PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ülker ile Sponsorluk Anlaşması İçin Görüşmeler Başladı

Sayfa : [1] 2

sulo61gun
12.09.2006, 23:41
Kaynak kuzey tv altyazı son dakika

oguzkoc
12.09.2006, 23:41
transfer dönemi bitti yaw!!!

Remzi
12.09.2006, 23:43
ne konuda anlaşma yapmışlar?

ÇaGaTaY
12.09.2006, 23:44
ne anladım bu anlaşmadan... daha önce yapsalardı da diğerleri gibi futbolcu aldırsaydık bizde...

sulo61gun
12.09.2006, 23:45
reklam anlaşması beyler transfer değil.

My
12.09.2006, 23:48
Stat için olabilirmi acaba?

Talat YAVUZ
12.09.2006, 23:48
ülker geç te olsa hatasının farkına vardı..

Hüseyin Çümen
12.09.2006, 23:49
süper bi anlaşma ******************************

» Bu Mesaj BMN Forum Yöneticisi Tarafindan Düzenlenmistir.
» Mesajin forum kurallarina uygun olmadigi tespit edilmistir (Genel Kurallar)
» Forum yöneticileri kurallara uymayan mesajlari düzenleme ve silme hakkina sahiplerdir.
» Foruma üye olan herkes Forum Kurallarini kabul etmis sayilir.
» Gerekli durumlarda itirazlariniz için: uyelik@bordomavi.net

A.Hilal Çakıroğlu
12.09.2006, 23:51
İnşallah hayırlı olur, Diğerleri gibi iyi bir futbolcu transfer etmelerini isterdik olmadı. İnşallah bu parayı iyi değerlendirirler

Sevgi
12.09.2006, 23:52
transfer dönemi bitmişmiş :) çok yaşayın siz başkada bişey demiyorum :D

sulo61gun
12.09.2006, 23:52
ayrıntıları bilmiyorum yarın belli olur.

Remzi
12.09.2006, 23:53
Stad içindir yada osasuna maçında statta reklamını yapacaktır.

oflu_61_ts
12.09.2006, 23:54
yalan haber olabilir diye düşünüyorum ama doğruysa süper

ts_fan
12.09.2006, 23:56
Ayrıntıları görmek lazım.Anlaşmanın ne kadar süreceğini, şartlarını, kazanımlarını, ... herşeyini görmek lazım, şayet herşey lehimize ise o zaman süper anlaşma deriz, bu işi yapanların hakkını vererek tebrik ederiz.Hemen balıklama atlamamak lazım;)

Biri transfer mi dedi?Bu konu kapanmamış mıydı?Boş verin yahu:)

volkanferhan
12.09.2006, 23:57
resmi sitede görmediğim müddetçe ülker mallarına boykotum dewam edecektir...

eren_61
13.09.2006, 00:08
valla iyi para.inşallah bizim için hayırlı bi olaydır

Volkan Yavuz
13.09.2006, 00:13
Haber Dogruysa Helal Olsun Yönetime Vallah Cok begeniyorum bu Yönetimi! Para Konusunda Cok tittiz bizim Yönetim iyi para sokuyorlar TSýe :)

TSKara61
13.09.2006, 00:15
BJKyi yenince akıllandılar

tsakrep61
13.09.2006, 00:15
resmıyet kazanmadan ınanmamak lazım ansallah dogrudur
ama dogru olsada ıstanbul takımlarının yanında yıne kucuk bır para

Kadir Aydın
13.09.2006, 00:25
Önce resmiyet kazanmalı ki inanalım. Hadi doğru diyelim, o zaman parayı bi köşeye koysunlarda stad için kullansınlar. Çarçur etmesinler parayı walla hiç güvenemiyorum bunlara...

UğuR
13.09.2006, 00:27
Bilmiyorum ama stad ile ilgildir diye düşünüyorum.

Volkan Yavuz
13.09.2006, 00:31
ya sizde ama abartiyorsunuz!!! yönetim bikeren güvenen hersey ne güzel gidiyor TS nin paray´la hic problemi olmaycak bu yönetim burdaykan seneyede manajer getirecekler!(Avrupada her kulüpün menajeri var baskan biseyer karismiyor odrda) cok güveniyorum bu yönetime süper bir sponsor! Puma süper bir marka! Kadromuz da SÜper Teknik Direktörümüz de süper!!

Stadimiz da Süper olacak!! Kaldi Taraftrain inanci ve güveni.

Saygilar

GULER
13.09.2006, 00:37
Stat için olabilirmi acaba?

abi statin cimenini bile yaptiramazsin 7.5 milyon la.. stat yaptirmak icin en az bi 250 miljon avro lazim..( arsenalin yeni stadi 357 miljon sterlin, yani 550 miljon avroya yakin bir para harcamislar!!) Sahsen benim hayallerimdede oyle super bir stat var ama, olmayacak biliyorum. Trabzonspor ancak Emirates gibi dunya sirketi bir sponsor bulursa olur bu is. insallah da olur ama ulker ile olacak degil. dusunsenize ulker stadium.. hic de olmadi
Neyse demek istedigim stat icin degil ama devre arasi iyi bir oyuncu alabiliriz.

Emiroğlu
13.09.2006, 00:50
Ayrıntıları görmek lazım.Anlaşmanın ne kadar süreceğini, şartlarını, kazanımlarını, ... herşeyini görmek lazım, şayet herşey lehimize ise o zaman süper anlaşma deriz, bu işi yapanların hakkını vererek tebrik ederiz.Hemen balıklama atlamamak lazım;)

Biri transfer mi dedi?Bu konu kapanmamış mıydı?Boş verin yahu:)

Kardeşim dediklerin doğru olmakla birlikte şunu da ekliy bi laf vardır :

En adil anlaşma,iki tarafında memnun tam memnun olmadığı anlaşmadır diye...

Yani herşeyin lehimize olacağını sanmıyorum...

Ayrıca farklı bi başlık açmiym şimdi,yönetimden güvenilir bi abimizden aldığım duyuma göre de Ts kulübünün şu an itibariyle borcu

33 Trilyon...(muş)...Evet yazıyla Otuzüç,Rakamla 33 Trilyon...

Kadir Aydın
13.09.2006, 00:52
abi statin cimenini bile yaptiramazsin 7.5 milyon la.. stat yaptirmak icin en az bi 250 miljon avro lazim..( arsenalin yeni stadi 357 miljon sterlin, yani 550 miljon avroya yakin bir para harcamislar!!) Sahsen benim hayallerimdede oyle super bir stat var ama, olmayacak biliyorum. Trabzonspor ancak Emirates gibi dunya sirketi bir sponsor bulursa olur bu is. insallah da olur ama ulker ile olacak degil. dusunsenize ulker stadium.. hic de olmadi
Neyse demek istedigim stat icin degil ama devre arasi iyi bir oyuncu alabiliriz.

Yapma be adamım olimpiyat stadı bile 100 miilyon dolara maloldu. Neyimize gerek 250 milyon avroluk stad. Hem nasıl bir stad o merdivenleri altından mı? Bu parayla stad yapılmayacağını biliyoruz, en azından biz kısmını krşılar diye düşündük.

tsakrep61
13.09.2006, 01:09
stad ıcın yeterlı bır sponsorluk anlaması gozukmuyo ama stad ıcınde cok onemlı sponsorlar bulunur hemserımız cevhaır sisliye stad gıbı alıs verıs merkezı dıktı bu tarz trabzona katkısı olmayan hemserılerımızı ıkna etsek artı buyuk bır kactane sponsorluk anlasmasıyla stad yapılır
ama ulkerın bızımle yaptıgı anlasma -tabı yapıldıysa- yeterlı degıl bızans takımlarına ne verıldıyse bıze de en az onlara verılan kadar verılmelı

oguzkoc
13.09.2006, 01:37
bu anlaşmanın stad için alakasız olduğunu söyleyen arkadaşlara katılıyorum. bu anlaşma sadece iyi bir gelirdir, stat için bir hiç...

Mert67
13.09.2006, 09:07
yinede iyi para

okan6161
13.09.2006, 09:14
la miraç bundan sonra ülker aldım mı artık cola da yaptığın gibi dökmezin değilmi

Burçak
13.09.2006, 09:46
Arkadaşlar bende Trabzon Tv yi izliyordum dün akşam.
Şimdiye kadar söylediği transfer haberlerinde olsun diğer haberlerde olsun pek yanılmayan Halil Şanlı program sırasında dediki şimdi güzel bi haber veriyorum.

Trabzonsporun Ülker ile daha önce yapılması düşünülen anlaşma için görüşmeler tamamlanmış ve iş imza aşamasına gelmiştir( henüz imza atılmamış) . bu anlaşmanın 10 milyon dolara kadar olabileceği ni söyledi. net bi rakam henüz yok yani.(yada o bilmiyor) ayrıca istanbuldaki benzin istasyonu içinde anlaşmalar felan sağlanmış. bu gibi bir iki şey daha söyledi. bu akşam daha detaylı olur programlar.

champions
13.09.2006, 09:49
bu söylenen rakam kaç yılda bir verilecek bilen varmı eğer doğruysa çok iyi bi gelir olur herşey için kullanılabilir

EmrahYalçınalp
13.09.2006, 09:55
5 yıllık bir anlaşma. Sadece cola-turca reklamı olacak formalarda. Bunun yanında stadyumda ve tesislerde Ülker tabelaları yer alacak. 5 yıl için toplam 7,5 mio usd alacağız ve bu para karşılığında Ülker reklam anlaşmamız haricinde herhangi bir hak iddia edemeyecek.

champions
13.09.2006, 10:03
5 yıl için 7.5 milyon dolar (yaklaşık 11 trilyon yapıyo) iyi para inşaallah bu parayı güzel bi şekilde değerlendirirler

Naim
13.09.2006, 10:06
Hemen Atlamamak Lazım
SezonBaşında Tepkileri Kesmek için bu tarz bir yöntem izlemişlerdi Hatırlayın

Doğru olabilirde Olmayabilirde (insanın yönetimine inanmaması ne kadar kötü)

belirtilen fiyat Trabzon için iyi bir fiyat
Ülkerin ilk anlaşmada dediğinden çok cok fazla
kol reklamı 4 yıl 1 milyon $ dı
Hatta aveadan da fazla
Tabi eğer doğruysa

xenit
13.09.2006, 10:10
Gerçekten çok iyi para. Ama daha öncede anlaşmaya vardık denmesine rağmen pozitif bir sonuç çıkmamıştı. Bu haberinde sonucunu beklemek lazım. Ben kesin anlaşma yapılana kadar Ülker mallarını almamaya devam edeceğim.. ( halbuki eskiden anadolu sermayesi diye özellikle alırdım..)

Bide bu adamlar spor kuluplerine bu kadar parayı niye verirler?

Analyzer
13.09.2006, 11:44
7.5 milyon dolar kardayız diye hesaplanmaz bu. (7.5 milyon dolar) - (Avea'dan 5 yılda gelecek olan para) = Trabzonspor'un bu işten karı. Avea'dan yıllık ne kadar alıyorduk?Bilen var mı?

Tunga
13.09.2006, 11:54
Haberin doğruluğunu teyit edelim bir kere.
Daha resmi sitede bir açıklama yok?

eys_61
13.09.2006, 12:08
avea anlaşmasının feshedileceği anlamı mı çıkıyor şimdi bu haberden?

stichus
13.09.2006, 12:09
aman ne yaptınız arkadaşlar ikiyüzelli milyon euro yu trabzona nasıl getireceğiz? mümkün olan iş var olmayan var.. trabzonda ikiyüzellimilyon euroluk bir yatırım havzası var da ben mi bilmiyorum?
şunu demeye çalışıyorum.. ikiyüzellimilyon euro olsa onunla stad yapılmasına karşı çıkardım.
stad hesabı basittir..
hem de çok basit..
koltuk başına bin eurodur bu hesap.
ben yirmidörtbinlik bir stad haya ediyorum. kale arkaları 4.5*2 den dokuzbin kişi, diğer tribünler de yedibuçuk*2 den onbeş... etti yirmidörtbinkişilik nefis trabzon arena tadında cep stadımız! yirmidörtmilyon eurodur bedeli.. tuğlalara isim yazdırmak suretiyle taratfarın katkısını dahi projede anlatan ve avrupada yanılmıyorsam ellinin üzerinde stad yapan hollandalı firma bu işin üstesinden gelebilecektir. ülkerle anlaşma şaşırtıcı değil. rakam da gayet yüksektir. adidasın nike ın yüzümüze bakmadığı piyasada siz hala istanbul takımlarıyla eşit paralar aldığımızı sanıyorsanız, üzgünüm yanılıyorsunuz.
trabzonu iyi savunan bir başkanımız var. uğraşıyor. destek olalım derim ben..
yapılacak stadın hayrını görmeyi çok istiyorum.
eleştirilerden yılmaz devam ederse nuri beyin trabzona kalıcı ve inkar edilemez tek katkısı bu olacaktır. diğer durumlarda kendisine sebebini bilmediğim bir muhalif cenah sürekli haksızlık edebiliyor. ama koca stadı ne kadar eleştirseler nuri bey yapmadı diyemezler herhalde..
stad bittiği gün nuri bey kongre kararı almalı ve görevi devretmelidir.
stad bittiği gün nuri bey kongre kararı almalı ve görevi güzelce devretmelidir.

LazAnisT
13.09.2006, 12:10
Bence bu para bu saatten sonra ne olduğu belli olmadan hiç olur

28TS61
13.09.2006, 12:19
insallah dogrudur

Murat GENEL
13.09.2006, 12:19
avea anlaşmasının feshedileceği anlamı mı çıkıyor şimdi bu haberden?

evet avea nolacak???

Travelair
13.09.2006, 12:21
5 yıllık bir anlaşma. Sadece cola-turca reklamı olacak formalarda. Bunun yanında stadyumda ve tesislerde Ülker tabelaları yer alacak. 5 yıl için toplam 7,5 mio usd alacağız ve bu para karşılığında Ülker reklam anlaşmamız haricinde herhangi bir hak iddia edemeyecek.

forma+stadyum+tesisler+5sene------>seneliği 1,5 milyon $

Çok iyi bir anlaşma olduğuna katılmıyorum. Anlaşma çok uzun süreli ortalama buna göre az.

Stadyum konusunda ise öyle 250 350 milyon € maliyetlere aldanmayın.
Bunun birçok nedeni var ama özetleyecek olursam, gelişmiş ülkelerde ağır işçi maliyetleri çok yüksektir. Ayrıca çimento maliyetleri de öyle. Bir de tabi ekstra özellikler de isteniyorsa proje maliyetleri vs ile birlikte böyle uçuk rakamlar ortaya çıkıyor. İnşaat sektöründe diğer ülkelere göre avantajımız var

Naim
13.09.2006, 12:23
Hmss
Madem Trabzonu 24 bin kişilik stada sıkıştırmayı düşünüyor Yönetim
1000 ile çarpıp müthiş bir maliyet te ortaya koymuş
ozaman gereken para 24 milyon euro
şimdi şöyle düşünelim
---fatihden gelen paraya elimizi Sürmedik 7.450 milyon euro (muhtelif Kanallarda Muhtelif Yöneticiler)
---Halka Açılmadan birmiktar para var bankada bahsedilen miktar 2milyon euro kadar (Klub Genel Saymanı Ts club dergisi[yüzde 15 demiş]tahmini rakam verdim]
Ülker Anlaşması olduysa takribi 7.5 milyon dolar oradan (yaklaşık 6 milyon euro)
Tahmini özkaynaklarda var ama onlara hiç girmeyelim
ettimi toplamda 6 + 7.5+2=15.5 Milyon euro
Toplam Maliyet de 24 milyon euro ise 9 milyon Euro gereksin

eee o zaman stad yapmak oyle bir zor olmamalı
peki niye ortada hala icraat yok??
sormak Lazım?

bu arada Yönetime Trabzonspor dergisinin Eylül sayısında Altuğ Atalayın Yazdığı Yazıyı Tavsiye ediyorum
villereal modelini
belki akıllarına bir şeyler gelir

sarman61
13.09.2006, 12:32
Bence stad yapımı öyle kolay değil iyi bir stad yapılmalı. Ülkemiz zaten plansız yapılaşma yüzünden çarpık bir kentleşme oldu. Nitekim bu stadı bir kere yapacaksın o yüzden iyi bir fizibilite çalışması yapılmalı. Projesi iyi olmalı. Uzun süreli bir proje olmalı.

Ben bu konuda Başkanımıza güveniyorum bu projeyi faaliyete geçirecektir.

EmrahYalçınalp
13.09.2006, 12:39
Sevgili ironmaster, stat yapmak çok zor bir iş bence. Bugün cebinde 50 mio euro olsun, emin ol yine yarın başlayamazsın. Tamam, gelişmekte olan ülkeyiz ama Patagonya da değiliz. Proje belli olduktan sonra da izlenmesi gereken bir süreç var. Bu stadyumun Avni Aker'in yerine yapılacağını düşünerek söylüyorum. Kıyı kanununa tamamen ters olan Beşirli'deki araziye yapılacak inşaa için proses çok daha uzun olacak.

Stadyum Trabzonspor'un kurtuluşu, eski çooook güçlü günlerimize dönüş bileti, insanların pikniğe gider gibi maça gitmelerini sağlayan çok önemli bir olay benim gözümde. Hiç bir şey yapılmadığını bilsem en çok ben cırlayacağım ama bu sonuçta bir "interim" süreç kaçınılmaz ve bu işliyor gibi geliyor bana.

Ayrıca, insan sarrafı değilimdir ve hatta bu güven yüzünden hayatta bir sürü de kazık yemişimdir. Ama yanılmadığım da olmuyor değil. Kimseye karşı başkanı savunacak kadar tanımıyorum. Hayatımda bir kez gazetesini alıp okumuşluğum yok. Tanıdığım tek Albayrak soyadlı kişi de Rize'li bir arkadaşım. Ancak adam bana tepeden tırnağa "adam" gibi görünüyor ve güven veriyor. Niye bilmiyorum, ama cidden duruşunu falan -hiç tarzım olmamasına rağmen- çok tutuyorum. Herkes elbette benim kadar güvenmesin, ki yanılmış olmam durumunda dinamik bir süreç başlatabilecek gücümüz olsun. Ama bu kadar da kayıtsız şartsız muhalif olmayalım derim.

Bu stadyum bir şekilde yapılamazsa başkana hakkımı helal etmem. Ama demin de söylediğim gibi, bana ondan başka da kimse yapamaz gibi geliyor. Hayırlısı diyelim...

Bu arada konuyla ilgili şunları yazmıştım Stadyum başlığına, aklıma gelince koyayım dedim. (Kimseye atfen değil, ilgili başlıkta yazılanlar üzerine yzılmıştı)

Ben motosikletim için bir garaj yapayım dedim. Apartman yönetiminden izin almak için toplantıyı beklemem gerekti, 1 ay geçti. Sonra 10 gün yağmurlu geçti. Yerini belirledim, malzemeyi alayım derken öğrenci arkadaşların staj dosyalarını değerlendirmem gerekti, 2 haftasonu da onlarla uğraştım. İlk "kazma" vurulduğunda bu sac parçalarından ibaret kulübeciği yapmaya karar verdiğim andan itibaren 2 ay geçmişti (Hala yapamadım). Adamlar stadyumdan bahsediyor! Sadece ÇED raporu süreci 6-7 ay alır. Biraz bilerek konuşalım derim, nacizane...

selcuk
13.09.2006, 12:39
türkiyede bencede iyi bi stadi 50 iyle 75 milyon euro arasi yapilir
ve unutmayinki stadi yaparken devlette yardim etmelli hatt ab nin bile böyle büyük projelere fon lari var
yani demek istedigim bu stadin bütün maliyeti bizim üstümüzde kalmaz ve kalanida uzun sponsorluk kontratlarinla ödenebilir

grandiose
13.09.2006, 12:43
doğruluğu yetkili ağızdan teyit edilsin, yorum yaparız.. ülkere antipati şimdilik aynen devam...

degok
13.09.2006, 12:52
istemezüüüük

Naim
13.09.2006, 12:54
Sevgili ironmaster, stat yapmak çok zor bir iş bence. Bugün cebinde 50 mio euro olsun, emin ol yine yarın başlayamazsın. Tamam, gelişmekte olan ülkeyiz ama Patagonya da değiliz. Proje belli olduktan sonra da izlenmesi gereken bir süreç var. Bu stadyumun Avni Aker'in yerine yapılacağını düşünerek söylüyorum. Kıyı kanununa tamamen ters olan Beşirli'deki araziye yapılacak inşaa için proses çok daha uzun olacak.

Stadyum Trabzonspor'un kurtuluşu, eski çooook güçlü günlerimize dönüş bileti, insanların pikniğe gider gibi maça gitmelerini sağlayan çok önemli bir olay benim gözümde. Hiç bir şey yapılmadığını bilsem en çok ben cırlayacağım ama bu sonuçta bir "interim" süreç kaçınılmaz ve bu işliyor gibi geliyor bana.

Ayrıca, insan sarrafı değilimdir ve hatta bu güven yüzünden hayatta bir sürü de kazık yemişimdir. Ama yanılmadığım da olmuyor değil. Kimseye karşı başkanı savunacak kadar tanımıyorum. Hayatımda bir kez gazetesini alıp okumuşluğum yok. Tanıdığım tek Albayrak soyadlı kişi de Rize'li bir arkadaşım. Ancak adam bana tepeden tırnağa "adam" gibi görünüyor ve güven veriyor. Niye bilmiyorum, ama cidden duruşunu falan -hiç tarzım olmamasına rağmen- çok tutuyorum. Herkes elbette benim kadar güvenmesin, ki yanılmış olmam durumunda dinamik bir süreç başlatabilecek gücümüz olsun. Ama bu kadar da kayıtsız şartsız muhalif olmayalım derim.

Bu stadyum bir şekilde yapılamazsa başkana hakkımı helal etmem. Ama demin de söylediğim gibi, bana ondan başka da kimse yapamaz gibi geliyor. Hayırlısı diyelim...

Kesinlikle Kayıtsız Şartsız Muhalif Değilim
Büyük ihtimalle Başkan iyi birisi belki de iyi bir Trabzonsporlu
Belkide Yönetiminde ki tek iyi adam kendisi

Ama iyi olmak iyi işler yapmayı garantilemiyor
Türkiyede inşaat süreçlerinin yasal uyumluluk gereklilik bakımından çok yavaş ilerlediğini biliyoruz
ama önümüzde bir çok örneği var
Siyasi otoriteler Büyük toplumsal yapılar olan klublere pek ses çıkaramıyor ve gereken düzenlemeleri onların lehine yapıyor

Bayındırlıkta bir bakanın
Belediyede Kongre üyesi bir başkanın
bürokraside o kadar yandaşın
Federasyonda hemşerin
ve Yönetimde Başbakanın yakını ve inşaat holdingi
bir firma olunca insan bazı hareketler bekliyor

Normal şartlarda böyle bir proje uzun zaman alır Kamudan olan biri olarak bunun farkındayım ama hem Trabzon Trabzonspor hemde Trabzonspor Kamu otoritesi arası ilişkileri ve verilen sözleri düşününce bu konunun çok geç kaldığını düşünüyorum
Devre arasında geldik Transfer sezonu geldi sezon bitti hoca gitti Transfer sezonu geldi gibi açıklamaların ardına sığınmamalı yönetim
Acaba bir yönetim aynı anda Transfer yaparken Kurumsal projeler üzerine çalışamıyormu? Sakız çiğnerken Merdiven çıkamazmı bizim Yöneticiler

Zamanın önemli olduğunu biliyoruz ama yönetimde artık Verdiği sözleri tutmanın zamanı geldiğini bilsin
ve lütfen bir işi yaparken
Hem uzatıp hemde Tadını kaçırmasın

Bunla ilgili ufakta bir fıkra anlatayım Mehmet Barlastan dinlemiştim bir gün

Adamın biri ilk defa köyünden çıkıp bir misafirliğe gidiyor
Evsahibi kendisine incir ikram ediyor misafir ilk defa gördüğü inciri zevkle yiyiyorve tadı çok hoşuna gidiyor
ama adını sormayada çekiniyor
aradan bir kaç ay geçince bu misafir aynı eve tekrar misafir oluyor
ne ikramedelim diye soruyorlar kendisine
Oda geçen gelmemde bana bir meyve ikram etmiştiniz ondan varsa iyi olur demiş
ev sahibi Hatırlamamış ne verdiğini birazTarif etsen demiş
Misafirde - Şöyle mor bir renkte idi kalınca içinde cekirdekleri vardı demiş
Ev sahibianladım deyip birtabak dolusu patlıcan getirmiş
Misafir Yemeğe başlamış ama bakmış aynı tad değil
Ev sahibi nasıl beğendinmi deyince
Misafir
Siz bunu Uzatmışsınız Tadınıda Kaçırmışsınız demiş

İşler Uzayınca Tadıda kaçıyor Malisef ;)

champions
13.09.2006, 13:05
kapasitesi önemli 5 yılda bir stad yapılmıyo stadın yetersizlik gibi bi durumu olmamalı en azından bizim için , 30-40 bin aralağında olmalı(daha fazlada olabilir ama ne kadar gerekli olur bilemem ) olası şampiyonlar ligi maçları yada ülkemizdeki şampiyonalar falan düşünülmeli her yönüyle bize yakışmalı

stadın kapasitesi konusunda bilgisi olan varmı ???

Gürkan
13.09.2006, 13:17
...........................stad hesabı basittir..
hem de çok basit..
koltuk başına bin eurodur bu hesap.
ben yirmidörtbinlik bir stad haya ediyorum. kale arkaları 4.5*2 den dokuzbin kişi, diğer tribünler de yedibuçuk*2 den onbeş... etti yirmidörtbinkişilik nefis trabzon arena tadında cep stadımız! yirmidörtmilyon eurodur bedeli.. .............................

neden bu kadar ufak bır stad.bence stad bu kadar ufak yapılacagına 40 (1300*2 + 7000*2) şuan için buyuk gorunebılır ama 5-10 yılda bır satad yapılmıyo bu satadın omru 40-50 yıl olabılır.oda dusunulmelı..24 bınlık bır stad artık 2 lıg takımları bıle yapmaz yenısını yapacak olsa.

ama mantık kucuk olsun bızım olsun.kendı kendımıe eylenelımse o zaman tabıkı ufak olması ıyı.bizbize yani.

ayrıca ben yonetımden o kadar bır satad beklemıyorum.40 bın ıstegım ama yonetım 20-25 bın arası bır stad yapar herhalde. oda zaten locaydı numarılıydı derken.adam gıbı bagıran 10 bın ıcerı gırer eh ıste.

ama bıde ucuk hayalım var.61.000 kişilk bır stad nasıl ama.

oguzkoc
13.09.2006, 13:24
stadın taraftar sayısından çok işlenirliği çok önemlidir... yapılacak stadın kapasitesi 28000 geçmemelidir. fakat stada maç dışında gelir sağlayacak bir çok şey eklenmelidir... büyük bir alışveriş merkezi, lokantalar, spor kompleksi vs. 200 milyon eurodan az bir maliyetle iyi bir stad yapılmaz. yönetim bu maliyetin altından kalkabilirmi onuda bilmiyorum. fakat stada sponsor bulunursa şuanki mevcut stada bir düzenleme yapılabilir. buda stadın isminin değişmesi demektr...

özet: ülker reklam anlaşması kulübe iyi bir gelirdir... stad yada transferde kullanmazlar...

sulo61gun
13.09.2006, 13:26
En fazla 35- 40 bin yeterli bence.daha fazla olursa stad boş görünür.

selcuk
13.09.2006, 13:33
24 bin cok yetersiz en azindan 30 bin olmali
tabbiki bana sorarsaniz en azindan ezikbahcenin stadindan 3 bin fazla olmali prestij yani
sonra 24 binde ne avrupa sampiyonasinda nede dünya sampiyonasinda oynanir yani türkiyeye böyle bi sampiyona getirildiginde böyle ufak stadimiz olmasindan trabzonda mac oynanmaz

Travelair
13.09.2006, 13:38
En fazla 35- 40 bin yeterli bence.daha fazla olursa stad boş görünür.

Ben de aynı fikirdeyim. İdeali bu. Daha fazlası dolar mı Trabzon'da her maç bilemiyorum. Ama modern bir stad olmalı. Akustik iyi hazırlanırsa muhteşem olur

sarman61
13.09.2006, 13:39
verena senin söylediklerini başkanımız zaten söylemişti. Başbakınımız yeni yapılacak stadı yalnızca futbol oynanacak bir yer gibi görmüyor. Çok geniş görüyor. Alt katlara alışveriş merkezleri ile dolduracaksın. Yemek yeme yeri sinema olcak herşey olacak. Yani gelecek kişi sabahtan gelecek filmini izleyecek yemeğini yiyecek sonra akşam vakti maçını izleyecek yani içeri giren kişiyi oraya hepsedeceksin kopamayacak. Süper olur. Bu klübe sürekli gelir sağlar.

Ülker gibi bir kaç büyük firma ile anlaşacaksın. Mesela türbünlere isim vereceksin Avea türbünü, ülker türbünü vs. Bu tarz bir anlaşma ile stad parasının büyük bir kısmı çıkar. BENİM DÜŞÜNCEM YENİ DEDİĞİM GİBİ BU PARA GAYET İYİ PARA ÜLKER BİZE GAYET İYİ PARA VERDİ. Avea ile karşılaştırınca avea göğüs reklamına çok komik para verdi.

selcuk
13.09.2006, 13:40
stichus un dedigine bakilirsa yönetim en ufagini en kolayini yapmaya calisiyorbenim düsüncem bu

coolank
13.09.2006, 13:40
Stadımızın şimdiki yerine yapılması çalışmalarında bazı eksiklikler var bildiğim kadarı ile düşünülen proje de etrafın yüzölçümü eksik kalıyor onun için bir takım m2 anlamında sorunlar var ..sanıyorum proje 27 000 kişilik idi ama tabii ki locası basın tribünü vs dahil ...sezon sonu başlama amacı var sanırım kış aylarında ciddi hazırlıklar başlayacak ...stad başkanında dediği gibi yaşayan bir stad olacak ...alışveriş merkezi ( armada ya da akmerkez değil hiper marketler sinema anlamında ) formatına uygun olacak ..kaynak konusunda ise düşüncem belki çok kişiye yanlış gelebilir ama yukardaki bir arkadaşın dediği gibi işte fatih in parası ülkerin parası yayın parası ile yapılması mümkün değil o kadar yani yazıldıgı gibi 9 10 milyon gibi euro eksik kalması mümkün değil ..çok daha fazla eksik kalır ... o yazılan gelirler takıma illaki harcanacak bu takımın ciddi giderleri var sadece transfer bedelleri anlamında ve geçen seneye göre en az 4 5 milyon euro daha fazla ödeme yapılacak şöyle bir düşünün hak verirsiniz .. ayrıcaaaaaaaaaaaa çok kişi belki farkında değil ama bizim kulubun borsadaki şirket yapısı her sene temettü ödemeye yönelik bu sene sanırım 4 5 trilyon civarında ödeme yapılacak karı yanlış hatırlamıyorsam 25 trilyon idi.... bizim hisse senedi yapımız digerlerinden değişik yatırımcıya korrumaya dayalı zaten 7 8 kat teklif gelmesinin de altında bu yatıyor .. bu konuda çok teknik detaylar vermek istemiyorum çok arkadaş sıkılabilir ...atay aktug yönetiminin müthiş takdir ettiğim bir davranışı idi ama sonraki bazı işlemlerrde çok acemi oldukları ortaya çıkmıştı ( paranın kullanılması anlamında değil ya da yapılan iyileştirmeler anlamında değil dediğim borsa anlamında )...trabzonspora saglam sayılabilecek gelir istanbuldaki araziden yıllık 10 milyon eurro civarında gelecek olan gelir .. aslında en büyük iş o iş başkanın stad kadar önemli olan bu işi çözmesi lazım ...ki sanırrım da çözecek ... gelecek sene transfer bütçesinde ekstıra 10 milyon euro yakını olabilir ... ya da bu hiç takıma koymadan direk stada havale edecekler...ben başkanın cebinden 15 milyon eoru çıkarıp hibe edecegini sanmıyorum ...zaten bunu beklemek de ne kadar dogru tartışılır .. yeter ki gerekli izin ve çalışmaları yapıp stada başlayabilsin .... benim bu anlamda kaynagım hala açık olan % 15 hissemizi ikinci halka arz yaparak % 30 a çıkarmak .. sanırım hiç bir mantıklı trabzonspor taraftarı buna hayır demez ... bu en son yol olmalı ama ...son cümlem stadın kapasitesi ile ilgili ... trabzonda 40 000 kişilik stad yapmanın hiç bir anlam ve mantıgı yok eger proje olursa 27 000 kişi olacak ki bence akustiği çok iyi olan bir stad için yeterli bir sayı ...stadın kapasitesi değil rakibi bogmak önemli ve 40 bin kişi olup boş olacagına 25 bin kişi her maç full olsun ...

saygılarımla ...

MahmutHSO
13.09.2006, 13:47
stadın kapasitesi değil rakibi bogmak önemli ve 40 bin kişi olup boş olacagına 25 bin kişi her maç full olsun ...

Bu fikire katılıyorum.Stad büyük ve boş olacağına küçük ve dolu olsun her maç.
30-35 tam ideal bence

champions
13.09.2006, 13:50
tamam önemli olan kapasite değil stadın oluşturduğu etki ama 27 bin bana göre yetersiz kalır ilerde şampiyonlar ligini ve türkiyedeki şampiyonaları falan düşünürsek bu kapasite daha yüksek olmalı bence sonra sorun çıkabilir

Abdallı61
13.09.2006, 13:51
koşu yolu olmasın, tribünler yakın olsun stada ses izolasyonu iyi olsunki ses dışarıya taşmasın

sulo61gun
13.09.2006, 13:53
bi kere 30 bin psikolojik bi sınır bu aşılmalı.35 bin ideal bence derbi maçlarda dolar stad .zaten fener de her maçını dolduramıyor.avrupa maçları ve derbilerde doluyor

oguzkoc
13.09.2006, 13:55
stadın daha geniş kapasiteli olmasını dileyen arkadaşlara;

bunu hangimiz istemezki.. ama orası istanbul değil, trabzon... 40 bin kişilik bir stadı yılda anca bir iki sefer doldurabilirsiniz. lig maçları zaten ortalama 13 bin kişiyle seyredilirken 40 bin kişilik bir stadda 20 bin kişi bile her hafta gelse yarısının boş olması çok daha kötü bir durum... geniş kapasiteli bir stadı full dolduramazsanız ters teper. stadda ses kaybolur hiçbir işe yaramaz... ayrıca yeni bir stadın bilet fiyatları daha pahalı olacaktır. trabzonun ekonomik durumuna da bu stad terstir.. 27 bin olsun taraftar hem daha rahat eder hemde karşı rakip daha fazla rahatsız edilir..

champions
13.09.2006, 13:56
bi kere 30 bin psikolojik bi sınır bu aşılmalı.35 bin ideal bence derbi maçlarda dolar stad .zaten fener de her maçını dolduramıyor.avrupa maçları ve derbilerde doluyor

evet 35 bin çok iyi olur ne az ne de çok

haylaz.com
13.09.2006, 14:01
resmi sitede görmediğim müddetçe ülker mallarına boykotum dewam edecektir...

hocam ülker in mallarını boykot edip ne alacaksın ? israil mallarını mı ?
Adamların iyi veya kötü, reklamını taşımıyor muyuz ? Bedava değil ya bu da...

selcuk
13.09.2006, 14:03
stadın daha geniş kapasiteli olmasını dileyen arkadaşlara;

bunu hangimiz istemezki.. ama orası istanbul değil, trabzon... 40 bin kişilik bir stadı yılda anca bir iki sefer doldurabilirsiniz. lig maçları zaten ortalama 13 bin kişiyle seyredilirken 40 bin kişilik bir stadda 20 bin kişi bile her hafta gelse yarısının boş olması çok daha kötü bir durum... geniş kapasiteli bir stadı full dolduramazsanız ters teper. stadda ses kaybolur hiçbir işe yaramaz... ayrıca yeni bir stadın bilet fiyatları daha pahalı olacaktır. trabzonun ekonomik durumuna da bu stad terstir.. 27 bin olsun taraftar hem daha rahat eder hemde karşı rakip daha fazla rahatsız edilir..

bence yeni stad oldumu en azindan 10 bin kisi her maca fazla gelecektir
bunu burda bi arastirmada okumusdum ortalama bütün yapilan futbol stadlarina böyle bi artis oldugunu
nedenleri yeni bisey daha rahat olmak eglenme güzellesiyor ve böyle nedenlerden dolayi
yani ortalamamiz 23 bine cikar
sen 27 bin diyorsun burada cogu kiside 30 bine razi tabiiki 35 daha iyi olur ve saaten avrupa maclarinda uefa bütün stadi doldurtmuyor yani 35 binlik stada 30 bin hak veriyor yani stichusun dedigi gibi 24 binlik olursa 19 binlen cikilir o maclara yani buna denilir bilmem biraz utanc verici
yani en iyisi bence 35 bindir ve inanki o stad yapilsin trabzon insani 25 bin ortalamayi yapar

oguzkoc
13.09.2006, 14:17
ve inanki o stad yapilsin trabzon insani 25 bin ortalamayi yapar

inşallah umduğun gibi olur...

macka61
13.09.2006, 14:22
nedir bu stad konusu arkadaşlar anlayamadım vede bu ülker anlaşmasıdoğruysa çok süper olur az para değil

Emre B.
13.09.2006, 14:23
24 binlik bir stad olucaksa hiç yapmasınlardaha iyi.

Remzi
13.09.2006, 14:25
en az 28 bin kişilik bi stad olması lazım ama en ideali 32 bin veya 30 bin kişilik.Çünkü bu stad 5 senede bir yapılmıyo.Ayrıca ilerde çeşitli organizasyonlarada ev sahipiliği yapabilir.

Ugur Kurucelik
13.09.2006, 14:33
ya bizim hedefimiz avrupa arenasinda trabzonsporun büyüklügünü göstermek degilmi, avrupada kendini ispartlamis hangi kulübün 24 bin kisilik stadi var, eger güzel bi stad stad yapilrsa bizim taraftarimiz o stadi doldurur. eger 24 bin kisilik stad yapilacaksa hic yapilmasin daha iyi. en az 35 binlik stad yapilsin...

Telha TANYILDIZI
13.09.2006, 14:33
arkadaşlar villereal'in stadı kaç kişilik ve nüfusu ne kadar bi araştırın geçen bi maçta duymuştum tam bilgim olmadığından dolayı net rakamlar söyleyemiyorum size zahmet bi araştırın

Tunga
13.09.2006, 14:36
Allah aşkına yahu. Daha haber bile teyid edilmedi, paranın nereye harcanacağı belli değil, siz burada stadı tartışıyorsunuz. Onun başka başlığı yok muydu?

Konuya dönseniz de, bu haber gerçek mi, tutar ne kadar, şartlar neler, alabildiğiniz haberleri verseniz.

Vkgz
13.09.2006, 14:40
fazla büyük bir stad yapmaya gerek yok mevcut taraftar ortalamasının bi miktar üzerinde stad yapılsa kafidir. önemli olan stadın tasarımı

Sacit
13.09.2006, 14:54
paraya bak beee

Kadir Aydın
13.09.2006, 15:02
24 bin kişilik stad yapıp da karşımıza geçip biz stad yaptık demesinler sakın. 35 binden aşşağısını kabul etmiyoruz!!! Ya da hiç yapmasınlar daha iyi...

Terzioğlu
13.09.2006, 15:07
en az 30.000 kisilik stad en fazlada 40.000 kisilik stad ideal olur

asem61
13.09.2006, 15:12
stadin dolup dolmayacagi herzaman takimin basarisina baglidir. sunu herkes biliyorki takimimiz iyi oldugunda o stadi rahatlikla doldurabiliyoruz. birbaska faktörde bilet fiyatlari. fiyatlar daha uygun olursa seyirci sayisindada artis olur. trabzon icin ideal stad 40 bin kisiliktir bence daha kücük stad olmamali.bu statta hertürlü uluslararasi karsilasmalara kapasite acisindan uygun olmali. basari seyirciyi getirir.200 binin üstünde sehir nüfusu ilceleriyle 500 binin üstünde ilnüfusuyla trabzona kücük stad yakismaz. kutu gibi 40 bin kisilik bir stad yakisir bize.

GULER
13.09.2006, 15:15
stadın kapasitesi değil rakibi bogmak önemli ve 40 bin kişi olup boş olacagına 25 bin kişi her maç full olsun ...

Bu fikire katılıyorum.Stad büyük ve boş olacağına küçük ve dolu olsun her maç.
30-35 tam ideal bence

bende katiliyorum ama gelecekte turkiye ama yinede trabzonsporumuza 40bin kisilik stad yakisir. dusunun bu stat yillarca kullanilacak. ama iste en buyuk problem stat 10 20 milyonla yapilmaz. modern bir sta icin en az 200 250 miljon avroluk bir para lazim.

Naim
13.09.2006, 15:17
bende katiliyorum ama gelecekte turkiye ama yinede trabzonsporumuza 40bin kisilik stad yakisir. dusunun bu stat yillarca kullanilacak. ama iste en buyuk problem stat 10 20 milyonla yapilmaz. modern bir sta icin en az 200 250 miljon avroluk bir para lazim.

Avrupadan Yazan arkadaşlar
Avrupada ki fiyatlara göre değerlendiriyorlar
Türkiyede avrupada yapılan en baba stat Yarı maliyetine yapılır
Türkiyede inşaat maaliyetlerinin o ülkelere göre yarı fiyatına olması ve özellikle işçiliğin ucuz olması
Hele Trabzonda ultra ucuz olması
onedenle oyle 200 milyon euro 300 milyo euro gibi rakamlar avaki rakamlardır
tahmini 40 bin kişilik bir stad Altında işyerleriyle falan 50 milyona mal olur en fazla

Burçak
13.09.2006, 15:28
stadin dolup dolmayacagi herzaman takimin basarisina baglidir. sunu herkes biliyorki takimimiz iyi oldugunda o stadi rahatlikla doldurabiliyoruz. birbaska faktörde bilet fiyatlari. fiyatlar daha uygun olursa seyirci sayisindada artis olur. trabzon icin ideal stad 40 bin kisiliktir bence daha kücük stad olmamali.bu statta hertürlü uluslararasi karsilasmalara kapasite acisindan uygun olmali. basari seyirciyi getirir.200 binin üstünde sehir nüfusu ilceleriyle 500 binin üstünde ilnüfusuyla trabzona kücük stad yakismaz. kutu gibi 40 bin kisilik bir stad yakisir bize.

bi kaç ay önce gazetenin birinde şehirlerin nüfusları ve hangi şehir nekadar artmış gibi bi istatistik vardı. nüfusu 1milyonun üzerinde olan şehirler arasına Trabzonda girmişti. hatta bu haberde Trabzonun eskiden olduğu gibi göç veren değil göç alarak nüfusunun arttığı yazılmıştı. yani ilçelerle falan 1 milyonun üzerinde nüfus.

DURAS
13.09.2006, 15:38
24 bin kişilik stad yapıp da karşımıza geçip biz stad yaptık demesinler sakın. 35 binden aşşağısını kabul etmiyoruz!!! Ya da hiç yapmasınlar daha iyi...

şu anki stadımızı trabzondaki taraftarımız doldurmuyor, 35000 lik stadı hiç dolduramazlar, önce destek olup kombine alalım. 3- 4bin kombine zor satıyor klüp.biz taraftarlarda(kendimde dahil) hep istiyoruz ama bu konuda desteğimiz az.önce kendimize bakalım

Travelair
13.09.2006, 16:11
Türk Milletinde bir huy vardır. Yaptıktan sonra destek gelir. Örneğin Süreyya Ayhan'a destek ancak madalya almasından sonra başladı vs

Bu bağlamda, ileriyi de düşünerek 35bin civarında yapılacak bir stadın, sosyal tesisleriyle kentin gözbebeği olacağına hiç şüphem yok. İyi bir işletme felsefesiyle kesinlikle boş kalmaz, hatta iddia ediyorum, Trabzon nasıl limanıyla etrafındaki iller arasında bölgesel bir güç ise, bu stadla Karadeniz'de diğer iller çevresinde futbol bağlamında kendisine bölgesel bir çekim gücü daha kazanacaktır

Asıl konumuza dönersek, tekrar ediyorum reklam anlaşması için çok uzun bir süre 5 sene. Ortalamasına bakarsak ise 1,5 milyon potansiyelimizin çok altında kalıyor.

Aceleyle yapmayalım şu işi. Yeni bankalar, Gsm operatörleri, içecek firmaları gibi çok alternatiflerimiz var. Aceleye gelmesin yeter ki iyi araştıralım

Kobalas61
13.09.2006, 16:11
bende yattaraya katılıyorum trabzon halkı su anki stada dolduramıyor maalesf 35-40binlerden bahsediliyor takım iyiyken tamam güzel olur ama kötüyken boş trünlere oynamakta hiç hoş olmaz

Kadir Aydın
13.09.2006, 16:17
bende yattaraya katılıyorum trabzon halkı su anki stada dolduramıyor maalesf 35-40binlerden bahsediliyor takım iyiyken tamam güzel olur ama kötüyken boş trünlere oynamakta hiç hoş olmaz

Evet işte bu sıkıntımız olduğu doğru. Ne yazık ki skor taraftarıyız.

Ama yine dediğim gibi kapasite değişmeyecek ya da biraz arttırılacaksa eski stad modernize edilsin.

BÜYÜK_TRABZON
13.09.2006, 16:17
bim bam bom çok şükür dostlar benim de artık 7.5 milyon eurom var :) :)

keles76
13.09.2006, 16:20
Stad için iyi araştırma yapılır ve uçuk bir rakam olmaz bence 25bini de geçmez amaç stad herzaman full görünmesi şart. yani 40 binlik stad olsa kaç kombine satacaksın 25 binden az olmaması lazım bu bence imkansız 25-30 bin iyidir.

Nytre
13.09.2006, 16:22
arkadaslar benim okuduğum haber şöyle : seneleği 1.5 ya da 2 milyon dolardan 5 yıllık anlaşma..

tsakrep61
13.09.2006, 17:06
arkadaslar benim okuduğum haber şöyle : seneleği 1.5 ya da 2 milyon dolardan 5 yıllık anlaşma..

hem bı resmı acıklama yok hemde bu mıktar dıger bızans takımlarının yanında devede kulak kalır fener ulkerın butun nerdeyse basketbolcularını aldı ujstune bıde sponsorluk anlasması yaptı
besiktas desen keza basketboll takımlarının fınansoru ulker cafecrovn artı delgado artı sponsorluk anlasması
galatasarayda bunlardan farklı degıl carruscca sponsorluk anlasması bıde rıva projesıne acıklanmayan ama buyuk bır meblaaa
ben ulker almıyorum saray alırım bıfa alırım bulamazsam ekmek alır yerım ama ulker almam ne kolasını ne gofretını ne kekını

TSknbkTS
13.09.2006, 17:16
aslında haftasonu macımızı vermemeye kalkışan digitürk e verdiğimiz tepki gibi bir tepkide ülkere karşı verebiliriz.
Örneğin Trabzonun Meydanına dev bir pankart asıp, üzerine :

Gerçek Trabzonsporlular Ülker Kullanmaz

yazdırılabilir.Eminim en kısa zamanda anlaşma sağlanacaktır.

ISTS
13.09.2006, 17:30
Arkadaşlar bu stat konusu önemli. Bence ayrı bir başlıkta tartışılmalı.
Statdın büyüklüğü ne olmalı, koşu pisti olmalı mı olmamalı mı, açık tribün olmalı mı yoksa tüm tribünler kapalı mı olmalı vb.

sbay
13.09.2006, 17:41
iyi para inşallah iyi yerlerde harcarlar.....

selcuk
13.09.2006, 19:15
Arkadaşlar bu stat konusu önemli. Bence ayrı bir başlıkta tartışılmalı.
Statdın büyüklüğü ne olmalı, koşu pisti olmalı mı olmamalı mı, açık tribün olmalı mı yoksa tüm tribünler kapalı mı olmalı vb.

stad üzerine saaten var bunlari tartisdigimiz bi baslik klüb üzerine olan yerdeydi sanirim
ahanda linki
http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=1039

Hüseyin Çümen
13.09.2006, 19:21
çok ii para valla harca harca bitmez ozman devre arası bi büyük transfer daha yapılır

maskeli61
13.09.2006, 19:58
Evet işte bu sıkıntımız olduğu doğru. Ne yazık ki skor taraftarıyız.

Ama yine dediğim gibi kapasite değişmeyecek ya da biraz arttırılacaksa eski stad modernize edilsin.

malesef taraftarlık konusunda sana katılmıyorum biz skor taraftarı degiliz biz iyi futbol taraftarıyız ruhuyla oyun oynayan bi takımı her zaman destekleriz örnekleri vardır yani .. boşuna gönüllerin şampiyonu demiyolar bize....

stad konusuna gelince 35-40 ideal bundan sonra daha ilerilere hedeflerimiz var inş. şampiyonlar ligide olur yakın bi gelecekte o zaman işimize yarar

trabzonsporumuzun taraftarı gibi bi taraftarda yok zaten....

GULER
13.09.2006, 20:05
malesef taraftarlık konusunda sana katılmıyorum biz skor taraftarı degiliz biz iyi futbol taraftarıyız ruhuyla oyun oynayan bi takımı her zaman destekleriz örnekleri vardır yani .. boşuna gönüllerin şampiyonu demiyolar bize....

stad konusuna gelince 35-40 ideal bundan sonra daha ilerilere hedeflerimiz var inş. şampiyonlar ligide olur yakın bi gelecekte o zaman işimize yarar

trabzonsporumuzun taraftarı gibi bi taraftarda yok zaten....

dogru bende katiliyorum. 25 bin kisilik stat yeter diyen arkadaslara sunu soylemek istiyorum: Trabzonspor turkiyenin dorduncu buyugu ise biz de istanbul ezikleri kadar guzel bir stadimiz olmali. daha bugun cinconlarin baskani yeni stat projeleri hazir oldugunu soyledi. adamlar 52bin kisilik stat yapacak. ben size soruyorum bizim galata hiyarlarindAN NE FARKIMIZ var. Bizede onlar kadar en AZ 40 bin kisilik stad yakisir. bence 50bin IDEALdir. cunku trabzonspor gelecekte buyuk isler yapacak yapmasi icin de profesjonel bir stadimiz sart.

Volkan Yavuz
13.09.2006, 20:14
kaynak nerde? aramak istemiyorum simdi!

BOZOHAN
13.09.2006, 20:29
bence iyi oldu iyi para girdi kasamıza. inşallah yönetim bu paraları iyi kullanıyodur. yoksa hesap vermesi zor olur.

Travelair
13.09.2006, 20:43
4.? Yapmayın. İşte yüzkarası medyanın gücü

fetvaci
13.09.2006, 20:45
ya walla bu yonetım o kadar parayı naptı anlamıorm fatıh ten gelen para ortada yok borsaya acıldk ordan gelen parada ortada yok sımdı bı de bu bakalm sonumuz hayır olur inşallah....

t.s.a.l.61
13.09.2006, 20:48
şu anki stadımızı trabzondaki taraftarımız doldurmuyor, 35000 lik stadı hiç dolduramazlar, önce destek olup kombine alalım. 3- 4bin kombine zor satıyor klüp.biz taraftarlarda(kendimde dahil) hep istiyoruz ama bu konuda desteğimiz az.önce kendimize bakalım

arkadaşım direk arkalarından sahanın yarısını görerek maç izlemek o kadar güzel bişe deil ama ii bi stad yapılsın orayaı doldracak adam bulunur

ONUR BEKAR
13.09.2006, 20:51
takım büyük bir başarı yakalasın o zaman fizandan giderim maçlarına

Seleukia
13.09.2006, 20:54

ya yakalazsa,burdaki kac kisi sampiyonluk gordu ki ya da hatırlıyor?

Selman
13.09.2006, 20:58

Alayına isyan Ölümüne Trabzon.Amatör kümeye kadar hep destek tam destek.

Recep Çaltepe
13.09.2006, 20:59

Enteresan!

BOZOHAN
13.09.2006, 21:04
arkadaşım direk arkalarından sahanın yarısını görerek maç izlemek o kadar güzel bişe deil ama ii bi stad yapılsın orayaı doldracak adam bulunur

sonuna kadar katılıyorum. benim kombinem var ön taraflardan zor buldum. arkatarafa zaten kimse almıyo. stadmı yaptılar adam gibi kombine satıyorlar anlamak mümkün değil. o stad adam gibi olsun kombine alan nekadar kişi olacak hep beraber görecez. stad en az yarısını kombine satar 30000 kişilik stadın enaz 15-17 bini kombineye gider.

xenit
13.09.2006, 21:08
ya walla bu yonetım o kadar parayı naptı anlamıorm fatıh ten gelen para ortada yok borsaya acıldk ordan gelen parada ortada yok sımdı bı de bu bakalm sonumuz hayır olur inşallah....

Ya her zaman solerim bize paralı değil züğürt başkan lazım...

Biz faruk özaklar Atay Aktuğlar özkan sümerler..döneminde şampiyonluğu hep kaçırdık...
paralı başkanlarda yaşlı kazık oyuncularla kulubu bırakıp borç bırakmışlardır hep...

Ülkerden ve fatihten gelen para borda ts club digiturk filan bakalım ne kadar borçla gider bu yonetim...

Volkan Yavuz
13.09.2006, 21:56
yaw arkadaslar nerden biliyorsunuz kaynak nerde?

DURAS
13.09.2006, 22:49

tahminimi söyleyeyim, borsada kendi hisselerimizi toplamak için kullaanılabilir.yoksa gelirlerden verilecek temettü(hisse sahipleriNE)tonla para ediyor.o parayla her sene bir yıldız alırsınız.yani plansız prgramsız borsaya açılmanın sıkıntılarını yaşıyoruz.

Mehmet Öztürk
14.09.2006, 00:24
ne icin oldugu ortada, sponsorluk anlasmasi iste!
paranin nasil kullanacagina Ülker karar vermeyecek heralde, bu da yönetimin isi

ihtiyac nerede varsa orada kullanilir!

;-)

Hüseyin Çümen
14.09.2006, 00:47
Ya her zaman solerim bize paralı değil züğürt başkan lazım...

Biz faruk özaklar Atay Aktuğlar özkan sümerler..döneminde şampiyonluğu hep kaçırdık...
paralı başkanlarda yaşlı kazık oyuncularla kulubu bırakıp borç bırakmışlardır hep...

Ülkerden ve fatihten gelen para borda ts club digiturk filan bakalım ne kadar borçla gider bu yonetim...
saçmalama bence yaşlı dediğin oyuncular takımları sırtlayan tecrübeli futbolcular bugüne kadar genç aldık noldu aldık jun u şimdi para etmio o yüzden futbolda para kazanalım die genç futbolculara abanmak kayıpla geri dönüyo
ben bu yönetimi beeniorum sadece lzaroniyi almamlıydılar

FERO61
14.09.2006, 02:54
35-40 bin arasi trabzon icin idealdir ...nüfüsta artma var ..stad bi kere yapilcak yapilmisken tam yapilsin, gelecek düsünülsün...stad dolmuyo diyen arkadaslar egerki modern bi stadimiz olursa alisveris imkanli felanda filan..düsünsenize pazar günü adam esini piknige götürecegine stada gelecek,yaylaya cikacagina stada gelecek...meydanda oturacagina gidip stadta cayini icecek.........cogu kisi zaten rahat etmedigi icinde gitmiyor...vestel macinda ordaydim koltuguma gecene kadar lesim cikti,daracik bide direkler insani hasta edio....
bu arada stadin altindaki reklamci abilere slm ederim ABI MSN ADRESINIZI KAYBETTIM BEN YAAA..BANA DAKKASINDA BILET AYARLADILAR COK TESEKKÜR EDIYORUM...HATTA SAHANIN ICINDEN IZLEME TEKLIFINDE BULUNDULAR ..:COK TSK EDIYORUM :)

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
14.09.2006, 10:02
ne zaman kesinleşecek bu mevzuat
ben ülker boykotuna haaala devam ediyorum...

Oğuzhan Görkan
14.09.2006, 10:10
gayet güzel ve büyük bir miktar inş. mantıklı ve makul şekilde kullanılır.
stad yapımında kullanılmasına gelince bence yapılan stad en az 35.000 kişi olmalı.bi kaç senede olcak iş değil ama nüfus artışın göz önünde bulundurmakta lazım oyle olmasa bile bi anadolu maçında 30.000 i bulacağımız düşünüyorum.
stadın dolması başarıyıda bağlı tabi.
yinede gözalıcı-rakip takımı boğacak-sahaya daha yakın-lüks-izleyicinin rahatça maçını seyredebileceği-rakip takımı sesiyle tedirgin edecek-gerektiğinde de takımınıa sonuna kadar destek vereceği bi yer olmalı.bi düşündüğümüz zaman böyle bir stad takımın başarısınıda etkiler evimizde maç kaybetmeyiz rakip takımların ayağı geri geri gider;)her halukarda yapılmalı bu stad
her neyse takımımızın gelir kaynakları artıyor zaten bu arenada paran varsa iş yaparsın onun için anlaşma hayırlı uğurlu olsun.

Selçuk Çetin
14.09.2006, 10:57
5 - 10 - 20 ytl arası para verip stada giriliyor bunu toplayıp 3 bölersek ortalaması 11.5 ytl şimdiki 18 ile çarpın 210.000 ytl ye yakın şimdi bunun ortalamasını 30.000 ile çarpın 345.000 ytl yani yeni stadtlarda rakam artmaz ama gelir artabilir
ben ayrıca bu stadın isim hakkınında satılmasından yanayımki ozamanda iyi bir gelir sağlanabilir mesela allianz arena bir sigorta firmasının ismidir stada ismini vermişti wolsvagen keza aynı bizde bulabilriz bu şekilde bir sponsor ülker ile filan olacak işdeğil bunlar bizi hala diğer takımlardan küçük gören ticari düşünen firmalar. onlarla hiç olmayalım daha iyi. Trabzonspor türk futbolunun değişmaz bir parçasıdır şu an türkiye liginde oynayan futbolcuların kökeni genelde trabzonludur (% 35 gibi bir oran) trabzon 4. büyük değil 4 büyükden biridir. 7.5 milyon $ için iyi bir rakam dersek kendi büyüklüğümüzü unutmuş yada boyun eğmiş oluruz. hiç gereği yok arkadaşlar sadece taraftarımız 10$ harcasa her yıl kulup için üyelikti ,dergiydi, kombine biletti filan en az bakın en az diyorum 7-8 milyon bir taraftarımız var bunun 1 milyonu bu harcamayı yapsa yılda 10 milyon dolar zaten eder kendi kendimize sahip çıkalım bizim bizden başka dostumuz yok,
Ve forum yöneticilerine bunun için bunun için başlık açmaya davet ediyorum. Ve bir dokundurmada maçı vermeyen yayıncı kuruluşa her ay verdiğim 40 ytl yi takımıma yollamaya hazırım maçlarımızı açık kanaldan versinler ne çıkar sanki olimpiyat stadını dolduran 50-60 bin taraftar bu parayı takıma yollasa ne kadar eder sizce

Saygılarımla

Ali Özcan
14.09.2006, 11:15
Stat bir kere yapılıp en az 50 yıl kullanılacağıı için 40 bin lişden az olmaması gerekiyor.Küçük stad küçük düşüncenin ürünüdrü.Bu takım şampiyon olacak şampiyonlar ligine girecek...mİLANla chelsea yle Manchester la Barca yla maç yapacak...

bu stadın yapımında gerekli para sponsorlardan sağlanmalı.Avea Avni Aker Arena...bence süper olur.Ama Ülker den geleceği söylenen bu küçük paralarla stad olmaz bence.Kaynak lazım...Belediye çoğu şehirde (Kayseri İstanbul) bu işe el atmış durumda ama Trabzon Belediyesinin o kadar zengin olduğunu düşünmüyorum...O zaman devlet ve bakanımız Faruk Özak el atmalı bu işe...

Thedoors
14.09.2006, 20:02
yeni stad projesi cok yanlıstı en basından beri..yapılacak olan stad bu şehri ve takımı yıllarca idare edebilmeli,şu şartlardada bu ekonomik durum ve nüfus potansiyeliyle bunun yapılması imkansız..az kapasiteli bi stad ilerisi için,çok büyük kapasite ise bugün için yetersiz ve fazla..avni aker oldugu yerde güzelce tadilattan geçirilmeliydi..çimler yenilenmeli..stadın dış ve iç mimarisiyle kritik noktalarında oynamalar yapılmalıydı..bu yeterliydi..bu proje (yeni stad) şuanda yanlıs,gereksiz..

tsakrep61
15.09.2006, 00:18
abıcım stadı bos verın onu baska baslıkta konusalım hanı ulker ıle ımzaladıgımız anlasma nerde ben ne bır gazetede nede kulubun resmı sıtesınde boyle bı habere hala rastlayamadım NELER OLUYOR.. ıkıdır protesto canlanıyor ve engellenıyor bırı sagolsun baskanımız tarafından

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
15.09.2006, 01:04
imzalansa duyurulurdu bence...
sezon başındaki gibi balon haber çıktı bu da sanırım...

tsakrep61
15.09.2006, 01:05
ben bu haberı hıc okumadım kı sadece bu baslıkta gordum bu haberı baska hıc bı yerde rastlamadım

Remzi
15.09.2006, 01:05
Bu haber FEYK....

Selçuk Çetin
26.09.2006, 13:59
ne oldu bu ülker işi bilen varmı ben hiç haberini görmedim de

volcano61
26.09.2006, 14:41
http://futbol.turksportal.net/futbolhaber/10523/trabzonspor-ulkerle-sponsorluk-anlasmasi-imzaladi.htm

burdan okuyun.ama ayrıntılı bi açıklama yok.
bu arada stad yapılacaksa 40.000 kişilik olmalı.

volcano61
26.09.2006, 14:43
bi tane de burda var ama yıne ayrıntı yok.sadece anlaşma imzalandı diyor.

http://www.jurnalturk.com/detay.gur?@=280540&c_id=210

Semih Kırsüleymanoğlu
26.09.2006, 15:09
Arkadaşlar bende Trabzon Tv yi izliyordum dün akşam.
Şimdiye kadar söylediği transfer haberlerinde olsun diğer haberlerde olsun pek yanılmayan Halil Şanlı program sırasında dediki şimdi güzel bi haber veriyorum.

Trabzonsporun Ülker ile daha önce yapılması düşünülen anlaşma için görüşmeler tamamlanmış ve iş imza aşamasına gelmiştir( henüz imza atılmamış) . bu anlaşmanın 10 milyon dolara kadar olabileceği ni söyledi. net bi rakam henüz yok yani.(yada o bilmiyor) ayrıca istanbuldaki benzin istasyonu içinde anlaşmalar felan sağlanmış. bu gibi bir iki şey daha söyledi. bu akşam daha detaylı olur programlar.

Yaw Trabzon Tv varda ben mi bilmiyorum???

Burçak
26.09.2006, 15:20
Trabzon Tv var evet. ama sen samsundasın sanırım. orda izleyemezsin tabiki. yerel kanal bu. :)

ilphenomeno
26.09.2006, 15:24
eğer doğruysa iyi walla....

ozaman fatih tekke yi niye sattık kardeşim..

ahmetto
26.09.2006, 15:31
haber doğruysa iyi haber o zaman sonunda hataların ı anladılar demekki boykotu delelim mi yani

Semih Kırsüleymanoğlu
26.09.2006, 16:52
Trabzon Tv var evet. ama sen samsundasın sanırım. orda izleyemezsin tabiki. yerel kanal bu. :)

digital yayindan da cikmaz bu kanal??

Onur
26.09.2006, 17:18
NE bu yani... Diğer takımlarla herşey tamam bizle niçin bu kadar geç... İlk tepki geldiğinde Ülker icra başkanıyla görüşmeler başladı. Ortam sakinleşti ortada birşey yok. Şimdi yine tepkiler artınca imza aşamasına geldi diyorlar...

İslam Sezer
26.09.2006, 17:26
Şu konuda netleşmedi gitti,yaralı ve yaşlı aslana vereceğine fırtına gibi esen Bordo Mavime,Karadeniz Kaplanına versene be Ülker.Biz inşallah pişman edeceğiz yalvaracaklar size sponsor olalım diye...

Berk Akçay
26.09.2006, 18:02
digital yayindan da cikmaz bu kanal??
yok dijital yayında degil yerel TV oldugu için sadece trabzonda çekiyor

Bartuğ13
26.09.2006, 18:07
peki yani artık ülker ürünü alabilir miyim?

Murat'
26.09.2006, 18:28
walla ben resmi siteden yyınlanmadığı müddetçe inanmam inşalallah en kısa zamanda resmi sitede buna dair bi haber ayınlanır

selcuk
26.09.2006, 20:53
ben düsünüyorumki bu para stad yapiminda kullanilacaktir ondanda eger dogruysa ozaman aciklanir

selcjK
26.09.2006, 21:52
biletler pahalı diye 20bin kişilik stadı senenin en ÖNEMLİ maçlarından birinde doldurmayan taraftarın neyine 30bin 40bin? avni aker çok size hatta fatih stadında oynayalım maçları.

Soner Kurt
26.09.2006, 22:24
feneride 3 leyelim kesin yaparlar anlaşmayı.

61viya
26.09.2006, 22:25
Bu yine de benim ülker ürünü almamı sağlamayacaktır...!

Naim
27.09.2006, 09:18
Bu konu neden hala açık duruyor ki?
Anlaşma olmadığı resmi olarak açıklanmadı duyum olarakda yok şimdilik oyle kulislerde
Sene başında ki Ülker Tepkisinin kalkması için yapılan ali cengiz oyunu gibi bir oyun
Sarı Kilit Lütfen

stichus
27.09.2006, 09:40
:)
ülker trabzona sponsor zaten. cola turka ile. bu bambaşka bir anlaşma olacak. daha geniş bir sponsorluk çerçevesi çizilecek.
ikiyüzellibinkişilik stad dahi bu taratfara yetmez sanal olarak, o ayrı:)

umraniye34
27.09.2006, 11:27
bazı arkadaşlar ülker malı almıycaz diyolar saygı duyarım ama eti malıda almamak lazım ülkerden dahada kötu pis yahudilere para kazandırmış oluyoruz

Gürkan
27.09.2006, 12:17
:)
ülker trabzona sponsor zaten. cola turka ile. bu bambaşka bir anlaşma olacak. daha geniş bir sponsorluk çerçevesi çizilecek.
ikiyüzellibinkişilik stad dahi bu taratfara yetmez sanal olarak, o ayrı:)

stad diyoruz proje hazırlanacak
sponsorluk diyoruz geniş bir çerçeve çizilecek.

niye tüm takımlar bu işleri bizden önce yapıyoda biz bu kadar mceeleyip sık dokuyoruz.buna ragmende işler tam yolunda gitmiyo.

birde 250 binlik stad fazla
249500 luk yeter de artar.

şaka bir yanada 30 dan aşağısıda az gibi.40 daha iyi gibi.:rolleyes:

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
27.09.2006, 14:27
GS maçında 10.000 kişi tribündeydi
40.000 kişinin dörtte biri

bence 25.000'den fazla olmamalı...

Hekimoğlu
28.09.2006, 09:28
bilet fiyatlarını 500 ytl yap o zaman 500 kişi gider maça bu da 25.000'in 50'de biri.yok 25.000'de fazla mı diyeceğiz yani.yap biletleri makul o zaman 40.000'de dolar.sürümden kazanırız.

ARAGORN01
28.09.2006, 11:24
Ülker çalışanlarından biri ile bu konuyu konuştum. Sadece Cola Turca ile alakalı eskiden beri devam eden bir sponsorluk anlaşması olduğunu bunun dışında yeni 7,5 mio usd lık bir anlaşma olmadığını söyledi.

yani bu tepkileri durdurmak için tamamen uydurulmuş bir haber

bilginize

Onur
29.09.2006, 00:44
Ülker çalışanlarından biri ile bu konuyu konuştum. Sadece Cola Turca ile alakalı eskiden beri devam eden bir sponsorluk anlaşması olduğunu bunun dışında yeni 7,5 mio usd lık bir anlaşma olmadığını söyledi.

yani bu tepkileri durdurmak için tamamen uydurulmuş bir haber

bilginize

olay bundan ibarettir arkadaşlar...

Tunga
29.09.2006, 01:03
Trabzonspor Avrupa Kupası maçlarında kolundaki Cola Turka reklamı yoktu. Bu nasıl bir anlaşma?

eys_61
29.09.2006, 02:12
Abi bildiğim kadarıyla uefa avrupa kupası maçlarında yalnız göğüs reklamına izin veriyor,kollardaki reklamlar ya örtülüyor ya da değişik formalar giyiliyor.

My
29.09.2006, 04:04
Avrupa Kupası maçlarında UEFA buna izin vermiyor. Yani kol reklamlarına. Ama bizimkiler yine işin cılkını çıkartacak birşey bulup göğüs reklamsız çıktılar ya yönetimimize ve Puma'ya helal olsun valla. Kolay iş değil bu madara durum. Yazık...!

oskanonur
29.09.2006, 08:42
kulubumuzun cikarlarina zarar vermeden katki saglayan herkese cok tesekkur ederim.

erdal6167
29.09.2006, 15:37
Para Olsunda Nasil Olursa Olsun

solmazkvsr
05.10.2006, 19:55
arkadaşlar

ülker gurubunun trabzonspor ile 7.5 milyon dolarlık anlaşma imzaladığı haberi doğru değildir. koca bir YALANDIR.
Musmpayı dünya yıldızı aldık diye lanse eden anlayış böyle bir şey olsa hiç bunu duyurmaz mı

doğru olan ülkerin hala istanbul takımlarına yaptığı gibi trabzonspor sponsorluk anlaşmasının kapsamını genişletmediğidir

tepkilerimizin sönmesini bekliyorlar. bazıları da buna alet oluyor.

durum budur

Hüseyin Çümen
05.10.2006, 20:05
arkadaşlar

ülker gurubunun trabzonspor ile 7.5 milyon dolarlık anlaşma imzaladığı haberi doğru değildir. koca bir YALANDIR.
Musmpayı dünya yıldızı aldık diye lanse eden anlayış böyle bir şey olsa hiç bunu duyurmaz mı

doğru olan ülkerin hala istanbul takımlarına yaptığı gibi trabzonspor sponsorluk anlaşmasının kapsamını genişletmediğidir

durum budur

sen nerden biliosunki

Erman
05.10.2006, 20:25
arkadaşlar

durum budur

Ben Ulker'in yaptigi bu anlasmalarin Turk futbolunun gelecegine balta vurdugunu dusunuyorum.

Gidip BJK'ye 5 MILYON DOLAR'a Delgado'yu alan; GS'yle yillik 3 MILYON DOLAR veren, FB'yle uc yilligina 10 MILYON DOLARLIK anlasmalar yapan Ulker'in bu hamlelerine izin verilerek Turkiye Futbol Ligi'ndeki mevcut ucurumlar yeniden yaratiliyor, daha da derinlestiriliyor.

Anadolu kulupleri uc bes lira yayin parasi alirken bir grubun cikip uc buyuk takima milyon dolarlar aktarmasina nasil goz yumulur, buna bir turlu aklim ermiyor. Avrupa'da bu hastaligin onune gecmeye calisiyorlar. Ornegin Almanya'da en zayif takimlar, karli sponsor anlasmalarina bizzat federasyon tarafindan yonlendiriliyor.

Ve ben ayrica sunu iddia ediyorum: Bu paralari Turkiye'de profesyonelce kullanacak bir zihniyet yoktur! Koltuklari ugruna, milyon dolarlari alip bes para etmez futbolculara car cur ediyorlar. Altyapiyi dusunmek falan hak getire. Milyon dolarlar ziyan ediliyor, ustune ustluk Turk futbolu katlediliyor.

O yuzden istemiyorum Ulker'in parasini! Biz parayla sampiyon olmadik. Unuttugumuz, kucuk Fenerbahcelesme ugruna goz ardi ettigimiz altyapiya yatirim yapmamiz gerekiyor. Ona da o kadar para gerekmiyor, sadece ilgi, ozveri, guven...

solmazkvsr
06.10.2006, 23:42
husolee61 yazmış

sen nerden biliosunki

bilmek için kahin olmaya gerek yok. güzel kardeşim
borsaya kote olmuş bir şirket Trabzonspor
langaspor değil
bu çaptaki sponsorluk anlaşması mutlaka RESMİ yolla duyurulması gereken bir şeydir.

yoksa zigana tv kulübün resmi yayın organı olmuş ta bir size mi söylemişler

dedim ya

langaspor değil burası

yağma yok

ülker e saygı sınırları çerçevesinde tepki sürmeli

Hekimoğlu
07.10.2006, 09:59
ya başlık değişsin ya da kilit vurulsun bu topic'e.bu ne ya .aramızda ülker'e olan tepkiyi azaltmak isteyenler var sanırım!!!düpedüz yalan haber ve günlerdir bir değişiklik yok!

macka61
07.10.2006, 11:22
vallah ben hala ülker ürünü almıyorum ve resmi siteden bu anlaşmayı doğrulayacak bir bilgi ulaşmadan da almamaya devam edecem

oskanonur
07.10.2006, 11:31
bende ulker urunu almamaya ozen gosterenlerdenim.ulker adi gecen hicbir sey istemiyorum.

macka61
07.10.2006, 15:15
aynen bunlar kadar iğrenç insanlar yoktur herhalde

galyanlim
07.10.2006, 15:18
abi burda ülkerden başka bişey satılmıyor mecburen aç kalamayızya yurtta

Gürkan
07.10.2006, 17:14
abi burda ülkerden başka bişey satılmıyor mecburen aç kalamayızya yurtta

Ülker ve bu tip bir çok firma rekabete girmek yerine yurt olsun veya baska bır tesıs tamamına kendı mallarını verıp dıger malların satımasına engel oluyorlar.

Böylece hem yaptıkları taklit ürünlerde diğer ürünü seçemiyorsun( ki ülker bu konuda bayağı kendini aştı:D )

hemde diğer ürünleri sevsen bile böyle mecbur kalıp alamıyorsun.

sana önerim stok yap dolabına. ;)
tabi kilitli ise.:D

frango
07.10.2006, 17:53
anlaşma olsaydı resmı sıtede kesınlıkle yazardı anlaşma haberlerı kesınlıkle balon haberler ben bu ülkere harbıden uyuz oldum

Erman
07.10.2006, 20:18
bende ulker urunu almamaya ozen gosterenlerdenim.ulker adi gecen hicbir sey istemiyorum.

Al benden de o kadar.

Volkan Yavuz
08.10.2006, 00:36
yaw kaynak maynak yok yawwwwwwww I-NAN-MI-YO-RUM

KuĞu
08.10.2006, 01:32
acele etmeye gerek yok liderliği aldığımızda kapımıza kendileri gelecekler ozaman yıllık 5 milyondan açarız kapıyı girmiyorlarsa suratlarına kapatılır, önce başarı...

Ustaalioğlu
08.10.2006, 06:31
Yapma be adamım olimpiyat stadı bile 100 miilyon dolara maloldu. Neyimize gerek 250 milyon avroluk stad. Hem nasıl bir stad o merdivenleri altından mı? Bu parayla stad yapılmayacağını biliyoruz, en azından biz kısmını krşılar diye düşündük.

shaktarin stadini enka 150 mio euroya yapiyor, ama stat buyuk ve 5 yildizli denilenlerden..
olimpiyat stadi eski, insaat maliyetleri ozellikle dolar bazinda cok degisti artik..
koltuk basina 2000 dolar deniyordu ama bilmiyorum, sponsorlarla 50 mio dolara trabzona iyi bir stad yapilabilir bence...

solmazkvsr
08.10.2006, 11:40
stad mtad yok

para mı var da stad yapılsın

fatihten gelen para ile temettüler dağıtılacak

yıldız diye muşambayı aldık
stad yerine de kalif* alırız

* kalif-trabzonun yüksek yerleşim yerlerinde derme çatma yapı anlamına kullanılan bir kelime. çadır gibi bişi işte.
bu kalifler daha ok fındıklık ve çaylıklarda yapılar ve yağmur ve rüzgardan korunmak için de MUŞAMBA ile kaplanır.

musampayı yıldız diye alanlar istermisiniz bize stad diye kalif yapsınlar

unutmadan söyliyeyim ben çocukluğumda çok kalif yaptım
ama son derece iptidai bi yapı oluyor
ilk rüzgarda yerle yeksan oluyor
tıpkı bizim stad hayallerimz gibi

unutmayın kalif değil stad stad...

Miraç Atalay Çiftçi
08.10.2006, 12:26
Böyle birşey gerçekten varmı?
Varsa neden resmi açıklama yapılmadı...
Yok mu ?
Madem böyle birşey yok neden bu konu hala açık ???
neyi buldukta konusuyoruz ... tartişiyoruz....

redflag
08.10.2006, 12:27
Haberin gercek olduqu yolunda hic bir bilgi yok aksine yalan oldugu yönnde de duyumlarm war ... acıkcası ülker ile her hanqi bir anlasma yok olursa sizinle burada paylasırımm...

Ali Özcan
08.10.2006, 12:32
Bu haber kolpa...Böyle bir anlaşma yok...Ülker yeme alma aldırma demeye devam edeceğiz gibi geliyo bana...

Rasim YILMAZ
08.10.2006, 15:42
Bu haber kolpa...Böyle bir anlaşma yok...Ülker yeme alma aldırma demeye devam edeceğiz gibi geliyo bana...

ülker hala akıllanmadı...!!! tepkimizmi az gelioki..?almayın aldırmayın ülker..hatta ülker mallarının trabzona girişini yasaklayalım:P yasaklama olmasada şehrin sınırlarına girişte yüksek bi vergi alalım..
şaka bi yana ülkerr kendine gel artıkkkQ!!!!!!

Volkan Yavuz
09.10.2006, 00:10
bu konunun kaynagi yoksa adminler niye kapatmiyor onu anlamdim yaa

My
26.10.2006, 18:50
Başka biryerde verildimi bu haber bilmiyorum ama göremeyince paylaşayım dedim. Resmi siteden ;

Ülker görüşmesi borsaya bildirildi
Trabzonspor Sportif Yatırım ve Ticaret A.Ş. ile Yıldız Holding (Ülker Grubu) arasında başlayan yeni sponsorluk görüşmesi SPK’ya bildirildi.

http://www.trabzonspor.org.tr/images/trans.gif
Sportif Yatırım ve Ticaret A.Ş Genel Müdürü Sinan Zengin tarafından yapılan açıklamada, Sermaye Piyasası Kurulu’nun Seri: VIII, No: 39 sayılı tebliğine dikkat çekilerek, “Şirketimiz ile Yıldız Holding A.Ş. (Ülker Grubu) arasında yeni bir sponsorluk anlaşması oluşturulabilmesi için görüşmelere başlanılmıştır” ifadesine yer verildi.

Volkan Yavuz
26.10.2006, 19:42
mükemmel ;)

Özgür Öztürk
26.10.2006, 19:54
Görüşmeler başladı

Ülker grubu 3 büyüklerden sonra Trabzonspor için de sponsorluk görüşmelerine başladı.

Trabzonspor Sportif Yatırım ve Ticaret A.Ş. ile Ülker Grubu arasında sponsorluk anlaşması için görüşmelere başlandığı bildirildi.

Trabzonspor Sportiften Borsaya yapılan açıklamada, ''Şirketimiz ile Yıldız Holding (Ülker Grubu) arasında yeni bir sponsorluk anlaşması oluşturulabilmesi için görüşmelere başlanmıştır'' denildi... (:confused:)

http://www.spor3.com/haber.php?haber_id=170579
26 Ekim 2006 16:38

macka61
26.10.2006, 20:22
resmi sitedede yazıyor bu bilgi

kuzey_lee
26.10.2006, 22:35
topicin adında şaşırtmaca var..

7.5 milyon usd isteyen bizim taraf.ülker kanadı ise 6 milyon usd veriyor.ama dikkat edilmesi gereken en büyük nokta bu paranın yıllık değil 3 yıllık olması..

yani yıllık 2.5 istiyor bizim taraf,ülker 2 veriyor..komik rakamlar aslında ama neyse..

bu arada bu 7.5 milyon usd haberiin çıkmasına sebep olan değerli asbaşkana saygılar.normalde bu anlaşma çalışmalarını başkan ve farklı bir kişi dışında kimse bilmiyordu.asbaşkana bahsedildi,sonraki sabah basına yansıdı.hiç de iyi olmadı ama neyse

Travelair
27.10.2006, 13:04
Bu arada sırf devre arası için;

////

Yıldız aranıyor

Ülker ödeyecek
Bu sezon transferde umduğunu bulamayan Galatasaray, devre arasında iki kaliteli futbolcu almak istiyor. Ortaya konulan kötü futbol ve eleştiriler yönetim kurulunu transfere yöneltirken, Ülker grubu ile yapılan sponsorluk anlaşması gereği yıldız bir ismin alınmasına kesin gözüyle bakılıyor.

////

Ülker illa tek sponsor kaynağı olmak zorunda değil bir sürü banka ve Gsm şirketi var.Bu rakamlara antlaşma olursa biz 4 büyük takımdan biriyiz sözlerine kim inanacak yönetimin? Rakamlar yüksek tutulmalı hayırlısıyla

macka61
27.10.2006, 13:47
evet arkadaşım doğru diyorsun rakamları yükseltmek lazım

Tahir
27.10.2006, 14:18
millete gelince bol keseden bize gelince yok ses eden olmaz yok bahasına olmaz bu iş.bizim öbürlerden hiç bir eksiğimiz yok miktarı revize etsinler

oskanonur
27.10.2006, 17:12
millete gelince bol keseden bize gelince yok ses eden olmaz yok bahasına olmaz bu iş.bizim öbürlerden hiç bir eksiğimiz yok miktarı revize etsinler

Kesinlikle katiliyorum dostum.Trabzonspor olarak daha yuksek rakami hakediyoruz.

salikudra
27.10.2006, 18:46
Ülker Trabzonspor'a sponsor oldu
Ülker Grubu, Trabzonspor'la sponsorluk sözleşmesi imzaladı. Anlaşmaya varılan tutarla igili açıklama yapılmadı.
27 Ekim 2006 17:48

Trabzonspor Sportif Yatırım ve Ticaret'ten İMKB'ye gönderilen açıklamada, Yıldız Holding (Ülker Grubu) ile yeni bir sponsorluk sözleşmesi yapılabilmesi için süren görüşmelerin sonucunda anlaşmaya varıldığı bildirildi.

Açıklamada, bugün itibariyle yeni bir sponsorluk sözleşmesi imzalandığı kaydedilen açıklamlada sözleşmenin gizlilik maddesi gereği anlaşmaya varılan tutar hakkında bilgi verilmeyeceği belirtildi

haber7.com dan...

galyanlim
27.10.2006, 18:49
doğrudur resmi sitedede yazıtyor

Travelair
28.10.2006, 09:22
Ne demek bilgi verilmeyecek? Kimden ne saklıyorlar yahu?

Gürkan
28.10.2006, 09:24
halka acık bır fırmada gızlılık oluyormu ne gızlılıgı bu,neden gızlı kımden ne saklanıyo.

Ali Özcan
28.10.2006, 10:13
Bu gizliliğin 2 sebebi olabilir...

1 - Ya çok yüksek tutarda bir miktar ya da Stad için büyük bir destek konusunda anlaşıldı ve Bu diğer büyüklerin tepkisinden çekinildiği için açıklanmaması kararlaştırıldı...

2 - Ya da çok düşük bir paraya anlaşma sağlandığı için Trabzonspor taraftarının tepkisinden çekinildi ve gizli kalması sağlandı...

macka61
28.10.2006, 11:25
inşallah ilk yazdığın olur

Nytre
28.10.2006, 17:42
eğer büyük bir sayı olsaydı bağıra bağıra derlerdi.. demek ki albayrak-ülker işbirliği ile taraftarın ülkere tepkisi sindirilmek isteniyor.

Kemençeci
28.10.2006, 18:30
Ne büyük parası, ne stadı ya. Bu ülker adlı şerefsiz holding Trabzonspor'a sadaka ölçütünde bir yardımda bulunmuştur bizimkiler bu büyük yöeticilik başarılarının(!) duyulmasından korkuyorlardır, ondan gizlemişlerdir.

Haa bir de şu olabilir bilindiği gibi Fatih'ten gelen 7.5 milyon euronun ereye gittiğini taraftar epey sorgulamıştı şimdi alınan miktarı saklayarak bu tepkiden de korunmuş oluyorlar heralde. Artık para da nerelere gider yine, bilinmez. Afiyet olsun başkan ve yönetime.

bordo61
28.10.2006, 19:06
resmi siteden duyruya gore borsaya bildirilmiş ne tur bir antlaşma oldugu belirtilmiyor

Hüseyin Çümen
29.10.2006, 07:41
ne kadar acımasız eletirler bunlar böle
ülker okadar veriosa yönetim naapabilir ki? yönetim olabilicek en yüksek rakamı ayarlamaya çalışıyor ve senelik 2 milyon dolar az bi para değildir ülker bukadar veriosa yönetim ülkerin kafasına silah dayayıp "daha fazla vereceksin ulan" mı diyecek hayret şeylersiniz yani

Bahtiyar
29.10.2006, 10:54
ne kadar acımasız eletirler bunlar böle
ülker okadar veriosa yönetim naapabilir ki? yönetim olabilicek en yüksek rakamı ayarlamaya çalışıyor ve senelik 2 milyon dolar az bi para değildir ülker bukadar veriosa yönetim ülkerin kafasına silah dayayıp "daha fazla vereceksin ulan" mı diyecek hayret şeylersiniz yani

arkadaşım senin yorumun açıkçası hoşuma gitti ya biz yanlı davranıyoruz ya da bazıları gerçeği görmüyor.
ülker senin babanın oğlu nun şirketimi. 2 mio dolar verse bile kardır. çünkü 3 büzüklere yapılan yardım basket takımları sayesinde yapıldı ve hepsinin isimleri bile değişti. senin neyin var neyi dava ediyoruz ne hakkımız varda istiyoruz. adamlar hersene kafaya oynuyo dünyayı sallıyo senin basket takımın ne yapıyo. para istiyosan git trabzonspor un adını koy "cafe crown" diye bak 10 mio dolar bile vermiyorlarmı?
welhasıl bu başlığa sene başından beri karşıydım. ama 1-2 mio dolar dahi alabilmişlerse güzel diyorum.
ama siz yine ülker malı alman aldırman coca-cola için, renault arabalara binin, carfour dan alışveriş yapın, danone yiyin. çünkü ülker bizim düşmanımız
ve trabzonda milliyetçi bi şehir.

Travelair
29.10.2006, 11:29
Ülker şart mı? göbek bağımız mı var? Ben eminim araştırılsa daha verimli anlaşmalar yapılabilinir

Borsaya açıldık, şimdi her sene para ödüyoruz
Stad yapalım dedik gelirlerini bırakacakmışız
Bari sponsorluk anlaşmasını düzgün verimli yapalım

Barış BAKIRTAŞ
30.10.2006, 11:44
Ülker Grubu’yla sözleşme imzalandı
Trabzonspor Sportif Yatırım ve Ticaret A.Ş. ile Yıldız Holding A.Ş. (Ülker Grubu) arasında yeni bir reklam ve hizmet sözleşmesi yapılabilmesi için süren görüşmeler sonuçlandı.

Sportif Yatırım ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Sinan Zengin, karşılıklı anlaşmaya varılarak, reklam ve hizmet sözleşmesi imzalandığını açıkladı.
30.10.2006 11:36:00

Neden ne kadarlık bir anlaşma yapıldığı yazmıyor ?

frango
30.10.2006, 11:47
evet resmı sıtede bu şekılde bı açıklanma yapıldı ama içeriği konusunda hiç bi açıklama yok açıklama yapılıyosa dogru durust bı açıklama yapılsın

My
30.10.2006, 12:27
Trabzonspor Sportif Yatırım ve Ticaret A.Ş. ile Yıldız Holding A.Ş. (Ülker Grubu) arasında yeni bir reklam ve hizmet sözleşmesi yapılabilmesi için süren görüşmeler sonuçlandı.

Sportif Yatırım ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Sinan Zengin, karşılıklı anlaşmaya varılarak, reklam ve hizmet sözleşmesi imzalandığını açıkladı.

Neden ne kadarlık bir anlaşma yapıldığı yazmıyor ?

Divan Kurulu sırasında başkanın bir açıklaması vardı. İlgili başlıkta da konuyla ilgili fikrimi beyan ettiydim. Buraya taşımakta fayda var sanırım.

Ülker'le sponsorluk anlaşmasına varmışız. Burada 6 7 milyon dolar telafuz edilince 3 yıllık bir sürece yayıldığında bunun düşük olduğundan dert yanmış diğer İstanbul kulüplerine bu konuda son derece bonkör davranan Ülker'i hep beraber eleştirmiştik. Anlaşılan bulguru beklerken pirinçtende olduk!... Anlaşmanın 4 milyon dolar üzerinden 3 yıllık vede performansa bağlı olduğunu açıkladı başkanımız. Bu çok aşağılayıcı birşey. 4 milyon bile performansımıza bağlı demekki. Diğerlerine ülke sporu gelişsin diye milyon milyon dolarlar akıtılırken bize sıra gelince at pazarlığı yapar gibi binbir dereden su getiriliyor. Tam bizler buna ses çıkaracakken de bizleri frenleyen başkanın böylemesine adaletsizce, ayrımcı bir anlaşmaya varmasınıda anlayabilmiş değilim. Başkanımız kime hizmet etti burada. Bize mi yoksa Ülker'e mi?

altancakular
30.10.2006, 12:44
ülker gurubu ile yapılacak anlaşmadan gelen paraları sanırım temettü için kullanacaklar

çünkü f.tekke den gelen paralar suyunu çekmiş bulunuyor

TSezgin61
30.10.2006, 13:21
fatih tekkeden gelen para havaya uctu dedigin gibi, suna bak bütcede acik varmis, ve giderler gelirlerin üstündeymis...

Hüseyin Çümen
30.10.2006, 13:58
"my" kardeş başkan bu konuşmayı yaptıda biz neden duymadık nerde yazıyo bu bilgi

oskanonur
30.10.2006, 14:05
Gonul isterki mumkun olan en yuksek rakami biz alalim ama bu anlasmaya ticaret olarak bakmak lazim.Dolayisiyla yapilan olumlu her turlu gelisme icin emegi gecen herkese cok teskkur ediyorumAyrica borsaya acilmis bir sirketin boyle bir anlasmayi gizli tutmasi mumkun degil.Dolayisiyla her zaman ki gibi aceleci olmaya gerek yok.İlerleyen gunlerde mutlaka gerekli aciklamalar yapilacaktir.

My
30.10.2006, 14:09
"my" kardeş başkan bu konuşmayı yaptıda biz neden duymadık nerde yazıyo bu bilgi

Dünkü Günebakış'ta konuyla ilgili açıklamayı okuyabilirsiniz.

Bütçe Denkleşecek
Albayrak, cevap konuşması için kürsüye ikinci kez geldiğinde ise önce kongrelere bugüne kadar katılamadığı için helallik istedi. Albayrak şunları söyledi: "2006-2007 bütçe dengesini sağlayacağız, Sezon sonunda bütçe dengesi için 15 Milyon YTL gerekecek. 2 ayda bu para elimize geçecek." Bu arada Albayrak, Ülker’le yaptıkları anlaşmanın üç yıllık olduğunu ve performansa dayalı olarak 4 milyon dolar gelir elde edileceğini söyledi. (http://www.gunebakis.com.tr/allspor.asp?id=6338)

KuĞu
30.10.2006, 14:51
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/261006sinan.jpgTrabzonspor Sportif Yatırım ve Ticaret A.Ş. ile Yıldız Holding A.Ş. (Ülker Grubu) arasında yeni bir reklam ve hizmet sözleşmesi yapılabilmesi için süren görüşmeler sonuçlandı.

haber var ayrıntı yok :confused::confused::confused:

champions
30.10.2006, 14:53
sitenin ne işe yaradığı bilen mi var sanki herşeyde geç kalır olmadı yanlış yada eksik bilgi verirler bişeyimizde düzgün olsun antreman haberi var giriyosun bi resim bile yok ayıptır yahu bi habere giriyon 2 satır yazmışlar

Gürkan
30.10.2006, 15:15
Gonul isterki mumkun olan en yuksek rakami biz alalim ama bu anlasmaya ticaret olarak bakmak lazim.Dolayisiyla yapilan olumlu her turlu gelisme icin emegi gecen herkese cok teskkur ediyorumAyrica borsaya acilmis bir sirketin boyle bir anlasmayi gizli tutmasi mumkun degil.Dolayisiyla her zaman ki gibi aceleci olmaya gerek yok.İlerleyen gunlerde mutlaka gerekli aciklamalar yapilacaktir.

5 gelecek yerden 1 gelmesi olumlu gelişmemidir.onunda performansa baglı olması.

tamuğ yamtar
30.10.2006, 16:09
Ayrıntıların bir belli olsun, sonra fikrimizi tam olarak açıklarız.

Resmi site yine bizi mahçup etmedi.

Naim
30.10.2006, 16:47
ARKADAŞLAR GÖZÜMÜZÜ AÇALIM

Ticari kurumlarda ticari Sırlar vardır
Her anlaşma açıklanmak zorunda değildir
Fakat Sene başında yaşanan olaylardan sonra daha dikkatli olmak lazım
diğer 3 takıma ülker tarafından verilen paralar açıklanmışken Trabzonspor anlaşmasının açıklanmaması çok manidardır.

tamuğ yamtar
30.10.2006, 16:56

diğer 3 takıma ülker tarafından verilen paralar açıklanmışken Trabzonspor anlaşmasının açıklanmaması çok manidardır.

Bunun bir sponsorluk anlaşması olduğunu da unutmamak lazım.

altancakular
30.10.2006, 16:56
halka açık şirketlerde sır olmaz
eğer şifaen anlaşmaya maddeler eklenmiş ise o ayrı
onu zaten kimse bilemez

bu anlaşma yapılınca kulübümüz bunu imkb ye bildirecek
imkb de sitesinde bu anlaşmayı tam metin olarak "şirketlerden haberler" başlığında yayınlayacak

bizlerde taraftarlar olarak bu anlaşmaları görmek isteriz
kulübümüzün web sayfsında yayınlansa çok iyi olur
şeffaf bir yönetim her şeyin ilacıdır

http://www.imkb.gov.tr/sirkethaberleri.htm
buradan trabzonspor sportif a.ş. nin şimdiye kadar yaptığı açıklamalardan bunu görebilirsiniz

ilgilenirseniz
febe, bejeke ve gese nin de açıklamalarını okuyabilirsiniz

tamuğ yamtar
30.10.2006, 17:00
halka açık şirketlerde sır olmaz
eğer şifaen anlaşmaya maddeler eklenmiş ise o ayrı
onu zaten kimse bilemez

bu anlaşma yapılınca kulübümüz bunu imkb ye bildirecek
imkb de sitesinde bu anlaşmayı tam metin olarak "şirketlerden haberler" başlığında yayınlayacak

bizlerde taraftarlar olarak bu anlaşmaları görmek isteriz
kulübümüzün web sayfsında yayınlansa çok iyi olur
şeffaf bir yönetim her şeyin ilacıdır

http://www.imkb.gov.tr/sirkethaberleri.htm
buradan trabzonspor sportif a.ş. nin şimdiye kadar yaptığı açıklamalardan bunu görebilirsiniz

ilgilenirseniz
febe, bejeke ve gese nin de açıklamalarını okuyabilirsiniz

Takımlar ayrıca yaptıkları transferleri ve gönderdikleri futbolcuları bile bildirmekle yükümlüler.

Hatta görüşmeye başladıklarını bile.

Ayrıca bu takım babalarının malı değil. Tabi ki öğreneceğiz ayrıntıları.

frango
30.10.2006, 17:00
o kadar uzun açıklamaya bızı bılgılendırmeye ne gerek vardı bu kadar bızı bılgılendırmeyın

ya o delı olmamak elde deyıl ya hiç bişe yazmayın yada yazdıgınızda bızı bılgılendırecek şeyler yazın ne o anlaşmaya varıldı ne anlaşması arkadaş açık açık yazın sunu

altancakular
30.10.2006, 17:04
tamug yamtar
yazmış

Takımlar ayrıca yaptıkları transferleri ve gönderdikleri futbolcuları bile bildirmekle yükümlüler.

arkadaşım bu söylediğin durum sadece bejeke için geçerlidir
onun halka arz modeli farklıdır

imkb deki açıklamalara bakın orada göreceksiniz

Kemençeci
30.10.2006, 18:45
arkadaşım senin yorumun açıkçası hoşuma gitti ya biz yanlı davranıyoruz ya da bazıları gerçeği görmüyor.
ülker senin babanın oğlu nun şirketimi. 2 mio dolar verse bile kardır. çünkü 3 büzüklere yapılan yardım basket takımları sayesinde yapıldı ve hepsinin isimleri bile değişti. senin neyin var neyi dava ediyoruz ne hakkımız varda istiyoruz. adamlar hersene kafaya oynuyo dünyayı sallıyo senin basket takımın ne yapıyo. para istiyosan git trabzonspor un adını koy "cafe crown" diye bak 10 mio dolar bile vermiyorlarmı?
welhasıl bu başlığa sene başından beri karşıydım. ama 1-2 mio dolar dahi alabilmişlerse güzel diyorum.
ama siz yine ülker malı alman aldırman coca-cola için, renault arabalara binin, carfour dan alışveriş yapın, danone yiyin. çünkü ülker bizim düşmanımız
ve trabzonda milliyetçi bi şehir.

Ha coca cola ha cola turka ya. İkisi de ABD'nin uşağı.

Başlatmayın ülkere.:mad:

Travelair
30.10.2006, 18:59
Şimdi bir şeyi netleştirelim. Ne verirlerse kardır mantığı ile mi bakacağız, yoksa hakettiğimizi düşündüğümüz rakamlar üzerine mi anlaşma yapacağız? Hayır diğer türlü ne verirlerse eyvallah mantığı ile anlaşma tek taraflı oluyor. Bu sponsporluk anlaşmalarında en önemli husus, firmanın reklamının ne kadar iyi yapılabildiğidir. Bizim kulübümüz ulusal medyayı o kadar es geçti, içine kapandı, üstünde durmadı ki, Kazım Kanat forma reklamı alsa bizden daha çok verirler gibime geliyor. Medyayı ele geçirmeliyiz

tamuğ yamtar
30.10.2006, 19:23
tamug yamtar
yazmış

arkadaşım bu söylediğin durum sadece bejeke için geçerlidir
onun halka arz modeli farklıdır

imkb deki açıklamalara bakın orada göreceksiniz

Haklısın. Bazı takımlar ibaresi eksik kalmış.

Düzelttiğin için teşekkürler.

altancakular
30.10.2006, 23:07
arkadaşlar işte İMKB de ülker ile yapılan sponsorluk anlaşmasının duyurusu
detay vermiyorlar. anlaşma gizli imiş

TARİH:27/10/2006

HABER:
TSPOR
Trabzonspor Sportif Yatırım ve Ticaret A.Ş.’nin 27.10.2006 tarihli yazısı aşağıya çıkarılmıştır.
“Konu: Sermaye Piyasası Kurulu’nun Seri:VIII, No: 39 sayılı Tebliği uyarınca yapılan açıklamadır.
Şirketimiz ile Yıldız Holding A.Ş. (Ülker Grubu) arasında yeni bir sponsorluk sözleşmesi yapılabilmesi için süren görüşmeler neticesinde anlaşmaya varılmış ve bugün itibari ile yeni bir sponsorluk sözleşmesi imzalanmıştır. Sözleşmenin gizlilik maddesi gereği anlaşmaya varılan tutarlar hakkında bilgi verilmeyecektir.”

¾ · ¾ ¾ · ¾¾ · ¾ ¾ · ¾¾ · ¾ ¾ · ¾

macka61
31.10.2006, 12:13
bence ülker bize acilen bir futbolcu almalı takımı şaha kaldıracak birisini

Hüseyin Çümen
31.10.2006, 13:41

3 eziklere göre verilen para az dır ve taraftarın tepkisi göz önüne alınarak açıklanmamıştır bence bu
şimdi 3 eziklerle aynı parayı alamamaız bizleri kızdırıyo da aynı parayı almak gönül isterde almamaız da mantıklı bence şimdi 23 senedir şampiyon olamamışız ligde zirveden8 puan gerideyiz taraftar sayımız diğerlerine göre çok daha düşük şimdi söyleyin bakalım buna yönetim napabilir ülker le yapılan anlaşma değerimiz kadardır hayalci olmayalım fiyatımız bukadar edior

altancakular
01.11.2006, 09:16
husolee61 arkadaş

istanbul takımlarını,şampiyonluklarını ve taraftar sayılarını örnek göstererek kulübün değeri bu kadar mış diyorsun

o zaman şu soruya yanıt verelim birlikte

eğer Trabzon Fikir Kulübü'nün ortaya attığı ve BMN üyelerinin amansız baskısı ile Ülker gurubu Trabzonspor ile masaya oturtulmaya zorlanmasa idi
sizce o zaman değerimiz kaç lira ediyor olacaktı yönetimin gözünde
ben cevap vereyim dilerseniz

SIFIR
0

sorun yöneticilerin Trabzonspor markasını algılama biçimindedir diye düşünüyorum.
onlara kalsaydı hala alla alla ülker bize de para verse ne iyi olurdu diye söylenip durulardı.
bu arada anlaşma şartlarını bizlere açıklamasalarda duyduklarım üzerinden anlaşmayı pek beğenmesem de hem trabzon fikir kulübü ne hem de BMN deki arkadaşlara teşekkür ederim.

unutmayın ülkeri o masaya biz oturttuk
yönetim değil

oskanonur
01.11.2006, 09:37
5 gelecek yerden 1 gelmesi olumlu gelişmemidir.onunda performansa baglı olması.

Benim dusunce yapima gore 1 sıfırdan buyuktur.Daha oncede belirttigim gibi bende en az senin kadar daha fazla para karsiligi anlasilmis olmasini istiyorum.Ama sunu unutmamak gerekir ki klubun icindeki yoneticiler dahil Trabzonlu ve Trabzonsporlu is adamlarinin ceblerinde akrep varken Ulker gibi bir gruptan alinan bu destek,rakam beklentileri karsilamasa da, olumlu bir gelismedir.

Faik Yılmaz
01.11.2006, 10:40
arkadaşlar geçmiş dönemde TRABZONSPORUMUZA bir çok hizmeti bulunan A. NAZİF ZORLU ylada görüşmeli yönetimimz adam ilimizi 2. vatanı olarak görüyor... çünkü ticari hayatına burda başlamış..... sırf bu yüzden 30 milyon dolatrlık zorlu oteli yaptırdı..... yönetimin bu tip insanlarıda küstürmemesi lazım...

macka61
01.11.2006, 18:05
bende böyle düşünüyorum

Hüseyin Çümen
02.11.2006, 14:57
husolee61 arkadaş

istanbul takımlarını,şampiyonluklarını ve taraftar sayılarını örnek göstererek kulübün değeri bu kadar mış diyorsun

o zaman şu soruya yanıt verelim birlikte

eğer Trabzon Fikir Kulübü'nün ortaya attığı ve BMN üyelerinin amansız baskısı ile Ülker gurubu Trabzonspor ile masaya oturtulmaya zorlanmasa idi
sizce o zaman değerimiz kaç lira ediyor olacaktı yönetimin gözünde
ben cevap vereyim dilerseniz

SIFIR
0

sorun yöneticilerin Trabzonspor markasını algılama biçimindedir diye düşünüyorum.
onlara kalsaydı hala alla alla ülker bize de para verse ne iyi olurdu diye söylenip durulardı.
bu arada anlaşma şartlarını bizlere açıklamasalarda duyduklarım üzerinden anlaşmayı pek beğenmesem de hem trabzon fikir kulübü ne hem de BMN deki arkadaşlara teşekkür ederim.

unutmayın ülkeri o masaya biz oturttuk
yönetim değil

koskoca ülker bmn ye dayanamadığı için mi anlaşma yapmak zorunda kaldı çok basit düşünüosunuz çok
sen başkan olsan 2 milyon dolar daha fazla kopartabilirmidin acaba

Naim
03.11.2006, 09:58
Trabzonspor'a para müjdesi
Geçtiğimiz hafta yapılan Divan Kurulu'nda kulübün 20 milyon YTL'lik bütçe açığını en kısa zamanda kapanacağını açıklayan yönetim, düğmeye bastı. Kısa bir süre önce tamamlanan görüşmelerin ardından Ülker ile imzalanan sponsorluk anlaşmasından Bordo-Mavili kulübün kasasına 4 milyon dolar (yaklaşık olarak 6 milyon YTL) gireceği öğrenildi. Diğer gelir kaynaklarını da harekete geçirmeyi planlayan Trabzonspor Yönetimi, bir türlü hayata geçirilemeyen benzinlik projesinde de önemli adımlar atmaya hazırlanıyor.

Başkan ilgileniyor

İstanbul Kartal'da yer alan oldukça değerli bir araziyi kullanmak için gerekli izinlerin büyük ölçüde tamamlandığı öğrenildi. Bütçe açığının en kısa zamanda kapılacağını her fırsatta dile getiren başkan Nuri Albayrak'ın bu konuyla özel olarak ilgilendiği belirtildi. Arazideki benzinliğin ihaleyle en iyi fiyatı veren firmaya kiralanacağı ve kulübe çok önemli bir gelir kaynağı oluşturacağı bildirildi. Karadeniz temsilcisinin bu yolla en az 10 milyon dolar kazanacağı dile getirildi.
ufak bir haber!
Basın mı bizi izliyor bizimmi basını izlememiz gerekiyor

bu arada ufakta bir bilgi verelim
Ülkerden gelecek olan paranın 2 yıllık kısmını ülkerden istedi
durum o kadar vahim her halde
:confused:

altancakular
03.11.2006, 10:37
husolee61

aynen öyle.

taraftar başardı. ülkeri dize getiren bizim gücümüzdür.
yönetim ise anlaşmayı yapan olmuştur o kadar
(başarılı bir anlaşma olmadığından adım gibi eminim)

bunun için bildiğim kadarı ile trabzonspor kulübü trabzon fikir kulübüne teşekkür dahi etmiştir

altuğ atalay bey ile görüşebilirsiniz
yazıyı o yazmış sanırım

Travelair
03.11.2006, 10:58
3 eziklere göre verilen para az dır ve taraftarın tepkisi göz önüne alınarak açıklanmamıştır bence bu
şimdi 3 eziklerle aynı parayı alamamaız bizleri kızdırıyo da aynı parayı almak gönül isterde almamaız da mantıklı bence şimdi 23 senedir şampiyon olamamışız ligde zirveden8 puan gerideyiz taraftar sayımız diğerlerine göre çok daha düşük şimdi söyleyin bakalım buna yönetim napabilir ülker le yapılan anlaşma değerimiz kadardır hayalci olmayalım fiyatımız bukadar edior

Yorumun yanlış olmuş. Sponsorluk anlaşmaları geçmiş kazanımlara göre değil gelecekteki başarılara göre yapılır. Bakın Schalke son yılların en büyük sponsorluk anlaşmasına imza attı. Halbuki 1958'den beri şampiyonluğu yok. Uefa kupası var. Onun da üzerinden 9 sene geçmiş. Yine de Avrupa'nın tüm devlerini geride bıraktı. En çok gelir elde eden kulüp oldu şu anda. Evet taraftar kısmı doğru orantılıdır ama potansiyele göre de yapılır. Bugün Trabzonspor başarılı olsa tüm Anadolu insanını+ 3 ukalaların dahi "Ben olmayacaksam o olsun" diyebileceği bir taraftar potansiyeline sahiptir.

Ama sen dersen ki yok kardeşim ben onlardan küçük takımım razıyım ne verirlerse, kusura bakma bence bu bizim değil senin sorunundur

Bence bu takımın potansiyeli altyapısıyla, taraftarıyla çok büyüktür yeter ki değerlendirmesini bilelim

altancakular
03.11.2006, 11:06
Travelair

sizi sadece kutluyorum

sponsorluk anlaşmalarında gösterilen geçmiş satılan ise gelecektir

bir de satış konusundaki yeteneğiniz önemli tabii ki
bunlar sizin marka değerinizi belirler

yani para verecek sponsor bozuntusu sizin marka değerinizi belirlemesi söz konusu değildir

bu şuna benzer

hangi kızı sevdiysem dünya güzeli o dur

gidip bakkal ahmete tüpçü kazıma sormam gerçekten de bu kız dünya güzeli midir diye

ben belirlerim onu

degok
03.11.2006, 12:03
Bence başka bir sponsor bulunmalıdır.

Gürkan
10.11.2006, 08:30
GÖKHAN & MEHMET OCAK' TA BİTECEKSarı-kırmızılılar sezon başında alamadığı Gökhan Ünal ve Mehmet Topuz’la anlaştı. En az 6 milyon euro'luk transferin sponsoru ise Ülker

Sphinx
10.11.2006, 08:49
Ülker'in futbol dünyasına böyle hamlelerde bulunması gerçekten sevindirici.. Diğer büyük takımlara destedinde bulundu.. Bjk'ye Delgado'yu o aldı.. Ki aynı hamleyi Trabzonspor'da neden yapmasın.. Ülkerin Trabzonspor'a gereken desteği göstereceğini düşünüyorum..

champions
10.11.2006, 10:28
ÜLKER'DEN 2 MİLYON $
Trabzonspor'un sponsorluk anlaşması yaptığı Ülker'den 2 yıllık ücretini kasasına koydu. Ülker ile yıllık 1 milyon 50 bin'er olmak üzere 3 yıllık anlaşma yapan Bordo-Mavililer, bu paranın 2.1 milyon $'ını aldı. Trabzonspor, Avrupa Kupaları'na katılırsa 150 bin $ daha alacak.

Emorfo
10.11.2006, 10:43
Anlaşma gizli değil miydi. Rakamlar ne derece doğru?

Naim
10.11.2006, 11:16
ÜLKER'DEN 2 MİLYON $
Trabzonspor'un sponsorluk anlaşması yaptığı Ülker'den 2 yıllık ücretini kasasına koydu. Ülker ile yıllık 1 milyon 50 bin'er olmak üzere 3 yıllık anlaşma yapan Bordo-Mavililer, bu paranın 2.1 milyon $'ını aldı. Trabzonspor, Avrupa Kupaları'na katılırsa 150 bin $ daha alacak.

Trabzonda Gizli bir şey kalmıyorki kardeşim

Faruk bu rakamlara itibar edebilirsin
doğrudur
Hele iki yıllık olayına bire bir şahit oldum ki hazindir

since1967_
10.11.2006, 12:20
ülker mallarını boykot etmeye devam devre arasında ezik gayseye iki tane futbolcu alacakmış. istanbul köpeklerini destekleyecekler ya. bizim şampiyon olacağımız sene olmayalım diye eziklere 20 milyon dolar falan verirler. kahrolsun istanbul uşakları.

Nytre
10.11.2006, 13:09
bundan bir önceki sözleşmede aynı miktardaydı... ne değişti... hiç bir şey.. ülker sadaka verecek yer arıyorsa cami yaptırmaya devam etsin.

Travelair
10.11.2006, 13:14
Anlaşmayı kimden sakladıkları belli oldu mu?

Hüseyin Sahtiyan
10.11.2006, 13:16
ya bu anlasma basketı kapsıomu :D

KuĞu
10.11.2006, 13:31
rezalet resmen ya !!!

Allah aşkına şampiyon yapın şu takımı artık!!! kapımızda yatsınlar!!! yine de reklamlarını yapmayalım şunların!!!:mad:

macka61
10.11.2006, 13:56
güzelim kulübü kimler yönetiyor yeni anlaşma yapmışsızda ne olmuş aynı parayı alıyorsak ne gereği vardı

Emorfo
10.11.2006, 14:20
Ülker'in diğer takımları yaptığı desteğe baktığımızda bir tek BJK'ye futbol konusunda ciddi bir yardımı oldu. Diğer kulüplere daha çok basketbol branşında yardımcı oldu.
Delgado'ya 5 milyon avro verildi deniyor. Bu da 8 trilyon felan ediyor. Anlaşmaya göre Delgado'nun kullanım hakkı BJK'nin, bu futbolcunun satışı durumunda Ülker Grubu verdiği parayı geri alacak. Daha yüksek bir fiyattan satılırsa para Beşiktaş ve Ülker arasında bölüşülecek. Beşiktaş Delgado ile 3 senelik anlaşmaya imza attı. Bir iki sene sonra kesin satacak. Bu durumda Ülker gerçek anlamda BJK'ye çok büyük bir katkı yapmamış oluyor.

Trabzonspor'la Ülker arasında yapılan anlaşmanın gizli olduğu söyleniyor. Buna rağmen 4 senelik anlaşmadan 6 trilyon gelir elde edilecek deniliyor. Bşiktaş Delgado'dan en fazla 2, 3 sene faydalanır, üstelik Delgado'nun alacağı ücreti Ülker değil Beşiktaş kulübü ödüyor. Beşiktaş Delgado'yu sattığında Ülker 5 milyon avrosunu geri alacak. Delgado daha yüksek bir fiyata satıldığında Ülker yine bu farktan pay alacak. Trabzonspor'la yapılan anlaşmada 4 senede 6 trilyon deniyorsa çok kötü bir anlaşma olduğuna inanmıyorum. Nakit temiz para kasanıza giriyor. Öyle ortalığın velveleye verilmesini gerektiren bir durum yok. Trabzonspor'un tarihinde belkide en karlı anlaşma budur.

Eğer sorun Gs ve BJK'nin basketbol şubelerine yapılan yardımsa Trabzonspor basketbol takımı 1. ligte olsaydı eminim oda nasibini alırdı. Bu konunun bazı çevreler tarafından sürekli kullanılması can sıkıyor. Bu arkadaşlarımız, Trabzonspor formasına tek maçlık 10.000 dolara reklam verdiği dönemlerde neden konuşmuyorlardı. Yoksa o ödemlerde çok istedikleri parasız bir başkanları mı vardı. Art niyetli bir karalama kampanyası var. Üstelik stad konusunda da Ülker'in sponsorluğu söz konusu. Bir şey ortaya atarken elle turulur, tutarlı bir tarafınız olmalı.
Vahid Halilhodviç'in bir sözü vardı "Trabzonspor taraftarı takımlarını Avrupa şampiyonu felan sanıyor" Trabzonspor'u her ne kadar çok sevsekte istanbul takımları ile aynı reklam gelirini mi alacağını düşünüyorsunuz. Madem alınan reklam parasının az olduğunu düşünüyorsunuz, firmanız felan varsa kulübe gidin sponsor olmak istiyorum deyin elinizden ne geliyorsa yapın. Ama maksat üzümü yemek değil bağcığı dövmek.

altancakular
10.11.2006, 14:48
sen kendini alim elalemi sersem mi sanırsın

sanırım böyle bi tirat vardı
bir padişaha ait

emorfo arkadaş

gs ve fb ye basket yardımı yapıldı diyorsunuz futbolda sadece bjk ye yardım edilmiş size göre. o branşlara giden para acaba nerenin gelirleri idi
futboldan gelen paraları diğer branşlara aktardıkşları için futbol takımı zorda kalıyordu.
dolayısı ile bal gibi de futbola yardım edilmiştir
2. si
size o6 trilyonu al canım sana 6 trilyon diye ödemeyecekler
bu yıl 1 trilyon
bir sonraki sezon da o kadar
böyle taksit taksit
medine dilencisi gibi alacaz parayı
bi de tabii performansa bağlı verecekler
o da eğer yeni yönetim gelir de bütün anlaşmaları iptal etmezse tabiii

acaba sorarım size

delgado nun önce bir bacağını
sonra da diğer bacağını mı aldılar

altancakular
10.11.2006, 14:49

bir padişaha ait

emorfo arkadaş

gs ve fb ye basket yardımı yapıldı diyorsunuz futbolda sadece bjk ye yardım edilmiş size göre. o branşlara giden para acaba nerenin gelirleri idi
futboldan gelen paraları diğer branşlara aktardıkşları için futbol takımı zorda kalıyordu.
2. si
size o 6 trilyonu "al canım sana 6 trilyon" diye mi ödeyecekler sanıyorsunuz
bu yıl 1 trilyon
böyle taksit taksit

acaba sorarım size

Emorfo
10.11.2006, 15:01
Kusura bakma ama bir laf vardı şey buldun şeylisini arıyorsun diye.

Bu zihniyete bir şey beğendirmek zor. Dedim ya amaç üzümü yemek değil, bağcığı dövmek.

Naim
10.11.2006, 15:10

bir padişaha ait

emorfo arkadaş

2. si
size o 6 trilyonu "al canım sana 6 trilyon" diye mi ödeyecekler sanıyorsunuz
bu yıl 1 trilyon
böyle taksit taksit

acaba sorarım size

altan kardeşim
o zaman değiştirelim Trabzonsporun ismini bjk nin gs nin yaptığı gibi
Trabzon Cola Turka olsun
İstermisini?

Sponsordan Para almak iyi hoşda Trabzonspor Karşılığında ne verecek oda önemli??
Sadece iki şapka takmak İki Stad Reklam panosuna Reklam ücreti olara 4 milyon iyi bir para bence
göğüs Reklamından 2.5 milyon aldığımızı düşünürsen

Ama sen ki Göğüs Reklamsız forma istiyorsun
aslında tamamıyle Sponsorlara karşı olman gerekiyor gibime geliyor

altancakular
10.11.2006, 15:16
trabzon cola turka mı
güldürmeyin beni
intihar ederim şurada

evet formada reklam istemiyorum
formayı bu şekilde satmayı becermek te yönetimler kalmış
ama bir pazarlama müdürü olmayan
formayı danışmana yaptıran bunu da beceremez doğru
hem forma reklam parası da peşin verilmiyor

5 milyon taraftarın % 5 i üye olsa idi o iğrenç reklamlara ihtiyacımız olmayacaktı işte

o parayı kazanıp o reklamı ordan kaldıracağım

çalışıyom sabah akşam
çalışıyom
çalışıyom
:):p
:o :) ;) :rolleyes:

herkes çalışsın

Naim
10.11.2006, 15:21
trabzon cola turka mı
güldürmeyin beni
intihar ederim şurada

evet formada reklam istemiyorum
formayı bu şekilde satmayı becermek te yönetimler kalmış
ama bir pazarlama müdürü olmayan
formayı danışmana yaptıran bunu da beceremez doğru
hem forma reklam parası da peşin verilmiyor

5 milyon taraftarın % 5 i üye olsa idi o iğrenç reklamlara ihtiyacımız olmayacaktı işte

o parayı kazanıp o reklamı ordan kaldıracağım

çalışıyom sabah akşam
çalışıyom
çalışıyom
:):p
:o :) ;) :rolleyes:

herkes çalışsın

Trabzon Cola Turka olsun istemiyorsun
O parayı niye aldılar diye boş yere kafa kol yapmamak lazım

Yahu anlamıyorum
Şu yönetimin Yanlış icraatlarini hepten eleştiriyorum
fakat Bazı arkadaşlar icraat mühim değil Asıl olan yönetimdir deyip
kahvesine köpüğüne bakmadan sallıyorlar
Sonrada Biz Aslında Trabzonspor için yapıyoruz deniliyor
Efendim Katılımcı Yönetimden Dem vuran bazı arkadaşlar
Katılımcı Demokrasilerde Muhalefet olanın görevi Sadece Muhaliflik değildir
Bilginize

Travelair
10.11.2006, 15:26
Kandırılmaktan bıktım Tamam peşin aldıkları için toplam para düşük olmuş olabilir ama alternatiflere de bakılmalıydı. Bence değerimiz bu değil

altancakular
10.11.2006, 15:28
saolasın naim kardeş
tabiii öyle ne yapılırsa yapılsın eleştiren insan olmamak gerek

kaldıralım şu reklamı formadan yaw
toplarız o parayı
bmn bi proje başlatsın
trabzonspor a en çok üye yapan kişiye plaket verelim
ne dersin?
yönetime de böylece yardım etmiş oluruz
burada sadece kuru muhalefet yapılmadığını görürler
kulüp yönetimlerinde bir bmn temsilcisi olur belkide
muhalefet yok yapıcı muhalefet var deriz

Travelair
10.11.2006, 15:53
Trabzonspor'un ana sponsoru Ülker
Senelik vereceği para 1 milyon 50 bin $
2 senelik peşin alındı

Şimdi ana sponsorumuzdan gelen parayı bozdurur bozdurur harcarız. Kusura bakmayın ama ben bu anlaşmayı olumlu bulmuyorum. İsteyen olumlu bulabilir

Emorfo
10.11.2006, 15:55
Olumlu bulabileceğiniz bir anlaşma nasıl olabilirdi. Buyrun yazın.