PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : UEFA'dan 1 Maç Seyircisiz Oynama Cezası

Sayfa : [1] 2

saglam
05.09.2006, 13:24
Cnn Turk'un altyazı ile verdiği habere göre; Trabzonspor Apoel maçındaki olaylar sebebiyle, 1 maç seyircisiz oynama cezası aldı.

oguzkoc
05.09.2006, 13:25
Cnn Turk'un altyazı ile verdiği habere göre; Trabzonspor Apoel maçındaki olaylar sebebiyle, 1 maç seyircisiz oynama cezası aldı.

hadi be.... olamaz...

eross61
05.09.2006, 13:26
ne oldu ki trabzon macında ya bu ne sacmalık

saglam
05.09.2006, 13:26
Uefa disiplin kuruluna sevk edilmiştik ve dün savunmamızı verdik. Sahaya atılan yabancı maddeler vs...

Remzi
05.09.2006, 13:27
iyi de para cezasını verdiler tmm daha ne istiyo bu uefa..

ts_fan
05.09.2006, 13:28
Yok daha neler?Çüşşşşşşşşşşşşşşş:mad:

ErayAkyüz
05.09.2006, 13:29
serefsizlerr

oguzkoc
05.09.2006, 13:29
şimdi .... yedik

oguzkoc
05.09.2006, 13:30
http://www.cnnturk.com/SPOR/FUTBOL/haber_detay.asp?PID=177&haberID=226626

UEFA'dan Trabzon'a bir maç ceza

5 Eylül, 2006 13:23:00 (TSİ)

UEFA , Trabzonspor'a bir maç seyircisiz oynama cezası verdi. Bordo-Mavili takım, Osasuna ile yapacağı UEFA Kupası ilk tur ilk maçını Avni Aker'de seyircisiz oynayacak.

Burçak
05.09.2006, 13:31
yuuuuh bee.
ben bi olay hatırlamıyorum ne olmuşta bu cezayı vermişler yaaa:mad:

AtalaY_BuğrA
05.09.2006, 13:32
Bir bu eksikti zaten...

Altan 61

UEFA , Trabzonspor'a bir maç seyircisiz oynama cezası verdi. Bordo-Mavili takım, Osasuna ile yapacağı UEFA Kupası ilk tur ilk maçını Avni Aker'de seyircisiz oynayacak.

Tuhhhhh,bide bu eskikti,bu is bitti,serefsiz uefa ya bak,bize tek bir olay ciktinda hemen bir mac ceza ,oteki ulkere hic bisey vermezler.Bu kadar olmaz,arkadaslar bir sey edelim,uefayi mail bombalayalim,bu kadar da olmaz be,ne bu rezilik.
Once para cezasi ,bir hafta sonra yine bir ceza daha ,hayata boyle sey gormedim......

Remzi
Ben bu uefayı ........

Miraç Atalay Çiftçi
05.09.2006, 13:34
Tüm ümitler tükeniyor...

saglam
UEFA bu tip konularda çok hassas ve göz açtırmıyor. Türkiye'de bu tip şeyler para cezasıyla geçiştirilebiliyor ama UEFA affetmiyor maalesef.

Burçak
avni akerde baskı altında oynayamıyoruz diyenler bakalım ne yapacak.

Murat Hızal
Hiç kızmayın arkadaşlar uefaya vs kendi kendimize kızın.Gol olunca sevinmek yerine rumlara su şişesi atanlar şimdi evlerinde rahattır.Asıl şerefsizler aramızda tribünde olanlardır.''Atmayın ceza yiyeceğiz'' dediğimizde suratımıza pis pis sırıtıp ''Ne olcak biraz ıslansın şerefsizler''diyenler asıl şerefsizlerdir.

Suçu kimsede değil kendimizde arayalım.

champions
05.09.2006, 13:37
bir bu eksikti

İslam Sezer
05.09.2006, 13:38
bir umudum vardı eleriz diye,o da gitti şimdi malesef..................
sebep olanları kınıyorum.............................

Kaya
05.09.2006, 13:40
Rumları elemenin cezası bu olsa gerek. Hiç şaşırmadım açıkçası. Tebrik ediyorum bu kararı alan Avrupa'lıları...

Remzi
Uefa disiplin kuruluna sevk edilmiştik ve dün savunmamızı verdik. Sahaya atılan yabancı maddeler vs...

ne biçim savunma vermiş ki bizimkiler para cezasından saha kapatmaya dönüştü...

selçukabi
Hasan ve Hüseyine gün doğdu şimdi.Evimizde baskı var diye oynayamıyorlardı alın size fırsat oynayın da görelim.

Altan 61
Asil problem ,turkiye oldu icin hemen ceza verdiler,bu bir baska ulke olsaydi hic bisey vermezdiler.....
Bize gelince hemen ceza ama anlamadim birsey var,gecen hafta gelmis ceza,para cezasi gelmis.
Bir hafta sonra yine bir ceza geliyor ,bu nasil oluyor?ilk kez boyle sey duyuyorum,demek ki burda birileri uefay yonlendirmis ve yine bizim olay'i alip yeniden bir cez daha verdiler.
Yoksa ceza verdi son karardir ,asil olup bir hafta sonra bir ceza daha .....

iyattara
zaten tur şansı cok zordu yonetim için ii bi kılıf olur elenince

ts_fan
Tepki göstermek için;

Tel: +41 (0) 848 00 2727
Fax: +41 (0) 848 01 2727
Email: info@uefa.com

Bu arada bir yazı hazırlanırsa bu yazı ile Uefa'nın resmi sitesine mail bombardımanı yapabiliriz.

Burçak
05.09.2006, 13:41
para cezası ayrı. parada ödedik zaten. bu ceza 2. ceza

Sevgi
hayırlı olsun :mad:

Hekimoğlu
rezalet bir karar tam bir skandal ve çifte standard yuh olsun.

bordo61
05.09.2006, 13:42
Uefa zati neden arıyo bişe yapsalarda ceza versek die bizimkilerde inadına bişe yapıyolar işte olacagı bıdır ama fazla buyuk bi olay oldugunu sanmıyorum ne baskısı ya toplarını oynasınlar adam gibi bakalım bu sehirci onları bagırlana basmıyomu adam onundeki topa ayak uzatmaya tenelzuh etmiyo sonra baskıda oynuyoruz haberi okudum ama hala resmi sitenin haberi yok sanırım zati hep sonradan haberleri oluyo :(

Kaya
05.09.2006, 13:42
Rumları tebrik ediyorum. Nasıl bir baskı sistemidir bu...
Önce para cezası şimdi de seyircisiz...

Remzi
05.09.2006, 13:45
Bari şu osasuna şampiyonlar ligine direk katılsada en azından gruplarda rahatlarız..

Altan 61

Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA), Trabzonspor'un APOEL ile Avni Aker Stadı'nda oynadığı ikinci ön eleme turu rövanş maçında taraftarların neden olduğu saha olayları yüzünden bordo-mavili kulübe bir maç seyircisiz oynama cezası verdi.

Bordo-Mavili takım, Osasuna ile 14 eylülde yapacağı UEFA Kupası ilk tur ilk maçını Avni Aker'de seyircisiz oynayacak.

UEFA, APOEL maçında Trabzonsporlu taraftarların yaktığı Bengal ateşleri nedeniyle kulübe geçtiğimiz hafta 10 bin İsviçre frangı para cezası vermişti.

Naim
Rumları tebrik ediyorum. Nasıl bir baskı sistemidir bu...
Önce para cezası şimdi de seyircisiz...
Mail falan atmayalım
Yollayalım Kancayı oraya
Bezdirsin uefayı
Kaldırırlar cezayı

Hekimoğlu
bari sahamız kapansaydıda almanyada felan seyircili oynasaydık seyircisiz maç antrenman havasında geçer.

Emorfo
05.09.2006, 13:47
aksine çok iyi oldu taraftarın varlığı bile zarar Avni Aker'de... seyircisiz daha iyi oynuyoruz...
bu cezanın tahkimi felan da vardır herhalde..

frango
05.09.2006, 13:48
yuh ya bu nerden çıktı şimdi hayret bişe bu neya adamlar lobileri ile bize ceza verdiler

Remzi
resmi site uyumaya devam ediyor.

saglam
bari sahamız kapansaydıda almanyada felan seyircili oynasaydık seyircisiz maç antrenman havasında geçer.

Nispeten iyi bir alternatifti (maddi getirisi de olurdu).

Bizim taraftar da acaba stadın dışında toplanıp, maç boyu tezahürat etme organizasyonu gerçekleştirebilir mi?

Mehmet_Mercanlı
http://www.cnnturk.com/SPOR/FUTBOL/haber_detay.asp?PID=177&haberID=226626

ben böyle işin taaaaa........

Erdinç Dilek
avni akerde baskı altında oynayamıyoruz diyenler bakalım ne yapacak.
benimde ilk aklıma gelen takımın daha rahat olacağı oldu valla bu haberi ilk duyduğumda eğer iyi sonuç verirse gidilmesin maçlara bundan böyle..

Hekimoğlu
05.09.2006, 13:49
aksine çok iyi oldu taraftarın varlığı bile zarar Avni Aker'de... seyircisiz daha iyi oynuyoruz...
bu cezanın tahkimi felan da vardır herhalde..deplasmanda daha puanımız yok.

Remzi
Nispeten iyi bir alternatifti (maddi getirisi de olurdu).

Bizim taraftar da acaba stadın dışında toplanıp, maç boyu tezahürat etme organizasyonu gerçekleştirebilir mi?
bence yaparlar hatta dev ekran bi tv kursalar çok ta güzel olur

Kaya

Zaten seyircisiz oynama cezası saha kapatmadan daha ağır. Her ne kadar bazı futbolcularımız taraftar baskısı bizi olumsuz yönde etkiliyor desede taraftarın önemi çok büyüktür. Umarım adam gibi itraz ederiz de bu karar iptal edilir...

bordo61
05.09.2006, 13:51
Mail falan atmayalım
Yollayalım Kancayı oraya
Bezdirsin uefayı
Kaldırırlar cezayı

kanca ne yaptı ya 50 gun brezilya da durdu bi topcu alamadık artık bu suc kancanın mı yonetimin mi bilmiyorum ama 50 gun boyunca bi topcu alamadan donmesi fazla olumlu bişey deil uefanın merkezinin oldugu sehirde de bi 1 ay kalır oh adam ts sayesinde dunya turu yapmıs olr

Emre B.
05.09.2006, 13:52
Bir bu eksikti.

zedboysts
Yaw şu şansa bak erkenden trabzona gerçip maçı izliyecektim biletimi de aldım gidiyorum derken nerden çıktı şimdi bu ya

corleone
apoel maçından belliydi, o kadar maddeyi atarken düşünecektik, uefa bu affetmez...

Remzi
şimdi .... tuttuk

schumi
05.09.2006, 13:54
karar çok ağır! bakalım şenez erzik bizimde bu ülkenin takımı olduğumuzu hatırlarsa belki ceza hafifletilebilir!!

Badaloğlu
05.09.2006, 13:55
UEFA'ya tepkimizi verelim tabi ama birazda kendimize bakalım.Deplasmana gelen taraftarlara su şişesi,sidik şişelerini,taşları atmak marifet sayan bu tarz taraftarlar stadlarda istenmiyor artık.Verdiğiniz zarar yararınızdan çok fazla.
O tarz taraftar profili artık 20 sene evvelde kalmalı.Rakip takım taratarı her zaman Avni Akerde olmalı,olmalıki Avni Aker taraftarı kendine taş ve şişe atmaktan başka şeylerde öğrenmeli...Stadımız her maç şölen yerine dönmeli ama nerde bizde o bilinçte taraftar...

Emorfo
05.09.2006, 13:55
deplasmanda daha puanımız yok.

Deplasman maçlarında izlediğimiz Trabzon kendi sahamızda oynadığımız Denizli ve Apoel maçlarından çok daha iyiydi sonuca gitmeyi başaramadık kaçırılmayacak pozisyonları kaçırıyoruz....

Kaya
05.09.2006, 13:57
karar çok ağır! bakalım şenez erzik bizimde bu ülkenin takımı olduğumuzu hatırlarsa belki ceza hafifletilebilir!!

Şenez Erzik bulaşırsa cezamız aksine artabilir.

halil ibo
05.09.2006, 13:58
Diyecek fazla birşey yok.Tahkime gidilecek.Milli sabıkalı olduğumuz için cezanın kaldırılacağını sanmıyorum.Fakat taraftarda artık enerjisini; yabancı madde atarak harcıyacağına,TAKIMA DESTEK olarak harcaması gerektiğini ÖĞRENECEK.EĞİTİM ŞART.

a f s
05.09.2006, 13:59
Milli maçta oldugu gibi boş tribunlere pankart assak.
Sahaya pet sise atan, çekirdek yiyen, küfür eden taraftar goruntuleri olabilir mesela.

Şaka bir yana onlara destek verecek bir pankart yapsak. Yensen de yenilsen de hep yanındayız diye. Yönetimler, hocalar, futbolcular gelip geçici asıl olan Trabzonspor. Herşeye ve herkese rağmen UEFA'da gruplara kalsak ta şehir takım biraz canlansa.

Keşke... ah keşke...

bordo61
05.09.2006, 14:00

sanmıyorum hatırlayacagını bizi başbakan hatırlar anca o da fenerbahcenin cezasını kaldırdıgı gunden

Faik Yılmaz
05.09.2006, 14:01
Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA), Trabzonspor'un APOEL ile Avni Aker Stadı'nda oynadığı ikinci ön eleme turu rövanş maçında taraftarların neden olduğu saha olayları yüzünden bordo-mavili kulübe bir maç seyircisiz oynama cezası verdi.

Bordo-Mavili takım, Osasuna ile 14 eylülde yapacağı UEFA Kupası ilk tur ilk maçını Avni Aker'de seyircisiz oynayacak.

UEFA, APOEL maçında Trabzonsporlu taraftarların yaktığı Bengal ateşleri nedeniyle kulübe geçtiğimiz hafta 10 bin İsviçre frangı para cezası vermişti.

isaret parmagi
05.09.2006, 14:01
Dalga geciyolar heralde...Ben o maçtaydım ne olayı cıkmış saha kapatılacak kadar anlamış değilim...

Remzi
05.09.2006, 14:03
UEFA'dan Trabzonspor'a ağır ceza!..
UEFA, Apoel FC ile oynanan UEFA Kupası 2. Ön Eleme Turu rövanş maçında Bordo-mavili taraftarların neden olduğu saha olayları nedeniyle Trabzonspor'a 1 maç seyircisiz oynama cezası verdi.

Trabzonspor'un 3 gün içerisinde verilen cezaya itiraz etme hakkı bulunuyor. Eğer itiraz kabul edilmezse Trabzonspor, İspanya temsilcisi Osasuna ile Hüseyin Avni Aker Stadı'nda oynayacağı UEFA Kupası 1. Tur ilk maçında seyircisinden yoksun mücadele edecek.
05.09.2006

Kaynak : İHA

a f s
05.09.2006, 14:05
24 Ağustos 2006 tarihinde APOEL FC ile oynadığımız UEFA Kupası 2. Ön Eleme Turu ikinci maçında seyircilerimizin neden olduğu saha ve tribün olayları nedeniyle UEFA, kulübümüze Avrupa kupalarında bir maç seyircisiz oynama cezası verdi. Karar, 14 Eylül 2006 günü Osasuna?yla H. Avni Aker Stadyumu?nda oynanacak ilk tur müsabakasında uygulanacak.

UEFA Disiplin Kurulu?ndan kulübümüze tebliğ edilen kararda, stadyuma girişte yeterli arama yapılmamasının, Trabzonsporlu taraftarların rakip takım taraftarlarına karşı davranışlarının ve attıkları cisimlerin seyircisiz oynama cezasına neden olduğu belirtildi. Yazıda bu kararın alınmasında Trabzonspor?un UEFA kupalarında geçmiş 5 yılda 7 kez cezalandırılmış olmasının da etkili olduğuna dikkat çekildi.

Ayrıca, UEFA Disiplin Kurulu İsviçreli Jacques Antenen?in başkanlığında yaptığı toplantıda Trabzonspor?un iki yıllık bir süre boyunca gözetim altında tutulmasını ve benzer olayların tekrarlanması halinde seyircisiz oynama cezasının bir kez daha uygulanmasını kararlaştırdı.

Kulübümüze bu karar için 3 gün içinde UEFA Tahkim Kurulu?na itiraz hakkı bulunuyor.
Resmi Site

UğuR
05.09.2006, 14:06
televizyondan seyrettiğim kadar bir olay olmadı burdaki arkadaşların yazdıklarından da anladığım kadar bir kaç pet şişeden başka bir olay olmamış.İlginç bir karar Rumları niye elediniz diye herhalde....

gurkankyildiz
05.09.2006, 14:07
Harbiden dalga geçiyolar yaa.Hiçbir şey yokken bu ceza niye anlamak güç

Özge
05.09.2006, 14:08
ben maçtaydım hiçbir olay olmadı neden ceza verdiler anlamadım şok oldum yani futbolcular bu olaydan sonra bence 2 kat daha hırslı oynamalı

Faik Yılmaz
05.09.2006, 14:10
BU KARAR tamamen menf, alınmış kasıtlıbi karar....
uefanın sitesini mesaj bombardımanına tutalım....

schumi
05.09.2006, 14:12
televizyondan seyrettiğim kadar bir olay olmadı burdaki arkadaşların yazdıklarından da anladığım kadar bir kaç pet şişeden başka bir olay olmamış.İlginç bir karar Rumları niye elediniz diye herhalde....

televizyon göstermemiş zaten olayları, ayrıca yabancı maddeler maraton dan atıldı bizzat gördüm hatta maça giden herkes görmüştür.. uefanın açıklamasına göre bundan önceki olaylarında bunda etkisi olduğu anlaşılıyor.. geçen seneki rum maçını hatırlayınca çok da anormal bir karar olmadığı anlaşılıyor.. yapacak birşey yok tahkime gitmekten başka.

trapesus
05.09.2006, 14:15
Bu levent pıçakçı ve fatoş terim'in isviçre maçında yediği naneler yüzünden paranoyak oldu tabi uefa. Bu ceza da onun semeresidir. Her şeyin olduğu gibi bununkini de biz çekicez tabi...

Cabri61
05.09.2006, 14:17
valla korktuğum başıma geldi...yerde duran bayrağa meşale atma olayları falan gerçekleşmişti maçta.su şişeleri falan...hoş değildi görüntümüz yani

Erbay
05.09.2006, 14:17
Ben maçtayken hiçbir şey görmedim.Nerelerinden çıkarttılar bu cezayı anlamadım.Zaten şansımız azdı şimdi iyice azaldı.

Ugur Kurucelik
05.09.2006, 14:18
arkadaslar anlasilan uefa türklere karsi savas acmistir sevmiyorlar bizi ve bu karar bundan, istemiyorlar bizi...

Bartuğ13
05.09.2006, 14:19
inanılmaz bir şey ya.çok ağır bir karar ve tahkime gidilecektir fakat tarftarımızın da artık bir bilince ulaşması gerektiğini de unutmamak lazım.şöyle bir düşününce tamamen haksızlar diyemeyiz.taraftarımızın artık olay çıkarmamayı,küfür etmemeyi,yabancı madde atmamayı ve adam gibi 90 dakika tezahürat etmeyi öğrenmesi lazım

a f s
05.09.2006, 14:20
Ceza belki paraya dönüşecek veya dönüşmeyecek.
Peki biz ne yapabiliriz. Takımını seven gerçek taraftarlar olarak çözüm önerilerimiz neler olabilir onları konuşsak?
Tribün kültürü oluşturmak, insanımızın eğitimi v.s. orada olmasak ta pankartla takıma ve kamuoyuna vereceğimiz mesajlar olmalı.
Sinek küçüktür mide bulandırır. Aramızdaki cahillerin cezasını hepimiz çekiyoruz.
Staddaki telleri kaldırmış gerçek futbol kültürü olan taraftar olarak bu olaya bizim de bir cevabımız olmalı diye düşünüyorum
Bir orkestra gibi ortak yapacağımız hareketler ses getirecektir. Yoksa herkes ayrı telden çaldığı için bir türlü bazı şeyleri başaramıyoruz.
Siz ne dersiniz?

selokal61
05.09.2006, 14:21
maçta rumların üzerlerine baya yabancı madde atıldı..biraz ağır karar olsada yinede bizdede suç var..

Terzioğlu
05.09.2006, 14:22
bu cezayi daha kaldirirlar bence am kaldirmazlarsa iste o zaman isimiz cok zor

Gürkan
05.09.2006, 14:23
alın şimdi o şişeleri uygun bir yere koyun.ülen nedir sizden çektiğimiz beee...bir hasanla hüseyin bide bu tip taraftar.ikisinden çektiğimizi kimseden çekmedik.

adam çekirdek çıtlıyo sonra aklınamı gelıyo bırımı durtuyo aynı mıskın herıf macın basından berı cekırdek cıtlayan adam elındekı sıseyı rakıp taraftara atıyo.dusunun bezgın bekır mac ızlıyo sonra bır zaman gelıyokı elındekı sıseyı sahaya atıyo.tam sopalık bunlar yaaa. zaten iş zordu şimdi yönetim göbek atmıstır yenılgıye mazaret hazır.taraftar... adamların eline koz verdik.

yeri gelmişken taraftar baskısından şikayet eden dengesizler bakalım şimdi nasıl oynayacaklar boş sahada.. göstersinler hünerlerini. ulen sanki hepsi ronaldo taraftar baskı yapınca bırı hasan oluyo dıgerı huseyın dıgerı ....

corleone
05.09.2006, 14:26
suçluyuz arkadaşlar masum psikolojisine girmeyelim, en son bir rumu hatırlıyorum bayrakla kendini korumaya çalışıyordu, özellikle maçtan önce şişe yağdı rum tarafına...

trapesus
05.09.2006, 14:27
alın şimdi o şişeleri uygun bir yere koyun.ülen nedir sizden çektiğimiz beee...bir hasanla hüseyin bide bu tip taraftar.ikisinden çektiğimizi kimseden çekmedik.

adam çekirdek çıtlıyo sonra aklınamı gelıyo bırımı durtuyo aynı mıskın herıf macın basından berı cekırdek cıtlayan adam elındekı sıseyı rakıp taraftara atıyo.dusunun bezgın bekır mac ızlıyo sonra bır zaman gelıyokı elındekı sıseyı sahaya atıyo.tam sopalık bunlar yaaa. zaten iş zordu şimdi yönetim göbek atmıstır yenılgıye mazaret hazır.taraftar... adamların eline koz verdik.

yeri gelmişken taraftar baskısından şikayet eden dengesizler bakalım şimdi nasıl oynayacaklar boş sahada.. göstersinler hünerlerini. ulen sanki hepsi ronaldo taraftar baskı yapınca bırı hasan oluyo dıgerı huseyın dıgerı ....

vallaa çok güldüm arkadaşım yorumuna:) Aynen katılıyorum güzel tespit.

Özkan Erdem
05.09.2006, 14:28
Şerefsizler.. Yıllardır sindiremediler içlerine TÜRK'leri..

Özkan Erdem
05.09.2006, 14:29
Maketten seyirci mi yapsak bizde?
Milli takımdan artanları mı boyasak ya da..

trapesus
05.09.2006, 14:31
kardeşim bizde de hata var. yok rumlarla karşılaşıyomuşuz, yok intikam maçıymış.. bi sürü saçma zırvalıklar sıralarsa okumuş etmiş adamlar! tribündeki cahiller de şişe atar tabi.
maçı siyasi arenaya döndürdüler. nooldu şimdi. kapak oldu ceza. Al..

Gürkan
05.09.2006, 14:34
suçluyuz arkadaşlar masum psikolojisine girmeyelim, en son bir rumu hatırlıyorum bayrakla kendini korumaya çalışıyordu, özellikle maçtan önce şişe yağdı rum tarafına...

allah allah biz mi, yok canım yanlısın vardır.onlar susayan taraftara atmıslardır ıcsın dıye.

bak yıne rum lobısı atmadıgımız sıselerın cezasını yazdılar bıze.abıcım turklere gıcık bunlar zaten.baska takım sahaya el bombası atsa ceza almaz.bızımkıler bır sey atmadan ceza yedı.

şimdi eğer aranızda(yada aramızda) o macta veya dah önceki bir maçta sahaya ,hakeme, yada karsı taraftara yabancı madde atan varsa söylesın.o an ne hıssedıyorduz,atınca ne hıssttınız.boyunuzda herhangı bır uzama oldumu basınız göğe erdimi.tatin oldunuz mu. siz küfürsüz yada bir şey atmanadan kendinizi anlatamıyormusunuz. çevrenizdede böğlemi yaşarsınız.mesela bakkaldan ekmek isterken adama bozuk para atıp mı istersiniz ekmeği.

böyle sorunları ve istekleri olanlar.lütfen( sizin için yabancı bir kelime ama nezaket icabı) maça gelmeyin.alın elinize yabancı cisimleri boş bir arazide birbirinize atın hem siz oyalanın hemde vereceğiniz firelerle bizde sizden kurtulalım. :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

ozcan_asanoglu
05.09.2006, 14:34
adamların eline koz verirsen, bize karşı yarası olan isviçrelinin başkanlığındaki kurul da cezayı verir..biz suçluyuz, uefa da iki yüzlü ve ön yargılı...

şimdi işimiz çok daha zor..

trapesus
05.09.2006, 14:40
Osursana'nın:) sitesinde haber duyulmamış daha bi bakiim dedim de..

Gürkan
05.09.2006, 14:41
alişen tutmustur o adaları sahaya yabancı madde atsınlar diye.zaten alişen çekirdek ihalesni almış maçtan önce stad içinde ve önünde ucuza çekirdek dağıtıyomus.
amaç güzel güzel maç izleyen trabzonspor taraftarını susturmak aynı zamanda ceza almasını sağlamakmış.

desenize biz bu adamlardan 7-8 tane yiyecektik şimdi 13-14 tane yeriz...
şimdi başlar zekailerden skor tahminleri 10 yeriz eğer 1 atarasak 5 daha yeriz.yatttara yoksa 3 daha yeriz.ömer rıza verse 1 de ordan yeriz.sahadan silerler ezerler bitirirler.çime gömerler.tarihe geçeriz.

Tunga
Saat: 14:28

Zeyyat Kafkas, ligTV'ye canlı olarak bağlanıyor ve gerekçeli kararın kendi bilgisi dahilinde olmadığını, saat 15:00'da kulüpte Yönetim Kurulu Toplantısı olduğunu, oraya gitmek üzere yolda olduğunu söylüyor.

Oysa saat 14:09'da trabzonspor.org.tr'de bu haber detayları ile birlikte var.

Şimdi itiraz hakkımız var, evet. Ama bunu nasıl yapacağız. Umarım hiç olmazsa bu işi ÇOK İYİ PROFESYONELLERLE yaparlar. Aksi rezalet olur.

Bir de her ne kadar yabancı takım taraftarlarına yapılan birşeylerin olduğu belli. Tamam anladık, Rum Takımını elemenin, Formula 1 finalinde KKTC Cumhurbaşkanının ödül vermesinin rövanşını daha adil bir yöntemle de alabilirdiniz.

Eğer stada girişte iyi arama yapılmadığını öne sürüyorsanız (ki kararın gerekçesinde bu var) o zaman niye seyircisiz oynama cezası? Bunun cezası başka bir stadyumdur. Mesela Olimpiyat Stadı...

İlk maçta bizim seyirciler, Rumların üzerine yürümüş!!!!! Bu yüzden 10000 SFR ceza aldık. Avrupalılar bu işin suyunu çıkardı. Fener'in her fırsatta Türkiye'yi Avrupalılara şikayet etmesine şaşmamalı. Kafa aynı, yorum aynı.

UEFA ekstra bir gözlemci görevlendirdi, emniyet kontrolleri açısından. O hırbo, stada girişte, sokakta asılı olan KKTC bayrağını indirtmeye kalktı. Peki giriş kontrolleri yapılırken neredeydi o hırbo?

Evet Trabzon'daki maçta birşeyler olmuş belli ki. Ama bir de şu tarafından bakalım. Apoel maçı, benim son 5 senede Avni Aker'de izlediğim en temiz maçlardan biriydi. O zaman ya kapatın Avni Aker'i süresiz siz de rahat edin, biz de kabul edelim, ya da adil olun, canımızı yiyin!

Sen misin Rum takımını eleyen. Al sana bomba..!

Ayhan Yüksek
Yav kardeşim kabul küfür elbette hoş değil ama verilen ceza oldukça abartılı ve kesinlikle kasıtlı,bazı arkadaşlar hakettik demiş hemen, şunu görelim arkadaşlar bu bize beslenen kinin göstergesi ha diyeceksiniz ki öyleyse daha dikkatli olunması lazım evet kabul ama öyle aman aman şeyler olmadı apoel maçında eğer bu maçta olay var diye ceza veriliyorsa bence cezasız maç kalmaz. her maçta bunların alası oluyor çünkü..İtirazımızı yapıp hakkımızı sonuna kadar aramalıyız olmadımı bu adi heriflere sahada vermeliyiz en güzel cevabı

corleone
05.09.2006, 14:44
gkalmuk haddini aşma, terbiyesizlik yapma, bu taraftarı bu tribünleri bilmeden şuraya yazı yazma, senin gibi niceler geldi niceler gitti, biz küfür edeceğimiz adamı da yeri de biliriz etmeyeceğimiz adamı ve yeri de biliriz... bunu senden öğrenecek de değiliz...

The Londoner
05.09.2006, 14:46
Pozitif bakalim ve "vardir bu iste de bir hayir" diyelim. Hem seyircimiz de 1 mac dinlenme firsati (!) yakalamis olur.

saglam
05.09.2006, 14:48
şimdi başlar zekailerden skor tahminleri 10 yeriz eğer 1 atarasak 5 daha yeriz.yatttara yoksa 3 daha yeriz.ömer rıza verse 1 de ordan yeriz.sahadan silerler ezerler bitirirler.çime gömerler.tarihe geçeriz.

Rica ediyorum, ya hayır konuş, ya sus!

Gürkan
05.09.2006, 14:50
Yav kardeşim kabul küfür elbette hoş değil ama verilen ceza oldukça abartılı ve kesinlikle kasıtlı,bazı arkadaşlar hakettik demiş hemen, şunu görelim arkadaşlar bu bize beslenen kinin göstergesi ha diyeceksiniz ki öyleyse daha dikkatli olunması lazım evet kabul ama öyle aman aman şeyler olmadı apoel maçında eğer bu maçta olay var diye ceza veriliyorsa bence cezasız maç kalmaz. her maçta bunların alası oluyor çünkü..İtirazımızı yapıp hakkımızı sonuna kadar aramalıyız olmadımı bu adi heriflere sahada vermeliyiz en güzel cevabı

tabikde baskasına 1 olan bıze bes oluyo bunu herkes bılıyo o zaman onlar atsada sen atmayacaksın.adamlar zaten fırsat arıyo ossursalarda ceza yazsak dıye sen buyuk abdestını yapıyosun. ceza agır dır degıldır,ıtıraz yapılır gercı bunuda beceremez bızım yonetım ama ceza kalksa ne olacak. o kendını bılmez gerı zekalı taraftar bozuntusu yıne bızım taraftarın arasında oturacak.yıne o sıseyı atacak.ve yıne sen işte rum lobısı dıyeceksın...

trapesus
05.09.2006, 14:54
hayır bu gkalmuk'un üstüne niye geliniyor anlamıyorum, adamın yazdıklarında yanlış bir şey mi var.
ayrıca burası patagonya mı kardeşim adam kendi yorumunu yazamaz mı?

Naim
05.09.2006, 14:54
tarafından yazılan

Bence Biraz dinlenme zamanın gelmiş
Yada seni Tarihe geçirelim aslında
Tarihe geçen bir ceza ile

Gürkan
05.09.2006, 14:55
Rica ediyorum, ya hayır konuş, ya sus!

onları zaten ben söylemem.
şimdi çıkar birileri böyle söyler diyorum.yoksa hiç bir zaman bu tarz laflar etmem....

Bülent Bayraktar
05.09.2006, 14:55
çok aptal bir karar

okan6161
05.09.2006, 14:57
ya maç seyircisiz oynatılırmı ne zevk alacaksın futbol zevk işi bunlardan adam olmaz

lakerta
05.09.2006, 14:58
Afedersiniz ama bizim uefa da fb li şenez erzik diye bi adam var ne b.. yer orda ben anlamadım yaa arkadaş sen orda bir tek fenerin hakkını korumayamı gittin.Bu arada bu karardan geri dönmezler geçmiş olsun bir başka bahara uefa hayalleri...

ts_fan
@ilgiliye
Yazarken elin topuzu bu kadar mı kaçar, be arkadaşım?

tsakrep61
yok abı bu serefsızler bızı cekemıyor turk dedın mı adamların yuzunun rengı degısıyo
bıde tabı gecen senekı malum mıllı macta kı olaylar yuzundende ısvıcrelı blater ve adamları her fırsatta bızı ezmeye calısıo
ama orda turkıyeyı gururla -her gelene olur vurun dıyen- temsil eden senes erzık bızı korur dımı

yok abı bu sevda da bıtmez bu cılede bıtmez
bı yandan bos vaatlı amacsız ve kabılıyetsız yonetım, bı yandan lazoronı, bı yandan yattaranın sakatlıgı,futbolcuların form dusuklugu simdi de UEFA ne bahtsız bı kulubuz

Faik Yılmaz
05.09.2006, 14:59
TRABZON ŞOK CEZAYA İTİRAZ EDECEK!..
UEFA Disiplin Kurulu'nun Apoel maçında yaşanan tribün olayları nedeniyle Trabzonspor'a verdiği bir maç seyircisiz oynama cezası üzerine bordo mavili yönetim acil toplantıya çağrıldı...

Saat 15.00'de toplanacak yönetim UEFA'dan gelen kararı ve gerekçelerini görüştükten sonra cezaya itiraz edecek...

Toplantıya katılmak üzere kulübe hareket eden yöneticilerden Kulüp Basın Sözcüsü Zeyyat Kafkas, cezanın çok ağır olduğunu belirtti... Kafkas şunları söyledi:

"Saat 15.00'de yönetim kurulu olarak toplanıp kararı inceleyeceğiz... Bu karar ağır bir karardır... Bu cezayı gerektirecek bir olay yaşanmamıştır... Bu karara itiraz edeceğiz. UEFA daha önce de Apoel maçı için 10 İsviçre Frankı ceza vermişti... Tur atladığımız için bu karara itiraz etmemiştik. Ancak bu kez itiraz edeceğiz. Seyircisiz oynama cezasını yaşananlara göre çok ağır bir karar olduğunu düşünüyoruz."

Naim
05.09.2006, 14:59
hayır bu gkalmuk'un üstüne niye geliniyor anlamıyorum, adamın yazdıklarında yanlış bir şey mi var.
ayrıca burası patagonya mı kardeşim adam kendi yorumunu yazamaz mı?

petagunya değil arkadadış
oyle gelen giden
Trabzon bjkden 3 yer 5 yer
osasunadan 10 yer 8 yer
küme düşeriz
cart curtlarını
XXX gitsin başka yerde yapsın
YETER Be
Bu kadar Demokrası Özgürlük Hak değil
bu neya
Siyaset forumu değil herkes görüşünü söylesin
Taraftarlık inanç işi
inançlarında tartıştırmaz
Tamam akıllıca konuşalım tartışalımda böyle 5-10 yeriz nedemek
Trabzonluluğundan şüphe ederim demem böylesinin
Aklından şüphe ederim

Şentürk
05.09.2006, 15:02
yaw olamaz yaw! bu ne yaww,maçta ne oldu anlamadım ki!

trapesus
05.09.2006, 15:02
Abicim bu işin Türklükle ne alakası var ya? Adamlar geçmişte İngiltere takımlarını men etti 3 sene. Hepsini hem de. O zaman uefa ingiliz düşmanı da aynı zamanda, böyle saçma bi mantık olabilir mi?

a f s
05.09.2006, 15:04
Peki cezanın başka bir sahada oynama şekline dönüşme ihtimali var mı teknik olarak?
Mesela olimpiyat stadı gibi.

Böylece ceza değil ödül olur bizim için.

Naim
05.09.2006, 15:05
Peki cezanın başka bir sahada oynama şekline dönüşme ihtimali var mı teknik olarak?

UEFA verdiği Cezalarda Aynı ülke içerisinde Stad değişimleri yapmaz bildiğim kadarıyla
yani Avni Aker olmaz Dese idi taraftar nedeniyle
Ancak Avrupada oynardık

a f s
05.09.2006, 15:06
A Milli Takım'ın maç yapacağı Commerzbank Arena'ya dev pankart
Cüneyt Karadağ bildiriyor

(A) Milli Futbol Takımının cezası nedeniyle seyircisiz oynanacak Malta maçı öncesi Frankfurt Comerzbank Arena Stadı'na dev pankart asıldı.
Coca Cola tarafından hazırlanan ve toplam 10 bin seyirciyi gösteren ''Seni yalnız bırakır mıyız sandın'' yazısı bulunan dev pankart bugün asılırken maç günü de kale arkalarına Petrol Ofisi ve İddaa şirketlerinin hazırladığı pankartların asılacağı bildirildi.
Toplam 20 bin seyirci varmış gibi gözükeceği açıklanan dev pankartın 28 Metre eninde ve 60 Metre uzunluğunda olduğu belirtildi.
Coca Cola firmasına halkla ilişkiler konusunda hizmet veren BİZ iletişim yönetim kurulu başkanı Berna Nuri Süer, pankart fikrini mart ayında ortaya çıktığını belirtti. Süer, UEFA'nın bu konuda zor da olsa kendilerine izin verdiğine işaret ederek, ''TFF ve UEFA'ya teşekkür etmek istiyorum. Futbolcular da bu fikri çok beğendiler ve kendilerini iyi motive edeceğini söylediler. Şu anda televizyonlarda gösterilen reklamlar İstanbul Olimpiyat Stadında çekildi'' dedi.
Süer, UEFA'dan ses düzeni ve taraftar maketleri için de izin istendiğini ancak verilmediğini ifade ederek maç esnasında ses yayını yapılmayacağını kaydetti.

Nytre
05.09.2006, 15:06
bu cezaya karşı verecek hiç bir tepkim yok... ne yazıkki bizleri sıradanlaştıranlar tepkilerimizide sıradanlaştırdı... yazık...
ayrıca uefa rumlara hediye verdi başka bir şey yapmadı.

trapesus
05.09.2006, 15:07
taraftarlık inanç işi de inanç mı bıraktılar be ironmater?

ama seni anlıyorum, ben kötü niyetle yaklaşmayalım hemen gibisinden söyledim. umarım arkadaş da kendi savunmasını yapar..

Gürkan
05.09.2006, 15:08
Bence Biraz dinlenme zamanın gelmiş
Yada seni Tarihe geçirelim aslında
Tarihe geçen bir ceza ile

dikkatini çeksin diye kırmızı ile yazdım hala anlamazsan ayrıca anlatırım. ben geçen gün bjk maçı ile yapılan 7-8 yeriz yorumlarına gönderme yaptım.şimdi başlar zekailer(bunlar o yorumları yapanlar oluyor) den skor tahminleri diyerek.tekrar aynı yorumların yapılabılecegını belıtmek ıstedım.ama bunu baska yere yorumlayarak ne yapmak ıstedıgını de çıkaramadım.hayır baska yerden bır sıkıntı varsa bılelım. öyle bir yetkin varmı bilmiyorum ama bildiğim bu cezaları bmn yönetmi veriyor.yani tarihe geçecek cezayı hakkettiğimiz düşünuyorlarsa verirler cezayı. sonuçta bu forumda kural uygulayıcılar onlar.

Naim
05.09.2006, 15:10
taraftarlık inanç işi de inanç mı bıraktılar be ironmater?

ama seni anlıyorum, ben kötü niyetle yaklaşmayalım hemen gibisinden söyledim. umarım arkadaş da kendi savunmasını yapar..

Yaw bırakmayanların zaten ensesindeyiz
Yönetiminden Hocasına Başkanına bazı çıkarcı taraftar gruplarına kadar
Ama tutmuş deniliyor ki şunu yeriz bunu yeriz

O zaman çekerim restimi

marcelinhots
05.09.2006, 15:12
Taraftarın klübe ihanetedir bu.Zaten umudum çok azdı şimdi hiçbir umudum kalmadı.

Mert67
05.09.2006, 15:14
of olamaz ya.

Muhalif
05.09.2006, 15:17
Şimdi her sene gelen ve düşen askeri uçağın yerinde ağıtlar yakıp oraları kutsal suyla yıkayan İspanyol'lar bu sene gelmeyecek mi demek oluyor bu? Bence uğursuzluğu üzerimizden atacağız bu kararla:)
Şaka bir yana Osasuna taraftarı olsam itiraz ederim.. Bana deplasmanda ayrılan bir kontenjan var gelip İspanya'dan hem takımımı görmek istiyorum hem de turistik gezi yapıp döneceğim diyelim bir hafta.. ee Trabzonspor ceza almışsa benim suçum ne bunda? Bu açıdan da incelenmesi gereken bir konu:)
Daha Josmi geleceğidi:D

champions
05.09.2006, 15:26
kararın türk takımı olmamızla bi ilgisi olduğunu düşünmüyorum bundan önceki 5 yılda 7 kez ceza almışız bunun da etkisi varmış mutlaka tvden görünmeyen şeyler olmuştur durup dururken uefa verelim şu türklere cezalarını diyemez
belki bu ceza maça giden ve cezaya neden olan taraftarlara bi ders olur
bir musibet bin nasihatten iyidir

argentina
05.09.2006, 15:29
evet bende şimdi ziledim bir maç seyircisz

yukardaki apartmandan yunan bayrağına molotof kokteyli atıldı kale arkasi saldırmaya çalışmıştı devre arasında onlardan sebeb

off off kabus gibi bir sezon geçiriyoruz

OLCAY ÇAKIR
05.09.2006, 15:29
Bİze Stadyumda Akilli Taraftar Lazim DemİŞtİm!!

5-10 Bİn Adet Yeter....

Cefakar Vefakar Falan Lazim DeĞİl........eksİk Olsun...

Kendİ TopÇusuna KÜfreden Elİn Rum'una Neler Eder...

Şapkalar Öne........efsane Gerİ DÖnecekse Tabİ...

argentina
05.09.2006, 15:32
yabancı madde de trbunden değil yukardaki binadan atıldı:D

OLCAY ÇAKIR
05.09.2006, 15:34
Bİnayida Sezonluk Kapamali Beledİye....HEM BELEŞ HEM BÜYÜK BİR SKANDAL.......YOK BÖYLE BİŞEY...

argentina
05.09.2006, 15:36
Bİnayida Sezonluk Kapamali Beledİye....HEM BELEŞ HEM BÜYÜK BİR SKANDAL.......YOK BÖYLE BİŞEY...

bence de aynen oyle olmasi lazımm binada atanlar belli şimdi onları oynatcaksın sahada

kudu_61
05.09.2006, 15:40
Para cezasını oradaki maçtan dolayı almıştık saha kapatma cezasını Trabzondaki maçtan dolayı aldık diye biliyorum...

Badaloğlu
05.09.2006, 15:45
Bu arada ilk maçta Kıbrısta Trabzon tribünlerinde yakılan meşalelerinde bu cezayı artırdığına inanıyorum.O maçta 10.000 isviçre frankı ceza aldık bu maçta da bu olaylar olunca ceza kaçınılmaz oluyor.
Şurada yazan arkadaşlar bu şişe,molotof,taş,sopa v.s. her ne ise bunların sahaya atılmayacağını bildiğimiz halde; bunları sahaya atanlar kimdir kardeşim?
Artık bir şeylerin değişme zamanı gelmedimi?Trabzon Avni Akerin bu köhne ve kokuşmuş görüntüsünü, taraftarların takımlarına verdikleri zararların değişme zamanı gelmedimi?O zaman ne yapalım?Önce bu tip bir olayda hep beraber o taşı atan adama izin vermeyelim.20 kişi kardeşim ne atıyorsun? dediği vakit; o taşı sahaya atan adamın konuşacak bir şeyide kalmaz.
Eskiden bunlar Fener stadında olurdu ama onlar bunu genelde aştılar.Birbirlerini ikaz ederek,herkes yanındakini kontrol ederek bazı şeyler aşıldı.Aralarda çıkmıyormu birkaç sivri?elbette var ama istisnalar kaideyi bozmuyor.

Tunga
05.09.2006, 15:48

UEFA verdiği Cezalarda Aynı ülke içerisinde Stad değişimleri yapmaz bildiğim kadarıyla
yani Avni Aker olmaz Dese idi taraftar nedeniyle
Ancak Avrupada oynardık

Hayır böyle bir uygulama da var.

Benim hatırladığım GS Neutchatel maçı sonrası olaylar nedeniyle GS'nin maçını İzmir Atatürk'de oynaması geliyor ama Avrupa'da başka örnekleri de var. Yani bu kararın gerekçesine göre değişiyor. İlla ki başka bir ülkeye çıkmak gerekmiyor.

Telha TANYILDIZI
05.09.2006, 15:49
madem ceza alacaktık iyice bi dövseydik bu rumları o zaman cezaya değseydi beee

kudu_61
05.09.2006, 15:50
Endişe etmeyin su akar yatağını bulur taraftarlı veya taraftarsız fark etmez çıkar Trabzonlu gibi oynarlarsa öyle yada böyle kazanırız zaten şimdiye kadar ben hiçbir futbolcumuzdan seyircimizin desteği ile yendik cümlesini duymadım aksine seyircinin kendilerini baskı altına aldığını çok duydum şimdi saha sizin oynayın kazanın BİZ RUHUMUZLA SİZİN YANINIZDAYIZ YETER Kİ SİZ DE RUHUNUZLA SAHADA OLUN...

argentina
05.09.2006, 15:52
belki seyirciz daha iyi oynarlar her işteee hayır vardır

Analyzer
05.09.2006, 15:54
Şaka bir yana Osasuna taraftarı olsam itiraz ederim.. Bana deplasmanda ayrılan bir kontenjan var gelip İspanya'dan hem takımımı görmek istiyorum hem de turistik gezi yapıp döneceğim diyelim bir hafta.. ee Trabzonspor ceza almışsa benim suçum ne bunda? Bu açıdan da incelenmesi gereken bir konu:)
Daha Josmi geleceğidi:D

Osasuna taraftarının derdi sana mı düştü? :mad:

Bahtiyar
05.09.2006, 15:55
madem ceza alacaktık iyice bi dövseydik bu rumları o zaman cezaya değseydi beee

arkadaşım bende senin gibi düşünüyom ama bu işler dövmeyle sövmeyle olmuyo. bence 1 maç hiç bişey. türkiye gibi deseydi 4 - 5 maç ceza ne yapcaktın. senin itarızını mı dinliyeceklerdi. ondan sonra kuzu kuzu tv. den maçını izleyecektin. artık bütün dünya futbolu şov amaçlı oynuyo kan davası gibi değil. ve bizdeki yattara da en iyi şovmenlerden.

Naim
05.09.2006, 15:56
öyle bir yetkin varmı bilmiyorum ama bildiğim bu cezaları bmn yönetmi veriyor.yani tarihe geçecek cezayı hakkettiğimiz düşünuyorlarsa verirler cezayı. sonuçta bu forumda kural uygulayıcılar onlar.
http://forum.bordomavi.net/images/buttons/report.gif Tıkla sende ceza verdir

Telha TANYILDIZI
05.09.2006, 15:59
belki seyirciz daha iyi oynarlar her işteee hayır vardır

dostum taraftara çok fazla yükleniyorssun

legend
05.09.2006, 16:08
maç bizim lehimize gitmesine rağmen misafir takım yanındaki maraton(D Blok) ve kale arkasından sürekli rum taraftarların üzerine pet şişe ve taş yağdı. Maalesef çok da kızmaya hakkımız yok.Hele sebepsiz yere rum trübününün önüne gelip el kol işaretleri ile tehdit edip tellere atlayanları gordukten sonra. Geçen yıl bu piskoloji yüzünden 3. sınıf bir takıma yenildik bu yılda aynı piskoloji bir maç sahamızın kapanmasına neden oldu. Yazık,yazık. Bir avuç adamı kaale alıp maç boyunca takımı desteklemek yerine onlarla uğraştı taraftar.

Murat Hızal
05.09.2006, 16:08
@badaloğlu@
'' o zaman ne yapalım?Önce bu tip bir olayda hep beraber o taşı atan adama izin vermeyelim.20 kişi kardeşim ne atıyorsun? dediği vakit; o taşı sahaya atan adamın konuşacak bir şeyide kalmaz.''

4 sene üstüne avni akerde maç izleme şansına sahip oldum.Fakat benim için tam bir hayal kırıklığıydı.Tam rumların yanındaki tribündeydim.Su şişesini atan iki kişiyi uyardım birinde yanımda olan başka taraftarlar boşver bulaşma vs dediler.Birinde rum tarafından atılan şişe tam önüme düştü,şişe patlamadı benimle birlikte önümde oturan 20 li yaşlarda bir genç hmle yaptı şişeye doğru tam almıştım ki oda yapıştı.Ne dersem diyim iki kişi o kadar söylenmeme rağmen elimden şişeyi aldılar rum tarafına attılar.

Tribünün aşağısında sürekli rum taraftarına şişe atılmasına sinirlenen bir taraftar dayanamayıp birinin elindeki şişeyi almaya çalıştı o sırada 7 kişinin saldırısına uğradı.Bu arada maalesef tribünde kimse bu olaylara dur demiyordu polisde dahil.

Maç bittikten sonra rumlar takımlarını çağırdılar alkışlamak için,biz o sırada rumlara su atma telaşı içindeydik.Bu devirde bu kadar bilinçsiz bir taraftar portresi görmek beni üzdü umarım düzelir.

Gürkan
05.09.2006, 16:10
http://forum.bordomavi.net/images/buttons/report.gif Tıkla sende ceza verdir

uzattın ama.benim ceza verdirerek egomu tatmin ettirmek gibi bir niyetim yok.sen varsın nasıl olsa.ceza verilecek biri olunca raporlarsın. mesajlarım orda isteyan raporlasın.

Şentürk
05.09.2006, 16:12
osasunanın cl ye girme işinden haber var mı?

Gürkan
05.09.2006, 16:13
@badaloğlu@
'' o zaman ne yapalım?Önce bu tip bir olayda hep beraber o taşı atan adama izin vermeyelim.20 kişi kardeşim ne atıyorsun? dediği vakit; o taşı sahaya atan adamın konuşacak bir şeyide kalmaz.''

4 sene üstüne avni akerde maç izleme şansına sahip oldum.Fakat benim için tam bir hayal kırıklığıydı.Tam rumların yanındaki tribündeydim.Su şişesini atan iki kişiyi uyardım birinde yanımda olan başka taraftarlar boşver bulaşma vs dediler.Birinde rum tarafından atılan şişe tam önüme düştü,şişe patlamadı benimle birlikte önümde oturan 20 li yaşlarda bir genç hmle yaptı şişeye doğru tam almıştım ki oda yapıştı.Ne dersem diyim iki kişi o kadar söylenmeme rağmen elimden şişeyi aldılar rum tarafına attılar.

Tribünün aşağısında sürekli rum taraftarına şişe atılmasına sinirlenen bir taraftar dayanamayıp birinin elindeki şişeyi almaya çalıştı o sırada 7 kişinin saldırısına uğradı.Bu arada maalesef tribünde kimse bu olaylara dur demiyordu polisde dahil.

Maç bittikten sonra rumlar takımlarını çağırdılar alkışlamak için,biz o sırada rumlara su atma telaşı içindeydik.Bu devirde bu kadar bilinçsiz bir taraftar portresi görmek beni üzdü umarım düzelir.

buna çare bulunması lazım.tek basına kalıyosun uyarınca kendı taraftarından dayak yeme tehlıken var.

ozcan_asanoglu
05.09.2006, 16:15
Albayrak: "Cezaya itiraz edeceğiz.."

Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak, UEFA tarafından aldıkları 1 maç seyircisiz oynama cezası konusunda Tahkim Kurulu'na gerekli itirazda bulunacaklarını söyledi..

5 Eylül 2006, 15:44

İstanbul'dan bugün yönetim kurulu toplantısına katılmak için kulüp başkan yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu ve Yusuf Şimşek ile Trabzon'a gelen başkan Albayrak, toplantı öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı.

UEFA'nın verdiği bir maçlık seyircisiz oynama cezasını basın mensuplarından öğrenen Albayrak, ''Olabilir. İtirazımızı yaparız, olmazsa seyircisiz oynarız'' dedi.

''Bu takımın sahibi seyircidir. Seyircinin yapacağı her türlü olumlu, olumsuz davranışlar kulübü etkiliyor'' diyen Albayrak, şöyle devam etti:
''Bu takımın sahibi taraftarımız, bizler, sizlersiniz. Onun için sahaya çıktığımızda bu takıma taraftarımızın sahip çıkması lazım. Futbolda 3 netice olabilir. Mağlup olduğunuz zaman dünyanın sonu geliyor, koltuklar kırılıyor, saha olayları oluyor. Bizim taraftarımız maalesef bu konuda heyecanlı ve tezcanlı. Taraftarların, skorların üçüne de hazır olması lazım.''

Basının da taraftarları galeyana getirecek yanlı haberler vermemesi gerektiğini savunan Albayrak, ''Sportif faliyetlerde herşey var. Ama biz biraz daha taraftar olarak sabırsız, tezcanlıyız. Karadeniz'in yapısında var. 23 yıldır Trabzonspor'un beklediği, özlediği şampiyonluk var. Bu gerçekleşmeyince insanlar hırçınlaşıyor. Lig 2. sırada bitirildiği dönemde Şampiyonlar Ligi'ne girilebilseydi, çok güçlü hedefe koşan bir kulüp olacaktı. Takım bize yönetmek için emanet verildi. Bunu en iyi şekilde yerine getirmek için çalışıyoruz'' diye konuştu.

-''HERKES HATA YAPAR''-
Albayrak, teknik direktör Lazaroni'nin yanlış açıklamalar yaptığını ifade ederek, şunları söyledi:
''Kendisi de bunu söyledi. Bu olayın üstüne çok gitmenin anlamı yok. Her insan hata yapar. Önemli olan hataları hatalarla kapatmamaktır. Biz de bunu bugüne kadar basın aracılığıyla yapmadık, bundan sonra yapmayacağız. Yardımcı olacağımız noktalar varsa çalışırız. Bunları basın yoluyla değil, masa başında çözeriz. İbrahim beyin açıklamaları şahsi açıklamalarıdır. Hep birlikte hareket ediyoruz. Ama zaman zaman böyle küçük sorunlar olabiliyor. Burası çalışan, işleyen bir kurum olduğu için ben bu işlerde fazla problem görmüyorum.''

-''BİZİM TEK ÇIKMAZIMIZ, BORSA''-
Albayrak, tek çıkmazlarının Trabzonspor Sportif A.Ş. hisselerinin borsaya açılması olduğunu belirterek, sözlerini şöyle tamamladı:
''Trabzonspor, çok daha iyi transferler yapardı, kaliteli oyuncular alabilirdi. Ama önce bütçeyi ayarlayacaksınız, ondan sonra bu işleri yapacaksınız. Önce büyük takım kurup, sonra bütçeyi ayarlamaya çalışırsanız bu takım batar. Bir sefer borsaya girdik, 25 milyon dolar borçlandık. Bundan sonra kulübün bir 25 milyon dolar daha borçlanmaya tahammülü yok. Önecelikle fiziki olarak herşeyi hazırlamamız gerekli. Ondan sonra ona uygun takım oluşturmak lazım. Bu projelerle önümüzdeki sene Trabzonspor'un maddi sıkıntısı olmayacak. Bizim tek çıkmazımız borsaya açılmamızdır. İleriki dönemde kulübü rahatlatacağız.''

OLCAY ÇAKIR
05.09.2006, 16:17
@badaloğlu@

SEVGİLİ DOSTUM,
BUNLARDIR BİZİ YILLARDIR REZİL EDENLER..ONLARA KALSA CEFAKARDIRLAR....
ONLAR GERÇEK TARAFTARDIR......

BUNLARA BULAŞIRSAN REZİL OLURSUN...DÖVÜLÜRSÜN ŞEHRİNDE...
KÜFÜR YERSİN...
FUTBOLCULARIN AYAKLARINI TİTRETEN BU ZİHNİYETTİR....
» Bu Mesaj BMN Forum Yöneticisi Tarafindan Düzenlenmistir.
» Mesajin forum kurallarina uygun olmadigi tespit edilmistir (Uygunsuz hareket/Yazim Kurallari)
» Forum yöneticileri kurallara uymayan mesajlari düzenleme ve silme hakkina sahiplerdir.
» Foruma üye olan herkes Forum Kurallarini (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=2344) kabul etmis sayilir.
» Gerekli durumlarda itirazlariniz için: uyelik@bordomavi.net

Değerli arkadaşım, lütfen forum kurallarına uyalım uymayanları uyaralım.Uyarmaktan korkmayın, burası Avni Aker stadı değil, size karşı herhangi bir tehdit,saldırı olmaz.:)

DeAgLeMaNyAq
05.09.2006, 16:20
Yazık oldu...

OLCAY ÇAKIR
05.09.2006, 16:21
Neden Firtina Avnİ Aker'de Esmİyor Saniyorsunuz?

Hasani HÜseyİnİ M.yilmazi,tayfunu Vs Vs Bu Sebeple KoŞulsuz Savunuyoruz...
Kİmsenİn KÜÇÜk Çikarlarina Alet Olmayalim...aslolan Trabzonspordur Ve Bİzlerİz....

poetricus
05.09.2006, 16:22
İspanyol lobisi yapacağını yaptı yine. Bu arada UEFA asbaşkanı ülkemizdendi değil mi? FB, GS ve BJK için bir tarafını yırtan adama ne oldu?

Mustafa YILMAZ
05.09.2006, 16:24
cezanın sebebi sahaya atılan yabancı maddeler değil açılan KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ bayrakları! rumlar ab'ye girdi ya artık hazmedemedikleri herhaltı kolayca bizim karşımıza çıkartacaklar! buda bunun resmidir işte! şerefsizler... siz istesenizde istemesenizDE hazmetsenizde hazmedemesenizde kıbrıs TÜRKLERİNDİR TÜRKLERİN KALACAK!..bu ceza bize bir ödüldür!...

Hekimoğlu
05.09.2006, 16:29
osasuna bizden bile kötü bir görüntüde şu anda, eleriz bu da uefa'ya kapak olur.bu sefer kupalardan men cezası alırız heralde.

Jester
05.09.2006, 16:41
Cezaya kulübün uğrayacağı maddi kayıp dışında zerre kadar üzülmedim, sonucu değiştirecek bir durum olduğunu düşünmüyorum, takımın taraftardan gaz alıp oynadığı son maçı hatırlamıyorum bile..

Ancak asıl dramatik olan taraftar kitlemizin bilinçsizliği. Maçta sahaya ve rakip tribüne madde atan taraftar bozuntusu işsiz güçsüz tayfasını zaten geçtim ama bu forumda bazı arkadaşların 'ben maça gittim hiç de birşey yoktu, neden ceza verdiler ki?' gibi yorumlarını okuyunca ümitsizliğe düşüyorum. (Bazı diğer arkadaşlar aslında nelerin yapıldığını yine burada yazdılar, hepimiz de okuduk).

Yani bize bu yapılanlar o kadar sıradan geliyor ki neden ceza verildiğini bile idrak edemiyoruz (Gerçekten şişeleri vs. görmeyenleri hariç tutuyorum).

Daha da ötesi, bazıları da çıkıp UEFA'ya haddini bildirelim, protesto edelim, faks çekelim vs. gibi önerilerde bulunuyorlar. İnanın Osasuna taraftarının bu kadar aleyhte etkisi olamaz.

Bırakın arkadaşlar bu bütün dünya biz Türklere düşman triplerini, uyanın rüyanızdan, bu gidişle yakında Kupalara toptan almazlar bizi olur biter. Siz de rahatlarsınız.

Futbolun bir şölen, eğlence olduğunu, futbolcunun da ancak taraftarından alacağı pozitif coşkuyla daha iyi oynayacağını öğrenemeden kimseye kabahat bulmayalım.

Ceza hafiftir, ağırdır, o başka tartışma. Bu kafayla devam edersek bu maçta ceza kaldırılsa ne olacak ki? Öbür maçta bu salaklıkların yapılmayacağının ne garantisi var? Yok tabi.

Ancak tüm bunlara rağmen taraftar bu işte birinci suçlu değildir. Asıl sorumlular şunlardır:

1) Federasyon: Süperlig maçlarında cezaları gerektiği gibi uygulamayan, kararlarda eyyamcılık yapan
2) Yönetim: Tribün şiddetini engellemek üzere hiçbir gayret göstermeyen ve cezayı alınca taraftara hoş gözükmek için 'bizim taraftarımız biraz heyecanlı' gibi saçma sapan ve popülist açıklamalarda bulunan.
3) Emniyet: Maçlarda olay çıkaranları görmezden gelip sürekli alttan alan ve böylece kendi otoritesini yokeden, görevini de yapmayıp taraftar gibi maçı seyreden.

Şu şehri Avrupa'ya güzelce tanıtmak için altın bir fırsat var ama kollektif gerizekalılık yüzünden bu fırsatı da maalesef kaçırıyoruz...

Umut ÖZTÜRK
05.09.2006, 16:45
tepki göstersen ne olacak aman trabzonlular çok kızmış geri mi alalım dicekler. Asıl tepki o su şişelerini atıp bizi mahvedenlere gösterilmeli bu sende avrupaya erken veda :(

CAFER ÖZER
05.09.2006, 16:46
UEFA sonuna kadar haklı,Elindeki şişeyi bir yerlere fırlatmayı marifet sayan 2,3 kişilik manyak yüzünden koskoca takım ceza alıyor,
G.BİRLİĞİ ile Olimpiyat stadında kupa maçındayız,En arkada oturanlar SUYU içiyor elinde boş şişeyi ön tarafa fırlatıyor,Maytap yakıyor Ön tarafa fırlatıyor,Kim var önde kendi taraftarımız,Demekki başka taraftar olsa hep hapı yuttu,
A.GÜCÜ maçını geçen sene ANKARA da izlemiştim.Stada kamera yerleştirmişler,Küfür edenlere anında müdahale ediliyor,Aslında kamera olayını yaygınlaştıracaksın Kulübe ve tüm taraftara ceza vermek yerine,Stadda manyakça hareket yapana para cezası ve maçlara girmeme cezası vereceksin,O şişeyi fırlatana basacaksın para cezasını gerekirse suçun büyüklüğüne göre daha ağır cezalar bak bakalım satadda olay oluyormu,Traftar lara caydırdırıcı cezalar vermeden bu iş düzelmez,
Bence bu cezayı almamıza sebebiyet verenler Trabzonsporlu olamazlar,Yazıklar olsun.

AbSoLuTt34
05.09.2006, 16:49
arkadaşlar beşiktaş maçı için organizasyon nasıl olacak saat kaçta nerde toplanacağızz kaç gündür yazıyorum bunu cevap alamıyorum bana bi yardımcı olunn....

Enes Berfin
05.09.2006, 16:50
bu cezanın tahkimi felan da vardır herhalde..

Bu sene biz nezaman seyircisiz mac oynadikda, seyircisiz iyi oynuyoruz diyorsun?

ben hatirlamiyorum, bizim icin avantajmi dezavantajmi olur bilemem, belkide daha avantajli olur en azindan futbolcularin dedigi gibi "baski altinda kaliyoruz"

seyircisiz baski olmaz, ozaman baskisiz bir mac oynayacaklar, hade bakalim...

Uefanin kararina gelince, bana göre cok agir bi ceza hak etmedigimizi düsünüyorum, sinirlenmemek elde degil ama sonucta futbol disi hareketlerde bulundular bizimkiler, o yüzden ceza aldik ve bu kararda 1 mac seyircisiz cezasi oldu, para cezasi olumlu olarak karsilanabilir ama seyircisiz mac cezasi bana Göre cok AGIR bi ceza.

Umut ÖZTÜRK
05.09.2006, 17:07
başıma ağrılar girdi yine offffffffffffffffffffffff offfffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff ffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff

Haluk Ongan
05.09.2006, 17:10
arkadaşlar inter milan maçında 5 tane meşale atıldı diye adamlar 4 maç ceza aldı unutmayın şampiyonlar ligi maçıydı.Uefa nın kararı zerre kadar haklıdır.Nedeni de bizim süper zeka taraftarlarımızın rakip seyircinin bayrağına yanıcı madde atmasıdır.Tebrik ediyorum zaten bizim seyircimiz böyle iyi takımları seyretmeyi haketmiyor.Geçmiş olsun zaten takıma bi etkisi yoktu seyircinin yani bi fark olmıcak takım açısından.

Bilal 61
05.09.2006, 17:10
Bayağı kötü oldu bu ceza..

OLCAY ÇAKIR
05.09.2006, 17:15
umarım seyircisiz başarırız.....

umarım ders dolu bir maç olur...

ders alacak taraftar da lazım....

Emin
05.09.2006, 17:24
Trabzonspor taraftarı sabırsız ve tezcanlı diyen başkana YAZIKLAR OLSUUUUUUUUUUN. Allaha Havale ediyorum sizi. Ayıptır be. Önüne gelen, bir tarafı sıkışan aynı bahaneyi söylüyor. Lan bu takımın taraftarı 23 senedir bekliyor. 23 Sene Dilekolay. Allahtan korkun 23 senedir sabırla bekleyen ve gelen hezimetlere rağmen desteğini esirgemeyen bir takımın taraftarına futbolda üç skor var, tezcanlı olun gibi kasideler okuyana hiç kimse kusura bakmasın ben çok ağır küfür ederim. Haddinizi bilin ukalalık yapmaya gerek yok. Sizden mi öğrenecez lan biz taraftarlığı. Gidin yöneticilik yapmayı öğrenin ondan sonra gelin bize taraftarlık yapmayı öğretirsiniz. Terbiyesizliğin lüzumu yok. Lafa bak sanki iki senede bir şampiyon olup her sene en az bir kupa alıyorsunuz da biz de gereksiz yere tezcanlılık yapıyoruz. Yav bu kadar olmaz ya resmen herif dalga geçiyor bizle. 23 senedir bekleyenlere tezcanlı olmayın demek küfür etmektir. İade ediyorum kendisine......................

61-POWER-2
05.09.2006, 17:26
vay serefsiz uefa vay.

Mehmet_Mercanlı
05.09.2006, 17:34
UEFA sonuna kadar haklı,Elindeki şişeyi bir yerlere fırlatmayı marifet sayan 2,3 kişilik manyak yüzünden koskoca takım ceza alıyor,
G.BİRLİĞİ ile Olimpiyat stadında kupa maçındayız,En arkada oturanlar SUYU içiyor elinde boş şişeyi ön tarafa fırlatıyor,Maytap yakıyor Ön tarafa fırlatıyor,Kim var önde kendi taraftarımız,Demekki başka taraftar olsa hep hapı yuttu,
A.GÜCÜ maçını geçen sene ANKARA da izlemiştim.Stada kamera yerleştirmişler,Küfür edenlere anında müdahale ediliyor,Aslında kamera olayını yaygınlaştıracaksın Kulübe ve tüm taraftara ceza vermek yerine,Stadda manyakça hareket yapana para cezası ve maçlara girmeme cezası vereceksin,O şişeyi fırlatana basacaksın para cezasını gerekirse suçun büyüklüğüne göre daha ağır cezalar bak bakalım satadda olay oluyormu,Traftar lara caydırdırıcı cezalar vermeden bu iş düzelmez,
Bence bu cezayı almamıza sebebiyet verenler Trabzonsporlu olamazlar,Yazıklar olsun.
cok doğru söyledin CAFER abi
ama benim kizdiğim olay yönetimin burda cok teçrübesiz davranması.. olay anında mudahale veya daha iyi önlemler alına bilirdi.

Abdallı61
05.09.2006, 17:37
vay serefsiz uefa vay.

uefa haklı ceza bence az bile burada yırtındık adam gib taşkınlık yapmadan oturup eleyelim rumları, en ufak olayda cezayı yeriz aman dikkatli olalım provakasyonlara gelmeyelim diye ama gel gör ki sanki savaşa çıktık bravo bize yönetime kızıyoruz ama biz daha beteriz müstahak bize şimdi ne gereği vardı pet şişelerin sanki attığımız pet şişelerle eleyecektik rumları şimdi asıl pet şişe atılacaklar Trabzonspora yakışmayan oyun oynayan bizim ruhsuzlar yazık yaa taraftara bak başka zaman sesimiz soluğumuz çıkmıyo Trabzonda görüyoruz gayseli bejekelilerin formasını giyipte dolaşanları asıl pet şişe atılacak onlar biz bu kafayla sittin sene şampiyon olamayız :mad:

Vkgz
05.09.2006, 17:39
uluslararası federasyonlar türkiye ye iyice cephe almış anlaşılan. kimsenin suçu yok olayda. ağır ceza

Badaloğlu
05.09.2006, 17:39
arkadaşlar beşiktaş maçı için organizasyon nasıl olacak saat kaçta nerde toplanacağızz kaç gündür yazıyorum bunu cevap alamıyorum bana bi yardımcı olunn....

Yahu bazen varya insanı öyle bir çatlatıyorsunuzki;ne diyeyim?değerli arkadaşım.Beşiktaş maçı ile ilgili organizasyonun bu başlıkta ne işi var?Öncelikle Beşiktaş maçının organizasyonu bu başlıkta değil Beşiktaş-Trabzonspor başlığında takip etmen gerekmezmi?

Ayrıca forumu dikkatlice takip edersek; orada forum üyelerine yalvarıyoruz SMS olayına girin,kayıt olun.Bununla ilgilide forum genelde başlık var.Üyelik ücretsiz,sadece telefon numaranızı, adını, soyadını ve hangi şehirde oturduğunu bize bildirmeniz yeterli.Bu sayede yapacağımız organizasyonlardan cep telefonunuza anında SMS olarak mesajlar gelecektir.Azıcık dikkat edelim daaa...

Trabzonli_61
05.09.2006, 17:41
Uefanin....

selcuk
05.09.2006, 17:42
tamam uefada cezada hakli ama kesinliklede bu cezanin bukadar sert olmasinda rum ve ispanyol lobby sinin elli var bence ne mi yapmaliyiz ?
para toplayip osasuna maci icin dev bir kktc bayragi yaptirib macda acmaliyiz tribünlere en azindan böylece bi tavir komus oluruz

OLCAY ÇAKIR
05.09.2006, 17:44
EMİN KARDEŞİM KÜFRETMEYE DEVAM ET....
RAHATLAYABİLİYORSAN NE MUTLU...
SİZLER RAHATLAYIN AMAN SİZİ GÖREYİM..KOSKOCA CAMİADA BİRKAÇ ARKADAŞ KÜFRETSİN DEŞARJ OLSUN...
BİZ HER TÜR CEZAYA RAZIYIZ....

KİMLERE KIZIP KİMLERİ CEZALANDIRDIK 23 SENE...

OLAN HEP BİZE OLDU KARDEŞİM..BUNU UNUTMA...

SAYGIYLA...

Trabzonspor taraftarı sabırsız ve tezcanlı diyen başkana YAZIKLAR OLSUUUUUUUUUUN. Allaha Havale ediyorum sizi. Ayıptır be. Önüne gelen, bir tarafı sıkışan aynı bahaneyi söylüyor. Lan bu takımın taraftarı 23 senedir bekliyor. 23 Sene Dilekolay. Allahtan korkun 23 senedir sabırla bekleyen ve gelen hezimetlere rağmen desteğini esirgemeyen bir takımın taraftarına futbolda üç skor var, tezcanlı olun gibi kasideler okuyana hiç kimse kusura bakmasın ben çok ağır küfür ederim. Haddinizi bilin ukalalık yapmaya gerek yok. Sizden mi öğrenecez lan biz taraftarlığı. Gidin yöneticilik yapmayı öğrenin ondan sonra gelin bize taraftarlık yapmayı öğretirsiniz. Terbiyesizliğin lüzumu yok. Lafa bak sanki iki senede bir şampiyon olup her sene en az bir kupa alıyorsunuz da biz de gereksiz yere tezcanlılık yapıyoruz. Yav bu kadar olmaz ya resmen herif dalga geçiyor bizle. 23 senedir bekleyenlere tezcanlı olmayın demek küfür etmektir. İade ediyorum kendisine......................

Vkgz
05.09.2006, 17:45
Trabzon Taraftari Sabirsiz. Bu Budur ArkadaŞim

Mehmet_Mercanlı
05.09.2006, 17:46
Yahu bazen varya insanı öyle bir çatlatıyorsunuzki;ne diyeyim?değerli arkadaşım.Beşiktaş maçı ile ilgili organizasyonun bu başlıkta ne işi var?Öncelikle Beşiktaş maçının organizasyonu bu başlıkta değil Beşiktaş-Trabzonspor başlığında takip etmen gerekmezmi?

Ayrıca forumu dikkatlice takip edersek; orada forum üyelerine yalvarıyoruz SMS olayına girin,kayıt olun.Bununla ilgilide forum genelde başlık var.Üyelik ücretsiz,sadece telefon numaranızı, adını, soyadını ve hangi şehirde oturduğunu bize bildirmeniz yeterli.Bu sayede yapacağımız organizasyonlardan cep telefonunuza anında SMS olarak mesajlar gelecektir.Azıcık dikkat edelim daaa...

hiç bukadar gülmemiştim..:D :D

ama yinede sen sakın ol badaloğlu boşver olur böyle şeyler..

Mehmet
05.09.2006, 18:07
Kısaca bu ceza iyi olmuş diyeceğim.
Takımın üstünde çok ağır baskılar var.
Birde Avni Aker'de taraftarımızın ağır baskısı..
Bu baskı takımınlehine değil bilakis alyhine oluyordu.
Bari şimdi taraftar baskısı olmadan belki daha iyi oynarlar.
Zaten bu kadar kötü oynayan takım bir kaç sefer seyircisiz oynamayı
çoktan haketmişti bile.
Yalnız taraftarlarımız artık biraz dikkat etmeli. Trabzonspor her maçtan sonra para cezası alıyo paso. Yahu bu takım sanki çok para mı kazanıyo sanki?
Kötü oynayan bir takım berbat bir taraftarı.. Napcaz bu gidişle bilemiyorum.
Bu kötü gidişatlara karşı bişey yapmalıyız. Hep arzu ederim Trabzonspor tribünlerinde güzellikler yaşatmayı yaşamayı ama küfürden kavgadan başka ileri gittiğimiz yok. İnsaf artık.

BOZOHAN
05.09.2006, 18:09
ne olayı olay molay olmadı maçta tamamen rumların işidir bu. elenmenin acısını böyle çıkarıyorlar. uefadan zaten millitakımdan sabıkalıyız herifler verdi cezayı işte. ingilizce bilen şuraya bir yazı yazsında uefaya email atalım.

Haluk Ongan
05.09.2006, 18:16
ne olayı olay molay olmadı maçta tamamen rumların işidir bu. elenmenin acısını böyle çıkarıyorlar. uefadan zaten millitakımdan sabıkalıyız herifler verdi cezayı işte. ingilizce bilen şuraya bir yazı yazsında uefaya email atalım.

mail atsan nolucak ne diyebilirizki 5 senede 7 kere ceza almışız.İnter 4 maç ceza aldı bunun türk olmamızla alakası yok.

fetvaci
05.09.2006, 18:17
çok agır bence bu ceza ınsallah paraya cewırebılırız aksı taktrde cok zor olan ısımız ımkansıza donusebılır:'(

fetvaci
05.09.2006, 18:19
Kısaca bu ceza iyi olmuş diyeceğim.
Takımın üstünde çok ağır baskılar var.
Birde Avni Aker'de taraftarımızın ağır baskısı..
Bu baskı takımınlehine değil bilakis alyhine oluyordu.
Bari şimdi taraftar baskısı olmadan belki daha iyi oynarlar.
Zaten bu kadar kötü oynayan takım bir kaç sefer seyircisiz oynamayı
çoktan haketmişti bile.
Yalnız taraftarlarımız artık biraz dikkat etmeli. Trabzonspor her maçtan sonra para cezası alıyo paso. Yahu bu takım sanki çok para mı kazanıyo sanki?
Kötü oynayan bir takım berbat bir taraftarı.. Napcaz bu gidişle bilemiyorum.
Bu kötü gidişatlara karşı bişey yapmalıyız. Hep arzu ederim Trabzonspor tribünlerinde güzellikler yaşatmayı yaşamayı ama küfürden kavgadan başka ileri gittiğimiz yok. İnsaf artık.

mehmet abı haklı aslında bıde boyle denıyelım bakalm. baskı cok dıyolardı bıde baskısız oynasınlar bakalm ne yapıolar

Mehmet Öztürk
05.09.2006, 18:22
herzaman türkiye´nin en iyi taraftar biz TRABZONSPOR´lular oldugumuzu söyleriz, ama yapiklarimiz ve söylediklerimiz birbirine uymuyor.
Ayni yönetim gibi.
Bazi arkadas ne yaptik da ceza aldik diyor, ama maalesef Türkiye´de ceza almazdik, ama Avrupa´da yemiyor iste.

Insallah seyircisizde olsa bu maci alip rövans maci icin avantajli bir skor yakalariz.

BOZOHAN
05.09.2006, 18:23
mail atsan nolucak ne diyebilirizki 5 senede 7 kere ceza almışız.İnter 4 maç ceza aldı bunun türk olmamızla alakası yok.

bir şey olacağından değil en azından şansımızı deneriz. bir mail atmak zor olmasa gerek.

Haluk Ongan
05.09.2006, 18:27
doğru bi deneyelim o zaman ben bir mail hazırlamaya çalışıyım ama içeriği nasıl olcak?

Nebiye
05.09.2006, 18:32
ben Apoelle oynanan maçta bu cezayı almamıza sebep olabilecek bişi görmedim.Diğer sayfada bi arkadaş pet şie el kol falan demiş ama demek biz farketmedik.Sonuç olaraktan Rumlar maç bitiminde seyircilerinin önüne gelip birbirlerini alkışladılar.Olsa bişi orda olurdu.
Şimdik ititaz hakkımızı iyi değerlendiremezsek sinirden çatlarım ben.:( Yönetimimiz kullansın işte bağlantılarını bir gün de bizim işimize yarasın sayın başbakanımız.Albayrakla bıu işi halletsinler,bir kerede çark bizden yana dönsün diyorum başka da bişe demiyorummm.Yuh yaniii.:mad:

Ve bu cezayı hakkedecek ne yaptık görmek isterdim.http://www.kizlarkahvesi.com/modules/Forums/images/smiles/0202bs.gif

Lokman
05.09.2006, 18:40
Ağalar kimse alınmasın ama zaten son maçlarda taraftar vazifesi göremiyoruz, tamam belki bizden kaynaklanmıyor fakat takımın üzerinde negatif bir baskı oluşturduğumuzda açık. Artık bu kararı değiştiremeyeceğimize her işte bir hayır vardır demekten başka çare kalmıyor bize ALLAH hakkımızda hayırlısını nasip etsin.

Cengiz Çubukcu
05.09.2006, 18:41
belki seyircisiz oynar da maçı kazanırlar...gerçi buna da en büyük gücümüz seyircimiz yoktu diye mazeret bulurlar..

Jester
05.09.2006, 18:45
UEFA'ya bir mail hazırlamaya çalışan sevgili kardeşlerime sesleniyorum:

'Arkadaşlar o maile ne yazmayı düşünüyorsunuz? Ve o maili atarak nasıl bir sonuca ulaşmayı hedefliyorsunuz?'

ERDİNÇ_82
05.09.2006, 18:47
BÖyle SaÇmalik Olmaz

Punisher-61
05.09.2006, 19:04
taraftar olsun olmasin zaten yenilecegiz...bunda ne var..rezil olmayalimda....
böylece seyirci cekirdegini evde yemek zorunda kalacak.

61OKTAY
05.09.2006, 19:05
bence bi şans bizim için çünkü gelen taraftar ya oturup çekirdek yiyo yada böyle cahil cahil hareket ederek takımına desdek verdiğini sanıyo al sana ibret olsun arkadaşımÖNCE İNSAN OLCAN sonra taraftar, nerde ne yapmamız gerektiğini belki öğreniriz inşallah.....

Murat Hızal
05.09.2006, 19:14
@nebiye@

sevgili kardeşim ceza almamız için daha ne olmasını bekliyorsun?Evet ülke içi müsabakalarda bu olaylara bir kaç çapulcunun işidir diye bakıyoruz, ama avrupada olayın rengi değişiyor, adam gözünün yaşına bakmıyor.

Zaten sen cezaya sebep olabilecek hiç bir şey görmemişsin biz ne desekde inanman zor.Ama inan bana ceza biraz ağır olabilir ama cezayı hakettik.

''Rumlar maç bitiminde seyircilerinin önüne gelip birbirlerini alkışladılar.Olsa bişi orda olurdu.'' demişsin ;farketmedin sanırım o kadar çok pet şişe yediler ki polis hepsini içeri sokmak zorunda kaldı.

Biraz daha sağduyu kör olmayalım yeter.

cavenaghi
05.09.2006, 19:18
şimdi beyler eğri oturup dogru konusalım aopel macında seyırcısız oynama cezası verılecek bır sey olmadı. haa para cezası verılebılır ama seyrıcısız oynama cok agır
peki neden böle oldu ?
işte cevap:
rumlar uefa da elenseler bile cok iyi kulis yapıp dev kuzey kıbrıs türk cumhuriyeti bayraklarını mazeret gosterek işlerini cok iyi yapmış ve bizim işimizi bitirmişlerdir.
şimdi ne olacak !!!
bu beyefendıler cok iyi bir savunma verip bu ağır yanlı kararı lehlerıne cevırmek yerıne olayın hemen ardından biz seyircisiz de oynarız die beyanat verip ne kadar yönetici olduklarını göstermıslerdir.ben bu mallardan savunma falan da beklemiyorum başkanı böle beyanat veren bir klup idaresınden bi b.. olmaz
OLAY BUDUR !!!

Tunga
05.09.2006, 19:23
Saat: 14:28

Zeyyat Kafkas, ligTV'ye canlı olarak bağlanıyor ve gerekçeli kararın kendi bilgisi dahilinde olmadığını, saat 15:00'da kulüpte Yönetim Kurulu Toplantısı olduğunu, oraya gitmek üzere yolda olduğunu söylüyor.

Oysa saat 14:09'da trabzonspor.org.tr'de bu haber detayları ile birlikte var.

Şimdi itiraz hakkımız var, evet. Ama bunu nasıl yapacağız. Umarım hiç olmazsa bu işi ÇOK İYİ PROFESYONELLERLE yaparlar. Aksi rezalet olur.

Bir de her ne kadar yabancı takım taraftarlarına yapılan birşeylerin olduğu belli. Tamam anladık, Rum Takımını elemenin, Formula 1 finalinde KKTC Cumhurbaşkanının ödül vermesinin rövanşını daha adil bir yöntemle de alabilirdiniz.

Eğer stada girişte iyi arama yapılmadığını öne sürüyorsanız (ki kararın gerekçesinde bu var) o zaman niye seyircisiz oynama cezası? Bunun cezası başka bir stadyumdur. Mesela Olimpiyat Stadı...

İlk maçta bizim seyirciler, Rumların üzerine yürümüş!!!!! Bu yüzden 10000 SFR ceza aldık. Avrupalılar bu işin suyunu çıkardı. Fener'in her fırsatta Türkiye'yi Avrupalılara şikayet etmesine şaşmamalı. Kafa aynı, yorum aynı.

UEFA ekstra bir gözlemci görevlendirdi, emniyet kontrolleri açısından. O hırbo, stada girişte, sokakta asılı olan KKTC bayrağını indirtmeye kalktı. Peki giriş kontrolleri yapılırken neredeydi o hırbo?

Evet Trabzon'daki maçta birşeyler olmuş belli ki. Ama bir de şu tarafından bakalım. Apoel maçı, benim son 5 senede Avni Aker'de izlediğim en temiz maçlardan biriydi. O zaman ya kapatın Avni Aker'i süresiz siz de rahat edin, biz de kabul edelim, ya da adil olun, canımızı yiyin!

Sen misin Rum takımını eleyen. Al sana bomba..!

Şimdi bir de diğer taraftan bakalım. İki hafta önceki Manisaspor maçı. Hakem rezalet, yan hakemi de öyle. Derken bizim maraton tribününden yan hakemin kafasına birşeyler atılıyor ve adam sendeliyor. Ben de TV başında o dakikaya kadar çektirdikleri yüzünden dakikalarca küfrettiğim yan hakeme bir şeyler atanlara küfrediyorum bu sefer.

Peki o maçın sonunda ne oldu? Bariz bir şekilde stadımız kapanması gerekirken para cezası ile SIVIŞTIK. Temiz futbol isterken bunları da görelim. Yani UEFA'nın verdiği ceza ve nedenleri ile Türkiye'deki sistemi karıştırmayalım. Ancak ısrar ediyorum, eğer bu olay tahki kuruluna giderse, cezanın nev-i değişmeli. Verilen gerekçelerin karşılığı kesinlikle seyircisiz maç değildir.

Mehmet_Mercanlı
05.09.2006, 19:30
böylebircezaya iğtiyacımız vardı...:confused:
bir musubet bin nasihattan iydir.:rolleyes:
haniderlerya avrupada tecrube cok önemli .. daha öğreniceğimiz cok şeyvar.:mad:

oguzkoc
05.09.2006, 19:32
Verilen gerekçelerin karşılığı kesinlikle seyircisiz maç değildir.

yazdıklarının hepsinde haklısın şimal yıldızı. 3 çeşit cezadan en ağırını aldık. (1.para 2.tarafsız saha 3.saha kapatma)

sadece para cezası beklerken en ağır cezayı aldık. bu olayların cezası en fazla tarafsız saha olmalıydı. ama oda senin ddediğin gibi olimpiyat stadında olmaz. türkiye süper lig mücadelesi maçı değilki bu başka bir şehre versinler. bu ulusal bir mücadele olduğu için başka bir ülkeye verilecekti maç ve oda bizim isteğimizle gerçekleşecekti. bizde seçerdik münih olimpiyat stadını 50000 gurbetçi türkle avni akerdekinden daha iyi destek olunurdu...

h@msi61
05.09.2006, 19:34
çok kötü oldu, az olan tur şansımız iyice azaldı:(

BOZOHAN
05.09.2006, 19:39
UEFA'ya bir mail hazırlamaya çalışan sevgili kardeşlerime sesleniyorum:

'Arkadaşlar o maile ne yazmayı düşünüyorsunuz? Ve o maili atarak nasıl bir sonuca ulaşmayı hedefliyorsunuz?'

arkadaşım biz şansımızı denemek istiyoruz belki etkisi olabilir. yazacağımız yazıda maçın tekrar izlenmesini ve hiç bir şekilde rum taraftarına ve maça bir etkide bulunmadığımızı. zaten maçın 87 dakikasında golün olduğunu ve golden hemen sonra maçın bittiğini bu kadar kısa zamanda nasıl olurda meşale yakabileceğimizi kendilerine ingilizce olarak anlatabilecek bir arkadaş varsa ricamdır böyle bir yazı hazırlasın.

BOZOHAN
05.09.2006, 19:41
doğru bi deneyelim o zaman ben bir mail hazırlamaya çalışıyım ama içeriği nasıl olcak?

arkadaşım yazacağımız yazıda maçın tekrar izlenmesini ve hiç bir şekilde rum taraftarına ve maça bir etkide bulunmadığımızı. zaten maçın 87 dakikasında golün olduğunu ve golden hemen sonra maçın bittiğini bu kadar kısa zamanda nasıl olurda meşale yakabileceğimizi kendilerine ingilizce olarak anlatmalıyız.

GolaMTuRi
05.09.2006, 19:48
baski altinda oynayamiyoruz diyenler icin iyi bir firsat..
zaten yattarada yok bu mac allaha kaldi artik..

maskeli61
05.09.2006, 19:48
işte bizim süper yönetimimiz heryerde gömsterdigi başarıyı burdada gösterdi işte kutlamak lazım bizim yönetimi..

Haluk Ongan
05.09.2006, 19:57
utanalım kendimizden ezikleirn forumlarında bile adamlar trabzonspor için iyi olmuş taraftarsız daha iyi oynar diolar ya yazık.Demekki onlar da farkında bizim taraftarın takıma destek değil köstek olduğunun

Beytullah
05.09.2006, 20:18
allah kahretsin yaa suraya bak:( en onemlı macımızı seyriscisiz oynayacagız olamaz bole bişe:(

TSelif
05.09.2006, 20:18
Onlara kalmamış bizim destek ya da köstek olmamız. Kendi işlerine baksınlar
Bizimkilerde adam gibi oynasın seyircisiz meyircisiz alsınlar maçı o kadar. Baskı baskı diyip kafamızı yiyodular .Alın size baskısız maç...TURU GEÇİN ...GEÇİİİİİİN

Özgür Öztürk
05.09.2006, 21:12
Bu ne rezalet. Azda olsa bir tur şansı vardı şimdi o da kayboldu. Allah belanı versin UEFA........

since1967_
05.09.2006, 21:17
türk düşmanı uefaya lanet olsun.

@FLU
05.09.2006, 21:17
birde 2 sene gözetim altında tutulacakmışız ... vay anasını

Gamze
05.09.2006, 21:23
belalarınıza katılmakla birlikte her ne olursa olsun bu işin sorumlusunun da yine kendimiz olduğunu hatırlatıım!!olay çıkarıp adamların eline koz veriyoruz onlar da güzelce kullanıo..madem öle bilioruz bunu ne demeye kendimizi tutamıyoruz ki dostlar!!al işte çok mu ii oldu.böle zorlu bi maçta taraftar yok!!!

bence şu saatten itibaren yeni fikirler üretmeye başlayalım...madem bizi içeri almıolar desteğimizi dışardan yapalım!ne biliim kayıttan ıslık dinletelmi bişeler olsun!!!taraftın olacağı yerleri pankartlalrla dolduralım yapalım bişeler işte!!kendi içimizde didişmeyi bırakıp bari şu maçta birlik olabilelim!!!olan bize oluyo...yine biz üzülücez bu işin sonunda...hala farkında diil miyiz???

saglam
05.09.2006, 21:26
Trabzonspor awarded fan ban
Tuesday, 5 September 2006

Turkish club Trabzonspor must play their UEFA Cup first round, first-leg match against Spanish opponents CA Osasuna on 14 September behind closed doors as a result of crowd incidents at their second qualifying round second-leg game against Cypriots APOEL FC on 24 August.

Probation period
UEFA's Control and Disciplinary Body decided today to order Trabzonspor to play their next two home UEFA club competition matches behind closed doors - with one of these games deferred for a probation period of two years.

Body findings
The UEFA body established that, in the 27th minute of the tie that Trabzonspor won 1-0 to progress to the UEFA Cup first round, a rocket was thrown by local supporters from one stand into another and then thrown back. The rocket was extinguished, but caused panic among spectators. Two bottles were thrown and a rocket was sent towards visiting fans during the half-time break. In the 87th minute, a water bottle was hurled from the main stand in the direction of the fourth official, landing next to him on the running track and a smoke bomb was ignited in the 88th minute, resulting in smoke spreading over one stand.

Police evacuation
After the final whistle, a number of bottles were thrown from various sectors in the direction of visiting supporters. Police in the away fan sector evacuated spectators to the upper part of this section of the stand. It emerged that four away fans were injured as a result of stones and objects thrown by Trabzonspor followers.

Order and security
UEFA based its verdict on the fact that the host club is responsible for order and security inside and around the stadium before, during and after the match, and is liable for incidents of any kind, with breaches of this security duty representing an infraction under UEFA's disciplinary regulations. Clubs are also responsible for the conduct of their supporters.

Previous penalties
The UEFA body expressed the particular view that a lack of security controls led to spectators bringing missiles into the stadium. It also took into account previous penalties handed down to the Turkish team for lack of order in the stadium and improper conduct by its supporters.

No supporters
Consequently, no fans will be allowed into the stadium for Trabzonspor's next game. A maximum of 75 people in each club's delegation, including players, may be in the stadium together with accredited journalists, police officers and security agents, and people carrying out a function related to stadium infrastructure. An appeal may be lodged against the verdict by 24.00CET on Friday 8 September.
©uefa.com 1998-2006. All rights reserved.

Buradaki yazıda ceza nedeni genel olarak; stadın yanındaki bir binadan, devre arasında rakip takım taraftarına molotof ve iki şişe fırlatılması, molotofun söndürülmesine rağmen taraftarlar arasında paniğe yol açması, 87. dakikada 4.hakemin yakınındaki standlardan birisine su şişesi atılması ve 88.dakikada standa sis bombasının isabet edişi, maçın bitiş düdüğüyle rakip takım taraftarı üzerine her yandan birçok taş ve şişe yağması sonucu 4 rakip taraftarın yaralanması şeklinde gösterilmiş. Ayrıca yazıda Trabzonspor'un geçmişteki kötü siciline de vurgu yapılmış.

Cezamız aslında iki maç, ilk maçımızı Osasuna karşısında seyircisiz oynayacağız ve 2 yıl boyunca gözaltında bulunacağız. Bu süre zarfında vukuatımız olması halinde ise ikinci maç cezası da yürürlüğe girecek.

8 Eylül cuma 24.00'a kadar temyiz isteme hakkımız bulunuyor.

LazEkrem61
05.09.2006, 21:31
aci ama gercek,

Türkiye´de yaparken TFF es geciyor
Avrupa´da UEFA affetmiyor !!!!

sucu kendimizde arayalim

eren_61
05.09.2006, 21:45
allahım ne bu bizim çektiğimiz

Umut ÖZTÜRK
05.09.2006, 22:10
kara bulut dağıl artık üstümüzden dağıııııııııııııııııııııııııııııııııllllllllllllll lll

Harun-61
05.09.2006, 22:44
niye kendimize kizmiyoruz ???

yillardan berli ögrenemedik, sahaya pet $i$e atmak yasaktir.
TFF düzgün bir fedarasyon olsa idi, TL daha sahamiz birkac kez kapatilirdi, diger takimlarinkide tabii ki...

hem suclu hem güclüyüz...umarim ders olur. !

Adem Erdoğan
05.09.2006, 23:23
ne farkeder.Ha seyircili ha seyircisiz.Bide seyirci olmadan nasıl oluyomuş onu deneyelim.

saglam
05.09.2006, 23:25
niye kendimize kizmiyoruz ???

yillardan berli ögrenemedik, sahaya pet $i$e atmak yasaktir.
TFF düzgün bir fedarasyon olsa idi, TL daha sahamiz birkac kez kapatilirdi, diger takimlarinkide tabii ki...

hem suclu hem güclüyüz...umarim ders olur. !

Sadece Pet şişe mi? Molotof kokteyle ne demeli ?

macka61
05.09.2006, 23:44
çifte standartın tam tanımı burava uefaya kendine çok yakışmış

trapesus
05.09.2006, 23:44
yazın abi uefaya yazın. molotof attık ama yanlışlıkla oldu deyin. o su şişeleri gökten yağdı deyin. adamların bayrakları bunaltıcı sıcak yüzünden kavrularak yandı deyin..

tmm tepki de, böyle abuk sabuk her şeye itiraz edilmez ki. önce bu hareketlerden dolayı utanalım ve bunu yapan insanları içimizde barındırmayalım.

#10 Fietra
06.09.2006, 00:12
Neyse herşeyin hayırlısı diyelim.

Adem Erdoğan
06.09.2006, 00:32
yaw bu maçta kiki musamp3 oyanayabilecekmi.ismi bildirilmişmi yani.

Ibo61
06.09.2006, 00:39
Tabiiki bu karara üzüldüm.
Ama artik bizim taraftarda biraz kendine ceki düzen vermesi gerekir.

Biz ancak böyle akillaniriz diyecegim, ama diyemiyorum. Bizim seyirci maalesf böyle.

O acidan bu kararin ne kadar yararli olacagini görmemiz icin zaman gerekli.

Ama birseyin degisecegine benim sahsen hic ümidim yok.

Ben 32 yasindayim. 1980 de ilk Trabzonspor macina gittim.
Cok asiri derecedede Trabzonspor fanatigiyim. Onlarca maca gittim.
Ama hicbir zaman takimima zarar vermeye yeltenmedim.

Futbol bu. Ya yenersin, ya berabere kalirsin, ya da yenilirsin.
Tabiiki TS yenildimi kahroluyorum ve günlerce uyku uyuyamiyorum.

Ama rakip takimi taslama, taraftarini taslama, molotof kokteyl atma, hakemlere küfür ve yabanci madde atilmasina kesinlikle karsiyim.
Maalesef bizim tribünlerde cok cahil insanlarimiz var. Futboldan anlamiyorlar. Stada gelip kendi psikolojik ve diger sorunlarini unutmak icin bu olaylara yöneliyorlar.
Olanda gercek taraftara oluyor.

Simdi 5-10 capulcunun yüzünden seyircisiz oynayacagiz! Yazik degilmi diger 25 bin taraftara?

Belkide bu seyircisiz oynama cezasi Trabzonsporuma yarayabilir.
Bana göre Trabzonsporun seyircisi Cilginlar ve Maratondaki bir kac yüz kisi haricinde takimini desteklemiyor!
5 dak. destek ondan sonra bitiyor. Sanki stada degilde tiyatroya gelmis gibiler!
Sonrasinda takimi yuhalayip her hatasinda yerden yere vuruyorlar.

Böyle taraftar olacagina hic olmasin daha iyi.

Gercek taraftari bu suclamalardan tabiiki ayri tutuyorum.
Benim icin gercek taraftar takimini 90 dak, destekleyen ve takimimiz yenilsede, yensede her zaman yaninda olan taraftardir. Sadece iyi günün taraftari degil!!!!!

Bu vesile ile Trabzonsporuma Osasuna karsisinda basarilar dilerim.

maskeli61
06.09.2006, 01:20
of offffffffffffff offffffffffffffffffffffffffffffffffffffff

keles76
06.09.2006, 01:29
ben cezanın sadece çıkan taşkınlıklar ve taraftarların üzeri iyi araştırılmadığından verildiğini düşünüyrum olay yunan lobisinin ve kıbrıs düşmalarının başarısıdır Kıbrıs bayrağı açtığımızın ve zaten kaldırmammız istenmişti. Taraftar takımı destekleme noktasında yeterli değil bunu nasıl daha iyi yaparız derken brde bengal ateşi yok madde atmalar. Allahım sonumuzu hayr et

ozcilingir
06.09.2006, 03:40
seyircili oynarız,

Kasım Hilal
06.09.2006, 03:44
Bir tek bu eksik idi..
O da oldu!

hakanhan
06.09.2006, 03:49
trabzonspor ne yaptıda ceza aldi temiz bir macti... uefa öteki maclarda neler oluyorki kalecılerın kafaları yarılıyor uefa zaten sorgulanmasi gereken bir kurum...

Nytre
06.09.2006, 07:41
bu uefanın değil rumların başarısıdır..

Gürkan
06.09.2006, 08:37
Buradaki yazıda ceza nedeni genel olarak; stadın yanındaki bir binadan, devre arasında rakip takım taraftarına molotof ve iki şişe fırlatılması, molotofun söndürülmesine rağmen taraftarlar arasında paniğe yol açması, 87. dakikada 4.hakemin yakınındaki standlardan birisine su şişesi atılması ve 88.dakikada standa sis bombasının isabet edişi, maçın bitiş düdüğüyle rakip takım taraftarı üzerine her yandan birçok taş ve şişe yağması sonucu 4 rakip taraftarın yaralanması şeklinde gösterilmiş. Ayrıca yazıda Trabzonspor'un geçmişteki kötü siciline de vurgu yapılmış.

Cezamız aslında iki maç, ilk maçımızı Osasuna karşısında seyircisiz oynayacağız ve 2 yıl boyunca gözaltında bulunacağız. Bu süre zarfında vukuatımız olması halinde ise ikinci maç cezası da yürürlüğe girecek.

8 Eylül cuma 24.00'a kadar temyiz isteme hakkımız bulunuyor.

hala uefa yı suclayan kufur edenler olayın cıddıyeının farkındamısınız.bu su sısesı cakmak ayakkabı vs.degıl. molotof kokteylı.orada 3-4 kısı yansa ıdı ne olurdu bılıyomusunuz.bır daha avrupa kupalarına zor gıderdık hem takım hem ulke olarak.

Belkı molotof bılgısı yanlıs ama ya gercekse veya gercek olursa ne olacak.yada trabzonspora yada turk futboluna zarar vermek ısteyen kısı yapsa bunu baska bır macta ve ıstegıne kavussa.kım verecek hesabını.bence o bınalar hangısı ıse sorusturma yapılsın kımler ızlemıs ordan macı hepsı toplanıp ıfadelerı alınıp kım atmıs o maddelerı bulunsun cezasını ceksın.resmen teror eylemı gıbı. sen stada molotof at sonrada uefa senın axxxxxxx yok daha neler. bu tip mikropları içimizden temizlememiz şart yok o molotoflar veya cisimler bizi yakar. onları ayıklayamazsak uefa bizi ayıklar bizde kendi ligimizde kendimizi avuturuz. trabzon emniyeti derhal olaya el koyup o insanları her kimse bulmalı.hem böylece bır nebze iyi görünürüz gözlerine..

oskanonur
06.09.2006, 09:04
arkadaslar bu saatten sonra cezayi tartismaktan cok gelecege bakmak lazim diye dusunuyorum.Eger bu ceza itirazimiza ragrmen kesinlesirse ki oyle olacak.Biz trabzonspor taraftarlari olarak bu macta da takimimizi yalniz birakmamaliyiz.Mac saatinde stadin etrafinda toplanarak takimimiza destek olmaliyiz diye dusunuyorum.Bizim icin bu kadar onemli bir macta mutlaka biseyler yapip takimimiza destek olalim.Bu is icin nasil organize oluruz diye uzerinde dusunmek lazim diye dusunuyorum.

Hekimoğlu
06.09.2006, 09:13
molotof kokteylimi yok artık daha neler.böyle birşey var mı arkadaşlar.ne saçmalıyo bu uefa.

ozcan_asanoglu
06.09.2006, 09:17
yuh yani, ne molotofu..biz de maçtaydık, molotof olsa yangın çıkar, hepsi yanardı.böyle saçmalık olmaz..su şişeleri molotof olmuş raporlarda...uefa zaten ön yargılı bakmış, ekstra gözlemci,güvenlik sorumlusu göndermiş, adamlar sokaklarda asılan bayraklara bile karışmaya kalkmış..

yani ceza önceden kesilmiş sadece malzeme bulmaya gelinmiş...

Jester
06.09.2006, 09:22
Sağlam kardeşimize teşekkürler, bize haberin orijinalini ilettiği ve önemli anabaşlıkları da aktardığı için.

İngilizce bilmeyen arkadaşlarımız bizim basının yalan yanlış bilgileri ve birbirlerini gaza getirmeleri sonucu olayın aslını maalesef hala anlayamadılar.

Bu arkadaşlara şöyle izah etmeye çalışıyim;
1-Gerekçeli kararda son derece detaylı ve net bir şekilde hangi dakikada hangi olayın olduğu, atılan hangi malzemenin nereye düştüğüne kadar anlatılmış. Yani orada birşey olmadığını iddia eden arkadaşları maalesef sonuna kadar çürütecek bir gözlem var ortada.
2-Yapılanları altalta yazınca bırakın cezanın adil olup olmamasını, ben şahsen cezanın az bile verildiğini düşünüyorum.
3-Birçok arkadaşımızın zannettiği veya iddia ettiği gibi Kıbrıs konusunun, bayrağının vs. olayla zerre kadar ilgisi olmadığı görülüyor. Benim fikrim UEFA Kıbrıs meselesinin hassasiyetini dikkate alarak bırakın haksız ceza vermek, verilebilecek en hafif cezayı vermiştir.
4-Bazı arkadaşlar da yine bilmeden Avrupa'da ne olaylar oluyor, hiç böyle ceza verilmiyor gibi yorumlar yazıyorlar. Maalesef bu da yanlış, bizim eyyamcı federasyonun aksine orada inanılmaz sert cezalar veriliyor ve uygulanıyor. Kaldı ki biz bir de sicili bozuk bir takımız(5 yılda 7 olay).
5-Sağlam arkadaşımız da belirtmişti, tekrar hatırlatmak isterim, aslında ceza 1 değil 2 maç, ama 2. maça dair cezanın uygulanması için iki yıllık bir gözlem süresi tanımışlar, benzer bir olay tekrarlanırsa ceza uygulamaya konulacak. Bence bu da demek oluyor ki eğer seneye Avrupa Kupaları'na katılabilirsek cezamız garanti!(Bu kafa yapısıyla)

Bu nedenlerden dolayı siz itirazı falan bırakın, oradan hiçbirşey çıkmaz.
Hala tepkili arkadaşlara iki tane sorum olacak:

1-Bu olaydan kulüp olarak nasıl bir ders çıkarıldı?
2-Sorumlular hakkında nasıl bir işlem yapıldı?
3-Bir daha benzer olayların yaşanmayacağına kendiniz inanıyor musunuz?

Bütün bunlara evet diyebiliyorsanız daha diyecek birşey kalmıyor zaten...

Not: Trabzon Emniyet Müdürü'nün görevi gidip antrenman seyrederek takıma sahte destek vermek değil, olay çıkaranları bulup adalete teslim etmektir. Önce herkes kendi işini yapacak..

Son olarak da, stada kamera konulup suçlular tek tek tespit edilip maçlara girememe cezası almadan bu işlerin bitmeyeceğini düşünüyorum.

cIlgInIm
06.09.2006, 09:41
yani 10 20 yıl önceki taraftar kitlesi olsa trabzonsporda tamam diyecemv er cezayı.. ama artık öyle bir şey oldu ki trabzonspor seyircisi cok ama cok uysal bir seyirci kitlesi oldu sesini dahi cıkramaz oldu bu yüzden futbolcular bile artık her maç yenilse yüzü gülerek trabzonda halkın içinde gezer bir hal aldı .. uefa son 7 yıla bakmış ve ceza vermiş neden son 3 yıl içinde mavi bayrak denilen o bayrakları en cok hangi takım aldı diye bakmadı.. neden 4 büyük takımlardan ilk olarak tel örgüyü kaldıran takım olduguna bakmadı ..

işte bunlar gelecegin zeminini hazırlayan kişiler yüzünden.. sonra diyorlar ki trabzon taraftarı neden kin tutuyor .. benim şimdi aklıma diyarbakırspor macı geldi şerefsiz şenolun seyirciyi kışkırttığı mac seyirciyi maca indirdiği maç geldi .. şimdi trabzon seyircisi bunlara neden tepkisiz olsun.. bak bir şenol belkide bizim uefa dan elenmemize sebep olacak..

mac seyircisizmi olacak olsun hep beraber toplanalım avvni akerimizin etrafına mac bitene kadar sesimizin sonuna kadar destek verelim takımımıza bizi duyacaklardır kesin.. bizi sadece onlar değil uefa da duyacaktır.. biz bize yakışanı yapalım..

şimdi sıra yönetimde ve trabzon belediyesinde dizeceksin stadın etrafına dev ekranlar sinvizyon gösterilerini tüm trabzon macı stad yanında izlicek..

hayde trabzon destek zamanı..

Sevgi
06.09.2006, 09:51
şimdi sıra yönetimde ve trabzon belediyesinde dizeceksin stadın etrafına dev ekranlar sinvizyon gösterilerini tüm trabzon macı stad yanında izlicek..

bu dediğinizi ancak fb yönetimi yapar ,Trabzonspor yönetimi sadece mahalle karıları gibi birbirleriyle kavga etmeyi,çocuk gibi suçu birbirlerinin üstüne atmayı bilir.Zeka gerektiren hiçbir işte Trabzonspor yönetimini göremezsiniz.

Analyzer
06.09.2006, 10:17
yaw bu maçta kiki musamp3 oyanayabilecekmi.ismi bildirilmişmi yani.

mp3 dosyası olarak yollanmış uefaya:D

oktay61
06.09.2006, 10:21
bu dediğinizi ancak fb yönetimi yapar ,Trabzonspor yönetimi sadece mahalle karıları gibi birbirleriyle kavga etmeyi,çocuk gibi suçu birbirlerinin üstüne atmayı bilir.Zeka gerektiren hiçbir işte Trabzonspor yönetimini göremezsiniz.
Sevgi seni gerçekten tebrik ederim çok iyi bir tespitte bulunmuşsun, ayrıca İbrahim Ethem Hacıosmanoğlu'mudur nedir her neyse böyle geldiği günden beri vır vır konuşuyor, kardeşim bir de icraat yap, konuşmayı bize bırak burada bak ne güzel laf ediyoruz, senin işin konuşmak değil iş yapmak, memnun değilse istifa etsin yahu,,, iş yap hacıosmanoğlu iş iş, hadi bir lobi oluşturunda kaldırın şu cezayı önünüzde 7 günlük süreç var,

TSelif
06.09.2006, 10:21
mac seyircisizmi olacak olsun hep beraber toplanalım avvni akerimizin etrafına mac bitene kadar sesimizin sonuna kadar destek verelim takımımıza bizi duyacaklardır kesin.. bizi sadece onlar değil uefa da duyacaktır.. biz bize yakışanı yapalım..

Bu harikaaaaa...eee bunun için bizler neler yapabiliriz .Yine maillerle mi bildirelim...Evet arkadaşlar bu süper bir fikir. Baskı yapalım yönetime Belediye Başkanımıza ...Bari bunu yapsınlar güldürsünler yüzümüzü yaaaa:mad:

Gürkan
06.09.2006, 10:23
birincisi hala ve hala stadta olay olmadıgını uefanın yalan yanlıs olaylarla bıze ceza yazdıgını soyleyenler var.yok artık trabzon taraftarı kuzu gıbıymıs yok sesı cıkmıyomus.o sesı cıkmayanlar tezahurata gelınce cıkmıyo ama iş sahaya yabancı madde atmaya gelınce eşşek herıf cok guzel atıyo o tasları. bu ceza belkı hafıfletılır belkı aynen kalır artık yapacak fazla bır sey yok.arkadaslarında dedıgı gıbı kamera sıstemı uygulanmalı.etraftakı evler kontrol edılmelı kım var kım yok bellı degıl.emnıyet mutlaka ama mutlaka bu ısı yapanları bulmalı ve bu tıpleer omur boyu sahadan uzak tutulmalı.boyle ınsanların(gercı ınsan oldukları şüpheliya) sporla ılgısı olamaz.bunları yollayacaksın lubnana ıclerını doksunler.
evet mavı bayrak almıs olabılırız evet tel orgulerı kaldırdık ama hala ıcımız de teror estıren sahaya hakame tarafatarlara yabancı maddeler atan kendısını uyaranı doven ınsan musvettelerı var.ve bunlar daha cooook basımızı yakacaklar.herkes bunları tarafatarın temızlemesını beklıyo ama sen atma dedınmı 10-15 kısı sana cullanıyo.emnıyet ve yonetım acıl genıs onlemler almalı.cekırdek yıyen taraftara karısıyız ama bu kadarıda pes yanı.gercı ısın garıp yanı bence sahaya bunları atanlar mac boyu tezahurat yapanlar degılde cekırdek cıtleyenlerdır.

Gürkan
06.09.2006, 10:26

ha bırde gecen senekı fb olayını fazla abartmayın hanı dısarıdan bagırmıslarda ıcerden ses gelmıs falan.hepsı yalan.olay tamamen ses duzenı.tamam toplanan bır taraftar kıtlesı var ama ole dısarıdan bagırdılar stad ınledı muhabbetı falan yalan. zaten dıkkat edın ıcerdekı ses dısardakınden fazla ıdı nasıl bır seskı burda bagırıyosun ılerde daha da cogalıyo.

not:ses sıstemını bızım bır tanıdıgın çalıstıgı sırket kurdu ordan bılıyorum.

saglam
06.09.2006, 10:40
hala uefa yı suclayan kufur edenler olayın cıddıyeının farkındamısınız.bu su sısesı cakmak ayakkabı vs.degıl. molotof kokteylı.orada 3-4 kısı yansa ıdı ne olurdu bılıyomusunuz.bır daha avrupa kupalarına zor gıderdık hem takım hem ulke olarak.

Belkı molotof bılgısı yanlıs ama ya gercekse veya gercek olursa ne olacak.yada trabzonspora yada turk futboluna zarar vermek ısteyen kısı yapsa bunu baska bır macta ve ıstegıne kavussa.kım verecek hesabını.bence o bınalar hangısı ıse sorusturma yapılsın kımler ızlemıs ordan macı hepsı toplanıp ıfadelerı alınıp kım atmıs o maddelerı bulunsun cezasını ceksın.resmen teror eylemı gıbı. sen stada molotof at sonrada uefa senın axxxxxxx yok daha neler. bu tip mikropları içimizden temizlememiz şart yok o molotoflar veya cisimler bizi yakar. onları ayıklayamazsak uefa bizi ayıklar bizde kendi ligimizde kendimizi avuturuz. trabzon emniyeti derhal olaya el koyup o insanları her kimse bulmalı.hem böylece bır nebze iyi görünürüz gözlerine..

Orjinal metinde "rocket" olarak geçiyordu, molotof kokteyli. Yan binadakilere sormak lazım, "ne attınız?" diye

Gürkan
06.09.2006, 10:57
Orjinal metinde "rocket" olarak geçiyordu, molotof kokteyli. Yan binadakilere sormak lazım, "ne attınız?" diye
artık her ne ıse emnıyetın buu arastırması o kısılerı bır an once bulması lazım.o kıslere cezasını vermelıyız.

Sevgi
06.09.2006, 11:01
ha bırde gecen senekı fb olayını fazla abartmayın hanı dısarıdan bagırmıslarda ıcerden ses gelmıs falan.hepsı yalan.olay tamamen ses duzenı.tamam toplanan bır taraftar kıtlesı var ama ole dısarıdan bagırdılar stad ınledı muhabbetı falan yalan. zaten dıkkat edın ıcerdekı ses dısardakınden fazla ıdı nasıl bır seskı burda bagırıyosun ılerde daha da cogalıyo.

not:ses sıstemını bızım bır tanıdıgın çalıstıgı sırket kurdu ordan bılıyorum.

adamlar bir ses düzeni kurmayı akıl edebilmiş dimi,taraftarı bir şekilde stadın etrafında toplamayıda.Bizim yönetim böyle bir şeyi düşünebilir mi ? HAYIRRRR.Birileri dürtüklese düşünmelerini sağlasa hayata geçirebilirler mi HAYIRRRR,Şimdi sizin bu söylediğiniz şuna geliyor fb nin yaptığı uydurma yalan dolan biz yapmasakta olur.:confused:

Şahinoğlu
06.09.2006, 11:08
Bence pet şişe hikaye sırf stada Kuzey Kıbrıs bayrağı astığımız için aldık cezayı bence pet şişeyle sahamı kapanır bayrak yüzünden yedik cezayı ..

Gürkan
06.09.2006, 11:18
adamlar bir ses düzeni kurmayı akıl edebilmiş dimi,taraftarı bir şekilde stadın etrafında toplamayıda.Bizim yönetim böyle bir şeyi düşünebilir mi ? HAYIRRRR.Birileri dürtüklese düşünmelerini sağlasa hayata geçirebilirler mi HAYIRRRR,Şimdi sizin bu söylediğiniz şuna geliyor fb nin yaptığı uydurma yalan dolan biz yapmasakta olur.:confused:

tam bunları anlatmak istemiştim.bravo.beni bir sen anladın.tebrik ederim.bundan sonra benim tercümanım olurmusun.bazen benı anlamayanlar oluyo sen tercume edersın.fb bır sey yapmadı ki ne diye onu gösteriyosunuz.olmayan bır seyı olmus gıbı lanse edıyosunuz. ilerleyen zamanlarda akılda fb stadın etrafını doldurdu dıye kalacak bu biiiiir.ikincisi daha stadın içinde birlik olamamıs bır taraftar toplulugundan satadın dısında bır organızasyon beklemek daha dogrusu yeterlı sayıda taraftar beklemek hayaldır.eger bedava cekırdek dagıtılırsa belkı toplanırlar.ve cıt cıt seslerını duyan futbolcular taraftarın orada oldugunu anlar.bu foruma gıren toplam kac kısı bılmıyorum ama oraya gelecek olan sayıda o kadardır. ne cekırdekcılerden nede yonetımden bır sey beklemeyın. trabzondakı bmn uyelerı ve maca gıdebılecek olanlar kendı ımkanları olcusunde bır sey yapabılırse ne ala yoksa bu yonetım bu acızlıkle bırak ses sıtemı dev ekranı oraya bır pıllı radyo bıle koyamaz.

bız yapmasakta olur degıl yapsak ne guzel olur...

ozcan_asanoglu
06.09.2006, 11:21
bazı arkadaşlar da kraldan fazla kralcı kesildi başımıza..uefacı..stadda binlerce KKTC bayrağı vardı..sokaktaki bayrağı bile hazmedemeyen gözlemci stattakileri görünce çıldırmıştır..olayları dakika dakika yazması, su şişesine molotof denmesini haklı veya doğru mu çıkarır?.

ayrıca, atılan maytapla kocaman hac işaretli bayrağın yanması da gözlemciyi ve uefa'yı zıvanadan çıkartmış ve zaten yarası olan isviçrelinin başkanlığı ile de kulüp infaz edilmiştir.olay budur.

şişe veya başka birşeyin atılmasını savunmak elbette mümkün değil ama taraftarı eleştireyim derken bunları da gözden kaçırmamak gerek..

TSelif
06.09.2006, 11:25

Valla bence bu fikir süper ama nerde bizde o yüreeeeeekkkkkk...diyorum...
Onunda maliyetini hesaplar bizim KULÜP MENFAATLERİNİ düşünen biricik başkanımız :mad:
Yaa sizi bilmem ama ben bu iş yoğunluğumun arasında kulübe ve Belediye Başkanımıza mail atıcam .Olur da dikkate alırlar belkim (hiç sanmasamda ) :mad:

TSelif
06.09.2006, 11:29
bazı arkadaşlar da kraldan fazla kralcı kesildi başımıza..uefacı..stadda binlerce KKTC bayrağı vardı..sokaktaki bayrağı bile hazmedemeyen gözlemci stattakileri görünce çıldırmıştır..olayları dakika dakika yazması, su şişesine molotof denmesini haklı veya doğru mu çıkarır?.

ayrıca, atılan maytapla kocaman hac işaretli bayrağın yanması da gözlemciyi ve uefa'yı zıvanadan çıkartmış ve zaten yarası olan isviçrelinin başkanlığı ile de kulüp infaz edilmiştir.olay budur.

şişe veya başka birşeyin atılmasını savunmak elbette mümkün değil ama taraftarı eleştireyim derken bunları da gözden kaçırmamak gerek..

Başka hiç bir açıklaması yok bu cezanın ....

Oruç
06.09.2006, 11:30
5 senede 7 defa ceza almışız. Uefa yine iyi sabır göstermiş bize. Elenme ihtimalimiz Lazaronin'de takımın başında sahaya çıkacak olmasıyla daha da artmış olacak. Sezon başında Resmi sitemiz Süper Lig maçlarında 'küfür, petşişe vb.' şeylerin stadda yaşanmaması için taraftarımızı 'sağduyulu' olmaya çağırmıştı. Öyle değil mi ?

Mehmet
06.09.2006, 11:35
Arkadaşlar üzülmemize gerek yok.
Ne pahasına olursa olsun. Şu kıbrıs takımları hilletine
bu sefer yenilmedik ve yenerek eledik ya. Ya yine tersi olsaydı bu sefer
bu takımı belki bir çoğumuz kalbinden hepten siler belki bir çoğumuz da intahar ederdi. Zaten kötü oynuyor takım varsın seyircisiz oynasın bir maç.
Üzülmeye gerilmeye gerek yok. Bu takımı 5 maç seyircisiz oynatacaksın akılları başlarına gelsin biraz. Yönetiminden futbolcusuna kadar.

Bu seyirciyi de terbiye etmenin bir yolu daha var. Avni Aker de bilet fiatları çok ucuz..
Bir süreliğine bilet fiatlarını en ucuz biletleri 35 ytl ye çıkaracaksın bakın o zaman
bişeyler değişmiyormu?

Sacit
06.09.2006, 12:08
üzülmemize gerek yok ama böylesi önmeli maçta stad da çıt çıkmaması takımı olumsuz etkilker gibi geliyo bana.

ne yapıp edip etkili olmamız lazım ama nasıl

Tunga
06.09.2006, 12:22
Bu ceza uygun ve doğru ceza değildir, bunu tekrar tekrar vurgulamakta fayda var. Bakın yeterli, az, çok demiyorum. Bu doğru ceza değildir, bu nedenle de tahkimden dönecektir bence..

Ama her fırsatta bize anlatılır ya! Milyonlarca kelimelik bir zenginliği olan Çince'de "kriz" ile "fırsat" aynı kelimedir.

İki ihtimal var:

1- Ceza tahkimden dönecek: O zaman hiç olmazsa maçımızı seyircimizle oynayacağız.
2- Ceza onanacak: O zaman da bu olaydan ders alacağız, almalıyız. Hele hele çevre evlerden atılanlara ve atanlara öyle kızıyorum ki. Sen bir bilet alıp da kulübe katkıda bulunma, futbolculara destek olma. Bir de stada birşeyler atarak böyle önemli ve Trabzon'u tanıtma şansımız olan bir maçta bize ceza aldır ve ters propagandamızın yapılmasına sebep ol! Bence bu işi yapanlar, hem de dışarıdaki evlerden yapanlar, çok özür dilerim ama "HAİNDİR".

En azından tahkime kadar bu işi soğutsak, sinirlerimiz için en iyisi olacak. Zira Trabzon ceza alacak ve "oh olsun, ders olsun" diye sevinemiyorum. Ama bu işleri yapanların (ben bilmiyorum ama kısmen de olsa gerçek olduğu varsayımıyla) yanına kar kalırsa bunu da içime sindiremiyorum.

61viya
06.09.2006, 12:35
Uefa nın türk takımalrına karşı ama özellikle bize karşı olan tutumunu biliyoruz.Ufacık bir olay olsa bunu büyütmeyi çok iyi biliyorlar..Madem öyle niye bu tip olaylara mahal verip ateş çıkartıyoruz ki?

Hee şu da bir gerçek ki,Trabzonspor klüp olarak belki de kimseyi karşılamadığı kadar güzel karşıladı Apoeli.Adamlar kendi evlerinde gibi dolaştılar trabzon sokaklarındaç.Bu şehrin insanları ililendi hepsiyle.Yemekler,sümela gezileri,cartlar curtlar..

Bu ceza çok ağır!!! Evet belki,takımı desteklemek dışında gelen taraftarın aklını başına alması için önemli ancak fazla ağır..

Bi de şöyle bi durum var ki,onaylıdır sanırım bu durum,Trabzonspor takımı zor şartlar da,çok daha iyi mücadele edebilen bir ekiptir! Zor şarlardan kasım,klüp zor durumdayken değil..Birileri bizim aleyhimize düdük çaldıkça,birileri bizim kaybetmemizi istedikçe,birileri bizi çıdırtan kararlar aldığı zaman,biz çok daha iyi mücadele ediyoruz..

Hem Fatih tekkenin dediği gbii, "Trabzonspor İtalya da milan ile oynamak zorunda olsa da,sahaya kazanmak için çıkmak zorundadır.."

Sizi bilmem ama,benim en büyük ümidim,takımımız umarım bunu hırs yapar,birilerine ne olursa olsun bizim "trabzonspor" olduğumuzu göstermeye çalışırlar..

Emre B.
06.09.2006, 12:38
Yönetimin elenenirsek bir bahanesi oldu.

Ozan
06.09.2006, 12:40
bu ceza yapılanlara göre çoook ağır . sanki stadda olay çıkdı maç durdu . hiç bir şey yokdu 1 maç ceza almamızı gerektiren . uefa denen futbol kurumundan da şüphelenmeye başladım artık . türkiyede trabzonspor a . dünya da türkiyeye bir anti tutum sergileniyor. bari yönetim iyi bir itiraz yapsın sağlam şeyler olsunda kaldırılsın şu durum .

ha birde bizim futbolcular söyleyip duruyordu kendi sahamızda taraftardan dolayı baskı altında oluyoruz düzgün oynayamıyoruz diye . bu maçda taraftarsız oynarsak ( -ki büyük ihtimal öyle olcak itiraz kabul edilmezse ) görecez oyuncularımızı ne kadar oynayacaklar .

61viya
06.09.2006, 12:42
Hee i de neymiş yeterli aranma yapılmamış,en çok da buna güldüm hee :D:D Demk çoraplarını çıkartıp,x ray cihazlarıyla aramak lazımmış..

tacon
06.09.2006, 12:49
ben ceza ile ilgili hiçbir eleştiri getirmiyorum. hatta hak veriyorum. hıncal uluç!a da söylediği zaman , bizim taraftarımızı eleştirdiği zaman çok kızıyordum fakat şimdi ona da hak veriyorum. avni aker'e milli maç vermeyen federasyona da hak veriyorum artık. neden mi?

kendi başkanı MAZHAR AFACAN'ın ölümü dolayısı ile yapılan sadece 1 dakikalık saygı duruşunda bırakın saygı göstermeyi hazırolda durmayı ona buna küfür ederek stadı inleten biz trabzonspor taraftarı herşeye layığız. ama bunu yapan terbiyesizler maç sırasında oturup çekirdek çıtlatırlar. tezahurat yapmazlar. takım yenilince koltuk sökerler , yakarlar. apoel maçında da sahaya yabancı madde atarlar.

emraba
06.09.2006, 12:55
karar cok agır yonetim.n bunu degistirmesi lazım

sweetrose
06.09.2006, 12:57
buna karşı mükemmel bir itiraz dilekçesi hazırlanması gerekiooor

oskanonur
06.09.2006, 12:58
Arkadaslar bu yorumlariniz cok guzel ama bu macta takimimizi yalniz birakmamaliyiz diye dusunuyorum.Bizde ezikbahceliler gibi stad disindan destekleyelim takimimizi diyorum

coach
06.09.2006, 13:01
Başkanımızın her ne kadar ""Gerekli itirazı yapıcaz"desede bana kader ağlarını kurmaya başladı gibi geliyor.

61viya
06.09.2006, 13:05
Başkanımızın her ne kadar ""Gerekli itirazı yapıcaz"desede bana kader ağlarını kurmaya başladı gibi geliyor.

Başkan hak mahrumiyeti almadan önce de demişti gereki itiraz yapılacak die ama sonra saygı duyuyoruz dedi:D:D

tacon
06.09.2006, 13:06
bu ceza bence % 80 kalkacak. belki başka bir yerde oynamak zorunda kalabiliriz. ama ne olursa olsun takımımız yanlız kalmayacak. bundan eminim. bu adamlara türkün gücünü bugün milli takımımızla zamanı gelince de trabzonsporumuzla göstereceğiz

Tunga
06.09.2006, 13:30
kendi başkanı MAZHAR AFACAN'ın ölümü dolayısı ile yapılan sadece 1 dakikalık saygı duruşunda bırakın saygı göstermeyi hazırolda durmayı ona buna küfür ederek stadı inleten biz trabzonspor taraftarı herşeye layığız. ama bunu yapan terbiyesizler maç sırasında oturup çekirdek çıtlatırlar. tezahurat yapmazlar. takım yenilince koltuk sökerler , yakarlar. apoel maçında da sahaya yabancı madde atarlar.

Bak bunu hatırlattığın iyi oldu. İstanbul'daydım ve foruma girememiştim. Ama benim de kanım donmuştu o an.

Rumlar bizim rahmetli başkanımıza saygı duruşunda bulunuyorlar, bizim taraftarımız ise bağırıp çağırıyor. O an ne dersen de. Saygı duruşu sessiz yapılır, saygı duruşunda bulunulan kişi hakkında bile tezahürat yapmak ayıptır.

egeli
06.09.2006, 13:31
seyircisiz oynayalım, taraftar stresi olmayacağı için takımda iyi bir sonuç alabiliriz.Homurdanmalar olmayacak ya ondan..

Emin
06.09.2006, 13:34
hakkaten bizim sitede amma da fazla uefa gözlemcisi var. Cezayı az bulan da çıktı. Bence ceza tamamen siyasidir. Maç esnasında yaşananlar şampiyonlar ligi final maçlarında bile yaşanıyor. Sıradan olaylar için böylesine ağır bir ceza verilmemeliydi. Ayrıca son beş yılda yedi ceza alacak neyi yaptık hatırlayamadım. Zaten doğru dürüst avrupaya gittiğimiz yok ki. Düşünün oynadığmıız son avrupa maçlarını ben her hangi birini olaylı hatırlamıyorum. Bu UEFA eften püften şeyler yüzünden bize bol bol ceza verdiği için sabıkamızı da kabartmıştır. KKTC bayrakları ve maçla hiç bir ilgisi olmamasına rağmen açılan yunan bayrağına karşı verilen tepkiye karşı bir şeyler yapma zorunluluğu hisseden uefanın ve onun türk düşmanı başkanının marifetidir.

Avrupada bir futbolsever düşünün. Bu akşam Türk milli takımının maçını izleyecek ve seyircisiz oynadığını görecek. Sonra bir hafta sonra bir türk takımının maçını izleyecek bakacak yine seyircisiz. Zaten barbar olduğumuzu düşünen avrupalıya bunlar hala barbar mesajı verilmiş olacak. Pis bir siyasi oyunun parçası edildik.

trapesus
06.09.2006, 14:20
madem karar siyasi abicim, o zaman anorthosis maçından sonra da verirlerdi ceza orda da kıbrıs bayrakları yok muydu.

ayrıca utanılması gereken bir durum varsa ordaki maçta adamların hiç bir terbiyesizce hareket göstermemeleri, taraftarımıza karşı hiç bir saldırının olmaması, gol sevinçlerini doyasıya yaşamaları ve staddan ellerini kollarını sallayarak çıkmaları; buna rağmen bizim o insanlara yaptığımız ayıptır. devletler arasındaki siyasi durum bir spor müsabakasına gelen sporcu ve taraftarlara şişe atılmasını haklı çıkarmaz.

ayrıca bir arkadaş da diğer maçlarda kalecilerin kafası yarılıyor demiş. evet yarılıyor. hatta yarılmasına da gerek yok inter sahaya meşale attı diye 4 maç ceza aldı. bu uefa paranoyağı arkadaşlar buna ne diyecekler merak ediyorum.

zafercalikoglu
06.09.2006, 14:39
bi bu ceza eksikti,
yine başaladık gecen sezon gibi aksilikllerin üst üste gelmesi,

1.lazoroni vakası
2.yattaranın sakatlanması,
3.ceza saha kapam
4.5.6.7.8.....
gelcek gibi geliyor bana

Mehmet Alemdar
06.09.2006, 14:51
Bakalım yönetim ne yapacak bu ceza karşısında...

Egemen
06.09.2006, 14:56
ulan izmirden sırf bu maç için geldim. yerim cezasını ne yapar eder orda bağırırız...