PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonspor'un Bir Maçta İki Gol Atamaması Sendromu

trapesus
04.09.2006, 00:33
Kayserispor, Vestel Manisa, Gaziantep, Denizli, iki Apoel maçı ve en sonunda Gümüşhane maçı..
7 maçın da ortak yanı, bu 90 dakikalarda takımımızın iki golü bir arada atamaması. Üzerinde durulması gereken, tehlikeli bir durum.

zafer6161
04.09.2006, 00:37
bırak kardeş biz 1 gole de razıyız yeterki kazansınlar

İslam Sezer
04.09.2006, 00:39
vahid taktiği üstüne lazaroni taktiği,2H formülü derken takım gol atmayı unuttu.

Recep Çaltepe
04.09.2006, 00:39
Takımdaki forvetlerin yeterliliğine göre gol atıyoruz. Adam akılıı bir forvet var, bir tane atıyoruz. Bir de tüm bu şartlar altında Lazaroni, takımı forvetsiz sahaya sürüyor ya, yani ben başka diyecek hiç bir şey bulamıyorum.

Adem Erdoğan
04.09.2006, 00:50
1-0 olsun bizim olsun.Fazlasına gerek yok.bi maçta 5 atmaktansa 5 maçta 1 er tane atıp kazanalım yetrki.

Selman
04.09.2006, 00:55
1-0 her zaman tehlikeli skordur.Ama biz 2'yi atmak için çaba sarfedmiyoruz.Ve Fatih Tekke (üzülerek)

Tunga
04.09.2006, 00:55
Ben de size şöyle sorayım: Bu takımda diyelim ki bir maçta 5 gol attık sizce bu hangi futbolcularımızın golleri olurdu?

Yani bu takımın, bu geniş kadronun (?!) forveti / santraforu kimdir, kimlerdir?

Bence bu takımın orta sahası ana baba günü, ama forvette, son vuruşu başarılı tek bir oyuncumuz bile yok!

Sinan Akyıldız
04.09.2006, 00:57
benim için 1-0 , 3-1 , 4-3 falan fark etmz ,

Ben sahada futbol görmek istiyorum futbol oynatan t.d istiyorum bilmem anlatabildimmi ?

Yok öle takımı 2 ön liberoyla oynatıp hem takımı mahkum oynatacaksın hemde bel bağladığın adamlar kondisyonlarıyla bizi el aleme güldürecek ( marce-gökdeniz-yattara ) bu takım hiç bi görntüsüyle hazır olduğu görüntüsünü içermiyo o sebeple bu takım hakkındaki tam görüşlerimizi takım hazır olduktan sonra yapmalıyız gibime geliyo !!!

Beytullah
04.09.2006, 01:02
ya adam forvetsizcıkıyor normaldir 2 gol atamamız:D

Kaya
04.09.2006, 01:09
Bence bu sendrom değil başka birşey. Bu takım 90 dakika boyunca sayısız gol fırsatı yakalayamıyor zaten. Yakalayıp gol bulamasa adını böyle koyardık ama dediğim gibi bunun adı bence daha başka...

Beytullah
04.09.2006, 01:15
Bence bu sendrom değil başka birşey. Bu takım 90 dakika boyunca sayısız gol fırsatı yakalayamıyor zaten. Yakalayıp gol bulamasa adını böyle koyardık ama dediğim gibi bunun adı bence daha başka...

sayın yoneticim bu konuya acıklık getirin baska derken ne olabilir acıklamalarınızı bekliyoruz lütfen:)

Sinan Akyıldız
04.09.2006, 01:30
ya şimdi bu takım asgari olarak 4-2-3-1 gibi bi düzende oynuyu değil mi ?

Buna Göre ;

------------------------------jefferson------------------------------

ferhat-----------------stephanow---------------fatih------------murat

----------------------hasan-------------hüseyin---------------------

yattara----------------marcelinho---------------------gökdeniz(şimek)

-------------------------------umut----------------------------------

Hoca ortalama şu 11'le çıkıyo diyebiliriz

Bu takımda oyun bikere defansta fatih ve milan tarafından uzun toplarla kuruluyo ve duvara karşı oynuyomuş gibi oluyorz , fatih topu karşı sahaya atıyo o top bize atak olarak geri dönüyo ,

Maçlarda hüseyine dikkat ediyorum rakip takım atakteyken toptan uzaklaşmaya çalışıyo genellikle , yani topa basma diye bişey sözkonusu değil , rakip elini kolunu sallıyarak ceza sahamız cevresine kadar geliyo , Allahtan milan var oralarda oda olmasa halimiz vahim ,

Konuya dönecek olursak hasan ise hüseyinin tam aksine bi görüntü sergiliyo , topun peşinden koşuyo sağ taç çizgisideyse top hasan orda solda ise orda yani rakibi beklemiyo direk rakibin üzerine gidiyo ve doğal olarakta bu ya rakibin çalımıyla yada hasanın faulu ve kartıyla sonuçlanıyo

Bu iki futbolcumuzun top kullanamadığıda malum sadece kazanıp geri atıyolar geridekilerde ileri vuruyo yine bize atak olarak geri dönüyo yani anlıyacağınız :D

Gökdeniz-marcelo ve yattara 3 lüsü ise çok az geri dönmekle beraber kondisyon olarak zayıf durumdalar , yani bu adalmar maç boyunca ileri geri yapmaya çalışsalar 55 biledeniz 60. dakikada stop ederler , gökdeniz efendiyi bir ikili mücadelede ayakta kalırken göremedik malesef bütün maçı yerde geçiriyo efendi marcelo da son denizli maçında 75 den sonra iflas etti maçın sonunu getiremiyecek diye korktum bi ara ,

Umut için ise söliyecek bişeyim yok , bence ikili forvette hem kendisinin hemde yanındaki futbolcunun verimini karşılıklı olarak arttırırlar diye diye düşünüyorum arkadaki 3 lüden destek gelirse eğer ,

Yani sonuç olarak bu takım bunlarla uğraşırken gol atmaya fırsatı kalmıyo diye bağlıyım konuyu :D

Kaya
04.09.2006, 01:35
sayın yoneticim bu konuya acıklık getirin baska derken ne olabilir acıklamalarınızı bekliyoruz lütfen:)

Kapasite bu kadar desek uygundur sanırım... :)

Tunga
04.09.2006, 01:36
..................
Yani sonuç olarak bu takım bunlarla uğraşırken gol atmaya fırsatı kalmıyo diye bağlıyım konuyu :D

Yani tam off be kardeşim ne kadar da detaylandırdın şu işi diyecektim ama bu son cümlen gerçekten de son günlerde okuduğum en komik espriydi. :D :) :D :)

Aynen katılıyorum sana.... ;)

My
04.09.2006, 01:37
Hiç hoşlaşmıyorum o şahısı burada anmaktan ama karaktersizin biri Lazaroni transfer edildiğinde kimse Trabzonspor'da 2 3 farklı galibiyet beklemesin dediydi. Adam haklı çıktı valla.

Beytullah
04.09.2006, 01:37
Kapasite bu kadar desek uygundur sanırım... :)

eahehuu walla bu kadar kısa ve net acıklama yapmanı beklemiyordum:) bmn'de bulunan arkadaslarımızı aydınlattgınızı için size tşk ediyoruz :)

Sinan Akyıldız
04.09.2006, 01:38
saol abicim , ayrıca avatarım için resmini kullanıyorum artık kusura bakmazsın :D:D

Oğuzhan Görkan
04.09.2006, 02:58
şu formsuzlukta şu karmaşada uyum sıkıtınısı ile birlikte hocanın forvetsiz ona göre forvetli kadrosuyla çok doğal...

Muhalif
04.09.2006, 07:50
Böyle bir sendrom yoktur.. bu takım geçen seneden çok gol atar.. Ersun Yanal'a verin 3 maçlığına bu takımı ondan sonra tekrar konuşalım...

UğuR
04.09.2006, 08:03
Takım kazanmasını bilmeli.Ama 1-0 ama 3-2 ama 5-4 ... Sonuçta kazanmasını bilmeli.Lazorini defans ağırlıklı oynatıyor takımı hızlı hücuma çıkmak istiyor.Ama takımda Yattara dan başka hızlı hücüm yapacak kadar kapasiteli ve kondisyonlu futbolcu yok şimdilik.Lazoroni bunu anlamıyor.Bundan kaybediyor.

ENKRALTS
04.09.2006, 09:26
boş kaleye kaçırdıklarımız atsaydık 2-3 gol olurdu her maç.

Analyzer
04.09.2006, 11:00
Böyle bir sendrom yoktur.. bu takım geçen seneden çok gol atar.. Ersun Yanal'a verin 3 maçlığına bu takımı ondan sonra tekrar konuşalım...

Bu forumda niye alkış yok? Evet alkışlamak istiyorum bu yorumu:)

antagonist
04.09.2006, 11:04
4-6-0 taktiğiyle 1 gol attığımıza bile şükretmeliyiz...

isaret parmagi
04.09.2006, 11:11
Belki Beşiktaş maçında bi gol patlaması olurda iki gol atarız:D :D

isaret parmagi
04.09.2006, 11:12

O zamanda cok gol yeme sorunumuz olurdu galiba...

sarman61
04.09.2006, 11:31
Arkadaşlar takımın gol atamamasının nedeni orta sahadır. Defansın bocalamasının nedeni de orta sahadır gol atamamamızın nedeni de orta sahadır. Orta saha nın pas yapmasını sağlayaak bir sistem ve oyuncularlar oynarsak başarı gelecektir. rakip takımlar atağa kalktıklarında direkt defansımız ile karşılaşıyor bude defansı zor duruma düşürüyor.

Bizim bir an önce orta sahamızı etkin olarak kullanmamız gerekiyor.

eren_61
04.09.2006, 11:36
Arkadaşlar takımın gol atamamasının nedeni orta sahadır. Defansın bocalamasının nedeni de orta sahadır gol atamamamızın nedeni de orta sahadır. Orta saha nın pas yapmasını sağlayaak bir sistem ve oyuncularlar oynarsak başarı gelecektir. rakip takımlar atağa kalktıklarında direkt defansımız ile karşılaşıyor bude defansı zor duruma düşürüyor.

evet kesinlikle orta saha.hücuma çıkarken kaptırılan toplar hep pozisyon olarak bize dönüyo.sürkeli hasan ve hüseyin geri ye doğru oynuyo ileri verdiği pasların çoğu da rakibe atılıyo.hem defans hemde de forvet bundan zarar görüyo.lazaroni bunlara çare arasın önce

zafercalikoglu
04.09.2006, 11:37
evet besiktas macında kesinlikle bir gol patlması bekliyoruz,

eren_61
04.09.2006, 11:42
kalemizde olmaz inşallah bu gol patlaması

TSelif
04.09.2006, 12:59

Valla gol patlaması beklemiyorum . 1-0 la geçelim yeter
Ama en son hatırladığım Rize maçı 6-1 ;) Kraldan 3 gol Gökdeniz den 3 gol :(
Bi daha ne zaman bu duyguları yaşayacaz yaaaa:(

Suha
04.09.2006, 13:04
kolay atlatılacak bir sorun, yanlız teknik kadro devamlı ısrarla gol atmak istemeyen bir umutla devam ederse bu ilerleyen haftalarda dahada devam eder...

Gürkan
04.09.2006, 13:05
zaten en ıyı oldugumuz zamanlara bıle gol patlamaları yapamadık.serı olarak. en fazla 3 bılemedın 4.

bjk macında ne bıze ne onlara gol patlaması beklemıyorum.en gollu sonuc 2-3 falan olur.ama ıcımden gecen 1-2 bız alırız gıbı.

Keleşoğlu
04.09.2006, 13:12
kazanalımda 1 gol atalım ona razıyım

frango
04.09.2006, 13:18
evet beşiktaş maçını 1-0 alalım sonrakı haftada mutlaka trabzon bırıne patlayacak ama lazaronı bey forvetle sahaya çıkma fıkrını benımserse tabıkı

kudu_61
04.09.2006, 13:54
Bu bir sendrom değil ki bu bir eksiklik iyi forvet eksikliği iyi ön libero eksikliği ön libero bir takımda çok önemli aldığı topu kestiği topu ileriye akıllı kullanacak çünkü karşı takım atağa kaltığı anda yakalanmış olacak biz de bu sıkıntı var hızlı atağa çıkamıyoruz forvetlerimiz de henüz form tutabilmiş değil bu yüzden gol atamıyoruz şimek ve gökdeniz de formsuz olunca yapacak bir şeyimiz kalmıyor...Ahmet Suat Hoca çok net açıklamış bu takımın golcü sorunu var

G.YAZICI
04.09.2006, 14:44
Takimda Forvet Var Ama Onlari Besleyecek Adamlar İŞ Yapamiyor Yanİ Orta Saha Berbat....

GolaMTuRi
04.09.2006, 16:17
hasan ve huseyini gobege koyarsak her zaman boyle olur..kisisel becerilerle gol atarsak atariz, yoksa imkansiz..

Telha TANYILDIZI
04.09.2006, 16:50
zorr dostum zorrr

#10 Fietra
04.09.2006, 16:53

Bu forumda niye alkış yok? Evet alkışlamak istiyorum bu yorumu:)

Bence de böyle bir sendrom yoktur.Gol atamamızın sebebi de taktikseldir.Sezon başından beri hep dediğim şey şuydu.İlk golü biz atalım kazanırız.Yanılmadım sanırsam.İlk golü attığımız bütün maçları kazandık.İlk golü yediğimiz maçların hepsinde de puan kaybettik.

Bir de benim artık futbol konusunda eleştirim var.Bize karşı oynayan tüm ekipler top bizim ayağımızdayken 10 kişi defans yapıyor.Ancak diğer büyüklerin maçlarını izlediğim de rakiplerinin orta alanı yol geçen hanı.Bu bizden mi kaynaklanıyor bilmiyorum ama gol atamamızın en büyük sebeplerinden biri de bu.Fenerbahçe'nin o gün 6 attığı Erciyes'e Trabzonspor bence 7 de atabilirdi.Neyse daha çok canımı sıkmak istemiyorum.

Emre B.
04.09.2006, 17:00
Hocamızın dahice taktikleri sayesinde gol atmakta sıkıntı çekiyoruz.

muratt
04.09.2006, 17:08
Arkadaslar, bizim gol sorunumuz hep vardi.. Ustuste ikinci oldugumuz Ziya Doganli Senol Gunesli zamanlarda da vardi.. Ama farkinda degildik.. O donemki gollerimiz hatirlayin sadece Gokdeniz ve Fatih Tekke isbirliginden gelen, bu iki futbolcunun bireysel ozellikleriyle gelen gollerdi.. Bazanda Yattara katiliyordu bu ikiliye, bi arada Symek katildi az daha sampion oluyoduk. Hatirlayin Ziya Dogan'in kadrosunu, Gokdeniz, Yattara hucum kalan 8 kisi defans.. Bu iki futbolcu o kadar buyuk topcular ki takimin gol yukunu tek basina cektiler.. Sadece gol atan adam olarak soylemiyorum, golu yaratan da onlardi.. O donemlerde attigimiz gollerin cogunu bu oyuncular yaratiyordu. Kac tane gol hatirliyorsunuz kollektif bir Trabzonspor'un attigi.. Bu iki futbolcu bu isi goturdugu icinde takimin geri kalani defans yapti, sorunlar goze batmadi.. Oysa Trabzon'da Huseyin, Erdinc, Hasan, I.Ege, Celaleddin, hep sirittilar, hep ikinci sinif futbolcuydular.. Simdi F.Tekke gitti ve aci gercekle yuzlestik. Bugun gol atamamizin sorumlusu gecmis donemlerde Gokdeniz ve F.Tekke'ye bel baglayan yonetimlerin ve teknik direktorlerin sucu. Nasil olsa Fatih ve Gokdeniz var dediler, ne transfer yaptilar ne gelecege yatirim. Bugun Fatih Tekke gitti, bunda ne kadar suclasak da bugunku yonetimin yapabilecegi hicbirsey yoktu. Adam gitmek istedi, cok iyi para veren de cikti.. Bugun hangimiz olsak o koltukta satardik.. Ama bu soruna cozum uretmek zor.. Marcelinyo geldi, Umut (ki bence cok iyi topcu), Ersen vs. alindi.. Olay yildiz oyuncu alinmasinda da degil.. Kezman'i TS alsa nolcakti ki ? Kim pas atcak bu adama ? Huseyin mi ? Takimin liberosu yok, orta sahada ureten adami yok .. Siz yakistiriyomusunuz Marcelinyoyla Huseyinin yan yana oynamasini ? Kucumsemek icin soylemiyorum ama yildiz oyuncu getirceginiz zaman takimda bunlara ayak uydurabilecek oyuncularin olmasi lazim.. Adam tek basina bise yapamaz ve bi yil sonra da gider.. Hatirlayin, Kevin Campell vardi bi ara, noldu ? Camasir makinasi cikti yamyam.. Ama Shota geldigi zamani hatirayin, takim komple oynuyodu.. Kanatlar calisiodu, defans saglamdi vs.. Apo, Lemi, Ogun, Unal, Orhan, Hami, Osman, Cengiz, Tolunay.. Varmi boyle bi kadro bizde ? Tolunaydan sonra libero, Apo'dan sonra sol kanat mi geldi bize ? Unal'dan sonra takima abi mi geldi ? F.Tekke kendini harcatti kimse kizmasin..
Neyse, gol sorunu degil takim sorunu vardir, ve bu iyi bir teknik direktor ve iyi bir teknik menecerle profesyonel bir transfer politikasi ile cozulur ancak.. Takimin cok revizyona ihtiyaci var.. Bu yil kimse umitlenmesin, cok kotu anilar yasariz bu sekilde.. Nuri Baskan'da gider yerine Mehmet Ali Yilmaz yada Ozkan Sumer gelir, 97 senesine geri doneriz.. Oooofff-of.. Nolcak bu isin sonu ??

Erbay
04.09.2006, 18:23
Eskiden tek forvet oynardık kızardım.Şimdi forvetsiz oynuyoruz.Böyle oynamaya devam edersek Gümüşhaneye de 1 gol atarız Osasunaya da 1 gol atarız.

Egemen Yılmaz
04.09.2006, 20:05
arkadaşlar bence bu takımın neden 2 gol atamadığını değil, nasıl gol atabildiğini konuşmalıyız.

Enes Berfin
04.09.2006, 20:14
bırak kardeş biz 1 gole de razıyız yeterki kazansınlar

pühehehe :D

@FLU
04.09.2006, 20:19
bence de golden daha çok futbol oynamalıyız şampiyon olmayalım ama rakiplerimize ezilmeyelim bana en çok koyan o ezelim yenilelim umrumda değil ben ezmeye alışmışım trabzonum seninle ezilmeye değil

Bartuğ13
04.09.2006, 20:35
bence problem gol pozsiyonanuna girilememesi değil,çok kötü de oynasak pozisyon bulabiliyoruz.forvetsizken bile.
sorunumuz bence forvetlerin bitiriciliğinin olmaması ve lazaroninin taktik hatasıdır.bu sorunları aşmamız gerek.
hoş 1-0la maç kazanabiliyosak o da olur.ama 1-0 çok tehlikeli bir skor.hele böyle patlamaya hazır bir bomba gibi olan,her an hata yapabilecek bir savunmayla çok daha fazla tehlikeli. sahada adam gibi futbol büyüklüğüne yakışır bir trabzonspor istiyoruz.

Uluhan
04.09.2006, 20:43

Abi olay aynen budur

kudu_61
05.09.2006, 10:55
Yani benim bu mesajlardan anladığım bize top kullanabilen iyi bir ön libero lazım olduğudur bir de şimekin form tutması istenilmiş isimlerden pek bahsedilmemiş ama ben bunu anladım hüseyinin yerine iyi bir ön libero aldığı topu ileriye mantıklı kullanabilen teknik ve süratli bir ön libero bir de iyi bir şimek demek gol demek...ŞUT ÇEKMİYORUZ ŞUT NASIL GOL ATICAZ...

maskeli61
05.09.2006, 19:52

evet bi gol patlaması olacak ama bakalım hangi kaleye kimler atacak??

bu taktikle bu td le biz bunları yapamayız ancak yazarızzzz

since1967_
05.09.2006, 21:30
arkadaşlar bizim gol atamamamızın en büyük nedeni lazoronidir. yav bir teknik adam en fazla bu kadar frenler bir takımı. kimse olmasa takımın başında iki katı puan toplardık. maçlara dikkatle baktığınızda bizim defans çizgisi top rakipteyken tamamen geriye dönüyor ve ceza çizgisinin üstünde veya içinde savunma yapıyor. varmı böyle bişey ya. kayseri maçında yediğimiz golde aynen bu yüzden geldi. takım çok içeri gömülüyor ve 45 hatta 50 metrede top oynuyoruz. tüm defans geri koşarken bizim bela hüseyin adama baka baka geri koşuyor ben savuruyorum küfürü be adam herkes geri koşuyor sen nereye koşuyorsun bassana adama.

bir ikinci maddede durarak top oynamamız. takımın hepsi top ayağında olan oyuncuya bakıyor ve öylece duruyor veya hafif hafif yürüyor. yav bindirsenize çapraz koşu yapsanıza yok bekleyecekler illaki. sinir oluyorum ben bu olaya. sen durarak top oynarsan gol atamazsın arkadaş. alan boşalttıracaksın. arkadan sürpriz adamlarla dripling yapıp derin paslar atacaksın yok. herkes duruyor. allahım ya. verem edecek bu takım bizi. hoca derhal defol git sabrımız kalmadı.

t.s.a.l.61
05.09.2006, 21:56
ey gidi eskiden 3 gol bile atardık neydi o günler:)))))))))