PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 20 Krizde Hacıosmanoğlu!

Burçak
04.10.2013, 22:31
Trabzonspor yönetimi göreve geldiği günden bu yana krizlerle uğraşıyor. Bu krizlerin bir kısmını Başkan kendisi oluşturdu, bir kısmı onun dışında gelişti. İşte Hacıosmanoğlu'nun krizleri ve skandalları...

http://habercuk.com/images/genel/20.jpg

”Bu kadar da olmaz!” dedik, ”Yok artık” dedik, ”Durur” dedik. Durmadı… Trabzonspor’da krizler bitmiyor.
İbrahim Hacıosmanoğlu geleli 4 ay oldu ama onlarca kriz yaşandı. Bunlardan en önemlilerini sizler için derledik…

VARAN 1
Seçim çalışmalarında isimleri açıklanan Fatih Tekke ve Tekin Küçükali ile daha göreve gelmeden yollar ayrıldı.

VARAN 2
Ömer Eyüboğlu, görevinde sadece 24 saat kaldı.

VARAN 3
Yöneticilerden İrfan Coşkun ve Osman İlyas, seçildikten 1 gün sonra istifa ettirildi.

VARAN 4
Yönetici Çetin Kansız, geçtiğimiz haftalarda görevi bıraktı.

VARAN 5
Başkanın en büyük kozu olarak gelen Sportif Direktör Ünal Karaman istifa etti.

VARAN 6
Seçildiği ikinci gün bir basın toplantısı düzenleyen İbrahim Hacıosmanoğlu onlarca muhabiri bir buçuk saat boyunca toplantı salonunda bekletti. Yetmedi, kendisine soru soran gazeteciye ”Böyle soru mu olur? Ben ne diyorsam onunla yetineceksiniz.” dedi.

VARAN 7
Zor zamanlarda ruhuyla, yüreğiyle, hevesiyle, isteğiyle, Trabzon’a olan bağlılığıyla, Trabzonspor’a olan sevgisiyle Teknik Direktörlük görevini kabul eden Tolunay Kafkas’ın kovulduğunu kendisine haber vermeden basın toplantısında açıkladı, Trabzonspor’u zarara uğrattı.

VARAN 8
Artık Trabzonspor başkanını ekranlarda göremeyeceksiniz, canlı yayınlara katılmayacağım demesinden 6 saat sonra ”Serhatçığım, senin yerin ben de ayrı” diyerek Telegol’e katıldı. O günden bu güne Trabzonspor başkanı konuşmaz icraat yapar diyen başkan her mikrofona konuşuyor ama icraat yok.

VARAN 9
Mazbata törenine bir saat geç gitti. Eski yönetimle vedalaşamadı, helalleşemedi, bütünleşemedi.

VARAN 10
Kulüp içindeki ilk kararını alarak Sadri Şener’e ait olduğu söylenen viski şişelerini çöpe attırdı. Bunu ulusal basına verdi. Trabzonspor’un imajını zedeledi. Araçların benzinlerinde kısıtlamaya gitti.

VARAN 11
Trabzonspor’un efsanevi isimleri Özkan Sümer ve Ahmet Suat Özyazıcıyı kovdu. Yerine aldığı adamlara daha fazla maaş verdi.

VARAN 12
Siyasette açıkça taraf oldu. Başbakanın mitinginde platforma çıktı. Televizyonda sürekli Başbakan’ı övdü. Taraftarlarının Trabzonspor formasını nerede, ne zaman ve nasıl giyebileceğini belirten bir metin yayınladı.

VARAN 13
TFF Olağan Mali Genel kurulunda başta Yıldırım Demirören olmak üzere bir çok kulüp başkanına şike konusunda birbirinden ağır cümleler sarf etti. Çoğu futbol sever tarafından haklı bulunmasına rağmen bir kaç saat sonra Demirören’i arayarak kendisinden özür diledi. Daha sonraki görüşmede Demirören şikeyi kabul etti, dedi. 1 saat geçmeden yalanlandı. Ses çıkarmadı.

VARAN 14
Trabzonspor Kulübü adına eski futbolcusu Gökdeniz Karadeniz’den 500bin dolar borç aldı.

VARAN 15
Kulüp Müdürü Sinan Zengin’in istifasını istedi. İstifa eden Zengin’i bir kaç gün sonra arayak gelip Halil Altıntop’un ödemeleriyle ilgili kendilerine yardımcı olmasını istedi.

VARAN 16
Bir ay boyunca borsada işlem gören Futbol A.Ş’de toplantı yapmadı, yönetim seçemedi. Trabzonspor’a 3 gün boyunca kayyum atandı.

VARAN 17
Aziz Yıldırım ”Trabzonspor’u ben 4. büyük yaptım” ve Mecnun Odyakmaz’ın kulüpler birliğindeki ”Sizin kulübünüzün yöneticilerinin aynı dönemde bize ne tekliflerle geldiğini, neler önerdiğini biliyor musunuz?” söylemlerine sessiz kaldı. Bu büyük söylemleri ikrar etmiş oldu. Kulübü savunmak yine eski başkan Sadri Şener’e düştü.

VARAN 18
Kanaltürk’de katıldığı bir canlı yayında Mecnun Odyakmaz ile ilgili ”Mecnun Başkan bizim arkadaşımızdır, dostumuzdur. Kendimden ne kadar eminsem, ondan da o kadar eminim” dedi. Mecnun Odyakmaz cezaevinde yattı, 1 yıl 7 ay ceza aldı ama şike yapmamıştır imasında bulundu.

VARAN 19
Volkan Şen olayında hoca onu ayakta alkışladık derken başkan televizyonda oyuncusunu Türkiye’nin önüne attı. Bir daha forma giyemez, dedi. Ama Volkan yine oynadı.

VARAN 20
UEFA ve FİFA’nın kararlarına rağmen hukuki başvuru yapmadı.

Listeyi uzatmak mümkün. Fenerbahçe taraftarını övmesi, Tolga Zengin’i, Halil Altıntop’u, Serkan Balcı’yı, Janko’yu, Zokora’yı, Henrique’yi bu listeye eklemek, tutarsızlıkları, ihtarları, temlikleri ve kimi futbolcuların ucu ucuna ödenen taksitlerini eklemek mümkün. Fakat bu kadar maddenin bile Trabzonspor taraftarının içinde bir ayda oluşan tedirginliği, endişeyi, güvensizliği ve geleceğe dair kaygıyı anlatmaya yeterli olacağını düşünüyoruz.

http://habercuk.com/haber/20-krizde-haciosmanoglu-5879.html

İlker Yazıcıoğlu
04.10.2013, 22:34
Anlayana tabi......

Gökhan ARSLAN
04.10.2013, 22:35
61 olmamış daha devam (:

fteotdgs
04.10.2013, 22:44
Albayrak doneminde "Trabzonspor bundan daha kotu bir baskan ve yonetim goremez" diyordum, haklarini yemisim. Simdi aynisini bu yonetim ve baskan icin soyluyorum :)

Enes Ünal Kaya
04.10.2013, 22:47
Bu Kadar Kısa Sürede Yaptığı Bu OLaylar KATLİAM'Dır..

Kulube Geldiği Günden Bugune Transfer Dahil Hiç Birşey Yapmasa

Uefa ve TFF 'YE Başvursa.. Yeterliydi Halbuki.. İyi Niyetli Olmadığı Çok Belli.

Mehmet Fatih Silik
04.10.2013, 22:51
Bu kadar kisa sürede takimina ve o makama bu denli zarar veren birisini ben tanimiyorum...
Ama sonuna kadar destek(!)...daha ölmedik(?)

Kaya
04.10.2013, 23:02
Hale bak... :) İHO huhuhlhusufuf

Fatih Birinci
04.10.2013, 23:38
Hep destek tam destek.bana kizabilirsiniz ama IHO bizden biri.seviyorum bu adami

Gesendet von meinem GT-I9300 mit Tapatalk 2

Muhammet Kalkışım
04.10.2013, 23:41
Kulübün şike sürecindeki maddi ve manevi haklarını korumadı, yasal işlem yapmayarak masabaşı oyunlarıyla halletmeye çalıştı.

"Trabzonlu duruşu" adlı söylemi ve ardındaki uygulamalarıyla bu duruşu ulusal ve yerel basında fıkraya çevirdi.

"Top yuvarlaktır, biz değiliz" diye bildiri yayınladı, bir hafta sonra futbol topundan daha yuvarlak bir karakterin icadını gerçekleştirerek patentini almaya hak kazandı.

Şike süreciyle ilgili demeçlerinde başkanlık öncesi ve başkanlık sonrası farklılıkla Trabzonspor taraftarıyla resmen alay etti.

"Muhteşem şikebahçe taraftarı" söylemi, padişahına yaptığı son büyük iltifattı.

Bir "kuş beyinli" ve "artniyetli" olarak aklıma sadece bunlar geldi.

Kadir
04.10.2013, 23:56
şampiyonluk yakın şarjörleri takın ama kurusıkı.

Observer
04.10.2013, 23:57
sacmaliklarla dolu bir yazi...yalan yanlis haberler yaziklar olsun. zamanim olunca tek tek alintilayip gerekeni yazacagim.
trabzonspor sevgisi olan tolunay kulubu icraya verdi.
ahmet suatlar ozkan suemrler 2 sene kulube ugramadan yuzlerce milyar maas aldilar.
istifa edenler gorevden alinanlar trabzonspordan bir sey kazanamayacaklarini ogrenince biraktilar.

simdi goruruz istifa eden avukat nusret kulubu icraya veriyor mu vermiyor mu.

Observer
04.10.2013, 23:59
Transfer yönetimi çok başarılı. Forvet sözünü tutabilseydi şu an liderdik. Ivır zıvır transfer yapacağına sözünü yutup hiç transfer yapmamayı seçti. Bence doğrusunu yaptı.İkinci bir henrige vakasını yaşatmadı bize. Eminim yarı dönemde başkan kalırsa iyi bir forvet getirecektir.

Trabzonsporun kanını emen , faydalısıyla faydasızıyla zararlısıyla zararsızıyla 20-25 kulup personelini kapının önüne koydu. Bunların içinde halen daha 2 sene önce yollanmış Şenol Güneş'in yardımcısı görevi ile 15-20 milyar aylık para alan Özkan Sümer de dahil.

Yöneticilerin bütün harcamalarını ortadan kaldırdı...kulubün çaycısının bile kulup kredi kartı vardı artık yok. Başkanlık artık rant kapısı değil. Trabzonspor kulubü personeli olmak adamın hayatını kurtarıyordu...o iş bitti artık.

Yanlışlarına gelince;
Çok konuşmam icraat yaparım dedi..çok konuştu.
Siyasete alet olmayacaz dedi ,akp yi yalaya yalaya bitiremedi. Gerçi zayıf bir adam olduğu için sağlam bir dayanağa ihtiyacı vardı oda Türkiye nin en güçlü adamı Tayyip Erdoğanı seçti...mantıklı bir seçim.

Yanlış bilinenlere gelince;

Kupa konusunda başvuru yapmadı deniliyor...kimse meraklanmasın Hacıosman gerekli bütün başvuruları yaptı. Yapmayada devam ediyor. Elinden gelen ne varsa yapıyor ve benim gördüğüm kadarıyla ya kupayı alacak yada bazılarının canını yakıp hapis hayatı yaşayacak.

Başkanlığı hakkındaki genel görüşüm;

Asla Trabzon başkanı olacak kapasitede biri değil, Sadri Şener'in tırnağı olamaz ancak mevcut şartlarda en gerekli adam budur. Trabzonun içine sinmiş pislikleri bundan iyi bir allahın kulu temizleyemezdi. Biraz daha şans verilmesi taraftarıyım. Başkanlığı Trabzona fayda getirmesede zarar getirmez eminim. Kulup için 10 TL nin hesabını yapan adam. Biz ne başkanlar gördük varsın bu adamda başkan olsun. En azından ruh hastası denilecek şekilde Trabzonsporlu.

Fatih Öztürk
05.10.2013, 00:09
12.18 ve 20.maddeler dışındakılerın gerısı fasa fıso.

matalar
05.10.2013, 00:18
VARAN 10
Kulüp içindeki ilk kararını alarak Sadri Şener’e ait olduğu söylenen viski şişelerini çöpe attırdı. Bunu ulusal basına verdi. Trabzonspor’un imajını zedeledi. Araçların benzinlerinde kısıtlamaya gitti.

bunu ilk defa sizden duydum ve neresinin VARAN olduğunu anlayamadım.

Uğur Ö.
05.10.2013, 00:34
Forumda Başkanın aleyhina açılan her başlığa okey diyen bizim maçtan sonra açtığımız başlığı silen adminlerede helal olsun(!)

Bedri Sertkaya
05.10.2013, 00:37
Hacıosmanoğlu olağanüstü kararla görevi bırakmalıdır.Bu kadar skandal olmaz.Ali Kemal Başaran'da istifa etmiş.Mali durumu idare eden isimdi o.Yter arkadaş bu kadar amatörce başkanlık yapılmaz.Sıkıldım artık!

Fatih Öztürk
05.10.2013, 00:46
Hacıosmanoğlu olağanüstü kararla görevi bırakmalıdır.Bu kadar skandal olmaz.Ali Kemal Başaran'da istifa etmiş.Mali durumu idare eden isimdi o.Yter arkadaş bu kadar amatörce başkanlık yapılmaz.Sıkıldım artık!

Alı Kemal Başaran yakın zamanda kalp amelıyatı oldu.sağlık sorunlarını gerekçe göstererek asbaşkanlık görevını bıraktı.yönetıcı olarak devam edıyor ıstıfa falan yok.zaten asbaşkanlık görevını Başaranın rahatsızlığı nedenıyle bır süredır Sebahattin Çakıroğlu yapıyordu.

Muhammet Kalkışım
05.10.2013, 00:58
12.18 ve 20.maddeler dışındakılerın gerısı fasa fıso.

Fatih hocam tebrikler. Tek kelimeyle mükemmel bir tespitte bulundunuz ve bana aydınlık yolu gösterdiniz. Ne yazık ki benim gibi "küçük beyinliler" bazı şeyleri anlamamakta ısrarcı.

Muhammet Kalkışım
05.10.2013, 01:00
Forumda Başkanın aleyhina açılan her başlığa okey diyen bizim maçtan sonra açtığımız başlığı silen adminlerede helal olsun(!)

Forumda başkanın aleyhine açılan her başlıkta sırf siyasi görüş ve emelleri uğruna savunma yapanlara da yazıklar olsun!

Kimden yanasınız siz? Trabzonspor'dan mı? Siyasi güçten mi?

İkisi birden diyen zaten tarafını net bir şekilde oraya koymuştur!

Muhammet Kalkışım
05.10.2013, 01:01
VARAN 10

bunu ilk defa sizden duydum ve neresinin VARAN olduğunu anlayamadım.

Yazının tamamını okursanız neresinin "VARAN" olduğunu anlarsınız.

Fatih Öztürk
05.10.2013, 01:07
Fatih hocam tebrikler. Tek kelimeyle mükemmel bir tespitte bulundunuz ve bana aydınlık yolu gösterdiniz. Ne yazık ki benim gibi "küçük beyinliler" bazı şeyleri anlamamakta ısrarcı.

Estağfurullah hocam şurda bızde "küçük beyinliler" sıfatına girenlerdenız:)

Kaya
05.10.2013, 01:08
İhooo hihoooo

Berke6198
05.10.2013, 01:10
Büyüksün(!) başkan.

Muhammet Kalkışım
05.10.2013, 01:13
Estağfurullah hocam şurda bızde "küçük beyinliler" sıfatına girenlerdenız:)

Hocam adalet anlayışınıza saygı duymak istiyorum ancak bazı paylaşımlarınız çok ortada kalıyor.

Bazı konularda taraf olarak bu ortamda bulunmak "küçük beyinliler" sıfatına girmek anlamına gelmiyor tam olarak.

İnkar ettiğiniz maddelerdeki sebeplerinizi merak ediyorum. Ve tekrar soruyorum: Siyasi görüş mü? Trabzonspor mu?

Net bir cevap istiyorum.

Fatih Öztürk
05.10.2013, 01:26
Muhammedım hiç bır sıyası görüşüm yok.her seçim dönemınde oy pusulasının üzerine bize her yer Trabzon yazmaktan başka günahım yok.ılla sıyası tarafım olsa ağır solcuydum şımdı.ama sevmıyorum sıyasetı.nıye seveyımkı nıye peşlerınden koşayımkı?nıye oy verıp sonra pişmanlık duyayımkı?yukarıdakı maddelerı hazırlayan vatandaş ıstese 5-6 maddede toparlardı.sırf çok yazı gözüksün dıye klasık habercılık anlayısıyla yazılmış.telefondan gırıyorum yazması zor oluyor toparlamak gerekırse benım belırttığım maddeler dışındakı şeyler bana rutın gelıyor.

Helvacı61
05.10.2013, 01:27
bir skandala daha hazır olun gideceğim demesine ramen şikebahçe maçına gidemeyecek..bundan adım gibi eminim.

ts_tuncay_ts
05.10.2013, 01:39
Alı Kemal Başaran yakın zamanda kalp amelıyatı oldu.sağlık sorunlarını gerekçe göstererek asbaşkanlık görevını bıraktı.yönetıcı olarak devam edıyor ıstıfa falan yok.zaten asbaşkanlık görevını Başaranın rahatsızlığı nedenıyle bır süredır Sebahattin Çakıroğlu yapıyordu.

Sıkılan arkadaşın sıkıntısını giderdiğin için teşekkürler :)

Muhammet Kalkışım
05.10.2013, 01:40
Muhammedım hiç bır sıyası görüşüm yok.her seçim dönemınde oy pusulasının üzerine bize her yer Trabzon yazmaktan başka günahım yok.ılla sıyası tarafım olsa ağır solcuydum şımdı.ama sevmıyorum sıyasetı.nıye seveyımkı nıye peşlerınden koşayımkı?nıye oy verıp sonra pişmanlık duyayımkı?yukarıdakı maddelerı hazırlayan vatandaş ıstese 5-6 maddede toparlardı.sırf çok yazı gözüksün dıye klasık habercılık anlayısıyla yazılmış.telefondan gırıyorum yazması zor oluyor toparlamak gerekırse benım belırttığım maddeler dışındakı şeyler bana rutın gelıyor.

Hocam affınıza sığınarak belirtmeliyim, ben size sadece "Siyasi görüş mü? Trabzonspor mu" diye soru sormuştum. Ancak samimi açıklamalarınız için teşekkür ederim.

Rakiplerimiz, şikeciler, arkalarındaki maddi ve siyasi gücü düşünecek olursak bu 20 ana madde seyreltilmiş bile. İstense 50 olabilirdi bu sayı.

Günahlarını bile sevabıymış gibi savunabilen müsvetteler karşısında, hakkını hukuken savunmayı beceremeyen bir yönetimin o makamda işi olmamalı. Gerekli başvuruların yapılmamasının sebebi siyasi baskıdır. İktidardan kupa sözü alınmış da olabilir. Ancak masabaşı oyunlarla çalınan şampiyonluğumuzun yine masabaşı oyunlarla bize geri gelmesini de ben kabullenmem. Uluslararası spor hukuku varken kupayı "içten pazarlık" ve "siyasete tam biat" ederek alacaksak biz almayalım. Ben istemem öyle kupayı. Çalınmış şampiyonluğumuz masa oyunları ve siyasi çıkarlarla gelecekse gelmesin. Sevinmek bir yana üzülürüm.

Bülent AKBULUT61
05.10.2013, 01:45
süpersin Burçak helal:alkış::alkış:
İHO İSTİFA İSTİFAAAAAAAAA

Fatih Öztürk
05.10.2013, 01:48
Sıkılan arkadaşın sıkıntısını giderdiğin için teşekkürler :)
:)

Hocam affınıza sığınarak belirtmeliyim, ben size sadece "Siyasi görüş mü? Trabzonspor mu" diye soru sormuştum. Ancak samimi açıklamalarınız için teşekkür ederim.

Rakiplerimiz, şikeciler, arkalarındaki maddi ve siyasi gücü düşünecek olursak bu 20 ana madde seyreltilmiş bile. İstense 50 olabilirdi bu sayı.

Günahlarını bile sevabıymış gibi savunabilen müsvetteler karşısında, hakkını hukuken savunmayı beceremeyen bir yönetimin o makamda işi olmamalı. Gerekli başvuruların yapılmamasının sebebi siyasi baskıdır. İktidardan kupa sözü alınmış da olabilir. Ancak masabaşı oyunlarla çalınan şampiyonluğumuzun yine masabaşı oyunlarla bize geri gelmesini de ben kabullenmem. Uluslararası spor hukuku varken kupayı "içten pazarlık" ve "siyasete tam biat" ederek alacaksak biz almayalım. Ben istemem öyle kupayı. Çalınmış şampiyonluğumuz masa oyunları ve siyasi çıkarlarla gelecekse gelmesin. Sevinmek bir yana üzülürüm.

Üstadım malesef bu kulüp 2004 yılından berı başbakanın güdümünde yönetılıyor.yarın ıçin dua edılecekse bakanlar kabıne değişıklığınde kesınlıkle Trabzondan bakan çıkmaması ıçın edılmelı bu dua.Trabzonsporun kurtuluşu budur.

Fanatik34
05.10.2013, 02:15
Bundan öncede yazdim, senaryo sekillenmis!

IHO´ ya yol verilmis, nereye giderse..tikandigi yerde asil tehlike Usta bekliyor..cünkü herkesin gözü kör, yolu onda bulmakta!

Trabzonspor´u gelecegi onu secenlerde..secenler biraz düsünmeli, düsünebilmeli!

tristram
05.10.2013, 02:25
hepsi is bilmezliginin gostergesi ama sike konusunda halen daha bekliyor olmasi
buyuk bir ihanet icinde oldugunun gostergesi.
sayet yalakalik yaptiklarinin uyarisiyla secimlerden once sike mevzusuna girmeyecekse-
tffye basvuru yapmayacaksa allah ona bir daha trabzonspor'un kapisindan gecmeyi nasip etmesin.

fteotdgs
05.10.2013, 02:26
Bundan öncede yazdim, senaryo sekillenmis!

IHO´ ya yol verilmis, nereye giderse..tikandigi yerde asil tehlike Usta bekliyor..cünkü herkesin gözü kör, yolu onda bulmakta!

Trabzonspor´u gelecegi onu secenlerde..secenler biraz düsünmeli, düsünebilmeli!

Renkdas, belki de dogru diyorsun. Ote yandan, dusunuyorum, su soyle bu boyle, buna oy verirsem soyle olur buna oy verirsem boyle olur, vs... peki cikis yolu nedir? Bu isin bir caresi yok mu? Bildigimden degil, ortaya sesli soruyorum bunlari.

O dag kadar borc olmasa soyle soyle yapalim diyecek kendimce fikirlerim var ancak iste o borc. Bu para islerinden anlayan bir renkdas ciksa da acik acik, adim adim yazsa kendince cikis yollarini ne guzel olur aslinda...

Muhammet Kalkışım
05.10.2013, 02:33
Renkdas, belki de dogru diyorsun. Ote yandan, dusunuyorum, su soyle bu boyle, buna oy verirsem soyle olur buna oy verirsem boyle olur, vs... peki cikis yolu nedir? Bu isin bir caresi yok mu? Bildigimden degil, ortaya sesli soruyorum bunlari.

O dag kadar borc olmasa soyle soyle yapalim diyecek kendimce fikirlerim var ancak iste o borc. Bu para islerinden anlayan bir renkdas ciksa da acik acik, adim adim yazsa kendince cikis yollarini ne guzel olur aslinda...

CAS kararları sonrası TFF'ye 2010-2011 sezonunu tescil ettiği gerekçesiyle açılması gekeren maddi ve manevi tazminat davaları. Daha kaç kez yazmalıyım hocam? "Hak edilmiş ünvanın gaspı"ndan bile dava açabiliriz. Yeter ki bir dilekçe verelim ve reddedilsin. CAS'a gidelim. Ama "altı üstü bir kupa, sembolik" muamelesi yapanlar o kupayı alsa bile maddi-manevi zararlarımızın tazmini için başvurmayacak. 4'te 1'ine inen hisse senetlerimiz sorgulanmayacak... Bize Akyazı'yı yapacaklar ve biz de sadakatle susacağız.

İlker Yazıcıoğlu
05.10.2013, 02:36
CAS kararları sonrası TFF'ye 2010-2011 sezonunu tescil ettiği gerekçesiyle açılması gekeren maddi ve manevi tazminat davaları. Daha kaç kez yazmalıyım hocam? "Hak edilmiş ünvanın gaspı"ndan bile dava açabiliriz. Yeter ki bir dilekçe verelim ve reddedilsin. CAS'a gidelim. Ama "altı üstü bir kupa, sembolik" muamelesi yapanlar o kupayı alsa bile maddi-manevi zararlarımızın tazmini için başvurmayacak. 4'te 1'ine inen hisse senetlerimiz sorgulanmayacak... Bize Akyazı'yı yapacaklar ve biz de sadakatle susacağız.

En çok da şu işaretlediğim yer koyar bana....

Daha önce de ifade ettim...

Bu herifler küme düşmesi benim önceliğimdir....
Kupa zaten bizde endişem yok.....

Maddi-manevi tazminat davaları çok önemli....

Ama bunlar için acaba Hacı başkan olduğu süre zarfından bir başvuru yapacak mıyız?Yoksa sadece kupayla mı yetineceğiz?

Bakalım,o zamanlar gelsin,konuşuruz.....

Umarım aksi olmaz.....

MaEsTrO
05.10.2013, 02:42
Adam kulubu yonetecek kalibrede degil. Ama hala daha umut besleyenler var. Bu arkadaslarin da sosyolojik acidan incelenmesi gerekiyor.

fteotdgs
05.10.2013, 02:44

Benim kastettigim uzun soluklu bir plandi renkdas. Yani belli bir zamanda gelmesi muhtemel belli bir "point source" degil de, bayagi ince ince gelirini giderini tek tek belirten mali bir plan.

Bu arada Rekabet Kurulu'nun su sike ile aldigi karara baktiracagini soylemistin. Firsatin oldu mu?

SALDIRAY
05.10.2013, 06:39
İlk başlarda kendisinden emindim ancak şuan itibariyle bu işi beceremediğinin farkına vardım. Mafya ayakları ile kulüp yönetilmez. Bu iş profesyonellik ister. Bir dediği diğerini tutmuyor. Anca boş vaat versin dursun.

turgutlu
05.10.2013, 09:02
Çok konuşan şu bizim başkan olacak şahsa şu atasözünü hatırlatmalı "ısıracak köpek dişini göstermez".

Ender Kuyumcu
05.10.2013, 09:15
Seçim öncesi peşinde dolandığı taraftar gruplarının standında hesap sormaya çalışması da cabası.

Bir de arkadaşın namus anlayışı da çok ilginç. Namus davam deyip duruyor ama ortada iki satırlık resmi başvuru bir türlü yok.

En güzel huyu da bir gün söylediğini ertesi gün inkar etmesi.

Fatih Birinci
05.10.2013, 09:41
Seçim öncesi peşinde dolandığı taraftar gruplarının standında hesap sormaya çalışması da cabası.

Bir de arkadaşın namus anlayışı da çok ilginç. Namus davam deyip duruyor ama ortada iki satırlık resmi başvuru bir türlü yok.

En güzel huyu da bir gün söylediğini ertesi gün inkar etmesi.

Ender abi dogru konusuyosun.ne yazik ki başkanimiz hakkinda böyle konusmak zorunda oldugun icin hakli olarak cok üzülüyorum.haci yi seviyorum ama sanki ne bileyim garip bi durum var ortada

Gesendet von meinem GT-I9300 mit Tapatalk 2

nbay
05.10.2013, 10:19
burdaki maddelerin bir çoğu varan sayılarını arttırmak için gereksiz yere yazılmış . biraz abartı olmuş

TSelif
05.10.2013, 10:25
VARAN 13
TFF Olağan Mali Genel kurulunda başta Yıldırım Demirören olmak üzere bir çok kulüp başkanına şike konusunda birbirinden ağır cümleler sarf etti. Çoğu futbol sever tarafından haklı bulunmasına rağmen bir kaç saat sonra Demirören’i arayarak kendisinden özür diledi.

Arayıp özür mü diledi? Bu doğru mu niye duymadık biz :mad:

Fatih Öztürk
05.10.2013, 10:47
Varan 13 Hacıosmanoğlu tüp kafayı arayıp özür dılemış.neremle gülsem acaba?telefonun diğer ucunda senmı vardın lan.

HOPA'LI TS'Lİ
05.10.2013, 10:53
Kupa gelene kadar Hacı'ya baskıya devam...

serdar61
05.10.2013, 11:53
Başarı olsada iho eleştiriliyor, olmasada.. bunda bir yanlışlık var demekki. Yanlış bir başkan.

serdaracıl
05.10.2013, 12:27
benim en cok zoruma giden bizim taraftarimiza atarlanip şikecilerin taraftarini yalamasi,

lazibere
05.10.2013, 13:57
Hacıosmanoğlu, Atanmış bir başkandır. Bakın seçilmiş demiyorum atanmış bir başkandır. Erdoğan bayrakta'ın oğlunun kulube çok karışıyor olması meselesi de sadece dedikodudan ibaret değil. Hacıosmanoğlu, AKP tarafından bizim kulube başkan atanmıştır. Tıpkı diğer kuluplere yapılan atamalar gibi..

13. sandık hikayesi elbet aydınlatılacaktır. Son saniyede, I. usta'nıun da bilgisi dahilinde yapılan uyduruk bir sandıktır o sandık.

yaptıkları yada yapmadıklarına gelince

Vatan-Millet- Türban dan başka bir muhabbetini görmedik. Kimliğinde Trabzon yazan herkesi transfer etmeyi felsefe olarak koydular.

Beni entere eden şey ise; Birilerinin maşası kılığında göreve gelip racon kesmeleri???
Hem delikanlı ayaklarına yatıp , hemde birilerinin yanında diz çökmeyeceksin. Gerçi mafya demek de zaten o demek. Her mafya'nın bir de akıl babası vardır

okg_53
05.10.2013, 15:57
1-2 madde abartılmış olabilir. Ama büyük çoğu doğru.

Fiyaskolarla dolu bu adam niye halen klübün başında, hayret ?

bkandil
05.10.2013, 16:04
6. madde; az bile demiş,

13. maddeyi duymadım, inşallah yalandır...

matalar
05.10.2013, 17:54
Yazının tamamını okursanız neresinin "VARAN" olduğunu anlarsınız.

BOŞ KONUŞUYORSUN.
DİKKAT EDERSEN BEN YAZININ TAMAMI HAKKINDA YORUM YAPMADIM.
mesajın içeriğinin çoğaltılması için yazıldığını düşündüğüm VARAN 10 diye yazılan kısım için yorum yaptım.
yazdığımı iyi okursanız boşuna mesaj atmak zorunda kalmazsınız.

poetricus
05.10.2013, 18:25
Bazı maddeleri görünce altın madalyayı hak eden krizler diye düşünüyorum. Keşke benzerlerini de çıkarsa.
Durmuş bir saatin iki defa doğruyu göstermesi meselesi.
İşin özü Trabzonspor'a başkan olacak adam değil.
Bir nokta daha: Skandal boyutuna varan iddiaları Sadri Şener'i benim gözümde mübarek biri yapmıyor. Bıraktığı enkazı görmemi engellemiyor. Kimilerine göre ak sakallı nur yüzlü olabilir, bana ne!

İlker Gazioğlu
05.10.2013, 18:31
Artık yorum yapmaya bile değecek bir adam değil benim gözümde. Aralık ayı gelsinde bir daha o kapıdan içeri giremeyecek bir şekilde defolup gitsin kulüpten.

Kasım Hilal
05.10.2013, 18:46
Albayrak doneminde "Trabzonspor bundan daha kotu bir baskan ve yonetim goremez" diyordum, haklarini yemisim. Simdi aynisini bu yonetim ve baskan icin soyluyorum :)

Ben bu sözü söylemeye korkuyorum.

Fatih Birinci
05.10.2013, 18:55
Sadri senerin krizlerini de yazsak?

winner
05.10.2013, 18:58
Bu kadar kısa sürede bu kadar rezalete imza atan sözde başkanın Trabzonspor taraftarı olduğuna bile inanmıyorum.

Onun için Trabzonspor kendisi ve yandaş olduğu birtakım insanların menfaati için bir maşa,bir araçtır...

Böyle düşünen birisi işgal ettiği makamdan arkasından teneke çalınarak kovulacaktır...

Kaan
05.10.2013, 19:01
Sadri senerin krizlerini de yazsak?

Yaz da bilelim. Burada Sadri Şener'i eleştirdi diye kimseye ceza verilmedi, en azından ben şahit olmadım.

Boş hava yapmayın. Siz yazın, sizin yazdıklarınız üzerinden de tartışılır.

Emre Emiroğlu
05.10.2013, 19:19
Şu İHO cuların Sadri Şener kinini anlamıyorum Her ne kadar bir enkaz bırakmış olsa da İhoyu savunma mekanizmanızın Sadri Şener olması çok tutarsız.. Sanarsın çok düşünüyorlar kulüp menfaatlerini :)

İhocuların şunu iyi bilmesi gerek. Bunca rezilliğe rağmen hala desteklediğiniz adamın tek seçim vaadi , Sadri Şenerin kazandırdığı şampiyonluğun elimizden çalınması sonucu haklarımızın geri alınmasını sağlamaktı. Yani yeni bir başarı için uğraşılmayacak , elimizden alınanı geri almak için mücadele edecekti. Buda UEFA ve CAS süresinden sonra 3-5 evraklık bir işten ibaret.

Bir başkan demiyorum artık insan düşünün ki , tek seçim vaadi şike ile mücadele idi. Onu bile beceremeyip aksine tüm süreci baltalamıştır.

Bu kadar bariz saçmalarıklara rağmen bu herifi savunmak bir düşünce ürünü olamaz. Olsa olsa ülkemizde artık çok popüler olan " adamcılık " olur.

cakalkerem
05.10.2013, 21:06
güzel ve doğru tespitler

dağlıca61
05.10.2013, 21:18
Trabzonspor başkanlığı İHO nun söylediği gibi bu ülkedeki en zor ve en önemli koltuklardan biridir ama maalesef seçim süreci ile sonrası farklı durumlar ortaya çıktı, kulübün durumunun nereye gittiğini bilen varsa söylesin bizde bilelim, görünen o ki Trabzonspor iyi yönetilmiyor

SEDER
05.10.2013, 21:30
liste cuk oturmuş. bence listeye dediğiniz gibi diğer olayları da ekleyelim. Adamın hedefi varan 61 herhalde. ayrıca 1461 ve basket şubesi ile ilgili 40 tane varan çıkar..

chener
05.10.2013, 22:40
başkan gelmeden önce şike sürecinde mağdurduk,ama mücadelesiyle de mağrurduk.bu toplumda takdir topluyordu.başkan geldikten sonra ise kendisine ait olmayan bir şeyi hükümete yalakalık ederek almaya çalışan harami pozisyonuna geldik.başkan Trabzonspor ismini kullanarak ya tff başkanlığına ya milletvekilliğine ya da milletvekilliğine onuyor.

Fatih Öztürk
05.10.2013, 22:51
Ibrahim Hacıosmanoğlu ne vekıllığe ne tff başkanlığına oynuyor.verdiği kupa sözünü tutmak ıçın başbakanı yanına almak ıstıyor.doğrumu yapıyor bence yapmıyor fakat bu ışler artık başbakanı yalamaktan geçıyor bunuda herkes bılıyor.

My
05.10.2013, 22:53
VARAN 13
TFF Olağan Mali Genel kurulunda başta Yıldırım Demirören olmak üzere bir çok kulüp başkanına şike konusunda birbirinden ağır cümleler sarf etti. Çoğu futbol sever tarafından haklı bulunmasına rağmen bir kaç saat sonra Demirören’i arayarak kendisinden özür diledi. Daha sonraki görüşmede Demirören şikeyi kabul etti, dedi. 1 saat geçmeden yalanlandı. Ses çıkarmadı.

VARAN 15
Kulüp Müdürü Sinan Zengin’in istifasını istedi. İstifa eden Zengin’i bir kaç gün sonra arayak gelip Halil Altıntop’un ödemeleriyle ilgili kendilerine yardımcı olmasını istedi. Bu ikisi doğru mu caba gerçekten? Bu kadar da olmaz çünkü.

bkandil
05.10.2013, 22:58
Fatih,
Başbakanın bu konudaki görüşü belli, yanında olmakla fikrini değiştirmezsin. Karşısına dikilsen de farketmez. Bu yüzden en akılcı olanı UEFA'nın usulüne uygun hareket etmek, zira kupa gelecekse oradan gelecek.

Aslında atladığımız bir şey var, o da milli takımın gruplardan çıkma şansını yakalaması. Bu durum hem federasyonu hem de siyaseti zorlayacaktır...

Fatih Öztürk
05.10.2013, 23:07
Fatih,
Başbakanın bu konudaki görüşü belli, yanında olmakla fikrini değiştirmezsin. Karşısına dikilsen de farketmez. Bu yüzden en akılcı olanı UEFA'nın usulüne uygun hareket etmek, zira kupa gelecekse oradan gelecek.

Aslında atladığımız bir şey var, o da milli takımın gruplardan çıkma şansını yakalaması. Bu durum hem federasyonu hem de siyaseti zorlayacaktır...

Sadece kupa değil başbakanın yanında olduğu ımajını kullanarak bı takım çevrelere gözdağı vermeye çalışıyor.2004 yılında M.Alı Yılmazın tff başkanı olmasına ramak kalmışken başbakanın talımatıyla Leven Bıçakcı seçtırıldi.geçen sene tüp kafanın seçılışı hepımızın malumu yıne atamayla oldu.futbola bu kadar burnunu sokan başbakan kupa ıçın son sözü söyleyecek mercııdır.hazmetmesemde bu böyle maalesef.

Fanatik34
05.10.2013, 23:57

O dag kadar borc olmasa soyle soyle yapalim diyecek kendimce fikirlerim var ancak iste o borc. Bu para islerinden anlayan bir renkdas ciksa da acik acik, adim adim yazsa kendince cikis yollarini ne guzel olur aslinda...Ilk cikis yolu Secimler ama onu bile fazlasiyla manupile edebiliyorlar maalesef! Bu konuda birsey yapabilmek icin Para lazim, ancak bu sekilde onlari kendi silahlari ile vurabilirsiniz.Diger önemli yol, Medya araclarini kullanabilmek..en azindan kötünün iyisini sectirebilmek icin (baslangic)..daha cok sey yazilabilir!

Ama insanlarin %99´nu Medya ile etkeleyebilen kesimin önünü kesebilmek kolay degil, maalesef!

Ahmet Kuru
06.10.2013, 00:43
Başkan TFF de konuşmasından sonra yıldırım demirören i arayıp özür mü dilemiş?
Ben böyle birşeyin olduğunu düşünmüyorum. Olmuş olsaydı bu zaman kadar çoktan ortaya çıkardı.

Başkanın yapmış olduğu 2-3 tane bariz hata var. bunların dışında olanların hepsi kabul edilebilir yada hoş görüşebilir...

Ama bu saatten sonra başkanın karşısında olanlar,Başkan ne yaparsa yapsın istenmeyecek, sevilmeyecek, hoş görülmeyecektir.

Fanatik34
06.10.2013, 00:54
-Nuri Albayrak iki Yildiz sözü verdi `Baskan`

-IHO cikti Kupayi getirecegim dedi `Baskan`

-Faruk Özak 95´in diyetini ödemek icin 2008´de devreye girdi, Sadri Sener ´Baskan´

Su Igne var ya, iste ne zaman bu igneyi kendine batirmayi ögrenebilirsek, o zaman bu basliklar son bulur !

Fatih Birinci
06.10.2013, 00:59
Başkan TFF de konuşmasından sonra yıldırım demirören i arayıp özür mü dilemiş?
Ben böyle birşeyin olduğunu düşünmüyorum. Olmuş olsaydı bu zaman kadar çoktan ortaya çıkardı.

Başkanın yapmış olduğu 2-3 tane bariz hata var. bunların dışında olanların hepsi kabul edilebilir yada hoş görüşebilir...

Ama bu saatten sonra başkanın karşısında olanlar,Başkan ne yaparsa yapsın istenmeyecek, sevilmeyecek, hoş görülmeyecektir.

Ahmet kardesim tff baskani köpek gibi korkuyo IHO dan bunu bilir bunu yazarim

leavemealone
06.10.2013, 01:00
Öyle demeyin ama..
Bizim baskan bööyük baskan . Agzi degil icratlari konusurffadrsgdthfzjtzizoopip.........

Ahmet Kuru
06.10.2013, 01:02

Fatih,

Korkup korkmadığını bilmiyorum ama başkanı da bu şekilde küçük düşürmeye çalışmanın da anlamı nedir onu çözemedim.

Yakında biri yazar '' Başkan Hacıosmanoğlu, aziz yıldırım dan özür diledi''

Şaşırmam.!

Fatih Birinci
06.10.2013, 01:11
Fatih,

Korkup korkmadığını bilmiyorum ama başkanı da bu şekilde küçük düşürmeye çalışmanın da anlamı nedir onu çözemedim.

Yakında biri yazar '' Başkan Hacıosmanoğlu, aziz yıldırım dan özür diledi''

Şaşırmam.!

Simdi abi soyle soyleyeyim sana burdaki akp karsitlari dogal olarak iho yu sevmiyor basbakana yakinligindan dolayi.

Kadir
06.10.2013, 01:19
Demirören ne diye köpek gibi korksun başkandan? Hacısalihoğlu'nun arkasında olan güç onun arkasında olmasaydı TFF başkanı olamazdı. Geçelim bunu.

tristram
06.10.2013, 01:26

kimsenin kimseden korktugu yok.bazi seylere cok yuzeysel bakiyorsunuz.
bu yuzeysel bakis haci'yi baskan sectirdi halen daha ders almiyoruz.
sadece sunu bilmen gerekiyor, sahibi ayni olan-ayni yerden icazet alip gorev yapan adamlar birbirlerinden hicbir sekilde korkmaz.
onlarin korkacagi tek guc siyasi guctur.
bugun tupcu'yu tff baskanligina getiren gucun adresi belli.haci'nin da bu guce ne kadar taptigi -biat ettigi ortada.
hukumet tupcunun kalemini kirmadigi surece haci-tupcu arasi her zaman simdi ki gibi on numara bes yildiz olur.

Ahmet Kuru
06.10.2013, 01:27
Simdi abi soyle soyleyeyim sana burdaki akp karsitlari dogal olarak iho yu sevmiyor basbakana yakinligindan dolayi.

'' Trabzonspor siyaset üstüdür, hükümet bizim kupamızı çalmıştır'' diyenleri x parti bayrağı ile poz verirken gördü bu gözler... Onun için bu konularda çok fazla yorum yapmayı kayda değer bulmadığım gibi çoğu kişinin söylediği '' Trabzonspor siyasetin üstündedir '' söylemini de samimi söylediklerine inanmıyorum.

Muhammet Kalkışım
06.10.2013, 03:32
Edit. Hiçbir şey demiyorum artık.

Emre Emiroğlu
06.10.2013, 04:28
İHO nun başbakana yakınlığı flan yok. Yakın olmak için kendisini adamışlığı var. Yakın olmak için kendini paralıyor sadece. o kadar.