PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kıbrıs'ta Futbol Birleşti! Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Bedri Sertkaya
01.12.2013, 00:15
Not:Konu güncellenmiştir.Gece açılması sebebiyle ve site kapanınca gerekli kişi göremediği için

Kıbrıs Barış Kupası, 1975'te Kıbrıs Türk Federe Devleti'nde Hayat Spor Dergisi tarafından düzenlenen futbol turnuvası. Turnuva sadece bir kez düzenlenmiştir. Şampiyonu Spor Toto Süper Lig takımlarından Trabzonspor olmuştur.

Kuzey Kıbrıs yıllardır uefa nezdinde tanınmıyordu.Geçtiğimiz yıllarda karşılaştığımız Anorthosis Apoel maçlarında bile bunu düşünüyordum.Neden Kuzey Kıbrısımızda futbol yükselemiyor diye.Kıbrıs'ı rum takımlarının temsil etmesinden sonra bu anlaşma bence çok mantıklı bir adım.KKTC'ye yapılan haksızlıklardan sonra bu anlaşma onaylanırsa KKTC için güzel olur.İnşallah oradaki kulüplerinde Anorthosis Apollon gibi uefaya katıldığını görürüz ve destekleriz...

İLGİLİ HABER

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu'nun Rum Futbol Federasyonu çatısı altında faaliyet göstermesini öngören anlaşma, genel kurulda 42 futbol klübünün temsilcileri tarafından oybirliği ile kabul edildi.
Kıbrıs'ta futbol birleşti!
Kıbrıs'ta futbol birleşti!
Oylamanın ardından konuşan Türk Federasyon Başkanı Hasan Sertoğlu, "Anlaşmanın hayata geçirilmesine yönelik çalışmalar yılbaşından sonra başlayacak" dedi.
İki tarafın eşit katılımıyla kurulacak 8 üyeli ortak yönetim kurulunun, anlaşmayı hayata geçirecek düzenlemeleri yapması öngörülüyor. Anlaşma uyarınca Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu, Rum Futbol Federasyonu’na üye olacak. Böylece Kıbrıs'ın iki kesimindeki futbol, Türklerin de katılımıyla, Rum Federasyonu’nun çatısı altında birleştirilmiş olacak.
Kabul edilen anlaşma ile Kıbrıs Türk Futbolu üzerindeki ambargoların kısmen kalkması hedefleniyor.

alper*
01.12.2013, 10:10
Olumlu buluyorum.

Mollasalihoğlu
01.12.2013, 10:19
Siyasi açıdan çok tartışmalı bence ama hiç girmeyelim o konuya.

Adem Akyüz'
01.12.2013, 10:49
Spor açısından baktığımız zaman çok önemli bir gelişme ama siyasi açıdan çok tartışmalı ve sıkıntılı bir konu..

Anıl C
01.12.2013, 13:07
Peki Türkiye futbol ligi ile neden birleşilmedi de tercih rum kesiminden oldu?
Şaka gibi bi karar

pirana61
01.12.2013, 13:13
Peki Türkiye futbol ligi ile neden birleşilmedi de tercih rum kesiminden oldu?
Şaka gibi bi karar

adalet icin olabilir mi?

Anıl C
01.12.2013, 13:14
adalet icin olabilir mi?

Kuzey kibris, güneyden adalet isteyecek kadar düştü mü yani?

pirana61
01.12.2013, 13:21
tff den mi isteyecek?

Anıl C
01.12.2013, 13:23
tff den mi isteyecek?

Kuzey kibrista zamaninda yasanan insanlik drami şikeden öte bişeydir.

Uğur GEMİCİOĞLU
01.12.2013, 13:24
Kuzey Kıbrıs'ın rum tarafına bağlanmasının ilk adımı gerçekleşti derim ben. Zaten Kuzey Kıbrıs'ta okuyan arkadaşlarım Türkiye'lileri hiç sevmiyorlar diyorlardı. Rahat battı herhalde arkadaşlara.

pirana61
01.12.2013, 13:28
Kuzey kibrista zamaninda yasanan insanlik drami şikeden öte bişeydir.

bir zamanlar pkk da terör estiriyordu (ve bence yine estirecektir) artik kanka oldular padisahin sayesinde hamdolsun

Taner Gündoğdu
01.12.2013, 13:30
çok büyük kavgalar olacak,çok!

Bedri Sertkaya
01.12.2013, 14:40
Olayın siyasi boyutu ve Türk tarafının rum tarafının çatısı altında toplanması ile ilgili tepki gösteren olacaktır.Bu açıdan haklı olunan taraflar var.Kıbrıs Türk tarafının yaptığı hamle ise akıllıcadır.Sonuçta Avrupa'nın tanımadığı bir halde futbolda ilerleyemeyen KKTC rum çatısı altında bile olsa Avrupa'da kendini gösterme fırsatı bulacaktır.Ekonomik açıdan Rum kesiminden daha güçlü bir devlet olan KKTC kulüp düzeyinde de rum tarafını geçecektir diye düşünüyorum.Anlaşma kesinleştikten sonra futbol kulüplerinin yatırımları artacaktır.Premier lig olmasa bile civar ada ülkelerdeki futbolcular daha fazla para kazanmak için Kıbrıs'a transfer olmak isterler.Coğrafi ve turistik olarakda her futbolcu kıbrıs'da oynamak için can atar...

Oğuz ZEYTİN
01.12.2013, 20:39
2004 ilkbaharıydı. Rahmetli Bozkurt Rauf DENKTAŞ'ın Topkapı Eresin Otel'deki konuşması için saat 10'da salondaki yerimi almıştım.

Aynen şöyle demişti: "Bugüne dek o kadar çok yalan söylediler ki, bundan sonra söyleyecekleri hangi söze inanabiliriz diye tereddüde düşüyoruz."

Bugün Dünya Lideri namı yakıştırılan, Kıbrıs'ta kazan-kazan stratejisiyle bir adım önde olmaktan bahseden, YES BE ANNEMCİ Komünist Talat'ı destekleyen, BOP eşbaşkanı olan Türk düşmanı şahıs bizi paranoyaklıkla suçluyordu o günlerde. Afyon'da yaptığı bir konuşmada ise rahmetli Denktaş'a "git ülkende anlat ne anlatacaksan" demişti.

Annan Planı'na EVET denilirse, KKTC üzerindeki tüm izolasyonlar kaldırılacaktı. Turizmde sıçramalar olacaktı. Ha bir de Kırmızı Çizgilerimiz vardı. :)

Peki ne oldu?

Annan Planı'na aykırı olarak, taraflardan biri (GKRY) HAYIR demesine rağmen KIBRIS adı ile birlikte AB üyesi yapıldı tüm ada.

Garantör ülke olarak Türkiye'nin üye olmadığı bir topluluğa üye yapıldı KIBRIS.

İzolasyonlar kalktı mı? Tabii ki HAYIR!

KKTC'de turizm ne kadar yükseldi? Ercan Havalimanı'na uluslararası uçuşlar hangi düzeyde?

Maraş Meselesi ne olacak?

Louizidu benzeri davalar nasıl sonuçlanacak... Vb. birçok soru dururken Ermeni Açılımı gibi yine futbol siyasete alet edildi.

Bakın, KKTC ve Ankara, kazan kazan stratejisiyle kaybetti.

Annan Planı sonrası yapılan seçimlerde Ankara'nın adamı komünist Talat kaybetti. Derviş Eroğlu kazandı.

Ankara iktidarının borazanı gazeteler, o dönem sonrası KKTC'de din eğitimi ve camilerle ile ilgili yalan haberler yaptı.

Bunları neden anlattım... Her on sözünden dokuzu yalan olanların, vizyonsuzların, stratejik derinliklerde boğulanların yeni yalanı da bu işte.

Şimdi yine bazı gerizekalılar bize STATÜKOCU ve PARANOYAK der, biz de güler geçeriz. Elbet tarih yine bizleri haklı çıkaracak. Bugünkü siyasi körlükleriyle partizanca davranıp yazıp çizen menfaatperestler, o günler gelince yine sus pus olacaklar.