydi.resmen benim burnum karıncalandı gözlerim karardı, hareketi görünce.o riera denen troll özel ders almış heralde.

Trapezus61ts
23.12.2013, 11:29
Colman 6 senedir Trabzon 'da. bence bu sene yollamaları lazım. Futbolunu beğeniyorum ama istediği zaman oynar veya oynamaz. sorumluluk sahibi değil. Trabzon 'da miladını doldurmuştur. bu sene gitmesi lazım..

zaferyıldız
23.12.2013, 11:37
takımda ortasahanın tek kurtarıcısı colman tabi ki eğer oynarsa
oynamadığı maçlarda suçu sadece onda aramak da hata olur
ayrıca noel tatilleri ile ilgili yabancı futbolculara anlayış gösterilmeli
şenol hocanın takımı 29 aralıkta toplaması gibi saçma uygulamalar bence işi bu hale getirir
bu adaletsiz şartlarda colman gibi futbolcu trabzonda hala kalabiliyorsa
oynatabilmeliyiz sadece...

Trabzon34
23.12.2013, 11:40
Profesyonel oyuncular bu tarz kışkırtmalara tepki vermezler.. ya sırtlarını döner giderler ya da biraz artis ise kendini yere atarlar itildiklerinde.. ha ikincisi çok da takdir ettiğim bir hareket değil ama sen birini itersen aslında sonuçlarına da katlanırsın.. Colman ı övmek için ne diyeceğimizi şaşırdık sanırım.. Orda oyuncunun atılması da Mustafa Hoca nın hatası denecek birazdan. . İstifa ederse Colman bundan sonra noel öncesi maçlarda sarı veya kırmızı görmeyecek, takımı satmayacak ve maç seçmeyecek.. Sezonda iyi bir hücuma yönelik orta saha istatitstiklerine sahip olacak.. öyle 3 gol 1 asisti mesela olcan 3 maçta da yapar ama onun adı olcan.. ne de olsa Türk. Yabancı olsun çamurdan olsun.. Jaja gelsin alkol alsın, karıyla kızla gezsin, yattara gelsin her maç takımı satsın.. Taraftar maça gelmesin.. Ama o oyuncular hep iyi oynasın..

Trabzon34
23.12.2013, 11:44
Colman ın daha önceki yıllarda yılbaşına yakın maçlarda kırmızı kart gördüğü doğrumudur peki?

Ya sarı ya kırmızı görür Ahmet bey.. şimdiye kadar 6 sene boyunca hiç istisnası yok.. Ayrcıa memleketine gidince de genelde geç döner.. şimdiye kadar sezon öncesi veya devre arası kampına vaktinde katıldığını da pek hatırlamıyorum.. ama süper topçu.. bizim taraftar çok beğenir.. neden dersen.. "oynadı mı iyi oynuyor" derler.. peki ne zaman oynayacak ne zaman oynamayacak.. her maç sahada elinden geleni yapan ama colman dan daha az yetenekte birini mi yoksa 34 maçta 8 - 9 maç iyi oynayan , istatistiki açıdan da normal hücuma yönelim orta saha oyuncularınnın çooooook gerisinde kalan colman ı mı tercih edersin mesele bu..

duyurukcu
23.12.2013, 11:51
valla acilen Trabzonspor Tv yi kurmalak lazım..isyanımızı biz söylüyoz biz dinliyoz..kötü bjk bile kasımpaşa maçı için kendi tv sinde olmadık yaygarayı kopartıp gündem oluşturuyor...

artvints
23.12.2013, 11:52
Profesyonel oyuncular bu tarz kışkırtmalara tepki vermezler.. ya sırtlarını döner giderler ya da biraz artis ise kendini yere atarlar itildiklerinde.. ha ikincisi çok da takdir ettiğim bir hareket değil ama sen birini itersen aslında sonuçlarına da katlanırsın.. Colman ı övmek için ne diyeceğimizi şaşırdık sanırım.. Orda oyuncunun atılması da Mustafa Hoca nın hatası denecek birazdan. . İstifa ederse Colman bundan sonra noel öncesi maçlarda sarı veya kırmızı görmeyecek, takımı satmayacak ve maç seçmeyecek.. Sezonda iyi bir hücuma yönelik orta saha istatitstiklerine sahip olacak.. öyle 3 gol 1 asisti mesela olcan 3 maçta da yapar ama onun adı olcan.. ne de olsa Türk. Yabancı olsun çamurdan olsun.. Jaja gelsin alkol alsın, karıyla kızla gezsin, yattara gelsin her maç takımı satsın.. Taraftar maça gelmesin.. Ama o oyuncular hep iyi oynasın..

ben sadece bu pozisyonu değerlendiriyorum.biriktirip konuşmak başka birşey tabi.kendimce bir tez koyuyorum ortaya.katılmazsanız saygı duyarım. ama hazır şablonlar, ön yargılardan arınarak yazılmış bir yazı.bazen böyle yapmak lazım.colman dönmek için çaba sarfediyor ve bu haliyle bile diğer ortasaha oyuncularımızdan farklı olduğu belli.ben de bu yönden bakarım o zaman.

Samet GÜVEN
23.12.2013, 11:58
Yenilgiyi kabullenmeyip isyan eden 2,5 adamdan biri Colman. Maç anındaki o hırs, Rieranın piçliğiyle birleşince ne kadar doğru olmasa da o harekete kızmıyorum.

Ahmet Kuru
23.12.2013, 11:59
Ya sarı ya kırmızı görür Ahmet bey.. şimdiye kadar 6 sene boyunca hiç istisnası yok.. Ayrcıa memleketine gidince de genelde geç döner.. şimdiye kadar sezon öncesi veya devre arası kampına vaktinde katıldığını da pek hatırlamıyorum.. ama süper topçu.. bizim taraftar çok beğenir.. neden dersen.. "oynadı mı iyi oynuyor" derler.. peki ne zaman oynayacak ne zaman oynamayacak.. her maç sahada elinden geleni yapan ama colman dan daha az yetenekte birini mi yoksa 34 maçta 8 - 9 maç iyi oynayan , istatistiki açıdan da normal hücuma yönelim orta saha oyuncularınnın çooooook gerisinde kalan colman ı mı tercih edersin mesele bu..

Önceki senelerde de noel öncesi aynı tarzda hareketleri var ise, en büyük ceza ne ise o verilmeli... Geç dönmesi vs o ayrı onun cezasını da ayrı veriyorlar herhalde...

Yada kart cezalısı olduğu için maçlarda oynamıyor olsa bile izin verilmemeli, idmanların hepsine çıkacak devrearası izni ne kadar ise herkes gibi oda okadar kullanacak...

Bence olması gereken budur.

Trabzon34
23.12.2013, 12:27
ben sadece bu pozisyonu değerlendiriyorum.biriktirip konuşmak başka birşey tabi.kendimce bir tez koyuyorum ortaya.katılmazsanız saygı duyarım. ama hazır şablonlar, ön yargılardan arınarak yazılmış bir yazı.bazen böyle yapmak lazım.colman dönmek için çaba sarfediyor ve bu haliyle bile diğer ortasaha oyuncularımızdan farklı olduğu belli.ben de bu yönden bakarım o zaman.

Anlyorum sizi.. ama bence fazla iyi niyetli düşünüyoruz.. Dönmek için çaba sarf mı ediyor, transfer dönemi geldi birilerinin gözüne mi girmeye çalışıyor.. Benfica kendisine talip olduğundan beri colman sıradan bir oyuncu.. Kendisine güvenmiyorum.. Ve tekrar ediyorum.. Dönmek için çaba sarf ettiğini düşündüğünüz colman ın istatistiklerini bir inceleyin lütfen.. sonuçta farklı fikirler olmasa bu forum olmaz zaten.. sonuçta benimle aynı fikirde olmamanıza ben de saygı duyuyorum ve benle aynı düşüneceksiniz diye bir ön yargım yok.. sizi de anladığımı düşünüyorum.. ama colman bu takımdan o kadar çok şey alıp götürdü ki..

HOPA'LI TS'Lİ
23.12.2013, 12:29

Evet LİGTV'de yorumladılar, doğruymuş.

Kardeşim orada ilk hareketi yapan RIERA köpeği de, adam seni attırmak için yapıyor, sen tuzağa düşmeyeceksin.

RIERA'ya kırmızı kart çıkarılması için AYDINUS'u uyarmayan vicdansız yan hakemi kınıyorum.

Golümüzü veren çizgi hakemini de kutluyorum. Vermese kimse bilemezdi. Biz bile ekranda izlerken direkten döndü sandık.

cakalkerem
23.12.2013, 12:33
her zaman ki yabancı polomiği...

Göndermeyeceksin noele..bak nasıl dut yemiş bülbül oluyor...3 maçta kadro dışı..

Alıştılar her sene aynı moku yemeye

Adem Akyüz'
23.12.2013, 12:36

Futbolcuların bizde bir farkı olmalı. Volkan'a sahayı terk etti diye demediğimizi bırakmadık. Ama sokakta biri sana küfretse ona da dalarız di mi? Eğer bunlar profesyonel futbolcuysa bu tür oyunlara gelmeyecekler ki takımın Colman'a en çok ihtiyacı olduğu zamanda bu kartı yiyor. Noel kısmına gelince bu pozisyonda olayı başlatan Colman olmadığı için bir şey diyemem ama Colman maç sonuna kadar kart almadan oynardı diyebiliyor muyum, kesinlikle hayır..

lazibere
23.12.2013, 12:37
COLMAN sevsenizde sevmesenizde, Bu takımın işe yarayan ender oyuncularındandır.Dun akşam ki maçın yıldızı da colman'dır. Atılabilirsin, rakibinle itişebilirsin v.s herşey normal geliyor. COLMANı suçlayacaklar, Once Henrigue denen futbol zekası özürlü adamı sorgulasın

artvints
23.12.2013, 12:45
Futbolcuların bizde bir farkı olmalı. Volkan'a sahayı terk etti diye demediğimizi bırakmadık. Ama sokakta biri sana küfretse ona da dalarız di mi? Eğer bunlar profesyonel futbolcuysa bu tür oyunlara gelmeyecekler ki takımın Colman'a en çok ihtiyacı olduğu zamanda bu kartı yiyor. Noel kısmına gelince bu pozisyonda olayı başlatan Colman olmadığı için bir şey diyemem ama Colman maç sonuna kadar kart almada oynar diyebiliyor muyum, kesinlikle hayır..

ben dalmam şahsen, burda daha refleks bir hareketten söz ediyorum.saniyelik.aslında araştırmak bilgi sahibi olmak lazım.bilimsel alt yapısı nedir bakmak lazım.ben yüze elle o şekilde temas edildiğinde ciddi şekilde sinir kat sayısının arttğını söylüyorum.benim gibi sakin bir adamın bile böyle tecrübesi oldu.yaram var yani :) volkan ın çocukluğuyla ve olayı sürdürmesiyle karşılaştırmam.ayrıca kamuoyu volkan a sahip çıktı.ama colman noel baba oldu nedense.ben bu hazır yorumculuğa karşıyım bir kere.neyse en azından bir beyin fırtınası olur, ingiltere de noel haftası çift maç yapıyorlar geyiğinden ötesine geçeriz belki diye yazdım :)

Bud Spencer
23.12.2013, 12:49
Colmani suclayamiyorum...keske digerleride onun kadar hirsli olsa

artvints
23.12.2013, 12:57
Anlyorum sizi.. ama bence fazla iyi niyetli düşünüyoruz.. Dönmek için çaba sarf mı ediyor, transfer dönemi geldi birilerinin gözüne mi girmeye çalışıyor.. Benfica kendisine talip olduğundan beri colman sıradan bir oyuncu.. Kendisine güvenmiyorum.. Ve tekrar ediyorum.. Dönmek için çaba sarf ettiğini düşündüğünüz colman ın istatistiklerini bir inceleyin lütfen.. sonuçta farklı fikirler olmasa bu forum olmaz zaten.. sonuçta benimle aynı fikirde olmamanıza ben de saygı duyuyorum ve benle aynı düşüneceksiniz diye bir ön yargım yok.. sizi de anladığımı düşünüyorum.. ama colman bu takımdan o kadar çok şey alıp götürdü ki..

ben colman ın böyle oyunlar yapacağına ihtimal vermiyorum.colman ın karakteri
bu.kafasında tilkiler gezmez colman ın.düz adamdır.benfica teklif inden her oyuncu etkilenir, bir arada ücret yüzünden biraz burun kırın etti o kadar.fizik olarak iyi olduğunda sahada her zaman her şeyini verdi colman.fizik olarak iyi olmadığında hocalar niye oynattı diye sormak lazım. bütün yükü colman ın sırtına yüklemek haksızlık gibi geliyor bana.başka yük taşıyacak adam yok mu bu takımda.3 senedir izliyoruz bu takımı, ne zaman iyi bir oyun çıkarmış ve başarı elde etmiş olsa, bakıyorum o maçta colman iyi oynamış oluyor.özellikle avrupada.içerde bir başarımız yok zaten. neyse bu tartışma çok su kaldırır.somut bir başarı olmayınca, takım bir yere gitmeyince biz de geveliyoruz işte böyle.

Sercan Keleş
23.12.2013, 13:00
İyi Tatiller Koçum

jeepeers
23.12.2013, 13:08
öncelikle hristiyanlar için kutsal olan gün yılbaşı değil 21 aralık akşamıdır bunu öğrenelim artık
yılbaşı din fark etmeksizin tüm dünyalılar tarafından kutlaması yapılan bir gün olmuştur ve yabancı oyuncular açısından bizlere nazaran çok daha değerli ve özeldir ama bir christmas değildir
bu pozisyon özelinde ise colmanın kart göreyim de yılbaşını evimde ailemle geçireyim düşüncesi ile maça çıktığını düşünmüyorum
kaç kere rakip oyuncuyu yandan ve arkadan kovaladı ama hiçbirinde kartlık bir hareket yapmadı ki top kaptırıp sinirlenince arkadan tekme atıp kart görme hastalığı olan biridir defalarca gördük bu durumu
zaten başlığı açan arkadaş hemen hemen benim de katıldığım görüşlerini açıklamış

aaahmet61
23.12.2013, 13:11
haci yabancılara kilise yapmadı mı ? kessin pelit ağacını süslesin colmanla kutlasın .olmaz mı? yokmu ara çözüm düşünenler ?

BySeHzAdE
23.12.2013, 13:16
75 dakika her yere koşan en çok isabetli pas yapan her atak girişimimizde olan Colman , bir karaktersiz tarafından tahrik edildi ve o anlık gösterdiği tepki yüzünden kırmızı kart gördü. Bunu noel için yaptı diye yorumlamayın lütfen. Sarı kart görse zaten yine cezalı duruma düşecekti adam onu düşünse sarı görürdü hiç çaktırmadan giderdi noeline. Bunları geçelim hiç bir hoca futbolcusunu bu kadar basının taraftarının önüne atamaz.Hele ki o kadar filozof havalarında takılan mra bunu yapmamalıydı. Ama gördük ki kendisi sadece resimden ibaret. Bu takımın olmazsa olmazı Onur'dur. Ondan sonrada Olcan ve Colman'dır.

DİNÇ
23.12.2013, 13:17
öncelikle hristiyanlar için kutsal olan gün yılbaşı değil 21 aralık akşamıdır bunu öğrenelim artık
yılbaşı din fark etmeksizin tüm dünyalılar tarafından kutlaması yapılan bir gün olmuştur ve yabancı oyuncular açısından bizlere nazaran çok daha değerli ve özeldir ama bir christmas değildir
bu pozisyon özelinde ise colmanın kart göreyim de yılbaşını evimde ailemle geçireyim düşüncesi ile maça çıktığını düşünmüyorum
kaç kere rakip oyuncuyu yandan ve arkadan kovaladı ama hiçbirinde kartlık bir hareket yapmadı ki top kaptırıp sinirlenince arkadan tekme atıp kart görme hastalığı olan biridir defalarca gördük bu durumu
zaten başlığı açan arkadaş hemen hemen benim de katıldığım görüşlerini açıklamış

Hristiyanların Hz. İsa‘nın doğum günü dolayısıyla kutladıkları bayram; bu bayramın kutlandığı zaman süresi; Miladi yılı Ocak ayının birinci gününün gecesi; Milad; Hz. İsa‘nın doğumu kabul edilen gün. Bu günü esas alan takvime ise Milâdi takvim denir. Hristiyan inancına göre evrenin nuru olan Hz. İsa'nın doğum gününü 25 Aralıkta kutlamanın, papaların kış gündönümü törenlerine bağlı bulunanları bundan vazgeçirmek amacına yönelik olduğu söylenir. 25 Aralık Hristiyan kiliselerinin hepsi tarafından Hz. İsa'nın doğum günü törenleri olarak kutlanır. Katolik (Latin) kilisesi 25 Aralık, Ortodoks kiliseleri ise IV. Yüzyıldan itibaren bu tarihi benimsemişlerdir. Katolik kilisesi bu günü, birincisi gece yarısı; ikincisi güneş doğarken; üçüncüsü ise sabah olmak üzere üç missa (ayin) tertipleyerek kutlar.

memmedaga
23.12.2013, 13:54
Yenilgiyi kabullenmeyip isyan eden 2,5 adamdan biri Colman. Maç anındaki o hırs, Rieranın piçliğiyle birleşince ne kadar doğru olmasa da o harekete kızmıyorum.

eyvalla abi tamam ama unuttuğumuz birley var colman sürekli tatil zamanlarına yakın kırmızı kart yada 4. sarıyı görüyor

zafercalikoglu
23.12.2013, 14:11
75 dakika her yere koşan en çok isabetli pas yapan her atak girişimimizde olan Colman , bir karaktersiz tarafından tahrik edildi ve o anlık gösterdiği tepki yüzünden kırmızı kart gördü. Bunu noel için yaptı diye yorumlamayın lütfen. Sarı kart görse zaten yine cezalı duruma düşecekti adam onu düşünse sarı görürdü hiç çaktırmadan giderdi noeline. Bunları geçelim hiç bir hoca futbolcusunu bu kadar basının taraftarının önüne atamaz.Hele ki o kadar filozof havalarında takılan mra bunu yapmamalıydı. Ama gördük ki kendisi sadece resimden ibaret. Bu takımın olmazsa olmazı Onur'dur. Ondan sonrada Olcan ve Colman'dır.

bencede takımın en iyisi Colmandı,kaptığı 2.top ta birini hakem durdurdu,diğerinde kendisi şansını denedi atamadı,bence Hoca da taraftarda Colmana haksızlık yapıyor,İstanbul basınının oyununa gelmeyin arkadaşlar derim..

Colman oynayınca takım oynuyor,bunu hala göremedinizmi,,

zafercalikoglu
23.12.2013, 14:13
he burada dünkü oyunu ile zaten Colman erken noel tatilini haketmişti,kim nederse desin umrumda değil,

kudu_89
23.12.2013, 14:15
Devre arası beşiktaşa gitsin. Busquets "al beni ibrahim başkan" demiş.

İlker Gazioğlu
23.12.2013, 14:18
2008-2009 sezonu : 16.hafta son maçta oynamış. Tarih 20 Aralık 2008 (17.hafta maçları sezon arasından sonra oynanmıştı)
2009-2010 sezonu : 17.hafta son maçta oynamış. Tarih 20 Aralık 2009
2010-2011 sezonu : 16. hafta 4.sart ve cezalı 17.hafta yok
2011-2012 sezonu : 16.hafta 4.sart ve cezalı 17.hafta yok
2012-2013 sezonu : 14.hafta G.Birliği maçından sonra son 3 maç yok. Cezalı değil sanırım sakatlık
2013-2014 sezonu : 17.hafta son maçta yok. Kırmızı kart

Colman kasıtlı yapıyor veya yapmıyor bir yorumum yok. Ama yaptığı yanlışı hırslı olduğu için göz ardı edecek değilim. Hırslı olmak demek sahada adam dövmek demek değil. Antalya maçını geçtik diyelim. Colman en az 3 maç ceza alacak , Beşiktaş ve Rize maçlarında forma giyemeyecek. O zaman bu durumda ben ne yapayım Colman'ın hırsını.

Ogün YAZICI
23.12.2013, 14:22
takımda her şey dört dörtlük gidiyor ya colman'ın hainliğini konuşuyoruz...

OnurKul
23.12.2013, 14:23
Colman kalsın, Mustafa Reşit Akçay gitsin!

bilgehan83
23.12.2013, 14:36
bazıların salyası akmaya başladı akşam hemen yok colman hemen gönderilsin diye tv yorumcu bozuntularının özellikle .. colman bu takımın onurla birlikte en büyük değeridir. akşam o hareketi fb li ya da gs li yapsa sadece sarı kart görürdü belki görmezdi bile ama bizim topçu olunca cart kırmızı kart.fıratın akşam nasıl bir hakem olduğunu gördük meloya drogbaya rieraya (colmanı biçtiği pozisyon) çıkmayan kartları açıklayın colmanı eleştiren arkadaşlar. o şerefli(!) hakem adil olsa rierayı da atardı (çünkü eylemi başlatan kendisi ve iki kez vuran da kendisi) kısacası colman eleştİrmek kolay.. noele gitmek istiyorsa da gitsin millet annesini babasını özlüyor da bu adam okyanus ötesine bir bayramda gidecek diye çok görülüyor..

NOT: COLMANIN KARTI BİLEREK GÖRDÜĞÜNÜ DÜŞÜNMÜYORUM...

DeAgLeMaNyAq
23.12.2013, 14:38
Colman belki kırmızı kartı planlamıyordu ama sarı kart göreceğini hepimiz biliyorduk. Ligin ilk 3 haftasında 3 sarı kart görüp ceza sınırına geldikten sonra onca maç iyi dayandı...

hodlu
23.12.2013, 15:41
Colman denen adam dün gece bir kez daha takımı ve camiayı satmıştır. Pozisyon izahı yapmayın hiç boşuna çünkü ben dün gece sahada gördüklerime inanırım. Kırmızı pozisyonundan iki dakika önce snijder'e bir dalışı vardı ki inanılır gibi değil. İkinci yarı zaten hal ve tavırları hiç olumlu değildi...Geçmişi de zaten sabıkalı. Son cümlem şudur ki; eğer bu adama bir kez daha TS forması giydirilirse yazıklar olsun...

Metin Ural
23.12.2013, 15:48
Colman belki kırmızı kartı planlamıyordu ama sarı kart göreceğini hepimiz biliyorduk. Ligin ilk 3 haftasında 3 sarı kart görüp ceza sınırına geldikten sonra onca maç iyi dayandı...

nasıl bilebilirdik ki? riera ile önceden mi konuşmuş colman beni it diye?

hodlu
23.12.2013, 16:04
Hedefi sarı kart dahi olsa 76. dakikada bu teşebbüsü dahi art niyettir. 90. dakikada sarı gör kardeşim. Ben o pozisyonda tek suçlu olarak Colman'ı görüyorum...

DeAgLeMaNyAq
23.12.2013, 16:10
nasıl bilebilirdik ki? riera ile önceden mi konuşmuş colman beni it diye?

Bu maçla ilgili söylenecek tek şey evinizi arabanızı satın ve Colman'ın sarı kart görmesine oynayın... :)

Geçen hafta bu mesajı boşuna yazmadık hocam. O pozisyon olmasa da en kötü son dakikada kasti bir elle oynama veya tekme ile sarı kartı alacaktı...

samway
23.12.2013, 16:13
colman pozısyon oncesı hakeme bakıyor ve hakemın baktıgını bıle bıle tokatı atıyor yanı klasık colman tavrı gıtsın kendıne klup bulsun yada taksın bır sakal noel baba olsun

bahadır2561
23.12.2013, 16:19
MRA kendinde olmayan cesareti Colman'da gorunce kiskandi
Az bile yapmis Colman

halil ibo
23.12.2013, 16:30
Colman kalitesinde kaç adam var takımda ? Kadro derinliği olmayan bu takımı kırmızı görerek kim yanlız bırakıyorsa ihanet ediyordur takım arkadaşlarına ve kulübüne.Profesyonel sinirlerine hakim olacak.Bu net ! ARTI hoca,Fırat Aydınus'la birlikte 12 kişi olan rakibe karşı takımını 2 kişi eksik bırakan Colman'a üstün hizmet madalyası mı talep edecekti.
Ayrıca Riera'nın ne mal olduğunu da kamuoyunun takdirine sundu konuşmasında.
Biraz dikkat lütfen !

gudoz81
23.12.2013, 16:40
takımın en iyi oyuncusuydu akşam
fevri davrandı bence noel işi değil bu

jeff_murdoch
23.12.2013, 16:50
Biz Trabzonsporuz ya herkes bizi tokatlasın ezsin izin verelim diye bakıyoruz. Adam takımı sattı diye bakılıyor. Şahsen aynı hareket bana yapılsa riera'ya daha beterini yapardım. Haksız da olsa ben kendi tarafımda olan Colman'ı desteklerim. Eskiden kavga var gelin dendiğinde sebebini sormadan giderdik. Haklı ya da haksız diye ayırt etmeden. Colman orda refleksini göstermese de Riera yalağı gibi kendini yere atsa yemin ederim ki Gavat Aydınus ona en fazla sarı kart verirdi. Özetlere bakıyorum bizim oyuncuların biçildiği hiçbir pozisyon yok. Colman'ın temassız aldığı topu faul veren pozisyon yok. Melo'ya kart gerektiren pozisyon yok. Yine Rieranın olcana yaptığı hareket yok. Ben Trabzonspor taraftarı olduğum için bunları abartıyorum zannediyordum ancak bugün bana diğer takımların taraftarları da dünkü rezaleti anlatıyor. Birileri Trabzonsporumuza yanlış yapıyor. Burda bizler Colman noele erken gidiyormuş diyor. Bana birisi söylesin galatasarayla oynuyorsunuz, bir mücadele var ortada ve hakem sürekli hakkınızı yiyor. o hırsla pisliğin biri yüzünüze doğru iteliyor. istediğin kadar profesyonel ol orda karşılık vermemek normal bir insanın harcı değil. Hesap sorulmalı tabiki ama Colmandan önce belki 10 kişi var. Colman son haftalarda oynadığı oyunu oynasın yeterki. destek veren birileri olsa ya da sir MRA bu birilerini oynatsa şu aradaki fark en azından bu kadar olmazdı. Zihniyet değişmeli ki başarı gelsin.

CKY61
23.12.2013, 16:55
Riera net tahrik etti durduk yere sert girse veya yumruk atsa neyse ama oradaki hamlesi tamamen reaksiyonel.

Sefa
23.12.2013, 17:00
Tanrı'nın eliydi o...

Taraftarın eli..

Erdal DİLEK
23.12.2013, 17:21
Hala colmani savunan arkadaşlar var ya şaşıp kaliyorum. Adam yil başı atlamamiş. Kimse kysura bakmasin o kadar parara yilda 10 mac oynanmaz

Çakıroğlu İhsan
23.12.2013, 17:49
Dk 76.Skor 2-1 macin donme sansi zor olsa da var ama orda yaptigi hareketin izahi yok..En fazla it o " it"i kroşeye ne gerek var..Sanirim hic bir zaman gercek bir profesyonel olamayacak ve istikrari saglayamicak..
D.N; Takimda Onurdan sonra en sevdigim topcu Colmandir...

jeff_murdoch
23.12.2013, 20:00
Yanlış olan düzende trabzonspor taraftarı olarak doğru olan ile hakkınızı alacağınızı düşünüyorsanız size bol şans diliyorum. hata colmanda, hata dışardaki pislikten önce noel kutlayan (!) colmanı suçlamayan bende. Zaten colmanın yüzünden yenildik. yusuf sahada hiç yoktu onun yüzünden değil, aykut akgün gibi oyuncumuzun yüzünden değil, henriqede ısrar eden MRA da hiç değil, hakkımızı savunamayan başkanda da değil. Takımı yakan Colman.

hodlu
23.12.2013, 20:28
Hala colmani savunan arkadaşlar var ya şaşıp kaliyorum. Adam yil başı atlamamiş. Kimse kysura bakmasin o kadar parara yilda 10 mac oynanmaz

Erdal abi sana aynen katılıyorum. Colman hayranlığına şaşıyorum. Adamın 2-3 yıldan beri şutu-golü yok. Sahada kafasına göre kırmızı kart görüyor. Mustafa Hocaya sonuna kadar destek veriyorum...Colman hayranlığına devam eden arkadaşlar bir kez daha düşünün derim...

Enes Ünal Kaya
23.12.2013, 20:31
Colman Haklı

Kısa ve Net.

Efsane-1967
23.12.2013, 20:40
http://www.ligtv.com.tr/haber/colmana-direkt-kirmizi

izledikçe delleniyorum.

Gercekten delirmemek elde degil. Dun mac izlerken cok kizmistim Colmana tam pozisyonu goremedigim icin. Megersem Riera denen seref yoksunu tahrik ediyor adami. Hadi Aydinus gormedi digelim yan hakem niye duruyo orda. Sikecilerden ne kadar cok nefret etsem en az bu cirkef gs'den de nefret ediyorum.

Berat Akçay
23.12.2013, 20:55
Noel yüzünden kırmızı gördü demek ayıptır. İnsaf

winner
23.12.2013, 21:02
Noel tatili öncesi bu tarz görülen kartlarda ister istemez akla soru işareti geliyor.

Bir de bu her tatil dönüşü sağlama 1 hafta rötar yapan colman olunca şüphe artıyor.

2010-2011 sezonunu saymazsak her sezon 5-6 maç dışında ortada görünmeyen bir futbolcunun halen kadroda olması asıl tartışılması gereken konu.

hodlu
23.12.2013, 21:10
Maç sonu MRA'nın konuşmasını izleyemedim. Link olan varsa paylaşabilir mi...

Efsane-1967
23.12.2013, 21:13
Maç sonu MRA'nın konuşmasını izleyemedim. Link olan varsa paylaşabilir mi...

http://www.ligtv.com.tr/haber/akcaydan-riera-tepkisi

Efsane-1967
23.12.2013, 21:14
Mac sonu basin toplantisi : http://www.youtube.com/watch?v=mVeOPUljsZE

Tufan AYAN
23.12.2013, 21:15
az bile yaptı colman20 maçın başından beri kıyım yaptı hakem. bir yerde isyan etmek gerekiyordu. insanın bir sabır sınırı var zaten eliyle 2 yapıyordu. yeter ulan der gibiydi.
ne olursa olsun yalnız bırakmamalıydı belki bunun için ceza olacaktır ama kesinlikle noel için yapmadı... fırat denen kalleş yüzünden yaptı..

Nazim Can
23.12.2013, 21:25
Colmanin pozisyonunda yüzde 1 milyon tahrik var, ve buna ek olarak oynadigimiz kisir futbolun stresi de üstüne gelince yeter be dedi colman reis, mra efendi colmana kizacagina, ac bir tekrar izle 90 dakikayi.

ilhan
23.12.2013, 21:26
Mutlu noeller Gustavo.
Sen bu yılbaşı tatilini hak ettin.
Onur Recep Kıvrak da sezonluk izni hak ediyor, ama mecburiyetten oynuyor.

Oğuz B.
23.12.2013, 21:30
Deyyusaydınus'un verdiği tüm kararlar yok hükmündedir benim için.

cakalkerem
23.12.2013, 21:32
gözümüzden düştün colman...

cyberentalpi
23.12.2013, 21:59
colman ın sicilinden kızgınlık ama dunku macta hicte noel icin değildi

Aydunus un cocukluguna inmeli. derdi var Ts ile kansızın

r9emre
23.12.2013, 22:02
Colman'ın 4-5 bir teklif gelirse sezon sonu gönderilmesi taraftarıyım fakat kesinlikle Noel yüzünden kasıtlı kart görmeye çalıştığına inanmıyorum.

cakalkerem
23.12.2013, 22:21
Colman, 4 sezonda 3. kez 16. haftada cezalı duruma düştü. Yönetim izin verirse, Arjantinli futbolcu Noel tatili için erkenden ülkesine gidebilecek.

Nazim Can
23.12.2013, 22:38
Bu adam resmen saka gibi:) konusmalarina baksan gsyi kendi evinde eze eze yendikde Colmanda durduk yere kirmizi kart görmüs gibi bu ne rahatlik, bu ne piskinlik, total algiymis, totalda algiladigim tek sey b.k gibi oynadigimiz gercegi. Biran evvel bu adam dehlenmeli, Colmani bu sekilde basinin ve kamuoyunun önüne atmasi, cok komik, cezasi biter bitmez ilk 11 yazma mecburiyetinde.

cakalkerem
23.12.2013, 23:05

Colman, 4 sezonda 3. kez 16. haftada cezalı duruma düştü. Arjantinli futbolcu Noel tatili için erkenden ülkesine gidebilecek.

Acaba bu da mı İnsaf?

DeAgLeMaNyAq
23.12.2013, 23:10
Geçen sene sakat diye de izin alıp ülkesine gitmişti. Sakat olmasa emin olun geçen senede cezalı duruna düşerdi...

Oğuz ZEYTİN
23.12.2013, 23:24
Yaptığı harekete sadece Türkiye'de ve Trabzonspor oyuncusuyken kırmızı kart çıkardı. Sanırım o da bunu biliyordu. Adamın işine geldi.

Ama sen yönetim olarak, takım içinde otorite sahibiysen, nasıl ki başarıda prim ve izin uyguluyorsan, bu tarz durumlarda da ceza/yaptırım uygularsın. Adamın ülkesine gitmesine izin vermezsin.

Bizimkiler Ramazan Bayramı'nda, Kurban Bayramı'nda maça çıkmıyor mu? Bu da noelini geçirsin Trabzon'da. Antrenman yapsın. Büyütülecek bir durum yok yani.

Düzeltme: İmla.

Bülent AKBULUT61
23.12.2013, 23:45
keşke yumruğu tam atsaydı eline koluna sağlık az bile olmuş

hodlu
24.12.2013, 00:00
Colman ülkesine gitmiş beyler. Bulmuş babasının çiftliğini ohh ne güzel... Bu sezon üçüncü kez resmi maçta direk kırmızı kart gördü. Halen daha onu haklı görenler var. Bu şikecilerin binlerce sayfa tapeye rağmen şike yapmadık diyenlere benziyor....Beyler Colmanı dikkatle izledim bu son maçta, özellikle ikinci yarı isteksiz, temposuz ve karta oynadı...

61refikbey
24.12.2013, 00:04
(IHO )Haci suan beyaz tvde bakalim colman hakkinda neler söyleyecek ???

hodlu
24.12.2013, 00:12
Colman'ı aklamış başkan...Ne söyleyeceği belli....

ibrahim
24.12.2013, 00:16
Yaptığı harekete sadece Türkiye'de ve Trabzonspor oyuncusuyken kırmızı kart çıkardı. Sanırım o da bunu biliyordu. Adamın işine geldi.

Ama sen yönetim olarak, takım içinde otorite sahibiysen, nasıl ki başarı da prim ve izin uyguluyorsan, bu tarz durumlarda da ceza/yaptırım uygularsın. Adamın ülkesine gitmesine izin vermezsin.

Bizimkiler Ramazan Bayramı'nda, Kurban Bayramı'nda maça çıkmıyor mu? Bu da noelini geçirsin Trabzon'da. Antrenman yapsın. Büyütülecek bir durum yok yani.

Senin (yönetim manasinda) takimin hakem tarafindan milyonlarin gözü önünde rakibin sahada agalik taslarken alenen samar oglanina döndürülüyorsun, gikini cikaramadigin icin gücün bi Colmana yetiyorsa zaten acizin tekisin...

memmedaga
24.12.2013, 00:45

Gardaşım kaçıncı kez gördük aynı sahneyi benim hatırladığım ne zaman tatil yaklaşsa Colman ya peşpeşe sarıları görür 4.den ceza alır yada kırmızıyı görür.

dün sarı yemek istedi ama kırmızı verdi şerefsiz ki riereya da vermeliydi

Berat Akçay
24.12.2013, 01:16
Colman, 4 sezonda 3. kez 16. haftada cezalı duruma düştü. Arjantinli futbolcu Noel tatili için erkenden ülkesine gidebilecek.

Acaba bu da mı İnsaf?

Keşke bir şeyi söylemeden önce araştırsaydın. Colman 4 sezonda 3. kez 16. hafta cezalı duruma düşmemiş. Bundan önce sadece 1 kere cezalı duruma düşmüş. Sayfanın en altında yazıyor

http://www.transfermarkt.com.tr/tr/gustavo-colman/profil/spieler_40500.html

Tabi üşenip bakmayabilirsin ben sana resim olarak da atayım

http://s23.postimg.org/g8sypdc8b/ads_z.png (http://postimage.org/)
[/url]

Geçen sene sakatlıklarla boğuştu. Ben sana yine resim atayım uğraştırmayayım. Yine yılbaşına denk geliyor. Ah Colman (!)

http://s29.postimg.org/q4u1d5493/ads_z.png (http://postimage.org/index.php?lang=turkish)
[url=http://postimage.org/index.php?lang=turkish]

Taraftar olarak pireyi deve yapmayı seviyoruz. Dünkü kırmızı kartı bilerek gördüğünü söyleyen art niyetlidir

Oğuz ZEYTİN
24.12.2013, 01:30
Senin (yönetim manasinda) takimin hakem tarafindan milyonlarin gözü önünde rakibin sahada agalik taslarken alenen samar oglanina döndürülüyorsun, gikini cikaramadigin icin gücün bi Colmana yetiyorsa zaten acizin tekisin...

Tamam işte, olayın bütününde bir disiplinsizlik var. Daha doğrusu, disiplin kuralları uygulayamama sorunu var.

Malouda, geçen hafta cezalı duruma düştü. Kulüp ne ceza verdi?

Bosingwa'nın tekmesinin karşılığı?

Ya hepsini geçtim, Volkan Şen denen zibidi, taraftara el kol yapıp çıkınca önce hocası tarafından alkışlandı, ardından kadro dışı bırakıldı. Şaka gibi...

Daha başa saralım: Futbol direktörümüz olacak dedikleri eski oyuncuyu göreve getiremedi. İlk yönetim kurulunda görev dağılımında sorun çıktı. Ömer Eyüboğlu olayı... Sonraki istifalar...

Başarısız bir lider örneği. Eee, boşuna "balık baştan kokar" dememişler.

Darmadağınık bir yapı var önümüzde. Deprem sonrası Avcılar'daki ha yıkıldı ha yıkılacak binalar gibiyiz... Allah yardımcımız olsun.

DeAgLeMaNyAq
24.12.2013, 02:13
Colman 3.kez son hafta öncesinde cezalı duruma düştü bir yanlışlık yok. Transfermarkt kusursuz bir site değil. Bazı bilgiler girilmemiş olabilir ama detayına bakıldığında ya da hafızalar yoklandığında gerçek ortadadır. Herkes artniyetli olmayabilir ama şurada Colman bilerek mi cezalı duruma düştü diye anket açsak emin ol % 90 evet şeklinde çıkacaktır. 08-09 ve 09-10 sezonlarında böyle bir davranışına şahit olmadığımız doğru. Gerçi o dönemde maçlar 20 Aralık'ta bittiği için rahatlıkla noele yetişme şansı vardı. Bu serüven 10-11 sezonunda başladı. 16.haftasındaki İBB karşılaşmasında kasıtlı tekme atarak sarı kart görüp cezalı duruma düşmüştü. Hatta takımla birlikte Trabzon'a dönmek yerine doğrudan ülkesine gitmişti. Belli ki ailesini de bu duruma önceden hazırlamıştı. 11-12 sezonunda da bu sefer FB maçında yine sarı kart görüp cezayı (!) kaptı. Geçen sezon için böyle bir ihtiyaç doğmamıştı nitekim söylendiği gibi uzun süreli sakat olduğu için kendisine izin verilmişti...

neksilmez
24.12.2013, 04:29
Geldiği günden beri bu takımın hamallığını yapan, takımın gerçek yıldızı olan ancak bir türlü yıldız muamelesi görmeyen Colman ! kendisinin 150 bin dolar maaş için tefe konduğu dönemlerde, milyon dolarların çöpe atılarak yine de neden colman top oynamıyor dendiğinde ses etmeyen colman ! senelerdir takımda ileri gel git yapan, tek asisti olmayan zokokara'lar her maç kart cezalısıyken, topçu demeyeceğin sözde komanda aykut anlamsız 2 dakikada 2 kart gördüğünde o tepkiyi vermeyip, bütün mağlubiyet cezasını colman'a yükleyen bir de AKÇAY ! maçın yıldızı her yere koşan adam colman, takımın en kötü adamı MRA... Colman'a en ağır cezayı verecekmiş ? ya senin hatalarının cezasını kim çekiyor ? pozisyonu bile izlemeden rakibin sahte davranışları ile karar veren sen acaba kolaya kaçmadın mı ? Colman tekrar küser ve top oynamazsa gider 2. lig takımını izlersiniz... zaten toptan anlayan 2 tane adam var onlarda zaten günah keçisi... Colman bu takımın en efendisidir... sesini çıkarmaz topunu oynar gider, iyi kötü hatalı doğru, diğerleri gibi sahtekar da değil,

Şeref
24.12.2013, 10:58
keşke daha sert vursaydı hatta devamını getirseydi. adamı sahada doğradılar en sonunda dayanamadı ne yapsın başlık yazısı çok iyi tebrik ederim.

Hasan Cubukcu
24.12.2013, 11:40
piskolok ilkde MRA tedavi etsin istanbula sirin gözükmek icin colmani elestiriyor .

Sibel
24.12.2013, 12:03
Eline sağlık. Katılıyorum.
Belki çoğumuz "ama takımı yalnız bıraktı" noktasına gelebiliriz. Ama o pozisyon bana göre kırmızı kart değil. Sarı olmalı her ıkisine de. O yüzden bu hipotez çürüyor.
Kaldı ki Colman'a yazında da belirttiğin üzere hak veriyorum.
Az bile yaptı.
Hoca konusuna girmiyorum. Keşke acele etmeseydi!

Hekimoğlu
24.12.2013, 12:16
Maç öncesi herkesin aklında vardı bu soru acaba Colman cezalı duruma düşecek mi diye ve sonuç Colman yine cezalı yok öyle olmuş böyle olmuş demeyin bana adamın seceresi bozuk Süper final oynandığı sene de son maç Beşiktaş maçıydı ve yine son dakikada kırmızı kart gördü o maçta durum 1-1 di ve bize yetiyordu ama 1 gol yeseydik Avrupa gurubunu birinci bitiren takımla 4.'lük maçı oynayacaktık,yine kendisini garantiye almıştı yani.

cakalkerem
24.12.2013, 12:25
hocası mra olanın sonu tokatçı tekmeci olur

Kazım Bostan
24.12.2013, 15:58
hoca en saçma zamanlarda en saçma futbolcuların arkasında duruyor şimdi gelmiş takımın tartışmasız en iyisini (Onur hariç) yerin dibine sokuyor. bu hevesle bi daha oynamaz bence artık bi de bu cezadan sonra. aferin süperiz. istanbul'un da ekmeğine yağ sürmeye devam.

Adem Akyüz'
24.12.2013, 16:04
Colman ülkesine gitmiş diyorlar.. MRA'nın cezası hayal oldu demekki.

cyberentalpi
24.12.2013, 16:29
1- MRA nın posizyonu gormeden mi soyledi bilmiyorum ama colman a kocaman bir özür borcu var.
2- Bizim Bordomavi.net in haber kısmında Fanatik veya Amk haberine benzer bir haberle bunu vermesi nedeni ile colman a kocaman bir özür borcu var.
3- Hangi yerel medya (en başta haber61) bu haberi noel tatili diye veriyorsa Trabzonspor düşmanıdır. Yada İstanbul yalağıdır.

Posizyon yan hakemin gözü önünde oldu. Fırat denen sütübozuk ve sanırım sütübozuk yan hakem kasıtlı bilinçli davrandı. Hatırlayın melonun olcan i biçmeside FIRAT itinin 1 m önünde oldu.
Bu hakem hatası felan değil. Şerefsiz düzende Gs yi tutma çabası.

adam gibi oıynayan bir oyuncu var. küstürün yorumlarınızla. adam gitsin 3 kuruşa rahatlayın. Yakında medya bjk ile başlar haberlere

colman a bu pozisyonda bilerek yorum yaptı diyen nedense direk bizim taraftarlar. Bizim sandığımız medya, bizim sosyal medyamız

Trabzonspor un en büyük düşmanı cidden Trabzon. Düşmanımız çok ama en büyüğü kendimiz.

MRA ya da basın önündeki bu açıklama için tek sey derim. YAZIKLAR OLSUN

Anıl C
24.12.2013, 16:34
hoca sonuna kadar haklı colman konusunda
zamanında colman futbolcunun aşil tendonunu koparmaya çalıştığı da bilinir.
arkadaş sen orda galyana gelemezsin.
senelerdir takımda diye at koşturabileceğini zannediyo
zamanında yattara'da bu tavırlar içindeydi.
zaten bu saatten sonrada artık kulüple olan bağları koparılmalı
son olarak memlekette darbe olsa sorumlusu reşit hocayı gösterecek olan kitleye diyorum:
şayet riera'nın el kol hareketlerinde colman haklı ise taraftardan ana avrat küfür yiyen volkan'a da söz söylemeye hakkınız yok.
hem sövmek hem de sevmek hakkımdır diyemezsin.

Onur Tan
24.12.2013, 16:39
Eğer denildiği gibi Colman o hareketi 'Noel' muhabbeti için yapma niyetinde olsaydı o kadar hafif vurmazdı, okkalı bir şekilde vururdu ki kırmızı kart garanti olsun. Sanmıyorum ki aklından "kırmızı kart görmek için bi vurayım şuna da güzelcene bi tatil yapayım" şeklinde bir düşünce geçsin.

İdris Toksoy
24.12.2013, 16:53
colman adamdır adam

HOPA'LI TS'Lİ
24.12.2013, 17:19
Tahrik eden Riera köpeği
Her ikisine de sarı çıkmalıydı
Kırmızılık bir durum varsa sadece Colman'a çıkmamalıydı
Yan hakem vicdansızmış demek ki

artvints
24.12.2013, 17:46
olay böyle olunca, ister istemez colman ın haklı olup olmadığı, eski yaptıkları gündeme geliyor.

ama ben daha çok bu olay üzerinde durmak istedim.çünkü baya ilgimi çekti.ısrarla colman ın olağan bir tepki verdiğini düşünüyorum.normal mevcut kurallar üzerinden pozisyon kırmızı kart olabilir.ama vicdanım rahatlamıyor malesef.video detaylı şekilde incelenip, uzman kişiler üzerinde yorum yapsa ve fifa ya gidilse belki de adamlar kurallarını gözden geçirecek.çünkü bir yanda niyeti hiç iyi olmayan, hele bu topraklar üzerinde hiç kabul edilmeyecek hareketler yapan bir adam.diğer yanda refleks olarak hiddetlenen bir adam.bakın hırsına yenik düştü bile demiyorum ben, çünkü ortada bence şiddet yok.Ama medya ya bakıyorum.adamlar colman ın kroşesi fala diyor.sonra bir daha bakıyorum aynı adam melo nun topu korumak istediğinden falan bahsediyor.işte burda görüldüğü gibi şeytan ayrıntıda gizli.açık açık haksızlık yaptıklarında bu kadar sinirlenmem.çünkü insanlar ne olduğunu görüyor.ama burda insanları yanlış yönlendirme var, sinsilik var, işini düzgün yapmama var.ayrıca bu kurallar neyi önledi onu da konuşmak lazım.riera sarı colman kırmızı görünce adalet sağlanmış mı oluyor, sorun çözülmüş mü oluyor hayır.o zaman o kuralın gözden geçirilmesi lazım.bir de riera nın melo nun hareketlerinden profesyönellik, zeki olmak diye bahsedilmesi var ki, iyice çileden çıkıyorum.ahlaktan nasip almamış zeka olmaz olsun.zaten profösyönel kelimesinin bizim ülkemizdeki yolculuğuna ve en son büründüğü şekle, kazandığı anlama bakarsak ülkenin ahlaki vehametini anlamış oluruz.başka örneğe gerek yok.

evet burdan da gelelim fırat aydınus a.bu adamın bizle olan durumunu böyle geniş bir şekilde ayrı bir başlıkta değerlendireceğim.yazımın reklamını şimdiden yapayım ki 'itibar' ım artsın.bir kaç ekleme olmuş, çok hoşuma gitti :D teşekkür ediyorum.

DeAgLeMaNyAq
24.12.2013, 17:49
Colman antrenmanlara çıkacak ve Antalya maçını tribünden izleyecek diyenler vardı. Adam maçın ardından kafileyle bile dönmemiş ülkesine gitmiş...

Çakıroğlu İhsan
24.12.2013, 18:17
Eğer denildiği gibi Colman o hareketi 'Noel' muhabbeti için yapma niyetinde olsaydı o kadar hafif vurmazdı, okkalı bir şekilde vururdu ki kırmızı kart garanti olsun. Sanmıyorum ki aklından "kırmızı kart görmek için bi vurayım şuna da güzelcene bi tatil yapayım" şeklinde bir düşünce geçsin.

sari kartta yeterliydi cezali duruma dusmesi icin..

Metin Ural
24.12.2013, 18:56
Geçen hafta bu mesajı boşuna yazmadık hocam. O pozisyon olmasa da en kötü son dakikada kasti bir elle oynama veya tekme ile sarı kartı alacaktı...

:) yoksa ingiltere'deki sebekeden misin?

memmedaga
24.12.2013, 20:18
Colman dindar bir adam.

Dindarlığı profesyonelliğin önüne geçiyor,

Güney amerikaya gitmek 1 gün sürüyor neredeyse (havaalınına gitmek+beklemekvsaktarmak vs)

Colman için ve diğer hristiyan amerika kıtalılara bu mesele bizim anladığımızdan dahaabüyük önem arz ediyor ve en az 2 gün fazla ihtiyaç duyuyorlar.

Onlar için aileyle vakit geçirmek için yegane zaman dilimi, bizim gibi 2 bayramları yok.

İşte bu yüzdendirki adam herşeyi göze alıyor

jeff_murdoch
24.12.2013, 21:29
Facebookta az önce gördüm Fırat Aydınus ve Karakteri diye. Adamlara teşekkür ediyorum araştırmışlar hazırlamışlar. Videoyu izledikten sonra ben Colman'a bir kez daha hak verdim. Pislig tvnin internet sitesindeki özette bunlardan eser yok. Resmen zenci muamelesi görüyoruz resmen. Hala Colman haksız muhabbeti yapıyoruz. Yazıktır günahtır. (/photo.php?v=231145170399069)

artvints
24.12.2013, 21:32
Facebookta az önce gördüm Fırat Aydınus ve Karakteri diye. Adamlara teşekkür ediyorum araştırmışlar hazırlamışlar. Videoyu izledikten sonra ben Colman'a bir kez daha hak verdim. Pislig tvnin internet sitesindeki özette bunlardan eser yok. Resmen zenci muamelesi görüyoruz resmen. Hala Colman haksız muhabbeti yapıyoruz. Yazıktır günahtır. (/photo.php?v=231145170399069)

ben de bir yazı yazıcam bunla ilgili, link var mı? yardımı dokunur belki.biraz daha nefret ederiz.

jeff_murdoch
24.12.2013, 21:41
ben de bir yazı yazıcam bunla ilgili, link var mı? yardımı dokunur belki.biraz daha nefret ederiz.

Özelden gönderdim, burdan link göndermek yasak diye biliyorum.

artvints
24.12.2013, 21:57
dün erdal abi çok güzel bir örnek verdi. fenerbahçe maçında aykut akgün kırmızı kart gördüğü bir pozisyon vardı. o hafta uilenberg aramıştı cüneyti, tebrik etmişti.pozisyonu örnek göstermiş.bundan sonra kayarak sert gelen futbolcuya topa dokunsa da sarı kart gösterilecekmiş falan filan.hatırlarsınız. erdal abi dedi ki: işte bütün hafta bu konuşuldu sonra bir daha da böyle bir kart gösterildiğini görmedim dedi :D işte o hafta bir trabzon üzerinde uygulayalım kararı, tutarsa devam ederiz dediler heralde :D tutmadı demek ki :D tabi biz de sesimizi çıkaramamıştık o hafta, uilenberg dediyse doğrudur diye bir anda kestiler sesimizi.

evet ülkede böyle yürüyor işler.kurallar sadece bize uygulanıyor.diğerlerine hep yeşil ışık.

Zafer Fidan
24.12.2013, 21:59
Bu is ahlak yoksunuyu nasil savunuyorsunuz? Son 4 sezondur son maca kart yüzünden cikmiyor ve erkenden ülkesine kaciyor.

jeff_murdoch
24.12.2013, 22:03
Bu is ahlak yoksunuyu nasil savunuyorsunuz? Son 4 sezondur son maca kart yüzünden cikmiyor ve erkenden ülkesine kaciyor.

trabzonsporda herşey doğru olupta Colman'ın yaptığı hareket yanlışsa kesinlikle haklısın. Ama malesef Trabzonsporda birçok şey yanlışken Colmanı bu denli suçlamak doğru değil. Yoksa kırmızı kart gören her oyuncu sorguya çekilmelidir.

Zafer Fidan
24.12.2013, 22:06
trabzonsporda herşey doğru olupta Colman'ın yaptığı hareket yanlışsa kesinlikle haklısın. Ama malesef Trabzonsporda birçok şey yanlışken Colmanı bu denli suçlamak doğru değil. Yoksa kırmızı kart gören her oyuncu sorguya çekilmelidir.

Ben Colmanin son haftalarda bilerek kart gördügünden cok eminim. Trabzonsprun baska konular ile ne ilgilsi var anlayamadim. Trabzonsporda hersey dört dörtlük olsaydi kart yemiyecekmiydi saniyorsun?

jeff_murdoch
24.12.2013, 22:12
Ben Colmanin son haftalarda bilerek kart gördügünden cok eminim. Trabzonsprun baska konular ile ne ilgilsi var anlayamadim. Trabzonsporda hersey dört dörtlük olsaydi kart yemiyecekmiydi saniyorsun?

Colmanın son haftalarda verdiği mücadeleyi veren 3 kişi daha olsaydı zaten eminim Trabzonspor tüm maçlarını kazanmıştı. Trabzonspor Anonim bir Şirket bir bütün olarak bakıyorum. taraftar futbolcu yönetim olarak. bu üçü ortak zihniyette hareket ederse başarılı olur. yoksa Colman kart gördü hemen keselim dersek ileri değil geriye gitmiş oluruz. bunlar benim fikirlerim, tabiki siz böyle düşünmeyebilirsiniz bu da sizin en doğal hakkınız.

zafercalikoglu
24.12.2013, 22:12
gitmeyin uşağın üstüne takımı pozisyona sokan tek adamdı o,uzmeyin oni,,lazım bize,

hodlu
24.12.2013, 22:13
Maçın ilk devresinde kaçırdığı golü ciddi bir Colman atardı. Çok gevşek bir halde topu auta attı. Adam bence kafasında bitirmiş mecburiyetten sözleşme gereği takılıyor. Bunu göremeyen koskoca Trabzonspor camiasına şaşıyorum...

HH_52
24.12.2013, 22:31
Eğer algı total algılanırsa çok iyi baba olan çok iyi arkadaş olan çok iyi dost olan bir insanın bir işte başarısız olması sonucu intihar etmesi gibidir. Ancak Colmanın inancının ona verdiği görevi ve İncilden alınan ilhamdan dolayı üzerine düşen görevi sahada güzel futbol oynarken tokat atması icaab etti. Hiçbir kurumla ve hiç bir şahısla sorunu yok. Total algı olursa Colman için haksız olur diye düşünüyorum.

Antonio
24.12.2013, 22:35
her yılbaşında tekrarlanan güzide bir olaydır ki artık colman tokat şenlikleri olarak kutlanması gerekir. Birde meşhur osmanlı tokadı vardır onla alakası yoktur. asıl bknz(tokatçı filmiyle pek de özdeşir)

altinkaya08
24.12.2013, 22:35
Maçın ilk devresinde kaçırdığı golü ciddi bir Colman atardı. Çok gevşek bir halde topu auta attı. Adam bence kafasında bitirmiş mecburiyetten sözleşme gereği takılıyor. Bunu göremeyen koskoca Trabzonspor camiasına şaşıyorum...

Hiç alakası yok;Madem Colman senin dediğin gibiyse yani kafasında Trabzonsporu bitirmişse kaçırdığı pozisyondan sonra sağ köşede pres yaptığı topu çok büyük gayretlerle niye alsınki???

BySeHzAdE
24.12.2013, 23:02
Colman adamsın nokta. mra'da mağlubiyete kılıf uydurmak için bir futbolcusunu taraftarın önüne attı Yazıklar olsun sende adamsın!

HH_52
24.12.2013, 23:10
Colman adamsın nokta. mra'da mağlubiyete kılıf uydurmak için bir futbolcusunu taraftarın önüne attı Yazıklar olsun sende adamsın!

Bazı kurumlarla, kulüp arasında sorun olabilir. Futbola ter akıtan kimseyle sorun yok. Eğer algı total algılanırsa çok iyi baba olan çok iyi arkadaş olan çok iyi dost olan bir insanın bir işte başarısız olması sonucu intihar etmesi gibidir. Ancak biz işimizi yapıyoruz. Hiçbir kurumla sorunumuz yok.

artvints
25.12.2013, 00:21
Bazı kurumlarla, kulüp arasında sorun olabilir. Futbola ter akıtan kimseyle sorun yok. Eğer algı total algılanırsa çok iyi baba olan çok iyi arkadaş olan çok iyi dost olan bir insanın bir işte başarısız olması sonucu intihar etmesi gibidir. Ancak biz işimizi yapıyoruz. Hiçbir kurumla sorunumuz yok.

abi biraz zaman böyle takılıcan heralde :D en sevdiğim şakalardandır, dörtle gözle bekliyorum sağda solda alakasız yerlerde bu entryi görmeyi :D kolay gelsin.

Dursun Kaplan
25.12.2013, 00:26
İnşallah bir daha geri gelmez. Colman bu takından daha iyi yerleri hakediyor.

Takımın orta sahasının beyni olan bir adam ve en son Gs maçında yediği el kol hareketlerinin haddi hesabı yokken Colman'ın bu denli eleştirilmesi çok düşündürücü.

Hiç unutmam Bjk-Ts maçında daha ilk yarıda benim gözümde bilerek kart yemenin alâsını yapan Serkan Balcı daha pis bir durumdur benim için.

HH_52
25.12.2013, 01:24
abi biraz zaman böyle takılıcan heralde :D en sevdiğim şakalardandır, dörtle gözle bekliyorum sağda solda alakasız yerlerde bu entryi görmeyi :D kolay gelsin.

Sağol kardeş :D

artvints
25.12.2013, 04:03
ulan hıncal la aynı fikirde olmuşuz, sevinsem mi üzülsem mi?

cyberentalpi
25.12.2013, 06:37
İnşallah bir daha geri gelmez. Colman bu takından daha iyi yerleri hakediyor.

Takımın orta sahasının beyni olan bir adam ve en son Gs maçında yediği el kol hareketlerinin haddi hesabı yokken Colman'ın bu denli eleştirilmesi çok düşündürücü.

Hiç unutmam Bjk-Ts maçında daha ilk yarıda benim gözümde bilerek kart yemenin alâsını yapan Serkan Balcı daha pis bir durumdur benim için.

adam sarı karta zaten gidiyor.
valla Ts li futbolcu seyirci hırcın olmalı. Bunu sahada en iyi yapan adam colman

bir gecen sene emre ye yerde attıgı tekme icin ayaklarına sağlık
bu sene bu yujmruk icin eline saglık

ama bize fazla arkadas. oynayın iste aykut akgunle

Mra da hakemi Gs yi elestireegine malubiyet icin colman a dil uzattı yazıklar olsun

Sacit
25.12.2013, 21:14
Colman'a çok da kızmıyorum.

Colman bu tokadı kendi takım arkadaşlarına atmalıydı. Hem de öyle sert bir tokat atmalıydı ki, Mustafa Reşit Akçay bundan utanmalıydı. Takımda Onur, Colman ve Bosingwa dışında sorumluluk alan yok.

Trabzonspor'un başarısını düşünen oyuncu mevcut kadroda yok
(Onur, Colman, Bosingwa dışında)

hodlu
25.12.2013, 22:37
Colman'a bir kez daha bile forma giydirilirse; Teknik heyete de, yönetime de yazıklar olsun...

Ahmet Kuru
26.12.2013, 12:06
yine izini kapmış.. gelde sövme...

winner
26.12.2013, 12:50
Gönderin artık şu adamı.

Gökhan Uzun
26.12.2013, 19:50
Kulüpte yanlışlar var diye ekstra yanlışlar yapmaya gerek yok. Izinsiz şekilde ülkesine giden colmanın satılması taraftarıyım. Yıllardır da aynı görüşteyim. Mustafaya attığı tokadı hala hatırlıyorum. Suç hem yönetimde hem de onu hala kadrolarına yazan tarftardadır.

Kaan
26.12.2013, 21:18
Kulüpte yanlışlar var diye ekstra yanlışlar yapmaya gerek yok. Izinsiz şekilde ülkesine giden colmanın satılması taraftarıyım. Yıllardır da aynı görüşteyim. Mustafaya attığı tokadı hala hatırlıyorum. Suç hem yönetimde hem de onu hala kadrolarına yazan tarftardadır.

İzinsiz derken? İzinli gitti Colman.

Yaşar
26.12.2013, 21:45
Colman'ın Osmanlı tokadina 2 maç ceza verip, Mustafa'nın poIsyon geregi hareketine 3 maç veren Pfdk, senin eyyamını yesinler.

memmedaga
27.12.2013, 00:35
öyle veya böyle bu adamdan 2 senedir verim alınamıyor.
çoçukları ailesi ve tatilleri söz konusu olunca arıza çıkartıyor profesyonel olamıyor.

meireles ,topal, hutchinsondan falan çok daha kaliteli,
performans düşüklüğünün bir sebebide eskiye nazaran kaleye daha uzak oynatılıyor olması,
pres özelliği yanıltıyor ön libero oynayacak adam değil aslında;

sonuç itibariyle uygun bir fiyata yollanmalı,

keşkle zamanında iyi para ederken yollansaydı

zorla güzellik olmuyor...

A.Ali Karanis
27.12.2013, 00:41
Colman'ı göndermek yerine,etrafını güçlendirip Colman'ın gibi bir yetenekten çok daha fazla yararlanmayı,dolayısıyla takımı güçlendirmeyi denemek neden kimsenin aklına gelmez anlamıyorum.

'Bize yeri geldiğinde adam döven topçu lazım' diye ortalığı yıkıyoruz,'yeri geldiğinde' adam 'dövmeye' yelteneni de göndermeye çalışıyoruz.Bu durumu da anlamış değilim.

Gökhan Uzun
27.12.2013, 01:59
İzinsiz derken? İzinli gitti Colman.

http://www.fanatik.com.tr/colman-ulkesine-kacti_3_Detail_35_348787.htm

Buradan okudum.

Kaan
27.12.2013, 16:36
http://www.fanatik.com.tr/colman-ulkesine-kacti_3_Detail_35_348787.htm

Buradan okudum.

Tipik Fanatik haberi... Teknik heyet ve yönetimden izin aldı Colman. "Tarihi bir ceza" verilecekmiş. Daha dün açıklandı Colman'a ekstra bir ceza verilmeyeceği. Zaten dibe vurmuşuz, hâlâ uğraşıyorlar bizimle. Ne hoş... :)

adem28
28.12.2013, 16:21
http://www.haber61.net/colman-nereye-gidiyor-167405h.htm
ŞU HABERE BAK YA BU KADAR TS DÜŞMANLIĞI DİYCEM YEREL HABER SİTESİ takımın tek koşanı canla başla tek pres yapanı top kazananı bu haber ihanetin ne boyutta olduğunu bir kanıtıdır colmanda gitsede küme düşmemeye oynasalar dercesine AYIP EDEP YAhu biz başka mı maç izliyoz OLCAN BEYFENDİ her topu rahatca harcasın heryerden kaleye vursun sacbaş yoldursun o süper manşette koşan mücadele eden cılman gitsin aferin bravo...pes ya

Sibel
29.12.2013, 11:34
Colman'ın o hareketi kart görmek için yaptığını asla düşünmüyorum.
Zaten o hareket kırmızı kart değil.
Colman bile şaşırmıştır.