PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şerefsizliğin itirafı

fincher
10.10.2013, 21:59
17 yıl sonra gelen itiraf

TRABZON’DA AYGÜN’ÜN KAFASINI BEN ŞİŞİRDİM’

F.Bahçe’nin 1995-96 sezonu şampiyonu olmasını sağlayan 2-1’lik galibiyeti aldığı Trabzon maçı öncesi, saldırıda yaralandığı söylenen Aygün’ün kafası başkan Ali Şen tarafından sardırılmıştı. Aygün’ün oda arkadaşı Tarık, yıllar sonra gerçeği açıkladı: “Kafasına yumurta gelmişti ama kızarıklık bile yoktu. Durumu kurtarmak için kül tablasıyla kafasına vurdum. Sonra yine sargı sardık.”

TARIK Daşgün büyük bir yetenek olmasına rağmen Türk futbol tarihinde yıldızı parlayamadan sönen futbolcular arasında yer aldı. Fenerbahçe’ye 21 yaşında transfer olduğunda yer yerinden oynamıştı. Gençlerbirliği formasıyla bir sezonda 13 gol atan ve yaptığı asistlerle Türkiye’nin yeni starı olarak gösterilen Sarı Tarık sonraki yıllarda futbolundan çok çapkınlıkları ve saha dışı olaylarıyla iz bıraktı.
Jay jay Okocha’nın transfer edilmesiyle Fenerbahçe’de yedek kulübesine demir atan ünlü futbolcu, aktif spor yaşamına son verdikten sonra kendisini genç yıldızları Türk futboluna kazandırmaya adadı. Çiçeği burnunda teknik adam Tarık’la futbola başladığı ve futbolu bıraktığı kent olan Ankara’da görüştük.

TRABZON HEDİYE ETTİ
“Parreira ile 1995-96 sezonunda büyük bir hava yakaladık ve gerçek bir takım hüviyetine büründük. Herkes çok başarılı oynuyordu ancak o sezon yakaladığımız şampiyonluk bize Trabzonspor’un bir hediyesidir.”
“Trabzon’da oynadığımız şampiyonluk maçını hiç unutamam.. Bu kadar mantıksız bir futbol oynanamaz. Ben kalecimiz Rüştü’nün arkasında ilk 10 dakikadan itibaren ısınmaya başladım. Trabzonspor bir top oynuyor akıllara zarar. Bir de golü bulunca iki pas dahi yapamayan Fenerbahçe’nin üzerine yağmur gibi gelmeye devam ettiler. Direkten dönen toplar, karşı karşıya kaçan goller, Rüştü’nün hayatının maçını ortaya koyması onları durdurdu.”

ÖNCE OĞUZ, SONRA AYKUT
“Niye böyle yağmur gibi atak yaparsın ki. 1-0 sana yetiyor hatta beraberlik dahi yetiyor. Pas trafiğini çoğalt, Fenerbahçe’yi uyut ve şampiyonluğu kap. Ama o gün sanki 5-0 yapmak istediler. Oysa rakibin Fenerbahçe. Bunu nasıl unutursun?
“Taraftar sahaya adeta çökmüştü. Trabzon saldırdıkça pas yaptıkça ‘Oley’ çekiyorlardı. Oğuz düşürülünce frikikten durumu 1-1 yaptık. Ben oyuna sonlara doğru girdim. Erol orta sahadan bir topu kaptı ve ileri doğru taşıdı. Ben de ceza sahasında ön direğe doğru koşu yaptım. Trabzonspor’un stoperi ve liberosu beni marke etmek için yanıma koşu yaptı. O sırada arka taraf boşaldı. Erol topu boş bölgeye kesince Aykut Kocaman topla buluşup durumu 1-2 yaptı.”

ALİ ŞEN ÇOK AKILLI DAVRANDI
“O golde büyük payım vardır. Maç bittikten sonra 3 saat sahada ve soyunma odasında mahsur kaldık. Polis panzerleriyle havalimanına gittik ve askeri bir tesiste uyuyarak sabah uçağıyla İstanbul’a döndük. Ertesi hafta Van’ı yenip şampiyon olduk. O maç Trabzon’un teknik, taktik hatasıyla kaybedildi.”
“O maçın öncesinde başkanımız Ali Şen ve camia akıllı davandı. Önemli bir pskolojik avantaj sağlandı. Havalimanından itibaren takim otobüsü taşlandı. Rize sınırına gelene kadar takım otobüsünde tek sağlam cam dahi kalmadı hepsi kırıldı.”

OĞLUM, BİR ŞEYLER YAPMALIYIZ
“Aygün’ün kafasına bir yumurta isebet etti ama hiçbir iz yoktu. otele yerleşince bütün televizyon kanalları alt yazıyla Fenerbahçeli futbolcuların Trabzon da saldırıya uğradığını otobüsün camlarının kırıldığını Aygün’ün de kafasından yaralandığını geçmeye başladı. Aygün benim oda arkadaşımdı. Ama kafasına dikkatli baktığımda kızarıklık dahi olmadığını gördüm.”
“Aygün’e ‘Olğum bir şeyler yapmalıyız yoksa tüm olayların sebebi senin olduğun yazılıp çizilir. Futbol hayatın biter’ dedim.
“Aygün’e birez dişini sıkmasını tembihleyip otel odasındaki cam kül tablasını elime aldım ve var gücümle yumurtanın geldiği yere vurdum. Aygün’ün kafası şişti. Ardından sargıya alıp yazılanları doğru çıkardık. Başka çaremiz yoktu.”

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/24890000.asp

Bence sövmek serbest olmalı bu başlıkta...

Ilelioglu
10.10.2013, 22:13
Yil 2013 oldu ama değisen hicbirsey yok, onlar calmaya Türkiye ise uyumaya devam ediyor.

..

MuratJ
10.10.2013, 23:00
şikebahçe dünyanın en büyük şerefsizlerinin barındığı dünyanın en şerefsiz topluluğudur. forum kurallarına binaen ceza almamak adına olabildiğimce kibar olarak şerefsiz kelimesini kullandım. orada olması gereken tabir hepinizin tahmin ettiği tabirdir aslında.

fincher
10.10.2013, 23:54
Yalnız ilginç olan şu,yıllar sonra gelen itiraf ama ifadelerde en ufak bir pişmanlık yok.Hatta Ali Şen ve kendi yaptığı şeyden övgüyle,gururlanarak bahsediyor,Ali Şen çok akıllı davrandı diyor.Bu Fenerbahçeliler kadar ahlaksız,pişkin insanlar görmedim...

Mehmet Fatih Silik
11.10.2013, 00:20
Bundan yillar önce Fanatik Gazetesi'ne de Ali $en'in 96'da $ampiyonlugu nasil caldiginin itirafi vardi...
Ibret-i Alem icin bunlara cok güzel $eyler yapilir ya...neyse!

Yaşar
11.10.2013, 01:17
Bundan yaklaşık 20 yıl sonra 2010-2011 sezonunda kupamızı çalanlardan bir tanesi çıkacak ve nasıl çaldığını anlatacak.
O zamana kadar da yine 1-2 defa emeğimiz, hakkımız çalınacak.
Bu döngü devam edip gidecek, çocuklarımıza anlatabilmek için böyle arşivler lazım.

Mehmet BAL
22.04.2014, 20:39
Yaptığı şerefsizlikden utanmayıp övünen gururlanan adi kişilik gerci senin başkanın değilmiydi 96 daki şampiyonlugu masa da nasıl kazandığını övünerek anlatan.
Her haltı yiyip seneler sonra itiraf edince herşey hallolmuş oluyor be namuslu oluyorsunuz dime
Bakalım 15-20 sene sonra 2010-2011 şikenizi kim itiraf edicek
Sen ali sen cem papila(oda 2005 deki macdan sonra çok iyi yönettiğini seneler sonra çok sık maç yönettiğini ... diyip günah çıkarfı aklınca)
Hepinizin canı cehenneme

Sibel
24.04.2014, 17:56
Allah hepinizin cezasını versin köpekler!

Öznur61
24.04.2014, 18:05
Alahın cezaları.
Şeref haysiyet namına bişey yok bunlarda !

dağlıca61
24.04.2014, 20:58
sanıyorum bu zihniyettekiler ATATÜRK'ün '' ben sporcunun zeki çevik ve ahlaklısını severim'' tezini çürütmek için mücadele veriyorlar, ama başaramayacaklar çünkü ATATÜRK' ün dediği gibi ''geldikleri gibi giderler'' Türk sporundan. İşte Trabzonspor taraftarının temiz futbol mücadelesi sanki ATATÜRK' ün bu veciz sözlerinin hayata geçmesini temsil ediyor gibi.