PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonspor Yönetimi TFF'ye Başvurdu! TFF Yön.Kur. Reddetti. Sıra Tahkim'de!

Sayfa : 1 2 [3] 4

Mollasalihoğlu
31.10.2013, 19:01
Basit bir soru?

Seçimden önce siyasetin adamı olmakla itham ettiği Muharrem Usta ve adamlarına neden kapıları sonuna kadar açtı başkan?

Fatih Birinci
31.10.2013, 19:03
Basit bir soru?

Seçimden önce siyasetin adamı olmakla itham ettiği Muharrem Usta ve adamlarına neden kapıları sonuna kadar açtı başkan?

Basit bir cevap!

Kazim şengöcgel ibrahim haciosmanoglunun önceden de arkadaşidir ikisini ortak yani delikanliliktir ve ikiside sapına kadar trabzonlu ve trabzonsporludur

TekfurÇayır 61
31.10.2013, 19:03
Estağfurullah, Spor Hukuku anladığım ve bildiğim bir dal değil. Bu alanda hiç bir davaya da girmedim. Ama inanın Futbol Federasyonu Hukuk Kurulu'nda çalışan 10 avukattan 9'u da bilmiyor bu hukuk dalını.

Ancak basit bir hukuk mantığı var. Siz "o da onun içindedir, kızım sana söylüyorum gelinim sen anla" diye dilekçe yazamazsınız. Derdiniz, talebiniz neyse her şeyi istemelisiniz. Hatta belki bir şey unuturum veya atlamış mıyım diye "fazlaya ilişkin haklarınızı" saklı tutarsınız. Konu federasyon tarafından iade-i muhakeme (yeniden yargılama) yoluyla PFDK'ya gelirse, adamlardan ne talep ettiğimiz net olarak bilinmeli. Kabul edip etmemek onların sorunu, istediğiniz olmadığı zaman Fifa, Uefa, Cas gibi yurtdışı, tahkim, ticaret mahkemesi ve ilgili savcılıklar olmak üzere ülke içindeki tüm yetkili mercilere başvurursunuz.

Neyse, neticede içeriğini tam bilmediğimiz bir metin, mahiyetini bilmediğimiz hesaplar ve pazarlıklar üzerinden daha fazla hariçten gazel okumayalım.

Teşekkürler, yine mevcut hukuk bilgisi dağarcığın ile şu soruya da yanıt verirsen çok sevinirim: İâde-i muhakeme yoluna gidilirse bu bir nevî kamu dâvâsı olmaz mı? PFDK tarafından şike kararı ve cezâsı verilmesi için Trabzonspor'un şikâyetçi olmasına gerek var mı?

Trabzonspor'un talep zamanı PFDK'nın vereceği şike kararından sonrası için değil mi?

Mollasalihoğlu
31.10.2013, 19:07
Basit bir cevap!

Kazim şengöcgel ibrahim haciosmanoglunun önceden de arkadaşidir ikisini ortak yani delikanliliktir ve ikiside sapına kadar trabzonlu ve trabzonsporludur

Yani Kazım Bey ikna mı etti başkanı Muharrem Bey'in siyasetin adamı olmadığına? :)

oflubektas
31.10.2013, 19:12
Teşekkürler, yine mevcut hukuk bilgisi dağarcığın ile şu soruya da yanıt verirsen çok sevinirim: İâde-i muhakeme yoluna gidilirse bu bir nevî kamu dâvâsı olmaz mı? PFDK tarafından şike kararı ve cezâsı verilmesi için Trabzonspor'un şikâyetçi olmasına gerek var mı?

Bu sefer sorunuz basit geldi :) Kamu davası, kamu tarafından açılan dava demektir. Ceza davaları "kamu davasıdır" ve davacısı "kamu hukuku" dur. Kamu adına Cumhuriyet Savcılarının iddianameleriyle açılır. Şikayete bağlı suçlar haricinde savcılar re'sen (kendiliğinden) harekete geçebilir. O başka bir şey.

PFDK üyelerinin savcı seviyesinde yetkileri yoktur. Trabzonspor veya başka bir kurumun şikayeti şart olmamakla birlikte, federasyon başta olmak üzere bu merciye incelenmek üzere bir dosya sevkedilmesi gerekir. Yaptıkları da sadece "kurum içi disiplin yargılaması"dır.

Fatih Birinci
31.10.2013, 19:12
Yani Kazım Bey ikna mı etti başkanı Muharrem Bey'in siyasetin adamı olmadığına? :)

Alakasi yok ki :) madem cok meraklisin şunu belirtiyim. Basbakan muharrem ustanin baskan olmasini istemisti ;)

Ahmet Kuru
31.10.2013, 19:13
Basit bir soru?

Belki Trabzonspor için bir araya geldiler belki de şahsi çıkarları için...
Nasıl ki Muharrem Usta basketbola destek oluyorsa kaybetmiş bir aday olsa bile. Bunun da altında çok şey arandı,normaldirde.

Ama Bana göre bu arkadaşlık Trabzonspor için hayırlı olacaksa, kanka olsunlar... Sebebi, niyesi beni ilgilendirmez.

Fatih Birinci
31.10.2013, 19:15
Belki Trabzonspor için bir araya geldiler belki de şahsi çıkarları için...
Nasıl ki Muharrem Usta basketbola destek oluyorsa kaybetmiş bir aday olsa bile. Bunun da altında çok şey arandı,normaldirde.

Ama Bana göre bu arkadaşlık Trabzonspor için hayırlı olacaksa, kanka olsunlar... Sebebi, niyesi beni ilgilendirmez.

:thumbup:

TekfurÇayır 61
31.10.2013, 19:17
Bu sefer sorunuz basit geldi :) Kamu davası, kamu tarafından açılan dava demektir. Ceza davaları "kamu davasıdır" ve davacısı "kamu hukuku" dur. Kamu adına Cumhuriyet Savcılarının iddianameleriyle açılır. Şikayete bağlı suçlar haricinde savcılar re'sen (kendiliğinden) harekete geçebilir. O başka bir şey.

PFDK üyelerinin savcı seviyesinde yetkileri yoktur. Trabzonspor veya başka bir kurumun şikayeti şart olmamakla birlikte, federasyon başta olmak üzere bu merciye incelenmek üzere bir dosya sevkedilmesi gerekir. Yaptıkları da sadece "kurum içi disiplin yargılaması"dır.

Son soru :)

Bu bilgiler ışığında tescilin iptâl edilmesi hâlinde federasyonun dosyayı yeniden incelenmek üzere PFDK'ya sevk etmesi gerekiyor. Tabiî ki bunun olabilmesi için öncelikli şart tescilin iptâli.

Doğru mudur?

Not: Bir avukatı online yakalayınca böyle oluyor. Sayfada bir avukat daha var ama o beni bir trafik cezâsından bile kurtaramadı. Ne edeyim öyle avukatı. :)

macka61
31.10.2013, 19:18
bir şey değişeceğini sanmıyorum uefa ya da fifa yaptırım yapmadan bu iş olmaz

oflubektas
31.10.2013, 19:22
Son soru :)

Bu bilgiler ışığında tescilin iptâl edilmesi hâlinde federasyonun dosyayı yeniden incelenmek üzere PFDK'ya sevk etmesi gerekiyor. Tabiî ki bunun olabilmesi için öncelikli şart tescilin iptâli.

Doğru mudur?

Son cevap :)

Tescili iptal etmeden de "bakın Uefa ve Cas kararları geldi. Hele bi şu dosyayı yeniden inceleyin, iptal işine sizin kararınızdan sonra bakarız" da diyebilir.

serdaracıl
31.10.2013, 19:23
Hayirli ugurlu olsun. Teşekkurler başkan

TekfurÇayır 61
31.10.2013, 19:23
Son cevap :)

Tescili iptal etmeden de "bakın Uefa ve Cas kararları geldi. Hele bi şu dosyayı yeniden inceleyin, iptal işine sizin kararınızdan sonra bakarız" da diyebilir.

Teşekkürler, emeğine, bilgine sağlık.

TekfurÇayır 61
31.10.2013, 19:26
Bilen biri şunu da cevaplarsa çok iyi olur:

Federasyonun başvuruya olumlu veya olumsuz yanıt vermek için ne kadar süresi var?

beitar
31.10.2013, 19:32
Başvurmuşuz bizde yedik tabi :) . Kusura bakmayın dayanamadım. Milletin gazını almak için transfer yapmak nasıl işe yaramıyorsa yine bizlerin gazını almak için güya başvurdular, al gülüm ver gülüm. Aramızda gerçekten bu olaya heyecanlanan oldu mu? Olmadığını söyleyin

ccd6167
31.10.2013, 19:34
Basit bir cevap!

kazim sengocgelin bayraktarin ogluyla ahbabligi var mi peki?

Antonio
31.10.2013, 19:35
şimdi başvuru sonrası kulislerde derin bir bekleyiş var. Büyük olasılıkla derin siyaset ve derin dengeler gereği ret cevabı dayatılacaktır. çünkü bu kupa meselesi değildir işin içinde büyük güçler vardır siyaset üstü dış güçleri de bu kapsamda değerlendirirsek. Futbol bu ülkede en kirli kalan yerlerden biridr. Bu futboldaki parayı büyük olasılıkla global ekonomiye can veren masonlara ve israilperver bir cemaate bağlamak şaşırtıcı olmayacaktır. Burada trabzonsporun rolü nedir derseniz? pastanın ve şampiyonlukların istanbul takımlarınca bölüşülmesi çoğu çıkar gruplarını mesut etmektedir. hem maddi hem de manevi. ülkedeki tek popüler spor olan futbolun ülkenin gerçek kimliğini yansıtan türklüğü vb değerleri onure eden bir trabzonspor tarafından ele geçirilme tehlikesi onların zihinlerini meşgul etmektedir. Trabzonspor şampiyonluklara ambargo koyarsa nolur sorusu akla geliyor? Türkiye vatandaşlarının ekseriyeti istanbul takımlarını tutmaktadır. Bu vatandaşlar Trabzonspor zirvede olursa ligden soğuyacak. Ekonomi nasıl gidiyor türkiyenin durumu noluyor gibi soruları soracaktır. Yani sorun kupa meselesi değildir.

Samet Türkmen
31.10.2013, 19:38
Orada burada , ekranlarda sürekli, kupayı alamazsam giderim,o koltukta oturmam gibi şeyler söylüyordu Hacıosmanoğlu. İzliyoruz.

Harun-61
31.10.2013, 19:41
Spor Gündemi ‏@SporGndemi35 29s
Tahkim Kurulu, Trabzonspor'da forma giyen Mustafa Yumlu'nun 3 maçlık cezasını onadı

Yiğit Gayretli
31.10.2013, 19:48
Hep Polyanna ile tanışmak istemiştim. O da oldu, şükür...

Muhammet Kalkışım
31.10.2013, 19:54
Beklenen başvuru hatrı sayılır bir gecikmenin ardından, sonunda gelebildi.

Artık TFF'nin kararı ve TS yönetiminin reaksiyonu üzerine yoğunlaşma vaktidir. TFF bu konuda iki günde kestirip atılacak bir yanıt vermeyecektir (olumlu ya da olumsuz, fark etmez). Bu süreçte neler yapabileceğimizi tartışacağımız günler başlamıştır.

Baskı kurmadan, sesimizi çıkarmadan bir sonuç elde edemeyeceğimizi zaten biliyoruz.

Son olarak, bu başvurunun yapılmasında katkısı olan; maddi-manevi destekleriyle vaktini ayırmış tüm BMN yönetici ve üyelerine teşekkür ediyorum.

kalavara
31.10.2013, 20:01
başvuru metniyle ilgili bilgimzi var mı? yani başvuru bizim gözümüzü boyamak adına hukuken eksik ise bir anlamı olmaz, talebimiz şike eyleminin cezasının eksiksiz verilmesi, şike sonucu edinilen kazanımların iadesi değise laf salatasıdır!

Fatih Birinci
31.10.2013, 20:03
kazim sengocgelin bayraktarin ogluyla ahbabligi var mi peki?

Olamaz mi? Ikiside trabzonlu degil mi? zaten birbirinden kacan trabzonlulari burda gördüm

ccd6167
31.10.2013, 20:08
Olamaz mi? Ikiside trabzonlu degil mi? zaten birbirinden kacan trabzonlulari burda gördüm

YAHU VAR MI yok mu diye sordum yakinsin diye dedim yani..arkadas olabilirler yani..

bende duymustum cunku bosi ile malouda transferlerinde bayraktarin oglu on ayak olmus diye

Muhammet Kalkışım
31.10.2013, 20:08
başvuru metniyle ilgili bilgimzi var mı? yani başvuru bizim gözümüzü boyamak adına hukuken eksik ise bir anlamı olmaz, talebimiz şike eyleminin cezasının eksiksiz verilmesi, şike sonucu edinilen kazanımların iadesi değise laf salatasıdır!

Metnin pek de bir önemi yok. En doğru metin de verilse, en yanlışı da farketmiyor çünkü reddedecektir TFF bu başvuruyu.

Biz hakkımızı dış mihraklarda aramaya devam edeceğiz gibi duruyor.

Şahsi düşüncem, 2010-2011 sezonunu hiç oynanmamış gibi kabul etmeye yeltenecekler. MAA bu konudan bahsetmişti basın toplantısında.

Muhammet Kalkışım
31.10.2013, 20:10
YAHU VAR MI yok mu diye sordum yakinsin diye dedim yani..arkadas olabilirler yani..

bende duymustum cunku bosi ile malouda transferlerinde bayraktarin oglu on ayak olmus diye

Kazım Şengöçgel, Erdoğan Bayraktar'ın oğlunun ortağıdır.

Erdoğan Bayraktar'ın (dolayısıyla iktidarın) adayı da Muharrem Usta idi zaten.

Aralarındaki yakınlık budur.

kalavara
31.10.2013, 20:10
Metnin pek de bir önemi yok. En doğru metin de verilse, en yanlışı da farketmiyor çünkü reddedecektir TFF bu başvuruyu.

Biz hakkımızı dış mihraklarda aramaya devam edeceğiz gibi duruyor.

Şahsi düşüncem, 2010-2011 sezonunu hiç oynanmamış gibi kabul etmeye yeltenecekler. MAA bu konudan bahsetmişti basın toplantısında.

doğru metnin verilmesi takip eden süreç için çok önemlidir, biz hakkımızı uluslararası alanda ararken kendi ülkemizde sonuna kadar haklı olmalıyız.

olmadı vatikandan adalet dileriz, bu ülkenin müslümanlığı haklıya hakkını vermeye yetmedi, gerisi fasa fiso.

BulentOzkul
31.10.2013, 20:11
Valla tamam başvuruldu ama neden denmedi ki "küme düşürme" uygulansın sadece gazımızı alıyor başkan ben bu adama güvenmiyorum !

BulentOzkul
31.10.2013, 20:13
Umarım başvuru tff tarafından reddelirde, topa UEFA ve FİFA girer sonrası malum CAS bu fenevi oyar yoksa Türkiye de küme düşme asla olmaz

Muhammet Kalkışım
31.10.2013, 20:15
doğru metnin verilmesi takip eden süreç için çok önemlidir, biz hakkımızı uluslararası alanda ararken kendi ülkemizde sonuna kadar haklı olmalıyız.

olmadı vatikandan adalet dileriz, bu ülkenin müslümanlığı haklıya hakkını vermeye yetmedi, gerisi fasa fiso.

Düşüncelerinize katılıyorum, gönül isterdi ki kulüp yönetimi konuya dair daha şeffaf olsaydı. Ne yazık ki buna bile razıyım ben, başvuracaklarına dair bile şüphelerim vardı.

Haricen, ilgili sezonda ligin tescilinin iptali talebi bence yeterli. UEFA'ya ya da CAS'a giderken yapacağımız başvuru çok farklı olmalıdır, orası ayrı ama bu yönetim yapmaz bu işi. Hiçbir beklentim yok o açıdan.

kalavara
31.10.2013, 20:17
Düşüncelerinize katılıyorum, gönül isterdi ki kulüp yönetimi konuya dair daha şeffaf olsaydı. Ne yazık ki buna bile razıyım ben, başvuracaklarına dair bile şüphelerim vardı.

Haricen, ilgili sezonda ligin tescilinin iptali talebi bence yeterli. UEFA'ya ya da CAS'a giderken yapacağımız başvuru çok farklı olmalıdır, orası ayrı ama bu yönetim yapmaz bu işi. Hiçbir beklentim yok o açıdan.

aynı görüşteyim, maalesef, yönetimimize güvenemiyoruz, işe bak :)

ccd6167
31.10.2013, 20:17
Kazım Şengöçgel, Erdoğan Bayraktar'ın oğlunun ortağıdır.

Erdoğan Bayraktar'ın (dolayısıyla iktidarın) adayı da Muharrem Usta idi zaten.

Aralarındaki yakınlık budur.

anladim baskan..o zaman kazim beyi yonlendiren erdogan bayraktarin oglu oluyor bi anlamda..ve transferleri bizzat o yapmis demekki..

ve sunu da duydum.

araliktaki kongrede bayraktar kendine yakin 2 tane adamini yonetime sokacakmis herhalde ve yonetim degismeyecek arkadaslar buyuk ihtimal iho devam edecek..

Muhammet Kalkışım
31.10.2013, 20:18
aynı görüşteyim, maalesef, yönetimimize güvenemiyoruz, işe bak :)

UEFA Temyiz Kurulu kararı açıklandığı gün yapılmalıydı bu başvuru.

CAS kararı açıklanalı 2 ay oldu.

Tabii ki yönetimimize güvenemeyiz. :)

cakalkerem
31.10.2013, 20:19
herşeyin bir zamanı var

Muhammet Kalkışım
31.10.2013, 20:20
herşeyin bir zamanı var

Harfiyen katılıyorum. Herşeyin bir zamanı var, geç kalmak hatadır.

ts_tuncay_ts
31.10.2013, 20:20

Tff ye başvuracaklarınada ihtimal vermiyordun...

Muhammet Kalkışım
31.10.2013, 20:22
Tff ye başvuracaklarınada ihtimal vermiyordun...
Sözlerimi çarpıtmayın, şüphelerim vardı dedim, ihtimal vermiyorum değil.

Onca eleştiri, gönderilen ihtarname ve yaptırım riski, SPK'ya başvuru riski, gazete ilanları...

Bu baskı olmasa başvuru daha uzar gider, tekerlemeye dönerdi.

Berat
31.10.2013, 20:26
Gaz alma operasyonu değildir umarım.. Hayırlara vesile olur inşallah..

Mehmet Fatih Silik
31.10.2013, 20:32
Acik acik ki$ilerin ve kurumlarin cezalandirilmasini demek cok zor olsa gerek...
Bu i$in takipcisi olacagiz ve en kisa zamanda da eski TFF'ye suc duyurusunda bulunmamiz lagzim görevi kötüye kullandiklari icin...

Armağan Dere
31.10.2013, 20:34
ODYAKMAZ ve PEKER Çetesi Trabzonsporu tehdit ettiğine dahil duyumlar almaya başladık. FİFA ya gitmeyin yoksa hepinizi vurdururuz diye.

@Talip Doğan Karlıbel

Muhammet Kalkışım
31.10.2013, 20:34
Acik acik ki$ilerin ve kurumlarin cezalandirilmasini demek cok zor olsa gerek...
Bu i$in takipcisi olacagiz ve en kisa zamanda da eski TFF'ye suc duyurusunda bulunmamiz lagzim görevi kötüye kullandiklari icin...

Şampiyonluğumuzun tescillendiği gün hem eski hem de mevcut TFF'yi maddi ve manevi tazminat davalarına boğmamız lazım.

Mehmet Fatih Silik
31.10.2013, 20:37
Şampiyonluğumuzun tescillendiği gün hem eski hem de mevcut TFF'yi maddi ve manevi tazminat davalarına boğmamız lazım.

Eski TFF'yi $imdi de $ikayet edebiliriz...

Muhammet Kalkışım
31.10.2013, 20:40
Eski TFF'yi $imdi de $ikayet edebiliriz...

Yanlış olmasın ama bildiğim kadarıyla CAS kararı sonrası öncelikle TFF başvurusu, başvuru reddedilirse ardından UEFA'ya ve FIFA'ya başvuru ve son dümende CAS'a kadar gidilerek şampiyonluğumuzu tescillememiz gerekiyor.

arifberkay
31.10.2013, 20:41
Hep Polyanna ile tanışmak istemiştim. O da oldu, şükür...

nerde tanistiniz Yigit:)

Çağdaş DENİZ
31.10.2013, 20:41
Başvuru çoook geç yapıldı maalesef

kalavara
31.10.2013, 20:44
ODYAKMAZ ve PEKER Çetesi Trabzonsporu tehdit ettiğine dahil duyumlar almaya başladık. FİFA ya gitmeyin yoksa hepinizi vurdururuz diye.

@Talip Doğan Karlıbel

bak seeen, bu ülkenin en vahşi mafyası değil miydi trabzonlular, odyakmazgiller işadmıyken üstelik :) çivisi sökülen dünyanın kafasına iner birgün çekiç.

ccd6167
31.10.2013, 20:46

@Talip Doğan Karlıbel

hepinizi derken kimmis hepisi anlamadim da ..

neyse biz burdayiz..

BulentOzkul
31.10.2013, 20:48

Ben bu başkana güvenmiyorum, puan silme nedir ......... bıraksın bu şikebahçe yalakalığını

Colakoglu
31.10.2013, 20:49

Tam anlami ile bir gaz alma operasyonu

Mert'
31.10.2013, 20:49

@Talip Doğan Karlıbel

Talip sallıyor.

Mehmet Fatih Silik
31.10.2013, 20:52
Yanlış olmasın ama bildiğim kadarıyla CAS kararı sonrası öncelikle TFF başvurusu, başvuru reddedilirse ardından UEFA'ya ve FIFA'ya başvuru ve son dümende CAS'a kadar gidilerek şampiyonluğumuzu tescillememiz gerekiyor.

Yok senin dedigin dogru benim dedigim ba$ka bir adim...$u an ki mevcut yönetimle alakalai degil...

Yiğit Gayretli
31.10.2013, 20:53
nerde tanistiniz Yigit:)

Tuzak sorular soruyorsun Arif abi :) Etme. Ben öyle biri değilim.

Enaldo61
31.10.2013, 20:57
Çok geç kalınan bir başvuru oldu, taraftarın yoğun baskısı sonucu olduğu da ortada, hayırlısı olsun artık, adalete bir adım daha yaklaştık bence.

hodlu
31.10.2013, 21:11
Verilen dilekçenin içinde bilgi ve belge olarak neler ne kadar sunuldu bunu öğrenmek lazım. Ben ciddi olarak bu yönetimin sağlam bir başvuru yaptığına inanmıyorum...

Oğuzhan Fidan
31.10.2013, 21:17
yapılması gereken prosedürlerden bir tanesi bugun gerçekleşti.neyseki ciddi bir kayıptan döndük resmen. elimizde somut belge oldu eğer reddedilirse dahi sıkıntımız olmayacak. uefa ve fifaya diyeceğiz bak biz başvurduk reddedildik hak doğdu en azından bi cevabımız olacak

Oğuzhan Fidan
31.10.2013, 21:25

@Talip Doğan Karlıbel

:D:D:D buna gülünür işte sallıyo zaten bu adam iyice sallamaya başladı

arifberkay
31.10.2013, 21:27
Tuzak sorular soruyorsun Arif abi :) Etme. Ben öyle biri değilim.

Yok vallahi tuzak falan kurmadım:)

dağlıca61
31.10.2013, 21:29
hukuki olarak bizim hakkımız olan kupa verilsin, maddi manevi zararımız tazmin edilsin gerisi bizi ilgilendirmez, biz Türk futbolunun yel değirmeni ile savaşan Don Kişot'u olmayalım, Türk futbolunun bizden başka paydaşı yok mu,

Derin Trabzon
31.10.2013, 21:31

@Talip Doğan Karlıbel

Talip te akp nin şakşakçısıdır, aklı sıra baskıyı yapan akp değil mafya demeye çalışıyor ama yemezler gözüm.

Biz Trabzonspor yönetimine Fifa ya gitmeyin diyenin kim olduğunu çok iyi biliyoruz, her ne kadar bazı hainler anlamamak isteselerde

İgzas-61
31.10.2013, 21:32
Sırf taraftar baskısından çekindikleri için başvurmadılarsa bende birşey bilmiyorum. Özkan Sümer'i örnek alın biraz örnek Trabzonspor'un başkanı kimseye boyun eğmez kupa kimde biz çok iyi biliyoruz...

Ender Kuyumcu
31.10.2013, 21:48
Arkadaşlar;

Lüzumsuz yere tartışmaya gerek yok.

1) iho verdiği sözleri yerine getirmeyerek kendine duyulan güvensizliği kendi yarattı.

2) bu başvuru bu haliyle yeterli görünüyor ama bugün de yazdım tff'nin vereceği cevaba göre adımlar vakit geçirmeden atılmalı.

3) durumu yakından takip etmekte ve yapılması gerekenleri hatırlatmakta fayda var.

4) biz uefa ve fifa'ya bu durumu anlatan yeni maili yarın sizlerle paylaşacağız. Sizden ricam maile destek vermeniz.

5) tff'nin fb'yi düşürmekten başka çaresi yok. Uefa şikeyi tespit etti. Bu saatten sonra şike yok teşebbüs var diyemezler.

şimdi sakin ve akıllı olma vakti. Atılan adım atılmasını istediğimiz bir adımdı ve geç de olsa atıldı. Önyargılı değil ama tedbirli olmakta fayda var.

Mert M.
31.10.2013, 22:00
Önyargılı değil ama tedbirli olmakta fayda var.

Beni mutlu eden bir haberi telefonda babamla paylaştığımda bana hep, "Ne çok üzül, ne de çok sevin." der.
Sen üstteki cümleyi yazınca aklıma geldi de abi paylaşayım istedim :)

Gereken ne ise naçizane imkanlar dahilinde destek olmak sanırım yine bize düşüyor. Herhalde arkadaşlar da bu şekilde düşünüyorlardır.
Ha bu arada, Güzel İzmir'ime selamlar.
Bunu İlhan'a söylerim ara sıra, sen de nasibini al istedim :)

Fatih Öztürk
31.10.2013, 22:19

@Talip Doğan Karlıbel

:)

Mert'
31.10.2013, 22:36
tff cevabı en geç ne zaman verir?

ilhan
31.10.2013, 22:49

Senin bu tarafa yolun düşmüyor ama bizim yakındır İstanbul'a iştirak etmemiz. :)

Cafer Bulur
31.10.2013, 22:54
Basvuru yapildi hayirli olsun ama tff den buna olumlu bir cevap gelecegini sanmiyorum.

Bu isi ancak uluslararasi mahkemeler cözer,tff bu isi cözemek o yürek ve adalet onlarda yok.

Fatih Birinci
31.10.2013, 23:00

@Talip Doğan Karlıbel

O biraz zor

Muhammet Kalkışım
31.10.2013, 23:01
Hamle hamle ilerlemek icap eder. TFF'nin hamlesini görelim, kulüp yanıtını izleyelim.

Kupa gelir de küme düşme gelmezse zaten itiraz edeceğiz. Sorulacak soru değildir bu ortamda.

Biz TFF'den gelecek yanıta hazırlanmalıyız. Onlardan önce davranıp, yasal hakkımızın peşinden koşmalıyız. Bundan sonraki süreci de takip edip boş bırakmamalıyız.

Samet Yildirim
31.10.2013, 23:13
Tsk ediyorum...Red cevabi gelecek o belli...Asil ondan sonra ne olacak önemli ..

Gökhan ARSLAN
31.10.2013, 23:32
Hayırlı olsun diyelim en azından şimdilik..
Bundan sonrası için umarm böyle gecikmeler olmaz
Sürecin sonuna doğru ilerliyoruz...
Bu filmin sonunu çok ama çok merak ediyorum

Yunus Emre AYAZ
01.11.2013, 00:02

@Talip Doğan Karlıbel

TDK of'a gitmemiş hiç sanırım orda birisi vurulursa kendi söylediği adamlar vurulur...

bi trabzonluyu tehdit edebilecek bi bünye dünyaya gelmedi...

eltfox
01.11.2013, 00:15
Bu başvuru gerçekleşmişse bunda BMN yönetiminin ve tepki koyan tüm üyelern çok etkisi olduğunu düşünüyorum. Bundan sonraki süreçte de doğru bildiğiniz yoldan dönmeyin. Bu daha yolun başı...

eltfox
01.11.2013, 00:17
Hamle hamle ilerlemek icap eder. TFF'nin hamlesini görelim, kulüp yanıtını izleyelim.

Kupa gelir de küme düşme gelmezse zaten itiraz edeceğiz. Sorulacak soru değildir bu ortamda.

Biz TFF'den gelecek yanıta hazırlanmalıyız. Onlardan önce davranıp, yasal hakkımızın peşinden koşmalıyız. Bundan sonraki süreci de takip edip boş bırakmamalıyız.
TFF cevabı belli belli olmayan bu cevabı ne kadar sürede verecekleri ki emin olmasamda tüzüğe göre belli bir süre vardır ve bunu sonuna dek kullanacaklarını da tahmin ediyorum. ama hukuken iç hukuk yolları bitmeden uefa, cas ...vs başvurusu yapılamayacağını düşünüyorum dolayısıyla geç kalınmış da olsa ilk hamle geride kaldı.

eltfox
01.11.2013, 00:20
Arkadaşlar;

Lüzumsuz yere tartışmaya gerek yok.

1) iho verdiği sözleri yerine getirmeyerek kendine duyulan güvensizliği kendi yarattı.

2) bu başvuru bu haliyle yeterli görünüyor ama bugün de yazdım tff'nin vereceği cevaba göre adımlar vakit geçirmeden atılmalı.

3) durumu yakından takip etmekte ve yapılması gerekenleri hatırlatmakta fayda var.

4) biz uefa ve fifa'ya bu durumu anlatan yeni maili yarın sizlerle paylaşacağız. Sizden ricam maile destek vermeniz.

5) tff'nin fb'yi düşürmekten başka çaresi yok. Uefa şikeyi tespit etti. Bu saatten sonra şike yok teşebbüs var diyemezler.

şimdi sakin ve akıllı olma vakti. Atılan adım atılmasını istediğimiz bir adımdı ve geç de olsa atıldı. Önyargılı değil ama tedbirli olmakta fayda var.
bu adım atılmışsa önce siz yöneticilerin eseridir. teşekkür ederim. Bu süreçte yönetimi arkadan itmeye devam etmeli. ...maalesef...

Fatih Özkan
01.11.2013, 00:22
Peki ya federasyonun bu başvuruya cevap vermesi için ne kadar süresi var ?

eltfox
01.11.2013, 00:24
[QUOTE=kalavara;1919391739]aynı görüşteyim, maalesef, yönetimimize güvenemiyoruz, işe bak :)[/QUO
ben yanıldım ve başvurdular... gerçi yanıldığıma çok da sevindim. hani adım atamazlar diye düşünüyordum şimdiye kadar ama daha yolun başı bu...hukuki sürecin sonuna kadar gidilmelidir. bunu da yapacak olan tabii ki yönetimdir.

Ender Kuyumcu
01.11.2013, 00:26
Beni mutlu eden bir haberi telefonda babamla paylaştığımda bana hep, "Ne çok üzül, ne de çok sevin." der.
Sen üstteki cümleyi yazınca aklıma geldi de abi paylaşayım istedim :)

Gereken ne ise naçizane imkanlar dahilinde destek olmak sanırım yine bize düşüyor. Herhalde arkadaşlar da bu şekilde düşünüyorlardır.

Aleyküm selam.

Murat Altun
01.11.2013, 00:26
Taraftar herşeydir

Ender Kuyumcu
01.11.2013, 00:29
bu adım atılmışsa önce siz yöneticilerin eseridir. teşekkür ederim. Bu süreçte yönetimi arkadan itmeye devam etmeli. ...maalesef...

Sürecin başından beri Trabzonspor'un menfaatlerinin gerektirdiklerini kanunları ve talimatnameleri de inceleyerek paylaşmaya çalışıyoruz.

Bu konuda gerektiğinde Trabzonspor yönetimleri de dahil herkesi karşımıza aldık ve bundan sonra da alırız.

Başvurunun yapılmış olması sevindirici ama takipçisi olmamız gerektiğini de biliyoruz.

Erman Aydın
01.11.2013, 01:11
Başvuru sadece kupa için mi geçerli yoksa kupa + para mı

arda_TS1967
01.11.2013, 03:18
Umarım TFF'den olumsuz bir yanıt gelir. Olumlu gelirse emin olun ki küme düşürme felan yalan olmuş demektir.

Olumsuz yanıt gelsin ki, UEFA, FIFA, Allah ne verdiyse müdahil olsun olaya:)

Necmettin ALTUNTAŞ
01.11.2013, 05:17
Vallahi hem seviniyor ve hem de tereddütle bakıyorum.Çünki yönetim pek güven vermediğinden acaba bir çapanoğlu mu var
diye düşünmüyor değilim.

carolo
01.11.2013, 05:58
TFFye basvuru yapmayacagiz diyen IHO neden simdi basvuruda bulunuyor?

CAS kararinin ustunden gunler geçti neden bu kadar beklenildi? taraftarin tepkisini sindirmek içinmi?

kalavara
01.11.2013, 06:27
http://www.youtube.com/watch?v=_OLEzTiN8CE

hacıosmanoğlu şu adamın yanında resim vermekten utanmadı mı acaba??

Veysel
01.11.2013, 06:31
Sülük gibi yapıştı yanına

HOPA'LI TS'Lİ
01.11.2013, 07:44
ÖZERTEN, FIFA veya UEFA'dan şike süreciyle ilgili bir yaptırım gelmedi diyor.

Doğru ama bu gelmeyeceği anlamına gelmez.

Dün kulübümüzün resmi başvurusu elimizi güçlendirdi.

fincher
01.11.2013, 08:08
Taraftar baskısıyla yapılmış,samimi olmayan bir başvuru olarak değerlendiriyorum.Bilinçli usül hatası yapılmıştır,hatta dilekçe için TFF ile görüşülmüştür,ne şekilde yazarsak reddedersiniz diye.Bu derece yalan ve ihanet içinde olduğunu düşünüyorum Trabzonspor yönetiminin...

inprise
01.11.2013, 08:14
Taraftar baskısıyla yapılmış,samimi olmayan bir başvuru olarak değerlendiriyorum.Bilinçli usül hatası yapılmıştır,hatta dilekçe için TFF ile görüşülmüştür,ne şekilde yazarsak reddedersiniz diye.Bu derece yalan ve ihanet içinde olduğunu düşünüyorum Trabzonspor yönetiminin...

Bazılarına bunlar komple teorileri gibi geliyor ama ben de yaklaşık olarak bu şekilde düşünüyorum. Bir kere başkanın tavırları tarzı demeçleri hep bunu destekliyor. Başkan sanki sürecin bu noktalara nasıl ve kimler tarafından getirildğini bilmiyormuş gibi davranıp gidip taraftarının tüp astığı tff'de 2 saat görüşme yapabiliyor. sonrasında da Hz. Ömer adaleti dağıttığını iddaa edecek kadar utanmaz bir adam ile basına poz verip açıklama yapıyor açıklamasında da temiz futbol için ilk önce tff'nin değil bizim sorumlu olduğumuzu söylüyor. Yani neresinden baksan komedi, neresinden baksan tiyatro. Bir kere bu süreci yaşamış görmüş az çok bilen ve sadece kulubunun menfaatini düşünen bir başkan yönetici bu pozisyona sokmaz kendini dilekçesini yazar gönderir gerekirse kapadan girer 10 dk'da elden verir tek başına kapadın çıkar ve tff gereğini yapacak mı göreceğiz diye demecini verir gider. Bu utanmaz yüzsüz insanlar ile aynı karade görünüp bir de tff hukuk'a uygun karar verir hukukun dışına asla çıkmaz gibi insanları aptal yerine koyan bir açıklamayı yapmalarına vesile olup taraftarını iycene çileden çıkarttırmaz. Bu açıklama senin yanında senin oraya gelmen vesilesi ile yapılmış ise senini de bunu onayladığın imajı ortaya çıkar.

Fatih Öztürk
01.11.2013, 08:25
Ufuk Özertenin başkanın yanında demeç vermesi ne alaka şimdi?

iso_4939
01.11.2013, 11:03
ÖZERTEN, FIFA veya UEFA'dan şike süreciyle ilgili bir yaptırım gelmedi diyor.

Doğru ama bu gelmeyeceği anlamına gelmez.

Dün kulübümüzün resmi başvurusu elimizi güçlendirdi.

gececeksın bu serefsız adamın karsısına söveceksın tanıdıgı herkese...
allahsız kıtapsız utanmadan bırde yaptırım gelmedı dıyor..

Muhalif
01.11.2013, 11:04
O kadar oyunlar dönüyor ki ve bu yönetim o kadar çok kıvırdı ki her konuda insan Tff'ye başvuru dilekçesinin bir nüshasını görmek istiyor. Ne yazdılar, nasıl yazdılar. Tff'den ulaşan bu başvuruyu yayınlamasını bekleyemeyiz de resmi siteye koysalardı keşke dilekçenin bir fotokoposini..

Yiğit Gayretli
01.11.2013, 11:07
O kadar oyunlar dönüyor ki ve bu yönetim o kadar çok kıvırdı ki her konuda insan Tff'ye başvuru dilekçesinin bir nüshasını görmek istiyor. Ne yazdılar, nasıl yazdılar. Tff'den ulaşan bu başvuruyu yayınlamasını bekleyemeyiz de resmi siteye koysalardı keşke dilekçenin bir fotokoposini..

Kulübün hissesine sahip olanlar talep etmesi durumunda bu evrakı görebilirler diye düşünüyorum.

Fatih Özkan
01.11.2013, 11:08

Katılmadan edemiyorum...
Kıytırık bir başvuru yapmasın bunlar ?

Ender Kuyumcu
01.11.2013, 11:17
Genel kaygılara ben de katılıyorum zira İHO ve yönetimine zerre güvenim yok.

Kupayı vermeyenin de TFF değil RTE olduğunu hepimiz biliyoruz.

Bu durumda kritik soru RTE insafa geldi mi?

Bunun da tek bir yolu var o da UEFA'nın artık kararı düzeltin yoksa ben geliyorum demiş olması yoksa ne TFF ne de RTE bize o kupayı vermezler.

Daha önce de belirttiğim üzere süreci yakından takip etmeye devam edeceğiz.

28TS61
01.11.2013, 11:55
cok öncede yapilmasi gerekirdi. hala inanamiyorum basvuru yapildigina. umarim artik kurallar ne ise uygulanir

Ibrahim Gaygusuz
01.11.2013, 12:07
Samimi basvuru ?

Istersen hep samimi olsun yonetim, karsindaki varlik YD.

Umarim reddederler basvurumuzu ozaman diger basvurular icin onumuz acilir.

Fatih Birinci
01.11.2013, 12:08
Genel kaygılara ben de katılıyorum zira İHO ve yönetimine zerre güvenim yok.

Kupayı vermeyenin de TFF değil RTE olduğunu hepimiz biliyoruz.

Bu durumda kritik soru RTE insafa geldi mi?

Bunun da tek bir yolu var o da UEFA'nın artık kararı düzeltin yoksa ben geliyorum demiş olması yoksa ne TFF ne de RTE bize o kupayı vermezler.

Daha önce de belirttiğim üzere süreci yakından takip etmeye devam edeceğiz.

Neden bukadar önyargili davraniyosun bi bekleyelim görelim başvuru yapildi sonucta

Yiğit Gayretli
01.11.2013, 13:22
Neden bukadar önyargili davraniyosun bi bekleyelim görelim başvuru yapildi sonucta

Önyargı mı?

Değişik...

Fatih Birinci
01.11.2013, 13:28
Önyargı mı?

Değişik...

Yönetime zerre kadar güvenmiyorum dedi bende onu kastettim.simdi yönetim.basvuruyu yapti bekleyelim görelim diyorum. Degişik derken kendinden mi bahsediyosun yoksa nedemek istedigini anlamadim.

zaferyıldız
01.11.2013, 13:47
MAA iddialı fener yönetimini azizden alabilir mi ?
alırsa bu şike sürecini nasıl etkiler ?
bizim başvurunun da bu süreçle bir ilgisi varmı ? kafamı kurcalayan sorular :)

ozturk
01.11.2013, 13:59
MAA iddialı fener yönetimini azizden alabilir mi ?
alırsa bu şike sürecini nasıl etkiler ?
bizim başvurunun da bu süreçle bir ilgisi varmı ? kafamı kurcalayan sorular :)

maa nın kazanması imkansız gibi duruyor.

Fatih Birinci
01.11.2013, 14:08
maa nın kazanması imkansız gibi duruyor.

Ben kazanir diye düşünüyorum

Yiğit Gayretli
01.11.2013, 14:11
Keşke liste delme günleri geri gelse. Belki bu seçimde en çok işimize yarayacak şey olabilirdi...

Ahmet Kuru
01.11.2013, 14:14
Taraftarın yönetime güven duymaması gayet normal. Durumu bu noktaya getirende yönetimin kendisidir.
Tutarsız açıklamalar ve davranışlar taraftarı çileden çıkardı.

Ama bu başvuru daha işin başı.Bundan sonrasıda başvuru kadar önemli.
İnşAllah bundan sonra süreç daha hızlı ilerler...

U.Sadıkoğlu
01.11.2013, 14:15
MAA'nın o seçimi kazanması imkansız Aziz Yıldırım yaklaşık 1 senedir kulübe üye yapıyor ve FB Kulübünde oy kullanmak için belli bir sene ya da ay doldurmaya gerek yok 10.000 TL'yi verip Üye olabiliyorsunuz ve oy kullanabiliyorsunuz..

Şunu net bir şekilde söyleyebilirim ki Aziz Yıldırım'ın asgari 3000 kemik oyu mevcut yani 3000 oy önde başlayacak..

Şahsi fikrim Aziz Yıldırım'ın kazanması yönünde bu kaosun sürmesi bizim işimize gelecektir Aziz Yıldırım ayrıldığında yeni bir senaryo çizilebilir Aziz Yıldırım kulübüne ne kadar çok zarar verirse bu bizim o kadar çok işimize gelir..

Yiğit Gayretli
01.11.2013, 14:49
MAA'nın o seçimi kazanması imkansız Aziz Yıldırım yaklaşık 1 senedir kulübe üye yapıyor ve FB Kulübünde oy kullanmak için belli bir sene ya da ay doldurmaya gerek yok 10.000 TL'yi verip Üye olabiliyorsunuz ve oy kullanabiliyorsunuz..

Şunu net bir şekilde söyleyebilirim ki Aziz Yıldırım'ın asgari 3000 kemik oyu mevcut yani 3000 oy önde başlayacak..

Şahsi fikrim Aziz Yıldırım'ın kazanması yönünde bu kaosun sürmesi bizim işimize gelecektir Aziz Yıldırım ayrıldığında yeni bir senaryo çizilebilir Aziz Yıldırım kulübüne ne kadar çok zarar verirse bu bizim o kadar çok işimize gelir..

Konu Tayyip Erdoğan'ın kimin başkan olmasını istediği ile alakalı.

Fatih Birinci
01.11.2013, 14:56

Emin misin?

Yiğit Gayretli
01.11.2013, 14:58
[QUOTE=Fatih Birinci;1919392143]Emin misin?[/QUOTE

Siyasi bağımlılıklarından ötürü gelen yorumlarından sıkıldım.

Ahmet Kuru
01.11.2013, 15:05

Bizim başkanlık seçiminde de Muharrem Usta ya kesin gözüyle bakılıyordu. Çünkü Başbakan öyle istiyordu, onun adayıydı başka sonuçta düşünülemezdi. Ama sonuç öyle olmadı. Onun için herşeyi, her seçimi, her sonucu hükümete bağlamak, herşeyden onları sorumlu tutmak ''RTE ne isterse o olur '' demek bence kolaya kaçmaktan başka birşey değil.

UğuR
01.11.2013, 15:09
@ Ahmet Kuru,

R.T.E.'nin istediği gene oldu... transferi yapan kim ? İptal dilekçesinin duyumunu veren kim ?

Volkan Albayrak
01.11.2013, 15:12
@ Ahmet Kuru,

R.T.E.'nin istediği gene oldu... transferi yapan kim ? İptal dilekçesinin duyumunu veren kim ?

????ne oldu??

Ahmet Kuru
01.11.2013, 15:16
@ Ahmet Kuru,

ne alakası var Uğur abi?

Hükümete yakın işadamları ilk defa mı kulübe para verdiler? Yada son kez mi verecekler? Sadri Şener döneminde eski bakan kulübe para toplamadı mı? Hatta hangi maç olduğunu hatırlamıyorum bir maç için futbolculara motive olsun diye 1 küsür milyon dolar prim topladı ama o maçı kaybetmiştik yinede. Sadri Şener de mi RTE nin adayıydı?

İptal dilekçesine gelince, Nuri Albayrak döneminde benim yaşım 27 olmuş olsaydı,şimdi tanıdıklarım ile o zaman da samimi olsaydım bende o dönemde bir çok şeyin bilgisini, duyumunu verebilirdim. ozaman bende siyasetin adamımı olacaktım?

Fatih Birinci
01.11.2013, 15:30
[QUOTE=Fatih Birinci;1919392143]Emin misin?[/QUOTE

Siyasi bağımlılıklarından ötürü gelen yorumlarından sıkıldım.

Sana gayet normal bir soru sordum!!!benimle alip veremedigin nedir?ben ömrümde siyasilere oy atmadim saygisizligin ve iftira atmana gerek yok.bana ne ako chp mhp vs. Partilerden.almanyada yasayan biri olarak ne gibi siyasi bagimliligim olabilir bana izah edermisin?

Yiğit Gayretli
01.11.2013, 15:38
Sana gayet normal bir soru sordum!!!benimle alip veremedigin nedir?ben ömrümde siyasilere oy atmadim saygisizligin ve iftira atmana gerek yok.bana ne ako chp mhp vs. Partilerden.almanyada yasayan biri olarak ne gibi siyasi bagimliligim olabilir bana izah edermisin?

Nedenini ben bilemem. Umrumda da değil zaten. Ama toz kondurmuyorsun maaşaallah.

HOPA'LI TS'Lİ
01.11.2013, 15:41
kupa başbakan'da...

Fatih Birinci
01.11.2013, 15:43
Nedenini ben bilemem. Umrumda da değil zaten. Ama toz kondurmuyorsun maaşaallah.

Kime toz kondurmuyorum allah askina rte taaaaa... oldu mu mutlu oldun mu? Forum mu siyaset meydani mi belli degil allah akil fikir versin

Tolga
01.11.2013, 15:51
Düşmanıyım diyorsun, tamam sende kralsın .

Fatih Birinci
01.11.2013, 15:52
Düşmanıyım diyorsun, tamam sende kralsın .

Benim siyasetle işim yok

Tolga
01.11.2013, 16:04
Tamam uzamasın mevzular o zaman. Bıktım şu taraftarın birbiriyle uğraşıp birbirini düzeltmesinden.

Şu aşamada birbirimizi düzeltecek bir durum söz konusu değil, Trabzonspor'dan sonra gelsin kişiler kurumlar.

Fatih Öztürk
01.11.2013, 16:06
Tamam uzamasın mevzular o zaman. Bıktım şu taraftarın birbiriyle uğraşıp birbirini düzeltmesinden.

Şu aşamada birbirimizi düzeltecek bir durum söz konusu değil, Trabzonspor'dan sonra gelsin kişiler kurumlar.

Tolgacım Trabzonsporumu daha çok seviyorsun Bordo Mavi renklerimi:)

Tolga
01.11.2013, 16:08
Şenol Güneş'i Fatih abi :D

Fatih Öztürk
01.11.2013, 16:09
Şenol Güneş'i Fatih abi :D

Güzeldi bu:)

Tolga
01.11.2013, 16:10
Güzeldi bu:)

O senin güzelliğin abim :D

Togrul
01.11.2013, 17:38
Satrançta bir pozisyon vardır. İsmi "sungsvang".
Anlamı şu, öyle bir duruma geliyorsun ki hamle sırası sende fakat yapabileceğin bütün hamleler zararınadır. Fenerbahçenin durumu şu anda bu.

Muhammet Kalkışım
01.11.2013, 21:33
Bu forumda akp ve rte dusmani olursan kralsin degilsen bi hicsin.gercekten yazik

CHP'den K. Kılıçdaroğlu, M. İnce, M. Sarıgül'e hiç mi tavır koymuyoruz?

UEFA'daki soruşturma açılınca tepki gösteren MHP başkanı D. Bahçeli'ye toz mu kondurmadık?

RTE'nin açıklamaları da gayet ortadadır ve siyasi iktidara sahip olduğu için en büyük payı da kendisi toplamaktadır, haketmiştir gördüğü tepkiyi.

Söz konusu Trabzonspor'un hakları oldukça kimseye eyvallahım yok benim.

Ilelioglu
01.11.2013, 22:02
Bu forumda akp ve rte dusmani olursan kralsin degilsen bi hicsin.gercekten yazik

Tüm Siyasetin cani cehenneme. Yasasin TRABZONSPOR!

..

Fatih Birinci
01.11.2013, 22:04
Tüm Siyasetin cani cehenneme. Yasasin TRABZONSPOR!

..

En büyük TRABZONSPOR

SEDAT
01.11.2013, 23:26
* Fatih haklı ülkeyi yıllardır yönetip el atmadıkları hiçbir kurum kalmamışken tepkiyi baştakilere değilde Ali Haydar Baş'a vermeliydik !

hodlu
02.11.2013, 00:08
UEFA-FIFA el koymadan hiçbir şey olmaaaaz...............

kalavara
02.11.2013, 00:08

yaptığınız yanlış, trabzonspor taraftarının öfkesi burnundadır, şike meselesinde burada küfür, hakaret yemeyen yoktur. işin başında olan, şike meselesini çöüzlmez biçimde düğümleyen iktidarın tavrıdır, bu gerçek herkes tarafından bilinir (yani akpliler de farkında). o nedenle forumu bu açıdan eleştirmeniz zavallıca bir tavır. kızıyoruz kardeşim adamlara ne yapalım yani, oh ne iyi yaptılar mı diyelim?

hodlu
02.11.2013, 00:17
Hacıosmanoğlu bence Aralıkta kongre olacağını anladı. Kupa işinin sandığı kadar kolay olmadığını da görünce günleri doldurmanın peşinde. Tamamen sesi kesildi ve Sadri Şener'in taklitini yapıyor. Yazıklar olsun ki ona bu taraftar inanmıştı...

nakzo
02.11.2013, 00:33
Bizim kupayı alma ihtimalimizin olduğuna inanmıyorum.5 dakika önce rıdvanın açıklamalarını dinlemediniz mi.Başbakan aydınlar ve erzik şarlatanlarını çağırıp şike var mı yok mu diyor?Devletin savcısı ,polisi,hakimi,mahmesi var diyor bizimki bu iki şarltana soruyor bunlarda şike yok efendim dediği için tayyip efendi şikeyi kapatıyor rıdvanın bire bir söyledikleri kimse boşuna hayal kurmasın.

Muhammet Kalkışım
02.11.2013, 00:43
Bizim kupayı alma ihtimalimizin olduğuna inanmıyorum.5 dakika önce rıdvanın açıklamalarını dinlemediniz mi.Başbakan aydınlar ve erzik şarlatanlarını çağırıp şike var mı yok mu diyor?Devletin savcısı ,polisi,hakimi,mahmesi var diyor bizimki bu iki şarltana soruyor bunlarda şike yok efendim dediği için tayyip efendi şikeyi kapatıyor rıdvanın bire bir söyledikleri kimse boşuna hayal kurmasın.

Gerekirse tek başıma UEFA ve FIFA'ya yargı kararlarıyla giderim. Elimdeki bir avuç paradan olurum, itibarıma gölge düşürülür, ne der ne demezler umrumda değil.

Benim gibi düşünen birkaç yoldaş da bulurum. Hatta onlar benden önce davranır kuvvetle muhtemel, ama bulurum onları.

Kimin ne dediğinin önemi yok. Sermayesi olan gücünü kullanır her şekilde ama yetmez. Yasalar var. Zerre umrumda olmaz gerçek ya da tüzel kişiliklere ne zarar geleceği bu saatten sonra.

Yasal haklarımızı bile unuttuğunuzu ya da hiç bilmediğinizi görüyorum ya, ona üzülüyorum.

arifberkay
02.11.2013, 00:44

aynen bende dinledim ama o seytana inanilir mi o da ayri bir konu

inprise
02.11.2013, 00:48

Özerk bir federasyonun olduğu, hukuksal kurumların ve bunların kanun ve yönetmelikleri olduğu bir ülkede ülkenin başbakanı iki adamı çağırıp şike var mı diye nasıl sorabilir. Bir bu başbakanı neden ilgilendirsin, iki bu adamlar hangi hukusal normlara göre var ya da yok diyebilirler. Ama burası türkiye sözde hukuk sözde adalet sözde demokrasinin olduğu bir ülke. İşte tek adamın tüm güce sahip olmasının sonuçları bunlar, burası özerk federasyonun kupayı başbakanın telefonu ile sahibine verdiği bir ülke.

Bunlar gibi farklı onlarca alanda yüzlerce örnek verebilirim, işin tuhafı bunların artık normal kabul edilmesi hatta başbakanın yaptığından ötürü herkes tarafından göklere çıkartılması, sağolsun başbakanımız sayesinde, sağ olsun söyledik ilgilendi, başbakanın çok emiği var, çok şanslıyız sporun içinden gelen bir başbakanımız var velelelelel vilelele uğğğğğğğğğğğ

Muhammet Kalkışım
02.11.2013, 00:54
Özerk bir federasyonun olduğu, hukuksal kurumların ve bunların kanun ve yönetmelikleri olduğu bir ülkede ülkenin başbakanı iki adamı çağırıp şike var mı diye nasıl sorabilir. Bir bu başbakanı neden ilgilendirsin, iki bu adamlar hangi hukusal normlara göre var ya da yok diyebilirler. Ama burası türkiye sözde hukuk sözde adalet sözde demokrasinin olduğu bir ülke. İşte tek adamın tüm güce sahip olmasının sonuçları bunlar, burası özerk federasyonun kupayı başbakanın telefonu ile sahibine verdiği bir ülke.

Bunlar gibi farklı onlarca alanda yüzlerce örnek verebilirim, işin tuhafı bunların artık normal kabul edilmesi hatta başbakanın yaptığından ötürü herkes tarafından göklere çıkartılması, sağolsun başbakanımız sayesinde, sağ olsun söyledik ilgilendi, başbakanın çok emiği var, çok şanslıyız sporun içinden gelen bir başbakanımız var velelelelel vilelele uğğğğğğğğğğğ

Yargı organlarımızın yasalarca bağlı olduğu üst organlar var.

TFF için UEFA Hukuk kurulları.
UEFA ve FIFA için CAS.
CAS için İsviçre Federal Mahkemesi.

Mahkemeler için Yargıtay.
Yargıtay için Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi.
Ve yine İsviçre Federal Mahkemesi.

Hiçbir karar daimi değildir yani.

Nihat Günay
02.11.2013, 01:03

AKP'nin de düşmanıyım, CHP'nin de, MHP'nin de diğerlerinin de....

Benim atalarım yüzyıllarca 3 kıtada adalet dağıtmışken, bugün beni elin gavurunun adaletine muhtaç eden herkesin düşmanıyım...

Bence sen de öyle ol....

~UniCef~
02.11.2013, 02:04

Bravo.

Gezi olaylarindan sonra daha da acik ve net ortaya cikti.

Bütün siyasi partiler hakkimizi yedikleri halde en cok hakarete magdur kalan RTE.. Evet hepimiz Adalet bekliyoruz, ama onlarin haksizliklari bizim sonraki hakziklarimizi örtbas etmez.

sanatik
02.11.2013, 02:31
Bu kadar hakli oldugumuz davada yanimizda kimler var ?

2-3 yildir cekmedigimiz eziyet kalmadi.

Herhangi bir baska ülkede simdiye kadar bütün cezalar uygulanmis olacakdi.

Kimlerin korudugu bu kadar ortadayken halen en az sikeciler kadar suclu olanlari korumak kime fayda verecek ?

Evet secimler gelmek üzere ve bu sike sürecide basindan beri secimler yüzünden bu duruma gelmisdir ve yine ayni sebebden dolayi devam edebiliyor.

Ben sadece sunu soracagim burada. Allah korkusu mu Oy korkusumu ?

Mehmet Fatih Silik
02.11.2013, 07:07
$erefsiz TFF bu ba$uruyu öteledikce öteleyecektir...BMN olarak takipci olmaliyiz...

Bravo.

Bütün siyasi partiler hakkimizi yedikleri halde en cok hakarete magdur kalan RTE.. Evet hepimiz Adalet bekliyoruz, ama onlarin haksizliklari bizim sonraki hakziklarimizi örtbas etmez.

Yaptiginiz büyük bir saygisizliktir...
Bu bölümde siyasette önemli rol oynayan $ahislar hakkinda kinamalar acildiginda neredeydiniz?
Gözleriniz sadece iktidara yapilan kinamayi mi gördü?
Kemal Kilicdaroglu ve Devlet Bahceli ile ilgili ba$liklari bulamadiysaniz altta sizin icin buldum ve link olarak ekledim...
Yani haala inatla bu foruma camur atmaya cali$iyorsunuz ya pes dogrusu...
Bu forumda her türlü siyasi görü$ten insan var bunu sizde biliyorsunuz...
CHP genel ba$kani icin acilan ba$likta gelip "Hep bize vuruyorsunuz!",
MHP genel ba$kani icin acilan ba$likta gelip "Ama iktidara laf yok, AKP'cisiniz !" diyenler oldu...
Oysa bu forumun ana fikri TRABZONSPOR oldugu halde sakiz gibi bir oyana bir buyana cekmenin manasi nedir?
Ben buranin bir üyesiyim ve hicbir $ekilde bu forumun bir siyasi görü$ü oldugunu görmedim ve $ahit olmadim...yöneticilerin icinde elbette siyasi görü$ü olanlar vardir...
Kendi sosyal payla$im sayfalarinda (gerek Facebook gerekse Twitter) belirttikleri görü$ ve yazdiklari mesajlar bu forumu baglamayacagini bir türlü anlamiyoruz galiba...
Gercekten yazik...

R.Tayyip Erdogan ba$ligi (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=43045)

Muhalefetin aciklamalarindan sonraki e-mail kampanyasi (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=42581&highlight=Kemal+K%FDl%FD%E7daro%F0lu)

Kemal Kilicdaroglu ba$ligi (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=42603&highlight=Kemal+K%FDl%FD%E7daro%F0lu)

Devlet Bahceli ba$ligi (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=42583)

İ. SARAL
02.11.2013, 08:43
Bu şeytan Rıdvan var ya gerçekten tam şeytan. Her taşın altından bu eleman çıkıyor. Sahaya yansımadı zırvasını götünden uyduran şahıslardan bu da.

Ender Kuyumcu
02.11.2013, 12:40
Kupamızı vermek için ince ayar yapan galatasaraylı Erdoğan Bayraktar, fenerbahçe cezalandırılsın diye Platini'ye bile yalvaran fenerbahçeli RTE, her fırsatta Trabzonspor'un haklarını savunan Suat Kılıç'a rağmen MUHALEFET partisi olan AKP'ye bu kadar tepki gösterdiğimiz için kendimden utanıyorum.

Bu arada kupamızı gasp etmek için Alman Futbol Federasyonu ve kurullarını değiştiren, kahvaltılarda Mattheus'la buluşup akıl alan, 9 yaşındaki kız çocuğuna siz zaten o kupayı hak etmediniz ki diyen, Platini'ye kişilerle kurumları ayırın diyen ve hakkımızın çalınmasına ön ayak olan Alman Başbakanı Merkel'i de kınıyorum.

TekfurÇayır 61
02.11.2013, 12:46
Kupamızı vermek için ince ayar yapan galatasaraylı Erdoğan Bayraktar, fenerbahçe cezalandırılsın diye Platini'ye bile yalvaran fenerbahçeli RTE, her fırsatta Trabzonspor'un haklarını savunan Suat Kılıç'a rağmen MUHALEFET partisi olan AKP'ye bu kadar tepki gösterdiğimiz için kendimden utanıyorum.

Bu arada kupamızı gasp etmek için Alman Futbol Federasyonu ve kurullarını değiştiren, kahvaltılarda Mattheus'la buluşup akıl alan, 9 yaşındaki kız çocuğuna siz zaten o kupayı hak etmediniz ki diyen, Platini'ye kişilerle kurumları ayırın diyen ve hakkımızın çalınmasına ön ayak olan Alman Başbakanı Merkel'i de kınıyorum.

Hah sonunda bir kişi daha doğruyu gördü.

amasya0561
02.11.2013, 12:49
mma rın başkan adyı olmasıyla benim için kupada hayal oldu şimdiye dek hep geleceginden emindim.
mma aday olduysa eger kupanın şikecilerde kalacagından emin olması gerek. şimdiye kadar zaten üstüne gittiler yok avrupaya maa göndermedi şb yi yaktı
diye düşman ilan edildi birde başkan olup onun zamanında kupa giderse ne olur. demekki maa kupanın gitmeyeceginden emin yoksa böyle bir rikse girecegini sanmıyorum.

Ender Kuyumcu
02.11.2013, 12:49
Hah sonunda bir kişi daha doğruyu gördü.

O kadar da kör değiliz. AKP ve RTE nefretimden gözüm dönüyor ama bu kadar da haklarını yemeyeyim dedim :)

Kahrolsun ŞİKESEVER Merkel :D

Erdal DİLEK
02.11.2013, 12:51
Sayin ibrahim haciosmanoğlu duydunuz mu ridvan dilmeni, başbakan şikeyi kime sormuş.

Ayrica bu aciklamanin sosyal medyada trabzonsporlular tarafindan gündeme getirilmemesi tuhaf. . .

Mollasalihoğlu
02.11.2013, 13:16
Merkel benim aklıma gelmişti ama Avrupa Birliği hedefine taş koyuyorsun diye eleştirilmekten korktum :(

Fatih Öztürk
02.11.2013, 13:20
Şımdı beyler bayanlar rıdvan denılen embesılin laflarına ınanacaksak kapatalım dükkanı nıye uğraşıyoruzki?şıkecı başbakan Platınıye yalvarmadımı ayıralım kurumlarla kişilerı diye?eee Platını afedersınız sallamadı başbakanı?yahu o kupa gelecek.o kupa UEFA'nın tff'ye dayatmasıyla gelecek.olmadı FİFA dayatacak.hanı buda olmadı dıyelım olacakta zerre ıhtimal buda olmadı o zaman kalkıp yüzbınler olarak dünyalarını başlarına yıkarak o kupayı müzemıze sokacaz.hala kalkıp hükümete yada yancı şeref yoksunu muhalefete oy vereceksenız vıcdanlarınızı sorgulayın.hatta Trabzonsporluluğunuzuda...

~UniCef~
02.11.2013, 13:22
$erefsiz TFF bu ba$uruyu öteledikce öteleyecektir...BMN olarak takipci olmaliyiz...

Yaptiginiz büyük bir saygisizliktir...
Bu bölümde siyasette önemli rol oynayan $ahislar hakkinda kinamalar acildiginda neredeydiniz?
Gözleriniz sadece iktidara yapilan kinamayi mi gördü?
Kemal Kilicdaroglu ve Devlet Bahceli ile ilgili ba$liklari bulamadiysaniz altta sizin icin buldum ve link olarak ekledim...
Yani haala inatla bu foruma camur atmaya cali$iyorsunuz ya pes dogrusu...
Bu forumda her türlü siyasi görü$ten insan var bunu sizde biliyorsunuz...
CHP genel ba$kani icin acilan ba$likta gelip "Hep bize vuruyorsunuz!",
MHP genel ba$kani icin acilan ba$likta gelip "Ama iktidara laf yok, AKP'cisiniz !" diyenler oldu...
Oysa bu forumun ana fikri TRABZONSPOR oldugu halde sakiz gibi bir oyana bir buyana cekmenin manasi nedir?
Ben buranin bir üyesiyim ve hicbir $ekilde bu forumun bir siyasi görü$ü oldugunu görmedim ve $ahit olmadim...yöneticilerin icinde elbette siyasi görü$ü olanlar vardir...
Kendi sosyal payla$im sayfalarinda (gerek Facebook gerekse Twitter) belirttikleri görü$ ve yazdiklari mesajlar bu forumu baglamayacagini bir türlü anlamiyoruz galiba...
Gercekten yazik...

R.Tayyip Erdogan ba$ligi (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=43045)

Muhalefetin aciklamalarindan sonraki e-mail kampanyasi (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=42581&highlight=Kemal+K%FDl%FD%E7daro%F0lu)

Kemal Kilicdaroglu ba$ligi (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=42603&highlight=Kemal+K%FDl%FD%E7daro%F0lu)

Devlet Bahceli ba$ligi (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=42583)

Ben sadece basliklari kast etmedim, bütün basliklarda senaryo ayni

Onun icin ha bir baslik acilmis veya acilmamis eger diger 50 baslikta zaten haksizlik yapiliyorsa.. Ve Transfer Dosyasindan tutun Sike basligina kadar izleyebilirsiniz.

Antonio
02.11.2013, 13:29
Trabzonspor radikalleşmeli. trabzona ve trabzonsporu şuana kadar istanbul başta olmak üzere sistemli bir şekilde ötekileştirme politikası güdülmekte. Bu ülkede bizi aşağılayacak yorumlar ve fıkralar hep üretildi. bu ülkenin taşraya bakış açısı hep yanlıştı. sonunda ne mi oldu terör olayları oldu vs. Trabzonlu terörün içinde hiç olmadı ama basın tarafından hrant dink cinayeti ve evveline bakarsak hep bir günah keçisi muamelesi gördü. burada Trabzonlu lokal olarak türkiyedeki mozaikin en renkli ve en güzel halkası ama bunu istanbul ve ankara hep suistimal etti. Artık Trabzona ve trabzonspora düşen görev. domestik yapı içerisnde kendi dinamiklerini çok iyi kullanarak bu ülkenin Bilbaosu yahut barçası gibi davranarak. dostunu düşmanı bilmeli. düşmanlarıyla başta istanbul medyası yöneticileri tff vs kurumlar ile selamı sabahı kesmeli. sosyalizan bir tavır sergilemeli. kendi kabuğuna çekilmeli. çok çalışmalı sahada bunlara derslerini vermeli. bunun için ciddi ve kararlı tavır sergileyecek yöneticiler olmalı saygılar...

Fatih
02.11.2013, 13:29
Bravo.

Size de bravo.

Türkiye'yi yöneten kim?
YD'yi TFF'ye atayan kim?
Yasayı değiştiren kim?
Hala kupanın verilmesini engelleyen kim?

Meclisteki tüm siyasi partilerin canı cehenneme bu forumda kimseye Trabzonspor üzerinden siyaset yaptırmayız merak etmeyin.

Fatih Öztürk
02.11.2013, 13:37
Umudunuzu yitirmeyin.her geçen gün her hamle lehimize gelişiyor.elımızın altında hazır klavye varken bol bol maıl,fax atalım.2.5 senedır en önemli sılahımız maillerımız.şunu yürekten ve bılerek söylùyorum UEFA ve FIFA çok önem verıyor aldıkları maıllere.pazartesi ofısıne geçen faxınıda geçsin gerekli yerlere.ne gada ekmek o gada köfte!

biltrabzon
02.11.2013, 14:08
Dikkatimi ceken konu,AKP ve R.Tayyip Erdogan a karsi olan, sevmeyen, aydin yazar siyasetci ne varsa; azize yalaklik yapiyor bu bir tesadüf mü yoksa sark kurnazlii mi?

Mehmet Fatih Silik
02.11.2013, 16:04
Ben sadece basliklari kast etmedim, bütün basliklarda senaryo ayni

Onun icin ha bir baslik acilmis veya acilmamis eger diger 50 baslikta zaten haksizlik yapiliyorsa.. Ve Transfer Dosyasindan tutun Sike basligina kadar izleyebilirsiniz.

O ba$liklar BMN olarak acildi ama...
Burada ki$isel üyelerin kendi ba$larina actiklari ba$liklar degildir...
Siz burda yöneticilere degil direkt foruma ve dolaysiyla da bu olu$uma camuru attiniz...
Bende size böyle bir$eyin olmadigini kanitladim...
50 degil her ba$likta size göre bir haksizlik yapiliyorsa raporlarsiniz olur biter...
Ayrica anlamadigim da $u ki bu forumdan o kadar rahatsiz olan var ki...madem bu kadar can SIKICI madem haksizliga gelemiyorsunuz, o zaman niye buradasiniz ki?
Ben zamaninda 4 tane forumda yöneticilikte yaptim normal üye olarakta zaman gecirdim...haksizlik gördügüm yerlerde yönetici olarak müdahale ettim ve yetkisiz bir üye olarak da forumlara bir daha girmedim...
Size burda cikin gidin diyecek nitelikte birisi degilim...gerci olsamda demem ama bu konu gercekten bir muamma benim icin...

Erdal DİLEK
03.11.2013, 01:53
Hani düşünüp duruyorduk. Iho başvuruyu niye şimdi yapti diye. Spor programlarini izleyince anlaşiliyor. Bu hafta trabzonspor başvuru yapti mi yapmadi mi kimsenin umrunda değil. Belli ki bu başvuru hem bu hafta yapilarak kamuoyu oluşturmayacak hemde trabzonspor taraftarinjn gazi alinacaj. Yaziklar olsun bu düzene. . .

ESER
03.11.2013, 10:28
yasanan bunca adilik karsisinda olaylara magdur Trabzonspor uzerinden bakmak yerine hala ve hala siyaset penceresinden bakip kendi siyasal kimligini temsil ettigini dusundugu siyasi partiyi diger bir partinin soylem ve oylemleri uzerinden aklamaya calismasini ibretle izelidim ve izlemeye devam ediyorum bu sike surecinde.

Boyle bir kitlenin kaale alinmamasina yada he he denilip gecistirilmesine sasirmiyorum artik.Sozkonusu olay Trabzonsporun magduriyeti iken chplisi hala chpsini , akpsi akpsini , mhpsi mhpsini vs sike argumanini kullanarak hala bu partileri canla basla savunabiliyorsa Trabzonspor tabiki ezilmeye mahkumdur. sike surecinden once hangi partinin baskani Trabzona gelse boynuna atki takmak icin yapilan can hiras yaris aynen devam ediyor. kimsenin Trabzonspor secmeninden bir kaybi yok. Ortaya konulmus bir Trabzonspor taraftarinin ortak tavri ve iradesi yok ise Trabzonsporu siyaset neden kaale alsin?

Dunya futbol tarihinin sike rekortmeni takimi kongre yapiyor. adaylardan birisi vesikali hirsiz , diger adayda bu hirsizin pisligini ortmek icin neredeyse makatiyla erik toplamis bir sahis olmasina ragmen cikip kendine menfaat saglamak icin o hirsiza hirsizsin demiyor sikeci kulubun menfaatlarine ters dustugu icin. ya bizim kulubuzde nasil bu olay? Bir tane Trabzonspor yoneticisi baskani gorduk mu bu surecte Trabzonsporun menfaatlerini gozeten.. sikecilerin adayi olmasinin yaninda kamuoyuna malolmus acik ara en asagilik sahsiyet olan tupucun pesinden deparla kosan baskanda gorduk, siyasi parti mitinginde kulup baskani sifatiyla el sallayanini da.

Cok Adilikler yasadik bu surecte ama bu adilikleri yapanlar sadece tff , siyaset, medya vb dis etkenler de degildi.Trabzonsporlu gecinenlerin is menfaat olunca bu pis duzenin nasil saglam birar parcasi olduklarini gormek gibi surec icerisinde yasanan onca adilikten sonra Trabzonspor camiasini biraz abartmis oldugumu farkettim ki bu sike ile kupa kaybetmek kadar aci bir durum.

Tabiki ,surec basindan beri Trabzonspor icin elinden geleni yapan, olaylara Trabzonsporun calinan kupasi ve gaspedilen haklari merkezinden bakan cekirdek ve gercek Trabzonsporlulari tenzih ederim.Iyi ki az da olsa saglam cekirdek bir kitlemiz var ki Trabzonsporun sahipsiz olmadigini cumle aleme gosteriyor.

Muhalif
03.11.2013, 11:23
Aydınlar'ın açıklamalarından da görüldüğü üzere başbakan her aşamasında bu işin içinde ve bilgi sahibi. Kupa başbakanda. Bunun dışında bir yerde aramak nafile. Şimdiden parti işine gireceklerin önünü kesmek için de söyleyim başbakan chp veya mhp li de olsa fark etmezdi. Oy kaygısından yine benzer şeyler yaşanırdı. Bu durum başbakanın Fb fanatikliğinden falan kaynaklanmıyor yani. Yıllarca futbolla beyni uyuşturulan bir toplumun bu uyuşturucusunu birden kesersen oluşacak kaostan kaynaklanıyor. 20 milyonu uyandırmaktansa 3-5 milyonu harcamak kolaydır.
Bizim adımıza burada düşünülmesi gereken en önemli nokta bu 3-5 milyon içinde Allah'tan gayri kimseye verecek hesabı bulunmayan 1 tane başkan adayı çıkaramamaktır. Çıksa da seçilemeyecek olmasıdır.

biltrabzon
03.11.2013, 11:32
Bu soysuzlar konustukca isin rengi belli oluyor.Basbakan bu isin iliklerine kadar icinde ve kupa basbakanda lafi yüzde 1 milyon dogrulanmis oldu.Ridvan Dilmen denilen soytarinin olaylari nasil yönlendirdigide acik ortada.Ey trabzon akp vekilleri Ridvan kadar degeriniz yok,onurunuz varsa istifa edin cekin gidin.Bu adam Trabzona gelecek ve ona Trabzonspor atkisi takacaklar,o atkiyi takan 5 kurusluk onursuz adamlar Trabzonspor taraftariyim diye ortalikta gezecek,baskanimizda Tayyib in dizinin dibinde oturacak,bizde burda bekleyelim fb ceza lacak küme düsecek.

Zafer Fidan
03.11.2013, 11:36
Bu basvuru Sadri Baskan AIHM'e yaptigi basvurusuna benzedi.

Fatih Öztürk
03.11.2013, 11:39
Bızım başımızda ya Özkan Sümer gibi kimseyle göbek bağı ve eyvallahı olmayan, yada ağır parası olan Azeri,Rus iş adamı olmalı.bıze ortası yaramaz.bu şerefsız düzenle bunlarla sevışerek bir yere varamayız.

~UniCef~
03.11.2013, 15:22
Size de bravo.

Türkiye'yi yöneten kim?
YD'yi TFF'ye atayan kim?
Yasayı değiştiren kim?

Meclisteki tüm siyasi partilerin canı cehenneme bu forumda kimseye Trabzonspor üzerinden siyaset yaptırmayız merak etmeyin.

Benimle dalga mi geciyorsunuz?

Simdi Haziran ayinin bütün gönderilerin yazilari aramami mi bekliyrsunuz?

Sanki biz burada kafan atip tutuyoruz ..

Ben kupa verilmeden bu yana her zaman haksizliklari elestirmisimdir, ama burada ve ne yazikki bazi Forum yöneticileride olmak üzere cok fakli insanlar var.

Yani forum yöneticileri eger gezi olaylarina destek veriyorsa, o zaman ayni sekilde bir siyast degil mi bu? Ve bu esnada Basbakani en agir bir sekilde kötülemek, ayni cümlede diger baskanlarin adi gecmiyor. Eger Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devleti olduguna inaniyorsak ozaman Basbaskanin kupa elinde olmadigini biliyoruz.

Bizim Baskan yag yakti Basbakana ne oldu? Degisen bisey mi var? Su anda Basbakan bizim Baskani desteklemiyor mu?

Yasayi degistiren bütün partiler, BDP haric..
YD yi getirenler arasinda bizde variz.
Hala kupayi veermelerini engelleyen YD ve FBliler.
Yasanin degisme talebini gönderen kulupler aransinda biz de variz.

~UniCef~
03.11.2013, 15:28
O ba$liklar BMN olarak acildi ama...
Burada ki$isel üyelerin kendi ba$larina actiklari ba$liklar degildir...
Siz burda yöneticilere degil direkt foruma ve dolaysiyla da bu olu$uma camuru attiniz...
Bende size böyle bir$eyin olmadigini kanitladim...
50 degil her ba$likta size göre bir haksizlik yapiliyorsa raporlarsiniz olur biter...
Ayrica anlamadigim da $u ki bu forumdan o kadar rahatsiz olan var ki...madem bu kadar can SIKICI madem haksizliga gelemiyorsunuz, o zaman niye buradasiniz ki?
Ben zamaninda 4 tane forumda yöneticilikte yaptim normal üye olarakta zaman gecirdim...haksizlik gördügüm yerlerde yönetici olarak müdahale ettim ve yetkisiz bir üye olarak da forumlara bir daha girmedim...
Size burda cikin gidin diyecek nitelikte birisi degilim...gerci olsamda demem ama bu konu gercekten bir muamma benim icin...

Sorun raporlamakta degil.

Sorun o sürec boyuncu sanki bir siyaset forumundamisiz gibi yazliar yazildi, yazan bazi üyelere caza kesildi ama ona karsi yazan ve cogu akp destekleyecisi olan üyelerde ceza yedi. ve bu bir haksizlik. Raporlamak forumun havasini degistirmez.

Ve yok begenmiyorsun gidebilirsin ayaklarida cocuksu bir yaklasim.

alone_6161
04.11.2013, 10:49
Bızım başımızda ya Özkan Sümer gibi manyak yada ağır parası olan Azeri,Rus iş adamı olmalı.bıze ortası yaramaz.bu şerefsız düzenle bunlarla sevışerek bir yere varamayız.

Niyetini anlıyorum ama yine de Özkan Sümer için kullandığın ifade hiç olmamış. Başka kelimelerle daha güzel ifade edebilirdin. Düzeltmeni rica ederim.

Yiğit Gayretli
04.11.2013, 10:53
Benimle dalga mi geciyorsunuz?

Simdi Haziran ayinin bütün gönderilerin yazilari aramami mi bekliyrsunuz?

Sanki biz burada kafan atip tutuyoruz ..

Ben kupa verilmeden bu yana her zaman haksizliklari elestirmisimdir, ama burada ve ne yazikki bazi Forum yöneticileride olmak üzere cok fakli insanlar var.

Yani forum yöneticileri eger gezi olaylarina destek veriyorsa, o zaman ayni sekilde bir siyast degil mi bu? Ve bu esnada Basbakani en agir bir sekilde kötülemek, ayni cümlede diger baskanlarin adi gecmiyor. Eger Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devleti olduguna inaniyorsak ozaman Basbaskanin kupa elinde olmadigini biliyoruz.

Bizim Baskan yag yakti Basbakana ne oldu? Degisen bisey mi var? Su anda Basbakan bizim Baskani desteklemiyor mu?

Yasayi degistiren bütün partiler, BDP haric..
YD yi getirenler arasinda bizde variz.
Hala kupayi veermelerini engelleyen YD ve FBliler.
Yasanin degisme talebini gönderen kulupler aransinda biz de variz.

Yahu, akp de chp de mhp de karaktersiz davrandılar. Bunu herkes kabul ediyor sanırım. Ama şunu anlamak da zor olmasa gerek; yasama, yürütme ve hatta yargı kimin elinde?

Tutup belediye başkanına mı hesap soracağım?

TheCrow
04.11.2013, 11:32
Aydınlar'ın açıklamalarından da görüldüğü üzere başbakan her aşamasında bu işin içinde ve bilgi sahibi. Kupa başbakanda. Bunun dışında bir yerde aramak nafile. Şimdiden parti işine gireceklerin önünü kesmek için de söyleyim başbakan chp veya mhp li de olsa fark etmezdi. Oy kaygısından yine benzer şeyler yaşanırdı. Bu durum başbakanın Fb fanatikliğinden falan kaynaklanmıyor yani. Yıllarca futbolla beyni uyuşturulan bir toplumun bu uyuşturucusunu birden kesersen oluşacak kaostan kaynaklanıyor. 20 milyonu uyandırmaktansa 3-5 milyonu harcamak kolaydır.
Bizim adımıza burada düşünülmesi gereken en önemli nokta bu 3-5 milyon içinde Allah'tan gayri kimseye verecek hesabı bulunmayan 1 tane başkan adayı çıkaramamaktır. Çıksa da seçilemeyecek olmasıdır.

Cenk, tanımına uyan başkan adayı, beğeniriz veya beğenmeyiz, Özkan sümer. Son seçime katılsaydı kazanabilir miydi, kesinlikle evet.

ESER
04.11.2013, 11:37
Size de bravo.

Türkiye'yi yöneten kim?
YD'yi TFF'ye atayan kim?
Yasayı değiştiren kim?

kardesim bence bosuna yorma kendini, Anlatamazsin..

rte ve sikeden nemalanmak icin sikecileri oksayan siyasilerin alayi ne bu zihniyete ne yapsa azdir. Onceden siyasilere ofke kusuyordum ama adamlar kendi acisindan hakli. Daha neyin ne oldugunu kavrayamamis, hakkini aramayi bile bilmeyen , kimden hesap sormasi gerektiginin bile bilincine varamamis bir kitle icin ne diye cogunlugu karsisina alip siyaset yapsin ki?..

adam hala icraatlari ile alenen kupanin Trabzonspora gelmesini engelleyen rte dururken foksiyonu sinek ikili kadar olan, bos beles palavra atmak disinda bir fonksiyonlari olmayan diger partilerden hesap sorma pesinde:) komediye bak,

serdaracıl
04.11.2013, 12:53
Yaşanan onca olaydan sonra şuraya gelip de turkiyenin hukuk devleti olduguna inaniyorsak mihvalinde cumle kuran taraftara herşey müstehak. Ayrica hemen bir yaftalama cabalari falan. Neyse Allah sonumuzu hayretsin

Oğuzhan Turhan
04.11.2013, 14:06
Muhalif Beyin söyledikleri çok mantıklı geliyor aslında. Daha fazla taraftar kitlesine sahip bir camiayı karşılarına almak istememiş olabilir siyaset.
Fakat rıdvan dilmen'in Beyaz tv deki açıklamalarını dinlediyseniz; MAA, Başbakanın şike var mı sorusuna saha dışında var ama sahanın içerisinde bir şey yok diye cevap verdiğini söylüyor. Hatta daha sonra MAA, aykut kocamana da evet şike var demiş vs.. Başbabakan ile konuşmasında da yine Başbakan MAA' ya ben Başbakanım tarafsız olmam gerekir vs. söylemiş.
Burada benim aklımın, mantığımın almadığı tek şey koskoca Türkiye Cumhuriyetinin Başbakanı; MAA denilen bir adamın sözüylemi şike var ama sahada bir şey yok sözüne inanmış. MAA denilen adam, bu kadar sözüne güvenilir bir adammıymış ki, bir sözü Başbakanın kişilerle kurumları ayırın mantığına bürünmesine sebep olmuş.
Bazı şeyleri üst üste koyunca şimdi daha iyi anlıyor insan. Özellikle yine Trabzonsporlu bir çocuğa siz kupayı haketmediniz ki gibi bir cümle kurmasıda hep, bu MAA denilen adamın şike çalışmaları olmuş ama sahada olan bir şey yok sözlerinden kaynaklanıyor. Başbakanıda bu duruma inandırmışlar işte.
Rakiplerimize verilen teşvikleri ve bütün maçları geçtim. Yahu son Sivas maçında korcan denilen şikecinin yediği goller bile; şike denilen haltın sahada karşımıza nasıl çıktığını göstermektedir.

TekfurÇayır 61
04.11.2013, 14:15
Muhalif Beyin söyledikleri çok mantıklı geliyor aslında. Daha fazla taraftar kitlesine sahip bir camiayı karşılarına almak istememiş olabilir siyaset.
Fakat rıdvan dilmen'in Beyaz tv deki açıklamalarını dinlediyseniz; MAA, Başbakanın şike var mı sorusuna saha dışında var ama sahanın içerisinde bir şey yok diye cevap verdiğini söylüyor. Hatta daha sonra MAA, aykut kocamana da evet şike var demiş vs.. Başbabakan ile konuşmasında da yine Başbakan MAA' ya ben Başbakanım tarafsız olmam gerekir vs. söylemiş.
Burada benim aklımın, mantığımın almadığı tek şey koskoca Türkiye Cumhuriyetinin Başbakanı; MAA denilen bir adamın sözüylemi şike var ama sahada bir şey yok sözüne inanmış. MAA denilen adam, bu kadar sözüne güvenilir bir adammıymış ki, bir sözü Başbakanın kişilerle kurumları ayırın mantığına bürünmesine sebep olmuş.
Bazı şeyleri üst üste koyunca şimdi daha iyi anlıyor insan. Özellikle yine Trabzonsporlu bir çocuğa siz kupayı haketmediniz ki gibi bir cümle kurmasıda hep, bu MAA denilen adamın şike çalışmaları olmuş ama sahada olan bir şey yok sözlerinden kaynaklanıyor. Başbakanıda bu duruma inandırmışlar işte.
Rakiplerimize verilen teşvikleri ve bütün maçları geçtim. Yahu son Sivas maçında korcan denilen şikecinin yediği goller bile; şike denilen haltın sahada karşımıza nasıl çıktığını göstermektedir.

O konuşmada Tff başkanı başbakanı yönlendirmiyor, başbakan tff başkanını yönlendiriyor.

Hangi kapıdan girmeleri gerektiğine işâret ediyor.

Bütün deliller Tff başkanının eline geçmeden önce başbakanın eline geçiyor.

Bu durumda başbakan şike var mı diye Tff başkanına sormaz. Var mı yok mu biliyor zâten.

ozturk
04.11.2013, 14:30
Dikkatimi ceken konu,AKP ve R.Tayyip Erdogan a karsi olan, sevmeyen, aydin yazar siyasetci ne varsa; azize yalaklik yapiyor bu bir tesadüf mü yoksa sark kurnazlii mi?

ikisi de değil, samimiyet. Ak partinin fb yi ele geçirmek istediğini düşünüyorlar kendilerince.

Oğuzhan Turhan
04.11.2013, 14:30
O konuşmada Tff başkanı başbakanı yönlendirmiyor, başbakan tff başkanını yönlendiriyor.

Hangi kapıdan girmeleri gerektiğine işâret ediyor.

Bütün deliller Tff başkanının eline geçmeden önce başbakanın eline geçiyor.

Bu durumda başbakan şike var mı diye Tff başkanına sormaz. Var mı yok mu biliyor zâten.

O zaman MAA ile Başbakanın konuşmasının mantığı ne peki?
Yani Başbakan zaten bu durumla ilgili her şeye vakıf idiyse, neden MAA ya soruyor şike var mı yok mu diye? Yada ben Başbakanım tarafsız olmak zorundayım gibi bir cümle neden kuruyor. Ki MAA zaten, o konuşma öncesinde şike var ama sahaya yansımamıştır mantığıyla hareket ediyordu ki, yönlendirilmesine gerek yoktu.
Ayrıca dışarıda var olan şikenin sahaya yansıyıp yansımadığına nasıl karar veriyorlar onuda anlamış değilim.
Bu haltı saha dışında yapıyorlarsa, korcan denilen zevatın o golleri kasıtlı yemediğinin garantisini nasıl veriyorsun!!!

TekfurÇayır 61
04.11.2013, 15:27
O zaman MAA ile Başbakanın konuşmasının mantığı ne peki?
Yani Başbakan zaten bu durumla ilgili her şeye vakıf idiyse, neden MAA ya soruyor şike var mı yok mu diye?

Bu yoklama ve konuya girizgah cümlesi.

Yada ben Başbakanım tarafsız olmak zorundayım gibi bir cümle neden kuruyor.

MAA yarın öbür gün, örnekte görüldüğü gibi aralarındaki konuşmayı açıklarsa diye. İşi sağlama alma cümlesi.

Ki MAA zaten, o konuşma öncesinde şike var ama sahaya yansımamıştır mantığıyla hareket ediyordu ki, yönlendirilmesine gerek yoktu.

Yönlendirilmesi gerekiyordu çünkü başbakan işin çözümünü kişi - kurum ayrımında görüyordu, Aydınlar ise UEFA ile anlaşıp en az cezâ ile işi kapatmayı istiyordu.

Ayrıca dışarıda var olan şikenin sahaya yansıyıp yansımadığına nasıl karar veriyorlar onuda anlamış değilim.

Ben de anlamıyorum.

Bu haltı saha dışında yapıyorlarsa, korcan denilen zevatın o golleri kasıtlı yemediğinin garantisini nasıl veriyorsun!!!

Kasıtlı yediğinin de kasıtlı yemediğinin de tek başına garantisi olamaz. Eldeki delillere göre değerlendirilmesi gerekir, delillere göre kasıtlı yiyor.

~UniCef~
04.11.2013, 17:34
Yahu, akp de chp de mhp de karaktersiz davrandılar. Bunu herkes kabul ediyor sanırım. Ama şunu anlamak da zor olmasa gerek; yasama, yürütme ve hatta yargı kimin elinde?

Tutup belediye başkanına mı hesap soracağım?

Yasama,TBMM elinde
Yürütme, hükümetin elinde
Yargida bagimsiz.

Yargi zaten su ana kadar iyi kararlar verdi. Ayni sekilde polis iyi isler yapti, ama bütün partiler bizi arkadan harcelerdi o baska. TS.Yönetimi olarak cok sucsuz sayilmayiz bunu da dile getirmek gerekir, o yasanin degismesinde sen nasil rol oynarsin? Onlar zaten senin böyle bir hata yapmani bekliyordu.

Bütün Milletvekillerinden, bütün Teskilatlardan hesap sormaliyiz. Gümüshane Milletvekile eger TS nin haklarini savunuyorsa ozaman Trabzonda siyaset yapan herkez utanmasi gerekiyor. Bütün Milletvekiller(akp,chp,mhp) istifa etmeleri gerekiyordu.

Yiğit Gayretli
04.11.2013, 18:26
Yargı bağımsız öyle mi? Tartışma benim için kapandı.

Anıl C
04.11.2013, 19:22
Yasama,TBMM elinde
Yargida bagimsiz.

Yargi zaten su ana kadar iyi kararlar verdi. Ayni sekilde polis iyi isler yapti, ama bütün partiler bizi arkadan harcelerdi o baska. TS.Yönetimi olarak cok sucsuz sayilmayiz bunu da dile getirmek gerekir, o yasanin degismesinde sen nasil rol oynarsin? Onlar zaten senin böyle bir hata yapmani bekliyordu.

Bütün Milletvekillerinden, bütün Teskilatlardan hesap sormaliyiz. Gümüshane Milletvekile eger TS nin haklarini savunuyorsa ozaman Trabzonda siyaset yapan herkez utanmasi gerekiyor. Bütün Milletvekiller(akp,chp,mhp) istifa etmeleri gerekiyordu.

Yasama,TBMM elinde
Yargida bagimsiz.

arkadasim soylesene bi akpnin hangi kademesindesin?
tamam sike kararlari dogruydu fakat yarginin bagimsizligini genel anlamda ele aldiysan tv karsinda ayrani fazla kacirmissin...
memleket tek adam diktatorlugune dogru yol almakta sen koyunlardan hesap soralim diyosun...

hodlu
04.11.2013, 19:34
Federasyona yapılan başvuruya ben inanmıyorum. Ufukçuğumun da dediği gibi içeriği bilmiyoruz. Bakalım içinden ne çıkacak...

~UniCef~
05.11.2013, 00:37
Yasama,TBMM elinde
Yargida bagimsiz.

arkadasim soylesene bi akpnin hangi kademesindesin?
tamam sike kararlari dogruydu fakat yarginin bagimsizligini genel anlamda ele aldiysan tv karsinda ayrani fazla kacirmissin...
memleket tek adam diktatorlugune dogru yol almakta sen koyunlardan hesap soralim diyosun...

Yargi bagimsiz olmadida ne oldu?

Bu konuyu eger tartismak istersen özelden mesaj yolla. Cünkü cok siyasi bir konu. Askeri davalar disinda CHPli olarak dahi bagimsizlik dan söz edilecegini zannetmiyorum. Dedigim gibi özelden gönderin lütfen

kalavara
05.11.2013, 08:56
http://www.medyatrabzon.com/kupa-yuzde-99-9-gelecek-81156h.htm?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter

%99.9 da o 00.1 ne için acaba, başına yıldırım düşme ihtimali mi?

bkandil
05.11.2013, 09:07
http://www.medyatrabzon.com/kupa-yuzde-99-9-gelecek-81156h.htm?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter

%99.9 da o 00.1 ne için acaba, başına yıldırım düşme ihtimali mi?

Geçenlerde birisinden duymuştum.

"Siyasette %99 ile %1 eşittir" demişti.

Bu işe de bizim ülkemizde siyaset bulaştığına göre, tek çare UEFA'nın müdahalesi...

Ender Kuyumcu
12.11.2013, 01:06
Ne Trabzonspor cephesinden ne de TFF cephesinden bir ses çıktı bugüne kadar.

İşkillenmeye başladım açıkçası.

bangkook_61
12.11.2013, 01:29
İşkillenmeye gerek. bjk gs maçının kararını bile 1 ayda veren bir federasyon var. Yasal süreyi istedikleri gibi kullanacaklardır.

Travelair
12.11.2013, 09:59
Acaba Tff'nin bu başvuru ile ilgilenmeye niyeti var mı?

alone_6161
12.11.2013, 10:15
Eğer başvuru yapıldıysa tff yasal süreyi son dakikasına kadar kullanacaktır. Başvurunun yapılmadığına dair bir şüphem yok açıkçası. Geldiği günden beri her icraatıyla bizi hayal kırıklığına uğratan Hacıosmanoğlu herhalde böyle bir şeyi de göze alamaz.

bahadır2561
12.11.2013, 10:32
Herhangi bir cevap verme süresi var mı?

Ender Kuyumcu
12.11.2013, 11:18
Başvuru yaptık deyip yapmayacak kadar da değillerdir herhalde.

Ortada bir danışıklı dövüş varsa resmi cevaplama süresi belli ve yakın olan Hukuk Müşavirliği yerine Ufuk Özerten'e elden verip, keyfiyete göre süre uzatma şansı tanınmış olabilir.

Bu konuyu bir araştırayım. Bir cevap bulabilirsem sizlerle de paylaşırım.

TekfurÇayır 61
12.11.2013, 11:38
Herhangi bir cevap verme süresi var mı?

Forumda bir arkadaş 15 gün, başka bir arkadaş 2 ay dedi.

bahadır2561
12.11.2013, 11:38
Forumda bir arkadaş 15 gün, başka bir arkadaş 2 ay dedi.

Tesekkurler..

TekfurÇayır 61
12.11.2013, 11:40
Federasyondan cevap, UEFA'dan da şikeci kişilerin cezâlarını ve akabinde de iç işlerimize karışmasını bekliyoruz.

alper*
12.11.2013, 11:42
60 gündür arkadaşlar, 2 ay değil.

Yiğit Gayretli
12.11.2013, 13:03
Borsa'da hisse sahibi olan bir arkadaşın, kulüpten başvuru belgesini isteme hakkı yok mu?

winner
12.11.2013, 16:14
Taraftar baskısını üzerinden atmak için kerhen başvuru yapmak zorunda kalan bir yönetim varken Tff niye işi ağırdan almasın.

"Dostlar alışverişte görsün işte biz başvurduk mu başvurduk daha ne yapalım"...Mantalite bu...

Temiz futbol deyimini sadece aziz yıldırım'ın şahsına karşı mücadele için başkalarının taşeronluğu adınan kullanan sözde başkanın ne temiz futbolla derdi var ne de Trabzonspor'un şike mücadelesi ile..

UğuR
12.11.2013, 17:28
Trabzonspor Kulübü’nün 2010-2011 sezonunun tecilinin iptali için yaptığı başvuru Türkiye Futbol Federasyonu’nun Cuma günü Adana’da gerçekleştireceği toplantıda görüşülecek.

Milli Takım’ın Adana’da Kuzey İrlana ile oynayacağı müsabaka nedeniyle bu kentte toplanacak olan TFF Yönetim Kurulu, gündemine aldığı tescil yazısını da görüşerek karara bağlayacak. Bordo-Mavili Kulübün 2010-2011 şampiyonluğu açısından büyük önem taşıyan söz konusu toplantıdan çıkacak karar tüm camia tarafından büyük bir dikkatle ve merakla bekleniyor. Bordo-Mavili taraftarların Adana ve Mersin’de TFF Yönetim Kurulu üyelerinin kalacağı otellerin önünde eylem hazırlığında olduğu da belirlendi. Böylelikle tüm camiada gözler Cuma günü Adana’da yapılacak TFF Yönetim Kurulu toplantısına çevrildi.

trabzonajans.com

Ender Kuyumcu
12.11.2013, 17:32
Bu Cuma mücadelenin bundan sonrasının yönünü çizecek gün olacak.

TFF'nin yüzde 99.9 itirazı reddedeceğini düşünüyorum ve bu noktadan sonra da Trabzonspor yönetiminin samimiyet testi başlayacak.

Hiç zaman kaybetmeden ilgili kararla UEFA'ya başvurmalı FIFA da durumdan haberdar edilip resmi yollarla UEFA nezdinde hakkımız aranmalı.

Şayet doğru adımlar atılırsa şikecilerin düşmesi de kupanın gelmesi de gerçekleşecektir.

volkan_627
12.11.2013, 17:45
Bu Cuma mücadelenin bundan sonrasının yönünü çizecek gün olacak.

TFF'nin yüzde 99.9 itirazı reddedeceğini düşünüyorum ve bu noktadan sonra da Trabzonspor yönetiminin samimiyet testi başlayacak.

Hiç zaman kaybetmeden ilgili kararla UEFA'ya başvurmalı FIFA da durumdan haberdar edilip resmi yollarla UEFA nezdinde hakkımız aranmalı.

Şayet doğru adımlar atılırsa şikecilerin düşmesi de kupanın gelmesi de gerçekleşecektir.

bari siz yapmayın. bunca emek verdiniz. bu dediklerinize inanıyor olamazsınız... tff nin red kararı geldikten sonra uefa ya başvuru için hazırlanacak dosyanın en az 2-3 ay süreceğini bilmiyor musunuz???? amacı başvuru yapmak, o kupayı almak olan adam bu güne kadar bekler miydi???

aslında herkes çok iyi biliyor da dili varmıyor belki de... tff den gelecek cevap olumsuz olacak ve bizimkiler işi uzatmak için yine türlü bahaneler uyduracak... taaki siz yeni bir girişimde bulunup, yönetimi sıkıştırana dek....

Ender Kuyumcu
12.11.2013, 17:49
bari siz yapmayın. bunca emek verdiniz. bu dediklerinize inanıyor olamazsınız... tff nin red kararı geldikten sonra uefa ya başvuru için hazırlanacak dosyanın en az 2-3 ay süreceğini bilmiyor musunuz???? amacı başvuru yapmak, o kupayı almak olan adam bu güne kadar bekler miydi???

aslında herkes çok iyi biliyor da dili varmıyor belki de... tff den gelecek cevap olumsuz olacak ve bizimkiler işi uzatmak için yine türlü bahaneler uyduracak... taaki siz yeni bir girişimde bulunup, yönetimi sıkıştırana dek....

Dosya hazırlamayı gerektirecek bir durum yok ortada. UEFA'ya da verilmesi gereken basit bir dilekçe.

Dilekçe'de UEFA'nın verdiği karar emsal gösterilecek ve TFF ve UEFA'nın talimatnamelerinde yer alan ilgili maddelere atıfta bulunularak UEFA'dan gereğinin yapılması istenilecek.

Tabi Trabzonspor yönetimi tıpkı CAS gerekçeli kararını bekleyeceğiz dediği zamandaki gibi yeni bir kandırmacanın ve oyalama taktiğinin içine girmezse.

Zaten merak etmeyin, evvel Allah biz buradayız :)

volkan_627
12.11.2013, 17:56
Dosya hazırlamayı gerektirecek bir durum yok ortada. UEFA'ya da verilmesi gereken basit bir dilekçe.

Tabi Trabzonspor yönetimi tıpkı CAS gerekçeli kararını bekleyeceğiz dediği zamandaki gibi yeni bir kandırmacanın ve oyalama taktiğinin içine girmezse.

ilk paragraftaki önergenin cevabı 2. paragrafta zaten.

burdan da şu çıkartılıyor ki yönetimi sıkıştırmaya devam....

o tff nin kararı ve basit dilekçe nin dosya ya koyulması 2 ay sürmezse ben de bir şey bilmiyorum...

öncelikle herkes şunu kabul edecek....
1) ne sadri şener ne de hacıosmanoğlu kupanın, maddi getirinin ya da fener in düşürülmesinin peşinde değil....
2) taraftara karşı ağızdan çıkan söylemler sadece o koltukta oturabilmek adına.
3) hiç bir şekilde emir gelmeden hareket edemezler.
4) taraftar tek vücut, tek yumruk, tek ses olmadıkça da o kupa gelmeyecek...

olayın türkiye tarafını aklı selim herkes çözdü aslında. çözemediğimiz uefa nın ne beklediği, ya da nasıl bekletildiği... bunu çözebilsek bence daha büyük adım atmış olacağız... hedefimiz avrupa yı nasıl beklettikleri, olayı nasıl geciktirdikleri... her bulduğuna ceza yağdıran, bilmem kaç lig düşüren uefa neden türkiye de bu kadar yavaş...

biz yurt içindeki hedeflerden vazgeçip, uefa nın açığını bulmalıyız ve oraya saldırarak uefa nın işi hızlandırmasını sağlamalıyız. yoksa yurt içinde uğraşarak sadece akıntıya karşı boşa kürek çekeriz...

son olarak ta her nerdeyseniz sakın ordan ayrılmayın ve ne biliyorsanız aynen yapmaya devam edin... arkanızda duracak çaok kişi var burda... aklı selim hareket etmeyen arkadaşlar da ebet duygularından vazgeçip gerçeği görerek akıllıca davranmaya başlayacaklardır....

Ender Kuyumcu
12.11.2013, 18:03
ilk paragraftaki önergenin cevabı 2. paragrafta zaten.

burdan da şu çıkartılıyor ki yönetimi sıkıştırmaya devam....

o tff nin kararı ve basit dilekçe nin dosya ya koyulması 2 ay sürmezse ben de bir şey bilmiyorum...

öncelikle herkes şunu kabul edecek....
1) ne sadri şener ne de hacıosmanoğlu kupanın, maddi getirinin ya da fener in düşürülmesinin peşinde değil....
2) taraftara karşı ağızdan çıkan söylemler sadece o koltukta oturabilmek adına.
3) hiç bir şekilde emir gelmeden hareket edemezler.
4) taraftar tek vücut, tek yumruk, tek ses olmadıkça da o kupa gelmeyecek...

olayın türkiye tarafını aklı selim herkes çözdü aslında. çözemediğimiz uefa nın ne beklediği, ya da nasıl bekletildiği... bunu çözebilsek bence daha büyük adım atmış olacağız... hedefimiz avrupa yı nasıl beklettikleri, olayı nasıl geciktirdikleri... her bulduğuna ceza yağdıran, bilmem kaç lig düşüren uefa neden türkiye de bu kadar yavaş...

biz yurt içindeki hedeflerden vazgeçip, uefa nın açığını bulmalıyız ve oraya saldırarak uefa nın işi hızlandırmasını sağlamalıyız. yoksa yurt içinde uğraşarak sadece akıntıya karşı boşa kürek çekeriz...

son olarak ta her nerdeyseniz sakın ordan ayrılmayın ve ne biliyorsanız aynen yapmaya devam edin... arkanızda duracak çaok kişi var burda... aklı selim hareket etmeyen arkadaşlar da ebet duygularından vazgeçip gerçeği görerek akıllıca davranmaya başlayacaklardır....

Zaten süreç boyunca benim de üzerinde durduğum konu burası. Açıktan ve gizli yaptığımız bütün çalışmaların temelini de bu felsefe üzerine kurduk.

Bu kadar ağırdan alınmasının bir kaç sebebi var bana göre;

1) Şike lobisi karşısında hakkını arayan bir Trabzonspor'un olmaması.
2) Şike lobisinin siyasi, ticari ve kişisel her türlü bağlantıyı kullanıp işi yavaşlatması hatta üstünün kapatılmaya çalışılması.
3) Olayın Türkiye'de gerçekleştiği için aciliyetle kararlar verilmemesi. Nasıl olsa ilk sezon ve bu sezon Avrupa'dan men ettik düşüncesi.

Tabi bizim burada her zamankinden daha yoğun bir şekilde UEFA ve FIFA'ya baskı yapmamız gerekiyor ve taraftar olarak da bunun tek yolu mail, faks ve telefon.

Ayrıca karar sonrası yeni metinler hazırlayıp tüm dünyayı bu konudan haberdar edeceğiz.

volkan_627
12.11.2013, 18:06
Zaten süreç boyunca benim de üzerinde durduğum konu burası. Açıktan ve gizli yaptığımız bütün çalışmaların temelini de bu felsefe üzerine kurduk.

Bu kadar ağırdan alınmasının bir kaç sebebi var bana göre;

2) Şike lobisinin siyasi, ticari ve kişisel her türlü bağlantıyı kullanıp işi yavaşlatması hatta üstünün kapatılmaya çalışılması.
3) Olayın Türkiye'de gerçekleştiği için aciliyetle kararlar verilmemesi. Nasıl olsa ilk sezon ve bu sezon Avrupa'dan men ettik düşüncesi.

Tabi bizim burada her zamankinden daha yoğun bir şekilde UEFA ve FIFA'ya baskı yapmamız gerekiyor ve taraftar olarak da bunun tek yolu mail, faks ve telefon.

Ayrıca karar sonrası yeni metinler hazırlayıp tüm dünyayı bu konudan haberdar edeceğiz.

düşünceler mantıklı. fakat uefa nın da diğer ülkelere yaptıkları ortada. bu şekilde uefa nın yanlı davrandığını italya, yunanistan gibi ülkelere de kabul ettirirsek daha büyük bir baskı oluşabilir. bir şekilde uefa yı da mecbur bırakmalıyız... mailler her seferinde, hem de defalarca gönderiliyor. etkili olduğunu da erzik kendi ağzıyla söyledi zaten. ama bu sadece birinci adım olabilir. biraz daha ileri taşımalıyız. artık sabır kalmadı....

volkan_627
12.11.2013, 18:09

olay burda bitiyor aslında...
yönetim bazında kimsenin hak hukuk derdin olmayışı ve uefa da bunun rahatlığı..

ayrıca eylemler ve girişimler hep taraftar bazında kalıyor. resmi kanalları daha aceleci davranmak adına ikna etmeliyiz. bu yüzden izlediğiniz yok ve kullandığınız hamleler doğru... her ne kadar hala karşı çıkanlar olabiliyorsa da .....

Mert M.
12.11.2013, 18:15
Hukuktan anlamam, adalet denen şeye de inanmam, üniversite mezunu basit bir vatandaş, bir futbolsever olarak kavrayamadığım bir nokta var.
Şimdi biz o senenin yalnızca tescilinin iptali için mi başvuru dilekçesi gönderdik dostlar alışverişte görsün misali olarak yoksa tescil ve hakların teslimi içi mi?
Şayet yalnızca tescil iptali ile kaldıysak, zaten bu dümenin istediği bir hamle değil mi salt iptal durumu? Cehaletimi bağışlayın.

Mehmet Mangan
12.11.2013, 18:57
Cuma günü çıkacak kararı hepimiz biliyoruz. Prosedür gereği TFF'ye başvurulması gerekliydi zaten. Kısacası '' TFF sana söylüyorum FİFA sen anla '' diyebiliriz.

Muhammet Kalkışım
12.11.2013, 20:22
Başvurunun TFF'ce cuma günü görüşüleceği kesin bilgi mi?

TekfurÇayır 61
12.11.2013, 20:24
Başvurunun TFF'ce cuma günü görüşüleceği kesin bilgi mi?

Basında çıkan haberlerde kesinlik yoktu. Başka bir kaynak varsa bilmem.

Bence cuma sonuçlanmaz, uzatırlar.

Muhammet Kalkışım
12.11.2013, 20:29
Basında çıkan haberlerde kesinlik yoktu. Başka bir kaynak varsa bilmem.

Bence cuma sonuçlanmaz, uzatırlar.

Bugün TFF Hukuk Müşavirliği'ni aradım ve ilgili dilekçenin talimatlar gereğince kaç gün içerisinde görüşülmesi gerektiğini sordum. Cevap: Bilgi veremeyiz.

Bu cevap üzerine ilgili talimatnameye nasıl ulaşabileceğimi sordum. Cevap: Bilgi veremeyiz, araştırın.

Artık paranoya sinyalleri vermeye başladım sanırım, ancak bu konu da net değil. 60 gün diyenler de oldu forumda.

TekfurÇayır 61
12.11.2013, 20:36
Bugün TFF Hukuk Müşavirliği'ni aradım ve ilgili dilekçenin talimatlar gereğince kaç gün içerisinde görüşülmesi gerektiğini sordum. Cevap: Bilgi veremeyiz.

Bu cevap üzerine ilgili talimatnameye nasıl ulaşabileceğimi sordum. Cevap: Bilgi veremeyiz, araştırın.

Artık paranoya sinyalleri vermeye başladım sanırım, ancak bu konu da net değil. 60 gün diyenler de oldu forumda.

Çok komikmiş, yarın da ben arayayım, hoşuma gitti.

Muhammet Kalkışım
12.11.2013, 20:52

Hukuk Müşavirliği
Telefon Santral: 0-212 362 23 50

Aradığım numara bu. TFF'nin websitesinden aldım.

MaEsTrO
12.11.2013, 21:24

Hukuk Müşavirliği
Telefon Santral: 0-212 362 23 50

Aradığım numara bu. TFF'nin websitesinden aldım.

4982 sayılı bilgi edinme hakkı kanunu kapsaminda bu bilgiyi iletmek zorundalar.

En azindan yazili basvuru olursa mecbur kalirlar.

Muhammet Kalkışım
12.11.2013, 21:28

Yarın tekrar arayacağım zaten. Bugün aradığımda konuşmaların kayıt altında olup olmadığını da sormuştum, cevap: Kaydedilmiyor, hayır idi. Belki bu beyan da yalandır. Talimat almışlardır yani çoktan.

Teşekkür ederim bilgilendirme için ayrıca.

TekfurÇayır 61
12.11.2013, 21:38

Ben baktım sitelerinde bilgi edinme bölümü var mı diye, yok. Sanırım devlet dâiresi sayılmadıkları için muaflar o kanundan.

Muhammet Kalkışım
12.11.2013, 21:54
Ben baktım sitelerinde bilgi edinme bölümü var mı diye, yok. Sanırım devlet dâiresi sayılmadıkları için muaflar o kanundan.

T.C. Anayasasına göre yönetilmiyorlar mı?

Özerk bir kurum olduğu için anayasal yükümlülükten muaf olabilir mi TFF? :S

Bilgisi olan var mı?

şenol.08.borçkalı
12.11.2013, 23:24
Arkadaşlar çok büyük bir ihtimalle bana görede reddedilecek.
Bir yerden duyum değil bu ama medyanın tavrı,ortam ve malum süreçler buna işaret.
Adamlar daha geçen hafta kendi kongrelerinde gasp edilmiş kupayı sergilediler ve kimse bizden kupa mupa alamaz dediler.
Nihayetinde; Cuma günü itibariyle bu konu reddedilirse ki öyle olacak ne yapılması gerekiyor onu düşünmeliyiz.
bence yapılacaklar arasında ;
1-Azerbaycan yada Gürcistan ligine başvurmalıyız. (( ETKİSİ ÇOK BÜYÜK OLACAK ))
2-Juventus , Milan , Olimpiyakos taraftarlarıyla görüşmeliyiz.
3-Uefa , Fifa ve bilimum cümle aleme maillere vs devam etmeliyiz.
4-Klubümüzde resmi olarak UEFA ve FiFA başvurmalı.. ( sadece kupa için değil Fenevin neden küme düşmediğinide sorgulamalı )

Sonuç itibariyle bu süreç ya sonumuz olacak , yada olması gerekenler olacak

TekfurÇayır 61
12.11.2013, 23:30
E aziz yıldırımı tekrar başkan seçerek yılmaz özdilin deyişiyle şike yapılmadığını ispatladılar ya.

MaEsTrO
12.11.2013, 23:38

Yeri geliyor özel sirketler dahi o kanun kapsaminda bilgilendirme yapmak zorunda kaliyorlar.

Tff'nin muaf olmasi cok sacma olur bence.

cakalkerem
12.11.2013, 23:52
BİMER den başvuru yapılabiliyor ve 3 gün içerisinde yazılı cvp vermek zorunda diye biliyorum

muratali
15.11.2013, 15:19
Ve başvuru reddedildi ...

lazfather61
15.11.2013, 15:25
ne zannediyor bunlar bizi, basimizi one egip, tmm abi dememizimi , birdaha o tff binasinin onune gelirsek o binayi yakariz lan, RTE sende artik soyunma odasina inmeyi birakda, ozkan sümerin dedigi gibi su kupamizi ver artik, demioren oraya kimin talimati ile geldigini herkes biliiyor baba demirorenle emine erdoganin ve senin yakinligini herkes biliyor, soyunma odalarina inmekle, ts taraftarini uyutamassin.

Tayfun
15.11.2013, 15:51
İlla gidip İstinye'deki TFF binasını mı yakalım !

zafercalikoglu
15.11.2013, 17:10
Cuma günü çıkacak kararı hepimiz biliyoruz. Prosedür gereği TFF'ye başvurulması gerekliydi zaten. Kısacası '' TFF sana söylüyorum FİFA sen anla '' diyebiliriz.

özet bu,yine de 2 oy çıkmış lehimize,:)

zafercalikoglu
15.11.2013, 17:12
Bir yerden duyum değil bu ama medyanın tavrı,ortam ve malum süreçler buna işaret.
Adamlar daha geçen hafta kendi kongrelerinde gasp edilmiş kupayı sergilediler ve kimse bizden kupa mupa alamaz dediler.
Nihayetinde; Cuma günü itibariyle bu konu reddedilirse ki öyle olacak ne yapılması gerekiyor onu düşünmeliyiz.
4-Klubümüzde resmi olarak UEFA ve FiFA başvurmalı.. ( sadece kupa için değil Fenevin neden küme düşmediğinide sorgulamalı )

kesinlikle katılıyorum,Taraftar grup başkanları yerel Tv lerde ahkam keseceğine ,yönetimi eleştireceklerine biraz da verilmeyen kupa için neler yapabilirizin peşine düşünsünler,

Bayraktaroğlu
15.11.2013, 17:14
bu adalet hukuk yoksunu kişiler elbet cezasını çekecek bu kararların

eltfox
15.11.2013, 19:18

1-Azerbaycan yada Gürcistan ligine başvurmalıyız. (( ETKİSİ ÇOK BÜYÜK OLACAK )) az önce başka bir forum bölümünde aynı fikri paylaştım sonra sizinkine çattım demek ki aynı şeyi düşündük.... bence de çok iyi fikir..

gurur6134
15.11.2013, 20:16
Hic tasvip etmedigim halde sevmedigim halde kupayi getirecek tek isim bu surecte ozkan sumerdir bu belli oldu..

şenol.08.borçkalı
15.11.2013, 20:18
bu aksam bir radyo programı olsa iyi olurdu

CamilloVillegas
15.11.2013, 20:52
bu aksam bir radyo programı olsa iyi olurdu

Sanırım BİP'leme cihazı lazım bugün, o da olmadığından radyo yok. ;)

Samet Yildirim
15.11.2013, 21:53
Beklenen birsey. Prodesür geregibizde yapmamiz gerekeni yaptik.
Bakalim nolacak...

sanatik
15.11.2013, 22:21

1- Etki yaratabilecek bir fikir fakat müracaati reddeden tff bunu ciddiye alir kararinda degisiklikmi yapar yoksa göbekmi atar ?
2- Onlarin bize ne faydasi olacak ? Cezalarini cekmisler bekledikleri birsey yok.
3- Bu zaten öncelikle BMN sagolsun yapiliyor yeterince
4- Bunuda mecburen yapacaklar

Bence cok daha etkili bir sey yapalim - SIKE YAPALIM HEMDE GÖSTERE GÖSTERE

cakalkerem
15.11.2013, 22:32
tahkimden de sonuç çıkacağını sanmıyorum....Bu işi çözerse UEFA çözecek tff başındakiler dünyada el atmazlar bu işe....

oflupisiko
15.11.2013, 22:58
Azerbaycan ligine başvurursak acayip yankı yapar. gürcü ligine başvurursak dalga gecerler. bu hafta oynayacagımız macta oturma eylemi yapmalı takım. ama yönetimin umrunda bile degil bence

volkan_627
15.11.2013, 23:02
türkiye de ki prosedürün bir ayağı olarak mı tahkim e başvuruyoruz. eğer amaç sinsile sırasını takip etmekse tamam ama amaç işi uzatmak ve sulandırmaksa helal olsun hacı ya.... 1 ay da tahkimi bekleriz....

Cafer KILIÇSOY
15.11.2013, 23:02
Hacıosmanoğlu şike sürecinde Sadri Şener'in verdiği mücadelenin yüzde birini vermemiştir ne yazık ki!

TekfurÇayır 61
15.11.2013, 23:13
Yönetim bir bildiği var ki bekliyor, başvurmuyor diyen arkadaşlar vardı.

Yönetimin bir bildiği yokmuş.

zafer6161
15.11.2013, 23:16

işin,ilginç,tarafı,önceki,senelerde,şikeden,küme,d üşen,yada,ceza,alan,bu,takımlar,uefa,ya,hiçmi,bask ı,yapmıyor,,,:)

insan,bi,der,biz,ceza,yedik,neden,ona,vermiyorsun, diye

tuşlar,bozuk,yazı,oyüzden,karışık;)

Mert'
15.11.2013, 23:45
Tahkime başvurulmalı hemen ordanda red.gelecek nasıl olsa önemli olan UEFA

cyberentalpi
16.11.2013, 09:52
Hacıosmanoğlu şike sürecinde Sadri Şener'in verdiği mücadelenin yüzde birini vermemiştir ne yazık ki!

hacıosman sadece azize sallama ve kabadaylık taktigi ile Trabzonspor taraftarını oyaladı. su adamın tipine tahammül edemiyorum artık
resmen sattı Ts yi Bazı Traftarımızda sırf AKP ye yakın diye destek vermiyor mu. O adamları icin Ts bitmis kafada.

İlyas Özdemir
16.11.2013, 16:01
artık daha nereye başvuracağız barzani diyarbakıra gelmiş gidip derdimizi anlatsak yardımcı olurmu acaba !!!

f1bekir
16.11.2013, 17:45
"Trabzonspor tahkime başvurdu'' diye bir haber göremedim arkadaşlar, niye? TFF'yi fazla yormamak için mi?

f1bekir
16.11.2013, 17:49
türkiye de ki prosedürün bir ayağı olarak mı tahkim e başvuruyoruz. eğer amaç sinsile sırasını takip etmekse tamam ama amaç işi uzatmak ve sulandırmaksa helal olsun hacı ya.... 1 ay da tahkimi bekleriz....

Türkiye'deki yolları bitirmemiz lazım ki UEFA ve FIFA ayağına geçelim ama cuma günü neden şak diye tahkim başvurusu yapılmadı anlayamıyorum, sonucun olumsuz çıkacağını biliyorsun, tahkim başvurusunun cebinde hazır olması lazım.

Hatta UEFA ve FIFA başvurularının da şimdiden hazır olması lazım. Kararlar açıklandıkça ''Tamam beyler, şimdi ne yapıyoruz'' diye düşünmemek lazım. Bütün basamaklarda ne yapılacaksa şimdiden hazır olması lazım.

Mert'
16.11.2013, 17:49
"Trabzonspor tahkime başvurdu'' diye bir haber göremedim arkadaşlar, niye? TFF'yi fazla yormamak için mi?

Siyasetle ilgileniyordur başkanımız..

erdogan69
16.11.2013, 18:47
Bildiğim kadarıyla tahkime 7 gün içinde başvurulmak zorunda... yoksa başvuru hakkı kaybolur.

uzungöllü
17.11.2013, 10:45
Cevaben ret alınacağı bilindiği halde başvuru neden 5 ay geciktirildi. Haini dışarıda aramamak lazım .

HOPA'LI TS'Lİ
17.11.2013, 11:06

Çok çok doğru tespit.

Emre GÜRDAL
17.11.2013, 11:09
Bu saha icind oturma eylemini yapma fikri şike davasinin ilk aylrinda aklima gelmisti ama o işi yapacak adamimiz yok bbizim...

cyberentalpi
17.11.2013, 11:30
artık daha nereye başvuracağız barzani diyarbakıra gelmiş gidip derdimizi anlatsak yardımcı olurmu acaba !!!

bdp ve barzani chp ve mhp den faydalı olur.
hatta akp ye tek baskı onlar kurabilir.

cyberentalpi
17.11.2013, 11:34
Türkiye'deki yolları bitirmemiz lazım ki UEFA ve FIFA ayağına geçelim ama cuma günü neden şak diye tahkim başvurusu yapılmadı anlayamıyorum, sonucun olumsuz çıkacağını biliyorsun, tahkim başvurusunun cebinde hazır olması lazım.

Hatta UEFA ve FIFA başvurularının da şimdiden hazır olması lazım. Kararlar açıklandıkça ''Tamam beyler, şimdi ne yapıyoruz'' diye düşünmemek lazım. Bütün basamaklarda ne yapılacaksa şimdiden hazır olması lazım.

hacı nın su an Ts yi dusundugu felan yok
onun tek dusuncesi daha fazla uzaması işin

resmi site seçim kararı ile pek ilgili
bir yanda hukuk karaı ile ilgililer ha bire Ts den kimse nemalanmayacak felan soylemleri

ama nedense iş bu red meselesine gelince söz bile yok

hacı su Ts tarihinin ciddi yüz karası olur

Mustafa
17.11.2013, 12:17
Hacıosmanoğlu şuan diyarbakırdadır.Tahkimle mi uğraşacak bide.

Serdær
17.11.2013, 12:25
Takip ediniz Tahkim süresini kaçırmasın başkan.

Her an herşey olabilir.

Mert'
17.11.2013, 12:31
Son gün başvurur hatta başvurmazsada şaşırmam.

Ömer_
17.11.2013, 12:35

sadri şener ve mücadele etmek,bana ınandırıcı gelmiyor.

Adem Akyüz'
17.11.2013, 12:39
Anlaşılan başkan tahkim başvurusu için de son günü bekleyecek.

Mellih
17.11.2013, 12:42
bi ara biz cas'a dava açıyoduk o noldu..? habire haberi çıktı durdu.. boş işler bunlar..
sadece tek bir kelime..
ADALET