PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yabancı Futbolcularımızın Yıllık Kazançları

Muhammet Kalkışım
24.11.2013, 21:58
Florent Malouda: 2,500,000 Euro
José Bosingwa: 2,126,000 Euro
Didier Zokora: 1,625,000 Euro
Marc Janko: 1,500,000 Euro
Gustavo Colman: 1,155,000 Euro
Sol Bamba: 1,070,000 Euro
Alanzinho: 875,000 Euro
Adrian Mierzejewski: 845,000 Euro
Paolo Henrique: 700,000 Euro

Toplam ödenen yıllık garanti ücret: 12,396,000 Euro = 33,699,765 TL

Maç başı kazançlarını dahil etmediğim bu hesaplamada sizce bu futbolcuların kaçı kazandıkları parayı hak ediyor?

Not: Yıllık garanti ücretleri araştırırken Google'dan baktım. Hatalı olan varsa lütfen uyarınız.

Düzeltme: Uyarısı için DeAgLeMaNyAq'a teşekkürler. Hesaplama yeniden düzenlenmiştir.

Bud Spencer
24.11.2013, 22:00
bosingwa disinda bu paralari hak eden yok
colman sürekli oynasa fazlasini hak edecek ama oda yok

ccd6167
24.11.2013, 22:02
Florent Malouda: 2,750,000 Euro
José Bosingwa: 2,126,000 Euro
Didier Zokora: 1,625,000 Euro
Marc Janko: 1,500,000 Euro
Gustavo Colman: 1,155,000 Euro
Sol Bamba: 1,070,000 Euro
Alanzinho: 862,500 Euro
Adrian Mierzejewski: 800,000 Euro
Paolo Henrique: 700,000 Euro

Toplam ödenen yıllık garanti ücret: 12,588,500 Euro = 34,223,102 TL

Maç başı kazançlarını dahil etmediğim bu hesaplamada sizce bu futbolcuların kaçı kazandıkları parayı hak ediyor?

Not: Yıllık garanti ücretleri araştırırken Google'dan baktım. Hatalı olan varsa lütfen uyarınız.

cogu dogru herhalde..

sence nba olan ve porto kulubununde uyguladigi salary cap olayini yapabilir miyiz?

Muhammet Kalkışım
24.11.2013, 22:07
bosingwa disinda bu paralari hak eden yok
colman sürekli oynasa fazlasini hak edecek ama oda yok

Bosingwa konusuna katılıyorum. Colman inişli çıkışlı bir performans sergilemeye devam ediyor. Adrian da öyle, sistemin kurbanı sayılır aslında. Zokora başlıbaşına bir soru işareti zaten.

En çok anlam veremediğim isim ise Malouda. Sözde yıldız ne yaptı sezon boyunca?

Adem Akyüz'
24.11.2013, 22:10
Bosingwa dışında aldığı parayı hakeden yok. Belki biraz son maçlarda Bamba iyi performans sergiliyor ama diğerleri kötü..

Muhammet Kalkışım
24.11.2013, 22:15
Mustafa Reşit Akçay hoca niçin neşter vurmuyor peki? Sahada olsa da oynamayacak olan, madem öyle kadrodışı bırakılsın ve A2 ya da paf takımla antrenman yapsın. Hak etmeyen bu kadroda yer almamalı.

Ender Kuyumcu
24.11.2013, 22:18
Adrian, Henrique ve Bamba kapasiteleri yetmediği için bu takımda oynamayı da aldıkları paraları da hak etmiyorlar.

Colman, Zokora ve Malouda da oynamadıkları için bu takımda olmayı ve dolayısıyla aldıkları tek kuruşu bile hak etmiyorlar.

Janko da bu iki grubun ortasında ama o da bu takımda olmamalı.

Takımın gerek performans gerek çaba olarak bu formayı giymeyi hak eden tek yabancı futbolcusu ise Bosingwa.

DeAgLeMaNyAq
24.11.2013, 22:18
Zamanında transfer başlığında ayrıntılı tabloyu paylaşmıştım...

http://i.imgur.com/JaFAO5t.jpg

Mert'
24.11.2013, 22:21
Janko ve Alanzinho başta hak etmeyenler.

Cafer Bulur
24.11.2013, 22:22
Yabanci oyuncularimiza ödedigimiz paranin karsiligini alamiyoruz.

Malouda 2.5 milyon euro alacak katkisi 1 milyon euroluk bile degil.

Futbolculara yerli-yabanci ödenen ucuk rakamlar yüzünde ekonomik olarak da darbogaza girdik.

Trabzonspor asiri pahali transferler yapmamali,buna yillardir sahit oluyoruz.

Ender Kuyumcu
24.11.2013, 22:23
Alanzinho diye bir futbolcu olduğunu bile unutmuşum :)

Cafer Bulur
24.11.2013, 22:25
Mustafa yumlunun sözlesmesi uzatilarak aldigi para yükseltilmeli performansi onore edilmeli hem de acilen...

Muhammet Kalkışım
24.11.2013, 22:30
Adrian, Henrique ve Bamba kapasiteleri yetmediği için bu takımda oynamayı da aldıkları paraları da hak etmiyorlar.

Colman, Zokora ve Malouda da oynamadıkları için bu takımda olmayı ve dolayısıyla aldıkları tek kuruşu bile hak etmiyorlar.

Janko da bu iki grubun ortasında ama o da bu takımda olmamalı.

Takımın gerek performans gerek çaba olarak bu formayı giymeyi hak eden tek yabancı futbolcusu ise Bosingwa.

Tek eksiğin Alanzinho Ender abi :)

Düzenleme: Hatırlatmışlar bile.

cerasus
24.11.2013, 22:31
Bonservis ücretlerini göz ardi edersek cogunun kazanci normal düzeyde. Sorun bonservislerini de hatirladigimiz zaman ortaya cikiyor.

Bence Adrian ile Henrique'nin yillik ücretleri gayet güzel. Ama bonservislerini saymazsak.

Malouda hakkinda yorum yaparken ona haksizlik etmeyelim. Bonservis ücreti olmadigi icin yillik garanti ücreti bu kadar yüksek gözüküyor. Diger oyuncularin bonservislerini de yazarsak durumun ne sekil oldugu belli olur.

Yani Malouda'nin 2,5 milyonunun 1,5 bonservis olarak görüyorum, yani yillik sabit 1 milyon ve bu gayet güzel.

Colman ile Bamba'yi normal buluyorum.

Bosingwa'nin ücreti hakkini veren cinsden ki ona da bonservis vermedik.

Alanzinho israftan baska bir sey degil. Zokora ile Janko cok fazla alan tek oyuncular bana göre. Yari yariya olsa normal olurdu, böyle cok aliyorlar. Zokora yine 1 milyona yakin alabilir ama Janko 700 bin anca almaliydi.

temel_yilmaz
24.11.2013, 22:31
Mustafa 170000 euroya oynuyor ayıptır,gunahtir takimda Soner ile birlikte tek potansiyeli olan oyuncu.giray aykut bambadan kat kat daha iyi ama aldigi para ...
Baska biri olsaydi coktan basmışti baska klube imzayi.

DeAgLeMaNyAq
24.11.2013, 22:37
Mustafa'nın ücreti arttırılmış hali daha önce 100 bin TL'ye oynuyordu. Şimdi 700 bin TL alıyor. Altyapıdan çıkan oyuncular genelde düşük ücretle başlarlar daha sonraları ücretleri zamanla arttırılır. Mesela GS geçtiğimiz hafta Emre ve Semih'in ücretlerine zam yaptı...

Muhammet Kalkışım
24.11.2013, 22:45
Bonservis ücretlerini göz ardi edersek cogunun kazanci normal düzeyde. Sorun bonservislerini de hatirladigimiz zaman ortaya cikiyor.

Bence Adrian ile Henrique'nin yillik ücretleri gayet güzel. Ama bonservislerini saymazsak.

Malouda hakkinda yorum yaparken ona haksizlik etmeyelim. Bonservis ücreti olmadigi icin yillik garanti ücreti bu kadar yüksek gözüküyor. Diger oyuncularin bonservislerini de yazarsak durumun ne sekil oldugu belli olur.

Yani Malouda'nin 2,5 milyonunun 1,5 bonservis olarak görüyorum, yani yillik sabit 1 milyon ve bu gayet güzel.

Alanzinho israftan baska bir sey degil. Zokora ile Janko cok fazla alan tek oyuncular bana göre. Yari yariya olsa normal olurdu, böyle cok aliyorlar. Zokora yine 1 milyona yakin alabilir ama Janko 700 bin anca almaliydi.

Malouda bu takıma katıldığından beri ne katkı sağladı ki aldığı ücret normal olsun hocam? Yıldız dediğin skor değiştirir, kritik anlarda insiyatif kullanır, öyle ya da böyle bir fark yaratır.

Bosingwa'yı izlerken aldığım keyfin yarısını alamıyorum Malouda'dan.

cerasus
24.11.2013, 22:49
Bugün verdigi gol pasi iste o kücük farklardan biri. Her mac öyle katkilari oluyor. Ama yanindaki oyuncular ayak uyduramiyor ona.
Haa, ama kendisi de hic pres yapmiyor. Yine de yasina göre takimin her mac en fazla kosanlardan biri. Yani hic bir sey yapmiyor diyemeyiz.
Sonucta hic bir katki yapmasa da o Malouda. Öyle, veya böyle bir oyuncu degil. Malouda bu. 1 milyon € ücreti fazla mi görüyorsunuz?

altinkaya08
24.11.2013, 22:57
Performas ve takıma katkı anlamında takımda onca gereksiz adamlar tonla para alırken Mustafa Yumlunun 170.000€ alması ve üstüne birde bu kadar eleştirilmesini hayretle izliyorum..

Ender Kuyumcu
24.11.2013, 23:01
Aldığı parayı son kuruşuna kadar hak eden yabancılar, Şota, Cyzio, ilk üç senesinde Yattara, Szymek, Jaja...

Bu performansın ve kalitenin altında hiç bir yabancı futbolcu bu takımın formasını giymemeli.

Ali İhsan
24.11.2013, 23:01
Mustafa biraz, Yusuf, Kadir baya zam almalı...

Onur takımın en çok kazananı olmalı... Örneğin gol yemediği maç başına 50000 desek Onur'a gol mol yemez :)

Trabzonspor'da 1 milyon euro üzeri en fazla 2 yabancı olmalı, kalan yabancıların hepsi Stepanov vs ayarında genç gelecek vadeden yabancılar olmalı, bu çizgi çok önemli, Trabzon yatış yeri olmamalı...

Henri ve Adrian eleştiriliyor ama Malouda'nın üçte birini alıp aşağı yukarı onun kadar oynamaları bence adil değil...

Alika87
24.11.2013, 23:02
Yusufun sözlesmesi mutlaka uzatilmasi lazim. 40bin euroya oynayacak adam degil. 40 bin nedir yahu, fabrika iscisinden biraz fazla.

SALDIRAY
24.11.2013, 23:04
Florent Malouda: 2,500,000 Euro (Normal)
José Bosingwa: 2,126,000 Euro (Normal)
Didier Zokora: 1,625,000 Euro (normal)
Marc Janko: 1,500,000 Euro(boşa para)
Gustavo Colman: 1,155,000 Euro(normal)
Sol Bamba: 1,070,000 Euro( normal)
Alanzinho: 875,000 Euro (boşa para)
Adrian Mierzejewski: 845,000 Euro( normal)
Paolo Henrique: 700,000 Euro(normal)

Adem Akyüz'
24.11.2013, 23:05
Kadir'in sözleşmesinde de bu performansından sonra bir iyilestirme gerekiyor.

SALDIRAY
Yusufun sözlesmesi mutlaka uzatilmasi lazim. 40bin euroya oynayacak adam degil. 40 bin nedir yahu, fabrika iscisinden biraz fazla.

dur daha adamı yeni cıkarttık a takıma. hemen milyonları verirsen bu adama batuhan vs. gibi sımarır gider.

Muhammet Kalkışım
Bugün verdigi gol pasi iste o kücük farklardan biri. Her mac öyle katkilari oluyor. Ama yanindaki oyuncular ayak uyduramiyor ona.
Haa, ama kendisi de hic pres yapmiyor. Yine de yasina göre takimin her mac en fazla kosanlardan biri. Yani hic bir sey yapmiyor diyemeyiz.
Sonucta hic bir katki yapmasa da o Malouda. Öyle, veya böyle bir oyuncu degil. Malouda bu. 1 milyon € ücreti fazla mi görüyorsunuz?

Malouda'nın oynadığı futbolu izledikçe, açıkçası fazla görüyorum. Bonservisinin elinde olması bahane olamaz. Ya da transferinde gereğinden fazla ücret ödenen futbolcunun hatası değildir ödenen bonservis bedeli. Sadece ticari açıdan düşünerek yazıyorum bunları çünkü bu futbolcuların hiçbiri Trabzonspor taraftarı değil.

bordomavi1
24.11.2013, 23:07
Bamba, alanzinho, janko gibi gereksizler gidince Onurun maaşı 2,5 milyon euroya çıkarılmalı. Bu takım da her zaman en çok Onur Kıvrak kazanmalı.

cerasus
24.11.2013, 23:15
Sadece ticari açıdan düşünerek yazıyorum bunları çünkü bu futbolcuların hiçbiri Trabzonspor taraftarı değil.
Sadece ticari acidan bakacaksak bu kadar ucuza Malouda gibi baska bir oyuncu bulamazdik. Ayrica profesyönel isleyen ve ticaretten anlayan düzgün yöneticilerimiz ve calisanlarimiz olsaydi, Malouda'yi öyle bir pazarlardik ki ticari acidan getirisi fazla olurdu. Ama olmadi.

Siz ama sahada oynanan futbola bakarim diyorsunuz. Bence istenilen gibi oynamiyor, haklisiniz. Ama o paraya degdigini düsünüyorum. Yaninda akilli veya kosan futbolcular olsa cok baska olurdu. Bir Jaja etkisi olurdu. Umut ve Burak olsaydi, + Yusuf + Olcan bir de Colman, nasil olurdu. Ben yine de memnunum.

Muhammet Kalkışım
24.11.2013, 23:28
Sadece ticari acidan bakacaksak bu kadar ucuza Malouda gibi baska bir oyuncu bulamazdik. Ayrica profesyönel isleyen ve ticaretten anlayan düzgün yöneticilerimiz ve calisanlarimiz olsaydi, Malouda'yi öyle bir pazarlardik ki ticari acidan getirisi fazla olurdu. Ama olmadi.

Siz ama sahada oynanan futbola bakarim diyorsunuz. Bence istenilen gibi oynamiyor, haklisiniz. Ama o paraya degdigini düsünüyorum. Yaninda akilli veya kosan futbolcular olsa cok baska olurdu. Bir Jaja etkisi olurdu. Umut ve Burak olsaydi, + Yusuf + Olcan bir de Colman, nasil olurdu. Ben yine de memnunum.

Yöneticilerimizin Malouda'yı yeterince pazarlayamaması bizim suçumuz mu? Resmi twitter hesabına göz atarsanız siz de görürsünüz kendisinin gündeminin ne olduğunu. Hayır işleriyle çok meşgul kendisi ki çok saygı duyardım buna maaşını Trabzonspor'dan almıyor olsaydı. Maaşının hakkını verse zaten Onur Recep Kıvrak demezdik dün, bugün, demeyecek olurduk yarın da.

aksamvakti
24.11.2013, 23:29
bosingwa ve maluoda aldığı parayı sonuna kadar hak ediyor.. Maluoda konusunda katılmıyorum size adam sol kanattan başka biryerde oynamamış kaç maçtır orta sahada izledik.. he birde yanındaki adamlara bir bakın kiminle oynayacak

Alika87
25.11.2013, 00:12
dur daha adamı yeni cıkarttık a takıma. hemen milyonları verirsen bu adama batuhan vs. gibi sımarır gider.

sezon sonunda, hemen simdi degil. Bayern Münih'de Müller ve Badstuber'i cikardiktan bir sezon sonra yeni sözlesmeler verdi, ikiside bir milyon euro felan aldi. Yusuf bu performansi devam ettirirse ve hala 40bin'e oynuyorsa, Galatarasaray gibi akababalar icin cok kolay olacak ayartmasi.

usa_me
25.11.2013, 00:47

Bu başlıkta katılabileceğim bir yorum olacağını sanmıyordum ama buldum. Malouda konusunda da fikirlerine katılıyorum. Sahada görünmeden yaptıkları ortada!

turgutlu
25.11.2013, 10:06
Zenginin transfer parası , züğürdün çenesi olayı. Bu arada en fazla maç başına parayı 25.000 euroyla fenerli mehmet topuz kazması alıyormuş. Benim 2 yıllık maaşımı adam bir maçta alıyor.

Fatih Öztürk
25.11.2013, 11:36
Malouda geldiğinden beri lig ve avrupada net 5-6 maça tek başına damgasını vurdu.adamı orta sahanın her tarafında oynattık.dünde Kadire yardım edeyim derken sol bekte oynadı.Malouda bir golcü değil.Chelsea'dada değildi.dün akşam takım halinde Olcan,Colman,Adrian sağ tarafa yığılmışken Malouda sol açıktan tek başına müthiş ara pasları attı.sözün kısası Malouda aldığı ücreti sonuna kadar hakediyor.Bosingwa ve Henrique'de hakediyor.gerisi sezon sonu gönderilmemeli KOVULMALI.

UğuR
25.11.2013, 11:50
5 Milyonluk Borç Kapıda!

25.11.2013 Yeni vergi düzenlemesiyle Trabzonspor'un mevcut borcuna 15 Milyon TL'daha eklenecek.

Dünya Gazetesinde yayınlanan bir habere göre Yeni Gelir Vergisi Kanunu Tasarısı’na göre futbolcu vergilendirilmesinde önemli değişiklikler yapılıyor. Yazıya göre futbolcuların vergilendirilmesini etkileyecek bazı değişiklikler şöyle
Yürürlükteki mevzuata göre futbolcular için geçerli olan gelir vergisi stopaj oranı tasarı ile değiştirilerek artırılmaktadır.
Türkiye’de üç yıldan fazla görev yapan yabancı çalışanlar tam mükellef olarak değerlendirilmektedir.
Bakanlar Kurulu tarafından belirlenecek gelir eşiklerini aşan tutarda ücret elde eden kişiler gelir vergisi stopajına tabi tutulacak ayrıca ücretlerini yıllık gelir vergisi beyannamesi ile beyan edecektir.
94.000 Türk Lirası’ndan fazlasının 94.000 Türk Lirası için 23.025 Türk Lirası, fazlası %35 vergiye tabii olacaktır.
Yürürlükteki kanunu göre, futbolcu ücretleri, %5 ile %15 arasında vergiye iken, yeni tasarı bu şekliyle yasalaşırsa, %15 ile %35 arasında değişen artan oranlı biçimde vergilendirilecektir. Ayrıca, gelir eşiklerini aşan tutarda ücret elde eden futbolcular, ayrıca yıllık gelir vergisi beyannamesi vermek zorunda kalacaklar.
Mevcut durumda futbolcuların net ücret üzerinden anlaşması yaygın olduğu için, aradaki vergi yükü, futbol kulüpleri üzerinde kalabilir.

Vergi yükü %15’ten %35’e çıkarsa?
Mevcut durumda Süper Lig'de oynayan bir futbolcu %15 vergi veriyor. Bir alt lig olan 1. Lig'in futbolcuları %10, daha alt liglerin oyuncuları ise %5 vergi ödüyor.
Özellikle Süper Lig’de oynayan takımların neredeyse çoğu net ücret üzerinden anlaştıkları için, aradaki vergi yükü, futbol kulüpleri üzerinde kalabilir.
Buna göre 4 büyük kulübün vergi nedeniyle üstlenebileceği ek rakam 93 milyon TL

Galatasaray 34 Milyon TL
Fenerbaheç 28 Milyon TL
Beşiktaş 16 Milyon TL
Trabzonspor 15 Milyon TL
Vergi ödemek zorunda kalacak.
Trabzonspor'un şu an itibariyle 13.364.637 TL'lik vergi borcu bulunuyor.

Kaynak: Dünya Gazetesi - Sporekonomi

Mert Acar
25.11.2013, 11:54
Bosi hariç gelecek sezon hepsi ile yollar ayrılmalı.:)

muratali
25.11.2013, 13:09
DeAgLeMaNyAq arkadaşımızın listesinden çıkan sonuç.

Bu 4 takımda 108 oyuncu var. 108 oyuncunun garanti para maaş ortalaması : 1.200.000 Euro

Sırasıyla 4 takımın maaş ortalamaları :

Galatasaray : 1.593.000 Euro
Fenerbahçe : 1.606.000 Euro
Beşiktaş : 889.000 Euro
Trabzonspor : 763.000 Euro

Bu 4 Takımda 2.000.000 Euro ve üstü garanti maaş alan futbolcu sayısı :
Galatasaray : 10
Fenerbahçe : 10
Beşiktaş : 2
Trabzonspor :2

Türkiye'de futbol piyasası bu ve malesef biz bu 4takım arasında en az maddi güce sahip olan takımız.

sessizkral_1
25.11.2013, 13:14
sorun ödenenen yıllık maaşlar değil

bu futbolcuların bunu hakedip haketmediği

bosingwa,colman,adrian dışında bütün yabancılarla takas,satış,kiralama gibi yöntemlerle yollar ayrılmalı.

cem1990
25.11.2013, 13:21
Zokora sene sonu sözleşmesi bitiyor
Ona verilen para Holmene verilebilir
Janko-alan ikilisi emekli edilmeli
Volkan+alan paralarının toplamı batalla verilse orta sahamız ciddi bir şekilde kuvvetlenir.

Mehmet Mangan
25.11.2013, 13:24
Volkan+alan paralarının toplamı batalla verilse orta sahamız ciddi bir şekilde kuvvetlenir.
Zokora belki kalabilir ama Janko+Alan'ın yanına bence Adrian'ı da eklemeliyiz. İstikrar denen bir şey yok. Yerine Erman Kılıç olabilirdi ama iş işten geçti. Seneye de yabancı sayısının düşeceğini düşünürsek yerli futbolcu takviyesi şart. Muhammet Demir neden olmasın mesela ??

cem1990
25.11.2013, 13:28
Zokora oyunu çift yönlü oynayamıyor bu sebepten ötürü gönderilebilir
Muhammet çok sakatlanıyor sakatlık problemi olmazsa olmalı
batalla Türk statüsünde olacağından buradan da yabancı futbolcu konusunda tasarruf edeceğizdir
Adrian için sene sonuna kadar bekleme taraftarıyım.

cakalkerem
25.11.2013, 13:37
Florent Malouda: 2,500,000 Euro-------------------hayatta o para etmez...çok fazla
José Bosingwa: 2,126,000 Euro---------------------helal olsun aldığı para
Didier Zokora: 1,625,000 Euro----------------------hak ediyor
Marc Janko: 1,500,000 Euro------------------para çok fazla.....
Gustavo Colman: 1,155,000 Euro------------oynadığında parasının hakkını veriyor
Sol Bamba: 1,070,000 Euro------------------bu paraya bu kadar
Alanzinho: 875,000 Euro------------------çok fazla-----
Adrian Mierzejewski: 845,000 Euro-----------------almasa da olur
Paolo Henrique: 700,000 Euro------------------aldığı paraya göre en iyi iş çıkaran adam

Cyzio
25.11.2013, 14:10
Çok güzel bir çalışma. Açana da, katkı sağlayanlara da teşekkür ederim.

Şimdi aynı rakamları

Ersun Yanal, Hugo Broos, Şenol Güneş, Tolunay Kafkas ve Mustafa Reşit Akçay için rica etsem; fazla mı istemiş olurum (Euro olarak değil, zahmet olarak :D)?

.

Mehmet BAL
25.11.2013, 14:36
ist. ezik lerinin yabancıları oynamak zorunda oynamayınca şut lanacağını biliyor. bizdekiler de oynasak da oynamasak da bizi kimse gönderemez edasındalar.

Tayfun
25.11.2013, 14:40
Aldığı ücretin karşılığını veren futbolcuları taraftar biliyor zaten. Bunların başında Bosingwa geliyor yabancılarda.

Yiğit Gayretli
25.11.2013, 14:54
Çok güzel bir çalışma. Açana da, katkı sağlayanlara da teşekkür ederim.

Şimdi aynı rakamları

Ersun Yanal, Hugo Broos, Şenol Güneş, Tolunay Kafkas ve Mustafa Reşit Akçay için rica etsem; fazla mı istemiş olurum (Euro olarak değil, zahmet olarak :D)?

.

Ersun Yanal;

http://www.sabah.com.tr/Spor/Futbol/2013/06/24/iste-yanalin-fenerden-alacagi-para

Tolunay Kafkas;

Bizde 1,2 m $ alıyordu. Karabük'teki maaşını bulamadım.

MRA;

360 bin TL kazanıyor.

Şenol Güneş hatırladığım kadarıyla 1 m 150 bin € kazanıyordu.

Broos'un kaç para kazandığını bulamadım.

Mehmet BAL
25.11.2013, 14:58
Gereksizlere çok para verip hakedenlere malesef değerlerini veremiyoruz

Muhammet Kalkışım
25.11.2013, 15:22
Ersun Yanal;

http://www.sabah.com.tr/Spor/Futbol/2013/06/24/iste-yanalin-fenerden-alacagi-para

Tolunay Kafkas;

MRA;

360 bin TL kazanıyor.

Mustafa Reşit Akçay'ın aylık 100,000 TL'den yıllık 1,200,000 TL alacağı açıklanmıştı resmi sitede.

Yiğit Gayretli
25.11.2013, 15:34
Mustafa Reşit Akçay'ın aylık 100,000 TL'den yıllık 1,200,000 TL alacağı açıklanmıştı resmi sitede.

Kap'tan baktım. Yanlışsa düzelteyim?

Muhammet Kalkışım
25.11.2013, 15:37
Kap'tan baktım. Yanlışsa düzelteyim?

KAP'a bildirilen rakam o ise iki seçenek var:
1- Hatalı bilgilendirme yapıldı
2- Vergi kaçırılıyor :)

Ömer SEVİNÇ
25.11.2013, 15:37
http://www.kap.gov.tr/bildirim-sorgulari/bildirim-detayi.aspx?id=289113

Yiğit Gayretli
25.11.2013, 15:41
http://www.kap.gov.tr/bildirim-sorgulari/bildirim-detayi.aspx?id=289113

KAP'a bildirilen rakam o ise iki seçenek var:
1- Hatalı bilgilendirme yapıldı
2- Vergi kaçırılıyor :)

Hami'nin maaşına bakmışım yanlışlıkla :) :)

DeAgLeMaNyAq
25.11.2013, 16:17

Zokora'nın sözleşmesi gelecek sezon bitiyor...

cem1990
25.11.2013, 16:21
Zokora'nın sözleşmesi gelecek sezon bitiyor...

Hocam 3 sene değil mi idi sözleşmesi yaw :D

DeAgLeMaNyAq
25.11.2013, 16:27
Hocam 3 sene değil mi idi sözleşmesi yaw :D

Yok 4 sene...

http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=30&kisiId=1428514

Halihazırda 9 yabancımız var. Sezon sonu sadece Alanzinho'nun sözleşmesi bitiyor. 5+0+3 kuralı uygulanırsa gidebilecek tek isim Janko gibi gözüküyor. Onun yerine de bir yabancı forvet alırız. Celustka'nın da geri dönme ihtimali bence yok...

cem1990
25.11.2013, 16:29
Yine de holmenin alınması taraftarıyım
Çift yönlü orta saha colman ile fazlası ile iş görür kanaatindeyim.
Eğer forvet arkası düşünmezsek
---------zokora--------
-----colman--holmen----
--malouda-------olcan----
--------henrik---------
şeklinde oynanabilir.

CamilloVillegas
25.11.2013, 16:54

Sormam lazım: hangi fabrikada çalışıyorsun sen? :rolleyes:

Sefaenes
25.11.2013, 17:02
su yapancilardan Bosi ve malouda disindakilerden kurtulup onlarin yerlerine daha ucuz ve bunlardan daha kaliteli yapancilar alabliriz aldiklari paralari hic biri hak etmiyor colman oynasa fazla eder ayni zamaninda yattara gibi oldu buda

Cyzio
25.11.2013, 19:51
Ersun Yanal;

Tolunay Kafkas;

MRA;

360 bin TL kazanıyor.

Çok teşekkür ederim. Ben hepsinin sadece Trabzonspor'dayken kazandığı paraları sormuştum; büyük ölçüde de cevaplamışsınız.

Alâkanıza tekrar teşekkürler :).

.

dağlıca61
25.11.2013, 20:09
Yine de holmenin alınması taraftarıyım
Çift yönlü orta saha colman ile fazlası ile iş görür kanaatindeyim.
Eğer forvet arkası düşünmezsek
---------zokora--------
-----colman--holmen----
--malouda-------olcan----
--------henrik---------
şeklinde oynanabilir.

Holmen' i AY dan istesen 2010-2011 sezonunun şampiyonluk kupasını ister bizden, Batala' yı almak daha kolay.

cyberentalpi
25.11.2013, 20:48
valla Onur a direk 2.5 milyon ero verelim derim.
zaten 700 bin e gelmis.

Muhammet Kalkışım
26.11.2013, 00:06
Eleştirdiğimiz yabancı oyuncu performansları/kazandıkları ücret konusu bir yana dursun, bir de bir çok maçımızda bizi kurtaran, nadir hata yapan kalecimiz Onur Recep Kıvrak'ın kazandığı parayı inceleyelim:

2013-2014 sezonu için 2,530,000 TL = 934,795 Euro (Sözleşmesi TL üzerinden yapıldığı için Euro değerinden yıllık kazancı değişkendir)

Kendisi benim ve birçoğumuzun gözünde Türkiye'deki en iyi kalecidir.

Antiparantezim Mustafa Yumlu'ya olacak.

2013-2014 sezonu için 400,000 TL = 147,793 Euro (Sözleşmesi TL üzerindendir kendisinin de.)

Yusuf Erdoğan, Kadir Keleş ve Zeki Ayvaz'a değinmiyorum. Başta Volkan Şen ve Batuhan Karadeniz olmak üzere bir takım futbolcuları konuşmak istemiyorum.

Takımın bir devrime ihtiyacı olduğunu düşünen ve sözde neşter vuran yönetim kurulu ve özellikle de teknik heyete de selam çakıyorum buradan.

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
26.11.2013, 13:20

Neredeyse bire bir aynı düşünüyorum.
Yazmak zahmetinden kurtulmuş oldum.
Teşekkürler. :)

lazfather61
26.11.2013, 15:10
kadir, mustafa yumlu, yusuf erdogan, maaslarına acil zam yapılmalı, jankoya alanzinho,giray, volkan sene verilen paralara acıyorum valla, aykut ile bamba 1m euro alırken yumlu ikisindende bence daha iyi stoper olmasına ragmen komik paralar alması icimi aglatıyor, ayrıca kadirin son maclardaki performansını gorunce kazandıgı paraicimi acıtıyor, adrian, colman, malouda verdikleri katkı ve oyunicindeki isteklerine bakınca kadir,yusuf ve yumluya yapılan haksızlık karsısında icim sızlıyor,hadi colmanı biraz daha ayrı tutuyorum bu ucluden, bu maaslar konusunda adalet istiyorum.

balaban
26.11.2013, 15:25
rakiplerimiz olan gs fb bjk nin yabancılarına verdikleri paralarla kıyaslarsak anormal bir durum yok

Mehmet Mangan
26.11.2013, 20:51
rakiplerimiz olan gs fb bjk nin yabancılarına verdikleri paralarla kıyaslarsak anormal bir durum yok
Anormal bir durum yok ama performansları çok anormal :)
Adrian ? 1 maç var 5 maç yok
Alanzinho ? kayıp
Janko ?? bizim takımın futbolcusu değil.

cakalkerem
26.11.2013, 20:56
alan adrian janko bunlara verilen paralara yazık

Mehmet Mangan
26.11.2013, 20:59
Ah ah Adrian'a ödediğimiz bonservis bedeli polonya rekoru olması lazım yanlış hatırlamıyorsam :)

Muhammet Kalkışım
26.11.2013, 21:00

Başlığı manipule etmek için yazmıyorum, Volkan Şen ve Bamba'ya ödenen rakamlara da yazık.

Her maçımızda bel bağladığımız kaptan Onur, kazanç tablosunda 9. sırada.

Mehmet Mangan
26.11.2013, 21:02
Başlığı manipule etmek için yazmıyorum, Volkan Şen ve Bamba'ya ödenen rakamlara da yazık.

Her maçımızda bel bağladığımız kaptan Onur, kazanç tablosunda 9. sırada.
Tek düşündüğüm bu futbolcuların sözleşmelerini fesh ettikten sonra bize dava açıp açmayacaklarıdır :rolleyes:

sessizkral_1
26.11.2013, 21:16
şuanda performanslara göre takımımızın bence en iyi oyuncuları mustafa yumlu ve onur dur aldığı paraya bak yazıklar olsun