PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TFF'nin Ret Kararı Üzerine Kamuoyu Açıklamamızdır | 15.11.2013

Gamze
15.11.2013, 15:17
Türkiye Futbol Federasyonu, Trabzonspor Kulübü’nün 2010-2011 sezonu tescilinin UEFA ve CAS kararlarını gerekçe göstererek iptal edilmesi ile ilgili 30.10.2013 tarihinde yapmış olduğu başvuruyu reddederek Türkiye’de hukukun gücünün güçlünün hukukuna yenik düştüğünü bir kez daha kanıtlamış oldu.

UEFA kurulları ve CAS yargılamalarında ilgili sezonda birçok maçta şike yaptığı tespit edilen fenerbahçe spor kulübü, UEFA tarafından Avrupa kupalarından men edilmesine, başkan ve yöneticileri yine şike yapmak suçundan T.C. mahkemeleri tarafından hapis cezasına çarptırılmış olmasına ve yine PFDK tarafından kulüp yöneticilerine ve bazı futbolculara şike suçundan ceza verilmesine rağmen; TFF kurulları tarafından uydurulan ‘Şike Sahaya Yansımadı’ safsatasının arkasına sığınılıp Trabzonspor’un çalınmış olan şampiyonluğunun gasp edilmesinin sürdürülmesi hem spor hukuku hem de adli hukuk açısından bir katliamdır.

TFF’nin yönetim kurullarında yer alan ve Trabzonspor delegesi olan Taylan Üner ve Mustafa Beyazlı bir an evvel bu konuda bir basın toplantısı düzenlemeli ve yaşanan hukuksuzluğu hem kamuoyu ile hem de UEFA ve FIFA ile paylaşıp, görevlerinden istifa etmelidirler.

Trabzonspor yönetimi de açıkça kural ihlalinde bulunan TFF’yi verilmiş olan bu hukuksuz karar gerekçe gösterilerek UEFA’ya şikâyet etmelidir. Kulübümüz yapacak olduğu resmi başvuruyla, UEFA’nın yetkili mercilerinin TFF’ye bu hukuksuzluğun düzeltilmesi hususunda gerekli talimatları vermesi talep edilmelidir. Yapılacak olan bu resmi başvurudan FIFA da haberdar edilmeli ve UEFA ve CAS yargılamaları emsal gösterilerek gereğinin yapılması istenmelidir.

Trabzonspor Kulübü başkan ve yöneticileri bundan önce kaybetmiş olduğu zamanı bu aşamadan sonra kaybetme lüksüne sahip değillerdir ve çalınmış olan haklarımızın UEFA kanalıyla teminini sağlamakla yükümlüdürler. Bu güne kadar sürdürülen ve Avrupa'da cevap bulan mücadelemizin Türkiye'de de başarıyla sonuçlanması ancak bu kararlılıkta adımlar atılarak mümkün olacaktır.

BMN Yönetim Kurulu

Mehdi
15.11.2013, 15:21
Allah'ın gazabı üzerlerinden eksik olmasın.

Arrive
15.11.2013, 15:22
İyi oldu. Bizim yönetim akıllı davranırsa bu durumu Federasyon ve Şikebahçe aleyhine çok güzel şekilde kullanırız.

Serdær
15.11.2013, 15:27
Bu iş daha bitmedi asıl yeni başlıyor.

kalavara
15.11.2013, 15:29
huzur vermesin allah, ne denir ki daha!

Adem Akyüz'
15.11.2013, 15:35
İyi oldu başvurunun reddedilmesi. Artık bir an önce tahkime gidip oradan gelecek ret kararıyla UEFA ve FİFA'ya gitmeliyiz. Ama İHO bu konuda ne kadar hızlı davranır bilmiyorum. Muhtemelen TFF başvurusunda olduğu gibi bizi baya bekletecektir.

Yiğit Gayretli
15.11.2013, 15:37
Açıklama yerinde olmuş.

Hem nalına hem mıhına.

gudoz81
15.11.2013, 15:39
şaşıranınız varmı ben şaşırmdım
iyi avukatlarla çalışsaydık bu iş UEFA davası esnasında hallolabilrdi

artvints
15.11.2013, 15:52
bu federasyon akıl tutulması yaşıyor zaten.hızla felakete sürüklüyorlar kendilerini.doğru karar verecek, yanlıştan dönecek güç yok bunlarda.bundan sonra daha agresif bir tutum sergilemeliyiz.anlaşma falan yok.kim suçluysa en ağır şekilde cezasını çekecek.

EnjoyTheMusic
15.11.2013, 16:14
Allah'ın gazabı üzerlerine olsun,amin

Travelair
15.11.2013, 16:32
Tazminat davası da açılabiliyorsa açılsın. 200 milyon € gibi bir rakam akıllarını başlarına getirir

cakalkerem
15.11.2013, 16:38
neyse ne mücadeleye devam

Erdinç Dilek
15.11.2013, 16:45
meşalem çekmecemde hazır kupa geldiğinde, yanmak için o günü iple çekiyor...

serdar61
15.11.2013, 16:53
Vira Bismillah!

Trabzonspor taraftarları olarak artık tek çatı altında toplanarak, yeni bir oluşuma gitmeli gücümüzü sesimizi daha güçlü kılmak için bu gereklidir. Haydevira, Gurbetçi Gençler, BMN... tek bir çatı altında toplanalım derim. ne dersiniz ?

cakalkerem
15.11.2013, 16:59
bu kupa millete ve tff ye kapak olacak......

Antonio
15.11.2013, 17:05
bu kupa olayında oceans eleven filmi aklıma geliyor. abi arayacaksın avrupayı ,bu işi yapabilecek adamlar vardır. avrupada ünlü hırsız notarbartolo tarzı bir adamı bulacaksın. bir gecede kupayı bize getirir. müzeye koyarız. kimseye de vermeyiz.Bunu ciddi ciddi düşünüyorum. buradan kendimi ihbar ediyorum ama olsun :)

cakalkerem
15.11.2013, 17:06
bizde yapalım hehehe:)

Bayraktaroğlu
15.11.2013, 17:12
adalet elbet yerini bulacak.bu böyle gitmez

Ender Kuyumcu
15.11.2013, 17:29
Bu zaten beklenen bir karardı. Şimdiye kadar üç maymunu oynayan maşaların bugün adaleti temin etmesi zaten beklenemezdi...

Bu noktada Trabzonspor yönetimine tarihi görevler düşüyor.Bundan önce de belirttiğimiz üzere Trabzonspor kulübü hakkını UEFA ve FIFA nezdinde aramalıdır. İlk hedefse UEFA olmalıdır.

Gerekli başvurular yapıldığı takdirde UEFA'nın yaptırım uygulamama gibi bir durumu olamayacaktır. Kendi kararlarıyla çelişen yeni bir karar alamazlar ve bu durumda da TFF'nin üyeliğini askıya almak durumundalar.

Ya adalet gelecek ya da bu ülkede futbol bitecek.

Taner Gündoğdu
15.11.2013, 17:57
tff'ye başvurmakta günlerce bekleyen yönetimimiz acaba ret kararı üzerine UEFA ve FİFA'ya başvurmak için ne kadar bekleyecek? bize yine sıkıntı, yine sıkıntı...

Emrah Akcagöz
15.11.2013, 18:01
Şimdi önce UEFA' ya mı başvurulacak yoksa Tahkime mi ?

ibilek
15.11.2013, 18:07
Bu ret cevabını kulube resmi olarak geldiğinde o belgeyle beraber hem şb hemde şff hakkında şöyle okkalı bir tazminat davası açmak lazım.Uefa ve Cas ın kararlarını da ekleyerek...

Hem kupayı hemde şöyle bir 100 m euro tazminat alsak süper olur...

O sevinç çığlıkları yaşamamıza engel olanları Allah a havale ediyorum...

Ender Kuyumcu
15.11.2013, 18:09

Tahkim'e de gidilse durum değişmeyecektir zira Tahkim şikenin aklanmasını onaylayan makamdı.

Gidilse de olur gidilmese de...

Hedef UEFA olmalı ve bir an önce olmalı.

kncyalcin
15.11.2013, 18:10

Önce Tahkim sonra Uefa

HOPA'LI TS'Lİ
15.11.2013, 18:13
Yıldıramayacaksınız ey tff, ey rte, ey şikeci görsel ve yazılı basın, ey trabzon milletvekilleri

o kupayı müzemize biz taraftarlar eninde sonunda şikecilerden alıp koyacağız.

Emrah Akcagöz
15.11.2013, 18:14
Tahkim'e de gidilse durum değişmeyecektir zira Tahkim şikenin aklanmasını onaylayan makamdı.

Gidilse de olur gidilmese de...

Hedef UEFA olmalı ve bir an önce olmalı.

Önce Tahkim sonra Uefa
Bilgiler için teşekkürler. Madem Tahkim'e gitmek şart değil bir an önce UEFA' ya başvuru yapılmalı.

kncyalcin
15.11.2013, 18:14
Önce Tahkim sonra UEFA ya başvuru vs. gibi süreç Mart'tan önce bitirilmeyecek. fenevbahçe bir şekilde bu senenin şampiyonu yapılacak ve şampiyonluk ile ağzına bal çalınıp, yerel seçim bitiminde de ülke veya fenev aleyhine bir karar çıkacak. Sürecin gidişatı, başkanların başbakan ile ilişkisi ve çıkar ilişkilerinden oluşan en iyimser tablo bu yönde.. Bu bir öngörüdür, herhangi bir kaynaktan alınan duyum falan değildir..

Mollasalihoğlu
15.11.2013, 21:18
Federasyon az akıllı olsa puan silerek yırtardı bu işten. İyi gidiyor iyi.

Berat
15.11.2013, 22:48
Samimi olduklarını, yapmadıklarının ve geç yaptıklarının ihanet değil de hata olduğunu ispat etmek için ellerinde hala fırsat var..

Şahin Yılmaz
16.11.2013, 12:56
Şike kararı ne kadar geç alınırsa, Şikebahçedeki yıkım oranında o oranda artacağını düşündüğümden dolayı bu karara sevindim.

Her geçen gün, Şikebahçeye çarpacak bombaya, fazladan bir şarapnel parçası eklendiğini düşünüyorum.

Mehmet BAL
18.11.2013, 20:17
Aslında tff den böyle bir sonuc cıkacagı belliydi. Ne kadar zaman kazanırsak kardır misali. Ama uefa ve fifa cezayı ağır kesecek

Allah'ın gazabı üzerlerinden eksik olmasın.

Amin

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi