PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonspor 1 - 0 Eskişehirspor | Spor Toto Süper Lig 12.Hafta | Maç Sonucu!

Sayfa : 1 2 3 4 [5] 6

Mehmet BAŞ
24.11.2013, 21:28
Malouda ve Adrian takımın mücadele gücünü düşürüyor.

İkisi de ikili mücadelelerde yok!

Özellikle Malouda'da bariz bir düşüş var. Günden güne daha da net hissediliyor.

Mert'
24.11.2013, 21:29
Aynı geçen sezonu yaşıyoruz bitsede takım düzelse diyoruz ama sonuç hüsran oldu bu sene takım düzelecekse transferlerle kötü oyuna alınan puanları kabul ederim ama yine kadro yapılanmayacaksa iho da istifa etsin

cihayan
Bu arada esesli taraftarlar Saglam'a yedirip duruyorlar yaptigi degisiklikle maci verdi diye. Ndiaye'yi cikarip Necati'yi alarak takimi katletti diyorlar. Yani bazi arkadaslarin yere goge sigdiramadigi Saglam'a bugun eses taraftarlari felaket giydiriyor...

Aykırı_adam
İleride top tutabilecek kim var takımda bir tane isim söyle bana tamam diyim haklısın. Henriquyle mi Emreyle mi Jankoyla mı top tutacaksın ileride.
Yha ilerde top tutan adam olmayınca hucum oynayamazmsın 2010 da ki kadrodada ilerde top tutan adam yoktu burak umut bunlar top tutmuyorduki.İlla isim vermem gerekirse janko pekala tutar ilerde hemde kralını tutar ama hucum oynayan takımda top tutar . defans yapan takımda konrta oynayan takımda janko sudan çıkmış balıktır.Hala ilerde top tutan kim var diyorsun ilerde top tutatmamak böyle oynamaızın nedeni değil sonucudur.Kalabalık oldu cümle sen hucum oyna bak janko ilerde top tutyormu tutmuyormu.Defans yap geri çekil ilerde top tutan yok de.Bu arada janko bu takımın forveti değildir fakat senin soruna cevaben bu simi verdim

Adem Akyüz'
24.11.2013, 21:31
Bu arada esesli taraftarlar Saglam'a yedirip duruyorlar yaptigi degisiklikle maci verdi diye. Ndiaye'yi cikarip Necati'yi alarak takimi katletti diyorlar. Yani bazi arkadaslarin yere goge sigdiramadigi Saglam'a bugun eses taraftarlari felaket giydiriyor...

Aynı değişikliği bizim hocamız yapsa biz de giydirirdik. O değişiklik sayesinde biz biraz olsun ileri çıkmaya başladık..

dağlıca61
24.11.2013, 21:32
bu takım transfer yapılarak düzelmez zira Trabzon ' a gelenlerin para için geldikleri ortada, bize para için değil yürekten oynayacak futbolcular lazım ..

FC-ST-PAULI-61
24.11.2013, 21:32
Sizce Defans arkasina kosa yapabilen forvetmi lazim( Burak tarzinda ) yoksa top saklayabilen birimi lazim
(Tekke veya Teofilo tarzinda ) Ben kararsizim.

Aykırı_adam
24.11.2013, 21:33
Yha birde şu soneri monta edin şu takıma ne olursa olsun kaybetmeyelim böyle yetnekeli bir çocuğu.Adraina colmana verilen gazın yarsını kredinin yarsını şu cocuğa verelim.Kumaşı gerçekten iyi umarım hak ettiği yere gelecek

brnclhn
24.11.2013, 21:34
MRA iyi bir taktisyen.

Özellikle İtalyada iyi iş yapar.

her maç yendikten sonra bırakın şunu demeyi... bu mu taktisyenlik yat defansa yenersen iyi taktisyen...nerdeydi o taktisyen g.birliği maçında??? ya da diğer deplasman maçlarında???

Adem Akyüz'
24.11.2013, 21:34
Sizce Defans arkasina kosa yapabilen forvetmi lazim( Burak tarzinda ) yoksa top saklayabilen birimi lazim

Topu ileriye taşıyacak orta saha lazım.. Malauda, Adrian, Olcan üçlüsünün iyi oynadığı maçlarda hep 2-3 gol atıyoruz zaten. Bence öncelikli problemimiz bu 3 oyuncunun aynı anda iyi oldukları maç sayısının çok az olması.. bunlara colman'ı da ekleyebiliriz.

Şenol Altunsoy
24.11.2013, 21:35
Bu "yha" ne demek?

Mert'
24.11.2013, 21:36

Bu orta saha kurgusu ile oynarsak defans arkasına koşacak bence. Ama orta sahamız daha iyi olursa transferlerle top saklayabilen forvet daha iyi olur. Baskılı oynamak istiyoruz artık.

Uğur Demircioğlu
24.11.2013, 21:37
Yha ilerde top tutan adam olmayınca hucum oynayamazmsın 2010 da ki kadrodada ilerde top tutan adam yoktu burak umut bunlar top tutmuyorduki.İlla isim vermem gerekirse janko pekala tutar ilerde hemde kralını tutar ama hucum oynayan takımda top tutar . defans yapan takımda konrta oynayan takımda janko sudan çıkmış balıktır.Hala ilerde top tutan kim var diyorsun ilerde top tutatmamak böyle oynamaızın nedeni değil sonucudur.Kalabalık oldu cümle sen hucum oyna bak janko ilerde top tutyormu tutmuyormu.Defans yap geri çekil ilerde top tutan yok de.Bu arada janko bu takımın forveti değildir fakat senin soruna cevaben bu simi verdim

Umuttan bahsediyorsun ölümüne pres yaptığını göz ardı ediyorsun. Her yerde topa basıyordu adam. Şimdiki futbolcular tabiri caizse kıçını kaldırıp top oynamaktan aciz sen atak futboldan bahsediyorsun.Janko ne zaman top saklasa boylu boyunca yere seriliyor. Hiç yapabilceğini zannetmiyorum.

objek
24.11.2013, 21:37
Şilili oyuncularının olmaması da işimizi kolaylaştırdı,adam tam bir cambaz.O olsaydı,Onur da bizi kurtaramazdı.Bu arada Erkan da müthiş bir adam,resmen halı sahada oynar gibi oynuyor.Adamların forvet beceriksizlikleri tahmin ettiğim gibi maçı kazanmamızı sağladı.

Eskisehirin tarzi bu sb,ye karsi iki sezondur deplasmanda tek kale oynayip 1-0 yenilip geliyor):

Aykırı_adam
24.11.2013, 21:38
Galatasar gibi yapmamz gerek 4-5-1 sisteminde 2 li forvet oynamak lazım.Top bize gelince 5 linin kenardaki oyucunun araya koşabilecek dribling özelliği olan gol atma özelliği olan biri olması lazım ilerdeki teklininde sırtı dönük drogba-tekke tarzında biri olması lazım.Galatasaray burağı kenarda oynatıp topu kazanınca drogba ile 2 liye dönüyorlar.Bizde bunu yapabilcek janko ilerde tek henriqe yi kenarda oynatarak yapabilirz.Fakat kalitesi tartışılır.

Cafer Bulur
Yine iyi oynamadik,sanirim 250 ye karsi 450 pas yapmistir rakibimiz.

Macin genelinde mahkum oynadik,iyi kontraya cikamadik ama iyi mücadele ettik diyebilirim.

Defansta onur,bamba ve mustafa nin iyi oyunuyla kazandik diyebilirim ama takimin geneli yine kötü yine yetersiz.

Adrian takimin en kötüsüydü yine malouda yine bekleneni veremedi ama golde attigi pas kaliteydi.

Takimin sorunlari belli cözülecek gibi de degil kör topal bu sekilde gitmeye devam edecegiz.

Mactan sonra taraftar-takim bütünlesmesi iyiydi umarim bir dönüm maci olur bizim icin.

Genel anlamda taraftari da begendim dogru zamanda dogru tepkiler verdiler.

İ. SARAL
İlk yarı kötüydük Eskişehir de kötüydü. İkinci yarı biz daha iyiydik ve kazandık bu kadar basit zorlamayın fazla.

Samet GÜVEN
24.11.2013, 21:41
ilk yarı kötüydük eskişehir de kötüydü. ıkinci yarı biz daha iyiydik ve kazandık bu kadar basit zorlamayın fazla.

mra-2

Aykırı_adam
24.11.2013, 21:42
Umuttan bahsediyorsun ölümüne pres yaptığını göz ardı ediyorsun. Her yerde topa basıyordu adam. Şimdiki futbolcular tabiri caizse kıçını kaldırıp top oynamaktan aciz sen atak futboldan bahsediyorsun.Janko ne zaman top saklasa boylu boyunca yere seriliyor. Hiç yapabilceğini zannetmiyorum.
Kardeşim ben umutu beğeniyorum fakat sende yazmışsın pres yapıyordu pres yapmak ilerde top tutmak anlamına gelmiyorki en fazla karşı takımın çıkmasını engellersin onuda 1 kişinin presi engelleyemez takım halinde yaparsan işe yarar 2010 daki kadro komple takım halinde pres yapıyordu ama umut takımında önüne geçiyordu bu ayrı birşey fatih tekke ilerde hiç pres yapmazdı yada az yapardı ama topu aldımı srtını döndümü takımı rahatlatırdı ileri taşırdı duvar olurdu en kötü faul alırdı.Janko ile fatihi kıyaslamam bile zaten fakat takıımn sorunu ilerde top tutacak bir oyucuya ihtiycdan daha fazlası bence

serkanholep
24.11.2013, 21:42
maçı izlemedim ama yorumlardan anlaşılan yine kötü oyun iyi sonuç

bu takımın komple yenlenmesi gerektiği aşikar

genç isimler hariç bütün oyuncuların devre arası ve sezon sonunda gönderilmesi şart

buna olcan,giray gibi yerlilerde eklenmeli yabancılardan bosi ve malu kalmalı eğer genç yapılanmada misyon üstlenecekler se

şike sürecinin yıprattığı oyuncularımız artık fayda sağlamıyor ve kendileri de bunun farkında

mra ya gelince futbol şansımı taktik deha mı nedir anlayamadım

bir gol yesek böyle teknik adam mı olur dan bir gol bulup dehaya çıkması olmuyor tabi ama hala şansı hakettiğini düşünüyorum

en azından çöpler temizlenene ve bir yapılanmaya girene kadar

Sinan Ayaz
24.11.2013, 21:43
Onur gibi bir kalecimiz olmasa 20 puan yerine 11-12 puan düzeyindeydik, gerçekten çok ekstra kurtarışlar yapıyor bugun sahada formanın hakkını veren tek oyuncuydu.

kncyalcin
24.11.2013, 21:45
Bu takımda Malouda ike Adrian aynı anda oynamaz. Bana kalsa Adrian hiç oynamaz. Soner Colman Zokora yap çok daha iyi. Hücum hattına da koy Olcan Malouda Emre yi gerekirse dönerek ve presleyerek oynasınlar.. Devre arasına kadar birde bunu dene arkadaş.

Aykırı_adam
24.11.2013, 21:46
Bu "yha" ne demek?
yahu demek

Uğur Demircioğlu
24.11.2013, 21:47
Kardeşim ben umutu beğeniyorum fakat sende yazmışsın pres yapıyordu pres yapmak ilerde top tutmak anlamına gelmiyorki en fazla karşı takımın çıkmasını engellersin onuda 1 kişinin presi engelleyemez takım halinde yaparsan işe yarar 2010 daki kadro komple takım halinde pres yapıyordu ama umut takımında önüne geçiyordu bu ayrı birşey fatih tekke ilerde hiç pres yapmazdı yada az yapardı ama topu aldımı srtını döndümü takımı rahatlatırdı ileri taşırdı duvar olurdu en kötü faul alırdı.Janko ile fatihi kıyaslamam bile zaten fakat takıımn sorunu ilerde top tutacak bir oyucuya ihtiycdan daha fazlası bence

Takımın yeterli olmadığı konusunda hemfikiriz bak sen de farkındasın. Burada hocanın transfere ağırlık koymadığını düşünüyorsan onu sorgularsın ama renktaş bu kadroyla rezil futbol yüzünden hocayı suçlarsan orda yanlış düşünüyorsun derim sana. Devre arasını bekleyelim sene başında kaynak yoktu falandı filandı transfer yapmayan oyuncuları göndermeyen zihniyet devre arasında paramız var diyip transfer yapmazsa o zaman sorgulayalım. Şu an şu kadroyla mücizeler beklemek hayalgücünü aşırı zorlamak olur.

Fatih Özkan
Böyle sıkıcı, izleyici uyutan bir maç olamaz...
Tribünde maçı izlemekten çok abimle muhabbet ettim...
Bi şekilde gol geldi işte...
Galibiyet güzel tabi ama olmayan oyun felsefesi insanı düşündürüyor...

cubido
Yahu herkes bir ikinci yarıdır tutturmuş gidiyor. Ben evde sinir krizi geçirmemek için dışarı çıkıp 65.dakika gibi döndüm eve. Biz 45-65 arası rakibi boğduk, oyunu takip sahaya mı yıktık? Pozisyon üstüne pozisyon mu yakaladık benim seyretmediğim 20dk da?

Burçak
24.11.2013, 21:48
kötü oynarken formanın ağırlığıyla kazandığımız bir maç daha.

Samet GÜVEN
24.11.2013, 21:48
.................ONUR
Boss.... Mustafa....Bamba.....Kadir
Olcan.....Zokora....Colman.....Yusuf
...............Malouda
...............Farketmez.

Aykırı_adam
24.11.2013, 21:49
Yahu herkes bir ikinci yarıdır tutturmuş gidiyor. Ben evde sinir krizi geçirmemek için dışarı çıkıp 65.dakika gibi döndüm eve. Biz 45-65 arası rakibi boğduk, oyunu takip sahaya mı yıktık? Pozisyon üstüne pozisyon mu yakaladık benim seyretmediğim 20dk da?
İyi oynadğımız dakikalar çok az olduğu için dikkat çekiyor.Az biraz takım kıprıdandımı herkesin aklında o bölüm kalıyor.Ne durumda olduğumuzun bariz göstergesidir

Samet GÜVEN
24.11.2013, 21:50

Yaw yok öyle bir şey. Taraftar da takımla birlikte küçüldü.

Takım 2 pas yapıp rakip sahaya gidince milletin gözüne barcelona geldi. Herkes ezik futbola alışınca!

Hakan
24.11.2013, 21:51
Malouda ve Adrian takımın mücadele gücünü düşürüyor.

İkisi de ikili mücadelelerde yok!

Özellikle Malouda'da bariz bir düşüş var. Günden güne daha da net hissediliyor.

Ama yine golde önemli bir Malouda faktörü var.Adrian'a diyecek laf yok kesinlikle gönderilmeli

serkanholep
24.11.2013, 21:51
yalnız bu forma ağırlığı lafı abartılıyor artık

forma hep forma idi geçen 2 senede de

oyuncular da geçen 2 seneki oyuncular neredeyse hatta eksikler bile var

biraz teknik heyet ve oyuncuların emeğine saygı duyup alkışlamak gerek

Mert Oğuzlu61
24.11.2013, 21:52

şöyle açıklayayım ;

ortalama bir takımın 20 dakkalık süreçte normal bir oyunla bulabileceği, tehlike yaratabilecek 1-2 girişimimiz oldu ama final paslarını yapamadı henrique ve bir iki pozisyon o şekilde öldü.

yine ortalama bir takımın 20 dakkalık süreçte yapabileceği şeyi yaptık, koşmak aklına geldi oyuncularımızın. biraz koştular sonra yine saldılar zaten.

peki 2. yarı neden barça sahaya çıkmış gibi lanse ediliyor ? cevabını biliyorsun zaten, alışık değiliz (!) böyle şeylere, 2 pozisyona girdik kaleye şut çeksek neyse, şutta yok ama rakip kaleye gittik yani. işte bu yüzden taraftarda 2. yarı süper oynadık algısı oluştu. :)

Ogün YAZICI
o çok övündüğümüz ikinci yarıda bile eskişehir ezdi bizi.bugün onur eskişehir'de boffin bizde olsaydı geçen seneki rezaleti aratırlardı bize...

zafer6161
arkadaşlar,,ama,,,sıkıntı,,,yok,,,
maça,,,fırıtına,,gibi,,başlayacağız,,,,dk,,67,,de, ,henri,,reis,atacak,,ve,,1*0,,kazanırız..,

çıkıyorum..bişe..diyormusunuz.......:rolleyes:

Full HD
Cok iyi oynadik hocamiz maci iyi analiz etti ve bu maci kazandik! Heriquede klasini ortaya koyup golünü atti.Hersey iyi gidiyor nedir bu yaygara? Sayin Basbakanimizda bizi ziyaret etti oh ne mutlu bize Stadyumda full cekti tezahüratlar 90dk boyunca sürdü ve kasaya cekirdek satisindan binlerce TL girdi.

Bence hersey cok güzel :D

Aykırı_adam
24.11.2013, 21:53
Takımın yeterli olmadığı konusunda hemfikiriz bak sen de farkındasın. Burada hocanın transfere ağırlık koymadığını düşünüyorsan onu sorgularsın ama renktaş bu kadroyla rezil futbol yüzünden hocayı suçlarsan orda yanlış düşünüyorsun derim sana. Devre arasını bekleyelim sene başında kaynak yoktu falandı filandı transfer yapmayan oyuncuları göndermeyen zihniyet devre arasında paramız var diyip transfer yapmazsa o zaman sorgulayalım. Şu an şu kadroyla mücizeler beklemek hayalgücünü aşırı zorlamak olur.
Kardeşi bu kadar iyi niyetli bakma bence.Nedenmi başkanımız tolunay hocayı yollarken yeni hocamız mra derken bide utanmadan tolunay takımında başında o anda dikkatini çekerim 2 aydır transfer çalışmalarımız var diyordu.Ozman bu lafıda etmeseydi keşke.Ama herzaman aklı selim olmakda yapıcı olmakda fayda var ne diyim Allah iyi etsin

Hakan
24.11.2013, 21:53
http://fotocdncube.fanatik.com.tr/news/GaleriHaberKapak/2013/11/24/fft16mm2642613.jpg
Bu kadar sevinecek ne var anlamadım!

Ogün YAZICI
24.11.2013, 21:54
malouda'ya her milli maç arası 8-9 gün izin verirsen dönüşlerde böyle güçsüz olmasına katlanırsın...

Aykırı_adam
24.11.2013, 21:55
Cok iyi oynadik hocamiz maci iyi analiz etti ve bu maci kazandik! Heriquede klasini ortaya koyup golünü atti.Hersey iyi gidiyor nedir bu yaygara? Sayin Basbakanimizda bizi ziyaret etti oh ne mutlu bize Stadyumda full cekti tezahüratlar 90dk boyunca sürdü ve kasaya cekirdek satisindan binlerce TL girdi.

Bence hersey cok güzel :D
:D

Adem Akyüz'
şöyle açıklayayım ;

ortalama bir takımın 20 dakkalık süreçte normal bir oyunla bulabileceği, tehlike yaratabilecek 1-2 girişimimiz oldu ama final paslarını yapamadı henrique ve bir iki pozisyon o şekilde öldü.

yine ortalama bir takımın 20 dakkalık süreçte yapabileceği şeyi yaptık, koşmak aklına geldi oyuncularımızın. biraz koştular sonra yine saldılar zaten.

peki 2. yarı neden barça sahaya çıkmış gibi lanse ediliyor ? cevabını biliyorsun zaten, alışık değiliz (!) böyle şeylere, 2 pozisyona girdik kaleye şut çeksek neyse, şutta yok ama rakip kaleye gittik yani. işte bu yüzden taraftarda 2. yarı süper oynadık algısı oluştu. :)

Ve bu bahsettiklerinizi yapmamızı sağlayan da MRA değil, N'diaye'yi oyundan alıp bize yapılan presi durduran Ertuğrul Sağlam'dı..

Sinan Ayaz
http://fotocdncube.fanatik.com.tr/news/GaleriHaberKapak/2013/11/24/fft16mm2642613.jpg

bende anlam veremedim bu kadar abartılacak bir maç değildi

Samet GÜVEN
şöyle açıklayayım ;

Copy ci seni :D

orhan42
24.11.2013, 21:56

Yas mı tutsunlar..Yapmayın ya..:(

Adem Akyüz'
çıkıyorum..bişe..diyormusunuz.......:rolleyes:

Abi, 1-2 maç söyle de evi satıp iddaaya basalım :)

SEDER
sorun kadro değil. mra zihniyetini barcelonanın başına koyun batmanpetrolspor barcelonayı darma duman eder. zihniyet bozuk. kadro çok sonra gelir.

Uğur Demircioğlu
24.11.2013, 21:57
Kardeşi bu kadar iyi niyetli bakma bence.Nedenmi başkanımız tolunay hocayı yollarken yeni hocamız mra derken bide utanmadan tolunay takımında başında o anda dikkatini çekerim 2 aydır transfer çalışmalarımız var diyordu.Ozman bu lafıda etmeseydi keşke.Ama herzaman aklı selim olmakda yapıcı olmakda fayda var ne diyim Allah iyi etsin

Ben her şeyin farkındayım. Kulübü siyasete kurban edenler gün gelecek kulübün kendilerinden daha büyük olduğunun farkına varacaklar. Kişiler geçici kulüp daimi o yüzden beklemekte fayda var. Takım zaten hangi zihniyet gelirse gelsin 5 sene belini doğrultamaz. Kulübün tek çıkar yolu borçlardan kurtulmak için yeni yapılan stada isim hakkı vermek. Bu da 2015ten önce stadın bitmeyeceği gerçeğiyle takımın 2 sene kafadan kaybetmesi manasına geliyor. Bekleyip göreceğiz.

Kamil Çakmak

Taraftarla bütünleşme ve arkadaşlar arasındaki uyum ve arkadaşlık diyebiliriz. Zaten Taraftarda maç sonu trübünlere çağırıyor. Gitmesseler de olmaz hani.

Cafer Bulur
bende anlam veremedim bu kadar abartılacak bir maç değildi

Bende bunun elestirilmesine bir anlam veremiyorum.

O kadar sevinmeleri dogal ve iyi oldu,bu önümüzdeki maclarda taraftarimizi da gaza getirebilir.

Takim kötü oynuyor ama belli bir kazanma hirslari vardi özellikle ikinci yarida birakinda adamlar rahat rahat sevinsin,3 puan cok iyi oldu.

Enes Ünal Kaya
24.11.2013, 21:58

fenerde Antalya Maçından Sonra Taraftarıyla Bütünleşdi

Asıl Bunu Sorgulayacak Ne Var

Takım Olma Yolunda İyi Gidiyoruz. Futbol Yansımıyor Bu.. Futbol Eleştirilebilir Ama Futbolcularımız Mutlu ve Taraftarıyla Bütün Olması Sorgulanmamalı

Hakan
24.11.2013, 21:58
http://media6.ligtv.com.tr/img/gallery/20131124_trabzonspor__eskisehirspor/thumb_big_AAFOTO_1038685_241120132121000000_R_SPO_ 20131124000000_aa-picture-20131124-1038685-high.jpg

Bu ne ya :D

Full HD
24.11.2013, 21:59
Düzyurtspor birinci biraz sevinelim da. :D

cerasus
24.11.2013, 22:00
Yusuf ne zaman dönecek, bilen var mi?

Cafer Bulur
24.11.2013, 22:00
Malouda hayal kirikligi olusturmaya devam ediyor bugün goldeki pasi disinda yine kötüydü.

Bir futbolcu milli mac arasinda 8 gün izin yaparsa dogal olarak gücsüz olur buna hantalligi da eklenince cekilmiyor malouda.

Son dakikada malouda kalitesinde bir oyuncunun o topü kaleye atmasi lazim,yakismadi ona performansi ve kacirdigi goller.

Hüseyin Başoğlu
24.11.2013, 22:01

burak gibi forvetle orta sahan kanatların bi iş yapmaz...

ama tekke teo gibi forvetlerle takım oyunu oynarsın..

oyüzden tekke teo gibi adam lazım bize...Zaten büyük takımlara bak defans arkasına koşan forvetleri yoktur o işi kanat oyuncuları yapar..

Mert Acar
24.11.2013, 22:02
Defansif anlamda çok sorun yaşadığımızı düşünmüyorum.Giray stoperde oynamadığı sürece sıkıntı yaşamıyoruz.Keza onun oynadığı maçlarda çok fazla gol yiyoruz.Özellikle geride takımı benimseyen oyunculara sahibiz bu büyük avantaj.
Kaptanımız Onur Kıvrak muazzam,adamlığı da öyle benim gözümdeki Trabzonsporu temsil ediyor.Umarım yeni sözleşme imzalanır.
Yumluda büyük bir gelişim var çok beğeniyorum oda Tolga Zengin gibi sonradan açıldı :) Aykut Demir le iyi ikili olacaklarını düşünüyorum.
Sağda Bosi lig standartlarının çok üstünde zaten,mükemmel bir oyuncu.
Solda ise Kadirin soğukkanlılığı ve tekniği beni etkiliyor.Gerçekten kaliteli kumaşı var beğeniyorum.Üstüne koyarak devam ederse bu sezon transfere gerek kalmayabilir.
Bütün sorunun göbekte olduğunu düşünüyorum.Colman-Zokora-Adrian belki de 2 senedir tüm sorun burada.Umursamaz ve kırılgan oyuncular..Kesinlikle onlara güvenilip yola çıkılmaz.3üne de yeni sezonda güle güle denmeli.Bu sezon için idare edebilirler ama takımda oldukları sürece bu futbolun devam edeceğine inanıyorum.
Soner bir türlü isteneni veremedi,ümidimi kesmek üzereyim.Abdülkadir iyi bir yedek olabilir.Bu sezon Gökhan Alsan iyi gidiyor bakalım hayırlısı :)
Zokora yerine Ernst gibi bir önlibero daha etkili olur.Koşan ve pres yapan tarza.Zokora ise kesicilik rölü üstlenip 3.stoper gibi oynanıyor.Ernst gibi bi ön libero yanına da Colmanın daha istikrarlısı ve liderlik özelliklerine sahip bir oyuncu lazım :)
10 numarada ise Batalla tam aradığımız isim :)
Kanatlarda Yusuf inşallah uzun yıllar formamızı terletir.Üstüne koyarak bu sezon alışma sürecini atlatırsa seneye güçlü bir Yusuf izleriz.Olcan hazır piyasası biraz da olsa varken elden çıkarılmalı Serkan Balcı olma yolunda ilerliyor.Malouda ise malasef aldığı parayı haketmiyor.Yıllık 2.5 milyon euro çok para,hakkını verse Bosi gibi eyvallah ama olmuyor sanki..
Forvet ise bildiğiniz gibi 2 senedir bağırıyoruz :D N'doye,Sow gibi herif lazım,yisyiri.

onurts61
24.11.2013, 22:03
Hocanın dahiyane taktiği ve Rabbimin Onur a verdiği yetenek ile bir maçı daha kazandık:) Futbol oynayıp gibi yapıp kaos a benzer bişey yap böylece rakibide boz sonlara doğru bulacağın golle maçı kazan zaten kalene gelen tehlike sorun değil ülkenin en iyi kalecisi sende , olur ki maç 0-0 berabere biterse yenemiyorsan yenilme dersin yenilirsen de gereken dersi çıkarttık zaten rakip puan cetvelinde üstümüzde dersin , vaaayyy be 33 yaşındayım avni aker de ayağı titreyen rakipler gördüm , ortasahayı geçemeyen korner kullanmadan giden rakipler vardı ve şimdi ki zihinsel çöküşe rağmen burda bazı kendini bilmezlerin hala hocayı ve sistemi savunmasını hazmedemiyorum , biz bu takımı kazanıyor diye değil , dik oynuyor ve duruyor diye sevmiştik...

Kamil Çakmak
24.11.2013, 22:03
Devre arasında alınacak iyi bir forvet ve 10 numara ile biraz daha toparlarınız.

erenslash
24.11.2013, 22:04
Berbat futbolcularla berbat futbol

ilhan
Bence ideal savunma dörtlüsü: Bosingwa - Yumlu - Bamba - Kadir Keleş

Fatih Birinci
http://media6.ligtv.com.tr/img/gallery/20131124_trabzonspor__eskisehirspor/thumb_big_AAFOTO_1038685_241120132121000000_R_SPO_ 20131124000000_aa-picture-20131124-1038685-high.jpg

Bu ne ya :D

Karizma :cool:

Hakan
24.11.2013, 22:06
Barrios ne alemde

ccd6167
24.11.2013, 22:06
malouda sonradan oyuna soksak daha iyi

soner biraz daha istekli gibi

serkanholep
24.11.2013, 22:08
erkan zengin ve veysel sarı nasıl oynadı maçta

alınabilirlikleri varmı bizim için

bitirim
24.11.2013, 22:09

Siz hangi maçı seyrettiniz yahu, Barçayı parçalık, şampiyonlar liginde biz tur arladık Barça elendi tabiki delirecekler!!!!
Ulan arkadaş 36 yaşındayım bu takımın neredeyse küme düşeceği sezonu bile gördüm ama gel görki bu kadar küçüldüğümüzü, alçaldığımızı ilk defa görüyorum inşallah ta bu son olur. Bu takımı bu hale getirenlerinde ALLAH belasını versin.

Lazman
24.11.2013, 22:10
yumlunun yapmaya calistigi ofsayti gordukten sonra bikere daha nefret ettim futboldan.

Kamil Çakmak
Yusuf, Kadir ve biraz daha güçlü Soner kazanımlarımız. Devamı gelsin. bu çocuklara şans verelim ve güvenelim.

cakalkerem
mustafa--onur---colman---kadir--

bu maç gerisi hikayeydi..ben anlamam....

Kamil Çakmak
24.11.2013, 22:11
O değilde Mustafa Yumlu baya bi yol kattetti:) İnek şabanımız:)

Mert'
24.11.2013, 22:11
Agaoglunu kullanarak iyi adamlar alsak bi işe yarasa :)

Erbay
24.11.2013, 22:12
4 kişi maç izledik, golde çıt çıkmadı evden. Maç bitti yendiğimize sevinemiyorum hala.

bitirim
Hocanın dahiyane taktiği ve Rabbimin Onur a verdiği yetenek ile bir maçı daha kazandık:) Futbol oynayıp gibi yapıp kaos a benzer bişey yap böylece rakibide boz sonlara doğru bulacağın golle maçı kazan zaten kalene gelen tehlike sorun değil ülkenin en iyi kalecisi sende , olur ki maç 0-0 berabere biterse yenemiyorsan yenilme dersin yenilirsen de gereken dersi çıkarttık zaten rakip puan cetvelinde üstümüzde dersin , vaaayyy be 33 yaşındayım avni aker de ayağı titreyen rakipler gördüm , ortasahayı geçemeyen korner kullanmadan giden rakipler vardı ve şimdi ki zihinsel çöküşe rağmen burda bazı kendini bilmezlerin hala hocayı ve sistemi savunmasını hazmedemiyorum , biz bu takımı kazanıyor diye değil , dik oynuyor ve duruyor diye sevmiştik...

Ağzına sağlık kardeşim.

Cafer Bulur
Ben genel anlamda sorunumuzun orta saha ve kanatlarda oldugunu düsünüyorum.

Colman-zokora ideal bir ikili degil zokora topu tasima ve hücum anlaminda katki yapamiyor colmanda istikrar yok.

Colman bu aksam begenilmis ama ben genel anlamda cok begenmedim tamam istekliydi ama cok top kayiplari yapti bazen cok agir kaliyor.

Orta sahaya oyunun cift yönünü oynayabilen bir oyuncu ve gercek anlamda iyi bir kanat oyuncusu alirsak forvet alinmasa bile bu takim ilk 4 icinde yer bulur.

DNA-TS
24.11.2013, 22:13
Maraton tribününde izlidim maçı ne bende nede tribünde bir heyecan yoktu. İlk yarı futbol yok.
Sonradan yalandan bir açılma oldu pozisyonlsr falan derken gol geldi yalandan ayağa kalktım sevindim falan ya bende sorun var ya takımda eskiden pozisyonlara bağırıp çağırırken şimdi gole sevinmeye üşeniyorum.
Soğuyorum galiba futboldan.

Kamil Çakmak
24.11.2013, 22:16
Siz hangi maçı seyrettiniz yahu, Barçayı parçalık, şampiyonlar liginde biz tur arladık Barça elendi tabiki delirecekler!!!!
Ulan arkadaş 36 yaşındayım bu takımın neredeyse küme düşeceği sezonu bile gördüm ama gel görki bu kadar küçüldüğümüzü, alçaldığımızı ilk defa görüyorum inşallah ta bu son olur. Bu takımı bu hale getirenlerinde ALLAH belasını versin.

Anladık kötü futbol oynuyoruz da yapcak bişey yok. Bu kadro ile bu kadar. Kazandık sevinmesinlermi. Bunun neresi utanılacak bir durum ki. bunun neresinde küçüklük yapmayın allah aşkına yaaaa. Eleştirininde bi adabı olmalı.

Oruç
24.11.2013, 22:17
Devre arasında alınacak iyi bir forvet ve 10 numara ile biraz daha toparlarınız.

Forvet alınmayacağı için bir şey değişmeyecek.

:)

Kamil Çakmak
24.11.2013, 22:20
Forvet alınmayacağı için bir şey değişmeyecek.

Devre arasında alınacak diyordu İho. Çok kesin konuştun ama. hayellerimizi yıkma yahu.:)

serkanholep
24.11.2013, 22:21
arkadaş taraftar da bir tuhaf

sanki müthiş bir oyuncu kadromuz var da oyun oynanmıyor

bu takım geçen sene küme düşen takımdan daha az oyuncu portföyüne sahip

sol bek yok forvet yok alternatifi de yok

sağ bek var ama alternatifi yok

kale var alternatif yok

bilemiyorum belki de alternatifsiz ya da oyuncu sayısının azlığı daha mı iyi

ama tarihimizin en iyi avrupa sonuçlarını alıyoruz

ligde de bursa,gs hariç büyük maçlar bitti sanırım

bjk,fb,kasımpaşa, evinde iyi oynayan akhisar maçlarını hep deplasmanda oynadık

ne bileyim oyunu hiç görmeden sonuçlara bakarsak süper duruyor

ama oyunun da iyileşmesi gerekiyor du şimdiye kadar

devre arasını beklemek gerek

Burçak
24.11.2013, 22:22
şikebahçenin arkabahçesi ezikşehire gömmek başka bir zevk. eskişehirlilerden çok şikebahçeliler üzüldüler

Oruç
Devre arasında alınacak diyordu İho. Çok kesin konuştun ama. hayellerimizi yıkma yahu.:)

Abi ben alınacağını sanmıyorum.

Full HD
Bence forvetten önce orta saha oyuncusu alinmasi lazim.Orta sahan koridor olduktan sonra sana iyi bir forvet bile fayda etmez.Bize hizli,cevik,güclü,teknigi iyi olan ve akilli bir,iki,üc orta saha oyuncusu lazim.

Kamil Çakmak
24.11.2013, 22:23
Abi ben alınacağını sanmıyorum.

Bak buna sevindim en azından yorumun:)

onurts61
24.11.2013, 22:26
Anladık kötü futbol oynuyoruz da yapcak bişey yok. Bu kadro ile bu kadar. Kazandık sevinmesinlermi. Bunun neresi utanılacak bir durum ki. bunun neresinde küçüklük yapmayın allah aşkına yaaaa. Eleştirininde bi adabı olmalı.

Dostum sorun kötü futboldan daha çok senin belirttiğin zihniyette ki bu şahsına karşı söylenmiş bir söz değil zaten bize empoze edilmek istenen bu kadro ile bu kadar kolaycılığı , Allah aşkın bu kadrı ligde her takımdan baskı yiyecek kadro mu ? ama yiyor tamam bizde farkındayız şampiyon olmaz ancak o formanın bir ruhu var bir karekteri var sen onu yansıt ki bu hoca ile başlar hangi takımda oynadıkları sık sık hatırlatılır oyunculara kısacası bu kadro ile bu kadar tezini kabul etmiyorum bu bizi zihinsel küçülmeye götürür ...

Şenol Altunsoy
24.11.2013, 22:26
yahu demek

Eyvallah da acayip bir kısaltma bu :)

Burçak
24.11.2013, 22:27
https://pbs.twimg.com/media/BZ3OgYoIMAARoCr.jpg:large
https://pbs.twimg.com/media/BZ3OXDkIcAART5Z.jpg:large
https://pbs.twimg.com/media/BZ3HT1eIQAAIQBB.jpg:large

Haberi olmayan bile Ali Ağaoğlu'nun maçta oduğunu anlar :))

https://pbs.twimg.com/media/BZ26TE2IgAA0dW4.jpg

Samet Yildirim
24.11.2013, 22:28
Kazanmak herzaman güzeldir

outoftime
24.11.2013, 22:30
malouda geldiğinden beri bu ligde skora 1 gollük bir katkı yaptı ancak 3 maçta boş kaleye gol atamadı ve birkaç tane de karşı karşıya pozisyonda kaleciye nişanladı.malouda şu oyunuyla trabzonsporun ve başkanın yediği kazığın büyüklüğünü de gösteriyor.
adriana gelince kendisine artık tahammül edemiyorum ne yaptığını anlamak imkansız sadece dolanıyor,top kaybediyor.
bu iki şapşalın ilk 11den uzaklaştırılması bizim hayrımıza olur.
onur,kadir,colman,olcan iyiydiler ama futbol beraberlikten ötesini haketmiyor

serkanholep
24.11.2013, 22:32
ağaoğlu bi güzellik yapsa ne olur

1 oyuncu alsa bize

mesela hakan çalhanoğlunu

TSelif
24.11.2013, 22:34
Yıldızı Ağaoğlu'ndan isteyen TG , boynuna atkı taktığı adamdan kupayı isteyemiyor ama !
Bu arada kolbastı satılmışların maçında oynandığı için hiç yadırgamadım ben... Yoksa kolbastılık bir oyun yoktu sahada.

Courage
24.11.2013, 22:34
İnsan tuttuğu takımın hatta uğruna herşeyi yapabileceği takımının kazanmasına üzülür mü?

Haftalardır, aylardır bu kadar silik bu kadar kepaze oyun oynanırsa: EVET!

Ligin 17 takımının herhangi biri hiç farketmez,isitsnasız her maç kolaylıkla bizim sahamızda al gülüm - ver gülüm top çeviriyor. ''Büyük üstadımız'' 'ın dahiyane taktiği sayesinde ne yapıp edip;

1 atak = 1 gol = geriye yaslan Onur'a işi bırak = Allah kerim

kurgusuyla günlerimiz geçiyor.

MRA'a şans verilmesi veya kayıplar sonrası üzerine gidilmemesi gerektiğini en çok savunanlardandım. Ama artık değilim. Bu saatten sonra bu kepazeliğin değişmeyeceği ve 3 puan / 1 puan geldikçe adamın ''ben doğru yoldayım'' inadının kırılmayacağı ortadadır.

1-0 öne geçtiği halde deplasmanda üstelik, hala daha oyunu rakip sahaya takımları gördükçe zıvanadan çıkıyorum. Böyle taktiğin,böyle oyun anlayışının böyle zihniyetin ......!

İstifa MRA , İSTİFA!!!!!!! :mad: :mad: :mad:

Kamil Çakmak
24.11.2013, 22:35
Dostum sorun kötü futboldan daha çok senin belirttiğin zihniyette ki bu şahsına karşı söylenmiş bir söz değil zaten bize empoze edilmek istenen bu kadro ile bu kadar kolaycılığı , Allah aşkın bu kadrı ligde her takımdan baskı yiyecek kadro mu ? ama yiyor tamam bizde farkındayız şampiyon olmaz ancak o formanın bir ruhu var bir karekteri var sen onu yansıt ki bu hoca ile başlar hangi takımda oynadıkları sık sık hatırlatılır oyunculara kısacası bu kadro ile bu kadar tezini kabul etmiyorum bu bizi zihinsel küçülmeye götürür ...

Sadri şenerin ilk yıldadan sonra yaptığı Transferler fiyasko. Futbolcuları kadro dışı bırakamassın ücretleri var bunların tazminatları var. Sözleşmesi bitene kadar bi şekilde oynatmak zorundasın. Klübün bunca borcu varken iyi topçu almak mümkünmü? Trabzonspor'un 7-8-10 milyon eura verip yıldız topçu almasına imkan varmı. Şu aşamada eldekilerle yetinmek zorunda.
Orta saha da dişe diş mücadele edecek pas edecek kaç topçun var. Yok işte. Öyle oluncada takım baskı yiyor. Kapasite meselesi bu. Kapasite bu kadar.

krdnz
24.11.2013, 22:37
Bir kere maçtan hiç zevk alamadım.Çünkü,digiye para vermeme inadım yüzünden korsan yayınla cebelleşiyorum. :)

irfan61
24.11.2013, 22:38
https://pbs.twimg.com/media/BZ3OgYoIMAARoCr.jpg:large
https://pbs.twimg.com/media/BZ3OXDkIcAART5Z.jpg:large
https://pbs.twimg.com/media/BZ3HT1eIQAAIQBB.jpg:large

Haberi olmayan bile Ali Ağaoğlu'nun maçta oduğunu anlar :))

https://pbs.twimg.com/media/BZ26TE2IgAA0dW4.jpgAli Ağaoğlu bu iki arabasını satsa.Bize Henrique den daha iyi forvet alır.

kursat1313
24.11.2013, 22:39
takımın forvete ihtiyacı elbette var ama sorun bence forvet filan değil bugün görülmüştür ki topu arta sahada alıp dikine oynayacak bir topçumuz maalesef yok ikinci yarı olcan bunu yaptı birkaç kez hakkını yemeyeyim adrian dan bir kez daha nefret ettim resmen toptan kaçıyor bence elden çıkarılmalı bir maç iyi oynayacak diye adam tutamayız takımda bir de kadirden bahsetmek istiyorum gerçekten harika bence trabzon sol bekini buldu ilk yarı iki defa ileri çıktığımızı hatırlıyorum ikisinide kadir getirdi çok iyi topçu

uzungöllü
24.11.2013, 22:42
maç çok kötüydü...

hakem kötüydü...

takımda ruh yoktu...

üstelik 2 saat boyunca zehir ve duman solumak cabası...

outoftime
24.11.2013, 22:43
iç saha performansı şaşırtıcı:
5 galibiyet 1 beraberlik
10 gol attık 1 gol yedik
16 puan aldık
dış sahada ise 4 puan bu da pek şaşırtıcı değil

Sibel
24.11.2013, 22:43
Burada sevinilmesine tepki verenler eminim maç sonu taraftar yuh çekseydi yerin dibine sokarlardı taraftarı.

inadina61_08
24.11.2013, 22:47
Atlamak hata olurdu, Taraftarımızı beğendim, Avrupa maçı izliyormuşum gibi hissettim zaman zaman. Maça giden ve bu yazı okuyan tüm arkadaşları tebrik ediyorum.

Bedri Sertkaya
24.11.2013, 22:48
Maçtan önce "1-0 kazanırız" demiştim :)

Ömer Sak
24.11.2013, 22:50
Trabzonspor - Eskişehirspor maçında tribünde çıkan ve bir kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan kavgayla ilgili 12 kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

Bu haber dogrumu ?

Adem Akyüz'
24.11.2013, 22:51
Trabzonspor - Eskişehirspor maçında tribünde çıkan ve bir kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan kavgayla ilgili 12 kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

Bu haber dogrumu ?

Deniz tarafında büyük kavga olmuş diyorlar ama ayrıntı yok hiç.

lazzz61
24.11.2013, 22:53
Bu takimin capi bu kadar ne bekliosunuz birisi eskiden avnia akerde korner kullanamazdilar dior o eskide kaldi gunumuz futbolunda ole visey yok zaten eldeki malzeme belli ve bunu hocamiz en iyi sekilde yonetiyor gencler macini ben avrupa macindan sonra oynamamiz ve birazda rehavaete bagliorummm

Veysel
24.11.2013, 22:57
Orda yaklaşık 15 dakika kavga oldu :)

Kamil Çakmak
24.11.2013, 22:59
Bu takimin capi bu kadar ne bekliosunuz birisi eskiden avnia akerde korner kullanamazdilar dior o eskide kaldi gunumuz futbolunda ole visey yok zaten eldeki malzeme belli ve bunu hocamiz en iyi sekilde yonetiyor gencler macini ben avrupa macindan sonra oynamamiz ve birazda rehavaete bagliorummm

Bak bunu beğendim:)

Erbay
24.11.2013, 23:00
Orda yaklaşık 15 dakika kavga oldu :)

Giriş-gelişme-sonuç bildiğin hikaye çıkar 15 dakikada :)

salihismet
24.11.2013, 23:03
Ilk yari pek iyi degildik, ikinci yari daha iyi basladik oyuna, golü attiktan sonra maci kazandigimizi düsünüyorum,
MRA. demek ki tam olarak maci aldigimizdan emin degil, galiba tescil edilmesini bekliyorum, hala düsünüyorum diyor.

Cafer Bulur
24.11.2013, 23:04
Kayseri erciyes:3
Gaziantep:3
Bursa:3
Gs:0
Antalya:3

Görüldügü üzere ilk devre 32 puana ulasirsak olasi takviyelerle sampiyonlar ligi elemeleri hayal degil...

Alihan Ertürk
24.11.2013, 23:05
''Ağaoğlu bize yıldız al'' diye bağıranlar hangi kısımdakilerdi?

Böyle gerizekalılık böyle kendini bilmezlik olabilir mi yahu..

Erbay
24.11.2013, 23:18
Biz 106 km, Eskişehir 112.9 km koşmuş.

İlk 5'e oyuncu sokamamışız bile.

Sefa
24.11.2013, 23:19
Hiç bir oyuncumuz 10.5 yapamamış hakem 10.6 koşmuş.. :)

Ahmet ÇOLAK
24.11.2013, 23:19
''Ağaoğlu bize yıldız al'' diye bağıranlar hangi kısımdakilerdi?

Böyle gerizekalılık böyle kendini bilmezlik olabilir mi yahu..

isteyenin bir yüzü vermeyenin iki yüzü.. :) zaten yönetime girmek istiyormuş alsın bir iki yıldız.. ne eder ona stada geldiği 2 3 tane arabayı satsa araba koleksiyonu eksilir ama 1 2 tane yıldız alır..

salihismet
24.11.2013, 23:21
Mustafa Resit konusurken ben darlaniyorum, sanki ilk kez konusuyormus gibi heyecanli,
elini nereye koyacagini bilmeyenler gibi bir yanagina tutuyor bir gözlükleriyle oynuyor.

Alihan Ertürk
isteyenin bir yüzü vermeyenin iki yüzü.. :) zaten yönetime girmek istiyormuş alsın bir iki yıldız.. ne eder ona stada geldiği 2 3 tane arabayı satsa araba koleksiyonu eksilir ama 1 2 tane yıldız alır..

Ali Ağaoğlu mu yönetime girecek?

''Hacıosmanoğlu benim yeğenim'' dedi adam geçen gün, onun altındaki bir mevkiye girer mi hiç.. :)

Dışarıdan destek verir, veriyor da zaten ama tribünlerin böyle bağırmasıyla ben utandım. Başbakandan da üç-beş topçu isteseydiler bari ayaklarına kadar gelmişken, o musluğu kıstı forvet alamadık..

serkanholep

İlk 5'e oyuncu sokamamışız bile.

bunu açıklaması takım olarak kötüyüz mü

sıyrılan ve çırpınan oyuncu yok mu

biraz fazla koşsak işler değişir mi

ortalamayı çok düşüren oyuncular mı var

rakipte çok koşanlar fayda olarak ne yapmışlar

bizim komple yenilenmesi gereken bir takımımız var

+ bugün yeni bir sol bek (yeni yeni oynayan) ve yeterli olmayan bir sağ bek ile oynadık

bu bek olayı çok çok çok önemli bence

Courage

Yahu hoca burada sizi okuyupta mı ilham alıyor? :rolleyes:

Bırakın Allah aşkına. Hücum hattı , orta sahası, kanatları bizden daha kötü olan takımların bile belli bir atak stratejisi var. Hiç bir takım göremezsiniz ki 90 dk sahasında oyunu kabul etsin kalecisiyle maç alsın. Elazığ bile sahamızda oynadı , 4-0 kazanmamıza rağmen maçın yıldızı Onur'du , ONUR! daha ne diyeyim artık!

Vasat bir kalecimiz olsaydı ,mesela Tony Sylva gibi... bugün ne halde olacağımızı tahmin edebiliyormusunuz?

TS-FAN
24.11.2013, 23:23
yalnız bu forma ağırlığı lafı abartılıyor artık

forma hep forma idi geçen 2 senede de

oyuncular da geçen 2 seneki oyuncular neredeyse hatta eksikler bile var

biraz teknik heyet ve oyuncuların emeğine saygı duyup alkışlamak gerek

Kazanan forma oluyor bizde,oyun değil.
Geçen sene ise forma da işe yaramıyordu.

Emeğe saygı,tabi ki.
Ama,oyun, saygı duyulmayacak kadar kötü.

serdaracıl
24.11.2013, 23:24
Vay be hakemden bile az koşan profosyonel Futbolcu mu olur

figirm
24.11.2013, 23:27
İstatistiklerde tek kelime ile rezil olmuşuz.8 kornere 2 korner,22 şuta 11 şut,paslarda da iki kat adamlar.Topla oynama 53-47.Üstün olduğumuz tek istatistik attığımız gol sayısı ama dahi antrenör maçtan sonra 'maçı hakettiğimizi düşünüyorum' diyor.

seçuk
24.11.2013, 23:28
:Macı izleye medim sadece ozeti gordum ve yorumlara bakıyorum kazanan T.S taraftarı mutsuz. Kesinlikle cok da haklılar. Biz sadece puan deil artık iyi futbol da bekliyoruz. Her macta mucizeler yaratan bir Onur gercegi deil eze eze yenecek bir takım istiyoruz. Tamam her mac bunu yaacak oyuncular yok ama bari arada yapsalar o da yok. Ben birkac avniaker macına gittim bu yıl şimdi fırsatım yok ama olsada gitmem bu eziyet cekilmez valla stadda.

Courage
24.11.2013, 23:28
Bu kadar kötü oynamaya bu kadar mahkum oynamaya hakkmız yok, hakkı yok bu adamın bizi bu hale sokmaya!

Zihniyetinide al git MRA.

Onur Akyüz
24.11.2013, 23:30
Şu takımın birbirine yakın oynadığını, bu yüzden çok koşmayacağını ve topu rakibe verip bekleyeceğini bu yüzden de rakibin topla daha çok oynayacağını kabullenmek çok mu zor?

Anlayın da şunu. Devre arasına kadar böyle. Her hafta koşu mesafesi de koşu mesafesi!

Nihat Günay
24.11.2013, 23:33
Kör topal gidiyoruz.

Hayırlısı bakalım...

figirm
24.11.2013, 23:36
Şu takımın birbirine yakın oynadığını, bu yüzden çok koşmayacağını ve topu rakibe verip bekleyeceğini bu yüzden de rakibin topla daha çok oynayacağını kabullenmek çok mu zor?

Anlayın da şunu. Devre arasına kadar böyle. Her hafta koşu mesafesi de koşu mesafesi!

Hadi geçelim koşu mesafesini.Rakibi bekleyip pozisyona mı giriyoruz.Adamların attığı şut sayısı senin iki katın.Her istatistikte seni ezmişler.Eskiden Anadolunun çok zayıf takımları Avni Akerde bu istatistiğİ verirlerdi,şimdi biz eziliyoruz.Adamlarda iki kazma,Hürriyet ve N Diaye var. Sen de taraftarın toz kondurmadığı iki ultra kariyerli adam,Colman ve Zokora.Bunun taktikle falan ilgisi yok.Balıkesirde bile kazanacağına inanan adam var mı forumda.Ha pardon bizde Onur vardı,neden olmasın.

TSelif
24.11.2013, 23:40
Son dakikalardaki o el pozisyonuna Yunus Yıldırım penaltı mı vermişti önce ?

Courage
24.11.2013, 23:42
İstese de veremez. Müdahale 18'in dışında hemde çok dışında.

Fatih Birinci
24.11.2013, 23:43
MRA yüzünden foruma yazacak bişey bulamiyorum heyecan 0!!!! yazik senin gibi teknik direktöre,mac sonu konuşmasi rezil,her parmaginda yüzük arkadaş adam resmen filozof ya deli etti beni hep destek verdim ama yeter ya TRABZONSPOR her hafta ezilir mi ya? Kendinize gelin arkadaşlar kimse MRA savunmasin

gabriel omar
24.11.2013, 23:44

Her maç bu kadar pozisyonu yakın oynadığımızdan mı veriyoruz ?Peki doğru dürüst pozisyona giremememiz de yakın oynamamızın sonucu mu ?

Topu rakibe ver, malak gibi sahanda bekle,Onur günündeyse kazan ,gününde değilse rezil rüsva ol dön.Asrın taktiği vallahi,taktik deha ultra zeka Mustafa hoca.

Ahmet Kuru
24.11.2013, 23:44
Maçtan önce iyi futbol kimse beklemiyordu , zaten de öyle oldu. ama ikinci yarın son yarım saat sanki daha iyiydiler.son dk lardaki baskıyı saymazsak.

Herkesin de aynı fikirde olduğu gibi kör topal ilerliyoruz... Bakalım ne olacak sonu...

Erbay
24.11.2013, 23:45

Kabullenmek, kabul edersiniz ki, zor :) Gerçi mantığı yanlış kurmuşsunuz. Rakip topla bizden iyi oynuyor, bizimkiler pres yapıp rakibi rahatsız edemiyor, kalenin önünde yığılıp bekliyor, top bize gelince rakip doğru presle topu bizden alıyor, bizimkiler de kalenin önünde yığılıyorlar. Öyle kademeler silsilesi yok, doğaçlama futbol var.

Ortada ilmek ilmek örülmüş bir taktik yok yani.

Adem Akyüz'
24.11.2013, 23:46
Maçtan önce iyi futbol kimse beklemiyordu , zaten de öyle oldu. ama ikinci yarın son yarım saat sanki daha iyiydiler.son dk lardaki baskıyı saymazsak.

Herkesin de aynı fikirde olduğu gibi kör topal ilerliyoruz... Bakalım ne olacak sonu...

Onun sebebi Ertuğrul Sağlam N'diaye'yi çıkardı ve bize pres yapan kalmadı. Haliyle daha rahat ileri çıktık.

Necat Ulusoy
24.11.2013, 23:46

Görüldügü üzere ilk devre 32 puana ulasirsak olasi takviyelerle sampiyonlar ligi elemeleri hayal degil...

Bu 5 maçtan ancak 6-10 puan aralığında bir puan çıkarabiliriz. 10 olursa 30 puanla devreyi kapatırız, ki bu da eldeki takıma göre şampiyonluk olarak bile değerlendirilebilir !!!

Alper Beyazay
24.11.2013, 23:50

Bursa'yla berabere kalır, gs'yi yeneriz. :)

TSelif
24.11.2013, 23:56
İstese de veremez. Müdahale 18'in dışında hemde çok dışında.

Sanki o anda kaleyi işaret etti. Futbolcular da başına üşüşünce penaltı mı verdi dedik...

Erbay
24.11.2013, 23:57
Sanki o anda kaleyi işaret etti. Futbolcular da başına üşüşünce penaltı mı verdi dedik...

Sadece "penaltı mı verdi" dediniz :D

Adem Akyüz'
24.11.2013, 23:58

Top taca çıktığı için muhtemelen onu işaret etmiştir.

arahna
24.11.2013, 23:58
Bursa'yla berabere kalır, gs'yi yeneriz. :)

gs 1-3
diğerleri 3 puan

Berke6198
25.11.2013, 00:02
Adrian resmen sahada yalvarıyor beni oynatma hocam diye. Dökülüyor yahu. Kuvvetsiz, mücadele etmeyen, yavaş, pasları isabet etmeyen bir Adrian izliyoruz uzun zamandır.

Hücum hattında Yusuf'un olmayışı her saniye, her dakika fark ediliyor. İleride topu tutup taşıyabilecek bir hücum oyuncumuz maalesef Yusuf dışında yok.

Malouda belki maç genelinde çok iç açıcı bir oyun sergilememiş olabilir ancak yine klasını konuşturdu ve büyük topçu olduğunu defansın arkasına attığı 2 top ile belli etti. Son saniyede kaçırdığı golde koşarken duraklamasa, hızını hiç kesmeden devam etse büyük ihtimalle golle buluşacaktı.

Onur her zamanki gibi harika. Yine ve yeniden Türkiye'nin en iyi kalecisi olduğunu sergiledi.

Hoca o ilk geldiğindeki korkaklığı hala üzerinden atamamış belli. Henrique'yi çıkarıp Emre'yi oyuna sokmaya korkuyor.

Ama bir gerçek var ki Soner değişikliği gerçekten akılcı bir değişiklik oldu.

TSelif
25.11.2013, 00:05
sadece "penaltı mı verdi" dediniz :d

ıı ıı cıks :D

arahna
25.11.2013, 00:05
Adrian resmen sahada yalvarıyor beni oynatma hocam diye. Dökülüyor yahu. Kuvvetsiz, mücadele etmeyen, yavaş, pasları isabet etmeyen bir Adrian izliyoruz uzun zamandır.

Hücum hattında Yusuf'un olmayışı her saniye, her dakika fark ediliyor. İleride topu tutup taşıyabilecek bir hücum oyuncumuz maalesef Yusuf dışında yok.

Hoca o ilk geldiğindeki korkaklığı hala üzerinden atamamış belli. Henrique'yi çıkarıp Emre'yi oyuna sokmaya korkuyor.

Ama bir gerçek var ki Soner değişikliği gerçekten akılcı bir değişiklik oldu.

hocanın düşüncesinde en önemli oyuncu adrianın pozisyonu ama en kötü o oynuyor
batalla gibi biri olsa bu takım başka takviye olmadan bile 10 puan daha fazla alırdı 10 gol fazla atardı
daha önce de kaç kere söyledim adrian en büyük sorunumuz
ne janko ne bamba
ne henri

objek
25.11.2013, 00:07
Kabullenmek, kabul edersiniz ki, zor :) Gerçi mantığı yanlış kurmuşsunuz. Rakip topla bizden iyi oynuyor, bizimkiler pres yapıp rakibi rahatsız edemiyor, kalenin önünde yığılıp bekliyor, top bize gelince rakip doğru presle topu bizden alıyor, bizimkiler de kalenin önünde yığılıyorlar. Öyle kademeler silsilesi yok, doğaçlama futbol var.

Aslinda hersey o kadar acikki moulada adrian olcan eski formunda olmayan colmanla orta sahada presi nasil yapacaksin hepsi top ayagina gelirse etkili olabilen oyuncular daum veya ziya dogan hoca olmus olsa iclerinden birisi ilk onbirde oynayabilir !

Ibrahim Gaygusuz
25.11.2013, 00:08
Niye seviniyorlar diye soran taraftarlarimiz var :) vay be

Takim olma yolunda ilerliyoruz buda bunun en buyuk isareti, daha ne istiyoruz ? Ocakta elbet transfer yapilacak ve daha iyi olacagiz ozamana kadar daha iyi desteklemeliyiz

Berke6198
25.11.2013, 00:09
batalla gibi biri olsa bu takım başka takviye olmadan bile 10 puan daha fazla alırdı 10 gol fazla atardı
ne janko ne bamba
ne henri

Eğer Batalla gibi bir oyuncu alınacaksa bence Adrian satılmalı. Ama bizim verdiğimiz paraya yakın bir para bile vermez hiç bir kulüp.

Ancak "2-2.5" gibi bir fiyata satarız.

Yahu anlamıyorum, Adrian yapamayan oyuncu olsa amenna, hiç kafamı takmam bu adam neden böyle diye. Yürüsün gitsin, zaten yapamıyor derim. Ama kaç maç bu takımı ipten aldığına hep beraber şahit olduk.

Ha yorgunsa, bunu neden hocaya söylemiyor ? Veya söylüyor da hoca neden yorgun bir adam üzerinden gitmekte ısrar edip hem onu hem de bizi yakıyor ?

Gerçekten karışık bir mevzuu. Sanırım bu işin içinden çıkılası en iyi karar Adrian'ı devre arası veya sezon sonu makûl bir fiyata satmak olacaktır.

Doğan BULAT
25.11.2013, 00:13
Gecenin yıldızı Onur ve Colman .. Biraz Mustafa Gerisi yalan..

beitar
25.11.2013, 00:15
çok güzel bir sistem oturttuk :D tıkıt tıkır işliyor

Courage
25.11.2013, 00:18

Eskişehir'in yoğun goygoyu vardı ama penaltı vermesi imkansız.

OnurKul
25.11.2013, 00:19
Ikına sıkıla, boş kaleye atamayarak maç bitirdik.

objek
25.11.2013, 00:20
ne janko ne bamba
ne henri

Ligin hemen basinda hocanin adrianin yerinde mouladayi denedi ama tam randiman alamadi adrian bir iki mac yedek kalinca hirslanip iyi bir donem gecirdi simdi yine dususte ama esas sorun malouda ve adrian birlikte oynayinca orta sahada direncimiz dusuyor ikiside top ayagina gelirse oynayangillerden):

Kirk_Cooley
25.11.2013, 00:21
Ligin hemen basinda hocanin adrianin yerinde mouladayi denedi ama tam randiman alamadi adrian bir iki mac yedek kalinca hirslanip iyi bir donem gecirdi simdi yine dususte ama esas sorun malouda ve adrian birlikte oynayinca orta sahada direncimiz dusuyor ikiside top ayagina gelirse oynayangillerden):

Adrian hiç bir şekilde oynayamayangillerden bana göre :)

Sadettin_
25.11.2013, 00:22
bu sene duse kalka bitecek kimse umitlenmesin . olmuyo iste . takim olarak ilerledigimiz falan yok . gucumuz yetmio biseyler yapnaya calisiyoruz hepsi bu

Kamil Çakmak
25.11.2013, 00:22
Evimizde kazanmak güzelde bunu deplasmanlara taşısak biraz hemi?

oğlum Efe Trabzonda 3 kere maç izledi çocuk galibiyet göremedi.

Çocukları Trabzonsporlu yapmak varya hani.

Yok biz gelmiyoruz Trabzona yeterki kazansın:)

Kamil Çakmak
25.11.2013, 00:23
Parçalı bulutlu oldu ama öle yani.:)

alone_6161
25.11.2013, 00:24
Trabzonspor'a başkan olmayı düşünür müsünüz sorusuna hayır ben olursam galatasaraya başkan olurum diyen ağaoğlundan oyuncu dilenmeye başladık ya ne desem bilemedim.

arahna
25.11.2013, 00:27
Eğer Batalla gibi bir oyuncu alınacaksa bence Adrian satılmalı. Ama bizim verdiğimiz paraya yakın bir para bile vermez hiç bir kulüp.

Ancak "2-2.5" gibi bir fiyata satarız.

Yahu anlamıyorum, Adrian yapamayan oyuncu olsa amenna, hiç kafamı takmam bu adam neden böyle diye. Yürüsün gitsin, zaten yapamıyor derim. Ama kaç maç bu takımı ipten aldığına hep beraber şahit olduk.

Ha yorgunsa, bunu neden hocaya söylemiyor ? Veya söylüyor da hoca neden yorgun bir adam üzerinden gitmekte ısrar edip hem onu hem de bizi yakıyor ?

Gerçekten karışık bir mevzuu. Sanırım bu işin içinden çıkılası en iyi karar Adrian'ı devre arası veya sezon sonu makûl bir fiyata satmak olacaktır.

eğet iddialı olacaksak para hesabı yapmamalıyız
üstelik türk statüsünde diye biliyorum
ama illaki batallayı kastetmedim onun gibi veya daha güçlü ve hızlısı
golcüden çok daha önemli
maluda solda oynasa o kadar sırıtmaz bence

arahna
25.11.2013, 00:28

bence alanzinho bile daha iyi o derece kötü adrian
sanki hasta , yorgun,cılız
onun yerinde yusuf oynar mı acaba , illa kanatta mı oynamalı

Serdær
25.11.2013, 00:29
Futbol kötü fakat ikinci yarının başı oynanan ilk 15 dakika gayet iyi.

Tabi o oynanan futbolu da Colman borçluyuz.

Onur Akyüz
25.11.2013, 00:31
Her maç bu kadar pozisyonu yakın oynadığımızdan mı veriyoruz ?Peki doğru dürüst pozisyona giremememiz de yakın oynamamızın sonucu mu ?

Topu rakibe ver, malak gibi sahanda bekle,Onur günündeyse kazan ,gününde değilse rezil rüsva ol dön.Asrın taktiği vallahi,taktik deha ultra zeka Mustafa hoca.

Taktik, Hoca, oyuncular vs. bunlar tabi ki tartışmaya açık fakat kabul ederiz ya da etmeyiz fazla pozisyona giremememiz direkt bu taktikle alakalı, teoride de defansta çok az pozisyon vermemiz gerekiyor, hocanın kafasındaki bu. Belli maçlarda işe yaradı da. Bugün izlemediğim için bir şey diyemiyorum ancak bu takım baskılı oynayamaz birbirine uzak oynayamaz ve az konsantrasyonla oynayamaz.

İşte oynarsak 3'lük oluyoruz.

Koşu mesafeleri ve rakibin topla oynaması direkt taktikle alakalı bunu anlatmaya çalışıyorum.

Son 4 haftadır takımın ve taktiğin en önemli yeri olan defans da çok adam kaybetti, bugün verdiğimiz söylenen pozisyonlara da Bosi'nin olmayışı neden olmuş olabilir, daha önce Mustafa ve Aykut'u kaybetmiştik.

Bir de Adrian var tabi. O böyle laubali, saygısız, ciddiyetsiz oynamaya devam ederse yine çok sıkıntı yaşarız.

Serdær
25.11.2013, 00:34

Takım olarak direncin ne kadar az olduğunu ortaya koyan bir tablo.

Sadece bu maç değil diğer maçların genelinde bile rakip takımdan az koşuyoruz.

Oğuzhan
25.11.2013, 00:42

Bu sistemde zaten rakipten çok koşmamız mümkün değil çünkü oyunu çok dar alanda, yarı sahamızda oynuyoruz. O mesafede de kat edebileceğimiz yer belirli, oyuncular arasındaki mesafe çok dar. Her zaman rakipten az koşacağız bu sistemde. Hoca da biliyor bu kadro yapısıyla önde basmaya kalksak çok büyük sıkıntılar çekeceğimizi. Devre arasında akıllı 2-3 takviye yapılırsa takım daha iyi futbol oynayabilir.

Necat Ulusoy
25.11.2013, 00:51
Adrian çok kibar oyuncu, bizim lige göre değil. Hırssız, güçsüz ve bazen de çok ağır. Fakat Avrupa maçlarında iş yapar.

Formda olduğu dönemlerde bu olumsuz özelliklerine rağmen bize çok da maç kazandırdı. Hatta en üretken de oydu.
Şu anki görüntüsüyle ancak son 15 dk denenir.

Önemli olan onun yerine koyabileceğimiz sağlam bir 10 numara olması.
Malesef o da bizde yok...

Onur Akyüz
25.11.2013, 00:52

Kesinlikle taktiğin tıkır tıkır işlediğini söylemiyorum. Ama bir kaç kişi haricinde iyi uygulandığı maçlar izledim. O kişilerin başında da Adrian geliyor ve Colman'ı yeterince kullanamayışımız.

Colman bugün iyi oynamış ama sanırım Adrian yine laubali ve kötüymüş. Defans-Colman-Adrian ve Malouda-Olcan ve Henri. Aslında olur da Adrian çok büyük zaafiyet.

Efsane-1967
25.11.2013, 01:17
Bugun baska bir oyun anlayisi bekliyodum ama maalesef yine degisen bisey yok.

Onur bu sezon her macta oldugu gibi yine sahanin en iyisiydi.

Adriani kac haftadir formu dusuk nitekim bu mactada cok kotuydu 10 numarayi kaldiramiyor cok zayif kaliyor.

Onun yerine devre arasinda Batalla dusunulmesi lazim , kuskusuz ligin o bolgede en iyisi. ( Batalla - Volkan sen takasi + para )

sasort
25.11.2013, 01:24
adrian diyor arkadaşlarda 10 numara takımda press yapmayacak tek topçu

ama malouda bu takımı yavaşlatıyor

yani şöyle öz güvenide var kendine benzil oynuyor 10 numara denedi olmadı malouda

orda adrian en iyisi ama bir battalla gelirse fikrim değişir

TS-FAN
25.11.2013, 01:25
bu sene duse kalka bitecek kimse umitlenmesin . olmuyo iste . takim olarak ilerledigimiz falan yok . gucumuz yetmio biseyler yapnaya calisiyoruz hepsi bu

Gerçekçi bir yorum...

Yaşlı mıyız?
Umursamaz mıyız,hırs mı yok ?
Hoca mı otorite kuramıyor ?
Hedef mi yok ?

Çöz çözebilirsen..

figirm
25.11.2013, 01:33
Maçtan önce Eskişehire karşı olan futbol şansımıza,Onura ve hakeme güvendiğimi söylemiştim.Hepsi oldu.Hakeme laf edenler olmuş nadir de olsa.Maçı iyi yönetti,tartışmalı bazı pozisyonlarda da lehimize düdük çaldı. Veyselin düşürülüşü net fauldü vermedi.Bünyamin Gezer,Zekinin çift ayakla Necatini kafasına yaptığı darbenin tartışmasız kırmızı kart olduğunu söyledi,hakem faul bile vermedi. MRAnın kısmet paçasından akıyor.

İskender YILMAZ
25.11.2013, 01:40
Yaşlı mıyız?
Umursamaz mıyız,hırs mı yok ?
Hoca mı otorite kuramıyor ?
Hedef mi yok ?

Çöz çözebilirsen..

Oyun stilimizle alakadar.
Pres kesinlikle yapmıyoruz. Denediğimiz çok çok nadir anlarda da saçmalıyoruz. Bkz; Colman üçgen kuran rakibin üçüne birden basmaya çalışıyor, diğerleri izliyor..
MRA'nın oyun anlayışı rakip kim olursa olsun ve skor ne olursa olsun top rakipteyken 11 kişiyle topun arkasına geçmek ve optimal sabırla alan savunması yapmak üzerine kurulu. Set hücumu yemek ve bu hücumları tüm takım halinde telaş yapmadan savunmak, kazandığımız toplarla da tercihen açık oyuncularımızla -Malouda, Olcan- hızlı çıkıp pozisyon kovalamak planlarındayız. Bu oyunumuzu inanılmaz sıkıcı ve gösterişsiz hale getiriyor.
Kalede Onur, stoper ikilisinde Yumlu-Bamba ve uzun süredir de Bosingwa'yla kendi ceza sahasını çok iyi savunabilen, kaliteli savunma yapabilen bir görüntümüz var. Savunma orijinli, gömülü oynayan bir takımız. Büyük takım oyunu(!) kesinlikle oynamıyoruz.
Öncelikle gol yememek ve TSL standartlarında kaliteli denebilecek 2-3 hücum oyuncumuzun bireysel çabasıyla bir şekilde(!) gol bulup bunu korumak çabasında ve anlayışındayız.
Bunu bazı nispeten zor görünen maçlarda çok zorlanarak becerebiliyoruz, bazı kağıt üzerinde kolay görünen maçlarda pek zorlanmadan becerebiliyoruz, bazen de beceremiyoruz gayet doğal olarak.

Hepsi bu.

Armağan Dere
25.11.2013, 02:17
maçın özetini şimdi izledim de maç eskişehirin hakkıymış...neler kaçırmışlar normalde en az 3 lük olurmuşuz..geçen seneki avni aker galibiyetlerinden iyi oynamışlar..

TSezgin61
25.11.2013, 04:37
Su takmin basinda tolunay kalsin dedik, ertugrul gelsin dedik, shota gelsin dedik...

Hic biri olmadi. Yuvarlana yuvarlana gidiyoruz simdi...

arifberkay
25.11.2013, 06:47
Başkan ol Şenol hoca...

Kuşatıldı Trabzon,dört bir koldan düşmanca
Gel değiştir düzeni,başkan ol Şenol hoca...
Yaklaştık biz sonuca,seninle defalarca
Şampiyonluk hasreti,yaktı bizi yıllarca
Çalındı son kupamız,şikeci, hırsızlarca
Sönmesin ocağımız,senle tütsün o baca
İster ekin eksinler,ister yesinler yonca
Uğradın haksızlığa,azcık değil koskoca
Dinleyiver sözümü,budur benden bir rica

Onun cop kadrosuyla bu hallerdeyiz Allaha yakin bu takima uzak olsun torunlariyla kazandigi paralari yesin

memmedaga
25.11.2013, 07:29
beyler resmı site bu maçın istatistiklerini gizlemiş :)
ben vereyim
TS - ES
6 İsabetli Şut 7
3 Kaçan Şut 14
2 Korner 8
14 Faul 7
2 Ofsayt 3
0 Kırmızı Kart 0
1 Sarı Kart 0
%45 Pos. %55

hani güya istatistikler herşeyi göstermezmiş

aga bizde herşeyi kabak gibi ortaya döküyor

içeride dışarıda takım farketmeksizin HER MAÇ EZİLİYORUZ

bugün maçı yine Onur kurtardı.

ama sikinti yok MRA yı seviyor forumdaşlar

Mustafa Reşit Akçay istifa etmelidir 185 41,57%
Mustafa Reşit Akçay istifa etmemelidir 260 58,43%
Oy kullananlar: 445.

bu reziL oyunu kadro ile açıklamaya çalışanlara pes diyorum

memmedaga
25.11.2013, 07:36
Oyun stilimizle alakadar.
Pres kesinlikle yapmıyoruz. Denediğimiz çok çok nadir anlarda da saçmalıyoruz. Bkz; Colman üçgen kuran rakibin üçüne birden basmaya çalışıyor, diğerleri izliyor..
MRA'nın oyun anlayışı rakip kim olursa olsun ve skor ne olursa olsun top rakipteyken 11 kişiyle topun arkasına geçmek ve optimal sabırla alan savunması yapmak üzerine kurulu. Set hücumu yemek ve bu hücumları tüm takım halinde telaş yapmadan savunmak, kazandığımız toplarla da tercihen açık oyuncularımızla -Malouda, Olcan- hızlı çıkıp pozisyon kovalamak planlarındayız. Bu oyunumuzu inanılmaz sıkıcı ve gösterişsiz hale getiriyor.
Kalede Onur, stoper ikilisinde Yumlu-Bamba ve uzun süredir de Bosingwa'yla kendi ceza sahasını çok iyi savunabilen, kaliteli savunma yapabilen bir görüntümüz var. Savunma orijinli, gömülü oynayan bir takımız. Büyük takım oyunu(!) kesinlikle oynamıyoruz.
Öncelikle gol yememek ve TSL standartlarında kaliteli denebilecek 2-3 hücum oyuncumuzun bireysel çabasıyla bir şekilde(!) gol bulup bunu korumak çabasında ve anlayışındayız.
Bunu bazı nispeten zor görünen maçlarda çok zorlanarak becerebiliyoruz, bazı kağıt üzerinde kolay görünen maçlarda pek zorlanmadan becerebiliyoruz, bazen de beceremiyoruz gayet doğal olarak.

Hepsi bu.

MRAnın çağ dışı futbol oynattığını kanıtıdır bu

defansif oyna yada kendi sahanda bekle hiç fark etmez

pres yapmak zorundasın!!!!

arifberkay
25.11.2013, 07:45
Sow,Webo tarzı bir golcümüz ne zaman olacak?Hadi Diarraya da razıyım....

HOPA'LI TS'Lİ
25.11.2013, 07:50
Şu şikebahçenin hep son dak.larda kazanması sinir bozucu

Biz maçı kazandık ama istatistiklere göre çok kötüyüz. Kısa sürelerle tempo yapıp iyi oynadığımız oluyor ama devamlılık yok.

Şikebahçede bu bal varken, 2. veya 3. olursak kardır. (Antalya o net golü atsa maçı Antalya kazanacaktı.)

Burçak
25.11.2013, 08:51
Bu sezon da oynadığımız futbolu beğenmek mümkün değil.
Öyle basit takımlara puanlar kaybettik ki..
Trabzonspor gibi oynamıyor bu takım..
İyi futbol iyi oyuncularla oynanır.
Bu sezonda bu anlamda oldukça geriyiz..
heyecanını yitirmiş kapasitesi belli kişilerle ancak bu kadar..
Yine kötü oynadığımız bir maçı aldık.
Şu takımda gerçek bir forvet olsa işler çok daha farklı olabilir.
Buna rağmen kazandık..
Formanın ağırlığı kazanıyor..
Değişmeyen tek şey şikebahçenin yaveri eskişehiri yine sevindirmedik.

Çakıroğlu İhsan
25.11.2013, 09:05
Gecen senedir beri ne zaman boyle yenilcez falan desek o maclari 1-0 kazandik haydi hayirlisi

Takimdan nefret ediyorum ama hayirli sonuc cikti :D

figirm
25.11.2013, 09:31
maçın özetini şimdi izledim de maç eskişehirin hakkıymış...neler kaçırmışlar normalde en az 3 lük olurmuşuz..geçen seneki avni aker galibiyetlerinden iyi oynamışlar..
Avni Akerde 4 maç öncesi Eskişehire 4-1 kazandığımız maçın ilk 30 dakikasında topla oynama süreleri 70e 30 Eskişehir lehineydi,ama Hürriyet kırmızıyı görünce maç 4-1 oldu.Ondan sonraki 3 maç ezile ezile 2-0 ve 1-0 kazandık,ezildik 3-0 yenildik.Yani artık bu takımın sadece forması ve Onuru var.Ama bana bunlardan daha çok koyan maç sonu açıklamaları. Kendi sahanda Konyayı 35 faul yaparak durduruyorsun,Sivas maçından sonra '1 puan iyidir,Eskişehir maçından sonra 'hakettik' diyorsun.MRA'ya birileri maçların televizyondan yayınlandığını ve herkesin herşeyi gördüğünü söylesin,yoksa ayıp oluyor,kendini de Trabzonu da küçük düşürüyor.

figirm
25.11.2013, 09:33
Şu şikebahçenin hep son dak.larda kazanması sinir bozucu

Biz maçı kazandık ama istatistiklere göre çok kötüyüz. Kısa sürelerle tempo yapıp iyi oynadığımız oluyor ama devamlılık yok.

Şikebahçede bu bal varken, 2. veya 3. olursak kardır. (Antalya o net golü atsa maçı Antalya kazanacaktı.)
Yahu adamlar son dakikada atıyor ama bir yığında pozisyona giriyor,kalan haftalarda en ballı takım kim diye sorsan açık ara Trabzon derim.Kasımpaşa maçları komediydi ama diğer maçları çokta haketmedikleri söylenemez.

reisoğlu61
25.11.2013, 09:54
bazi taraftar derneklerine neden bilet verilmiyor, bir bilgisi olan varmi???

serdaracıl
25.11.2013, 10:02
Taraftarın bir birini bıçakladığı takım benim takımım olamaz.

Murat Keçeci
25.11.2013, 10:04
Takımların durumu,kalitelerin birbirine yakın olması ve istatistikler maçın kısır bir maç olacağını belli ediyordu ben 1-0,0-0 veya 0-1 gibi bir skor bekliyordum.Maçın ilk yarısının düşük temposu bu durumu kanıtlar nitelikteydi.

Maçta öne çıkan isimler Onur ve ikinci yarıdakı oyunuyla Colman oldu diyebiliriz.Onlara yardımcı olarak Olcanı gösterebiliriz.

Pozisyon üretmekte sıkıntı çekmemizin asıl sebebi orta sahadan adam eksilterek olsun,duvar paslarıyla olsun çıkış yapmakta zorlanıyoruz.Colman bunu ikinci yarıda iki üç kez yaptı hepsi de gol pozisyonu oldu.Bu sıkıntımızı çözersek ve daha hızlı,tempolu oynamayı başarabilirsek gol sıkıntısı çekmeyiz.

Kanatlarda aslında kadir,zeki ve olcan orta kaliteleri iyi oyuncular daha doğru şekilde ataklara katılmalılar.Orta sayısını arttırmalılar.

Defansif olarak iki takımında kontrollü olması defansif açıkların ortaya çıkmasını engelledi bu maçtakı takım savunmasıyla alakalı en önemli eksiklik kadirin önünde adrian ve maloudanın bu mevkide kadir içeriye dogru çekildiğinde onun mevkisini dolduramaması bir çok pozisyonda o kanatta büyük boşluklar vardı ama eskişehirinde düşük tempoda oynaması terse dönmekte zorlanması bizim bu eksikliğimizin üstünü bu maç için örttü.Kanatlarda açıklarda defansif olarak görünen en iyi açıklar yusuf ve olcan diyebiliriz ama onlarında ofansif olarak üstüne fazlasıyla koymak zorundalar.

Bazı oyuncularda performans düşüklüğü olduğu bir gerçek özellikle Adrian her sakatlık döneminden sonra toparlanma süreci çok uzun sürüyor hala ritim bulamadı mutlaka form tutması lazım çünkü oyun görüşü olan oyunculara fazlasıyla ihtiyacımız var.

Gelelim henrique ye elinden geleni yapıyor ama aslında daha iyisini yapabilecek potansiyele sahip.Oyunun içinde çok fazla görünmedi bir iki defa adam eksilterek gitti fakat orta saha problemi olan bir takım olduğumuz için forvet oyuncumuzdan daha fazlasını bekliyorum.Daha fazla arkadaşlarına yaklaşmalı,daha fazla duvar paslarına girmeli,daha fazla stoperleri zorlamalı,daha doğru gol vuruşları yapmalı ve ofsaytta göstere göstere düşmemeli attığı golde yaptığı kafa vuruşu kötü bir gol vuruşu o topu alnıyla topun geldiği kanadın direk dibine doğru vurmak çok zor olmamalı seviye atlamak istiyorsa bunu yapabilmeli.Kalede kimse yokken harcadığı pozisyonu bu kadar acemice harcamamalı.

Herşeye rağmen alınan puan özgüven ve moral açısından bize güç kattığı bir gerçek fakat ligde hedef ilk 5 ise daha fazla çalışmamız lazım ve özellikle deplasmanda daha çok puan toplamamız lazım kırılgan bir takım olmamalı,kora kor mücadeden kaçmamalıyız,doğru şekilde sabırlı,soğukkanlı olmalı her ne olursa olsun demoralize durumları yaşamamalıyız.

Sacit
25.11.2013, 10:47
''Öyle zaman oldu ki ofansif olarak altı oyuncu ile hücum yapan bir ekip vardı karşımızda''

Mustafa Reşit Akçay basın açıklamasında bu cümleyi söyledi. Peki sen niye ofansif oynamadın ?
Avni Aker'de niye rezil kepaze futbol oynuyorsun ? Niye eziliyorsun ? Niye her maç Onur kurtarıyor seni ?

Ayrıca o Mustafa Yumlu mudur nedir, bir anda Maldini yaptılar onu.. madem Mustafa Yumlu bu kadar iyidir niye Onur kurtarıyor seni ?
Senin defansın nerede ? Bütün topları geçirdiler. Mustafa Yumlu bu takımın stoperi değildir, olamaz da

iso_4939
25.11.2013, 10:56
kendı sahanda dahı 2_11 sut yüzzden var ayıptır be.

DEEP BLUE
25.11.2013, 11:06
8 hafta önce yazmıştım; ''Bakalım Onur ne kadar daha kurtaracak seni'' demiştim... Demiştim de, en Trabzonspor'lu forum üyeleri tarafından çocukluğumun irdelenmesi gerektiği kanaatine varılmıştı... Halbuki mutlu geçti çocukluğum... Neyse, tekrar yazalım;

Eyyy Trabzonspor teknik direktörlüğü makamındaki antrenör abimiz... Bakalım Onur ne kadar daha kurtaracak seni...

Maça gelince...

Skor, kaleci kalitesinin tabelaya yansıması idi... Kısıtlı bütçeyle tabanca gibi takım yaratan ve oyunu asla çirkinleştirmeden kazanmak için saldıran Ertuğrul Sağlam'a, Eskişehir takımına ama özellikle futbol resitali sunan Erkan Zengin'e teşekkür ediyorum...

Onur mu?.. O bir yalnız adam... Yalnız ve onurlu...

delfino
25.11.2013, 11:08
ya bizim takım takım değil arkadaş gerçekten bu sene çok sanslıyız bazı maçlarda resmen bundan onceki senelerde olduğu gibi yine onurun eline bakıyoruz onur iyi maç oynadığında kazanıyoruz kötü maç oynadığında kaybediyoruz kompak bir takım değiliz bizim takım gencler maçındaki takım 2-0 one geçip 3-2 maçı veren bir takım istatistiklere bakın bir maçta en az şut ceken en az korner kullanan en az pozisyona giren ve en çok faul yapan takım herhalde bu istatistiklerden sonra neden seyirci gelmiyor diye mustafa reşit akçayın veya yönetimin hayıflanmaması lazım ...

delfino
25.11.2013, 11:12
aslına bakarsanız bu takım senol güneşi harcadı tolunay kafkası harcadı şimdide mustafa reşit akcayı harcıyacak kim gelirse gelsin bu takımla olmaz sadri şener ilk başkanlığa geldiğin de 12 transfer yaptı nerdeyse takımı komple değiştirdi ve zirveye oynadık ilk sene ikinci sene şampiyon olduk zaten şuanki takımla bu olmaz içlerinden iyileri secip yani takımın yarısı yine o sene olduğu gibi kaliteli adamlarla değiştirilmeli bunun içinde çok güzel bir fırsat var elimizde stad stadın isim hakkını iyi paraya satarsak borcumuzu nerdeyse 0 larız iyi bir arama tarama ekibi kurulup iyi transferlerle yine iyi takım olabilirz bunun için akıllı adamlar yönetimde olması lazım futbolcu ve teknik direktöre kabahat bulmak bence hakksızlık olur nedemişler ne kadar arpa o kadar bugday ..

tristram
25.11.2013, 11:24
skordan ziyade mra'nin mac sonu aciklamalari daha garip.insan ayik kafayla bu maci hakettik demez, kesin bir sey var.
tam olarak neyini hakettik mustafa amca?allah kitap askina bi soyle hele.
mra yatsin kalksin Onur'a dua etsin.adam tek basina takima mac aldiriyor.bir kalecinin olumlu anlamda skora bu denli etki
ettigi gorulmemistir,her mac en az uc bes tane net pozisyonu cikaran bir kalecimiz var.galip geldigimiz her macin yildizi kaleci Onur.
simdi boyle bir durumda maci hakettik demek insanlari salak yerine koymaktir.
bide herkes kizacak ama alanzinho mevcut adrian ve malouda'dan daha faydali olmazsa bende bir sey bilmiyorum..ikisinden daha iyi adam eksiltir en azindan..

Anıl C
25.11.2013, 11:30
8 hafta önce yazmıştım; ''Bakalım Onur ne kadar daha kurtaracak seni'' demiştim... Demiştim de, en Trabzonspor'lu forum üyeleri tarafından çocukluğumun irdelenmesi gerektiği kanaatine varılmıştı... Halbuki mutlu geçti çocukluğum...

:D

DEEP BLUE
25.11.2013, 11:31
Yazmayayım diyorum ama dayanamıyorum...

Sezon başında, henüz transfer sezonu bitmeden. ''bu takımın en değerli oyuncuları, Onur, Olcan ve Alanzinho'dur demiş ve klasik tepkilere maruz kalmıştım. Sonradan Bosingva eklendi... Fikrim değişmedi... Bu takımın en değerli oyuncuları Onur, Olcan, Alan ve Bossi'dir... En zararlı olanı ise Adrian... Gözümüze inen perdedir... Daha iyisine layık olduğumuz gerçeğini görmemize mani olan perde...

Anıl C
25.11.2013, 11:43
Belki bazi arkadaslar ayni seyler dicek ama geçen sene ligten düşmesine ramak kalmiş bi kadronun hocaligini yapiyo reşit hoca.
Bu takim şampiyonluğa oynamiyodu.
Belki varolan kadroya sinif atlatabilmis değil fakat takimin ligteki konumu hicte kötü değil.
Sercan kayanin dedigi gibi kisitli imkanlarda hocanin taktigi belli.
Kontra atak futbolu.
Bunu tam olarak yapamiyo olsakta işler şimdilik yolunda.
Merak ediyorum birde hoca gitse kim var yerli olarak getirtmediğimiz teknik adam?
Bielsa tarzi yabanci hoca hayali de kurmayin boşa.
Ne o tarz hoca gelir fm misali
Ne de yabanci bir hoca Trabzonsporu şampiyon yapabilir.
Sahada saldiripta 3-5 yiyeceginden varsin defans futboluyla 1-0 alsin maci.
Bu durum benim icin gecici.
Hoca kalici basarilara imza atacaktir.

Anıl C
25.11.2013, 11:46

Sezon başında, henüz transfer sezonu bitmeden. ''bu takımın en değerli oyuncuları, Onur, Olcan ve Alanzinho'dur demiş ve klasik tepkilere maruz kalmıştım. Sonradan Bosingva eklendi... Fikrim değişmedi... Bu takımın en değerli oyuncuları Onur, Olcan, Alan ve Bossi'dir... En zararlı olanı ise Adrian... Gözümüze inen perdedir... Daha iyisine layık olduğumuz gerçeğini görmemize mani olan perde...

Abi bari alan deme.
Trabzonspor alanzinho*zokora*adrian*henrique dörtlüsünden 20 milyon euro gibi yüzyilin kazigini yedi.
Ki bunlar sadece verilen bonservis parasi

Aykırı_adam
25.11.2013, 11:46
kendı sahanda dahı 2_11 sut yüzzden var ayıptır be.
millet git gide bu durumu kanıksıyor kabul edioyor.Bu daha vahim adam ezdi geçti bizi istatsitiklerde ama galip gelmişiz olmaz olsun öyle galibiyet ozman bizde kendimize büyük takım demeylim antalya gençler eskişehir gibi sıradan bir takım diyelim sahada oyun olarak üstünlüğümz kalmadı bu takımı bu hale sokanlar defaolup gitsinler tarihimzde daha kötü kadrolar gördük ama bu kadar pısırık ürkek bir takım görmedim yazıklar olsun

Uğur Kalyoncu
25.11.2013, 11:48

Cenk Tosunu yerden yere vur Alanzinhoyu bu takımın en değerli topçusu yap..Ne yapar Alanzinho da bu takımın en değerli topçusu oldu..

Aykırı_adam
25.11.2013, 11:50
Belki bazi arkadaslar ayni seyler dicek ama geçen sene ligten düşmesine ramak kalmiş bi kadronun hocaligini yapiyo reşit hoca.
Bu takim şampiyonluğa oynamiyodu.
Belki varolan kadroya sinif atlatabilmis değil fakat takimin ligteki konumu hicte kötü değil.
Sercan kayanin dedigi gibi kisitli imkanlarda hocanin taktigi belli.
Kontra atak futbolu.
Bunu tam olarak yapamiyo olsakta işler şimdilik yolunda.
Merak ediyorum birde hoca gitse kim var yerli olarak getirtmediğimiz teknik adam?
Bielsa tarzi yabanci hoca hayali de kurmayin boşa.
Ne o tarz hoca gelir fm misali
Ne de yabanci bir hoca Trabzonsporu şampiyon yapabilir.
Sahada saldiripta 3-5 yiyeceginden varsin defans futboluyla 1-0 alsin maci.
Bu durum benim icin gecici.
Hoca kalici basarilara imza atacaktir.
yha kardeşi bişeler yazmışsında hala şaka gibi.bu takım şampiyonluğa oynamıyordu yazmışsın yha zaten ortalama 5 senede bir şampiyonluğu kovalıyor bu takım.Eleştiri yapanların hala ne demek istediğini anlamamış gibi geçici diyorsun bu durum..Takımın geni ile ruhu ile oynuyor.Saldırıpda 3-5 yemekten se diyorsun yaha günümüzde hangi takım artık 5 yiyior? çok ekstrem durum olmadıktan sonra bide biz defans yapıyoruz kasmpaşada 3 gençler 3 bjk 2 akhisar 3 gol yemediklerimizdede nasıl yemediğimiz ortada es es maçında olduğu gibi bu takım hucum oyansada bu kadar gol yer zaten ama rezil olmayız en azından geçici durummuş başkanımız mra ile imza atmadan 2 ay evvelden çalışmalarımız başladı dedi hani nerde?

yaranozlu
25.11.2013, 11:52
Yalvardık sene başında adrianı gönder, dokayı alın diye. Çok biliyor bu yönetim işi. Takım çöplük dolu, rakipler de zayıf diye kazanıyoruz. Adrian, olcan, henrique gibi adamlarla sahaya çıkılmaz. Mustafa hoca başarılı bence bu kötü kadroyla. İyi işler de yaptı ama adrianda ısrara gerek yok, emre henriqueden kötü olamaz, oynat! Hele malouda 75ten sonra ayakta duramıyor, al abdülkaditi veya emreyi. Aykut akgünden topçu olmaz az daha takımı yakıyordu. Bambasız olmaz, kadir solbekte süper, zeki yedeğin üstüne kolay kolay çıkamaz. Sonerden faydalanman gerek çok açık. Adrian yerine soner oynasaydı çok daha iyi yerlerde olurduk. Sinirimi bozuyor bu takım gerçekten.

Aykırı_adam
25.11.2013, 11:54
Bu takımdan bir cacık olma bu hocadanda

Aykırı_adam
25.11.2013, 11:57
Yalvardık sene başında adrianı gönder, dokayı alın diye. Çok biliyor bu yönetim işi. Takım çöplük dolu, rakipler de zayıf diye kazanıyoruz. Adrian, olcan, henrique gibi adamlarla sahaya çıkılmaz. Mustafa hoca başarılı bence bu kötü kadroyla. İyi işler de yaptı ama adrianda ısrara gerek yok, emre henriqueden kötü olamaz, oynat! Hele malouda 75ten sonra ayakta duramıyor, al abdülkaditi veya emreyi. Aykut akgünden topçu olmaz az daha takımı yakıyordu. Bambasız olmaz, kadir solbekte süper, zeki yedeğin üstüne kolay kolay çıkamaz. Sonerden faydalanman gerek çok açık. Adrian yerine soner oynasaydı çok daha iyi yerlerde olurduk. Sinirimi bozuyor bu takım gerçekten.
Aynen ama bizim taraftara bi yabancı hastalığı hayranlığı var ki sorma.Şu colmana ,adriana verilen tavizin,kredinin,gazın yarsını şu genç çocuk sonere verseler ne olur 2 maç üst üste kötü oynasın ne olur yahu.Colmanın kötü oynadığı maçlara bakın 10 maçta 1 maç ortalama ile iyi oynuyor adrianda keza öle sonere şans ver hoca.En az onlar kadar yetenekli bu çocuk ama bizim taraftar gendede colman hastasıdır adrain hayranıdır

Anıl C
25.11.2013, 11:58
yha kardeşi bişeler yazmışsında hala şaka gibi.bu takım şampiyonluğa oynamıyordu yazmışsın yha zaten ortalama 5 senede bir şampiyonluğu kovalıyor bu takım.Eleştiri yapanların hala ne demek istediğini anlamamış gibi geçici diyorsun bu durum..Takımın geni ile ruhu ile oynuyor.Saldırıpda 3-5 yemekten se diyorsun yaha günümüzde hangi takım artık 5 yiyior? çok ekstrem durum olmadıktan sonra bide biz defans yapıyoruz kasmpaşada 3 gençler 3 bjk 2 akhisar 3 gol yemediklerimizdede nasıl yemediğimiz ortada es es maçında olduğu gibi bu takım hucum oyansada bu kadar gol yer zaten ama rezil olmayız en azından geçici durummuş başkanımız mra ile imza atmadan 2 ay evvelden çalışmalarımız başladı dedi hani nerde?

Valla aykiri_adam diledigin gibi dusunebilirsin. Tartismam seninle bu konuda. Gercek olan reşit hocanin zamanla işleri yoluna sokacaği.

Aykırı_adam
25.11.2013, 11:59
''Öyle zaman oldu ki ofansif olarak altı oyuncu ile hücum yapan bir ekip vardı karşımızda''

Mustafa Reşit Akçay basın açıklamasında bu cümleyi söyledi. Peki sen niye ofansif oynamadın ?
Avni Aker'de niye rezil kepaze futbol oynuyorsun ? Niye eziliyorsun ? Niye her maç Onur kurtarıyor seni ?

Ayrıca o Mustafa Yumlu mudur nedir, bir anda Maldini yaptılar onu.. madem Mustafa Yumlu bu kadar iyidir niye Onur kurtarıyor seni ?
Senin defansın nerede ? Bütün topları geçirdiler. Mustafa Yumlu bu takımın stoperi değildir, olamaz da
Taraftar zaten bazı bölümlerde homurdanma meydana geldide az biraz protesto etseler marjinal gurup diyecek başkanımız bu kafada giderse görecek marjinal gurupmu yoksa çoğunlukmu

nakzo
25.11.2013, 12:00
Milletin anlayamadgi bir sey var bu Adam kaldigi surece bu oyun kaniksanacak by kucuk takim zihniyeti iliklerimize isleyecek.hicbir sey degismeyecek adamin butun demecleri ayni olan biten herseyden memnun bu oyun bize yakismadi dedigi tek bir demeci yok hirsi yok benim gibi Trabzonsporu hayatinin en bas noktasina koymus adami Trabzonspordan nefret ettirdi.

Aykırı_adam
25.11.2013, 12:06
Valla aykiri_adam diledigin gibi dusunebilirsin. Tartismam seninle bu konuda. Gercek olan reşit hocanin zamanla işleri yoluna sokacaği.
işleri yerine koyabilir ben koyamaz demiyorum,belkide şampiyon yapacak 1 kaç sene sonra bilemeyiz.Ama bunu temellerini böyle atmasın bizi rezil kepaze etmeden yapsın.Ben trabzonsporun evinde geri çekilip beklmesine tahammül edemiyorum kardeşim 1 maç yahu 1 maç bile olmazmı sene başından beri bütün maçlrda evimizde böyle oynadık.Sene başıdır dedikgeçicidr dedik hala aynı kafada gidiyor evinde .Bende sene başında güveniyordum ama baktımki her maçdan sonra rezil futboldan sonra iyi mücadele ettik iyi yoldayız gibi toz pembel laflar ediyor.Sen buna geçici bir durum dersin geçersin.Geçici olsun yada olmasın bu kadarda tutsak olunmaz bu kadar ezilmez bir takım ne olursa olsun bence.İnşallah sen haklı çıkarsın geçidir senin dedğin gibi devre arasında yapılacak takviyeler ile en azından evimizde gerçek kimliğimize döneriz ama hiç sanmıyorum

Aykırı_adam
25.11.2013, 12:07
Milletin anlayamadgi bir sey var bu Adam kaldigi surece bu oyun kaniksanacak by kucuk takim zihniyeti iliklerimize isleyecek.hicbir sey degismeyecek adamin butun demecleri ayni olan biten herseyden memnun bu oyun bize yakismadi dedigi tek bir demeci yok hirsi yok benim gibi Trabzonsporu hayatinin en bas noktasina koymus adami Trabzonspordan nefret ettirdi.
Aynı bu fikirdeyim sıradan bir anadolu takımından farkımız yok hatta çoğu bizden iyi büyük takım falan demeyelim kendimizi kandırmayalım

DEEP BLUE
25.11.2013, 12:28
Cenk Tosunu yerden yere vur Alanzinhoyu bu takımın en değerli topçusu yap..Ne yapar Alanzinho da bu takımın en değerli topçusu oldu..

Bunu anlamak için birinin anlatmasına gerek duyuyorsan, o kişi ben olmam... Herkes farklı şeyler anlayabilir, farklı analiz edebilir futbolu... Benim fikrim bu ve sonuna kadar arkasındayım... Adrian'ın forma giyebildiği yerde, Alanzinho'nun heykeli dikilir...

Not: Cenk Tosun'u yerden yere vurmuyorum... Zaten yerde... Bu nedenle bizim formaya layık değil. Bizim yan tarafta adliye binası var, oradaki çaycıyı yerden yere vuruyorum mesela... Onunla mukayese edersen daha mantıklı olur... Çünkü adamın futbolcu olma ihtimali, CHP'nin kadrolu kedisi Şero'nun, sabah kahvaltısında iki adet fren balatası yeme ihtimaliyle aynı...

mekatronik
25.11.2013, 12:31
dün özetlerden izleyebildim amçı, tam pozisyonu bilmiyorum ama, henrique sevinirken olcan kenarda ne yapıyordu bilen gören varsa söylesin, yoksa bu adam "daha öncede yaptıklarını düşünürsek" bu kadar egoist mi diye düşünmeden edemiyorum

DEEP BLUE
25.11.2013, 12:33
Abi bari alan deme.
Trabzonspor alanzinho*zokora*adrian*henrique dörtlüsünden 20 milyon euro gibi yüzyilin kazigini yedi.
Ki bunlar sadece verilen bonservis parasi
Alan'ın bonservisine verilen 4 milyon avronun fahiş bir rakkam olması, oyuncu olarak kendisini değersiz kılmaz... Tıpkı 300.000 avroya Bursa'ya gelen Batalla'nın ucuz olduğu için değersiz olamayacağı gibi... Evet kazık yedik, ama Alan bu kadro içindeki en değişik oyuncu tipidir. Stil olarak da alternatifi yoktur. Keşke değerlendirebilseydik... Bari verdiğimizin yarısını alırdık... Derdim bu...

Necmettin ALTUNTAŞ
25.11.2013, 12:35
Gene birbirimizi yemeye başladık.Hoş görüyle birbirimizi anlamalı ve görüşlerimize saygı duymalıyız.Birbirimize saygı duyup en doğru şeyi bulmalıyız.

Ali Yerlikaya
25.11.2013, 12:39
Oynadigimiz seye futbol demek dahi komik ama devre arasina kadar öyle yada böyle 3 mac daha kazanirsak yukaridan kopmamis oluruz ve devre arasi hareketli gecicegini umuyorum...

Fatih Öztürk
25.11.2013, 12:42
dün özetlerden izleyebildim amçı, tam pozisyonu bilmiyorum ama, henrique sevinirken olcan kenarda ne yapıyordu bilen gören varsa söylesin, yoksa bu adam "daha öncede yaptıklarını düşünürsek" bu kadar egoist mi diye düşünmeden edemiyorum

Olcan golün asistini yaparken hızını alamayıp reklam panolarına kadar gitti.golde sevinmemesinin sebebi belliki Henrique'yle aralarında geçen haftalardan kalma sıkıntı gözüküyor.

Anıl C
25.11.2013, 12:49
bazi taraftar derneklerine neden bilet verilmiyor, bir bilgisi olan varmi???

Sence?

ozgurkilic
25.11.2013, 13:02
Oynadigimiz seye futbol demek dahi komik ama devre arasina kadar öyle yada böyle 3 mac daha kazanirsak yukaridan kopmamis oluruz ve devre arasi hareketli gecicegini umuyorum...

Devre arası sence çözümmü. MRA ile yine aynı sistem aynı defans oyunuyla devam..

ibzolist
25.11.2013, 13:23
yazılanları okuyunca taraftar bazında hiçbirşeyin değişmediğini görüyorum ( futbol olarak çok rezil), ama şu gerçek ki ligin en ballı takımıyız bu da bizi ilk 6 ya kesin sokar .

Uğur Kalyoncu
25.11.2013, 13:30
Bunu anlamak için birinin anlatmasına gerek duyuyorsan, o kişi ben olmam... Herkes farklı şeyler anlayabilir, farklı analiz edebilir futbolu... Benim fikrim bu ve sonuna kadar arkasındayım... Adrian'ın forma giyebildiği yerde, Alanzinho'nun heykeli dikilir...

Not: Cenk Tosun'u yerden yere vurmuyorum... Zaten yerde... Bu nedenle bizim formaya layık değil. Bizim yan tarafta adliye binası var, oradaki çaycıyı yerden yere vuruyorum mesela... Onunla mukayese edersen daha mantıklı olur... Çünkü adamın futbolcu olma ihtimali, CHP'nin kadrolu kedisi Şero'nun, sabah kahvaltısında iki adet fren balatası yeme ihtimaliyle aynı...

Anlat desem ne anlatacaksın Allahını seversen abicim..Benim herkesin düşüncesine saygım var ama üsluba yok..Hele bir de Cenk ile dalga geçip

Alanzinhoyu göğe çıkartınca garip oluyor..Adrian ve Alanzinho ikisi de bu takımın topçuları değil ama bir gerçekte var ki verim konusunda Adrian

Alanzinhoyu top diye oynar..

Ogün YAZICI
25.11.2013, 13:30

vay arkadaş kimmiş bu takımın stoperi ? giray mı ? bomba mı ? her an kart görme potansiyeli olan aykut mu ? sanki elimizde maldini var da mustafayı beğenmiyor.

nakzo
25.11.2013, 13:40
yazılanları okuyunca taraftar bazında hiçbirşeyin değişmediğini görüyorum ( futbol olarak çok rezil), ama şu gerçek ki ligin en ballı takımıyız bu da bizi ilk 6 ya kesin sokar .

Trabzonspor taraftari 6.ciligi basari olrak goruyorsa zaten konusmaya gerek yok. premiyer ligdemiyizde haberimiz yok.
kicikirik turkiye liginde kocâaaaaaaaaaaa Trabzonsporun basari hedefine bak ....besiktas o mali krizde3.olan hocasini kovuyor cunku hedefi herzaman ilk iki biz 6.cilik konusuyoruz biz kendi icimizde kuculmusuz bitmisiz bosuna kasmayalim o zamanm Bu takim formasiyla a2 takimiyla ilk 10 girer eldekileri satalim takilalim kendi capimizda 3.lukte yonetimi istifsya cagiran TS taraftarindan 6.ciliga tav olan profile. Cocuklarimiza Trabzonspor diye birsey kalmayacak bu acik. 1 nesil sonrasi Trabzonsporu 2. takim olarak tutar artik haciya, mraya kizmayalim biz. bizim zihniyetimizin kuculusunun tezahuru ve sahaya yansimis halidir mra.

Yiğit Gayretli
25.11.2013, 13:42
Mustafa'nın performansıyla Onur'a pay çıkarmak mantıksız. Onur'u kahraman yapan kurtarışların %90'ı 30-35 metre aralığından atılan şutlar. Bu mantıkla yürürsek Mustafa değil orta saha adamlarımız kötü olduğu için Onur iyi diyebiliriz.

cakalkerem
25.11.2013, 13:43
6. lık çok komik....

adı yeter ilk 4 e biz 6 cılığı başarı sayıyoruz...

helal olsun hocaya buna da alıştırdı bizi.....

Burçak
25.11.2013, 14:12
@cakalkerem 'in dediği gibi bu formanın ağırlığı ilk 4 içinde olmaya yeter.
Bahsettiğiniz takım, manisaspor eskişehir elazığ gibi sıradan bir takım değil.

Alika87
25.11.2013, 14:18
Bu Eskisehir ne ters takimmis ya, en iyi dönemimizde yenemedik onlari, aynen Antalyaspor gibi. Son iki sene bu berbat kadro ve futbolla yeniyoruz ikisini, bu iste baya bir terslik var.

Yiğit Gayretli
25.11.2013, 14:28
Bu sezon 3. veya 4. olmamız durumunda CL'ye katılma ihtimalimiz doğabilir. İlginç olur, hoş olur. Boşlamamak lazım.

Mert Oğuzlu61
25.11.2013, 14:31
Alan'ın bonservisine verilen 4 milyon avronun fahiş bir rakkam olması, oyuncu olarak kendisini değersiz kılmaz... Tıpkı 300.000 avroya Bursa'ya gelen Batalla'nın ucuz olduğu için değersiz olamayacağı gibi... Evet kazık yedik, ama Alan bu kadro içindeki en değişik oyuncu tipidir. Stil olarak da alternatifi yoktur. Keşke değerlendirebilseydik... Bari verdiğimizin yarısını alırdık... Derdim bu...

verdiğimizi aldık zaten, alanzinho şampiyon olduğumuz yıl yedek kulübesinde yattara, engin, teofilo 11 deyken umut (kulübeye bak ne kadro vardı yaw, şimdi kulübeye baktığımda bir büyük deviresim geliyor, kederleniyorum) gibi isimlerle birlikte oturuyordu, jaja nın yedeğiydi ve oyuna sonradan girdiği maçlarda bizi çok rahatlatıyordu, görevini yapıyordu.

evet az gol attı ama attığı gollerde anlamlıydı, ard arda g.birliği ve manisa ya son dakkada uzaktan attığı 2 golün şampiyonlukta büyük payı vardı, belki o goller olmasa aziz in şike yaptığı maç sayısında azalma olurdu, bu kadar kasmazdı :)

alanzinho nun misyonu o sezondan sonra bitti artık faydalı olamaz ama şuan kadroya bakıyorum, adrian mı alanzinho mu deseler düşünmeden alanzinho derim, düşünsemde alanzinho derim.

Fatih Öztürk
25.11.2013, 14:37
Bu sezon 3. veya 4. olmamız durumunda CL'ye katılma ihtimalimiz doğabilir. İlginç olur, hoş olur. Boşlamamak lazım.

Devre arası takviyelerle neden olmasın.evet kötü futbol oynuyoruz fakat 4-5 oyuncumuz haddinden fazla mücadele edince galibiyet bi şekilde geliyor.İkinci yarıda tüm derbileri içerde oynayacağız bu bir avantaj bence.

Erbay
25.11.2013, 14:42
Yedekler felaket. Oyun veya ilk 11 gücü tartışılabilir ama yedekler yani ne denir bilmiyorum... Oyunun verdiği kızgınlıkla bile Mustafa Reşit Akçay'a kızamadım, şunu al falan diye. Satılmışşehir'de Necati girdi mesela. Bizde kimse yok.

mekatronik
25.11.2013, 16:08
Olcan golün asistini yaparken hızını alamayıp reklam panolarına kadar gitti.golde sevinmemesinin sebebi belliki Henrique'yle aralarında geçen haftalardan kalma sıkıntı gözüküyor.
şike süreci hepimizi biraz paranoyak yaptı galiba, artık herşeye kuşkuyla bakar olduk ki gidişat bizi haklı çıkardı.
aralarındaki problem ne bilmiyorum ama sevinmediyse gole terbiyesizlik yapmış.

DEEP BLUE
25.11.2013, 16:09
Anlat desem ne anlatacaksın Allahını seversen abicim..Benim herkesin düşüncesine saygım var ama üsluba yok..Hele bir de Cenk ile dalga geçip

Alanzinhoyu göğe çıkartınca garip oluyor..Adrian ve Alanzinho ikisi de bu takımın topçuları değil ama bir gerçekte var ki verim konusunda Adrian

Alanzinhoyu top diye oynar..

Sen de binmişsin üslup trenine... İyi yolculuklar... Umarım konforludur kompartıman... Bu arada Adrian Alan'ı top diye oynarmış ya, topla tüfekle güldük burada... Önce önünde duran topa vurmayı becersin, sonra Alan'ı veririz oynar... Seni mi kıracağız...:)

Şenol Altunsoy
25.11.2013, 16:13
Soru şu siz MRA'nın Tavşanlı Linyitspor, 1461 Trabzon,Trabzonspor'da başka bir sistemle oynadığını gördünüz mü rakibi bekle uzun top at.

DEEP BLUE
25.11.2013, 16:14
verdiğimizi aldık zaten, alanzinho şampiyon olduğumuz yıl yedek kulübesinde yattara, engin, teofilo 11 deyken umut (kulübeye bak ne kadro vardı yaw, şimdi kulübeye baktığımda bir büyük deviresim geliyor, kederleniyorum) gibi isimlerle birlikte oturuyordu, jaja nın yedeğiydi ve oyuna sonradan girdiği maçlarda bizi çok rahatlatıyordu, görevini yapıyordu.
.

Verdiğimizi almak derken, verim anlamında demedim... Ondan verim almayı becerecek hoca yok ortada... Oynatalım, bari göz önünde olur, 4 verdik 2'ye satarız anlamında söyledim... Yoksa Alan bu kadroya fazla gelir. Alan topçu değil diyenler görmek istemez, görse de anlamaz ama, Adrian kadar oynar herhalde... Malı mundar ediyoruz... Yazık...

Cafer Bulur
25.11.2013, 16:19

Fb sampiyon olursa ,2.ci sampiyonlar ligine 3.cü elemesine gidecek 4.cü olan hangi sartlarda gidebilecek?

Yiğit Gayretli
25.11.2013, 16:21
1.gs 2 ve 3 fb bjk olursa mümkün.

Şenol Altunsoy
25.11.2013, 16:24

Beşiktaş'ın cezası bitmedi mi?

Cafer Bulur
25.11.2013, 16:25

Gs sampiyonlar ligine,fb karavanaya bjk sampiyonlar ligi elemelerine gider bjk 1 yil ceza aldi sanirim unuttun.

nakzo
25.11.2013, 16:25
Soru şu siz MRA'nın Tavşanlı Linyitspor, 1461 Trabzon,Trabzonspor'da başka bir sistemle oynadığını gördünüz mü rakibi bekle uzun top at.

Senol abi ozamn biz kendi kafimiza sıktık

Mert'
25.11.2013, 16:26
BJK seneye oynayacak avrupada?

Erdal DİLEK
25.11.2013, 16:27
Bu takimi begenmiyoruzda henriqe gibi bir futbolcuya 12 gol attirmayi başardilar. Bide bu acidan bakin:)

Erdal DİLEK
25.11.2013, 16:28
;1919413919']BJK seneye oynayacak avrupada?

Kesin degil. . .

nakzo
25.11.2013, 16:32
Bu takimi begenmiyoruzda henriqe gibi bir futbolcuya 12 gol attirmayi başardilar. Bide bu acidan bakin:)

Tartismasiz butun istanbul takimi tutan arkadaslarim Turkiyeye gelmis en kotu forvet diyorlar

Koray
25.11.2013, 16:36
Gelde Genclerbiligi ve Sivas maclarina yanma...

Bu sacma sapan oyunla alinan galibiyetlerin nedeni Mranin sansimi yoksa kalede Onurun olmasimi orasi tartisilir.

Şenol Altunsoy
Senol abi ozamn biz kendi kafimiza siktik

Birazcık öyle oldu.Geçen sene ki 1461 Trabzon maçlarını izleyin ne demek istediğimi anlayacaksınız.

MRA'nın oyun anlayışında dominant futbol yok,rakibe baskı kurmak yok.

Erdal DİLEK
tartismasiz butun istanbul takimi tutan arkadaslarim turkiyeye gelmis en kotu forvet diyorlar

nartollo vardi. Söyle arkadaşlara abartmasinlar. . :)

nakzo
25.11.2013, 16:38
nartollo vardi. Söyle arkadaşlara abartmasinlar. . :)

Besiktata oynuyordu o kazma bile bize gol atti

Alper Calik
25.11.2013, 16:39
Buna katılıyorum.

Soner bu haliyle oynuyorsa ...

Erdal DİLEK
25.11.2013, 16:43
Birazcık öyle oldu.Geçen sene ki 1461 Trabzon maçlarını izleyin ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Şenol abi MRA ya hala kizamamamin sebebi bizim futbolcular cogu zaman yetenek gerektirmeyen ama normal bir futbilcunun yapmasi gerekenleri bile yapmamasi veya yapamamasi. En basit dun henriqenin yaptigi. Kaleye vuracagina atabilecegi en kotu pasi atsa mouladaya gol olacak. bunun gibi. . .Buna hoca ne yapsin. ..

Canberk
25.11.2013, 16:46

12 gol attırana kadar kaçırdıklarımıza da yanmamız gerekmiyor mu abi :)

Şenol Altunsoy
25.11.2013, 16:48
Şenol abi MRA ya hala kizamamamin sebebi bizim futbolcular cogu zaman yetenek gerektirmeyen ama normal bir futbilcunun yapmasi gerekenleri bile yapmamasi veya yapamamasi. En basit dun henriqenin yaptigi. Kaleye vuracagina atabilecegi en kotu pasi atsa mouladaya gol olacak. bunun gibi. . .Buna hoca ne yapsin. ..

Tabii ki ben öyle spesifik işlere takmıyorum zaten sadece oyun mantığını beğenmiyorum geçen sene 1461'in o şahane kadrosuna da

benzer futbolu oynatıyordu hiç 1461'in geçen sene öyle baskı yapan rakibi presle boğan maçını hatırlıyor musun?Adamın sistemi bu.

Erdal DİLEK
25.11.2013, 16:51
12 gol attırana kadar kaçırdıklarımıza da yanmamız gerekmiyor mu abi :)

Kimin kacirdiklar. .

Canberk
25.11.2013, 16:56
Kimin kacirdiklar. .

Henrique'nin ve diğer oyuncularımızın.Takım halinde atağa kalkamayışımıza :)

Erdal DİLEK
25.11.2013, 16:56
Tabii ki ben öyle spesifik işlere takmıyorum zaten sadece oyun mantığını beğenmiyorum geçen sene 1461'in o şahane kadrosuna da

benze futbolu oynatıyordu hiç 1461'in geçen sene öyle baskı yapan rakibi presle boğan maçını hatırlıyor musun?Adamın sistemi bu.

Katiliyorum abi, baski kuran bir taktik uygulamiyor. Ama bwn bu kadro ile baski uygulamasi taraftarida degilim. Olmax cunku. Haa diyeceksin kapanip hizli cikabiliyor mu( eskiden turkiyenin en iyi kontra ataga cikan takimi olarak anilirdik), hayir. İste burada sorun hoca mi futbolcu mu ben tam karar veremedim. ..

Mert'
25.11.2013, 16:59
Henrique 12-13 gol ile bitirir en az ligi böyle giderse.Sene sonu satabiliriz istersek.

Cafer Bulur
25.11.2013, 17:01

Yanlisin var,mra li 1461 cok daha agresif ve dikine oynuyordu,mra nin Trabzonsporu ise adeta gol atmaya korkuyor.

uemit
25.11.2013, 17:02
Birazcık öyle oldu.Geçen sene ki 1461 Trabzon maçlarını izleyin nie demek istediğimi anlayacaksınız.

Ama hizli cikis var illa uzun topla da degil driplingi ii olan topcular vardi.. bence cok agressiv maci kaybetmek istemeyen.. cok maci cevirebilen.. ii kondisionu olan takjm.. 1461 maclari takj motivasion düsene kadar cok iiiidi.. allah var :)

Erdal DİLEK
25.11.2013, 17:04
Henrique'nin ve diğer oyuncularımızın.Takım halinde atağa kalkamayışımıza :)

Hemde nelere nelere yanmamiz gerekiyor. kacan gollere kafar daha neler var.Zaten benimkisi latife.

Sefaenes
25.11.2013, 17:06
dün Kalede Onur degil zeki yada Fatih olsa galibiyet alirmiydik bilmiyorum o 2 kalecimizi kücümsedigimden degil ama Onur Takimin 100 de 60 bence

Yiğit Gayretli
25.11.2013, 17:07
Beşiktaş'ın cezası bitmedi mi?

Gs sampiyonlar ligine,fb karavanaya bjk sampiyonlar ligi elemelerine gider bjk 1 yil ceza aldi sanirim unuttun.

Ben cezaların bir sonraki hak edişten itibaren geçerli olduğunu sanıyordum. Bir kaç sefer dile getirilmişti bu.

Yanlışsa hesabım tutmaz tabi.