PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Android Uygulamaları ve Tavsiyeleriniz (TapaTalk Artık ÜCRETSİZ)

Yiğit Gayretli
05.11.2013, 08:39
Evet arkadaşlar. Bu başlık altında beğendiğimiz ve faydalı olduğunu düşündüğümüz Android uygulamalarını paylaşacağız.

Başlangıcı da ben yapayım. Malum maliyet problemlerinden dolayı BMN uygulamasını yapamadık. Erişimde sıkıntı yaşayanlar oldu bu sebepten dolayı. İşte bu noktada onların imdadına TapaTalk yetişti. Kabul edelim ki faydalı bir uygulama ve şimdi ücretsiz.

Yakın gelecekte BMN uygulaması mümkün görünmediğinden ücretsiz şekilde TapaTalk edinmenizi şiddetle öneririm.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.quoord.tapatalkpro.activity&hl=tr

Yaşar
05.11.2013, 09:14
Evet, ben Tapatalk kullanıyorum, şiddetle tavsiye ediyorum.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

ilhan
05.11.2013, 09:16
Yaşar abi ayarlardan tapatalk imzasını kapatsana :)

Yaşar
05.11.2013, 09:29
Kapattım, bakalım olmuş mu?

ilhan
05.11.2013, 09:49
Olmuş abi :)

UğuR
05.11.2013, 09:51
Denemedir

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

demir
05.11.2013, 09:54
valla okadar cok yazılım varkı yetısemıyoruz :)) en ıyısı ıhtıyacınız olan seyı soyleyın uygun programı soleyelım o sankı daha mantıklı :))

Burak DERELİ
05.11.2013, 13:55
Artık %90 herkeste olan bir uygulama öneriyim, ilklerden olayım yeterki :)
Yakında paylaşacam burada bir çok uygulama

BBM ( BlackBerry Message )

Tayfun
05.11.2013, 16:27
Video indirmek için kaliteli bir progam önerirseniz makbule geçer .

ilhan
05.11.2013, 16:37
Google play'de bulunmayan "tubemate" diye bir program var. youtube videolarını ister mp3, ister video şeklinde indirebiliyorsunuz.

Kubilay ŞAHİN
05.11.2013, 16:41
Google play'de bulunmayan "tubemate" diye bir program var. youtube videolarını ister mp3, ister video şeklinde indirebiliyorsunuz.

Öpüyorlar o programı indirdikten sonra.:)

Tayfun
05.11.2013, 16:41
Bakıyorum şimdi .

Teşekkürler ilhan (http://www.bordomavi.net/forum/member.php?u=16235)

ilhan
05.11.2013, 16:42

Ben lazım olunca kullanıp siliyordum. Nasıl öpüyorlar olm :)

Berke6198
05.11.2013, 19:48
Kullanmaya başlayalım o vakit .

Bu arada programı indirdim, foruma giriş yapmaya çalışıyorum, M.Berke'den sonra boşluk bırakmak istiyorum ama boşluğu bırakamıyorum.

Tekrar geri atıyor.

cakalkerem
05.11.2013, 19:50
tapataklak ücretssiz mi oldu...bende cep telim için indirecektim ama ücretli ve ben adamlara para kazandırmak istemiyorum

Mehmet Fatih Silik
05.11.2013, 20:21
Valla cepten Forum'a girip de bir$ey yazmak icin tapa talk'a gerek duymuyorum...

Benim kullandigim Android uygulamalari...

Dolphin Browser
https://play.google.com/store/apps/details?id=mobi.mgeek.TunnyBrowser&hl=tr

Color Splash FX
https://play.google.com/store/apps/details?id=slide.colorSplashFX&hl=tr

MX Player (VLC Player'den bile daha kiyak...Codec'leri indirmeyi unutmayin)
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mxtech.videoplayer.ad&hl=tr

Music Folder Player Free
https://play.google.com/store/apps/details?id=de.zorillasoft.musicfolderplayer&hl=tr

Google Ceviri
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.translate&hl=tr

Whatsapp Messenger
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.whatsapp&hl=tr

AdemS
05.11.2013, 21:06
Teşekkür ederim.. Çok iyi oldu bence bu başlık.. Ayrıca Tapatalk bilgilendirmesi için de teşekkürler.. İlk mesajım da bu olsun Tapatalkla :)

Aynen ben de bayadır kullanıyorum bu programı.

Öpüyorlar derken nasıl yani.. Casus yazılım var sanırım.. Ne gibi zararı olduğunu da yazarsanız sevinirim.

LG-P880 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kadir
05.11.2013, 21:26
Fena değilmiş bu ya :) Ücretsiz olmasını bekliyordum :)

HTC One X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

freedomforever
05.11.2013, 21:28
Muazzam bi uygulama. Kullanisi, hizi cok iyi. Webden bi anda goremediklerini burda cok kolay bi sekilde gorebiliyosun. Forum icin olmazsa olmaz :)

GT-S5830 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Kadir
05.11.2013, 22:44
Bu uygulama ile internet kullanımı konusunda tasarruf sağlanıyordur herhalde. Çok sade bir görünüm var.

ibrahim
05.11.2013, 23:00
Bu uygulama ile internet kullanımı konusunda tasarruf sağlanıyordur herhalde. Çok sade bir görünüm var.

Bilgisayarı ellemiyorum bile bu telefonu aldığım günden beri. Forum burda, Face burda, Twitter burda, arkadaşlar Whatsappte. Telefona şarkı falan koymak için giriyorum arada. O kadar. :D

Gesendet von meinem HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e mit Tapatalk 2

Adem Akyüz'
05.11.2013, 23:03
Bilgisayarı ellemiyorum bile bu telefonu aldığım günden beri. Forum burda, Face burda, Twitter burda, arkadaşlar Whatsappte. Telefona şarkı falan koymak için giriyorum arada. O kadar. :D

Gesendet von meinem HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e mit Tapatalk 2

+1 :)

GT-S5360 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Yiğit Gayretli
06.11.2013, 08:16
Bilgisayar'ı oyun için kullanıyorum sadece. Mobil dünya kendini aştı.

Berberoğlu
06.11.2013, 18:06
Eski Nokia E72 telefonumda kullanmıştım Tapatalk'u. Iphone 4'e geçtikten sonra Safari ile giriyordum. Şimdi tekrar deneyelim bakalım. Tapatalk'tan ilk mesajım bu...

Önereceğim uygulama olarak İBB CepTrafik ve Yandex Navi var. Trafik durumunu öğrenmek için iyi oluyor.
Bir de Mobiett var, otobüslerin durağa kaç dakika sonra geleceğini takip etmek için.

Yaşar
06.11.2013, 18:10
Eski Nokia E72 telefonumda kullanmıştım Tapatalk'u. Iphone 4'e geçtikten sonra Safari ile giriyordum. Şimdi tekrar deneyelim bakalım. Tapatalk'tan ilk mesajım bu...

Önereceğim uygulama olarak İBB CepTrafik ve Yandex Navi var. Trafik durumunu öğrenmek için iyi oluyor.
Bir de Mobiett var, otobüslerin durağa kaç dakika sonra geleceğini takip etmek için.

Yandex Navigasyon çok güzel bir uygulama fakat internetten yiyor.
İnterneti sınırlı olanlar dikkatli kullanmalılar.
Ayrıca Clean Master programı ile telefonda açık kalan programları tek bir tuşla kapatabiliyorsunuz.
Bu da makinenin hızlanmasını sağlıyor.

Yiğit Gayretli
06.11.2013, 18:29
Yandex Navigasyon çok güzel bir uygulama fakat internetten yiyor.
İnterneti sınırlı olanlar dikkatli kullanmalılar.
Ayrıca Clean Master programı ile telefonda açık kalan programları tek bir tuşla kapatabiliyorsunuz.
Bu da makinenin hızlanmasını sağlıyor.

Şimdi Hoca'm, şöyle bir durum var...

Bu bahsettiğiniz programlar sanılanın aksine zararlı oluyor. Siz ram temizlediğinizi ve arka planda çalışan programları kapattığınızı sanarken, aslında telefonun stabil çalışmasını sağlayan ne var ne yok kapanıyor. Bu da günlük pil ömründen yiyor. Telefonun hafızasında tuttuğu ve kolayca çalışmasını sağlayan tüm standartları sıfırlıyor yani.

Yaşar
06.11.2013, 18:52
Şimdi Hoca'm, şöyle bir durum var...

Bu bahsettiğiniz programlar sanılanın aksine zararlı oluyor. Siz ram temizlediğinizi ve arka planda çalışan programları kapattığınızı sanarken, aslında telefonun stabil çalışmasını sağlayan ne var ne yok kapanıyor. Bu da günlük pil ömründen yiyor. Telefonun hafızasında tuttuğu ve kolayca çalışmasını sağlayan tüm standartları sıfırlıyor yani.

Bunu bilmiyordum Yiğit.
Ben yukleyeli 2 hafta oldu, pil omrumde degisme olmadı, telefonun menü gecıslerinde ( mesela rehber) daha da hızlandığını söyleyebilirim.

Yiğit Gayretli
06.11.2013, 19:01
Bunu bilmiyordum Yiğit.
Ben yukleyeli 2 hafta oldu, pil omrumde degisme olmadı, telefonun menü gecıslerinde ( mesela rehber) daha da hızlandığını söyleyebilirim.

Belki de stabil çalışmayı sağlayan programlara dokunmuyordur. Ben bu tarz programların genel çalışma mantığına dayanarak söyledim. Belki de olmuyordur. Olmuyorsa süperdir :)

Fatih Özkan
06.11.2013, 19:43
TapaTalk denen mereti indirdim ama becerip kullanamıyorum :D
Nedir ?
Ne yapılır bununla ?

Burak DERELİ
14.11.2013, 12:36
PushBullet
Bu uygulamayı sayesinde internet tarayıcınız, size ait telefonunuz veya arkadaşınızın telefonuna push mesaj ( bildirim mesajı ) yollayabilirsiniz.
Kolay kullanımı sadeliği gerçekten çok güzel bir uygulama olmuş öneririm.
Arkadaşlarınıza veya bilgisayardan kendi telefonunuza not, liste, konum, dosya aktarımı yapabilirsiniz
Ücretsiz olarak google play den indirebilirsiniz.
Bilgi: https://www.pushbullet.com

Cafer KILIÇSOY
15.11.2013, 23:21
Bakalım olmuş mu? :)

Burak DERELİ
17.11.2013, 23:04
ToDoist

Bu uygulama sayesinde notlarınızı her alanda kullanabilirsiniz. Örneğin: Bilgisayar üzerinde internette dolaşırken birşey gördünüz hemen not olarak eklediğinizde bu notu diğer telefon,tablet,browser,uygulamalarda anında görebiliyorsunuz.
Zaman ekleyerek size istediğiniz an o notunuzu hatırlatmada yapabiliyor.

Uygulamayı kullanabileceğiniz alanlar:
- Android telefon ve tabletler,
- Apple telefon, tablet ve bilgisayarlarında,
- Windows bilgisayarlarda,
- Firefox ve chrome tarayıcılarında,
- Outlook, gmail, thunderbird gibi e-mail uygulamarında
Rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Uygulama ana sayfası: https://todoist.com

Rıza ÇOLAK
18.11.2013, 22:39
Özelden bana ulaşırsanız yardımcı olabilirim bazı konularda :)

Murathan
19.11.2013, 18:57
Allah aşkına şu mavi şeylerden nasıl kurtulacam. Fotoyu doğru düzgün kesemiyorum sadece bir kısmı alıyor. Önceden böyle değildi güncelleme yaptıktan sonra böyle oldu. Adam gibi Wallpaper kullanamıyorum bu olay yüzünden.

Mert Oğuzlu61
06.12.2013, 23:43
beyler zaman geçirmelik güzel birkaç oyun önerir misiniz ? :)

Onur Civelek61
07.12.2013, 00:08
Tapatalk indirdim :)

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Anıl C
07.12.2013, 02:09
Tapatalk'ta eski uyeliginiz varsa vip olabiliyosunuz. Ama nebise yariyo daha cozemedim

muratali
10.12.2013, 22:59
Tapatalk ile ilk mesajim :-)

Güzel gibi sanki

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Onur Civelek61
10.12.2013, 23:09
İyi tapatalk hizli şekilde forumda takiliyorum :))

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Anıl C
10.12.2013, 23:17
Alemin kralidir tapatalk ya :)