PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Leman Dergisi'nden Van'a Destek...

Ender Kuyumcu
20.12.2013, 12:00
Bildiğiniz üzere Van'da meydana gelen depremde bir çok vatandaşımız evlerini kaybetmiş ve çadırlarda yaşamak zorunda kalmıştı.

İçinde bulunduğumuz kış aylarının zorlu şartları da göz önünde bulundurulduğunda şu an orada büyük zorluk çeken insanlar var.

Leman dergisi bu hafta LeVan olarak çıkıyor ve geliri de tamamen Van'daki depremzedeler için kullanılacak.

Sizler de bu hafta bir LeVan olarak ihtiyacı olanlara yardımda bulunabilirsiniz.

Allah ihtiyacı olan herkesin yardımcısı olsun.

Mahmut Yilmaz
20.12.2013, 12:15
LeVan LeVan...

polatmu
20.12.2013, 12:17
Bildiğiniz üzere Van'da meydana gelen depremde bir çok vatandaşımız evlerini kaybetmiş ve çadırlarda yaşamak zorunda kalmıştı.

İçinde bulunduğumuz kış aylarının zorlu şartları da göz önünde bulundurulduğunda şu an orada büyük zorluk çeken insanlar var.

Leman dergisi bu hafta LeVan olarak çıkıyor ve geliri de tamamen Van'daki depremzedeler için kullanılacak.

Sizler de bu hafta bir LeVan olarak ihtiyacı olanlara yardımda bulunabilirsiniz.

Allah ihtiyacı olan herkesin yardımcısı olsun.

yardıma eyvallah gerekiyorsa 10 tane de alırım ama kapağını açmadan çöpe atarım ta ki alttaki karikatürü düzeltecek bir karikatür daha görene kadar; twitter dan da paylaşın lütfen belki levanda kiler leman daki yavşaklıklarını düzeltirler...

amma da kindarmışsın deme ne olur... aynı taraftayız hislerimiz aynı...

http://u1312.hizliresim.com/1j/n/vq3xj.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Ender Kuyumcu
20.12.2013, 12:22
[QUOTE=polatmu;1919443489]yardıma eyvallah gerekiyorsa 10 tane de alırım ama kapağını açmadan çöpe atarım ta ki alttaki karikatürü düzeltecek bir karikatür daha görene kadar; twitter dan da paylaşın lütfen belki levanda kiler leman daki yavşaklıklarını düzeltirler...

amma da kindarmışsın deme ne olur... aynı taraftayız hislerimiz aynı...

Yerden göğe kadar haklısın ama bu durum oldukça hassas bir konu.

Orada çadırlarda donma tehlikesiyle karşı karşıya olan günahsız yavrulara bir nebze olsa katkımız olacaksa Leman'ın hizmet ettiği asıl zihniyete değil şu an yaptığı katkıya bakalım.

Diğer zihniyetle mücadele etmeye devam ediyoruz zaten.

polatmu
20.12.2013, 12:23
Yerden göğe kadar haklısın ama bu durum oldukça hassas bir konu.

Orada çadırlarda donma tehlikesiyle karşı karşıya olan günahsız yavrulara bir nebze olsa katkımız olacaksa Leman'ın hizmet ettiği asıl zihniyete değil şu an yaptığı katkıya bakalım.

Diğer zihniyetle mücadele etmeye devam ediyoruz zaten.

ok alıp bir cafede bırakırım ne yapıyım... ;)

Ender Kuyumcu
20.12.2013, 12:25
ok alıp bir cafede bırakırım ne yapıyım... ;)

Daha güzeli var. Al ve yanında bir mektupla Leman'a kargola.

Duygularını düşüncelerini de açıkça yaz.

Oğuz ZEYTİN
20.12.2013, 12:33
Ender Abi, o bahsettiğiniz çadırlar Van'ın neresindeymiş? Hangi çocuklar donma tehlikesi geçiriyormuş?

polatmu
20.12.2013, 12:40
Daha güzeli var. Al ve yanında bir mektupla Leman'a kargola.

Duygularını düşüncelerini de açıkça yaz.

siz var ya siz....

tamamdır...

Murat'
20.12.2013, 13:26
Zamanında katilin birisine bordo-mavi forma giydirmişlerdi hatırlayanlar bilir. Özür dilemelerine rağmen bu dergiyi affedemedim. Van'a yardım edeceksek başka türlü ederiz.

Aydın Danış
20.12.2013, 13:41
Van'a gerekirse biz burda bir kampanya başlatıp topluca birşeyler yollıyalım lemanı almak hiç içimden gelmiyor onların elinden yapcağımıza BMN olarak gerçekleştirelim bunu bence..

My
20.12.2013, 14:17
Gerekirse bizler buradan toplayıp gönderelim ama bu şerefsizlerin yapacağı hayır da şer de onlara kalsın. Elimden gelse bu iki yüzlü fb yalakçılarını bir kaşık suda boğarım.

My
20.12.2013, 14:22
Hem hırsıza, hırsızlığa göz göre göre arka çıkan, görmezden gelip bir de savunan bu şerefsizlere nasıl güvenicez şimdi Ender kardeşim?

Furkan Özdem
20.12.2013, 14:38
Van'daki mağdur insanlara yardım etmenin başka yolları da vardır heralde.

Külünkoğlu
20.12.2013, 14:39
Bir katile bordo mavi forma giydiren bu dergi değil miydi ?

Anıl C
20.12.2013, 14:46

http://u1312.hizliresim.com/1j/n/vq758.png

Murat'
20.12.2013, 16:54

Üstelik sorgusunda Fenerbahçeli olduğunu açıkça söyleyen bir katile bordo mavi formayı giydirmişlerdi.

Mehmet Fatih Silik
20.12.2013, 17:09
http://images.beyazgazete.com/haber/2013/2/28/allah-yok-din-yalan_247997.png

bunu da onlar cikarmi$ti...
Yardim edeceksek ba$ka türlü edelim...
$erefsizlerin sevabi da günahi da hayri da $erri de kendilerine kalsin...

SADECETRABZON61
20.12.2013, 17:12
Bu Başlık bence kilitlenmeli.

Burçak
20.12.2013, 17:26
leman'ın reklamına alet olmayalım. göndereceksek kendimiz organize edelim.

CamilloVillegas
20.12.2013, 17:41
Leman'ın burada gördüğüm kapakları nedeniyle katılasım yok onların kampanyasına. Ama iki kuşu birden vurmak var:
Ender beyin daha önce belirttiği gibi Lemanlar alınır ve BordoMavi taraftar grubu olarak onlara yollanır, ama bizden birinin hzırladığı mizahlı bir protesto karikatür ile? Kapak olsun diye.

Ben Leman alamam, Türkiyede değilim, ama parasını havale ederim eğer bu iş olacaksa.

Aydın Danış
20.12.2013, 17:50
hem tepki vermek gerekir hemde o iş öyle değil böyle yapılır diyip fiyakalıda bir cevap vermek gerekli diye düşünüyorum BMN olarak

Ender Kuyumcu
20.12.2013, 18:06
Ölüyorum kana ihtiyacım var desem ve MAA'nın hastanesinde yatıyor olsam geber orada yatıyorsan diyecek olanlarınız var.

yazık.

CamilloVillegas
20.12.2013, 18:33
Ölüyorum kana ihtiyacım var desem ve MAA'nın hastanesinde yatıyor olsam geber orada yatıyorsan diyecek olanlarınız var.

yazık.

Kimse bu benzetmeyi burada hak edecek söz yazmadı.
:alkış:

Burçak
20.12.2013, 19:05
İroni mi var diye bakıyorum cümleye yok gibi duruyor.
Ben göremiyorum belki diye düşünerek bişey yazmamıştım.

Ama ironi falan yok ta yazılmışsa asıl o cümleye YAZIK

Murat'
20.12.2013, 20:09

yazık.

Abi aynı şey değil, biz Vanlı kardeşlerimize yardım etmeyelim dedik mi, sadece yardım edeceksek bu Leman üzerinde olmasın dedik.

memmedaga
20.12.2013, 20:12

yazık.

edit

Veysel
20.12.2013, 20:13
Bunları yaptığı yardım kabul olur mu acaba

Murathan
20.12.2013, 20:14

yazık.

Müthiş bir bağlantı, tebrik ederim (!)

Mehmet SELEN
20.12.2013, 20:15
Arkadaşlar bu dergi bu haftaki kazancını Van'a ayırıyor.Başka türlü yardım etmek isteyenler o şekilde davranabilir.Benim beğenerek okuduğum bir dergi tabi ki sizler beğenmiyor olabilirsiniz. Burada Lemanı tartışmanın önemi yok ama yaptığı davranış alkışı hak ediyor.

CamilloVillegas
20.12.2013, 20:25
Lemanın siyasi çizgisi benim umrumda değil. Bunu da bir belirtelim.

Burada benim tekpimi çeken merhum Hırant Dink katiline Trabzonspor forması giydirilmesi. Bu tip yakıştırmalar neyin nesi?
Diğer medya yayınlara karşı nasıl bu sebeple biz kızıyorsak, Lemana da ayn nedenlerden.

Muhammet Kalkışım
20.12.2013, 20:27
Oldu olacak Yapı Kredi bankasını da kullanmayalım, Ford ve Fiat marka arabalara binmeyelim, Opet'ten yakıt almayalım, gazete okumayalım, TV de izlemeyelim. Hele Lig TV hiç izlemeyelim.

bordox
20.12.2013, 21:18
Oldu olacak Yapı Kredi bankasını da kullanmayalım, Ford ve Fiat marka arabalara binmeyelim, Opet'ten yakıt almayalım, gazete okumayalım, TV de izlemeyelim. Hele Lig TV hiç izlemeyelim.

Bunları yaparak yaşıyorum,bir sorunum yok.Lig TV'ye haftalık maç parası veriyorum izlediğim kafede,o da arkadaşım,çoğu zaman almak istemiyor ama ben parasını veriyorum,Trabzonspor olduğu sürece de izleyeceğiz el mecbur.

Van'dan Inter maçına gelen iki küçük kardeşimiz aklıma geldi,umarım durumları düzelmiştir de gerçekten bu donan çocuklar hangi çadırlarda kalıyor.Leman gibi bir dergi bunu kara propoganda için de yapıyor olabilir.Leman dergisi bu her türlü şey beklenir.

Aydın Danış
20.12.2013, 21:23
Abi aynı şey değil, biz Vanlı kardeşlerimize yardım etmeyelim dedik mi, sadece yardım edeceksek bu Leman üzerinde olmasın dedik.

Ender Abi Aynen katılıyorum buna biz öyle birşey ne ima ettik nede söyledik hiç alakası yok yapılması gerekeni BMN olarak yapalım dedik :o

Oğuz ZEYTİN
20.12.2013, 21:51
Bir ay öncesine kadar Van'da yaşıyordum. Deprem sonrası inşa edilen TOKİ'ler gerçekten ihtiyaç sahiplerine mi çıktı? O konutların yüzde kaçı boş ve neden? KCK tutuklusuyken bir anda açılım sevdasına salıverilen belediye başkanı deprem yaralarını sarmak için ne yapmış? Bunların cevaplarını çok iyi bildiğim için baştaki çağrıyı gereksiz görüyorum. Emin olun öyle çadırkent, donma tehlikesi yaşayan bebe filan yok. Varsa, kaçakçılıktan sahip oldukları servetin zekatını versin birileri. (Şimdi bu gerçekleri de "siyaset yapma" ve pek tabii "ırkçı" diyerek engellemeye kalkacak tipler çıkacaktır, şaşırmam.).

Tabii vicdan bu, isteyen istediği yere istediği şekilde yardım eder. Ama gelen tepkilerden de anlaşıldığı gibi böylesine yardım faaliyetlerinde SAMİMİYET ve GÜVEN aranır.

Leman'la filan uğraşacağınıza oldukça anlamlı kan bağışı organizasyonu yaptığınız TÜRK Kızılay'ı size bir kısa mesaj uzaklıkta:

https://secure.kizilay.org.tr/sayfaDetay.aspx?sid=27ad92e8-085f-44c8-bf42-149a5039c04b

Uğur Ö.
21.12.2013, 00:33
Paranın gittiği yer temiz olabilir ancak aracı böyle yerler ise paranın bereketi kalmaz.

Muhammet Kalkışım
21.12.2013, 00:52
Paranın gittiği yer temiz olabilir ancak aracı böyle yerler ise paranın bereketi kalmaz.

Diyelim ki kargoyla yolladık, ücreti elde eden hangi firma tarafsız ve temiz? Yurtiçi mi? Aras mı? MNG mi? UPS mi? PTT mi? Sürat mi?

Aracı ya işte, uçakla kendimiz götürdük diyelim.

THY mi, AnadoluJet mi, Pegasus mu, SunExpress mi? AtlasJet mi? (Diğerleri uçmuyor Van'a) Hangi firma tertemiz?

Olmadı otobüs, ya da trenle mi gidelim?

Ne yiyeceğiz? Hangi marketten alışveriş yapacağız? Hangi markalardan alışveriş yapacağız?

İyi niyet ile artniyet çok bariz aslında. Bir iyi niyet örneği aşağıda:

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=44497

CamilloVillegas
21.12.2013, 01:30
Diyelim ki kargoyla yolladık, ücreti elde eden hangi firma tarafsız ve temiz? Yurtiçi mi? Aras mı? MNG mi? UPS mi? PTT mi? Sürat mi?

Aracı ya işte, uçakla kendimiz götürdük diyelim.

THY mi, AnadoluJet mi, Pegasus mu, SunExpress mi? AtlasJet mi? (Diğerleri uçmuyor Van'a) Hangi firma tertemiz?

Olmadı otobüs, ya da trenle mi gidelim?

Ne yiyeceğiz? Hangi marketten alışveriş yapacağız? Hangi markalardan alışveriş yapacağız?

İyi niyet ile artniyet çok bariz aslında. Bir iyi niyet örneği aşağıda:

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=44497

Elma mı olsun, armut mu?
Yoksa tropical-fruit-mix?
Olmadı kara lahana mı olsun?
....
Ne alaka mı? Ben ne bileyim.

Ama üste saydığın her markayı kullanırım. Gönül rahatlıyla. Konu bu değil ki zaten. Yoksa?

http://www.youtube.com/watch?v=hxuCLopcEy4

hakankurt1967
21.12.2013, 01:48
Biz daha ayağımızın dibinde ki çocuklar için birşey yapamıyoruz. Bu başlığı açalı 20 gün oldu neredeyse forumdan sadece Fatih Öztürk arkadaşımız yardımını ulaştırdı. Onun dışında arayıpta hala yardımını iletemeyen 2 kişi var. Forum dışında facebook'tan başlattığımız etkinlik ile de 1 kişi toplam'da yardımda bulunan kişi sayısı 4 kişi bir elin parmağını geçmedi 20 günde. Her seferinde başlığı canlı tutmak için anons yapar gibi yazı yazdım sayfa'da bakmaktan öteye gidemedik maalesef. Kusura bakmayın ama BMN eskisi gibi değil.

Destek olduğumuz yardım kampanyası

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=44521

hakankurt1967
21.12.2013, 01:52
Bu yardım kampanyasını düzenleyenler kim mi? Grup Fora bizim yörenin çocukları Giresun'lu Artvin'li Trabzon'lu Rize'li hemşerilerimizin oluşturduğu bir grup düzenliyor.

cyberentalpi
21.12.2013, 12:33
garip bir durum

bir arkadas alın bir leman okuyun demis bu haftalık
ki yonetime ihtar çekecek kadar cesur bir arkadas

nedense hemen altlarına doldurmusuz.
yok soyle yaptılar yok boyle yaptılar

bahadır2561
21.12.2013, 12:43
Leman'ın yapacagı yardım batsın

Mert M.
21.12.2013, 12:51
Destek fikrine karşı burada oluşan tepki anlaşılan boykot olaylarının bir benzerine dönüşmüş.
Niyet önemlidir diyor, okumadığım halde bu hafta yayınlanacak olan ilgili dergi baskısını alarak desteğe seve seve katılacağımı bildirmek istiyorum.
Saygılar, sevgiler!

ibrahim
21.12.2013, 12:56
Burada hristiyan bir insani yardım cemiyetine bile bağışta bulunan biri olarak söylüyorum, Trabzonsporuma yamuk yapan hiç bir kuruluşu kâle almıyorum. Benden destek mestek yok, doğru o çok sevdikleri aziz aganın kapısına koşsunlar...

Gesendet von meinem HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e mit Tapatalk 2

Tolga
21.12.2013, 13:34
Bir ay öncesine kadar Van'da yaşıyordum. Deprem sonrası inşa edilen TOKİ'ler gerçekten ihtiyaç sahiplerine mi çıktı? O konutların yüzde kaçı boş ve neden? KCK tutuklusuyken bir anda açılım sevdasına salıverilen belediye başkanı deprem yaralarını sarmak için ne yapmış? Bunların cevaplarını çok iyi bildiğim için baştaki çağrıyı gereksiz görüyorum. Emin olun öyle çadırkent, donma tehlikesi yaşayan bebe filan yok. Varsa, kaçakçılıktan sahip oldukları servetin zekatını versin birileri. (Şimdi bu gerçekleri de "siyaset yapma" ve pek tabii "ırkçı" diyerek engellemeye kalkacak tipler çıkacaktır, şaşırmam.).

Tabii vicdan bu, isteyen istediği yere istediği şekilde yardım eder. Ama gelen tepkilerden de anlaşıldığı gibi böylesine yardım faaliyetlerinde SAMİMİYET ve GÜVEN aranır.

Leman'la filan uğraşacağınıza oldukça anlamlı kan bağışı organizasyonu yaptığınız TÜRK Kızılay'ı size bir kısa mesaj uzaklıkta:

https://secure.kizilay.org.tr/sayfaDetay.aspx?sid=27ad92e8-085f-44c8-bf42-149a5039c04b

Konuyu sapıtmıyorum fakat,

Oğuz hocanın söyledikleri çok dikkat edilmesi gereken şeyler ve bence çok doğru. Ben mâlumunuz Çin'de yaşıyorum ve burada tercümanlığa başka şehirlere gittiğimde Doğubeyazıt tayfası denilen senin benim paramda gözü olan vergi kaçakçısı binlerce tip var.

O gümrükten içeriye sokulup kuruş vergi ödenmeyen mallar, sözde iş adamları, her birinin servet ötesinde parası var ve bu para nereye gidiyor Allah Kerim. Bu adamlar Ağrı,Kars,Van vs. bu bölgeye yayılmış aşiret türevi insanlar. Çoğu Kürt kökenli.

Bu tüm Türkiye piyasasına yayılan bütün mallarda geçerli.Aklınıza gelebilecek herşey.Bir milyonculardan Carrefour'a, LCD, iPhone vs vs. Mükemmel uygun fiyatlara hemde.

Yardım, falan başka konular, çok saptırılmasın konu, ama Van'da yardım edilecek yer varsa edecek çok adam var ve hepsi o evi yıkılan insanların ağaları, patronları,amcaları vs.

Burçak
21.12.2013, 14:22
Konuyu sapıtmıyorum fakat,

Oğuz hocanın söyledikleri çok dikkat edilmesi gereken şeyler ve bence çok
Yardım, falan başka konular, çok saptırılmasın konu, ama Van'da yardım edilecek yer varsa edecek çok adam var ve hepsi o evi yıkılan insanların ağaları, patronları,amcaları vs.

son 4 sene içinde yaklaşık 10 ar gün kaldım Ağrı ve Van depreminden hemen sonra görevli gittiğim Van da gördüklerim de aynı şeyler..

Aşiret her yer. Aşiret ağaları bir eli yağda bir eli balda en kral arabalarda..
Ama halkın vaziyetini görseniz insanlığınızdan utanırsınız..
Daha çok kırsal kesimlerden bahsediyorum..

Arkadaşın da dediği gibi .. o aşiretler onlara daha iyi yaşam standartı sağlayabilir ama yapmıyorlar.
Mantık şu.
ne ölsün ne de olsun..
onlara muhtaç olsunlar..

Muhteva
21.12.2013, 19:13
Bu Dinsizler toplanan parayı konken partisinde yer Vana falan göndermezler hiç itimat etmiyorum...!

Kendi yaşadığı ülkenin inançlarına saygısı olmayan bir zamanlar Ankaradan ötesini yok etmeli zihniyetinde olan faşizanların reklam kokan hareketi der vede geçerim..

alperrr
21.12.2013, 19:37
Burada hristiyan bir insani yardım cemiyetine bile bağışta bulunan biri olarak söylüyorum, Trabzonsporuma yamuk yapan hiç bir kuruluşu kâle almıyorum. Benden destek mestek yok, doğru o çok sevdikleri aziz aganın kapısına koşsunlar...

Gesendet von meinem HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e mit Tapatalk 2

kesinlikle katıldığım bir fikir..

tescilli hırsız şikeciyi körü körüne destekleyen bu kitle hem niye taraf tutuyor niye haklıyı tutmuyor azizin düştüğü durum tam karikatürlükken niye destek veriyor..

hepsini geçtim fbahçeyi tuttuğunu söyleyen katile (bu bile önemli değil tutmayabilirdide) niye ve nasıl Trabzonspor forması giydiriyor

(parantez içinde gerçeği söyliyim size hepinizin bildiği gerçeği biz bu ülkede ötekiyiz bizim kulübün kanatları olsa ve etrafı iyiliğe boğsak diğer kulübünde boynuzları olsa etrafı kötülüğe boğsa yinede onların yaptığı göze hoş gelir bizim yaptığımız ise kötü)