PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İbrahim Hacıosmanoğlu'na Ceza

F. Yıldırım
10.10.2013, 21:02
PFDK, Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'na 30 gün hak mahrumiyeti cezası verdi.

hanzale
10.10.2013, 21:04
hadi bakalım ohh olsuncular buraya

Mehmet Fatih Silik
10.10.2013, 21:06
Komedi devam ediyor...

DeAgLeMaNyAq
İşin ilginç tarafı hak mahrumiyeti cezası açıklamalardan dolayı verildi. Oysa Hacıosmanoğlu'nun geldikten sonraki 4 aylık dönemde çok daha ağır ifadeler kullandığı açıklamalara şahit olduk. Bugüne kadar hiç ceza verilmemişti ama belli ki susturmaya çalışıyorlar...

Erkan SÜNGER
Sebebi ney acaba cok merak ettim. Başbakanın bile takdir ettiği açıklamalara nasıl ceza vermiş pfdk anlamış değilim hadi hayırlısı

yorumsuz6117
10.10.2013, 21:07
SON DAKİKA: PFDK, Kulübümüze Şikebahçe - Trabzonspor karşılaşmasındaki olaylar nedeniyle toplam 80 bin, Başkanımız İbrahim Hacıosmanoğlu'a ise 30 gün hak mahrumiyeti ve 22 bin TL para cezası verdi.

levent yıldırım
10.10.2013, 21:07
Şikebahçeye Dokunmayacaksın Aziz Yıldırım Neden Ceza Almadı?

yorumsuz6117
10.10.2013, 21:08
fenere ceza yok mu yani..

Fatih Öztürk
Kahpe bızans!

levent yıldırım
fenere ceza yok mu yani..Ben Duymadım Vallahi Ceza Aldıklarını

Derbeder-53
10.10.2013, 21:09
ağzının payını verene ceza veriyorlar! yemişim ben böyle adaleti!

Mehmet Fatih Silik
10.10.2013, 21:09
fenere ceza yok mu yani..

120 bin TL ceza

SEDER
10.10.2013, 21:10
şeref yoksunları çalışmalara hızla devam.. kimin piyonu oldukları bariz belli. Açıklamayı önce fener yaptı onlara ceza vermediler biz çok daha hafifini yaptık bize cezayı çaktılar.. adiliğin daniskası...

alper*
Üzülmedim.

Samet Türkmen
Rezaletten başka birşey değil. Hiçbir açıklama getirilemez bu cezaya. Dayak yerken susmasını mı bekliyorlardı ? Midem bulanıyor futboldan artık.

levent yıldırım
120 bin TL cezaona cezamı diyorsun sen volkan Selçuk bekir neden ceza almadı :mad:

Hüseyin Çümen
Allah bin tulu belalarini versin kahrolsunlar insallah

yorumsuz6117
10.10.2013, 21:11
PFDK'dan Hacıosmanoğlu'na şok ceza!

PFDK, Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'na 30 gün hak mahrumiyeti ve 22 bin TL para cezası verdi. Kurul ayrıca Fenerbahçe Kulübü'ne 120 bin TL para cezası verdi.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'na Fenerbahçe maçından sonrasında yaşanan olaylar nedeniyle 30 gün hak mahrumiyeti cezası ve 22 bin TL para cezası verdi.

PFDK'nın verdiği karar şu şekilde:

TRABZONSPOR A.Ş.'nin, 06.10.2013 tarihinde oynanan FENERBAHÇE A.Ş. - TRABZONSPOR A.Ş. Spor Toto Süper Lig müsabakasında, emniyet ve güvenlik tedbirlerine uyulmamasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle takdiren 10.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada TRABZONSPOR A.Ş.'nin, kulüp resmi internet sitesinde sportmenliğe aykırı açıklamada bulunulmasından dolayı takdiren 70.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada TRABZONSPOR A.Ş. başkanı İBRAHİM HACIOSMANOĞLU'nun, kulüp resmi internet sitesinde sportmenliğe aykırı açıklamada bulunulmasından ve diğer sportmenliğe aykırı açıklamalarından dolayı takdiren 30 GÜN HAK MAHRUMİYETİ ve 22.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

F. Yıldırım
10.10.2013, 21:11
ona cezamı diyorsun sen volkan Selçuk bekir neden ceza almadı :mad:

Onlar PFDK'ya bile sevk edilmedi.

Fatih
10.10.2013, 21:12
Üzülmedim.

levent yıldırım
10.10.2013, 21:13
Onlar PFDK'ya bile sevk edilmedi.yorum yapmaya bile değmez

Fatih Öztürk
10.10.2013, 21:13
Başkan "oyun" oynadı dıyenlerın suratlarını görmek isterdim.

tristram
10.10.2013, 21:18
gece gunduz yalandan ona buna posta koyan haciosmanoglu oturup bir dusunmeli artik.ne oldu trabzon'da anlayis degismisti hani?artik haksizliklara ugramayacaktik?hem linc girisimine maruz kaliyorsun hem cezayi sen aliyorsun..
haci ilk once kendi haklarini korusun sonra klubun haklarini korur..
yazik vallahi yazik..bu kadar ruzgar yapip kimsenin iplememesi sanirim tarihte gorulmemistir..
ayrica 1461 macindaki tezahuratlardan 17000 lira ceza yemisiz.
bu klubu boyle mi koruyorsun eyy haciosmanoglu?

Courage
10.10.2013, 21:25
Şikecilere kesilen cezayıda biz ödeyelim ne çıkar ki? :o (imza :tecavüzden kaçamayıp zevk almaya bakan taraftar)

gurur6134
10.10.2013, 21:27
Bu tff ninde pfdk ninda tahkiminde akillancagi uslancagi yok tek yol fifa gereken basvurulari yap artik haci bunlarada dur desinler artik..umarim bu ceza iho nun gozlerini acmis ve kamcilamistirda artik gereken basvuralari yapip bu adaletsiz duzenin sonunu getirir..

Ilelioglu
10.10.2013, 21:33
Şikecilerle neredeyse ayni cezayi aldik. Allah belanizi versin, ADALET olmayan yerde huzur olmaz!

..

salihismet
10.10.2013, 21:34
Basbakanin arkasinda oldugu bilinen kisilere ceza vermek pek alisik olmadigimiz bir durum, demekki
ortada ciddi seyler olmus, en ciddiside emniyetin uykulamalarina aldiris etmeden mafyavari tavir ortaya
koymak. Ne kadar hakli olursa olsun arabadan yari beline kafdar disari sarkip;" baskaniniz gelsin ulan!"
diye bagirmak Trabzonspor kulüp baskanina yakismaz, en azindan ben yakistiramadim.

Baskanimiz asil yapilmasi gerekenleri degilde yapilmamasi gerkenleri yapiyor, bunu dikkatleri baska
yerlere cekmek icin mi yoksa baska seyler icin mi yapiyor anlamis degilim. Benim anlatigim kadariyle
kupa icin resmi basvuru yapilmamasi olasi Türkiyenin cezalndirilmasi korkusudur, bunu göze alamiyor.
Türkiyeden bir bas vuru olmazzsa uefa aygi öyle veya böyle kapatildi, eger bas vuru olursa is baska
boyutlara ulasacak, bunu kendiside bildigi icin verin kupamizida bu is kapansin diyor.

bach72
10.10.2013, 21:35
Has oldu kurusıkıcı İHO ya.1 yıl verselerdi keşke.Sen hakkını aramak için hala basvurmazsan Tff ye onlarda sana böyle giydirirler İHO efendi.

Ali İhsan
10.10.2013, 21:38
Durmak yok yalamaya devam!

Gökhan Koç
10.10.2013, 21:42
Trabzonspor'un hertürlü hakkına tecavüz edilirken, siyasi iradenin davranışlarını "mantıklı" bulan arkadaşlar, başkan'ın uğradığı haksızlık karşısında fuzuli yalandan aslan kesilmesin.

Onun hakkını da biz savunuruz merak etmeyin.

ibrahim
10.10.2013, 21:49
Hayret övgüyü kapmıştı ama. :/

Gesendet von meinem HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e mit Tapatalk 2

Necmettin ALTUNTAŞ
10.10.2013, 21:52
Ben hiç şaşırmadım.Bu adamlar mı bize şampiyonluğu ve kupayı verecek!Heyhat!

salihismet
10.10.2013, 21:52
Haci o kapidan cikarken bu olaylarin yasanacagini biliyordu zaten, verilen bu cezaya sasirmamak lazim.

Mert'
10.10.2013, 21:53
Tezgah olduğu belli

salihismet
10.10.2013, 22:00
Basbakanin takdir ettigi haci 30 gün hak mahrumiyeti cezasi aldi, ya takdir etmeseydi ne ceza
vereceklerdi acaba?

jojuk
10.10.2013, 22:00
http://safakceren.files.wordpress.com/2012/05/demirc3b6ren.jpg (http://www.google.com/url?sa=i&source=images&cd=&cad=rja&docid=q6YmvdZS7M22hM&tbnid=E-q9Qn1UOwrp9M:&ved=0CAgQjRwwAA&url=http%3A%2F%2Fsafakceren.wordpress.com%2F2012%2 F06%2F01%2Fyildirim-demirorene-neden-sovulur%2F&ei=SflWUvbBL4WB4ASpiYCYAw&psig=AFQjCNHKK1ZZ1keQ_mQjDqNFj0zKsvPsTg&ust=1381518025914281)

bu adam danmı adalet bekliyosunuz ?

salihismet
10.10.2013, 22:03
Bu adam adalet dagitmiyor, bu adam onu oraya getirenlerin isteklerini yerine getiriyor.

Fatih Öztürk
10.10.2013, 22:04
Zokoranın gırtlağını sıkan Bekir,otoparkta yönetıcilerımızın üzerıne yürüyen şıkebahçeli yönetıcıler neden pfdk'ya sevkedılmedı.

fteotdgs
10.10.2013, 22:05
Isin icinde is olabilir. Icyuzunu bilmeden bir yorumda bulunmak bosa olur diye dusunuyorum. Yeni bir "magdur" edebiyati yaratmak icin bile olmus olabilir bu ceza isi. "Bakin IHO icin iktidar/basbakan arkasinda diyordunuz ama cezayi yedi. Oyle olsa boyle mi olurdu?" gibilerden.

Ilelioglu
10.10.2013, 22:06
Baskana saldiranlarin neden bir tanesi bile göz altina alinmadi?

..

Fatih Birinci
10.10.2013, 22:12
Üzülmedim.

Ben sana üzülüyorum ama

Mehmet Fatih Silik
10.10.2013, 22:13

..

Cünki burasi Türkiye

krdnz
10.10.2013, 22:13
Trabzonspor'un hertürlü hakkına tecavüz edilirken, siyasi iradenin davranışlarını "mantıklı" bulan arkadaşlar, başkan'ın uğradığı haksızlık karşısında fuzuli yalandan aslan kesilmesin.

Onun hakkını da biz savunuruz merak etmeyin.

Bu "biz savunuruz" lafı hoş değil.

Trabzonspor taraftarı arasında ayrılık mı var?

alper*
10.10.2013, 22:14
Ben sana üzülüyorum ama
Üzülmek zorunda mıyız?

Fatih
10.10.2013, 22:15
Ben sana üzülüyorum ama

Ben sana da üzülmüyorum.

Ilelioglu
10.10.2013, 22:15
Cünki burasi Türkiye

Tebrik ediyorum, dogru cevap.

..

Ender Kuyumcu
10.10.2013, 22:21
İşte Trabzonspor başkanının adalet beklediği zihniyet bu.

Biz de kendisine bunu anlatmaya çalışıyoruz. Bu zihniyet bize kupa da vermez fenere ceza da...

O yüzden resmi başvuruyu yap, red cevabını alınca da UEFA'ya resmi olarak başvur ve ya fb düşürülsün ya da toplu men olsun.

Bu şerefsizler de kudursun.

Fatih Öztürk
10.10.2013, 22:21
Beyler üzülmediğinizi dıle getirme mecburıyetiniz yok farkındasınız dımı?

alper*
10.10.2013, 22:23
Beyler üzülmediğinizi dıle getirme mecburıyetiniz yok farkındasınız dımı?

Mecbur olduğum için değil düşündüğüm için konuşuyorum.

Mecbur olanlar konuşmaz, konuşturulur.

Fatih Öztürk
10.10.2013, 22:25
Dışarıdan gelen saldırılara karşı tek vücud olmalıyız.maç oynanırken kalecımız Onurun üzerıne atılan yabancı maddelerın cezası talımatta saha kapatma cezasını gerektırır. atlanmasın.

zaferyıldız
10.10.2013, 22:25
Boşa birbirinizle ugrasmayin
bu ülkede herkes zaten bizimle uğraşıyor
yine bir oyun rte aciklamasina ragmen bu ceza dönen bir film
dünyanın en berbat en amk ülkesi : ismi belli degil (turkiye idi eskiden)

Fatih Öztürk
10.10.2013, 22:27
Mecbur olduğum için değil düşündüğüm için konuşuyorum.

Mecbur olanlar konuşmaz, konuşturulur.

Ben anlamadım sen anladınmı yazdığını.

jojuk
10.10.2013, 22:29

..
başkana sadece taraftarlar saldırmadıki =)

Fatih Birinci
10.10.2013, 22:31
Ben sana da üzülmüyorum.

Sen kendine üzül zaten

Fatih Birinci
10.10.2013, 22:33

:)

Muhammet Kalkışım
10.10.2013, 22:34
Dışarıdan gelen saldırılara karşı tek vücud olmalıyız.maç oynanırken kalecımız Onurun üzerıne atılan yabancı maddelerın cezası talımatta saha kapatma cezasını gerektırır. atlanmasın.

Dışarıdan saldırı geleceği belliyken İHO değil miydi "Ceza verirlerse savunma yapmam. Cezaya itiraz da etmem" diyen?

Onur'un üzerine atılan yabancı maddeleri mi savunacak kendini savunmayan?

Aynen dediğin gibi, "dışarıdan" gelen saldırılara karşı tek vücut olup İHO'yu göndermeliyiz.

TS-FAN
Adi şerefsizler !
Saldırıya uğrayana ceza veren ancak onursuz köpek olabilir!

hodlu
Kelimelere yetmiyor artık bu ülkede yaşanan rezilliklere.................

~UniCef~
10.10.2013, 22:36
Demirören yönetiminden ne beklene bilirdi ki?

Fatih Öztürk
10.10.2013, 22:38
Dışarıdan saldırı geleceği belliyken İHO değil miydi "Ceza verirlerse savunma yapmam. Cezaya itiraz da etmem" diyen?

Onur'un üzerine atılan yabancı maddeleri mi savunacak kendini savunmayan?

Aynen dediğin gibi, "dışarıdan" gelen saldırılara karşı tek vücut olup İHO'yu göndermeliyiz.

Yahu kardeşım nıye bu gıbı kulübe karşı saldırılarda hala ıho şöyleydi ıho böyleydı argümanlarıyla konuyu çarpıtıyorsunuzkı.ortada kulübe karşı haksız bır ceza ıle şıkecılere verılmeyen ceza var buna yoğunlaşmak zormu gelıyor.

Fatih
10.10.2013, 22:39
Sen kendine üzül zaten

Teşekkürler iyi akşamlar.

Muhammet Kalkışım
Sen kendine üzül zaten

Sen de kendini sev.

Mert'
Tff ye başvurmayan adama üzülmek mantıklı değil

6Şafak Aydın1
10.10.2013, 22:41
Aynı müsabakada TRABZONSPOR A.Ş. başkanı İBRAHİM HACIOSMANOĞLU'nun, kulüp resmi internet sitesinde sportmenliğe aykırı açıklamada bulunulmasından ve diğer sportmenliğe aykırı açıklamalarından dolayı takdiren 30 GÜN HAK MAHRUMİYETİ ve 22.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına
http://www.tff.org/default.aspx?pageID=246&ftxtID=19183

Şenol Altunsoy
10.10.2013, 22:41
Ne doğrarsan tabağına o gelir kaşığına.

MuratJ
10.10.2013, 22:44
Başkanı en çok eleştirenlerden biri olarak bu üzülmedim muhabbetine katılmam mümkün değil. Beğen beğenme (ki ben beğenmiyorum) Trabzonspor başkanıdır, kendisine saldıranlar bu saldırıyı bugün bu düzeyde devam ettirenler şerefsiz evladı şerefsiz aziz yıldırım denen haysiyetsiz itin suç örgütünün sevdalılarıdır. Bugün Trabzonspor başkanına saldıran tüpçüdür, azizdir. Beğen beğenme tekrar ediyorum ki ben beğenmiyorum bu saldırıda başkanın önünde kalkan bile olurum. O akşam stad önünde başkanın önünde kalkan olmayı çok isterdim mesela. Çünkü saldıranlar şike örgütünün şerefsiz sevdalılarıydı saldırdıkları ise kendilerine göre Trabzon, Trabzonspor ve Trabzonspor başkanıydı. Son şikecilerle olan maçtan itibaren yaşanan olaylara ben bu gözle bakıyorum.

Fatih Birinci
10.10.2013, 22:44
Teşekkürler iyi akşamlar.

Ben tesekkur ederim hayirli aksamlar

Muhammet Kalkışım
10.10.2013, 22:45
Yahu kardeşım nıye bu gıbı kulübe karşı saldırılarda hala ıho şöyleydi ıho böyleydı argümanlarıyla konuyu çarpıtıyorsunuzkı.ortada kulübe karşı haksız bır ceza ıle şıkecılere verılmeyen ceza var buna yoğunlaşmak zormu gelıyor.

Kulübüme yapılan haksızlıkları savunuyorum zaten ben. Laf çarpıttığım da yok. Kanunlar nezdinde yapılması gerekenler bellidir. PFDK'dan aldıkları ödül gibi cezaya bile BJK başkanı itiraz edip Tahkim Kurulu'nda duruşmalı savunma veriyorsa susulmaz. Gitsin orada konuşsun diyeceğim ama daha ceza yemeden kapadı o yolu bizim başkan.

Her söyleminde olduğu gibi bu sözünü de çiğneyip gider savunma yaparsa da şaşırmam orası ayrı. Bir laf ettiyse arkasında dursun bari!

alone_6161
10.10.2013, 22:46
Hatırlarsanız Sadri Şener de başkanken her ağzını açmaya TFF cezayı yapıştırıyordu. Gak dese ceza, guk dese ceza şimdi aynı tarife Başbakan sevdalısı Hacıosmanoğlu'na da uygulanmaya başladı. Bakalım Hacıosmanoğlu bu aziz şike yaptı ceza almadı bana ise uydur kaydır ceza veriyorlar, herhalde bunlarla mücadele etmek lazım, yazılı başvuruyu yapmak lazım diye düşünebilecek mi?

Fatih Birinci
10.10.2013, 22:48
Başkanı en çok eleştirenlerden biri olarak bu üzülmedim muhabbetine katılmam mümkün değil. Beğen beğenme (ki ben beğenmiyorum) Trabzonspor başkanıdır, kendisine saldıranlar bu saldırıyı bugün bu düzeyde devam ettirenler şerefsiz evladı şerefsiz aziz yıldırım denen haysiyetsiz itin suç örgütünün sevdalılarıdır. Bugün Trabzonspor başkanına saldıran tüpçüdür, azizdir. Beğen beğenme tekrar ediyorum ki ben beğenmiyorum bu saldırıda başkanın önünde kalkan bile olurum. O akşam stad önünde başkanın önünde kalkan olmayı çok isterdim mesela. Çünkü saldıranlar şike örgütünün şerefsiz sevdalılarıydı saldırdıkları ise kendilerine göre Trabzon, Trabzonspor ve Trabzonspor başkanıydı. Son şikecilerle olan maçtan itibaren yaşanan olaylara ben bu gözle bakıyorum.

Helal olsun sana.acaba üzülmeyenlere soruyorum simdi....sikeci bi taraftar arkadan bagiriyo"ne kadar trabzonlu varsa ana......." diyor .peki buna da mi üzülmediniz?

ibrahim
10.10.2013, 22:48
Bu men yeme olayi CAS'a basvurma isine bir etki edermi? Ceza aldigim icin basvuramadim spor mahkemesine diye bir sey olmasin sonradan?

Gökhan ARSLAN
10.10.2013, 22:49
Resmi başvuru yapmasın o hala Türk futbolunu düşünsün

Ilelioglu
10.10.2013, 22:51
Bu men yeme olayi CAS'a basvurma isine bir etki edermi? Ceza aldigim icin basvuramadim spor mahkemesine diye bir sey olmasin sonradan?

Yok o tür basvurular Kulüp nezdinde oluyor. Ayrica CAS'dan önce ic hukuku bir tüketmek lazim sirasiyla. TFF'den baslamak lazim..

..

Fatih Öztürk
10.10.2013, 22:52
Kulübüme yapılan haksızlıkları savunuyorum zaten ben. Laf çarpıttığım da yok. Kanunlar nezdinde yapılması gerekenler bellidir. PFDK'dan aldıkları ödül gibi cezaya bile BJK başkanı itiraz edip Tahkim Kurulu'nda duruşmalı savunma veriyorsa susulmaz. Gitsin orada konuşsun diyeceğim ama daha ceza yemeden kapadı o yolu bizim başkan.

Her söyleminde olduğu gibi bu sözünü de çiğneyip gider savunma yaparsa da şaşırmam orası ayrı. Bir laf ettiyse arkasında dursun bari!

Yapmayın kardeşım her tepkının zamanı ayrıdır.bugün kulübümüze karşı şer odaklı güçlerın kampanyası varken,kalkıp başkanı dığer hatalarının üzerınden eleştırmenın zamanı değil.

hodlu
10.10.2013, 22:56
Bu ülkede büyük bir komedi tiyatrosu oynanıyor 3 Temmuzdan beri. Aktörler belli ama, ara sıra değişenler oluyor. Oyuna son giren aktör maalesef İ.HACIOSMANOĞLU. Koca bir camia ile adeta oyun oynuyor. Artık bıktım bu rezillikten. Kime suç bulalım, kimi kime şikayet edelim, bu başkanı gönderip kimi getirelim, giden cimconlu gelen fenerli. Biz ise nesli hızla tükenen yaratıklarız maalesef....

Ilelioglu
10.10.2013, 22:57
Yöneticilere saldirinca gözalti yok demekki. Istanbul'da gecerli olduguna göre Trabzon'da da gecerli olacak bu durum.

..

Fatih Öztürk
10.10.2013, 22:58
Eski başkanların tümü kulübün başkanının yanında olduğunu beyan etmışken burda bırbırıne gırmış taraftar topluluğu.bır mevzumuzda bıle topyekün tek yürek olmayı beceremıyoruz.

Naci Karakol
10.10.2013, 23:00
Sportmenliğe aykırı hareketten ceza vermişler, peeh. Hangi spor, hangi sportmenlik ? Nerede diğer sportmenler?
Futbolu kirletenler bile ceza almıyorken sportmen olmayanlara ceza verilmesi ne saçma.

Muhammet Kalkışım
Yapmayın kardeşım her tepkının zamanı ayrıdır.bugün kulübümüze karşı şer odaklı güçlerın kampanyası varken,kalkıp başkanı dığer hatalarının üzerınden eleştırmenın zamanı değil.

Düşünmeden yazıyorsun. Bu başlıkta yazdığım iletilerin hiçbirinde başkanı eski hataları üzerinden eleştirmedim.

Kendisini savunmayacağını açıklayarak bunu basına servis etmesine tepkiliyim. Örnek olarak da BJK'yı verdim. Adamlar ödül gibi cezaya bile itiraz ettiler.

Günahlarını bile sevabıymış gibi savunan şikeciler karşısında, sevabına günah muamelesi yapan bir yönetim anlayışı var bizim takımda. Buna tepki göstermek en doğal hakkımdır!

Fatih Öztürk
Yahu benmi körüm yoksa tff bızle alenı dalgamı geçıyor?yahu maç oynanırken Onura atılan yabancı maddelerın cezası nerede?

serdaracıl
10.10.2013, 23:01
Bu ceza kabul edilemez. Trabzonda şeref trubununde yerini alirsin ben sizi de cezanizi da takmiyorum mesajini verirsin. Ben baskandan bunu bekliyorum. Ayrica kendisine saldiranlardan şikayetci olup işin peşini birakmamali

MuratJ
10.10.2013, 23:02
Yahu benmi körüm yoksa tff bızle alenı dalgamı geçıyor?yahu maç oynanırken Onura atılan yabancı maddelerın cezası nerede?

İşte bu maçta yaşanan tüm şerefsizlikler alenen ortada bu durumda Trabzonspor başkanına düşen yeni görev hepsinin peşine sert bir şekilde düşmek, canlarına okumak, bu yönde de mücadele etmektir. Böyle itiraz etmeyeceğiz diyerek beklemek değil. Başkan bu açıklanan itliklerden sonra taraftarı nazarında bir sınav daha verecektir. Göreceğiz.

Fatih Öztürk
10.10.2013, 23:02
Düşünmeden yazıyorsun. Bu başlıkta yazdığım iletilerin hiçbirinde başkanı eski hataları üzerinden eleştirmedim.

Kendisini savunmayacağını açıklayarak bunu basına servis etmesine tepkiliyim. Örnek olarak da BJK'yı verdim. Adamlar ödül gibi cezaya bile itiraz ettiler.

Günahlarını bile sevabıymış gibi savunan şikeciler karşısında, sevabına günah muamelesi yapan bir yönetim anlayışı var bizim takımda. Buna tepki göstermek en doğal hakkımdır!

Hey Allahım ya.tamam tamam:)

Muhammet Kalkışım
10.10.2013, 23:03

Savunacak olan başkanın susarken TFF'den ceza mı bekliyorsun hala?

Bu ülkede hukuk olsa şikebahçe şu an süper lig'e çıkmaya çalışıyor olurdu...

Fatih Öztürk
10.10.2013, 23:06
İşte bu maçta yaşanan tüm şerefsizlikler alenen ortada bu durumda Trabzonspor başkanına düşen yeni görev hepsinin peşine sert bir şekilde düşmek, canlarına okumak, bu yönde de mücadele etmektir. Böyle itiraz etmeyeceğiz diyerek beklemek değil. Başkan bu açıklanan itliklerden sonra taraftarı nazarında bir sınav daha verecektir. Göreceğiz.

Bende merakla beklıyorum Murat.tff bınasına gıdıp tüpçünün kafasına etmelıdır.

Fatih Birinci
10.10.2013, 23:07
Bende merakla beklıyorum Murat.tff bınasına gıdıp tüpçünün kafasına sıçmalıdır.

Adaş tff binasini yakmak lazim.

Mert'
10.10.2013, 23:07
Trabzona gelirlerse saldırmayı düşünüyorum nasıl olsa cezası yok :)

alper*
10.10.2013, 23:09

Elbette anladım, anlamadığım lafları söylersem sonradan mutlaka bir açıklamayla ne söylemek istediğimi iyice ortaya koymaya çalışırım.

Fatih Birinci
10.10.2013, 23:09
;1919372898']Trabzona gelirlerse saldırmayı düşünüyorum nasıl olsa cezası yok :)

Fatih Öztürk
10.10.2013, 23:10
Savunacak olan başkanın susarken TFF'den ceza mı bekliyorsun hala?

Bu ülkede hukuk olsa şikebahçe şu an süper lig'e çıkmaya çalışıyor olurdu...

Bozuk saat günde 2 kere muhakkak doğruyu gösterecektır.beklıyorum.

hodlu
10.10.2013, 23:11
Radyospor'da sabahları yayın yapan Barış ERTÜL adında zeka kıtlığı çeken bir şikeci var. Başkan'a provokatör diye suçlama yaptı. Her sabah uluyor kendi çapında. Yarın canlı yayına çıkmak için özel uğraşacağım. Bir bağlansam...

6Şafak Aydın1
10.10.2013, 23:15
Bu ceza kabul edilemez. Trabzonda şeref trubununde yerini alirsin ben sizi de cezanizi da takmiyorum mesajini verirsin. Ben baskandan bunu bekliyorum. Ayrica kendisine saldiranlardan şikayetci olup işin peşini birakmamali

İlk kez FANATİK aracılığıyla, PFDK’ya verilmesi halinde savunma yapmayacağını açıklayan Hacıosmanoğlu, bu kararından geri adım atmadı. Başkan ne savunma verecek, ne de ceza alması halinde tahkime başvuracak.
http://www.fanatik.com.tr/beklenen-oldu-baskan-pfdkda_3_Detail_35_337792.htm

Fatih Öztürk
10.10.2013, 23:15
Elbette anladım, anlamadığım lafları söylersem sonradan mutlaka bir açıklamayla ne söylemek istediğimi iyice ortaya koymaya çalışırım.
Ben anlamadıysam buda benım kusurum oluyor galıba.

Adaş tff binasini yakmak lazim.

Binayı değil çürük dişli baba parası yıyen ve sıçan tüpcüyü yakmak lazım.

Fatih Birinci
10.10.2013, 23:18
Ben anlamadıysam buda benım kusurum oluyor galıba.

Binayı değil çürük dişli baba parası yıyen ve sıçan tüpcüyü yakmak lazım.

:) adaş ona da kabul

Fatih Öztürk
10.10.2013, 23:25
:) adaş ona da kabul

Yaman adamsın adaş:)

ibrahim
10.10.2013, 23:27

Aynen :D:D

Naci Karakol
10.10.2013, 23:28
İHO neden cezalara itiraz etmiyor, onu da anlayamadım ben.
Var mı anlayan?

Tuğrul
10.10.2013, 23:41
Aynı müsabakada FENERBAHÇE A.Ş. hakkında, kulüp resmi internet (http://www.61saat.com/haberleri/internet) sitesinde sportmenliğe aykırı açıklamada bulunulmasından dolayı sevk yapılmış ise de isnat olunan disiplin ihlalinin unsuları oluşmadığından CEZA TAYİNİNE YER OLMADIĞINA, Aynı müsabakada FENERBAHÇE A.Ş. başkanı AZİZ YILDIRIM hakkında, kulüp resmi internet (http://www.61saat.com/haberleri/internet) sitesinde sportmenliğe aykırı açıklamada bulunulmasından dolayı sevk yapılmış ise de isnat olunan disiplin ihlalinin unsuları oluşmadığından CEZA TAYİNİNE YER OLMADIĞINA

Aynı müsabakada TRABZONSPOR A.Ş.'nin, kulüp resmi internet (http://www.61saat.com/haberleri/internet) sitesinde sportmenliğe aykırı açıklamada bulunulmasından dolayı takdiren 70.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, Aynı müsabakada TRABZONSPOR A.Ş. başkanı İBRAHİM HACIOSMANOĞLU'nun, kulüp resmi internet (http://www.61saat.com/haberleri/internet) sitesinde sportmenliğe aykırı açıklamada bulunulmasından ve diğer sportmenliğe aykırı açıklamalarından dolayı takdiren 30 GÜN HAK MAHRUMİYETİ ve 22.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

PFDK'nın bağımsızlığı ve tarafsızlığına inanmıyordum.

Üstteki kararları karşılaştırdığımda bu saptamamın ne denli doğru olduğunu görmüş bulunmaktayım.

PFDK üyeleri adeta fener'in şövalyeliğine bürünmüş.

Adaleti kalkan olarak kullanıp fenere gelecek cezayı savuşturmuştur.

Bu çifte standartın bedeli ödetilmeli

İlker Yazıcıoğlu
10.10.2013, 23:51
Başkanı zerre kadar sevmem ama bu ceza da tam şerefsizlik olmuş......
Allah belanızı versin....

Rezaletten başka bir şey değil....

Muhteva
10.10.2013, 23:55
Allah belanızı versin şerefsizler sizin adalet anlayışınıza tüküreyim eğer adalet yoksa isyan büyüyerek devam edecek..!

13 Ekim o Tff binasını yıkmazsanız sizede yazıklar olsun..!

serdaracıl
10.10.2013, 23:56
İlk kez FANATİK aracılığıyla, PFDK’ya verilmesi halinde savunma yapmayacağını açıklayan Hacıosmanoğlu, bu kararından geri adım atmadı. Başkan ne savunma verecek, ne de ceza alması halinde tahkime başvuracak.
http://www.fanatik.com.tr/beklenen-oldu-baskan-pfdkda_3_Detail_35_337792.htm

Git otur o zaman trübündeki yerine cezanizi iplemiyorum mesaji ver başkan. Hadi itirazi falan geçtik. İyi bir firsat. Ne yapabilirler en fazla bi ceza daha alirsin ona da uymazsin olur biter

Tuğrul
10.10.2013, 23:57
Başbakan'ın takdir ve tebrik ettiği Hacıosmanoğlunu cezalandırmak !!!

Arka planda değişik entrikalar dönüyor. İyi polis, kötü poliscilik oynanıyor.

Kameralar önünde başka bir profil.

Ekran arkasında '' şike, saha kapama, para cezası '' gibi önemli meselelerde aleyhimize işleyen hukuk cinayetleri gerçekleşiyor.

Hükümetin PFDK ve Tahkim'e atadığı hukukçuların başbakana rağmen bir politika izlemesini beklemiyoruz değil mi ?

Erdal DİLEK
11.10.2013, 00:00
Çok iş oldi. . .

Ilelioglu
11.10.2013, 00:02
Aynı müsabakada FENERBAHÇE A.Ş. hakkında, kulüp resmi internet (http://www.61saat.com/haberleri/internet) sitesinde sportmenliğe aykırı açıklamada bulunulmasından dolayı sevk yapılmış ise de isnat olunan disiplin ihlalinin unsuları oluşmadığından CEZA TAYİNİNE YER OLMADIĞINA, Aynı müsabakada FENERBAHÇE A.Ş. başkanı AZİZ YILDIRIM hakkında, kulüp resmi internet (http://www.61saat.com/haberleri/internet) sitesinde sportmenliğe aykırı açıklamada bulunulmasından dolayı sevk yapılmış ise de isnat olunan disiplin ihlalinin unsuları oluşmadığından CEZA TAYİNİNE YER OLMADIĞINA

Aynı müsabakada TRABZONSPOR A.Ş.'nin, kulüp resmi internet (http://www.61saat.com/haberleri/internet) sitesinde sportmenliğe aykırı açıklamada bulunulmasından dolayı takdiren 70.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, Aynı müsabakada TRABZONSPOR A.Ş. başkanı İBRAHİM HACIOSMANOĞLU'nun, kulüp resmi internet (http://www.61saat.com/haberleri/internet) sitesinde sportmenliğe aykırı açıklamada bulunulmasından ve diğer sportmenliğe aykırı açıklamalarından dolayı takdiren 30 GÜN HAK MAHRUMİYETİ ve 22.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

PFDK'nın bağımsızlığı ve tarafsızlığına inanmıyordum.

Üstteki kararları karşılaştırdığımda bu saptamamın ne denli doğru olduğunu görmüş bulunmaktayım.

PFDK üyeleri adeta fener'in şövalyeliğine bürünmüş.

Adaleti kalkan olarak kullanıp fenere gelecek cezayı savuşturmuştur.

Bu çifte standartın bedeli ödetilmeli

Vay be...

FENERBAHÇE A.Ş. hakkında CEZA TAYİNİNE YER OLMADIĞINA, CEZA TAYİNİNE YER OLMADIĞINA, CEZA TAYİNİNE YER OLMADIĞINA, CEZA TAYİNİNE YER OLMADIĞINA, CEZA TAYİNİNE YER OLMADIĞINA, CEZA TAYİNİNE YER OLMADIĞINA, CEZA TAYİNİNE YER OLMADIĞINA, CEZA TAYİNİNE YER OLMADIĞINA,CEZA TAYİNİNE YER OLMADIĞINA,CEZA TAYİNİNE YER OLMADIĞINA,CEZA TAYİNİNE YER OLMADIĞINA...

TRABZONSPOR A.Ş.'nin 70.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına...

Demekki bu ülkede ya şikeci hirsiz olacaksin yada saldirgan..! O zaman her yaptigin yanina kar kalir. ;)

..

Yaşar
11.10.2013, 00:06
Başkana karsı olan kızgınlıklarımız bu davada ona sahip çıkmayacağız anlamına gelmemeli.
Başkanın burada aldığı ceza haksız ve hukuksuz bir cezadır.
Ve bizler burada bu haksızlıklara karsı çıkmak ićin duruyoruz.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Gökhan Koç
11.10.2013, 00:10
O gece ne dedik hep bir ağızdan:

"Trabzonspor başkanı istediği kapıdan girer, istediği kapıdan çıkar. Rahatsızlığın kaynağı Trabzonspor başkanı değil şikecilerdir, çıkacağı kapıyı şikecilere soracak hali yok"

Peki başkan TV'ye bağlanıp ne dedi ?

Neyse,

Şikeci bjk'nin taraftarı ile birlikte maç izliyorsun, şikeci fb'nin taraftarını övüyorsun. "muhteşem bir camia" diyorsun.

Sonra senin yolunu kesip küfrettikleri zaman tv'lere çıkıp garip bir açıklama yapıyorsun.

süreç başladığından beri aziz ve demirören laflarını ağzından düşürmezken, başbakan ile alakalı soru karşısında sinirleniyorsun.

mitinglere çıkıyorsun, "Trabzonspor'un maneviyatı eksik, Trabzonspor başkanı her konuda konuşmalıdır" diyorsun.

Başvuru yapmanı istediğimiz zaman "bunların Trabzonsporluluğunu sorgulamak lazım" diyorsun, "marjinal" diyorsun, "başınız belli değil" diyorsun, "siyasi görüşüm dolayısıyla beni eleştiriyorlar, asıl sebep o diyorsun"

SONRA BİZDEN DESTEK OLMAMIZI İSTİYORSSUUUUUUUNNNNNNNN !!!!!!!!

ARTIK YETERRRRRRRRRRRR

Trabzonspor'un haklarına iki senedir tecavüz ediliyor, kör müsünüz ??????

Delimiyiz biz de Trabzonspor başkanına ceza verildi diye sevinelim.

Tarih_adam gibi bin tane varsayımla kafanızda bir hikaye oluşturmuş, hiç bir varsayımınızı ispat etmiyorsunuz.

Hacıosmanoğluna tabiki muhalefet edicem, tabiki istifasını isteyeceğim.

Siyasetle zerre buçuk alakası yok bunun.

Kaç insanımız intahar etti hatırlıyor musunuz !!!!

YETER

ilhan
Yaptığı şikeden dolayı ömür boyu men cezası verilmeyen aziz yıldırıma ve ligden düşürülme cezası verilmeyen kulübüne son maçta olanlardan dolayı ceza verilmemesine hiç şaşırmadım. Türk futbolundaki adalet mekanizması mide bulandırmaya, insanı spordan soğutmaya devam ediyor. Yazıklar olsun.

Aslında son maçta olanlardan dolayı bizim sahanın kapatılması, Onur Kıvrak'ın 5 maç, İbrahim Hacıosmanoğlu'nun 1 yıl, oradaki diğer yöneticilerin 6 ay, Şükrü Saraçoğlu'nda "olmayan" Trabzonspor taraftarına 10 maç tribüne girme yasağı verilmesi lazımdı. PFDK nasıl olmuşta bu cezaları atlamış?

serdaracıl
Baskan o cezayi öneme, o trubune de git.

Emre Emiroğlu
11.10.2013, 00:11
Tabiki tahkime flan başvurmayacak. Onlar kupayı kendi elleriyle bize getirecekleri gibi cezayıda kendi elleriyle indirecekler !!!

jfdklhjflkdsjglksjlkfdsjlksdjf İlahi İho.

Recep Aygün
11.10.2013, 00:13
Zaten fırsat kolluyorlar biz birşey yapsakda cezayı yapıştırsalar.

Yaşar
11.10.2013, 00:14
O gece ne dedik hep bir ağızdan:

"Trabzonspor başkanı istediği kapıdan girer, istediği kapıdan çıkar. Rahatsızlığın kaynağı Trabzonspor başkanı değil şikecilerdir, çıkacağı kapıyı şikecilere soracak hali yok"

Peki başkan TV'ye bağlanıp ne dedi ?

Neyse,

Şikeci bjk'nin taraftarı ile birlikte maç izliyorsun, şikeci fb'nin taraftarını övüyorsun. "muhteşem bir camia" diyorsun.

Sonra senin yolunu kesip küfrettikleri zaman tv'lere çıkıp garip bir açıklama yapıyorsun.

süreç başladığından beri aziz ve demirören laflarını ağzından düşürmezken, başbakan ile alakalı soru karşısında sinirleniyorsun.

mitinglere çıkıyorsun, "Trabzonspor'un maneviyatı eksik, Trabzonspor başkanı her konuda konuşmalıdır" diyorsun.

Başvuru yapmanı istediğimiz zaman "bunların Trabzonsporluluğunu sorgulamak lazım" diyorsun, "marjinal" diyorsun, "başınız belli değil" diyorsun, "siyasi görüşüm dolayısıyla beni eleştiriyorlar, asıl sebep o diyorsun"

SONRA BİZDEN DESTEK OLMAMIZI İSTİYORSSUUUUUUUNNNNNNNN !!!!!!!!

ARTIK YETERRRRRRRRRRRR

Trabzonspor'un haklarına iki senedir tecavüz ediliyor, kör müsünüz ??????

Delimiyiz biz de Trabzonspor başkanına ceza verildi diye sevinelim.

Tarih_adam gibi bin tane varsayımla kafanızda bir hikaye oluşturmuş, hiç bir varsayımınızı ispat etmiyorsunuz.

Hacıosmanoğluna tabiki muhalefet edicem, tabiki istifasını isteyeceğim.

Siyasetle zerre buçuk alakası yok bunun.

Kaç insanımız intahar etti hatırlıyor musunuz !!!!

YETER

Bu sebepler dogru sebepler fakat isyan etmemiz gereken ortadaki adaletsizlik olmalıdır.
IHO nun aldıgı ceza şahsına verilen bir ceza deģil, Trabzonspor'a verilen bir gozdagıdır.

Mehmet Fatih Silik
11.10.2013, 00:15
Fazla da büyütmeye gerek yok...
Sonucta kendisi Telegol'e cikip "yok canim gecmi$ olsun denilecek kadar bir$ey yok!" dedi...
Hatta Serhat Ulueren'in "Ba$kanim ya yarin bir gün bu aciklamalarinizdan dolayi ceza yerseniz?" diye sordugunda "Öpüp ba$imiza koyariz!" dedi...
E madem öyle o zaman sorun yok (:
Madem haksizliga boyun egmek istiyor o zaman buyursun...
Ama sonrada kalkip "Trabzonspor'un haklarini hicbir $ekilde yedirmeyecez, biz eski yönetimlere benzemeyiz, artik adaletsizlik olmayacak!" demeyecek...
Balik hafizali degiliz...

Gökhan Koç
11.10.2013, 00:18
Bu sebepler dogru sebepler fakat isyan etmemiz gereken ortadaki adaletsizlik olmalıdır.
IHO nun aldıgı ceza şahsına verilen bir ceza deģil, Trabzonspor'a verilen bir gozdagıdır.

Trabzonspor'un haklarına tecavüz edilirken gösterdiğim tepkiyi Başkan için göstermemi kimse beklemesin benden.

Bu taraftarı birleştirebilecek iken, sadece tv'lerde yaptığı konuşmalar ile taraftarın kafasını karıştırarak bölmüştür.

Başkan kupa için gerekli hukuksal adımları atmadı,

Tek gerçeğimiz bu ne yazıkki !

yorumsuz6117
11.10.2013, 00:25
tabiki tahkime flan başvurmayacak. Onlar kupayı kendi elleriyle bize getirecekleri gibi cezayıda kendi elleriyle indirecekler !!!

Jfdklhjflkdsjglksjlkfdsjlksdjf ilahi iho.

heehhe :D

Murat Altun
11.10.2013, 00:30
Görevi kötüye kullanmaktan TFF nin bütün kurul ve yöneticilerinin ceza alması gerekirken Trabzonspor'a ceza yapdırıyorlar
İHO nun artık resmi müraacatları yapması gerekiyor

Gökhan Koç
11.10.2013, 00:31
Trabzonspor'un çok çirkin bir gerçeği var, bunu hepimiz kabullenelim.

2 senedir biz ortalığı yangın yerine çevirirken, sükunetini koruyan bazı insanlar.

"Bekleyin, seçimlerden sonra alacağız kupayı, hükümete zeval gelmesin, kupa uefa'da" diyen bazı insanlar,

Bugün Başkan'ın aldığı ceza sonrası aslan kesildi bu insanlar, aslan !!!

Niye ?

Çünkü başkan büyük müslüman, büyük akp'li

Siyaset > Trabzonspor,

Nihayetinde sadece bir eğlence bu ya, öyle demedi mi akp'li milletvekili, öyle demedi mi TFF başkanları, öyle demedi mi Trabzonspor BAŞKANI !!!!

Gökhan Koç
11.10.2013, 00:37
Madem sövmek ve küfretmek yetiyor mücadele etmek için,

Benim Trabzonsporluluğumun sorgulanması gerektiğini söyleyen Başkanıma verdiğiniz haksız ceza için sizi kınıyorum !!!!!

ALLAH BELANI VERSİN TFF !!!!!

Oldu mu ?

Başkanı korumuş, kollamış oldum şimdi demi !!!!!

Onun Trabzonspor'u koruyup kolladığı gibi !!!!!

İlker Yazıcıoğlu
11.10.2013, 00:38
Anlayana tabi.....

bitirim
11.10.2013, 00:45
şamar oğlanına döndük varmı ötesi

Ali İhsan
11.10.2013, 01:21
Daha ne kadar küçük düşürüleceğiz acaba?

Merak ettiğim sonunda delinin biri çıkıp da bu soysuz şikeci yolsuzlardan birini indirirse ne olacak?

Sefaenes
11.10.2013, 01:53
bu olay Trabzonda olsa ve aynisi iho yerine fb yöneticisinin basina olsa inanin cezayi yine biz yerdik. Sahada olaylar oluyor fb oyuncular ceza almiyor bu olay almanyada olsa 100 de 100 ceza alirlardi ama bizde isimlere göre ceza var insanlar neden stadyuma gitmiyor diyorlar insanlari 3 temmuz dan beri futboldan iyice soguttular artik futbol icinde anarsi dagdu yakinda birkac kisi birbirini öldürürlerse kimse sasirmasin

Muhteva
11.10.2013, 01:59
Bu işin sonu kanlı bitecek..

28TS61
11.10.2013, 02:53
belliydi böyle olacagi

Sefaenes
11.10.2013, 02:54
birde fb otoparkindaki kacinci vukuat bu ve bu olaylar hepsi tesadüf mu bence asla degil bilerek yapilmis bir oyundu TFF bunu yedi aziz masa basi isini iyi biliyor bence

My
11.10.2013, 03:39
Yedi mi :) Adamlar direk oyunun parçası zaten :)

fteotdgs
11.10.2013, 04:10
Büyük başkan açıkladı mı peki niçin cezaya itiraz etmeyeceğini? Şike surecinde Trabzon'da o bir türlü yürüyemeyen binler sırf bu cezadan dolayı yürürse hiç şaşırmayacağım.

Travelair
11.10.2013, 08:20
feybe de aynı suçlamadan sevk edilmiş ama ceza verilmemiş ama biz ceza almışız doğru mu? Artık bu işin suyu çıktı.

Tff toplantısında Hacıosmanoğlu bundan çok daha ağır sözlerle kürsüden konuşmadı mı? O konuşmasından bir ceza aldı mı? Hatta ardından çıkan Tff başkanı Demirören "Çok haklısın başkan" demedi mi?

feybe stadında başkan linç edilmeye çalışılmadı mı? Bunun cezası saha olayları kabul edilip 40 bin TL mi? Başkan ve yanındakiler feybe otoparkındayken ve içerde taraftar yokken feybe özel güvenlik görevlileri tarafından bizzat tartaklanmadı mı? Bu kumpasın üstünü örtmeye kimin ne hakkı var?

Mehdi
11.10.2013, 08:22
Üzülmedim

Travelair
11.10.2013, 08:26
Trabzonspor üzerinde oyun oynanıyor. Bu artık iyice belli oldu

Ahmet Kuru
11.10.2013, 08:38
Stad da mahsur kalıyorsun ve doğal olarak tepkini ortaya koyuyorsun. Sebep olanlara, sorumlulara ceza vermiyorsun da, mağdur olana ceza veriyorsun.

Bu federasyon görevde kaldığı sürece bu şekilde kararlar ve cezaların gelmesini doğal karşılayabiliriz.Adamların niyetleri bes belli...

Ama ben bizim bazı taraftarın niyetini çözemedim. Kimden taraflar....

kopeli
11.10.2013, 08:47
Cokta umrumdaydı.Kameralar karsısında bir grup çapulcuya Show yapacağına,gitsin Tff'de masaya yumruğunu vursun...

alone_6161
11.10.2013, 08:58
Ülkemiz görüntü ülkesidir. Görüntüde hak, hukuk, adalet, kanun, yönetmelik, kararname vardır ama sadece görüntüde vardır. Demeç verene sen karşı tarafı tahrik ettin diye ceza veriririz, şike yapanı da görmezden gelir, bir de iş dünyası, siyaset, medya elele verip şikecilere mağdur portresi çizeriz. Değişik bir ülkeyiz....

Şike yapmak serbest, demeç vermek yasak.

Travelair
11.10.2013, 09:12
Başkanın karara itiraz etmemesi gibi bir durum söz konusu olamaz. Mevzu bahis Trabzonspor başkanlık makamı, dolayısı ile Trabzonspor'dur

winner
11.10.2013, 09:32
Kendi menfaatin için muktedire ömründen ömür vereceğine Trabzonspor'un haklarını savun fb taraftarı hayranı sözde başkan...

Yediğin şişelerle,küfürlerle,hakaretlerle kaldın.

Sana zerre üzüldüğüm yok Trabzonspor başkanı bu hallere düştü kabullenemediğim nokta bu.

Travelair
11.10.2013, 09:51
feybe'nin 2 yöneticisi şikeye teşebbüsten Tff kurulları tarafından cezaya mahkum edildi, örgüt suçundan mahkemede suçlu bulundu. Ama hala yöneticiler. Hala yöneticiler arkadaş. Bu nasıl oluyor? Burda adalet olur mu? Sonra da kalkıp başkanımıza yöneticimize çirkin yakıştırmalar yapıyorlar

http://www.radikal.com.tr/spor/orgutten_kapandi_sikeden_suruyor-1108016
http://spor.milliyet.com.tr/tahkim-sike-ile-ilgili-kararini-acikladi/spor/spordetay/04.06.2012/1549268/default.htm

Ender Kuyumcu
11.10.2013, 10:40
At gözlüğü ile hayata ve olaylara bakıyorsun diye eleştirilir dar görüşlü olanlar ama ben at gözlüğüne bile razıyım, hatta kör bakmaya bile razıyım konu Trabzonspor olunca yeter ki bak.

Parti aşkınla, adamcılık aşkınla saçmalama yeter ki...

Sezgin Öztürk
11.10.2013, 10:48
Bu cezalardan sonra açıkca görünüyor ki sahada bitiş düdüğüyle birlikte çirkeflik yapmaya ceza yok...Stad dışında rakip takımdan herhangi birine saldırıda kulüp bir zarar görmüyor.O zaman şikecileri 24. haftada stadın dışında kim kurtaracak bunu da tff düşünsün.

Fatih Öztürk
11.10.2013, 10:54
Başbakan Hacıosmanoğlunu seviyorsa çıksın desin verilen cezalar adil değildir diye.zamanında feneri için öyle demişti ya?

Gökhan Koç
11.10.2013, 10:59
AKP sevginiz adil olmanızı engellemesin,

Lütfen,

Bariz engelliyor çünkü,

Fatih Öztürk
11.10.2013, 11:00
Kimin akp sevgisi Gökhan?

Adem Akyüz'
11.10.2013, 11:06
Benim anlamadığım Akp'nin atadığı bir Federasyonun kurulları, başbakanın Hacıosmanoğlu'nu tebrik ettiği bir olay için nasıl İho'ya ceza verdi? Yoksa artık bağımsız(!) mı takılıyorlar :)

Travelair
11.10.2013, 11:06
Bu konu hakkında BMN mutlaka bildiri yayınlamalı

winner
11.10.2013, 11:08
Bir toplum da adalet yoksa ya da herkese eşit şekilde uygulanmıyorsa o toplum çökmüş demektir.

Son yılların Türkiye'sinde bu durum arttı spora da sirayet etti.

Sporda şiddet ve düzensizlik yasası çıktıktan sonra hem şiddet hem düzensizlik tavan yaptı.

Siyasi iktidar sadece bu durumu izlemekle yetiniyor.

Kendi işine gelen konulara anında el koyan muktedir şike de fb'nin safında yer aldı.... uefa ve cas kararlarına karşın hala bir tavır yok,çünkü burada işine gelen bir nokta yok...

Sivas maçında 1 kişi sahaya girince 5 maç,olimpiyatta yüzlerce kişi sahaya dalarken,binlerce kişi stada kaçak girmişken,ortalık savaş alanına dönmüşken 4 maç...

Son olaylarda bir kulübün başkanı stadyumda mahsur kalacak şekilde çıkan olaylar var ama ceza yok...Şişe,küfür ve hakaret yiyen,arabasına çıkılan kulüp başkanına ise ceza...Bu karar emsal oldu artık stad dışında her türlü eylem serbest...

g.antep teknik direktörü şike davası hükümlüsü, hakem fırat aydınus için demediğini bırakmadı hatta bir daha bu şehre gelmesin dedi tahkim kararı"fikir özgürlüğü" oldu...ama internet sitesinde olayları kınayan ve açıklama yapan Trabzonspor'a gelince fikir özgürlüğü yok 70 bin lira para cezası var,fb açıklaması içinse ceza tayinine yer yok tabii ki...

Bu liste sadece 1 ay içinde olan birkaç olay liste uzar gider...

Spor bakanı diyor ki operasyona uğrayan tribün liderleri 1 yıldır takip ediliyordu...Aynı spor bakanı operasyon sonucu tutuklanan bir tribün lideriyle 3 ay önce aynı iftar masasında sohbetteydi...Bunlar sporu düzeltecek öyle mi...

Gökhan Koç
11.10.2013, 11:10
Kimin akp sevgisi Gökhan?

Trabzonspor için göstermedikleri tepkiyi başkan için gösterenlerin akp sevgisi,

Fatih Öztürk
11.10.2013, 11:12
Trabzonspor için göstermedikleri tepkiyi başkan için gösterenlerin akp sevgisi,

Benim yorumumun hemen altında senin yorumunu görünce ''acaba'' dedim ''mesaj'' banamı?

Gökhan Koç
11.10.2013, 11:14
Benim yorumumun hemen altında senin yorumunu görünce ''acaba'' dedim ''mesaj'' banamı?

Sana söylemedim, ayrıca yorumunu da beğendim.

ozturk
11.10.2013, 11:15
Polis,savcı, mahkemelerin adaletini tff nin uygulayamaması çok kötü.

Fatih Öztürk
11.10.2013, 11:18
Sana söylemedim, ayrıca yorumunu da beğendim.

Bende senin yorumlarını beğendim kardeşim.

Emre Emiroğlu
11.10.2013, 11:19
Polis,savcı, mahkemelerin adaletini tff nin uygulayamaması çok kötü.

:) Dimi ya :)) Öleceksiniz siyasetten..

Fatih Öztürk
11.10.2013, 11:21
Bekir İrtegün ile Selçuk Şahinin başlattığı provakatörlüğün bir cezası olmalı.Allah kahretsin böyle adaleti.

bach72
11.10.2013, 11:23
Fener küme düşmesin ama kupamızı versinler demek dilenciliktir.İHO ve yönetimi Trabzonspor'a değil siyasi erk ve Fener'e hizmet ediyor.Bu adamlara üç koyun emanet edilemeyecekken delege tarafından koskoca kulüp emanet edilmiş.Birde ağır abi mod'larında değil mi bu İHO ve tayfası gülüyorum.Ulan sen daha hakların için TFF denilen bir uyuzun başkanlık ettiği kuruma başvuramıyorsun.Ağır abiymiş.Pabucumun ağır abisi...

Kaya
11.10.2013, 11:30
Hacıosmanoğlu'nun üslubu maalesef sıkıntılı...

Olmadık yerde ve haklıyken rakibe koz veriyor...

Bir başkan kalitesi yok kendisinde... Başkanlık için resmen kendini parçaladı, sözler verdi, ahkam kesti ama görünen o ki dediği tüm lafların altında kaldı...

Fb ceza almadan kupaya razıysa bu onun kalitesizliğinin göstergesidir...

Hak, hukuk, adalet hassasiyeti maalesef çok düşük...

Trabzonspor başkanlık makamını parti otobüsüne çıkaran Hacıosmanoğlu Trabzonspor tarihinin en utanılası başkanıdır...

Nuri Albayrak'ın suskun ve sessiz tavrı bile Hacıosmanoğlu'nun tüm özelliklerinden daha iyidir...

winner
11.10.2013, 11:42
Balık baştan kokmuş.

Hakkında örgütten ve şikeden soruşturma sürerken başbakan aziz yıldırım'ı makamında ağırladı...Uçan kuş sorulan başbakanın haber yoktu herhalde o şahsın futboldaki marifetlerinden!

Hakkında başta örgüt,cinayete azmettirme olmak üzere birçok suçtan soruşturma süren ve son operasyonda tutuklanan gfb tribün lideri spor bakanının iftar masasının en muteber! konuğu oldu...Onun da haber yoktu herhalde yenilen nanelerden gerçi basına 1 yıldır takip edildiklerini söyledi birkaç gün önce...Demek sakınca görmemiş...

Bitmedi...

Bu sefer aynı muteber! konuk çok değil 2 ay önce İstanbul Valisi'nce makamında ağırlandı...

http://www.haberler.com/genc-fenerbahcelilerden-vali-mutlu-ya-ziyaret-4927802-haberi/

Bu fotoğrafa bakıp soruyorum kimmiş marjinal sayın vali?

Tekrar söylüyorum bunlar sporu düzeltecek öyle mi...

Armağan Dere
11.10.2013, 11:54
Kardeşim sen orda kendini bilmez bir taraftarla diyaloğa
GİRMEYECEKSİN!!!!...
BAŞVURULARI YAPACAKSIN!!!!...
MAHALLE KABADAYISI GİBİ DAVRANMAYACAKSIN!!!!...
TEKRAR YARGILAMA İÇİN RESMİ BAŞVURULARINI YAPACAKSIN!!!!...

Gamze
11.10.2013, 12:37
Bugün cuma. Bir hafta daha geçti ve hala TFF'ye resmi başvuru yok. Laftan başka hiçbir şey yok.

Bazı şeyleri hak ediyoruz galiba.

Bir otur düşün Hacıosmanoğlu... Bir otur ve zahmet olmazsa DÜŞÜN

murat
11.10.2013, 12:52
Bu adam Mecnunu savundu, yani bir nevi fenerliler hakli demek gibi birseydir bu. azizin "ben sucsuzum" demesinde bir haklilik var anlamina gelir. Yani ayni mahkeme ikisinide ceza kesmis sonucta ama sen isine gelene inan digerine inanma. Inan 5 para etemzsin haciiii, cahillik cok kotu birsey!

İlker Gazioğlu
11.10.2013, 12:57
Cezaların adaletsiz olduğu ortada. Peki bunu ilk isyan etmesi gereken kim ? Trabzonspor başkanı bu cezaları sineye çekiyorsa benim de umrumda olmaz.Sadece Trabzonspor'un ödeyeceği para cezasına yanarım.Hacıosmanoğlu her fırsatta ucuz kahraman olduğunu kanıtlamak zorunda değil.Cümle alem biliyor nasıl booooooş bir adam olduğunu.

winner
11.10.2013, 13:03
fb'nin küme düşmesi hatta ülke futbolunun fifa ve uefa tarafından tümden cezalandırılması gibi siyaseti de etkileyecek sonuçlar doğurabilecek girişimler sözde başkanın harcı değil...

Onun düşündüğü Trabzonspor değil ömründen ömür verecek kadar düşkün olduğu muktedir.

Ondan icazet almadan,onun izni olmadan şike konusunda en ufak bir hamle yapamaz...

Trabzonspor'un hakları ile muktedirin menfaati çatıştığında seçeceği saf belli...

Bu kafada olan birisinin Trabzonspor başkanı olması tarihimiz adına büyük utanç...

28TS61
11.10.2013, 13:03
baskan ancak bos bos konusuyor. asil yapmasi gereken isleri yapmiyor ne yazik ki. hala basvurmadi yapilmasi gerekenlere

Şenol Altunsoy
11.10.2013, 13:19
Biz neden dert ediyoruz ki sorunun asıl sahibi dert etmiyor itiraz etmiyecem diyor demek ki söylenen her şeyi ve cezaları kabul ediyor.

Fatih Özkan
11.10.2013, 13:21
Konuş Hacıosmanoğlu...
Anca konuş...

winner
11.10.2013, 13:24
aziz yıldırım için kullandığı ifade "emek hırsızı"...

Peki ya aziz yıldırım'a maç sattığı mahkeme,uefa ve cas kararıyla tespit edilen mecnun başkanı!!! ne???

Bu izah edilemez çelişki bize gösteriyor ki aziz yıldırım'a karşı olan tavrındaki amaç başka...

Şike yada Trabzonspor'un menfaati değil...

Eğer aksi olsaydı maç satan için de aynı ağır ifadeleri kullanırdı ama tam tersi kardeşiymiş,canıymış,ciğeriymiş o...

Trabzonspor'u kullananı bu camia affetmez,tarihte kara bir leke olarak kalacaktır bu günler...

Mehmet Fatih Silik
11.10.2013, 13:25
Biz neden dert ediyoruz ki sorunun asıl sahibi dert etmiyor itiraz etmiyecem diyor demek ki söylenen her şeyi ve cezaları kabul ediyor.

Olay bu Koca Reis...
Ba$ligin kapatilmasi daha dogru olacaktir...

Travelair
11.10.2013, 13:42
Olayları birbirine karıştırmayın. Burda Trabzonspor'a saldırı var. Adamlar linç girişimde bulunuyor, meydan dayağı atmaya çalışıyorlar ama ceza verilmiyor. Burda bizim bir olmamız lazım. Bu gangster hırsız şebekesi her yerde karşımıza çıkıyor. Mücadelemizi gösterelim

Ahmet Kuru
11.10.2013, 14:13
Başkan,olayların olduğu gün ceza verilirse itiraz edermisiniz sorusuna o zaman cevap vermişti zaten itiraz edilmeyecek diye.
Haklı olduğun bir durumda, mağdur olarak sana ceza veriliyorsa eğer buna itiraz etmemekte bir tepkidir. İtiraz etmemek demek herşeyi, herşeyiyle kabul etmek demek değildir. Geçmişte örnekleri de mevcuttur.

Travelair
11.10.2013, 14:18
Maçlara çıkmayalım o da bir tepki. Küme düşürürler... Trabzonspor zarar görüyorsa hakkını aramak mecburiyetindesin

Ahmet Kuru
11.10.2013, 14:22
Maçlara çıkmayalım o da bir tepki. Küme düşürürler... Trabzonspor zarar görüyorsa hakkını aramak mecburiyetindesin

Verdiğiniz örnek bu durumdan baya farklı.

Geçmişte aynı durumlarda gerek biz gerekse diğer kulüp başkanları tepkilerini itiraz etmeyerek verdi.
Hacıosmanoğlu nun verilen cezaya itiraz etmemeyişinin altında art niyet neden aranıyor ki. Bunu bir türlü anlayamıyorum...

Yiğit Gayretli
11.10.2013, 14:22
Başbakanından müthiş övgüler aldı. Ceza verseler ne? Vız geliiiiiiir tırıs gider!!!!111!!!1

Travelair
11.10.2013, 14:23
Adamlar diyor ki emniyet tedbirlerine uymadın, şu kadar para cezası sana. Sen ne dedin önceden? Öyle bir tutanak tutulmadı, emniyet görevlilerin de bizi öyle bir yönlendirmesi yok. Neden çıktın o halde tv'ye bunları dedin, madem savunmayacaktın?

Bu işlerin dallanıp budaklanmasını istemiyorlar. Neden çekiniyorlar? "Haksızlık karşısında susan..." diye bir sözümüz var. Hakkımızı arayalım

Travelair
11.10.2013, 14:25
Burda itham edilen, zarar gören, haksızlığa uğrayan, hakkını araması gereken en başta Trabzonspor kurumudur. Onun temsilcilerinin zulüm karşısında sessiz kalma lüksleri yok

Yiğit Gayretli
11.10.2013, 14:26
Verdiğiniz örnek bu durumdan baya farklı.

Geçmişte aynı durumlarda gerek biz gerekse diğer kulüp başkanları tepkilerini itiraz etmeyerek verdi.
Hacıosmanoğlu nun verilen cezaya itiraz etmemeyişinin altında art niyet neden aranıyor ki. Bunu bir türlü anlayamıyorum...

Gördüğün yerde niyet sorguluyorsun?

"Onun niyetini niye sorguladın?"

"Neden altında art niyet aradın?"

"Ben niyetinin iyi olduğundan eminim."

"Başkanı eleştiriyorsun senin niyetin bozuk."

Meslek nedir? Eminönü'nde niyet mi çektiriyorsun? Bu nedir arkadaş ya, bu nedir?!

Yeter da! Bunun da bir sınırı var artık...

Ahmet Kuru
11.10.2013, 14:26
herşeyi siyasete bağlayıp, her dakika siyaset üzerinden adama saldırmak...

Helal olsun.Yakışır...

Ahmet Kuru
11.10.2013, 14:28
Gördüğün yerde niyet sorguluyorsun?

"Onun niyetini niye sorguladın?"

"Neden altında art niyet aradın?"

"Ben niyetinin iyi olduğundan eminim."

"Başkanı eleştiriyorsun senin niyetin bozuk."

Meslek nedir? Eminönü'nde niyet mi çektiriyorsun? Bu nedir arkadaş ya, bu nedir?!

Yeni öğrendim.
Yorumlarını beğenmediğin üyeyi engelleme hakkı tanımış forum.
sen benden daha iyi biliyorsun forumu ve detaylarını. söylememe gerek yok;)

Ayrıca, herşeyi siyasete bağlarsanız altında herşey arar herkes.

Travelair
11.10.2013, 14:29
Eğer Trabzonspor'un hakkını aramayıp itiraz etmeyeceksen istifa et. Sen kişi olarak orda linç girişimine uğramadın. Trabzonspor kurumunu temsilen o saldırıya maruz kaldın

Yiğit Gayretli
11.10.2013, 14:32
Yeni öğrendim.
Yorumlarını beğenmediğin üyeyi engelleme hakkı tanımış forum.
sen benden daha iyi biliyorsun forumu ve detaylarını. söylememe gerek yok;)

Ayrıca, herşeyi siyasete bağlarsanız altında herşey arar herkes.

Adımın yanında bir sıfatım var. Ona istinaden öyle engellemeli özellikleri ben kullanmıyorum. Sevsem de sevmesem de her üyeye eşit mesafede olmak zorundayım kuralları uygularken. Seni görmeyi istememek gibi bir seçeneğim yok maalesef.

Siyaset kılcal damarımıza kadar işlemişken siyaseti konuşanın değil de konuşmayanın niyetini irdele biraz istersen. Belki işe yarar.

Ahmet Kuru
11.10.2013, 14:37
içeriğinde küfür yok ise görmezden gelebilirsin, ben engellememiş olsam bile ismi görünce okumadan geçiyorum, sende aynısını yapabilirsin.

Siyaseti konuşa konuşa, unutulduğu zaman bile,hiç gündemde yok şken forumda gündeme getirmeyi başarıyorsunuz... Bu durum sorgulanınca , altındaki niyet merak edilince kabahat oluyor.

Size göre en büyük kabahat sizin gibi düşünmemek. Farklı düşünüyorsan, destekliyorsan akplisin, yapıştır... :)

Neyse aklıma gelmişken bir kez daha belirteyim. eski BMN yi çok özledim... İnşAllah o eski günlere kavuşuruz...

Yiğit Gayretli
11.10.2013, 14:45
İçeriğinde küfür olmadığını öğrenebilmek için de okumam lazım takdir edersin ki... Neyse görev gereklerimi tartışacak değilim.

Kimseye akpli demedim ama senin yaptığın klasik savunma mekanizması çalıştırma işlevi insanın kafasını karıştırmıyor değil. He ayrıca istediğin partiye de mensup olabilirsin, umrumda değil. Yalnız Trabzonspor'un önüne partisini koyan adamın önüne de ben geçerim.

BMN eskiden neyse o. Kişilerin değişmiş olması BMN'yi değiştirmiyor.

Ahmet Kuru
11.10.2013, 15:05
BMN nin genel duruşu değişmedi elbette değişse burada olmayız. Ama içeriğini değişen kişiler değiştirdi bu aşikar.
BMN nin geçmiş dönemlerinde karşı görüşlere bu derece saygısızca yaklaşılan bir dönem olmamıştır. En azından ben görmedim...

İnsanları yorumlarından siyasi gruplara ayırdılar. sen kabul etmek zorunda değilsin. benim kabul etmem benim için yeterlidir.

Berat
11.10.2013, 15:20
@Ahmet

Forumda bu kadar siyaset konuşuluyor,insanlar söylediğin gibi kutuplara ayrılıyorsa bunun sebebi BMN değil siyaseti kulübün içine bu kadar sokanlar.

Lazman
11.10.2013, 15:33
@Ahmet

Forumda bu kadar siyaset konuşuluyor,insanlar söylediğin gibi kutuplara ayrılıyorsa bunun sebebi BMN değil siyaseti kulübün içine bu kadar sokanlar.

O adamlar beceremedi diyelim, beceriksizligi burdaki uyelerin uzerinde uygulamaya gerek varmi?

bide
baskanin yada otekilerin delete dugmesi yokki yanlislarini delete yapsinlar :)

satilik tff. Konuyla alakalida bisey olsun :))

Gamze
11.10.2013, 15:55
Siyasetin konuşulmasını eleştirirken, "siyaset Trabzonspor'un iliklerine kadar girecek" diyen başkanı görmezden gelmek komik.

BMN'de insanlar siyasetle futbolu harmanlar biçimde bu kadar yoğun konuşmak "zorunda kalıyorsa" sebebi önce Temmuz 2011'de başlayan şike süreci, sonra o süreci aleyhimize çeviren Başbakan, bakanlar ve vekilleri ile devamında tüm bu olanları midesi kaldıran ve üstüne ekleyen Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Ethem Hacıosmanoğlu'dur.

iki iki daha dört...

Yiğit Gayretli
11.10.2013, 16:00
Siyasetin konuşulmasını eleştirirken, "siyaset Trabzonspor'un iliklerine kadar girecek" diyen başkanı görmezden gelmek komik.

BMN'de insanlar siyasetle futbolu harmanlar biçimde bu kadar yoğun konuşmak "zorunda kalıyorsa" sebebi önce Temmuz 2011'de başlayan şike süreci, sonra o süreci aleyhimize çeviren Başbakan, bakanlar ve vekilleri ile devamında tüm bu olanları midesi kaldıran ve üstüne ekleyen Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Ethem Hacıosmanoğlu'dur.

iki iki daha dört...

İki de benden, 40 yapar Gamze...

Al sana siyaset.

jojuk
11.10.2013, 16:01

iki iki daha dört...
:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Ahmet Kuru
11.10.2013, 16:09
@Ahmet

Hacıosmanoğlu camiayı siyasetin içine sokacağı kadar soktu. Bundan daha fazlası olamaz ve kendisini destekleyen binlerce insanı hayal kırıklığına uğrattı ve uğratmaya da devam ediyor.

Ama burada olan bu ince ayrımcılık, siyasetçiliğin sorumlusu onlar değil.
Forumu yöneten, BMN ye yön veren kişiler, forum üyeleri kişilerin yorumlarından ötürü onlara yorumlarında dişlerini gösteriyor ve ''öteki'' muamelesi yapıyorsa bunu da dile getirmek en doğal haktır.

Bunun BMN nin duruşu ve yapısı ile de alakası yok.

Benim gördüğüm ve vardığım kanı ; BMN ye kan değişikliğinin yaramadığı yönündedir.

Kimilerine göre doğrudur veya yanlıştır. Benim vardığım sonuç bu.

Ben BMN nin bir parçasıyım ve gurur duyuyorum. Bir parçası olduğum içindir ki bu duruma üzülüyorum. Tepkimde bunadır Berat.

winner
11.10.2013, 16:10
Tff başkanını muktedirin seçtiği bir ülkede futbol konuşurken siyasete bulaşmamak.

Siyasetçi futbolu siyasi rant için kullansın,Trabzon ve İstanbul'da bazı sözde taraftar grupları kulüplerin adını kullanarak gençlik kolları gibi çalışsın,Trabzonspor başkanı parti il başkanı gibi mitinglere koşsun bunda sorun yok...

Ama sıra bunu eleştirmeye gelince Trabzonspor'luluğu sözde olanların nedense karın ağrısı hemen başlıyor.

Ömrünüzden ömür mü verirsiniz yoksa başka bir şey mi yaparsınız bilmem ama bunları Trabzonspor'un ismini ağzınıza almadan yapın...

alper*
11.10.2013, 16:11
BMN'nin içinde siyaset konuşulmasından son derece rahatsızım. Sevgi ve hürmetle baktığım insanlardan uzaklaşmama sebep olan mesajları görmek istemiyorum.

Sebebi ne olursa olsun burada siyaset konuşulmasının bize hiçbir faydası olmadığına inanıyorum.

Başkaların sporun ve özelde Trabzonspor'un içine siyaset sokmuş olabilir; siz bunun BMN içinde de olmasını hiçbir sebeple meşru gösteremezsiniz.

Gösterirseniz "biz" yerine "sen-ben" oluruz.

Gökhan Koç
11.10.2013, 16:15
BMN içinde siyaset konuşulduğunu ispat edin o zaman ?

Bunu düşünen arkadaşlar BMN içinde Trabzonspor'un dahil olmadığı siyasi bir konu, mesaj bulup göstersin lütfen ...

Gökhan Koç
11.10.2013, 16:16
BMN içinde siyaset konuşulmaz, Trabzonspor konuşulur,

Bu ikisinin ayrımını yapamıyorsanız sorun tamamiyle size aittir.

Yapacak birşey yok.

Yiğit Gayretli
11.10.2013, 16:18
Trabzonspor'un dahlinde olan her şey BMN'nin de dahlindedir. Siyaset bu kadar açık şekilde kulübün içine girmişken, burada ölü taklidi yapmamızı beklemek de çok ilginç.

Neden hiç öyle bir şey yokmuş gibi davranayım. Kulüp oyuncak olmuş siyasetin elinde. Bunu burada tartışmadan nasıl çözeceğim? Burada tartışmak zorunda kaldığım her konudan aynı zamanda hoşlanmak zorunda mıyım?

Sevmediğimiz futbolcunun başlığını kapatalım o zaman... Bu mudur yani?

Kaya
11.10.2013, 16:21
BMN de herhangi bir kan değişikliği olmamıştır... :)

BMN kaldığı yerden devam ediyor... Devam da edecektir...

BMN 99'dan beri siyasi görüş ne olursa olsun haksızlık yapanı eleştirmiştir, eleştirmeye de devam edecektir...

Ancak kendi siyasi fikri haksızlık yaparken BMN nin eleştirisine dayanamayanlar kendilerini sorgulasınlar...

BMN siyasi ayrımcılık yapacak kadar "SALAK" bir grup değildir...

BMN nin önceliği Trabzonspor'dur...

Kurulduğu ilk günden bu yana "Her Zaman Önce Trabzonspor Diyeceksin" diyen bir oluşumu bu derece ucuz yoldan karalayamazsınız... :)

Buna kimsenin gücü yetmez...

Çünkü BMN nin gücü sadece Trabzonspor'u savunmasından gelir...

BMN hiçbir siyasi düşüncenin egemenliği altında değildir. Siyasi düşünce egemenliği altında olanlar kendileri ile uğraşsınlar...

;)

Kamil Çakmak
11.10.2013, 16:29
Senin haklarını çiğneyen kuruma teşekkür etmek ne güzel iş ya. . Onuda geçtim senin futbolcuna saldırılmış. Bunun hakkını niye aramıyorsun İHO?
TFF nin şu kararı bile kulubün ne kadar sahipsiz oldğunu,fotbolcularımıza saldıranların kendisine saldıranların yaptıklarının yanına kar kaldığını gösteriyor.

Ve sen hala resmi olarak haklarını arama teşebbüsünde bulunma. Sana hak bunlar İHO. Üzülmedim ama isyan ediyorum.

Ahmet Kuru
11.10.2013, 16:32

üstüne basa basa BMN nin kurumsal yapısı ile ilgili birşey dediğim yok, eleştirim kişilere dedikce siz BMN nin siyasi görüşü olmaz diyorsunuz.
BMN nin siyasi görüşü olmadığını bildiğim için buradayım.Her zaman da olacağım.

Kaya
11.10.2013, 16:35

üstüne basa basa BMN nin kurumsal yapısı ile ilgili birşey dediğim yok, eleştirim kişilere dedikce siz BMN nin siyasi görüşü olmaz diyorsunuz.
BMN nin siyasi görüşü olmadığını bildiğim için buradayım.Her zaman da olacağım.

Ahmet bahsettiğin kişililerin siyasi görüşü bu platformda Trabzonspor... ;)

Buna samimiyetle inan...

Ahmet Kuru
11.10.2013, 16:42
Ahmet bahsettiğin kişililerin siyasi görüşü bu platformda Trabzonspor... ;)

Buna samimiyetle inan...

Dediğin gibi olsun Kaya.

Zaten Mart ayında çoğunun rengi belli olur. Ozaman görürüz kimin önce Trabzonspor dediğini ;)

Gökhan Koç
11.10.2013, 16:45
Dediğin gibi olsun Kaya.

Zaten Mart ayında çoğunun rengi belli olur. Ozaman görürüz kimin önce Trabzonspor dediğini ;)

Ne demek bu ?

Sen mi ölçüyorsun benim Trabzonsporluluğu mu ?

Hiçbir partiye oy atmayayım istiyorsun demi ?

Gamze
11.10.2013, 16:46
Dediğin gibi olsun Kaya.

Aynı yeri kaşıyıp duruyorsun Ahmet, bence artık uzatmayalım. Her başlıkta aynı tartışmalar. Siyaset, siyaset, siyaset.

Siyaset iliklerimizde. İliklerine kadar da konuşacağız demektir bu. Ama öznesi Trabzonspor olmayan hiçbir siyasi konuşma yok burada, olmayacak.

Bu kadar yeterli.

Şimdi lütfen BAŞLIĞIN İÇERİĞİNİ tartışın. BMN'nin tavrını değil.

Onun için Danışma forumu ve bordomavi@bordomavi.net mail adresi vardır.

Selamlar.

kelkitli29
11.10.2013, 16:51
Neden bu kadar kisi üstüne gitti Ahmet arkadasin anlamadim. Dediklerinin cogunda hakli. 2003 teki BMN ile 2013 teki BMN arasinda daglar kadar kalite farki var.

Ahmet Kuru
11.10.2013, 16:56
@Gamze ,

Ben burada siyaset neden konuşuyoruz demiyorum.Demem de. dediğin gibi iliklerimize kadar siyaset bulaşmışsa, burayada siyaset girecek. Ama burada yorum yaparken siyaset yapmayacak, yapıyorsan da yapmıyorum demeyeceksin ozaman. Kişileri yorumlarına göre ötekileştirmeyeceksin, şimdi de dersiniz elbetteki burada '' ötekileştirme yok ''. Ama sizin yok demeniz, bunun olmadığı anlamına gelmiyor malesef.

Ben gün boyunca bunu anlatmaya çalıştım ama herkes BMN nin siyasi görüşü yoktur diyor. Onu bende biliyorum.

Kaya
11.10.2013, 16:56
Neden bu kadar kisi üstüne gitti Ahmet arkadasin anlamadim. Dediklerinin cogunda hakli. 2003 teki BMN ile 2013 teki BMN arasinda daglar kadar kalite farki var.

Ahmet diyor ki;

BMN eskiden siyaset yapmazdı; şimdi yapıyor...

Ben 99'dan beri burdayım...

BMN siyasi görüşünü sizden öğreneyim o halde... :)

Ahmet Kuru
11.10.2013, 16:58
Ahmet diyor ki;

BMN eskiden siyaset yapmazdı; şimdi yapıyor...

Ben 99'dan beri burdayım...

BMN siyasi görüşünü sizden öğreneyim o halde... :)

Hala anlamamışsın abi sen beni...

Defalarca yazdım halbuki...
Neyse. Nasıl anlamak istiyorsanız öyle anlayın abi. Ne diyeyim.

Yiğit Gayretli
11.10.2013, 17:01
Ben ne sordum, konu nereye geldi...

Bu konunun buraya nasıl geldiğini ve şu siyaset kelimesini aslında ikide bir kimin kullandığını 1-2 sayfa geriye giderek görebilirsiniz.

Kaya
11.10.2013, 17:02
Hala anlamamışsın abi sen beni...

Defalarca yazdım halbuki...
Neyse. Nasıl anlamak istiyorsanız öyle anlayın abi. Ne diyeyim.

Ahmet,

Açık yazayim o zaman; buradaki bir kaç kişinin "siyaset" yaptığını söylüyorsun ve eskiden böyle kişiler yoktu diyorsun...

Ben de uzun yıllar burada olan bir kişi olarak bu kişilerin önceliğinin Trabzonspor olduğunu net görüyorum...

;)

Bence artık başlığın özüne dönelim... "İbrahim Hacıosmanoğlu'na Ceza"

İYİ BAYRAMLAR...

Gökhan Koç
11.10.2013, 17:02
BMN nin genel duruşu değişmedi elbette değişse burada olmayız. Ama içeriğini değişen kişiler değiştirdi bu aşikar.
BMN nin geçmiş dönemlerinde karşı görüşlere bu derece saygısızca yaklaşılan bir dönem olmamıştır. En azından ben görmedim...

İnsanları yorumlarından siyasi gruplara ayırdılar. sen kabul etmek zorunda değilsin. benim kabul etmem benim için yeterlidir.

Yazının koyulaştırdığım bölümünde siyasi ayrımcılık ithamında bulunuyorsun,

Bununla alakalı olarak seni forum yönetimine şikayet ettim bilgin olsun.

Dünyanın her yerinde bu tarz ayrımcılık ithamları suçtur,

Samet Türkmen
11.10.2013, 17:05
AKP'li olmasam da BMN yöneticilerinin ve büyüklerinin birçoğuyla neredeyse zıt denilebilecek siyasi görüşlere sahibim ama hepsine kardeşim derim onlar da bana öyle der. Bence bazıları tabularını yıkmalı. Önyargıların esiri olunmamalı.

Durum biraz da forumdaki kişileri Twitter'da takip etmekten kaynaklanıyor. Orası forumdan ayrı bir alan ve herkes istediğini yazmakta özgür. Tarafsız bakanlar konu Trabzonspor olunca kimsenin ayrım yapmadığını görmekte zorlanmaz.

Ahmet Kuru
11.10.2013, 17:06
Ahmet,

Açık yazayim o zaman; buradaki bir kaç kişinin "siyaset" yaptığını söylüyorsun ve eskiden böyle kişiler yoktu diyorsun...

Ben de uzun yıllar burada olan bir kişi olarak bu kişilerin önceliğinin Trabzonspor olduğunu net görüyorum...

;)

Bence artık başlığın özüne dönelim... "İbrahim Hacıosmanoğlu'na Ceza"

İYİ BAYRAMLAR...

Gün gelir de bende o kişilere senin gibi bakabilirsem eğer, o gün hepsinden özür dileyeceğim. Ama ben onların kinlerini kustuğu dönemleride gördüm abi..

Neyse dediğin gibi başlık başlıktan çıktı haklısın. Özür.

Şenol Altunsoy
11.10.2013, 17:06
Ahmet şu ötekileştirmeyi açsan daha önce sol görüşlü arkadaşlar da aynı gerekçeden buradan ayrılmıştı mesela

Şunu mu söyleyelim BMN o zaman farklıydı solcuları ötekileştiriyordu şimdi de akplileri ötekileştiriyor.

Bunların hiçbirisi doğru değil BMN farklı düşüncelerin zenginliğini barındıran bir oluşum ve bu yanını çok beğeniyorum.

Adam TS Başkanlığını akp politikalarıyla yapıyorsa bunu eleştirmesin mi insanlar?Nasıl bir ötekileştirme bu mesela akplilere daha mı

fazla ceza veriliyor yoksa akpli diye banlanıyorlar mı?Somut olarak bunları belirtmen lazım,ben lafımı ortaya koydum olmasın.

Son olarak Gamze'ye katılıyorum bunların tartışılacağı başlık burası değil ilgili bölüme yazılırsa orada konuşulsun

Mollasalihoğlu
11.10.2013, 17:27
Kim BMN siyasi görüşüne zıt hareket ederse BMN'yi itham etti, ediyor, edecek.

CHP ve MHP'ye karşı dediklerimiz için bizi "hükümet yanaşması" olmakla itham eden mesajlar da var özel mesaj kutumda, kupa Başbakan'da tişörtleri nedeni ile faiz lobisinin uşağı ilan eden de.

Ben ya da başkası, isimler fark etmez ama BMN Yönetimi 1999'dan beri her zaman önce Trabzonspor dedi, bundan sonra da boyle devam edecek.

Siyasi görüşünüzü Trabzonspor sevgisinin önüne koyduğunuz sürece bizi anlamanız mümkün değil, çok da önemli değil.

Etem Güner
11.10.2013, 17:35
Tapelerde ne yazıyor arkadaşlar pfdk (profesyonel disiplin kurulu mesela 7 kişi 4 bizde ,disiplin kurulu 5 kişi 3 bizde bunu diyenler kim şikeciler peki onlar hale oradamı evet daha ne konuşuyoruz hala azizi yıldırım tarafından yönetilen bir tff den ne beklentimiz olabilirkin topunun..

Ahmet Kuru
11.10.2013, 17:35
Ahmet şu ötekileştirmeyi açsan daha önce sol görüşlü arkadaşlar da aynı gerekçeden buradan ayrılmıştı mesela

Şunu mu söyleyelim BMN o zaman farklıydı solcuları ötekileştiriyordu şimdi de akplileri ötekileştiriyor.

Bunların hiçbirisi doğru değil BMN farklı düşüncelerin zenginliğini barındıran bir oluşum ve bu yanını çok beğeniyorum.

Adam TS Başkanlığını akp politikalarıyla yapıyorsa bunu eleştirmesin mi insanlar?Nasıl bir ötekileştirme bu mesela akplilere daha mı

fazla ceza veriliyor yoksa akpli diye banlanıyorlar mı?Somut olarak bunları belirtmen lazım,ben lafımı ortaya koydum olmasın.

Son olarak Gamze'ye katılıyorum bunların tartışılacağı başlık burası değil ilgili bölüme yazılırsa orada konuşulsun

Aslında Şenol abi, konu en başından çok farklı bir yere geldi.

Ben burada akplilere şöyle mhplilere böyle chplilere böyle yapılıyor demedim.

İnsanları yorumlarından ötürü yaftalıyorlar dedim. Şöyle söylüyorsa şudur, böyle diyorsa budur.

kesin ve net.

Adam beni anlamıyorsan sen ya gerizekalısın yada akplisin vs vs diyebiliyor.

Ayrıca bu sadece yönetici yada yönetim bazında değil yanlış anlaşılmasın.Çünkü söylemlerim hep bi taraflara çekiliyor,bunu da belirteyim üstüne basa basa...

Ama ben bunları söyleyince provakatör oluyorum. Bunu sende söylemiştin bana.

Önceden böylemiydi? Bu derecemiydi? değildi. En azından benim gözlemimde değildi.

İlker Yazıcıoğlu
11.10.2013, 18:31
@Ahmet,

Siyaset yapılmasın diyorsun,insanları siyaseten gruplara ayırıyor buradaki bir takım kişiler diyorsun ama profil imzanda bir siyasetçinin lafı yazıyor
M.Y diye kısaltınca böyle olmadığı anlamına gelmiyor....

Bu bir çelişki olmuyor mu??

Ahmet Kuru
11.10.2013, 18:49
Ilker ,
siyaset yapilmasin yada siyaset konusulmasin diye birsey soylemem mumkun degil,hele ki dibine kadar siyasetin icindeysek.bir yerde boyle birsey soylemissemde yanlis soylemisim ozur dilerim
Konunun baslangici herseyi herkesi her olayi siyaset ile bagdastirmaya calismak ,sebebinin siyaset oldugunu vurgulamakti. Ama konu uzadikca farkli yerlere geldi galiba...

Imzama gelince , sozlerin sahibi olan şehit lider bir siyasi lider degil dava adamidir.ikisinin arasinda da cok fark vardir.bunun da soylediklerim ile celistigini dusunmuyorum.

İlker Yazıcıoğlu
11.10.2013, 18:55
Ilker ,
siyaset yapilmasin yada siyaset konusulmasin diye birsey soylemem mumkun degil,hele ki dibine kadar siyasetin icindeysek.bir yerde boyle birsey soylemissemde yanlis soylemisim ozur dilerim
Konunun baslangici herseyi herkesi her olayi siyaset ile bagdastirmaya calismak ,sebebinin siyaset oldugunu vurgulamakti. Ama konu uzadikca farkli yerlere geldi galiba...

Imzama gelince , sozlerin sahibi olan şehit lider bir siyasi lider degil dava adamidir.ikisinin arasinda da cok fark vardir.bunun da soylediklerim ile celistigini dusunmuyorum.

Senin ideolojik görüşündür tabi,saygı duyarım....

Fatih Öztürk
11.10.2013, 19:57
Benım hiç bir sıyası görüşüm yok napacam şımdı:)

Sadettin_
11.10.2013, 20:32
benim sinir oldugum sey forumda "önce trabzonspor diyeceksin" lafını arkasına alıp rahat rahat siyaset yapanların olması. Ve bu kişilerin önce trabzonspor demediğini twitter larını bıraz takıp edince anlıyrosunuz .İşte bunuda kabullenmek karsı tarafın gucune gıdıyor.

Fatih Öztürk
11.10.2013, 20:41
Yorumumu sılen fenerli olsun:)

Fatih
11.10.2013, 20:41
benim sinir oldugum sey forumda "önce trabzonspor diyeceksin" lafını arkasına alıp rahat rahat siyaset yapanların olması. Ve bu kişilerin önce trabzonspor demediğini twitter larını bıraz takıp edince anlıyrosunuz .İşte bunuda kabullenmek karsı tarafın gucune gıdıyor.

Nerede siyaset yapmışız?

Ilelioglu
11.10.2013, 22:51
Benım hiç bir sıyası görüşüm yok napacam şımdı:)

Niye Trabzonspor varya? Benim partim, senin partin, bizim partimiz ;)

..

alper*
11.10.2013, 23:23
Herkesin hayattaki öncelikleri farklıdır.

Kimseyi bu yüzden yargılayamazsınız.

Erdal DİLEK
11.10.2013, 23:25
34 yaşındayım sola niye sol sağa da neden sağ dendiğini anlamış değilim. Kimin uydurması la bu. . .

Travelair
12.10.2013, 08:15
Konu dışı yorumlardan dolayı işin ciddiyetine varamıyoruz. Forumun bu hale gelmesi üzücü, yazık...

Ertan 51
12.10.2013, 08:43
Konu dışı yorumlardan dolayı işin ciddiyetine varamıyoruz. Forumun bu hale gelmesi üzücü, yazık...
Ben de bunla ilgili bişiler yazıyım diye uğraşıyordum ama beceremedim:(
nasıl bir şikeymiş ki şikeyi yapanlar zevk sefa içinde biz birbirimize düştük,
ne olacaksa bir an önce olsa da sadece futbol konuşsak sadece Trabzonspor konuşsak.
Hangi başlığa gitsek bu tür gerilimler var,insan uzak durmak istiyor.Ceza detayları başlığına bakıp ceza alan arkadaşların isimlerine bakarsanız ne kadar üzücü olduğunu görürsünüz.

Son olarak şunu söylemek isterim,
BMN de siyaset var diyen varsa önceliği Trabzonspor değildir benim gözümde,
BMN Trabzonspor menfaatleri için uğraşıyor,nerde yanlış varsa elinden geldiğince düzeltmeye çalışıyor,hatan yapan ile uğraşıyor ama hata yapanın siyasi kimliğine bakmıyor.

bordomavibela
12.10.2013, 08:46
bu kadar şerefsizliğe bu kadar adaletsizliğe bu kadar zulme sabredilmez artık...

Yunus Danışmaz
12.10.2013, 09:06
Kapatın başlığı olsun bitsin abi .... Ama bu sefer de diktatör derler size söyliyim :D

Kemal Öztel
12.10.2013, 11:48
Başkanımızın fenerbahceli taraftarlara verdigi şike cevabını gururlanarak izledim.Cesur bir davranıştı...

Her Şey Trabzonsporumuz için!

Travelair
12.10.2013, 12:22
Verilen cezalar için itiraz etmeyeceğim demiş. Daha kendisini linç etmeye çalışanlara karşı hakkını aramaktan imtina eden biri, Trabzonspor'un hakkını nasıl arayacak? "Başvurmayacağız" sözü aklıma geliyor.

cakalkerem
12.10.2013, 12:34
başka birşey beklemiyorduk zaten ayrıca başkanın " bu hızla ceza vermelerine itirazımız yok inşallah diğer konularda da aynı hızla karar verirler " lafı taşı tam gediğine oturtmaktır

Muhteva
17.10.2013, 17:11
PFDK cezaya gerek olmadığına karar vermiş şimdi sporx'te gördüm..

Etem Güner
17.10.2013, 17:32
http://www2.sporx.com/futbol/superlig/trabzonspor/disiplin-kurulundan-haciosmanoglu-karariSXHBQ349482SXQ başkanın cezası kalkmış

bkandil
17.10.2013, 17:38
PFDK kendi verdiği karara itiraz olmadan kararı tekrardan değiştirebiliyor mu?

Nasıl oluyor bu...

Abdullah Altıntaş
17.10.2013, 17:59
Başka bir sevkten ceza almadı.

bkandil
17.10.2013, 18:06
Başka bir sevkten ceza almadı.

Yani 30 gün hak mahrumiyeti ve 22.000 TL ceza duruyor öyle mi...

İyi de başka ne ara sevk ettiler...

İşleri yok Hacıosmanoğlu'nu mu izliyorlar bunlar....

pazarkapılı
17.10.2013, 19:23
baskana stad cezası....

geri kalmıslık geri bırakılmıslık....çaresizlik....

ödül gibi belkide....

cezanın yaratıcılıgı olur mu?olmalı....baskan stada gelse nolur gelmese nolur ki....biraz daha yaratıcı olmalı tff cezalarda(caydırıcı degil)....

gündüz macı oynatabilir mesela....sezon basında söyledigi gibi....ama pardon onu da yapamaz cünkü sermayeye teslim olmustur bir kere türkiyede futbol....yasasın türk futbolu....

DeAgLeMaNyAq
18.10.2013, 00:07
Hacıosmanoğlu cezasına itiraz etsin hakkıdır ama tahkim konusunda Sadri Şener'e özenmiş. O da ceza aldığında tahkime gitmem diyip sürekli gidiyordu. Madem tahkime gideceksiniz gitmeyeceğiz diye blöf yapmayın. Ha bu sadece bize mahsus bir durum değil. Spor yorumcuları her yerde GS'nin örnek tavır sergileyerek Engin Baytar için tahkime gitmediği şeklinde bir dolu yalan dolan yorumlar yapmışlardı. Ama işin gerçeği öyle değildi Engin'in Cüneyt Çakır olayında GS tahkime gitmişti...

Yaşar
18.10.2013, 00:58
Hacıosmanoğlu cezasına itiraz etsin hakkıdır ama tahkim konusunda Sadri Şener'e özenmiş. O da ceza aldığında tahkime gitmem diyip sürekli gidiyordu. Madem tahkime gideceksiniz gitmeyeceğiz diye blöf yapmayın. Ha bu sadece bize mahsus bir durum değil. Spor yorumcuları her yerde GS'nin örnek tavır sergileyerek Engin Baytar için tahkime gitmediği şeklinde bir dolu yalan dolan yorumlar yapmışlardı. Ama işin gerçeği öyle değildi Engin'in Cüneyt Çakır olayında GS tahkime gitmişti...

Ben açikcası '' Tahkim e gitmeseydi sağlık durumunun iyi olmadığından şuphelenecektim, eğer başkan sòylediği şeyi yapıyorsa bu sağlıkli olmadıģını gòsterir.