PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kupa Mı fb'nin Küme Düşürülmesi Mi?

Sayfa : [1] 2

Ender Kuyumcu
19.10.2013, 23:26
Değerli Bordo Mavi Net üyeleri;

Kurallar gereği fenerbahçe şike yaptığı gerekçesi ile küme düşürülecek ve 2010-2011 sezonunda bizden çalmış oldukları kupa da sahibine teslim edilecek.

TFF tarafından bu kuralın uygulanmaması uğruna türlü hokkabazlıklar yapılmakta ama eninde sonunda UEFA TFF'ye gereğini yapmasını emredecek.

Bu noktada taraftarın eğilimini ölçmek için FARAZİ bir argüman geliştirip bir soru sormak istiyorum.

Şayet tercih bize bırakılmış olsa ve ya kupa ya fenerbahçe'nin küme düşürülmesi dense siz hangisini tercih ederdiniz.

Yinelemek gerekirse bizim kupayı almamız için fenerbahçe'nin zaten kurallar gereği küme düşmesi lazım.

Yani seçenekler şöyle;

1) fenerbahçe bir şekilde küme düşürülmeyecek ama kupa Trabzonspor'a verilecek.

2) Kupa sahipsiz kalacak ama fenerbahçe küme düşürülecek.

Ne dersiniz?

Ender Kuyumcu
19.10.2013, 23:29
Ankete fb'nin düşmesinin benim için daha önemli olduğu yönünde oy vererek katıldım.

Kupa zaten hakkımız ama şikecilerin hak ettiği cezayı alması bana çok daha büyük bir keyif verecektir.

BU onlara çok daha büyük bir acı verir.

zafercalikoglu
19.10.2013, 23:29
düşerse zaten ister istemez kupa bizim,:):):) puhahaha

Oğuzhan Fidan
19.10.2013, 23:31
öncelikle trabzonspor'un çıkarlarımı dersek tabiki kupa gelsin fener zaten eksi puan cezası alacaktır. fbnin düşürülme ihtimali kupanın gelme ihtimalinden daha düşük

İlker Yazıcıoğlu
19.10.2013, 23:32
Düşürülsün........

alper*
19.10.2013, 23:33
Hakkımız olan kupayı alalım.

Fenerbahçe'nin küme düşmesini ise istemiyorum.

TekfurÇayır 61
19.10.2013, 23:38
Şikebahçe düşerse bu ülke futbolunda gerçek bir devrim olur. Daha önce kaç kez kupa aldık nasıl olsa. Şikebahçe düşsün, mümkünse bir süre orada kalsın.

Alika87
19.10.2013, 23:44
Burda bir secim yapmak dogru olmaz. Ikisi mutlaka olacak. Bu kupa gelecek ve sikeciler düsecek, bunun baska alternatifi yok.

Fatih
19.10.2013, 23:45

Düşmesin şike yapmaya devam etsin hatta kupa da kalsın ödül olarak.

Sadettin_
19.10.2013, 23:49
iki secenekte beni tatmin etmiyor . ikisindede kesinlikle olmaz oyle sey diyecegim durumlar mevcut .

cerasus

Neden?

volkan_627
suçun cezası vardır. bu ceza uygulanmazsa gelecek günlerde emsal teşkil eder ve artık suçun önü alınamaz. dolayısıyla suçun cezası olan küme düşme gerçekleşmeli...

Kasım BEKTAŞ
iki şıkta mantıklı değil
kupa gelirse şikeciler küme düşer
şikeciler küme düşerse kupa zaten gelir :)
ama ikisinden biri olur derlerse

şikeciler küme düşsün...

İlker Yazıcıoğlu
19.10.2013, 23:51
iki şıkta mantıklı değil
kupa gelirse şikeciler küme düşer
şikeciler küme düşerse kupa zaten gelir :)
ama ikisinden biri olur derlerse

şikeciler küme düşsün...

Zaten açıklaması yapıldı.

Şu anda afaki bir değerlendirme bu.
Yoksa tabi ki,fener düşerse zaten kupa gelecek...

ANKET SADECE BİR VARSAYIM...

Fatih
19.10.2013, 23:54
Adam evimi soysun yakalansın çaldıklarını versin ama hapse girmesin.

Yaşar
Fb düşerse, kupa da gelir.
Önemli olan adaletin yerini bulması.

murat
Kimseyi uzmek icin yazmiyorum ama cok sacma ve BMN ye yakismayan bir anket. Kusura bakmayin ama soru birkere yanlis. Bu soruyu sormak bile bazi seyleri kasbul etmektir, Her ikisi olmadigi muddetce adalet asla tecelli etmis olamaz! Aykirisini biz Trabzonspor taraftarina konusmak yakismaz.

alper*
19.10.2013, 23:57
Düşmesin şike yapmaya devam etsin hatta kupa da kalsın ödül olarak.

Bu benim düşüncem.

uzungöllü
19.10.2013, 23:59
Tabikide düşsün ama şikecilerden kurtuluş yok ; her şekilde Trabzon'a gelecek hırsızlar :):):)

ptt 1. lig.......... 1461 Trabzon

2. lig kırmızı torba .......... Ofspor

2. lig beyaz torba.......... Gümüşhanespor (Trabzon üzeri gidecek)

3.lig 1. Grup .............. Trabzon Kanuni FK

3.lig 2.Grup............... Düzyurtspor

3.lig 3. Grup ....... Arsinspor

Sen ne büyüksün Trabzon'um !!! Kurtulamayacsınız ulennnnnnnnnn :D:D:D

ibrahim
19.10.2013, 23:59
Bu is inada bindi artik. O kupayi almasak ölürüm.

Ligden düsünce sonraki sene cikarlar yine ama biz hakkimiz olani asla alamayiz o zaman.

96 ve 2011'in intikamini bi sezonluk küme düsmeleriyle alamayiz. Ama iki senedir müzelerinde duran, iki senedir vermemek icin bi taraflarini yirttiklari, bu iki senede ugrunda cirkinlestikleri kupayi söke söke ordan almak intikamlarin krali olur.

Emre ÖZTÜRK
20.10.2013, 00:00
Düşsünler tabiki.Namussuzlar

Berke6198
20.10.2013, 00:03
Şu anda yanlış oy kullandım... hahahaha :D :D

Önce hırsız hapse girecek, sonra ben eşyalarımı geri alacağım...

drose61
20.10.2013, 00:03

Ligden düsünce sonraki sene cikarlar yine ama biz hakkimiz olani asla alamayiz o zaman.

96 ve 2011'in intikamini bi sezonluk küme düsmeleriyle alamayiz. Ama iki senedir müzelerinde duran, iki senedir vermemek icin bi taraflarini yirttiklari, bu iki senede ugrunda cirkinlestikleri kupayi söke söke ordan almak intikamlarin krali olur.

Bence de, ellerinde olan bir şeyi almak daha zevkli. Küme düşerlerse 1 sene sonra direkt şampiyon olur gelirler, hiç bir şey kaybetmezler. Ama ellerinden kupayı alırsak, çok üzer :)

Ender Kuyumcu
20.10.2013, 00:04

Bir de şöyle bak.

Müzelerinden bir kupa eksilse bir şey olmaz ama düşerlerse ekonomik olarak batarlar ve 10 sende zor toparlarlar.

Ayrıca düşmezlerse sürekli konuşurlar ama düşerlerse mahkum olmuş olurlar.

İbrahim Gökhun Öztürk
20.10.2013, 00:04
bence seceneğimiz fener küme düşmeli ve kupa bize gelmeli olmalı..kupa bize gelmediği ve fenerin yaptığı şike kadar alt lige düşürülmediği herhangi bi durumda adalet sağlanamaz..kural neyse öyle olmalı oyun oynanırken kural değişmez..

Faruk Altıntop
20.10.2013, 00:05

Fatih
20.10.2013, 00:06
Bu benim düşüncem.

Ben o düşünceyi kabul etmiyorum Alper.:cool:

Hekimoğlu
20.10.2013, 00:11
Kupa bizim hakkımız kupanın olmadığı hiç bir seçeneği kabul edemem.Ben hakkımı almadıktan sonra şikeciler amatöre düşse ne olur,şikeci damgası silinmez zaten.

Ender Kuyumcu
20.10.2013, 00:13
Şu anda yanlış oy kullandım... hahahaha :D :D

Önce hırsız hapse girecek, sonra ben eşyalarımı geri alacağım...

Oyunu düzelttim Berke.

Soner Albayrak
20.10.2013, 00:13
Düşürülsün.

Şikebahçe düşerse Türk futbolunda devrim yaşanır teneke parçası benim için çok da önemli değil.

Madem ki ''yine kupanın sapını aldınız'' şeklinde alay ediyorlar bizimle düşerlerse o zamanki halleri bizim için büyük bir keyif olacak.

Sibel
20.10.2013, 00:14
Buna oy kullanamam.
Çünkü birinden biri olmazsa olmaz.

Bayraktaroğlu
20.10.2013, 00:14
Pek verimli bir anket olduğunu düşünmüyorum şike yapan bir takım varsa bunun karşılığı zaten küme düşmektir buna müteakiben kazandıkları maddi ve manevi bütün ödüller hak eden tarafa verilmelidir.sağlıklı bir anket olduğunu düşünmediğim için oy kullanmıyorum.

Bayraktaroğlu
20.10.2013, 00:18
Anketin kaldırılması taraftarıyım Trabzonspor sevdalısı olarak buna katılmamız pek kolay değil.Kupa gelecek diye şike yapan bir takım düşmemesi mantıklı olmadığı gibi sırf küme düşmesi ve hak eden tarafın(Trabzonspor) un hakettiği kupayı almaması da doğru değil.Belki anket üzerinde değişiklik yapılıp başka bir önerme eklenebilir lakin olması gereken anketin silinmesidir.

Ender Kuyumcu
20.10.2013, 00:19
Bazı yorumları okuyorum da FARAZİ kelimesinin anlaşılmayan tarafı mı var acaba?

Ya da başka bir anlamı var da ben mi bilmiyorum.

Zaten konunun açıldığı mesajda kuralı ve olması gerekeni yazdım.

Burada bir eğilimi anlamaya çalışıyorum ve bunu beraberce konuşalım istiyorum.

Çok mu zor uyum sağlamak?

ibrahim
20.10.2013, 00:19
Bir de şöyle bak.

Müzelerinden bir kupa eksilse bir şey olmaz ama düşerlerse ekonomik olarak batarlar ve 10 sende zor toparlarlar.

Ayrıca düşmezlerse sürekli konuşurlar ama düşerlerse mahkum olmuş olurlar.

Ligden düstüklerinde ve kupamizi alamadigimizdada neden düstüklerinin sebeplerine bakmadan konusacaklar yine. Alayi yüzsüz bunlarin abi. :)

Bunlarin canlarini yakmaya basladigimiz Bursanin Sampiyonluk macindan önce tepeden bakiyordular bize. O mactan ve sikeli sezondan sonra iyice rüyalarina girmeye basladik. Onlar icinde inada bindi bu is. O kupanin eksilmesi düsmektende beter olur onlar icin. Yani cevremdeki fenerlilerden ve sanal ortamda zirlayan fenerlilerden aldigim izlenim bu.

Isin ekonomik kismina bakincada acikcasi onlarin o sebebten batmalari ilgilendirmez beni ama o kupayi alinca acacagim tazminat davalarindan edecekleri zarardan zevk alirim. :)

CEMEFKER
20.10.2013, 00:20
Kupayı alalım derim....

Neden...fb'nin düşmesi ile sadece ismini düşürmüş oluruz..., eminim ki düşme sonrası hemen super ligden başka bir takım satın alıp ya da birleşip o takım ile Super Lig'de yollarına devam ederler....

İbrahim CİHAN
20.10.2013, 00:21
aslında biri olmadan diğeri de olmaz. ama benim önceliğim; hakkımız olan şampiyonluk kupası.

Ender Kuyumcu
20.10.2013, 00:21
Ligden düstüklerinde ve kupamizi alamadigimizdada neden düstüklerinin sebeplerine bakmadan konusacaklar yine. Alayi yüzsüz bunlarin abi. :)

Bunlarin canlarini yakmaya basladigimiz Bursanin Sampiyonluk macindan önce tepeden bakiyordular bize. O mactan ve sikeli sezondan sonra iyice rüyalarina girmeye basladik. Onlar icinde inada bindi bu is. O kupanin eksilmesi düsmektende beter olur onlar icin. Yani cevremdeki fenerlilerden ve sanal ortamda zirlayan fenerlilerden aldigim izlenim bu.

Isin ekonomik kismina bakincada acikcasi onlarin o sebebten batmalari ilgilendirmez beni ama o kupayi alinca acacagim tazminat davalarindan edecekleri zarardan zevk alirim. :)

O bahsedilen tazminat davaları tamamen hayal ürünü, biliyorsun değil mi? :)

Alabileceğimiz tek tazminat o senenin şampiyonluk primi.

Bayraktaroğlu
20.10.2013, 00:22
Bazı yorumları okuyorum da FARAZİ kelimesinin anlaşılmayan tarafı mı var acaba?

Ya da başka bir anlamı var da ben mi bilmiyorum.

Zaten konunun açıldığı mesajda kuralı ve olması gerekeni yazdım.

Burada bir eğilimi anlamaya çalışıyorum ve bunu beraberce konuşalım istiyorum.

Çok mu zor uyum sağlamak?

Böyle bir şeyin olmayacağını sizde biliyorsunuz bu 'FARAZİ' olan şeyi Trabzonspor taraftarının kabullenmesi sizce mümkün mü.Bence siz bu konuyu tekrar düşünüp böyle bir 'FARAZİ'liğe gerek olup olmadığını söyleyin

Mert'
20.10.2013, 00:23
Kupa

Ender Kuyumcu
20.10.2013, 00:24
Böyle bir şeyin olmayacağını sizde biliyorsunuz bu 'FARAZİ' olan şeyi Trabzonspor taraftarının kabullenmesi sizce mümkün mü.Bence siz bu konuyu tekrar düşünüp böyle bir 'FARAZİ'liğe gerek olup olmadığını söyleyin

Genç arkadaşım yüzlerce başlık var forumda ve hiçbiri de farazi değil.

Sefaenes
20.10.2013, 00:25
2 side olsun

Bayraktaroğlu
20.10.2013, 00:28
Genç arkadaşım yüzlerce başlık var forumda ve hiçbiri de farazi değil.

Açtığınız başlıktaki Üye yorumlarını okursanız ne kadar 'Ucube' ve Trabzonspor taraftarının benimsemediği bir anket olduğunu görürsünüz.Zorlama bir anket olarak değerlendiriyorum.Ayrıca 'Genç arkadaşım' vurgusu doğru değil

manomat
20.10.2013, 00:28
FB öncelikle küme düsürülmeli, 2-3 lig birden, hatta cehennemin dibine kadar yollari var. Kupa sonradan gelirse de olur

ibrahim
20.10.2013, 00:29
O bahsedilen tazminat davaları tamamen hayal ürünü, biliyorsun değil mi? :)

Alabileceğimiz tek tazminat o senenin şampiyonluk primi.

Lig TV ve mac basi gelirlerinide (sikeli maclarda ettikleri tüm hasilat vs.) ellerinden alma sansimiz yokmu? Hakkimizin teslim edildiginin ertesi günü borsada ugrayacaklari zararlarla birlikte iyi carpmis oluruz bunlari. Yanlismi düsünüyorum?

Türk spor camiasi ve Trabzonspor yönetiminin bizlere asilamaya calistigi "Hakkimizi alalim ama fenere bisey olmasin" mantigini kabul etmedigimizi göstermek icin gerekli bir anket oldugunu düsünüyorum ben.

TekfurÇayır 61
20.10.2013, 00:30
Buna oy kullanamam.
Çünkü birinden biri olmazsa olmaz.

Sanıyorum bu anket en çok senin gücüne gitmiştir. Hem kupa bize gelir hem de düşerler inşâallah.

Bayraktaroğlu
20.10.2013, 00:31
Lig TV ve mac basi gelirlerinide (sikeli maclarda ettikleri tüm hasilat vs.) ellerinden alma sansimiz yokmu? Hakkimizin teslim edildiginin ertesi günü borsada ugrayacaklari zararlarla birlikte iyi carpmis oluruz bunlari. Yanlismi düsünüyorum?

Türk spor camiasi ve Trabzonspor yönetiminin bizlere asilamaya calistigi "Hakkimizi alalim ama fenere bisey olmasin" mantigini kabul etmedigimizi göstermek icin gerekli bir anket oldugunu düsünüyorum ben.

Burada yönetim bazında değil taraftar bazında konuşuyoruz ve hiç bir Trabzonspor taraftarı bunu kabullenmez.

Ender Kuyumcu
20.10.2013, 00:33
[QUOTE=ibrahim;1919377607]Lig TV ve mac basi gelirlerinide (sikeli maclarda ettikleri tüm hasilat vs.) ellerinden alma sansimiz yokmu? Hakkimizin teslim edildiginin ertesi günü borsada ugrayacaklari zararlarla birlikte iyi carpmis oluruz bunlari. Yanlismi düsünüyorum?

O kısımlar var ama onların toplamı düşeceklerinde alacakları yaranın yanında devede kulak kalır.

Bir kere bütün yabancılar serbest kalır ve 5 kuruş bonservis alamazlar.

O sene aldıkları galibiyet primlerinden olmalarının yanı sıra yayın gelirlerinden de olurlar.

Bir sonraki sene de yayın geliri elde edemezler.

Stad gelirleri de oldukça azalır.

Bir de işin borsa ayağı var. Gerek TS hisse sahipleri gerekse fb hisse sahipleri dava açabilir.

Hüseyin Başoğlu
20.10.2013, 00:36
Kesinlikle küme düşmeleri...

Erdal DİLEK
20.10.2013, 00:41
Fener düşsün, kupa gelsin.

Diğer türlü hep yarım. . .

ibrahim
20.10.2013, 00:42
O kısımlar var ama onların toplamı düşeceklerinde alacakları yaranın yanında devede kulak kalır.

Bir kere bütün yabancılar serbest kalır ve 5 kuruş bonservis alamazlar.

O sene aldıkları galibiyet primlerinden olmalarının yanı sıra yayın gelirlerinden de olurlar.

Bir sonraki sene de yayın geliri elde edemezler.

Stad gelirleri de oldukça azalır.

Bir de işin borsa ayağı var. Gerek TS hisse sahipleri gerekse fb hisse sahipleri dava açabilir.

Ha bu durumda isin rengi degisiyor tabiki. Ama Trabzonspor taraftarinin icinin yaglari erimesi disinda kulübe maddi yönden bir katkisi olmayacak.

Ne anladuk ozaman o isten. :D

MEHMET ÇOBAN
20.10.2013, 00:43
:)fenev düşsün kupa gelsin

Ender Kuyumcu
20.10.2013, 00:43
Ha bu durumda isin rengi degisiyor tabiki. Ama Trabzonspor taraftarinin icinin yaglari erimesi disinda kulübe maddi yönden bir katkisi olmayacak.

Ne anladuk ozaman o isten. :D

fb ve bjk'nin olmadığı bir ligde şampiyon olmamız kolaylaşacak :)

Al sana gelir ;)

ibrahim
20.10.2013, 00:44
Burada yönetim bazında değil taraftar bazında konuşuyoruz ve hiç bir Trabzonspor taraftarı bunu kabullenmez.

Taraftar kabullenmezde, kulüp bazi yancilari toplayip o imaji verebilir kamuoyuna. Bir süre sonrada alistirirlar zaten camiayi. Bunun olmamasi icin birilerinin bastan uyarmasi lazim bence.

Emirhan Makul
20.10.2013, 00:46
Madem 6 şampiyonluğu görmüş nesil umarsızca küme düşürülmeyi tercih ediyor, bende göz kırpmadan kupayı tercih ediyorum, kupa geldikten sonra kulübü yıkıp beni öldürebilirler hayatta kurduğum daha manalı daha önemli bir hayal yok o olduktan sonra hayattan alınacak başka bir zevkte yok bence, o yüzden kupa.

Ha işin detayına girersek eyvallah tabi adalet yerine gelecekse küme düşürülmesi de adalet denilen kelimeyi Türkçe yazmaktan bile utanıyorum bence bu kavram bu pislik ülkenin lanet dilinde kullanılmamalı, Türk dil kurumu çıkarmalı bu kelimeyi, hiç yakışmıyor gerçekten. O yüzden kupa.

Ceyhan61
20.10.2013, 00:49
fb düşsün onun zevki bir başka olur.:)

ibrahim
20.10.2013, 00:50
fb ve bjk'nin olmadığı bir ligde şampiyon olmamız kolaylaşacak :)

Al sana gelir ;)

Bak buna benden okey iste. :)

(Üc kizkardeslerin ikisinin iptal oldugu hic bir sezonda uyanik davranip ipi gögüsleyemedigimizi hesaba katmazam tabi. :D)

fteotdgs
20.10.2013, 00:51
Baş parmağımı yukarı yapar gibi yapıp yavaşça aşağı indirdim (Gladiator styla). Düşürülsün. Amatör küme. Hatta futbol şubesinin kapısına kilit, damga, mühür, vs.

My
20.10.2013, 01:00
Ankete oy vermek içimden gelmedi. Bunca işkenceden sonra farazi de olsa ikisinden birisinin eksik kalmasına oy vermek beni rahatsız ediyor.

drose61
20.10.2013, 01:20
Farazi konuşmadığımızda, fb'nin küme düşmeyeceği gün gibi ortada. En iyi ihtimal kupamızı alırız. Hem bjk hem fb'nin küme düşmesi ise imkansız gibi bir şey. Olur ya, adalet tecelli etti, bjk'nin küme düşme olayı da var mı? Ya da eses veya sivas. bjk farklı turnuvada yaptı ama yöneticisi de ceza aldı, diğerleri ise yöneticiler dahil değil olaya.

Derbeder-53
20.10.2013, 01:35
"fb düşsün kupa gelmese de olur" şıkkına oy verdim.

o kirli kupa federasyon da kalsa,
bu f düşse güzel olur.
Adaletli yöntem olsun,
her şey güzel olsun.

Günahların takımısın "F"!

Turan AKYILDIZ
20.10.2013, 01:50
Böyle bir anketin BMN de çıkmasını yadırgadım açıkçası. Biz ne için savaşıyoruz bunca zamandır Adalet yerini bulsun diye ...Yarım adalet olmaz Hem düşecek hem kupamızı alacağız.Yok öyle yağma... Bu başlığı kapatmak gerek!!!!
Önemli Not:Bu Yorumu Yazan Murat ACAR'dır Turan benım eniştedironlardayımda onun nickel girmişim :)

Burçak
20.10.2013, 02:07
anket bence de çok saçma olmuş.
halamın bıyıkları olsaydı neyim olurdu gibi .

Ilelioglu
20.10.2013, 02:27
Böyle anket olmaz Ender abi. "Her ikiside" secenegi yok cünkü. Onun icin oy kullanmayacagim.

Hem Kupa hemde Fenerin düsmesi tabiki.

Ama illa ikisinin arasinda secim yapacaksak tabiki ilk önce hakkimiz olan.

..

E. Cumur61
20.10.2013, 02:32
şıklar eksik kalmış, ben her ikisini de aynı anda istiyorum, onun için oy kullanmadim. Birini isaretlemek digerini istememek gibi oluyor çünkü

Burçak
20.10.2013, 02:36
bu anketi Ender Kuyumcu nun açmış olması ayrı bir hayal kırıklığı.
şikecilere karşı en çok emek verenlerden biri nasıl olur böyle bir anket açar şaşkınım.
acaba hesabımı hacklendi

Anıl C
20.10.2013, 02:44
anlamadığım fener ligten düşse ne olacak?
en fazla 1 sene kayıpları olacak.
ellerindeki kadro yine kurulur.
ne yani ilk defa bi istanbul takımı ligten düştü. aman bizde ders çıkaralım mı dicek diğerleri?
en fazla ağızda sakız olur Türk futbol düzeninde.
o da 3-5 senede unutulur gider.
hayır fenerin kapısına kilit vurulmasını bekleyenler var heralde.
mesele şike yapanların futboldan uzaklaştırılması.
feneri bu yönetimiyle 1 sene tutarsın ptt 1. ligte
sonrasında yine terör estirmeye devam ederler.
öncelik suçluların cezalandırılması.
o kupa zaten bizde
yanlış anlaşılmasın ama kahvehane ortamında yapılan futbol sohbeti misali bi anket olmuş

Uğurtan
20.10.2013, 02:53
şikebahçe küme düşürülsün.

Kupa çok mühim değil.

sanatik
20.10.2013, 03:21
fener küme düsdükden sonra kupa gelmesede olur.

Arrive
20.10.2013, 04:22
Hiç düşünmeden Şikebahçe küme düşsün dedim. O kupayı 2011 Mayısında bağıra çağıra kutlayamadım. Kupa gelecekse gelsin, gelmeyecekse biz yaptırır koyarız ama benden coşkumu çalan cezasını çeksin de en azından cezasını çektiği günü "anında" kutlayabileyim.

oflupisiko
20.10.2013, 05:30
1 lig düşmesi bile icimi sogutmaz 3. lige yada amatöre düşürülmeli

Kadir
20.10.2013, 05:38
Kupa zaten bizim fiziki olarak onların müzelerinde yer alsa da o senenin şampiyonu biziz. Şikeci haydutların silinmesi lazım Türk futbolundan.

ozturk
20.10.2013, 06:54
Herhangi bir şıkkı işaretlesem diğerinde aklım kalır :) paradoks gibi oldu :)

Ertan 51
20.10.2013, 07:46

Ula Alper enteresan adamsın vesselam,
öyle çıkışların oluyor ki bazen,seni tanımasam popüler olmaya çalışan ergen bir üye zannedeceğim seni.Ama ''bu benim düşüncem'' deyip geçiştirilecek bir cevap değil bana göre bu düşüncen,gerçek fikrini çok merak ediyorum şikebahçe niye düşmesin.

Travelair
20.10.2013, 08:22
Ne yazık ki böyle keyfi bir anket ancak birtakım medyanın eline malzeme verir. Hak arayışımıza zarar verir

Selçuk Aydın61
20.10.2013, 08:45
İkisinde olsa balli kaymak olur dadindan yenmez.

Discovery cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

kopeli
20.10.2013, 08:56
Öncelikle Kupa gelmeli.Zaten fb'nin küme düşürülmesi gibi bir ihtimal söz konusu olamaz.Nasıl kollandıklarını hepimiz görüyoruz.Bizim yönetim bile bu sike olayının üstünü kapatmak,bizi susturmak uğruna görevlendirilmiş.

Birde fb küme düşürülürse,Kupa otomatik olarak bize geçer zaten.Yani fb'nin küme düşürülmesi ama kupanın bize gelmemesi gibi bir ihtimal yok.

serdar
20.10.2013, 10:36
Suç isleyen cezalandirilmazsa adalet yerini bulamaz. Önce Fenerbahce cezalandirilmali, daha sonra Trabzonspor ödüllerini almali

serdar
20.10.2013, 10:38
bu ara Fener düserse kacinci lige düser? Sikeli mac sayisina bakarsak 2-3 kig de düsebilirler aslinda.

Helvacı61
20.10.2013, 10:45
önceleri fener düşmesede olur diyordum yeterki biz hakkımızı alalım.ama aradan geçen sürede fener camiasının aşağılık tavrı düşüncelerimin değişmesine sebep oldu.şikebahçe kesinlikle düşsün ve düşürülmeli adalet istiyorsk

Hüseyin Başoğlu
20.10.2013, 10:58
bird detected

Şahin Yılmaz
20.10.2013, 11:18
Öncelikle şikeyle mücadelede yapmış olduklarından dolayı inanlımaz takdir ettiğim Ender Kardeşimin böyle bir başlığı, FARAZİ sorularla da olsa açmasına bir anlam veremedim.

Adalet yarım yamalak bölük pörçük uygulanamaz. Bunuda en iyi Ender kardeşimin bildiğini biliyorum. Bu Ülkede ise Adalet Mülkün Temelidir yazan adliyelerimizde, uygulamada maalesef, MÜLKÜN ADALET olduğunu çoğu zaman görmekteyiz.

Ortada suçlu varsa cezasıda tam olmalıdır. Beni tatmin edecek ceza ise Kupa bize verilmelidir,
ve emek hırsızına ise yapmış olduğu her şikeden dolayı bir alt lige düşmelidir. 5 maç şike yaptıysa 5 alt ligdir bunun cezası. Ayrıca kazanmış olduğu tüm maddi gelirleri de hak sahibine iade etmelidir. Bunun yanısıra, Kulübün şike olayında parmağı olan tüm Yönetici, personel ve futbolcularında hakettikleri cezayı almalıdır.

Son olarak oyumuda, Fener düşsün mümkün olduğu kadar alt lige hatta plaj voleybolu bile
oynayamacakları kadar alt lige düşsünde kupa önemli değil, nasılsa bir çok defa daha kazanırız olarak kullandım.

Alper Beyazay
20.10.2013, 11:22
Hem küme düşecek şikeciler, hem de kupamızı alacağız. O yüzden bu ankete oy kullanmıyorum.

Şeref
20.10.2013, 11:27
hem kupa gelsin hem küme düşsün adalet olacaksa boyle olması gerekir

DEEP BLUE
20.10.2013, 11:47
Ben emeğimin karşılığını almadıktan sonra, karşımdakinin başına ne geldiği umurumda bile olmaz...

O kupa gelecek!... Sonra kim nerede kalıyorsa kalsın...

MDanışmaz
20.10.2013, 12:28
Bu şartlarda Fener'in küme düşmesi pek olası değil zira Uefa balyozu indirmediği sürece kupanın geleceğine de inanmıyorum..

Cafer Bulur
20.10.2013, 12:31
Ben kupa gelsin ama fb düsmese de olur diyenlerdenim.

Tabiiki fb düsürülmeli ama bunu bu tff den beklemek hayal kurmakla esdeger olsa gerek.

U.Sadıkoğlu
20.10.2013, 12:34
Trabzonspor'a böyle bir teklif ile gelseler ve her hangi birini kabul edecek olursa çok ağır bi H.SSKTR çekerim.

O Kupa bizim hakkımız bunda hem fikiriz fakat fenerbahçe'nin yaptığı cezasız mı kalacak ? Böyle saçmalık olur mu !

bangkook_61
20.10.2013, 12:38
Son derece saçma bir anket. 2.seçeneğe oy verenler Trabzonsporlu değil anti fenersporlu diyenlere ne cevap verecekler ?

ibrahim
20.10.2013, 12:39
Ben emeğimin karşılığını almadıktan sonra, karşımdakinin başına ne geldiği umurumda bile olmaz...

O kupa gelecek!... Sonra kim nerede kalıyorsa kalsın...

Abi geçen sene bu iş bitti, bize bir şey vermeyecekler diyordun. Bu mesajın cidden sevindirdi beni. :)

Gesendet von meinem HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e mit Tapatalk 2

Trabzonspor 61
20.10.2013, 12:41
Şikeci emek hırsızları düşsün sadece.

Ben kupayı almasam da olur. Şerefimiz yeter.

alper*
20.10.2013, 12:42
Ula Alper enteresan adamsın vesselam,
öyle çıkışların oluyor ki bazen,seni tanımasam popüler olmaya çalışan ergen bir üye zannedeceğim seni.Ama ''bu benim düşüncem'' deyip geçiştirilecek bir cevap değil bana göre bu düşüncen,gerçek fikrini çok merak ediyorum şikebahçe niye düşmesin.

Hayata bakışımla alakalı, bir hırsız benim paramı çalsa ama sonradan tutup eksiksiz geri getirse ondan şikayetçi olmam. Cezanın suçluları ıslah edici etkisi var mı? Bunu sorgulamak lazım. Hukuk caydırıcı değil önleyici olmalı. O yüzden hakkımız olan kupayı alalım, gerisi beni çok ilgilendirmiyor. Tabi Fenerbahçe küme düşmesin demek bu düşüncelerin de ötesinde bir şey, biraz kişisel bir istek. Münih-Dortmundsuz bir Bundesliga neden istenmezse ben de o yüzden Fenerbahçe düşmesin dedim. Düşerse de üzülmem, düşmezse de sevinmem.

Belirtmekte de fayda görüyorum; Ertan abi sen her zaman başkasın, sana çok teşekkür ederim. Düşüncelerim yerine beni hedef alarak incitici sözler söylemek yerine diyalog yolunu seçtiğin için. :alkış: :)

Ertan 51
20.10.2013, 12:44
Kupanın gelmesini çok istiyorum,
şikecilerin düşmesini daha çok istiyorum :)

Kupa kesinlikle gelecek bunda şüphe yok,
ama ülkem şerefsiz dolu olduğu için,bu sebeple de kanun nizam uygulanması imkansız olduğu için şikecilerin düşmesi biraz zor iş,bir umut uefa çok sıkı tutarsa belki.
Durumun özeti bu :)

Mert Oğuzlu61
20.10.2013, 12:48
ankette büyük bir mantık hatası var, seçenekler bir kere yanlış. ama taraftarın nabzı ölçülmek isteniyorsa tabiki kupa gelsin diyorum. kupa gelirse fb ye zaten bir yaptırım uygulanmalı, öyle değil mi ?

ben hak ettiğim kupamı ve paralarımı alamadıktan sonra fb düşmüş düşmemiş beni ne ilgilendirir ? ankette büyük çoğunluk fb düşsün demiş, skandal resmen.

önce kupa..! 27 yıl bekledik biz o kupayı, başlarım fenerin küme düşmesine, ne kadar kolay siliyorsunuz namusumuz, onurumuz dediğimiz o ''teneke(!)'' parçasını.... hayret birşey ya.

bırakın süslü cümleleri, fb düşsün kupa gelmesede olur diyenle sabaha kadar tartışırım, gs li misiniz siz, bunların düşmesinin sana getirisi ne olacak ?

Emrullah
20.10.2013, 12:51
Bu başlığın amacını anlamayanlar var. Bu başlık altında Trabzonsporluların tavrı ve düşünceleri ölçülmek istenmiş. Kupa gelsin de fb ceza almasada olur diyenlerin oranı bilinmek istenmiş. Bu yüzden olmayacak bir şey üzerinden FARAZİ olarak tavır ölçülmek istenmiş.

Bazı Trabzonsporlular kupa gelsin de fb ve şikeciler ceza almasada olur düşüncesindeler. Ve öncelikleri kupa. Kupa gelince ne olacak Allah aşkına şikeciler ceza almadıktan ve küme düşmedikten sonra.

Trabzonsporluların önceliği kupa mı olmalı ya da fb nin düşürülmesi mi? Tabiki bu şerefsiz haysiyetsiz camianın düşürülmesi olmalı. Ağzımıza bir parmak bal çalınınca herşey güllük gülistanlık mı olacak?

Yanlış yolda olan Trabzonsporlular var bana göre. Öncelik adalet ve şikecilerin küme düşmesi olmalı. Şikeciler düşmedikten sonra tükürürüm kupasının içine.

O şikeciler düşecek ve düşmeli. İlk hedefimiz kupa değil o şerefsiz şikeci camianın komple küme düşmesi.

Bu başlıktaki amaç da bunu vurgulamak muhtemelen. Kupa elbette bizim ve elbette gelecek.

Sent from my iPhone 4S using Tapatalk

Ertan 51
20.10.2013, 12:51
Hayata bakışımla alakalı, bir hırsız benim paramı çalsa ama sonradan tutup eksiksiz geri getirse ondan şikayetçi olmam. Cezanın suçluları ıslah edici etkisi var mı? Bunu sorgulamak lazım. Hukuk caydırıcı değil önleyici olmalı. O yüzden hakkımız olan kupayı alalım, gerisi beni çok ilgilendirmiyor. Tabi Fenerbahçe küme düşmesin demek bu düşüncelerin de ötesinde bir şey, biraz kişisel bir istek. Münih-Dortmundsuz bir Bundesliga neden istenmezse ben de o yüzden Fenerbahçe düşmesin dedim. Düşerse de üzülmem, düşmezse de sevinmem.

Belirtmekte de fayda görüyorum; Ertan abi sen her zaman başkasın, sana çok teşekkür ederim. Düşüncelerim yerine beni hedef alarak incitici sözler söylemek yerine diyalog yolunu seçtiğin için. :alkış: :)
:) Asıl ben sana teşekkür ederim çünkü yazdım yolladım o dakkadan beri sıkıntıdayım valla:oAlperi gıyabında da olsa saygı duyar sever sayarım inşallah bir gönül kırgınlığı olmaz,yazmasak ta olurdu diye,tekrar teşekkürler:)

Cevabına gelince,
''hayata bakış açımla alakalı'' deyince bana diyecek bişi kalmıyor,
benim haya bakış açım ise,
hırsız benim paramı çaldıysa,eğer yakalayabilirsem eşşek sudan gelene kadar döverim,sonra adalete teslim ederim,adalet gerekli cezayı kesmezse hırsım geçmez o hırsıza yeniden fatura keserim.

Hazar_
20.10.2013, 13:01
Fenerbahçe küme falan düşmez

grigandalf1967
20.10.2013, 13:01
Sonuçlar yanıltmıyor...

Ender Kuyumcu
20.10.2013, 13:04
Bu başlığın amacını anlamayanlar var. Bu başlık altında Trabzonsporluların tavrı ve düşünceleri ölçülmek istenmiş. Kupa gelsin de fb ceza almasada olur diyenlerin oranı bilinmek istenmiş. Bu yüzden olmayacak bir şey üzerinden FARAZİ olarak tavır ölçülmek istenmiş.

Bazı Trabzonsporlular kupa gelsin de fb ve şikeciler ceza almasada olur düşüncesindeler. Ve öncelikleri kupa. Kupa gelince ne olacak Allah aşkına şikeciler ceza almadıktan ve küme düşmedikten sonra.

Trabzonsporluların önceliği kupa mı olmalı ya da fb nin düşürülmesi mi? Tabiki bu şerefsiz haysiyetsiz camianın düşürülmesi olmalı. Ağzımıza bir parmak bal çalınınca herşey güllük gülistanlık mı olacak?

Yanlış yolda olan Trabzonsporlular var bana göre. Öncelik adalet ve şikecilerin küme düşmesi olmalı. Şikeciler düşmedikten sonra tükürürüm kupasının içine.

O şikeciler düşecek ve düşmeli. İlk hedefimiz kupa değil o şerefsiz şikeci camianın komple küme düşmesi.

Bu başlıktaki amaç da bunu vurgulamak muhtemelen. Kupa elbette bizim ve elbette gelecek.

:tsbayrak:

Gerçekten de teşekkür ediyorum.

Demek anlatmak istediğimi anlatabildiklerim de varmış.

o kadar da kıt düşünceli biri değilmişim :)

ardasa61
20.10.2013, 13:14
iki şık da olmalı fakat fb'nin düşmesi daha önemli.

önce suçu işleyene cezası verilmeli sonra zarar tanzimine bakılmalı. sadece kupa verilse ve fb düşürülmese fb'nin bu işten bir zararı olmaz. en fazla "denedik olmadı yakalandık" diyecekler, ortam yumuşayıp şartlar olgunlaştığında tekrar "deneyecekler".

öte yandan fb düşerse bir şekilde kupamız verilmezse ligde herhangi bir takımın bir daha şikeye kalkışması imkansıza yakın olacaktır. biz kupa mücadelemizi vermeye devam ederiz fakat asıl önemli olan kurallara uymayanın cezasının kesilmiş olması olacaktır.

fb ve bjk'nin beraber düşmelerinin ekstra bir faydası ise futbol endüstrisinin çökmesi olur. bizim kulüp de dahil muhtemelen çoğu kulüp batar. böylelikle futbola harcanan paralar azalır ve belki her şeyi en baştan ve bu sefer doğru bir biçimde kurabiliriz.

Naci Karakol
20.10.2013, 13:36
Tabii ki kume dusmesi bizim icin daha hayirli olur. Ekonomik olarak biterler. Bidigim kadari ile alt ligde 3 ya da 4 yabanci bulundurulabiliyor kadroda. Sayiyi tam bilmiyorum ama boyle bir kural var. Dusunsenize butun oyunculari yok parasina cikar ellerinden. Reklam gelirleri, ligtv gelirleri hersey ucar gider. Zaten ondan sonra sittin sene toparlanamazlar.

DEEP BLUE
20.10.2013, 13:41
Abi geçen sene bu iş bitti, bize bir şey vermeyecekler diyordun. Bu mesajın cidden sevindirdi beni. :)

Bir şey bilerek yazmadım kupa gelecek diye... Temennimi yazdım... Kısa vadede halen ümitsizim... Çünkü kavga, Fenerbahçe Kulübüyle değil, Aziz Yıldırım ve onun uzantısı olduğu yapıyla... Öküzün öldüğü gün ortaklık bitmişti, şimdi de yine öküzün öldüğü gün yeni bir ortaklık başlayacaktır... Üstelik 3 seçim var yakında...

Ancak, ümidimi biraz olsun yeşertebilecek bir bilgiye sahip olmakla birlikte(ki konjonktüre göre tam tersi olarak bile yorumlanabilir), ne burada açıktan, ne de özelden paylaşabilirim. Bunu paylaşabileceğim iki kişi var; biri Ömer hocam, diğeri Özgür6161... Ömer hocaya da aktardım, biliyor zaten...

Yine de kupa beklentisi içine girmeyin derim kısa vadede... Umarım yanılırım.

HOPA'LI TS'Lİ
20.10.2013, 13:47
Ankete fb'nin düşmesinin benim için daha önemli olduğu yönünde oy vererek katıldım.

Kupa zaten hakkımız ama şikecilerin hak ettiği cezayı alması bana çok daha büyük bir keyif verecektir.

BU onlara çok daha büyük bir acı verir.

aynen öyle

şikebahçe düşsün, cezasını çeksin, kupa zaten gelecek

gurcan_altan
20.10.2013, 13:53
Hem kupa hem de ligden düşme olmalı

Şenol Altunsoy
20.10.2013, 13:54
Ülke konjonktürüne bakarak değerlendirme yapan arkadaşlar çok büyük yanılgı içerisindeler.

fb DÜŞECEK bu bir temenni değil eğer fb düşmezse tüm dünyada şikeden düşme diye bir şey olmaz

uefa ve fifa her ne kadar sütten çıkmış ak kaşık değilse de böyle bir riski göze alamazlar.

Kupa gelir mi bilmem (bana göre öyle ya da böyle gelecek) ama fb düşecek.

Çakıroğlu İhsan
20.10.2013, 13:58
bu saatte sonra kupanın benim gözümde anlamı yok fb düşürülse yeterli lakin iki seçeneğinde gerçekleşeceğini sanmıyorum bu ülkede

Bülent AKBULUT61
20.10.2013, 14:00
fb şerefsizleri düşsün o zaman otomatikman kupa bize gelecek ezikler düşmesin ne yapayım kupayı oldu ya çocuk kandırır gibi alın kupanızı susun oldu canım görürsem selam söylerim

Onur Civelek61
20.10.2013, 14:07
fb yi amatöre düşürsünler kupayı ancak o zaman istemem

Hüseyin Çümen
20.10.2013, 14:08
Trabzonspor son şampiyon olduktan bir kaç gün sonra gözümü açtım ben bu dünyaya. yıllarca maçlara gittim gurbette tek başıma Trabzonsporu temsil ettim yenildiğimizde hüngür hüngür ağladığım oldu 96 yılındaki travmatik şampiyonluk kaybedişimiz dün gibi aklımda. sportif başarı için ts club a ve biletlere verdiğim binlerce lirada yanında. ben artık somut bir şampiyonluk istiyorum hakkımızı istiyorum febe den banane Allah bin türlü belalarını versin bu dünyada olmasda diğer tarafta tek tek bizimle hesaplaşacak o şerefsizler. o yüzden ben kupamı istiyorum canları cehenneme

Selman
20.10.2013, 14:13
Bu anketi yeni görüyorum.Ve büyük bir şaşkınlık içindeyim.fb forumlarında kupa mı gitsin, küme mi düşelim diye sorsan bu oranı yakalayamazsın.Süreç insanları ne hale getirmiş.Gerçi bende de geri adım yok değil.Amatöre düşmelerini isterken bank asyaya fitim şu an.
fb'nin küme düşmesi demek bizim haklılığımızın ispatı değil mi zaten?Kupa bize ne getirecek ki?Bugün kupayı getirip müzeye koysalar nasıl bir sevinç yaşayabileceksiniz?O ilk andaki sevincin binde birini yaşayamazsınız.Bir de düştüklerini hayal edin bakalım?
Keşke anket sonuçlarını da görebilseydik.Kimler sadece kupayı istiyor diye?

Gökhan Koç
20.10.2013, 14:14
Fenerbahçe küme düşürülmezse, bundan sonra hiçbir kulüp şikedeb ceza almaz.

Futbol kaosa sürüklenir.

Fenerbahçeden nefret ediyor olmam ile küme düşmesi gerektiğini düşünüyor olmam arasında bir ilişki yok.

Aynı şeyleri Trabzonspor yapsaydı, onunda düşürülmesini isterdim.

Muhakkak düşürülmelidir.

feneri düşürmeden, kupayı Trabzonspor'a vermeden adalet sağlanamaz.

Tayfun
20.10.2013, 14:29
Bir sezon boyunca sahada futbolcularımız, tribünde taraftarlarımız ile ter döktüğümüz peşinden koştuğumuz hakkımız olan kupa şuan belki müzemizde değil ama az biraz hukuk bilen, vicdanı halâ çürümemiş insanlar o kupanın nereye ait olduğunu biliyor .

Kupa tüm bu yaşananların sembolü olarak müzemizde yerini almalıdır. Kupa bize verilirken aynı zamanda da fbnim küme düşmesi gerekir. Anketteki iki seçenek de birbirini tamalayan unsurlar bu bağlamda, eğer bunlardan biri olur diğeri olmazsa ülkedeki adaletin ne denli aksak yürüdüğün göstergesidir.

Kupa gelirse fb düşmeli, fb düşerse kupa gelmeli ne eksik ne fazla .

Berat Akçay
20.10.2013, 15:27
Hırsızlıklarının cezasını çekecekler

Ömer SEVİNÇ
20.10.2013, 15:29
Olması gereken ikisi birden olmasıdır. Ama birini seçmem gerekiyorsa ben kendi takımımın hayrını seçerim arkadaş. Fener isterse amatöre düşsün ben kupamı alamadıktan sonra ne yazar?

hodlu
20.10.2013, 15:56
Böyle bir hak tanımıyorum ben. Kupa gelecek çünkü şike yapıldı fb düşecek otomatik olarak. Yani iki seçenek de yanlış....

Muhteva
20.10.2013, 15:56
Düşürmezler beyler bu beyhude bir hayal yayıncı kuruluşlar onların arkasında ki güçler sayısız iş adamları fb ve gs'den çok para kaldırıyor bunu göze almazlar..

İtalya gibi değil burası orada Juventus gibi 10 tane kulüp var burada 2 tane para aklama bakımından diyorum yoksa büyüklük olarak değil..

Uefa düşürme kararı alsa bile 5 yıl Avrupaya gitmemeyi kabul edip yine düşürmezler olmadı Avrupa ile kökten ilişkiyi keser yine düşürmezler sanmıyorum..

Mert M.
20.10.2013, 16:31
Kupanın gelmesi demek zaten şebeklerin küme düşmeleri demektir. O yüzden oyumu kupanın gelmesi şıkkına kullandım.

hodlu
20.10.2013, 16:34
Ben oy kullanmadım üçüncü seçenek olması lazım....

MuratJ
20.10.2013, 18:06
forum da bugüne kadar açılmış olan en saçma ve en gereksiz başlık. hala da kapatılmamış. tuhaf.

Kaan
20.10.2013, 18:18
Yeryüzünde düzenlenmiş en gereksiz anket.

katre-i.matem
20.10.2013, 18:20
kullanıcıları bence mantıksız tercıhlere zorlayan bır anket olmus.. tabı kı fb dussun ve tabı kı kupa gelsın.. bence oncelık bana hakkımın verılmesı o serefsızlerın kume dusmesı sonrakı ıs.. eger onlar dussun ben kupa ıstemıyorum dersek hak arama yolundan baska yola sapmıs gıbı oluruz fıkrımce..

bkandil
20.10.2013, 18:43
Kupa gelince fb nin zaten düşmesi gerektiğini yazmışsınız, o yüzden kupa gelsin, kupadan doğan tazminat haklarımızı alalım, fb ye de ne yaparlarsa yapsınlar diyorum.

Not: Umarım bu çalışma kulüple ve federasyonla ortak yürütülmüyordur, sonra Sayın Çakıroğlu "ben söylemiştim, fenerbahçenin düşmesini taraftarımız istemiyor" demesin... :D:D

Ali Bektaş
20.10.2013, 20:15
Tabiki kupa gelsin, şikeciler düşsün. Kupa bizim özel meselemiz şikecilerin düşmesi Türkiyenin meselesi ben önce hakkım olan kupayı alayım öbürküne tüm Türkiye hatta dünya baksın. Hırsızlık cezasız kalacaksa bunu mideleri kaldıracaksa kendi bilecekleri şey

Etem Güner
20.10.2013, 20:43
Güzel bir anket olmuş bu aklama bir şey getirdi ( ölümmü mokukumu ulan fenere ölümüne mokuku )

Sibel
20.10.2013, 21:18
Kupa gelsin seçeneğinde 60'ı görünce 61'i vereyim dedim.

cakalkerem
20.10.2013, 21:21
düşmesin ki aldığı paraları geri ödeyebilsin...

ayrıca onları bu şekilde yenebilirsek çok daha zevkli.....

artık kupanın da tadı tuzu kalmadı valla...içimden bile gelmiyor....

Adnan Mollasalihoğlu
20.10.2013, 21:40
her ikiside şıkkı

muratali
20.10.2013, 22:22
Hem FB düşsün, hem de kupa gelsin.

Bu seçenek de olmalı

Sefer A.
20.10.2013, 22:31
yahu her ikisinin olmasini istiyoruz o ayri meselee
ama hani ikisi olmaz anca biri olur, buna göre sizce hangisi olsun sorusudur bu
gereklidir gereksizdir o ayri ama bence güzel soru

cevabim kupadir, emegimizin karsiligi fb'nin düsmesi falan degil, öyle olsaydi samp ligine biz alindik karsiligi aldik kupaya gerek yok demeliydik o andan beri, öyle sey olur mu ??

küme düssünler kupa gelmese de olur diyenler kendilerini kandirmaktan baska bir sey yapmiyorlar, fbnin rezilligi degil bizim zaferimizdir Dünya'ya o senenin sampiyonunun Trabzonspor oldugunu belgeleyecek ;) kupa benim müzemde olmadiktan sonra ne edeyim orda burda sitelerde Trabzonspor'un 7 sampiyonlugu oldugunun yazilmasini ?

Hasan Cubukcu
20.10.2013, 22:33
kurallar ne diyorsa onu yapsinlar

Muhammet Kalkışım
20.10.2013, 23:07
Ligin tescil edilmemesi tam bir felaket olur. Şike yapanlar aklanınca tescillenen lig, şikeciler cezalandırılınca mı tescillenmeyecek?

Böyle bir ihtimalin olduğunu görmekle birlikte, şahsi tahminim ilk deneyecekleri şeyin fb'ye - puan cezası ve ligin hiç oynanmamış sayılacağı yönünde.

Bu mücadele daha çok uzun sürecek. Lanet olsun ama böyle.

28TS61
20.10.2013, 23:27
benim her zaman dedigim;

"ilk önce sikeciler düsürülecek ve sonrasinda kupa gelecek" eger sirf kupa gelecekse, o kupa hic gelmesin.

Sefer A.
20.10.2013, 23:34
benim her zaman dedigim;

"ilk önce sikeciler düsürülecek ve sonrasinda kupa gelecek" eger sirf kupa gelecekse, o kupa hic gelmesin.

sirf kupa gelecekse hiç gelmesin , bunu anlamiyorum ben yaa nasil hiç gelmesin ?

yahu sikecilerin küme düsecegine inanan var mi yaa

28TS61
20.10.2013, 23:44
kurallar geregi sike yapan küme düser deniyor mu? deniyor. eninde sonunda küme düsecekler bundan süphem yok.

peki neden kupa gelsin sikeciler düsmede olur deniyor ?

Sefer A.
20.10.2013, 23:47
kurallar geregi sike yapan küme düser deniyor mu? deniyor. eninde sonunda küme düsecekler bundan süphem yok.

peki neden kupa gelsin sikeciler düsmede olur deniyor ?

kurallar bizde islemez
düsme ihtimali falan da yok ama kupanin gelme ihtimali daha fazla

ondan dolayi kupa mi düsme mi, her ikisi olursa ikisi ama olmazsa kupa :)

Muhteva
21.10.2013, 01:17
Türkiye'de adaletin bir ayağı topaldır keşke düşürülse ama inanmıyorum buna..

Hem iktidarı,hem ana muhalefeti,hemde yavru muhalefeti bunun önünde duruyor..

Orkun Özkaya
21.10.2013, 01:47
Değerli Bordo Mavi Net üyeleri;

Kurallar gereği fenerbahçe şike yaptığı gerekçesi ile küme düşürülecek ve 2010-2011 sezonunda bizden çalmış oldukları kupa da sahibine teslim edilecek.

TFF tarafından bu kuralın uygulanmaması uğruna türlü hokkabazlıklar yapılmakta ama eninde sonunda UEFA TFF'ye gereğini yapmasını emredecek.

Bu noktada taraftarın eğilimini ölçmek için FARAZİ bir argüman geliştirip bir soru sormak istiyorum.

Şayet tercih bize bırakılmış olsa ve ya kupa ya fenerbahçe'nin küme düşürülmesi dense siz hangisini tercih ederdiniz.

Yinelemek gerekirse bizim kupayı almamız için fenerbahçe'nin zaten kurallar gereği küme düşmesi lazım.

Yani seçenekler şöyle;

1) fenerbahçe bir şekilde küme düşürülmeyecek ama kupa Trabzonspor'a verilecek.

Ne dersiniz?

aslında "1" numaradaki soruyu "Kupa Trabzonspor'a verilecek ama fenerbahçe bir şekilde küme düşürülmeyecek" şeklinde düzenlesek. Evet ikisi de aynı gözüküyor amabir nüans var ve sanki böylesi daha iyi gibi."

yani "veya" ile bağlanan 2 sorudan önce sorulan daha önemli olur gibi bir algılamam var. Benim için kupa gelsin orası önemli sonra fenere ne yaparlar bilmem orası beni de pek ilgilendirmez

Enisc
21.10.2013, 02:08
Her iki seçenekte birbirinden saçma.

Kupa gelirse otomatikmen fbnin düşmesi lazım.
fb düşerse otomatikmen kupanın gelmesi lazım.

Courage
21.10.2013, 02:11
Elbetteki küme düşürülsünler.

Hatta kapılarına kilit vurulsun, ocaklarına incir ağacı dikilsin (kazma kürek benden)! Kupa, CAS kararından sonra zaten bizimdir yalnızca ''nakil işlemi'' gerçekleşecek hepsi bu.

Son tahlilde ise TFF'nin kıvrandığı şey , kupa iadesinden çok şikeci kulüplere uygulanacak olan yaptırımlardır. Ve o yaptırımların karşılığı küme düşürülmedir.

İlker Yazıcıoğlu
21.10.2013, 02:12
:)

sifuni
21.10.2013, 02:15
Adalaet her ikisinin de olmasi gerektigini söyler neden böyle bir secenek sunulmadi ?
Ancak ikisinden birisini secmem gerekirse Kupa derim cünkü o sene kazanilmis bir hakkin
iadesi olur her nekadar hirsizin serbest dolasmasina gönlüm razi olmasa da.

Celal Demir
21.10.2013, 08:36
aslında her ikiside :D

alone_6161
21.10.2013, 09:30
Her ikisi de olmalı. Her ikisi seçeneği olmadığından hiçbirini seçmedim.

drose61
21.10.2013, 09:48
Her ikisi de olsun diyen 100. kişiye benden malouda forması. Kaç kere açıklandı arkadaş anketin amacı, geri kalan hiç bir yorumu okumadan sanki farklı bir şey yazıyormuş gibi "Her ikisi de" yazmaktan ne keyif alıyorsunuz?

SEDAT
21.10.2013, 09:51
* Ben o sembol Kupayı istiyorum fenerin düşüp düşmemesi umrumda değil, o kupa ordan çıkmadıkça isterlerse bal ligine düşsünler farketmiyor benim için...

İgzas-61
21.10.2013, 10:01
Kupa'yı istiyorum bu ülkede adalet olmadığı için düşürmezler...

Punisher-61
21.10.2013, 10:10
Fener unrumda degil..

Benim icin sampiyonluk primi önemli.. Kulübün o paraya cok ihtiyaci var

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free (http://tapatalk.com/m?id=1)

Gamze
21.10.2013, 10:32
hak eden hak ettiği cezayı bulmadan, elde edilecek ödülün bir anlamı yok.

fb düşsün, kupadan daha değerli bir şey elde etmiş olacağız.

Berat
21.10.2013, 10:34
"Kupa mı adalet mi?" nin değüişik bir ifadesi anket sorusu.. Sadri ŞEner yönetiminin tavrı "Fener düşmese de olur" du. Bu yönetim de "Adalet, namus,şeref" kelimelerini ağızlarıdnan düşürmüyor ama bu konuda "Fener düşmesin" diyebiliyorlar. Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu?

Fb düşsün.

halil ibo
21.10.2013, 10:40
Adalet için,örnek teşkil etmesi için,şikecilerin canının yanması için:yöneticileri sabıkalı,yüz kızartıcı suçtan ceza yiyen takım düşsün.
Çünkü kişilerle kurumlar AY-RI-LA-MAZ !

Mehmet DİLEK
21.10.2013, 10:45
4 maçta şike sabit olduğuna göre 4 alt lige düşsünler.(Uefa tahkim kurulunun kararı) kuralda budur zaten.Başkada yolu yoktur.

nakzo
21.10.2013, 11:46
Bizim insanimiz kendini kandiriyor.Kupa gelmesede our nedemek.30 yildir sampiyon olamamis olmamiz demek her spor programinda sukadr yildir sampiyon olamiyorlar naralarini dinlemek demek sikebahcenin dusmesi gsnin rah at rah at sampiyonlugunu seyretmemiz demek.

nbcser
21.10.2013, 11:56
hem kupa yı istiyorum hemde şerefsizlerin küme düşürülmesini...ama ne yazıkki gerçeği konuşmakta fayda var böyle bir başbakan futbola el atan böyle bir siyaset anlayışı varken bize ne kupa verirler nede şerefsizlere hak ettiği cezayı .kardeşim cas fifa herkes onaylamış bir düşünsenize daha ne olsun vahiy gelsin diye mi bekliyorlar.ben burdan bizim başkana sesleniyorum başbakana fazla güvenme siyaset zaten yalan işi... yüklen kardeşim federasyona yüz binler yanında ha seni de durduran biri varsa söyle biz bilelim..gerğini biz herzaman yaparız trabzonsporun gerçek sahipleri olarak...

Adem Akyüz'
21.10.2013, 11:57
Her ikisi de..

serdar
21.10.2013, 12:21
UEFA veya FIFAya göre Fener kac lig düsmeli? Öyle bir kural veya tavsiye varmi? Bir maci manipule edenle 5 mac manipule edenin cezasi aynimi?

sessizkral_1
21.10.2013, 12:35
Kupa gelmesin fener düşsün ü seçen arkadaşları anlamadım.

Kupa bizim hakkımız değilmi ? Fenerin düşmesi elbet gerekli ancak fener düşerse kupa gelmezse bize ne manada yarayacak ? gs ye yarar o iş .

Bizim önceliğimiz kendi hakkımız olmalı

TekfurÇayır 61
21.10.2013, 12:49
UEFA veya FIFAya göre Fener kac lig düsmeli? Öyle bir kural veya tavsiye varmi? Bir maci manipule edenle 5 mac manipule edenin cezasi aynimi?

Bildiğim kadarıyla UEFA'nın bu konudaki kendi kuralları UEFA organizasyonlarında işlenen suçlar için geçerli. Ülke liglerinde işlenen suçlar için ise federasyonların kuralları geçerli. Bir federasyonun ülke içi cezâ kuralları UEFA'nın genel ilkeleriyle uyumsuzluk içindeyse UEFA uyarı yapıp düzeltilmesini istiyor. Federasyonun şu ânki kuralına göre hatırladığım kadarıyla kaç maç şike yaparsan yap bir lig aşağı düşüyorsun.

TekfurÇayır 61
21.10.2013, 13:19
Kupa gelmesin fener düşsün ü seçen arkadaşları anlamadım.

Kupa bizim hakkımız değilmi ? Fenerin düşmesi elbet gerekli ancak fener düşerse kupa gelmezse bize ne manada yarayacak ? gs ye yarar o iş .

Bizim önceliğimiz kendi hakkımız olmalı

Kanıtlayabilme imkânım yok ama GS yönetimi - taraftârını katmıyorum - şikebahçenin düşmemesini ister, hem de çok ister. TFF'da bir genel kurul yapılıp oylamaya gidilirse bunu orada görebiliriz.

Şikebahçenin düşmesi İstanbul dükalığına büyük bir darbe demek. GS bunu hiç istemez.

MURAT İNCE
21.10.2013, 13:21
Hakkımız olan kupamızı alalım. şerefsiz emek hırsızları da düşsün.. Böyle olmaz mı ??

SADECETRABZON61
21.10.2013, 13:40
Hem düşürülüp hem kupa verilmesi en iyi seçenek ama şıklarda göremedim.

leviathan_-1461
21.10.2013, 14:21
Bazen düşünüyorum biz kupadan ziyade adaletin peşindeyiz, öyleyse fıtratımız gereği isim farkı olmaksızın gerekli cezalar verilmeli, bazende düşünüyorum bu ülkede tek enayi bizmiyiz tüm ülke üç maymunu oynarken nerdeyse mücademizden dolayı bize tavır alacak konumdayken kimin için savaşacağız..

şenol.08.borçkalı
21.10.2013, 15:28
tabıkı fb kume dussun

şenol.08.borçkalı
21.10.2013, 15:39
yeni bir gündemimiz var artık..

bazı taraflar grupları profesyonel ligin kuruluşu olan 1959 yılından önceki mahalli liglerinde sayılmasını talep ediyorlarmıs..

Bu durumda 1923 itibariyle şampiyonluk sayılarının aşağıdaki gibi olması gerekiyormus :)

Fenev 27 (18 Lig, 6 Milli Küme,3 Türkiye Futbol Birinciliği)
Galatasaray 20 (19 Lig, 1 Milli Küme)
Beşiktaş 18 (11 Lig, 3 Milli Küme, 2 Türkiye Futbol Birinciliği, 2 Federasyon Kupası)
Trabzonspor 6 (6 Lig) :) ( +1 de yok )
Gençlerbirliği 2 ( 2 Türkiye Futbol Birinciliği)
Harp Okulu 2 ( 2 Türkiye Futbol Birinciliği)
Bursaspor 1 (1 Lig)
Ankaragücü 1 (1 Türkiye Futbol Birinciliği)
Göztepe 1 (1 Türkiye Futbol Birinciliği)
İstanbul Güneş (1 Milli Küme)
Ankara Demirspor (1 Türkiye Futbol Birinciliği)
Eskişehir Demirspor (1 Türkiye Futbol Birinciliği)
Muhafızgücü (1 Türkiye Futbol Birinciliği)
İstanbulspor (1 Türkiye Futbol Birinciliği)
Harbiye (1 Türkiye Futbol Birinciliği)

Bu durumda İdmanocağı , İdmangücü , Martıspor ve Karadenizgücü'nün kazandığı bütün kupaların sayılmasını istiyoruz ozaman... :)

CAFER ÖZER
21.10.2013, 15:40
Bir seçenek daha olmalı idi
C-Hem FB düşsün Hemde Kupa gelsin

Külünkoğlu
21.10.2013, 15:51
Son derece yanlış bir anket.

Trabzonsporlular ne hakkı olan olan kupadan vazgeçmeli ne de şikeci fenerbahçe'nin küme düşürülmesinden.

İkisinden biri olmazsa adaletin varlığından söz edilemez. Çok yadırgadım bu anketi.

GÖLONSA
21.10.2013, 16:25
Bu saatten sonra kupanın gelmesine elbetteki sevineceğim.Ancak bu sevinç son maçtan sonra yaşanan şampiyonluk sevinci gibi olmayacaktır.Hatta bir çoğumuz için artık bu şampiyonluk sadece istatiksel bir anlam ifade edecektir.

Bu nedenle sevincimizi zamanında ve gereken coşkuyla yaşamamıza hırsızlıkla engel olan fb nin düşürülmesini,yani bize yaşattıklarının bedelini ödemelerini şampiyonluğa tercih ederim.Bu tercih mantığa tamamen ters olsada(mantığa ters olan fbnin küme düşürülmesi değil,şampiyonlukmu küme düşürülmesimi konusunda yaptığım tercihdir.)

Berberoğlu
21.10.2013, 16:55

Trabzonsporlular ne hakkı olan olan kupadan vazgeçmeli ne de şikeci fenerbahçe'nin küme düşürülmesinden.

İkisinden biri olmazsa adaletin varlığından söz edilemez. Çok yadırgadım bu anketi.

+1967...

Doğru, haklı...

Gökhan Koç
21.10.2013, 17:18

Ben sana katılmıyorum abi bu konuda,

Bu anket, bundan aylar sonra taraftarın hangi ölçüde destek vermeye devam edeceğini gösteren önemli bir gösterge bence.

Önemli olan bu anketteki oranları değiştirebilecek adımları atabilmek,

Tabiki de ikisinden biri olmadan adalet sağlanamaz.

Fatih Öztürk
21.10.2013, 17:52
Bu memlekette şikebahçe düşürülmez arkadaşlar kendinize gelin.biz kupamızı TARAFTARIMIZIN tüm çabalarıyla eninde sonunda alacağız ama bu şikeci namussuzlar imkanı yok düşürülmeyecek en fazla -12 puan silme cezası verecekler.

Muhalif
21.10.2013, 19:15
fb dussun kupa gelmese de olur secenegi bana uyar.

Misina
21.10.2013, 23:10
Birini yapıp diğerini yapmama imkanı yok er geç adalet yerini bulacak !

Ender Kuyumcu
21.10.2013, 23:56

:alkış::alkış::alkış:

fteotdgs
22.10.2013, 01:04
Alkis? Nasil yani? Tuzak sorular miydi bunlar? :)
Oyleyse bu suna benzemis: "Friends"'te Ross ve Rachel, Chandler'a akil verirler:

Chandler:Janice, “Sisman gorunuyor muyum bugun?” dedi. Ve ben, ona baktim…
Ross: Bi dakka, bi dakka. Ona baktin? Bakmak yok. Sadece cevap vereceksin! Bir nevi refleks gibi: Sisman mi gorunuyorum? Hayir! O benden guzel mi? Hayir! Boyun bir onemi var midir?
Rachel: Hayir!
Ross: Ve iki yonlu de isler.

Sefer A.
22.10.2013, 02:59
hem kupa yı istiyorum hemde şerefsizlerin küme düşürülmesini...ama ne yazıkki gerçeği konuşmakta fayda var böyle bir başbakan futbola el atan böyle bir siyaset anlayışı varken bize ne kupa verirler nede şerefsizlere hak ettiği cezayı .kardeşim cas fifa herkes onaylamış bir düşünsenize daha ne olsun vahiy gelsin diye mi bekliyorlar.ben burdan bizim başkana sesleniyorum başbakana fazla güvenme siyaset zaten yalan işi... yüklen kardeşim federasyona yüz binler yanında ha seni de durduran biri varsa söyle biz bilelim..gerğini biz herzaman yaparız trabzonsporun gerçek sahipleri olarak...

Helal olsun

zekeriyya
22.10.2013, 08:24
farazi işlerle uğraşmayalım o zaman
olay açık ve nettir anket işi
farazi + fantazi gibi birşeydir
@farazianketlerehayir

omondoles
22.10.2013, 09:08
"fb düşsün zaten kupa otomatik gelecek" gibi bir cingözlük yapmayacaksak, soruya göre kupayı isterim..

ESER
22.10.2013, 09:36

ayni sekilde dusunuyorum. bu savasin galibinin Trabzonspor olmasi adina kupayi her turlu tercih ederim

Külünkoğlu
22.10.2013, 09:52

Ender Kuyumcu
22.10.2013, 10:40
Aslında bu anket, başka anketler ya da burada açılan konular ve o konulara verilen cevaplar, yaşanan tartışmalar ve benzeri bütün gelişmeler benim açımdan çok faydalı oluyor.

Trabzonspor camiasını, BMN'yi, tanıdığımı sandığım insanları, yanlış tanıdıklarımı, tanımam gerekenleri ya da hiç tanımamış olmam gerekenleri değerlendirme fırsatım oluyor ve kendime de buradan pay çıkarıyorum.

Mesela son iki senedeki şike süreci olmasaydı bir çok konuda kendimi kandırmaya devam edecektim. Trabzon (Trabzonspor) camiası benim dışarıdan gördüğüm gibi bir camia değilmiş, Trabzon şehri ve insanı (Trabzonsporlular) da öyle...

Bu camiada her şeyin en iyisini hak eden bir kesim var, var ama oldukça azınlıkta. Geri kalanının ise derdi çok farklı.

İçimdeki Trabzonspor sevgisi çok yara aldı. Gerçeklerle yüzleşmek açıkçası bana çok ağır geldi ve bu ağırlık altında da eziliyorum.

Adalet mücadelesi benim için bu kadar önemli olmasa bir daha arkama bakmazsızın Trabzonspor'dan da Trabzonlulardan da uzaklaşacağım çünkü artık midem de sinir sistemim de her ikisini de kaldırmıyor.

Bu ankete her iki yönde de oy verenlere ve düşüncelerini açıklayanlara saygı duyuyorum ve teşekkür ediyorum. Sonuç itibari ile bir farazi düşünce ama Türkiye şartları düşünüldüğünde olmayacak bir durum değil.

Yaşananları gözünüzün önüne getirince yarın öbür gün böyle bir dayatmanın yapılmayacağını garanti edebileniniz var mı bilmiyorum ama ben böyle bir garanti veremem.

Neyse, umarım herkesin kalbine göre olur herşey.

Adnan Özkan
22.10.2013, 10:46
Biraz tuhaf bir anket olmuş sanki Ender Bey.Şikeciler küme düşerse kupa zaten gelir onaylanmış olur,kupa gelsin şikeciler düşmesin demekte tam TÜRK işi olur ki bu da zaten yapılmak istenendir.(şahsi fikrim bu hırsızların asla küme düşürülmeyeceği ve puan silmeyle yırtacağı) İlla ki bir cevap isteniyorsa küme düşsün kupayı almayalım çünkü bu zaten tescilin tescilidir.

Muhammed AKSU
22.10.2013, 10:50
Gaybanalar düşsün de gerisine bakarız....

reisoğlu61
22.10.2013, 11:02
Sike yapan takim illaki düsürülecek diye birsey yok. eksi puan ile baslama olasiligi daha fazla, helede Türkiyede.
Ama kupanin el degistirilmesi SART.

Muhammet Kalkışım
22.10.2013, 11:07
BMN'de bile ilk seçenek %33.8 oranında oy alıyorsa korkarım genel taraftar görüşünden...

Adalet anlayışı: Bana dokunmayan yılan bin yaşasın.

alper*
22.10.2013, 11:09
Kupa gelmese de olur düşüncesine hak veremem.

Benim asıl amacım hakkın hak sahibine teslim edilmesi.

Ben hakkımı alayım, adaletin yerini bulması benim öncelikli sorunum değil.

Adaletin yerini bulması özelde spor camiasının, genelde de Türk kamuoyunun ilgilenmesi gereken bir husus.

Bu camia ve kamuoyunun bir parçası olarak öncelikli hedefimiz hakkımız olanı almak.

Travelair
22.10.2013, 11:10
Çalışmalarınızı takdir ediyorum Ender Bey, fakat ben de anketi hatalı buluyorum. Bu anketi gören birtakım çevreler vay be bakın bunların derdi adalet değilmiş, feybe'nin düşmesiymiş diyeceklerdir. Dolayısı ile haklı mücadelemize de zarar verecektir. O açıdan önceki mesajımda da bu noktaya değinmeye çalışmıştım

Yunus Danışmaz
22.10.2013, 11:15
3. şık olsaydı eminim ki herkes hem kupa hem düşürülmeyi seçecekti. Ama sürecin uzaması ve şikecilerin '' şunlara bak ya hala kupa istiyorlar, kupa görmek isteyenler müzemize gelsinler '' gibi iğrenç söylemleri yüzünden ibre malesef adaletten çok kupaya dönmüştür bence...

omondoles
22.10.2013, 11:18
Küme düşmeyi seçenlerin çoğu soruya göre cevap vermedi. Soruya göre cevap verilse kupa gelsin oranı %80 olur.

Loading %61..

Niçin mi fikir değiştiriyorum? Çünkü ben fikirlerimin sahibiyim; kölesi değil! Cenap Şahabettin

TekfurÇayır 61
22.10.2013, 11:36
Ender hocam Trabzonlu musun?

SEDAT
22.10.2013, 11:44
* fenerbahçe bu ülkede düşürülsün herkese benden çay bu kadarda büyük konuşuyorum, ahlak yozlaşmasında'ki memleketimizin birde gerçekleri var. Önce Kupa gelsin diyen insanlara kimse kızmasın onlarda bu gerçeği çok net biliyor, yahu senin taraftarın miting otbüsünün üstüne çıkan adama sahip çıkıyor daha neyden bahsediyoruz biz :)

Oğuzhan Turhan
22.10.2013, 12:15
Aslında hem küme düşsün hem de kupa gelsin isterim fakat illaki bir tercih yapılacaksa ben hakkım olan kupayı geri isterim.

İlker Gazioğlu
22.10.2013, 12:22
fener küme düşsün , o kupayı da alıp bir yerlerine soksunlar.

Ender Kuyumcu
22.10.2013, 13:21
Ender hocam Trabzonlu musun?

Annem Trabzonlu babam Rizeli.

Hem Trabzonlu hem de Rizeliyim.

TekfurÇayır 61
22.10.2013, 13:23
Annem Trabzonlu babam Rizeli.

Hem Trabzonlu hem de Rizeliyim.

Teşekkürler, konuyla alâkası olmayan soruyu kişisel ilgi alanıma girdiği için sordum. Herkesten özür. :)

Ender Kuyumcu
22.10.2013, 13:32
Çalışmalarınızı takdir ediyorum Ender Bey, fakat ben de anketi hatalı buluyorum. Bu anketi gören birtakım çevreler vay be bakın bunların derdi adalet değilmiş, feybe'nin düşmesiymiş diyeceklerdir. Dolayısı ile haklı mücadelemize de zarar verecektir. O açıdan önceki mesajımda da bu noktaya değinmeye çalışmıştım

Öncelikle teşekkür ederim.

Çalışmalarımı takdir ettiğinize göre neler yaptığımı da neler dediğimi de üç aşağı beş yukarı biliyorsunuzdur.

Anket o çevreler tarafından söylediğiniz yönde yanlış yere çekilemez ve mücadeleye de zarar vermez zira o çevreler TC Mahkemesi, UEFA ve CAS kararına rağmen şike yok diyebilen çevrelerdir. Yani kaale almaya gerek yok.

Ben şahsım adına almam gerekeni aldım bu anketten ve her 3 kişiden 2'sinin benimle aynı yönde düşünmesine açıkçası sevindim.

Diğer yönde oy kullananlara katılmasam da onların bakış açısını da yadırgamadım, sonuçta bu bir tercih meselesi ve herkesin öncelikleri farklı.

Yadırgadığım kesim ise ilk mesajda belirtmeme ve 27 aydır aynı şeyleri gerek köşe yazılarımda, gerek ilgili başlıklarda gerekse radyo programlarında belirtmeme rağmen hala ama böyle şey olmaz, bu saçmalık vb yorum yapanlardır.

Ukalalık olmasın ama neyin ne olacağını ve kanunların ne olduğunu benden daha iyi bilen kimse olduğunu da düşünmüyorum.

Herkes UEFA şikeciyi korur, CAS hakemleri satın alınır dediği noktada benim dediklerim de ortadadır.

Allah'tan süreç boyunca yazdığım yazılar var da söylediklerim ve yaşananlar tarihte kayıtlı bir şekilde yerini aldı.

Bilmem çekincenize cevap oldu mu?

alper*
22.10.2013, 13:34
Ankette tek eksik olan şey 3. bir seçenek :)

"Hem kupa hem adalet"

Belki o eksiklik giderilerek anket yenilenebilir, yenilenmelidir (kanaatimce).

Fatih Öztürk
22.10.2013, 13:37
Alper doğru diyor.ankete 3.seçenek eklenirse daha mantıklı olur.

Ender Kuyumcu
22.10.2013, 13:39
Hala ankete 3. seçenek eklensin diyorsunuz ya diyecek bir söz yok aslında.

3. bir seçenek olsa ve hem kupa gelsin hem de fb düşsün olsa ortada bir anket olur mu?

Zaten ilk iki seçeneği içine alır.

O seçenekleri kaldırıp yerlerine fb düşmesin kupa da fb'de kalsın konulması gerekir ki o seçeneğe oy verecek geri zekalı da yoktur herhalde.

Fatih Öztürk
22.10.2013, 13:46
Benim anlamadığım olay Trabzonspor taraftarının şikebahçeye olan nefret duygularınımı ölçüyoruz anket seçenekleriyle?şikeciler elbet düşürülsün bunu istemeyen Trabzonspor taraftarı milyonda beş kişi bile değildir.ben seçenekleri hala kavrayamadım af buyurun.

Travelair
22.10.2013, 13:46

Çalışmalarımı takdir ettiğinize göre neler yaptığımı da neler dediğimi de üç aşağı beş yukarı biliyorsunuzdur.

Anket o çevreler tarafından söylediğiniz yönde yanlış yere çekilemez ve mücadeleye de zarar vermez zira o çevreler TC Mahkemesi, UEFA ve CAS kararına rağmen şike yok diyebilen çevrelerdir. Yani kaale almaya gerek yok.

Ben şahsım adına almam gerekeni aldım bu anketten ve her 3 kişiden 2'sinin benimle aynı yönde düşünmesine açıkçası sevindim.

Diğer yönde oy kullananlara katılmasam da onların bakış açısını da yadırgamadım, sonuçta bu bir tercih meselesi ve herkesin öncelikleri farklı.

Yadırgadığım kesim ise ilk mesajda belirtmeme ve 27 aydır aynı şeyleri gerek köşe yazılarımda, gerek ilgili başlıklarda gerekse radyo programlarında belirtmeme rağmen hala ama böyle şey olmaz, bu saçmalık vb yorum yapanlardır.

Ukalalık olmasın ama neyin ne olacağını ve kanunların ne olduğunu benden daha iyi bilen kimse olduğunu da düşünmüyorum.

Herkes UEFA şikeciyi korur, CAS hakemleri satın alınır dediği noktada benim dediklerim de ortadadır.

Allah'tan süreç boyunca yazdığım yazılar var da söylediklerim ve yaşananlar tarihte kayıtlı bir şekilde yerini aldı.

Ben yine de kamuoyu oluşturmamız gereken bir meselede kamuoyunu manipülasyon gücü belli birtakım çevrelerin elinde bu anket tehlikeli olur diye düşünüyorum. UEFA da hakkımızda alacağı kararda eğer Tff'ye müdahele edecekse bunu kamuoyu vicdanına aykırılığından bulduğu güçle edecek. Dolayısı ile kamuoyunu yanımıza çekmeliyiz. Bu anketin sonucunu ulusal medyada öyle bir kullanırlar ki UEFA'ya da bakın bunların amacı üzümü yemek değil bağcıyı dövmek derler. Biz haklılığımızı anlatalım, feybe mi düşsün kupa mı gelsin dersek davanın maksadını hedefe odaklamak yerine dağıtmış oluruz

TekfurÇayır 61
22.10.2013, 13:49

Anket o çevreler tarafından söylediğiniz yönde yanlış yere çekilemez ve mücadeleye de zarar vermez zira o çevreler TC Mahkemesi, UEFA ve CAS kararıina rağmen şike yok diyebilen çevrelerdir. Yani kaale almaya gerek yok.

Herkes rastlamıştır. Bir sohbette bir varsayım (faraziye) üzerine konuşmak istediğinizde sohbet halkasından biri varsayımı realite ile karıştırıp itirâz edebilir; saçma, öyle şey mi olur diye. Yahu bu varsayım dersiniz, yine itirâz eder.

Ondan sonra sohbet şaka ve gülüşme ağırlıklı devâm eder. :)

Lazman
22.10.2013, 14:10
turk halkinin mentalite degismedikce,kultur evrim gecirmedikce,karakter sorununu asmadikca tek degisen kupanin yeri olacak,o da olursa. Ayni bozuk duzen devam edecek, ayni kafalar ayni yerde oturacak.Yalaka yazarlar yalamaya devam edecek, dun a diyen bugun b yarin c diyecek.

Hadi biz 2-3 sene debelendik aldik kupayi,vatandasin hayrina degisen ne olacak? Gelecek sefere gene senelerce adaletmi beklenecek,mail kampanyalarimi duzenlecek. Sagda solda dayisi olan isini goturmeye devam edecek.

BU SIKINTIlarin baslangici daha insan olmayi kavrayamadigidir baya buyuk bi kesimin. Onun icin bunlar anlik seyler. Gucu olanin diil hakli olanin hakkinin verilmesi gerektigini nezaman kavrayacagiz.

Ilelioglu
22.10.2013, 14:39
Ender abi farkettin mi bilmiyorum ama, son zamanlarda cok alingansin.

..

Courage
22.10.2013, 14:49
Şikeciler küme düşerse kupanın iadesinden daha fazla zarar görürler.

Evet, benim istediğim tek şey canlarının yanması. Öyle bir yanmalı ki hemde ağızlarını her açtıklarında pisliklerini gırtlaklarına kadar sokalım konuşamasınlar.

Diğer türlüsü ''kupa kupa diye ağladınız bizde hibe ettik'' kafasıyla rahat - mutlu en önemlisi acı çekmeden yaşamaya devam edecekler.

ACI çekmelerini istiyorum velhasıl!

TekfurÇayır 61
22.10.2013, 15:33
Ender abi farkettin mi bilmiyorum ama, son zamanlarda cok alingansin.

..

Ben şunu algıladım, Ender hoca gelen itirâzlar karşısında doğruları yazdığı için başlıkta bir alınma olmuş. Ender Hoca'daki ise hayal kırıklığı.

Gariptir, itirâzlara son derece doğru cevaplar vermesine rağmen bir kişi de çıkıp demiyor ki, hocam haklısın, biz yanılmışız.

Algıladığım bu.

Sefer A.
22.10.2013, 15:40
Şikeciler küme düşerse kupanın iadesinden daha fazla zarar görürler.

Evet, benim istediğim tek şey canlarının yanması. Öyle bir yanmalı ki hemde ağızlarını her açtıklarında pisliklerini gırtlaklarına kadar sokalım konuşamasınlar.

Diğer türlüsü ''kupa kupa diye ağladınız bizde hibe ettik'' kafasıyla rahat - mutlu en önemlisi acı çekmeden yaşamaya devam edecekler.

ACI çekmelerini istiyorum velhasıl!

kupayi iade etmeleri çok daha fazla aci çektirir onalra bundan eminim ben sahsen

Courage
22.10.2013, 16:20
kupayi iade etmeleri çok daha fazla aci çektirir onalra bundan eminim ben sahsen

Küme düşürülsünler, şöyle maçları TRT3 'den verilmeye başlansın bakın görün o kupayı kendi elleriyle müzelerinden atarlar. (Trabzonda bir sabah terk edilmiş sahipsiz bir kupa bulunması ihtimalide var elbette)

Kupa iadesi demek , şike yaptım demenin Türkçesidir. (yanlış anlaşılmasın , 3 tane mahkeme kararını göremeyen dangalak sürüsünün başka türlü kabulleneceği yok çünkü). Ama kupayı teslim edip , eksi puanla yine aynı ligde oynamaya devam etmeleri benim nazarımda ceza demek değildir. Bunlar bu pişkinlikle bunuda yutarlar.

Sürünecekler, kahrolacaklar, o damgayı yiyecekler. O damgayı yemenin yoluda küme düşürülmekten geçiyor.

ardasa61
22.10.2013, 17:36
önce ceza sonra tazmin.

önce suçlular cezalandırılmalı, sonra zararın tazmini yapılmalı.

Sefer A.
22.10.2013, 18:36
Küme düşürülsünler, şöyle maçları TRT3 'den verilmeye başlansın bakın görün o kupayı kendi elleriyle müzelerinden atarlar. (Trabzonda bir sabah terk edilmiş sahipsiz bir kupa bulunması ihtimalide var elbette)

Kupa iadesi demek , şike yaptım demenin Türkçesidir. (yanlış anlaşılmasın , 3 tane mahkeme kararını göremeyen dangalak sürüsünün başka türlü kabulleneceği yok çünkü). Ama kupayı teslim edip , eksi puanla yine aynı ligde oynamaya devam etmeleri benim nazarımda ceza demek değildir. Bunlar bu pişkinlikle bunuda yutarlar.

Sürünecekler, kahrolacaklar, o damgayı yiyecekler. O damgayı yemenin yoluda küme düşürülmekten geçiyor.

kupa gelmezse fb tarihten silinirse ancak o zaman tatmin olurum ki yine de olmam ben yaa, çünkü o zaman yine kupa nerde müzemizde diye afkuracaklar sinirimiz bozulacak onun için iade gerek yoksa gerisi hikaye adalet falan bunlarin ülkemizde gerçek disi seyler oldugu için kupa diyorum eger seçim yapacaksam :)

hani araba kazasinda adam öldürürsün (ALLAH korusun) da hapis yerine para verirsin ya, ona benziyor bu is, ligden düseyim kupayi vermeyeyim, yok öyle yagma, bu onlar için ödül olur ödül
onlar da sadece tazminat + ligden düsürme cezasi yiyip kupayi vermezlerse, öyle bir ihtimal yok ama neyse, kupanin onlarda kar kalmasini nasil kabullenecegiz ? bu mümkün degil, onlar için düsmek ve ya tazminat önemli degil bence, o senenin galibinin belgesi kupadir, bizim tarafa iade edilmedigi sürece de istedigimiz kadar yirtinalim uefa da bilmem kim de bizi galip olarak görse de ispat olarak gösterilecek olan kupa bizde degil malesef, umarim simdilik böyledir

sampiyonlugumuzu belgeleyen bir çok sey oldu aslinda, samp ligine alinmamiz, sikecilerin ihraç edilmesi, + yine 2 sene ceza yemeleri, e ona bakarsak daha da bir seye gerek yok.. bunlara tazminati ve ligden düsmeyi eklesen dahi, eger kupa iade edilmezse yine eksik bir sey kalir, oysa tek kupa gelirse digerleri ayrinti olarak kalir, sadece adalet tam olarak degil de kismen olarak uygulanmis olur ama yapacak bir sey yo

Türkiye sartlarini düsünerek dogru karari vermemiz lazim, adaletçiyiz falan demesi kolay ama öyle degil o isler iste ne yazik ki

mesela, tabi cansiz bedeni canlandiramazsin ama diyelim öyle bir ihtimal var, yakinini yaralayan öldüren cezalansin da yakinim ölsün mü dersin, yoksa yakinim kurtulsun da ne olursa olsun mu dersin :)
bizim canimiz da bir bakimda kupadir, sikecilerin yiyecegi tazminat da degil 2 3 sene alt ligde kalmalari da degil, o teneke dedigimiz ama emegin karsiligi olan kupadir ;)

bana emegimin karsiligini vermeden 10000% adalet uygulansa dahi, bize 100m€ + sikeciler 4 alt lige dense dahi, öyle adaletin içine edeyim ben, hirsiz esyalari çalmis bulunmus ceza yemis ama o esyalar sahibine geri verilmiyor, ne anladim hirsizin hapise girmesinden :)
kupanin yeri belli, suçlu belli suçsuz belli, suçlu zaten ihraç edildi alinmadi falan kismen ceza da yedi, geriye ne kaliyor emegin iadesi kaliyor, bu kadar basit :)
söyle de örnek verebilirim, hiyar bilgisayarini çalmsi içinde bilgilerin var emegin var, ibne hirsiz bulunmus hapse girmis ve esya sahibine esyasini degil de degeri ne kadarsa o kadar para vermis, kabul eden olur mu bunu soruyorum herkese :) isterse 2 kati parasini versin kabul etmezsiniz degil mi ? bu mesele de ayni mesele, fuzuli yere adalet madalet diye yormayalim kendimizi çünkü öyle bir ihtimal yoookk
olsaydi, o çok güvendigimiz uefa, ki ben güvenmiyorum her seye ragmen, bu mesele 3 sene sürdürmezdi ;)

ayrica o kupayi alinca o anki gibi sevinç olmayacak diyenler çok, ama bence o sevince çok yakin bir sölen olacak emaneti geri aldigimizda, Istanbul yikiir o kupa konvoylarla Trabzon'a getirilir, Dünya'da bir ilk yasariz, herkes bizi konusur, bir sonucun çikmayacagini (en azindan o anlik) bile bile Istinye ve Haliç'teki sölenlerde o kadar heyecan varsa, emanetin iadesinde onun 61 kati heyecan olacaktir bundan da eminim :)

Ender Kuyumcu
22.10.2013, 18:43
Ben yine de kamuoyu oluşturmamız gereken bir meselede kamuoyunu manipülasyon gücü belli birtakım çevrelerin elinde bu anket tehlikeli olur diye düşünüyorum. UEFA da hakkımızda alacağı kararda eğer Tff'ye müdahele edecekse bunu kamuoyu vicdanına aykırılığından bulduğu güçle edecek. Dolayısı ile kamuoyunu yanımıza çekmeliyiz. Bu anketin sonucunu ulusal medyada öyle bir kullanırlar ki UEFA'ya da bakın bunların amacı üzümü yemek değil bağcıyı dövmek derler. Biz haklılığımızı anlatalım, feybe mi düşsün kupa mı gelsin dersek davanın maksadını hedefe odaklamak yerine dağıtmış oluruz

Peki, siz haklısınız.

İlker Yazıcıoğlu
22.10.2013, 18:50
Vay arkadaş......
nE ABARTTINIZ YAHU???

ESER
22.10.2013, 19:01
varsayimdan hareketle iki secenek sunulmus ama sunulmamis ucuncu secenegin neden secilmedigi elestirisi yapiliyor hissine kapildim nedense.

Ender Kuyumcu
22.10.2013, 19:25
Bazılarınız biliyordur, lisans ve yüksek lisans eğitimimi Londra'da yaptım ve eğitim sonrası da orada çalışma fırsatı buldum. 14 sene yaşadığım Londra'da dünyanın her memleketinden insanla tanıştım. Kimiyle iş kimiyle arkadaşlık ilişkilerim oldu.

Özellikle bizde her çocuğa sorulan ama onların asla anlayamadığı bir soru vardı;

'' Anneni mi çok seviyorsun yoksa babanı mı? ''

Bu soruya istisnasız hepsi ikisini de seviyorum o nasıl soru diye cevap verdi. Oysa bizde bu soru garipsenmez hatta hemen hepimizin bir seçeneği de vardır. Ya annemizi çok seviyoruzdur ya da babamızı. Oysa durum birini diğerinden az ya da çok sevme durumu değildir durum anne ya da babamızdan biriyle daha iyi anlaşma daha iyi geçinebilme durumudur.

Şimdi burada da buna benzer bir durum mevcut diyeceğim ama biliyorum aynı şeyleri söylemeye devam edecekleriniz olacak.

drose61
22.10.2013, 19:34
Bazılarınız biliyordur, lisans ve yüksek lisans eğitimimi Londra'da yaptım ve eğitim sonrası da orada çalışma fırsatı buldum. 14 sene yaşadığım Londra'da dünyanın her memleketinden insanla tanıştım. Kimiyle iş kimiyle arkadaşlık ilişkilerim oldu.

Özellikle bizde her çocuğa sorulan ama onların asla anlayamadığı bir soru vardı;

Bu soruya istisnasız hepsi ikisini de seviyorum o nasıl soru diye cevap verdi. Oysa bizde bu soru garipsenmez hatta hemen hepimizin bir seçeneği de vardır. Ya annemizi çok seviyoruzdur ya da babamızı. Oysa durum sevgi durumu değildir durum anne ya da babamızdan biriyle daha iyi anlaşma daha iyi geçinebilme durumudur.

Şimdi burada da buna benzer bir durum mevcut diyeceğim ama biliyorum aynı şeyleri söylemeye devam edecekleriniz olacak.

O değil de 3. seçe... Neyse tamam sustum :D

ONUR BEKAR
22.10.2013, 19:39

Bu soruya istisnasız hepsi ikisini de seviyorum o nasıl soru diye cevap verdi. Oysa bizde bu soru garipsenmez hatta hemen hepimizin bir seçeneği de vardır. Ya annemizi çok seviyoruzdur ya da babamızı. Oysa durum sevgi durumu değildir durum anne ya da babamızdan biriyle daha iyi anlaşma daha iyi geçinebilme durumudur.

yukarıda ki kırmızı işaretlediğim cümle oldum olası saçma gelmiştir. aslında kendinize göre bir açıklama yapmışsınız fakat anne ve babaya olan sevgi ve sevmek meselesi iyi geçinmek anlamında kullanılmaması gerekir. babasıyla iyi geçinemeyen bir insan babasını sevmiyor mudur. hiç sanmıyorum.. Nitekim anneni mi babanı mı daha çok seviyorsun cümlesi ne kadar saçma ise yukarıdaki anket bir o kadar saçma bana göre. iki şıktan biri gerçekleştikten sonra diğeri de olması gerekiyor. öyle değil mi ?

Sefer A.
22.10.2013, 19:42
gerekiyor ama burasi Türkiye

3 temmuz sürecinden beri çok seyin olmasi gerekiyordu ama, amasi var iste :)

Emre İskender
22.10.2013, 19:42
Ender abi su secenegi de unutmussun :
Kupa gelsin, fb kume dussun, suclular cezaevine, kaybedilmis haklar ve canlar icin maddi manevi tazminat, tupcu ye futboldan omur boyu men, Trabzonspor dan dan özür dilensin...
cok sey mi istedim abi :)))

Ender Kuyumcu
22.10.2013, 19:45
yukarıda ki kırmızı işaretlediğim cümle oldum olası saçma gelmiştir. aslında kendinize göre bir açıklama yapmışsınız fakat anne ve babaya olan sevgi ve sevmek meselesi iyi geçinmek anlamında kullanılmaması gerekir. babasıyla iyi geçinemeyen bir insan babasını sevmiyor mudur. hiç sanmıyorum.. Nitekim anneni mi babanı mı daha çok seviyorsun cümlesi ne kadar saçma ise yukarıdaki anket bir o kadar saçma bana göre. iki şıktan biri gerçekleştikten sonra diğeri de olması gerekiyor. öyle değil mi ?

Bunun bile yanlış anlaşılabileceğini inanın düşenememiştim. Açıklama kısmında biraz düzeltme yaptım ki daha açıklayıcı olsun ama elimden gelen de budur.
Ne Türkçem, ne zekâm ne de bilgim bundan fazlasına müsait değil.

Ender Kuyumcu
22.10.2013, 19:46
Ender abi su secenegi de unutmussun :
Kupa gelsin, fb kume dussun, suclular cezaevine, kaybedilmis haklar ve canlar icin maddi manevi tazminat, tupcu ye futboldan omur boyu men, Trabzonspor dan dan özür dilensin...
cok sey mi istedim abi :)))

Anketi bundan sonra ansiklopedi şeklinde yaparım artık :)

İlker Yazıcıoğlu
22.10.2013, 19:49
Anketi bundan sonra ansiklopedi şeklinde yaparım artık :)

:)

ONUR BEKAR
22.10.2013, 19:52
Bunun bile yanlış anlaşılabileceğini inanın düşenememiştim. Açıklama kısmında biraz düzeltme yaptım ki daha açıklayıcı olsun ama elimden gelen de budur.
Ne Türkçem, ne zekâm ne de bilgim bundan fazlasına müsait değil.

olay farklı boyuta gelecek sanırım.. şimdi eleştiriye açık olmayan bir kişi , insan ve ya sizin orda ne diyorsalar o,herhangi bir şeye müsait olmasına da gerek yok.

Ender Kuyumcu
22.10.2013, 19:59
olay farklı boyuta gelecek sanırım.. şimdi eleştiriye açık olmayan bir kişi , insan ve ya sizin orda ne diyorsalar o,herhangi bir şeye müsait olmasına da gerek yok.

Haklısınız.

Burçak
22.10.2013, 20:01

:tsbayrak:

Gerçekten de teşekkür ediyorum.

Demek anlatmak istediğimi anlatabildiklerim de varmış.

o kadar da kıt düşünceli biri değilmişim :)

Başlıkta yazılanlar bilmece gibi ..
Kimin aslında niyeti ne halen anlayabilmiş değilim.

Yukarıda ki mesaja verilen cevap ortada.
Metin abinin mesajına verilen gülücük cevabı Metin abinin de gülücük ile cevabı...

Sanırım ben oldukça Kıt düşünceliyim. Halen vermek istediğiniz mesajı alabilmiş değilim.

Ben yine aynı fikirdeyim.
Bu anket saçma ötesi. Kimse kusura bakmasın.

Adalet tekdir.
Birisi küme düşüyorsa zaten bi naneler yemiştir o kupada sahibine verilir.
Ha bi kupa birine veriliyosa diğeri zaten bi haltlar karıştırmıştır ve küme düşmek zorundadır.

Anket başkalarına malzeme vermekten başka bişe değil.
bilinçaltına bu cezalardan tekini alsalar bunu kabulleneceğimizi işliyor.

kupada gelmeli kümede düşmeliler. tercih yapmamalıyız..

Courage
22.10.2013, 20:03
@ Sefer Asan

Dedikleriniz doğru. Bende kupanın gelmesini istiyorum. Aksi olamaz. Amma Ender bey'in önümüze sürdüğü seçeneklerden hangisini yanıtlamışsak ona uygun izahat vermek durumunda kalıyoruz. 2.seçeneği seçen bana (ve benim gibiler için) göre küme düşürüldükten sonra bunların yanında şu gün duranlarda duramayacak ve kupanın iadesi ''küme düşmeksizin cezalandırma'' yolundan daha kolay olacaktır. 2. lige düşmüş hiç bir takım o kupayı müzesinde barındıramaz.

Sizinde dediğiniz gibi aslında kupanın bizim olduğunu tescilleyen onlarca şey var. Normal bir ülkede hem küme düşürme cezası hem kupa iadesi hemde maddi tazminat çoktan verilirdi.

TekfurÇayır 61
22.10.2013, 20:06
Anket sonucu artık şekillenmiş gibi görünüyor. Her 3 kişiden 2'si düşsün, 1'i kupa diyor.

Ender Kuyumcu
22.10.2013, 20:15
Anket sonucu artık şekillenmiş gibi görünüyor. Her 3 kişiden 2'si düşsün, 1'i kupa diyor.

Kapatalım mı yani dükkânı? :)

Amaç hasıl olmuş mudur?

alper*
22.10.2013, 20:25
Fenerbahçeli olsaydım bundan daha çok sevineceğim bir sonuç olmazdı.

TekfurÇayır 61
22.10.2013, 20:27
Kapatalım mı yani dükkânı? :)

Amaç hasıl olmuş mudur?

Yok hocam açık kalsın.:) sonra demesinler ki biz daha oy kullanacaktık, düşsüncülerin penaltıları irdelensin.

Ender Kuyumcu
22.10.2013, 20:30
Yok hocam açık kalsın.:) sonra demesinler ki biz daha oy kullanacaktık, düşsüncülerin penaltıları irdelensin.

Ben bu gece 12 itibari ile anketi kapatayım en iyisi. Mazallah bu ankete bakıp fb'yi düşürür ama kupamızı vermez yetkililer, yanarım valla :)

TekfurÇayır 61
22.10.2013, 20:30
Fenerbahçeli olsaydım bundan daha çok sevineceğim bir sonuç olmazdı.

Doğrudur, farazî bir anketin sonucuna bile sevinir o güruh.

TekfurÇayır 61
22.10.2013, 20:31
Ben bu gece 12 itibari ile anketi kapatayım en iyisi. Mazallah bu ankete bakıp fb'yi düşürür ama kupamızı vermez yetkililer, yanarım valla :)

:) Böyle bir sonuçta doğaldır ki bütün iş sana patlar. :)

Ender Kuyumcu
22.10.2013, 20:33
:) Böyle bir sonuçta doğaldır ki bütün iş sana patlar. :)

Zaten 6222'yi de benim yüzümden değiştirdiler, kişilerle kurumları da bana danışıp ayırdılar :)

Şimdi benim farazi olarak fb düşsün kupa gelmese de olur dediğimi duymuşlarsa o iş bitmiştir.

TekfurÇayır 61
22.10.2013, 20:35
Zaten 6222'yi de benim yüzümden değiştirdiler, kişilerle kurumları da bana danışıp ayırdılar :)

Şimdi benim farazi olarak fb düşsün kupa gelmese de olur dediğimi duymuşlarsa o iş bitmiştir.

Tamam o halde hocam, artık eğri oturup doğru konuşalım: Hangi takımı tutuyorsun? :)

Ilelioglu
22.10.2013, 20:35
Ben şunu algıladım, Ender hoca gelen itirâzlar karşısında doğruları yazdığı için başlıkta bir alınma olmuş. Ender Hoca'daki ise hayal kırıklığı.

Gariptir, itirâzlara son derece doğru cevaplar vermesine rağmen bir kişi de çıkıp demiyor ki, hocam haklısın, biz yanılmışız.

Algıladığım bu.

Kime göre neye göre dogrulari yazdi? :) Sana göre, ama sen yazinda genelleme yapmissin.

Ender abinin ve diger oy kullanan herkesinde fikrine saygi duyuyorum sahsen, ama ben bu sefer Ender abi gibi düsünemedim. Ve benim gibi bircok kiside düsünemedi. Anket ile Trabzonsporlularin önceligi ölcünmek istenmis, ben sahsen önceligimi belirttim ama oy kullanmadim, cünkü birazda resmi bir durum tasiyor bu anket. Resmiyette ben her iki seceneginde gerceklesmesinden yanayim. Kisacasi oy kullanmaya elim gitmedi.

Ayrica son dönemlerde Forum'da bir tahammülsüzlükte söz konusu. Tartismalar alinganliklarla büyüdü, biraz abartiya kacti bu durum. Birbirimizin fikirlerine ve görüslerine saygi duyarsak sorun kalmaz.

..

fteotdgs
22.10.2013, 20:36
@ Ender Kuyumcu,
Anketi baslatan mesajinizdan:
"Şayet tercih bize bırakılmış olsa ve ya kupa ya fenerbahçe'nin küme düşürülmesi dense siz hangisini tercih ederdiniz."

Oradan "sayet tercih bize birakilmis olsa" kismini tamamen atip bu sorunun bize zorla dayatildigini ve mutlaka cevap vermemiz gerektigi aksi halde bu iki siktan ikisinin de olmayacagini (Trabzonspor taraftarinin "Sophie'nin secimi" secimi :)) acikca vurgulasaydaniz aksi elestiriler olmayacakti sanki ?

Ayrica bu basliktaki tum mesajlari okudum, bence Ender Kuyumcu hakli. (Bilen bilir, Turkiye'de internetin erken donemine ait, efsane olmus "Sezen Aksu" tartismasina ithafen :))

TekfurÇayır 61
22.10.2013, 20:41
Kime göre neye göre dogrulari yazdi? :) Sana göre, ama sen yazinda genelleme yapmissin.

Ender abinin ve diger oy kullanan herkesinde fikrine saygi duyuyorum sahsen, ama ben bu sefer Ender abi gibi düsünemedim. Ve benim gibi bircok kiside düsünemedi. Anket ile Trabzonsporlularin önceligi ölcünmek istenmis, ben sahsen önceligimi belirttim ama oy kullanmadim, cünkü birazda resmi bir durum tasiyor bu anket. Resmiyette ben her iki seceneginde gerceklesmesinden yanayim. Kisacasi oy kullanmaya elim gitmedi.

Ayrica son dönemlerde Forum'da bir tahammülsüzlükte söz konusu. Birbirimizin fikirlerine ve görüslerine saygi duyarsak sorun kalmaz.

..

Anket saçma, şikebahçe düşerse kupa da gelir zâten türü, anketin bir varsayıma dayandığını dikkate almadan yazanların itirâzlarına verdiği cevapları kastettim. Ki bunun sana göresi bana göresi olmaz.

Diğer itirâzlar - anket yapılmasa daha iyi, koz verdik v.s. - mesajımda konu dışıydı. Orada elbette sana göre bana göre olur. Olmalı da.

Ender Kuyumcu
22.10.2013, 20:41
@ Ender Kuyumcu,
Anketi baslatan mesajinizdan:
"Şayet tercih bize bırakılmış olsa ve ya kupa ya fenerbahçe'nin küme düşürülmesi dense siz hangisini tercih ederdiniz."

Oradan "sayet tercih bize birakilmis olsa" kismini tamamen atip bu sorunun bize zorla dayatildigini ve mutlaka cevap vermemiz gerektigi aksi halde bu iki siktan ikisinin de olmayacagini (Trabzonspor taraftarinin "Sophie'nin secimi" secimi :)) acikca vurgulasaydaniz aksi elestiriler olmayacakti sanki ?

Ayrica bu basliktaki tum mesajlari okudum, bence Ender Kuyumcu hakli. (Bilen bilir, Turkiye'de internetin erken donemine ait, efsane olmus "Sezen Aksu" tartismasina ithafen :))

Eleştiri olması doğal. Ortada bir iş varsa eleştiri de olur ya da olabilir ama net bir şekilde belirtilmesine rağmen, üstelik de yapılan eleştirilere açıklama da getirilmişken ısrarı anlayamıyorum.

Sezen Aksu konusunda da aydınlatırsanız sevinirim zira malumatım yok o konuda :)

alper*
22.10.2013, 20:42
Kupamız verilsin ve Fenerbahçe bir alt kümeye düşürülsün seçeneği olsaydı muhtemelen % 98'in üzerinde oy alırdı.

Hal böyle iken anketin böyle iki seçenek üzerine kurularak; taraftarın bir yoldan birine mecbur bırakılmasının yalnızca kişisel bir merağı gidereceği ve Trabzonspor'a hiçbir faydası olmayacağı da ortadadır.

Ilelioglu
22.10.2013, 20:51
Anket saçma, şikebahçe düşerse kupa da gelir zâten türü, anketin bir varsayıma dayandığını dikkate almadan yazanların itirâzlarına verdiği cevapları kastettim. Ki bunun sana göresi bana göresi olmaz.

Diğer itirâzlar - anket yapılmasa daha iyi, koz verdik v.s. - mesajımda konu dışıydı. Orada elbette sana göre bana göre olur.

Bu durumda Anket yanlis yerde acilmamis mi? Ganita'da acilmasi daha dogru olurdu, ki bu tartismalar o zamanda olurdu, cünkü insanlarin konuya bakis acisi cok hassas, bunu kabul etmek lazim.

Ayrica Ender abinin ilk mesaji da cok acik, ama bunu kim okur diye de düsünmek lazim. Insanlar anketteki soru ile cevaplari görünce direkt elestiriye geciyor dogal olarak. Cünkü "Genel Bölümünde" cogumuz ciddi düsünüyoruz.

Yani Anketin kendisinede bir aciklama eklemek lazimdi, bu acidan bakilinca her iki tarafinda hatali oldugu bir gercek.

..

TekfurÇayır 61
22.10.2013, 20:52
Kupamız verilsin ve Fenerbahçe bir alt kümeye düşürülsün seçeneği olsaydı muhtemelen % 98'in üzerinde oy alırdı.

Hal böyle iken anketin böyle iki seçenek üzerine kurularak; taraftarın bir yoldan birine mecbur bırakılmasının yalnızca kişisel bir merağı gidereceği ve Trabzonspor'a hiçbir faydası olmayacağı da ortadadır.

Yâni anket %1 - 2 civârlarında bir kitlenin oranını tespit etmek için yapılsaydı diyorsun. O kadarcık oranı tespit etmek uğruna anket yapmaya değer miydi? Bence değmezdi.

TekfurÇayır 61
22.10.2013, 20:55
Bu durumda Anket yanlis yerde acilmamis mi? Ganita'da acilmasi daha dogru olurdu, ki bu tartismalar o zamanda olurdu, cünkü insanlarin konuya bakis acisi cok hassas, bunu kabul etmek lazim.

Ayrica Ender abinin ilk mesaji da cok acik, ama bunu kim okur diye de düsünmek lazim. Insanlar anketteki soru ile cevaplari görünce direkt elestiriye geciyor dogal olarak. Cünkü "Genel Bölümünde" cogumuz ciddi düsünüyoruz.

..

Bu da tabiî ki sana bana göre değişen konuların arasında yer alıyor. Benim bu konuda fikrim yok, aslında yanlış kişiye sordun, genel bölümünden başka yerini pek kullanmıyorum forumun. Kullananların fikir yürütmesi doğru olur.

ibrahim
22.10.2013, 20:59
Yau gelin orta yolu bulalım. Kupayı düşürelim, feneri alalım. Nasıl? :)

alper*
22.10.2013, 21:01
Yâni anket %1 - 2 civârlarında bir kitlenin oranını tespit etmek için yapılsaydı diyorsun. O kadarcık oranı tespit etmek uğruna anket yapmaya değer miydi? Bence değmezdi.
Tamamen katılıyorum.

TekfurÇayır 61
22.10.2013, 21:02
Yau gelin orta yolu bulalım. Kupayı düşürelim, feneri alalım. Nasıl? :)

Bu da iyi, bu konuda derhal bir anket yapılsın ama önce anketin nerede yapılması gerektiğine dâir bir anket yapılsın. :)

TekfurÇayır 61
22.10.2013, 21:04
Tamamen katılıyorum.

Bu görüşüne katılıyorum. :)

umut22
22.10.2013, 21:13

http://radorecdn.bobiler.org/upload/photographs/32161454739.jpg

fincher
22.10.2013, 21:18
Bir Fenerbahçeliyi hangisi daha çok kudurtur.Bence kupanın onlardan alınıp bize verilmesi.Kupamızı alalım kardeşim,mühim olan bu,biz kupamızı alamadıktan sonra Fenerbahçe küme düşse bile bu savaşın kazananı olamayız.Ama kupamızı alırsak Fenerbahçe kümede kalsa bile net bir zafer elde etmiş oluruz.Kupa çok daha önemli bence...

TekfurÇayır 61
22.10.2013, 21:25
Bir sorum var, kamuoyu şike soruşturmasından haberdâr olmadan önce 2010-2011 sezonunun şâibeli olduğunu futbol câmiasının içindeki herkes biliyordu.

GS o sezonu hatırlamıyorum kaçıncı tamamladı, epey altlardaydı. Ve şüphesiz ki GS yöneticileri de dönen dolaplardan haberdârdılar.

Soru şu, niye çıkıp da lig incelenmeli, bu sezonda şâibe var demediler?

Oysa şampiyonluk sayısı olarak şikebahçe ile aralarının açılması işlerine gelmiyordu, medyadaki, hükümetteki güçleriyle, taraftarlarıyla bu işin üstüne gitmeleri GS'nin çıkarlarını korumaları gerekiyordu. Ses çıkarmadılar. Neden?

Muhammet Kalkışım
22.10.2013, 21:29

Akla karayı belirleyecek bir ankettir bu, istirham ederim.

Zira Temmuz 2011'den beri yaşananlara BMN bünyesinde kimlerin yüzeyel, kimlerin derinlemesine göz attığına dair bir öngörüş niteliğindedir buradaki yanıtlar da.

Bu forumdaki hiçbir üye bu ankette oy kullanmak için diretilmemiştir. Esas diretme, anketin içeriği açısından anket sahibinedir.

Öte yandan "İntihar etmek ister misiniz?" türevi üçüncü bir seçenekle anket oluşturulması üzerinden eleştiri yapılması ise abestle iştigaldir. Merak gidermez (çünkü ortada merak edilecek şey kalmaz), hiçbir katkısı olmaz.

fteotdgs
22.10.2013, 21:32
Bir sorum var, kamuoyu şike soruşturmasından haberdâr olmadan önce 2010-2011 sezonunun şâibeli olduğunu futbol câmiasının içindeki herkes biliyordu.

GS o sezonu hatırlamıyorum kaçıncı tamamladı, epey altlardaydı. Ve şüphesiz ki GS yöneticileri de dönen dolaplardan haberdârdılar.

Soru şu, niye çıkıp da lig incelenmeli, bu sezonda şâibe var demediler?

Oysa şampiyonluk sayısı olarak şikebahçe ile aralarının açılması işlerine gelmiyordu, medyadaki, hükümetteki güçleriyle, taraftarlarıyla bu işin üstüne gitmeleri GS'nin çıkarlarını korumaları gerekiyordu. Ses çıkarmadılar. Neden?
Hocam, öğrenilmiş çaresizlik diye birşey var. Yıllardır, hatta on yıllardır herkes biliyordu dönen dolapları, yine herkes biliyordu bunların hep geçiştireleceğini. Bu yüzden kimse,buna itiraz etmezken gücü yeten kervana katılıyor, yuvarlanan çığı biraz daha büyütüyordu
. Alakasız br suru ayrıntı, olasılık bir araya geld ve ilk defa 3 Temmuz süreci diye birşey oluştu tarhte ilk defa.

SEDER
22.10.2013, 21:34
aslında bende şikebahçenin küme düşmesini işaretledim ama asıl isteğim kupanın alınıp şikebahçenin küme düşürülmesidir.