PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şenol Güneş'i Anlamak

Berke6198
24.09.2013, 19:38
http://t1309.hizliresim.com/1f/r/sy96f.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

ŞENOL GÜNEŞ’İ ANLAMAK

Özünde, her Trabzonspor’lunun sahip olması gereken bir özelliktir...

Özellik demeyelim de “dünya bakışı”dır.

Şenol Güneş’i anlamak 2-3 cümlesini duymak veya 2-3 satır hayatını okumaktan ibaret değildir.

Şenol Güneş bir felsefenin ta kendisidir.

Bu felsefeyi oluşturan da “beyin”dir. Daha derine inecek olursak, beynimizi, yani “fikirlerimizi” etkileyen en önemli faktörlerden biri de gördüklerimizdir.

Gördüklerimiz dönemlere göre değişebilir...

Yoksulluk görebiliriz, açlık görebiliriz, hüzün, keder, dert görebiliriz.

Bunun tam tersi olarak, “zenginlik, çokluk, sevinç, heyecan” görebiliriz.

Aslında tam olarak gereken nedir biliyor musunuz, bu kadar seçeneğin içinden hangisini görürseniz görün, yaşarsanız yaşayın, “inanmak”tır asıl olan.

İnandığına güvenmek, inandığından güç almaktır.İnandığından cesaret toplamak, inandığından fikir edinmektir. İnandığın şeyden bir şeyler beklemek, inandığın şeye saygı duymak, inandığın şeye saygı duyulmasını beklemektir...

Biraz Şenol Güneş’ten uzaklaştığımı fark ettiniz değil mi ?

Hayır, Şenol Güneş’ten uzaklaşmadım...

Aslında siz bunları okurken, size tam da “Şenol Güneş” olmayı anlatıyordum, anlatacağım...

Size bundan dem vuracağım, dert yanacağım, düşündüreceğim...

Fakir bir ailenin, fakir bir çocuğu olarak doğabilirsiniz.

Etrafınızdaki her şey fakir olabilir. Düşünceler, evler, sokaklar, insanlar,dükkânlar,mağazalar...

Her şeyin fakir olduğu bir yerde gözünüzü açabilirsiniz dünyaya.

Doğar doğmaz baskı altında bir yerle karşılabilirsiniz, karşılaşırsınız.

Herkesin fikrinin sorgulandığı, gençliğinin baharında hayatının söndüğü bir ortam...

Siz de bu fakirliğin içerisinde “Şenol Güneş” olup doğarsınız.

Kimine batmayı hatırlatan bir “Güneş” kimine yeni bir günü ve doğuşu hatırlatan bir “Güneş”

Kime ne olursanız olun, siz sizsiniz. Siz düşüncesiniz, varlıksınız.

Fark edilmesi gereken, önem ve değer verilmesi gereken birisiniz.

Adınızın, soyadınızın makamınızın ve unvanınızın bir önemi göz önünde bulundurulmadan, bu önem vurgulanmadan fark edilen biri olmalısınız.

40 senelik bir askerlik hayatınız varsa, size “Albay” denmesini değil de “Mehmet, Hüseyin, Şenol, Ahmet,Mustafa” denmesini önemsersiniz...

Siz her şeyden önce bir varlıksınız, bir düşüncesiniz, bir İNSANSINIZ.

Dedim ya, o kadar fakirliğin yoksulluğun içine bir “Güneş” olarak doğuyorsunuz diye...

Futbola küçük yaşta mahalle aralarında başlarsınız.

Sahilde, sokak aralarında, caddelerde...

Nedense her bakan göz futbola “serserilik” diye bakıyordu. Yok yahu, olur muydu hiç öyle ? Futbol hiç serserilik olur muydu??

Büyüdükçe etrafındaki futbol aşkıyla yanıp tutuşan arkadaşlarının futboldan iyiden iyiye uzaklaştırıldığını sezersiniz, gözlemlersiniz...

“Bunda kesin bir iş var, futbol oynamalıyım” diye düşünürsünüz.

Ama dedik ya, etrafınızdaki gözler uğursuz, eleştirenler cahil...

En yakınlarınız bile bu cahil yorumlara imza atıyor; Anneniz, babanız..

Olsun, siz yine başınız dik, fikrinden emin yola çıkarsınız...

En başta da demiştim ya, insanı ayakta tutan, onu gerçekten insan yapan “fikirleridir, düşünceleridir” diye..

İşte tam da bu dediğim sizde fazlasıyla mevcut.

Sadece bir kaç şey eksik, cesaret ? Korkma korkma, onu da fikrinizden alıyorsunuz...

Şenol Güneş bir disiplin abidesidir aslında...

Disiplini sağlamaktır, futbol damarları kurumuş, cahil bir kesimde fikirlerinin verdiği cesaretle dimdik yürümektir “Şenol Güneş’lik.”

Futbol hayatın boyunca kalecilikten nefret ettiğini dile getirdin...
Doğal olarak da soruyorlar, “Yahu Şenol, madem sevmiyorsun, neden kalecisin?”

Görev hocam, görev...
Oyun aşkı, görev, disiplin...

Ey dostlar! Şenol Güneş olmak kolay değil... Şenol Güneş’i anlamak kolay değil...

Şu anda yazıyorum, Şenol Güneş’i yazıyorum, ama ben bile çoğu zaman Şenol Güneş’i anlayamıyorum...

Zaten anlamadığınız şeylerin anlaşılmasını istemez misiniz hep ? Bir şeyi anladıktan sonra etrafınızdaki insanların anlayıp, anlamaması sizi pek de ilgilendirmez...

Dedim ya; Bir Şenol Güneş olmak kolay değil. Bir fakirliğin içinde, bir bilgi kirliliğinin içinde, imkânsızlıklar içinde, yoksulluk içinde, spor ve futbol damarları kurumuş bir şehirde dünyaya gelip böyle büyük bir kişilik olmak kolay değil...

Her fikrin birer birer yerle bir olduğunu görürken düşündüklerini dimdik! ayakta tutabilmek...

Her şeyde bir anlam aramak, bir anlam çıkarmak...

Uzun zamandır klavyenin tuşlarına basıyorum...

Ama Şenol Güneş’i yazarken bir dakika olsun bir oturup düşünmüyorum “Ne yazsam?” diye..

Kelimeler beynimden akıyor geçiyor. Hepsini tutup, yakalayıp şu satırlara dökmek istiyorum ancak olmuyor...

Bunca yıl sonra, sizin onlarca, yüzlerce ve sayılamayacak kadar emeğinizin karşılığını nasıl verdik size hocam?

Sorarım, ey Trabzon'lular, Ey Trabzonspor'lular!

Hangimiz size gereken değeri verebildik? Yapamadık hocam...

Bizi affedin...

Ama sakın unutmayın; Fikrine sahip çıkan, disiplinli, lider ruhlu, düşüncelerini her alanda koruyan bir gençlik size sahip çıkıyor...

Belki sizi anlamayı reddeden bir nesil de yetişiyordur, bir yerde, bir zamanlar yetişmiştir belki de...

Ama çizginin şu kadar ince olduğunu düşünüyorum;

Şenol Güneş’i anlamak, Şenol Güneş’i anlayamamak.”

O yüzden, Ne Mutlu Şenol Güneş’i anlayabilen insanlara...

Ve size Şenol Güneş'in şu anlamlı sözleriyle veda etmek istiyorum;

"Ben fakir bir ailede büyüdüm,ama denize girdim,kumsalda oynadım,organik besinler de yedim;ama şimdi zengin bir baba olarak çocuklarımı denize sokacak yer bulamıyorum, organik meyve yediremiyorum, hangisi zenginlik bilmiyorum."

Hüseyin Başoğlu
24.09.2013, 19:42
çabuk silin başlığı çabuk çabuk...

Gelirler şimdi...

Bu arada eline sağlık berke :)

OĞUZHAN061
24.09.2013, 19:53
Keşke Türk Futbolunun patronu Şenol Güneş olabilse..

Mehmet Fatih Silik
24.09.2013, 20:37
Güzel bir yaziydi Berke karde$im...
$enol Güne$'i anlamak...
eline yüregine saglik

ihsan candas
24.09.2013, 20:41
Böyle şeyler yazma çocuk :)

bordolumavi
25.09.2013, 01:09
Harıka bı yazı olmuş elıne yuregıne saglık gercekten gozlerım doldu okurken :( bana en cok koyan şey ne bılıyormusunuz,senol hoca takımın basında iken takım ıkı mac kaybedınce herhangı bı yerde mac ızlerken senol hoca gıbı bırıne agza alınmayacak kufurler edıyorlar ya bu benı hep cok uzmustur,bızım bazı salak taraftarlarımız şunu nıye farkına varmıyor,bu takım son 30 yıldır sadece ve sadecw senol hoca ıle sampıyonluga oynadı ve sonunda da sampıyon oldu,yanı ne kadar basarısız olursa olsun senol hoca bu takımın basında kalmalı...

Şenol Altunsoy
25.09.2013, 01:15
Helal sana çocuk

Mustafa'
25.09.2013, 01:21
helal olsun :alkış: :alkış:

UgurAk61
25.09.2013, 01:21
Agizina saglik vücudum titredi...
Senol hocanin futbol bakimindan bazen elestirsemde en cok onu orda görünce huzur buluyordum... Adamsın hocam

bordolumavi
25.09.2013, 01:30
Agizina saglik vücudum titredi...
Senol hocanin futbol bakimindan bazen elestirsemde en cok onu orda görünce huzur buluyordum... Adamsın hocam

Cok dogru demişsin bende senol hocayı kulubede gorunce huzur buluyodum

UgurAk61
25.09.2013, 01:57
Cok dogru demişsin bende senol hocayı kulubede gorunce huzur buluyodum

Sorun sadri senerdeydi!!!!

Bunu anladim: selcuk gitti kötü selcuk oldu
Umut gitti kötü umut oldu
Engini zorla oraya satti
Ceyhunu bile arar olduk
Burak gitti nankör oldu... Ebe sadri sener
Herkes gitti sen kaldin... Suc demek sendeydi...
Onun yüzünden sultan senol günes bile pes etti... Tolga ts sogudu!!!

Ahmet Öztürk
25.09.2013, 02:05
Yedek kulübesi hariç her yere yakışır hocam. Kulüp başkanı, federasyon başkanı hatta spor bakanı.

Yaşar
25.09.2013, 02:17
çabuk silin başlığı çabuk çabuk...

Gelirler şimdi...

Bu arada eline sağlık berke :)

Sırf senin hatırın için bir şey yazmıyorum HÜSEYİN :)

Eline sağlık genç kardeşim, güzel akıcı bir başlık olmuş.

E. Cumur61
25.09.2013, 02:41
:alkış::alkış::alkış:

İlker Yazıcıoğlu
25.09.2013, 03:06
Cyzio hoca bu başlığı görmesin:)

bordolumavi
25.09.2013, 03:17
Sorun sadri senerdeydi!!!!

Bunu anladim: selcuk gitti kötü selcuk oldu
Umut gitti kötü umut oldu
Engini zorla oraya satti
Ceyhunu bile arar olduk
Burak gitti nankör oldu... Ebe sadri sener
Herkes gitti sen kaldin... Suc demek sendeydi...
Onun yüzünden sultan senol günes bile pes etti... Tolga ts sogudu!!!

Affına sıgınarak bısey dıycem, ya bu kadar da acımasız olmamak lazım selcuk burak colman engın jaja bunlar sadrı baskan donemın de geldi,,,ya bız 2010-2011 de sadrı baskanla senol gunes le sampıyon olduk da :)

cem1990
25.09.2013, 08:40
Ellerine sağlık genç kardeşim.

Yiğit Gayretli
25.09.2013, 08:42
Ailelerin "futbol oynama, adam ol" dediği dönemlerde Güneş olup doğmak kolay değil. Bu yüzden bizim Şenol Güneş'i anlamamız, Şenol Güneş olmayı anlamamız da kolay değil...

Eline sağlık evlat...

Hüseyin Başoğlu
25.09.2013, 08:56
Sırf senin hatırın için bir şey yazmıyorum HÜSEYİN :)

Eline sağlık genç kardeşim, güzel akıcı bir başlık olmuş.

Eyw abim :)

Bi başlıktada bu konu tartışılmasın :)

poetricus
25.09.2013, 10:06
Kemalizm ıskartaya çıktı, yeni putumuz Şenolizm.
Şu yazılarda Şenol Güneş'in ismi yerine K. Atatürk yazın aynı şey çıkar. Kim bilir belki de o yazılar K. Atatürk yerine Şenol Güneş ismi konmasından ibarettir.

Bir tek;
"Kurduğu ordu
Düşmanı kovdu,
Ulusu, yurdu
Odur yaratan." dörtlüğü eksik kaldı. Orada da "düşman" yerine "şikeciler", "İrlandalılar", "Hainler" falan dersiniz olur biter.
Fikret haklıymış:
"Beşerin vardır böyle budalalıkları
Putunu kendi yapar, kendi tapar!"

Yiğit Gayretli
25.09.2013, 10:13
Şu yazılarda Şenol Güneş'in ismi yerine K. Atatürk yazın aynı şey çıkar. Kim bilir belki de o yazılar K. Atatürk yerine Şenol Güneş ismi konmasından ibarettir.

Bir tek;
"Kurduğu ordu
Düşmanı kovdu,
Ulusu, yurdu
Odur yaratan." dörtlüğü eksik kaldı. Orada da "düşman" yerine "şikeciler", "İrlandalılar", "Hainler" falan dersiniz olur biter.
Fikret haklıymış:

Hoca'm bence bu tavrınızla Şenol Güneş'i put olmaya iten sizsiniz. Kızdıklarınızdan daha çok put muamelesi yapıyorsunuz Güneş'e :)

poetricus
25.09.2013, 10:14
Söylemiştim değil mi?
"Başka sorum yok Sayın Yargıç!".

tristram
25.09.2013, 11:09
basima birsey gelmeyecekse bmn forumlarinda gordugum en arabesk yazi diyebilirim.icerige girmeye hic gerek yok.verilen emege saygi duysam da icerigi at cope gitsin denilecek yazilardan.
tartisma baslatmak icin bunlari yazmiyorum ama senol gunes mevzusunu artik bir kapatin arkadas.
senol gunes'in gidisini kaldiramayip halen daha agir bir travma icerisinde olanlar foruma yazmak yerine zeki muren'in simdi uzaklardasin adli eseri esliginde ufak bir raki acabilir.bu ruh haliyle inanilmaz bir kombo olur.tavsiye ederim.

Külünkoğlu
25.09.2013, 11:44
Yazının katılmadığım yönleri var olmasına da... Neyse,

Bir yazı görmüştüm geçen hafta başlığı da unuttum yazanı da ama beni çok sinirlendirmişti.
Şike davası ile ilgili “ne yani BMN mi bu davayı unutturmadı şike davasında etkin rol mü oynadı ?” minvalinde bir yazıydı.

Uzun uzun BMN olarak yaptıklarımızı yazacak değilim. Bu konuda cahillikleri varsa amenna ancak bilgileri varsa koca bir yuh!

Yahu ne yapalım şimdi, ne olsun istiyorsunuz ? “hiçbir şey yapmadık” mı diyelim ?

Bir şeyleri beraberce yapabileceğimize olan inancımızı yok mu edelim ? hiç teşvik etmeyelim mi ? sezarın hakkını sezara vermeyelim mi ? ne yapalım ?

Şenol Güneş meselesi de buna çok benziyor. Bir türlü hakkını veremiyoruz.

Bu adam bizim değerimiz, elinoğlu ciğeri beş para etmez adamlarını allayıp pullayıp önümüze sürerken, bu topraklardan çıkan kendini yetiştirmeyi başarabilmiş doğduğu şehire ve ülkesine faydalı olmayı başarabilmiş Şenol Güneş’in hazmedilememesini ben hazmedemiyorum. Hırsızlıktan kendini kurtaramamış camianın neferlerinin bile saygı duyduğu isme bu eziyeti anlayamıyorum.

iyi adamdır be kardeşim, iyi adam!
Kızdırmadı mı beni ? Hataları yok mu? var tabi.
Kimin yok ?

İstatistiklere yada söylediklerine mi bakmak istiyorsunuz neye bakarsanız bakın Trabzonspor tarihinin bir numaralı değeri Şenol Güneş’tir.

Mollasalihoğlu
25.09.2013, 12:05
Yazının katılmadığım yönleri var olmasına da... Neyse,

Bir yazı görmüştüm geçen hafta başlığı da unuttum yazanı da ama beni çok sinirlendirmişti.
Şike davası ile ilgili “ne yani BMN mi bu davayı unutturmadı şike davasında etkin rol mü oynadı ?” minvalinde bir yazıydı.

Uzun uzun BMN olarak yaptıklarımızı yazacak değilim. Bu konuda cahillikleri varsa amenna ancak bilgileri varsa koca bir yuh!

Yahu ne yapalım şimdi, ne olsun istiyorsunuz ? “hiçbir şey yapmadık” mı diyelim ?

Bir şeyleri beraberce yapabileceğimize olan inancımızı yok mu edelim ? hiç teşvik etmeyelim mi ? sezarın hakkını sezara vermeyelim mi ? ne yapalım ?

Şenol Güneş meselesi de buna çok benziyor. Bir türlü hakkını veremiyoruz.

Bu adam bizim değerimiz, elinoğlu ciğeri beş para etmez adamlarını allayıp pullayıp önümüze sürerken, bu topraklardan çıkan kendini yetiştirmeyi başarabilmiş doğduğu şehire ve ülkesine faydalı olmayı başarabilmiş Şenol Güneş’in hazmedilememesini ben hazmedemiyorum. Hırsızlıktan kendini kurtaramamış camianın neferlerinin bile saygı duyduğu isme bu eziyeti anlayamıyorum.

iyi adamdır be kardeşim, iyi adam!
Kızdırmadı mı beni ? Hataları yok mu? var tabi.
Kimin yok ?

İstatistiklere yada söylediklerine mi bakmak istiyorsunuz neye bakarsanız bakın Trabzonspor tarihinin bir numaralı değeri Şenol Güneş’tir.

Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az.

Şenol Altunsoy
25.09.2013, 12:34
basima birsey gelmeyecekse bmn forumlarinda gordugum en arabesk yazi diyebilirim.icerige girmeye hic gerek yok.verilen emege saygi duysam da icerigi at cope gitsin denilecek yazilardan.
tartisma baslatmak icin bunlari yazmiyorum ama senol gunes mevzusunu artik bir kapatin arkadas.
senol gunes'in gidisini kaldiramayip halen daha agir bir travma icerisinde olanlar foruma yazmak yerine zeki muren'in simdi uzaklardasin adli eseri esliginde ufak bir raki acabilir.bu ruh haliyle inanilmaz bir kombo olur.tavsiye ederim.

Şu travmayı bir açsak mesela ben de sizin için travma yerine kompleks sözcüğünü söyleyebilir miyim?Zeki Müren örneği de

sanırım arabeski değersizleştirip çıtayı Türk Sanat Müziği gibi "elitist" bir seviyeye taşımak.Ben de size Beethoven'dan'dan 5. senfoniyi öneriyorum.

Dinleyip dinleyip ne kadar "değerli" düşüncelere sahip bir insan olduğunuzu ve arabeskle aranızda ki makasın açısını önemsersiniz.

Orkun Özkaya
25.09.2013, 12:38

"tartisma baslatmak icin bunlari yazmiyorum" demişsin. Emin misin ?

Şenol Altunsoy
25.09.2013, 12:39

Bir tek;
"Kurduğu ordu
Düşmanı kovdu,
Ulusu, yurdu
Fikret haklıymış:

Hocam bu yazdıklarınız bana 2. cumhuriyetçilerle Kemalistlerin tartışmasını hatırlattı.Çok şey söylemek isterdim ama

buradan bunu tartışmanın çok sağlıklı olacağını düşünmüyorum.Sadece şunu söylemek istemiyorum putları daha uhrevi yerlerde aramak gerek.

Necmettin ALTUNTAŞ
25.09.2013, 12:44

Bir tek;
"Kurduğu ordu
Düşmanı kovdu,
Ulusu, yurdu
Fikret haklıymış:

K.Atatürk put Şenol Güneş put...Allah'ım bu ne kin bu ne düşmanık.Kuran-ı Kerim'i açıp bakın da "iftira"nın karşılığını okuyun.

Gökhan ARSLAN
25.09.2013, 12:59
İsmini duyduğumda gerçekten tüylerim diken diken oluyorsa başka söze gerek kalmaz..
Adam ! demek için ismini kullanmak yeter..
Bu büyük değerimize yeterince karşılık veremedik bu zamana kadar açıkçası..
Ama o kim ne derse desin bu camianın en büyük sembolüdür bence..

Ergin Varlibas
25.09.2013, 13:52
Inatla onemsizlestirilmeye siradanlastirilmaya calisiliyorsun ya hocam, bende inadina buna karsi ayakta durucam. Seni en guzel bir sinema filmi anlatirdi.. Varmi arkadaslar ilgilenen boyle birseyle? :)

U.Sadıkoğlu
25.09.2013, 14:18
Şenol Güneş Trabzonspor'un en büyük efsanesidir , Bursaspor'lu taraftarların hala Ertuğrul'a tezahürat yaptığını gördükçe bizim taraftardan bir b.k olmayacağını anlıyorum :)

jojuk
25.09.2013, 14:19
şenol güneş bizi anlamadı biz onu niye anlıyalım yanlışları çoktu gitti

Zafer Şen
25.09.2013, 17:31
Elinde sağlık kardeşim

Kadir Yeter
25.09.2013, 17:40
"ALTIN'A PAS YAPIŞMAZ" TÜRK ATASÖZÜ...

Türk A Millî Futbol Takımını, Dünya üçüncüsü yapan ilk ve tek Türk Antrenör: Trabzonlu Şenol Güneş'tir. Tarih, silinemez kayıtlardır.

Belgesidir: http://www.tff.org/default.aspx?pageID=314

kadiryeter Kadir Yeter. 25.9.2013- TRABZON.

tp://forum.bordomavi.net/

Kadir Yeter
25.09.2013, 17:58
KADİR YETER’DEN BİR SÖZ-5

KLÂVYE’DE KEMİK YOK; HER İSTEYEN, TUŞLUYOR!...
EVİ, SIM-SICAK OLAN, NEYİME; "GÜNEŞ" DİYOR.

kadiryeter 25.11.2009 Çarşamba.

(Şenol Güneş’i, Trabzonspor’da istemeyenler için.)

25.9.2013

Kadir Yeter
25.09.2013, 18:04
http://img689.imageshack.us/img689/6366/1gfotokadiryeterkopya.jpg

Şenol Güneş.

kadiryeter Kadir Yeter.
25.09.2013- TRABZON.

Kadir Yeter
25.09.2013, 18:12
http://img27.imageshack.us/img27/9476/enolgnegereigazkupky211.jpg

Şenol Güneş Gerçeği...

İşte, bugün(2013) bile gelmesini bekletildiğimiz kupanın o vakitlerki belirtileri...

Kaynak: Türksesi Gazetesi, 21.10.2010 Perşembe gün ve sayı: 12863, sayfa:12'de.

Arşiv: Kadir Yeter. 25.9.2013- TRABZON.

Şenol Altunsoy
25.09.2013, 18:42
Bu yazdıklarınız üçüz oldu.Çok şey yazabilirim bu söylediklerinize ama anladım ki ciddi bir kalkan var.

Sizin için değer kavramı ne ifade ediyor doğrusu öğrenmek isterdim.Söylediklerinizden yola çıkarak

değersizleştirme gibi bir putu da sizin yarattığınızı söyleyebilirim.Söylediklerinizin bir kısmına görece olarak katılabilirim

ama bir insana bel altından vurmak için sıfat kullanılmasını hiç doğru bulmam.Zaten sıkıntı fiillerle değil sıfatlarla tartışmak

aslında aynı yöntemle yani sıfat kullanarak da cevap verilebilir buna ama doğrusu bundan ne kazanırız hiç bilemiyorum.

Örneğin ben Şenol Hocayı sever sayar yanlışlarını da eleştirerek bir değer olarak görürüm ama biri buna putlaştırma derse

bu insanın Şenol Hoca özelinden ciddi saplantıları ve kompleksleri olduğunu düşünürüm.İşte o zaman benim için ortada

konuşacak hiçbir şey kalmaz.

poetricus
25.09.2013, 19:08
Şenol Abi,
Sevme sayma kısmında nedense problem olmuyor ama eleştiri kısmına gelince burada maruz kalmadığımız hakaret kalmadı. Tek tek tekrar edecek değilim. Kendisiyle ilgili başlıklarda biraz geriye giderseniz eleştirenlere neler yazıldığını, hangi SIFATLARIN yakıştırıldığını pekâlâ görebilirsiniz. Belirtmediğim ama ben az çok hatta çok az tanıyan herkesin bildiği bir şeyi ekleyerek bitireyim: Şenol Güneş'i hoca olarak başarılı bulan, Trabzonspor için bir değer görenlerle bir derdim yok. Zaten onlardan biriyim. Bazı zihniyetlerle bir türlü anlaşamıyoruz, verdiğim örneklerde o zihniyetlerin özelliklerini zaten belirttim. Düşüncelerimi ve eleştirilerimi söylüyorum, "bel atı" mı grekoromen mi olduğu bakış açısına göre değişir.

Hürmet ve meveddetle...

Yiğit Gayretli
25.09.2013, 19:12
Siyaset eksenine kayan ve tartışmayı bambaşka ufuklara taşıma riski olan mesajlar silinmiştir.

Şenol Altunsoy
25.09.2013, 19:13
Şenol Abi,
Sevme sayma kısmında nedense problem olmuyor ama eleştiri kısmına gelince burada maruz kalmadığımız hakaret kalmadı. Tek tek tekrar edecek değilim. Kendisiyle ilgili başlıklarda biraz geriye giderseniz eleştirenlere neler yazıldığını, hangi SIFATLARIN yakıştırıldığını pekâlâ görebilirsiniz. Belirtmediğim ama ben az çok hatta çok az tanıyan herkesin bildiği bir şeyi ekleyerek bitireyim: Şenol Güneş'i hoca olarak başarılı bulan, Trabzonspor için bir değer görenlerle bir derdim yok. Zaten onlardan biriyim. Bazı zihniyetlerle bir türlü anlaşamıyoruz, verdiğim örneklerde o zihniyetlerin özelliklerini zaten belirttim. Düşüncelerimi ve eleştirilerimi söylüyorum, "bel atı" mı grekoromen mi olduğu bakış açısına göre değişir.

Hürmet ve meveddetle...

Ah be Hocam bir önce ki mesajın resmi gazete gibiydi.Ben sıfatlarla yazan herkese aynı şeyi söylüyorum beni korumak için bile

yazsa ona da söylerim.O zaman yanlış anlamadan dolayı bir özür borçluyum sana lütfen kabul et.

poetricus
25.09.2013, 23:30
Siyaset eksenine kayan vr tartışmayı bambaşka ufuklara taşıma riski olan mesajlar silinmiştir.
Yeni bir risk tanımı daha öğrendik: "Tartışmayı bambaşka ufuklara taşıma riski."
Ufuksuz bir ortamı benimseyenlerin bambaşka ufuklara taşınmaktan korkmasını anlayışla karşılamak lazım.

Bağnazlık silinen yazımda adi zikredilen kesimlerin tekelinde değil şüphesiz.
Özürlük bir şey yok Şenol Abi fikirlerimiz çelişebilir, çatışabilir biz değil.

Nazim Can
25.09.2013, 23:36
Tek dilegim Senol Hocanin Gs nin basina gecmesi, bakalim nasil bir hocaymis hep beraber görmüs oluruz.

TekfurÇayır 61
26.09.2013, 01:17
Ellerine sağlık, bu yaşta bu gözlem, tahlil ve analiz yeteneği. Maaşallah sana.

Çok güzel bir yazı olmuş.

Fatih
26.09.2013, 01:20
Bazı şeyleri çok büyütmemek lazım bence...

powerts61
26.09.2013, 01:44
Yazıyı okuduğumda Şenol Hocayı özlediğimi farkettim

Yiğit Gayretli
26.09.2013, 08:22
Yeni bir risk tanımı daha öğrendik: "Tartışmayı bambaşka ufuklara taşıma riski."
Ufuksuz bir ortamı benimseyenlerin bambaşka ufuklara taşınmaktan korkmasını anlayışla karşılamak lazım.

Bağnazlık silinen yazımda adi zikredilen kesimlerin tekelinde değil şüphesiz.
Özürlük bir şey yok Şenol Abi fikirlerimiz çelişebilir, çatışabilir biz değil.

Bir şeylerden korkmayacağımızı, sadece buranın korunmaya çalışılan bir havası olduğunu benden daha iyi biliyorsunuz Hoca'm.

poetricus
26.09.2013, 15:12
Sevgili Yiğit,
"Buranın korunmaya çalışılan havası çok tatsız tuzsuz bir hal almaya başladı.

Yiğit Gayretli
26.09.2013, 16:51
Sevgili Yiğit,
"Buranın korunmaya çalışılan havası çok tatsız tuzsuz bir hal almaya başladı.

Çıkıp, eleştirdiğiniz fikrin savunucularından biri sizinle siyasi bir çatışmaya girişseydi -ki oldu- ve bizler bunu serbest bıraksadık; buranın adı BMN olur muydu?

Ben hiç sanmıyorum. Altında başka anlam aramaya gerek yok.

poetricus
26.09.2013, 17:20
Çıkıp, eleştirdiğiniz fikrin savunucularından biri sizinle siyasi bir çatışmaya girişseydi -ki oldu- ve bizler bunu serbest bıraksadık; buranın adı BMN olur muydu?

Ben hiç sanmıyorum. Altında başka anlam aramaya gerek yok.
Hım, girin ama kafanız dışarıda kalsın!
Neyse, söylenecek sözler bazen o kadar çoktur, en iyisi susmak olur.