PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonspor Neden Büyük, Neden Farklı?

Naim
12.09.2006, 14:52
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/uefalogo.jpgAvrupa kupalarındaki takımlarımıza başarılar
Avrupa Kupalarında bu hafta zorlu mücadeleler verecek olan takımlarımız Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Kayserispor’a başarılar dileriz.

Trabzonspor Kulübü
http://www.trabzonspor.org.tr/haber.asp?MainID=448&PID=449&HaberID=34495

Diğer 4 takımın sitesine baktım bunla alakalı hiç bir bilgi yok
Lafa gelince büyüklüklerini zırvalayan
bir sene 5.olup 3-4 galibiyet aldığı zamanlarda yerimizde gözü olanlara kapak olsun
Bizim Büyüklüğümüz ne Kuruluş zamanından nede alınan kupalardan gelir
Bizim Büyüklüğümüz Benliğimizin doğal eseridir
İşte Trabzonsporluluk budur

anlamayan Ezikler camiaları ve onların anadoluda ki suç ortaklarına kapak olsun

Mert67
12.09.2006, 14:54
bu bizim farkımız.

bordo61
12.09.2006, 14:56
Trabzon her zaman farklıdır

Bülent Bayraktar
12.09.2006, 15:02
bizden başka büyük yokkkk diğerleri vasıfsız eleman biz büyüklüğümüzü gösterelimde

kudu_61
12.09.2006, 15:04
Yakışanı yapmış resmi sitemiz ama ben asla ve asla üç eziği avrupa maçında bile desteklemem kim ne derse desin bu bugüne kadar böyle oldu inş. bundan sonra da böyle olacak bejekeyi yeniyoruz medya trabzon nasıl yendi diye konuşmuyor bejeke nasıl yenildi diye konuşuyor hazmedemiyorum arkadaş teve de spor programı izlemek istiyorum heryer ezik dolu istemiyorum abi bunların başarısını ne yaparlarsa yapsınlar...rumlara yenildiğimiz gün herkes bizimle rezil olmuştu bizimle üzüleni hiç görmedim...

Mehmet_Mercanlı
12.09.2006, 15:31
Bizim Büyüklüğümüz ne Kuruluş zamanından nede alınan kupalardan gelir
Bizim Büyüklüğümüz Benliğimizin doğal eseridir
KAREKTER - MESELESİ...

SORUYORUM SİZE BİZ İSTANBUL TAKIMLARINI TUTANLARA NEDEN EZİK DİYORUZ..????

BUNUN CEVABI, BİZİM TRABZON SPOR'U TUTMAMIZIN SEBEBİDİR..

umraniye34
12.09.2006, 15:43
trabzon bir kimliktir

umraniye34
12.09.2006, 15:46
türkiyede tek

Oğuuz
12.09.2006, 16:01
işte trabzonsporluluk budur bazı sırf trabzonlu olduğu için trabzonsporu tutup diğer takımlara ahkam kesip onlardan hiç bi farkı olmayanlar yine anlamayacak ama bazı başlıklarda kendimi yırttığım trabzonsporluluk budur biz bunun için trabzonsporluyuz en azından ben öyleyim.. lütfen farkınızı gösterin bazı olaylar karşısında, sıradan bi takımlı değiliz trabzonsporluyuz..

TSelif
12.09.2006, 16:11
türkiyede tek

Dünyada tek:p

trap_zone_61
12.09.2006, 16:13
Trabzonluyuz Farkliyiz İnkar Edenİ Çeker Vururuz :)

volcano61
12.09.2006, 16:16
kendimi övmekten pek hoşlanmam ama trabzonluyum trabzonsporluyum.

Sacit
12.09.2006, 16:27

çünkü istanbul köpeklerinden daha şerefliyiz

Erbay
12.09.2006, 16:43
Onlar birbirleriyle tartışmaktan başarı dileyemiyor ki.Ama onlara göre en centilmen takım da kendileri.

Ali Özcan
12.09.2006, 17:41
resmi siteyi özellikle beşiktaş fener ve galatasaray a başarılar dilediği için kınıyorum...Hatta her seferinde büyüklük konusunda bizle afedersiniz ama sidik yarıştıran ama bizi henüz 3 kez yenebilmiş kayserispora başarılar diledikleri için daha çok kınıyorum.Başarı falan dilenmemeli.Tamam Türk takımları falan muhabbeti var ama bizi her fırsatta ezmeye çalışan kaybettiğimiz her maçta ya da her kötü sezon geçirdiğimizde "Trabzon kümeye" diye bağıran zihniyetlerin temsilcilerine başarı falan dilememeliyiz...Hepsi elensin.Ben desteklemiyorum kardeşim.Bunlar başarılı olup palazlandıkça bizle büyüklük tartışmasına girecekler...Bi tane ayı var sanırım adı Yüksel,internetspor.com da yazı yazdığını zannedenlerden.Kayseri bizi yendikten sonra "Hamsi tava" başlıklı bir yazı yazmıştı ve şu anda Avrupa Kupaları ile ilgili yazısı var bi okuyun bakalım bizim başarılar dilediğimiz Kayserililer ne yazıyor.Bütün takımlar turu geçermiş de Trabzonspor elenebilirmiş,ümit vermiyormuş...Allahım ey büyük Allahım...Şota nın ayağına zihnine kuvvet versin...Şota gerekeni yapsın...hepsi elensin...

Benim fikrim budur......

sweetrose
12.09.2006, 17:45
büyüklük bizlerde kalsın

cIlgInIm
12.09.2006, 17:48
resmi siteyi özellikle beşiktaş fener ve galatasaray a başarılar dilediği için kınıyorum...Hatta her seferinde büyüklük konusunda bizle afedersiniz ama sidik yarıştıran ama bizi henüz 3 kez yenebilmiş kayserispora başarılar diledikleri için daha çok kınıyorum.Başarı falan dilenmemeli.Tamam Türk takımları falan muhabbeti var ama bizi her fırsatta ezmeye çalışan kaybettiğimiz her maçta ya da her kötü sezon geçirdiğimizde "Trabzon kümeye" diye bağıran zihniyetlerin temsilcilerine başarı falan dilememeliyiz...Hepsi elensin.Ben desteklemiyorum kardeşim.Bunlar başarılı olup palazlandıkça bizle büyüklük tartışmasına girecekler...Bi tane ayı var sanırım adı Yüksel,internetspor.com da yazı yazdığını zannedenlerden.Kayseri bizi yendikten sonra "Hamsi tava" başlıklı bir yazı yazmıştı ve şu anda Avrupa Kupaları ile ilgili yazısı var bi okuyun bakalım bizim başarılar dilediğimiz Kayserililer ne yazıyor.Bütün takımlar turu geçermiş de Trabzonspor elenebilirmiş,ümit vermiyormuş...Allahım ey büyük Allahım...Şota nın ayağına zihnine kuvvet versin...Şota gerekeni yapsın...hepsi elensin...

Benim fikrim budur......

cok güzel yorumlamışsın yüregine saglık...

bizim büyüklüğümüz bu gibi şeylerle değil elde ettiğimiz başarılardır...

halil ibo
12.09.2006, 17:57
Öncelikle bu tip bir açıklama kulübümüze yakışmış.Büyük oluşunu içine sindirebilmiş bir kurumun açıklamasıdır bu.

Fakat taraftar olarak bizler aynı kanaatte olmak zorunda mıyız ? Tabii ki HAYIR.Çoğu zaman rakiplerin kazanmasını isterim.Gayseri daha iki maç yapmıştı Avrupa'da mağlubiyetimiz yok diye hava atıyordu.Gerçekten galibiyeti mağlubiyetini aşmış takım görmek istiyorlarsa Trabzonspor'umuzun Avrupa maçları istatistiğine bakmaları gerekiyor.Ama onlar yiğidi öldürüp hakkını verebilen bir zihniyetten gelmiyorlar.Yiğidi öldürür,sonra yakar,küllerinide yok etmeye çabalarlar.
Fakat onlar bizim dengimiz değil.İşin en güzel yanıda bu.

İslam Sezer
12.09.2006, 18:02
bizim yönetimlerde evliya sabrı var.bunca yıl uğramadığımız haksızlık kalmadı ama yine de istanbul takımlarına başarılar dilemesi oldukça üstün bir centilmenlik örneği.ayrıca bu farkı yakalayan ve gösteren herhangi bir gazetecinin olmaması ise bu ülkede adaletin sadece bayan ismi olarak kaldığınında bir göstergesidir...

eren_61
12.09.2006, 18:42
aslında bu tamamen kaleteden kaynaklanıyo.bizi kumaşımız kaliteli.onların ki ise defolu

Hüseyin Çümen
12.09.2006, 18:43
büyüklük bizde eziklik sizde kalsın

Selman
12.09.2006, 18:51
Biz bu yüzden onlardan farklıyız.Bizi büyük görmeyenler son maçta aldılar ifadelerini.

Kemençeci
12.09.2006, 18:54
Kabahat bizde zaten. Ne başarı diliyosun elensin gitsin zırtolar.

cemka
12.09.2006, 19:05
Biz büyüğüz, çünkü: alışılagelmiş bir hegamonyaya son veren, başka bir takımında Şampiyon olabileceğini gösteren tek takımız biz...

İstanbul kartelini altı kez yıktık yine yıkacağız...
Bordo kanımızla mavi göklere Trabzon yazacağız...

@FLU
12.09.2006, 21:27
kayseriye ben çok uyuz olmaya başladım
size bir şey anlatıcam konuyla alakası yok ama güzel

zamanın da trabzonlular ile kayserilerin savaşı varmış bir tepe ardında kayserililer bir tepe ardında trabzonlular
bir kayserililer çıkıp sıkıyormuş bir trabzonlular ama kimse birbirini vuramıyormuş
ordan bir kayserili temel diye bağırmış bizimkilerin arasından temel olanlar çıkıp bakmış dolasıyla temelleri vurmuşlar ..

bakmışlar bu işe yarıyor bu sefer dursun diye bağırmışlar dursunlar çıkmış onları da indirmişler .

bizimkiler bakmışlar olcak gibi değil bizden bir oflu çıkmış

ula uşaklar ha purda bir elli bin lira var kimundur demiş

bütün kayseriler tepeden fırlamışlar bizimkilerde hepsini temizlemiş

:):):):):):)

yağız61
13.09.2006, 15:56

Benim fikrim budur......
ağzına sağlık.bunlar rum diyen zihniyeti unutmadık.( kayserili paragözler)

yağız61
13.09.2006, 16:10
yarın akaşam şotanın gol atması için dua edicem.çünkü onu çok özledim.kusura bakmayın ama bu kayserililere uyuz oluyorum.fener galatasaray beşiktaş yensin ama kayseri elensin.

Nytre
13.09.2006, 16:23
büyüğüz ... çünkü bir hareketimizle çıkarlarımızı koruyabiliyoruz ya da yanlışları düzeltebiliyoruz.

Gürkan
13.09.2006, 19:32
örnek digitürk.

geronimo_61
13.09.2006, 21:25
biz büyüğüz çünkü büyüklük takma apoletlerde değil...

yüreğimizin ciğerimizin, beynimizin her köşesinde

biz büyüğüz, çünkü hep en büyüğü biz düşündük

biz en büyüğüz çünkü

büyüklük için başkalarına ihtiyacımız yok...

doctorsurgeon
13.09.2006, 23:46
İtalyada Livorno bir anti-düzen, bir başkaldırı takımıdır. Aynı şehrin iki takımından Lazio zengin ırkçı-faşistlerin, Roma ise solcuların takımıdır.Bir Che hayranı olan Maradonanın tamamen duygusal nedenlerle transfer olup şampiyon yaptığı Napoli de çok fakir bir şehrin işci sınıfının takımıdır.
İngilterede Liverpool solu temsil ederken, Chelsea genelde kapitalistleri temsil eder.İspanyada Atletico Madrid fakirlerin ve solcuların takımı iken, Real Madrid zenginlerin sözde soyluların takımıdır, Real kelimesi ingilizcedeki Royalin (kral soyundan) karşılığıdır.Barcelona ve Atletico Bilbao ise Bask bölgesini temsil ederler, Atletico Bilbao Bask doğumlu olmayan kimseyi oynatmaz.
İşkoçyada Celtic, İrlanda asıllılarının kapitalist futbol vitrini takımı Rangers’a karşı kurduğu bir takımdır.Yeşil rengi de buradan gelmektedir.
Türkiyede en bilinen örnek ise Gençlerbirliğinin Ankaralı zengin sınıfınca kurulmasına karşılık, Ankaragücünün işci sınıfınca kurulmasıdır. İstanbul takımlarından GS, amacı Türkleri milli bilinçlerinden uzaklaştırıp Fransız kültürü enjekte etmek olan bir okulun öğrencileri tarafından kurulmuş millilikle ilgisi olmayan bir takımdır.Fenerbahçenin kökleri ise İngiliz hayranı bir rum tarafından Modada kurulmuş olan Black Stocking FC dir.(Takımın adına bakın).
Şanlı Trabzonsporumuzun tarihini ise hepimiz biliyoruz. Trabzonspor devrim yapmış bir başkaldırı takımıdır. Devrimcidir, ama günlük siyasete alet edilemeyecek kadar büyüktür.
Trabzonspor, Trabzonsporluyum diyen ve siyasi görüşü ne olursa olsun bu kokuşmuş futbol düzenine başkaldıran kahramanların takımıdır. BÜYÜKTÜR HEM DE ÇOK BÜYÜK.

Recep Çaltepe
14.09.2006, 00:07
Maçımızı yayınlamamak için bin bir taklanın içerisinde bulunan Digitürk'un bu hareketlerini görünce insan bir kere takdir ediyor Trabzonspor'u.

Altta tarafı güzel ve ezici bir oyundan sonra bejekeyi kendi evinde perişan ettik ve oyun kalitemizle bu ligin tozunu atmaya başlayacağımızı yavaş yavaş gösterdik. Korkmayın bu kadar yaw, yemeyiz sizi, verin maçımızı işte :D

Mehmet Öztürk
14.09.2006, 00:37
Istanbul´da 3 büyük, Türkiye´de tek büyük vardir!

GULER
14.09.2006, 01:57
İstanbul'un Kargataş, Gese ve Ezikbahçesi'ni hiç sevmesem de, Avrupa kupalarında yabancı bir takımı tutmayı içime sindiremem... Bunu yapamayanlar en azından tarafsız kalmalı, yabancı takımı tutmamalı....

ha ha guleyim bari.. o niyeymis. bu ezikler trabzonsporumuzun onunu kesmek icin elinden geleni yapsinlar ondan sonra onlara destek olayim oyle mi? orasini gec, hele ezikbahcenin dinamo kieve elenmesine cok sevindim zaten tum avrupa biliyor ezikbahcenin siradan bir takim oldugunu. gecen sene kendi evinde felc olmustular milan tarafindan. tek uzuldugum nokta turkiyenin puan kaybetmesi avrupada yoksa ne halleri varsa gorsunler.
Simdi topige gelince trabzonsporumuzun buyuklugu zaten tartisilmaz. trabzonspor turkiyede gelmis gecmis en buyuk efsanesidir ve bu oyle kalacak. ben inaniyorum ki gelecekte turkiyenin tek bir buyugu kalacak o da trabzonspor dur.

tsakrep61
14.09.2006, 02:03
"Trabzonspor Neden Büyük Neden Farklı" abı bu soruyu sorabıldıgımız ıcın trabzonspor buyuk trabzonspor farklı

AKSOY_61
14.09.2006, 12:56
kayseriye ben çok uyuz olmaya başladım
size bir şey anlatıcam konuyla alakası yok ama güzel

zamanın da trabzonlular ile kayserilerin savaşı varmış bir tepe ardında kayserililer bir tepe ardında trabzonlular
bir kayserililer çıkıp sıkıyormuş bir trabzonlular ama kimse birbirini vuramıyormuş
ordan bir kayserili temel diye bağırmış bizimkilerin arasından temel olanlar çıkıp bakmış dolasıyla temelleri vurmuşlar ..

bakmışlar bu işe yarıyor bu sefer dursun diye bağırmışlar dursunlar çıkmış onları da indirmişler .

bizimkiler bakmışlar olcak gibi değil bizden bir oflu çıkmış

ula uşaklar ha purda bir elli bin lira var kimundur demiş

bütün kayseriler tepeden fırlamışlar bizimkilerde hepsini temizlemiş

:):):):):):)

gay seri elensinde diğer 3 ezik ne yaparsa yapsın umrumda değil

Ali Özcan
14.09.2006, 13:19
Ya neden büyüğüz çünkü bu bizim doğamızda var...şehir sınırları dışındaki taraftar sayısı içindekinden fazla...

bordoylamavi
14.09.2006, 13:38
kendimi övmekten pek hoşlanmam ama trabzonluyum trabzonsporluyum.
bravo en güzel şekilde anlatmışsın katılıyorum

Bombaci
14.09.2006, 13:50
Bizim buyuklugumuz. Kent takimi olmamiz. Ben yurt disinda kaliyorum ve burdaki trabzonsporlular ne olursa olsun takimindan vazgecmiyor, oyle baglilar ki. Trabzona vardigim zaman ilk Trabzonspor aklima geliyor, acaba ilk lig macina gidebilirmiyim.. Bu sevda baska...

İHSAN
14.09.2006, 14:07
Arkadaşlar kimse bana istanbul takımlarını avrupada desteklememiz gerektiğini söylemesin.
Ben biliyorum ki o takımlar orayı hak etmiyorlar, etmediler. Oraya nasıl geldiler.? Kimlerin alın teriyle oynamadılar ki? Kimlerin emeğini çalmadılar ki? Kimleri ağlatmadılar ki?
Bilsem orayı gerçekten hak ettiler amenna. Ama onlarda böyle bir şey aramak samanlıkta iğne aramak gibi bir şey olur.
Bu yüzden kardeşlerim benim hakımı yeyip , emeğimizi çalıp oralara giden bir takımın başarılı olmasını dilememizi asla beklemeyin.

SDanışmaz
14.09.2006, 14:07
Dünyada tek:p

Evrende tek :p;)

since1967_
14.09.2006, 14:24
bende kendimi övmeyi pek sevmem ama trabzonlu değilim ama ölümüne kadar trabzonsporluyum. ne mutlu bana.... :)

Enes
14.09.2006, 18:21
;) :) dünya spor tarihine bi bakalım isterseniz trabzonspordan başka devrim yapabilen bir takım varmı hemde o şartlarda işte anlamayanlara duyrulur bizim büyüklüğümüz,gücümüz burdan gelir biz diger 3 buyukler dıye anılan takımlar gıbı lige 1 ligden baslamadık bılegımızın gucuyle 1 lige cıktık vede şampiyon olduk KoCaElİ bMn

ŞİMAL
14.09.2006, 18:24
Trabzonspor neden büyük ,neden farklı imzaya bakın lütfen..;)

Özsu
15.09.2006, 12:11
TrAbzonspor bizim için bir sewda..

Emiroğlu
15.09.2006, 12:16

Naaptın kardeşim ya direk elini beline atmışın :D :D :D

zeki gursoy
15.09.2006, 16:27
abi işte ben yapamıyorumbunu yaaw!
febe panatinaykosla oynadı ben gene tutamadım febeyi...
panatinaykosu tuttum...
oysa T.C milliyetçisi biriyim..
olmuyo abi olmuyo..kimle oynarsa oynasın ben tutamıyorum bu ezikleri..
rakip gol atınca seviniyorum..
terapilik bi durumummu var dersiniz?
:D :D :D

İstanbul'un Kargataş, Gese ve Ezikbahçesi'ni hiç sevmesem de, Avrupa kupalarında yabancı bir takımı tutmayı içime sindiremem... Bunu yapamayanlar en azından tarafsız kalmalı, yabancı takımı tutmamalı....

Burçak
15.09.2006, 16:33
hakikaten olmuyo. hele aklıma o çirkin şekilde maçlar kazanmaları geldiğinde beter olsunlar diyorum. çıkıp biz fenevbahçe cumhuriyetiyiz diyecekler, hertürlü hile ile hakem ile maçlar kazanacaklar, sonra ben buları sırf avrupa maçı diye destekleyeceğim. ben yapamam kardeşim. orda kazanacakları paralarla gelip papila ve onun gibi leri daha kolay satın almaları içinmi destek verecem. banane yaaa.

zeki gursoy
15.09.2006, 16:34
trabzonsporun büyüklüğü, bu büyüklüğü hazmedemeyen küçük insanların söylediği büyük palavralara cevabını, sahada kafalarına vura vura teyit ettirmesidir!

zeki gursoy
15.09.2006, 16:41
birde en çok anadolu takımları adını taşıyıpta bizans yardakçıları olan takımlar varya...işte onlara gıcık oluyorum..
iki maç kazanınca ve helede trabzonum biraz kötü gidince hemen kendilerini 4. büyük ilan etmeleridir..bunu ilk önce sarıyer yaptı ki şimdi nerde bilmiyorum! ardından g.birliği sonra antep...
lan o ünvanı trabzona senmi verdinde sen alacaksın yardakçılar...
madem büyük olacaksın 3-0 lık maçı, parayı görünce devre arasında 4-3 vermeyecksin..satılmışlar...

zeki gursoy
15.09.2006, 16:49
trabzonsporun büyüklüğü: kendisine "trabzon kümeye" diye bağıran takımları teker teker kümeye yollamasındadır!
( hepsini yollayamadık diyenlere: acele yok..sıraylan..)

Gürkan
15.09.2006, 19:35
genelde Trabzon kümeye diye bagıranlar kümenın acısını cekmıs olanlardır.

argentina
15.09.2006, 20:02
büyüklük istanbul takımlarını yenerek kazanılmadığı gibi,k.çı kırık anadolu kulplerine yenilerekte kaybedilmez...

argentina
15.09.2006, 20:05
Biz Dünyanın En Büyük 2 Sehir Takımından Biriyiz...

Nereye Gidersen Git Bir Trabzonlu ve Napoli'li Bulursunuz...

Bir Lafımda Taraftar Sayısına Bugun İddaa Ediyorum Traboznsporun Trafatarı besiktasınkinden Çok Daha fazla...

Anadoluda adamlar boş trbunlere oynuyor İstanbuldan gelen tarftarlara kimse bana okutmasın bjk tarftarı çok diye oturduğum yerde bile devede tuy gibiler...

sadece marmarada var....

argentina
15.09.2006, 20:08
her zaman heryerde büyüğüz

argentina
15.09.2006, 20:09
birde en çok anadolu takımları adını taşıyıpta bizans yardakçıları olan takımlar varya...işte onlara gıcık oluyorum..
iki maç kazanınca ve helede trabzonum biraz kötü gidince hemen kendilerini 4. büyük ilan etmeleridir..bunu ilk önce sarıyer yaptı ki şimdi nerde bilmiyorum! ardından g.birliği sonra antep...
lan o ünvanı trabzona senmi verdinde sen alacaksın yardakçılar...
madem büyük olacaksın 3-0 lık maçı, parayı görünce devre arasında 4-3 vermeyecksin..satılmışlar...

bu saydığın takımların tarftarı bile yok büyükmü olucak???Bugun kayseride diyecek onu ve ben bu kayseride 4 yıl onceki denizlisporu goruyorum simdi nerdeler onlarında 2 sene içinde esameleri okunmaz...

eğer 5.büyüklük verilcekse adayları;Bursasapor,Kocaelispor,Göztepe arasında olmalı

ŞİMAL
10.10.2006, 22:45
TRABZONLU OLMAK NE DEMEK?

Trabzonlu olmak
Yaşamı hücrelerine dek duyumsamak demek

Trabzonlu olmak
Duygusallık demek,
Şairleri kıskandırırcasına

Trabzonlu olmak
Muhalif olmak demek,
İradenin üzerindeki toz zerresine bile!

Trabzonlu olmak
Soru işareti olmak demek, çengeli en uzun olanından

Trabzonlu olmak
Direnmek demek,
Gerektiğinde kafa tutabilmek tüm dünyaya!

Trabzonlu olmak
İsyan demek;
Kalıplara, elbiselere, düzene, tüm dayatılmışlıklara

Trabzonlu olmak
Tabanca mizaçlı olmak demek;
Sevincini, öfkesini kimselerin tahmin edemediği;
Her daim vurucu, her daim yakıcı ve delici!

Trabzonlu olmak
İnsan olmak demek kemençeden;
Çok sesli, çok renkli,
Doyulmaz tatlar yaratan, kayde atlarken:-)

Trabzonlu olmak
TRABZONSPORLU olmak demek,
Yılların ezilmişliğinin ortak sesi, yılmaz balyozu, Sıradanlığın tepesinde!

Trabzonlu olmak
Kartal olmak demek,
Konmak Boztepe’ ye, açmak kanatlarını,
Kucaklamak Karadeniz’ i...

Kaç Trabzonlu var dünyada???

AYYILDIZ
10.10.2006, 23:08
Bende bir trabzonluyum ama her zman trabzonsporlularla hemşeriyimdir.

AtalaY_BuğrA
11.10.2006, 00:52
VAlla post sayısı arttıkça konudan sapılmış neyse devam.

Volkan Yavuz
11.10.2006, 01:12
TRABZONUMUN Farki budur.OKADAR

TSelif
11.10.2006, 02:15
ŞİMAL arkadaşımızın imzasını okuyun ..İşte KAZIM USTA mızın TRABZONSPOR neden farklı olduğunu anlatan muhteşem cünlesi:)

karayamayman
11.10.2006, 10:04
"Trabzonspor, dunya futbol tarihinde 25 yil, 88-89'a kadar yani, müdafaa yapmadan oynayan tek takimdi. Bizim su anda bir hüznümüz var, acikli bir durumumuz var. Trabzonspor sevgisi bizi ruh hastasi yapti bunun da sebebi bizim takim biraz müdafaa yapmaya basladi (Kahkahalar). Ben sunu istiyorum arkadaslar: Bizim topcu topu aldi mi gidecek bu kadar. Aldi mi gidecek."

Nihat Genç'in iftardaki ifadeleri. Meselenin özü budur.

sweetrose
11.10.2006, 10:10
Doyumsuzluk ve dilediğince mutlu olmaktır Trabzonsporlu olmak; bazen hüzünlü bazen mutlu; ruh hastası gibi bişey... Büyüklük tarihimizde saklı... Okuyanlar bilir...

topalkaplan
12.10.2006, 00:19
tartışmıyoruz bile

Cafer KILIÇSOY
12.10.2006, 12:45

Benim fikrim budur......

Kimse kusura bakmasın ama bu arkadaşımın yazdıklarına cani gönülden katılıyorum

Hüseyin Çümen
13.10.2006, 06:14
telegol ve programına katılan ezikleri havlattığı için büyük tür

cIlgInIm
13.10.2006, 12:07
bunu tartışmak bile hata !

macka61
13.10.2006, 14:21
TRABZONSPORUMUN büyüklüğü imkansız gibi gözüken durumlarda en iyisini yapması herkesin kirletmeye çalıştığı ama her zamAN ONLARI YENMESİNDENDİR

karayamayman
13.10.2006, 15:55
[QUOTE=doctorsurgeon;458003]İtalyada Livorno bir anti-düzen, bir başkaldırı takımıdır. Aynı şehrin iki takımından Lazio zengin ırkçı-faşistlerin, Roma ise solcuların takımıdır.Bir Che hayranı olan Maradonanın tamamen duygusal nedenlerle transfer olup şampiyon yaptığı Napoli de çok fakir bir şehrin işci sınıfının takımıdır.
İngilterede Liverpool solu temsil ederken, Chelsea genelde kapitalistleri temsil eder.İspanyada Atletico Madrid fakirlerin ve solcuların takımı iken, Real Madrid zenginlerin sözde soyluların takımıdır, Real kelimesi ingilizcedeki Royalin (kral soyundan) karşılığıdır.Barcelona ve Atletico Bilbao ise Bask bölgesini temsil ederler, Atletico Bilbao Bask doğumlu olmayan kimseyi oynatmaz.
İşkoçyada Celtic, İrlanda asıllılarının kapitalist futbol vitrini takımı Rangers’a karşı kurduğu bir takımdır.Yeşil rengi de buradan gelmektedir.
Türkiyede en bilinen örnek ise Gençlerbirliğinin Ankaralı zengin sınıfınca kurulmasına karşılık, Ankaragücünün işci sınıfınca kurulmasıdır. İstanbul takımlarından GS, amacı Türkleri milli bilinçlerinden uzaklaştırıp Fransız kültürü enjekte etmek olan bir okulun öğrencileri tarafından kurulmuş millilikle ilgisi olmayan bir takımdır.Fenerbahçenin kökleri ise İngiliz hayranı bir rum tarafından Modada kurulmuş olan Black Stocking FC dir.(Takımın adına bakın).
Şanlı Trabzonsporumuzun tarihini ise hepimiz biliyoruz. Trabzonspor devrim yapmış bir başkaldırı takımıdır. Devrimcidir, ama günlük siyasete alet edilemeyecek kadar büyüktür.
Trabzonspor, Trabzonsporluyum diyen ve siyasi görüşü ne olursa olsun bu kokuşmuş futbol düzenine başkaldıran kahramanların takımıdır. [/COLOR]BÜYÜKTÜR HEM DE ÇOK BÜYÜK.[/QUOTE

Yazında dile detirdiğin düşünceleri genel olarak paylaşmakla birlikte, Galatasaray Lisesi'ne ilişkin ifadelerine katılmıyorum.

Galatasaray Lisesi, II. Abdülhamit döneminde gerçekleştirilen eğitim reformları sırasında kurulmuş bir okuldur. Asıl ismi "Mekteb-i Sultani"dir ve bir devlet okuludur. Robert Kolej ya da Saint Joseph gibi bir misyoner okulu değildir. Ayrıca, Türk milletine faydalı olmuş pek çok insan yetiştirmiştir.

Futbol takımını sevmeyiz o ayrı (hatta ben nefret ederim), ama ülkemizin köklü eğitim kurumlarından birini de harcamayalım arada.

Faik Yılmaz
13.10.2006, 15:58
TRABZONSPOR neden büyüktür ?

şampiyonluğu hakederek kazanmıştır... şampiyonluğumuzun 1 puanında dahi hile yoktur alınteri vardır.......

bide TRABZON İMPARATORLUKLARIN ÇÖKERTİLDİĞİ YERDİR.... ondan büyüktür....

Egemen Yılmaz
13.10.2006, 16:47
Biz büyüğüz, çünkü: alışılagelmiş bir hegamonyaya son veren, başka bir takımında Şampiyon olabileceğini gösteren tek takımız biz...

İstanbul kartelini altı kez yıktık yine yıkacağız...
Bordo kanımızla mavi göklere Trabzon yazacağız...

imzamı basarım...

Tahsin Armutcu
15.10.2006, 01:34
cok deger verdigim hoca ertugrul saglamin da dedigi gibi, turkiyenin istanbul disinda her yerinde insanlara hangi takimlisiniz diye soruldugunda alinan cevap yuzde 80 3 buyuk takim.ama trabzonda boyle degil.hatta tam tersi.baska bir sebep de benim dusundugum biz kendi oyuncumuza kufur etmedik, dovmedik, 5-0 yensek de, yenilsek de her macta tribundeki yerimizi aldik ve biz en centilmeniz diye kendimizi ovmuyoruz.biz turkiyedeki en yurekli taraftarlardan biriyiz.bence bizi buyuk yapan etkenlerden biri de bu