PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Avni Aker'de Tribünler Neden Boş? İşte Cevabı...

Burçak
07.12.2013, 12:47
http://www.61saat.com/images/haberler/avni_akerde_tribunler_neden_bos_iste_cevabi_h81329 .jpg

"Kupa Başbakanda" isimli kitabıyla gündeme gelen yazarlardan Hasan Al, Avni Aker'de boşalan tribünleri öyle bir yazdıki; herkesi hem ağlattı hem düşündürdü.

İşte o yazı;

‘’Maça gitmiyorum’’ diye eleştiriyorsunuz beni. Ailemin rızkından kesip gitmedim mi maçlara… Harçlığımı vermedim mi… Bırakın Avni Aker tribünlerini… Deplasmanlarda kavga etmedim mi… Ölmedim mi Trabzonspor için… Anama babama evlat acısı yaşatmadım mı… Ailemi, çevremi, sevenlerimi yasa boğmadım mı… Trafik kazası geçirmedim mi? Görele de fındık dalına asmadım mı kendimi? Kalbime yenik düşmedim mi? Karda, yağmurda, çamurda hep Bordo Mavi renklerin yanında olmadım mı… Soğukta titremedim mi… Yensek de yenilsek de durmadım mı arkasında… Bütün zorluklara göğüs germedim mi… Niye unutuyorsunuz yaptıklarımı? ‘’Maça gitmiyorum’’ diye eleştiriyorsunuz beni… Anlamıyorsunuz halimden… Nankörlük ediyorsunuz. Ben acının üstesinden geldim… Yokluğu aştım… Zorluğa dayandım… Ölüme bile meydan okudum… Ancak bu adaletsizliğe, haksızlığa dayanamıyorum… 3 Temmuz’dan bu yana onca şey yaşandı. Bir kez bile ‘’derdin ne?’’ diye sormadınız… Suçluyorsunuz… Suçlamaya da devam ediyorsunuz… Niye anlamıyorsunuz, umudumu kaybettim ben… İnancımı yitirdim. Heyecanım yok oldu… 96’ı da aldınız elimden… 2005’de de aldınız… Yine toparlandım. Ayağa kalktım. Ama şimdi? Şimdi yakalandınız… Mahkemesi, UEFA’sı, CAS’ı ‘’şike’’ diyor. Hiç oralı olmuyorsunuz. Alın terimin, emeğimin üstüne yatıyorsunuz. Artık bende şu kanaat oluştu… ‘’Ne yaparsak yapalım şampiyon olamıyoruz.’’ Nasıl olsa sonuç belli… Niye gideyim maçlara? Aslında bu kadar da soğmazdım. Fakat adamlar haksızlıkta birleşiyor. Biz haklılıkta ayrışıyoruz. Haklı davamızda bile adam gibi mücadele edemiyoruz. Biz neyin mücadelesini veriyoruz Allah aşkına? ‘Kupayı hemen alırım’’ dedi… ‘’Ben gelince Aziz Yıldırım kaçacak yer arayacak’’ dedi. Attı, tuttu…Duygularımı sömürdü… Şimdi bu konuşmaları bıraktı… ‘’Fenerbahçe kupayı iade etmeli…’’ ‘’FİFA da hakkımızı ararız’’ demiyor mu? Hele hele ‘’300 bin kişi yürürüz’’ dedikten sonra İstinye’de düzenlediğim yürüyüşe katılmadı ya, her şeyden nefret ettim. Maçından da, yediğimden içtiğimden her şeyden… Öldürdünüz beni… Hani faklılık olur da bu kadar olmaz. Adam seçimden önce ne dediyse tersini yapıyor… Kupanın Fenerbahçe’nin müzesinde kalmasını sağlayan Başbakan’a toz kondurmuyor… Üstelik kulübü siyasete bulaştırıyor. Kime güveneceğimi şaşırdım. Eski yönetimi eleştiriyordum. Gelen, gideni aratırmış… Bir de bütün bunları üstüne hiçbir şey yokmuş gibi bilet fiyatlarını da çok yüksek tutmuyorlar mı? Cinlerim tepeme çıkıyor. Gitmiyorum arkadaş maçlara. İzlemiyorum Digitürk’ü… Futbol onların olsun… Alsınlar başlarına çalsınlar…

HASAN AL / TAKA

TSknbkTS
07.12.2013, 13:34
İşte bu yazıyı bütün ulusal gazetelere ilan vereceksin. O zaman herkes alacak mesajı.

fırtına ihtilal efsane

Samet Türkmen
07.12.2013, 13:37
IHO seçilmesin diyenleri AKPli olmakla suçlayıp,sözde dalga geçenlere yazsınlar önce yazıları. Yok öyle gelen gideni aratır falan. Çoğunuz destek verdiniz. Hep siz öngörüşlüsünüz zaten.

Heyecanımı kaybettim,çaldılar çırptılar ama %60. O yeah. Yemesinler bizi.

Fatih Öztürk
07.12.2013, 13:53
Ajitasyona bayılıyoruz arkadaş.sen Trabzonsporun taraftarıysan trıbünü doldurmaya mecbursun.o kadar.

Mehmet BAŞ
07.12.2013, 14:31
Kusura bakmayın boş hikayeler bunlar...

Canın isterse git maça, istemezse gitme...

Ama ondan sonra çıkıp da Başkana, Takıma saydırma...

Çünkü buna hakkın yok....

Senin bu takıma küsmeye hakkın yok...

Tribünleri tıklım tıklım doldurup birilerine mesaj vereceğimiz yerde, seyirci takıma küsüyor.

Birilerinin çok da umrunda dimi?

Adamlar diyor ki ''Ohhh Trabzonspor'u devre dışı bıraktık sonunda...''

Bizi ŞİKE değil ama ''Taraftarın bu yaptığı'' daha çok yıkıyor,

Farkında değilsiniz....

Böyle devam edin, maçlara gitmeyin bravo!!

HOPA'LI TS'Lİ
07.12.2013, 14:33
[ımg]http://www.61saat.com/images/haberler/avni_akerde_tribunler_neden_bos_iste_cevabi_h81329 .jpg[/ımg]

"kupa başbakanda" isimli kitabıyla gündeme gelen yazarlardan hasan al, avni aker'de boşalan tribünleri öyle bir yazdıki; herkesi hem ağlattı hem düşündürdü.

Işte o yazı;

‘’maça gitmiyorum’’ diye eleştiriyorsunuz beni. Ailemin rızkından kesip gitmedim mi maçlara… harçlığımı vermedim mi… bırakın avni aker tribünlerini… deplasmanlarda kavga etmedim mi… ölmedim mi trabzonspor için… anama babama evlat acısı yaşatmadım mı… ailemi, çevremi, sevenlerimi yasa boğmadım mı… trafik kazası geçirmedim mi? Görele de fındık dalına asmadım mı kendimi? Kalbime yenik düşmedim mi? Karda, yağmurda, çamurda hep bordo mavi renklerin yanında olmadım mı… soğukta titremedim mi… yensek de yenilsek de durmadım mı arkasında… bütün zorluklara göğüs germedim mi… niye unutuyorsunuz yaptıklarımı? ‘’maça gitmiyorum’’ diye eleştiriyorsunuz beni… anlamıyorsunuz halimden… nankörlük ediyorsunuz. Ben acının üstesinden geldim… yokluğu aştım… zorluğa dayandım… ölüme bile meydan okudum… ancak bu adaletsizliğe, haksızlığa dayanamıyorum… 3 temmuz’dan bu yana onca şey yaşandı. Bir kez bile ‘’derdin ne?’’ diye sormadınız… suçluyorsunuz… suçlamaya da devam ediyorsunuz… niye anlamıyorsunuz, umudumu kaybettim ben… inancımı yitirdim. Heyecanım yok oldu… 96’ı da aldınız elimden… 2005’de de aldınız… yine toparlandım. Ayağa kalktım. Ama şimdi? şimdi yakalandınız… mahkemesi, uefa’sı, cas’ı ‘’şike’’ diyor. Hiç oralı olmuyorsunuz. Alın terimin, emeğimin üstüne yatıyorsunuz. Artık bende şu kanaat oluştu… ‘’ne yaparsak yapalım şampiyon olamıyoruz.’’ nasıl olsa sonuç belli… niye gideyim maçlara? Aslında bu kadar da soğmazdım. Fakat adamlar haksızlıkta birleşiyor. Biz haklılıkta ayrışıyoruz. Haklı davamızda bile adam gibi mücadele edemiyoruz. Biz neyin mücadelesini veriyoruz allah aşkına? ‘kupayı hemen alırım’’ dedi… ‘’ben gelince aziz yıldırım kaçacak yer arayacak’’ dedi. Attı, tuttu…duygularımı sömürdü… şimdi bu konuşmaları bıraktı… ‘’fenerbahçe kupayı iade etmeli…’’ ‘’fifa da hakkımızı ararız’’ demiyor mu? Hele hele ‘’300 bin kişi yürürüz’’ dedikten sonra istinye’de düzenlediğim yürüyüşe katılmadı ya, her şeyden nefret ettim. Maçından da, yediğimden içtiğimden her şeyden… öldürdünüz beni… hani faklılık olur da bu kadar olmaz. Adam seçimden önce ne dediyse tersini yapıyor… kupanın fenerbahçe’nin müzesinde kalmasını sağlayan başbakan’a toz kondurmuyor… üstelik kulübü siyasete bulaştırıyor. Kime güveneceğimi şaşırdım. Eski yönetimi eleştiriyordum. Gelen, gideni aratırmış… bir de bütün bunları üstüne hiçbir şey yokmuş gibi bilet fiyatlarını da çok yüksek tutmuyorlar mı? Cinlerim tepeme çıkıyor. Gitmiyorum arkadaş maçlara. Izlemiyorum digitürk’ü… futbol onların olsun… alsınlar başlarına çalsınlar…

hasan al / taka

sözlerin bittiği yer

Fatih Öztürk
07.12.2013, 14:40

Tribünleri tıklım tıklım doldurup birilerine mesaj vereceğimiz yerde, seyirci takıma küsüyor.

Bizi ŞİKE değil ama ''Taraftarın bu yaptığı'' daha çok yıkıyor.

Farkında değilsiniz....

Güzel özetledin kardeşim.

Ahmet Kuru
07.12.2013, 15:25
Taraftarin maca gitmeme luksu yok.gideceksin destegini de tepkini de vereceksin..

Berke6198
07.12.2013, 15:44
Değişik konular bunlar, içinden çıkılmaz.

Bu tirübünün dolmama meselesi biraz da kişisel bir konu. Bu konuyu tartışmaya başlasak, bitiremeyiz.

Gurpas
07.12.2013, 15:45
yazı çok güzel ama, şimdi haksızlıklara karşı daha dik durma zamanı o zaman o trübinler dolmalı

cakalkerem
07.12.2013, 16:25
ister gidin ister gitmeyin...burası Trabzon.....

zor zaman da her zaman takımının yanında olur...Kİmseye ihtiyacı yok....

Acitasyon yapmayın...Her beğenmeyen kulübü ve başkanı kendine göre eleştiriyor.....

bir başkan ve yönetim herkesin dediğine göre hareket etse asla dikiş tutturamaz...Bırakın bu işleri.....Bunu yazanlar kulübe resmen bölücülük yaptırıyorlar...Yazık....

serdaracıl
07.12.2013, 16:32
Ajitasyona bayılıyoruz arkadaş.sen Trabzonsporun taraftarıysan trıbünü doldurmaya mecbursun.o kadar.

Ajitasyonun kralini iho yapti. Trabzonspor taraftariysan tribunu doldurmaya mecbursun diyerek mi insanlari ikna edeceksin. Ajitasyon işte bu. Lafla olmuyor bu işler

serdaracıl
07.12.2013, 16:35
ister gidin ister gitmeyin...burası Trabzon.....

zor zaman da her zaman takımının yanında olur...Kİmseye ihtiyacı yok....

Acitasyon yapmayın...Her beğenmeyen kulübü ve başkanı kendine göre eleştiriyor.....

bir başkan ve yönetim herkesin dediğine göre hareket etse asla dikiş tutturamaz...Bırakın bu işleri.....Bunu yazanlar kulübe resmen bölücülük yaptırıyorlar...Yazık....

Kimse trabzonspor taraftarini bu şekilde suçlayamaz ne demek bölücüluk. Herkes sizin gibi düşünmek zorunda degil.

cakalkerem
07.12.2013, 16:41
biz içimizde yıkılıyoruz ki dışarıdan nasıl yıkmasınlar

Sibel
07.12.2013, 16:41
Bazılarının bu durumu anlayacağını hiç zannetmiyorum.
Çünkü onların ve bizlerin Trabzonspor'u farklı.
Daha ağır konuşmak isterdim. Ama susuyorum.
Trabzonspor'u bir takım olarak görenle ne konuşabilirim ki?
O beni, bizleri asla anlamayacak.

cakalkerem
07.12.2013, 16:45
Kimse trabzonspor taraftarini bu şekilde suçlayamaz ne demek bölücüluk. Herkes sizin gibi düşünmek zorunda degil.

tabii ki herkes benim gibi düşünmek zorunda değil.....Yalnız gün geçmiyor ki başkana yönetime oraya buraya sallamalar olmasın....Maça gitmek istemeyen gitmez....ama onu buna karşı suçlamak yanlış.....Bu hakkı kimse kimseye vermez..Kısacası bu....

cakalkerem
07.12.2013, 16:48

He birde aklıma gelmşken Trabzon taraftarı herkesi suçluyor ama....Başbakan.spor bakanı. kulüp başkanı, yönetim federasyon başkanı,uefa fifa gazeteciler...kimseyi beğenmiyoruz...açıkcası kimseyi beğenmek zorunda da değiliz....

ama en azından eleştiri yaparken bile ölçülü ve gerçekçi olmak zorundayız....Yoksa herkese sallamak kolaydır ...burada yaz geç...bir daha da bakma arkana.....

Samet Türkmen
07.12.2013, 16:57
Bir Trabzonsporlu kötü sonuçlar gelince neden maça gitmez ? Tek cevabı taraftarlığının eninde sonunda skora dayanmasıdır.

Stadyuma gitmemek bir tepki değil takımı yalnız bırakmaktır. Hiçbir şey yapamıyorsan beyaz mendil salla :)

Gerçi burada kupa başbakanda diyen onlarcası bila kale arkasindan kombine dusurup para kazanma derdindeyken bu işler zor.

Trabzonspor Avrupa'ya vb gidiyor ama sehirdeki kafalar Giresun'a bile çıkamıyor. Elestri yapsa bile acısı dar. Göremiyor.

Ömer SEVİNÇ
07.12.2013, 17:09
Kapatalım kulübü o zaman. Böyle mantık mı olur?

Sibel
07.12.2013, 17:16
Yazıyı anlamak gerek.
Yüzeysel bakınca saçma gözükse de yaşayan bilir.
Neyse.

Emre GÜRDAL
07.12.2013, 17:29
İste bu yuzden şikebahc buyuk kulup....

sindoma61
07.12.2013, 17:48
[QUOTE=Mehmet BAŞ;1919426330]Kusura bakmayın boş hikayeler bunlar...

Farkında değilsiniz....

Böyle devam edin, maçlara gitmeyin bravo!![/QUOTE Sıkıntı yok akp ye zeval gelmesin yeterli sizin için çıkmış birde ahkam kesiyorsun yersek tabiii....Kendi adıma İHO gittiği gün kurtuluş günüdür TRABZONSPORumuz için...

leavemealone
07.12.2013, 18:08
IHO seçilmesin diyenleri AKPli olmakla suçlayıp,sözde dalga geçenlere yazsınlar önce yazıları. Yok öyle gelen gideni aratır falan. Çoğunuz destek verdiniz. Hep siz öngörüşlüsünüz zaten.

Heyecanımı kaybettim,çaldılar çırptılar ama %60. O yeah. Yemesinler bizi.

Aynen katiliyorum .
IHO karsitlarina akp li diyen süper zekalilar simdi siz ne oluyorsunuz ?
Baskaniniz bu gidisle milletvekili cikacak hey gidi hey..
Kupada bir ay icinde geliyordu . Unutmadik..

Full HD
07.12.2013, 18:11
Tamam yönetimi sevmeyebilirsin evet belkide takima karsi sinirli olabilirsin fakat sen o maca gitmek zorundasin.Ha yok ben taraftar degilde seyirciyim diyorsan ozaman istedigini yap.

TSezgin61
07.12.2013, 18:14
Müthis yazi.

Trabzonsporlularda piskoloji suan bu. Kim ne düsünürse düsünsün..

cakalkerem
07.12.2013, 18:25
çekirdek grubunun konuşması bunlar....

Burçak
07.12.2013, 18:48
ufak bir detayı atlıyorsunuz.
Bazıları diyor ki kötü günde takımın yanında olmak gerekir..
doğru.
Ama bu taraftarı küstüren asıl sebep skordan da öte..
Başkanın hal ve hareketleridir.
Bu tepki asıl başkanadır.
belki takım da zarar görüyor ama yapacak bir şey yok.
İHO ne demişse tersini yaptı yapıyor..
O orada oldukça da tribünler bu şekilde devam eder..

aksamvakti
07.12.2013, 18:58

N

Farkında değilsiniz....

Cok guzel ozetlemisin.. Git stada fenerede, baskanada, siyasetede tepkini goster. Stadin bos kalmasi sikecilere hizmettir artik calacaklari bir kupa bile kalmiyor..

Kadir Yeter
07.12.2013, 19:07
Jübile maçlarına, yardım amaçlı maçlara gider misiniz?... evet diyorsanız; Trabzonspor maçına da gitme borcunuz var...

kadiryeter Kadir Yeter.
07.12.2013

Adnan Mollasalihoğlu
07.12.2013, 19:11
.............. kupa başbakanda bir alim sensin zaten,bu ülkede neyin kontrolü başbakanda değil ki ? Bunu bilmek için kitap okumaya gerek yok.Trabzonspor'u Trabzon haketmiyor gelsin İstanbul'a ölüsü 30,000'e oynar her maç...
1.000 TL * 30.000 kombine = 30 milyon TL AL SANA GELİR...Kolpacılar futbola soğumuş muş pehhh

cakalkerem
07.12.2013, 19:51
ufak bir detayı atlıyorsunuz.
Bazıları diyor ki kötü günde takımın yanında olmak gerekir..
doğru.
Ama bu taraftarı küstüren asıl sebep skordan da öte..
Başkanın hal ve hareketleridir.
Bu tepki asıl başkanadır.
belki takım da zarar görüyor ama yapacak bir şey yok.
İHO ne demişse tersini yaptı yapıyor..
O orada oldukça da tribünler bu şekilde devam eder..
sadri kulübün anasını ağlattı gırtlağa kadar borca soktu şike sürecinde hiçbir iş ve işlev yapmadı ama ona inat tribünleri boş bırakmıyordunuz anlamış değilim hala.....

oflukaan
07.12.2013, 20:00
hangi tribün doluyor ki... futbol türkiyede bitmiştir...

SADECETRABZON61
07.12.2013, 20:03
Açık ve Net Türkiye nasıl bölünüyorsa Trabzonda bölünüyor.

My
07.12.2013, 20:20
Bu şike olayı benim cigerime oturdu arkadaş. Maçı muçu gözüm görmüyor artık, hikaye. Beni yildiran da şikeciler felan değil bu haksızlık karşısında kendi içimizde ki yavşaklar. Benim Trabzonspor'a yüklenmiş olduğum anlamlar bu süreçle birlikte yerle bir oldu. Bu yavşaklığı ve uysallığı ben sindiremiyorun.

Alper Calik
07.12.2013, 21:04
Şu durumda maça gitmek biraz saflıktır. Ben de İstanbul da dayanamayıp Kasımpaşa maçına gittim, 3 yedik oturduk, hakemin bizi lime lime doğramasını izledik.

Gitmeyene "neden gitmiyorsun? demeye kimsenin hakkı yoktur!

Trabzonspor seyircisi futbol izlerdi eskiden, 2011 deki gibi bir ortaoyunu, tiyatro izlemeye neden gitsin ki?

Stadı doldurup herkese mesaj verelim görüşü de çok acemice. Stadı doldursanız olsa olsa "figüran" olarak şikebahçenin eğlencesi oluruz.

Asıl stadı boş bırakacaksınız ki

- Hem Trabzonspor futbolcusu ve yönetimi şikeyi aklından çıkarmayacak
- Hem siyasiler mesajı alacak

Yoksa figüranlığa devam ederiz.

Bedri Sertkaya
07.12.2013, 21:10
Yönetim istifa adam Yumlu'yu zekiyimi izlemeye gitsin haklı taraftar yeteneksiz Trabzonlu diye oynayan futbolculukla alakası olmayan adamları izlemek için mi

tolga1461
07.12.2013, 21:15
Adam çok iyi yapıştırmış helal olsun. Bir şeye değinmemiş ama, Sadece başkan değil bazı taraftar grubu başkanları da başbakanla sarmaş dolaş. Nerde onların Trabzonsporluluğu? Kaça sattılar acaba? Yazık ki bu takımı herşeyden çok sevenler yönetemiyor.

S.ÖZKAN
07.12.2013, 21:15
Trabzonspor'un en temel sorunu Şike Davası ile söz verdiğinin aksine siyasete hoş görünmek için hakkı ile mücadele etmeyen başkanıdır.Ne yazık ki ynı başka her türlü siyasi görüşten taraftarı ve üyesi bulunan Trabzonspor'u yönettiğinin farkında değil bilakis iktidar patisi il başkanı gibi davranıyor buda zaten bir çok sebepten futbola küsen Trabzonspor taraftarını daha fazla Trabzonspor'dan ve tribünlerden uzaklaştırıyor

cakalkerem
07.12.2013, 21:18
top oynanmıyor, yıldız oyuncu yok, futbol namına birşey yok heyecanını ruhunu kaybetmişiz....ama bu yine de takımı yalnız bırakmak anlamında olmamalı.....kime olay yaratılıyorsa sıkıntıyı ona göstermelisiniz...

serdaracıl
07.12.2013, 21:29
He birde aklıma gelmşken Trabzon taraftarı herkesi suçluyor ama....Başbakan.spor bakanı. kulüp başkanı, yönetim federasyon başkanı,uefa fifa gazeteciler...kimseyi beğenmiyoruz...açıkcası kimseyi beğenmek zorunda da değiliz....

ama en azından eleştiri yaparken bile ölçülü ve gerçekçi olmak zorundayız....Yoksa herkese sallamak kolaydır ...burada yaz geç...bir daha da bakma arkana.....

Bir insani istifaya davet etmek gayet normal. Eleştirmek de öyle. Eleştiriye rahammul yoksa orada tahakküm başlar. Taraftari maça gelmiyor diye ekeştirebikirsin ama kalkip da bölücü diyemezsin. Hele de iho'yu ekeştirdi diye asla.

Celal Demir
07.12.2013, 21:37
Lig maclarinda tribunlerin boskalmasini anlarim.... Cunku sonuc belli haksizlik hirsizlik hat safada.... Ama avrupa maclarinda tribunlerin bos kalmasinin hicbir mantikli izahi olamaz... Keske avrupa maclarimizi istanbulda oynasak...

Erdal DİLEK
07.12.2013, 21:39
Takimin kotuyse tribunun boştur. Bu dogal sonuctur. . .

cakalkerem
07.12.2013, 21:42
iho yu eleştirmek serbest herkes eleştirebilir benim ona hiçbir lafım yok.....ama taraftar arasına fitne sokmak yanlış iş.....

brnclhn
07.12.2013, 21:51
şu yazıyı okuyup nası dolmazsın spor medyasına,siyasete, şu pislik düzene....sonra bi de sessiz kalmak,maçlara gidip kös kös oturup sadece "trabzonum benim biricik sevgilim" demek çok koyuyor 90 dk isyan edeceğimiz yerde bi de başkan ve başbakan y...... onlara destek oluyor ya nasıl maça gitsin işu taraftar...

SADECETRABZON61
07.12.2013, 21:55
Takimin kotuyse tribunun boştur. Bu dogal sonuctur. . .

Sevgili abicim Taraftar bu yüzden gitmiyor masalınamı inanıyorsunuz? Başkan yüzünden gitmiyor bu seyirci Gidip Akpden aday olması lazım Başkanın Trabzonsporla işi olmasın mümkünse.

aksamvakti
07.12.2013, 21:57
Şu durumda maça gitmek biraz saflıktır. Ben de İstanbul da dayanamayıp Kasımpaşa maçına gittim, 3 yedik oturduk, hakemin bizi lime lime doğramasını izledik.

Trabzonspor seyircisi futbol izlerdi eskiden, 2011 deki gibi bir ortaoyunu, tiyatro izlemeye neden gitsin ki?

Stadı doldurup herkese mesaj verelim görüşü de çok acemice. Stadı doldursanız olsa olsa "figüran" olarak şikebahçenin eğlencesi oluruz.

Emin ol dedigin sekilde kimse mesaj almaz hatta basinda su haberler cikar futbol sehri diye gecinen Trabzonda taraftarlar gene stadi dolduramadilar.. Sikeyi fener yapar Trabzonda futbol biter..
Stad dolmali macin 1. dakikasindan itibaren siyasilere, sikecilere, baskana, medyaya giydirilmeli

Erdal DİLEK
07.12.2013, 22:02
Sevgili abicim Taraftar bu yüzden gitmiyor masalınamı inanıyorsunuz? Başkan yüzünden gitmiyor bu seyirci Gidip Akpden aday olması lazım Başkanın Trabzonsporla işi olmasın mümkünse.

Sorum şu; takim 9 puan farkla lider olsa maca gidermisin gitmez misin. Asil sorun takimin kotu oluşu, digerleri bahane bence. Bazilarinin dili varmiyor boyle takim mi olur demeye başkana kizdim diyor. Bende kizginim başkana ama şahislarla kurumlarin ayrilacagi tek konu bu. .

Tuğrul
07.12.2013, 22:03
2009-2011 yıllarında vali ve belediye'nin desteğiyle 10 bin kombine satılıp tribünleri zar zor doldurduğumuz atlanmamalı.

Bu gerçeği umursamayıp devekuşu gibi başımızı kuma gömeceğimize. Bunları bilerek taraftarın maça neden ilgi göstermediğinin cevaplarını bulmalıyız.

Şike'den sonra hevesimiz kaçtı. Başkan siyaset yapıp taraftarı böldü gibi söylemler akıllıca bir gerekçe değil.

TS'u şehirden ayırmayı pek doğru bulmuyorum. Ancak stad yetişene kadar maçlarımızı 1 sezona mahsus İstanbul'da oynamamız hayırlı olacaktır.

Kaan
07.12.2013, 22:06

Siyasiler mesaj falan almaz. Asıl istedikleri bu zaten, sineye çekmek.

The Legend
07.12.2013, 22:19
aynen

Sefa Murat Dokuz
07.12.2013, 22:49
Valla A'dan Z'ye doğru bir yazı. Tebrik ederim duygularımıza tercüman oldun.
Trabzonspor'um olduğum şehre gelecek ben maça gitmeyeceğim, civar şehire gelse kaçırmaz giderdim.
Şampiyon olduğumuz yıl İstanbul,Ankara,Sivas,İzmir,Trabzon dolaştığım km'yi hatırlamıyorum öğrenci gelirimin son kuruşunu biriktire buluştura maçlara git gel şevkiyle koştum.Sadece şampiyon olduğumuz yıl değil elimize bir para geçtiği zamandan beri her sene Trabzon'a en az 1 kez kesin yani 1 maça gitmişimdir.2010-2011'de 5-6 tane maça gitmişimdir heralde. Gs2-0,Paşa7-0,Bursa1-0,Sivas3-2,Bjk1-0,Gençler2-1

Sonra ?
3 sezonda 2 maç. İkiside Ankara'da geçen sezon gençler 3-0 bide kupa finali.
Bu sezon Ankaraya geldi Gençler içimden gram gitmek gelmedi.
Diğitürk'ü de bu ay kapattırdım.
2011'den beri Trabzon'a da hiç gitmedim. En son 1-0 lık Bursa maçı. Uzun zaman daha gitmem heralde.
Seneryosunu bildiğin filmi izlemek keyif vermiyor.
Tv'den Avrupa maçlarını sıkı takip ediyoruz tabi. Arada Trabzonun maçı bugün mü dediğim oluyor kendime ? Önceden 3 haftalık maçlar kimle kimi takip ediyoruz ligde. Son maç kimle olacak... inciğinin b.kunu sorsanız bilirdik sadece ben değil etrafımdaki tüm Trabzonsporlu arkadaşlarım.
Ben yine en az kopanlardanım. Üstünde formayı Avrupa maçları sonrasından sonrasına gördüğüm arkadaşlarım kaldı.
Futbolu katlettiler. İçimizdeki umudu el birliği ile bitirdiler. Hacısı Başbakanı yardakçıları Spor Bakanı Muhalefette ses çıkarmayan ve aynı tarafta olanlar ama özellikle çok umut vaad edip çok atıp tutup gelen HACI ve Adalet Timsali Başbakan bu ikisi Trabzonspor sevgisini bağlılığımızı doğradı. Başbakan Adil sistemi, Hacı da mücadele gücümüzü doğradı. Ne yapalım birlik beraberlik ülkenin neresinde kaldı ki Trabzonsporda kalsın...

altinkaya08
07.12.2013, 23:26
Çok haksızlığa uğradığımız aşikar ama takıma olan desteğimizi çekmek,bizi yıkmak isteyen camialarrın ekmeğine yağ sürmektir.Bizim yapacağımız bize ne kadar haksızlık yaparlarsa yapsınlar bizler takımımıza daha fazla destek verip sahiplenmektir.Başkada çaremiz yoktur.Yoksa sistemin içinde eriyip gider yavaş yavaş yok oluruz.

salihismet
07.12.2013, 23:36
Hem maca gitmeyeceksiniz, hemde gelip buralarda baskana saydiracaksiniz, bazi arkadaslar böyle
yaziyor, demekki baskana saydirmak icin maca gitmek lazimmis.

Yaşar
07.12.2013, 23:41
Trabzonspor taraftarının Trabzonspor'un destan yazdığı Avrupa kupası maçlarına gitmeme ve o stadı boş bırakma sebebi yukarıdakilerden hiçbirisi olamaz.
Ayıptır, ben izlerken utanıyorum.
O nedenle adam yerine koyulmuyoruz işte.

Mehmet BAŞ
07.12.2013, 23:57
Arkadaşlar farkında mısınız 96 yılı sonrası yaşadıklarımızı tekrar yaşıyoruz.

Mevcut düzen yeniden Trabzonspor'u sistem dışına çıkarmaya çalışıyor.

Sizler küsüp giderseniz bu ''Sistem Adamlarının'' ekmeğine yağ süreceksiniz.

Kimsenin umurunda değil sizin maça gitmemeniz...

Adamların tek isteği Trabzonspor'un yarış dışına itilmesi, sindirilmesi...

3-5 sene sonra takım oyun olarak toparlandığında yine maça gitmeler başlayacak,

Ama kaybettiğimiz bir 3-5 senemiz de bavulumuzda duracak...

O nedenle bir 96 faciası yaşamamak adına bu takıma sahip çıkın...

Bizler büyük kitleler halinde sesimizi haykırabilirsek bir şeyleri başarabiliriz.

Bir köşede sessizce konuşarak değil...

Fark etmeniz dileğiyle...

Emre EFENDİOGLU
08.12.2013, 11:07
Taraftarda ve şehirde futbola ve çok şeye küskünlük var.
Kim ne derse desin, hangi biriniz futbola ayn heyecanla bakıyor?

Keşke Avrupa kupası maçlarında tribünleri doldurabilsek.

Onur Civelek61
08.12.2013, 11:41
Dünyada hiç bir takım şampiyon olabilmek için hakemleri,şikecileri,ülke federasyonunu,ülkeyi yönetenleri yenmek zorunda değildir!!!

Samet Türkmen
08.12.2013, 11:42
Megri Megri.

Fatih Öztürk
08.12.2013, 12:32
Ajitasyonun kralini iho yapti. Trabzonspor taraftariysan tribunu doldurmaya mecbursun diyerek mi insanlari ikna edeceksin. Ajitasyon işte bu. Lafla olmuyor bu işler

Banane yada sanane IHO'dan?ya arkadaş benim renk,asalet aşkımı bu adamlarmı engelleyecek?benım tribüne gıtmemı Allah'tan başka kımse engelleyemez.devrım takımıysak ona göre hareket etmeliyız.trıbünümüz boş oldukça ahlaksızlar göbek atıyor bakın işte sız bu kadarsınız diyorlar.kulübü sahipsız bırakırsak yarın bır gün eyvahta para etmez ona göre hareket edelim.

cakalkerem
08.12.2013, 13:20
Trabzonspor her ne olursa olsun yalniz birakilmamalidir

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

*çirkin*
08.12.2013, 13:31
Adamlar şike yaptıkları halde taraftar ve takım öyle bütünleşti ki, taraftar takımı şikeci başkanını öyle savunduki , ama Trabzonspor taraftarı küsüyor , maça gitmiyor , eleştiri yapıyor, " yok başkan siyasete bulaştı" ulan zaten yıllardır siyesetin içindeyiz. yeni mi farkettiniz. ayrıca sanıyor musunuz ki diğer takımlar siyesete bulaşmamış siz bu şike davasının bu boyuta gelmesini sadece sporlamı oluyor sanıyorsunuz. yazık size. öyle bütünleşmelisiniz ki utanmalılar ( gerçi ar yok adamlarda yarı mesele). sadece evinde değil deplasmanlarda bile trübinleri dolduran Trabzonsporun bu durumu acıdır.

sen tribünü doldur sonra sahada ruhsuz mücadele eden futbolcunu gönder, ne hali varsa görsün ama adam gibi bütünleş. gerisi gelir. şu an sen zaten kaybetmişsin böyle düşünmeye devam edersen.

Muhammet YILMAZ
08.12.2013, 13:34
Adamlar şike yaptıkları halde taraftar ve takım öyle bütünleşti ki, taraftar takımı şikeci başkanını öyle savunduki , ama Trabzonspor taraftarı küsüyor , maça gitmiyor , eleştiri yapıyor, " yok başkan siyasete bulaştı" ulan zaten yıllardır siyesetin içindeyiz. yeni mi farkettiniz. ayrıca sanıyor musunuz ki diğer takımlar siyesete bulaşmamış siz bu şike davasının bu boyuta gelmesini sadece sporlamı oluyor sanıyorsunuz. yazık size. öyle bütünleşmelisiniz ki utanmalılar ( gerçi ar yok adamlarda yarı mesele). sadece evinde değil deplasmanlarda bile trübinleri dolduran Trabzonsporun bu durumu acıdır.

sen tribünü doldur sonra sahada ruhsuz mücadele eden futbolcunu gönder, ne hali varsa görsün ama adam gibi bütünleş. gerisi gelir. şu an sen zaten kaybetmişsin böyle düşünmeye devam edersen.

Aynen katılıyorum.Adamlar suçlu olduğu halde nasıl bütünleşti biz suçsuzuz bizde aynı bütünleşme yok.

Adem Özlü
08.12.2013, 13:51
Trabzonspor'un büyüklüğünü kavrayamamış,yapısını bilmeyen futbolcuların toplandığı her geçen yıl Trabzonspor'a itibar kaybettiren bir takım.
Başkanı taraftarın yıllarca beklediği ve kavuştuğunu sandığı,boyun eğmeyen dik duran biri olarak görünüp sonradan sanılanın tam aksi bir kişiliğe sahip olan bir Trabzonspor.
Hiçbir zaman bütünleşemeyecek bir taraftar kitlesine sahip bir Trabzonspor.
Her platformda hakları çalınan ve her zaman yalnızlığa mahkum bırakılan Trabzonspor.

Trabzonspor olmak zor iş vesselam..

Gümüshane
08.12.2013, 13:52
Arkadaslar medyanin gazina geldik..olay budur..simdide kandirilmamiza dayanamiyoruz. kendimize küsüyoruz.

pascalli
08.12.2013, 14:24
Özkan Sümer bu kulüpte başkanlık yaptı..ve Trabzonspor'a haksızlık yapılıyor diye başkanlıktan istifa etti..Ettide ne oldu Trabzonun haklarını gerimi verdiler..Küseceğimize,geri çekileceğimize, üstüne üstüne gitmeliyiz bu çok şerefli istanbul hegemonyasının.

winner
08.12.2013, 14:25
şike olayın küçük bir boyutu sadece...

geçen iki sezon da adalet yerini bulmamıştı ama bu sezon ki gibi tribünler boş,şehir ilgisiz değildi futbola...

tabii ki bunun sebebi sözde başkanın şehri ve taraftarı bölen,kutuplaştıran,iktidar partisi için mücadele eden tavırları......tv ve gazetelerde Trabzonspor'dan çok başbakanla ilgili mücadelesi sorulmaya başlandı artık...şikede ve birçok konudaki oynak tavırlar ve taraftara hakaret gibi eylemler de cabası...Şikede siyasilerin talimatıyla Trabzonspor'un haklarını korumadığı açıkça ortada sözde başkanın...şikeyi örtbas etme çetesinin emirleri dışına çıkamayacağı da belli oldu...

birçok kişiyi soğuttu ve tribünden uzaklaştırdı sözde başkanın bu tavırları...

Takım görece fena durumda değil avrupa da yola devam,ligde iyi kötü zirve yarışı var...takımın çok daha kötü durumda olduğu dönemlerde bile tribünler bu kadar boş kalmadı hiçbir zaman...

Courage
08.12.2013, 14:40
Arkadaşlar farkında mısınız 96 yılı sonrası yaşadıklarımızı tekrar yaşıyoruz.

Mevcut düzen yeniden Trabzonspor'u sistem dışına çıkarmaya çalışıyor.

Sizler küsüp giderseniz bu ''Sistem Adamlarının'' ekmeğine yağ süreceksiniz.

Kimsenin umurunda değil sizin maça gitmemeniz...

Adamların tek isteği Trabzonspor'un yarış dışına itilmesi, sindirilmesi...

3-5 sene sonra takım oyun olarak toparlandığında yine maça gitmeler başlayacak,

Ama kaybettiğimiz bir 3-5 senemiz de bavulumuzda duracak...

O nedenle bir 96 faciası yaşamamak adına bu takıma sahip çıkın...

Bizler büyük kitleler halinde sesimizi haykırabilirsek bir şeyleri başarabiliriz.

Bir köşede sessizce konuşarak değil...

Fark etmeniz dileğiyle...

Sizinde 96 ile 3 temmuz 2011 arasındaki farkı anlayabilmeniz dileğiyle ....

Mahkemelerden,tahkimlerden, uluslararası kuruluşlardan onaylanmış hatta cezası bile infaz ediliyor olan (şikecilerin Avrupadan diskalifiye edilmesi) bir şike sürecinin insanları futboldan soğutmasından daha doğal ne olabilir?

Tribünlere gitmemenin %100 haklı olduğunu iddia edemem ama niye olduğunu %100 anlatan bir yazı bence.

Taner Gündoğdu
08.12.2013, 14:54
yazılanların hepsi doğrudur, ama stada gitmemek için bahane değildir. her maç o tribünler dolmalı ve her maçın sonunda ,skor ne olursa olsun, yönetim istifaya davet edilmeli, şike vurgusu sürekli yapılmalı...

Cafer Bulur
08.12.2013, 14:58
yazılanların hepsi doğrudur, ama stada gitmemek için bahane değildir. her maç o tribünler dolmalı ve her maçın sonunda ,skor ne olursa olsun, yönetim istifaya davet edilmeli, şike vurgusu sürekli yapılmalı...
Ayni fikirdeyim,yazan kisi isyaninda hakli ama takimi yalniz birakarak bu sorun cözülmez.

Bir de ayriyeten avrupa maclarinda da tribünler dolmuyor buna nasil bir bahane bulacagiz?

Belirli kesimlere tepkiler olacaktir,olmalidir da ama Trabzonsporu destekten mahrum etmemeli.

Trabzonspor ne haciosmanoglu ne de mra nin kulübüdür onlar gecicidir kalici olan Trabzonspor ve taraftaridir.

DEEP BLUE
08.12.2013, 15:23
Boş bir yazı... Şikeyle şampiyon olanları, buna çanak tutanları ve olayı tepeden organize edenleri edenleri gördük ve anladık... Mağdur olan bizleriz, bunu da anladık... Ama maça gitmeyerek kimi cezalandırdığımızı anlamak için, biraz daha tatlı yemem gerekiyor galiba... Tam laz fıkrası.. Dağ dağa küsmüş, dağın haberi olmamış... Mücadele yöntemine bak, çay demle...

dolaylı
08.12.2013, 15:24
Müthis yazi.

Trabzonsporlularda piskoloji suan bu. Kim ne düsünürse düsünsün..
6 Şampiyonluğu yaşamış biri olarak şunu söyleyeyim yapılan yorumların hepsinin etkisi var.Ama kim ne derse desin asıl neden şikeden dolayı avrupadan kovulmuş bir takım utanmadan sıkılmadan bu ligde oynuyor ve hakemlerle şampiyonluğa yürüyor fakat içerde hiç bir yaptırım yok bunu gören insanın midesi bulanıyor ve hevesi yok oluyor diğer faktörler ikincil faktörlerdir.Taraftara sorulsun iddaa ediyorum % 99 u aynı görüştedir.

pascalli
08.12.2013, 15:43
Bir maç öncesi sabah erken saatlerde Trabzon'a geldik biraz dolaştık vakit geçsin diye bir cafede oturduk..maç saati yaklaşınca da kalktık..o arada masalarda muhabbet edenlere sorduk beyler maça gelmiyormusunuz? ooo ne işimiz var maçta ? o soğukta hiç çekilmez hem zaten televizyon veriyor..bu cevaba ne diyebilirdim ki? ne şike konusu ne de başkanın siyasi tavrı gündeme bile gelmedi. bizim taraftarımız çok değişti çokk.

tristram
08.12.2013, 16:05
bence sike en son nedenlerden biri.malum sezondan sonra sadri sener doneminde o stat bir cok defa doldu cunku.ozellikle avrupa maclarinda hep full cekti.simdi avupa maclarinda bile
millet gitmiyor..bana gore iki onemli nedeni var..
birincisi haci capsizinin klubu siyaseti kucagina iyice oturtmasi ve muhalefet partilerini destekleyen trabzonspor'lulari klupten sogutmasi, ikincisi de oynadigimiz rezil otesi oyun.
gecen sene kombine alip bu sene haci yuzunden kombine almiyorum-maca da gitmiyorum diyen cok insan var.haci kisa surede taraftari klupten sogutmayi basardi.zaten cakiroglu'da benzer seyleri soyledi.o bile ne olup bittigini gordugune
gore herseyi sikeye baglamak dogru degil.benim bildigim karadeniz insani mucadeleci olur, kupamizi vermediler diyip kenara cekilmek bize yakismaz zaten..ortaligi sikeci pezevenklere birakmak yok..
bizim ilk once haci denen ayristiriciyi ayiklamamiz gerekiyor.bu capsizi gondermedigimiz surece ne insanlari tribunlere cekebiliriz ne de sikeci kopek soylariyla mucadele edebiliriz.

My
08.12.2013, 17:31
Bence sadece olayı İHO ve kötü futbola bağlarsak durumu doğru analiz etmiş olmayız.

Şike süreci başladığından beri camianın ve ileri gelenlerin hal, hareket, tavırları taraftarı önemli dercede hayal kırıklığına uğrattı.

fb deniliyor ama aradaki en büyük fark camia sözcüleri hep kulüp aidiyet duygusuna pararel ve çıkarlarını uygun hareket ettiler. Biz de ise süreklü çıkarlarımıza ters ve aidiyet duygusuna aykırı yol izlendi. Başkanından tutundan siyasetçisine, yöneticisinden tutun da gazetecisine, taraftarından tutun da futbolcusuna kadar. Yani adamlar şerefsizlikte de olsa camianın liderleri, ileri gelenleri hep kulüp aidiyet duygusuna ve çıkarlarına uygun hareklet etti. Biz de ise tam tersi. Dile kolay 3 yıldır sürekli şerefsizlerle uğraştığımız yetmiyormuş gibi bir de kendi içimizdeki rezilliklerle uğraşmaya çalışıyoruz. İnsanları en çok yoran da hepinize lanet olsun dedirten de işte asıl kendi içimizdeki kepazelikler.

Sizleri bilmiyorum ama benim Trabzonspor'a yüklediğim tüm anlamlar bu şike süreciyle birlite yerle bir oldu.

Yani sadece İHO değil, sadece kötü futbol değil milleti tribünlerden futboldan soğutan. Bunlar sebeplerden sadece bir kaçı.

Samet Türkmen
08.12.2013, 17:49
Bu rantçılarla,saçma bahanelerle maça gitmeyen taraftarlarla bu kulüp yürümez.

İstanbul gibi büyük bir şehirde yeni bir takım kurmalı.Renkler aynı olmalı. Bırakmıyor çünkü bu para düşkünü adiler kulübü. Her yere sızmışlar.

1461'i satın alıp yeni takım kuran herkesi desteklerim.

samway
08.12.2013, 18:31
yazı super ıho oldugu surece bu takım bızım takımımız olamaz o gıtsın partıcılık yapsın bordo mavı renkler ona hıc mı hıc yakısmıyo ona sarılar beyazlar ampuller yakısır !!!

My
08.12.2013, 18:34
Tamam da Samet yeni takım neyin çözümü olacak. Sorun çok daha büyük ve derin. Bu takımın ve şehrin bir misyonu vardı. Trabzonlu olmayanların dahi saygı duyduğu ve benimsediği, sistem karşısında bizi farklı kılan, ayakta tutan, büyük kılan bir misyondu. Biz kendimizi, özümüzü yitirdik. Eminim ki benim gibi bir çok taraftar bunun hayal kırıklığını, şokunu yaşıyor. Bence bunlara saçma bahaneler denemez. Hatta bu sürecin başından beri böyle devam ederse bu sürecin en kaybedeni biz oluruz demiştik.

Numan Yerlikaya
08.12.2013, 18:38
Şike yüzünden gidilmediğini düşünmüyorum bence kişisel

2 Hafta önce ankaragücü maçına gittim adamlar kırmızı grupta stadta 19 bin kişi vardı.

Samet Türkmen
08.12.2013, 19:55
Tamam da Samet yeni takım neyin çözümü olacak. Sorun çok daha büyük ve derin. Bu takımın ve şehrin bir misyonu vardı. Trabzonlu olmayanların dahi saygı duyduğu ve benimsediği, sistem karşısında bizi farklı kılan, ayakta tutan, büyük kılan bir misyondu. Biz kendimizi, özümüzü yitirdik. Eminim ki benim gibi bir çok taraftar bunun hayal kırıklığını, şokunu yaşıyor. Bence bunlara saçma bahaneler denemez. Hatta bu sürecin başından beri böyle devam ederse bu sürecin en kaybedeni biz oluruz demiştik.

Kulüp zaten sistemin emrinde çalışıyor. Taraftar ise dediğiniz gibi birçok özelliğini kaybetmiş.Bahsettigim ütopik fikrimde Trabzon'dan hiç taraftar olmaması öncelikli konu.

Trabzon'da futbolu bildiğini sanan, ömründe şehrin dışına çıkmamış olanlar anlayamasa da Trabzonspor İstanbul'da her maçta en az 20 bin kişiye oynar. En az diyorum :)

Ama Trabzonspor kalsın orada onlara. Umarım düzene karşıt bir zengin benim düşüncemi gerçekleştirir.