PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : En İyi Yabancı Kimdi?

Ender Kuyumcu
24.10.2013, 00:22
Trabzonspor tarihinde yer etmiş yabancılardan oluşan bir liste çıkardım ve hem eski günleri hatırlayalım hem de gönüllerde en çok iz bırakmış olan yabancı futbolcumuzu da belirleyelim istedim.

Onlarca yabancı içinde benim aklıma gelenler 11 tane oldu. Jaja'nın aklıma gelmemiş olması ilginç. Onu sonradan eklediler :) Mevcut kadrodan her hangi bir yabancı listede yer almıyor. Bunun başlıca sebebi de bu anketin bir nevi nostalji anketi olmasıdır.

Herkes hem oy kullanıp hem de o futbolcu ile ilgili hatıralarında yer etmiş bir maçı ya da bir anıyı da forumla paylaşırsa sanırım keyifli bir başlık olacak.

samet aslan
24.10.2013, 00:32
Tabiki şota

Berke6198
24.10.2013, 00:33
Doğru düzgün hatırladığım kişi o olduğu için ve gerçekten futbol yeteneğine aşık olduğum için Yattara diyorum...

Samet Türkmen
Bir Gürcü Dünya'ya bedeldir. :cool:

Ender Kuyumcu
Belki Şota ve Yattara çok daha popüler bir yere sahip Trabzonspor camiası için ama benim gönlümde Szymek'in yeri başka.

Hala gözlerim onun gibi bir orta saha arıyor.

galatasaray'a ceza sahası çizgisinin üstünden vole ile attığı gol ise muhteşemdi.

Bir de gelir gelmez takıma adapte olmasıyla ve iyi bir performans sergilemesiyle her zaman savunduğum iyi futbolcunun zamana ihtiyacı yoktur çıkar ilk maçtan futbolunu oynar düşüncemi haklı çıkardığı için de ayrıca severim Szymek'i...

Mollasalihoğlu
24.10.2013, 00:34
Yetenek olarak baktım, Jaja dedim.

Komple baksam Szymek ile Şota arasında bakıp Şota derdim.

Samet Yildirim
24.10.2013, 00:35
Sota cok hatirlamiyorum ama süper derler..Szymek müthis...Yattara zaten...

Yattara verdim oyumu..

Çağatay_
24.10.2013, 00:37
Lars Olsen eksik olmuş :)

Muhammet Kalkışım
24.10.2013, 00:38
Miroslaw Szymkowiak.

Bu takımda gördüğü haksızlıklara ve fatih akyel (bu ismi yazarken imlâ kurallarına uymamam gerekir) olayına rağmen aleyhimizde basına yansıyan bir açıklamasını okumadım.

Kendisini futbolu bırakmış ve Polonya'da yorumculuk yapmaktadır.

Yattara? Jaja? Ne yazık ki Şota? Karadeniz fıkrasıdır.

Mert'
24.10.2013, 00:38
Jaja

Emirhan Makul
24.10.2013, 00:46
Kuşkusuz Kiki Kizito Musampa'ydı.

Geldi oynamadı her gece zorlu grandda ve ortalama her otelde birasını vodkasını içti adisyonu kulübe göndertti gitti, ardından aldığı tazminatla sülalesini de kurtardı, bence cool tavrı ve ticari zeka olarak en iyi yabancılardan biriydi.

fteotdgs
24.10.2013, 00:49
Kevin Campbell unutulmus. "En iyi" derken, overall en yetenekli, en iyi futbolcu mu, en iyi kariyer yapmis olan mi, yoksa Trabzonspor'a en cok emegi, katkisi olan mi?

Emek, katki ise Sota. Arkasindan Vugrinec'i yazarim. En kara donemlerde oynamasina ragmen ileride adeta tek basina suruklerdi takimi.
Yetenek ise Kevin Campbell. Bu da ayri olay. Yetenekli olup degerlendirmeyenleri, yani potansiyel yetenekleri degerlendirme disi birakiyorum :)
En iyi kariyer yapmisi herhalde Pfaff'tir.

fteotdgs
24.10.2013, 00:50
Tum bunlari yazdiktan sonra "Sota" dedim.

İlker Yazıcıoğlu
24.10.2013, 00:51
Szymkowiak....

Bu arada bu başlıkta da bir kavga-gürültü ortamı bekliyorum:)

fteotdgs
24.10.2013, 00:51
Szymkowiak....

O isin tadi tuzu biraz da yahu :)

İlker Yazıcıoğlu
24.10.2013, 00:53
O isin tadi tuzu biraz da yahu :)

Artık bu başlıkta da kopmasın abi:)
Çok gülerim vallahi....

fteotdgs
24.10.2013, 00:53
Artık bu başlıkta da kopmasın abi:)
Çok gülerim vallahi....
Dur bakalim...:)

İlker Yazıcıoğlu
24.10.2013, 00:54
Bütün yabancıların ismi ankette yok....
İtiraz ediyorum bu ankete :)
Böyle saçma anket görmedim:)

İlker Yazıcıoğlu
24.10.2013, 00:55
Fitili ateşleyim bari:)

Murat Acar
24.10.2013, 00:56
Şota'ya oy verdim en çok emeği geçen futbolcuların başındaydı bence...Szymkowiak 'ın yeriyse bambaşka bende...

fteotdgs
24.10.2013, 00:57
Bu arada Yuri kimdi yaa? :) "Viktor, yapma Viktor. Sacmaladin Viktor!"'u hatirlayan var mi bu arada? :)

Muhammet Kalkışım
24.10.2013, 00:58
Bütün yabancıların ismi ankette yok....
İtiraz ediyorum bu ankete :)
Böyle saçma anket görmedim:)

Vurun abalıya valla. :)

Ender Kuyumcu
24.10.2013, 00:58
Şota ile ilgili güzel bir anıyı herkese hatırlatmak, izlememiş olanlara da aktarmak isterim.

Eskiden Kompela diye bir futbolcu vardı ve Türkçesi de oldukça iyiydi. Daha sonra ülkemizde kaldı ve televizyonda bir program yapmaya başladı.

Şota'yı konuk aldığı bir programda Şota'ya takılmak için ' Şota ben senden daha iyi Türkçe konuşuyorum ' dedi, Şota sahalardaki yeteneğini hazır cevaplılıkta da gösterdi ve Kompela'ya şunu söyledi ;

'Olsun, ben de senden çok daha iyi futbol oynuyorum' :)

İlker Yazıcıoğlu
24.10.2013, 00:59
Bu arada Yuri kimdi yaa? :) "Viktor, yapma Viktor. Sacmaladin Viktor!"'u hatirlayan var mi bu arada? :)

Öztürk Pekin:)

Hey gidi günler....

Muhammet Kalkışım
;1919382252']Jaja

şikecilerin Bilica'sının kankası. Yeteneği su götürmez, ya karakteri?

fteotdgs
Kalecilerden baslamisken Hadzic ve her zaman Medyum Memis'in gizli ikizi oldugundan suphelendigim Petranovic nasil unutulur? Nasil unutulur o panterler? :)

İlker Yazıcıoğlu
24.10.2013, 01:00
Şota ile ilgili güzel bir anıyı herkese hatırlatmak, izlememiş olanlara dsa aktarmak isterim.

Eskiden Kompela diye bir futbolcu vardı ve Türkçesi de oldukça iyiydi. Daha sonra ülkemizde kaldı ve televizyonda bir program yapmaya başladı.

Şota'yı konul-k aldığı bir programda Şota'ya takılmak için ' Şota ben senden daha iyi Türkçe konuşuyorum ' dedi, Şota sahalardaki yeteneğini hazır cevaplılıkta da gösterdi ve Kompela'ya şunu söyledi ;

'Olsun, ben de senden çok daha iyi futbol oynuyorum' :)

Akın Akın Kompela programıydı....

Çok iyi hatırlıyorum...
Star tv'de....

Nihat Günay
24.10.2013, 01:01
Hiç bir yabancı ŞOTA kadar faydalı olmamıştır ve muhtemelen olamayacaktır.

Bence değil Trabzonspor, Türkiye'ye gelmiş olan en iyi yabancı...

ibrahim
24.10.2013, 01:06
Şota

Nihat Günay
24.10.2013, 01:08

Viktor....

Önce Aston Villa, sonra Lazio maçları geliyor aklıma

Gece-gündüz gibi.... şaka gibi :)

Erdal DİLEK
24.10.2013, 01:08
Kesinlikle şota. Ama liste de arçil ve olsen de olmali bence.

Kasım BEKTAŞ
24.10.2013, 01:09
hepsi bir şekilde iyi idi de
Şota bir başkaydı...

hey gidi Şota...

Erdal DİLEK
24.10.2013, 01:13
Birde ender abi mevki mevki degerlendirsek daha iyi mi olur. Cok mu şey istedik. Simdi smek gol atmadi ama o yil smekte olsa 82 degil 100 puan alabilirdik. . .

fteotdgs
24.10.2013, 01:14
Viktor....

Önce Aston Villa, sonra Lazio maçları geliyor aklıma

Gece-gündüz gibi.... şaka gibi :)

Adamin bizde oynarken cok iyi oynadigi kisa donemler olurdu, sonra hemen kendine gelip sacmalamaya devam ederdi sagolsun. O Aston Villa maclari da o ender kisa donemlerden birine denk gelmisti.

Courage
24.10.2013, 01:14
Ender bey, cevabı birden çok olan anketleri düzenlemeyi seviyor anlaşılan :D (bkz. Kupa mı şikeciler düşürülsün mü anketi )

Önümde 2 adet kıymetlim var. Biri Szymkowiak diğeri Şota.

Ama yinede Şota. Dans eder gibi attığı golleri ve unutulmaz taklası :alkış:

Kusura bakma Szymek! :p

omondoles
24.10.2013, 01:17
Katkı/zaman bazında benim için symek.

Loading %61..

Niçin mi fikir değiştiriyorum? Çünkü ben fikirlerimin sahibiyim; kölesi değil! Cenap Şahabettin

İleli
24.10.2013, 01:19
karakterini felan bilmemde en kalitelisi jaja sonra szymek gelir benim icin formasida mevcuttur bende..

matalar
24.10.2013, 01:22
başlığı görür görmez Miroslaw Szymkowiak a oy vermek için girdim.
ama Şota ismini görünce ikileme düştüm.
ama oyum yinede Miroslaw Szymkowiak'a gitti.gerçekten 2 side birbirinden iyi futbolcuydu.

ceday99
24.10.2013, 01:35
şota varsa gerisi teferrüattır:)

Mustafa Umut
24.10.2013, 01:44
Maalesef yaşım Şota'ya yetmedi :)

Şota'dan sonra benim izleyebildiğim futbolcuları şöyle sıralardım

1)Yattara
2)Song
3)Szymek

Alika87
24.10.2013, 01:48
cahillime verin ama bu eleman kim? Yuri SHELEPNİTSKY

Taner Gündoğdu
24.10.2013, 08:28
yaşım itibariyle ciddi anlamda izlediklerim arasında şota ve szymek... şota bir adım daha önde gibi. 96 sezonu eskişehir maçında cezasahası içinde kafasıyla topu sektirerek taşıması ve golü atmasını hala unutamam...

ozturk
24.10.2013, 08:34
Teofilo yu aradı gözlerim :)

Şaka bir yana Şota'dır bence..

Gurpas
24.10.2013, 08:34
Şotaaaaaaaaa...

Ibrahim Gaygusuz
24.10.2013, 08:36
Komple futbolcu-adam

Szymek.

İ. SARAL
24.10.2013, 08:39
Yetenek olarak Jaja ama komple düşünürsek tabiki Şota. En önemli isimleri listeye almamışsınız ama Misse-Misse ve Victor Shaka nerde bu listede böyle rezillik olmaz :)

Ertan 51
24.10.2013, 09:39
Szymkowiak....

Ne Szymek'i arkadaş,senin futboldan anladığın bu kadar işte,
tamam benim gönlümde de Szymek 2. sırada ama Şota dururken Szymek'i birinci sıraya yazanın aklına şaşarım.

:p

oflubektas
24.10.2013, 09:41
cahillime verin ama bu eleman kim? Yuri SHELEPNİTSKY

Estağfurullah... Victor ile Birlikte 91 veya 92 yılında Ukrayna'nın meşhur liman kenti Odessa'nın Chermonore takımından gelmişlerdi. İlk maçları Kadıköy'de eski fenerli Büyük Şenol'un (Şenol Çorlu) jübilesinde 4-1 yendiğimiz maçtı. Ben de maçtaydım. Tüm spor basını ve camiamız Yuri ve Viktor'a hasta olmuş, Sarp Kapısı'nın açılmasının da etkisiyle "komşu doğu bloku ülkelerinden futbolcu alma" modamız bu adamlarla başlamıştı. Genelde defansif orta saha oynamakla birlikte, etliye sütlüye bulaşmadan, topu Orhan, Ünal veya Soner'e bırakarak arazi olan bir yapısı vardı. Orhan'ın yokluğunda sol açığa geçtiğinde de pek tutmadı. Attığı herhangi bir golü de hatırlamıyorum. İkinci sezonunda geçirdiği sakatlık sonrası, 90'lı yıllarda vazgeçilmez müşterimiz olan Altay'a sattık kendisini. Orada da 1 sezon "ne kokar ne bulaşır" futbolu oynadıktan sonra ülkesine döndü.

Ertan 51
24.10.2013, 09:47
Estağfurullah... Victor ile Birlikte 91 veya 92 yılında Ukrayna'nın meşhur liman kenti Odessa'nın Chermonore takımından gelmişlerdi. İlk maçları Kadıköy'de eski fenerli Büyük Şenol'un (Şenol Çorlu) jübilesinde 4-1 yendiğimiz maçtı. Ben de maçtaydım. Tüm spor basını ve camiamız Yuri ve Viktor'a hasta olmuş, Sarp Kapısı'nın açılmasının da etkisiyle "komşu doğu bloku ülkelerinden futbolcu alma" modamız bu adamlarla başlamıştı. Genelde defansif orta saha oynamakla birlikte, etliye sütlüye bulaşmadan, topu Orhan, Ünal veya Soner'e bırakarak arazi olan bir yapısı vardı. Orhan'ın yokluğunda sol açığa geçtiğinde de pek tutmadı. Attığı herhangi bir golü de hatırlamıyorum. İkinci sezonunda geçirdiği sakatlık sonrası, 90'lı yıllarda vazgeçilmez müşterimiz olan Altay'a sattık kendisini. Orada da 1 sezon "ne kokar ne bulaşır" futbolu oynadıktan sonra ülkesine döndü.
:) Renktaş anca anca bu kadar güzel anlatılabilirdi Yuri,ellerine sağlık:alkış:
ben çok umutluydum geldiğinde,çok şey bekliyordum ama anlattığın gibi oynadı gitti.

alone_6161
24.10.2013, 09:57
Gönlümden geçen ilk isim Şota, ikinci isim Şimek olsa da, ankette Czyio'ya hiç oy verilmediğini görünce direk elim ona gitti. Czyio, Trabzonspor'umuzda her zaman inanılmaz özverili mücadele etmiştir. Forvet olarak transfer ettiğimiz Czyio, ilerleyen zamanlarda kadroda neresi eksikse o mevkide mücadele etmiş, her maç sahada terinin son damlasına kadar savaşmıştır. Bir maç sağ açık, bir maç orta sahanın ortası, bir maç sağbek, ertesi maç forvet...Daha sonra Karşıyaka'ya transfer olmuştu. Ayrıca Galatasaray'ı Trabzon'da 1-0 yendiğimiz maçta gole giden Hakan Şükür'ü düşürüp kırmızı kart görmüş ve maçı kazanmamızı sağlamıştı. Hayatında gördüğü ilk kırmızı karttı. Ankara'da oynanan bir kupa finalinde, Galatasaray'a kornerden gelen topa kafa ile attığı gol de unutulmazlar arasındadır.

oflubektas
24.10.2013, 09:59
:) Renktaş anca anca bu kadar güzel anlatılabilirdi Yuri,ellerine sağlık:alkış:
ben çok umutluydum geldiğinde,çok şey bekliyordum ama anlattığın gibi oynadı gitti.

Eyvallah hocam, çok sağolun.

Bir de büyük futbol dehası Lobanovski'nin efsane Dinamo Kiev takımından aldığımız, Shevcenko ve Rebrov'un Avrupa'da duman attırdığı dönemlerde bu iki yıldızın besleyicisi olan, bu iki büyük yetenek kadrodayken Ukrayna'da "yılın futbolcusu" seçilen oyun kurucu YURİ Kalintintsev vardı. Ben de ondan çok umutluydum ama o da fos çıktı. Meğer adamın ölüsünü almışız.

Kısacası YURİ'lerden bize hayır gelmiyor :)

ESER
24.10.2013, 10:04
shota

Yusuf BALCI
24.10.2013, 10:04
Szymek gs ye attığı uzatan gol hafızamdan silinmiyor.

Ertan 51
24.10.2013, 10:08
Gönlümden geçen ilk isim Şota, ikinci isim Şimek olsa da, ankette Czyio'ya hiç oy verilmediğini görünce direk elim ona gitti. Czyio, Trabzonspor'umuzda her zaman inanılmaz özverili mücadele etmiştir. Forvet olarak transfer ettiğimiz Czyio, ilerleyen zamanlarda kadroda neresi eksikse o mevkide mücadele etmiş, her maç sahada terinin son damlasına kadar savaşmıştır. Bir maç sağ açık, bir maç orta sahanın ortası, bir maç sağbek, ertesi maç forvet...Daha sonra Karşıyaka'ya transfer olmuştu. Ayrıca Galatasaray'ı Trabzon'da 1-0 yendiğimiz maçta gole giden Hakan Şükür'ü düşürüp kırmızı kart görmüş ve maçı kazanmamızı sağlamıştı. Hayatında gördüğü ilk kırmızı karttı. Ankara'da oynanan bir kupa finalinde, Galatasaray'a kornerden gelen topa kafa ile attığı gol de unutulmazlar arasındadır.
:) Cyzio hocam gelsin de ilk oyu o kullansın diye boş bırakmıştık;)

ahamitokutan
24.10.2013, 10:10
Elbette ki Şota.Ama Kurt Van de Paar ve Karel D'Haene yi de aradı gözlerim :D

Kamil Çakmak
24.10.2013, 10:27
Şota yı tek geçerim.

Arda'
24.10.2013, 10:32
Razundara Tjikuzu

Mustafa OK
24.10.2013, 10:55
hiçbiri şota nın yanına bile yaklaşamaz tartışmsız ŞOTA... ondan sonra szymek...

Ilelioglu
24.10.2013, 11:17
Tabiki Şota...

Onunla ilgili bir anim yok sadece sonradan bir kac eski macini izlemisimdir. Ama öyle bir anlatildi bize ki bizim gözümde en iyisi olmama gibi bir sansi yok.

..

alone_6161
24.10.2013, 11:27
:) Cyzio hocam gelsin de ilk oyu o kullansın diye boş bırakmıştık;)

:). Kusura bakmayın demek ki aceleci davranmışım. Ama Czyio'yu ben de çok severim. Yönetici arkadaşlar mümkünse benim oyumu silsin, Czyio Hocam oyunu kullandıktan sonra kullanırım ben tekrar.

Samet GÜVEN
24.10.2013, 11:27
eee, biricik santraforumuz henrige nerde. Ulan ne vefasız taraftarımız var. Adam tek başına takımın gol yükünü çekiyor, bırak oyu,ismini listeye bile yazdıramıyor.

ccd6167
24.10.2013, 11:29
.....................jefferson

Bosingwa.....stepanov....song...lee

..............symek........moluda

Yattara..................................jaja

.............teo ........... Shota

Hatta su anda

Bosi
Stepanov
Jaja
Malouda
Teo
Gibi yanancıların oldugu 11 bile olanilirdi

Ne kadromuz varmış be

TekfurÇayır 61
24.10.2013, 11:45
Oyumu öksüz kalmasına gönlüm râzı olmadığı için Pfaff'a verdim. Gördüğüm en iyi kaleci değildi, gördüğüm en çevik kaleciydi. Onu ilk defâ bir dünyâ kupasında görmüştüm, yaptığı bir kurtarış dikkatimi çekmişti. 35 Yaşında Trabzon'a tâtil yapmaya geldiğinde Şenol hoca ona burası tâtil yapma yeri değil uşağum dedi sanırım. Sonra Şenol hoca tâtile gitmek durumunda kaldı. Konu iyi kaleciden açılmışken Yashin'in birkaç maçını seyredebilmeyi çok istediğimi de söyleyeyim. Allah'ın rahmeti sâyesinde cennete girebilirsem bir isteğim de bu olacak. Artık beni Rusya'ya o zamanlara mı gönderirler, cennette hologram bir stadyum mu oluştururlar bilemem. İşin bu kısmı Rıdvan'ın sorunu. Şeytan Rıdvan değil, cennetin baş meleği, melek Rıdvan.

İşin duygusal kısmını bir kenara bıraktığımda bize en çok katkı sağlayan futbolcu bence Şota.

muratali
24.10.2013, 11:50
İlk gittiğim Trabzonspor maçında kalede Jean Marie Pfaff vardı. Fenerbahçe Schumacher'i getirmişti bir yıl önce.
Tribünler "En büyük kaleci şimdi bizde" diye bağırıyordu.
1989-1990 sezunu başıydı.
Forvette Dobi Hasan , Hami, Murat ve İskender oynuyordu.

Hasan ve İskender'in son sezonları olmalı o sene. Sahada izlerken görmek nasip oldu.

O maçta seri paslaşmalarla bir hücuma çıkışları vardı. Hayran kalmıştım.

( oyumu Şota ya verdim ama. bence o Trabzonspor'un değil, Türkiyenin gelmiş geçmiş en iyi futbolcularındandır. İzlemeyen kardeşlerimize LigTV 21 programının Şota nın konuk olduğu bölümü bulup izlemelerini tavsiye ederim)

şenol.08.borçkalı
24.10.2013, 11:52
ben şotaya oy verdim ama ikinci sırada Vugrinec vardı.

Enteresan hiç kimse oy vermemiş :)

Hüseyin Başoğlu
24.10.2013, 12:27
Şota

Ender Kuyumcu
24.10.2013, 12:43
Oyumu öksüz kalmasına gönlüm râzı olmadığı için Pfaff'a verdim. Gördüğüm en iyi kaleci değildi, gördüğüm en çevik kaleciydi. Onu ilk defâ bir dünyâ kupasında görmüştüm, yaptığı bir kurtarış dikkatimi çekmişti. 35 Yaşında Trabzon'a tâtil yapmaya geldiğinde Şenol hoca ona burası tâtil yapma yeri değil uşağum dedi sanırım. Sonra Şenol hoca tâtile gitmek durumunda kaldı. Konu iyi kaleciden açılmışken Yashin'in birkaç maçını seyredebilmeyi çok istediğimi de söyleyeyim. Allah'ın rahmeti sâyesinde cennete girebilirsem bir isteğim de bu olacak. Artık beni Rusya'ya o zamanlara mı gönderirler, cennette hologram bir stadyum mu oluştururlar bilemem. İşin bu kısmı Rıdvan'ın sorunu. Şeytan Rıdvan değil, cennetin baş meleği, melek Rıdvan.

İşin duygusal kısmını bir kenara bıraktığımda bize en çok katkı sağlayan futbolcu bence Şota.

Bilmem hatırlar mısın?

Kendisine yavaş geri pas verildiğinde topun bacak arasından geçmesine izin verir sonra da geriye doğru atlayarak topa yerde plonjon yapardı :)

Veysel
24.10.2013, 12:43
Ayman abdullaziz

OFLU
24.10.2013, 12:44
Şota. Nokta

Levent Kara
24.10.2013, 12:48
şotayo izleyipte ona oy vermeyen yoktur sanırım. %100 şota

Ender Kuyumcu
24.10.2013, 12:49
Aslında unuttuğumuz en önemli futbolcu Yesiç.

rıdvan şerefsizinin futbol hayatını bitirmişti.

Belki oyunu üst düzey değildi ama benim gönlümde ayrı bir yeri var bu sebeple.

O zaman üzülmüştüm şerefsiz sakatlandı diye ama şimdi ayağına sağlık Yesiç diyorum.

Alika87
24.10.2013, 12:56

tesekkür ederim renktas. Demekki onu hatirlamamam normaldir :D O devir almanyada Trabzonsporu takip etmek hic kolay degildi. 2002 de baslanmisti galiba bizim maclarimizi düzenli yayinlanmaya. Önceden sadece derbileri izleyebiliyorduk yada cuma maclarini. Her ne kadar sacmalasalar, yinede LigTV/Digitürk'e minnetarim.

Sibel
24.10.2013, 12:56
Yaşım gereği oyum Szymek'e gitti.
Takım oyunu benim için önemli. O da çok kaliteli bir takım oyuncusuydu.
Mükemmel bir insandı.
Top ona çok yakışıyordu. İnce ince süzülüp geçiyordu rakibin arasından. Yaptığı asistler, o güzel oyunu unutulmaz.
Sarı saçlı güzel adam, Miroslaw Szymkowiak.

Hüseyin Gündoğdu
24.10.2013, 12:57
bence petronovic.
en iyi yabancı oydu.
yani futbola yabancıydı:)

İlker Yazıcıoğlu
24.10.2013, 12:59
Ne Szymek'i arkadaş,senin futboldan anladığın bu kadar işte,
tamam benim gönlümde de Szymek 2. sırada ama Şota dururken Szymek'i birinci sıraya yazanın aklına şaşarım.

:p

:)

Szymek'e biraz duygusal yaklaşıyorum abi.....Belki de malum sebeplerden dolayı....

Şota efsanedir tabi ama Szymek de çok altlarda kalmayı hakedecek bir futbolcu değil....

Taner Uykuçeken
24.10.2013, 13:05
Yalnız bu listede LEE de olması gerekmiyormuydu?
adam gittiğinden beri sol bek diye ağlıyoruz.....

İlker Yazıcıoğlu
24.10.2013, 13:08
Yalnız bu listede LEE de olması gerekmiyormuydu?
adam gittiğinden beri sol bek diye ağlıyoruz.....

Abi,Lee Young varken de ben ağlıyordum açıkçası:)

muratali
24.10.2013, 13:08
Bilmem hatırlar mısın?

Kendisine yavaş geri pas verildiğinde topun bacak arasından geçmesine izin verir sonra da geriye doğru atlayarak topa yerde plonjon yapardı :)

Aynen , aklıma geldiydi de yazmadıydım.

Hatta bir pozisyonda taca doğru giden bi top vardı , oyun ofsaty diye durdu. Top toplayıcı çocuk hareketlendi taca gidecek ben de topu alacağım diye. Ama Pfaff daha önce ulaştı topa saha dışına çıkmasına birkaç metre kala. Ama baktı top toplayıcı çocuk ta topa hamle yapmış. Ayağıyla topu top toplayıcıya attı. Çocuk ta tuttu topu Pfaff'a geri attı. :-)

Hoş adamdı. Kaleciliği bizi bazı maçlarda yaksa da renk katmıştı takıma.

muratali
24.10.2013, 13:11
Bilmem hatırlar mısın?

Bu plonjon hareketini ceza sahasının bir metre önündeyken , topu bacak arasından geçirip, sonra geri dönüp içeriye doğru uçup topu yakaladığını da söyleyelim genç arkadaşlara.

:-)

Taner Uykuçeken
24.10.2013, 13:12
Abi,Lee Young varken de ben ağlıyordum açıkçası:)

:) yok da o kadar da değil
bizim kuşağın Abdullah'tan sonra gördüğü en iyi sol bek..
Kadıköyde febe ile 2-2 kaldığımız maçta febenin stoperi Önder'i ne hale soktuğunu unutmuyorum

muratali
24.10.2013, 13:13
Anket başlıklarını sadece adminler mi açabiliyor ?

Ender Kuyumcu
24.10.2013, 13:14
Bu plonjon hareketini ceza sahasının bir metre önündeyken , topu bacak arasından geçirip, sonra geri dönüp içeriye doğru uçup topu yakaladığını da söyleyelim genç arkadaşlara.

:-)

Renkli bir oyuncuydu. İsmi kadar katkı yapamadı ama renk kattı.

İlker Yazıcıoğlu
24.10.2013, 13:15
:) yok da o kadar da değil
bizim kuşağın Abdullah'tan sonra gördüğü en iyi sol bek..
Kadıköyde febe ile 2-2 kaldığımız maçta febenin stoperi Önder'i ne hale soktuğunu unutmuyorum

Lee Young'un tek unutulmaz maçıdır abi bahsettiğin maç...
Valla ben çok iyi hatırlıyorum o dönemleri de olmasa da olurdu Lee Young....

Bir de adamı frikikçi diye almıştık.

Tek frikik golünü de milli takımda Türkiye'ye attı:)

Turgay Atalay
24.10.2013, 13:17
Hey gidi Misse Misse kıymetini bilmedik, bilemedik:) Oyum tabiki de Şota'ya.

Tahir61
24.10.2013, 13:18
bu hafta k.paşa maçı var şota açık ara önde krala vermeyenler bi daha düşünün :)

Gökhan ARSLAN
24.10.2013, 13:18
Tabiki Şota derim..
Sektire sektire attığı golü unutamam hiç..
Ama hangi takıma atmıştı unuttum o zamanlar ufaktık biraz (:

muratali
24.10.2013, 13:19
Tabiki Şota derim..

Eskişehirspor

Turgay Atalay
24.10.2013, 13:20
Tabiki Şota derim..

eskişehire attı kafayla sektirerek.

tristram
24.10.2013, 13:31
tartismasiz sota.daha iyisinin gelecegini de dusunmuyorum.bu adam
istanbulun serefsiz takimlarinda oynasaydi turkiyeye gelmis gecmis en buyuk yabanci
futbolcu derlerdi.
izlediklerim arasinda listeden bir siralama yapacak olursak;
1.sota
2.symek
3.jaja
4.yattara
5.vugrinec
hepsinin donemine taniklik etmek de ayri bir gurur:)

ilhan
24.10.2013, 13:35
İzlemeye doyamadığımız Szymek tabii ki. Tarihin en kötü Trabzonspor dönemine gelmiş en komple orta saha oyuncusuydu. Maç seçen adamları gördükçe Szymek'e olan sevgim daha da artıyor. Szymek'in kötü oynadığı maçlar bilirim ama hiç maç seçtiğini görmemiştim. Çıkar adam gibi oynardı. Bir maçını hiç unutmam. Oyundan alınıp soyunma odasına gitmişti. Daha sonra kameralar soyunma odası koridorunu gösterirken koridor girişinde gözü yaşlı maçı izliyordu. Çok başka bir adamdı Szymek.

Şota'nın birlikte oynadığı kadro ile Szymek'in bir arada oynadığı adamları göz önüne alırsak daha efsanevi bir hal alıyor Szymek.

alone_6161
24.10.2013, 13:40
Çoğu kimse unutmuştur bir de Viktor Shaka vardı. :)

Orkun Özkaya
24.10.2013, 14:04
Ehehehe, herkez nasılsa Şota'ya vermiştir diye ayrı bir beğendiğim Davor'a verdim oyumu. Tek oyu benden almış gariban. Allahtan ona vermişim :)

Anıl C
24.10.2013, 14:56
Ayman nerde :)

Tahir61
24.10.2013, 14:59
en kötü kimdi ona da bir anket yapalım :)

sayed movad mı tjikuzu mu jabi mi :)

bordoylamavi
24.10.2013, 15:30
cwvap belli şota

Murat'
24.10.2013, 15:32
Tek seçeneğe oy verme hakkımız var ama benim gönlümde üç tane yabancı var.

Song, Shota ve Szymkowiak

Tayfun
24.10.2013, 15:37
Şota Arveladze

İzleme fırsatı bulduğum için kendimi şanslı hissediyorum .

Fatih Öztürk
24.10.2013, 15:39
Şota çok iyi golcüydü.Szymkowiak her yönüyle müthiş bir oyuncuydu.

r9emre
24.10.2013, 15:42
Miroslaw Szymkowiak iyi bir futbolcuydu evet ama fazla abartıyoruz bence.

shcebi
24.10.2013, 16:11
Tabiki Şota derim..

1996 yılında Eskişehir'e atmıştı galiba. Son maçtı.

Alika87
24.10.2013, 16:15

isin kötüsü, iyi yabancilari iki eldeki parmaklarla sayabiliyorsun, ama sira kötülere gelse, sabaha kadar oturursun o listeyi yazmak icin.

Kirk_Cooley
24.10.2013, 16:35

Aynen öyle fazla abartılıyor.

En iyisi kuşkusuz Jaja idi 2. tercihim Şota.

Gelmiş geçmiş en kariyerlisi ise Bosingwa'dır benim için.

Kirk_Cooley
24.10.2013, 16:39
Maalesef yaşım Şota'ya yetmedi :)

Şota'dan sonra benim izleyebildiğim futbolcuları şöyle sıralardım

1)Yattara
2)Song
3)Szymek

Song ??? :S

Alper Beyazay
24.10.2013, 16:45

Henrique

Enisc
24.10.2013, 16:50
Szymkowiak, Yattara, Jaja arasında seçim yapmak zor.

Uğur Kalyoncu
24.10.2013, 16:53
En yetenekli Yattara,En komple Szymkowiak ama en yararlı Şota....Jaja ya teşekkür edip göndermeselerdi belki de Jaja şu listede tavan yapmıştı...Bir sezonda 22 maç 13-14 gol 7-8 asist olağanüstü...Ama Şota bambaşka..

orkun kır
24.10.2013, 17:01
Yetenek teknik faydalı öyle böyle dediler....sağdan soldan baktım her taraftanda Şota bnm için

-TrabZONguldak-

Ogün YAZICI
24.10.2013, 17:09
yetenek ve klas bakımından shota olduğunu tartışmaya bile gerek yok ama szymkoviak'a verdim oyumu bu kalp seni unutur mu szymek :)

TekfurÇayır 61
24.10.2013, 17:18
Bilmem hatırlar mısın?

Hatırlarım hocam, Maier de vardı, seyirciye şaklabanlık yapmayı sevenler arasında. Çocukluk yıllarımda pek çok yaşıtım gibi Maier benim için de olağanüstü bir kaleciydi, tabiî o zamanlar dünyâdan haberimiz yoktu. Maier, Clemence, Zoff... Dünyâmız bunlarla sınırlıydı. :)

Sanırım şu ân yaşı küçük olanlar plonjon kelimesini ya hiç duymamış ya da çok az duymuşlardır. Tedâvülden kalkıyor gâliba.

Berat Akçay
24.10.2013, 17:21
Jaja :)

HOPA'LI TS'Lİ
24.10.2013, 17:22
25 golle 1996'da şikebahçeli Elvir Boliç'i sollayan Şota, Eskişehir'e 5 atmıştı, hele kafayla sektirip attığı bir gol var ki of of

memmedaga
24.10.2013, 19:07
Kuşkusuz Kiki Kizito Musampa'ydı.

Geldi oynamadı her gece zorlu grandda ve ortalama her otelde birasını vodkasını içti adisyonu kulübe göndertti gitti, ardından aldığı tazminatla sülalesini de kurtardı, bence cool tavrı ve ticari zeka olarak en iyi yabancılardan biriydi.

ula Allah senu eyu etsun,
akşam akşam çok güldürdün beni

Erbay
24.10.2013, 19:10
Teyzem fanatiktir. Ona küçükken "Şota Teyze" dedirttiyse, Şotadır bu anketin cevabı :)

Yattara ve Szymek'in yeri bambaşka. Tabii Şota'nın maçlarını özle izleyebilseysek etkilensek bu anket tek şıklı olabilirdi. Benim yaşıtlarım hayal mayal hatırlıyor çünkü.

Sefa
24.10.2013, 19:13
Çoğu futbolcu ayrı özellikleriyle ön plana çıkıyor. Jaja, Yattara, Szymek, Vugrinec vs.

Bu ayrı özelliklerin tek vücutta hayat bulduğu isim: Şota Arveladze.. :)

Cafer Bulur
24.10.2013, 19:16
Tabiiki sota arveladze,komple bir forvetti onun gibisini yillardir ariyoruz ama bulamiyoruz.

AnakinSkywalker
24.10.2013, 21:04
yetenek olarak bu listeye giremez ama emekçi-profesyonel-iş ahlakı kulvarından...Hans Sommers...sessiz sedasız geldi, verilen para / maliyet analizinin hakkını dibine kadar verip...sessiz sedasız gitti. biten sözleşmesi neye istinaden yenilenmedi halen kafam basmaz.

Ufuk
24.10.2013, 22:09
Izlediğimiz her an top ayağına geldiğinde içimizde bir heyecan uyandıran Yattara.

kudu_61
24.10.2013, 22:15
oyumu yattaraya kullandım ama şota da tercihimdi ama şuna eminim YATTARA ŞOTA DAN ÇOK DAHA FAYDALIYDI

U.Sadıkoğlu
24.10.2013, 22:21
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/6f/Shota_Arveladze.jpg

Tartışılmaz yahu :)))

kudu_61
24.10.2013, 22:27
yetenek olarak bu listeye giremez ama emekçi-profesyonel-iş ahlakı kulvarından...Hans Sommers...sessiz sedasız geldi, verilen para / maliyet analizinin hakkını dibine kadar verip...sessiz sedasız gitti. biten sözleşmesi neye istinaden yenilenmedi halen kafam basmaz.dehane de öyleydi

Ali Bektaş
24.10.2013, 23:17
Benim yaşıtlarım arasında Şotadan başkasına oy veren olacağını pek sanmıyorum. Cevap şıklarını ister, istemez Arçil - Şota olarak görüyorum. Zaten Şotanın gol atamadığı maçlarda Arçil golü atar işi bitirirdi.

levent yıldırım
24.10.2013, 23:21
şota-arçil

fteotdgs
24.10.2013, 23:30
Arcil sakatligindan dolayi cok oynayamadi ne yazik ki. Geldikleri ilk mac yanlis hatirlamiyorsam Trabzon'da BJK maciydi. O macta bir Orhan'in, bir de bu Arcil'in inanilmaz iki golu vardi, maci da 3-1 almistik galiba.

Edit: Ustte (yanlis) hatirladigim mac, buyuk ihtimalle 17 Nisan 1994 tarihli, 4-2 kazandigimiz TS-BJK maci idi. Adamin bizde oynadigi ilk mac filan da degilmis o mac :)

levent yıldırım
24.10.2013, 23:34
Arcil sakatligindan dolayi cok oynayamadi ne yazik ki. Geldikleri ilk mac yanlis hatirlamiyorsam Trabzon'da BJK maciydi. O macta bir Orhan'in, bir de bu Arcil'in inanilmaz iki golu vardi, maci da 3-1 almistik galiba.biliyorum oynasaydı harika olacaktı o yüzden oyumu şotaya verdim

Mert Oğuzlu61
24.10.2013, 23:34

hiçte abartmıyorlar, Trabzonspor orta sahasını geçtim, kendimi bildim bileli şu lige gelmiş en klas orta sahalardan birisidir, en kral 10 numaradır. takımın beyni olmasının yanında arı gibi çalışır defanstanda gelir oyun kurardı. komple orta sahadır kendisi, beyindir beyin.

bundan sonra birde selçuk inan geldi... kalite isimler bunlardı işte, orta sahada başkada adam hatırlamıyorum.

yattara, szymkowiak, gökdeniz, fatih... şu 4 lü ile şampiyon olamadık, engellediler bizi ahhh neydi bu kadro, üstüne koymak varken hep dağıttık hep dağıttık.

not : ankete oy vermiyorum, jaja olsun yattara olsun szymek olsun... birine versem içim acır kalsın öyle dokunmuyorum :D

fteotdgs
24.10.2013, 23:40
hiçte abartmıyorlar, Trabzonspor orta sahasını geçtim, kendimi bildim bileli şu lige gelmiş en klas orta sahalardan birisidir, en kral 10 numaradır. takımın beyni olmasının yanında arı gibi çalışır defanstanda gelir oyun kurardı. komple orta sahadır kendisi, beyindir beyin.

bundan sonra birde selçuk inan geldi... kalite isimler bunlardı işte, orta sahada başkada adam hatırlamıyorum.

yattara, szymkowiak, gökdeniz, fatih... şu 4 lü ile şampiyon olamadık, engellediler bizi ahhh neydi bu kadro, üstüne koymak varken hep dağıttık hep dağıttık.

not : ankete oy vermiyorum, jaja olsun yattara olsun szymek olsun... birine versem içim acır kalsın öyle dokunmuyorum :D

Ustte 4 adami saymissin da takimin geri kalanini da saysaydin bari :)

Bu arada Fatih ve ozellikle Gokdeniz bana hep Yattara'ya giciklar gibi gelirdi. Bunu dogrulayacak ya da yanlislayacak bir renkdas var midir?

ThePatriot61
25.10.2013, 00:25
Ben Sota diyorum.

Adem Akyüz'
25.10.2013, 00:26
Yaş itibariyle gördüğüm en iyi yabancı Miroslaw Szymkowiak.. Ama söylenenlere/yazılanlara bakınca Şota gibi görünüyor :)

Muhalif
25.10.2013, 00:27
Şota'yı göremedim jaja'ya verdim direkt meğer Şota varmış. O varken anlamsız bir anket zaten:)

DEEP BLUE
25.10.2013, 09:45
Aslında Jaja ve Şota arasında çok gidip geldim... Jaja'ya verdim oyumu... Doyamadık, belki ondandır...

Bu arada bir kardeşimiz Yuri kim diye sormuş... Yuri Selepniatsky... Bir hazırlık maçında bize karşı oynayıp, 20 bin taraftarımızın isteğiyle transfer edilen müthiş yetenek... Severdim onu, pek faydası dokunmasa da...

zafercalikoglu
25.10.2013, 09:46
tabiki şota ,bizden gittikten sonraki kariyeride gayet iyiyidi...

Fatih Öztürk
25.10.2013, 09:54
Aslında Jaja ve Şota arasında çok gidip geldim... Jaja'ya verdim oyumu... Doyamadık, belki ondandır...

Bu arada bir kardeşimiz Yuri kim diye sormuş... Yuri Selepniatsky... Bir hazırlık maçında bize karşı oynayıp, 20 bin taraftarımızın isteğiyle transfer edilen müthiş yetenek... Severdim onu, pek faydası dokunmasa da...

Yuri Selepniatsky'i bi araştırayım dedim ekşiye girdim alttaki video herhalde onun dedim tıkladım sabah sabah yarıldım gülmekten:D

Dans eden dayının hazin sonu:D

Bayraktaroğlu
25.10.2013, 17:03
Miroslaw Szymkowiak. Şota birinci sırada gider ama içimden Polonyalı geçti

yorumsuz6117
25.10.2013, 17:05
Song'un yeri ayrı be adam tam bir reyizti..

6Şafak Aydın1
25.10.2013, 17:08
Yattara, o bize ve biz ona 8 yil dayandik.

Fatih Öztürk
25.10.2013, 17:13
Yattara, o bize ve biz ona 8 yil dayandik.

İlk üç yılı iyiydide son 5 yılı harbiden yattı köftehor.

Ali İhsan
25.10.2013, 17:13
Açık ara Şota'dır, bu takımda büyüyüp Avrupa çapında bir golcü olmuş ve bu takımda 4 sezonda müthiş oynamıştır.

Szymek de müthişti ama ona doyamadık, eğer iki sene daha o ilk yılki gibi oynasaydı o zaman Şota'yla kapışırdı...

Yattara iki yıl oynayıp beş yıl onun kredisini kullandığı için benim için klasman dışıdır...

Yiğit Gayretli
25.10.2013, 17:17
İyi adamın camisi olur.

:D

Şaka şaka. Tabi ki de Şota...

Ender Kuyumcu
25.10.2013, 17:38
Ben de oyumu ona vermedim ama Aurelio'ya haksızlık yapıldığını düşünüyorum ve sanırım bunun da sebebi fener'e gitmiş olması.

Oynadığı dönem ve yaptığı katkı göz önüne alındığında belki de bize en faydalı olmuş yabancı diyebilirim.

Erbay
25.10.2013, 17:40
Stepanov'u da ne abartıyorduk ama zamanında :)

GÖLONSA
25.10.2013, 19:00
Trabzonspor 2 nci ligdeyken adını şuanda hatırlamadığım yabancı futbolcusu hariç diğerlerinin hepsini gördüm.O ilk yabancıyı saymazsak bizim ilk yabancımız Groh adında bir alman orta saha oyuncusuydu.Yanlış hatırlamıyorsam zamanında alman milli takımına kadar yükselmiş bir oyuncuydu.Kumaşı iyi olmasına rağmen bizde hiç verimli olamadı.

Gelen yabancılar arasında en büyük heyecanı yaratan Paff'tı.Havaalanında tel örgüler yıkıldı onu karşılarken.Gelenlerin içlerinde en kariyerli oyuncuda oydu.Sezon başında çok faydalı olmuştu.O sezon uzun bir süre lider gitmiş,kupada da finale çıkmıştık.Ama gerek takım gerekse Paff bir süre sonra havasını kaybedip önce liderlikten düşecek daha sonrada kupayı bjk ya kaptıracaklardı.

Gelenlerin içinde bize en çok uyum sağlayanı ve en faydalı olanı tartışmasız Shota'dır.Shota benim için her zaman bir numaradır. Kardeşi Archil ondan daha iyi bir futbolcuydu,ancak müzmin sakattı.Oynayabildiği o çok az sayıdaki maçta tadına doyulmaz bir oyun oynardı.

Aslında bize gelen yabancılar içinde en çok verim aldıklarımız Polonya'lılar.Czıyo ve Szymkowiak çok iyilerdi.Golovacki sakatlanana kadar çok iyiydi.Şimdi de Adrian.Gerçi henüz bekleneni veremedi ama takımda ayağına en çok top yakışan oyuncuda o.

Yattara ise adeta bir futbol sanatçısıydı.Tabiki hiçbir zaman bütün bir sezon değil.Ama seyrederken bize yaşattığı zevk paha biçilemez.

Vugrınec ise hasbel kader Trabzonspor'a gelmiş,bir an önce kaçmanın derdinde gibiydi.Zatende ilk fırsatta İtalya'nın yolunu tuttu.

Aurelio oynadığı dönemde çok verimliydi.Ancak takımı bırakıp fb ye gitmesi onu taraftarın gözünde hepten bitirmiştir.Ona karşı kimsenin en ufak bir sempatisi kalmamıştır.O yüzden onun hakkında hafızamı zorlasamda olumlu hiç bir şey hatırlayamıyorum.

Her zaman tekrarladığım bir şeyi yine tekrarlıyorum.Yabancı oyuncuya kesinlikle karşıyım.Bunun benim için tek istisnası Shota ve Yattara'dır.Bu ankette yer alan isimler biraz olsun bize bir şeyler veren oyuncular.

Oysa bu anketin birde tersini düzenlersek nasıl bir sonuç alırız.Daha önemlisi o ankete kaç oyuncuyu koyarız acaba.

Benim hatırımda kalan bir kaç tanesi,İvanoviç,Dukiç,Çukiç,Luçiç,Shaka,Liçkin,Gus iev,..........Uzar gider bu liste.

selcuk
26.10.2013, 14:01
Stepanov'u da ne abartıyorduk ama zamanında :)

bence abartilmadi

trabzonda acayib gelisme katleden oyunculardan biriydi
yeterli ilerlemeden gidince cöktü

tarihimiza bakinca ikimisi tip oyuncular var trabzon inanilmaz cok sey onlara katiyor

trabzon genleri varmis gibi

burak, shota, tekke, szimek, onur, tolunay, vs gibi futbolcular

ve yukardaki arkadasa katiliyorum arcil oynadiginda bir baskaydi

exelans_25
26.10.2013, 14:03
yetenek olarak yattara-jaja ama komplr bakarsak Şota vr szymkowiak

Nihat Günay
26.10.2013, 16:06
Şota'yı izleyemeyen genç arkadaşlar için üzülüyorum..... Bir futbolcu ancak bu kadar yetenekli olabilir...

Tabiki Şota...

cyberentalpi
26.10.2013, 21:21
Ts ye gelen en iyi yabancı suphesiz Sota dir. kardesi arcil ile tam bizden biri gibi oynarlarda. Sota hem zeka hem futbolculuk hem yetenek hemde kariyer acisindan en iyi yabancıdır.

sota yı Ts ye oneren Erman Toroğudur. yonettigi macta izleyip Ts ye alın demistir. dahasi geldiklerinde ikizi arcil yıldızdı ama arcil sakatlıktan az forma giydi. Sota yı arcil in yanından bonus aldik.

2- czyo cok faydalı oldu. kendi polonyalı ama Turk bir tipi vardı.

3- Yattara: oynadigi zaman izlemek cok zevkli idi. bence cokta faydalı oldu. Turk neden yapılmadı hala sasirırım. birde 10 milyon dolara yollasak baldan yenmezdi.

4- syzmek: duz oyun bu kadar iyi oynanabilirdi. zuravski ile birlikte alında eminim ligin tozunu dumanını atmıstık. ama cok az oynadı. ziya dogan mahvetti adamı

5- vugrinec: iyi oyuncu idi ama Ts kadrosu cok kotu idi. sota zamanı gibi olsa cok daha iyi olabilirdi.

birde benim iin URBAİN BREAMS var. en iyi yabancılardan biri odur

Samet Türkmen
26.10.2013, 21:38
Yaşı yetmiyor diye Şota yerine Szymkowiak'a oy verenler kulübün efsanelerini ağzına almasın :P Bu bahane yeni mi türedi ? Ne saçma bir konuşuktur :D Performansa lafım yok.

Sefa Murat Dokuz
26.10.2013, 21:54
Szymkowiak'ı herkes ilk geldiği yarıyıl 2.devre performansı ile hatırlıyor olmalı. Ömer Rızalı dönemde gerçekten oda dökülüyoru yaşadığı sakatlıklardan felan çok güçsüzdü. Tamam iyi oyuncuydu ama bizdeki üst düzey performansı Max. 1-1.5 yıl oda max. Oylama duygusal sonuçta ondan bu kadar oy almış olmalı :D

Ben Shota'ya oyumu verdim. Benim hatırladığım ilk formamda Shotaydı. 96 olması lazım. 5 yaşında felandım. Gurbette olunca etrafta pek Trabzonsporluda yok 11-12 yaşıma kadar Shota kaldı adım :D
Schalke maçı hatırlıyorum 3-3 o dönemlerden...

(Konu ile alakasız ama ben Hamburg maçı hatırlıyorum birde 3-2 felan o ne zamandı ? Teleon vardı o zaman.)

Stepanov yeterli özgüvene ulaşmadan çok büyük bir klübe gitti ve orda pısırık kaldı.

Bülent AKBULUT61
26.10.2013, 22:00
tabiki jaja

Burhan Açıkgöz
26.10.2013, 22:02
Şota demedim. cyzio dedim.

Şotayı bize öneren Erman Toroğlu idi.

Cafer Bulur
26.10.2013, 22:58
Marco aurelıyoa oy veren cıkmamıs,hayret ettım dogrusu.aurelıo bızde 2 Yıl oynadı ve tek kelımeyle döktürdü komple bır futbolcuydu.

Cafer KILIÇSOY
26.10.2013, 23:03
Şota, Szymkowiak ve Yattara

Burçak
27.10.2013, 00:59
Tabiiki Şota

Fatih Kuloğlu
27.10.2013, 03:33
Biz çoğuna yetişemedik ama izlediklerimin sırası şöyle ; Szymek , Song Reyiz , Marco , Jaja , Yattara , Stepanov

İbrahim CİHAN
27.10.2013, 04:04
şotayı keşke döneminde anlayarak izleyebilseydim. jaja szymek yattara şota arasından seçim yapmak çok zor. ama ben yattara izleyerek büyüdüm bu yüzden yattara. hala daha arada izler efkarlanırım :)

TaraftaR
27.10.2013, 05:06
Arcil sakatligindan dolayi cok oynayamadi ne yazik ki. Geldikleri ilk mac yanlis hatirlamiyorsam Trabzon'da BJK maciydi. O macta bir Orhan'in, bir de bu Arcil'in inanilmaz iki golu vardi, maci da 3-1 almistik galiba.

Edit: Ustte (yanlis) hatirladigim mac, buyuk ihtimalle 17 Nisan 1994 tarihli, 4-2 kazandigimiz TS-BJK maci idi. Adamin bizde oynadigi ilk mac filan da degilmis o mac :)

Skorunu söylemeyeyim, bir Besiktas maci sonrasi gelmislerdi :-) Oradan karistirmis olabilirsin.

Sota gelir gelmez oynamis, ilk 3-4 macinda da bos gecmeyip golünü atmisti. Gol attigi ilk maci 3-1 aldik gibi hatirliyorum.

Ankette en faydali, en iyi yabanci olarak Sota yi seciyorum, ama Cyzio nun yeri de baskaydi. Dinamo Zagreb e attigi kafa golü efsanedir.

Necmettin ALTUNTAŞ
27.10.2013, 05:13
Szymek in yeri bende başkadır.

Thedoors
27.10.2013, 05:45
Skorunu söylemeyeyim, bir Besiktas maci sonrasi gelmislerdi :-) Oradan karistirmis olabilirsin.

Sota gelir gelmez oynamis, ilk 3-4 macinda da bos gecmeyip golünü atmisti. Gol attigi ilk maci 3-1 aldik gibi hatirliyorum.

Ankette en faydali, en iyi yabanci olarak Sota yi seciyorum, ama Cyzio nun yeri de baskaydi. Dinamo Zagreb e attigi kafa golü efsanedir.

Doğru hatırlıyorsunuz,Şota'nın oynadığı ilk maç İnönü stadında bir Gaziantepspor maçıydı.Gittiğim ilk maç olduğu için yeri ayrıdır:).

Şeref
27.10.2013, 08:52
şota tabiki hem yeteneği, hem gol vuruşlarındaki ustalığı, adamlığı trabzonsporu sahiplenişi ve giderken kazandırdıklarını baz aldığında tartışmasız şota derim

Şahin Yılmaz
27.10.2013, 08:54
Bu gözler Şota dan iyi futbolcu görmedi.

Ender kardeşim kompela deyince, aynı kompela ya Şotayı marke görevi vermişler. O gün kadroda Şota nın kardeşi Arçil de varmış. Maç başlamış Kompela şaşkın. Kenara koşmuş ben ne şanssız adamım
2 Şota var şimdi ben ne yapacağım hangisini tutacağım demiş Hocasına. Kardeşi Arçil dizinden müzmin sakat olmasaydı bence Şota dan da iyi bir futbolcuydu.

Şota bizden sonra gittiği her takımda başarılı oldu. Çok özel bir golcüydü.

TheCrow
27.10.2013, 17:12
Gençler, en iyisi Shota'ydı...
Yaşlılar ise zaten bunu biliyor :)