PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bilge Kral Alija'nın Bosna'sı Dünya Kupasında

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
17.10.2013, 14:53
http://www.radiosarajevo.ba/upload/images/Metromahala_lica/alija-izetbegovic.jpg

Bilge Kral Alija'nın genç ülkesinin cevval çocukları Dünya Kupası'na katılma hakkı kazandı...

Yemin ederim ki gurur duydum.
Hak ettikleri bu gururu onlarla paylaşıyorum.
Alija'nın çocuklarından da bu beklenirdi zaten...

Ama asıl konu bizim bu fotoğraftaki durumumuzdur.

Çanakkale'de haksızlık karşısında eğileceğine çorak toprakları kanlarıyla sulamayı tercih edenlerin torunları bizler...

Hz.Ömer'in adaletini kendimize şiar edindiğimizi iddia eden bizler...

Adam kayırma, torpil, rüşvet, manipülasyon, teşvik pirimi hatta şikeyi hoş gören;
güçlüyse suçluyu kayıran,

mağdur güçsüzse adaleti umursamayan bir hale gelmiş bir memleketin evlatları olduk.

Bu tabloda tarihle övünme hakkımızı da yitirmiş oluyoruz.
O güzel adamların atlarına binip gittiği çorak, kirli ve çürümeye yüz tutmuş bir dehlizin sefil kazazedeleri oluyoruz...

Trilyonluk futbol bütçelerimiz, tesislerimiz, geçmiş başarılarımıza rağmen futbolumuzun yerlerde sürünmesi bu yüzdendir işte...

Silkelenip kendimize gelmeden, hayatın acı gerçeklerini görüp o bu çirkefler yığınını bu coğrafyadan temizlemeden ne dev yıldız transferleri, ne reklam anlaşmaları, ne de tesis inşaatları başarılar getirecektir.

İşte tüm bu sebeplerden dünya kupasında "Yaşa Bosna" diyeceğim.
Bilge Kral Alija'nın tertemiz takımını destekleyeceğim...

Tolga
17.10.2013, 15:14
Allah nasip ederse bende bu yaz turnuva boyunca Bosna formasıyla sokaklardayım :)

pazarkapılı
17.10.2013, 15:26
"Adam kayırma, torpil, rüşvet, manipülasyon, teşvik pirimi hatta şikeyi hoş gören;
güçlüyse suçluyu kayıran,

mağdur güçsüzse adaleti umursamayan bir hale gelmiş bir memleketin evlatları olduk"....

bu ülke ne zaman böyle degildi ki....merak ediyoruz....

sporsa spor,adaletse adalet,eğitimse eğitim,düzense düzen....ne zaman böyle degildi....40 da mı 50 de mi 60 da mı 70 demi 80 de mi yoksa 30 larda mı?....

yazıların büyüklüğü içerigindeki büyüklükle alakalıdır....spor için bunlar söyleniyorsa yazı küçük kalmıs....genel olarak söyleniyorsa yazı eksik kalmıs....

okg_53
17.10.2013, 15:29
.............. İzzetbegoviç ..............

Ugur Kurucelik
17.10.2013, 16:12
80 milyonluk Türkiye, 4,5 milyonluk Bosna'yı destekliyor Dünya Şampiyonasında. Güler misin ağlar mısın?

cyberentalpi
17.10.2013, 16:16
bizim gibi sikeci cirkef ırkcı futbolcuların milli takımı olacagina
bosna olsun

benim milli takımım belli dunya kupasinda. Hayde Bosna'lı kardeşlerim

HOPA'LI TS'Lİ
17.10.2013, 16:52
Bosna'ya çok sevindim. Tebrikler valla.

alone_6161
17.10.2013, 17:31
Bosna'lı kardeşlerimizin arkasındayız, onlarla sevinip, onlarla üzüleceğiz. Bu yaz Bosna'lıyız.

Necmettin ALTUNTAŞ
17.10.2013, 18:28
Bilge Kral Alija ifadesi çok güzel yakıştı.Allah mekanını cennet eylesin.Hiç olmasa dünya kupasını seyretmek için bir sebebimiz olacak.

EnjoyTheMusic
17.10.2013, 18:52
3 hafta önce bosnadaydım,çok beğendim keşke daha önce gitseydim. mostar şehri ve saraybosnaya gittim gerçekten boşnaklar oldukça mütevazi kibar insanlar.türkleri de seviyorlar.saraybosnada bilge kralın mezarına da gidip dua ettim.çok genç bir ülke olmalarına rağmen sistemlerini kurup futbolda oldukça başarılı olmaları takdire şayan.brezilyada dünya kupasında bosnahersek destekçisiyiz

Mert'
17.10.2013, 19:00
Bosnayı tutuyorum bende inş başarılı olurlar.

ilhan
17.10.2013, 19:58
Trabzonspor'u destekler gibi destekleyeceğim. Favorim Arjantin ama gönlüm Bosna Hersek'ten yanadır.

Yaşar
17.10.2013, 20:07
Dünya kupasını izlemek için önemli bir neden oldu, inşallah başarılı olurlar.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Hüseyin Başoğlu
17.10.2013, 20:16
gönlüm ispanyadan yana ama Bosna sanki beni temsil ediyormuş gibi takip edicem ve destekçisi olucam...

uzungöllü
17.10.2013, 20:35
bosna dünya kupasında(helal olsun). isviçre 1. torbada. fransa play-off 2. torbada. ?=)(/&%+^'!!'^+%&/()=?

U.Sadıkoğlu
17.10.2013, 21:18
Dünya'ya şike ve doping ile nam salmış türklerin milli takımından iyidir. ;)

Osman Pervaneli
17.10.2013, 21:36
bosnaya gidip gören biri olarak elbette bende bosnayi destekleyecegim, insallah basarili olurlar

Naci Karakol
17.10.2013, 21:41
Birde bizler bu lanet ülke ve sistemi ile olimpiyatlara aday olduk. :) :) :) :)
Kalbimiz Bosna'dan yana :)

ergin cesit
18.10.2013, 10:19
helal olsun bosnaya sistemli ve dürüst bir şekilde ilerlediler.kalbimiz onlarla

Tolga
18.10.2013, 10:42
gönlüm ispanyadan yana ama Bosna sanki beni temsil ediyormuş gibi takip edicem ve destekçisi olucam...

Kaynım Malatya'dan yana ama ben görümceciyim o yüzden başarılar Isparta xP Eltin olucam ...

Mollasalihoğlu
18.10.2013, 13:17
Forza Bosna :)

Courage
18.10.2013, 18:49
Onurlu ve sabırlı bir direnişin nihayetinde bahar gelmişti Saraybosnaya...

Sen herşeyin en güzelini hak ediyorsun Bosna - Hersek. Kalbimiz sizinle,başarılar!

(bizim orada adettir ; Kupayı almadan gelmeyin)

Muhteva
18.10.2013, 19:13
Alija İzzet Begoviç büyük insan tabiki Bosnayı destekleyeceğiz..

ozturk
18.10.2013, 19:28
Çok güzel ve duyarlılık kokan bir bakış açısı.

Ellerinize sağlık

Cafer Bulur
18.10.2013, 21:50
Gönlümüz bosna ile olacak,umarim basarili olurlar.

Biraz sansli bir kura ile gruptan cikabileceklerini düsünüyorum.

GÖLONSA
19.10.2013, 14:12
Demekki hayat sürdüğü müddetçe asla pes etmeyeceksin.

Bosna'nın yaşadığı zülümü yaşı müsait olanlar asla unutamazlar.Çünkü görüyorduk,duyuyorduk,biliyorduk ama eli kolu bağlıymışcasına elimizden hiçbir şey gelmeden oturup kahrediyorduk.

İşte o kahır zamanlarında bile tüm insalığın Bilge Kral'ıydı Alia İzzetbegoviç.

Şimdi o katliamlara uğrayanların çoçukları hayata büyük bir çalım atıyorlar.Elbetteki biz onların yanındayız.

Geçenlerde Ali Ece'nin söylediği gibi ''Bosna Hersek değil,bizim için Bosna Herkes!''

Şeref
19.10.2013, 17:17
bende bosnayı destekliyeceğim bu yaz inşallah çok başarılı olurlar.

poetricus
19.10.2013, 19:43
Şahsen görmedim, ama bazı haber kaynaklarında rastladığım bilgiler doğruysa sevinen Boşnaklar kendi bayraklarının yanı sıra Türk bayrakları da sallamışlar. Bir ağacın dallarıyız, nasıl olsa. Gönlümüz Bosna Hersek'le.

Futbolun sadece oyun ve para olmadığını, en azından olmaması gerektiğini gösteren güzel bir başlık olmuş. Açan arkadaşa tebrik ve teşekkürlerimi sunuyor, bu vesileyle Merhum İzzetbegoviç'i bir kez daha rahmetle yâd ediyorum.

Osman Pervaneli
20.10.2013, 01:34
bosnalilara düsmanlari türkler diye hitap ettigini duymustum, saraybosnaya gittigimde özellikle de bascarsi da kendimi anadolunun bir sehrinde hissetmistim, türkleri seven sayan bir millet, cok iyi agirlanmistik dogrusu, herkese oralari gidip görmeyi kesinlikle tavsiye ederim

ihsan candas
20.10.2013, 03:50
Gerçekten seviyorum...evet,evet....gözyaşları yalan söylemez....

Ender Kuyumcu
20.10.2013, 19:00
Sporda ahlak olmayınca başarı da olmuyor.

Bosna'ya Dünya Kupası'nda başarılar dilerim.

fteotdgs
20.10.2013, 19:27
Adamlar ne kadar gurur duysa az. Nüfusları kaç? Bizim kaçta kaçımız?

ozturk
04.11.2013, 15:30
Bosna gezisine katıldım yakın zamanda. Savaşın izlerini silmeye çalışan, halkın çoğunluğu fakir olan ülke. Türkiye sevgileri inanılmaz. Rehber burası sizin topraklarınız,siz turist sayılmazsınız dedi :)

Meşhur Başçarşı'dan bir kareyi paylaşmak istiyorum sizlerle..

http://j1311.hizliresim.com/1h/4/u6uuc.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Adem Erdoğan
04.11.2013, 15:35
Bu ay sonunda inşallah fırsatımız olursa gitmeye.