PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Drago Gabric, Kulübümüze 2.5 Milyon Euro'luk Tazminat Davası Açtı

Veysel
27.09.2013, 15:45
Geçirdiği trafik kazasının ardından sözleşmesi tek taraflı feshedilen Drago Gabric, FIFA'da Kulübümüze 2.5 milyon Euro'luk tazminat davası açtı.

O dönem "Futbola dönemez" raporu verilen Hırvat futbolcunun, tüm tedavi masrafları Trabzonspor tarafından karşılanmıştı. Bordo mavili ekip bu davayı da kaybederse yeniden gelirlerine el konuşma tehlikesi yaşayabilir. Bu futbolcuların parası ödenmezse ve yeni davalar da açılırsa puan silme cezaları da kapıda.

Fatih Özkan
27.09.2013, 15:46
La bi durun!

Ahmet Kuru
27.09.2013, 15:47
önüne gelen dava açıyor.
Sözleşme fesih edilirken işin hukuki boyutuna bakılmıyor mu?

MuratJ
27.09.2013, 15:47
Gabric'in haklı olduğu ve kazanacağı kesin mi ?

O zaman Sadri'nin ben ......... Gelsin o çapsız kuyumcu kankası ve diğer adileri ile birlikte ödesin. Yeter ulan.

Musampa'nın parası neden sivilce Albayrak'tan alınmadı ? Trabzonspor'un ne günahı var bu durumlarda. Arkadaş alayından nefret ediyorum.

sessizkral_1
27.09.2013, 15:49
futbol oynayamaz raporundan yola çıkarak bu davayı kazanırız herhalde

Mehmet Mangan
27.09.2013, 15:54
futbol oynayamaz raporundan yola çıkarak bu davayı kazanırız herhalde

Bu tür konularda genelde futbolcunun hakları göz önünde bulundurulur. Kulüplerin haklı çıktığı çok az görülmüştür.

Bahadır Şimşek
27.09.2013, 15:56
Bu "futbol oynayamaz" raporunu kim neye dayanarak vermiş arkadaş?

Adam bildiğim kadarıyla şu anda futbol oynuyor, oynadığı futbolun görüntülerini bile sunsa mahkemeye rapor hükümsüz olur bence.

Dolayısıyla yine davayı kaybetmemiz büyük ihtimal ama tazminat bu kadar olmaz sanırım. 2,5 milyon euro çok fazla...

Malesef son dönemlerde Trabzonspor'un başında bulunan çoğu başkan ve yöneticilere "görevi kötüye kullanmak"tan dava açılmalıdır.

Bunu da aramızda hukukçu olan herhangi bir arkadaşımız yapabilir sanırım...

HOPA'LI TS'Lİ
27.09.2013, 16:04
çıldıracağım bu ne azaptır arkadaş ya, bir iyi haber yok mu yahu

DeAgLeMaNyAq
27.09.2013, 16:06
Bu olay yeni değil geçen senenin haberi 2 gündür gündeme gelmesinin arkasında artniyet arıyorum...

Bu konuyla ilgili görüşlerimi daha önce de söyledim. Yönetim Gabric'ten kurtulmak istiyordu bu trafik kazasını bahane ettiler. Ha Gabric belki eskisi gibi üst düzeyde top oynayamıyor ama nihayetinde profesyonel futbol yaşantısına devam ediyor...

GULER
27.09.2013, 16:10
Bu olay yeni değil geçen senenin haberi 2 gündür gündeme gelmesinin arkasında artniyet arıyorum...

Bu konuyla ilgili görüşlerimi daha önce de söyledim. Yönetim Gabric'ten kurtulmak istiyordu bu trafik kazasını bahane ettiler. Ha Gabric belki eskisi gibi üst düzeyde top oynayamıyor ama nihayetinde profesyonel futbol yaşantısına devam ediyor...

Peki durum nedir bu davada bilginiz var mi?

DeAgLeMaNyAq
27.09.2013, 16:27
Peki durum nedir bu davada bilginiz var mi?

Kulübün geçen ay yayınladığı bilanço raporuna göre dava devam ediyor.

Drago Gabric’in (futbolcu) sözleşmesi, geçirdiği trafik kazasının ardından Şirket tarafından tek taraflı olarak feshedilmiştir. Drago Gabric, feshin haksız olduğu iddiasıyla FIFA Uyuşmazlık Çözüm Kurulu’na başvurmuş ve 2011-2012, 2012-2013, 2013-2014 sezonu alacakları ve UEFA Şampiyonlar Ligi’ne katılımdan doğan prim alacakları da dahil olmak üzere toplam 2.460.000 Euro’nun Şirket’ten tahsilini istemiştir. FIFA Uyuşmazlık Çözüm Kurulu’nun resmi kararı beklenmektedir. Şirket, bu davanın kaybedilmesi ihtimalinde tazminat tutarının azami 575.000 Euro olacağını öngörmektedir ve bu tutara 31 Mayıs 2013 tarihinde sona eren yıla ait finansal tablolarında karşılık ayırmıştır.

Son 1.5 senede yayınlanan bilançolarda Gabric ile ilgili aynı ibare yer alıyor. Yalnız son bilanço bildirimine kadar azami tazminatın 500 bin euro olduğu yazılmıştı şimdi 575 bine çıktı. 75 bin euroluk fark nedir bilmiyorum faiz olabilir. Gabric 2.5 milyon euro isterken, UÇK da kararını henüz vermemişken azami tutarın nasıl 575 bin euro olacağını belirtmişler pek anlayamadım. Ayrıca UÇK son merci değil nitekim Musampa UÇK'da haksız bulundu ama CAS'ta kazandı. Şahsi kanaatimce o dönemki sağlık raporlarının uluslararası alanda bir geçerliliği varsa ve Gabric'in en azından sözleşme süresince futbol oynayamayacağı belirtildiyse tazminat ödememiz bana anlamsız geliyor. Bu rapor işinde bir pislik çıkarsa onun da sorumlusu belli...

Sefa
27.09.2013, 16:32
Hasan Yener ödesin..

GULER
27.09.2013, 16:35
Kulübün geçen ay yayınladığı bilanço raporuna göre dava devam ediyor.

Son 1.5 senede yayınlanan bilançolarda Gabric ile ilgili aynı ibare yer alıyor. Yalnız son bilanço bildirimine kadar azami tazminatın 500 bin euro olduğu yazılmıştı şimdi 575 bine çıktı. 75 bin euroluk fark nedir bilmiyorum faiz olabilir. Gabric 2.5 milyon euro isterken, UÇK da kararını henüz vermemişken azami tutarın nasıl 575 bin euro olacağını belirtmişler pek anlayamadım. Ayrıca UÇK son merci değil nitekim Musampa UÇK'da haksız bulundu ama CAS'ta kazandı. Şahsi kanaatimce o dönemki sağlık raporlarının uluslararası alanda bir geçerliliği varsa ve Gabric'in en azından sözleşme süresince futbol oynayamayacağı belirtildiyse tazminat ödememiz bana anlamsız geliyor. Bu rapor işinde bir pislik çıkarsa onun da sorumlusu belli...

Bilgi icin tesekkurler renkdas. Gabric bu donemde top oynayabiliyorsa o raporun gecersiz sayilabilecegi kuvvetle ihtimaldir o zaman. Ve bize yine tazminat odemek dusuyor. Oyle olursa en azindan asgari bir tazminatla davayi kapatiriz umarim.

aksamvakti
27.09.2013, 16:51
yapmışsak bir hata adam alsın parasını ama biz ülkece o kadar kotu idareciyiz ki böyle skandallar haber degerı bıle olmuyor. hesap sorsun hacıosmanoglu bu olanlardan kendı yanlış yaparsa gelen hesap sorsun, denetım mekanızması calısmalı artık..

Fatih
27.09.2013, 16:53
Çok iyi hatırlıyorum Gabric sağlam raporu almıştı davayı kaybetme oranımız yüksek.

DeAgLeMaNyAq
27.09.2013, 17:01
Çok iyi hatırlıyorum Gabric sağlam raporu almıştı davayı kaybetme oranımız yüksek.

“Futbolcunun sağlık kuruluşlarından alınan raporları neticesinde sağlık durumunun kulübümüz bünyesinde sportif faaliyetlerini sürdürmesine elverişli olmadığının anlaşılması nedeniyle mevcut sözleşmenin 7.maddesine dayanılarak fesih işlemi gerçekleştirilmiştir“

Resmi sitedeki açıklama bu şekilde. Olaydan sonra Gabric Türkiye'ye gelip sağlık kontrolünden geçmediği için, bu rapor yurtdışı kaynaklıdır diye tahmin ediyorum. Gabric zaten şu an futbol oynadığına göre sağlam raporu vardır. Ancak o günün koşullarında böyle bir rapor verilmiş olma ihtimali var...

Fatih Özkan
27.09.2013, 17:02
Bir dünya para nerelere gidiyor arkadaş...
İçim yanıyor...

Hüseyin Kurt
27.09.2013, 17:16
Raporu veren doktor ödesin.

Şahinoğlu
27.09.2013, 17:21
Haram zıkkım olsun Gabriç.

Fatih
27.09.2013, 17:27
“Futbolcunun sağlık kuruluşlarından alınan raporları neticesinde sağlık durumunun kulübümüz bünyesinde sportif faaliyetlerini sürdürmesine elverişli olmadığının anlaşılması nedeniyle mevcut sözleşmenin 7.maddesine dayanılarak fesih işlemi gerçekleştirilmiştir“

Resmi sitedeki açıklama bu şekilde. Olaydan sonra Gabric Türkiye'ye gelip sağlık kontrolünden geçmediği için, bu rapor yurtdışı kaynaklıdır diye tahmin ediyorum. Gabric zaten şu an futbol oynadığına göre sağlam raporu vardır. Ancak o günün koşullarında böyle bir rapor verilmiş olma ihtimali var...

Raporu bize gelmeden yurtdışından almıştı adam da deli değil ya hayatını riske edecek.:)

Sibel
27.09.2013, 17:31
Hakkı ise dibine kadar helal olsun.

beitar
27.09.2013, 17:37
hem ankaragücü maçında bize gol atıp şampiyonluktan etti, o maçtan sonra puan kaybetme dönemine girmiştik hemde dava

hayırlı bir futbolcu gelmez mi bize

kyodou
27.09.2013, 17:38
o zamanlar gabriçin tüm hastane masraflarını kulüp ödemişti ve gabriçle ilişkilerimiz iyiydi. kendiside trabzonsporun onunla sözleşmesini fesh etmesini normal karşılamıştı ve haklı olduğumuzu kabul etmişti. o haberi okuduğumda gabriçe sempati duymuştum ama şimdi bu yaptığı çok ayıp. resmen boşluk bulup para koparma peşinde.. yazıkkk

DeAgLeMaNyAq
27.09.2013, 17:43
Raporu bize gelmeden yurtdışından almıştı adam da deli değil ya hayatını riske edecek.:)

Bizim aldığımız rapor ne o zaman ikisinin alınma tarihleri sorgulanmalı. Eğer o döenm için bir düzmece veya usulsüzlük yoksa Gabric'in haklı olduğunu düşünmüyorum ancak tersi varsa sorumlular zaten belli. Yalnız kulübün izlediği politika her şekilde yanlış. Bir tarafta sportif faaliyet sürdüremez diyorsunuz, diğer taraftan adamı anında kapı dışarı ediyorsunuz. İş hayatında malulen emeklilik diye bir şey var. Bunun yazılı olarak bir anlaşması olmasa da oyuncuna vefa gösterip sahip çıkacaksın. Adam ölümden dönmüş illa sahada veya antrenmanda sakatlanması şart değil. Barcelona'nun Abidal için yaptıkları ortada. Keza Ümit Özat'a da Köln nasıl sahip çıktıysa biz de gerekirse gel yardımcı antrenör ol diyebilirdik. Ya da Sapara ile yapılan protokolde olduğu gibi, futbol oynamadığı müddetçe kalan ücreti verilebilirdi olur da başka bir takımda futbol oynamaya başlarsa o vakit bu tazminat hakkından vazgeçmiş olurdu...

hem ankaragücü maçında bize gol atıp şampiyonluktan etti, o maçtan sonra puan kaybetme dönemine girmiştik hemde dava

hayırlı bir futbolcu gelmez mi bize

O gol bizim nişanımızdır. Bize teşvik suçu atanlara verilecek en büyük cevap...

Anıl C
...

Fatih
Gabric neye dayanarak 2.5 milyonluk dava açmış? Verilen sağlık raporunda bir usulsüzlük mü var? Aslında futbol oynayamaz denilen adamın bizle olan sözleşmesi fesh edildikten 2 ay sonra eski takımına transfer olup, maçlara çıkması da ister istemez şüphe doğuruyordu...

Tarih 25-12-2011

Fatih
27.09.2013, 17:44
Bizim aldığımız rapor ne o zaman ikisinin alınma tarihleri sorgulanmalı. Eğer o döenm için bir düzmece veya usulsüzlük yoksa Gabric'in haklı olduğunu düşünmüyorum ancak tersi varsa sorumlular zaten belli. Yalnız kulübün izlediği politika her şekilde yanlış. Bir tarafta sportif faaliyet sürdüremez diyorsunuz, diğer taraftan adamı anında kapı dışarı ediyorsunuz. İş hayatında malulen emeklilik diye bir şey var. Bunun yazılı olarak bir anlaşması olmasa da oyuncuna vefa gösterip sahip çıkacaksın. Adam ölümden dönmüş illa sahada veya antrenmanda sakatlanması şart değil. Barcelona'nun Abidal için yaptıkları ortada. Keza Ümit Özat'a da Köln nasıl sahip çıktıysa biz de gerekirse gel yardımcı antrenör ol diyebilirdik. Ya da Sapara ile yapılan protokolde olduğu gibi, futbol oynamadığı müddetçe kalan ücreti verilebilirdi olur da başka bir takımda futbol oynamaya başlarsa o vakit bu tazminat hakkından vazgeçmiş olurdu...

Alıntıladığım mesaj senin.:) Dava yeni değil.

DeAgLeMaNyAq
27.09.2013, 17:45
Alıntıladığım mesaj senin.:) Dava yeni değil.

Ben de yeni olmadığını söylüyorum zaten...

MaEsTrO
27.09.2013, 17:48
Bizimkilerin yabanci kontenjani acmak adina yaptigi bir oyundu.

Gabric haklidir.

poetricus
27.09.2013, 17:56
Gabriç'in futbol oynayamayacağına dair Türkiye ya da dış kaynaklı herhangi bir rapor yok. O hayali rapor tamamen o dönemki yönetimimizin sipariş üzerine yaptırdığı uyduruk bir haberden ibarettir.
Bilginize...

Mert'
27.09.2013, 17:59
Gabric'i çok severdim taa ki bize Ankaragücü maçında gol atıp 1-1 berabere kaldığımız maça kadar. :(

Ayıca davayı kazanır büyük ihtimal.

Ibrahim Gaygusuz
27.09.2013, 18:30
Sadri Sener'den muthis bir eser daha

Tuğrul
27.09.2013, 18:32
Ola ki davayı kazanırsa bu para eski yönetim tarafından tanzim edilmelidir.

Onların yaptığı işbilmezliğin, sorumsuzluğun faturası kulübe çıkarılmamalı.

Murat'
27.09.2013, 18:57
Gelen vuruyor giden vuruyor, bu nasıl iş arkadaş.

Tolga
27.09.2013, 18:58
Sonuna kadar hakkıdır. İnsan Haklarına verse Gabric'ten yana şahitlik yaparım.

Bu kulüp Gabric'e çok büyük yamuk yaptı ...

Mehmet Fatih Silik
27.09.2013, 19:00
Alla alla yeni haber mi bu?
Dejavu mu ya$iyom la...

selcuk
27.09.2013, 19:11

O gol bizim nişanımızdır. Bize teşvik suçu atanlara verilecek en büyük cevap...

senin burda yazdigin adamlar hastalikdan gectigi icin takimlari sahip cikti

salak gabric gibin izinli olan süratin 2 katinlan arabayi kullanip kaza yapmadilar

aslinda bu kaza bilen uluslararasi hukukda fesh icin yeterlidir
iste o noktada özbekin sakatligini sanirim örnek olarak gösteriyorlar

bu davayi kayibeden avukati ben kapi disari kovarim
bariz kendi sagligina kiyan sporcu ne haklan kontratini gecerli sayabilirki

hatta bu noktadan sonra ben TSin baskani olsam gabrice kazadan dolayi tazminat davasi acardim

DeAgLeMaNyAq
27.09.2013, 19:30
senin burda yazdigin adamlar hastalikdan gectigi icin takimlari sahip cikti

salak gabric gibin izinli olan süratin 2 katinlan arabayi kullanip kaza yapmadilar

aslinda bu kaza bilen uluslararasi hukukda fesh icin yeterlidir
iste o noktada özbekin sakatligini sanirim örnek olarak gösteriyorlar

bu davayi kayibeden avukati ben kapi disari kovarim
bariz kendi sagligina kiyan sporcu ne haklan kontratini gecerli sayabilirki

hatta bu noktadan sonra ben TSin baskani olsam gabrice kazadan dolayi tazminat davasi acardim

Gabric'in kazada kusuru var mıdır yok mudur bilmiyorum ama benim söylediklerim işin manevi boyutu yoksa normal şartlarda tabii ki bize bir sorumluluk yüklenemez. Henüz ortada bir duruşma yok verilmiş bir hüküm de. Bu işin daha CAS boyutu da var. Barış Özbek'e sahip çıkıp Gabric'i ilk kalemde silmek ne kadar doğru bilmiyorum ancak benim aklımda kalan tek kare hayata döndükten 1 hafta sonra Trabzonspor eşofmanlarıyla yaptığı antrenmandır...

http://www.trabzonhaber.com.tr/images/haberler/bravo_gabric_1308378423.jpg

kopeli
27.09.2013, 19:36
Hakkı varsa açar abi,yapcak birsey yok.

Bu futbolcuları yüksek maliyetler ile getirmeden düşünmek gerekiyor.Sonra ah-vah çare etmiyor.

selcuk
27.09.2013, 20:01
Gabric'in kazada kusuru var mıdır yok mudur bilmiyorum ama benim söylediklerim işin manevi boyutu yoksa normal şartlarda tabii ki bize bir sorumluluk yüklenemez. Henüz ortada bir duruşma yok verilmiş bir hüküm de. Bu işin daha CAS boyutu da var. Barış Özbek'e sahip çıkıp Gabric'i ilk kalemde silmek ne kadar doğru bilmiyorum ancak benim aklımda kalan tek kare hayata döndükten 1 hafta sonra Trabzonspor eşofmanlarıyla yaptığı antrenmandır...

iste bende sana özbek olayinda katiliyorum

bu tür olaylardan artik arinmamiz lazim
biri antrenmanda ts t.shirtü giyinmis, öbürü ts icin ölürüm demis , biri koluna dövme yapar, sacina arma kazitir

kocaman adamlariz bu islere artik bizde profesyonel bakmaliyiz
bu olaylari ergen renkdaslarimiz takib etsin

gabric yaptigi hizdan kendi suclu
hatta önceden asiri hizdan trabzondada bi kazaya yol acmisdi, kesinlikle davada kullanilmali

bu nedenden zaten saglik sigortasi degil TS bütün hastane giderlerini karsiladi , buda fazlasinlan vefa gösterisidir

özbek de yapilan hata tekrarlanmamali

bahadır2561
27.09.2013, 20:33
Az bile yapmis

Berke6198
27.09.2013, 21:01
Bunlar anlaşma falan mı yapmışlar ??

Bir durun...

Ali İhsan
27.09.2013, 22:05

Bu idman bu günler için yapılmış olabilir...

Tabi ölümden dönmüş bir adam iftira da atmak ayıp olur ama kulübün neden anlaşmadan fesih yaptığı da anlaşılır gibi değil...

Furkan Dündar
28.09.2013, 12:31
Şimdi bu olaya hukuki açıdan bir bakmak lazım
ciddi olarak ortada bu adam oynayamaz denilen bir rapor var mı sağlıkçılar geçerliliği olan bu raporu verdi mi
eski yönetim neye kime göre bu adamı kovdu
bunları bilmeden davayı kazanır yada kaybeder diyemeyiz

ama benim bildiğim tek şey kesin salaklığı bizim yönetim yapmıştır olan yine Trabzonspora olacaktır

Vkgz
28.09.2013, 13:07
zadri baba sen çok yaşa.. daha ne zararları çıkacak kim bilir.

yatmaztara
28.09.2013, 13:35
gabriç gibi çapsız adamı trabzona getirenler utansın!!! hatayı baştan yapmışlardı.

Tolga
28.09.2013, 13:39
Geometri derside başladı ben kaçayım . . .

Mellih
28.09.2013, 13:43
muhtemelen kaybeder kulüp davayı.. böyle davaları hep kaybetiler zaten.. o parada kasadan çıkacak..

bkandil
28.09.2013, 21:10
Gabriç'in futbol oynayamayacağına dair Türkiye ya da dış kaynaklı herhangi bir rapor yok. O hayali rapor tamamen o dönemki yönetimimizin sipariş üzerine yaptırdığı uyduruk bir haberden ibarettir.
Bilginize...

O zaman büyük geçmiş olsun bize...

Gitti 2,5M daha...

Mollasalihoğlu
28.09.2013, 21:16
Öyle bir rapor varsa ödemememiz gerekir.

Sağlam bir rapor alınmadan feshedildiyse helali hoş olsun.

hanifta
28.09.2013, 21:34
şark kurnazı.

memozcan
28.09.2013, 21:37
bu parayı dönemin yöneticilerinden şırıngayla alacaksın!!!

Sefaenes
28.09.2013, 21:38
Bilginize...

öyle rapor yoksa o parayi ödeyip ama ödedigimiz parayi eski yönetimi sahtekarlikdan mahkemeyi verip onlardan almaliyiz

DeAgLeMaNyAq
28.09.2013, 21:38
Gabric 2.5 milyon euro istiyor ama bu para gitti demek doğru değil. Kaldı ki daha önce de söylediğim gibi kulübün bilançosunda azami verilecek ücretin 575 bin euro olacağı söyleniyor. Bu hesaplama neye göre yapıldı ben de merak ediyorum...

Samet Yildirim
29.09.2013, 01:00
Sadri Sener in eseri...

Fatih Öztürk
29.09.2013, 01:15
Transferi özel uçakla yapılmıştı.tazmınatıyla bi jet alabılır.

Bayundur Han
29.09.2013, 03:29
2011'de Drago Gabric:
23 mayis 2011 de komaya girer o hepimizim bildigi kazadan sonra Gabric. 4 gun sonra durumu duzelir. O gunlerde medya araciligi ile Trabzonspor'a dava acacagini aciklar. Soyle diyor o zamanlar "hayal kirikligina ugradim. Futbolun karanlik tarafini tatdim. Bana yapilanlar haksizliktir, bunun ustesinden gelecegim. "

Babasi Tonic Gabric: "Gabric cabuk iyilesiyor kazadan sonra. Trabzonsporun bu davranisi bu yuzden daha sok edici. Turkler sanki Drago hicbir zaman futbol oyniyamiyacakmis gibi davraniyor. Sanki islerine geliyor."

kaynak: http://www.slobodnadalmacija.hr/Nogomet/tabid/84/articleType/ArticleView/articleId/143771/Default.aspx ve http://nl.wikipedia.org/wiki/Drago_Gabri%C4%87#cite_note-5

Alper Beyazay
29.09.2013, 12:46
Para bol ya, saçıyoruz etrafa.. Ne güzel!